بررسی اسپرد در بروکر آمارکتس بر روی نمادهای مختلف مشخص می‌کند که این بروکر چه میزان کارمزد محاسبه می‌کند، آیا مقدار آن منصفانه است یا خیر؟

فهرست []

  تمام کارگزاری‌های آفشور اعتبار خود را از مشتریان می‌گیرند و بروکرهایی موفقیت بیشتری به دست می‌آورند که علاوه‌بر خدمات، به مشتری‌مداری نیز اهمیت زیادی می‌دهند. کارگزاری آمارکتس (AMarkets) یکی از بروکرهایی است که در طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه کرده و شمار مشتریان آن اکنون از رقم ۲ میلیون نفر نیز فراتر رفته است. میزان اسپرد بروکر آلپاری بسیار پایین و کمیسیون آن صفر یا بسیار کم است. ارائه ۵۵۰ نماد معاملاتی به همراه پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر ۴ (Meta Trader 4)، متاتریدر ۵ (Meta Trader 5) و ارائه تیم پشتیبانی قدرتمند به زبان فارسی برخی از ویژگی‌های مهمی هستند که باعث استقبال مشتریان از این بروکر شده است. درادامه با بررسی اسپرد در بروکر آمارکتس بر روی نمادهای مختلف، با «خانه سرمایه» همراه باشید.

  اسپرد بروکر آمارکتس

  میزان اسپرد می‌تواند بر میزان سود و زیان شما تاثیر به سزایی داشته باشد، به خصوص اگر تریدر اسکالپر باشید که معاملات بسیار کوتاه مدت را شکار می‌کنید و تعداد آن‌ها نیز زیاد هستند. آمارکتس بر روی تمام حساب‌های معاملاتی که در دسترس شما قرار می‌دهد، میزان اسپرد بسیار منصفانه‌ای را محاسبه می‌کند و حتی در مقایسه با میانگین میزان اسپرد دیگر بروکرهای فعال در بازار ایران، می‌توان گفت که مقدار اسپرد در بروکر آمارکتس بسیار پایین است. در ادامه نگاهی گذرا به ۴ نوع حساب معاملاتی آمارکتس خواهیم داشت و سپس میزان اسپرد، کمیسیون و کارمزد‌های معاملاتی چند نماد معاملاتی را در این حساب‌ها مورد بررسی و مقایسه قرار خواهیم داد. حساب‌های معاملاتی که آمارکتس در دسترس شما قرار می‌دهد عبارتند از:

  حساب Standard در بروکر آمارکتس

  این حساب را که بیشتر برای تریدرهای مبتدی طراحی شده، با حداقل واریزی ۱۰۰ دلار آمریکا می‌توانید باز کنید. حساب استاندارد از لوریج تا 1:3000، تقریبا تمام نمادهای عرضه شده از سوی آمارکتس و نوع اجرای دستورات معاملاتی Instant و Market Execution پشتیبانی می‌کند. میزان اسپرد در بروکر آمارکتس برای این حساب به صورت شناور و از 1.3 پیپ شروع می‌شود. ویژگی‌های این حساب با حساب ECN چندان تفاوتی ندارد.

   حساب Fixed در آمارکتس

  مهم‌ترین ویژگی این نوع حساب‌ معاملاتی را می‌توان اسپرد ثابت آن‌ دانست. حساب معاملاتی Fixed، بهترین انتخاب برای آن دسته از معامله‌گرانی است که ترجیح می‌دهند بابت هر معامله‌ خود میزان اسپرد ثابت و مشخصی را پرداخت نمایند. میزان اسپرد در بروکر آمارکتس برای این حساب به صورت ثابت ۳ پیپ محاسبه می‌شود اما مقادیر اسپرد ممکن است بسته به نماد معاملاتی، در شب و در هنگام انتشار اخبار کلیدی اقتصاد کلان متفاوت باشد. در شاخص‌ها، کالاها، سهام، اوراق قرضه و ارزهای دیجیتال، اسپرد به صورت شناور محاسبه می‌شود. این نوع حساب معاملاتی برای معاملات پوزیشن محور یا روندی مناسب است که میزان اسپرد بسیار پایین آن مقدار سود تریدر را افزایش می‌دهد.

  حساب ECN در بروکر آمارکتس

  در حساب ECN تمامی دستورات مستقیما توسط کارگزاران ممتاز اجرا می‌گردد و میزان اسپرد در بروکر آمارکتس برای این حساب به صورت شناور از 0 پیپ محاسبه شده و از طریق برترین ارائه‌دهندگان نقدینگی بازار استعلام می‌شود، لذا این امکان فراهم می‌شود تا تمامی دستورات معاملاتی، با هر حجمی، به‌صورت فوری اجرا شوند و بروکر در اعلام نرخ هیچگونه دخالتی ندارد. این حساب را در بروکر آمارکتس به واریزی حداقل ۲۰۰ دلار می‌توانید درخواست کنید. همچنین، سرعت اجرای دستورات در حساب‌ ECN بسیار بالاست و می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای اسکالپرها در نظر گرفته شود. حساب ECN محبوب‌ترین حساب برای معامله‌گران حرفه‌ای در بازار فارکس به شمار می‌رود.

  حساب Crypto در آمارکتس

  حساب کریپتو بیشتر برای معامله‌گرانی مناسب است که ترید روی نمادهای ارزهای دیجیتال دارند. کریپتو Crypto حسابی با شرایط معاملاتی مشابه حساب استاندارد Standard است اما امکان معامله روی نمادهای سهام را ندارید. میزان اسپرد در بروکر آمارکتس برای این حساب به صورت شناور از 1.3 پیپ به بالا است و برای پوزیشن روی جفت ارزها و فلزات نیازی به کمیسیون ندارد. اگر بیشتر به ترید روی نمادهای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت‌کون علاقه دارید، این حساب برای شما مناسب است.

  کمیسیون بروکر آمارکتس

  همان طور که برای اسپرد در بروکر آمارکتس مشاهده کردید، میزان کمیسیون در حساب‌های معاملاتی آمارکتس بر روی نمادهای معاملاتی مختلف نیز بسیار منصفانه است به طوری که در سه حساب Standard، Fixed و Crypto، هیچ کارمزدی برای معاملات روی جفت ارزها، فلزات و شاخص‌ها دریافت نمی‌گردد. در حساب معاملاتی ECN که میزان اسپرد شناور از 0 پیپ شروع می‌شود، مقدار کمیسیون به ازای هر لات معامله فقط 2.5 دلار آمریکا یا 2.5 یورو از هر طرف معامله در هنگام باز کردن پوزیشن محاسبه می‌گردد که در مقایسه با بسیاری از بروکرهای دیگر که بین ۶ تا ۸ دلار به ازای هر لات معامله حساب می‌کنند، رقم پایینی است.

  بونوس آمارکتس

  بونوس یک طرح تشویقی است که بروکرها به مشتریان خود می‌دهند. در این طرح، برخی از بروکرها بونوس نقدی به حساب مشتری واریز می‌کنند اما بونوس آمارکتس به چند روش در اختیار مشتریان آن قرار می‌‌گیرد که عبارتند از:

  بونوس آمارکتس برای واریزی

  در طرح بونوس آمارکتس برای واریزی، میزان سرمایه واریزی شما به حساب معاملاتی، ۲ برابر می‌گردد! کافی است در این کارگزاری حساب باز کنید، ۱۰۰ دلار یا بیشتر واریز کنید، برای فعال‌سازی بونوس آمارکتس برای واریزی، با پشتیبانی این بروکر تماس گرفته و درخواست واریز بونوس دهید. بروکر آمارکتس به اندازه واریزی شما تا سقف ۱۰ هزار دلار وجه نقد به حساب شما واریز می‌کند و موجودی حساب شما دو برابر می‌شود. این بونوس آمارکتس تنها برای مشتریان جدید با حساب‌های Standard و Fixed با دلار در پلتفرم MT4 قابل اجرا است. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید. درصورتی که حجم معاملات شما به حد نصاب برسد، بونوس واریزی به حساب شما قابل برداشت است.

  بونوس آمارکتس از سود در حساب دمو

  برای بهره‌مندی از بونوس آمارکتس در حساب دمو، کافی است در کارگزاری آمارکتس یک حساب دمو باز کنید و شروع به معامله کنید. اگر سود کردید، اکنون یک حساب معاملاتی واقعی Standard یا Fixed در پلتفرم متاتریدر ۴ باز کنید. حداقل برابر مبلغی که در حساب دمو سود کرده‌اید به حساب واقعی خود سرمایه واریز کنید و سپس با پشتیبانی آمارکتس تماس بگیرید تا مقدار سود به دست آمده در حساب دمو به حساب واقعی شما منتقل شود. اطلاعات بیشتر را در این لینک مطالعه کنید.

  بونوس آمارکتس برای انتقال حساب باز از بروکر دیگر

  با انتقال حساب معاملاتی با پوزیشن‌های باز از بروکر دیگر به بروکر آمارکتس، ۲۰٪ بونوس نسبت به مقدار موجودی حساب انتقالی به شما تعلق می‌گیرد. نیاز به بستن معامله باز نیست و شما می‌توانید ادامه پوزیشن باز خود را در بروکر آمارکتس مدیریت کنید.

  بونوس آمارکتس برای تغییر بروکر

  با تغییر بروکر به آمارکتس ۲۰درصد بونوس معاملاتی در واریز سرمایه دریافت می‌کنید. این پیشنهاد تنها برای مشتریان جدید با حساب‌های Standard و Fixed با دلار و یورو در پلتفرم MT4 و MT5 قابل اجرا است. کافی است در آمارکتس حساب باز کرده و حداقل واریزی داشته باشید و سپس برای دریافت بونوس گزارشی از بروکر قبلی را جهت بررسی فعالیت خود ارائه دهید. اطلاعات بیشتر را در این لینک مطالعه کنید.

  تا ۱۷ دلار کش‌بک برای حساب معاملاتی

  یکی دیگر از بونوس‌های بسیار جذاب آمارکتس واریز کش‌بک (Cashback) تا ۱۷ دلار به ازای هر لات معامله است که درآمد فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسد. به عنوان مثال اگر در یک ماه ۵ لات معامله انجام دهید، تا ۸۵ دلار کش‌بک دریافت می‌کنید. این بونوس به صورت پلکانی اجرا می‌شود و در ماه اول کافی است تا فقط ۲ لات معامله داشته باشید و سپس در ماه‌های بعد این مقدار را افزایش دهید. میزان کش بک شما نیز از ۳ دلار به ازای هر لات معامله تا ۱۷ دلار به ازای هر لات افزایش می‌یابد.

  سرویس معاملاتی پریمیوم Gold

  اگر حداقل ۲۰ هزار دلار به حساب خود در آمارکتس واریز کنید، واجد شرایط دریافت سرویس Gold می‌شوید که امتیازاتی مانند: مشاوه اختصاصی، اولویت در سرویس‌دهی، مدیر حساب شخصی، تخفیف در سوآپ، دریافت سیگنال معاملاتی، دریافت VPS رایگان و برخی مزایای دیگر به شما تعلق می‌گیرد و تا ۱۸۰ روز برای شما فعال است. این سرویس در میزان سود تریدرهای حرفه‌ای بسیار موثر است.

  اسپرد طلا در آمارکتس

  اسپرد طلا یعنی اختلاف قیمت Bid (فروش) و Ask (خرید) که به طور معمول در حساب‌های مختلف آمارکتس (و همچنین دیگر بروکرها)، میزان اسپرد آن با یکدیگر اختلاف دارد اما اگر به طور کلی و میانگین بخواهیم میزان اسپرد طلا در بروکر آمارکتس را محاسبه کنیم به ارقام حدود ۵۰ تا ۶۰ پیپ دست پیدا می‌کنیم. کمترین میزان اسپرد در حساب ECN محاسبه شده و بیشترین آن در حساب استاندارد قرار دارد که برای تریدرهای اسکالپر که تعداد پوزیشن‌های زیادی باز کرده و ممکن است با بیست – سی پیپ سود معامله خود را ببندند، می‌تواند قابل توجه باشد اما برای معامله‌گران روندی اختلاف نرخ آن‌ها خیلی زیاد نیست که در سود کلی آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد.

  نماد داوجونز در آمارکتس

  نماد معاملاتی داوجونز (DowJones30) که از ترکیب سهام ۳۰ شرکت برتر بورس آمریکا همچون اپل و مایکروسافت و… به دست می‌آید، یکی از معروف‌ترین شاخص‌های بورسی جهان است که در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) قرار دارد. شاخص داوجونز در فارکس با نمادهای بسیاری همچون DJI، US30، DOWUSD، WALLST30 و US30CASH در بروکرهای مختلف معامله می‌شود. این شاخص یکی از نمادهای بسیار پرطرفدار برای تریدرهای حرفه‌ای است که دارای نوسانات زیادی است که با استفاده از یک استراتژی مناسب از این نماد سودهای بسیار خوبی به دست می‌آورند. مقدار اسپرد شاخص داوجونز در بروکر آمارکتس حدود ۱۰ پیپ است که روی حساب‌های مختلف بین ۲۰ تا ۳۰ درصد ممکن است اختلاف داشته باشد. میزان کمیسیون این نماد نیز به جز در حساب ECN صفر پیپ است.

  نماد نزدک در آمارکتس

  نزدک (NASDAQ) یک بازار بورس سهام در آمریکا است که پس از بورس نیویورک به عنوان دومین بورس بزرگ دنیا و اولین بورس بازار سهام الکترونیکی جهان شناخته می‌شود. نزدک با حضور بیش از ۳۳۲۱ شرکت معتبر ازجمله اپل (Apple)، آمازون (Amazon)، فیسبوک (Facebook) و… بیشترین میانگین تعداد سهام فروخته شده در روز را در میان سایر بورس‌های ایالات متحده نسبت به هر بازار بورس دیگری در جهان دارد.

  شاخص نزدک یکی از بهترین نمادهای معاملاتی برای بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای است که به طور اختصاصی روی شاخص‌ها ترید انجام می‌دهند. میزان اسپرد نماد نزدک در بروکر آمارکتس حدود ۲۶۵ پیپ محاسبه می‌شود. میزان کمیسیون نزدک نیز در حساب‌های Standard و Fixed صفر پیپ است اما در حساب ECN به ازای هر لات معامله تنها 2.5 دلار است.

  خلاصه اسپرد در بروکر آمارکتس

  میزان اسپرد و کمیسیون ازجمله موارد بسیار مهمی هستند که بر روی میزان سود یا زیان یک معامله‌گر تاثیر مستقیمی دارند. این دو نوع کارمزد به خصوص برای معامله‌گران اسکالپر که در طی روز تریدهای زیادی را انجام می‌دهند، اهمیت بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که این معامله‌گران سعی می‌کنند بروکری را انتخاب کنند که میزان کارمزد اسپرد و کمیسیون آن بر روی نمادهای پرطرفدار و پرنوسان مانند طلا، نزدک و داوجونز که از محبوب‌ترین نمادها برای ترید هستند، در حد پایین‌تری قرار داشته باشد. بررسی اسپرد در بروکر آمارکتس نشان می‌دهد که در مقایسه با سایر کارگزاری‌های فارکس، مقدار کارمزد این بروکر کمتر است. کارگزاری آمارکتس سعی کرده مقدار این کارمزدها را تا حد ممکن کاهش دهد و یکی از دلایلی که باعث شده تا در طی دو – سه سال اخیر از نظر تعداد جذب مشتری رشد چشمگیری را تجربه کند، همین مورد است. آمارکتس، اکنون با بیش از ۲ میلیون مشتری فعال در صدر جدول محبوب‌ترین بروکرهای دارای بیشترین تعداد مشتری بازار فارکس قرار دارد.