کمتر کسی را می­ توان یافت که با شنیدن این پرسش که “چگونه می توان به آهنربای پول و ثروت تبدیل شد؟” به وجد نیاید و اعلام کند که علاقه ­ای به دانستن پاسخ این پرسش و تبدیل شدن به آهنربایی که از هر طرف پول و ثروت را به سمت خود جذب می‎­کند ندارد.

فهرست []

  اندرو یانگ:

  من در زندگی به این نتیجه رسیده ام که ثروت یک نگرش ذهنی است و هر کسی می تواند افکار ثروتمندی داشته باشد.

  حداقل شما عزیزی که این نوشتار را برای خواندن انتخاب نموده ­اید، مشخص است که حتی اگر شده، یکبار به این موضوع فکر کرده ­اید و در حال حاضر این مقاله را برای مطالعه برگزیده­ اید. حال سوال اصلی اینجاست که چرا با وجود اینکه اکثر افراد دوست دارند پول و ثروت را به سمت خود جذب کنند، درصد اندکی از افراد در جهان واقعاً ثروتمندند؟ چرا افراد به جای آنکه جاذب و مغناطیس پول و ثروت باشند، اکثراً دافع پول و ثروتند؟ در ادامه این نوشتار همراه ما باشید تا بتوانیم علاوه بر یافتن پاسخ­ هایی برای این دست از سوالات، راهکارها و گام­ های علمی و کاربردی موثری را برای تبدیل شدن به آهنربا و مغناطیس جذب پول و ثروت بررسی کنیم تا دروازه ­هایی از پول و ثروت بروی ما گشوده شود. به طور کلی قوانین ثابتی بر این عالم هستی حاکم است که خواه، ناخواه زندگی همه­ انسان­ ها را تحت تاثیر خود قرار می­ دهد و خوشبختانه یا متاسفانه باید بگوییم این قوانین زندگی انسان­ ها را در همه جنبه­ ها، حتی مغناطیس و آهنربای پول و ثروت بودن احاطه کرده و افراد دانسته یا نادانسته در تمامی امور زندگی خود این قوانین مهم را به کار می­ گیرند. اما خبر خوب این است که وجود چنین قوانینی در عالم هستی؛ این امکان را به ما می ­دهد بتوانیم به صورت کاملاً آگاهانه و مختار این قوانین متافیزیکی را در جهت کارا و مثبت برای بدل شدن به یک آهنربا و مغناطیس جذب پول و ثروت به کار گیریم.

  بنیامین دیزرائیلی:

  هیچ عاملی تاب مقاومت در برابر خواست انسان را ندارد.

  لذا آنچه لازم است برای یافتن پاسخ این پرسش که “چگونه آهنربا و مغناطیس جذب پول و ثروت شویم؟” بدانیم، در شناخت این قوانین کائناتی نهفته است و مهم­تر این است که بدانیم در درون ما این قدرت وجود دارد که قوانین خارق­ العاده هستی را در جهت رسیدن به اهدافمان به نفع خود به کار گیریم.

  هنری فورد:

  فکر کنید که می توانید یا فکر کنید که نمی توانید؛ در هر حالت حق با شماست.

  ۱۰ قانون تبدیل شدن به آهنربای پول و ثروت

  ۱- قانون اشتیاق

  شاید بتوان گفت مهمترین نقطه آغاز هر موفقیتی به اشتیاق و عشق به آن هدف بر می­ گردد. البته نه هر نوع اشتیاق، اشتیاقی که در اینجا به آن احتیاج داریم، اشتیاق سوزان است. منظور از اشتیاق سوزان، عشق و اشتیاقی است که در آن جز هدف و مقصود، چیز دیگری را نبینیم و به اصطلاح، این عشق شب و روزمان را از ما بگیرد.

  امت فاکس:

  اگر بتوانی به اندازه کافی عاشق باشی، آنگاه قدرتمندترین انسان روی زمین خواهی بود.

  بنابراین تنها چیزی که باعث می­ شود پول در زندگیمان بماند و پول بیشتری جذب کنیم، عشق است. حس نگرانی، شما را از پول دور می­ کند، بیشتر افراد زمانی که حقوق می­ گیرند یا پولی بدست می­ آورند؛ هیچ احساس اشتیاق، عشق و شعفی به آن ندارند و به جای آنکه به پول عشق بورزند و با احساس خوبی از آن استقبال کنند، بیشتر نگران از دست دادن آن هستند که نتیجه­ نیز برای آن ها همین دور شدن پول خواهد بود. خواستن به تنهایی راهی برای رسیدن به ثروت و تبدیل شدن به آهنربا و مغناطیس پول و ثروت نیست، ما باید مشتاق ثروتمندی باشیم و به صورت وسواس گونه­ ای تمام امور زندگیمان را در جهت تدارک برای جذب پول و ثروت به سمت خودمان برنامه ­ریزی کنیم و جز هدفمان که تبدیل شدن به یک آهنربای بی چون و چراست، چیز دیگری نبینیم. در نهایت در ارتباط با این قانون باید بدانیم که برای اینکه مثل یک آهنربا از هر طرف پول و ثروت را جذب کنیم و به اهداف دلخواه خود در هر زمینه ­ای برسیم باید اقدام فوری کنیم و نخستین قدم­ ها را با شوق هر چه بیشتر برداریم. در یک کلام، موفقیت زمانی همه­ ابعاد زندگی ما را در بر می­ گیرد که مصر و مشتاق و سمج باشیم و شکست را نپذیریم.

  رالف والدو امرسون:

  وقایع بزرگ و سرنوشست ساز تاریخ ناشی از پیروزی نوعی اشتیاق است.

  ۲- قانون هدف­ گذاری

  آنتونی رابینز:

  چنانچه خواسته ها و اهداف خود را نشناسیم، کشتی بدون سکانی خواهیم بود که در اوج مثبت اندیشی، همواره مسیر خود را دگرگون می کنیم.

  در ابتدای بحث باید این موضوع را کمی شفاف­تر کنیم؛ همه­ ما دوست داریم بدانیم چگونه می ­توان پول بیشتری را جذب کرد و مغناطیس و آهنربای پول و ثروت شد؟ اما نکته مهم اینجاست که چگونگی رسیدن به یک هدف، مسئله اصلی نیست، زیرا این ما نیستم که چگونگی رسیدن به هدف را مشخص می­ کنیم؛ بلکه ما با ایمان و باور راسخی که به سرمنشا هستی داریم، چگونگی دستیابی به هدف و خواسته­ هایمان را به کائنات و عوامل هستی واگذار می­ کنیم. تنها مسئله مهمی که وجود دارد این است که ما چرایی یک هدف را مشخص کنیم. چرا می خواهیم آهنربای جذب پول و ثروت شویم؟ اگر ما بتوانیم دلیل متقن برای داشتن یک هدف تعیین کنیم، مطمئناً راه­ هایی برای دستیابی به این هدف برای ما آشکار خواهد شد. این در حالی است که چرایی رسیدن به یک هدف می­ تواند برای افراد کاملاً متفاوت و منحصر به فرد باشد.

  آنتونی رابینز:

  ممکن است بزرگترین اره ای که در جهان اختراع شده است در دست شما باشد و در عین حال، در میان انبوهی از درختان جنگل، سرگردان بمانید و ندانید چه کنید. اگر بدانید که چه درختانی را باید برید و چرا؟ شرایط بروفق مراد است، وگرنه ابزاری عالی در دست دارید که به هیچ نمی ارزد.

  پس برای اینکه می ­خواهید آهنربای جذب پول و ثروت شوید یک چرایی شخصی پیدا کنید؛ چرایی که شبانه روز شما را به خود درگیر کند. زیرا همانطور که بیان شد ما برای حرکت به سمت یک هدف یا خواسته، بایستی دلایل محکم و قاطعی داشته باشیم تا این دلایل، انگیزه و اشتیاق را در ما برای حرکت به سمت هدف افزایش دهد.

  آنتونی رابینز:

  برای زندگی خود هدف داشته باشید و آن را برآورده سازید و مهم تر از همه آنکه این کار را با عشق، شور، حرارت، شیفتگی و سرزندگی بسیار انجام دهید!

  پس برای آنکه بتوانیم ضمیر ناخودآگاه را بر روی مدار جذب ثروت و پول برنامه­ ریزی کنیم، نخستین کاری که باید انجام دهیم تعیین هدف است. باید بدانیم دقیقاً هدف ما از آهنربای پول و ثروت بودن چیست و یا به چه میزان ثروت و پولی می خواهیم برسیم؟ خوشبختانه ضمیرناخوآگاه ما قابلیت برنامه­ریزی دارد و هر فرمانی به او بدهیم، گوش به فرمان است و بدان عمل می نماید. پس هدف­ های بزرگ انتخاب کنید، اهدافی که هر روز باعث افزایش انگیزه شما گردند و اگر می­ توانید برای دستیابی به اهدافتان یک زمان منطقی تعیین کنید.

  جیم ران:

  هدف هایتان را کوچک  انتخاب نکنید. اگر به هدف های بزرگ احساس نیاز نکنید، انسان بزرگی نخواهید شد.

  اهداف را حتماً یادداشت کنید (بنویسید تا اتفاق بیافتد)؛ زیرا با نوشتن تمرکز بر روی هدف افزایش می ­یابد. قدرتی که در نوشتن هست، معجزه می­ کند.

  برایان تریسی:

  یاداشت هدف هایتان بر روی کاغذ، احتمال دستیابی به آن ها را ۱۰۰۰% افزایش می دهد.

  بنابراین باید از قدرتی که در اختیارمان است، استفاده کنیم و به کائنات این دستور را ارسال نماییم که آمادگی کامل برای رسیدن به اهدافمان را داریم. حال برای ثبت این اهداف نیاز است که به چند نکته دقت کنید:

  • در نوشتن اهداف برای آهنربای جذب پول و ثروت شدن، لازم است که تمامی اهداف خود را کامل، شفاف و واضح بنویسید تا تجسم آن برای ذهن نیمه هوشیار یا همان ضمیر ناخودآگاه راحتر باشد و دستور رسیدن به آن سریع­تر به کائنات انتقال یابد.
  • از همه مهمتر اینکه این اهداف را به زمان حال یادداشت کنید. زیرا زمانی که اهداف به زمان حال یادداشت می­ شوند، ضمیرناخودآگاه در مقابل وقوع آن ها مقاومتی نشان نمی­ دهد و طوری آن ها را تجسم و تصور می­ کند که انگار الان به واقعیت پیوسته ­اند.
  • سعی کنید هر روز در جهت رسیدن به اهداف خود گامی هر چند کوچک بردارید و تلاش خود را مضاعف کنید و در نهایت اینکه در راه رسیدن به اهدافمان ایمان و باور راسخ و کافی داشته باشید.

  ۳- قانون جذب

  آیا تا کنون به این نکته توجه داشته ­اید که وقتی شاد و خوشحال هستید، دلایل دیگری نیز رخ خواهند داد تا شما خوشحال­تر شوید و زمانی که ناراحت و افسرده هستید انگار تمام اتفاقات ناخوشایند در انتظار شماست؟ این موضوع به قانون جذب بر می­ گردد که در همه حال و همه جا عمل می ­کند.

  جان اساراف:

  تنها دلیلی که مردم هر آنچه را می خواهند ندارند این است که آن ها بیشتر راجع به آنچه نمی خواهند فکر می کنند تا آنچه می خواهند.

  قانون جذب می­ گوید هر چیزی همسان خود را جذب خواهد نمود، به بیان بهتر بر اساس قانون جذب؛ انرژی­ های همانند، مشابه و هم بسامد یکدیگر را جذب می­ کنند.

  مولانا:

  در جهان هر چیز ، چیزی جذب کرد

  گرم گرمی را کشید و  سرد ، سرد

  پس داشتن احساسات خوب نسبت به ثروت و پول، همسان خود که همان پول و ثروت بیشتر است را به سمت ما جذب خواهد نمود. حتماً حالا از خود می­ پرسید که چگونه می­ توانیم احساسات خودمان را نسبت به پول و ثروت بهبود دهیم. برای اینکار لازم است که تا می توانید پول را دوست داشته باشید و به پول احترام بگذارید و آن را مقدس بشمارید. عاشق کار و شغلی باشید که منبع درآمد شماست و یا شغل و کاری را انتخاب کنید که واقعا عاشق آن هستید. احساس خوبی که از انجام کاری که عاشق آن هستید از خود ساطع می­ کنید، باعث می­ شود کارایی شما چندین برابر شود و ایده ­های بهتری در کسب و کارتان ارائه دهید و همین باعث انگیزه و انرژی مضاعف در کار شما می ­گردد و بر اساس قانون جذب، پول و ثروت بیشتری به سمت شما جریان می­ یابد. قانون جذب به راستی مطیع است.

  لیزا نیکولز:

  وقتی تو درباره آنچه می خواهی فکر کنی و با قصد و نیت بر آن تمرکز کنی، آنگاه قانون جذب دقیقا هر دفعه همان چیزی را که می خواهی به تو می دهد.

  همین الان احساستان نسبت به پول را بسنجید و ببینید که نسبت به ثروت چه احساسی دارید. اغلب افراد در ظاهر و گفتار نشان می ­دهند که به پول احساس خوبی دارند ولی در عمل بگونه دیگری رفتار می­کنند و دائماً از نبود و فقدان پول گلایه دارند. پس همیشه حواستان به احساساتتان باشد زیرا احساسات در قانون جذب به مانند یک راهنما عمل می­ کند. به همان نسبتی که به پول و ثروتمندی احساسات مثبت و خوبی دارید، شما به آن نزدیکتر شده اید. بنابراین کاری که ما باید انجام دهیم این است که دائماً احساس خود را به پول و ثروت عالی کنیم. برای این کار باید از پولی که در اختیار داریم لذت کامل را ببریم و بابت هر پولی که بدست ما می­ رسد سپاسگزار خالق بی­همتا باشیم. عبارات تاکیدی را برای تبدیل شدن به آهنربا پول و ثروت به کار بریم. این عبارات را بر روی کاغذ نوشته و روی دیوار اتاقمان جایی جلوی چشممان قرار دهیم تا هر شب قبل از خواب و یا هر روز بلافاصله بعد از بیدار شدن که ذهن نیمه هوشیار آمادگی لازم برای جذب بیشتر را داراست، آن ها را تکرار کنیم. عبارات تاکیدی همچون جملات زیر یا هر جمله دیگری که بین شما و ثروت رابطه بهتری ایجاد می­ نماید:

  • قائده این عالم بر فراوانی است.
  • در جهان من همه چیز نیکوست.
  • خداوند عاشقانه مرا دوست دارد و تمام خواسته ­های مرا برآورده می­سازد.
  • هر روز فرصت ها برای ثروتمند شدن من بیشتر می شود.
  • من لایق بهترین ها در دنیا هستم.
  • من آهنربای جذب پول و ثروتم.
  • از هر طرف برای من پول و ثروت می­بارد.
  • به هرکجا پا می گذارم پول و ثروت به دنبال من می آید.
  • من لایق و سزاوار ثروت هستم.
  • خدایا شکرت، سپاسگزارم، دوستت دارم.
  • هر روز موقعیت های عالی پول ساز وارد زندگی ام می شود و… .

  قانون جذب مدام در حال فعالیت است، چه باور و درک کنی یا نکنی. قانون جذب قانون خلقت است. فیزیکدان های کوانتومی به اطلاع ما رسانده اند که کل کائنات از فکر نشأت گرفته است.

  باب پراکتور:

  تو زندگی ات را از طریق افکارت و قانون جذب خلق می کنی و تک تک افراد هم همین کار را می کنند.

  ۴- قانون فرکانس

  طبق فیزیک کوانتم ما فقط در یک دنیای فیزیکی زندگی نمی­ کنیم، بلکه در وجود هر کدام از ما چندین عوالم دیگر نیز وجود دارد که بسیار فراتر از عالم فیزیکی ماست. هر کدام از ما براساس گفتار، رفتار و افکارمان، یک دنیای فرکانسیک داریم که ممکن است با دنیای فرکانسی سایرین متفاوت باشد. همچنین دنیای فرکانسیک هر فرد با توجه به جنبه ­های وجودی او به هزاران دنیای فرکانسیک قابل تقسیم است؛ یعنی ممکن است دنیای فرکانسیک سلامتی ما با دنیای فرکانسی ثروت ما یا علم کاملا متفاوت باشد. به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که از نظر ثروت بسیار غنی است پس از این نظر در فرکانس خوب و مناسبی قرار دارد ولی بیماری لاعلاجی دارد، بنابراین از نظر سلامتی در فرکانس و مدار مناسبی قرار ندارد.(چیزی که فرکانس ما را در هر لحظه تعیین می نماید، فکر و مهم تراز آن احساسات ما در آن لحظه است).

  استر هیکس:

  هیچ چیزی وارد تجربیات تو نشده است مگر تو آن را با افکار و احساساتت دعوت کرده ای.

  در ادامه این بحث باید بگوییم که هر انسانی با توجه به گفتار، رفتار و افکاری که دارد، فرکانسی را از خود ساطع می­ کند که بر اساس آن فرکانس ساطع شده به یکی از جهان­ های فرکانسیک وارد می شود که در آن جهان موقعیت­ ها، اشخاص و شرایطی را تجربه خواهد کرد که دقیقا فرکانسی مشابه به فرکانس آن شخص دارند.

  هرمن کین:

  موفقیت کلید شادی نیست، بلکه شادی کلید موفقیت است؛ اگر آنچه انجام می دهی دوست بداری، موفق خواهی بود.

  پس در ارتباط با تبدیل به آهنربای جذب پول و ثروت شدن نیز می توان گفت رفتار، گفتار و افکار هر فرد در مورد ثروت تعیین کننده فرکانس اوست. برای مثال باید به شما عزیزان بگوییم کسی که  در مورد پول این ذهنیت را دارد که پول درآوردن کار ساده و راحتی نیست، فرکانسی را از خود ساطع می ­کند که او را در فرکانس به سختی پول کسب کردن قرار می ­دهد. بر اساس همین مدار فرکانسی افراد و موقعیت هایی بر سر راه این شخص قرار می­ گیرند تا او به سختی کسب روزی کند. این تفکر او را از فرکانس اشخاصی که به سادگی و عزتمندانه درآمد و پول کسب می­ کنند دور می­ نماید و هیچگاه در موقعیت و شرایط انسان هایی که به راحتی پول در می­ آورند قرار نمی­ گیرد.

  استر هیکس:

  چیزی که درباره اش فکر می کنی یک ارتعاش را از طریق تو فعال می کند.

  پس برای اینکه بتوانیم به آهنربای جذب پول و ثروت تبدیل شویم لازم است که وارد جهان فرکانسی شویم که در آن کسب پول و ثروت به آسانی و عزتمندانه انجام شود. حال سوال شما نیز حتماً این است که چگونه می­ توان وارد چنین دنیای فرکانسی شد؟ برای پاسخ به این سوال باید به نکات زیر توجه خاصی داشته باشیم:

  • برای تغییر دنیای بیرون از خود، ابتدا باید از جهان درونمان آغاز کنیم، یعنی باید با استفاده از رفتار، گفتار و اعمالمان فرکانس ارتعاشی خود را افزایش دهیم تا بر اساس این فرکانس جدید؛ شرایط، افراد و موقعیت­ های سطح بالا بر سر راه ما قرار گیرد و وارد زندگیمان گردد. کاری که در اینجا لازم است انجام دهیم این است که افکار، رفتار و گفتار خود را بر روی فرکانس ثروتمندی تنطیم کنیم؛ یعنی مانند ثروتمندان فکر کنیم، مانند آن ها لباس بپوشیم، رفتار کنیم و حتی سخن بگوییم. به بیان دیگر زمانی که ما در جهت مثبت شروع به تغییر می کنیم، طبق قانون فرکانس کم کم شرایط و افرادی که با ما هم فرکانس نیستند بنا به دلایلی از ما دور می­ شوند و ما با موقعیت­ ها، شرایط و افرادی که با فرکانس جدید ما هم مدار هستند و ما قبلا در مدار فرکانسی پایین­تر قادر به دیدن و شناخت آن ها نبوده ­ایم، مواجه می شویم.
  • افرادی که ما با آن ها همنشین و همراه هستیم، بیشترین تاثیر را بر مدار فرکانسی ما دارند، زیرا گفتار و رفتار ما از آنها نشات خواهد گرفت. به طور کلی تمام افکار و رفتار ما میانگین ۵ نفری خواهد بود که بیشترین ارتباط را با آن ها داریم و ما خواسته یا ناخواسته روی این افراد تاثیر مثبت یا منفی می گذاریم و یا از آن ها تاثیر می­ پذیریم. اگر پنج نفری که شما بیشترین ارتباط را با آ ن ها دارید، سطح درآمدی پایینی دارند درآمد شما هم میانگین درآمد آن ها خواهد بود. حال عکس این قضیه هم صادق است و اگر دوستان و اطرافیان نزدیک شما افراد با هدف و شاد و پر انرژی هستند که سطح درآمدی بالایی دارند؛ قطعا این ویژگی­ های مثبت در شما نیز تاثیر گذاشته و شما نیز کاملا شبیه به آن ها خواهید شد. پس تا می­ توانیم بایستی دوستان و همنشینانی را برای خود انتخاب کنیم که از هر جهت امتیاز بالایی داشته باشند.

  تو اول بگو با کیان زیستی            پس آن گه بگویم که تو کیستی

  نکته دیگری که در این ارتباط باید به یاد داشت این است که بالاترین فرکانس و ارتعاش مربوط به سپاسگزاری است. سپاسگزاری برای تک تک نعمت هایی که اکنون در اختیار داریم فرکانس ما برای جذب ثروت را افزایش می­ دهد.

  ۵- قانون ارتعاش

  برای آنکه بتوانیم خود را به یک مغناطیس جذب پول و ثروت بدل کنیم، باید بدانیم که از نظر فیزیک کوانتم تمام ذرات هستی اعم از زنده و غیرزنده دارای انرژی هستند و همین انرژی است که سبب ایجاد ارتعاش در جهان هستی می­ گردد. ذهن ما نیز به مانند سایر اجزا تشکیل دهنده­ عالم هستی و کائنات دارای انرژی است و دائماً در حال تولید ارتعاش در جهت خواسته ­ها و ناخواسته­ های ماست. کائنات با توجه به ارتعاشاتی که از افکار ما دریافت می­ کند به این ارتعاشات پاسخ خواهد داد. ارتعاشات مثبتی که در ذهن ما در نتیجه افکار مثبت ایجاد می­ شود، ما را به اهدافمان نزدیکتر و بالعکس ارتعاشات منفی که در نتیجه افکار منفی است ما را از خواسته خود دورتر می­ کند. به طور مثال اگر دائماً به کمبود و نبود پول فکر کنیم، ما در حال ارسال ارتعاش کمبود به عالم هستی هستیم و پاسخی که کائنات در ازای این افکار و احساس به ما خواهد داد این است که بی­ پولی بیشتری به زندگی ما وارد خواهد شد. باز هم خبر خوب این است که قائده این عالم بر وفور و فراوانی است و اگر ما به صورت خودآگاه افکار خود را بر روی فراوانی و روزافزونی ثروت متمرکز و کنترل کنیم؛ ارتعاشات ذهنی ما در جهت جذب پول بیشتر، مثبت خواهد شد و نتیجه­ ای که خواهیم گرفت فوق العاده خواهد بود و درهای ورود پول به زندگیمان باز خواهد شد. پس برای آنکه بتوانیم به آهنربای جذب بی­چون و چرای پول و ثروت تبدیل شویم؛ کاری که باید انجام دهیم این است که در هر لحظه بفهمیم دقیقا در حال فرستادن چه نوع ارتعاشی به سیستم هستی و کائنات هستیم. به بیان دیگر برای مغناطیس ثروت شدن باید همه وجودمان سرشار از شوق پول باشد، باید حتی آن مبلغ ناچیز پولی که در اختیار داریم را دوست داشته باشیم و هرگز گلایه، ناله و شکایتی نکنیم. در این حالت است که به قانون جذب اجازه می­ دهیم که وارد عمل شود و وقتی متوجه احساس رضایت و خوشنودی ما از پول و ثروت می­ شود، از آن مقدار بیشتری در اختیار ما قرار خواهد داد. این به این معناست که ارتعاش ما با پول یکی شده و اصطلاحا هم ارتعاش شده­ ایم.

  مولانا:

  تا درطلب گوهر کانی، کانی

  تا در هوس لقمه نانی، نانی

  این نکته­ی رمز اگر بدانی، دانی

  هرچیز که در جستن آنی، آنی

  ۶- قانون باورها

  تمام واقعیت­ های زندگی بیرونی، برگرفته از واقعیت های درونی انسان است تا آنجا که در کتب مختلف بیان می­ شود شما آنچه را که می­ بینید باور نمی­ کنید؛ بلکه آنچه را که باور دارید می بینید. پس تمام شرایط، محیط و حوادث پیرامون ما تحت تاثیر باورهای ذهنی ماست. باورهای ما، افکار غالب ما هستند که مکررا در ذهن ما تکرار شده­ اند و توجه ما کاملا معطوف به آن ها است. هر چیزی که عمیقا به آن باور داشته باشیم بدون شک و تردید برای ما به واقعیت تبدیل خواهد شد. طبق قانون باورها، این باورهای ماست که ما را در مداری قرار می­ دهد که در آن مدار با اتفاقات و شرایطی هم جنس باورهایمان روبرو خواهیم شد.

  عیسی مسیح:

  آنچه را که دلت می خواهد در زندگی ات اتفاق بیفتد باور کن وایمان داشته باش که اتفاق می افتد و قطعاً اتفاق می افتد و شما آن را خواهید داشت.

  خبر خوبی که در ارتباط با باورها وجود دارد این است که ما می توانیم باورهای محدود کننده خود در رابطه با هر موضوعی را با تکرار و تمرین تغییر دهیم تا باورهایی همراستا با هدف و خواسته هایمان ایجاد گردد. پس برای آنکه بتوانیم به آهنربای پول و ثروت بدل شویم باید باورهای محدوده کننده ­ای که در ذهنمان در مورد پول و ثروت وجود دارد را شناسایی کنیم و آن ها را تغییر دهیم. ما در لایه ­های زیرین افکار و در اعماق ضمیر ناخود آگاهمان باورهای غلط و ضد جذب ثروتی داریم که باعث می­ شود به شدت از ثروت دور شویم. باید باور فراوانی را در ذهنمان پرورش دهیم و باورهای مخرب همچون دور بودن ثروت از خداوند، کثیف بودن و چرک کف دست بودن پول و یا خراب بودن انسان های ثروتمند و صادق نبودن آن ها را از باورهایمان حذف کنیم. زیرا با تغییر این باورها به صورت ناخودآگاه فرکانس ­هایی به جهان هستی ارسال می­ شود و ما نتایج آن را در ثروت آفرینی خواهیم دید.

  ۷- قانون کارآفرینی

  دنیای امروز ما، دنیای تخصص­ ها است. کاری که دوست دارید را به صورت تخصصی یاد بگیرید و در آن تخصص حرف ه­ای شوید. اطلاعات خود را در زمینه فعالیت خود بالا ببرید و خلاقیت خود را در آن به نمایش بگذارید. یک طرح جدید، کار نو، حرف ه­ای نوین در زمینه­ ای که در آن تخصص دارید ارائه دهید و کارآفرین شوید. اگر خواهان ثروت هستید و می­ خواهید آهنربای پول باشید شرکت مخصوص به خود را راه اندازی کنید، محصولی را برای فروش انتخاب کنید و نیرو استخدام کنید.

  ۸- قانون انتظار

  این قانون به ما می­ گوید در زندگی منتظر هر چیزی باشیم، ماهیت آن چیز به زندگی ما وارد می­ شود و در واقع قانون انتظارر همان نگاه و تصویری است که ما از زندگی خودمان داریم. پس در زندگی تا می­ توانید در انتظار پول و ثروت باشید؛ زیرا اگر با اطمینان انتظار چیزی را داشته باشیم، این انتظار روی نگرش و باورهای ما اثر قدرتمندی گذاشته و مقدمات حضور آن را برای ما فراهم می­کند. بنابراین برای اینکه بتوانیم مانند یک آهنربای قوی عمل کنیم و پول و ثروت را به سمت خود جذب کنیم باید پس از طلیبدن خواسته­ هایمان فقط منتظر آن باشیم و به قانونمندی و نظم هوشمندانه جهان هستی اطمینان کنیم و صبور باشیم.

  ۹- قانون تجسم خلاق یا تصویر سازی ذهنی

  تصویر سازی ذهنی به تجسمی گفته می شود که در آن افکار و احساسات ما به بهترین شکل ممکن کنترل می ­شود و ارتعاش و فرکانسی که از این افکار ساطع می ­شود به دنبال هم فرکانس و هم ارتعاش خود می­رود و ماهیت آن را به سوی ما جذب می­ کند. بنابراین یکی از راه­ های رسیدن به خواسته­ ها و تغییر مدار، تجسم خلاق است. برای تبدیل به آهنربای پول و ثروت هر روز زمانی را به ریلکسیشن و مراقبه اختصاص دهید و خود را در حالی تصور کنید که به مقادیر بالایی از ثروت و پول رسیده­ اید، در حالی که غرق در شادی و سپاس هستید.

  پس اگر آگاهانه از جملات تاکیدی و تجسم خلاق استفاده کنیم، در ضمیرناخودآگاه باور موفقیت را به وجود می ­آوریم و شاهد دستیابی به هر آنچه که آرزو داریم خواهیم بود. زیرا تکرار و تصویرسازی خواسته در حالت خودآگاه، ضمیر ناخودآگاه را فریب می­ دهد و به او عادت می­ دهد که همیشه ما را انسانی موفق بداند و به همین جهت ما را در رسیدن به خواسته ­هایمان یاری دهد. بهترین راه برای تجسم خلاق این است که یک موسیقی آرامش بخش را پخش کنید و در حالت ریلکس قرار بگیرید و با چشمانی بسته ده نفس عمیق بکشید. خود را مانند یک آهنربا که از هر طرف پول و ثروت به سمت او جذب می ­شود و یا هر خواسته دیگری که دارید، تصور و تجسم کنید. تصویرسازی را به گونه ­ای انجام دهید که خواسته شما الان برآورده شده و وارد زندگیتان شده است. تمامی خواسته­ های خود، زندگی و ثروتی را که در انتظار آن هستید با جزئیات کامل، روشن و واضح تجسم کنید؛ به حدی با جزئیات باشد که بوی پول نو و جنس اوراق پول نو را احساس کنید. هرچه تصویرسازی با جزئیات بیشتر باشد و زمان بیشتری به آن اختصاص دهید و احساسات بیشتری را از شما درگیر خود کند، تصویرسازی بهتر و قوی­تری خواهید داشت.

  ۱۰- قانون شکرگزاری

  شکرگزاری قوی­ترین ارتعاشی است که می ­توانیم به سمت هسته کائنات ارسال کنیم. مهمترین مزیت شکرگزاری ساطع کردن ارتعاش و فرکانس مثبت و قوی از خودمان است. زیرا سپاسگزاری یعنی توجه به داشته ­ها و احساس لذت برای وجود آن داشته ­ها. همانطور که سعدی شیرین سخن می­ گوید:

  شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت، نعمت از برت بیرون کند. روی داشته هاتون تمرکز کنید و به خاطر آن ها با احساس خوب، خدا را شکر کنید. وقتی برای تک تک داشته­ هایمان حتی کوچکترین آن ها در زندگی سپاسگزار باشیم، نعمت­ های بیشتر و بیشتر به سمت ما جاری می­ شود. پس برای اینکه آهنربای جذب پول و ثروت شویم، برای همان پولی که اکنون در اختیار داریم حتی اگر کم است شکرگزار باشیم و احساس لذت کنیم. همانطور که گفته شد خاصیتی که شکرگزاری دارد این است که توجه ما را از نداشته­ ها به سمت داشته­ ها جلب می­ کند که این خود نیز برای ما نعمت و برکت و جذب ثروت و پول بیشتری را به دنبال خود خواهد داشت. قانون شکرگزاری بر اساس قانون جذب عمل می کند و براساس قانون جذب هر کم تراکمی، پر تراکمی را به سمت خودش جذب می­ کند. پس برای پولی که در اختیار دارید سپاسگزار باشید، آنگاه به طرز معجزه آسایی خواهید دید که ثروتتان چند برابر خواهد شد.

  بیلی نلسون:

  زمانی که شمردن نعمت هایی که در زندگی نصیبم شده را آغاز کردم سراسر زندگی­ام تغییر کرد.

  شکرگزاری قانون بسیار شگفت انگیزی است، هر چه بیشتر به خاطر داشته­ هایمان سپاسگزار خدا باشیم نعمت های بیشتری به سمت ما جریان می­ یابد. امتحان کنید شکرگزاری را یکی از عادت های روزانه خود قرار دهید و برای مدتی به داشته ­هایتان متمرکز شوید و بابت وجود آنها در زندگیتان خدا را شکر کنید، نتیجه آن فوق ­العاده خواهد بود. حتی خداوند را به خاطر آن موحبت ها و خواسته هایی که ندارید و می ­خواهید بدست آورد سپاس گویید. هر زمان در مورد چیزی سپاسگزاری و قدردانی می­کنیم و احساس خوب در مورد آن داریم، ما به کائنات می ­گوییم از این چیز بیشتر می­ خواهیم پس خواهشا در مورد پول و ثروت چنین نگرشی داشته باشید.

  ولاس والتر:

  افرادی که صادقانه خداوند را بابت آنچه در تخیل دارند شکر می­ کنند ایمان واقعی دارند. آنان ثروتمند می­ شوند و از هر آنچه می خواهند فراهم می آورند.

  به عنوان سخن پایانی این نوشتار باید بگوییم که این زندگی شماست، هیچ کس نمی تواند در آن تغییر ایجاد کند، مگر خود شما. اگر همچنان کارهایی که قبلاً انجام می دادید را انجام دهید و انتظار نتایج جدید در زندگی خود را دارید؛ سخت در اشتباه هستید. اگر خودتان خواستار تغییر نباشید، آنگاه هیچ چیز در این دنیا نمی ­تواند شما را مجبور به تغییر کند. فکرتان را تغییر دهید تا زندگیتان تغییر کند. خوشبختانه، این خودانگاره آموختنی است. با کنترل کردن کامل کلمات، تصاویر و نقطه نظرهایی که به ذهن خود راه می­ دهید، کنترل کامل آینده خود را در دست گیرید و خود را به یک آهنربای جذب پول و ثروت بدل کنید. نکته پایانی دیگر این که از ثروتمند شدن دیگر لذت ببرید زیرا اگر فردی توانسته به این موفقیت برسد مطمئناً ما نیز می توانیم.

  کریستین لارسون:

  از موفقیت دیگران همان اندازه خوشحال باش که از موفقیت خودت خشنود می شوی.