Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

Play To Earn

کسب درآمد از ورزش (m2e)
چگونه از طریق ورزش کردن (M2E)...

کسب درآمد از ورزش کردن (M2E)

این روزها در دنیای دیجیتالی شاهد کم تحرکی افراد به دلیل شیوۀ زندگی نوین هستیم. در گذشته، اغلب شغل ها به حرکت و جابه جایی مداوم نیاز داشتند اما امروزه بسیاری از این مشاغل از بین رفته اند و معمولاً افرادی که در شرکت ها کار می کنند و یا فرزندانی که در منازل هستند، بسیار کم تحرک شده اند. در این میان، افرادی سعی کرده اند با ثبت نام در باشگاه و یا ملزم کردن خود به تحرک، این خلأ را برطرف کنند اما به هرحال، انگیزه داشتن برای یک فعالیت مفید که معمولاً در حالت عادی انجام نمی دهیم، چندان هم ساده نیست. بازی ها و پلتفرم های کسب درآمد از حرکت کردن برای همین هدف به وجود آمده اند. برخلاف بسیاری از برنامه های سرگرمی که برای پیشرفت کردن در آن ها گاهاً ملزم به پرداخت هزینه بودیم، حالا می توان از یک سری برنامه و سرگرمی استفاده کرد که علاوه بر دادن انگیزه برای تحرک و ورزش کردن، به ما پاداش هم می دهند. این برنامه های کسب درآمد از ورزش کردن (M2E)، مفهومی است که اخیراً با بلاک چین آمیخته شده و قابلیت کسب درآمد را برای کاربران فراهم کرده است. در ادامه، این مفهوم را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

M2E یا Move to Earn چیست؟

در کنار خرید رمزارزها، راه های دیگری هم برای به دست آوردن آن ها وجود دارد. در سال های اخیر، شاهد خلق پروژه های مبتنی بر بلاک چین بودیم که به کاربران امکان می دهند تا با انجام فعالیت های خاص به درآمد (به صورت ارز دیجیتال) برسند. به عنوان مثال، پروژه های Play to Earn بستری را برای کاربران خود فراهم می کنند تا بتوانند در ازای فعالیت در بازی و امتیازاتی که کسب می کنند، به درآمد برسند. سال گذشته (سال 2021)، شاهد خلق نوع جدیدی از پروژه ها بودیم که برای کاربران خود درآمدی را در ازای تحرک (که می تواند انواع ورزش، رقص و یا حضور در مناطق مشخص شده باشد) در نظر گرفته بودند. در ادامه، پروژه های کسب درآمد از ورزش کردن را با جزئیات بیش تری بررسی خواهیم کرد.

عوامل مؤثر بر میزان پاداش در پروژه های کسب درآمد از ورزش کردن

 • شرایط توکن بومی

یکی از مواردی که در میزان پاداش پروژه های کسب درآمد از ورزش کردن (M2E) مؤثر است، شرایط بازار و به ویژه توکن بومی و یا NFT آن پروژه است. در زمان انتخاب یک پروژه، باید تمام این نکات را مدنظر قرار دهید. هرچند این پروژه ها به خودی خود برای سلامت کاربران مفید هستند اما اگر هدف شما از فعالیت در برنامۀ M2E صرفاً کسب درآمد است، باید پروژه هایی را انتخاب کنید که قیمت توکن یا NFT آن ها درحال حاضر پایین است اما امید است که قیمت آن در آینده بالا برود. در غیر این صورت، اگر شما در یک پروژه فعالیت کنید و پاداش خوبی هم به دست آورید اما قرار باشد که پاداش های خود را با قیمتی پایین به فروش برسانید، عملاً سودی کسب نکرده اید.

 • میزان فعالیت

اگر شما زمان آزادی برای فعالیت های گفته شده در پروژه های M2E نداشته باشید و یا تنبلی به شما اجازۀ فعالیت ندهد، نباید انتظار داشته باشید که درآمد خوبی از این پروژه ها به دست آورید. در بعضی از این پروژه ها با توجه به تعداد کاربران، سقف پاداش دریافتی برای آن ها محدود و براساس فعالیت های فردی است. به عبارت دیگر، می توان گفت که تعداد بالای کاربران یک پروژه، میزان پاداش هر شخص را کاهش خواهد داد. 

 • سرمایۀ اولیه

شروع فعالیت در برخی از پروژه های M2E رایگان است درحالی که برای انجام بسیاری از آن ها باید سرمایۀ اولیه ای را برای خرید NFT هزینه کنید. با اینکه می توان بازی و فعالیت را در برخی از پروژه ها بدون صرف هزینه آغاز کرد اما معمولاً صرف هزینه و خرید آیتم ها، عواملی هستند که باعث بهبود عملکرد ما شده و نهایتاً پاداش و درآمد ما را افزایش می دهند.

مقایسۀ Move to Earn و Play to Earn

مقایسۀ Move to Earn و Play to Earn

 • با توجه به این موضوع که پروژه های Move to Earn در زندگی کاربردی هستند و ارزش های سالم تری را برای کاربران به ارمغان می آورند، می توانند در آینده موفق تر از پروژه های Play to Earn عمل کنند.
 • ازآنجایی که برنامه های کسب درآمد از ورزش کردن (Move to Earn)، می تواند سلامت جسمی را برای کاربران به ارمغان بیاورد، احتمالاً روند حرکت این پروژه ها در بازار کریپتو متوقف نخواهد شد. 
 • به طور کلی، برای پروژه هایی از هر دونوع یعنی P2E و M2E که برای شروع فعالیت به سرمایۀ اولیه نیاز دارند، سرمایۀ موردنیاز برای پروژه های M2E بیش تر ازP2E است؛ البته، این شرایط با توجه به پروژه های منتشر شده تا به امروز است و با این حال، استثناهایی هم در آن وجود دارند. به عنوان مثال، شما برای شروع بازی اکسی اینفینیتی به سرمایۀ اولیۀ بیش تری نسبت به برنامۀ استپن نیاز دارید.
 • پروژه های Move to Earn برخلاف بازی های Play to Earn، کاربر را مجبور می کنند به جای نشستن و ضربه زدن به صفحۀ گوشی، فعالیت بدنی داشته باشد و درعوض توکن بازی دریافت کند.
 • در هر دونوع پروژه، انگیزۀ کسب درآمد، فرد را تشویق به فعالیت های خواسته شده می کند.
 • M2E و P2E هر دو پروژه های پیاده سازی شده روی بلاک چین و از پروژه های WEB3 هستند. 
 • با اینکه پروژه های Play to earn از سال 2020 مطرح شده و نسبت به پروژه های Move to earn قدیمی به نظر می رسند اما هردو جدید به حساب می آیند. اصطلاح Move To Earn برای اولین بار در سپتامبر 2021 و در رابطه با پروژۀ StepN مطرح شد.

مزایا و معایب کسب درآمد از ورزش کردن

با پیدایش هر فناوری و پس از استفاده، مزایا و معایبی برای آن مطرح می شود. مطالعۀ این بخش به شما کمک خواهد کرد تا به نقاط قوت و ضعف پروژه های کسب درآمد از بازی کردن پی ببرید و در هنگام انتخاب، بهترین آن ها را انتخاب کنید.

مزایای M2E

 • در دنیای مدرن، کم تحرکی یکی از اصلی ترین دلایل بیماری ها است و با کمک پروژه های M2E می توان امیدوار بود که این کم تحرکی ها کاهش یابد.
 • کاربران در این پروژه ها می توانند علاوه بر تضمین سلامتی خود، درآمدی را نیز به صورت ارز دیجیتال داشته باشند.
 • پروژه های M2E برای کاربران خود، محدودیت جغرافیایی قائل نیستند و شما می توانید از هر گوشۀ جهان با داشتن اینترنت و گوشی تلفن همراه به درآمد از ورزش کردن برسید.
 • پروژه های M2E مبتنی بر بلاک چین هستند و همین امر می تواند کاربرانی را که صرفاً با هدف کسب درآمد به این برنامه ها جذب شده اند با بلاک چین و ارزهای دیجیتال آشنا کند. البته، فراموش نکنید که برای شروع فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال، شرکت در یک دورۀ آموزش ارزهای دیجیتال، یکی از عوامل موفقیت در این حوزه خواهد بود.

معایب M2E

 • علی رغم طرح و ایدۀ عالی برای انجام فعالیت های مثبت و کسب درآمد، احتمال تقلب در این پلتفرم ها به وسیلۀ ربات ها وجود دارد. درنتیجه، ممکن است افرادی بدون تلاش و البته بدون آنکه شیوۀ زندگی خود را اصلاح کنند، از این پروژه ها به درآمد برسند.
 • برخی نیاز به سرمایۀ اولیه برای اکثر پروژه های کسب درآمد را از ورزش کردن را یک نقطۀ ضعف برای آن ها می دانند و معتقدند که این پروژه ها برای همه قابل استفاده نیستند.
 • کم بودن تعداد برنامه های کسب درآمد از ورزش کردن، از دیگر معایب این پروژه ها به حساب می آید و شاید این پروژه ها هر سلیقه و شخصیتی را پوشش ندهد.

درنهایت، باید به این موضوع اشاره کرد که پروژه های M2E بسیار جدید هستند و قطعاً در آینده بسیاری از معایب خود را برطرف خواهند کرد. البته، این موضوع را فراموش نکنید که درحال حاضر، تعداد کاربران این پروژه ها زیاد نیست اما احتمالاً تعداد کاربران در آینده افزایش خواهد یافت و پاداش ها باید میان افراد بیش تری توزیع شوند. بنابراین، اگر به این نوع پروژه ها علاقه مند هستید، بهتر است پیش از آنکه مشکلی در ورود به این برنامه ها داشته باشید، فعالیت خود را آغاز کنید.

پلتفرم های کسب درآمد از ورزش کردن

کسب درآمد از ورزش کردن همچون دیگر انواع پلتفرم های بلاک چین، شامل طیف گسترده ای از برنامه هایی است که برای فعالیت به کاربران پاداش می دهد. همان طورکه در مطالب قبل بیان شد، کاربران این پلتفرم ها، بابت فعالیت خود مثلاً شرکت در یک برنامۀ ورزشی منظم و یا مسابقات خاص مرتبط با تناسب اندام که سلامت آن ها را ارتقا می دهد، پاداش دریافت می کنند. در ادامه، به معرفی چند پروژه در بخش «کسب درآمد از ورزش کردن » خواهیم پرداخت.    

۱. پروژه ارز دیجیتال استپن (STEPN)

پروژه ارز دیجیتال m2e استپن (STEPN)

یکی از پروژه های پیشگام و شناخته شده در بخش Move to Earn که به شایستگی در صدر لیست این بخش جای دارد، «پلتفرم STEP» است. این پلتفرم که روی شبکۀ سولانا راه اندازی شده است، بازی را با یک برنامۀ تناسب اندام ترکیب می کند و به کاربران امکان می دهد تا در قبال فعالیت جسمی، درآمد کسب کنند. هدف از راه اندازی بازی STEPN، تشویق  کاربران برای داشتن سبک زندگی سالم و همچنین، آشناکردن کاربران با مفهوم وب3 است. پلتفرم استپن، به گونه ای طراحی شده است که می تواند در فعالیت های روزانۀ اکثر افراد مورد استفاده قرار گیرد. 

روش بازی در پلتفرم STEPN به این صورت است که با خرید یک کفش ورزشی از نوع NFT و سپس پیاده روی، فعالیت گیمرها در بازی ثبت می شود که به هر بازیکن با توجه به فعالیتش، پاداش تعلق می گیرد. Green satoshi Token   با نام اختصاری GST، توکن بومی بازی استپن (STEPN) است که به عنوان پاداش به گیمرها داده می شود. برای این بازی، انواع مختلفی از کفش های NFT با قیمت های متفاوت عرضه شده است. روشن است که هرچه کیفیت یک کفش بالاتر باشد، تعداد توکن های GST که گیمرها در مقابل یک فعالیت (دویدن/ راه رفتن) دریافت می کنند، بیش تر خواهد بود. گیمرها می توانند کفش های NFT خود را در بازار درون پلتفرم به فروش برسانند و یا به دیگر کاربران اجاره دهند و از این طریق نیز درآمد کسب کنند. پلتفرم STEPN دارای دو توکن، با نام های GMT و GST است. GMT یک توکن حاکمیتی است اما پاداش های برنامه براساس توکن GST پرداخت می شود و همچنین، کاربران برای خرید آیتم های درون بازی به این توکن نیاز خواهند داشت. در ادامه، صرافی ها و کیف پول های پشتیبانی کننده از هر دو توکن را خواهیم آورد. 

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن GMT 

 • صرافی کوکوین (Kucoin)؛
 • صرافی کوینکس (CoinEx)؛
 • صرافی اوککس (OKx)؛
 • صرافی بیت پین (Bitpin)؛
 • صرافی بیت 24 (Bit24)؛
 • صرافی اینانس (ibns).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن GMT

 • تراست ولت (Trust Wallet)؛ 
 • متامسک (Metamask)؛ 
 • بایننس چین (Binance chain Wallet).

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن GST 

 • صرافی کوکوین (Kucoin)؛
 • صرافی کوینکس (CoinEx)؛
 • صرافی بای بیت (Bybit)؛
 • صرافی گیت (Gate.io).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن GST

 • متامسک (Metamask)؛
 • بایننس چین (Binance chain Wallet).

۲. پروژه ارز دیجیتال جنوپتس (Genopets)

پروژه ارز دیجیتال جنوپتس (Genopets)

Genopets یک پلتفرم بسیار جذاب در پروژه های Move to Earn است که روی شبکۀ سولانا راه اندازی شده است. Genopets که به بازی Pokemon شباهت دارد، ضمن سرگرمی و جذاب بودن برای گیمرها، یک بازی رایگان در حوزۀ NFT Games نیز به حساب می آید. هدف این پلتفرم، ارائۀ سبک زندگی سالم و لذت بخش است که بازیکنان با فعالیت جسمی و ذهنی خود در آن پاداش دریافت می کنند. پلتفرم Genopets، دستگاه های تناسب اندام پوشیدنی را با کمک فناوری بلاک چین شناسایی و ردیابی می کند. درنتیجه ، با این بازی گیمرها می توانند علاوه بر بازی و سرگرمی، میزان و مدت زمان فعالیت، ضربان قلب و خواب خود را نیز کنترل کنند. توجه داشته باشید که درحال حاضر، نسخۀ آزمایشی این بازی در دسترس است که قرار است به زودی نسخۀ اصلی آن نیز عرضه شود.

 در بازی Genopets، گیمرها با فعالیت بدنی خود در دنیای واقعی، موجودات دیجیتالی با نام ژنوپت (Genopets) را در بازی پرورش می دهند و در ازای انجام بازی و پرورش موجودات، توکن KI دریافت می کنند. توکن های KI را می توان جهت خرید آیتم های درون بازی، مانند لباس و غذا برای ژنوپت خود استفاده کرد. توکن GENE، دیگر توکن این بازی به حساب می آید که یک نوع توکن حاکمیتی است و البته، دارندگان این رمزارز قادر هستند که دارایی خود را استیک کرده و پاداش دریافت کنند. در ادامه، صرافی ها و کیف پول های پشتیبانی کننده از هر دو توکن را خواهیم آورد.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن KI

 • صرافی ژوپیتر (Jupiter).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن KI

 • Solfrare؛
 • Torus؛
 • Ledger؛
 • Sollet؛
 • Slope؛
 • Phantom.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن GENE

 • صرافی FTX؛
 • صرافی بای بیت (Bybit)؛
 • صرافی MEXC؛
 • صرافی پنکیک سواپ (Pancakeswap)؛
 • صرافی بیت فارکس (BitForex)؛
 • صرافی LATOKEN؛
 • صرافی ژوپیتر (Jupiter).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن GENE

 • متامسک (Metamask)؛
 • بایننس چین (Binance chain Wallet).

۳. پروژه ارز دیجیتال Dotmoovs

پروژه ارز دیجیتال کسب درآمد از ورزش کردن Dotmoovs

پروژۀ دیگری که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت، پلتفرم  Dotmoovsاست  که  در سال 2021 راه اندازی شده و توانسته است در این مدت زمان کم (در زمان نگارش مقاله) نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند. 

Dotmoovs یک پلتفرم ورزشی دیجیتال است که توانسته با کمک فناور های بلاک چین و هوش مصنوعی، محیطی مناسب برای انجام مسابقات ورزشی و رقص در موبایل ایجاد کند. همۀ افرادی که به ورزش علاقه دارند، تنها با داشتن یک دستگاه موبایل و اینترنت، می توانند در سراسر جهان و بدون محدودیت جغرافیایی در پلتفرم Dotmoovs حضور داشته باشند. برای شرکت در مسابقه کافی است با استفاده از تلفن همراه خود یک ویدئوی کوتاه 30ثانیه ای براساس ویدئویی که پلتفرم در اختیار شما قرار می دهد، ضبط کنید تا پلتفرم Dotmoovs امتیازی را با توجه به صحیح و غلط بودن حرکات برای شما ثبت کند. در این پلتفرم، مسابقات در بخش های مختلف همچون مسابقات حذفی، مسابقات گروهی، مسابقات چند مرحله ای و… برگزار می شود. کاربران با شرکت در این مسابقات می توانند جوایزی مانند NFT، توکن MOOV (توکن اصلی پلتفرم) و سایر دارایی های منحصربه فرد را دریافت کنند. علاوه بر آن، کاربران می توانند با پیش بینی مسابقات و یا استیک کردن توکنMOOV  نیز درآمد داشته باشند. پلتفرم  Dotmoovs این فرصت را برای کاربران فراهم می کند تا درصورتی که شخصی در یک ورزش خاص مهارت داشته باشد، بتواند از آن کسب درآمد کند. 

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن MOOV

 • صرافی کوکوین (Kucoin)؛
 • صرافی LATOKEN؛
 • صرافی پنکیک سواپ (Pancakeswap)؛
 • صرافی یونی سواپ (Uniswap)؛
 • صرافی هات بیت (Hotbit
 • صرافی کیف پول من (Kifpool.me)؛
 • صرافی اینانس (ibns).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن MOOV

 • متامسک (Metamask)؛
 • بایننس چین (Binance chain Wallet)؛  
 • تراست ولت (Trust Wallet).

۴. پروژه ارز دیجیتال Walken

پلتفرم M2E ارز دیجیتال Walken

آخرین پروژه ای که در این مقاله به آن می پردازیم، پلتفرم Walken  است. این پلتفرم یک برنامۀ کسب درآمد از ورزش کردن است که کاربران می توانند بازی این پلتفرم را به صورت رایگان آغاز کنند. با توجه به اینکه گیمرها با انجام بازی در پلتفرم Walken  می توانند درآمد داشته باشند، پس از ثبت نام در آن، به هر کاربر یک کیف پول ارائه می شود تا به این ترتیب، کاربران بتوانند پاداش های خود که به صورت ارز دیجیتال است را درون آن نگهداری کنند.

این پلتفرم با کمک شخصیت های منحصربه فرد NFT که با نام CAThletes شناخته می شود، فعالیت در دنیای واقعی را با بازی های آنلاین مرتبط می کند. درواقع،  CAThletes یک گربه با پتانسیل بالا است که می توان آن را پرورش و آموزش داد همچنین، می توان در بازار NFT به خرید و فروش NFT مربوط به آن پرداخت. فعالیت های فیزیکی بازیکنان و تلاش برای بهبود کاراکترهای درون بازی (شخصیت های NFT) تعیین می کند که یک گیمر تا چه سطحی می تواند در بازی پیش رود. هر گیمری که عملکرد بهتری داشته باشد، مقدار بیش تری از توکن WLKN (که توکن اصلی این پروژه است) را به عنوان پاداش دریافت می کند. کاربران قادر هستند از توکن های WLKN برای رقابت در رویدادهای خاص و خرید آیتم های درون بازی استفاده کنند. علاوه بر آن، این امکان برای گیمرها فراهم است که با فروش این توکن ها به سایر گیمرها، به درآمد برسند. 

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن WLKN

 • صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global
 • صرافی گیت (Gate.io)؛
 • صرافی ال بنک (LBank)؛
 • صرافی بای بیت (Bybit)؛ 
 • صرافی بیت مارت (BitMart)؛
 • صرافی بیت گت (Bitget)؛
 • صرافی هات کوین (Hotcoin)؛
 • صرافی ZT.

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن WLKN

 • Solflare؛
 • Sollet؛
 • Phantom؛
 • CHK.

خلاصه مطلب

بازی های Play to Earn که با اصطلاح P2E نیز شناخته می شوند، مدتی است که بسیار طرفدار پیدا کرده اند اما شاید در این میان، کم تر از برنامه های M2E که مخفف عبارت Move to Earn است صحبت شده باشد. درواقع، با کمک این برنامه های سرگرمی، شما می توانید تحرک داشته و از این طریق سلامتی خود را تضمین کنید و هم اینکه درآمدی براساس میزان فعالیتی که می کنید، داشته باشید. انجام یک فعالیت به صورت مداوم، هر چقدر هم که مفید باشد، کار ساده ای نیست و احتمالاً بسیاری از افراد برای انجام آن، به انگیزه نیاز دارند. این دقیقاً همان کاری است که برنامه های P2E انجام می دهند و در ازای حرکت، پاداشی را برای شما در نظر می گیرند. ما در این مقاله سعی کردیم کسب درآمد از ورزش کردن (M2E) را شرح دهیم، شناخته شده ترین برنامه های این دسته را معرفی کنیم و آن را با بازی های P2E مقایسه کنیم.

سؤالات متداول

۱. برنامه های M2E چه نوع برنامه هایی هستند؟

کاربران در برنامه های M2E می توانند با حرکت کردن به درآمد برسند.

۲. تفاوت عمدۀ بازی های P2E و برنامه های M2E در چیست؟

تفاوت عمدۀ برنامه های M2E و بازی های P2E به انجام فعاليت درخواستی، برای کسب درآمد مربوط می شود. در پروژه های M2E كاربران انواع ورزش، رقص و… را انجام می دهند تا به درآمد برسند درحالی که در پروژه های P2E کاربران برای کسب درآمد،  باید بازی کرده و براساس امتیازات خود به درآمد برسند. 

۳. شناخته شده ترین برنامه های M2E کدام هستند؟

برنامه های مختلفی در M2E عرضه شده است که در این مقاله به پروژه های STEPN، Genopets، Dotmoovs و Walken اشاره کرده ایم.

ادامه مطلب
Along with the gods
آموزش جامع بازی همراه با خدایان...

امروزه بازی های بلاک چینی بسیار پرطرفدار هستند؛ زیرا علاوه بر اینکه شما از انجام آن لذت می برید، می توانید درآمدی نیز برای خود داشته باشید. بازی Along with the gods، یکی از این بازی های Play to earn است که کاربران می توانند به طریق مختلف در آن درآمد داشته باشند. این بازی یکی از چهاربازی فعال موجود در متاورس PlayDapp است؛ البته تا امروز تنها چهاربازی فعال در این پلتفرم وجود دارد اما تعداد زیادی از بازی ها نیز به زوی به این متاورس اضافه خواهند شد تا گیمرها از آن لذت ببرند. ما قصد داریم در این مقاله، بازی Along With the gods را به شما آموزش دهیم تا بتوانید از این بازی لذت برده و درآمدی در کنار آن داشته باشید.

آموزش جامع بازی همراه با خدایان (Along With The Gods) 

بازی همراه با خدایان (Along With the gods) چیست؟

بازی Along With the Gods یک بازی استراتژیک نقش آفرینی (RPG) است. عبارت RPG مخفف اصطلاح Role-Playing Game است. درواقع، در این نوع بازی ها، گیمر می تواند نقش یک شخصیت حقیقی و یا خیالی را بر عهده بگیرد. بازی Along With the Gods یک بازی بلاک چینی مبتنی بر NFT است که روی شبکه های اتریوم و پالیگان پیاده سازی می شود. درواقع، گیمرها در این بازی با استیک کردن NFTهایی، می توانند توکن PLA که ارز دیجیتال بومی پلتفرم PlayDapp است، به دست آورند، بد نیست بدانید که توکن PLA یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC-20 در شبکه ی اتریوم است. همچنین، امکان تبدیل امتیازات کسب شده در بازی به NFT وجود دارد، NFTهای موجود در این بازی مبتنی بر شبکه ی پالیگان هستند. درنتیجه، بهتر است مقداری ارز دیجیتال Matic را در کیف پول خود داشته باشید تا برای پرداخت کارمزد تراکنش ها به مشکل برخورد نکنید. البته، تیم پروژه مدعی است که گیمرها می توانند بازی را به صورت کاملاً رایگان آغاز کنند و به این منظور با ثبت نام در سایت PlayDapp، مقدار کمی توکن Matic به صورت رایگان به شما تعلق خواهد گرفت. گیمرها در این بازی قرار است تیم های پنج نفره تشکیل دهند و در مبارزه با شیاطین، Lily که نماینده ی الهام الهی است، پیدا کنند و به این ترتیب، دنیایی که غرق در تاریکی شده است، بار دیگر روشن کنند. 

ارز دیجیتال PLA

همان طورکه در بخش پیش توضیح دادیم، پاداش و درآمدی که قرار است از بازی Along with the gods دریافت کنید، براساس ارز دیجیتال PLA خواهد بود. در ادامه، به معرفی مختصر این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

در زمان نگارش این مقاله، ارز دیجیتال PlayDapp با نماد اختصاری PLA در رتبه ی 150بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و با قیمت تقریبی 0.36 در صرافی های پشتیبانی کننده از این ارز دیجیتال مبادله می شود. همچنین، در حال حاضر و براساس آمار ارائه شده از سوی سایت کوین مارکت کپ، ارزش بازار توکن PLA بیش از 155میلیون دلار است که این میزان، معادل تقریبی 0.02درصد کل بازار ارزهای دیجیتال است. علاوه بر آنچه گفته شد، بهتر است بدانید که تعداد کل توکن های PLA، تعداد 700میلیون واحد است که تا امروز بیش از 420میلیون واحد آن در میان کاربران در گردش است.

نکته ی دیگری که در رابطه با این ارز دیجیتال وجود دارد، این است که این رمزارز روی شبکه های اتریوم و پالیگان پیاده سازی شده است. لازم به یادآوری است که NFTهای موجود در بازی Along With the Gods، همگی روی شبکه ی پالیگان هستند و این موضوع نشان می دهد که برای پرداخت کارمزد تراکنش های احتمالی در بازی، نیاز به ارز دیجیتال MATIC است.

برای خرید ارز دیجیتال PLA، می توانید از صرافی های کوینکس (CoinEx)، گیت (GateLATOKEN، نامینکس (Nominex)، سرمایکس (Sarmayex)، پی98 (Pay98) و… استفاده کنید. همچنین، برای ذخیره و ارسال این توکن می توانید از کیف پول پورتیس (Portisمتامسک (MetaMask) و تراست ولت (Trust Wallet) استفاده کنید.

اصطلاحات بازی همراه با خدایان (Along with the gods)

بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است که گیمر می تواند با دانستن ویژگی ها و معانی و قدرت آن ها، تیم بهتری بچیند و از امکانات موجود به صورت بهینه و در راستای ارتقاءی امتیاز خود استفاده کند. در ادامه، اصطلاحاتی که ممکن است با آن ها مواجه شوید، بررسی خواهیم کرد.

 • Hero

قهرمآن ها (Hero) در بازی Along with the gods، کاراکترهایی هستند که قرار است تیم شما را تشکیل داده و برای شما بجنگند. هرچه قهرمانان شما در بازی قدرت بیش تری داشته باشند، احتمال پیروزی شما در نبردها بیش تر خواهد بود. برای به دست آوردن قهرمان بیش تر می توانید به ساختمان Temple of Heroes در صفحه ی اصلی بازی مراجعه کرده و با توجه به دارایی خود و آیتمی که باید برای داشتن قهرمان بپردازید، قهرمان موردنظر خود را تهیه کنید. 

بازی همراه با خدایان (Along With the gods) چیست؟

 • Rune

با استفاده از Runeها شما می توانید قهرمانانی قدرتمندتر داشته باشید. Runeها در شش سطح وجود دارند و هر قهرمان می تواند حداکثر چهارRune داشته باشد و با کمک آن ها قدرتمندتر شود. امکان قدرتمندکردن Runeها تا پانزده بار در بازی وجود دارد. این کار به کمک سکه های طلا انجام خواهد شد؛ البته، برخی از Runeها حتی زمانی که شما آن ها را به دست می آورید، سطح بالایی دارند و به ارتقاء نیاز ندارند. سطوح Runeها که با علائم I، II، III و IV مشخص می شوند عبارتنداز:  Standard، Superior، Heroic و Legendary.

Rune

 • Accessory

زیورآلات در بازی Along with the gods وضعیت قهرمان را ارتقاء می دهد. زیورآلات که شامل گردنبند (Necklace)، گوشواره (Earings)، حلقه (Ring) و دستبند (Bracelet) می شود، ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد. امکان ارتقاءدادن و کسب تجربه ی زیورآلات به کمک دیگر زیورآلات و سکه های طلا وجود دارد.

Accessory

 • Arena

یکی از مکآن ها برای نبرد با دیگر قهرمانان در بازی Along with the gods، Arena است. شما زمانی قادر خواهید بود در بخش Arena با دیگر قهرمانان به نبرد بروید که سطح تیم شما به پانزده رسیده باشد. همچنین، برای ورود به بخش Arena به بلیط مخصوص آن نیاز خواهید داشت. شما می توانید بلیط های موردنظر خود را خریداری کرده و یا از پنج بلیطی که به صورت روزانه به شما داده می شود، استفاده کنید. بعد از پایان جنگ و با توجه به عملکرد شما در نبردها، رتبه ی شما به ترتیب با اصطلاحات Beginner، Bronze، Silver، Gold، Platinum و Champion مشخص می شود. هرچه رتبه ی شما بالاتر باشد، پاداشی که در پایان یک هفته نبرد کسب خواهید کرد، بیش تر خواهد بود.

با انجام نبرد در بخش Arena، شما Arena Scores و GP به دست خواهید آورد. البته، در صورت باختن نبردها نیز در بخش Arena می توانید GP به دست آورید که قابل استفاده در بخش Special Shop است.

Arena

 • Sanctum of Strength

با پاک سازی بخش Sanctum of Strength (یکی دیگر از مناطقی که در آن به نبرد خواهید رفت) می توانید Eggiesهایی که برای ارتقاءدادن قهرمانان به عنوان متریال موردنیاز استفاده می شود، به دست آورید. در صورت استفاده از Eggies در فرایند ارتقاء قهرمانان، تجربه ی (EXP) قهرمان، به طور قابل قبولی ارتقاء خواهد یافت.

Sanctum of Strength

 • Raid

مکان دیگری که با پیشرفت کردن در بازی می توانید در آن مشغول به نبرد شده و امتیاز کسب کنید، Raid است. امتیازاتی که شما در این بخش به دست خواهید آورد، شامل سکه های باستانی (Ancient Coins) و Runeهای سطح بالا (High Grade Runes) خواهد بود. با استفاده از سکه های باستانی که در بخش Raid به دست می آورید، می توانید در بخش Special Shop موجود در صفحه ی اصلی بازی و با کلیک روی تب Raid، آیتم های موردنظر خود را خریداری کنید.

Raid 

 • Guild

در بخش Guild توضیحات این روش از بازی ارائه شده است. به طور خلاصه، می توانید با عضویت در یک گروه و یا ایجاد گروه و جذب دیگر قهرمانان، یک نبرد گروهی را تجربه کنید.

 • Infinite Tower

برج بی نهایت (Infimite Tower) یکی دیگر از مکآن های موجود در بازی Along with the gods است که شامل صدطبقه است. شما روزانه ده بلیط ورودی برای نبرد در این بخش به دست خواهید آورد. امتیازاتی که در این بخش از بازی (البته در صورت پیروزی در نبرد) به دست می آورید، بسیار متنوع است.

Infinite Tower

آموزش ثبت نام در بازی Along with the gods

درصورتی که سیستم عامل گوشی شما اندروید باشد، می توانید به راحتی به Google Play مراجعه کنید و با جست وجوی نام بازی آن را دانلود و روی گوشی همراه خود نصب کنید. پس از اجرای بازی، برای اولین بار با تصویری همچون آنچه در تصویر زیر می بینید مواجه خواهید شد. برای آنکه بخواهید بازی با قابلیت کسب درآمد را داشته باشید، باید گزینه ی دوم یعنی Play To Earn را انتخاب کنید.

ثبت نام در بازی Along with the gods 

با انتخاب Play to earn در مرحله ی پیش، به شما هشدار داده می شود که داده های موردنیاز برای انجام بازی دانلود خواهند شد و به فضای 544.28مگابایت حافظه و یک اینترنت پایدار پرسرعت برای دانلود که ترجیحاً از نوع وای فای باشد نیاز است. با کلیک روی گزینه ی OK، دانلود داده ها آغاز خواهد شد. طی دانلود، توضیحاتی در رابطه با بازی به شما داده خواهد شد که می توانید آن ها را مطالعه کرده و با مأموریت اصلی بازی آشنا شوید. 

ثبت نام در بازی Along with the gods 

در این مرحله از ثبت نام، باید با سیاست ها و قوانین بازی موافقت کنید. البته، این شما هستید که می توانید با تمام قوانین و سیاست ها توافق کنید و یا با کلیک روی گزینه ی SHOW، در برابر دومورد دیگر و مطالعه ی جزئیات، یکی از آن ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه ی موردنظر حالا باید روی گزینه ی START GAME کلیک کنید.

ثبت نام در بازی Along with the gods 

اینجا می توانید یکی از روش های ورود به محیط بازی را انتخاب کنید. شما می توانید با انتخاب گزینه ی Play Game Service، از طریق حساب گوگل خود وارد بازی شوید و یا از دیگر گزینه ها همچون حساب فیسبوک، توئیتر و یا لاین برای ورود استفاده کنید.

ثبت نام در بازی Along with the gods

درصورتی که گزینه ی Play Game Service را انتخاب کرده و چند حساب گوگل در گوشی خود فعال کرده باشید، در این بخش می توانید با کلیک روی گزینه ی فلش رو به پایین (در تصویر هم مشخص شده است)، حساب کاربری گوگل خود را تغییر دهید و روی گزینه ی سبزرنگ Continue as X کلیک کنید. اینجا منظور از X نام حساب کاربری گوگل شما است.

ثبت نام در بازی Along with the gods

در این مرحله، باید یک نام کاربری برای خود انتخاب کرده و در کادر موجود وارد کنید و سپس روی گزینه ی Create کلیک کنید. نامی که در این بخش وارد می کنید، می تواند حداقل شامل دو و حداکثر هشت کاراکتر باشد.

ثبت نام در بازی Along with the gods

با طی مراحل طبق توضیحات، ایجاد حساب برای شروع بازی به اتمام خواهد رسید و شما با چنین تصویری مواجه خواهید شد. در بخش های بعدی، محیط بازی و چگونگی کسب درآمد در بازی Along with the gods را برای شما شرح خواهیم داد. 

 

بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

۱- پروفایل

پروفایل، نام کاربری شما را مشخص می کند که با کلیک روی آن می توانید به اطلاعات و تنظیمات بیش تری ازجمله خروج از حساب خود و یا واردکردن کوپن و… دسترسی داشته باشید.

۲- امتیازات

امتیازاتی که از بخش های مختلف به صورت رایگان و یا با انجام نبردها به دست می آورید، می تواند شامل سکه های طلا، الماس، کلید و… باشد که در این بخش نمایش داده می شوند.

۳- Inbox

جوایزی که کسب می کنید و یا NFTهایی که از سایت Playdapp به بازی ارسال می کنید، ابتدا در بخش Inbox که با علامت پاکت نامه مشخص می شود، قرار می گیرند و شما می توانید با کلیک روی Collect، در برابر هرکدام از امتیازات، آن ها را به دارایی های خود اضافه کنید.

۴- HONOR

در این بخش با توجه به امتیارات و وضعیتی که در آن هستید، جوایزی برای شما درنظر گرفته می شود.

۵- Scenario

در بخش Scenario نیز می توانید تیم خود را تشکیل داده و وارد نبرد شوید.

۶- Shop

در بخش Shop می توانید آیتم های مختلف موردنیاز برای داشتن بازی بهتر را خریداری کنید. برای خرید در این بخش، به الماس (Gem) نیاز خواهید داشت.

۷- Special Shop

در بخش Special Shop می توانید آیتم های مختلفی که برای مبارزه در بخش های Arena، Raid و Guild موردنیاز است را خریداری کنید. خریدها در این بخش به وسیله ی سکه های GT، Ancient Coin، Bravery Points و Conquest Points انجام می شود.

۸- Random Shop

Random Shop به صورت روزانه، آیتم های باارزشی را برای فروش قرار می دهد که می توانید با مراجعه به این بخش، در صورت نیاز آن ها را خریداری کنید.

۹- Guild

برای انجام مبارزات به صورت گروهی، می توانید درخواست عضویت به یک گروه را در این بخش ارسال کنید و یا خود با ایجاد یک گروه، افراد را مجاب به عضویت در گروه خود کرده و نبرد گروهی را آغاز کنید.

۱۰- Quests

با کلیک روی بخش Quests، می توانید در ازای انجام فعالیت هایی، پاداش هایی را دریافت کنید.

۱۱- Heroes

عملیات مختلفی که در رابطه با قهرمانان باید صورت گیرد، در این بخش انجام می شود. شما می توانید در این بخش، قهرمانانی که دارید، مشاهده کرده، آن ها را ارتقاء داده و به تکامل برسانید.

۱۲- Friends

در این بخش، می توانید دوستان خود را مشاهده کرده و یا برای آن ها هدیه ارسال کنید. همچنین، شما در این بخش می توانید دوستانی برای خود انتخاب کرده و یا درخواست دوستی دیگران را بپذیرید و رد کنید.

۱۳- Reward

جوایز روزانه ی رایگان از این بخش قابل دسترسی هستند.

۱۴- Item Manager

در این بخش می توانید آیتم هایی که در مراحل مختلف بازی به دست آورده اید، مدیریت کنید. به عنوان مثال، اعمالی که در این بخش انجام می شوند، شامل مبادله ی آیتم ها و یا استیک کردن NFTها و به طور کلی، بخش کسب درآمد بازی است.

بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

تشکیل تیم و آغاز نبرد

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در بازی Along With the gods انجام می شود، تشکیل تیم و نبرد با دشمنان است. پیش از این نیز به این نکته اشاره کردیم که داشتن استراتژی در این بازی بسیار مهم است و نقش مهمی در کسب امتیاز دارد. در ادامه، چگونگی آغاز نبرد با دشمنان را توضیح خواهیم داد. نکته ای که وجود دارد، این است که شما ابتدا باید منطقه ی جنگی خود را انتخاب کنید؛ البته، در ابتدا امکان انجام بازی در هر منطقه ای برای شما وجود ندارد. به زبان ساده، تیم شما برای انجام بازی در هر منطقه ای باید به یک سطح خاصی برسد. به هرحال، با وجود تفاوت در امتیازات کسب شده از مناطق یا به عبارت بهتر، حالت های (Mode) مختلف بازی، روند چینش تیم و آغاز نبرد یکسان است که در ادامه شرح داده خواهند شد. برای آغاز نبرد ابتدا باید روی گزینه ی Scenario در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید.

بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

در این مرحله، باید یکی از مناطق روی نقشه ی موجود را (با کلیک کردن روی بخشی که با یک علامت پیکان مشخص می شود)، با کلیک روی نام آن، در پنجره ی سمت چپ تصویر انتخاب کنید.

بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

با انتخاب منطقه ی جنگی، پنجره ای برای ما باز خواهد شد که پاداش و امتیاز دریافتی در پیروزی و اطلاعات دشمن را در اختیار ما قرار می دهد. توجه به شرایط و اطلاعات دشمن در چیدمان تیم در بازی along with the gods می تواند کمک بزرگی برای کسب امتیاز و پیروزی در نبرد باشد. شما می توانید علاوه بر اطلاعات کلی که از تیم دشمن مشاهده می کنید، روی هریک از کاراکترها کلیک کرده تا اطلاعات دقیق او را دریافت کنید. با انجام این کار در زمان چیدمان تیم، باید قهرمانان خود را طوری انتخاب کنید تا بتوانند از نقاط ضعف دشمن استفاده کرده و به ترتیب آن ها را شکست دهند. همچنین، با شناسایی نقاط قوت دشمن می توانید تیم خود را برای مبارزه با همان نقطه ی قوت انتخاب کنید. به عبارت دیگر، از قهرمانانی استفاده کنید که بتوانند دشمن را شکست دهند. با مشاهده ی اطلاعات تیم دشمن، باید روی گزینه ی Battle Preparation کلیک کنید.

بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

در این مرحله، می توانید قهرمانانی که قرار است به نبرد بروند، مشاهده کنید. درصورتی که بخواهید تیم قهرمانان خود را تغییر دهید، باید روی گزینه ی Team Formation کلیک کنید.

بخش های مختلف صفحه ی اصلی بازی همراه با خدایان

تشکیل تیم

چیدن یک تیم از قهرمانان، مناسب با نقاط قوت و ضعف دشمن، می تواند تأثیر به سزایی در نتیجه ی نبرد داشته باشد. پس از کلیک روی گزینه ی Team Formation در مرحله پیش، با چنین تصویری مواجه خواهیم شد. تیمی که قرار است تشکیل دهید، شامل پنج قهرمان است که می توانید آن ها را تغییر دهید. در سمت چپ تصویر، قهرمانان آماده را برای ورود به نبرد مشاهده می کنید و در سمت راست، دیگر کاراکترهایی را می بینید که در گذشته خریداری کرده و یا در طی بازی Along with the gods به دست آورده اید و می توانید در چیدمان تیم خود از آن ها استفاده کنید. کاراکترهایی که تیک خورده اند، به عنوان قهرمانان آماده برای نبرد هستند. با کلیک روی هریک از آن ها می توانید کاراکتر موردنظر را حذف کرده و قهرمانی را جایگزین او کنید. درنهایت، پس از انتخاب پنج قهرمان موردنظر، باید روی گزینه ی Complete کلیک کنید.

تشکیل تیم در بازی along with the gods

در این مرحله، تیم شما آماده است تا وارد نبرد شود و امتیازاتی شامل الماس، سکه های طلا و… برای شما به ارمغان آورد. یکی از کارهایی که پیش از ورود به نبرد باید انجام دهید، انتخاب یکی از دوستان خود به عنوان قهرمان پشتیبان یا ذخیره است. برای این کار، کافی است که روی تصویر آن قهرمان در لیست سمت راست صفحه کلیک کنید. درصورتی که در طی نبرد، یکی از قهرمانان اصلی کشته شود، می توانید در ادامه ی نبرد از دوست خود استفاده کنید. لیست افرادی که می توانید انتخاب کنید، در کادر سمت راست تصویر مشاهده می کنید. با انجام تمام مراحل، حالا برای آغاز نبرد باید روی گزینه ی Start کلیک کنید.  

تشکیل تیم

گرفتن جایزه های روزانه از بخش Reward

شما به عنوان گیمر می توانید با کلیک روی بخش Reward، جوایز مختلفی را به صورت روزانه و رایگان دریافت کنید؛ کافی است روی گزینه ی Reward در نوار پایین صفحه ی اصلی بازی کلیک کنید.

گرفتن جایزه  های روزانه از بخش Reward

با کلیک روی گزینه ی Reward، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که به شما امکان می دهد گردونه ی شانس را با کلیک روی گزینه ی Collect Today’s Free بچرخانید. به این ترتیب است که به صورت اتفاقی  جایزه به دست می آورید. پس از کسب جایزه از این طریق، در صورت تمایل می توانید با پرداخت 500واحد قلب، گردونه ی شانس را برای بار دوم بچرخانید.

گرفتن جایزه  های روزانه از بخش Reward 

Guild

Guildها گروه های چندنفره ای هستند که سعی دارند نیروی خود را برای رسیدن به هدف افزایش دهند. درصورتی که بخواهید به یک گروه مبارز بپیوندید، می توانید ابتدا روی گزینه ی Guild در نوار پایین صفحه ی اصلی کلیک کنید.

Guild

با این کار، لیستی از گروه های مختلف را مشاهده خواهید کرد که در مقابل هرکدام از آن ها دوگزینه ی Info و Request مشاهده می شود. با کلیک روی گزینه ی Info می توانید اطلاعات مختلف را در رابطه با گروه به دست آورید؛ درحالی که اگر روی گزینه ی Request کلیک کنید، درخواست پیوستن به این گروه را به آن تیم ارسال خواهید کرد. در صورت توافق، قادر خواهید بود برای رسیدن به هدف با آن گروه بجنگید. همچنین، در ردیف هرگروه می توانید نام آن گروه و ظرفیت هرگروهی که سی نفر است و تعداد افراد گروه را مشاهده کنید. به عنوان مثال، San Juan (4/30) به این معناست که نام گروه San Juan است و ظرفیت آن سی نفر است که تا کنون چهارنفر به آن پیوسته اند. علاوه بر این، در بخش Pending Request می توانید درخواست های خود که به گروه های مختلف ارسال کرده اید، اما هنوز تأیید یا رد نشده اند، مشاهده کنید

ایجاد گروه در Guild

ایجاد گروه در Guild در بازی Along with the gods

شما همچنین می توانید با کلیک روی تب Create Guild، یک گروه برای خود ایجاد کرده، توضیحاتی راجع به آن وارد کنید و سپس منتظر باشید تا افراد مختلف به گروه شما بپیوندند و برای رسیدن به هدف مشترک، شما را در مبارزات همراهی کنند تا به این ترتیب، با نیرویی مضاعف، رسیدن به هدف ساده تر شود.

1 ابتدا باید مطمئن باشید که در بخش Create Guild هستید. توجه داشته باشید که برای انتخاب گروهی که می خواهید به آن بپیوندید، باید تب Guild Search را انتخاب کنید.

2 در این بخش، می توانید یک نماد یا نشانه برای گروهی که قصد ایجاد آن را دارید، انتخاب کنید.

3 در این قسمت، تعیین می کنید تا افرادی که گروه شما را مشاهده می کنند، بتوانند به صورت خودکار جذب گروه شما شوند و یا حتماً یک درخواست عضویت ارسال شود و بعد از بررسی نتیجه، پذیرش یا عدم پذیرش آن ها مشخص شود. دلایل پذیرش یا عدم پذیرش می تواند به سطح کاربر و هدف گروه مربوط باشد.

4 در بخش چهار باید نام گروهی که قصد ایجاد آن را دارید وارد کنید.

5 در این بخش، باید توضیحاتی در رابطه با گروهی که قصد دارید ایجاد کنید، وارد کنید تا کاربران با مطالعه ی آن تصمیم بگیرند که به گروه شما بپیوندند یا خیر.

6 درنهایت، برای ایجاد گروه باید روی گزینه ی Create Guild کلیک کنید.

  ایجاد گروه در Guild در بازی along with the gods

وارد کردن کوپن های بازی

تیم پروژه ی بازی Along With the Gods، چند کوپن را برای گیمرها در نظر گرفته است تا با استفاده از آن ها بتوانید بازی را با کیفیت بالاتری انجام دهند. با واردکردن کوپن ها، گیمر امتیازاتی را به صورت رایگان دریافت می کند و به سبب آن ها می تواند با قدرت بیش تری با دشمنان بجنگد و امتیازات بیش تری کسب کند. برای استفاده از این کوپن ها که توسط توسعه دهندگان توزیع می شود، باید روی پروفایل خود کلیک کنید و از پنجره ای که باز می شود، گزینه ی Enter Coupon را انتخاب کنید.

واردکردن کوپن های بازی

با کلیک روی گزینه ی Enter Coupon در مرحله ی پیش، پنجره ای برای شما باز می شود که می توانید کوپن دریافت شده را در کادر موجود وارد کنید و سپس روی گزینه ی OK کلیک کنید. با انجام این کارها، جوایز و امتیازاتی از سمت بازی along with the gods برای شما درنظر گرفته خواهد شد که می توانید از آن ها در نبرد خود استفاده کنید. این سیاستی از سمت تیم پروژه است تا گیمرهایی که در ابتدای مراحل بازی هستند، بتوانند با کمک این امتیازات از برخی امکانات و ویژگی ها برای قهرمانان خود استفاده کنند و از ادامه ی بازی دلسرد نباشند.

 البته، شما علاوه بر کلیک روی تصویر پروفایل خود، از بخش Setting بازی می توانید Enter Coupon را پیدا کنید. برای این کار ابتدا روی گزینه ی Settings کلیک کنید.

 در این مرحله، باید از پنجره ای که برای شما باز می شود، تب Account را انتخاب کرده و سپس از میان گزینه های موجود، Enter Coupon را انتخاب کرده و کوپن های موجودتان را وارد کنید. کوپن های Playawtg1 و WITHGODS در حال حاضر فعال هستند و شما می توانید با واردکردن آن ها در مسیری که گفته شد، از امتیازات آن ها استفاده کنید. 

 امتیازات این کوپن ها شامل سکه ی طلا، طومار، الماس و دیگر آیتم هایی است که به شما کمک خواهند کرد تا عملکرد بهتری در جریان بازی داشته باشید. برای دریافت این امتیازات، می توانید روی علامت پاکت نامه در بالا و سمت راست صفحه ی اصلی بازی و روی گزینه ی Collect در مقابل هرکدام از امتیازاتی که کسب کرده اید، کلیک کنید. با این کار، تعداد امتیازات شما شامل سکه، الماس و… که در نوار بالای صفحه دیده می شود، تغییر خواهد کرد. همچنین، درصورتی که روی گزینه ی Collect All در پایین صفحه کلیک کنید، تمامی امتیارت داده شده را یکباره دریافت خواهید کرد و در نوار بالای صفحه اعمال خواهد شد و به این ترتیب، می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

Random Shop

برای رسیدن به این بخش، باید روی بخش Random Shop که در میانه ی صفحه ی اصلی بازی است، کلیک کنید. در این بخش می توانید مجموعه ای از NFTها را مشاهده کنید؛ البته، ممکن است با توجه به سطح و امتیازات خود نتوانید همه ی NFTها را به دست آورید. با این حال، می توانید با کلیک روی NFTهایی که برای شما فعال هستند و شما دارایی لازم (تعداد سکه) برای خرید آن ها را دارید، مشاهده کرده و در صورت تمایل روی آیتم موردنظر خود کلیک کنید تا آن را به دست آورید.

Random Shop

در این بخش، می توانید آیتم های مختلفی همچون قهرمانان موردنیاز خود برای بازی که با نام Hero مشخص می شوند، به دست آورید. همان طورکه پیش از این گفته شد، برای مبارزه برای رسیدن به هدف، تیمی متشکل از پنج جنگ جو را تشکیل می دهید. برخی از آیتم های موجود در بخش Random Shop که دارای یک قفل هستند، به عنوان آیتم غیرفعال در لیست مشخص شده اند؛ البته، این آیتم ها نیز قابل فعال شدن هستند و شما به عنوان گیمر می توانید با پرداخت هزینه ای که مشخص شده است، قفل آن آیتم را باز کرده و بار دیگر با پرداخت هزینه ی خرید آیتم، آن را به دست آورید. به عنوان مثال، در تصویر زیر، برای آیتمی که روی آن قفل قرار گرفته است، باید ابتدا 150الماس هزینه کنید تا قفل آن باز شود و حالا با دیدن آیتم موجود در این بخش و مشاهده ی هزینه ی آن، در صورت تمایل با پرداخت هزینه ی خرید، آن را تهیه کنید.

آیتم های موجود در این بخش، هرساعت یک بار به صورت تصادفی (Random) تغییر خواهند کرد؛ بنابراین، درصورتی که شما آیتم خاصی را نیاز داشته باشید، می توانید هرساعت به این بخش مراجعه کرده و در صورت مشاهده ی آیتم موردنظر خود، آن را تهیه و در بازی و نبرد خود از آن استفاده کنید. در بالا و سمت راست تصویر، زمان باقی مانده تا به روزرسانی آیتم ها مشخص شده است. البته، درصورتی که بخواهید لیست آیتم های بعدی را بدون انتظار مشاهده کنید، می توانید با کلیک روی گزینه ی Refresh، لیست بعدی را در همان لحظه ببینید؛ البته، برای این کار باید ده الماس (Gem) پرداخت کنید.

 

Shop

یکی دیگر از بخش هایی که در صفحه ی اصلی وجود دارد، بخش Shop است. در این بخش می توانید آیتم های موردنظر خود را تهیه کنید. انواع آیتم های Limitted، Hot و دیگر انواع آیتم ها در این بخش قابل خریداری هستند. آیتم موجود در بخش HOT، طومار است که با داشتن آن امکان دسترسی به قهرمان (Hero) پنج ستاره که به صورت ماهیانه در اختیار گیمر قرار می گیرد، تضمین می شود. مبلغ این طومار که می توان با استفاده از آن قهرمانی را خرید، 2500الماس (Gem) است. بنابراین، بهتر است ماهیانه 2500عدد از الماس هایی که در طی بازی به دست می آورید، برای خرید طومار موجود در این بخش نگه داری کنید؛ زیرا بسیار ارزشمند است. تعداد روزهای باقی مانده برای ارائه ی قهرمان پنج ستاره ی بعدی نیز روی کادر مربوطه (کادر HOT) مشخص شده است. آیتم های مختلفی ازجمله طلا، آیتم های مخصوص (Special) و طومار در این بخش قابل خریداری هستند. برای تهیه ی این اقلام شما به الماس نیاز دارید.

Shop 

امور مربوط به قهرمانان (Heroes) در بازی Along with the gods

یکی از مهم ترین کارهایی که در بخش Heroes انجام می شود، ارتقاء دادن سطح قهرمانان است. برای این کار، ابتدا باید روی آیکن Heroes در نوار پایین صفحه کلیک کنید. شما می توانید پس از به دست آوردن قهرمانان با سطح و ویژگی های ضعیف تر، آن ها را در این بخش ارتقاء دهید و در نبردهای خود از آن ها استفاده کنید تا امتیازات بالاتری کسب کنید. همچنین، ازآنجایی که بازی Along With the gods یک بازی P2E (Play to Earn) است، برخی از گیمرها با هدف کسب درآمد، قهرمانان خود را ارتقاء می دهند و آن ها را به فروش می رسانند.

امور مربوط به قهرمانان (Heroes)

برای ارتقای قهرمان، در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود، باید قهرمان موردنظر خود را از میان قهرمانان موجود در پایین صفحه انتخاب کرده و روی گزینه ی Upgrade کلیک کنید. با این کار، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید سطح قهرمان موردنظر خود را در آن ارتقاء دهید.

امور مربوط به قهرمانان (Heroes)

کاراکتر قهرمانی که در پنجره ی جدید، در بخش چپ قرار گرفته است، همان کاراکتری است که ارتقاء خواهد یافت. درصورتی که قصد تغییر کاراکتر را داشته باشید، می توانید به راحتی روی تصویر کاراکتر قهرمان در سمت چپ کلیک کنید تا بخش مربوطه خالی شده و قابلیت پذیرفتن قهرمان دیگر را داشته باشد. حال، می توانید شخصیت های قهرمان خود را در سمت راست بررسی کرده و شخصیت قهرمان موردنظر خود که قصد ارتقای آن را دارید، انتخاب کنید.

برای ارتقاء دادن قهرمان موردنظر، باید کاراکترهای دیگری که دارید هزینه کنید. شما می توانید به دلخواه، آیتم ها و قهرمانانی که دارید، به عنوان سوخت برای ارتقای شخصیت Hero انتخاب کنید. کافی است برای این کار، روی آیتم موردنظر کلیک کنید تا بتوانید آن را در لیست سوخت برای ارتقای قهرمان، در بخش پایین قهرمان انتخاب شده مشاهده کنید. 

هرچه آیتم های بیش تری را به عنوان سوخت برای ارتقای Hero خود وارد کنید، قهرمان موردنظر ارتقای بیش تری خواهد یافت. شما می توانید سطحی که قهرمان (Hero) به آن خواهد رسید، مشاهده کنید. حال، کافی است روی گزینه ی Upgrade کلیک کنید. با این کار، Hero انتخابی ارتقاء یافته و کاراکترهایی که به عنوان سوخت انتخاب کرده بودید، از بین دارایی های شما حذف خواهند شد.

البته، شما می توانید از گزینه ی Auto Select نیز استفاده کنید. با این کار، بازی به صورت خودکار آیتم های مناسب به عنوان سوخت را علامت گذاری می کند؛ کافی است که آیتم های انتخابی و سطحی که Hero به آن خواهد رسید، بررسی کرده و در صورت تأیید روی گزینه ی X Upgrade کلیک کنید. X تعداد سکه هایی است که برای این روش باید پرداخت کنید؛ درواقع در این روش، علاوه بر آیتم هایی که برای ارتقای Hero هزینه خواهید کرد، باید تعدادی سکه نیز برای انتخاب آیتم های مناسب پرداخت کنید.

امور مربوط به قهرمانان (Heroes)

10 نکته برای انجام بهتر بازی Along with the gods

زمانی که برای اولین بار بازی همراه با خدایان (along with the gods) را اجرا می کنید، حتماً با ابهامات زیادی مواجه می شوید و نکات کلیدی ای که می توانید با رعایت کردن آن ها امتیازات خود را ارتقاء دهید، از چشم شما دور خواهند ماند. به همین دلیل، ما در این بخش قصد داریم برخی از مهم ترین مواردی که برای شروع فعالیت و بازی خود باید به آن ها توجه کنید، بررسی کنیم:

۱- فقط جنگیدن کافی نیست؛

بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است؛ به این معنا که برای کسب نتیجه ی بهتر باید با استراتژی متناسب با شرایطی که در آن قرار دارید، با توجه به امکانات خود و قدرت و شرایط حریف، تیمی مناسب برای غلبه بر حریفان خود تشکیل داده و روانه ی میدان جنگ کنید. درصورتی که بدون توجه به چینش تیم، تنها اقدام به جنگیدن کنید، مجازات خواهید شد. این شرایط به خصوص برای حالت های Raid، Infinite Tower، Hell Scenario و Arena حائز اهمیت است.

۲- هیچ چیز را از روی ظاهر آن قضاوت نکنید؛

در طی بازی همراه با خدایان، ممکن است آیتم هایی را به دست آورید که به نظرتان بی فایده جلوه کند اما اینطور نیست؛ حتی این واحدهای کوچک هم در فرایند ارتقای قهرمانان قابل استفاده هستند و یا حتی می توان  خود آن واحدهای کوچک را ارتقاء داده و بهره ی بیش تری از آن ها ببرید. واحدهای سه ستاره نیز می توانند در طی بازی به قهرمانان کمک کنند. Trenth ،Floria ،Hellen و Tallia چندمورد از واحدهای سه ستاره هستند که می توانند در نبردها به شما کمک کنند. شما می توانید این کاراکترها را ارتقاء دهید و انتظار داشته باشید در کنار قهرمانان چهار و پنج ستاره در نبردها بدرخشند. به عنوان مثال، کاراکتر Tallia در حملات Havoc و Nhumer عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت.

۳- حالت های مختلف بازی را اجرا کنید؛

بازی Along With the gods سعی می کند در حالت های مختلفی که برای بازیکنان خود فراهم کرده است، امتیازات مختلفی به گیمرها اعطاء کند؛ امتیاز هر حالت بازی ممکن است با امتیازات دیگر حالت ها متفاوت باشد. بنابراین، درصورتی که بخواهید به درآمد بالاتر برسید، باید انواع حالت های بازی را انجام دهید و امتیازات مختلف که قابلیت تبدیل شدن به NFT را دارند، دریافت کنید؛ زیرا ممکن است برخی از این آیتم ها تنها در یک حالت بازی قابلیت دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، با انجام بازی در حالت Raid، می توانید Runeهای خوبی به دست آورید؛ درحالی که برای به دست آوردن سکه های Arena، باید در حالت Arena بازی کنید. می توانید به کمک این سکه ها، طومارها و دیگر آیتم های ارزشمند را از فروشگاه تهیه کنید. 

۴- دارایی های خود را هزینه کنید؛

شما در طی بازی و همچنین جوایزی که به صورت رایگان به دست خواهید آورد، سکه های طلا و الماس را مشاهده خواهید کرد اما شاید ندانید که بهترین استفاده از این دارایی های باارزش چگونه است. درصورتی که بخواهید بهترین استفاده را از این دارایی ها داشته باشید، می توانید Runeها را ارتقاء دهید. درصورتی که بخواهید کاربردی باشند و به شما در طول بازی کمک کنند، نیاز است که هزینه ی بالایی برای آن پرداخت کنید (البته، پرداخت هزینه به صورت سکه های طلا در بازی است). 

شما همچنین در بخش Random Shop که در صفحه ی اصلی بازی قرار دارد، می توانید آیتم های ارزشمندی پیدا کنید که ارزش هزینه کردن سکه های طلا را داشته باشد. قطعاً با کمک آیتم هایی همچون طومارهای معمولی و ویژه می توانید امتیازات بیش تری کسب کنید که هدف از بازی نیز همین است. احتمال وجود داشتن Runeها در بخش Random Shop وجود دارد که می تواند در ابتدای بازی بسیار کمک کننده باشد.

از طرف دیگر، می توانید با پرداخت الماس، نبردی که در آن باخته اید، ادامه دهید و احتمال برد خود را افزایش دهید. همچنین، می توانید به وسیله ی الماس ها، کلیدهای بیش تری به دست آورید. البته، برخی از گیمرها ترجیح می دهند الماس های خود را برای به دست آوردن یازده طومار برای فراخوانی قهرمانان ویژه در بخش Shop استفاده کنند. امکان ارتقای ظرفیت ذخیره ی Runeها، قهرمانان و لوازم جانبی (Accessories) نیز با استفاده از الماس ها وجود دارد. توصیه می شود از این امکانات استفاده کنید؛ زیرا با افزایش تعداد قهرمانان در طی بازی، استفاده از این امتیازات ضروری خواهد بود.

۵- قهرمان خود را ارتقاء دهید؛

می توانید از آیتم هایی که به دست آورده اید، برای ارتقای قهرمان استفاده کنید و سطح قهرمان خود را ارتقاء دهید. باید به این موضوع توجه کنید که با هزینه کردن یک قهرمان برای ارتقای قهرمان دیگر، قهرمانی که هزینه کرده بودید، از دست خواهید داد.

۶- دوستان خود را افزایش دهید؛

مزایای داشتن دوست در این بازی نیز قابل توجه است. یکی از فواید داشتن دوست این است که می توانید با ارسال هدیه به آن ها، آیتم قلب به دست آورید. به عنوان مثال، درصورتی که یک قلب را هدیه برای دوست خود ارسال کنید، دَه قلب دریافت خواهید کرد و درصورتی که دوست شما هم قلبی برای شما ارسال کند، دَه قلب دیگر هم به دست خواهید آورد. برای این کار، پس از کلیک روی گزینه ی Friends در نوار پایین صفحه ی اصلی بازی، در صفحه ای که برای شما باز می شود، باید روی آیکن قلب که نشان دهنده ی هدیه است، کلیک کنید تا در نوار امتیازات بالای صفحه ده واحد به قلب های شما اضافه شود.

بازی Along with the gods

یکی از کاربردی ترین استفاده از این هدایا، هزینه کردن آن ها برای چرخاندن بار دوم گردونه ی شانس است. همان طورکه پیش از این اشاره کردیم، می توانید با مراجعه به بخش Reward در صفحه ی اصلی، به صورت روزانه امتیازات رایگان دریافت کنید. هرروز فقط یک بار این شانس را دارید؛ درصورتی که بخواهید این گردونه را برای بار دوم بچرخانید و شانس خود را امتحان کنید، باید تعدادی قلب برای آن پرداخت کنید. یکی از منابع به دست آوردن قلب ها، دریافت آن ها از ارسال و هدیه از دوستان است.

یکی دیگر از فواید داشتن دوست در بازی Along with the gods، استفاده از آن ها به عنوان نیروی کمکی در نبردها است. به این صورت که شما یک دوست را انتخاب می کنید و درصورتی که یکی از افراد تیم پنج نفره ی شما در طی بازی کشته شود، می توانید دوست خود را جایگزین آن فرد کنید.

۷- قهرمان اصلی خود را تغییر دهید؛

برخی از گیمرها علاقه ی بسیار زیادی به Ian که از شخصیت های اصلی بازی و قهرمان پیش فرض بازی است، دارند اما سعی کنید قهرمان اصلی تیم خود را تغییر دهید. این کار اگر هوشمندانه و با استراتژی مناسب انجام شود، می تواند به شما کمک کند تا در نبردهای خود نتایج بهتری کسب کنید و افراد بیش تری شما را به عنوان دوست انتخاب کنند. 

۸- رون ها نیروی محرکه ی بازی هستند؛

رون ها (Rune) می توانند نقاط ضعف شما را کم رنگ و نقاط قوت شما را تقویت کنند. بنابراین، کمک گرفتن از Runeها در بازی را فراموش نکنید. Runeها می توانند بر یک کاراکتر و یا به طور کلی بر یک تیم اعمال شوند. درصورتی که قصد ارتقای Runeهای خود را داشته باشید، باید از سکه های طلای خود استفاده کنید. با ارتقاء دادن Rune، درصد پاداش دریافتی شما نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال، اگر یک Rune قدرت حمله ی فردی (ATK) را تا 3.7درصد ارتقاء دهد، با ارتقای همان Rune، میزان ارتقای قدرت حمله ی فردی (ATK) به میزان 12درصد می رسد که علاوه بر این، جوایزی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

۹- امکان ترکیب و ادغام Runeها وجود دارد؛

درصورتی که چهارRune هم نوع را داشته باشید، برای داشتن ست دوتایی و چهارتایی از رون های خود، پاداشی کسب خواهید کرد. هر رون با توجه به نوع آن، پاداش های مختلفی برای گیمر به ارمغان می آورد. به عنوان مثال، کاراکتری همچون Gangbi که برای قرارگرفتن در خط مقدم مناسب است و توانایی ضربه زدن ندارد (درواقع این رون، آسیب دیدگی ها را ترمیم می کند)، با استفاده از یکRune مناسب می تواند با حفظ نقات قوت خود، نقاط ضعف خود را از بین ببرد.

۱۰- مقاومت کنید!

اگر روزانه زمان زیادی برای انجام بازی ندارید، سعی کنید حداقل روزی یک بار وارد حساب خود در بازی شده و جوایز موجود را در بخش های مختلف، همچون جوایز روزانه در بخش Reward که رایگان هست، دریافت کنید. 

آموزش کسب درآمد از بازی Along with the gods

 • استیکینگ

همان طورکه می دانید، Along with the gods یک بازی Play to earn است؛ به این معنا که می توانید بازی کرده و در ازای امتیازاتی که کسب می کنید، درآمد داشته باشید. علی رغم اینکه برخی افراد در کسب درآمد از بازی با ابهام مواجه هستند، تیم توسعه دهنده ی بازی ادعا دارد که گیمرها می توانند بدون پرداخت حتی یک سنت بازی را آغاز کرده و به درآمد برسند. در ادامه، چگونگی کسب درآمد از این بازی را بررسی خواهیم کرد. پیش از هرچیز، برای آنکه بتوانید از این بازی به درآمد برسید، باید پس از نصب و اجرای آن، در هنگام انتخاب نوع بازی، Play to earn را انتخاب کنید.

بازی Along with the gods

برای کسب درآمد در بازی Along with the gods باید به بخش Item Manager به معنای مدیریت دارایی که در صفحه ی اصلی و در نوار پایین صفحه قرار گرفته است مراجعه کنید. البته، تا زمانی که به سطح بیست نرسیده باشید، این بخش برای شما باز نخواهد شد. درصورتی که پیش از این، NFT های PLAYS را میان دارایی های ارز دیجیتال خود داشته باشید، باید همان کیف پولی را به بخش Item Manager متصل کنید که NFTهای خود را در آن نگهداری می کنید. امکان استیک کردن NFT های PLAYS و دریافت ارز دیجیتال PLA که توکن بومی پلتفرم PlayDapp است، برای گیمرها وجود دارد. نیاز به یادآوری است که PlayDapp متاورسی بر پایه ی بازی است که در زمان نگارش مقاله، چهاربازی فعال دارد و بازی Along with the gods یکی از این بازی ها است. به زودی تعداد بیش تری از بازی ها در این پلتفرم فعال خواهند شد. یکی از نکات جالب این پلتفرم آن است که می توانید آیتم هایی که در بازی Along With The Gods به دست می آورید، در دیگر بازی های این پلتفرم استفاده کنید.

برای آنکه به کمک استیک کردن NFTهای PlayDapp Town خود بتوانید ارز دیجیتال PLA به دست آورید، باید کیف پول پورتیس (Portis) را به بخش Item Manager و یا وب سایت اصلی پلتفرم PlayDapp متصل کنید. به این ترتیب می توانید پاداش استیک NFTها را به صورت توکن PLA دریافت کنید.

همچنین، درصورتی که NFTهای خود را در یک کیف پول دیگر همچون متامسک نگه داری می کنید، می توانید اطلاعات آن را به کیف پول Portis انتقال دهید. البته، کیف پول پورتیس با اکثر پلتفرم های ساخت و مبادله ی NFT ازجمله Rarible، Opensea و… سازگار است و توصیه می شود در بازی Along with the gods که مبتنی بر NFT است، از این کیف پول استفاده شود. ایجاد این کیف پول در بخش Item Manager بسیار ساده است؛ با این حال، درصورتی که بخواهید اطلاعات کیف پول دیگر (همچون متامسک) خود را به کیف پول (Portis) انتقال دهید، باید مراحلی را در پیش بگیرید که در ادامه خواهیم آورد.

 • مبادله ی NFT ها

روش دیگری که می توانید از طریق بازی Along with the gods به درآمد برسید، مبادله ی NFT است. درصورتی که بتوانید بازی را به خوبی انجام دهید، امتیازات و پاداش های خوبی به دست خواهید آورد که می توانید آن ها را در بخش بازار (Market) و در سایت PlayDapp به فروش برسانید. راه دیگری که می توانید انتخاب کنید، این است که قهرمان ها یا Runeهای ضعیف را در طی بازی ارتقاء داده و به فروش برسانید. هم قهرمان ها و هم Runeها قابل فروش هستند و شما می توانید آن ها را در سایت PlayDapp به فروش رسانده و به درآمد برسید. البته برای فروختن باید NFTها را ضرب کنید تا قابل معامله در بازار باشند؛ چگونگی این کار را بعداً توضیح خواهیم داد.

انتقال دارایی از کیف پول متامسک (Metamask) به کیف پول پورتیس (Portis)

عبارات بازیابی کیف پول خود که در هنگام ساخت کیف پول فعلی خود (مثلاً متامسک) یادداشت کرده بودید، پیدا کنید. در صورت فراموش کردن آن می توانید به کیف پول فعلی خود مراجعه کنید.

به عنوان مثال، در کیف پول متامسک ابتدا باید وارد کیف پول خود شده و روی علامت سه خط در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و از میان گزینه های موجود، Settings را انتخاب کنید. 

بازی Along with the gods

با انتخاب گزینه ی Settings در مرحله ی پیش، زیرمنویی برای شما باز خواهد شد که برای پیداکردن عبارات بازیابی، باید بخش امنیت کیف پول یعنی Security & Privacy را انتخاب و در مرحله ی بعد گزینه ی Reveal Secret Recovery Phrase را کلیک کنید.

بازی Along with the gods

 حالا با واردکردن رمز عبور کیف پول می توانید عبارات بازیابی را مشاهده و کپی کنید. حالا باید به کیف پول پورتیس بازگردیم؛ زیرا قصد داریم اطلاعات را از کیف پول دیگر (متامسک) وارد کیف پول پورتیس کنیم. ابتدا باید به آدرس اینترنتی کیف پول پورتیس (www.wallet.portis.io) مراجعه کنید. پس از ورود به سایت کیف پول، ازآنجایی که احتمالاً شما هم کیف پول پورتیس را نداشته اید، باید روی لینک Create New Wllet در پایین پنجره کلیک کنید. اگر پیش از این کیف پول پورتیس خود را ساخته باشید، می توانید با واردکردن ایمیل و رمزعبور خود در کادرهای مربوطه و سپس کلیک روی گزینه ی Login وارد کیف پول خود شوید.

برای ساخت کیف پول، پس از کلیک روی لینک Create new wallet، ایمیل (در کادر اول) و رمز عبور را در پنجره ی جدیدی که برای شما باز می شود، در کادرهای دوم و سوم وارد کنید و پس از فعال کردن گزینه ای که ثابت می کند شما ربات نیستید، روی گزینه ی Register کلیک کنید و ساخت کیف پول را به پایان برسانید.

بازی Along with the gods

واردکردن اطلاعات

برای آنکه در این مرحله اطلاعات کیف پول متامسک را وارد کیف پول پورتیس کنید، ابتدا باید وارد کیف پول پورتیس شوید و سپس روی گزینه ی Menu در پایین و سمت راست تصویر اصلی کیف پول کلیک کنید. در این مرحله باید از گزینه های موجود، Import Etherum Wallet را انتخاب کنید.

گزینه ی Mnemonic Phrase را انتخاب کنید تا بتوانید عبارات بازیابی کیف پول سابق خود را وارد کرده و اطلاعات را از کیف پول اتریومی خود به کیف پول پورتیس انتقال دهید. البته، می توانید در این مرحله از روش Private Key هم استفاده کنید که توصیه نمی شود.

در این بخش 12 یا 24 عبارت بازیابی خود که از کیف پول متامسک پادداشت کرده بودید، وارد کرده و سپس روی گزینه ی Import کلیک کنید. پس از انجام این مراحل، اطلاعات کیف پول اتریومی (در مثال ما متامسک) وارد کیف پول پورتیس می شود و کافی است که در لیست کیف پول ها، کیف پول موردنظر خود را فعال کنید.

برای فعال کردن کیف پول موردنظر خود باید پس از ورود به کیف پول، منوی کیف پول در پایین و سمت راست تصویر را انتخاب کرده و میان گزینه هایی که به نمایش در می آیند، گزینه ی Select Active Wallet را انتخاب کنید. درنهایت، در صورت تمایل می توانید ورود دومرحله ای را نیز برای بالابردن امنیت دارایی خود در کیف پول فعال کنید. 

توجه داشته باشید که تراکنش ها در بازی Along with the gods، همگی روی شبکه ی بلاک چین پالیگان انجام می شوند؛ بنابراین داشتن مقداری ارز دیجیتال Matic که در بسیاری از صرافی ها قابل خریداری است، منطقی به نظر می رسد. البته، ازآنجایی که تیم پروژه ی PlayDapp مدعی هستند که شما می توانید این بازی را به صورت کاملاً رایگان و بدون پرداخت حتی یک سنت نیز انجام دهید، امکانی فراهم کرده اند که گیمرها می توانند با ثبت نام از طریق ایمیل در بخش بازار (Market Place) وب سایت PlayDapp مقدار کمی ارز دیجیتال متیک به دست آورند.

همچنین، می توانید NFTهای بازی همراه با خدایان را از بخش بازار سایت Playdapp خریداری کنید تا بتوانید امتیازات خود را با سرعت بالاتری به دست آورید و از این طریق با استیک کردن آن ها به درآمد برسید. 

با استیک کردن NFTهای خود، ارز دیجیتال PLA کسب خواهید کرد. پس از گذشت مدتی از استیک کردن ان اف تی ها، برای مشاهده و دریافت پاداش خود باز هم باید به بخش Item Manager در صفحه ی اصلی بازی مراجعه کنید و سپس Staking و Staking Mailbox را انتخاب کنید.

با این کار، لیست استیک های خود را مشاهده خواهید کرد. برای برداشت پاداش استیک که به صورت توکن PLA است، باید روی گزینه ی Claim کلیک کنید. با این کار، شما ارز دیجیتال PLA به دست خواهید آورد که می توانید آن را برداشت کنید و یا در صرافی ها به فروش برسانید.

استیک کردن 

در دوحالت ممکن است از طریق استیک کردن پاداشی به صورت توکن PLA دریافت کنید.

 • با استیک کردن سه عدد NFT SR در بخش Daily Quest، شانس به دست آوردن روزانه تا پنج واحد PLA را خواهید داشت. در این حالت، شما باید NFTها را حداقل برای 24ساعت استیک کنید. برای آنکه شانس کسب PLA (حداکثر پنج واحد در روز) را داشته باشید، باید ابتدا در بخش Item Manager ان اف تی های موردنیاز را استیک کنید و سپس در بخش Daily Quest فعالیت های خواسته شده را انجام دهید تا شانس به دست آوردن توکن PLA را داشته باشید.
 • همچنین، با استیک کردن یک واحد NFT از نوع SSR می توانید شانس کسب توکن PLA را تا 2800عدد از بخش Weekly Arena داشته باشید. در این حالت، شما باید NFTهای خود را حداقل برای مدت زمان یک هفته استیک کنید. برای آنکه بتوانید شانس دریافت PLA را در این روش داشته باشید، باید ابتدا NFTهای خواسته شده را در بخش Item Manager استیک کنید و سپس سعی کنید در بخش Major Arena در میان 300نفر برتر قرار بگیرید. هرچه رتبه ی بهتری را به دست آورید میزان PLA دریافتی بیش تر خواهد بود.

بعد از انجام فعالیت های خواسته شده و اتمام حداقل مدت زمان برای استیک کردن NFTهای گفته شده، می توانید با مراجعه به بخش Staking Mailbox در Item Manager پاداش های دریافتی خود را با کلیک روی گزینه ی Claim دریافت کنید.

NFT های SR و SSR را از کجا تهیه کنیم؟

برای به دست آوردن NFTهای SR و SSR می توانید در بخش مارکت PlayDapp این NFTها را خریداری کنید و یا اینکه با ارتقاء دادن و ادغام کردن NFTهای سطح R که در محیط بازی به دست می آورید، به NFTهای SR و یا SSR دسترسی داشته باشید.

مراحل

در بخش Item Manager وارد کیف پول پورتیس خود شوید؛ درصورتی که کیف پول خود را پیش از این نساخته اید، می توانید این کار را در بخش مارکت وب سایت PlayDapp و یا به راحتی در همان بخش Item Manager انجام دهید.

وارد بخش بازار (Market Place) سایت Playdapp شوید و با کلیک روی علامت سه خط در بالا و سمت راست صفحه، گزینه ی Staking را از زیرمنوی باز شده انتخاب کنید.

 

با این کار، NFTهای SR و SSR را مشاهده می کنید. دارایی شما میان این NFTها، با عدد مشخص شده است؛ به این معنا که شما یک عدد از این NFT را دارید. برای آنکه امکان استیک کردن NFTها را فعال کنید، باید روی دارایی NFT خود کلیک کنید. با کلیک روی هر NFT، آن را در لیست بالایی مشاهده خواهید کرد؛ به این معنا که شما NFTهای خود را برای استیک کردن قرار داده اید. درواقع، با این کارها سهNFT از نوع SR و یک NFT از نوع SSR را برای استیک کردن فعال می کنید.

در این مرحله، با فعال شدن قابلیت استیکینگ، کافی است روی گزینه ی Start Staking کلیک کنید. باید برای استیک کردن NFTها (SR و SSR)، این کارها را انجام دهید تا بتوانید در ازای آن ها ارز دیجیتال PLA دریافت کنید. پس از انجام عملیات در سایت PlayDapp، شما تنها امکان استیک کردن توکن ها را فعال کرده اید و حالا باید به بازی Along with the gods بازگشته و از بخش Item Manager اقدام به استیک کردن و سپس دریافت پاداش به صورت توکن PLA کنید.

 

خلاصه ی عملیات استیک کردن NFT ها در بازی Along with the gods

 • اپلیکیشن بازی را دانلود کنید؛
 • یک حساب کاربری در بخش Play to Earn ایجاد کنید؛
 • یک کیف پول پورتیس بسازید؛
 • NFT های PlayDapp Town را در بخش Item Manager و در صفحه ی اصلی بازی استیک کنید.

انتقال NFTها از Item Manager به مارکت PlayDapp و برعکس

می توانید کاراکترها و رون هایی که در طی بازی به طرق مختلف به دست آورده اید، به آیتم های قابل معامله در بازار (Market Place) سایت PlayDapp تبدیل کرده و آن ها را معامله کنید و از این طریق درآمد داشته باشید. همچنین، درصورتی که آیتم هایی را به بخش مارکت سایت PlayDapp ارسال کرده باشید و قصد برگرداندن آن ها را به بازی داشته و یا تعدادی NFT را برای انجام بازی باکیفیت تر در سایت خریداری کرده باشید، می توانید طبق آنچه در ادامه توضیح خواهیم داد، NFT را بین بازی Along with the gods و مارکت سایت PlayDapp انتقال دهید. فرض می کنیم که تعدادی Rune و قهرمان به دست آورده اید و قصد فروش آن ها را دارید. فراموش نکنید برای آنکه بخش Item Manager برای شما فعال شود، باید به سطح بیست در بازی برسید. ابتدا روی بخش Item Manager در صفحه ی اصلی بازی کلیک کنید.

انتقال NFTها از Item Manager به مارکت PlayDapp و برعکس

همان طورکه در تصویر می بینید، دو تب Characters و Runes در بخش بالای پنجره دیده می شود. همچنین، دوگزینه ی Item Manager و Seal Item را در پایین پنجره مشاهده می کنیم. در این بخش، باید از گزینه ی Seal Item برای ضرب کردن NFTها استفاده کرد. درواقع با این کار، آیتم هایی که در طی بازی به دست آورده ایم، به NFTهای قابل معامله روی شبکه ی بلاک چین تبدیل می کنیم. 

انتقال NFTها از Item Manager به مارکت PlayDapp و برعکس

پس از انتخاب آیتم موردنظر و کلیک روی آن، جزئیاتی از آیتم به ما نمایش داده می شود که باید آیتم موردنظر را انتخاب و روی گزینه ی Seal Item کلیک کنیم. با انجام این کار، پنجره ی کوچکی به ما نمایش داده می شود که به ما می گوید با انتخاب گزینه ی Seal Item، آیتم انتخابی شما قابل معامله خواهد شد و ازآنجایی که هدف ما همین است، باید روی گزینه ی OK کلیک کنیم.

انتقال NFTها از Item Manager به مارکت PlayDapp و برعکس 

درصورتی که در مرحله ی قبل کیف پول پورتیس خود را وارد نکرده باشید، صفحه ای برای شما باز خواهد شد تا وارد کیف پول خود شوید و یا یک کیف پول برای خود ایجاد کنید (پیش از این کار، کیف پول پورتیس را شرح داده ایم). با فرض اینکه شما کیف پول خود را متصل کرده باشید، پنجره ای برای شما باز می شود که با کلیک روی گزینه ی Continue، شما به بخش مارکت سایت PlayDapp منتقل خواهید شد. 

با کلیک روی علامت سه خط در بالا و سمت راست تصویر و سپس انتخاب گزینه ی My NFT Assets، می توانید دارایی های NFT خود را مشاهده کنید. اینجا دارایی های شما می توانند آیتم هایی باشند که در بخش Item Manager بازی به NFT تبدیل کردید و به بخش مارکت سایت PlayDapp انتقال دادید و یا صرفاً ممکن است NFTهایی باشند که برای استفاده در بازی و یا استیک کردن خریده اید. 

در این مرحله با دو گزینه مواجه هستیم. درصورتی که شما یک آیتم را در مارکت سایت پلی دی اپ خریداری کرده اید و قرار است در محیط بازی از آن استفاده کرده و یا استیک کنید، باید ابتدا آن را به یک آیتم بازی تبدیل کنید. برای این کار باید گزینه ی اول، یعنی Convert to game item را انتخاب کنید. درصورتی که آیتم انتخاب شده ی دارایی های شما در سایت PlayDapp، همان آیتمی باشد که در طی بازی به دست آورده و در بخش Item Manager بازی آن را به NFT تبدیل کرده بودید، احتمالاً قصد معامله ی آن را دارید؛ پس، برای این کار باید گزینه ی دوم یعنی Trade on Marketplace را انتخاب کنید تا بتوانید آن را معامله کنید.

خرید و فروش آیتم ها در بازی Along with the gods

درصورتی که قصد فروش قهرمان یا Runeهای خود را داشته باشید، باید پس از مراحلی که پیش از این توضیح داده شد و انتخاب گزینه ی Trade on marketPlace در مرحله ی پیش، گزینه ی Sell را در این صفحه انتخاب کنید.

خرید و فروش آیتم  ها در بازی Along with the gods

با انتخاب گزینه ی Sell در مرحله ی پیش، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که ابتدا باید ارز دیجیتال خود را برای انجام مبادله انتخاب کنید. PLA، MATIC و WETH سه رمزارزی هستند که می توانید در این قسمت انتخاب کنید. در بخش بعد باید قیمت موردنظر خود برای NFT را تعیین کنید و درنهایت، روی گزینه ی Post your listing کلیک کنید. با این کار، NFT شما در بخش مارکت لیست شده و کاربران دیگر می توانند آن را مشاهده و در صورت نیاز خریداری کنند.

خرید و فروش آیتم  ها در بازی Along with the gods

با ورود به بخش مارکت سایت PlayDapp، آیتم های مختلف لیست شده در بازار را خواهید دید که با کلیک روی هرکدام از آن ها می توانید اقدام به خرید آن کنید. خرید آیتم می تواند به شما کمک کند تا بدون گذشت زمان، آیتم هایی که برای اجرای بازی بهتر به آن ها نیاز دارید، به دست آورده و نبرد بهتری داشته باشید. این خریدها را می توان یک نوع سرمایه گذاری نیز دانست؛ زیرا قرار است به بازی باکیفیت تر شما در آینده منجر شوند.

خرید و فروش آیتم  ها در بازی Along with the gods 

با انتخاب آیتم موردنظر و سپس کلیک روی آن، می توانید قیمت آن را بر حسب دلار و PLA مشاهده کنید و در صورت تمایل با کلیک روی گزینه ی Buy Now، آن را خریداری کنید. باز هم یادآوری می کنیم که بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است؛ پس، صرفاً خرید آیتم های مختلف نمی تواند پیروزی در جنگ ها را برای شما تضمین کند بلکه شما باید بر حسب استراتژی خود اقدام به خرید آیتم یا آیتم هایی کنید که قرار است در روند مبارزات به شما کمک کنند.

خرید و فروش آیتم  ها در بازی Along with the gods

کلام آخر

بازی Along with the gods یک بازی استراتژیک است که به گیمرها وعده داده است تا به صورت کاملاً رایگان و با انجام بازی و فعالیت های درون آن به درآمد برسند. برای آنکه بتوانید بازی را به خوبی انجام دهید و امتیاز کافی و درنتیجه درآمد خوبی داشته باشید، باید یک استراتژی خوب را در بازی پیاده کنید و به آن پایبند باشید. بازی های Play to Earn یکی از بهترین انتخاب ها به خصوص برای افرادی است که قصد فعالیت در بخش معاملات بازار ارزهای دیجیتال را ندارند اما می خواهند از این فناری درآمدی به دست آورند. سودبردن از بلاک چین و ارزهای دیجیتال محدود به تریدکردن ارزهای دیجیتال در صرافی ها نمی شود و شما با شناسایی موقعیت های سازگار با شخصیت و روحیات خودتان، می توانید بیش ترین استفاده را از این فضا ببرید. مهم این است که فرصت های کسب سود را شناسایی کرده و در آن به مهارت برسید. درصورتی که بخواهید بدون ازدست رفتن زمان و سرمایه به چنین هدفی برسید، شرکت در یک دوره ی آموزش ارز دیجیتال بهترین انتخاب خواهد بود. ما سعی کردیم در این مقاله چگونگی فعالیت در بازی Along With the Gods یا همان بازی همراه با خدایان را برای شما جمع آوری کنیم تا بتوانید از این بازی لذت برده و در کنار آن به درآمد برسید.

سؤالات متداول

۱- آیا امکان کسب درآمد از بازی Along with the gods وجود دارد؟

بله. این بازی از نوع Play to earn است و گیمرها می توانند با انجام آن به درآمد برسند.

۲- آیا برای انجام بازی همراه با خدایان به سرمایه ی اولیه نیاز است؟

خیر. شما می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای شروع به بازی و جمع آوری امتیاز و سپس کسب درآمد کنید.

۳- بازی Along with the gods چه نوع بازی ای است؟

Along With the Gods یک بازی از نوع RPG است؛ به این معنا که یک شخصیت می تواند نقشی حقیقی و یا خیالی را بر عهده دارد.

۴- روش های کسب درآمد از بازی همراه با خدایان کدام ها هستند؟

گیمرها می توانند از طریق استیک کردن توکن های SR و SSR، ارز دیجیتال PLA به دست آورند. همچنین، امکان به دست آوردن Hero و Rune و سپس فروش آن ها در مارکت سایت PlayDapp برای گیمرها فراهم شده است.

۵- در بازی Along With the gods، تیم ها چگونه تشکیل می شوند؟

هر گیمر باید تیمی متشکل از پنج قهرمان برای نبرد تشکیل دهد. انتخاب این قهرمانان باید به صورت آگاهانه و براساس استراتژی صورت گیرد.

۶- Hero و Rune در بازی Along with the gods به چه معناست؟

Hero به قهرمان های بازی اشاره دارد که در نبردها با دشمنان می جنگند و Runeها ویژگی هایی هستند که به Heroها داده می شود تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند و توان حمله ی فردی قدرتمندتر را داشته باشند.

ادامه مطلب
play-to-earn
معرفی بهترین ارزهای دیجیتال play to...

با ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn باری کرده و درآمد کسب کنید!

در دنیای درحال رشد ارزهای دیجیتال، یکی از هیجان انگیزترین حوزه ها، بازی های متاورسی مبتنی بر بلاک چین است که این امکان را به گیمرها می دهد تا با مهارت و تجربه های خود به کسب درآمد بپردازند. درواقع، بازی ها از شکل سنتی خود (که تنها وسیله ای برای سرگرمی تلقی می شدند) خارج شده اند. صنعت ارزهای دیجیتال، پتانسیل بالای این بخش روبه رشد را شناسایی کرده و این امرتا حد زیادی با رونق توکن های غیرمثلی(NFT)  امکان پذیر شده است. توسعه دهندگان متوجه شدند که می توانند ارزش ملموسی را در اکوسیستم بازی ایجاد کنند؛ همچنین، برای افرادی که وقت خود را صرف بازی می کنند، انگیزه ی بیش تری را نیز فراهم کنند. اینگونه بود که مدل بازی برای کسب درآمد (play to Earn)، متولد شد و به سرعت نیز درحال افزایش است. براساس برخی تخمین ها، انتظار می رود مارکت کپ بازی ها تا سال 2025 به 268 میلیارد دلار برسد. در این مقاله، سعی خواهیم کرد به مدل بازی برای کسب درآمد و معرفی بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn بپردازیم.

مدل بازی برای کسب درآمد (P2E) چیست؟

ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn 

پیش از معرفی بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn، بهتر است مفهوم P2E را به زبان ساده بیان کنیم؛ با توجه به «بازی کردن برای کسب درآمد» ( play to EarnP2E یک مدل کسب وکار است که کاربران می توانند در حین بازی، با آن درآمد کسب کنند. در این مدل از بازی های آنلاین، مؤلفه ی کلیدی آن است که به گیمرها، مالکیت برخی دارایی های درون بازی مانند اجازه ی فعالیت در بازی داده می شود تا ارزش دارایی های خود را افزایش دهند. این دارایی ها، می تواند هرچیزی ازجمله: شخصیت های درون بازی یک آیتم یا ارز دیجیتال باشد. بسیاری بر این باورند که بازی های بلاک چین، آینده ی صنعت بازی های آنلاین هستند. درحقیقت، بازی های آنلاین کریپتویی، یک پدیده ی نسبتاً جدید در بازار ارزهای دیجیتال هستند که اخیراً محبوبیت آن ها به خصوص با ظهور پروژه ی بسیار موفق Axie Infinity، افزایش یافته است و می توان نسبت به آینده ی آن امیدوار بود.

ویژگی های اصلی ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn

 • play to Earn، راهی برای بازی کردن است که به گیمرها اجازه ی دریافت پول واقعی را می دهد. 
 • گیمرها می توانند نسخه های مختلفی از NFT را بازی کنند اما همه ی بازی هایNFT  براساس یک اصل کار می کنند. بازیکنان با انجام یک بازی، سکه های دیجیتال دریافت می کنند و می توانند آن ها را به پول واقعی تبدیل کنند. 
 • هر بازی، شخصیت های منحصربه فرد خود را دارد اما در بیش تر موارد، بازیکنان برای دریافت پاداش، باید مأموریت هایی را انجام دهند. 
 • همه چیز در بلاک چین اتفاق می افتد و هر بازیکن (مالک) و دارایی های آن قابل شناسایی است. 
 • دارایی های دریافتی، NFT هستند.
 • آغاز بعضی از بازی های Play to earn، رایگان است درحالی که برای انجام بعضی بازی های دیگر،  ابتدا باید با سرمایه ی اولیه، آیتمی خریداری شود.
 • هر بازیکن، می تواند از طریق فعالیت های خود در بازی، ارزش دارایی های خود را افزایش دهد. این امکان برای گیمرها فراهم است که برای کسب درآمد، دارایی های خود را در بازی بفروشند و از این طریق، به بازی کمک کنند. در ادامه، توضیحی درباره ی بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn آورده خواهد شد.

۱- ارز دیجیتال مانا (Decentraland)

مانا از ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn 

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn،  Decentralandاست که توانسته، رتبه ی یک این دسته را به خود اختصاص دهد. دیسنترالند، یک پلتفرم واقعیت مجازی است که توسط بلاک چین اتریوم پشتیبانی می شود و به کاربران خود اجازه می دهد تا زمین هایی را خریداری و در آن به فعالیت هایی همچون: برگزاری نمایشگاه، کنسرت و… بپردازند. علاوه بر فعالیت های مجازی روی زمین های خریداری شده، آن ها خود نوعی دارایی NFT هستند که با عنوان «LAND» شناخته می شوند و با یک ارز دیجیتال به نام MANA (که یک ارز دیجیتال معتبر است)، خریداری می شوند. هدف نهایی این است که دیسنترالند اقتصاد خود را داشته باشد؛ جایی که مردم بتوانند زمین خود را به دیگران اجاره دهند، بیلبوردهایی را برای محصولات و خدمات نصب کنند و مکان هایی برای تجمع در بازی ایجاد کنند تا کاربران بتوانند در آن زمان بگذرانند.

 • پلتفرم Decentraland، دارای سه توکن اصلی با نام های Mana،  Landو Estate است.
 • MANA، نماد اختصاری توکن Decentraland است.
 • توکن MANA مبتنی بر بلاک چین اتریوم با استاندارد ERC-20 است و به عنوان توکن اصلی، در بازی دیسنترالند استفاده می شود و می توان برای خرید آواتار، لباس، نام کاربری و… از آن استفاده کرد.  
 • این توکن درحال حاضر، با قیمت 0.91 دلار معامله می شود.
 • در حال حاضر، توکن MANA در جایگاه 34 بازار ارزهای دیجیتال و جایگاه اول بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn  قرار دارد.
 • توکن های Estate و Land، توکن های NFT (توکن های غیرمثلی) هستند که براساس استاندارد ERC-721 کار می کنند.
 • تعداد کل توکن های MANA، 2,193,629,627 واحد است و در حال حاضر ( 9 جولای 2022)، 1,849,216,541 واحد از این توکن در گردش است.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن مانا

 • بایننس(Binance)؛ 
 • بای بیت (Bybit)؛
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • یونی سواپ (Uniswap)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • بیت پین (Bitpin)؛
 • اوکی اکسچنج(OK_EX) ؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • تبدیل(Tabdeal)؛
 • والکس(Wallex)؛
 • رمزینکس(ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن مانا 

 • Ledger؛
 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • Coinbase؛
 • HyperPay؛
 • Atomic wallet؛
 • TREZOR؛
 • Enjin wallet؛
 • Exodus؛
 • Mytherwallet.

۲- ارز دیجیتال سند باکس (SAND)

سندباکس از ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn 

Sandbox The، یک بازی بلاک چین است که می توان از آن طریق کسب درآمد کرد. سندباکس این امکان را برای بازیکنان فراهم کرده است که با استفاده از توکن های غیرمثلی (NFT)، بتوانند یک دنیای مجازی روی بلاک چین اتریوم بسازند و مالکیت دارایی های (NFT) خود را به صورت کامل داشته باشند. این توکن، در میان بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn  (در زمان نگارش مقاله) قرار گرفته است.

 • توکن Sandbox، با نام اختصاری SAND رتبه ی 53 را در میان رمزارزها دارد.
 • SAND، توکن اصلی بازی Sandbox The است.
 • توکن SAND، روی شبکه ی اتریوم و با استاندارد ERC-20 راه اندازی شده است.
 • از این توکن، می توان برای همه ی تراکنش ها و معاملاتی که روی شبکه ی ERC-20 هستند، استفاده کرد. 
 • در زمان نگارش مقاله، توکن Sand با قیمت 1.23 دلار معامله می شود.
 • Sandbox The، در سال 2011 توسط شرکت Pixowl راه اندازی شده است.
 • عرضه ی کل این توکن، 3,000,000,000 واحد است که در حال حاضر (زمان نگارش مقاله)، 1,258,626,081 واحد، یعنی حدود 42درصد از آن میان کاربران مبادله می شود.
 • The Sandbox پلتفرمی برای بازی موبایل است که برای رقابت با Minecraft طراحی شده بود. 

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن Sand

 • بایننس (Binance)؛
 • بای بیت (Bybit)؛
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • یونی سواپ (Uniswap)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • بیت پین (Bitpin)؛
 • اوکی اکسچن (OK_EX)؛  
 • بیت24 (bit24)؛
 • تبدیل  (Tabdeal)؛ 
 • والکس  (Wallex)؛ 
 • رمزینکس (ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن Sand

 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • Atomic wallet؛
 • Ledger.

۳- ارز دیجیتال اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)

اکسی اینفینیتی ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn 

Axie Infinity، یک بازی مبتنی بر بلاک چین است که بازیکنان آن، در یک محیط کاملاً مجازی فعالیت دارند و وظیفه ی آن ها پرورش هیولاهای کوچک درون بازی است. هرچه بازیکنان فعالیت بیش تری در بازی داشته باشند، شانس بیش تری برای کسب درآمد دارند. این درآمدها، می تواند گاهی قابل توجه باشد اما برای انجام عملیات، بازیکنان باید در کیف پول های مخصوص خود، ارز دیجیتال AXS را داشته باشند. توکن  AXS(در زمان نگارش مقاله)، رتبه ی سوم بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn را دارد و برای کاربران خود، امنیت مطلوبی را فراهم کرده است.

 • AXS یک توکن ERC-20  است که روی بلاک چین اتریوم (ETH) راه اندازی شده است.
 • AXS (در زمان نگارش این مقاله) با قیمت 15.15 دلار معامله می شود. 
 • توكن AXS (در زمان نگارش این مقاله از نظر رتبه بندی ارزهای دیجیتال در وب سایت Coinmarketcap، رتبه ی 42 را به خود اختصاص داده است. 
 • تعداد کل توکن های AXS، 270,000,000 واحد است که تعداد 82,475,674 توکن (در زمان نگارش مقاله) میان کاربران مبادله می شود.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن Axie infinity

 • بایننس (Binance)؛
 • بای بیت (Bybit)؛
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • یونی سواپ (Uniswap)؛
 • صرافی گیت (Gate.io)؛
 • بیت پین (Bitpin)؛
 • اوکی اکسچنج (OK_EX)؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • تبدیل (Tabdeal)؛
 • والکس (Wallex)؛
 • رمزینکس (ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن Axie infinity  

 • Ledger؛
 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • Atomic wallet؛
 • Binance Chain Wallet ؛
 • TREZOR؛
 • Mytherwallet.

۴- ارز دیجیتال گالا (GALA)

ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn 

این روزها ظهور پلتفرم ها و بازی های مبتنی بر بلاک چین، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. ازجمله پلتفرم هایی که در دوره ی اخیر توانسته خود را از دیگر پلتفرم ها متمایز کند، Gala Games است. در ادامه، به مشخصات توکن GALA اشاره خواهیم کرد.

 • GALA، یک ارز دیجیتال مبتنی بر استاندارد ERC-20 روی شبکه ی اتریوم است که  می توان آن را در زنجیره ی هوشمند بایننس به عنوان توکن BEP-20 راه اندازی کرد.
 • کل عرضه ی توکن GALA، حدود  35,240,112,493واحد است که در زمان نگارش این مقاله، 6,977,205,436 واحد آن در گردش است.
 • این توکن در وب سایت Coinmarketcap، رتبه ی 87 را میان تمام ارزهای دیجیتال و رتبه ی چهار را میان بهترین ارزهای دیجیتال play to Earn به خود اختصاص داده است.
 • قیمت فعلی این توکن، 0.054 دلار است.
 • درطی یک سال اخیر، (9 جولای 2021 الی 2022) بالاترین قیمتی که توکن GALA به دست آورده، 0.836 دلار و پایین ترین قیمتی که به آن رسیده، 0.007 دلار بوده است. 

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن گالا

 • بایننس (Binance)؛
 • بای بیت (Bybit)؛
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • یونی سواپ (Uniswap)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • بیت پین (Bitpin)؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • تبدیل (Tabdeal)؛
 • والکس  (Wallex)؛
 • رمزینکس (ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن گالا 

 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • Binance Chain Wallet.

۵- ارز دیجیتال وکس (WAX)

ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn

(Worldwide Asset Exchange) WAX،  یک بلاک چین محبوب NFT است که به شکل خاصی برای تجارت الکترونیک از طریق برنامه های غیرمتمرکز (DappsNFT، بازی ها، جهان های مجازی و کلکسیون های منحصربه فرد طراحی شده است. این پلتفرم، جهت تسریع و ایمن کردن معاملات تجارت الکترونیک برای همه ی گیمرها طراحی شده است تا بتوانند جوایز و دارایی های خود را با گیمرهای دیگر به راحتی مبادله کنند.

 • WAXP،  کوین اصلی بلاک چین WAX است.
 • توکن وکس، براساس استاندارد ERC-20 روی شبکه ی اتریوم پیاده سازی شده است. 
 • قیمت WAXP در حال حاضر و بر طبق آخرین داده ها، (در زمان نگارش مقاله) 0.099 دلار است.
 • با توجه به اطلاعات درج شده در سایت کوین مارکت کپ، (در زمان نگارش مقاله) کوین WAX رتبه ی 130 را در کل اکوسیستم کریپتو دارد.
 • تعدا کل توکن های WAXP، 3,896,344,927 واحد است که درحال حاضر، 2,108,486,772 واحد از آن میان کاربران مبادله می شود.
 • در یک سال اخیر (9 جولای 2021 الی 9 جولای 2022 بالاترین قیمتی که توکن وکس توانست به آن برسد، 0.98 دلار و پایین ترین قیمت آن 0.07 دلار بود.
 • توکن WAX، رتبه ی پنج بهترین ارزهای دیجیتال Play to eran را دارد.
 • وب سایت رسمی کوین وکس، wax.io است.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن وکس

 • بایننس (Binance)؛
 • كوكوين ((KuCoin؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • OkX؛
 • Bitfinex؛
 • BitTrex؛
 • LBank.

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن وکس 

 • WAX؛
 • Coinomi؛
 • MetaMask؛
 • Ledger؛
 • TREZOR.

۶- ارز دیجیتال Smooth Love Potion (SLP)

ارز دیجیتال smooth love potion 

یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال Play to eran، توکن Smooth Love Potion  است. این توکن (که به اختصار SLP نامیده می شود)، با انجام مأموریت ها، رقابت با بازیکنان، برنده شدن در نبردها و شکست دادن هیولاها در بازی Axie Infinity (بازی مبتنی بر بلاک چین)، به دست می آید. درواقع، SLP نوعی پول دیجیتالی است که در بازی Axie Infinity یافت می شود و به بازیکنان اجازه می دهد تا Axie (موجودات دیجیتالی کلکسیونی در بازی هستند) را پرورش دهند. با توجه به اینکه بازیکنان برای موجودات دیجیتالی (Axie) نیاز به SLP دارند، ممکن است مدتی طول بکشد تا SLP موردنیاز، برای پرورش Axie را به دست بیاورند. به همین دلیل، بازیکنان به صرافی های ارز دیجیتال روی آورده اند تا SLP دیجیتال خود را به دیگر گیمرها بفروشند و یا این توکن را خریداری کنند. 

 • توکن SLP، روی شبکه ی اتریوم و با استاندارند ERC-20  ساخته شده است. 
 • حضور SLP در استخر نقدینگی Uniswap، به آن اجازه ی نفوذ به فضای بازی و DeFi را داده است. 
 • طبق آخرین داده های جمع آوری شده، SLP با قیمت تقریبی 0.004 دلار میان کاربران مبادله می شود.
 • در رتبه بندی ارزهای دیجیتال، در سایت کوین مارکت کپ (در زمان نگارش مقاله)،SLP   رتبه ی 144 را به خود اختصاص داده است.
 • تعداد کل سکه های SLP، 42,822,249,050  است که همه ی آن عرضه شده است. 

صرافی های پشتیبان کننده ی توکن SLP

 • بایننس (Binance)؛
 • بای بیت (Bybit)؛
 • كوكوين ((KuCoin؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • بیت پین (Bitpin)؛
 • اوکی اکسچنج(OK_EX)؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • تبدیل(Tabdeal)؛
 • رمزینکس(ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن SLP

 • Ledger؛
 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • Atomic wallet؛
 • ImToken؛
 • TREZOR؛
 • Exodus.

۷- ارز دیجیتال ویمیکس (WEMIX)

ارز دیجیتال ویمیکس (wemix) 

WEMIX، یک پلتفرم بلاک چین است که برخلاف برخی از پروژه های متاورس، به عنوان یک ارز دیجیتال شروع به فعالیت کرد. WEMIX با هدف ساخت بازی های بلاک چین راه اندازی شده بود. هدف این پلتفرم، ارائه ی بازی های مبتنی بر بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز است که بدون موانعی مانند هزینه های بالای کارمزد و یا سرعت پایین تراکنش انجام می شود. در حال حاضر، WEMIX فهرستی از بازی های بلاک چین را در اختیار دارد که کاربران می توانند آن را از نسخه ی مربوط دانلود کنند. اگر ارزهای دیجیتال را در بخش  p2e بررسی کنید، متوجه خواهید شد که WEMIX در گروه بهترین ارزهای دیجیتال Play to eran قرار داد. در ادامه، برخی از مشخصات این توکن بررسی خواهد شد.

 • توکن Wemix، در رتبه ی 218 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.
 • Wemix، روی شبکه ی بلاک چین Klaytn راه اندازی شده است.
 • در حال حاضر، قیمت تقریبی رمزارز ومیکس  2.62 دلار است. 
 • عرضه ی کل توکن های Wemix، 1,018,187,200 واحد است که در حال حاضر،  123,233,682 واحد از آن در گردش است.
 • Wemix، دارای یک بازار NFT کاملاً کاربردی است که کاربران می توانند، NFT را بررسی، خرید و یا  بفروشند.
 • در حال حاضر، خرید این ارز دیجیتال، تنها با رمزارزهای USDT، IDR، KRW ، BTC و ETH امکان پذیر است. 
 • وب سایت اختصاصی رمزارز ومیکس، Wemix.com است.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن Wemix

 • بای بیت (Bybit)؛
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • Huobi Global ؛
 • OkX؛
 • Bybit؛
 • Coinone؛
 • LBank؛
 • MEXC.

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن Wemix

 • Wemix wallet؛
 • Ledger؛
 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • TREZOR.

۸- ارز دیجیتال رادیو کاکا (RACA)

ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn

Radio Caca یکی دیگر از توکن هایی است که می توان آن را در زمره ی بهترین ارزهای دیجیتال Play to eran قرار داد. Radio Caca توانسته است در دنیای متاورس، بسیاری از حوزه ها مانند DeFi، NFT  و بازی های متاورسی را درون خود جای دهد و آن ها را با یکدیگر ادغام کند. Radio Caca در سال 2021 موفق شد پروژه ی متاورسی خود را با نام «The United States of Mars» که به اختصار USM نامیده می شود، راه اندازی کند. علاوه بر آن، این پلتفرم، یک کلکسیون NFT با نام Maye Musk Mystry Box (MPB) دارد که کاربران می توانند آن ها را خریداری کنند. این NFTها، در USM (پروژه ی متاورسی رادیو کاکا) کاربرد دارند اما خریداران، در زمان خرید توکن های NFT، اطلاعاتی از ویژگی های آن ها ندارند. این رمزارز اخیراً همکاری خود با شرکت های قدرتمند جهان در حوزه ی فناوری و نوآوری همانند گوگل، مایکروسافت و Space X  را تأیید کرده است. 

 • Radio Caca  با نام اختصاری RACA شناخته می شود.
 • RACA در سایت Coinmarketcap،  توانسته است رتبه ی 236 (در زمان نگارش این مقاله) را به خود اختصاص دهد.
 • توکن RACA، روی شبکه های بایننس اسمارت چین و براساس استاندار BEP-20 راه اندازی شده است. 
 • عرضه ی کل توکن RACA، 431,418,233.271  واحد است که در زمان نگارش مقاله (9 جولای 2022حدود320,644.329.097  واحد از آن عرضه شده است.
 • وب سایت رسمی توکن  RACA، Radiocaca.com  است.  

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن RACA

 • بای بیت (Bybit)؛ 
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • یونی سواپ (Uniswap)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • رمزینکس (ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن RACA

 • Ledger؛
 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • Atomic wallet؛
 • TREZOR؛
 • Exodus؛
 • Coinomi ؛
 • KeepKey؛
 • Binance Chain Wallet.

۹- ارز دیجیتال بایسواپ (Biswap)

ارزهای دیجیتال حوزه play to Earn

پلتفرم Biswap (بای سواپ)، صرافی غیرمتمرکزی است که روی شبکه ی بایننس اسمارت چین راه اندازی شده است. هدف این پلتفرم، تبادل توکن های مبتنی بر استاندارد BEP-20  است و تمام کاربران، در صورت تجارت و تعامل با این پلتفرم، می توانند BSW کسب کنند. کارمزد پلتفرم Biswap کم و به اندازه ی 0.1درصد هر معامله است که می توان آن را یک ویژگی مثبت این صرافی نامید.

 • توکن Biswap، با نماد اختصاری BSW شناخته می شود.
 • BSW، صرافي غیرمتمرکز (DEX) محبوبی با امکانات بالا می باشد که در بستر شبکه ی BSC (زنجیره ی هوشمند بایننس) است.
 • بلاک چین توکن BSW، از نوع BEP-20  است.
 • Biswap (در زمان نگارش مقاله)، در رتبه ی  264 ارزهای دیجیتال قرار دارد.
 • تعداد کل توکن های Biswap، 313,479,769 واحد است (در زمان نگارش مقاله) که در حال حاضر، تعداد 273,579,477 واحد از این توکن ها میان کاربران مبادله می شود.
 • توکن BSW را می توان بازیگر جدید در صنعت ارزهای دیجیتال دانست. 
 • بایننس لبز (Binance Labs)، در راستای تقویت زیرساخت هایDeFi ، روی پلتفرم Biswap سرمایه گذاری کرده است.
 • آدرس سایت رسمی این توکن، biswap.org است.

صرافی های پشتیبان کننده از توکن Biswap

 • بایننس (Binance)؛ 
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • MEXC؛
 • AAX؛
 • XT.COM؛
 • بیت24 (bit24)؛
 • رمزینکس(ramzinex).

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن Biswap

 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • TREZOR؛
 • Exodus.

۱۰ ارز دیجیتال (DEAPcoin)

ارز دیجیتال deapCoin 

DEAPcoin (DEP)، یک پلتفرم DeFi مبتنی بر بلاک چین است که دارای NFT، بازی و سرگرمی های دیگر است. افزون بر آن، DEAPcoin،  پلتفرم PlayMining  را راه اندازی کرده است که در آن، کاربران می توانند با بازی کردن، ارز دیجیتال DEP را به عنوان پاداش دریافت کنند.

 • DEP، نماد اختصاری توکن DEAPcoin است.
 • براساس رتبه بندی رمزارزها در سایت کوین مارکت کپ، توکن DEP در زمان نگارش این مقاله رتبه ی 273 را دارد.
 • توکن DEP، براساس استانداردهای ERC-20 روی شبکه ی اتریوم راه اندازی شده است.
 • کاربرد اصلی توکن DEP، در بازار NFT است.
 • عرضه ی کل توکن DEAPcoin (DEP)، 30,000,000,000 واحد است که تاکنون (در زمان نگارش مقاله)، 22درصد آن یعنی 6,718,313,298 واحد عرضه شده و میان کاربران معامله می شود.
 • در یک سال اخیر (9 جولای 2021 الی 8 جولای 2022)، بیش ترین قیمت این توکن  0.09 دلار و کم ترین قیمت آن 0.006 دلار بوده است.
 • وب سایت رسمی توکن DEAPcoin (DEP)،  www.dea.sg است.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن DEP

 • بایننس (Binance)؛ 
 • بای بیت (Bybit)؛ 
 • كوكوين (KuCoin)؛
 • یونی سواپ (Uniswap)؛
 • گیت (Gate.io)؛
 • MEXC؛
 • AAX؛
 • XT.COM.

کیف پول های پشتیبانی کننده از توکن DEP

 • Trust Wallet؛
 • MetaMask؛
 • TREZOR؛
 • Exodus.

خلاصه

در این مقاله، سعی کردیم به معرفی و بررسی بهترین ارزهای دیجیتال Play to earn بپردازیم. 

با توجه به محبوبیت دارایی های دیجیتال و بازی های مرتبط با آن ها، سرمایه گذاران بر این باورند که ارزش آن ها در طول زمان افزایش خواهد یافت. کاربردهای فناوری بلاک چین، به ‍طور مداوم در حال گسترش است و در بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی، ازجمله صنعت بازی به سرعت در حال پیشرفت است. لازم به یادآوری است که آنچه در مطالب بالا ذکرشده است، تنها توضیحی مختصر در مورد بهترین ارزهای دیجیتال Play to Eran است اما فراموش نکنید که هنگام خرید هر ارز دیجیتال دیگری (حتی بهترین آن ها)، باید از تمام ویژگی ها و شرایط مربوط به آن رمزارز مطلع باشید. پس از شناسایی یک ارز دیجیتال (که از نظر بنیادی قابل قبول است)، باید زمان مناسب ورود به معامله را تشخیص دهید؛ زیرا حتی خرید بهترین ارز دیجیتال در زمان نادرست نتیجه ای جز ضرر نخواهد داشت. چنانچه در درک مفاهیم، اصطلاحات و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال مشکل دارید، بهتر است پیش از هر کاری در یک کلاس ارز دیجیتال شرکت کرده و با دید بازتری وارد این حوزه شوید.

سؤالات متداول 

۱- Play to Eran چیست؟

از محبوب ترین پروتکل ها در دنیای بازی های دیجیتال است و به معنای بازی برای کسب درآمد می باشد. P2E این امکان را برای گیمرها فراهم کرده است تا بتوانند در ازای بازی کردن، کسب درآمد کنند.

۲- آیا می توان بازی های  P2E را به صورت رایگان بازی کرد؟

شروع برخی از بازی های P2E رایگان است اما برخی بازی ها نیز وجود دارند که برای شروع فعالیت در آن ها نیاز به سرمایه ی اولیه و خرید برخی از آیتم ها دارید.

۳- بهترین ارزهای دیجیتال Play to Eran کدام هستند؟

در حال حاضر، رمزارزهای Decentraland، The Sandbox (SAND)، Axie Infinity، GALA، WAX، Smooth Love Potion (SLP)، WEMIX، Radio Caca (RACA)، Biswap و  DEAPcoin (DEP) را می توان به عنوان بهترین ارزهای دیجیتال حوزه Play to Eran معرفی کرد.

ادامه مطلب
Stepn
آموزش بازی Stepn و نحوه کسب...

پروژه NFT با نام STEPN یک اپلیکیشن گیمینگ با قابلیت کسب درآمد در حوزه ارزهاست که به شما کمک می کند در آن واحد به کسب درآمد پرداخته و سلامت جسمی خود را ارتقا دهید. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با استفاده از بازی Stepn روزانه بالغ بر ۴۰ دلار آمریکا به دست آورید. این راهنما به تمامی افراد، به ویژه افراد تازه کار در زمینه ارزهای دیجیتال توصیه می شود.

چگونه با استفاده از پروژه STEPN پول درآوریم؟

به طورکلی مراحل اصلی کسب درآمد با استفاده از پروژه ان اف تی STEPN را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • قدم اول: دانلود اپلیکیشن STEPN و فعال سازی آن با استفاده از کد فعال سازی
 • قدم دوم: انتقال ارز دیجیتال SOLANA به کیف پول
 • قدم سوم: خرید کفش های ورزشی STEPN
 • قدم چهارم: دویدن و کسب درآمد در قالب ارز GMT
 • قدم پنجم: تکثیر کفش های ورزشی STEPN

در ادامه به تفصیل به توضیح هریک از مراحل فوق می پردازیم.

قدم اول: چگونه اپلیکیشن بازی STEPN را دانلود کنیم؟

نخستین قدم برای کسب درآمد با این اپلیکیشن دانلود آن روی گوشی موبایل هوشمندتان است. این اپلیکیشن را می توانید هم روی سیستم عامل اندروید و هم دستگاه های اپل اجرا کنید. پس از آنکه اپلیکیشن را دانلود کردید، باید یک اکانت برای خود ساخته و با واردشدن به آن بازی را شروع کنید.

در زیر مراحل این کار را مشاهده می کنید. برای ثبت نام در مرحله نخست باید آدرس ایمیل خود را وارد کرده و گزینه Send Code را بزنید.

آموزش کسب درآمد از بازی stepn 

برای تکمیل فرایند ثبت نام خود در این اپلیکیشن احتیاج به یک کد فعال سازی خواهید داشت. متأسفانه در حال حاضر این قسمت از فرایند ثبت نام به آسانی امکان پذیر نیست و برای اینکه کد را دریافت کنید، باید از یکی از دوستان و آشنایان خود درخواست کنید که این کد را برای شما بفرستد. راهکار دیگر این است که عضو کانال دیسکورد باری STEPN شوید و کدهای فعال سازی را از این طریق دریافت کنید.

این محدودیت از این امر ناشی می شود که STEPN در فاز بتا از فعالیت خود به سر برده و درنتیجه برای ممانعت از شلوغی بیش ازحد سرورها، این اپلیکیشن تعداد ورودی ها را به طور دقیق کنترل می کند. این محدودیت به دنبال عرضه عمومی بازی STEPN خود به خود برطرف خواهد شد.

با واردکردن کد فعال سازی، پروسه ثبت نام شما در اپلیکیشن STEPN تکمیل می شود. کد فعال سازی تنها به مدت ۱۰ دقیقه قابلیت استفاده دارد و بعد از آن منقضی می شود. بازی STEPN را می توانید از طریق فروشگاه های گوگل پلی یا اپ استور دریافت کنید.

قدم دوم: ساخت کیف پول

در حال حاضر اپلیکیشن STEPN از توکن ارز سولانا پشتیبانی می کند؛ بنابراین برای خرید کفش ورزشی باید مقداری از این توکن را به کیف پول STEPN خود انتقال دهید، اما از کجا می توانید کیف پول خود را در این اپ پیدا کنید؟ بسیار ساده تنها کافی است به گوشه سمت راست و بالای اپلیکیشن مراجعه کنید که گزینه ای به شکل یک کیف پول دارد. در تصویر زیر گزینه کیف پول با دایره قرمزرنگ مشخص شده است.

ساخت کیف پول در بازی stepn

پس از کلیک روی تب کیف پول دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد: در اینجا شما می توانید اقدام به ساخت یک کیف پول جدید کنید (Create a new wallet) یا در صورتی که از قبل یک کیف پول برای ارز سولانا دارید، می توانید این کیف پول را به نرم افزار STEPN انتقال دهید (Import a wallet using Secret Phrase).

ساخت کیف پول بازی stepn

در حالت نخست، سیستم به شما یک عبارت بازیابی (Seed Phrase) متشکل از ۱۲ کلمه را نشان می دهد. شما باید در نگهداری این کد کوشا باشید؛ در غیر این صورت خطر از دست رفتن سرمایه تان وجود خواهد داشت. همچنین باید برای بازیابی عبارت سید یک پین کد ۶ رقمی تعیین کنید.

کیف پول اپلیکیشن بازی STEPN دارای دو بخش Spending و بخش اصلی است. هنگامی که انتقال توکن هایتان انجام گرفت، باید آن ها را به اصطلاح برای خرج کردن (Spending) چنج کنید. به این ترتیب می توانید توکن های موجود در کیف پول خود را خرج کنید. شما می توانید از قبل مقدار توکن SOL ای را که می خواهید از کیف پولتان برداشت کنید، مشخص کنید. 

گفتنی است تمامی تبادلات درون اپلیکیشن در قسمت Spending انجام می شود و قسمت اصلی برای واریز پول به کیف پول STEPN به کار می رود. در اینجا سه نوع توکن برای مبادله در اختیار شما قرار می گیرد: توکن های SOL، GST و توکن های GMT.

 • SOL توکن بلاک چین سولاناست که می توانید از آن برای خرید کفش های ورزشی استفاده کنید.
 • GST ها توکن هایی هستند که سیستم در ازای دویدن در طی مراحل ۰ تا ۲۹ به شما اعطا می کند.
 • توکن های GMT نیز به عنوان پاداش برای فعالیت کاربران عمل می کنند؛ با این تفاوت که شما می توانید از مرحله ۳۰ به بعد این توکن ها را دریافت کنید.

دقت داشته باشید که درباره توکن SOL شما تنها قابلیت خریداری کردن این توکن را خواهید داشت؛ در حالی که توکن های GST/GMT را می توانید با استیبل کوین ها یا دیگر توکن ها مبادله کنید.

برای خرید توکن SOL روی این ارز (در تصویر فوق) کلیک کنید و گزینه Receive را بزنید. سپس آدرس مربوط را کپی کرده و در صرافی های طرف قرارداد با SOL اقدام به خرید و ارسال توکن های این ارز به کیف پول بازی STEPN خود کنید.

پس از خرید توکن های سولانا باید این توکن ها را به قسمت Spending کیف پول خود منتقل کنید. برای این کار روی گزینه ترانسفر کلیک کرده و آن را روی حالت To Spending قرار دهید.

 

قدم سوم: خرید کفش ورزشی در بازی STEPN؛ چگونه مناسب ترین گزینه را انتخاب کنیم؟

به محض اینکه توکن های SOL خود را چنج کردید، می توانید اقدام به خرید NFT های کفش ورزشی کنید. این تنها روشی است که از طریق آن می توانید در این بازی کسب درآمد کنید. روی گزینه سبد خرید که در گوشه سمت راست و پایین صفحه اصلی اپلیکیشن قرار دارد، کلیک کنید. با کلیک روی تصویر کفش که در زیر آورده شده است، به طور خودکار به بازارهای فروش NFT کفش منتقل خواهید شد.

خرید کفش ورزشی در بازی STEPN

در اینجا می توانید بسته به بودجه و سلیقه خود برای انتخاب محصولات فیلترهای مختلف را اعمال کنید. توصیه ما به شما این است که حتماً از این فیلترها استفاده کنید. این امر مانع سردرگمی شما شده و سبب می شود بتوانید مناسب ترین NFT را برای خود برگزینید. به طورکلی چهار نوع کفشی که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید، عبارت اند از:

 • کفش های واکر یا مخصوص پیاده روی (Walker)
 • کفش های جاگر یا مخصوص دوی آهسته (Jogger)
 • کفش های رانر یا مخصوص دویدن (Runner)
 • کفش های مربیگری یا ترینر (Trainer)

خرید کفش ورزشی در بازی STEPN

نوع کفشی که انتخاب می کنید در تعیین میزان درآمد شما دخیل خواهد بود. هرچه کفشی که انتخاب می کنید، قیمت بالاتری داشته باشد، میزان کسب درآمدتان نیز از آن بیشتر خواهد بود. در تصویر زیر فضای قسمت خرید کفش ها را در اپلیکیشن STEPN مشاهده می کنید.

از جمله مهم ترین عواملی که قیمت کفش ها را تعیین می کند، می توان به کیفیت این کفش ها اشاره کرد. به علاوه، هرچه تعداد کفش های بیشتری در سبد خرید خود داشته باشید، میزان انرژی در اختیارتان برای بازی کردن بیشتر خواهد بود.

کفش های رانر ارزان ترین کفش های موجود در بازار هستند. با این حال این کفش ها بیشترین میزان توکن را برای شما به ارمغان می آورند. دلیل این امر آن است که بیشتر افراد پیاده روی یا دوی آهسته را به دویدن به صورت حرفه ای ترجیح می دهند.

باید دقت داشته باشید که اپلیکیشن بازی STEPN خود به تنهایی این کفش ها را به فروش نمی رساند، بلکه کاربران این اپلیکیشن می توانند کفش های مورد نظر خود را از طریق بازار STEPN از دیگر تأمین کنندگان خریداری کنند. شما می توانید کفش های ورزشی را به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن رسمی STEPN یا از طریق وب سایت های واسطه مانند magiceden.io خریداری کنید.

بازی stepn

در حال حاضر، گزینه اجاره کردن در این اپلیکیشن وجود ندارد، اما زمانی که امکان آن فراهم شود، می توانید حتی بدون داشتن بودجه خرید کفش نیز از لذت ورزش کردن و کسب درآمد از آن بهره مند شوید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که سود خود را با دیگران تقسیم کنید.

قدم چهارم: بدوید و GMT به دست آورید

هنگامی که یکی از کفش های ورزشی STEPN را خریداری می کنید، این کفش در داخل لیست کفش هایتان ظاهر می شود.

اگر آماده ورزش هستید، می توانید روی آیکون دویدن در گوشه سمت چپ و پایین تصویر کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه می توانید کفش ورزشی خود را مشاهده کنید و با کلیک روی دکمه شروع (Start) در قسمت پایین صفحه ورزش را آغاز کنید.

علاوه بر آن این اپلیکیشن به شما سطح انرژی و زمان استراحت بعدی را نشان می دهد. هریک از دوره های فعالیت در بازی STEPN معادل ۵ دقیقه فعالیت فیزیکی خواهد بود.

چگونه از STEPN کسب درآمد کنیم؟

هریک از کفش های ورزشی بازی STEPN از امکانات خاص خود برخوردار است که مستقیم قابلیت های شما را در فعالیت تحت الشعاع قرار می دهد. هرچه این امکانات بیشتر باشند، درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود. این چهار قابلیت عبارت اند از: دوام (Durability) یا انعطاف (Resilience)، شانس (Luck)، راحتی (Comfort) و کارایی (Efficiency).

 • انعطاف: هرچه درصد انعطاف کفش یا به عبارت دیگر دوام آن کمتر باشد، تعداد توکن های GST ای که دریافت می کنید، کمتر خواهد بود. هزینه های مرتبط با تعمیرات کفش بسته به سطح و نایاب بودن و همچنین شرایط کلی آن متغیر خواهد بود.
 • شانس: منظور از این شاخص شانس دریافت پاداش Mystery Box است. توسعه دهندگان بازی STEPN برآنند که سرویس اجاره کفش را نیز به پروژه خود بیفزایند. به این ترتیب کاربران می توانند در ازای اجاره کفش ها پاداش Box دریافت کنند.
 • راحتی: امتیاز راحتی تعداد GTM ها در واحد دقیقه را تعیین می کند. در حال حاضر، این شاخص در دست توسعه قرار دارد.
 • کارایی: منظور از کارایی تعداد GTS ها در واحد انرژی است. هرچه کارایی بیشتر باشد، میزان دریافتی کاربران نیز بیشتر خواهد بود.

توصیه ما این است که در ابتدای کار به دو قابلیت کارایی و انعطاف توجه بیشتری داشته باشید. علت این امر آن است که ویژگی راحتی تا مرحله ۳۰ کاربرد چندانی نخواهد داشت و همین طور درمورد شانس نیز تمرکز بیش ازحد روی آن در این مرحله بیهوده به نظر می رسد.

جز مواردی که ذکر کردیم، برخی ویژگی های دیگر نیز روی میزان درآمد شما اثرگذار خواهند بود. این ویژگی ها عبارت اند از:

 • در دسترس بودن یا نبودن کفش (Common)
 • نایاب بودن کفش (Uncommon)
 • خاص بودن کفش (Epic و Legendary)

شما می توانید با بالاتربردن سطح خود (Level up) و آپگریدکردن کفش ها توکن های بیشتری را از آن خود کنید. مثال زیر به روشن ترشدن نحوه کسب درآمد از اپلیکیشن بازی STEPN کمک خواهد کرد:

فرض کنید با کفش های Runner با سرعت ۶ کیلومتر در ساعت شروع به راه رفتن می کنید؛ در این صورت توکنی به شما تعلق نخواهد گرفت. همین امر درباره دیگر کفش ها نیز صدق می کند؛ به عبارت دیگر هرچه سرعت دویدن شما بیشتر باشد، توکن های بیشتری را از آن خود خواهید کرد.

هر جفت کفش ورزشی معادل دو واحد انرژی و هر واحد انرژی معادل ۵ دقیقه دویدن است. شما می توانید روز اول ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید، سپس صبر کنید تا انرژی تان بازیابی شود. برای اینکه مدت زمان فعالیت خود را بیشتر کنید، باید کفش های خود را آپگرید نموده یا کفش های جدید خریداری کنید.

مینت کردن بازی STEPN

مقصود از مینت کردن (Minting) در اینجا تعداد دفعاتی است که یک جفت کفش برای ایجاد ان اف تی های جدید استفاده می شود؛ برای مثال منظور از مینت ۳ این است که یک جفت کفش برای ایجاد ان اف تی جدید سه مرتبه استفاده شده است. درمجموع شما می توانید تا سقف ۷ مرتبه از یک جفت کفش برای مینت کردن کفش های جدید استفاده کنید.

هزینه مینت کردن به نوع کفش ها و رتبه میتینگ آن ها بستگی دارد؛ برای مثال دو بار اولی که یک کفش معمولی را مینت می کنید، این کار برایتان ۲۰۰ GST هزینه خواهد داشت، اما وقتی به بار سوم می رسید، این هزینه به ۲۵۰ GST افزایش می یابد. در صورتی که درجه نایاب بودن کفش ها با هم متفاوت باشند، متوسط قیمت این کفش ها برایتان حساب می شود. در شکل زیر هزینه های میتینگ را بسته به نوع کفش (از متداول تا اسطوره ای) مشاهده می کنید.

 

سخن پایانی نکاتی که باید پیش از شروع بازی STEPN به خاطر داشته باشید

 • برای کار با اپلیکیشن یازی STEPN احتیاج به فعالیت فیزیکی دارید؛ به همین دلیل اگر اهل بیرون رفتن از خانه نیستید، باید دور کسب درآمد با STEPN را خط بکشید.
 • حواستان به سیگنال موقعیت یاب (GPS) تان باشد؛ چراکه این موضوع به طور مستقیم میزان درآمدی را که از بازی STEPN به دست می آورید، تحت تأثیر قرار می دهد.
 • سعی کنید سرعتی را که برایتان مناسب تر است پیدا کرده و همیشه سرعت خود را در همان سطح حفظ کنید.
 • تقلب نکنید! این اپلیکیشن از سیستم مقابله با تقلب برخوردار است و هرگونه فریب کاری را از سوی کاربران تشخیص می دهد.
 • از همه مهم تر به یاد داشته باشید که درآمد شما علاوه بر میزان فعالیتی که در اپلیکیشن دارید، وابسته به نوسانات قیمت توکن های GST نیز خواهد بود.

پرسش های متداول

۱- چند نوع کفش ورزشی در بازار STEPN موجود است؟

کفش های ورزشی موجود در بازی STEPN عبارت اند از: کفش های واکر، جاگر، رانر و ترینر.

۲- چه مدت طول می کشد تا بتوانید از یازی STEPN کسب درآمد کنید؟

معمولاً کاربران برای کسب درآمد به یک بازه ۱۰ دقیقه ای از بازی کردن نیاز دارند. معمولاً سوددهی این برنامه ظرف مدت یک تا دو ماه آغاز می شود؛ بنابراین چشم انداز این اپلیکیشن را می توان امیدبخش توصیف کرد. به علاوه برنامه های متعدد دیگری نیز با اقتباس از بازی STEPN در حال توسعه بوده و این خود موفقیت این حوزه را نشان می دهد.

۳- تعداد کفش های یازی STEPN چقدر است؟

در این بازی مجموعاً ۱۰۰۰۰ کفش وجود دارد.

۴- یازی STEPN چگونه تعداد کفش های ورزشی در گردش را افزایش می دهد؟

تعداد کفش های در گردش در اپلیکیشن STEPN تنها از طریق تکثیر کفش های قبلی که به مرحله ۵ یا بالاتر می رسند، امکان پذیر خواهد بود. به این ترتیب به ازای هر دو کفشی که به مرحله بالا می رسند، یک کفش جدید وارد گردش بازار می شود.

۵- تا چقدر می توان از بازی STEPN کسب درآمد کرد؟

در اینکه با اپلیکیشن STEPN می توانید کسب درآمد کنید، شکی نیست، اما اینکه میزان عایدی تان چقدر باشد، جای بحث دارد. افرادی در این بازار توانسته اند ماهانه تا ۲۵۰۰ الی ۳۵۰۰ دلار نیز از این برنامه کسب درآمد کنند.

هنگام محاسبه سود باید ریسک هایی را که ممکن است برنامه ها و محاسبات شما را تحت الشعاع قرار دهند، مدنظر داشته باشید؛ برای مثال بسیاری از فعالان این بازار کفش های خود را در زمانی که قیمت SOL روند صعودی داشت، خریداری نمودند. این در حالی است که قیمت این توکن اکنون تا ۱۰۰ دلار سقوط کرده است.

ادامه مطلب
بازی-League-Of-Kingdoms
معرفی بازی League Of Kingdoms و...

بازی لیگ پادشاهان (League of kingdoms) چیست؟

تا به حال به این فکر کرده اید که اگر در گذشته زندگی می کردید و یک قلمرو پادشاهی داشتید آن را چطور اداره می کردید؟ قطعا کسب چنین تجربه ای باید بسیار جذاب باشد. با انجام بازی League of kingdoms شما می توانید یک قلمرو برای خود داشته باشید، آن را گسترش دهید، منابع خود را افزایش دهید و به طور کلی پادشاهی کنید. این بازی جذاب علاوه بر تجربه ی جالبی که برای شما به همراه دارد در دسته ی بازی های Play to earn قرار می گیرد، به زبان ساده شما با این بازی هم لذت خواهید برد و هم اینکه درآمدی را با توجه به مهارت و زمانی که برای این بازی صرف می کنید به دست خواهید آورد.

بازی League of kingdoms یک بازی MMO است (Massively Multiplayer Online game)، درواقع تعداد زیادی از افراد در سطح جهان می توانند باهم این بازی را انجام دهند. تیم بازی مدعی هستند که لیگ آف کینگدامز اولین بازی بلاک چینی با سبک MMO است. آنچه در بخش بعدی می خوانید خلاصه ای بسیار کلی از آن چیزی است که قرار است در بازی اجرا شود.

Fight for hegemony

برای بالا بردن قدرت، شهرت و اعتبار با دیگر مبارزان خواهید جنگید برای این کار شما باید یک پادشاهی و ارتشی قوی بسازید و به این ترتیب بر دیگر پادشاهی ها و هیولاها پیروز شوید.

Expand your alliance’s territory

به یک گروه از پادشاهی ها (Alliance) بپیوندید و سپس برای بالا بردن منابع و قلمرو اتحاد خود بجنگید.

Elect your leaders

همچنین شما می توانید رهبران خود را به صورت کاملا شفاف و با کمک بلاک چین انتخاب کنید و در صورتی که ایده ی خاصی در اجرا و سیاست های بازی دارید آن را به اشتراک بگذارید. در ادامه، این بازی کریپتویی را به  طور کامل معرفی خواهیم کرد.

آموزش بازی League of kingdoms به صورت گام به گام

ثبت نام در بازی League of kingdoms

پیش از هرچیز اجازه دهید به شما اطلاع دهیم که امکان انجام این بازی برای دارندگان گوشی های موبایل اندروید و IOS و همچنین به صورت تحت وب فراهم شده است. افرادی که قصد انجام بازی به صورت تحت وب را دارند کافی است که به وبسایت این بازی به آدرس www.leagueofkingdoms.com مراجعه کنند و سپس بر روی گزینه ی نارنجی رنگ Game Start کلیک کنند. برای اطمینان از اینکه وارد سایت اصلی بازی شده اید می توانید به وبسایت CoinmarketCap مراجعه کنید و از نوار جستجو توکن اصلی بازی League of kingdoms یعنی LOKA که مخفف League Of Kingdoms Arena است را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. با رفتن به صفحه ی بازی می توانید با کلیک بر روی لینک سایت اصلی و یا صفحه ی بازی با اطمینان در آنها فعالیت کنید.

آموزش بازی League of kingdoms

همچنین افرادی که قصد بازی از طریق گوشی های خود را دارند می توانند از لینک های زیر برای نصب بازی League of kingdoms بر روی گوشی های خود استفاده کنند و یا در همان صفحه ی اولیه ی وبسایت از لینک های مربوطه برای سیستم عامل های اندروید و IOS، برنامه را دانلود کنند. Google Play برای گوشی های اندرویدی و گزینه ی App Store برای گوشی های آیفون است.

البته شما می توانید با مراجعه به Google Play و App Store بازی را به صورت مستقیم نیز دریافت کنید، به هرحال مسئله این است که نه تنها این بازی بلکه هر پلتفرم دیگری در حوزه ی بلاک چین را باید حتما از طریق منابع معتبر آن دریافت کنید چراکه کلاه برداری در این زمینه زیاد است.

League of kingdoms

دانلود نسخه اندروید بازی League Of Kingdoms:

دانلود نسخه Ios بازی League Of Kingdoms:

ما در این مقاله با تمرکز بر روی نسخه ی تحت وب، بازی League of kingdoms را آموزش خواهیم داد اما شما می توانید مطمئن باشید در صورت آموزش اصول بازی مشکلی با نسخه ی موبایلی آن نخواهید داشت چه بسا انجام آن برای شما راحت تر نیز باشد چراکه بازی بر روی گوشی به صورت روان تر اجرا می شود.

پس از کلیک بر روی گزینه ی Game Start در مرحله ی پیش، دانلود 9 فایل برای اجرای بازی بر روی کامپیوتر انجام خواهد شد. این مرحله با توجه به سیستمی که از آن استفاده می کنید ممکن است چند دقیقه زمان ببرد.

آموزش بازی League of kingdoms

پس از آنکه بخش های لازم برای اجرای بازی دانلود شدند، وقت آن می رسد که یکی از روش های ورود به بازی League of kingdoms را انتخاب کنید. Google به حساب گوگل، Apple حساب اپل، Facebook حساب کاربری فیسبوک، Email آدرس ایمیل و Guest به مهمان اشاره دارد. در صورتی که شما Guest را انتخاب کنید می توانید به عنوان یک مهمان در این پلتفرم بازی کرده و کسب درآمد کنید.

البته باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که روش ورود به عنوان مهمان یعنی Guest را انتخاب کنید برای ورود به بازی در روز با محدودیت روبه رو خواهید شد، در نتیجه توصیه می شود که یکی دیگر از روش های ورود به بازی را انتخاب کنید. مطمئن باشید بازی League of kingdoms به قدری جذاب است که بخواهید آن را ادامه دهید.

با انتخاب یکی از روش ها پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد برای اثبات اینکه شما یک انسان هستید و نه یک ربات گزینه ی موجود را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه به صورت خودکار به مرحله ی بعد منتقل خواهید شد.

در این مرحله نیز باید هر دو گزینه را فعال کنید تا به این ترتیب پلتفرم بازیLeague of kingdoms مطمئن شود که شما با قوانین و سیاست های بازی آشنا هستید و آنها را می پذیرید.

 

پس از پذیرش قوانین و سیاست های بازی در مرحله ی پیش حالا وقت آن رسیده است که یک نام کاربری با 5 الی 20 کاراکتر برای خود انتخاب کنید. نام کاربری خود را در کادر مربوطه تایپ کرده و سپس بر روی گزینه ی OK کلیک کنید تا به مرحله ی بعد منتقل شوید.

با انجام مراحل گفته شده حالا شما وارد محیط بازی شده اید، در اینجا شخصیتی انیمیشنی محیط بازی را برای شما معرفی می کند. در صورتی که بخواهید زودتر بازی را آغاز کنید می توانید بر روی گزینه ی SKIP در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید. البته می توانید با کلیک بر روی علامت پیکان نیز توضیحات داده شده برای معرفی و شروع بازی را بررسی کنید.

توکن های بازی League of kingdoms

 • LAND

توکن Land معرف زمین های موجود در بازی است، البته شما برای انجام بازی نیازی به خرید Land ندارید و می توانید صرفا با انجام بازی و جمع آوری منابع مختلف به درآمد برسید. اما به هرحال خرید زمین نیز یکی از روش های کسب درآمد در این بازی است. شما با خرید توکن Land و ارتقا زمین خود می توانید ارزش آن را چند برابر کرده و به این ترتیب با فروش آن سود بیشتری را کسب کنید. توکن DAI که برای خرید زمین ها در بازی League of kingdoms مورد استفاده قرار می گیرد، قابل معامله در صرافی های بایننس (BINANCE)، کوین بیس (Coinbase Exchange) و اف تی ایکس (FTX) است.

 • DRAGO

این توکن هنوز در بازی League Of Kingdoms فعال نشده است و قرار است به زودی به بازی اضافه شود.

 • LOKA

توکن اصلی بازی LOKA است که می توانید آن را استیک کنید، معامله کنید و با ساتفاده از آن آیتم های مختلف را در بازی خریداری کنید. همچنین امکان رای دادن و پیشنهاد ایده های مختلف در این بازی تعبیه شده است که با کمک توکن LOKA انجام می شود. شما می توانید توکن LOKA را در صرافی های مختلفی از جمله کوکوین(Kucoin)، کوینکس (Coinex)، بایننس (Binance)، هات بیت(Hotbit)، گیت (Gate.io) و… معامله کنید.

صرافی های ایرانی بیت ۲۴ (bit24) و ایران بایننس (ibns) نیز از جمله صرافی هایی هستند که این رمز ارز را لیست کرده اند.

منابع بازی League of kingdoms

در بازی League of kingdoms منابع مختلفی وجود دارد که به طرق مختلف به دست می آیند. غذا، سنگ، چوب، طلا و الماس جز منابع هستند، الماس می تواند در معدن و یا موقعیت های خاص وجود داشته باشد. تهیه ی این منابع از دو راه ممکن است:

 • در حین بازی

با ترتبیت یک ارتش و فرستادن نیرو برای به دست آوردن منابع بیشتر به دیگر قلمروها در سرتاسر قاره خواهید توانست که منابع خود را افزایش دهید. هر قلمرو پادشاهی دارای یک سطح است که منابع او با توجه به ظرفیت قلمرو برای داشتن منابع مطابقت دارد. شما می توانید با رفتن به مکان های خالی هم منابعی را به دست آورید، درواقع لازم نیست که حتما با حمله به دیگر قلمروها به هدف خود برسید. منابع در مکان های مختلف دارای تاریخ انقضا هستند و با رسیدن تاریخ انقضا، آن منابع حذف شده و در جای دیگر نمایان می شوند که شما می توانید با پیدا کردن آنها به راحتی و بدون مبارزه منابع خود را گسترش دهید.

 • در قلمرو پادشاهی

با ساخت ساختمان هایی برای ایجاد منابع که شامل غذا، سنگ، چوب و طلا هستند، می توانید بخشی از منابع موردنیاز خود در بازی را به دست آورید. تصویر منابع مختلف به همراه ساختمان های مربوطه برای به دست آوردن آنها که در بخش بیرونی قرار دارند، در زیر آمده است. البته با استفاده از Questها و صندوق های طلا و نقره نیز می توانید منابع خود را افزایش دهید.

League of kingdoms

روش های کسب درآمد از بازی League of kingdoms

 • فروش توکن های Land

شما می توانید یک توکن Land را خریداری کنید و سپس با توسعه ی آن و بالا رفتن ارزش آن اقدام به فروش آن کنید. باز هم یادآوری می کنیم که برای انجام بازی داشتن Land ضروری نیست و شما می توانید به راحتی و بدون صرف هیچ هزینه ای بازی را شروع کنید.

 • جمع آوری و فروش منابع (Resources)

با توسعه ی قلمرو و بالا بردن سطح ساختمان ها، شرکت در Questها، عضویت در نبردها و غارت دیگر قلمروها، منابع آنها را به دست آورید و با تبدیل کردن آنها به NFT به درآمد برسید.

 • پوسته ها (SKIN)

پوسته ها را می توان به عنوان پوششی برای قلعه ها در نظر گرفت. Skinها نیز قابل تهیه در بازی هستند که می توانید آنها برای قلعه ی خود استفاده کرده و یا به فروش برسانید و از این طریق به درآمد برسید.

 • توکن Drago

توکن Drago که هنوز به بازی اضافه نشده است یکی از روش های کسب درآمد در بازی به حساب می آید.

 • استیک کردن (Staking)

با به دست آوردن توکن LOKA در بازی می توانید آنها را استیک کنید و از این طریق پاداشی را در بازه های زمانی معین دریافت کنید.

نحوه شروع بازی League of kingdoms

گشتن در محیط اصلی قلمرو شما به این شکل است که با نگه داشتن کلیک چپ ماوس و درگ کردن می توانید بخش های مختلف آن را بررسی کنید، همچنین برای بزرگ نمایی و کوچک کردن تصویر می توانید چرخاننده ی وسط ماوس را بپرخانید.

اما اجازه دهید ابتدا همین صفحه را با هم بررسی کنیم، در بالا و سمت چپ تصویر نام کاربری خود را خواهید دهید، با کلیک بر روی آن گزینه های بیشتری برای شما نمایش داده خواهند شد. در کنار پروفایل سطح VIP خود را می بینید که بسیار مهم است. همچنین در سمت راست و بالای تصویر منابع خود و همچنین الماس هایی که جمع آوری کرده اید قابل مشاهده هستند. منابع در این بازی شامل ذرت (Food)، چوب (Lamb)، سنگ (Stone) و سکه ی طلا (Gold) هستند.

در سمت چپ تصویر و در بخش میانی چند ابزار را می بینید که به صورت عمودی لیست شده اند. چکش نقره ای، چکش طلایی، نقاب برای پرورش سربازان، انجام تحقیقات به ترتیب در این بخش آمده است.

در سمت راست تصویر چند گزینه در ردیفی افقی قرار گرفته اند که از راست به چپ عبارت اند از: Field که شما را به محیط بیرونی بازی می بد، Alliance که اتحادهای بازی هستند، Message که به گزارش ها و پیام هایی که سیستم یا دیگران برای شما ارسال می کنند اشاره دارد، در بخش Inventory دارایی های شما و نهایتا در بخش Quest می توانید Eventها و دیگر بخش هایی را ببینید که نقش مهمی در جمع آوری منابع در بازی League of kingdoms دارند.

 • پروفایل

در ابتدا با کلیک بر روی پروفایل خودتان در بالا و سمت چپ تصویر چنین پنجره ای برای شما باز خواهد شد. شما می توانید اطلاعات کاربری خود را در اینجا مشاهده کنید و نام کاربری خود و یا تصویر پروفایل تان را تغییر دهید. برای این کار پس از رفتن به بخش پروفایل باید بر روی تب KINGDOM کلیک کنید. همان طور که می بینید کادر اول مربوط به نام کاربری است که با کلیک بر روی آیکن قلم در مقابل آن می توانید آن را ویرایش کنید. کادر دوم قدرت شما را نشان می دهد و در کادر سوم اتحادی (Alliance) که در آن عضو شده اید را به نمایش می گذارد. سعی کنید که حتما در یک اتحاد به عضویت درآیید چراکه جنگیدن با دیگرانی که به صورت گروهی حمله می کنند کار ساده ای نیست و احتمال شکست شما به صورت تک نفره بالا خواهد رفت. همچنین هیولاها و موجوداتی در منطقه ی بیرون از قلعه وجود دارد که امکان شکست آنها به صورت تک نفره میسر نیست.

در کادر بعد مدال های پیروزی که کسب کرده اید و در کادر بعد از آن سطح خدای شما مشخص می شود. در نهایت نیز امتیاز Action Point که به دست آورده اید برای شما به نمایش گذاشته می شود. توجه داشته باشید که با انجام بازی League of kingdoms و کسب امتیازات بیشتر این مقادیر تغییر خواهند کرد.

League of kingdoms

اما اگر بر روی تب NFT در بالا کلیک کنید می توانید توکن های خود را به فروش برسایند. برای این کار باید حتما کیف پول خود را به بازی متصل کرده باشید.

با کلیک بر روی تب ACCUNT نیز می توانید اطلاعاتی از جمله نام کاربری، قدرت، سطح قلعه و VIP خودتان را مشاهده کنید.

با کلیک بر روی تب OPTION از بخش بالایی می توانید تنظیمات موردنظر خود را اعمال کنید. به عنوان مثال در صورتی که صدای بازی برای شما آزاردهنده است می توانید در صورت تمایل با خاموش کردن صدای پس زمینه (BGM) و صدای انجام فعالیت ها (Sound Effect) با آرامش بیشتری بازی را دنبال کنید.

 • Quest ها

یکی از روش های جمع کردن منابع مختلف در بازی League of kingdoms انجام عملیات مختلف در بخش Quest است که بسیار ساده است اما باید جدی گرفته شود چراکه کمک بزرگی به بالا رفتن منابع و در نتیجه درآمد شما خواهد کرد. برای کسب امتیازات این بخش پس از کلیک بر روی بخش Quest در پایین صفحه، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که امکان کسب امتیاز و جمع آوری منابع را به شما خواهد داد.

در این مرحله با کلیک بر روی تب هایی که یک عدد قرمز کنار آنها آمده است به بخشی می رسیم که عملیات مختلفی در آنها وجود دارد. با کلیک بر روی گزینه ی سبزرنگ CLAIM در برابر هر از موارد موجود، امتیازاتی مطابق آنچه در مقابل آن آمده به شما تعلق خواهد گرفت. این امتیازات و منابع به سادگی و طی چند بار در طی روز به شما داده می شود. پیشنهاد می شود که این منابع رایگان را از دست ندهید.

معرفی محیط بازی League of kingdoms

با ایجاد حساب کاربری در بازی لیگ آف کینگدامز شما صاحب یک قلمرو خواهید شد که مدیریت آن بر عهده ی شما است. در این قلمرو و با توجه به منابع و استراتژی شما در کنترل و گسترش منابع و همچنین حمله به دیگر قلمروها، امتیازات و پاداش هایی را دریافت خواهید کرد که قابلیت فروش را نیز دارند. همان طور که در تصویر زیر نیز می بینید با توجه به فعالیت شما در بازی لیگ آف کینگدامز و مهارتی که در انجام آن دارید با طی مراحل می توانید قلعه ی خود را توسعه داده و گسترش دهید.

قلمرو پادشاهی هر گیمر از بخش درونی و بیرونی تشکیل شده است. بخش درونی شامل قلعه ی اصلی و دیگر ساختمان های مهم در قلمرو است در حالی که بخش بیرونی را قطعه زمین هایی تشکیل می دهند که می توان ساختمان های مختلف را در آنها ساخت.

League of kingdoms

 • بخش داخلی

در درون دیوارهای مستحکم قلعه ساختمان هایی وجود دارند که وظایف اصلی پادشاهی در بازی League of kingdoms را بر عهده دارند.

 • قلعه (Castle)

قلعه بخش اصلی پادشاهی شما را تشکیل می دهد و اطلاعات جامعی را در رابطه با عملکرد پادشاهی شما در اختیار دیگران قرار می دهد. برای توسعه ی قلمرو خود پیش از هر چیز باید بر روی قلعه تمرکز کنید.

League of kingdoms

 • خانه گنج (Treasure House)

این ساختمان نیز وظیفه ی مدیریت و حفاظت از گنج هایی که به دست می آورید را بر عهده دارد. با کمک گنج های موجود در این ساختمان می توان پادشاهی را تقویت کرد. درواقع گنج همچون پول یک کشور در زمان حال هستند، با پر بودن خزانه وضعیت کشور مساعدتر خواهد بود. گنج خانه یکی از ساختمان های اصلی در قلعه است که با هدف حفاظت از گنج هایی که از طریق باز کردن بسته های ویژه ای که بازی لیگ آف کینگدامز به شما می دهد و یا شکار هیولاها به دست می آیند، به وجود آمده است. گنج هایی که بازی League of kingdoms به گیمرها می دهد در دو صندوق نقره ای و طلایی هستند.

زمانی که این ساختمان هنوز در سطح اول باشد امکان برداشت گنج از صندوق نقره ای 5 بار در روز و برداشت از صندوق طلایی هر دو روز یک بار برای گیمرها فراهم می شود. همان طور که در بخش صندوق طلایی مشخص شده است، این کاربر سطح یک که به تازگی گنجی را از صندوق طلایی برداشته است، یک روز و 23 ساعت و 40 دقیقه ی دیگر می تواند برداشت بعدی خود از صندوق طلایی را داشته باشد. البته برداشت به صورت رایگان، چراکه شما می توانید همه این موارد را با پرداخت پول در مدت زمانی کمتر نیز به دست آوردید. اما به هر حال بازی League of kingdoms به عنوان یک بازی رایگان معرفی شده است و ما سعی می کنیم روش هایی را به شما ارائه دهیم که بتوانید بدون سرمایه ی اولیه و صرفا با انجام بازی به درآمد برسید و البته از این بازی جذاب لذت ببرید.

برای برداشت این گنج های رایگان زمانی که علامت صندوق در بالای ساختمان Treasure House ظاهر شد، بر روی آن کلیک کنید تا پنجره ای به شکل تصویر زیر برای شما باز شود، در این مرحله با کلیک کردن بر روی گزینه ی FREE گنج ها به شما داده خواهند شد. توجه داشته باشید که دریافت این گنج های رایگان از تب CHEST قابل انجام است. در این بخش از بازی امتیازات و امکاناتی به شما داده می شود که می تواند امتیاز شما را با سرعت بیشتری بالا ببرد. آیتم هایی که از صندوق طلایی دریافت می کنید بسیار باارزش هستند و در صورت استفاده ی درست از آنها بر روند بازی شما تاثیرگذار خواهند بود.

 • آموزشگاه (Academy)

در بخش Academy که می توان آن را بخش تحقیق و توسعه نیز دانست، مهارت ها و تکنولوژی های جدید مورد بررسی قرار می گیرند تا به این ترتیب به توسعه ی قلمرو پادشاهی کمک کنند. با کلیک بر روی ساختمان Academy و سپس کلیک بر روی آیکن شیشه ی آزمایشگاهی، تحقیقاتی بر روی موارد مختلف مثلا تولید غذا و یا هر مورد دیگری انجام خواهد شد و از این طریق و با اتخاذ جدیدترین اطلاعات، منابع قلمرو همواره با اطلاعات روز مدیریت می شوند.

 • بازار (Trading Post)

بخش Trading Post درواقع بخش بازار برای قلمرو به حساب می آید. البته درنظر داشته باشید شما برای آنکه درآمدی از بازی به دست آورید باید از اوپن سی (Open Sea) استفاده کنید و نه Trading Post در محیط بازی League of kingdoms.

 • انبار (STORAGE)

منابعی که در طی بازی لیگ آف کینگدامز به دست آورده اید همواره در معرض نابودی به دلیل حمله و غارت دشمنان است، با این وجود شما می توانید بخشی از منابع خود را برای حفاظت در این انبار نگه داری کنید. با توجه به سطح ساختمان انبار، شما می توانید مقدار خاصی از منابع را در انبار نگه دارید. بدیهی است که با ارتقا ساختمان انبار، میزان منابعی که می توانید در این ساختمان ذخیره کنید افزایش خواهد یافت.

League of kingdoms

 • سالن اتحادها (Hall of Alliance)

همان طور که پیش از این نیز اشاره شد برای موفقیت در بازی League of kingdoms شما باید منابع خود را گسترش دهید. یکی از روش های کسب منابع حمله به دیگر قلمروها و غارت منابع آنها است که انجام این کار زمانی که چند قلمرو با هم متحد شوند موفقیت آمیزتر خواهد بود. در این ساختمان تمام امور مربوط به مدیریت، عضویت و دیگر موارد بررسی و مدیریت می شوند.

 • بیمارستان (HOSPITAL)

شرکت در نبردها قطعا برخی از نیروهای شما را اگر نکشد زخمی می کند که برای مداوای این سربازان زخمی بهترین فکر داشتن یک بیمارستان است. شما می توانید نیروهای زخمی خود را در این ساختمان مداوا کنید تا به این ترتیب آمادگی لازم برای شرکت در نبردهای بعدی را نیز داشته باشند. با راتقا بیمارستان شما خواهید توانست که تعداد بیشتری از سربازان مجروح را در بیمارستان مداوا کنید.

League of kingdoms

 • دروازه (Wall)

دروازه ورودی بخش داخلی قلمرو شما به حساب می آید که باید به خوبی از آن دفاع شود. ارتقا دروازه از این نظر بسیار اهمیت دارد. پس از حمله ی نیروهای خارجی به قلعه ی شما تعمیر این دروازه باید به سرعت انجام شود تا از حمله ی بیشتر به آن جلوگیری شود. با کلیک بر روی دروازه می توانید گزینه ی مختلف از جمله ارتقا دروازه و تعمیر آن را مشاهده کنید.

 • برج مراقبت (Watch Tower)

با کلیک بر روی برج مراقبت و سپس کلیک بر روی علامت وسط (پیکان رو به بالا) می توانید آن را ارتقا دهید. کار برج مراقبت همان طور که از نام آن پیداست این است که محیط اطراف را رصد کند تا فرصت ها و تهدیدات را به شما اطلاع دهد. به این ترتیب منابع موردنیاز را از منابع موجود دریافت کنید و آگاهانه در برابر تهدیدات فعالیت کنید.

آموزش بازی League of kingdoms

 • بخش بیرونی

در خارج از محوطه ی اصلی (قلعه و دیگر ساختمان ها)، تکه زمین هایی وجود دارند که می توانید با توجه به استراتژی خود ساختمان های مختلف (مثلا استخراج کننده طلا) را در آنها بسازید. درواقع اینکه کدام ساختمان را در قطعات بیرونی بسازید یک تصمیم استراتژیک است که می تواند در تعیین منابع شما موثر باشد.

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که شما در ابتدا و به محض ورود به بازی League of kingdoms می توانید در یک قطعه زمین و با فضایی که در اختیار شما قرار گرفته است، چند ساختمان بسازید و پس از آن با توجه به فعالیت شما در بازی و ارتقا ساختمان های درونی مجاز به استفاده از فضای دیگر قطعات نیز خواهید شد. پس از ارتقا سطح ساختمان های بخش درونی به سطح 5 حالا به شما اجازه داده خواهد شد که از فضای دیگری در بخش بیرونی نیز استفاده کنید.

اینکه یک گیمر ساختمان های بیرونی خود را به چه ترتیبی می سازد و درواقع چطور امکانات بالقوه ی خود را بالفعل می کند به استراتژی او برای بازی بستگی دارد. در بخش های بیرونی امکان ساختن 5 ساختمان برای گیمرها وجود دارد، این ساختمان ها عبارت اند از: پادگان (Barrack)، مزرعه (Farm)، کمپ چوب (Lumbercamp)، معدن سنگ (Quarry) و معادن طلا (Gold Mines).

 • نیروهای شما در ساختمان پادگان تعلیم می بینند.
 • غذا در بازی لیگ آف کینگدامز که با نماد بلال مشخص شده است، از مزارع به دست می آید.
 • چوب های موردنیاز برای مصارف مختلف در قلمرو شما در ساختمان Lumbercamp تهیه می شوند.
 • ساختمان معدن سنگ نیز سنگ های لازم برای قلمرو پادشاهی را تامین می کند.
 • معادن طلا در این بازی به معادنی اشاره دارند که با تلاش، دارایی مالی (سکه های طلا) پادشاهی را افزایش می دهند.

ساختمان هایی که در محیط بیرونی ساخته می شوند نیز قابل ارتقا هستند، به این ترتیب با ارتقا این ساختمان ها بهره وری از آنها نیز بهبود خواهد یافت. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که برای ارتقا این ساختمان ها پیش نیازهایی وجود دارد. به عنوان مثال شما در صورتی که بخواهید ساختمان Barrack خود را که مربوط به تعلیم نظامیان است ارتقا دهید باید پیش از آن ساختمان های دیگری را ارتقا داده باشید، اینکه کدام ساختمان باید تا چه سطحی ارتقا یابد در پنجره ای به شما نمایش داده خواهد شد.

همان طور که می بینید این ساختمان ها برای جمع آوری منابع مختلف و همچنین تربیت ارتش نظامی ساخته می شوند و از این طریق شما می توانید قلمرو خود و منابع آن را گسترش دهید. اما در صورتی که بخواهید قلمرو خود را در شرایط بهتری قرار دهید باید از منطقه ی امن خود خارج شوید و با دیگر قلمروها تعامل داشته باشید، این تعامل می تواند اتحاد و یا جنگ باشد. به هر حال هدف این است که با تعاملات، منابع خود را افزایش دهید و یا در هنگامی که دیگر قلمروها به شما حمله کردند، با درخواست کمک از هم پیمانان خود، آسیب کمتری ببینید.

با اتحادی که با دیگر قلمروها خواهید داشت (Alliances) علاوه بر افزایش منابع خود می توانید هیولاها را نیز شکار کنید. هر کاری که در بازی انجام می دهید و هر تصمیمی که می گیرید باید منجر به افزایش منابع و دیگر امتیازات شما در بازی شود.

نحوه ساخت ساختمان های مختلف در بازی League of kingdoms

برای آنکه بتوانید ساختمان هایی را با هدف گسترش منابع خود در بخش بیرونی قلمرو بسازید باید مجوز این کار را داشته باشید. در بدو ورود شما به بازی لیگ آف کینگدامز، امکان فعالیت در یک قطعه زمین در بخش بیرونی برای شما فراهم است. اما باید بدانید که زمینی که شما در حال ساخت و ساز و برداشت منابع در آن هستید تنها زمین قلمرو شما نیست با این حال اگر بخواهید در دیگر قطعات نیز اقدام به ساخت ساختمان برای استخراج سنگ و طلا و… کنید باید حتما سطح قلعه در بخش داخلی قلمروتان به عدد مورد نظر رسیده باشد.

همان طور که در تصویر می بینید در قطعه زمینی که در ابتدا به شما داده شده است می توانید ساختمان های مختلف را بسازید که ما اقدام به ساخت آسیاب برای تولید غذا کرده ایم. اما اگر بیشتر دقت کنید متوجه خواهید شد که در قطعه زمین مجاور در بخش بالا و سمت راست تصویر قطعه زمینی وجود دارد که تنها زمانی برای شما باز خواهد شد که ساختمان قلعه در بخش درونی به سطح 10 رسیده باشد. Castle LV10 به همین معناست و در صورتی که شما بخواهید ساختمانی را در این بخش بسازید با خطایی با این پیغام که قلعه ی شما هنوز به سطح 10 نرسیده است مواجه خواهید شد.

و اما برای ساخت ساختمان ها در قطعات زمین فعال چکار باید کرد؟ انجام این کار بسیار ساده است، فقط کافی است که بر روی مکان خالی مشخص شده در قطعه زمین کلیک کنید و سپس در پنجره ای که برای شما باز می شود ساختمان موردنظر برای ساخت را انتخاب کنید. یادآوری می کنیم که گاهی به دلیل وجود برخی پیش نیازهایی که باید رعایت شود، امکان ساخت ساختمان تا زمانی که ساختمان پیش نیاز ساخته نشود برای شما فراهم نخواهد شد.

League of kingdoms

همان طور که پیش از این گفتیم با کلیک بر روی بخش های مشخص شده پنجره ای برای شما باز می شود که امکان انتخاب یک ساختمان را به شما می دهد. در ستون سمت راست و پایین تصویر، ساختمان پیش نیاز و سطح موردنظر آن مشخص شده اند. درواقع این تصویر به شما می گوید برای آنکه بتوانید یک آسیاب در بخش بیرونی قلمرو خود بسازید باید ابتدا قلعه ی شما به سطح 1 رسیده باشد با وجود علامت تایید در گوشه ی بالا و سمت چپ تصویر قلعه متوجه می شویم که پیش نیازها رعایت شده است و شما می توانید به راحتی و با کلیک بر روی گزینه ی BUILD ساختمان موردنظر خود را بسازید.

مدت زمان تعیین شده در گزینه ی آبی رنگ BUILD، مدت زمان ایجاد این ساختمان را نشان می دهد، درواقع این ساختمان تا یک ثانیه پس از کلیک بر روی گزینه ی BUILD ساخته و آماده ی استفاده خواهد بود. البته همیشه شرایط اینقدر ساده نیست و با افزایش سطوح ساختمان ها، مدت زمان موردنیاز برای ساخت آنها نیز افزایش خواهد یافت همچنین شما می توانید با کلیک بر روی گزینه ی نارنجی رنگ (INSTANT BUILD)، بلافاصله ساختمان خود را در جایگاه مشاهده کنید، درواقع در این حالت ساختمان موردنظر شما بدون فوت وقت ساخته خواهد شد البته این کار هزینه دارد و هزینه ی آن در قسمت بالایی گزینه ی نارنجی رنگ مشخص شده است که برای این ساختمان و سطح آن یک عدد الماس (Gem) است. همچنین در سمت چپ و بخش پایین تصویر میزان غذای تولید شده و ظرفیت این آسیاب مشخص شده است.

League of kingdoms

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید با انجام کارهایی که در مراحل پیش گفته شد آسیاب در جایگاه مشخص شده (جایی که در ابتدا کلیک کردیم) ساخته شده است و شما از این پس می توانید منابع خود را از این طریق و بدون خروج از قلمرو گسترش دهید. زمانی که ساختمان شما در حال ساخت یا ارتقا باشد نوار پیمایشی در زیر آن ظاهر می شود و زمان طی شده و باقی مانده تا انتهای ساخت و یا ارتقا را به شما نشان می دهد. همان طور که گفته شد در سطوح اولیه این زمان بسیار کم و از چند ثانیه تا چند دقیقه خواهد بود، اما با بالا رفتن سطح ساختمان ها، ارتقا و یا ساخت زمان بر خواهد شد و برای این کارها لازم است شما چندین ساعت منتظر بمانید.

یکی از پاداش هایی که با کارهای مختلف در بازی League of kingdoms از جمله Eventها در بخش Quest می توانید به دست آوردید، سرعت بخشیدن به کارها در بازی لیگ آف کینگدامز است. بنابراین زمانی که مدت زمان موردنیاز برای ساخت یا ارتقا ساختمان های مختلف در بازی طولانی شود می توانید با کلیک بر روی ساختمان مربوطه و سپس کلیک بر روی آیکن مثلث شکل که جایگزین آیکن ارتقا (پیکان رو به بالا) شده است، مدت زمان را یک دقیقه تا یک ساعت جلو بیاندازید. می توانید در صورت داشتن این امتیاز چندین بار از آن استفاده کنید.

به عنوان مثال در صورتی که مدت زمان لازم برای یک ارتقا یک ساعت و 17 دقیقه باشد از یک تسریع کننده یک ساعته، 10 دقیقه ای، 5 دقیقه ای و دو امتیاز یک دقیقه ای استفاده کنید و به این ترتیب زمانی را به انتظار نگذرانید. البته فراموش نکنید در صورتی که بخواهید بلافاصله ساختمان ساخته شود یا ارتقا یابد می توانید با صرف هزینه و کلیک بر روی گزینه ی نارنجی رنگ INSTANT BUILD و یا INSTANT LEVEL UP هم به این هدف برسید.

روش دوم ساخت ساختمان ها در بازی League of kingdoms

 • چکش نقره ای

چکش نقره ای که از ابتدای بازی لیگ آف کینگدامز به شما داده می شود امکان این را فراهم می کند که به وسیله ی آن ساخت وساز ساختمان ها را انجام دهید. شما با استفاده از این چکش در یک زمان تنها می توانید بر روی یک ساختمان کار کنید.

شما می توانید بر روی این چکش کلیک کرد و به این ترتیب بازی League of kingdoms، ساختمانی را به شما نشان می دهد که مدتی است کاری بر روی آن صورت نگرفته است و درواقع به آن رسیدگی نشده است. با کلید بر روی گزینه ی وسطی (از گزینه هایی که در زیر ساختمان مربوطه به نمایش در می آیند) می توانید ساختمان را بسازید یا ارتقا دهید.

 • چکش طلایی

استفاده از چکش طلایی رایگان نیست، شما با دریافت آن، این شانس را خواهید داشت که اولا در یک زمان بر روی دو ساختمان کار کنید (یکی به وسیله چکش نقره ای و دیگری به وسیله ی چکش طلایی) و دوم سرعت عملیات را افزایش دهید، با استفاده از چکش طلایی یک کار در زمان کوتاه تری نسبت به انجام همان کار با چکش نقره ای زمان می برد.

آموزش بازی League of kingdoms

ارتقا سطح ساختمان ها

ساختمان های موجود در بخش درونی و بیرونی قابل ارتقا هستند و شما می توانید با ارتقا آنها خدمات بهتری نیز دریافت کنید. برای ارتقا ساختمان ها ابتدا بر روی هر یک از ساختمان های موردنظر در بخش درونی که از پیش ساخته شده بودند و یا بر ساختمان های موجود در بخش بیرونی که خودتان با توجه به استراتژی تان اقدام به ساخت آنها کرده بودید، کلیک کنید و از بین زیرگزینه هایی که برای شما و در پایین همان ساختمان به نمایش در می آیند علامت فلش رو به بالا را انتخاب کنید.

همان طور که می بینید ساختمان قلعه در بخش درونی در سطح یک (CASTLE Lv.1) قرار گرفته است که با کلیک بر روی ساختمان سه گزینه پیش روی شما قرار می گیرند که هر کدام یک کار را بر عهده دارند. با کلیک بر روی علامت فلش به سمت بالا می توانید قلعه ی خود را به سطح دوم ارتقا دهید.

در این مرحله از ارتقا ساختمان (در اینجا ساختمان قلعه) در پنجره ی باز شده ابتدا به شما گفته می شود که چه ساختمانی در حال ارتقا است و قرار است به چه سطحی برسد. در زیر آن شرایط و ویژگی های قلعه بعد از ارتقا را خواهید دید، به عنوان مثال گفته شده است که با ارتقا قلعه به سطح دو می توانید دو گروه سرباز را برای به دست آوردن منابع مفرستید. میزان قدرت (Power) و دیگر مشخصلت نیز در این بخش آمده است. در بخش پایین و سمت راست نیز ساختمان های پیش نیاز را خواهید دید. درواقع به شما گفته شده است که در صورتی که بخواهید قلعه را از سطح یک به سطح 2 ارتقا دهید باید دروازه (Wall) و پادگان (Barrack) حداقل در سطح یک باشند.

گزینه ی آبی رنگ کار ساخت را انجام می دهد البته این کار 3 ثانیه زمان می برد که در صورتی که در سطوح بالاتر که این زمان بیشتر شد نخواستید زمان را از دست بدهید می توانید با صرف هزینه (الماس) بلافاصله ساختمان ارتقایافته ی خود را مشاهده کنید. ارتقا تمام ساختمان ها در بخش درونی و بیرونی به همین ترتیب است.

آموزش بازی League of kingdoms

ارتقا دادن ساختمان Academy

در صورتی که بخواهید این بخش را ارتقا دهید باید بر روی ساختمان Academy کلیک کنید و سپس از گزینه هایی که ظاهر می شوند بر روی علامت پیکان رو به بالا که وسط قرار گرفته است کلیک کنید. با این کار با صفحه ای همچون تصویر زیر روبه رو خواهید شد. همان طور که در تصویر هم می بینید با تکمیل هر کدام از این نوارهای پیمایش، یکی از ویژگی های آیتم هایتان ارتقا خواهند یافت. به عنوان مثال در این مورد (چون در تب BATTLE هستیم) نوارهای پیمایش ویژگی های سربازهای مختلف را نشان خواهند داد و با تکمیل نوار اول، HP یا خون سربازان  پیاده نظام (Infantry) افزایش خواهد یافت. نوار دوم مربوط به تیراندازان (Archery) و نوار سوم سواره نظام ها (Cavalry) را نشان می دهد. اما کاری که باید انجام دهید این است که بر روی نوار پیمایشی که هنوز به طور کامل ارتقا نیافته است کلیک کنید و سپس از پنجره ای که برای شما باز می شود بر روی گزینه ی Level Up کلیک کنید. این کار با توجه به سطح شما، مدتی طول خواهد کشید.

ارتقا سربازان نقش اساسی در موفقیت شما دارد چراکه قرار است شما علاوه بر به دست آوردن منابع مختلف در درون قلمرو خود به بیرون از قلمرو رفته و به شکار منابع در خارج از محدوده ی خود نیز اقدام کنید. در طی انجام این کار که گاهی به شما حمله خواهد شد و گاهی امتیاز و پاداش بعد از جنگیدن با یک قلعه ی دیگر را به دست خواهید آورد، شما به نیروی نظامی بالایی نیاز خواهید داشت. علاوه بر اینها شما برای دفاع از قلمرو خود نیز به نیروی بالای نظامی نیاز دارید هرچند تا زمانی که قلعه ی شما  به سطح 8 برسد، سپر دفاعی دارد که به صورت هاله ای گنبدی شکل بر روی قلمرو شما نشان داده می شود و به این معناست که دیگران نمی توانند به شما حمله کنند. این شرایط برای شما ایجاد شده است تا بتوانید در مراحل اولیه ی بازی لیگ آف کینگدامز بدون اینکه نگران حمله های خارجی باشید بازی را به صورت کامل یاد بگیرید و منابع مختلف برای مراحل بعدی را به دست آورید. اما پس از رسیدن به مراحل بالا شما باید با آگاهی کامل مراقب قلعه و دیگر ساختمان ها و البته منابع خود باشید.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید قلعه ی ما دارای محافظ یا Shield است و در اطراف برخی از منابع و دیگر قلمروها نیز این سپر دفاعی به چشم می خورند که با کلیک بر روی هر یک از قلعه ها متوجه خواهید شد که چه مشخصات و منابعی دارند، البته به دلیل سپر حفاظتی که چنین قلعه هایی دارند شما نمی توانید به آنها حمله کرده و منابع آنها را تصاحب کنید.

با کلیک بر روی علامت ذره بین در هر کدام از ساختمان ها می توانید سطح خودتان را مشاهده کنید و یا اینکه ببینید در صورت رسیدن به سطوح دیگر شرایط شما به چه صورت خواهد بود.

تربیت سربازان

برای تربیت سربازان باید بر روی علامت نقاب در سمت چپ تصویر کلیک کنید و یا اینکه بر روی ساختمان BARRACK کلیک کنید و از گزینه هایی که برای شما به نمایش در می آیند بر روی گزینه ی نقاب (اولین گزینه از سمت راست) کلیک کنید.

نبرد در خارج از قلمرو

برای آنکه بتوانید به محیط بیرون از قلمرو خود بروید که بتوانید منابع بیشتری را به دست بیاورید، باید ابتدا در صفحه ی اصلی بازی لیگ آف کینگدامز بر روی گزینه ی FIELD در پایین و سمت راست تصویر که با یک نقشه نشان داده شده است کلیک کنید.

آموزش بازی League of kingdoms

با کلیک بر روی علامت نقشه در مرحله ی پیش، با محیطی همچون آنچه در تصویر پایین می بینید مواجه خواهید شد. همان طور که می بینید برخی از قلمروها هاله ای شفاف به دور خود دارند که نشان دهنده ی یک سپر محافظتی برای آنهاست و به این معناست که شما نمی توانید به آنها حمله کنید. با کلیک بر روی هر آیتمی که در این محیط وجود دارد می توانید موارد مختلف از جمله تعداد نیروها، سطح قلعه، منابع موجود و… را مشاهده کنید. حالا این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا حمله به آن مورد با توجه به امکانات خودتان و نیروی مقابلتان به نفع شما است یا خیر.

با کلیک بر روی هر مورد گزینه هایی برای شما به نمایش در می آیند، گزینه ی اول (از سمت راست) به شما اجازه ی جاسوسی از دشمن را می دهد، گزینه ی دوم به شما امکان این را می دهد که با کمک هم گروه های خود به آن دشمن حمله کنید. گزینه ی سوم امکان استفاده از مهارت هایی که دارید که با نام BUFF شناخته شده اند را برای شما ممکن می کند. با کلیک بر روی گزینه چهارم می توانید به صورت انفرادی به دشمن حمله کنید و گزینه ی آخر پروفایل دشمن را به شما نشان می دهد تا به این ترتیب بتوانید مشخصات آن را ببینید. توجه داشته باشید که قلعه هایی که نام آنها با آبی نوشته شده است هم گروه های شما، آنهایی که نامشان با رنگ سفید نوشته شده دشمنان شما و نام خودتان با رنگ سبز نوشته شده است.

برای کسب منابع بیشتر به هیولاها و قلعه های دشمن و دیگر موارد موجود در این محیط حمله کنید. شما می توانید با فشردن و نگه داشتن دکمه ی سمت چپ ماوس و درگ کردن مناطق بیشتری را زیر نظر داشته باشید و به دنبال منابع بهتر در دوردست هم باشید. در نهایت باید اضافه کنیم که برای برگشت به محیط قلعه خود با کلیک بر روی علامت قلعه در پایین و سمت راست تصویر به محیط قلعه بر می گردید.

فروش و قیمت گذاری آیتم های مختلف

برای فروش آیتم هایی که در بازی League of kingdoms به دست آورده اید می توانید به راحتی و با مراجعه به وبسایت اوپن سی که پلتفرمی مخصوص برای ساخت و فروش NFTها است آیتم های خود را به فروش برسانید. درواقع از این طریق است که شما به درآمد می رسید و می توانید آن را نقد کنید و تا پیش از این توکن هایی داشتید که تنها در محیط بازی League of kingdoms ارزش داشتند.

سعی کنید حتی اگر بازی را در گوشی موبایل خود انجام می دهید، فروش آیتم ها در اوپن سی (Open Sea) را به وسیله ی کامپیوتر انجام دهید. اما برای فروش آیتم ها ابتدا وارد حساب کاربری خود در بازی League of kingdoms شوید و سپس بر روی پروفایل خود کلیک کنید. در پنجره ای که برای شما باز می شود تب NFT را انتخاب کنید و از میان انواع NFTهای موجود، NFT موردنظرتان را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که در صورتی که کیف پول خود را به بازی وصل نکرده باشید می توانید با کلیک بر روی گزینه ی Connect Wallet این کار را به راحتی انجام دهید. در اینجا یادآوری می کنیم که پیش از این کار حتما شبکه ی Polygon را در کیف پول خود انتخاب کنید چراکه در صورتی که بخواهید از شبکه ی اتریوم استفاده کنید کارمزد مبادلات شما بسیار بالا خواهد بود. (شبکه ی پالیگان لایه ی دوم شبکه ی بلاک چین اتریوم است)

آموزش بازی League of kingdoms

در صورتی که منابع شما به حدی رسیده باشد که قابلیت فروش داشته باشند باید اول آنها آنها را ضرب کنید یعنی به NFT قابل فروش تبدیل کنید. برای این کار با انتخاب توکن موردنظر (در اینجا Resources) از ستون سمت چپ می توانید با کلیک بر روی گزینه ی MINT آنها را برای فروش آماد کنید.

در این مرحله باید منبعی که قصد فروش آن را دارید از بالا انتخاب کنید و سپس از بخش پایینی تعداد آنها را مشخص کنید. شما می توانید یک، پنج یا 10 میلیون از این منابع را MINT کنید. توجه داشته باشید که پلتفرم بازی League of kingdoms، 40 درصد از منابعی که برای MINT کردن انتخاب می کنید را به عنوان بخشی از کارمزد دریافت خواهد کرد. در نتیجه می توان گفت که حداقل میزان قابل فروش منبع غذا (که با شکل بلال مشخص شده است) یک میلیون و چهارصد هزار واحد است که بازی 400 واحد آن را بر می دارد و تنها یک میلیون از منابع شما MINT خواهد شد. تعداد مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه ی MINT کلیک کنید.

League of kingdoms

حالا زمان آن رسیده که به پلتفرم اوپن سی (Open Sea) رفته و باز هم کیف پول متامسک خودتان را به آن متصل کنید. با این کار پس از کلیک بر روی پروفایل منابعی که MINT کرده بودید را در اینجا خواهید دید.

برای فروش کافی است که پس از کلیک بر روی علامت سه نقطه در پایین آیتم MINTشده، گزینه ی Sell را انتخاب کنید. پس از این گزینه ی آبی رنگ Sell را در پایین و گوشه ی سمت راست تصویر خواهید دید که باز هم باید بر روی آن کلیک کنید.

در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود قیمت را در کادر اول و بر حسب اتریوم وارد کنید و سپس دوره ی فروش را انتخاب کنید. این دوره درواقع مدت زمان لیست شدن آیتم در اوپن سی را نشان می دهد و گفته می شود که در صورت اتمام این دوره آیتم از لیست فروش درآید. در نهایت با کلیک بر روی گزینه ی Complete Listing کار لیست کردن NFT شما به پایان می رسد و حالا شما باید منتظر فروش NFT خود باشید، البته در صورتی که قیمت را درست انتخاب کرده باشید.

اگر در استفاده از وبسایت اوپن سی (Open Sea) به مشکل برخوردید می توانید از وبسایت Play Dapp نیز برای فروش منابع و دارایی های خود استفاده کنید.

ارتقا به سطح VIP

ارتقا دادن سطح VIP به شما کمک می کند که با سادگی بیشتری بتوانید امتیاز کسب کنید و درواقع منابع مختلف را جمع آوری کنید. به عنوان مثال در صورتی که شما به VIP سطح 10 برسید چکش طلایی برای همیشه و بدون محدودیت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای مشاهده ی سطح VIP خود با کلیک بر روی علامت پرچم در کنار پروفایل در بالا و سمت چپ تصویر به اطلاعات مورد نظر در رابطه با VIP خود دسترسی خواهید داشت. شما در بازی Leauge of kingdoms می توانید به چند طریق سطح VIP خود را ارتقا دهید. پس از کلیک بر روی بخش VIP در پنجره ای که برای شما باز می شود بر روی علامت + کلیک کنید. در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود در صورتی که امتیاز VIP داشته باشید، در مقابل آن گزینه ی آبی رنگ USE را خواهید دید. در این حالت تنها کافی است که بر روی این گزینه کلیک کنید تا امتیاز شما افزایش یابد. اما در صورتی که شما امتیازی را کسب نکرده باشید نیز می توانید با کلیک بر روی گزینه ی نارنجی رنگ BUY & USE به معنای “بخر و استفاده کن” امتیاز VIP خود را افزایش دهید. اجازه دهید به روش های مختلفی که منجر به افزایش امتیاز VIP می شوند اشاره کنیم:

 • Alliance

با رفتن به بخش Alliance و سپس کلیک بر روی تب SHOP می توانید آیتم های مختلفی که از این بخش قابل دستیابی هستند را ببینید. اما برای خریداری آیتم ها در این بخش به کوین Alliance احتیاج دارید که می توانید آن را از تب Technology از همین بخش (Alliance) به دست آورید. شما با Donate کردن به صورت روزانه در این بخش می توانید به 10 هزار کوین Alliance برای خرید آیتم های این قسمت دسترسی داشته باشید. با دریافت کوین ها حالا شما قدرت خرید دارید که می توانید با مراجعه به بخش SHOP آیتم موردنظر خود را (در اینجا VIP point) را تهیه کنید.

 • Trading Post

یکی از ساختمان ها در بخش درونی قلمرو شما ساختمان Trading Post است که می توان آن را بازار یا مارکت نیز در نظر گرفت. با رسیدن به سطح 4 VIP می توانید با پرداخت 5000 سکه ی طلا که در طی بازی لیگ آف کینگدامز یا به هر طریقی به دست آورده اید، 10 امتیاز برای VIP به دست آورید.

 • مبارزه با هیولا

تعدادی هیولا در خارج از قلمرو شما وجود دارند که با مبارزه و نبرد با نوع هیولای Deathkar می توانید در صورت پیروزی امتیاز VIP را در کنار دیگر پاداش ها دریافت کنید.

کاربرد قطعات پازل

ممکن است تکه پازل هایی در مراحل مختلف بازی نصیب شما شوند که کاربرد آنها را ندانید، در این بخش به بررسی اهمیت و کاربرد این قطعات که در سطوح و رنگ های مختلف هستند خواهیم پرداخت. پازل های آبی جادویی (Magic)، بنفش افسانه ای (Epic) و خاکستری ها معمولی (Normal) هستند. شما می توانید در Eventهای مختلف این قطعات پازل را به دست آورید و یا اینکه در بخش Chest که مربوط به ساختمان خانه گنج (یکی از ساختمان ها در بخش درونی) است، این قطعات پازل را به صورت پاداش دریافت کنید.

اما استفاده و کاربرد این قطعات رنگی پازل نیز به اندازه ی به دست آوردن آنها مهم است. باز هم باید به ساختمان Treasure House مراجعه کنید، با کلیک بر روی این ساختمان، گزینه ی سمت راست را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.

League of kingdoms

حال بر روی تب Treasure در پنجره ی باز شده، آیتم های مختلفی را خواهید دید. هر کدام از این آیتم ها ویژگی ها و امتیازاتی به شما خواهند داد که با کلیک بر روی هر کدام آن را انتخاب کرده اید. برای تهیه ی این آیتم ها و اضافه کردن برخی ویژگی ها به ابزار یا قلعه و به طور کلی به قلمرو خود به قطعات پازل نیاز دارید. حالا باید بر روی آیتم موردنظرتان کلیک کنید.

با کلیک بر روی آیتم موردنظر پنجره ای برای شما باز خواهد شد. حالا باید بر روی Upgrade کلی کنید، در بخش Upgrade آمده است که شما برای این آیتم به 20 قطعه پازل سطح نرمال نیاز خواهید داشت، با کلیک بر روی علامت + در نوار زیر قطعه پازل می توانید قطعات پازل خود را اضافه کنید. (13 قطعه پازل نرمال پیش از این در این ابزار وجود داشتند و شما باید قطعاتی را به آنها اضافه کنید)

همان طور که می بینید آیتم انتخاب شده از نوع Normal است در نتیجه برای این آیتم به پازل هایی از نوع معمولی (Normal) نیاز خواهیم داشت. برای این آیتم به 20 قطعه پازل نیاز خواهید داشت، موجودی ما از این پازل های معمولی (Normal) 41 واحد است که باید 20 عدد آن را برای این آیتم هزینه کنیم. برای این کار با کلیک بر روی علامت + می توان رقم پازل را به 20 رساند و یا آن را تایپ کرد و به این ترتیب آیتم موردنظر نظر را با قطعات پازل مبادله کرد. در نهایت باید بر روی گزینه ی Exchange کلیک کرد. با این کار گزینه ی Upgrade که در مراحل پیش بر روی آن کلیک کرده بودید فعال خواهد شد.

همان طور که اشاره شد این گزینه یعنی Upgrade حالا فعال شده است و شما با کلیک بر روی آن می توانید مبادله را به اتمام برسانید و از این پس از امتیازات آیتمی که تهیه کرده اید استفاده کنید. با این کار (برای آیتمی که ما تهیه کردیم) سرعت جمع کردن طلا دوبرابر خواهد شد. البته با توجه به تعداد پرهای ستاره ای که در مقابل گزینه ی Upgrade وجود دارد شما می توانید این عملیات را تکرا کنید. به عنوان نمونه برای این مورد امکان ارتقا دادن تا 5 بار وجود دارد که با انجام آنها سرعت عملیات ابزار بالا خواهد رفت. البته در Upgradهای بعدی هزینه های پرداختی متفاوت خواهد بود و شما به تعداد بیشتری از قطعات پازل معمولی نیاز خواهید داشت.

باف ها در بازی League of kingdoms

به طور کلی هدف در بازی این است که شما به طرق مختلف به منابع خود اضافه کنید و از این طریق امکان کسب درآمد خود را افزایش دهید، در این مسیر استفاده از برخی از امکانات موجود (البته با توجه به سطح شما) به شما کمک می کند که با سرعت بیشتر بتوانید منابع بهتر و بیشتری را به دست آورید. در اینجا لازم است یادآوری شود که بازی League of kingdoms یک بازی استراتژیک است در نتیجه ممکن است شما و فرد دیگری دقیقا در یک سطح باشید و منابع مشترکی در اختیار داشته باشید اما هر یک به نوعی از منابع و امکانات خود استفاده کنید و همین عامل منجر به نتایج مختلف شود.

بخش Buff در بازی لیگ آف کینگدامز، که با کلیک بر روی آیکن صاعقه در پایین و سمت راست تصویر به آنجا خواهید رسید، امکاناتی را نشان می دهد که با کمک آنها شما می توانید توانایی های بالایی در بازی داشته باشید. به عنوان مثال یکی از باف های موجود در این بخش این امکان را به گیمر می دهد که مسیر بین قاره ای را با سرعت بالا و در زمان کم طی کند. در چنین حالتی در صورتی که گیمر بتواند مکان هایی را پیدا کند که سرشار از منابع هستند، می تواند با رفتن به آن مناطق منابع موجود را برای خود بردارد و درواقع درآمد خود را افزایش دهد.

نکات مهم در بازی League of kingdoms

 • سعی کنید حداقل 10 میلیون عدد از یکی از منابع را جمع آوری کنید و پس از آن در صورت تمایل اقدام به فروش آن در پلتفرم اوپن سی (Open Sea) کنید.
 • در هنگام جستجوی نام بازی League of kingdoms در پلتفرم اوپن سی حتما آیتم مربوط به شبکه ی پالیگان (Polygon) را انتخاب کنید در غیر این صورت احتمال به فروش نرفتن منابع شما وجود خواهد داشت.
 • بهتر است در ماه اول شروع بازی هیچ کدام از منابع خود را به فروش نرسانید و در عوض به فکر تقویت قلمرو و قلعه ی خود باشید.
 • در زمان نگارش این مقاله گفته شده است که توکن DRAGO در طی دو هفته ی آینده در بازی League of kingdoms فعال خواهد شد همین موضوع می تواند به ارتقا ارزش بازی کمک کند، پس اگر منابعی را به دست آورده اید هم، فعلا به فروش آنها فکر نکنید چراکه احتمالا ارزش آنها بیشتر خواهد شد.
 • کیف پول متامسک مناسب ترین کیف پول برای این بازی لیگ آف کینگدامز به شمار می آید.
 • با خرید زمین (Land) شما صاحب توکنی به نام Dai خواهید شد.
 • با پرورش اژدها (که قرار است وارد بازی شود) شما توکن DST دریافت خواهید کرد.
 • همان طور که گفته شد هنوز اژدهایی در بازی وجود ندارد اما شما می توانید با انجام Questها به تخم اژدها در بازی دسترسی داشته باشید که گاهی به عنوان پاداش به شما داده خواهد شد.
 • با مبارزه و نبردی که در بیرون از قلمرو خود با goblin LV.3 خواهید داشت، در صورت پیروزی نیز تخم اژدها به دست خواهید آورد. البته این امکان زمانی برای شما فراهم خواهد شد که سطح قلعه ی شما حداقل به 20 رسیده باشد.

سخن پایانی

بازی League of kingdoms یک بازی ساده اما استراتژیک است که به کاربران خود اجازه می دهد بدون پرداخت حتی یک دلار به درآمد برسند. البته برای موفقیت در این بازی علاوه بر دانستن چگونگی اجرا بازی که بسیار ساده است باید بتوانید یک استراتژی برای خود طراحی کنید تا بتوانید از طریق آن منابع خود را افزایش داده و به درآمد برسید. با انجام بازی لیگ آف کینگدامز شما احساس یک پادشاه را خواهید داشت که در تلاش برای اداره ی قلمرو خود است و در این مسیر سعی می کند از تمام امکانات موجود استفاده کند. سعی ما بر این بود که این بازی کریپتویی را به طور کامل به شما معرفی کنیم. همان طور که می بینید حتی با انجام بازی هم می توان در حوزه ی بلاک چین به درآمد رسید، بهترین راه برای سرعت بخشیدن به مسیر ساودسازی شما در هر بخش از عرصه ی ارزهای دیجیتال، شرکت در یک کلاس ارز دیجیتال می تواند کمک بزرگی برای شما به حساب بیاید. روش های بیشمار و رایگان دیگری نیز هستند که می توانید به راحتی از آنها کسب درآمد کنید.

سوالات متداول

بله، بازی League of kingdoms یک بازی Play to earn است به این معنی که شما می توانید با انجام بازی به درآمد برسید. همچنین شما در این بازی به سرمایه ی اولیه نیاز نخواهید داشت.

امکان انجام بازی در گوشی های موبایل با سیستم عامل های اندروید و IOS و همچنین به صورت تحت وب وجود دارد.

شما به عنوان گیمر با جمع آوری منابع مختلف و شرکت در Eventها، باز کردن صندوق ها (Chest) و فعالیت در بیرون از قلمرو خود با جنگیدن و یا برداشتن منابع می توانید امتیاز کسب کنید.

توسعه و فروش توکن های Land، جمع آوری و فروش منابع (Resources)، فروش پوسته ها (SKIN)، توکن Drago که به زودی به بازی اضافه خواهد شد، استیک کردن (Staking) توکن LOKA که در حین بازی به دست می آید.

با MINT کردن منابع به دست آمده از تب NFT در بخش پروفایل و اتصال کیف پول در پلتفرم اوپن سی و سپس لیست کردن و فروش آیتم در اوپن سی. البته می توان از پلتفرم Play Dapp نیز به این منظور استفاده کرد.

متامسک بهترین کیف پول برای بازی League of kingdoms است، البته از آنجایی که این بازی بر بستر بلاک چین اتریوم است می توان از کیف پول های آن نیز استفاده کرد.

بخش درونی قلعه، بخش بیرونی قلعه، نقشه که شامل محیط خارجی قلمرو است.

ادامه مطلب
gamefi (گیم فای)
گیم فای (Gamefi) یا Play To...

GameFi یا Play To Earn چیست؟

امروزه GameFi به مفهومی بسیار محبوب در صنعت بازی و بلاک چین تبدیل شده است. کاربران بازی های ویدئویی که برای انجام یک بازی آنلاین باید پول پرداخت کنند، بازی های بر مبنای بلاک چین گزینه جذابی برای آن هاست که درعوض می توانند برای زمان و تلاش خود پاداش دریافت کنند و به اصطلاح Play To Earn با بازی کردن پول دربیاورند. به زبانی ساده می توان گفت GameFi ترکیبی از بازی های ویدئویی (Gaming) و بازار ارز دیجیتال غیرمتمرکز (DeFi) است. فناوری مورد استفاده برای این نوع بازی های ویدئویی، فناوری بلاک چین است که به بازیکنان این اجازه را می دهد تا تنها مالک تأییدشده منابع مجازی در بازی باشند. پروژه های بازی های ویدئویی GameFi روی سیستم بلاک چین اجرا می شوند که به بازیکنان این امکان را می دهد، مالکیت قابل تأییدی بر آیتم های مجازی در بازی داشته باشند.

در بازی های ویدئویی قدیمی، مدل بیشتر آن ها به این صورت است که باید برنده بشوید تا جایزه بگیرید که در آن بازیکنان باید برای به دست آوردن مزیتی مانند ارتقا، کاهش زمان انتظار یا خرید یک شیء مجازی هزینه پرداخت کنند. از سوی دیگر، گیم فای به صورت «play to earn» است؛ یعنی شما می توانید با بازی کردن حتی بدون برنده شدن پاداش دریافت کنید. در این نوع بازی ها، همه گیمرها می توانند به لطف تجربه خود یا زمانی که سرمایه گذاری کرده اند، درآمد کسب کنند. نکته مهم این است که در بازی های GameFi، فعالیت هایی که به شما پاداش می دهند، بسته به نوع بازی متفاوت است، اما به طورکلی به مهارت ها و استراتژی های شما نیاز دارد.

تاریخچه Play To Earn چیست؟

به نوعی تاریخچه بازی های گیم فای به زمانی برمی گردد که یک سخنرانی در کنفرانس جهانی بلاک چین که در نوامبر 2019 در Wuzhen چین برگزار شد، بنیان گذاران MixMarvel یک استودیوی بازی سازی بلاک چین بر امکانات استفاده از فناوری بلاک چین برای متحول کردن صنعت بازی های ویدئویی تأکید کردند. با این حال اصطلاح «GameFi» اولین بار برای توصیف این روند جدید توسط آندره کرونیه، بنیان گذار Yearn.finance در یک توییت در سپتامبر 2020 استفاده شد. از آن زمان، این اصطلاح به طور گسترده ای برای اشاره به بازی های ویدئویی تعبیه شده با عناصر مالی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین استفاده شده است. این پروژه ها از محبوبیت بازی های ویدئویی، همراه با ویژگی های منحصربه فرد ارزهای دیجیتال استفاده می کنند تا GameFi را به فضایی جذاب تبدیل کنند. اولین نسخه های نمونه بازی های GameFi شامل سرورهای اولیه Minecraft بر مبنای ارز دیجیتال بیت کوین است. سایت Gambit.com بازی های آنلاینی مانند Bombermine  و خدمات همتا به همتا که با آن گیمرها می توانند از تلاش های آنلاین خود کسب درآمد کنند، ارائه می دهد.

Play To Earn چگونه کار می کند؟

گیم فای (Gamefi) یا play to earn

پروژه های مختلف GameFi معمولاً دارای چند نوع اشتراک هستند. آیتم های درون بازی مانند آواتارها، زمین، لباس ها، سلاح ها، طلا، توکن ها و حیوانات خانگی به عنوان NFT نشان داده می شوند. توکن های دیجیتال غیر قابل تعویض مالکیت این اشیای دیجیتال را برای شما تأیید می کنند. بازیکنان این اقلام را از طریق بازی کردن به دست می آورند و می توانند آن ها را در بازارهای NFT برای کسب سود معامله کنند یا آن ها را با ارزهای دیجیتال مبادله کنند که به نوبه خود می توانند با پول فیات مبادله شوند. همان طور که قبلاً ذکر شد، روش های دریافت پاداش توسط گیمر بسته به نوع بازی تغییر می کند؛ با این حال بیشتر پروژه های GameFi دارای ویژگی های زیر هستند:

NFT و توکن های غیر قابل تعویض

NFT ها دارایی های دیجیتالی هستند که با استفاده از فناوری بلاک چین تولید می شوند. برخلاف توکن های قابل معامله، NFT ها منحصربه فرد، غیر قابل تقسیم و مخصوص به یک فرد هستند و نمی توان آن ها را جا به جا کرد. همانند بازی های قدیمی کاربران می توانند آواتارها، حیوانات، خانه ها، ابزارها و… را که در NFTمشخص شده اند، نگه داری کنند. از آنجا که گیرها در گیم فای می توانند منابع خود را با ارزهای رمزنگاری شده مبادله کنند، درنهایت به مقداری از توکن ها می رسند.

DeFi امور مالی غیرمتمرکز

DeFi یک شبکه ارز دیجیتال است که به واسطه های مالی مرکزی مانند بانک ها متکی نیست و درعوض از قراردادهای هوشمند روی بلاک چین استفاده می کند؛ برای مثال در برخی پروژه های  GameFiقمار مجاز است؛ بنابراین بازیکنان می توانند برخی از توکن های خود را مسدود کنند تا مقداری منابع به دست بیاورند.

ساختار بازی های گیم فای به چه شکل است؟

بازی های اولیه GameFi از بلاک چین بیت کوین استفاده می کردند، اما هزینه تراکنش ها و نبود سرعت سبب شد تا شبکه بلاک چین با قرارداد هوشمند اتریوم فعال شود. توسعه دهندگان بازی کریپتو به طور گسترده ای از اتریوم استفاده می کنند و هنوز هم این شبکه بلاک چین بسیار محبوب است، اما به دلیل فضای محدود بلاک ها، مشکلات عملی زیادی نیز دارد. این آسیب پذیری زمانی برجسته شد که ویروسی به اسم CryptoKitties، شبکه اتریوم را در اواخر سال ۲۰۱۷ مشغول کرد و سبب افزایش سرسام آور هزینه های تراکنش اتریوم شد. به دلیل محدودیت های فضای بلاک در اتریوم، تراکنش هایی که به زمان های تسویه سریع تر نیاز دارند، ماینرها را تشویق می کنند تا از طریق مدل کارمزد، این موارد را پیش از دیگر تراکنش ها اضافه کنند. از آنجا که ریکوئست ها از فضای یک بلوک موجود بیشتر می شوند، هزینه های تراکنش افزایش می یابد و قیمت برخی از منابع کاربران گیم فای را کاهش می دهد. در مواجهه با این مشکلات، برخی توسعه دهندگان بازی های کریپتو و گیم فای از لایه پایه اتریوم به شبکه های بلاک چین سریع تری نقل مکان کردند. بلاک های این شبکه ها ظرفیت بزرگ تری نسبت به اتریوم دارند؛ مانند Solana، Polkadot، Polygon، Wax BSC و…

پروژه های GameFi دارای سطوح و ابعاد زیادی برای پیشرفت هستند. گیمرها می توانند با اختصاص زمان به بهبود شخصیت های خود، کسب درآمد از دارایی های زمین خود با توسعه ساختارهایی که سایر بازیکنان برای بازدید از آن ها پول پرداخت می کنند، یا مبارزه با سایر بازیکنان در مسابقات درآمد خود را افزایش دهند. شما به عنوان یک بازیکن، هر دارایی درون بازی را که به دست می آورید، برای شماست؛ حتی اگر سرور خاموش باشد یا شرکت بازی دچار نقص فنی بشود. این امر سبب می شود که بازی های کریپتو و گیم فای به یک منبع درآمد واقعی برای گیمرها حتی زمانی که سرگرم هستند تبدیل شود. برخی از گیمرها حتی می توانند به صورت تمام وقت درآمد داشته باشند.

مزایای گیم فای (Play To Earn) چیست؟

گیم فای (Gamefi) یا play to earn

امروزه مفاهیمی مانند سرمایه گذاری، استخراج نقدینگی و بازدهی مالی، مسیر خود را در پروژه های GameFi باز کرده اند. همه این ها راه هایی هستند که بازیکنان می توانند درآمد غیرفعالی درون بازی داشته باشند. همچنین گیمرها می توانند دارایی های درون بازی خود را برای کسب سود سالانه و سایر جوایز به اشتراک بگذارند که می شود از آن ها برای بازکردن سطوح جدید یا خرید آیتم های اضافی درون بازی استفاده کرد. در عین حال بازیکنان می توانند با وثیقه گذاشتن دارایی های خود در بازی وام بگیرند.  GameFiمانند هر فناوری دیگری که مبتنی بر بلاک چین است، به تازگی شروع به تکان دادن صنعت سنتی بازی های آنلاین کرده است. با ترکیب شبکه DeFi، NFT  ها و عناصر فناوری بلاک چین، بازی های آنلاین را همان طور که گفتیم، برای کسب درآمد تغییر داده اند. پروژه های GameFi اشکال مختلفی دارند، اما بیشتر بازی های محبوب رمزنگاری و NFT ویژگی هایی مشترک دارند که آن ها را از بازی های آنلاین سنتی متمایز می کند.

گیم فای جایی است که بازی های کریپتو برای کسب درآمد، اسکریپت ها و سبک بازی را تغییر می دهند، به گیمرها اجازه می دهند ارزش واقعی را به خریدهای درون بازی خود اضافه کنند. اقلام و محصولات درون بازی در یک بلوک از بلاک چین که در یک شبکه رمزنگاری اجرا می شود، ذخیره می شوند. یکی دیگر از مزیت های گیم فای این است که فناوری بلاک چین اجازه می دهد تا توکن ها و آیتم های درون بازی با ارزهای دیجیتال و درنهایت پول نقد واقعی و فیات معامله شوند. برای افزایش تجربه بازی و پیشرفت، بازیکنان بازی آنلاین مواردی مانند سکه، اسلحه، زندگی اضافی، شخصیت های سفارشی، لباس ها، آواتارها، لوازم جانبی و غیره را مستقیم از بازی خریداری می کنند. گیم پلی سنتی شامل خرید از فروشگاه های متعلق به توسعه دهندگان بازی است و توسعه دهندگان را به درآمد می رساند. این امر می تواند تجربه بازی آنلاین بازیکنان را محدود کند؛ به ویژه آن هایی که نمی خواهند پول زیادی را برای بازی خرج کنند. از سوی دیگر با بازی های کریپتو و گیم فای این خریدها با ارزهای رمزنگاری شده انجام می شود.

بدون هزینه اولیه

بیشتر بازی های GameFi برای دانلود و بازی کردن به صورت رایگان هستند که سبب می شود نسبت به بازی های سنتی در دسترس تر باشند؛ درحالی که هیچ هزینه اولیه ای برای آن ها وجود ندارد، اما برخی از بازی ها ممکن است از شما بخواهند که توکن ها، کاراکترها و موارد دیگر را برای شروع بازی خریداری کنید.

مالکیت دائمی دارایی های درون بازی

یکی دیگر از مزایای بازیکنان GameFi این است که می توانند دارایی ها و NFT های خود را برای همیشه در بلاک چین ذخیره کنند. این امر برخلاف بازی های سنتی است؛ یعنی اگر سیستم شما خاموش شود، سبب از دست رفتن تلاش و پیشرفت شما در بازی نمی شود. علاوه بر این، بازی های آنلاین سنتی به اندازه بازی های رمزنگاری مبتنی بر بلاک چین امن نیستند و آن ها را در برابر حملات هکرها آسیب پذیر می کند.

مکانیک آسان برای یادگیری

پروژه های GameFi مکانیسم های گیم پلی ساده ای را برای گیمرها طراحی می کنند. این مزیت سبب درک و پیمایش آسان گیمرها در گیم فای می شود. این رویکرد ساده موانع را کاهش می دهد و جذب قابل توجهی را به همراه دارد. بازیکنان با هر سن و تجربه می توانند به راحتی در این بازی ها شرکت کنند.

انواع بازی های گیم فای یا Play To Earn

۱- اسپلینترلندز

این بازی تاکتیکی کارتی با دیگر بازی هایی که ممکن است تا به امروز تجربه کرده باشید کمی متفاوت تر است زیرا یک بازی غیرفعال است که تمرکز اصلی آن بر روی پیدا کردن و آماده سازی کارت های مختلف می باشد. تمامی نبردها به صورت کاملا خودکار اجرا می شود و کاربر فقط باید روی پیدا کردن کارت های بازی تمرکز کند. در این بازی نیازی نیست که روی استراتژی بازی تمرکز کنید و به همین خاطر تقریبا یک تجربه جدید به شمار می رود.

۲-اکسی اینفینیتی

احتمالا معروف ترین بازی Play to Earn دنیا اکسی اینفینیتی است و اگر طرفدار دنیای GameFi باشید احتمالا اسم این بازی را هم شنیده باشید. در این بازی کاربر باید موجوداتی که با اسم آکسی شناخته می شوند را جمع آوری کند و آکسی های جدیدی را از طریق آن ها ایجاد نماید و پرورش دهد. سپس از آن ها در بازی های PvP و در مقابل دیگر پلیرها استفاده کند. از طریق این بازی کاربر می تواند درآمد کسب کند و از آن برای تولید مثل و پرورش اکسی استفاده کند. سپس می توانید اکسی هایی که پرورش داده اید را نیز داخل مارکت پلیس بازی بفروشید.

۳- SORARE

SORARE یکی از بهترین بازی ها در زمینه جمع آوری کلکسیون NFT است و ارتباط بسیار نزدیکی با باشگاه های فوتبالی معروف در دنیا دارد. کاربران داخل این بازی، بازیکن های فانتزی را برای تیم خودشان جذب می کنند و از طریق آن ها با دیگر تیم ها رقابت خواهند کرد. با این وجود برنده شدن در این بازی آسان نیست و خلق یک تیم قوی به زمان و پول زیادی نیاز دارد. با این وجود برای طرفداران فوتبال، این بازی یکی از بهترین بازی های بلاکچین و جمع آوری NFT به شمار می رود.

۴- Gods Unchained

Gods Unchained نیز یکی دیگر از بازی های Play to Earn و جمع آوری کلکسیون NFT می باشد و در حال حاضر بهترین بازی در این زمینه به شمار می رود. در این بازی تمامی عناصری که ممکن است انتظارش را داشته باشید وجود دارد و می توانید کارت های مختلفی که به عنوان NFT عرضه می شوند را جمع آوری کنید و از آن ها برای پیروزی در نبردهای مختلف استفاده کنید. همچنین امکان تقویت و فروش کارت های جمع آوری شده به قیمت بالاتر نیز وجود دارد. با برنده شدن و افزایش رتبه نیز کارت های جدیدتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

۵- سندباکس

سندباکس یکی از پروژه های آینده دار در زمینه متاورس است که یک دنیای مجازی کامل برای شما ایجاد خواهد کرد و می توانید به راحتی در قسمت های مختلف آن به گشت و گذار بپردازید. مهم ترین مزیت این بازی امکان ارتباط با کاربران دیگر و شرکت در جوامع مختلف است. همچنین می توانید بسته به نیاز خودتان کارهای مختلفی را داخل این بازی انجام دهید و تنها محدودیت آن خلاقیت خود شما است. در این بازی صرف نظر از سطح مهارت و دانشی که دارید می توانید فعالیت های مختلفی را انجام دهید و به کسب درآمد بپردازید.

چگونه بازی های گیم فای را شروع کنیم؟

در ابتدا تنها کافی است یک کیف پول بسازید! برخلاف بازی های سنتی که در آن ها به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید، در بازی هایی که از فناوری بلاک چین استفاده می َشود، باید هویت خودتان را با استفاده از کیف پول تأیید کنید. با توجه به نوع بازی، شما باید کیف پول موردنیاز با آن را تهیه کنید؛ برای مثال بازی معروف Axie Infinity به یک کیف پول سازگار با اتریوم نیاز دارد. بازی Cryptoblades نیز از کاربران می خواهد MetaMask را دانلود کنند و پس از خریداری ارز Binance (BNB)  آن را با ارز دیجیتال اصلی بازیSKILL مبادله کنند. برای شروع بازی در بیشتر بازی های GameFi و کسب سود، باید از طریق آواتار خود یا دارایی های دیجیتال مشابه منابع موردنیاز شروع بازی را بخرید؛ یعنی قبل از شروع بازی باید آن ها را خریداری کرده باشید؛ به عنوان مثال Axie Infinity از بازیکنان خود می خواهد برای شروع بازی، سه Axie  در کیف پول خود داشته باشند.

آینده بازی های گیم فای

گیم فای (Gamefi) یا play to earn

اگرچه منشأ GameFi را می توان در توسعه اولیه ارزهای دیجیتال جست وجو کرد، اکنون این شرکت شروع به جذب گیمرها کرده است. مثالی که بیشتر ذکر می شود این است که رشد این فناوری جدید یک موج هیجان انگیز را نشان می دهد. معمولاً در آمارها نیز موفقیت عظیم بازی Axie Infinity به چشم می خورد. پروژه محبوب GameFi اولین پروژه ای بود که در آگوست 2021 فروش توکن هایش از 1 میلیارد دلار فراتر رفت و بیش از 1 میلیون گیمر فعال روزانه را جذب کرد. تکنولوژی دائماً در حال تحول است و بازی های کریپتو تا جایی پیش رفته اند که پروژه های جدید GameFi طرفداران زیاد و همچنین بودجه سازمانی هنگفتی را به خود جذب کرده اند. کارشناسان صنعت بازی معتقدند بازی های رمزنگاری شده محتمل ترین پورتال برای پذیرش و استفاده گسترده از فناوری بلاک چین هستند. از آنجا که پروژه های GameFi در میان گیمرهای سنتی هم مسیر خود را یافته است، پیشرفت روزافزون این بازی ها امری بعید نیست.

سخن پایانی

به تازگی مفهوم GameFi به وضوح در مقایسه با بازی های آنلاین موجود در سطح اینترنت، به نوعی بهبود یافته است. مکانیسم بازی برای کسب درآمد و درنهایت برای فرهنگ سازی گسترده تر ارزهای دیجیتال است؛ زیرا بازی های بلاک چین و NFT به سمت آنچه در آینده است حرکت می کنند؛ پس تعجبی نیست که این روند انفجاری و فناوری جدید، آماری نزولی داشته باشد. با افزایش علاقه عمومی مردم و هجوم سرمایه سرمایه گذارها، چشم انداز این صنعت نوپا نامحدود است.

پرسش های متداول

بازی MetaSoccer که به سبک مسابقات فوتبال و متاورس تشکیل شده است، تاکنون منتشر نشده و تا این لحظه بیش از 2 میلیون دلار در یک دوره کوتاه، سرمایه جذب کرده است.

صنعتگران پیشرو در زمینه بازی سازی مانند استودیوهای بازی Ubisoft و MOBOX و سازنده گرافیک های AMD، به گفته خودشان نقش آفرینی جدیدی در بازی های بلاک چین خواهند کرد.

از موفقیت بی نظیر بازی های رمزنگاری شده گیم فای می توان به دو بازی بسیار محبوب به نام های Axie Infinity  و CropBytes اشاره کرد.

ادامه مطلب