ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
search

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار

بهترین ارزهای دیجیتال

جهان در حال تغییر است و بخش بزرگی از بار این تغییرات بر دوش دنیای دیجیتال سنگینی می کند. در گیرودار این تغییرات است که واحدهای پولی نیز رنگ و بوی دنیای دیجیتال را بر خود گرفتند و انواع گوناگونی از ازرهای دیجیتال به جهان معرفی شدند. روزانه چیزی در حدود ۲۴۷۵ کریپتوکارنسی با سرمایه کلی ۲۶۴ میلیارد دلار معامله می شوند. بنابراین ۱۰ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال فعلی، تقریبا ۸۵% از کل ارزش بازار را تشکیل می دهند. در این مقاله به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال می پردازیم. رتبه بندی که در ادامه مشاهده می کنید ازنظر میزان سرمایه بازار کنونی شکل گرفته است.

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال

  1. بیت کوین (BTC)

بهترین ارزهای دیجیتال

ثبت‌نام در وبینار فارکس

در آگوست سال ۲۰۰۸، نام دامین bitcoin.org ثبت شد. در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ نیز مقاله ای با نام «بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» به چاپ رسید. این مقاله توسط «Satoshi Nakamoto» مخترع بیت کوین نوشته شده بود. تا به امروز، هیچ کس نمی داند این شخص یا افراد چه کسانی هستند. در این مقاله روشی جهت استفاده از یک شبکه همتا به همتا برای تراکنش های الکترونیکی بدون «تکیه بر اعتماد» مطرح شده بود. درنهایت در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹، شبکه بیت کوین به وجود آمد. میزان سرمایه بازار این بهترین ارز دیجیتال در حال حاضر حدوداً ۱۸۱,۱۲۲,۲۱۷,۱۴۴ دلار محاسبه شده که در میان سایر کریپتوکارنسی های اصلی رتبه اول را کسب کرده است.

  1. اتریوم (ETH)

بهترین ارزهای دیجیتال

«اتریوم» توسط «Vitalik Buterin» در تاریخ ۳۰ جولای سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد. او یک محقق و برنامه نویس در مجله Bitcoin بود و در سال ۲۰۱۳ «وایت پیپر» توصیف ارز دیجیتال اتریوم را منتشر کرد. Buterin پیشنهاد کرده بود که بیت کوین به یک زبان برنامه نویسی نیاز دارد. او تصمیم گرفت تا پلتفرمی جدید را با یک زبان برنامه نویسی کلی تر ایجاد کند. این توسعه از طریق یک قرارداد آنلاین بین ماه های جولای و آگوست سال ۲۰۱۴ تامین مالی شد و این سیستم با ۱۱٫۹ میلیون کوین (حدود ۱۳٪ از عرضه کل در گردش) در معرض معامله عمومی قرار گرفت. پس از فروپاشی پروژه DAO در سال ۲۰۱۶، اتریوم به دو بلاک چین تقسیم شد که ورژن جدید آن تبدیل به اتریوم و بلاک چین اصلی با نام «اتریوم کلاسیک» به کار خود ادامه داد. میزان سرمایه بازار اتریوم به عنوان یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال در حال حاضر تقریباً ۲۰,۴۱۵,۴۸۹,۱۵۴ دلار است. بنابراین در رتبه دوم بهترین ارزهای دیجیتال، قرار می گیرد.

  1. ریپل (XRP)

بهترین ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال «ریپل» توسط شرکت «Ripple» به عنوان یک سیستم (RTGS, real-time gross settlement system) توسعه یافت که همچنین به آن «پروتکل تراکنش ریپل» (RTXP) یا همان «پروتکل ریپل» گفته می شود. پیدایش این ارز به سال ۲۰۰۴ برمی گردد، زمانی که یک توسعه دهنده وب به نام «Ryan Fugger» ایده ایجاد یک سیستم پولی غیرمتمرکز را داشت که بتواند به طور موثر به افراد امکان ایجاد پول شخصی خودشان را بدهد. RipplePay.com در سال ۲۰۰۵ جهت ارائه یک سیستم پرداخت ایمن برای اعضای یک جامعه آنلاین از طریق شبکه ای جهانی راه اندازی شد. «Jed McCaleb» در سال ۲۰۱۱ یک سیستم ارز دیجیتال را راه اندازی کرد که در آن معاملات از طریق اجماع میان اعضای شبکه – به جای فرآیند ماینینگ مورد استفاده در بیت کوین – تائید می شدند. این نسخه جدید از سیستم ریپل برای حذف مبادلات متمرکز بیت کوین طراحی شد. یکی از مزیت های این سیستم، مصرف کمتر برق نسبت به بیت کوین بود. علاوه بر این در این سیستم تراکنش ها بسیار سریع تر انجام می شدند. در سال ۲۰۱۲، ریپل به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال، به منظور تسهیل امنیت و فوریت معاملات جهانی با استفاده از توکن ها راه اندازی شد. سرمایه کنونی بازار این کریپتوکارنسی در حدود ۱۱,۶۶۳,۳۴۸,۸۳۴ دلار است و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

  1. بیت کوین کش (BCH)

بهترین ارزهای دیجیتال

ارز محبوب بعدی در فهرست بهترین ارزهای دیجیتال ، «ارز بیت کوین کش» است که با ایده ایجاد بیت کوینی عملی تر برای پرداخت های کوچک و روزمره به وجود آمد. در تاریخ می ۲۰۱۷، پرداخت های بیت کوین در حدود چهار روز طول می کشید، مگر اینکه هزینه آن پرداخت می شد و درنتیجه برای معاملات کوچک زمان نسبتا زیادی به حساب می آمد. درنهایت تغییر در کدها پیاده سازی شد و بیت کوین کش در تاریخ اول آگوست ۲۰۱۷ به وجود آمد. این کریپتوکارنسی در حال حاضر سرمایه بازاری در حدود ۵,۵۳۳,۸۳۳,۳۶۰ دلار را از آن خود کرده است.

  1. لایت کوین (LTC)

بهترین ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال «لایت کوین» در اکتبر سال ۲۰۱۱ توسط «Charlie Lee» کارمند سابق گوگل منتشر شد. این کریپتوکارنسی در واقع شاخه ای از بیت کوین بود که در مواردی مانند زمان تولید بلاکی کوچک تر، افزایش حداکثر تعداد کوین ها و یک الگوریتم مبتنی بر اسکریپ تفاوت هایی را ارائه می کرد. اکنون لایت کوین به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال، سرمایه بازاری در حدود ۴,۶۲۴,۵۴۴,۵۵۵ دلار دارد.

  1. بایننس کوین (BCH)

بهترین ارزهای دیجیتال

«بایننس کوین» یک ارز رمزنگاری شده در پلتفرم بایننس است که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد. قیمت انتشار این ارز ۱ اتریوم برای ۲,۷۰۰ BNB یا ۱ بیت کوین برای ۲۰,۰۰۰ BNB بود. این ارز تنها برای تبادل ارزهای رمزنگاری شده باهم طراحی شده است و امکان مبادله آن با ارزهای رایج وجود ندارد. BNB موارد استفاده چندگانه ای دارد، اما در اکوسیستم صرافی Binance از آن به عنوان یک توکن استفاده می شود که به کاربران این امکان را می دهد تا هنگام پرداخت هزینه های معاملاتی خود تخفیف دریافت کنند. در حال حاضر سرمایه بازار این ارز دیجیتال در حدود ۴,۰۵۴,۸۲۵,۰۶۷ دلار است.

  1. EOS (EOS)

بهترین ارزهای دیجیتال

پلت فرم «EOS.IO» توسط یک شرکت خصوصی توسعه داده شده است. این پلت فرم در تاریخ ۲ ژوئن سال ۲۰۱۸ به عنوان نرم افزاری با منبع باز (open-source) منتشر و یک میلیارد توکن آن روی بلاک چین اتریوم توسط block.one توزیع شد. EOS به عنوان یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال، بر اساس «وایت پیپر» منتشر شده است.  سرمایه بازار این ارز دیجیتال تقریبا برابر با ۳,۳۸۲,۲۷۸,۴۶۲ دلار است.

  1. بیت کوین SV (BSV)

بهترین ارزهای دیجیتال

ثبت‌نام در وبینار فارکس

بیت کوین SV (Satoshi Vision) همان بیت کوین اصلی است که توسط شرکت nChain طراحی شده است. این ارز دیجیتال که در تاریخ ۱۶ آگوست سال ۲۰۱۸ منتشر شد، پروتکل اصلی بیت کوین را بازیابی می کند، آن را ثابت نگه می دارد و مقیاس گسترده ای را ارائه می دهد. وایت پیپر اصلی بیت کوین، در وب سایت بیت کوین SV به عنوان سند اصلی این پروژه ذکر شده است. با وجود آن که قیمت بیت کوین SV پر نوسان است، اما این ارز دیجیتال از نظر میزان سرمایه در بازار، خیلی زود به یکی از ۱۰ کریپتوکارنسی برتر تبدیل شد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در اکثر صرافی های اصلی معامله می شود. سرمایه بازار این کریپتوکارنسی اکنون در حدود ۲,۳۷۲,۷۹۸,۹۴۲ دلار است.

  1. استلار (XLM)

بهترین ارزهای دیجیتال

«استلار» در سال ۲۰۱۴ توسط «Jed McCaleb» و «Joyce Kim» ایجاد شد. راه اندازی آن در ابتدا مبتنی بر پروتکل ریپل بود، اما درنهایت این شبکه به چند بخش تقسیم شد. استلار یک پروتکل با منبع باز (open source) برای مبادله پول است که در آن سرورها از اینترنت برای اتصال و برقراری ارتباط با دیگر سرورهای استلار و تشکیل یک شبکه مبادله ارزش جهانی استفاده می کنند. در حال حاضر میزان سرمایه بازار این ارز دیجیتال تقریبا ۱,۴۰۵,۱۵۷,۷۴۱ دلار است.

  1. مونرو (XMR)

بهترین ارزهای دیجیتال

«مونرو» یک کریپتوکارنسی منبع باز است که در آپریل سال ۲۰۱۴ ایجاد شد و بر موضوع هایی همچون عدم تمرکز، قابلیت معاوضه و حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد. ارز دیجیتال مونرو از یک دفتر کل عمومی مبهم استفاده می کند. به این معنی که هرکسی می تواند تراکنش ها را پخش یا ارسال کند، اما هیچ ناظر خارجی نمی تواند منبع، مقدار یا مقصد تراکنش را بیان کند. ارز دیجیتال مونرو از مکانیزم اثبات کار (Proof of Work) جهت انتشار کوین های جدید و تشویق ماینرزها برای تأمین امنیت شبکه و اعتبار معاملات استفاده می کند. میزان سرمایه بازار این کریپتوکارنسی در حال حاضر تقریبا حدود ۱,۳۸۲,۴۴۱,۵۶۷ دلار است. در این مقاله، بهترین ارزهای دیجیتال را با هم بررسی کردیم. به نظر می رسد حالا می توانید هوشمندانه تر وارد بازار این ارزها شوید.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۳۹ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات ارز دیجیتال به شما پیشنهاد میکنیم:
arbitrum
ارز آربیتروم (ARB) چیست و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟
aptos
ارز آپتوس (Aptos) چیست؟ | آشنایی 0 تا 100 با APT
usd-pax
پکس دلار (USDP)؛ لنگرگاه امن بازار!
rocket-pool
راکت پول (RPL) چیست؟ + آینده‌ی ارز Rocket Pool
ton-coin
ارز دیجیتال تون کوین چیست و آیا ارزش سرمایه‌ گذاری دارد؟
pepe-coin
ارز دیجیتال پپه (PEPE)؛ میم کوین بزرگ بعدی!
gusd
معرفی و بررسی ارز دیجیتال جمینای دلار (GUSD)
the-difference-between-dogecoin-and-bitcoin
تفاوت دوج کوین و بیت کوین؟ کدام یک انتخاب بهتری برای سرمایه گذاری است؟
nftfi
NFTFI چیست؟ آشنایی کامل و 0 تا 100 با NFTFI
evaluation-of-digital-currency-projects
نحوه ارزیابی پروژه‌های ارز دیجیتال؛ چگونه خودمان دربارۀ ارزهای دیجیتال تحقیق کنیم؟
ens
ارز دیجیتال ENS یا اتریوم نیم سرویس چیست؟ بررسی تخصصی و کامل
pip
منظور از پیپ (Pip) در بازارهای بین المللی چیست؟
best-crypto-podcasts
معرفی بهترین پادکست های آموزشی و تحلیلی ارز دیجیتال
gno
ارز دیجیتال جینوسیس (GNO) چیست؟ | بررسی تخصصی ارز Gnosis
man-city
ارز دیجیتال منچستر سیتی (Man City) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
ac-milan
ارز دیجیتال آث میلان (AC Milan) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
porto
ارز دیجیتال پورتو (Porto) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
project-galaxy
ارز دیجیتال گلکسی (GAL) چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای
optimism
ارز دیجیتال آپتیمیزم (Optimism) چیست؟
anchor-protocol
ارز دیجیتال ANC چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
crypto-credit-card
تفاوت کارت اعتباری کریپتویی با کارت های اعتباری معمولی چیست؟
dual-token-economy
اقتصاد دو توکنی (Dual-token economy) در ارزهای دیجیتال چیست؟
sports-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارز‌های دیجیتال حوزه ورزش (Sports)
best-insurance-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه بیمه (Insaurance)
entertainment-cryptocurrencies
معرفی ۱۰ ارز دیجیتال برتر حوزه Entertainment
tfuel
ارز دیجیتال تتا فیول (TFUEL) چیست؟به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
best-music-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه Music
tether-dominance
دامیننس تتر (Tether Dominance) چیست؟
privacy-coin
پرایوسی کوین (Privacy Coin) چیست؟ معرفی بهترین ارزهای دیجیتال این حوزه
uma
ارز دیجیتال UMA چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
best-youtube-crypto-channels
معرفی بهترین کانال‌ ها و یوتیوبر های ارز دیجیتال
knc
ارز دیجیتال KNC چیست؟ به همراه نمودار و قیمت لحظه ای آن
terra-luna
هر آنچه لازم است درباره لونا ۲.۰ (Luna 2.0) و شبکه ترا (Terra) بدانید
crypto-winter
زمستان کریپتویی چیست؟ آیا باید منتظر زمستان کریپتویی باشیم؟
impermanent-loss
ضرر ناپایدار چیست و چه تأثیری در نقدینگی ارز دیجیتال دارد؟
flash-loans-in-defi
همه چیز درباره دریافت وام فوری (Flash Loans) در دیفای
crypto-investors
آشنایی با سرمایه ‌گذاران ارزهای دیجیتال و چشم انداز آن ها
crypto-future
آینده ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟ پیش‌بینی و بررسی احتمالات
altcoin
آلت کوین چیست؟ معرفی انواع آن
cryptocurrency-in-iran
ارز دیجیتال در ایران چیست و چه کاربردی دارد؟
smart-contract
قرارداد هوشمند چیست؟
cryptocurrency
رمز ارز چیست و چگونه می‌توان از آن کسب درآمد کرد؟
best-cryptocurrencies
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار

1 نظر ثبت شده
محسن
محسن
373 روز قبل
با سلام مطلب خوبی بود دوستان ارزهای دیجتال یک فرصت عالی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد است . ولی باید با احتیاط کار کنید و با دقت پیش برید تا در هیچ پروژه و سایتی ضرر نکنید . با تشکر از سایت عالی و خوبتون :)