کیف پول تراست ولت یکی از انواع کیف پول های رمزنگاری شده، غیرمتمرکز و محبوب میان کاربران ارزهای دیجیتال است که ذخیره، مدیریت و انجام تراکنش های ارز دیجیتال را بسیار راحت کرده است. نسخه موبایلی کیف پول Trust Wallet، دسترسی کاربران به برنامه های غیرمتمرکز را فراهم کرده است. این امر سبب می شود پشتیبان گیری از برای بازیابی دارایی های دیجیتال شما در هر زمان و هر مکان، اهمیت بیشتری پیدا کند. در این مطلب قصد داریم مراحل بازیابی کیف پول تراست ولت را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش دهیم؛ پس همراه ما باشید.

فهرست []

  کیف پول تراست ولت چیست؟

  کیف پول تراست ولت هم مشابه با تمام ولت های رمزنگاری شده، یک عبارت بازیابی 12 کلمه ای در اختیار کاربران قرار می دهد که در مواقع اضطراری و برای بازیابی اطلاعات کیف پول استفاده می شود.

  Trust Wallet اساساً یک اپلیکیشن موبایل است که به کاربران امکان ذخیره، مدیریت و ترید ارزهای دیجیتال را می دهد. این کیف پول از 160 ارز پشتیبانی می کند و به بیش از 40 بلاک چین دسترسی دارد. تراست ولت دارای یک مرورگر web3 کاملاً کاربردی است که کاربران از آن برای دسترسی به DApps برای بهره برداری از دنیای Defi، NFT ها یا بازی های بلاک چین استفاده می کنند.

  کیف پول Trust Wallet چگونه کار می کند؟

  تراست ولت یکی از انواع کیف پول های نرم افزاری است که برای تلفن های همراه توسعه یافته است. گفتنی است این برنامه کلیدهای خصوصی کاربران را در خود ذخیره می کند. کیف پول Trust تمام تراکنش ها را با استفاده از دو کلید، یعنی یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی ثبت می کند. از کلید خصوصی برای دسترسی به کیف پول و انجام و تأیید تراکنش ها استفاده می شود. برای هریک از انواع دارایی های دیجیتال، یک آدرس عمومی ایجاد می شود که از آن برای دریافت ارز از دیگران باید استفاده کنید. این کلید عمومی مانند شماره حسابی است که برای دریافت پول برای دیگران ارسال می کنید.

  عبارت بازیابی چیست؟

  عبارت بازیابی ترکیبی از کلمات است که به نوعی با کلید خصوصی کیف پول شما ارتباط دارد. از این عبارت برای اثبات مالکیت دارایی و دسترسی به آن ها استفاده می شود؛ به همین دلیل حفاظت از این رمز و نگهداری آن در مکانی امن و دور از دسترس دیگران، اهمیت بسیاری دارد

  آموزش بازیابی کیف پول تراست ولت

  مرحله اول: کیف پول تراست ولت خود را باز کنید

  اگر پیش از اپلیکیشن کیف پول را نصب نکرده اید، ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. کیف پول Trust Wallet هم در App Store و هم در Google Play Store در دسترس است. سپس برنامه Trust Wallet را در گوشی خود باز کنید و وارد کیف پول خود شوید.

  مرحله دوم: وارد بخش تنظیمات کیف پول شوید

  پس از بازکردن Trust Wallet، باید به بخش تنظیمات بروید. در نوار ناوبری پایین برنامه، 3 نماد شامل Wallet، Discover و Settings را مشاهده خواهید کرد. روی گزینه Settings ضربه بزنید.

  مرحله سوم: گزینه «Wallets» را انتخاب کنید

  در صفحه تنظیمات چندین گزینه شامل «Wallets»، «Security»، «Push Notifications» و موارد دیگر است. برای بازیابی کیف پول تراست ولت به عبارت بازیابی نیاز دارید؛ پس روی گزینه Wallets ضربه بزنید.

  مرحله چهارم: روی آیکون info کلیک کنید

  پس از ضربه زدن روی «Wallets» در صفحه «Wallets» قرار خواهید گرفت. در این صفحه، فهرستی از کیف پول هایی را که در Trust Wallet دارید مشاهده خواهید کرد. اکنون باید روی آیکون info کیف پولی که قصد بازیابی آن را دارید، ضربه بزنید. به طور پیش فرض، اولین کیف پولی که در Trust Wallet ایجاد می کنید «Main Wallet» نامیده می شود؛ بنابراین، اگر می خواهید عبارت بازیابی «کیف پول اصلی» را پیدا کنید، روی نماد اطلاعات در کنار «کیف پول اصلی» ضربه بزنید.

  مرحله پنجم: روی «Show Secret Phrase» ضربه بزنید

  بعد از اینکه روی آیکون اطلاعات ضربه زدید، به تنظیمات کیف پول خود می رسید. اکنون می توانید نام کیف پول خود را تغییر دهید. در قسمت Name هدر  Backup Optionsرا مشاهده خواهید کرد. در زیر هدر، گزینه  Show Secret Phrase  را خواهید دید. برای دریافت عبارت بازیابی روی گزینه Show Secret Phrase ضربه بزنید. به خاطر داشته باشید اگر دسترسی به دستگاه فعلی خود را از دست بدهید، دارایی شما از بین خواهد رفت؛ مگر اینکه از عبارت بازیابی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

  مرحله ششم: با قوانین دریافت عبارت بازیابی اعلام موافقت کنید

  بعد از اینکه روی «Show Secret Phrase» ضربه زدید، صفحه ای باز می شود که حاوی اطلاعات مهمی درباره عبارت بازیابی شماست. تیک گزینه تأیید و اعلام موافقت را بزنید. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  1. عبارت بازیابی، اصلی ترین روش دسترسی به دارایی تان است. به هیچ عنوان آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.
  2. کیف پول تراست ولت هیچ کنترل و دسترسی روی عبارت بازیابی شما ندارد. اگر به هر دلیلی این عبارت را گم کنید، تراست ولت نمی تواند به شما کمک کند.

  سپس روی «Continue» ضربه بزنید تا عبارت بازیابی خود را مشاهده کنید.

  مرحله هفتم: عبارت بازیابی Trust Wallet خود را کپی کنید

  پس از اینکه با شرایط موافقت کردید و روی  Continue ضربه زدید، به صفحه  Your Secret Phrase هدایت می شوید. اکنون می توانید عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای خود را ببینید. می توانید کلمات را کپی کنید یا به ترتیب درست یادداشت و در جایی امن ذخیره کنید. برای کپی کردن عبارت بازیابی، روی «Copy» ضربه بزنید.

  نحوه بازیابی کیف پول تراست ولت

  برای بازیابی کیف پول، باید به عبارت بازیابی دسترسی داشته باشید. در بخش قبل نحوه دسترسی به عبارت بازیابی و اهمیت محافظت از آن را بیان کردیم. بعد از پیداکردن عبارت بازیابی کیف پول تراست ولت، برای بازیابی ولت، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. برنامه Trust Wallet را روی دستگاه خود نصب و اجرا کنید.
  2. I already have a wallet را انتخاب کنید.
  3. نوع کیف پولی که قبلاً استفاده می کردید، کیف پول چند ارزی یا اتریوم را انتخاب کنید.
  4. عبارت بازیابی 12 کلمه ای را وارد کنید.
  5. روی import کلیک کنید.

  نتیجه گیری

  Trust Wallet به دلیل مزایایی که در کنار امنیت بالا ارائه می دهد، یکی از کیف پول های محبوب است. این ولت برای اطمینان از اینکه شما همیشه به عبارت بازیابی دسترسی دارد، از آن در خود کیف پول محافظت می کند، اما به آن دسترسی ندارد. در این مطلب مراحل بازیابی کیف پول تراست ولت با استفاده از عبارت بازیابی را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش دادیم. به خاطر داشته باشید هرکس با داشتن این عبارت 12 کلمه ای می تواند به دارایی شما دسترسی داشته باشد.