با پیشرفت جهان در حوزه دیجیتال و اقبال مردم به سمت آموزش ارز دیجیتال و استفاده از خدمات دیجیتال در امور روزانه مشاهده می شود که امروزه SoFi  یکی از سریع ترین مشارکت کنندگان در عصر جدید بانک های دیجیتال شمرده می شود. کیف پول سوفی با تمرکز بر روی موضوع اصلی وام های دانشجویی کار خود را آغاز نمود.

فهرست []

  معرفی سوفی

  SoFi مخفف عبارت Social Finance است. یک شرکت مالی شخصی مستقر در سانفرانسیسکو است و از سال 2011 تأسیس شده است. کیف پول سوفی خدمات مالی مختلفی از جمله سرمایه گذاری، بانکی و وام های شخصی را ارائه می دهد. همچنین قابل ذکر است که شرکت fintech در سال 2014 از پیتر تیل، مؤسس و سرمایه گذار افسانه ای دره سیلیکون، سرمایه قابل توجهی انباشته کرده است.

  سرمایه گذاری در سوفی

  با توجه به اینکه شرکت های خدمات مالی به دلایل مشخص علاوه بر وام های مسکن گزینه های وام شخصی را نیز فراهم می کنند. SoFi  گزینه های انعطاف پذیری را برای افرادی که به وام های دانشجویی شخصی نیاز دارند ارائه می دهد. همچنین SoFi Invest می تواند با قابلیت سرمایه گذاری خودکار به کاربران یا دانشجویان کمک شایانی نماید تا برنامه ریزی خود را انجام دهند و این بخشی از برنامه سوفی می باشد.

  ویژگی عملکردی کیف پول سوفی

  برای شروع معاملات ارز رمزنگاری شده ابتدا باید با یک حساب سوفی به بخش SoFi Invest برنامه مراجعه نمود. ارزهای رمز پایه بخش دیگری از کل سیستم عامل SoFi Invest می باشد. هم اکنون، سوفی اگر کاربری تصمیم بگیرد حداقل 10 دلار ارز رمزنگاری شده را از طریق سیستم عامل سوفی معامله نماید، او 25 دلار در حساب خود پاداش دریافت می کند.

  جزئیات عملکرد SoFi

  در مثال بالا به نظر می رسد جایزه 25 دلار برای تصویب آن خیلی پیشنهاد جذابی است، اما نیاز به یادآوری است که، مانند سایر بانک های دیجیتال دیگر رمزنگاری شده، سوفی یک بستر کاملاً حمایتی می باشد. این بدین مفهوم است که کاربران قادر نخواهند بود که این 25 دلار را از کیف پول شخصی خود به سیستم عامل سوفی واریز نمایند و یا آن را به منظور کنترل کلیدهای خصوصی مرتبط با سکه ها پس بگیرند.

  به مفهوم دیگر امکان انتقال و برداشت آن برای کاربر ممکن نیست و صرفاً جنبه پاداش و پس انداز دارد. در واقع این یکی از جنبه های منفی پلتفرم از دیدگاه بسیاری از کارشناسان رمزنگاری کیف پول سوفی  محسوب می شود. البته این مجموعه توانایی افزودن این قابلیت را در آینده دارد.

  امکان معامله چه ارزهایی فراهم است؟

  در بازار ارزهای رمز پایه، می توان گفت SoFi از بیت کوین، Ether ، litecoin/’>Litecoin ، Bitcoin Cash و Ether Classic پشتیبانی می نماید. اما توجه به این نکته که، کاربران امکان انتقال هیچ یک از این دارایی های رمزنگاری خود را از حساب سوفی خود و به یک کیف پول دیگر ندارند بسیار حائز اهمیت است.

  نحوه پشتیبانی کیف پول سوفی

  از لحاظ پشتیبانی از altcoin ، SoFi تا حدودی محدودیت وجود دارد. کاربران می توانند بیت کوین را بدون مشکل معامله کنند، اما تنها 4 ارز رمز پایه دیگر وجود دارد که شامل Ether ، Litecoin ، Bitcoin Cash و Ether Classic است و به وسیله SoFi Invest پشتیبانی می شود. با این اوصاف، تنها قیمت روزانه 40 آلت کوین دیگر نیز در برنامه سوفی قابل مشاهده است.

  کشورهای استفاده کننده

  سوفی تنها در ایالات متحده در دسترس کاربران قرار دارد، از این رو دلار آمریکا در واقع تنها واحد حساب پشتیبانی شده توسط سیستم عامل این مجموعه است.

  در حال حاضر کیف پول سوفی فقط در ایالات متحده موجود است و این یک نقطه ضعف عمده از توانایی این برنامه به عنوان یک بانک ارائه دهنده خدمات برای ارز بیت کوین است. با تمام این اوصاف، این کیف پول در تمام 50 ایالت آمریکا در دسترس کاربران قرار دارد.

  میزان کارمزد کیف پول سوفی

  مهم ترین هزینه ای که باید برای کاربری که می خواهد از SoFi به عنوان یک بانک بیت کوین استفاده کند در نظر گرفت، کارمزد یا هزینه خرید و فروش ارزهای رمز پایه است که 1.25٪ در نظر گرفته شده است. این قیمت از نظر کاربران تا حدودی رقابتی است و ارزان تر از کوین بیس می باشد. در این جا هیچ هزینه ای مربوط به نگه داشتن پول در برنامه، حداقل مانده حساب یا اضافه برداشت وجود ندارد. سوفی حتی هزینه های خودپرداز را که از ATM  Allpoint Network شارژ می گردد را به کاربران بازپرداخت می نماید.

  راهکار حمایتی کیف پول های رمزنگاری شده در SoFi

  تاکنون هیچ راهکار به منظور پشتیبانی از کیف پول ارز رمزنگاری شده در سوفی ارائه نشده است، زیرا این برنامه یک راه حل کاملاً حمایتی می باشد. این مجموعه اعلام کرده است که SoFi ممکن است در آینده از برداشت ارزهای رمز پایه در سیستم عامل خود پشتیبانی و حمایت نماید.

  مراحل ثبت نام در سوفی

  • کاربران می توانند از طریق برنامه تلفن همراه یا وب سایت رسمی SoFi برای ایجاد یک حساب سوفی ثبت نام نمایند. در صفحه اول فرآیند ثبت نام ، لازم است اطلاعات هویتی مانند نام ، وضعیت اقامت و ایمیل از کاربر ثبت شود.

  بعد از اتمام فرم اولیه ، باید نوع حساب تعیین گردد که کاربر خواهان چه نوع حسابی است حساب شخصی یا یک حساب مشترک می خواهد داشته باشد. برای بیشتر افراد ، حساب شخصی گزینه بهتری خواهد بود.

  • بعد از انتخاب نوع حساب سپس کاربر باید اطلاعات شخصی بیشتری را در اختیار SoFi قرار دهد. در صفحه اول این بخش آدرس کامل شما از کاربران خواسته می شود .به عنوان یک اقدام امنیتی ضروری ، شماره تلفن شخص را به حساب خودش ضمیمه می شود.

  از او خواسته می شود تا شماره امنیت سنجی را وارد نماید در واقع این کد به شماره تلفنی که اعلام نموده ارسال می شود تا مجموعه مطمئن شود خط اعلام شده از سوی کاربر واقعی و فعال است.

  • پس از تأیید شماره تلفن کاربر ،ضروری است تا وضعیت تابعیت ، تاریخ تولد و برخی دیگر از اطلاعات خواسته شده را از خود به اشتراک بگذارد. برای یاد آوری این یک پلت فرم است که فقط در ایالات متحده موجود می باشد. در انتها ، سوفی سوالاتی مربوط به مقررات مالی را که باید رعایت شود ار از کاربر می پرسد. زمانی که به این سوالات پاسخ داده و با شرایط خدمات SoFi اعلام موافقت گردد ، حساب کاربر ایجاد می گردد و کاربر می تواند اولین واریز خود را انجام دهد.

  سوفی و کیف پول بیت کوین

  بهتر است به سوفی به عنوان یک بانک بیت کوین در نظر گرفته شود تا یک کیف پول بیت کوین. در حالی که کاربران SoFi Invest قادر به خرید و فروش ارزهای رمزپایه می باشند ، مالکیت واقعی سکه هایی را که مستقیماً در شبکه رمزنگاری اساسی خریداری می کنند ، در اختیار ندارند. کاربران همچنین قادر به واریز سکه  به کیف پول سوفی شخصی خود نمی باشند.

  میزان گسترش قیمت رمزنگاری SoFi

  هیچ نگرانی با قیمت رمزنگاری SoFi وجود ندارد. درعوض ، فقط باید بدانید که به هر معامله ارز رمزنگاری شده 1.25٪ کارمزد تعلق خواهد گرفت. SoFi از شرکایی مانند Coinbase در بخش باطنی خود برای اداره معاملات کاربران خود استفاده می نماید.

  وام بیت کوین با کیف پول SoFi

  SoFi  هم اکنون حاضر وام های بیت کوین ارائه نمی دهد. با این وجود انواع مختلف از وام موجود است که از طریق این سیستم عامل به دلار آمریکا قابل دسترسی می باشد.

  اگر کاربر بخواهد به وام های رایج در بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر دسترسی پیدا نماید ، ضروری است تا در یک سیستم عامل وام رمزنگاری که این ویژگی ها را ارائه می دهد ثبت نام نماید. مالی سازی بیت کوین از این طریق در برنامه های مالی که بیشتر روی مخاطبان اصلی متمرکز است، بسیار محدودیت دارد.

  جایزه رمزنگاری SoFi

  پاداش این کیف پول برای کاربران سوفی که تصمیم به خرید ارز رمزنگاری شده از طریق برنامه دارند بدین صورت است که اگر حداقل 10 دلار تجارت دارایی رمزنگاری از طریق SoFi Invest انجام دهند ، در واقع 25 دلار پاداش دریافت می نمایند.

  SoFi و کارت اعتباری رمزنگاری

  با توجه به این که کارت بدهی مرتبط با یک حساب SoFi Money به طور خاص بر روی بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه متمرکز نمی باشد ، واقعیت این امر است که این کارت بدهی می تواند به عنوان یک کارت بدهی رمزنگاری به صورت میانبر استفاده شود. برای استفاده کاربر از کارت بدهی SoFi Money  با بیت کوین ، تنها  باید بیت کوین را در بخش SoFi Invest برنامه خرید و فروش نماید.

  اگر مایل باشد، می تواند اکثر وجوه سوفی خود را در بیت کوین نگه داری نماید. وقتی کاربر بخواهد بیت کوین خود را از طریق کارت بدهی سوفی خرج نماید ، فقط باید بیت کوین را در SoFi Invest بفروشد و سپس درآمد حاصل از آن فروش را به حساب SoFi Money خود ، که به کارت بدهی SoFi  متصل است ، منتقل نماید.

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در کیف پول سوفی

  مزایای کیف پول سوفی

  • با توجه به اینکه تجارت Crypto شامل ریسک قابل توجهی است و دارایی های آن توسط بیمه FDIC یا SIPC بیمه نمی گردد. رمزنگاری ، به دلیل نوسانات بالا ، درجه بالاتری از ریسک را به همراه دارد. FINRA ، SEC ، CFPB مشاوره های عمومی در این مورد صادر کرده اند. در خصوص سوفی برای کسب اطلاعات بیشتر ، به com/crypto مراجعه نمایید.
  • با SoFi Invest® سرمایه گذاری نمودن در واقع تجارت سهام ، رمزنگاری و ETF در یک برنامه واحد تلقی می گردد.
  • وقتی کاربران با SoFi Money spend هزینه می کنند در واقع راه مناسبی برای پس انداز و پاداش نقدی از طریق سرمایه گذاری ، بودجه و کسب درآمد بیشتر محسوب می گردد.
  • یک سرمایه گذاری بدون کارمزد و آینده نگر برای کاربران محسوب می گردد. همچنین جزئیات پاداش را درcom/card/rewards مشاهده می توان نمود.
  • SoCi Money® World Debit Mastercard® به وسیله بانک Bancorp صادر شده است. کارت اعتباری SoFi توسط بانک میسوری (TBOM) صادر شده است. هر دو طبق مجوز Mastercard® International Incorporated می باشند و در هر مکانی که Mastercard قابل قبول باشد می توانند مورد استفاده قرار گیرند. Mastercard یک علامت تجاری ثبت شده است  و طراحی حلقه ها یک علامت تجاری Mastercard International Incorporated محسوب می گردد.

  معایب کیف پول sofi

  • این نوع سرمایه گذاری تضمین شده بانکی نیست و ممکن است ارزش خود را از دست بدهد از این رو توجه به ریسک بالا ضروری است. همچنین مورد تایید شرکت های بیمه معتبر نمی باشند و لذا پشتوانه حمایت بیمه ای وجود ندارد.
  • نرخ بهره و ساختار هزینه در هر زمان متغیر است. شرایط را درcom/legal چک کنید. سرمایه گذاری در یک پیشنهاد عمومی اولیه (IPO) شامل ریسک قابل توجهی ، از جمله خطر از دست رفتن بخش زیادی از سرمایه است. برای بحث جامع در مورد این خطرات ، لطفاً به بیانیه افشای ریسک IPO SoFi Securities در sofi.com/iporisk مراجعه و دقت فرمایید.
  • SoFi Moneyیک حساب مدیریت پول نقد محسوب می گردد که یک محصول کارگزاری تلقی می گردد که توسط SoFi Securities LLC ارائه شده است.

  شرایط و ضوابط وام ها

  وام های SoFi توسط شرکت SoFi Lending Corp یا یک شرکت وابسته تهیه می گردد که همه محصولات در همه ایالت ها در دسترسنمی باشند.  شرایط و محدودیت هایی  اعمال می شود. جزئیات بیشتر در www.sofi.com/eligibility  می توان بررسی نمود.

  بررسی جزئیات بیشتر مربوط به وام

  نرخ ثابت وام شخصی با پرداخت خودکار دارای بازه زمانی بین 2-7 سال است. توضیح با یک مثال: اگر 30،000 دلار وام با مدت 60 ماه با نرخ 10.08٪ APR ثابت وام در نظر بگیریم، پرداخت ماهانه  638.59 دلار خواهد بود، با پرداخت کلی 38315.57 دلار در طول مدت بازپرداخت. اگر SoFi قادر به ارائه وام به کاربر نباشد آنگاه او را برای دریافت وام با یک بانک شرکت کننده منطبق می نماید، ممکن است نرخ مورد انتظار خارج از محدوده نرخ ذکر شده در بالا باشد.

  همه نرخ ها و مقادیر در همه ایالت ها موجود نمی باشد. واجد شرایط بودن برای جزئیات محدودیت نرخ بهره ممکن است به دلیل محدودیت و شرایط قانونی در برخی از ایالات کمتر هم باشد و بر میزان تقاضا برای واجد شرایط بودن برای وام SoFi تأثیر بگذارد.

  دامنه های نرخ SoFi از تاریخ 23/3/20 موقتی و قابل تغییر است. لازم به ذکر است که همه متقاضیان وام شرایط پایین ترین نرخ را ندارند. کمترین نرخ برای معتبرترین وام گیرندگان از قبل رزرو می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد تخفیف پرداخت خودکار، به sofi.com/legal/#5 مراجعه و مطالعه نمایید.

  سخن آخر

  یکی از ایده ها این بود که کیف پول سوفی می تواند کمک مالی مجدد وام های دانشجویی باشد و در صورت لزوم برای دانشجویان متقاضی وام این امر بسیار آسان شود. این روزها می توان گفت، سوفی با توجه به داشتن طیف گسترده ای از خدمات مالی مختلف از جمله پیشنهاد ارز رمزنگاری شده، مبدل شده است. کمک بسیار خوبی برای کاربران دانشجو محسوب می گردد.