چگونه از بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی (CoinLocally Futures) استفاده کنیم؟

فعالان بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند و افرادی که معامله گر یا تریدر هستند. سرمایه گذاران یک یا چند ارز دیجیتال را خریداری کرده و در کیف پول خود نگه داری می کنند و از بالا رفتن قیمت آن سود می کنند. اختلاف جزئی قیمت خرید ارز دیجیتال و یا حجم کم معاملات برای این دسته از فعالان بازار ارزش چندانی ندارد؛ زیرا این فرایند قرار نیست دائماً در حال انجام باشد اما در طرف دیگر تریدرها را داریم که برای انجام معاملات در قیمت موردنظرشان نیاز به یک صرافی با حجم معاملات مناسب دارند. مقصد برای این دسته از فعالان بازار ارزهای دیجیتال، صرافی بایننس بوده اما متاسفانه پس از اعمال محدودیت از سوی صرافی بایننس، نه تنها ایرانیان بلکه برخی از افراد دیگر در سطح جهان هم دسترسی خود را به صرافی بایننس از دست دادند. صرافی کوین لوکالی با همکاریی که با صرافی بایننس داشته است، امکان انجام معاملات را با کیفیت نزدیک به معاملات صرافی بایننس برای کاربران خود فراهم کرده است. کاربران می توانند در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی معاملات خود را در شرایطی مشابه به صرافی بایننس انجام دهند.

فهرست []

  ثبت نام و فعال سازی کد دومرحله ای

  پیش از شروع فعالیت در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی و یا هر بخش دیگر، باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. انجام معاملات فیوچرز در صرافی کوین لوکالی (در زمان نگارش این مقاله) تنها از طریق اپلیکیشن آن وجود دارد؛ به همین دلیل، ما ابتدا شرحی بر چگونگی ثبت نام و ایجاد حساب کاربری از طریق موبایل خواهیم داشت و پس از آن به بحث اصلی مقاله یعنی آموزش فیوچرز صرافی کوین لوکالی خواهیم پرداخت. 

  پلتفرم های تقلبی و کلاه برداری در بازار ارزهای دیجیتال چیزهایی هستند که می توانند به راحتی سرمایه ی شما را از چنگتان درآورند. به همین دلیل ضروری است که هنگام استفاده از ابزار مربوطه اطمینان حاصل کنید که در حال استفاده از نسخه های اصلی هستید. سعی کنید نرم افزار، اپلیکیشن، کیف پول و هرآنچه را در این بازار به آن نیاز داشتید، از منابع معتبر دریافت کنید. پلی استور (Play Store) برای گوشی های اندروید و اپ استور (App Store) برای گوشی های آیفون منابعی معتبر به حساب می آیند و می توانید اپلیکیشن صرافی خود را از آن ها دانلود کنید. همچنین، با مراجعه به وبسایت اصلی صرافی می توانید به لینک دانلود نسخه های موبایل دسترسی داشته باشید. علاوه بر منابع بالا می توانید از نسخه های زیر که از سایت اصلی صرافی گرفته شده اند استفاده کنید.

  اندروید

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinlocally.android&hl=en&gl=TR

  IOS

  https://apps.apple.com/us/app/coinlocally/id1495966572

  ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (CoinLocally)

  پس از دانلود و نصب نسخه ی مناسب گوشی خود با چنین تصویری مواجه خواهید شد. درصورتی که پیش از این حساب کاربری داشته باشید و یا قصد ایجاد حساب جدید را داشته باشید، باید روی گزینه ی زردرنگ Log In and Register که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید.

  شما می توانید با استفاده از ایمیل و یا شماره ی موبایل، برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. درصورتی که  روی تب Sign Up With Email کلیک کنید، ثبت نام شما از طریق ایمیل انجام خواهد شد. توصیه ی ما روش ایمیل است؛ زیرا استفاده از روش موبایل به دلیل وجود تحریم ها چندان امن نیست. با انتخاب روش ایمیل باید ابتدا ایمیل خود را وارد کنید و در کادر بعد یک رمز عبور قوی برای خود انتخاب کرده و سپس در کادر سوم همان رمزعبور را تکرار کنید. درصورتی که کد رفرال داشته باشید، می توانید با واردکردن آن از تخفیف در کارمزد معاملات خود بهره مند شوید. درنهایت، با تیک زدن بر گزینه ای که به خواندن و تأیید قوانین صرافی اشاره دارد و کلیک روی گزینه ی Sign Up  به مرحله ی بعد هدایت خواهید شد.

  در این مرحله، کد تأییدی به ایمیل وارد شده ارسال می شود. با قراردادن آن کد در کادر و سپس کلیک بر گزینه ی Submit، مراحل ایجاد حساب کاربری در صرافی CoinLocally به اتمام می رسد. چنانچه از قبل یک حساب کاربری داشته باشید، کافی است روی گزینه ی Log in  در پایین صفحه کلیک کنید و سپس ایمیل و رمزعبور خود را وارد کنید.

  فعال سازی کد دومرحله ای

  پس از ایجاد حساب کاربری، با صفحه ای همچون تصویر زیر مواجه خواهید شد. برای بالابردن امنیت حساب خود بهتر است که ورود دومرحله ای را فعال کنید. برای این کار در صفحه ی اصلی، (روی تب Home در نوار پایین صفحه کلیک کنید)، در سمت چپ بالای تصویر روی آیکن آدمک کلیک کنید. 

  با کلیک روی آیکن آدمک در مرحله ی پیش، منویی برای شما باز خواهد شد که باید بخش Security را انتخاب کنید. البته، امکان ورود دومرحله ای از طریق ایمیل و پیام کوتاه نیز وجود دارد که ما ورود دومرحله ای به کمک اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را شرح خواهیم داد.

  در این مرحله، باید اهرم اولین گزینه، یعنی Google Authentication را فعال کنید. با توجه به تصویر، روش های دیگری نیز برای بالابردن امنیت حساب شما وجود دارد که در صورت تمایل می توانید آن ها را فعال کنید. 

   

  برای استفاده از روش Google Authentication، به اپلیکیشنی با همین نام نیاز خواهید داشت.

  درصورتی که اپلیکیشن را ندارید، ابتدا آن را نصب کنید (لینک معتبر برای دانلود نسخه های اندروید و IOS را در این مرحله مشاهده خواهید کرد که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید). درصورتی که برنامه را روی گوشی دارید، کافی است گزینه ی Next در پایین صفحه را انتخاب کنید. 

  در این مرحله باید از روش کپی کردن کلید و یا بارکد استفاده کنید. به عنوان مثال، ما کلید موجود را Copy کرده  و سپس گزینه ی Next در پایین صفحه را انتخاب می کنیم تا به مرحله ی بعدی هدایت شویم.

   

  کد 16 رقمی که در قدم پیش کپی کرده بودید، در کادر موجود قرار داده و روی گزینه ی Next در پایین صفحه کلیک کنید.

  در این مرحله، ابتدا باید روی گزینه ی Active در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید کد ارسال شده به ایمیلتان را در کادر اول و کد ایجاد شده در برنامه ی گوگل اتنتیکیتور را در کادر دوم قرار دهید و روی گزینه ی SUBMIT کلیک کنید. البته، این کار در ورود دومرحله ای تنها یک بار و آن هم برای بار اول انجام می شود و در مراحل بعدی کافی است که وارد برنامه ی گوگل اتنتیکیتور شده و کد ایجاد شده را در جای موردنیاز وارد کنید تا عملیات شما در صرافی انجام شود.

  کارمزد معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  قبل از بررسی میزان کارمزد معاملات در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی، توجه به نکاتی که می توانند میزان کارمزد پرداختی شما را کاهش دهند، الزامی است: 

  اول: درصورتی که در روند ثبت نام در صرافی از کد رفرال استفاده کنید، کارمزد پرداختی شما با تخفیف محاسبه خواهد شد.

  دوم: درصورتی که کارمزد معاملات خود را با استفاده از ارز دیجیتال BNB پرداخت کنید، کارمزد معاملات شما با 25درصد تخفیف محاسبه خواهد شد؛ البته این موضوع تنها برای معاملات اسپات لحاظ می شود. 

  استفاده از این امتیازات، به خصوص برای افرادی که معاملات زیادی در طول روز، هفته و ماه انجام می دهند، بسیار اهمیت دارد و می تواند بر میزان سود آن ها تأثیر قابل توجهی بگذارد. ازآنجایی که معامله گران (تریدرها) از بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی استفاده می کنند، توجه به این نکات اهمیت ویژه پیدا دارد. علاوه بر تخفیف کارمزدِ استفاده از کد معرف یا کد رفرال که می توانید در زمان ثبت نام وارد کنید، کارمزد معاملات کاربران بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی بسیار معقول و در محدوده ی 0.025 الی 0.045درصد معاملات تریدرها است.

  واریز، برداشت و انتقال ارز دیجیتال در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  • واریز ارز دیجیتال

  برای واریز ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی، باید وارد حساب کاربری خود در اپلیکیشن صرافی شده و از نوار پایین صفحه روی تب Wallet کلیک کنید. برای واریز، بین سه گزینه ی Deposit،  Withdraw و Transfer، باید گزینه ی Deposit به معنی واریز را انتخاب کنید.

  با کلیک روی گزینه ی Deposit در مرحله ی پیش، لیستی از ارزهای دیجیتال برای شما نمایان خواهند شد که باید روی ارزی که قصد واریز آن را دارید کلیک کنید. با این کار به مرحله ی بعد منتقل خواهید شد.

  در این مرحله، با اطمینان از اینکه در بخش Deposit هستید، باید شبکه ی انتقال (بالای صفحه) را انتخاب کنید و سپس با کلیک روی گزینه ی Copy Address، آدرس را کپی کنید. البته، می توانید با کلیک روی گزینه ی Share Address، آدرس را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا از روش بارکد استفاده کنید. توجه داشته باشید که حداقل مقدار برای واریز 10 تتر است.

  در این مرحله، باید به کیف پول خود مراجعه کرده، به صفحه ی ارز دیجیتال موردنظر رفته و روی گزینه ی Send کلیک کنید. با این کار، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید آدرسی کپی شده را در آن قرار دهید و یا با استفاده از دوربین بارکدخوان، از بارکد موجود در صرافی عکس بگیرید و مقدار موردنظر برای انتقال را وارد کرده و روی گزینه ی Continue کلیک کنید. 

  • برداشت ارز دیجیتال

  برای برداشت ارز دیجیتال از صرافی، باز هم باید روی تب Wallet در پایین صفحه کلیک کنید و از میان گزینه های موجود Withdraw را  انتخاب کنید.

  پس از کلیک روی گزینه ی Withdraw، لیست ارزهای دیجیتال را خواهید دید و باید روی ارزی که قصد برداشت آن را دارید کلیک کنید.

  با رفتن به صفحه ی برداشت ارز دیجیتال موردنظر، باید شبکه ی انتقال را در کادر اول، آدرس کیف پول گیرنده را در کادر دوم و حجم یا مقدار ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید، در کادر سوم وارد کنید. همچنین، شما می توانید از درصدهای موجود در پایین کادر Amount استفاده کنید. به این ترتیب، با انتخاب هر درصد (25، 50، 75، 100)، به همان میزان درصد از موجودی ارز دیجیتالتان برداشت خواهد شد.

  در پایین صفحه می توانید خلاصه ای از اطلاعات برداشت خود را مشاهده کنید و در صورت تأیید روی گزینه ی Submit کلیک کنید.

  • انتقال ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  برای آنکه بخواهید معاملاتی را در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی انجام دهید، حتماً باید سرمایه ی خود را به بخش فیوچرز انتقال دهید. برای این کار، ابتدا روی تب Wallet در پایین صفحه کلیک کرده و سپس روی گزینه ی Transfer کلیک کنید.

   

  در این مرحله، باید مبدأ و مقصد انتقال خود را انتخاب کنید. عبارت From مبدأ و To مقصد انتقال را مشخص می کند. ازآنجایی که ما قصد انتقال دارایی به حساب فیوچرز در صرافی کوین لوکالی را داریم، باید مبدأ را حساب اسپات و مقصد را حساب فیوچرز انتخاب کنیم. شما می توانید تنها ارز دیجیتال تتر (در زمان نگارش این مقاله) را میان حساب های اسپات و فیوچرز انتقال دهید. در کادر Amount باید میزان تتری که قصد انتقال از حساب اسپات به فیوچرز را دارید، وارد کنید و درنهایت روی گزینه ی Confirm Transfer در پایین صفحه کلیک کنید.

  تنظیم اهرم در سفارشات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  یکی از امکاناتی که در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی و دیگر صرافی ها وجود دارد، امکان تنظیم اهرم یا لوریج است که برخی افراد را دارا و برخی بیش تر را ندار کرده است. با استفاده از لوریج، افراد اجازه خواهند داشت با چند برابر سرمایه ی خود معاملاتی داشته باشند. در این صورت، با توجه به اهرم انتخابی، سود نیز چند برابر خواهد شد؛  البته، این موضوع درباره ی ضررها نیز وجود دارد به این معنی که درصورت استفاده از اهرم، ضرر نیز چند برابر خواهد شد.

  به عنوان مثال، درصورتی که سرمایه ی اولیه ی شما 200 دلار باشد و از اهرم 25 استفاده کنید، قادر خواهید بود با مبلغ 5000 دلار معامله کنید. به همین ترتیب، سود و ضرر شما نیز در مقدار اهرم ضرب خواهد شد (البته، در محاسبه ی این مقادیر باید حتماً کارمزد را نیز حساب کنید). فراموش نکنید که سرمایه ی شما همچنان 200 دلار است و 4800 دلار باقی مانده را صرافی به شما قرض داده است؛ پس پیش از آنکه میزان ضرر شما به 200 دلار برسد، لیکوئید خواهید شد. به همین دلیل، باید با مدیریت سرمایه و آگاهی کامل از بخش لوریج استفاده کنید. درصورتی که اطلاعات شما برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال در رابطه با مدیریت سرمایه، انواع تحلیل و اطلاعات دیگر کم است، می توانید با شرکت در یک کلاس ارز دیجیتال و با استفاده از تجربه و دانش اساتید، بدون ازدست دادن سرمایه، با اعتمادبه نفس و با آگاهی کامل فعالیت خود را در بازار رمزارزها آغاز کنید.  

  انواع روش های ثبت سفارش در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  کاربران بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی می توانند به چند روش سفارشات خود را ثبت کنند. هرکدام از این روش ها ویژگی های خاصی دارد که معامله را برای دسته ای از کاربران مناسب می کند. در ادامه، انواع مختلف روش های ثبت سفارش را شرح خواهیم داد تا شما بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

   

  • Limit

  در روش ثبت سفارش Limit، دوکادر باید توسط تریدر پر شوند. کادر اول مربوط به قیمت است. درواقع، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در کادر Price نوشته شده است و شما می توانید با استفاده از علائم + و در چپ و راست کادر قیمت، آن را تغییر دهید و یا با کلیک روی آن، قیمت را وارد کنید. کادر بعدی یعنی Amount مربوط به مقدار یا حجم معامله ای است که قرار است باز کنید. درنهایت، با کلیک روی گزینه ی Buy/Long (برای خرید) و یا Sell/Short (برای فروش) سفارش شما ثبت می شود.

  • Post Only

  برای ثبت سفارش به روش Post Only نیز باید دوکادر Price و Amount را پر کنید. در فرایند انجام معامله، درصورتی که شما روش Limit را انتخاب کنید، اگر در لحظه ای که شما سفارش خود را ثبت می کنید کاربر دیگری سفارش مقابل شما را ثبت کرده باشد (یعنی سفارش یک جفت ارز مشترک که شما سفارش خرید و فرد دیگر با همان قیمت سفارش فروش را ثبت کرده باشد یا بالعکس)، معامله انجام خواهد شد؛ بدون آنکه نیازی به قرارگرفتن در لیست سفارشات باشد. درحالی که اگر شما سفارشی از نوع Post Only ثبت کنید، حتی در صورت وجود شخصی که سفارش مقابل شما را ثبت کرده باشد، ابتدا سفارش هر دوی شما باید در لیست سفارشات ثبت شده و پس از آن معامله انجام شود.

  • Market

  در ثبت سفارش به روش Market تنها تعیین و پرکردن یک کادر به عهده ی شما است و آن نیز مقدار یا حجم سفارشی است که قرار است ثبت کنید. توجه داشته باشید که ما در اینجا از مقادیر اصلی ثبت سفارش صحبت می کنیم؛زیرا شما می توانید تنظیمات دیگری ازجمله قراردادن حد سود و حد ضرر و… را در سفارش خود لحاظ کنید که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

  • Stop-Limit

  در روش ثبت سفارش Stop Limit، تریدر باید دوقیمت را مشخص کند؛ اول در کادر Stop مبلغی را مشخص کند تا با رسیدن به آن، صرافی سفارش را فعال کند (سفارش شما همچنان معلق است) و در کادر Limit مبلغی که تریدر قصد دارد خرید و یا فروش ارز دیجیتال در آن قیمت انجام شود. به زبان ساده، در روش ثبت سفارش Stop-Limit شما برای صرافی یک شرط تعیین می کنید؛ به این ترتیب که در صورت رسیدن قیمت ارز دیجیتال به مبلغ وارد شده در کادر Stop، سفارش مرا فعال و زمانی که قیمت ارز دیجیتال به مبلغ Limit رسید، معامله ی مرا انجام بده. کادر دیگری به نام Amount نیز وجود دارد که باید با توجه به حجم موردنظر شما برای معامله پر شود.

  • Stop Market

  روش ثبت سفارش Stop Market شباهت زیادی به روش Stop Limit دارد؛ با این تفاوت که در روش Stop Limit شما هم قیمت شرط و هم قیمت انجام معامله را وارد می کنید ولی در روش ثبت سفارش Stop Market تنها قیمت شرط را در کادر Stop وارد می کنید و پس از رسیدن قیمت ارز دیجیتال به مبلغ Stop، صرافی معامله را با بهترین قیمت ممکن در بازار انجام می دهد. البته، علاوه بر قیمت باید حجم معامله که مربوط به کادر Amount است نیز توسط شما (تریدر) پر شود. 

  • Trailing Stop

  برخی از تریدرها زمان ثبت سفارش خود، به جای تعیین حد سود و ضرر ثابت، با کمک روش ثبت سفارش Trailing Stop، حد سود و ضرر متغیر را انتخاب می کنند. ما در این روش علاوه بر کادر Amount که به حجم معامله مربوط است، با دوکادر دیگر سروکار داریم. کادر Activation Price، قیمت ثبت سفارش را مشخص می کند و CallBack Rate درصدی را مشخص می کند که با افت و افزایش قیمت، به اندازه ی آن (از Activation Price)  صرافی باید معامله ی شما را ببندد. برای درک بیش تر، به این نمونه توجه کنید. فرض کنید قیمت بیت کوین 29.90 هزار دلار است و شما کادر Activation Price را با مبلغ 30 هزار دلار پر کرده اید، درحالی که درصد CallBack Rate را 1درصد انتخاب کرده اید. در چنین حالتی، با رسیدن قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار، معامله ی شما انجام می شود و اگر 1درصد یعنی 300 دلار (برای یک واحد بیت کوین) افت قیمت داشته باشد، معامله ی شما به حد ضرر رسیده و صرافی به صورت خودکار آن را می بندد. حال، حالتی را درنظر بگیرید که قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند؛ در این حالت نیز حد ضرر شما به میزان اختلاف 1درصد پایین تر از قیمت جدید بیت کوین خواهد بود؛ به زبان ساده، همیشه 300 دلار پایین تر از قیمت لحظه ای که قاعدتاً متغیر است.

  • Funding / Countdown

  قیمت ها در بازارهای اسپات و فیوچرز کمی اختلاف دارند و صرافی ها همیشه به دنبال کم کردن این اختلاف قیمت هستند. از طرف دیگر، معاملات فیوچرز در دونوع سنتی و Perpetual انجام می شوند. در معاملات آتی از نوع سنتی، قیمت بازار اسپات و فیوچرز با رسیدن به تاریخ سررسید قرارداد به هم می رسند اما برای قراردادهای Perpetual که تاریخ انقضا ندارند، باید فکری می شد. برای حل این مسئله، صرافی ها از سیستم نرخ فاندینگ (Funding Rate) کمک گرفتند. به این ترتیب، با توجه به میزان نرخ فاندینگ، خریداران و فروشندگان باید مبلغی را به هم پرداخت کنند. در ادامه، نحوه ی تصمیم گیری برای پرداخت بررسی خواهد شد اما پیش از آن اشاره ای به Countdown خواهیم داشت که به شمارش معکوس برای پرداخت نرخ فاندینگ اشاره دارد. درواقع، تریدرهایی که معاملات باز از نوع Perpetual دارند، هر هشت ساعت یک بار باید نرخ فاندینگ را به هم پرداخت کنند. زمان باقیمانده را می توانید در بخش Countdown مشاهده کنید.

  اما مبلغ مشخص شده زمانی که بازار روندی صعودی به خود می گیرد، باید توسط خریداران به فروشندگان پرداخت شود. درصورتی که بازار روندی نزولی داشته باشد، فروشندگان باید مبلغی که در بخش Funding Rate تعیین شده است، به خریداران پرداخت کنند. قابل ذکر است که صرافی هیچ درصدی از این تبادل را دریافت نمی کند و این دادوستد صرفاً در میان خریداران و فروشندگانی است که معاملات Perpetual باز دارند.

   

  • Isolated / Cross

  یکی دیگر از مواردی که در هنگام ثبت سفارش می توان تنظیم کرد، Isolated یا Cross بودن معامله است که در ادامه هر دو را بررسی خواهیم کرد. 

  • Cross

  زمانی که قصد بازکردن موقعیتی در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی را داشته باشید، باید دارایی خود را از دیگر بخش ها به بخش فیوچرز انتقال دهید. چگونگی انجام این کار در بخش انتقال توضیح داده خواهد شد. درصورتی که سرمایه ی شما در بخش فیوچرز 1000 تتر باشد و یک معامله به ارزش 500 دلار را باز کنید و در زمان ثبت سفارش روش Cross را انتخاب کرده باشید، علاوه بر مبلغ 500 دلاری که درگیر معامله کرده بودید، درصورتی که برای باز نگه داشتن معامله ی شما به مبلغ بیش تری نیاز باشد، صرافی اجازه دارد از باقیمانده ی پول شما در بخش فیوچرز کسر کند و موقعیت شما را باز نگه دارد. درواقع، با انتخاب Croos نه تنها مبلغی که درگیر معامله کرده بودید بلکه کل سرمایه ی شما در خطر خواهد بود.

  • Isolated

  درصورتی که روش Isolated را در هنگام ثبت سفارش انتخاب کنید، تنها مبلغی که وارد معامله کرده اید درگیر و در خطر خواهد بود نه کل سرمایه ی شما در بخش فیوچرز.

  تنظیم حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  فعالیت در بخش فیوچرز علی رغم امکانات زیادی که به کاربران می دهد، خطر ازبین رفتن کل سرمایه را نیز به همراه دارد. یکی از مواردی که می تواند کمک بزرگی در حفظ سرمایه ی شما باشد، رعایت مدیریت سرمایه است. بحث مدیریت سرمایه بسیار گسترده است اما یکی از نکات بسیار مهم آن تنظیم حد سود و ضرر در معاملات و پایبندبودن به آن ها است. برخی از تریدرها با نزدیک شدن قیمتشان به حد ضرر، اقدام به تغییر آن می کنند تا همچنان معامله ی خود را باز نگه دارند. این تریدرها معمولاً فکر می کنند که روند بازار به زودی برمی گردد و همین موضوع باعث می شود که سرمایه ی آن ها به خطر بیافتد. برای تنظیم حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی باید ابتدا به بخش Futures رفته و TP/SL را در پایین کادر ثبت سفارش فعال کرد. با این کار، دوکادر کوچک برای شما نمایان خواهد شد که باید حد سود خود را در کادر Take Profit و حد ضرر خود را در بخش Stop Loss وارد کنید. همچنین، شما می توانید از گزینه ی Last که در مقابل کادرهای حد سود و ضرر قرار دارد، تعیین کنید که قیمت لحظه ای بازار (Mark Price) و یا قیمت آخرین معامله (Last Price) برای اعمال حد سود و ضرر در نظر گرفته شود. برای این کار، کافی است که روی عبارت Last کلیک کنید و سپس از منوی باز شده یکی از موارد (Mark Price/Last Price) را انتخاب کنید.

  Reduce Only

  قابلیت Reduce Only همانطورکه از نام آن پیداست، تنها حالت کاهشی است. ویژگی دیگر Reduce Only این است که تنها روی معاملات باز و به طور دقیق تر روی حجم معاملات باز تأثیر می گذارد و یک معامله ی جدید باز نمی کند. 

  به عنوان مثال، فرض کنید درحالی که یک معامله ی باز خرید 5 واحد بیت کوین را دارید، اقدام به بازکردن یک معامله ی فروش 6 واحد بیت کوین می کنید و بخش Reduce Only را نیز فعال می کنید. در این حالت، هیچ معامله ی جدیدی برای فروش باز نخواهد شد؛ زیرا معاملاتی که Reduce Only در آن ها فعال باشند، روی حجم معاملات باز تأثیر می گذارند. درنتیجه، با بازکردن یک معامله ی فروش 6 واحد بیت کوین از نوع Reduce Only، معامله ی خرید 5 واحد بیت کوین بسته خواهد شد.

  مرور انجام معامله در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

  1) یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید.

  2) وارد حساب کاربری خود شوید.

  3) ارز دیجیتال را به حساب خود واریز کنید.

  4) درصورتی که سرمایه ی شما در بخش اسپات است، آن را به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی انتقال دهید.

  5) وارد بخش فیوچرز صرافی شوید.

  6) جفت ارز موردنظر برای معامله را انتخاب کنید.

  7) Cross یا Isolated بودن سفارش خود را انتخاب کنید.

  8) اهرم معامله را تنظیم کنید.

  9) نوع معامله (خرید یا فروش Buy/Sell) را انتخاب کنید.

  10) روش موردنظر خود برای ثبت سفارش را انتخاب کنید و مقادیر را طبق روش انتخابی وارد کنید.

  11) حد سود و ضرر و Reduce Only را در صورت تمایل تنظیم کنید.

  12) روی گزینه ی Buy/Long و یا Sell/Short کلیک کنید.

   

  نکات تکمیلی

  • هنگام استفاده از صرافی کوین لوکالی، حتماً از یک فیلترشکن با IP ثابت استفاده کنید.
  • برای فعالیت در این صرافی نیازی به احراز هویت نیست و شما می توانید با این محدودیت که حداکثر 0.3 بیت کوین برداشت کنید در آن فعالیت داشته باشید.
  • در زمان نگارش این مقاله، فعالیت در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی تنها در نسخه های موبایل قابل انجام است.
  • با همکاریی که کوین لوکالی با صرافی بایننس داشته است، امکان فعالیت در فضایی بسیار مشابه صرافی بایننس برای کاربران ایرانی و دیگر کشورهایی که امکان فعالیت در بایننس را نداشتند، ممکن شده است.
  • کارمزد معاملات در صرافی CoinLocally قابل قبول و تنها کمی بیش تر از صرافی بایننس است.

  کلام آخر

  تریدرهای ایرانی که تخصص و دانش کافی برای بازکردن موقعیت های خریدوفروش فیوچرز را دارند، در محیطی همچون صرافی بایننس که حجم معاملات بالا با کارمزد مناسب دارد، می توانستند سود خود را از معاملات به میزان قابل توجهی افزایش دهند. به همین دلیل، پس از محدودیت های شدید اعمال شده از سمت صرافی بایننس، این افراد همیشه به دنبال یک صرافی با ویژگی های مشابه بودند. البته، به دلیل وجود تحریم و مسائل سیاسی، امکان انتخاب هر صرافی برای ما وجود ندارد.

  صرافی کوین لوکالی مشکل این تریدرها را حل کرده است و تریدرهای حرفه ای می توانند در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی مبادلات خود را انجام دهند و از کارمزد مناسب و حجم بالای معاملات در آن صرافی نهایت استفاده را ببرند. ما در این مقاله، هرچیزی که نیاز است در مورد انجام معامله، واریز و برداشت و فعالیت در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی بدانید، در اختیار شما گذاردیم. 

  سؤالات متداول

  1- چند روش ثبت سفارش در بخش Futures صرافی کوین لوکالی وجود دارد؟

  شش روش شامل: Limit، Post Only، Market، Stop Limit، Stop Market و Trailing Stop.

  2- آیا کاربران ایرانی هم می توانند در فیوچرز صرافی کوین لوکالی فعالیت کنند؟

  بله! کاربران ایرانی هم می توانند در این صرافی ثبت نام کرده و بدون احراز هویت در آن فعالیت کنند.

  3- کارمزد فیوچرز صرافی کوین لوکالی چنددرصد است؟

  کارمزد معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی بسیار مناسب و در حدود 025/0 الی 045/0 درصد هر معامله است.

  4- آیا امکان انجام معاملات فیوچرز در وبسایت صرافی کوین لوکالی وجود دارد؟

  خیر! در حال حاضر (در زمان نگارش مقاله)، فیوچرز صرافی کوین لوکالی تنها در اپلیکشین این صرافی فعال شده است.