ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

آشنایی با سرمایه ‌گذاران ارزهای دیجیتال و چشم انداز آن ها

چشم ‌انداز سرمایه‌ گذاران مهم از ارزهای دیجیتال

تقریبا از سال 2008، ارزهای دیجیتال به دنیای سرمایه گذاری معرفی شد و با گذشت زمان و برتری های آن نسبت به ارزهای فیات یا ارزهای بدون پشتوانه، امروزه به یکی از پرطرفدارترین ارزها برای سرمایه گذاران موفق است. به همین دلیل است که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به شیوه های مختلف در حال فعالیت هستند و سرمایه گذاران مهم پیش بینی های جالبی درباره این ارزها داشته اند. آگاهی از چشم انداز این سرمایه گذاران از ارزهای دیجیتال، به سرمایه گذاران تازه نفس افق دید بهتری می دهند.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

به طور مثال، اگر شما بخواهید وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید به اطلاعاتی از قبیل انواع سرمایه گذاران ارز دیجیتال، رویکرد آن ها و چشم انداز موفق ترین سرمایه گذاران این بازار نیاز دارید. این اطلاعات به شما اجازه می دهد با خاطری آسوده و بدون نگرانی فعالیت خود را در این حوزه آغاز کنید. پس برای کسب این اطلاعات ارزشمند با ما در این مقاله همراه باشید.

انواع سرمایه گذاران مهم ارز دیجیتال و چشم انداز آن ها

با محبوبیت روزافزون ارزهای رمزنگاری شده، موسسات دولتی، خصوصی و سایر قشرهای سرمایه گذار جامعه وارد دنیای وسوسه انگیز آن شدند. رفته رفته هرکدام از این نهادها با رویکردی متفاوت شروع به فعالیت و سرمایه گذاری در بازار رمزارز کردند. در واقع هرکدام از این نهادها دیدگاه جدیدی را وارد دنیای سرمایه گذاری کردند که بررسی آن ها برای هر سرمایه گذار تازه کاری اهمیت بسزایی دارد.

لذا در ادامه 5 نوع از سرمایه گذاران ارز دیجیتال و رویکرد آن ها در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار گرفته است. در این صورت می توانید چرایی حضور این سرمایه گذاران و چشم انداز آن ها از ارز دیجیتال را به خوبی درک کنید.

هودلرها (Hodlers)

چشم  انداز سرمایه  گذاران مهم از ارزهای دیجیتال

هودلرها طرفداران پروپاقرص ارزهای دیجیتال هستند. نام این دسته از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از واژه Hold که به معنای نگه داشتن گرفته شده است. در واقع این دسته از سرمایه گذاران قطب اصلی تبلیغات و معاملات تویئتری هستند و نام آن ها از غلط املایی این واژه در توئیتر گرفته شده است.

این سرمایه گذاران به عنوان انقلابیون ارزهای دیجیتال نیز نامیده می شوند، زیرا این افراد رویکردی خوش بینانه به بالا و پایین شدن قیمت ارزهای دیجیتال دارند و از آینده سرمایه گذاری سودآور ارزهای دیجیتال مطمئن هستند.

اخبار ضد و نقیض از بازار ارزهای رمزنگاری شده، آن ها را نگران نمی کند و تحولات شدید ارزی بازار این نوع از ارزها را تحمل می کنند. امید این دسته از سرمایه گذاران مهم از ارزهای دیجیتال مثال زدنی است و با تمام بی ثباتی بازار، از معتقدین راسخ موفقیت در بازار ارزهای رمزنگاری شده هستند.

ثبت‌نام در وبینار فارکس

براساس مطالعات شرکت تحلیلی CoinMetrics، این دسته از سرمایه گذاران توانایی تحمل نوساناتی در بازار ارز را دارند که بسیاری از سرمایه گذاران دیگر این توانایی را ندارند و با شکست مواجه می شوند.

نسل هزاره جدید و نسل زد

برای همه ما واضح و مبرهن است که نوجوانان و جوانان نسل جدید و قرن بیست و یکم بسیار متفاوت تر از نسل های پیشین هستند. این روزها جوانان این نسل ها، مستقل از والدین خود و به مدد ارزهای دیجیتال وارد دنیای سرمایه گذاری می شوند.

با پیشرفت تلفن های هوشمند، برنامه های تلفن همراه و رسانه های دیجیتال، جوانان امروز با ذهن باز و اطلاعات گسترده توانایی انجام معاملات رمزارزی را دارند. در حالی که سرمایه گذاران قدیمی مانند وارن بافت معتقد هستند ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی ندارند؛ نسل جدید به ایجاد یک انقلاب اقتصادی برمبنای بلاک چین باور دارند.

آن ها ارزهای دیجیتال را به یکی از محبوب ترین دارایی های دنیای سرمایه گذاری تبدیل کرده اند. این ارزها آن قدر در میان نسل جدید محبوب هستند که حتی جوانانی که شناختی از رمزارز دیجیتال ندارند هم مجذوب آن ها می شوند.

در سال 2019 حدود 43 درصد از جوانان نسل هزاره و زد معتقد بودند که ارزهای رمزنگاری شده می توانند جایگزین سیستم مالی ایالات متحده آمریکا شوند. بسیاری معتقدند از آن جایی که جوانان، آینده سازان جهان و از سرمایه گذاران مهم ارزهای دیجیتال هستند؛ ممکن است این چشم انداز از رمزارزها به حقیقت بپیوندد.

موسسات مالی

چشم  انداز سرمایه  گذاران مهم از ارزهای دیجیتال

موسسات مالی از سرمایه گذاران تازه وارد در بازارهای رمزارزها هستند. در ابتدا بسیاری از بانک ها و موسسات مالی در برابر این نوع از ارزها گارد می گرفتند و آن ها را معتبر نمی دانستند، اما با گذشت زمان، کم کم نگرش آن ها نسبت به ارزهای دیجیتال عوض شد و تحقیقات اخیر CNBC حاکی از آن است که این موسسات و سرمایه گذاران مهم آن نیز با چشم اندازی مثبت به ارزهای دیجیتال می نگرند.

از آن جایی که در بازار ارزهای دیجیتال دردسرهای نقدینگی و بدهکاری وجود ندارد، بسیاری از موسسات مالی نیز به آن ها علاقه مند شده اند و برعکس ادعاهای اولیه اشان، رویکرد مثبتی نسبت به بلاک چین ها دارند. به نظر می رسد ارزهای دیجیتال با چنین تحولاتی، انقلابی عظیم در دنیای مالی و سرمایه گذاری ایجاد کرده است.

تاجران حرفه ای

بازرگانان حرفه ای به دلیل نوسانات ارزی و عدم نظارت نهادهای رسمی بر ارزهای دیجیتال، اولین طرفداران این ارزها بوده اند. این سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به نوعی جادوگران الگوریتم های تجاری هستند و دست کمی از تحلیل گران اقتصادی وال استریت ندارند. به همین دلیل است که آن ها با پیش بینی ها و تحقیقات موثق با موفقیت در بازارهای ارز رمزنگاری شده، سرمایه گذاری می کنند و بخش اعظم سرمایه گذاران این بازار هستند.

این سرمایه گذاران باهوش به دقت نوسانات ارزی را بررسی می کنند و موقعیت های طلایی را به چنگ می آورند. بسیاری از آن ها با اهداف کوتاه مدت و بلندمدت در این بازار پرطرفدار سرمایه گذاری می کنند. این می تواند نشان دهنده نگرش مثبت آن ها به آینده ارزهای دیجیتال باشد. احتمالا آن ها مسئول بسیاری از پیشرفت های تدریجی رمزارزها در سال ها و ماه های اخیر نیز هستند.

سرمایه گذاران عادی

چشم  انداز سرمایه  گذاران مهم از ارزهای دیجیتال

و در نهایت سرمایه گذاران عادی که از مهم ترین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال هستند. این دسته از سرمایه گذاران که به عنوان خرده فروشان نیز شناخته می شوند، تاثیر چشمگیری بر روی نوسانات بازار ارزهای رمزنگاری شده دارند.

به طور مثال با پیوستن این سرمایه گذارها به این بازار در پاییز سال 2017، بازار دچار نوسانات شدید قیمت شد. درواقع این دسته از سرمایه گذاران، همان سرمایه گذاران معمولی هستند که به دنبال تنوع بخشیدن در کار خود با بیت کوین و سایر رمزارزها هستند.

تاثیر خرده فروشان بر بازار ارزهای دیجیتال به اندازه ای است که بسیاری از اقتصاددانان معتقدند اگر آن ها تبدیل به سرمایه گذاران دائمی این بازار شوند، احتمالا تحولات نهادینی در این بازار رخ خواهد داد. این خرده فروشان قادر هستند با کمک تلفن های هوشمند خود و تنها با چند کلیک به سرمایه گذاری های موفق دسترسی داشته باشند. بسیاری از این سرمایه گذاران باعث به وجود آمدن چشم اندازی بی نظیر در دنیای سرمایه گذاری می شوند.

کلام آخر

ارزهای دیجیتال فرصتی مناصب برای به دست آوردن سودهای کلان در دنیای سرمایه گذاری هستند. به همین دلیل است که ما چنین تنوعی از سرمایه گذاران در این بازار روبه رو هستیم و بسیاری از سرمایه گذاران نگاهی مثبت به آینده این بازار دارند.

با مطالعه ای در رویکرد و نگرش انواع سرمایه گذاران حوزه رمزارزهای دیجیتال می توانیم اطلاعات خوبی برای ورود به این بازار کسب کنیم

آگاهی از چشم انداز سرمایه گذاران مهم از ارزهای دیجیتال، به ما چشم اندازی از نتیجه سرمایه گذاری خود در این بازار می دهد که باعث کاهش نگرانی می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۴۲ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات ارز دیجیتال به شما پیشنهاد میکنیم:
arbitrum
ارز آربیتروم (ARB) چیست و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟
aptos
ارز آپتوس (Aptos) چیست؟ | آشنایی 0 تا 100 با APT
usd-pax
پکس دلار (USDP)؛ لنگرگاه امن بازار!
rocket-pool
راکت پول (RPL) چیست؟ + آینده‌ی ارز Rocket Pool
ton-coin
ارز دیجیتال تون کوین چیست و آیا ارزش سرمایه‌ گذاری دارد؟
pepe-coin
ارز دیجیتال پپه (PEPE)؛ میم کوین بزرگ بعدی!
gusd
معرفی و بررسی ارز دیجیتال جمینای دلار (GUSD)
the-difference-between-dogecoin-and-bitcoin
تفاوت دوج کوین و بیت کوین؟ کدام یک انتخاب بهتری برای سرمایه گذاری است؟
nftfi
NFTFI چیست؟ آشنایی کامل و 0 تا 100 با NFTFI
evaluation-of-digital-currency-projects
نحوه ارزیابی پروژه‌های ارز دیجیتال؛ چگونه خودمان دربارۀ ارزهای دیجیتال تحقیق کنیم؟
ens
ارز دیجیتال ENS یا اتریوم نیم سرویس چیست؟ بررسی تخصصی و کامل
pip
منظور از پیپ (Pip) در بازارهای بین المللی چیست؟
best-crypto-podcasts
معرفی بهترین پادکست های آموزشی و تحلیلی ارز دیجیتال
gno
ارز دیجیتال جینوسیس (GNO) چیست؟ | بررسی تخصصی ارز Gnosis
man-city
ارز دیجیتال منچستر سیتی (Man City) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
ac-milan
ارز دیجیتال آث میلان (AC Milan) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
porto
ارز دیجیتال پورتو (Porto) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
project-galaxy
ارز دیجیتال گلکسی (GAL) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
optimism
ارز دیجیتال آپتیمیزم (Optimism) چیست؟
anchor-protocol
ارز دیجیتال ANC چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
crypto-credit-card
تفاوت کارت اعتباری کریپتویی با کارت های اعتباری معمولی چیست؟
dual-token-economy
اقتصاد دو توکنی (Dual-token economy) در ارزهای دیجیتال چیست؟
sports-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارز‌های دیجیتال حوزه ورزش (Sports)
best-insurance-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه بیمه (Insaurance)
entertainment-cryptocurrencies
معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر حوزه Entertainment
tfuel
ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) چیست؟به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
best-music-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه Music
tether-dominance
دامیننس تتر (Tether Dominance) چیست؟
privacy-coin
پرایوسی کوین (Privacy Coin) چیست؟ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال این حوزه
uma
ارز دیجیتال UMA چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
best-youtube-crypto-channels
معرفی بهترین کانال‌ ها و یوتیوبر های ارز دیجیتال
knc
ارز دیجیتال KNC چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
terra-luna
هر آنچه لازم است درباره لونا ۲.۰ (Luna 2.0) و شبکه ترا (Terra) بدانید
crypto-winter
زمستان کریپتویی چیست؟ آیا باید منتظر زمستان کریپتویی باشیم؟
impermanent-loss
ضرر ناپایدار چیست و چه تأثیری در نقدینگی ارز دیجیتال دارد؟
flash-loans-in-defi
همه چیز درباره دریافت وام فوری (Flash Loans) در دیفای
crypto-investors
آشنایی با سرمایه ‌گذاران ارزهای دیجیتال و چشم انداز آن ها
crypto-future
آینده ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟ پیش‌بینی و بررسی احتمالات
altcoin
آلت کوین چیست؟ معرفی انواع آن
cryptocurrency-in-iran
ارز دیجیتال در ایران چیست و چه کاربردی دارد؟
smart-contract
قرارداد هوشمند چیست؟
cryptocurrency
رمز ارز چیست و چگونه می‌توان از آن کسب درآمد کرد؟
best-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار