راهکارهای سرمایه گذاری بلند مدت باعث افزایش سرعت رشد سرمایه گذاری شما می شوند. در این مقاله، پنج استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت وجود دارد که بسیار امیدواریم نتایج سرمایه گذاری بلند مدت را افزایش دهند. در واقع استراتژی های مورد نظر، نوعی مشاوره هستند که در قالب خدمات سرمایه گذاری و خبرنامه خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم. این مورد را می توانید در شمار مشاوره برای سرمایه گذاری محافظه کارانه در نظر بگیرید. با خانه سرمایه همراه باشید.

۱- تاکنون هیچ سهامی، بسیار کم ارزش یا بسیار مطلوب نبوده و عدم یکپارچگی در بخش های داخلی شرکت ها وجود دارد

ما همیشه اعتقاد داریم، وقتی سرمایه گذار نسبت به درستی کار مدیران شرکت مورد نظرش شک و تردید دارد باید سهام خود را بفروشد. به عبارت دیگر، اگر فکر می کنید که شرکتی توسط کلاهبرداران اداره می شود، باید بلافاصله سهام را به فروش برسانید؛ مهم نیست که آن سهام از لحاظ سرمایه گذاری چقدر جذاب به نظر می رسد. بسیاری از شرکت های دولتی به طور غیرمستقیم از قوانین مالیاتی یا تصمیمات نظارتی استفاده می کنند. اگر این را به عنوان نشانه ای از یکپارچگی کامل بدانید، می توانید روند درست خرید و فروش را با قیمت حداقل بازار تکمیل کنید.

۲- سود متقابل (درآمد حاصل از سود) می تواند تاثیر ارزش سرمایه گذاری در بلندمدت را به شکل مطلوبی افزایش دهد

سود متقابل می تواند مادر تمام راهبردهای سرمایه گذاری بلندمدت باشد. این نکته ای است که سرمایه گذاران جوان باید آن را به یاد داشته باشند. این گونه، مزایای معاملات تجاری در سهام، بازپرداخت ثابت و همچنین در سرمایه گذاری های سودپرداختی مانند اوراق قرضه است. هنگامی که درآمد حاصل از بازدهی گذشته را دریافت می کنید، ارزش سرمایه گذاری شما چند برابر می شود. به جای افزایش نرخ ثابت، میزان دلار در پرتفوی شما با سرعتی شتابی رشد خواهد کرد.

برای به دست آوردن سود از این نکته باید برداشت ثابت از سرمایه خود را مورد توجه قرار دهید؛ حتی برداشت های به ظاهر کوچک، مانند کمیسیون های کارگزاری در طول یک یا دو دهه می تواند تاثیر زیادی بر سرمایه گذاری های شما داشته باشند.

۳- به عنوان یک گروه، سرمایه گذاری های بلند مدت، از قیمت بالایی برخوردار هستند

اگر در پرتفوی خود، سرمایه گذاری های بلند مدت دارید، به احتمال زیاد بازده ناچیزی خواهید داشت یا بعد از مدت طولانی به جای آنکه درآمد بالایی داشته باشید، سرمایه خود را از دست می دهید. به همین دلیل است که هنگام اضافه کردن هر چیزی به پرتفوی، باید دقت داشته باشید. این توصیه به ویژه برای سرمایه گذاران جدید که ممکن است به دنبال بازده غیرمستقیم از طریق سرمایه گذاری روی «IPOs»، سهام پنی و استاک آپشن (یا سهام کارکنان) باشد، کاربرد دارد. این گونه بازارها، ابزار مطمئنی هستند که شما را از موفقیت در سرمایه گذاری بلند مدت باز می دارند.

۴- انگیزه های مالی تأثیر بسیار زیادی بر اعتقادات صادقانه دیگران دارند

این مساله زمانی درست است که ارائه دهندگان محصولات سرمایه گذاری چیزهایی برای برانگیختن انگیزه شما می گویند. یادتان باشد، عدم توجه به اختلافات سود می تواند برای سرمایه گذاری شما بسیار زیان آور باشد.

۵- بازارهای مورد نظر برای کالاهای تهاترپذیر مانند نفت، نرخ بهره و طلا غیرقابل پیش بینی هستند

چنین بازارهایی بسیار بزرگ هستند و محدودیت عملی در این که چه قدر معامله کنید، به همراه ندارند. به این ترتیب، اگر بتوانید آنها را پیش بینی کنید، می توانید به میزان قابل توجهی از کل پول جهان را به دست آورید. البته تا به حال کسی آن را انجام نداده است. به همین دلیل، طراحی پرتفوی خود به گونه ای که مجبور باشید مسیر آینده کالاهای قابل تهاتر مانند نفت، نرخ بهره یا طلا را به طور دقیق پیش بینی کنید کار اشتباهی است. کلید موفقیت سرمایه گذار، سرمایه گذاری در شرکت هایی است که به خوبی مدیریت می شوند. غیرقابل پیش بینی بودن بازار، نیاز به قوانین را آسان تر می کند. شرکت هایی که به خوبی مدیریت می شوند، می توانند رکود مالی و بازار خرس ها را نسبت به سایر شرکت ها تحمل کنند.

همراه با استراتژی های سرمایه گذاری بلند مدت که در بالا ذکر شد، باید در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید که توانایی استفاده از روندهای سکولار را داشته باشند. اینها شرکت هایی هستند که از روند به سود دست می یابند، فراتر از چرخه های اقتصادی هستند و تغییرات جاری در جامعه را منعکس می کند. مثلا لیبرال اقتصادی، بازنشستگی قریب الوقوع به دلیل ازدیاد جمعیت و دستاوردهای بهره وری از فناوری های کامپیوتری و ارتباطات در حال توسعه که در دسترس هستند، نمونه های از این مورد به شمار می روند. استراتژی های سرمایه گذاری بلندمدت با کسب سریع یک دلار یا سود حاصل از اطلاعات داخلی ساخته نمی شوند؛ آنها در طول زمان ایجاد شده و مهم تر از همه، به ما می آموزند که چگونه می توان از تکرار اشتباه های گذشته بازار جلوگیری کرد.

نویسنده و مترجم: خانم هانیه عظیم زادگان