بروکر آمارکتس یکی از کارگزاری های معتبر و باسابقه در حوزۀ بازار معاملاتی فارکس، سهام و شاخص ها در سراسر جهان است. این بروکر در سال 2007 افتتاح شده و با دریافت تأییدیه از سازمان‌های نظارتی معتبر به یک بروکر رگوله تبدیل شده است. آمارکتس با ارائۀ سبد معاملاتی متنوع و امنیت و سرعت بالای معاملات، محبوبیت بالایی در میان معامله‌گران به دست آورده است. از طرفی، آمارکتس با هدف جذب معامله گران فارسی زبان، از زبان فارسی و معامله گران ایرانی نیز پشتیبانی می‌کند.

فهرست []

  بروکر آمارکتس نیز مانند سایر کارگزاری‌های معتبر بازار فارکس از حساب‌های معاملاتی متنوعی پشتیبانی می کند. هر یک از این حساب ها با ارائۀ خدمات متفاوت برای سطوح مختلف کاربران از مبتدی تا حرفه‌ای طراحی شده‌اند. در ادامه به معرفی حساب‌های بروکر آمارکتس خواهیم پرداخت و همچنین اسپرد‌های هر حساب را به تفکیک بررسی می‌کنیم.

  انواع حساب های بروکر آمارکتس

  پشتیبانی از حساب‌های معاملاتی متنوع از نقاط قوت بروکر آمارکتس است. کاربران آمارکتس می‌توانند از طریق پلتفرم‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 به حساب معاملاتی آمارکتس دسترسی پیدا کنند. همچنین این امکان فراهم شده است تا کاربران بتوانند از نسخۀ تحت وب این بروکر نیز به معاملات بازار و حساب کاربری خود دسترسی داشته باشند.

  از آنجایی که معامله گران از سراسر جهان در این بازار فعالیت می کنند، قیمت‌ها در مدت زمان کوتاه یا حتی در مواقعی به صورت لحظه ای در حال تغییر هستند. این موضوع سبب شده است تا سرعت انجام معاملات برای معامله‌گران اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. در انواع حساب‌های معاملاتی پشتیبانی شده در بروکر آمارکتس، معاملات با سرعت بسیار بالایی ثبت و نهایی می‌شوند. به این ترتیب، کاربران انواع حساب‌های آمارکتس نگرانی از این بابت نخواهند داشت.

  همین الان در بروکر آمارکتس ثبت نام کنید
  بروکر آمارکتس حساب‌های معاملاتی مختلفی را برای طیف‌های متفاوت کاربران و معامله‌گران ارائه می‌دهد. بروکر آمارکتس ۶ نوع حساب را در اختیار کابران خود می‌گذار و انواع حساب در بروکر آمارکتس به شرح زیر است:

  • حساب استاندارد
  • حساب ECN
  • حساب فیکس
  • حساب کریپتو
  • حساب اسلامی
  • حساب دمو

  لازم به ذکر است بروکر آمارکتس در حال حاضر حساب‌های دیگری همچون سنتی، میکرو و یا نانو را به کاربران خود ارائه نمی‌دهد.

  معرفی انواع حساب در بروکر آمارکتس

  این امکان برای کاربران بروکر آمارکتس فراهم شده است تا براساس نیاز از امکانات و ویژگی های ارائه شده در انواع حساب های آمارکتس استفاده کنند. هر یک از این حساب های معاملاتی، ویژگی ها و امکانات متفاوتی دارند که در ادامه به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

  حساب استاندارد بروکر آمارکتس

  یکی از انواع رایج حساب‌های معاملاتی در بین کاربران بروکر آمارکتس، حساب استاندارد است. این حساب در دو نوع دلاری و یورویی قابل شارژ و استفاده است. در حساب استاندارد اسپرد معاملات فلزات گران‌بها و جفت ارزها شناور است و در عین حال کارمزدی برای معامله‌گران در هنگام ورود و خروج از پوزیشن‌های معاملاتی وجود ندارد. در نتیجه این حساب برای معامله‌گران مبتدی مناسب‌تر است.

  همچنین در این نوع اکانت معامله‌گرها می‌توانند در تنظیمات حساب خود انتخاب کنند که در هنگام انجام یک معامله حتما در عدد خاصی که اقدام می‌کنند معامله انجام شود (روش اجرای سریع یا Instant Execution) و یا در هر عددی که بازار در آن لحظه قابل معامله است (روش اجرای بازار یا Market Execution). این مورد در زمان‌هایی که نوسان قیمت در بازار بسیار شدید است می‌تواند تاثیر بسزایی در عملکرد معامله‌گر و میزان رضایت او از بروکر داشته باشد.

  ویژگی‌های مهم اکانت استاندارد بروکر آمارکتس:

  • حداقل موجودی برای افتتاح حساب استاندارد آمارکتس 100 دلار و یا 100 یورو است.
  • حداکثر میزان اهرمی که معامله‌گر می‌تواند از آن استفاده کند 1:3000 است و نمادهای معاملاتی حداکثر تا ۵ رقم اعشار نمایش داده می‌شوند.
  • حداقل پوزیشن سایز برای معامله 0.01 لات بوده و با گام‌های 0.01 لاتی قابل تغییر است.
  • امکان ادغام حساب استاندارد آمارکتس با نوع حساب اسلامی به صورت آپشنال برای کاربران این بروکر فراهم شده است.
  • استاپ لول این نوع اکانت %20 و مارجین مورد نیاز برای هج کردن پوزیشن‌ها %50 است و معامله‌گران از منفی شدن حساب معاملاتی محافظت می‌شوند.
  • معامله‌گران در حساب استاندارد بروکر آمارکتس خود امکان معامله ۴۴ جفت ارز، ۷ فلز گران‌بها، ۱۳ شاخص، ۱۱ کامادیتی، ۲ اوراق قرضه، ۴۲۷ سهام، ۱۹ صندوق ETF و ۲۷ ارز دیجیتال را دارند.

  حساب ECN در بروکر آمارکتس (Amarkets)

  یکی دیگر از انواع حساب‌های معاملاتی در بین کاربران حساب ECN بروکر آمارکتس است. این حساب در دو نوع دلاری و یورویی قابل شارژ و استفاده است. انجام معاملات به هر دو روش اجرای بازار و اجرای سریع در حساب ECN بروکر آمارکتس امکان‌پذیر است.

  در حساب ECN هر معامله بطور مستقیم از طریق بازار اصلی و بروکر اولیه انجام می‌شود، در نتیجه بواسطه اتصال مستقیم به بازار جهانی امکان معاملات سریع در نرخ‌های دقیق و نزدیک به نرخ لحظه‌ای و با هر میزان پوزیشن سایز برای معامله‌گران فراهم شده است.

  بنابراین حساب ECN بروکر آمارکتس برای معامله‌گران حرفه‌ای و نوسان‌گیری در بازار بسیار مناسب است. اسپرد شناور این اکانت از صفر پیپ که برای نوسان‌گیری علی‌الخصوص در بازه‌های قیمتی کوچک بسیار کارآمد می‌باشد. در مقابل به ازای هر ۱ لات ورود و خروج در معاملات کارمزد ۵ دلاری (۵ یورویی در حساب‌های یورویی) از معامله‌گران این نوع حساب دریافت می‌شود.

  ویژگی‌های مهم دیگر اکانت ECN بروکر آمارکتس:

  • حداقل موجودی برای افتتاح حساب ECN بروکر آمارکتس 200 دلار و یا 200 یورو است.
  • حداکثر میزان اهرمی که معامله‌گر می‌تواند از آن استفاده کند 1:3000 است و نمادهای معاملاتی حداکثر تا ۵ رقم اعشار نمایش داده می‌شوند.
  • حداقل پوزیشن سایز برای معامله 0.01 لات بوده و با گام‌های 0.01 لاتی قابل تغییر است.
  • امکان ادغام حساب ECN بروکر آمارکتس با حساب اسلامی به صورت آپشنال برای کاربران این بروکر فراهم شده است.
  • استاپ لول این نوع اکانت %40 و مارجین مورد نیاز برای هج کردن پوزیشن‌ها %50 است و معامله‌گران از منفی شدن حساب معاملاتی محافظت می‌شوند.
  • معامله‌گران در حساب ECN بروکر آمارکتس خود امکان معامله ۴۴ جفت ارز، ۷ فلز گران‌بها، ۱۳ شاخص، ۱۱ کامادیتی، ۲ اوراق قرضه، ۴۲۷ سهام، ۱۹ صندوق ETF و ۲۷ ارز دیجیتال را دارند.

  حساب فیکس در بروکر آمارکتس

  یکی از قدیمی‌ترین انواع حساب‌های معاملاتی اکانت فیکس بروکر آمارکتس است. اصلی‌ترین ویژگی این نوع حساب معاملاتی این است که اسپرد نمادهای معاملاتی آن از حداقل ۳ پیپ بوده و میزان اسپرد همواره برای کاربران این نوع حساب ثابت می‌باشد. این یک ویژگی کلاسیک برای معامله‌گرانی است که ترجیح می‌دهند در هر معامله خود میزان مبلغ ثابتی را به عنوان هزینه بپردازند.

  همچنین هنگام ورود و خروج در پوزیشن‌های معاملاتی کارمزدی از معامله‌گران اخذ نمی‌شود. در مقابل چون از نظر سرعت معاملات امکانات حساب ECN را ندارد،‌ برای معاملات سریع و یا نوسان‌گیری گزینه مناسبی نیست و برای انجام موقعیت‌های معاملاتی کمی طولانی‌تر کاربرد بیشتری دارد. انجام معاملات به هر دو روش اجرای بازار و اجرای سریع در حساب فیکس بروکر آمارکتس امکان‌پذیر است. این حساب در دو نوع دلاری و یورویی برای کاربران قابل شارژ و استفاده است.

  ویژگی‌های مهم دیگر اکانت فیکس بروکر آمارکتس:

  • حداقل موجودی برای افتتاح حساب فیکس بروکر آمارکتس 100 دلار و یا 100 یورو است.
  • حداکثر میزان اهرمی که معامله‌گر می‌تواند از آن استفاده کند 1:3000 است و نمادهای معاملاتی حداکثر تا ۴ رقم اعشار نمایش داده می‌شوند.
  • حداقل پوزیشن سایز برای معامله 0.01 لات بوده و با گام‌های ۰.۰۱ لاتی قابل تغییر است.
  • امکان ادغام حساب فیکس آمارکتس با نوع حساب اسلامی به صورت آپشنال برای کاربران این بروکر فراهم شده است.
  • استاپ لول این نوع اکانت %20 و مارجین مورد نیاز برای هج کردن پوزیشن‌ها %50 است و معامله‌گران از منفی شدن حساب معاملاتی محافظت می‌شوند.
  • معامله‌گران در حساب فیکس بروکر آمارکتس خود امکان معامله ۲۸ جفت ارز، ۷ فلز گران‌بها، ۱۳ شاخص، ۱۱ کامادیتی، ۲ اوراق قرضه، ۴۲۷ سهام، ۱۹ صندوق ETF و ۲۷ ارز دیجیتال را دارند.

  حساب کریپتو در بروکر آمارکتس

  در حساب کریپتو بروکر آمارکتس با مفهوم جدیدی به نام MBT سر و کار داریم. یک MBT معادل یک هزارم بیت کوین است. در واقع پول رایج در یک حساب کریپتو بر اساس MBT تعریف شده است و حداقل پول مورد نیاز برای شارژ‌ اولیه حساب 10 MBT است و برای واریز و برداشت فقط می‌توان از بیت کوین استفاده کرد. نحوه انجام معاملات صرفا به روش اجرای بازار یا Market Execution تعریف شده است. در ادامه روش اجرای بازار را بیشتر توضیح می‌دهیم.

  در حساب‌های ارز دیجیتال بروکر آمارکتس اسپرد معاملات فلزات گران‌بها و جفت ارزها از حداقل ۱.۳ پیپ به بالا شناور است و همچنین هنگام ورود و خروج در پوزیشن‌های معاملاتی کارمزدی برای معامله‌گران ندارد. در این نوع حساب امکان معاملات روی نمادهای سهام و همچنین امکان تغییر به حساب اسلامی برای کاربران فراهم نیست.

  • حداکثر میزان اهرمی که معامله‌گر می‌تواند از آن استفاده کند 1:500 است و نمادهای معاملاتی حداکثر تا ۵ رقم اعشار نمایش داده می‌شوند.
  • حداقل پوزیشن سایز برای معامله 0.01 لات بوده و با گام‌های 0.01 لاتی قابل تغییر است.
  • استاپ لول این نوع اکانت %20 و مارجین مورد نیاز برای هج کردن پوزیشن‌ها %50 است و معامله‌گران از منفی شدن حساب معاملاتی محافظت می‌شوند.
  • معامله‌گران در حساب کریپتو بروکر آمارکتس خود امکان معامله ۴۲ جفت ارز، ۷ فلز گران‌بها، ۱۳ شاخص، ۱۱ کامادیتی، ۲ اوراق قرضه و ۲۷ ارز دیجیتال را دارند.

  حساب اسلامی بروکر آمارکتس

  بر اساس قوانین شرعی اسلامی، مسلمانان از کسب یا پرداخت بهره منع شده‌اند. بروکر آمارکتس برای کاربران مسلمان که می‌خواهند بر اساس قوانین شرعی خود عمل کنند در عین حال تمایل به انجام معاملات آنلاین در بازارهای مالی نیز دارند،‌ خدمات متفاوتی در قالب حساب اسلامی آمارکتس ارائه کرده است.

  در حساب اسلامی بروکر آمارکتس معامله‌گر به ازای باز ماندن پوزیشن معاملاتی خود در شب و انتقال آن معامله به روز بعد،‌ سواپ (بهره شبانه) و هزینه‌های اضافی پرداخت نمی‌کند. البته سواپ همیشه برای معامله‌گران پرداختنی نیست و بر اساس نرخ بهره بانکی و هر نماد معاملاتی،‌ می‌تواند پرداختنی یا دریافتنی باشد.

  در واقع در یک حساب اسلامی آمارکتس،‌ معامله‌گر به طور کلی و فارغ از مثبت یا منفی بودن سواپ،‌ از پرداخت یا دریافت آن بدون محدودیت زمانی معاف می‌شوند. البته باید توجه داشته باشیم شرایط swap free آمارکتس فقط برای جفت ارز‌ها و فلزات اعمال می‌شود.

  سایر ویژگی‌های اساسی یک حساب اسلامی بروکر آمارکتس مانند حساب‌های استاندارد، ECN و یا Fixed است. در واقع برای افتتاح یک حساب اسلامی،‌ ابتدا کاربر با توجه به شرایط دیگر خود یک حساب استاندارد، ECN و یا فیکس می‌سازد و سپس از طریق پشتیبانی بروکر درخواست تغییر آن حساب پایه به نوع اسلامی را می‌دهد.

  نحوه ایجاد حساب اسلامی در آمارکتس

  برای دسترسی به حساب اسلامی ابتدا باید یکی از حساب های اصلی آمارکتس یعنی حساب استاندارد، ECN یا فیکس را افتتاح کنید. سپس در مرحلۀ بعدی، به منظور فعال سازی حساب اسلامی از طریق کابین حساب خود یک درخواست به بروکر ارسال کنید.

  حساب دمو بروکر آمارکتس

  حساب دمو بروکر آمارکتس یک حساب معاملاتی آزمایشی محسوب می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به درگیر کردن پول واقعی و متحمل شدن ریسک‌های ناشی از معاملات واقعی، با بازار و مکانیسم معاملات آشنا شوند. سایر شرایط مانند نرخ‌ها، نمودارها، اسپرد و غیره در این حساب معاملاتی دقیقا با حساب‌های معاملاتی واقعی یکسان است. معمولا از حساب دمو به منظور ارزیابی امکانات بروکر، آشنایی با بازار و شیوه معاملات آن و همچنین تست استراتژی‌های معاملاتی الگوریتمی استفاده می‌شود.

  مقایسه انواع حساب بروکر آمارکتس

  همانطورکه در قسمت قبل مشاهده کردید، در بروکر آمارکتس از سه نوع حساب معاملاتی مختلف پشتیبانی می‌شود. هر یک از این حساب‌ها امکانات و ویژگی‌های مختلفی دارد که برای استفادۀ کاربران مبتدی تا حرفه‌ای کاربردی هستند. در جدول زیر، اصلی‌ترین ویژگی‌های ارائه شده در انواع حساب بروکر آمارکتس با یکدیگر مقایسه شده است.

  انواع حساب آمارکتسحساب استانداردحساب ECNحساب فیکس
  حداقل واریز افتتاح حساب100200100
  میزان اسپردشناور از 1.3 پیپشناور از صفر پیپثابت از 3 پیپ
  میزان کارمزدنداردداردندارد
  پلتفرم متاتریدر 4 و 5دارددارددارد
  ارائه حساب اسلامیدارددارددارد
  حداکثر لوریج1:30001:30001:3000
  استاپ اوت20درصد40درصد20درصد
  رقم اعشار جفت ارز5 رقم5 رقم5 رقم
  اجرای دستورسریع و بازاربازارسریع و بازار

  مشخصات کلی انواع حساب در بروکر آمارکتس

  اکنون که با انواع حساب آمارکتس آشنا شدیم، بد نیست برخی مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد را بیش تر مورد بررسی قرار دهیم.

  • نوع پلتفرم های معاملاتی ارائه شده
  • ارز پایه حساب
  • نوع اجرای دستورهای معاملاتی

  پلتفرم معاملاتی آمارکتس

  کاربران بروکر آمارکتس این امکان را دارند تا از طریق پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 به انواع حساب های ارائه شده در آمارکتس دسترسی داشته باشند. به این ترتیب، کاربران می توانند از اپلیکیشن اختصاصی یا حتی نسخۀ تحت وب استفاده کرده و به انجام معاملات خود بپردازند.

   

  ارز پایه حساب آمارکتس

  به طور کلی منظور از ارز پایه، ارزی است که حساب شما براساس آن شکل گرفته است. به این ترتیب، خرید و فروش و سود و زیان معامله براساس این ارز محاسبه شده و نمایش داده می شود. در انواع حساب های معاملاتی آمارکتس این امکان فراهم شده تا حساب خود را براساس یکی از ارزهای زیر راه اندازی کنید:

  • دلار آمریکا / USD
  • یورو / EUR
  • بیت کوین / BTC

  نحوه اجرای معاملات در آمارکتس

  در بروکر آمارکتس براساس نوع حساب معاملاتی، کاربر می تواند از میان یکی از انواع روش های اجرای معامله استفاده کند. به طور کلی، در آمارکتس از دو روش اجرای سفارش پشتیبانی شده است:

  • اجرای بازار یا Market Execution
  • اجرای سریع یا Instant Execution

  تفاوت Market Exectuion و Instant Execution چیست؟

  در بازار معاملاتی فارکس از دو روش سفارش گذاری پشتیبانی می شود: روش اجرای سریع و روش اجرای بازار. همانطورکه از نامش پیداست، در روش اجرای باز یا همان Market Exectuion، سفارش کاربر براساس قیمت بازار نهایی می شود. اما در روش اجرای سریع، سفارش کاربر براساس قیمت مشخص شده از جانب وی نهایی می شود.

  آموزش تغییر حساب معاملاتی آمارکتس

  در بروکر آمارکتس این امکان فراهم شده تا کاربران بتوانند حساب معاملاتی خود را به یک حساب معاملاتی دیگر تغییر دهند. توجه داشته باشید که برای آنکه بتوانید با موفقیت حساب معاملاتی خود را تغییر دهید، نباید هیچ گونه معاملۀ بازی در حساب خود داشته باشید. جهت تغییر حساب معاملاتی آمارکتس مانند مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا وارد حساب معاملاتی خود شوید؛
  • پس از آن به کابین شخصی خود بروید؛
  • از طریق منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینۀ «معامله کردن» را انتخاب کنید؛
  • با انتخاب آن، گزینه های جدیدی برای شما نمایش داده می شود؛
  • در آخر بر روی گزینۀ «تغییر نوع حساب» کلیک کنید؛
  • با انتخاب این گزینه به صفحۀ جدیدی هدایت می شوید؛
  • در این صفحه دو تب به شما نمایش داده می شود؛
  • در تب «شماره حساب»، حساب مورد نظر خود را انتخاب کنید؛
  • سپس در تب «نوع حساب»، نوع حساب مورد نظر را تعیین کنید؛
  • در آخر با کلیک بر روی گزینۀ «درخواست»، درخواست تغییر نوع حساب را ثبت کنید.

  بهترین حساب آمارکتس برای مبتدیان

  سؤالی که معمولاً برای بسیاری از افراد مطرح می شود، این است که بهترین حساب آمارکتس برای مبتدیان کدام یک انواع حساب ها است. به طور کلی، در تمام بروکرهای فارکس ازجمله بروکر آمارکتس، حسابی که واریز اولیۀ اندک و اسپرد ثابتی داشته باشد، مناسب کاربران تازه وارد است. به این ترتیب، با در نظر گرفتن ویژگی های سه نوع حساب معاملاتی ارائه شده در کارگزاری آمارکتس، می توان حساب استاندارد را مناسب ترین حساب برای کاربران مبتدی دانست.

  بهترین حساب آمارکتس برای اسکالپ

  اسکالپ نوعی استراتژی معاملاتی روزانه در بازار فارکس است که براساس آن جفت ارزهای بازار با حاشیۀ سود بسیار کم معامله می شوند. به دلیل تعداد زیاد معاملات و حاشیۀ سود اندک در این روش معاملاتی، پرداخت کارمزد و اسپرد کم، اهمیت بیش تری پیدا می کند. به این ترتیب، حسابی که اسپرد صفر داشته باشد بهترین حساب برای اسکالپ است. از آنجایی که حساب ECN آمارکتس اسپرد صفر دارد، برای انجام معاملات اسکالپ مناسب ترین گزینه است.

  ماشین حساب آمارکتس

  یکی از ابزارها و امکانات بسیار کاربردی ارائه شده در انواع حساب های این کارگزاری، ماشین حساب آمارکتس است. با استفاده از ماشین حساب آمارکتس این امکان فراهم شده تا کاربر بتواند براساس نوع حساب معاملاتی خود، هزینۀ معاملات را محاسبه کند.

  برای استفاده از ماشین حساب آمارکتس، ابتدا وارد آن شده و نماد ارز موردنظر، میزان معامله ای که قصد انجام آن را دارید، لوریج و ارز پایۀ حساب خود را در این ماشین حساب وارد کنید. با وارد کردن اطلاعات مذکور، ماشین حساب آمارکتس تمام اطلاعات مورد نیاز همچون میزان اسپرد، جفت ارزها و نمادهای مربوطه، ارز پیپ و… را برای انجام معامله به شما نمایش می دهد.

  اسپرد انواع حساب در بروکر آمارکتس

  قبل از بررسی اسپرد در انواع حساب آمارکتس، بهتر است با مفهوم آن آشنا شویم. در یک تعریف ساده، اختلاف قیمت خرید و فروش یک نماد معاملاتی در هر لحظه،‌ اسپرد آن نماد معاملاتی است. در بروکر آمارکتس زمانی که معامله‌گر تصمیم به معامله یک نماد می‌گیرد،‌ با ۲ قیمت مواجه می‌شود به این معنا که اگر بخواهد دکمه BUY را بزند قیمت فروش بروکر (ASK Price) و اگر بخواهد دکمه SELL را بزند قیمت خرید بروکر (BID Price) برای او لحاظ می‌شود. به این اختلاف قیمتی بین Ask و Bid هر نماد معاملاتی اسپرد می‌گویند.

  در نمادهای معاملاتی مختلف و در انواع حساب‌های آمارکتس و حتی بسته به میزان نوسانات بازار در آن لحظه، این اسپرد می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا به بررسی اسپرد انواع حساب در بروکر آمارکتس می‌پردازیم:

  اسپرد حساب استاندارد آمارکتس

  در حساب استاندارد آمارکتس میزان اسپرد نمادهای جفت ارز و فلزات گران‌بها از حداقل ۱.۳ پیپ به بالا و به صورت شناور است. با توجه به میزان نوسانات بازار در هر لحظه این مقدار اسپرد می‌تواند بیشتر از ۱.۳ باشد.

  اسپرد حساب ECN آمارکتس

  در حساب ECN آمارکتس اسپرد نمادهای معاملاتی از حداقل صفر پیپ و به صورت شناور است. این یعنی در عین حال که می‌تواند در بسیاری از مواقع اسپرد هر نماد معاملاتی روی حساب ECN آمارکتس صفر باشد،‌ اما در صورت نوسانات شدید قیمتی و یا در ساعت‌های انتشار اخبار مهم و تاثیرگذار به روی هر نماد،‌ به صلاح‌دید بروکر و یا به دلیل اعمال از سمت بازار اصلی،‌ اسپرد می‌تواند مقادیری بیشتر از صفر پیپ داشته باشد.

  اسپرد حساب فیکس آمارکتس

  بر خلاف دو نوع حساب معاملاتی قبلی،‌ اسپرد در حساب فیکس آمارکتس شناور نیست و از حداقل ۳ پیپ روی هر نماد معاملاتی می‌تواند تعریف شود ولی میزان ثابتی دارد. این یعنی هیچ نماد معاملاتی در این نوع حساب وجود ندارد که اسپردی کمتر از ۳ پیپ داشته باشد،‌ اما هر مقدار اسپردی که برای هر نماد تعریف شده باشد در ساعات و شرایط مختلف تغییری نمی‌کند و همواره ثابت می‌ماند.

  بنابراین حساب فیکس آمارکتس، برای معامله‌گرانی که ترجیح می‌دهند در هر ورود و خروج معاملاتی خود مقدار ثابت و مشخصی را به عنوان اسپرد بپردازند مناسب‌تر است.

  اسپرد حساب کریپتو بروکر آمارکتس

  اسپرد حساب کریپتو بروکر آمارکتس مشابه اسپرد حساب استاندارد در همین بروکر است و بصورت شناور و از حداقل ۱.۳ پیپ شروع می‌شود. به این معنی که در بهترین حالت اسپرد می‌تواند ۱.۳ پیپ باشد ولی در صورت نوسان قیمتی شدید و یا در تایم انتشار اخبار مهم و تاثیرگذار بر قیمت یک نماد،‌ اسپرد می‌تواند مقادیر بالاتری داشته باشد.

  اسپرد حساب اسلامی بروکر آمارکتس

  برای ایجاد یک حساب اسلامی،‌ ابتدا کاربر یک حساب استاندارد،‌ ECN و یا فیکس افتتاح می‌کند و سپس از طریق پشتیبانی بروکر درخواست تغییر آن به حساب اسلامی آمارکتس را می‌دهد. اگر حساب اولیه از نوع حساب استاندارد آمارکتس باشد اسپرد آن به صورت شناور و از حداقل ۱.۳ پیپ خواهد بود. اگر حساب اولیه از نوع حساب ECN بروکر آمارکتس باشد اسپرد آن به صورت شناور و از حداقل صفر پیپ محاسبه می‌شود. در نهایت اگر حساب اولیه از نوع حساب فیکس بروکر آمارکتس باشد اسپرد آن به صورت فیکس و از حداقل ۳ پیپ لحاظ می‌شود. از آنجایی که در حساب اسلامی صرفا سواپ حذف می‌شود، بنابراین اسپرد این حساب کاملا بستگی به این دارد که از تغییر چه نوع حسابی به حساب اسلامی ایجاد شده باشد.