نیاز به درآمد دلاری در این روزها بیش از گذشته احساس می شود که دلیل این امر بی ارزش شدن پول کشورمان است. فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال یکی از بهترین روش های کسب درآمد دلاری است، اما ممکن است شما هم با وجود علاقه و نیاز به درآمد دلاری زمان و تخصص کافی برای معامله گری نداشته باشید. با این حال جای نگرانی نیست؛ چراکه برخی صرافی ها امکان کپی تریدینگ را برای کاربران خود فراهم کرده اند؛ بنابراین شما هم می توانید با اتصال حساب خود به حساب تریدری دیگر، معاملات او را بر دارایی خود نیز اعمال کنید. در این مقاله چگونگی کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس و نکات مهم در این راه را با شما در میان می گذاریم. با آموزش این روش از فعالیت در بازار ارزها می توانید مانند یک تریدر حرفه ای سود خود را از بازار کسب کنید.

فهرست []

  چطور با تخفیف کارمزد در صرافی BingX ثبت نام کنیم؟

  برای ثبت نام و استفاده از صرافی BingX و دریافت 5 میلیون تومان هدیه🎁، از لینک زیر استفاده کنید:

  همین الان در صرافی BingX ثبت نام کنیدثبت نام

   

  معرفی بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

  بعد از ثبت نام در صرافی بینگ ایکس حالا که سرمایه لازم (خواه مجازی خواه حقیقی) را در حساب خود دارید، آمادگی لازم را برای کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس پیدا کرده اید و می توانید با مدیریت درست از همین بخش به سودهای خوبی برسید؛ البته توجه داشته باشید ممکن است سودهای بالا توسط تریدرهای حرفه ای شما را وسوسه کند که یک تریدر را بدون شناخت انتخاب کنید؛ درحالی که برای تضمین موفقیت خود در این بخش لازم است تمام مفاهیم را به خوبی درک کنید.

  برای رفتن به بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس ابتدا نشان گر ماوس خود را روی تب copy trading از نوار بالای صفحه قرار دهید و از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینه copy trading را انتخاب کنید.

  حالا می توانید لیستی از تریدرهایی را مشاهده کنید که ممکن است سودهای نجومی، شما را به انتخاب آن ها ترغیب کند، اما فراموش نکنید اگر به هر دلیلی قصد داشته باشید کل یا بخشی از سرمایه خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید، (البته در کپی تریدینگ شما سرمایه خودتان را به تریدر نمی دهید، اما معاملات تریدر روی سرمایه شما اعمال خواهد شد) باید از ویژگی های معاملاتی آن فرد اطلاعات کامل داشته باشید و تنها با دیدن درصد سود، او را انتخاب نکنید.

  دو دسته از کاربران ممکن است به بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس مراجعه کنند؛ دسته اول تریدرهای ماهری هستند که قصد دارند درخواست لیست شدن نام خودشان را در این صرافی به عنوان تریدری که امکان کپی تریدینگ روی حساب وی وجود دارد، ثبت کنند. دسته دوم که بحث اصلی مقاله ماست کاربرانی هستند که به دلیل کمبود وقت یا تخصص قصد دارند سرمایه خود را به حساب یکی از تریدرهای حرفه ای متصل کنند و همگام با آن ها سود کنند یا گاهی متضرر شوند.

  اگر تریدر حرفه ای باشید، می توانید در بخش کپی تریدینگ درخواستی را ارسال کنید تا نام شما نیز به عنوان تریدر حرفه ای لیست شود. با انتخاب شما توسط کاربران، درصدی از سود معاملات آن ها به حساب شما انتقال داده می شود؛ بنابراین اگر دانش و تجربه کافی در بازار ارزهای دیجیتال را دارید می توانید در کنار معاملات خود، سودی از این بخش نیز دریافت کنید.

  البته برای این کار لازم است مراحل احراز هویت را تکمیل کرده باشید و حداقل 50 تتر در حساب معاملاتی خود داشته باشید. علاوه بر این ها با توجه به بخشی که انتخاب می کنید (مثلاً Standard Futures) باید در 14 روز اخیر معاملاتی را در آن بخش باز کرده باشید.

  در صورتی که تصمیم گرفته اید به عنوان تریدر حرفه ای در بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس فعالیت کنید، کافی است روی گزینه Apply to Be a Trader در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و فرایند ارسال درخواست خود را تکمیل کنید.

  فرایند کپی تریدینگ برای کاربران بسیار ساده است، اما پیش از هر چیز اطلاعات آورده شده در حساب تریدرهایی را که در این بخش لیست شده اند، بررسی می کنیم تا با مفاهیم و عبارات آشنا شوید و در زمان انتخاب تریدر با توجه به میزان سود، زیان و ریسک و… بهترین را برای خود انتخاب کنید.

  فراموش نکنید اگر یک تریدر را به صورت رندم انتخاب کنید، شانس موفقیت و کسب سود شما بسیار کاهش می یابد؛ پس با آگاهی کامل حساب های تریدرها را بررسی و بهترین گزینه را با توجه به شرایط و نیاز خود انتخاب کنید.

  انتخاب تریدر برای کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

  در این بخش اطلاعات و داده های آماری درباره تریدرها را بررسی خواهیم کرد تا بتوانیم بهترین مورد را برای خود انتخاب کنیم.
  پیش از هر چیز باید نوع معاملات کپی تریدینگ را که قصد دارید برای شما اعمال شوند، انتخاب کنید. آیا قصد دارید معاملاتی در بازار اسپات داشته باشید یا بازار فیوچرز را ترجیح می دهید. برای انتخاب یکی از این گزینه ها، پس از رفتن به بخش copy trading از مسیری که گفته شد، باید یکی از موارد Futures trader یا Spot grid traders را انتخاب کنید. حالا می توانید لیستی از تریدرهای فعال در بخش موردنظر را ببینید و اطلاعات آن ها را بررسی کنید.

  در اینجا یکی از تریدرها را انتخاب می کنیم و گزینه های مهم را که در زمان انتخاب تریدر باید حتماً به آن ها توجه کرد، شرح خواهیم داد. البته پیش از انتخاب تریدر موردنظر می توانید برخی از ویژگی های آن ها را در بخش مربوط به هر تریدر مشاهده کنید و سپس اطلاعات جزئی تری را در صفحه مربوط به تریدری که انتخاب کرده اید بررسی کنید.

  تریدرها در این بخش به طرق مختلف دسته بندی شده اند؛ برای مثال Trending traders تریدرهایی را لیست کرده است که به تازگی (در ۷ روز گذشته) مطرح بوده اند؛ درحالی که در بخش Conservative traders می توانید لیستی از تریدرهای محافظه کار را ببینید.

  انتخاب این تریدرها معاملات کم ریسک و رشد سرمایه در بلندمدت را برای کاربر به همراه خواهد داشت. این بخش برای کاربرانی که قصد دارند معاملات با ریسک پایین را داشته باشند مناسب است. همچنین Rising stars تریدرهای جدیدی را لیست می کند که پتانسیل رشد بالا و تصاحب فرصت های سرمایه گذاری در بازار را دارند.

  در بخش All traders نیز می توانید کل تریدرها را بدون هیچ دسته بندی مشاهده کنید. با اسکرول به پایین صفحه متوجه خواهید شد تعداد تریدرها بسیار زیاد است و شما با رفتن به صفحات بعد می توانید دیگر تریدرها را نیز مشاهده و بررسی کنید.

  امکان مشاهده روند فعالیت و میزان سود و ضرر تریدر با نموداری مشخص شده است. بدیهی است تریدری که در روند ترید خود همواره در حال افت و خیز شدید است، چندان مناسب نیست؛ چراکه این حالت نشان می دهد تریدر موردنظر  معاملات خود را با ریسک بالایی انجام می دهد که این موضوع ممکن است حتی به لیکوئیدشدن شما منجر شود.

  میزان سود کسب شده در ۳۰ روز گذشته در بخش ROI آورده شده است. تعداد افرادی که معاملات تریدر موردنظر را کپی می کنند با عدد موجود در کنار عبارت copies مشخص شده است. درنهایت نیز مورد بسیار مهم ریسک وجود دارد که می توانید آن را به صورت یک عدد در سمت راست برای هر تریدر مشاهده کنید. میزان ریسک معاملات هر تریدر می تواند از ۱ تا ۹ رتبه بندی شود؛ هرچه این عدد بیشتر باشد، به این معناست که ریسک معاملات تریدر بالاتر است.

  تغییر زبان پلتفرم کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

  برای درک مفاهیم مهمی که در بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس وجود دارند، می توانید زبان پلتفرم را به فارسی تغییر دهید. در بخش بعد قرار است مفاهیم مهمی را شرح دهیم که به شما کمک کنند تریدرهای مختلف را براساس فعالیت های پیشین با هم مقایسه کنید.

  در صورتی که فعالیت در یک پلتفرم فارسی برای شما ساده تر است، می توانید روی آیکن کره زمین در نوار بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید و در پنجره ای که برای شما باز می شود، زبان فارسی را از میان زبان های موجود انتخاب کنید.

  مروری بر داده های کپی تریدینگ بینگ ایکس

  یکی از مهم ترین کارهایی که باید در کپی تریدینگ انجام دهید، مقایسه دستاوردهای تریدرها در گذشته و فعالیت کنونی آن هاست. حتی اگر شما یک تریدر حرفه ای هم نباشید، برای آنکه اعداد و ارقام موجود در این بخش را به درستی درک کنید، باید با مفاهیم آن آشنا باشید که در بخش بعد به طور کامل بیان کرده ایم.

  • Cumulative Earning

  مجموع سود تریدر را می توانید در این بخش مشاهده کنید؛ البته کارمزد و دیگر موارد در محاسبه این رقم دخیل نبوده اند. مقدار Cumulative Earning هر نیم ساعت آپدیت می شود.

  • 30D ROI

  در این بخش نرخ بازگشت سرمایه در 30 روز بررسی شده است. درواقع در این بخش شما متوجه می شوید اگر 30 روز پیش معاملات این تریدر را کپی می کردید، چه میزان سود از آن شما می شد. داده های این بخش هر 15 دقیقه به روزرسانی می شوند.

  • Account Assets

  در این بخش می توانید دارایی تریدر را برحسب تتر مشاهده کنید که هر 15 دقیقه به روزرسانی می شود. توجه داشته باشید درک تمام این اطلاعات که در بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس آمده اند، مهم هستند.

  • Copier Profit

  میزان سودی که کپی کنندگان از این تریدر کسب کرده اند، در این بخش آورده شده است. مقدار این آیتم نیز هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود.

  • Copiers

  در این قسمت می توانید متوجه شوید چند نفر تریدر موردنظر را دنبال کرده اند. این مورد هر 15 دقیقه به روزرسانی می شود.

  • Risk

  میزان ریسک معاملات تریدر در 30 روز گذشته اندازه گیری شده و در این بخش قرار می گیرد. این عدد که می تواند از 1 تا 9 متغیر باشد، هر 15 دقیقه آپدیت می شود و هرچه میزان آن بیشتر باشد به این معنا خواهد بود که ریسک معاملات تریدر بالاتر است. در زمان انتخاب تریدر حتماً باید به این نکته توجه کافی داشته باشید.

  • Cumulative Copiers

  در این بخش می توانید تعداد کاربرانی که معاملات این تریدر را دنبال کرده اند، مشاهده کنید. همچنین در این بخش افرادی که دنبال کردن معاملات این تریدر را متوقف کرده اند، نیز محاسبه شده اند؛ به همین دلیل تعداد این گزینه از بخش Copiers که پیش از این بررسی کردیم، بیشتر است. داده های این بخش هم هر 15 دقیقه آپدیت می شوند.

  • Win Ratio

  این آیتم به معاملاتی که توسط تریدر موردنظر با سود بسته شده اند اشاره دارد. اگر Win Rate تریدری برای مدت طولانی به 100 نزدیک باشد، می توان آن را نقطه قوتی برای آن تریدر لحاظ کرد. البته رقمی که در اینجا مشاهده می کنید، بدون محاسبه کارمزد است و درنهایت بد نیست بدانید این درصد نیز هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود.

  • Total Transactions

  در این بخش می توانید تعداد کل سفارش هایی را مشاهده کنید که توسط کاربران بسته شده اند.

  • Of winning trades

  تعداد کل معاملاتی که توسط کاربران با سود بسته شده اند در این بخش آورده شده است. این رقم با لحاظ کردن کارمزد معاملات محاسبه شده و در این بخش قرار گرفته است و هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود.

  • Of losing trades

  همچنین تعداد کل معاملاتی که توسط کاربران با ضرر بسته شده اند، در این بخش آورده شده است. این رقم با لحاظ کردن کارمزد معاملات محاسبه شده و در این بخش قرار گرفته است و هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود.

  • Average profit

  در بخش های پیش تعداد معاملات بسته شده با سود و ضرر را مشاهده کردیم. در این بخش می توانیم میانگین سود کاربرانی که معاملات این تریدر را دنبال کرده اند، ببینیم. این داده هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود و از تقسیم میزان سود به دست آمده از کل معاملات با سود بسته شده بر تعداد این معاملات به دست می آید.

  • Average losses

  از دیگر اطلاعات تریدر حرفه ای در بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس این داده از تقسیم میزان ضرر کل معاملات با ضرر بسته شده بر تعداد این معاملات به دست می آید. میانگین ضرر هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود.

  • PnL Ratio

  این عدد نسب میانگین سود به میانگین ضرر را محاسبه می کند و نمایش می دهد. بدیهی است هرچه این عدد بزرگ تر باشد، به این معنا خواهد بود که سودهای تریدر موردنظر بیشتر است و انتخاب او منطقی تر خواهد بود.

  • Average Holding Time

  عددی که در این بخش می بینید، به میانگین مدتی اشاره دارد که معاملات تریدر بازمی ماند. توجه به این عدد از آن جهت اهمیت دارد که اگر شما بخواهید تنها معاملات کوتاه (بلندمدت) داشته باشید، این میزان با شرایط شما هماهنگی داشته باشد.

  • Margin Median

  این عدد نیز میزان میانگین مارجین معاملات انجام شده در 30 روز گذشته را نشان می دهد و از آنجا که این مورد میانگین تمام سفارش های تریدر در 30 روز گذشته است، می توان آن را میزان مارجین برای هر ترید توسط این تریدر دانست.

  • Laverage Median

  میانگین اهرم استفاده شده توسط تریدر در 30 روز گذشته در این بخش نشان داده می شود و می توان این مقدار را اهرم تقریبی برای هر ترید توسط این تریدر دانست. هرچه این میزان بیشتر باشد، به این معنا خواهد بود که ریسک معامله با این تریدر بالاتر است. در زمان انتخاب تریدر حتماً به این مورد توجه کافی داشته باشید.

  • Trading Frequency (Weekly)

  میانگین تعداد معاملات بسته شده را که تریدر در طول یک هفته دارد، می توانید در این بخش ببینید که هر 15 دقیقه یک بار به روزرسانی می شود.

  • Trade Days

  تعداد روزهایی که یک تریدر معاملاتی را در بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس انجام داده است، از اولین روزی که معامله تریدر بسته شده است محاسبه شده و در این قسمت نشان داده می شود. این عدد را می توان مدت سابقه تریدر حرفه ای که دیگران او را دنبال می کنند دانست.

  • Last trading time

  زمان بسته شده آخرین معامله تریدر را نیز می توانید در این بخش مشاهده کنید. دنبال کردن تریدری که مدت زیادی از بستن آخرین معامله وی گذشته است، چندان منطقی به نظر نمی رسد؛ پس برای انتخاب تریدر مطمئن باشید وی یک تریدر حرفه ای فعال است.

  • Currency Unit

  واحد سرمایه ای که تریدر موردنظر به وسیله آن معاملات خود را انجام می دهد در این بخش آمده است.

  در بخش سمت راست تصویر فوق می توانید گزارش گرافیکی از عملکرد تریدر را مشاهده کنید. در نموداری که در بالای صفحه آمده است، می توانید روند میزان سود و زیان تریدر موردنظر را به صورت گرافیکی مشاهده کنید.
  در بخش Performance نیز می توانید نتیجه فعالیت های تریدر را به صورت چارت میله ای مشاهده کنید که هر میله در این چارت نشان دهنده یک هفته است. میله های سبز سودآوربودن نتایج معاملات تریدر در یک هفته و میله های قرمز، متضررشدن تریدر و البته دنبال کنندگان او در هفته را نشان می دهند. این داده ها براساس فعالیت های تریدر در یک ماه به دست می آیند.

  در بخش Risk Assessment نیز می توانید میزان ریسک معاملات تریدر را به صورت چارت میله ای مشاهده کنید. میزان ریسک معاملات تریدر را در بخش پیش بررسی کردیم، اما در اینجا می توانید این آیتم را با جزئیات بیشتری بررسی کنید. داده های این چارت نیز برای یک ماه اندازه گیری شده و چارت ترسیم شده است. بیشترین میزان ضرر در ۱۸۰ روز (۶ ماه) گذشته در تایم روزانه، هفتگی و ماهانه نیز در این بخش آورده شده است تا بتوانید تخمینی از فعالیت اخیر تریدر داشته باشید.
  در بخش پایین صفحه می توانید ارزهای دیجیتال را که توسط تریدر برای معامله انتخاب شده اند و نتایجی که در یک ماه گذشته برای کاربران خود به جا گذاشته است، مشاهده کنید.

  • Current Positions

  در بخش موقعیت های جاری یا معاملات باز هم همان طور که از نام آن پیداست، می توانید موقعیت های باز تریدر را مشاهده کنید. اینکه اهرم انتخابی برای هر جفت ارز چه مقدار است، میزان سود یا ضرر معاملات در حال حاضر چه مقدار است و در ستون سوم نیز می توانید مارجین معاملات باز را بررسی کنید.

  سود و ضرری که در این بخش مشاهده می کنید، تحقق نیافته هستند؛ به این معنا که معاملات هنوز باز هستند و مقدار سود و ضرر می تواند تغییر کند.

  • Trade History

  در تب Trade History شما اطلاعاتی از معاملات بسته شده تریدر را بررسی می کنید. معاملات انجام شده که درواقع همان پوزیشن های بسته شده هستند، میزان سود یا ضرر تحقق یافته را در کنار دیگر اطلاعات مربوط به معاملات انجام شده توسط تریدر نمایش داده است.

  • Copiers

  در تب Copiers لیستی از کاربرانی را مشاهده خواهید کرد که تریدر موردنظر را برای کپی کردن تریدهای او انتخاب کرده اند. همچنین شما می توانید میزان سود یا ضرری را که کاربران با انتخاب و دنبال کردن این تریدر کسب کرده اند نیز مشاهده کنید. فراموش نکنید شرایط خودتان را به خوبی بسنجید و تنها با دیدن چند عدد و درصد، تریدر را انتخاب یا رد نکنید.

  نکات کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

  در بخش های پیشین مفاهیم داده های موجود مربوط به تریدرهای مختلف را توضیح دادیم. با توجه به نوع معاملات موردنظر خود (محافظه کارانه و کم ریسک یا دسته بندی دیگر)، تعدادی از تریدرهای موجود را انتخاب و آن ها را لیست کنید.
  پس از انتخاب تریدر بر اساس میزان ریسک و سود معاملات و دیگر داده ها، باید مقداری از سرمایه مجازی خود را که صرافی در اختیارتان گذاشته است، از روش کپی تریدینگ به حساب معاملاتی تریدرها متصل کنید تا معاملات آن ها و به عبارت دقیق تر میزان سود و زیانشان، برای شما هم اعمال شود.

  در مرحله بعد احتمالاً تعدادی از تریدرها به دلیل زیان ده بودن معاملات و عملکرد بدی که دارند حذف می شوند و تعداد کمی از تریدرها یا تنها یک تریدر برای شما باقی خواهد ماند. حالا می توانید سرمایه ای اندک (ارز دیجیتال واقعی) را در بخش کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس به تریدر موردنظر اختصاص دهید و باز هم از عملکرد وی مطمئن شوید.

  اگر تریدر از تمام مراحل با موفقیت عبور کرد می توانید مبلغ اصلی را که قصد داشتید در این زمینه سرمایه گذاری کنید وارد کرده و به سود برسید.

  فرایند کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس بخش فیوچرز

  فرض بر این است که شما تمام بررسی های لازم را به عمل آورده و حالا می خواهید بخشی از سرمایه خود را به کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس اختصاص دهید. برای این کار در ابتدا باید روی گزینه Copy در بخش مربوط به تریدر موردنظر خود کلیک کنید. این گزینه هم در صفحه اصلی بخش copy trading و هم در صفحه مخصوص هر تریدر وجود دارد.

  از بخش Margin Type می توانید انتخاب کنید که با سرمایه مجازی کپی تریدینگ را انجام دهید یا تترهای واقعی خود را به این بخش اختصاص دهید و در مقابل سود واقعی دریافت کنید یا متضرر شوید.

  بدیهی است درصورت انتخاب سرمایه مجازی که از طریق گزینه VST انجام می شود، سود و زیان حاصل شده نیز به صورت مجازی خواهد بود و میزان سرمایه شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.
  پس از انتخاب نوع مارجین حالا باید در کادر margin، میزان سرمایه ای را که قصد دارید به کپی تریدینگ به کمک این تریدر اختصاص دهید، وارد کنید.

  بد نیست بدانید با ثبت نام در صرافی بینگ ایکس، ۱۰۰ هزار دلار سرمایه مجازی به شما تعلق خواهد گرفت که همان طور که اشاره شد می توانید از آن در بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس نیز استفاده کنید. پس از واردکردن داده ها حالا باید روی گزینه Copy Now در پایین پنجره کلیک کنید.

  البته شما می توانید پیش از کلیک روی گزینه Copy Now در پایین پنجره، تنظیمات بیشتری اعمال کنید.

  در بخش TP/SL می توانید درصورت تمایل، حد سود و حد ضرر برای معاملات خود تنظیم کنید. این بخش می تواند به این دلیل کاربردی باشد که شما تریدری با عملکرد خوب را پیدا می کنید که ریسک معاملات وی بسیار بالاست؛ برای مثال ممکن است این تریدر معاملات خود را با اهرم های بالا انجام دهد که این موضوع درصورت هم سونشدن روند بازار با تحلیل تریدر، می تواند به لیکوئیدشدن شما ختم شود.

  البته به این نکته هم توجه کنید که اگر حد ضرر خود را خیلی کم انتخاب کنید، ممکن است پوزیشن خود را تنها به دلیل انحراف جزئی از روند ببندید و از سودی که در ادامه نصیب دیگران می شود، جا بمانید. همچنین اگر قصد تنظیم حد سود بسیار کم را داشته باشید باید این حقیقت را بپذیرید که احتمالاً کمتر از دیگران سود خواهید کرد.

  در بخش Take Profit درصد موردنظر خود برای حد سود و در بخش Stop Loss درصد موردنظرتان برای حد ضرر را انتخاب کنید. همچنین در بخش Advanced Settings می توانید تنظیمات پیشرفته ای را برای کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس تنظیم کنید. در کادر  Daily Copy trading Amount میزان سرمایه ای را باید وارد کنید که قصد دارید در هر روز به بخش کپی تریدینگ اختصاص داده شود و درواقع معاملات تریدر انتخابی روی این میزان سرمایه به صورت روزانه اعمال شود.

  در کادر Max. Position Margin نیز حداکثر سرمایه ای را که اجازه می دهید در هر موقعیت هزینه شود وارد می کنید. درنهایت پس از تنظیم همه موارد با کلیک روی گزینه Copy Now کار شما به پایان می رسد و حالا باید منتظر نتیجه باشید.

  کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس بخش اسپات

  انجام این فرایند محدود به معاملات فیوچرز نیست و اگر کاربری قصد اتصال حساب خود به تریدرهای حرفه ای که معاملات اسپات را انجام می دهند داشته باشد، می تواند از بخش اسپات استفاده کند. برای این کار پس از رسیدن به بخش کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس (از تب Copy trading در نوار بالای صفحه)، این بار بخش Spot Grid Trader را انتخاب کنید.

  با این کار لیستی از تریدرهای حرفه ای را مشاهده می کنید که در بخش اسپات فعال هستند. امکان لیست کردن تریدرها براساس آیتم های مختلفی از جمله نرخ بازگشت سرمایه، تعداد کاربران دنبال کننده و… وجود دارد. پس از انتخاب تریدر موردنظر باید روی گزینه Copy مربوط به تریدر کلیک کنید.

  همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید اطلاعاتی از جمله تعداد کاربرانی که حساب خود را به تریدر متصل کرده اند (Copiers)، سرمایه تریدر و میزان سود سالانه تریدر قابل مشاهده است، اما در صورتی که قصد بررسی جزئیات بیشتری را داشته باشید می توانید روی نام تریدر کلیک کنید.

  پس از کلیک روی نام تریدر در اینجا می توانید لیست سفارش ها (Order Books)، تاریخچه معاملات پیشین تریدر (Trade History) و جزئیات بیشتری را نیز درباره عملکرد فرد مشاهده کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری تریدر موردنظر خود را انتخاب کنید.

  اگر پس از بررسی اطلاعات آورده شده قصد داشتید معاملات اسپات این تریدر را کپی کنید، باید روی گزینه Copy Now در پایین صفحه کلیک کنید.

  در این مرحله باید میزان سرمایه ای را که قصد دارید به کپی تریدینگ با این تریدر اختصاص دهید، وارد کرده و درنهایت روی گزینه Copy Now کلیک کنید. باید توجه داشته باشید ممکن است یک تریدر را بارها در لیست ببینید که جفت ارزهای متفاوت را معامله می کند؛ بنابراین در زمان انتخاب تریدر باید به دارایی ای که قصد معامله آن را دارد نیز توجه کنید.

  توکن تتر مجازی (VST) کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

  همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، یکی از امکاناتی که کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس برای کاربران خود دارد، استفاده از ارز مجازی صرافی در این بخش است. با ثبت نام در صرافی Bingx شما 100 هزار توکن VST دریافت خواهید کرد که می توانید در بخش فیوچرز و کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس از آن استفاده کنید.

  امکان استفاده از 150 تتر مجازی یا همان VST در طول هر 24 ساعت برای شما مجاز است و زمانی که تعداد این رمزارزها به زیر 20 هزار دلار برسد، می توانید باز هم این توکن را دریافت کنید. هر زمان که قصد داشتید درخواستی برای دریافت دوباره توکن VST در بخش کپی تریدینگ صرافی بینگ ایکس ارسال کنید، باید روی گزینه + که در تصویر هم مشخص شده است کلیک کنید و سپس گزینه Apply را انتخاب کنید.

  در اینجا باز هم باید روی گزینه Apply کلیک کنید تا درخواست شما ارسال شود. درصورت داشتن شرایط (رسیدن تعداد توکن ها به زیر 20 هزار واحد)، دارایی شما افزایش می یابد و می توانید از توکن های خود استفاده کنید.

  انواع کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس

  در زمان انتخاب تریدر حرفه ای برای اتصال حساب معاملاتی، باید به میزان دارایی او و همچنین میزان سرمایه خودتان توجه داشته باشید؛ چراکه با توجه به روشی که انتخاب می کنید ممکن است مقداری از سرمایه شما درگیر معاملات شود که سبب از بین رفتن یا حداقل درگیرشدن کل سرمایه تان می شود.

  کپی تریدینگ براساس پوزیشن

  در این روش که به کاربران توصیه شده برای داشتن کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس با ریسک کمتر آن را انتخاب کنند، تنظیم سرمایه برای کپی تریدینگ با توجه به پوزیشن انجام می شود؛ برای مثال اگر تریدر حرفه ای 1000 تتر داشته و قصد بازکردن معامله خرید با 30 درصد سرمایه خود با اهرم 5 بر روی جفت ارز BTC/USDT را داشته باشد، برای کاربر کپی کننده نیز 30 درصد از سرمایه وی برای پوزیشن خرید BTC/USDT با اهرم 5 صرف خواهد شد؛ بنابراین در صورتی که کاربر 100 تتر داشته باشد، 30 تتر از او برای این پوزیشن درگیر خواهد شد.

  کپی تریدینگ براساس مارجین ثابت

  در این روش که تنها برای تریدرهای بخش Standard Futures انجام می شود، کپی تریدینگ براساس میزان سرمایه ای که کاربر کپی کننده انتخاب کرده است انجام می شود؛ برای مثال اگر کاربر کپی کننده معامله ای با سرمایه 20 تتر را برای پوزیشن خرید BTC/USDT ثبت کرده باشد، فارغ از سرمایه ای که تریدر حرفه ای برای موقعیت خود انتخاب کرده است، همان 20 تتر برای کاربر معامله خواهد شد.

  کپی تریدینگ اسپات

  زمانی که کاربر کپی کننده از کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس و در بخش اسپات آن استفاده کند، اگر برای مثال 1000 تتر را در این بخش قرار دهد، با توجه به تریدر حرفه ای که کاربر انتخاب کرده است، معامله ای براساس معاملات تریدر حرفه ای انجام می شود و پس از آن کاربر می تواند نتایج آن را در بخش تاریخچه معاملات مشاهده کند.

  بررسی معاملات کاربر در کپی تریدینگ BingX

  تا پیش از این به چگونگی تحقیق و بررسی عملکرد تریدرهایی پرداختیم که می توانستیم به عنوان تریدر حرفه ای انتخاب کنیم و حساب معاملاتی خود را به آن ها متصل کرده و مانند آن ها سود یا ضرر کنیم، اما ممکن است گاهی قصد بستن معاملات یا بررسی تاریخچه سود و زیانی را داشته باشید که از کپی تریدرینگ در صرافی بینگ ایکس نصیب شما شده است.

  برای این کار می توانید نشان گر ماوس را روی پروفایل خود در نوار بالای صفحه و سمت راست قرار دهید و از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینه My Copy Trading را انتخاب کنید.

  البته در صفحه اصلی کپی تریدینگ نیز می توانید گزینه My Trades را که در بالا و سمت راست لیست تریدرها آمده است با هدف رسیدن به همین بخش انتخاب کنید. به هر حال از هر دو مسیر گفته شده که انتخاب کنید، به بخش جزئیات معاملات انجام شده برای خودتان خواهید رسید و می توانید با بررسی و مقایسه نتایج، برای ادامه روند کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس تصمیم درست بگیرید.

  همان طور که در تصویر هم می بینید، در اینجا هم یک بخش به معاملات با سرمایه حقیقی (USDT) و هم بخشی به معاملات با استفاده از توکن مجازی VST اختصاص داده شده است که برای بررسی شرایط در هر بخش ابتدا باید تب موردنظر را انتخاب کنید تا بتوانید معاملات آن را مشاهده کنید.

  در کادر آبی رنگ می توانید درآمد همان روز (Today’s Earning) و درآمد کلی (Total Earning) خود را مشاهده کنید. توجه داشته باشید درآمدی که در این بخش نشان داده خواهد شد، با توجه به نوع سرمایه حساب می شود؛ برای مثال اگر شما در بالای صفحه USDT Copy Trading را انتخاب کنید، سود یا ضرری که در این بخش خواهید دید، سود و ضرر حاصل از معاملات انجام شده به کمک ارز واقعی تتر خواهد بود؛ درحالی که اگر VST Copy Trading را انتخاب کنید، سود یا ضرری را مشاهده می کنید که از طریق انجام معامله با استفاده از توکن مجازی VST نصیب شما شده است.

  در بخش Current Orders نیز می توانید موقعیت های باز جاری را مشاهده کنید. زمانی که سفارش فعال شود نیز امکان بستن آن برای شما فراهم خواهد بود. اطلاع از اینکه شما سفارش را پیش از رسیدن به هدف یا حد ضرر خوردن بسته اید یا بسته شدن معامله به دست تریدر حرفه ای انجام شده است نیز در این بخش بررسی خواهد شد.

  برای دیدن جزئیات می توانید روی لینک View Details کلیک کنید، اما در صورتی که قصد بررسی معاملاتی را داشته باشید که پیش از این انجام شده و در حال حاضر بسته شده اند می توانید روی لینک History کلیک کنید.

  سخن پایانی

  صرافی بینگ ایکس یکی از بهترین پلتفرم ها برای همه فعالان بازار ارزهای دیجیتال به خصوص افرادی است که تازه کار هستند یا زمان و تخصص کافی برای فعالیت در بازار را ندارند، اما می خواهند سودی از این بازار به دست بیاورند. امکان فعالیت با کمک ارز دیجیتال مجازی (VST) و همچنین کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس سبب شده است افراد زیادی شرایط لازم برای فعالیت در بازار را پیدا کنند و به کسب سود بپردازند.

  البته نباید فراموش کنید که شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال حتی اگر قرار است به صورت جزئی در بازار فعال باشید یک ضرورت است؛ چراکه ممکن است با یک اشتباه یا درک اشتباه مسائل کل سرمایه خود را از دست دهید. ما سعی کردیم در این مقاله مفاهیم و چگونگی انجام کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس را کامل بررسی کنیم تا به این ترتیب افراد مختلف بتوانند شانس حضور در بازار ارزهای دیجیتال را تجربه کنند.

  پرسش های متداول

  کاربران با این کار می توانند بخشی از سرمایه حساب معاملاتی خود را به حساب یک تریدر حرفه ای متصل کنند تا به این ترتیب معاملات آن تریدر برای کاربران دیگر نیز اعمال شود و کاربران همچون تریدر حرفه ای سود کنند یا متضرر شوند.

  توکن مجازی صرافی بینگ ایکس VST نام دارد که می توان آن را تتر مجازی دانست. امکان استفاده از این توکن مجازی در بخش های Futures Standard و کپی تریدینگ در صرافی بینگ ایکس وجود دارد.

  بله، کاربران این صرافی می توانند هم به کمک تتر و هم به کمک ارز مجازی VST از بخش کپی تریدینگ استفاده کنند؛ به این ترتیب اگر تریدر را به درستی انتخاب کنند، حتماً به سود خواهند رسید؛ البته در صورتی که از ارز دیجیتال واقعی تتر استفاده کنند.

  کاربران صرافی Bingx می توانند از کپی تریدینگ در هر دو بازار فیوچرز و اسپات استفاده کنند.