Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

نقل قول های معروف

john-templeton
۱۵ نقل قول از جان تمپلتون...

دنیای سرمایه گذاران بزرگان بسیاری به چشم دیده است که جان تمپلتون به عنوان یکی از افسانه های آن شناخته می شود. او یک سرمایه گذار، بانکدار، مدیر بورس و نیکوکار است. چه عواملی زندگی او را متحول و به چنین جایگاهی رسانده است؟

بی شک در پس داستان موفقیت او سختی ها و تلاش های بی شماری قرار دارد. تجربیات با ارزش او طی سال ها فعالیت در حوزه سرمایه گذاری برای همه ما آموزنده است. به همین خاطر است توصیه می کنیم که برای خواندن نقل قول های استثنایی او با ما همراه باشید.

با دنیای جان تمپلتون بیشتر آشنا شویم

جان تمپلتون در تنسی به دنیا آمد و زندگی کرد. او پس از اتمام تحصیلات خود و کسب مدرک اقتصاد از دانشگاه ییل به عنوان محقق وارد دانشگاه آکسفورد شد. او پس از ورود به ایالات متحده در شهر نیویورک مستقر شد. استانداردهای منحصر به فرد او به عنوان یک متخصص مالی او را به سمت سهام هایی سوق داد که سایر سرمایه گذاران آن را نادیده گرفته بودند. تلاش های مستمر او مثمر ثمر واقع شد و او موفق به سرمایه گذاری هایی با سود کلان شد.

نقل قول هایی الهام بخش از جان تمپلتون که نباید آنها را از دست داد

 1. به یاد داشته باشید که هیچ سرمایه گذاری تا ابد دوام ندارد.
 2. وحشت نکنید؛ زمان فروش سهام قبل از سقوط آن است نه بعد از آن!
 3. سرمایه گذاری که همه جواب ها را دارد، حتی هیچ پرسشی را درک نمی کند.
 4. اخلاق خوب و اصول دینی اساس موفقیت و خوشبختی در هر زمینه ای از زندگی است.
 5. من با خود فکر کردم که تنها یک بار و برای مدت کوتاهی می توانم در این سیاره باشم. بنابراین چه کاری باید با زندگی خود انجام دهم که مزایای آن ابدی باشد؟
 6. حتی اگر بخواهیم تعدادی از اصول موفقیت ثابت در دنیای سرمایه گذاری را شناسایی کنیم، این امکان را نداریم که این اصول را حتی در دنیای تغییرناپذیر سرمایه گذاری پیاده کنیم. همه چیز در دنیا در حال یک تغییر ثابت است.
 7. مهم بودن خوب است، اما مهم تر این است که خوب باشید!
 8. تنها دلیل فروش سهام این است که سهامی جذاب تر را خریداری کنید. اگر امکان پیدا کردن سهامی جذاب تر را ندارید، هر آنچه را که در دست دارید، نگه دارید.
 9. به افرادی که به شدت مطالعه می کنند بگویید یا از دانش خود استفاده کنند یا تنها ببازند. اگر از عضلات خود استفاده نکنید، آنها به تدریج ضعیف و ضعیف تر می شوند. اگر شروع به استفاده از ذهن خود نکنید، ذهنتان شروع به شکست می کند.
 10. خود را بابت خطاهایی که از شما سر زده است ببخشید. دلسرد نشوید و زیانی را که متحمل شده اید، با پذیرفتن ریسک بیشتر جبران نکنید. در عوض هر اشتباه را به عنوان تجربه ای ببینید که باید از آن درس بگیرید. به طور دقیق مشخص کنید که چه اشتباهی رخ داده است و چگونه باید از اشتباه مشابه در آینده پیشگیری کنید.
 11. سرمایه گذاری که می گوید: این بار فرق می کند، در حال تکرار موقعیت های قبلی است. این چهار واژه بارها در سالنامه چنین سرمایه گذارانی به چشم می خورد.
 12. بزرگ ترین تفاوت میان افراد موفق و افرادی که موفق نیستند این است که افراد موفق از اشتباهات خود و حتی دیگر افراد درس می گیرند.
 13. اگر واقعاً به دنبال راهی برای ثروتمند شدن هستید، باید کاری کنید که پول برای شما کار کند و نه شما برای آن.
 14. معنای حقیقی موفقیت جستجویی مداوم برای پاسخگویی به سوالات جدید است.
 15. زندگی موفق بیشتر از اینکه به طول عمر یا زندگی شما بستگی داشته باشد، به این بستگی دارد که شما چگونه از زمانی که در اختیار دارید، حداکثر بهره را می برید.
ادامه مطلب
inhorn2
15 نقل قول‌ از دیوید اینهورن...

اگر هنوز با اعجوبه دنیای سرمایه گذاری یعنی دیوید اینهورن آشنا نشده اید، باید بگوییم آشنایی با فرد مهمی را از دست داده اید. او از جمله سرمایه گذاران بزرگ وال استریت به شمار می آید که فعالیت های او توسط افراد زیادی رصد می شود.

معرفی دیوید اینهورن

او سرپرست صندوق سرمایه گذاری Greenlight Capital است که نزدیک به ۷ میلیارد دلار دارایی دارد. جالب است بدانید که از زمان تأسیس این صندوق در سال ۱۹۹۶ میلادی شاهد سود خالص ۱۵.۴ درصدی آن بوده ایم.

به همین خاطر است که این فرد دانش و تجربه ای دارد که دانستن تنها بخش کوچکی از آن، آینده ما را در حوزه سرمایه گذاری دگرگون می کند. نکته جالبی که در رابطه با این سرمایه گذار وجود دارد، شرط بندی هایی علیه شرکت های بزرگی مانند آمازون، تسلا و نتفیلکس است.

حال اگر به دنبال رازهای موفقیت او در حوزه سرمایه گذاری هستید، پیشنهاد می کنیم با خواندن نقل قول های او مسیر خود را به درستی انتخاب کنید.

نقل قول های دیوید اینهورن که سرنوشت سرمایه گذاری شما را زیر و رو می کند

نقل قول های طلایی دیوید اینهورن

 1. یکی از بهترین سرمایه گذاران جهان، ژول گرینبلت، کتابی مشهور، جذاب و خنده دار در رابطه با سرمایه گذاری در شرکت هایی با ضرایب بازدهی پایین نوشته است. به بیان ساده شرکت های بزرگ معمولاً به عنوان شرکت هایی شناخته می شوند که بدون نیاز به سرمایه زیاد موفق به اخذ سود بالایی می شوند. این موضوع بدان معناست که این شرکت ها هم اکنون نیز ROE بالایی دارند.
 2. هنگامی که مردم از من می پرسند که برای امرار معاش خود چه می کنم، پاسخ من به آن ها این است: «من صندوق تأمین بودجه را اداره می کنم.» با شنیدن این پاسخ اکثراً با نگاهی عجیب و غریب مواجه می شوم. به همین خاطر سریعاً اضافه می کنم: «من مدیر سرمایه هستم.» وقتی نگاه های عجیب ادامه پیدا می کند، من گفته های خود را تصحیح می کنم و می گویم که من یک سرمایه گذارم. همه به خوبی می دانند که این شغل چیست.
 3. شما سهامی را که ۹۰ درصد افت داشته است، چه می نامید؟ سهامی که از قبل ۸۰ درصد افت را تجربه کرده است و حال ارزش آن به نصف میزان اولیه رسیده است.
 4. شما مجموعه ای از واقعیت ها را در اختیار دارید و به دنبال موقعیت هایی هستید که تنها یک مرز داشته باشند؛ خواه مرز روان شناختی و خواه مرز آماری.
 5. هنگامی که شغل خوبی را کنار می گذارید که کسب و کار خود را شروع کنید، کسب درآمد را برای مدت کوتاهی از سر خود بیرون کنید. در این حالت باید اجازه دهید نام شرکتتان را همسر شما انتخاب کند!
 6. با وجود ریسک مالی ۹۹ درصد ماشین حساب دیگر قابلیت محاسبه آنچه را که در یک درصد باقی مانده ممکن است اتفاق بیفتد، ندارد. این موضوع دقیقاً مانند این است که ایربگ ماشین شما همیشه کار کند جز در مواقعی که تصادف می کنید.
 7. نمی توان قابلیت گسترش و بزرگ شدن حباب و اینکه چه عاملی باعث به وجود آمدن آن شده است، مشخص کرد.
 8. من یک تیم بیس بال فانتزی با برادرم داشتم. اما باید اعتراف کنم که او همه کارها را انجام می داد.
 9. ماکروسافت این امکان را داشت که به فیس بوک برای حل یکی از بزرگترین چالش های خود یعنی افزایش ترافیک کاربر بدون تخریب تجربه کاربری او کمک کند. بدیهی است که ماکروسافت به ترافیک و فیس بوک به جستجو نیاز دارد.
 10. ما سعی می کنیم قوانین زیادی را سرمایه گذاری در نظر نگیریم، با این حال قوانینی وجود دارد که کمک زیادی به ما می کنند: اگر تصمیم بگیریم که در رابطه با موضوعی اشتباه کرده ایم، حتی با وجود اینکه می دانیم چرا آن کار را انجام داده ایم باید از آن خارج شویم.
 11. ما از فرایند سرمایه گذاری به روش سنتی استفاده می کنیم و تنها کمی آن را تغییر می دهیم. سرمایه گذار ارزشی سنتی می پرسد: «چرا این ارزان است؟» ما با شناخت دلایل اصلی ارزانی شروع می کنیم و اگر دلیلی برای آن پیدا نکنیم، متوجه می شویم که آن سهام اشتباهاً ارزش گذاری شده است.
 12. سرمایه گذاری در بازی پوکر و سرمایه گذاری در سهام، حداقل به شیوه ای که من آن ها را انجام می دهم، به مهارت های یکسانی نیاز دارند.
 13. در صنعتی که فداکاری را به عنوان نمادی از تعهد جشن می گیرند، شاید به این موضوع توجه نکنید که همه به موقع برای شام به خانه می رسند یا خیر. با این حال این فرهنگ از جمله مواردی است که من به ایجاد و حفظ آن افتخار می کنم.
 14. گاهی اوقات فردی به شما حرفی می زند هم بسیار منطقی به نظر می آید و تنها منطقی به نظر می رسد! با این حال برخی اوقات این سخنان واقعاً منطقی نیستند.
 15. من بیشتر دوران دبیرستان خود را صرف شرکت در گروه های مناظره و مباحثه کردم. بخشی از یک تیم بودن به من حوزه تحلیل انتقادی و سازماندهی امور کمک شایانی کرد.
ادامه مطلب
henry-ford
۲۵ نقل قول طلایی از هنری...

اگر به دنیای ماشین ها علاقه مند باشید، حتماً نام هنری فورد را شنیده اید! او یکی از برجسته ترین صنعتگران آمریکا، تاجر و مخترع ماشین مدل T فورد بود. داستان زندگی او مانند هر فرد موفق دیگری بالا و پایین های مخصوص به خود را دارد.

آشنایی با هنری فورد

مزرعه خانوادگی هیچگاه مورد علاقه فورد نبود؛ به همین خاطر او سفر خود را به عنوان شاگرد مکانیک در دیترویت آغاز کرد. از آنجا که او با انگیزه و اشتیاق غیرقابل وصفی به انجام وظایف خود ادامه می داد، به عنوان مهندس ارشد شرکت ادیسون انتخاب شد. بعد از اینکه به مهندس ارشد تبدیل شد، سرمایه کافی برای انجام آزمایشات شخصی خود را به دست آورد.

تلاش های بی وقفه او در سال ۱۹۰۳ نتیجه داد و او شرکت خود را به نام فورد موتور راه اندازی کرد. خط تولیدی او تأثیر غیرقابل انکاری در صنعت اتومبیل داشت و ایده های او منجر به فروش میلیونی اتومبیل های فورد در سراسر جهان شد.

اما زندگی این فرد موفق چه درسی برای ما دارد؟ اگر همیشه در آرزوی تغییری شگرف در زندگی خود هستید، نقل قول های ارزشمند هنری فورد را از دست ندهید.

نقل قول هایی از هنری فورد که نباید آن ها را از دست بدهید

نقل قول های طلایی هنری فورد

 1. فرقی نمی کند که تصور کنید قادر به انجام کاری هستید یا خیر؛ چراکه در هر دو صورت حق با شماست.
 2. هر کس که از یادگیری دست بردارد، پیر است؛ فرقی نمی کند که ۲۰ ساله باشد یا ۸۰ ساله. در مقابل هرکس که یادگیری را ادامه می دهد، همواره جوان می ماند.
 3. شکست تنها فرصتی هوشمندانه است برای شروعی دوباره.
 4. شهرت با کارهایی که قرار است در آینده انجام دهید، به دست نمی آید.
 5. به دنبال مقصر نباشید، بلکه راه حل را پیدا کنید؛ هرکسی می تواند به بحث و جدل روی آورد.
 6. تنها اشتباه واقعی ما این است که درس جدیدی نیاموزیم.
 7. موانع همان پستی و بلندی های ترسناکی هستند که وقتی چشم خود را از هدف برمی دارید، نمایان می شوند.
 8. بینش بدون اقدام، توهمی بیش نیست.
 9. فکر کردن احتمالاً سخت ترین کاری است که در جهان وجود دارد؛ به همین خاطر است که افراد کمی به آن مشغول هستند.
 10. هر مشتری این امکان را دارد که ماشین مورد نظر خود را به هر رنگی که دوست دارد انتخاب کند تا زمانی ماشین ها به رنگ مشکی هستند.
 11. وقتی همه چیز مانع حرکت شما می شوند، به یاد داشته باشید که هواپیما نیز در جهت مخالف باد به پرواز در می آید نه در جهت وزش آن.
 12. تجربیات به من آموخته است که گروهی از مردم زمانی جلو می افتند که دیگر افراد در حال هدر دادن وقت خود هستند.
 13. کیفیت به معنی آن است که کار خود را به درستی انجام دهید؛ حتی زمانی که کسی به دنبال آن نیست.
 14. قطعه چوب بزرگی را که در اختیار دارید، خرد کنید. همان شما را دوچندان گرم می کند.
 15. هیچ کاری آنقدر سخت و ناممکن نیست تا زمانی که آن را به بخش های کوچک تر تقسیم کنید.
 16. گرد هم جمع شدن به معنای آغاز، باهم ادامه دادن به معنای پیشرفت و همکاری به معنای موفقیت است.
 17. اگر پول و سرمایه تنها امید شما برای استقلال است، هرگز مستقل نخواهید شد. تنها امنیت واقعی که یک فرد در این دنیا می تواند داشته باشد سرمایه دانش، تجربه و توانایی است.
 18. یکی از بزرگ ترین اکتشافات یک شخص و مهم ترین شگفتی او این است که متوجه شوند توانایی انجام کاری را که همیشه از انجام آن واهمه داشتند، دارند.
 19. بیشتر مردم زمان و انرژی زیادی را صرف نگرانی و بحث درباره مشکلات می کنند؛ به جای اینکه به حل آن ها روی آورند.
 20. اگر همواره کاری را انجام دهید که پیش تر نیز آن را تکرار می کردید، همان چیزی را به دست خواهید آورد که تاکنون به دست آورده اید.
 21. شما به من می گویید که من با هیچ شروع نکردم، درحالی که این گفته حقیقت ندارد. ما با هرچیزی که وجود دارد، کار خود را شروع می کنیم. نحوه استفاده از آن هاست که غیرممکن ها را ممکن می کند.
 22. راز یک زندگی موفق این است که درک کنید برای چه سرنوشتی خلق شده اید و سپس آن را انجام دهید.
 23. هیچ فردی در جهان وجود ندارد که توانایی انجام کاری را بیش از آنچه تصور می کند، داشته باشد.
 24. شما هرگز در مدرسه یاد نمی گیرید که جهان سال دیگر قصد انجام چه کاری را دارد.
 25. اگر تنها یک راز موفقیت در جهان وجود داشته باشد، آن راز توانایی نگاه کردن به مسائل از نگاه شخص دیگر درست به خوبی نگاه کردن به آن مسئله از زاویه خود شماست.
ادامه مطلب
خالقان گوگل
33 نقل قول معروف از خالقان...

خالقان گوگل

لری پیج و سرجی برین خالقان گوگل، ابر موتور جستجوگر جهان هستند. لری پیج مدیرعامل شرکت گوگل در سال ۲۰۱۸ به عنوان نهمین فرد ثروتمند جهان معرفی شد. البته سرجی برین نیز به عنوان مدیرعامل شرکت گوگل و دهمین فرد ثروتمند جهان شناخته می شود. جالب است بدانید که مجموع ثروت این خالقان گوگل به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار می رسد. اما راز موفقیت این دو جوان خلاق چیست؟ چه نقل قول های خواندنی از آن ها به جای مانده است؟ انگیزه یا شهامت انتخاب مسیر جدیدی را ندارید؟ با خواندن نقل قول های اعجاب انگیز این دو مبتکر جوان زندگی خود را متحول سازید.

نقل قول هایی اعجاب انگیز از لری پیج

 1. اگر در حال تغییر جهان هستید، روی کارهای مهمی فعالیت می کنید. در این حالت از اینکه صبح ها بیدار می شوید، هیجان زده خواهید شد.
 2. برای بال و پر دادن به یک ایده نیازی به شرکتی با ۱۰۰ نفر پرسنل ندارید!
 3. همیشه بیشتر از آنچه انتظار دارند، به آن ها تحویل دهید!
 4. روی کارهایی که به طرز غیرقابل باوری هیجان انگیز هستند، سخت کار کنید.
 5. اگر پول تنها انگیزه ما بود، سال ها پیش شرکت را فروخته بودیم و امروز روی ماسه های ساحل قدم می زدیم.
 6. شرکت ها با گذشت زمان موفق می شوند؛ اما اشتباه آنان در چیست؟ آن ها آینده را از دست داده اند.
 7. در مقابل غیرممکن ها گارد بگیرید!
 8. اگر کارهای شما به اندازه کافی دیوانه وار نیستند، پس حتماً در حال انجام کارهای اشتباهی هستید.
 9. گروه های کوچکی از مردم می توانند تاثیرات حیرت انگیزی از خود به جای بگذارند.
 10. اساساً هدف ما این است که کلیه اطلاعات موجود در جهان را سازمان دهی کنیم؛ به صورتی که دسترسی به این حجم از اطلاعات جهانی بوده و مفید واقع شود.
 11. گاهی اوقات باید از خواب بیدار شوید و دست از رویابافی بردارید. در این صورت وقتی یک رویا در حال تحقق بود، آن را از دست نمی دهید.
 12. اگر محصولی دارید که کاربردهای بیشماری دارد، بنابراین آن محصول حتماً ایده خوبی است.
 13. در آینده ای نه چندان دور موتورهای جستجوگر دقیقاً منظور شما را می فهمند و همان چیزی را در اختیار شما قرار می دهند که به دنبال آن هستید.
 14. شما هرگز رویاهای خود را از دست نمی دهید، چرا که رویاهای شما همواره تکثیر می شوند.
 15. اگر به اندازه کافی بالا رفته باشید، هیچگاه احتمال سقوط کامل وجود ندارد.
 16. اینکه بسیاری از شرکت ها احساس کنند که رقبای مشخصی دارند، مفید است. اما من به شخصه باور دارم که باید به دنبال هدف های تیراندازی مهمتری بود. در این حالت شما هرگز به رقبایتان فکر نمی کنید. شما به آنچه که ممکن است جهان را به جایی بهتر تبدیل کند، فکر می کنید.
 17. خوش بینی مهم است؛ اما در زمان تعیین اهدافتان باید کمی بی پرواتر عمل کنید. شما باید کارهایی را انجام دهید که اکثر مردم تمایلی به انجام آن ها ندارند.
 18. پیشرفت در رویاهای جاه طلبانه ساده است. از آنجا که هیچکس به اندازه ای دیوانه نیست که این کار را انجام دهد، رقبای چندان زیادی نخواهید داشت.
 19. هر آنچه تصور می کنید به احتمال قوی امکان پذیر است؛ تنها کافی است که آن را تصور کنید و روی آن کار کنید.
 20. هدف من این است که گوگل رهبری را به دست بگیرد؛ نه اینکه از دیگران پیروی کند.
 21. ما باید روی ساخت اهداف بزرگ تمرکز کنیم؛ اهدافی که هنوز در جهان وجود ندارند.
 22. تعالی مهم است. من همواره سخت تلاش کرده ام که عملکرد خود را بهبود بخشم و سرعت خود را افزایش دهم و روی شرط بندی های بزرگی که باعث تغییرات شگرف در جهان می شود، تمرکز کنم.
 23. من و سرجی Google را به دلیل اینکه افراد خوشبینی هستیم، راه اندازی کردیم. ما همواره باور داریم که تکنولوژی این پتانسیل را دارد که جهان را به جای بهتری تبدیل کند.

نقل قول هایی منحصر به فرد از سرجی برین برای کار آفرینان

خالقان گوگل

 1. من دوست دارم که هر کسی در جهان به آرزوهای خود دست پیدا کند و این کاری است که سازمان ما قصد انجام آن را دارد.
 2. هر مکالمه ای که من در رابطه با نوآوری های جدید دارم، با صحبت در رابطه با اهداف نهایی آغاز می شود.
 3. تنها راه به دست آوردن موفقیت این است که در ابتدا متحمل شکست هایی پی در پی شوید.
 4. هر چه پیش می رویم، من امیدوار هستم که با استفاده از تکنولوژی تفاوت های چشمگیری را در زندگی و کار مردم ایجاد کنیم.
 5. حل مشکلات بزرگ و دشوار آسان تر از حل مشکلات کوچک تر بنظر می رسد.
 6. در نظر گرفتن قوانین زیاد، خلاقیت و نوآوری را خفه می کند.
 7. شما این امکان را دارید که با کارهای نادرست نیز کسب درآمد کنید.
 8. ما به دنبال ماشین هایی هستیم که بتوانند استدلال کنند، فکر کنند و کارها را به نحو احسن انجام دهند.
 9. طرح یک ایده بکر کمترین اهمیت را در اجرای یک کار ایده آل دارد. اگر ارائه ایده ای خوب و خوش ذوق بودن حائز اهمیت است، اما تحویل به موقع از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 10. بدیهی است که همه افراد می خواهند که موفق باشند، اما من قصد دارم برگردم و نگاه کنم که تغییری مبتکرانه، درست، قابل اعتماد و در نهایت بزرگی در جهان ایجاد کرده ام. من دوست دارم که به همین خاطر مورد توجه جهانیان قرار بگیرم.
ادامه مطلب
استیو جابز
۲۳ نقل قول الهام بخش از...

حتی اگر به حوزه علم و تکلنولوژی نیز علاقه مند نباشید، حتماً نام اسیو جابز بزرگ را شنیده اید. شهرت او با شرکت اپل گره خورده است. همه ما به شنیدن سرگذشت افراد موفق علاقه مند هستیم، چرا که همواره درس های بزرگی برای یاد گرفتن در زندگی آنها وجود دارد. فراز و نشیب های پیش روی این افراد آنان را به بزرگان جهان و تاریخ سازان تبدیل کرده است. استیو جابز چه درس هایی برای ما دارد؟ رازهای سر به مهر موفقیت او چیست؟ به دنیای استیو جابز خوش آمدید! ما خارق العاده ترین و الهام بخش ترین سخنان این مخترع بزرگ را گرد هم آورده ایم؛ سخنانی که بی شک زندگی همه ما را متحول می سازد.

نگاهی به سرگذشت استیو جابز

پیش از پرداختن به نقل قول های حیرت انگیز استیو جابز، بیایید زندگی او را از زاویه ای متفاوت تر ببینیم. او در سال ۱۹۷۶ به همراه دوست خود استیو وزنیاک اقدام به تاسیس شرکت اپل کرد. این افراد نخستین رایانه خود به نام Apple I را درگاراژ خانه جابز طراحی کردند.

نقطه عطف زندگی او به اختراع Apple II بازمی گردند؛ رایانه ای که با فروش ۲ میلیون نسخه در جهان به شهرت و ثروت استیو افزود. البته زندگی کاری او هرگز بدون اشتباه نبوده است. او به منظور اداره شرکت خود از جان اسکالی، فردی با تجربه در امور مدیریتی کمک خواست. همین فرد نیز باعث اخراج جابز از شرکت خود شد.

با این حال او استیو جابز بود و هیچ سنگ بزرگی مانع پیشرفت او نمی شد. او شرکتی به نام NeXT و شرکت دیگری به نام Pixar را راه اندازی کرد و در نهایت به عنوان رئیس به شرکت اپل بازگشت. با بازگشت او اپل با موفقیت هایی نظیر ساخت iMac ،iPod ،iPhone و iPad رو به رو شد.

معجزه ای که در جهان رقم زد همچنان پابرجاست و اپل از بزرگترین شرکت های جهان به حساب می آید. با این حال زندگی برای جابز همیشه ایده آل نبوده است؛ حتی زمانی که او به ثروت و شهرت باورنکردنی دست یافته بود. او در سال ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی در اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.

نقل قول هایی اعجاب انگیز از خالق اپل؛ استیو جابز

استیو جابز

فرقی نمی کند که از طرفداران این مرد اعجاب انگیز بوده باشید یا خیر؛ اشتیاق و خلاقیت خارق العاده استیو جابز در سخنان او نمود پیدا می کرد. سخنان انگیزشی که بی شک ما را در یافتن مسیری درست کمک می کند.

حال بدون هیچ فوت وقتی به سراغ این سخنان ارزشمند می رویم.

 1. افرادی که به اندازه ای دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند جهان را تغییر دهند، بی شک این کار را انجام می دهند.
 2. طی ۳۳ سال گذشته من هر روز به آینه نگاه می کردم و از خودم می پرسیدم: “اگر امروز آخرین روز از زندگی من بود آیا همان کارهایی که امروز قرار است انجام بدهم را تکرار می کردم؟ ” و اگر جواب من برای روزهای متوالی “خیر” بود، من به خوبی می دانستم که باید چیزی را تغییر دهم.
 3. کار شما قرار است بخش بزرگی از زندگی شما را تشکیل دهد. بنابراین تنها راه راضی بودن از آنچه انجام می دهید، این است که باور داشته باشید که در حال انجام کار درستی هستید. در ادامه نیز تنها راه اینکه کار درستی را انجام دهید، این است که آنچه انجام می دهید را دوست داشته باشید. اگر هنوز آن را پیدا نکرده اید، به جستجو ادامه دهید. خود را نبازید. قلب همواره راه خود را پیدا خواهد کرد.
 4. من همواره به تغییرات انقلابی علاقه زیادی داشته ام. نمی دانم چرا؛ ولی آن ها دشوارتر هستند. این تغییرات از نظر عاطفی تنش زا هستند. در این زمان شما دوره ای را پشت سر می گذارید که دیگران به شما می گویند شما کاملاً شکست خورده اید!
 5. به یاد آوردن اینکه شما قرار است روزی بمیرید، بهترین روش برای جلوگیری از افتادن به دامی است که شما چیزی برای از دست دادن دارید. شما از همین الان آماده رفتن هستید؛ هیچ دلیل وجود ندارد که صدای قلب خود را دنبال نکنید.
 6. اخراج شدن از شرکت اپل بهترین اتفاقی بود که ممکن بود برای من رخ دهد! بار سنگین انسانی موفق بودن با بار سبک آغاز به کار به عنوان یک مبتدی از روی شانه های من جا به جا شد. این اتفاق من را رها کرد که وارد یکی از خلاقانه ترین دوره های زندگی خود شوم.
 7. طراحی محصولات با گروه های متمرکز کار واقعاً دشواری است. بسیاری اوقات مردم نمی دانند که در حقیقت چه چیزی می خواهند تا زمانی که آن را به آنها نشان دهید.

نقل قول های استیو جابز در حوزه کار

 1. من به کارهایی که انجام نداده ایم به اندازه کارهایی که انجام داده ایم افتخار می کنم. نوآوری در واقعیت نه گفتن به هزاران راهکار دیگر است.
 2. کیفیت همواره مهمتر از کمیت است.
 3. به دنبال کیفیت باشید؛ بسیاری از افراد به محیط هایی که به دنبال تعالی هستند، خو نمی گیرند.
 4. الگوی تجارتی من گروه بیتلز بودند؛ آنها چهار مرد بودند که تمایلات منفی یکدیگر را کنترل می کردند. آنها یکدیگر را متعادل می ساختند. آنها در کنار هم به یکدیگر معنی می بخشیدند.
 5. بعضی اوقات هنگام نوآوری مرتکب اشتباهاتی می شوید. بهتر است این اشتباهات را بپذیرید و به دنبال تحقق بخشیدن به سایر روش های خلاقه خود باشید.

نقل قول های استیو جایز در حوزه مدیریت

استیو جابز

 1. شما هرگز نمی توانید هنگامی که به جلو نگاه می کنید، نقاط را به یکدیگر متصل کنید. تنها زمانی موفق به این کار خواهید شد که به عقب نگاه کنید. بنابراین باید اعتماد داشته باشید که در آینده نقاط به شیوه ای به هم متصل می شوند. فرقی نمی کند که به سرنوشت، زندگی، کارما یا هر چیز دیگر باور داشته باشید. چیزی برای دستاویز داشته باشید! این رویکرد هرگز من را ناامید نکرده است و در حقیقت این رویکرد است که هر چیزی را در زندگی متفاوت می کند.
 2. این دو واژه همواره در ذهن من نقش بسته است: تمرکز و سادگی. سادگی دشوارتر از کارهای پیچیده است. شما باید به سختی کار کنید که ذهن خود را برای ساده کردن هر کاری آما کنید.
 3. ثروتمندترین مرد قبرستان بودن برای من کوچک ترین اهمیتی ندارد. به رختخواب رفتن و گفتن اینکه من کاری فوق العاده انجام داده ام، همان چیزی است که برای من اهمیت دارد.
 4. من متقاعد شده ام که نیمی از آنچه کارآفرینان موفق را از گروه کارآفرینان ناموفق جدا می کند، پشتکار محض است.
 5. تکنولوژی مقوله مهمی نیست. آنچه اهمیت دارد این است که باور داشته باشید مردم خوب و باهوش هستند؛ اگر شما ابزارهای لازم را در اختیار آنان قرار دهید، آنها کارهای خارق العاده ای را انجام خواهند داد.
 6. نوآوری آن چیزی است که تفاوت میان رهبر و دنبال کنندگان را رقم می زند.

نقل قول های استیو جابز در زندگی

 1. موارد مورد علاقه من در زندگی با هیچ ثروتی به دست نمی آیند. بسیار واضح است که باارزش ترین منبعی که ما در اختیار داریم، زمان است.
 2. شجاعت اینکه از قلب و شعور خود پیروی کنید را داشته باشید! این دو به خوبی می دانند که شما دوست دارید به چه چیزی تبدیل شوید.
 3. گاهی اوقات زندگی با آجر به سر شما ضربه می زند؛ با این حال هرگز ایمان خود را از دست ندهید.
 4. وقت شما محدود است؛ پس آن را برای زندگی شخص دیگری هدر ندهید. درگیر تعصبات خود نشوید- که به معنی زندگی کردن با نتایج تفکرات دیگران است. اجازه ندهید که سر و صدای نظارت دیگران، صدای درونی شما را خفه کند.
 5. ما شانس انجام بسیاری از کارها را نداریم و هرکس باید به معنای واقعی کلمه “عالی و بی نقص” باشد. چون زندگی اینطور است؛ زندگی کوتاه است و زمانی می رسد که شما می میرید! اما همه این سرنوشت را برای خود انتخاب کرده ایم؛ پس بهتر است که زندگی خوبی داشته باشیم. بهتر است آنچه انجام می دهیم، ارزش زندگی را داشته باشد.
ادامه مطلب
جک ما
15 نقل قول جک ما خالق...

حتی اگر نام جک ما ثروتمندترین فرد چینی به گوشتان نخورده باشد، حتما با نام علی بابا آشنا شده اید. جالب است بدانید که این شرکت تجارت الکترونیک یعنی علی بابا سرمایه ای بالغ بر 460 میلیارد دلار دارد که در نوع خود بی نظیر است. حتی جک ما خالق افسانه ای آن نیز با برخورداری از ثروتی بالغ بر 38 میلیارد دلار نیز از جمله ثروتمندترین افراد جهان به شمار می آید. رازهای موفقیت حیرت انگیز این مرد چینی چیست؟ اصلا او چگونه موفق به کسب چنین افتخاراتی شده است؟ بیایید از زاویه ای دیگر به موفقیت های چشمگیر او نگاه کنیم و با هم به بررسی 15 نقل قول جک ما بپردازیم.

نگاهی کوتاه به زندگی جک ما و راه اندازی علی بابا

جک به عنوان نخستین کارآفرین چینی شناخته می شود که عکس او در جلد مجله مشهور فوربز نقش بسته است. او در سال 1999 میلادی ایده ناب خود در خصوص راه اندازی علی بابا را آغاز کرد. تجارت عمده فروشی که تنها با گذشت 20 سال از زمان راه اندازی آن بیش از نیم میلیارد مشتری دارد!

جالب اینجاست که برخلاف تصور عموم مردم علی بابا حتی از سایت آمازون نیز درآمد بیشتری دارد. او کارآفرینی حیرت انگیز به شمار می آید که دوره تحصیلی منحصر به فردی را نیز پشت سر گذاشته است.

او با یادگیری زبان انگلیسی با مشتریان خارجی بیشماری ملاقات کرد و کسب و کار خود را گسترش داد. حال به عنوان استاد تجارت بین الملل در دانشگاه هانگژو شناخته می شود. فردی که به گفته خود اجازه نداد که محدودیت های جبری فعالیت های او را محدود کند.

نقل قول هایی خواندنی و الهام بخش از خالق افسانه ای علی بابا

حال که کم و بیش با زندگی خالق علی بابا آشنا شدیم، نوبت به بررسی نقل قول جک ما می رسد. بی شک دانش و تجربه حیرت انگیز این مرد درس های زیادی برای ما دارد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که نقل قول های خواندنی او را از دست ندهید!

رهبری؛ عنصری ذاتی

جک ما با راه اندازی علی بابا در حوزه مدیریت و رهبری زبانزد عام و خاص است. او از جمله برترین رهبران جهان در حوزه فروش و سرمایه گذاری به شمار می آید. اما راز سر به مهر او در خصوص رهبری چیست؟

«رهبری در وهله نخست بخشی از غریزه شماست و در گام بعدی یادگیری نقش ایفا می کند. به یاد داشته باشید که رهبران همواره خوش بین هستند، آنها هرگز درباره هیچ موضوعی شکایت نمی کنند.»

همانطور که پیداست، جک ما مثبت اندیشی را از جمله خصوصیات رهبران می داند.

بهترین نقل قول جک ما: مردم را در اولویت قرار دهید

جک ما راز موفقیت در کسب و کار خود را در اولویت قرار دادن مردم می داند. او به خوبی واقف است که موفقیت در فروش زمانی حاصل می شود که بتوان رضایت مردم را جلب کرد. بیایید نگاهی به نقل قول مشهور او در خصوص این موضوع بیندازیم.

«من هیچ چیز در مورد تکنولوژی نمی دانم؛ من هیچ سررشته ای از بازاریابی ندارم و حتی هیچ اطلاعی در خصوص مسائل حقوقی ندارم. تمام آنچه من می دانم مردم هستند.»

رهبری افراد باهوش

جک ما

جک ما به بکارگیری افراد هوشمند برای پیشرفت کسب و کار خود اعتقاد دارد. او به خوبی می داند که چگونه باید از این سرمایه بزرگ در راستای اهداف خود استفاده کند.

او در این خصوص بیان می کند:

«من همواره افرادی باهوش تر از خودم را برای کار پیدا می کنم. سپس کار من این است که مطمئن شوم افراد باهوش می توانند در کنار هم کار کنند. هرگز فراموش نکنید که افراد احمق به راحتی در کنار هم کار خواهند کرد، اما افراد باهوش اینطور نیستند.»

نیکوکاری حقیقی

اگرچه بسیاری از افراد ثروتمند و موفق دنیا نیکوکاری را در کمک کردن به دیگران می دانند، جک ما نظری کاملا متفاوت دارد. زاویه دید او به این موضوع جالب و خواندنی است. در این نقل قول جک ما می خوانیم:

«نیکوکاری به معنای کمک به دیگران نیست؛ درواقع این موضوع معنای کمک به خودتان است. هنگامی که شما تغییر می کنید، جهان نیز تغییر می کند.»

درس گرفتن از موفقیت ها یا اشتباهات؟

همه ما اینگونه هستیم؛ هنگامی که فردی به موفقیت خارق العاده ای دست پیدا می کند تنها این موضوع را پررنگ و مهم می دانیم. درحالی که تنها اشتباهات دیگران هستند که درس هایی الهام بخش برای ما دارند.

جک ما نیز به خوبی به این موضوع اشاره کرده است:

«به جای اینکه از موفقیت دیگران درس بگیرید، به سراغ اشتباهات آنها بروید. اکثر افراد به دلایل مشترکی شکست می خورند، درحالی که موفقیت دلایل متعددی دارد.»

تلاش مستمر؛ آینده ای روشن

خالق افسانه ای علی بابا در رابطه با معجزه تلاش مستمر بارها سخن گفته است. او خود بارها شکست خورده است، اما هر بار با انگیزه ای مضاعف به مسیری که به آن ایمان داشته، ادامه داده است. اگر به دنبال جمله ای انگیزشی برای ادامه مسیر می گردید.

این نقل قول جک ما را بخوانید:

«امروز دشوار است و فردا دشوارتر. اما روز بعد از فردا زیباست. با این حال اغلب مردم فردا عصر می میرند!»

«اگر هرگز خسته نشوید، چگونه متوجه خواهید شد که فرصت و شانس دیگری نیز وجود دارد؟»

“نه” شنیدن

مگر می شود در دل بازاریابی و خرید و فروش قرار داشته باشید و “نه” به گوشتان نخورده باشد؟ همه ما بارها در طول زندگی خود نه شنیده ایم، اما نحوه مواجه ما با این مسئله کاملا با یکدیگر متفاوت است. جک ما نیز خود به خوبی در بطن این ماجرا جا داشته است. او در این خصوص می گوید:

«معلوم است که هنگامی که “نه” می شنوید، خوشحال نخواهید بود. اما پیشنهاد من این است که خوب بخوابید، بیدار شوید و دوباره تلاش کنید.»

به دنبال رویاها رفتن

جک ما

کارآفرینان بزرگی همچون جک ما تنها یک هدف واحد را دنبال می کنند. حفظ انگیزه برای ادامه دادن این مسیر دشوار تنها سوختی است که به آن نیاز دارید. اگر همچنان در رابطه با دنبال کردن آرزوهای خود تردید دارید، نقل قول خالق علی بابا را از دست ندهید.

«هنگامی که ادامه دادن سخت و غیرممکن به نظر می رسد، باید هدفی را که هنگام قدم گذاشتن در این مسیر در نظر داشتید، پیش روی خود قرار دهید. این کار منجر به حفظ اشتیاق و انگیزه شما می شود و شما را از هر گونه تصمیم گیر ی نادرست نجات می دهد.»

رفتار با رقبا

هنگامی که قدم در مسیر دستیابی به اهدافتان می گذارید، بی شک با رقبای بسیاری مواجه می شوید. افرادی که پا به پای شما و چه بسا بیشتر از شما تلاش می کنند. جک ما فردی است که تقلید از دیگران را برابر با شکست می داند.

او در رابطه با این موضوع نقل قول جالبی دارد که می گوید:

«از رقبای خود بیاموزید، اما هرگز از آنها تقلید نکنید. با تقلید از رقبا قاتل کسب و کارتان خواهید شد.»

ارزش یا خلاقیت؟

در حالی که بسیاری از ما قیمت را بسیار مهم و پراهمیت می دانیم، جک ما نظر کاملا مخالفی دارد. او به خوبی می داند که خلاقیت و نوآوری همان چیزی است که قیمت گذاری روی آن ممکن نیست.

«هرگز بر سر قیمت با رقیبان خود رقابت نکنید؛ در عوض تمرکز خود را روی خدمات به مشتری و خلاقیت بگذارید.»

آینده نگرترین نقل قول جک ما: پرورش بذرهای کوچک

جک ما به بهره گیر ی از نیروی انسانی جوان ایمان دارد. البته او برای این انتخاب خود دلایل خاصی را بیان کرده است.

جک ما در این خصوص می گوید:

«به جوانان کمک کنید. چراکه جوانان روزی به افراد بزرگی تبدیل خواهند شد. این افراد بذرهایی که شما در ذهن آنان کاشته اید را پرورش می دهند و هنگامی که بزرگ شوند، یک جهان را تغییر خواهند داد.»

«شما به افراد درست در کنار خود نیاز دارید، نه بهترین آنها!»

هدایت افراد باهوش

«برای هدایت افراد باهوش به یک احمق نیاز دارید. هنگامی که گروهی از دانشمندان را در کنار هم جمع می کنید، تنها یک فرد ساده موفق به مدیریت آن ها خواهد بود! طرز تفکر او متفاوت است. پیروزی زمانی ساده تر می شود که افرادی در کنار خود داشته باشید که از دیدگاه های متفاوتی به مسائل نگاه می کنند.»

ادامه مطلب
فیلیپ آرتور فیشر
۱۵ نقل قول خواندنی از فیلیپ...

فیلیپ آرتور فیشر سرمایه گذاری تحسین شده و نویسنده ای فوق العاده است که شهرتی جهانی دارد. شهرت او به دلیل تألیف کتاب «سهام مشترک و سودهای غیرمعمول» دوچندان شد.

جالب است بدانید که او را پدر سرمایه گذاری مدرن می دانند؛ چرا که او تأثیر شگرفی بر تئوری های سرمایه گذاری مدرن و تجزیه و تحلیل او سهام بر اساس پتانسیل رشد آن داشته است.

دانسته ها و تجربیات چنین فردی بی شک درس های زیادی برای ما در حوزه سرمایه گذاری دارد. به همین خاطر است که نقل قول های او در حوزه سرمایه گذاری به عنوان منبعی معتبر شناخته می شود.

بنابراین اگر قصد دارید از این نقل قول های افسانه ای فیلیپ آرتور فیشر بهره مند شوید، با ما همراه باشید و در پایان این مقاله شگفت زده شوید.

نقل قول هایی الهام بخش از فیلیپ آرتور فیشر افسانه ای

 1. سرمایه گذار موفق فردی است که به طور ذاتی به مسائل تجاری علاقه مند است.
 2. مطالعات نشان می دهد که بیشترین پاداش سرمایه گذاری به افرادی تعلق می گیرد که با خوش شانسی یا به کمک منطق خود شرکتی را پیدا می کنند که فروش و سهام آن در صنعت بیشترین رشد را دارد. هنگامی که چنین شرکتی را یافتید، بهتر است که برای مدتی طولانی به آن پایبند باشید. ناگفته نماند که چنین شرکت هایی لزوما نباید تازه کار و کوچک باشند. صرف نظر از بزرگی هر شرکتی آنچه در واقعیت اهمیت دارد، عزم راسخ مدیریت آن برای پیشرفت است. مدیریتی که علاوه بر اراده خوب توانایی دستیابی به برنامه های خود را داشته باشد.
 3. من هم اکنون تصمیم قطعی خود را گرفته ام، من را با واقعیت ها سردرگم نکنید!
 4. خرید یک سهام یک شرکت بدون برخورداری از دانش کافی در رابطه با آن حتی از تنوع کم در سرمایه گذاری نیز خطرناک تر است.
 5. هنگام خرید سهام شرکت هایی که در حال حاضر از نظر همگان محبوب هستند بیش از خرید هر سهام دیگری دقت به خرج دهید.
 6. هیچ گاه شخصی که مرتکب اشتباهات بدی نشده است، ترفیع ندهید. چرا که اگر این کار را انجام دهید، شخصی را ترقی داده اید که پیش تر دست به هیچ کار مهمی نزده است.
 7. نکته ای که من بارها به آن اشاره کرده ام، نیاز به صبر و شکیبایی برای دستیابی به سود کلان است. به عبارت دیگر معمولاً تشخیص اینکه چه چیزی در انتظار ارزش سهام من است ساده تر از تشخیص مدت زمانی است که سهام به ارزش مورد نظر ما دست یابد. نکته مهم دیگر ماهیت فریبنده بازار بورس است. انجام کاری که سایر افراد در حال انجام آن هستند و عدم مقاومت در برابر آن کاری کاملاً اشتباه است.
 8. اگر کار خود را هنگام خرید یک سهم به درستی انجام داده باشید، بهترین زمان فروش آن هرگز فرانمی رسد.

۱۵ نقل قول خواندنی از افسانه سرمایه گذاری فیلیپ آرتور فیشر

 1. مشکل اصلی سرمایه گذاران بزرگ پیدا کردن فرصت های سرمایه گذاری برجسته و ارزشمند است؛ نه انتخاب از میان تعداد زیادی گزینه سرمایه گذاری.
 2. در بازار سهام شاهد سهام هایی با مدل های هوس برانگیز هستیم؛ درست مانند بازار لباس های زنانه.
 3. حتی در شروع فعالیت های سرمایه گذاری یافتن شرکت های برجسته و همراهی با آنان در کنار تمام نوسانات بازار برای بسیاری از سرمایه گذاران سودآور است. این کار حتی از خرید سهام های ارزان و فروش آنها نیز سودآورتر است.
 4. بزرگترین عیب قرار دادن تخم مرغ های خود در سبدهای متعدد این است که تماشای برخی از سبدها جذاب تر بوده و تماشای برخی دیگر فراموش می شود. تقریباً غیرممکن است که بتوان همه تخم مرغ هایی را که در سبدهای مختلف قرار داده اید، تماشا کنید.
 5. در رابطه با اکثر معاملات لجبازی درباره هزینه های جزئی در نهایت هزینه گزافی برای شما به دنبال خواهد داشت.

فیلیپ آرتور فیشر

 1. یک سرمایه گذار دانا زمانی موفق به کسب سود بیشتر خواهد شد که متفاوت از جمعیت سرمایه گذاران فکر کند. او زمانی موفق می شود که جواب درست را در حالی که نظرات مخالف بسیاری وجود دارد، پیدا کند.
 2. بیشتر مردم اگر متوجه شوند که هیچ خطری آنها را دنبال نمی کند، راحت تر در رابطه با حوزه کاری و فعالیت های خود سخن خواهند گفت. در این حالت آنها آزادانه تر صحبت از رقبای خود را پیش می کشند.

ادامه مطلب
15 نقل قول از افسانه بورس دیوید رابنشتاین را بشنوید15 نقل قول از افسانه بورس دیوید رابنشتاین را بشنوید
15 نقل قول از افسانه بورس...

آشنایی با دیوید رابنشتاین

دیوید رابنشتاین از جمله سرمایه گذاران اصلی در شرکت کارلایل گروپ است. حتی اگر نام او را در بازار بورس و سرمایه گذاری نشنیده باشید، در رابطه با فعالیت های سیاسی او در دولت کارتر اطلاعاتی به گوشتان خورده است.

اگر در رابطه با قدرت او در بازار سرمایه گذاری می پرسید، باید بدانید او در شرکت سهامی خصوصی کارلایل سرمایه ای بالغ بر 221 میلیارد دلار را تحت کنترل دارد.

بی شک تجربه مدیریت امور سیاسی و سرمایه گذاری او درس های زیادی برای ما دارد. رابنشتاین چه نقل قول های الهام بخشی برای ما دارد؟ به جرأت می توان گفت که نقل قول های او درس های زیادی برای ما در طول زندگی دارد.

از کرسی سیاست تا سرمایه گذاری

دیوید رابنشتاین فارغ التحصیل دانشکده حقوق دانشگاه شیکاگو است؛ جایی که او فعالیت خود به عنوان ادیتور مجله Law Review را آغاز کرد. با این حال از زمان نخستین فعالیت های او در حوزه سرمایه گذاری زمان زیادی می گذرد.

او در سال 1987 میلادی و در کنار دانیل د آنیلو اقدام به بنیان گذاری کارلایل کرد. شرکت فوق العاده ای که امروز به عنوان مدیر اجرایی درآن فعالیت می کند. جالب است بدانید که مجله فوربز او را به عنوان یک سرمایه گذار خودساخته می شناسد.

ناگفته نماند که ثروت افزایی تنها فعالیت او به شمار نمی آید؛ او نزدیک به 16% از دارایی خود را به فعالیت های خیرخواهانه اختصاص داده است. بیایید بدون هیچ فوت وقتی به سراغ نقل قول های ارزشمند این سرمایه گذار سیاسی برویم.

نقل قول هایی خواندنی و الهام بخش از افسانه بورس دیوید رابنشتاین

قدرت ریسک

دیوید رابنشتاین سرمایه گذار بزرگ آمریکایی همواره مخاطبان خود را به ریسک کردن دعوت می کند. او ریسک را تنها فرصت قدم گذاشتن به آینده ای بهتر می داند. او در این خصوص می گوید:

«پافشاری کنید؛ اجازه ندهید که نه شنیدن تنها پاسخی باشد که به گوش شما می رسد. اگر از اینکه پشت میز خود نشسته اید و هیچ ریسکی نمی کنید خوشحال هستید، تا 20 سال آینده نیز پشت همان میز نشسته اید!»

اشتباه در تصمیم گیر ی؛ سخت اما معمول

 دیوید رابنشتاین

دیوید رابنشتاین همواره بر این باور است که در زندگی هر گاه مجبور به تصمیم گیر ی می شوید، هر آنچه در ذهن شما درست به نظر می رسد را انتخاب کنید. جالب است بدانید که اشتباهات را بخشی از تصمیم گیر ی های مهم می داند. او در این خصوص بیان می کند:

«گاهی اوقات بهترین تصمیمات زندگی در لحظه درست به سراغ ما می آیند. به همین خاطر است که من در لحظات حساس هرآنچه که فکر می کنم درست است را انجام می دهم. البته گاهی اوقات نیز اشتباه می کنم.»

احساس خوشبختی یا ثروت افزایی؟

نکته جالبی که دیوید روبنشتاین در بسیاری از مصاحبه های خود به آن اشاره کرده است، عدم احساس خوشبختی با به دست آوردن پول بیشتر بوده است. او بر این باور است که با انجام کارهای مورد علاقه خود بی شک پول نیز به سراغ شما می آید. بیایید نگاهی به نقل قول او در این خصوص بیندازیم.

«به دست آوردن پول بیشتر هرگز در زندگی من مهم نبوده است. من هیچ گاه از به دست آوردن پول بیشتر خوشحال نبوده ام؛ با این وجود من در بازی ثروت قرار گرفتم. حال نیز در رابطه با ثروتی که به دست آورده ام هیچ احساس گناهی ندارم. اما مصمم هستم که بخش اعظمی از آن را اهدا کنم و از این بابت خوشحال باشم.»

رشد طبقه متوسط جامعه

15 نقل قول از افسانه بورس دیوید رابنشتاین را بشنوید

دیوید رابنشتاین بر این باور است که اراده و انگیزه هر غیرممکنی را ممکن می کند. او خود را به عنوان فردی که از قشر متوسط جامعه به چنین جایگاهی رسیده معرفی می کند. به همین خاطر معتقد است که باید فرصت دیده شدن را به قشر متوسط نیز داد.

او در ادامه بیان می کند:

«پدر من به عنوان کارمند اداره پست فعالیت می کرد و درآمد سالانه او هرگز از 8000 دلار فزونی نمی کرد. اما مردم این امکان را دارند که شرایط اقتصادی متوسط خود را تغییر دهند و از این نظر به خوبی عمل کنند. من فکر می کنم که این موضوع از جوانب مثبت زندگی در آمریکا به شمار می آید و این گونه فعالیت ها باید تشویق شود.»

خواسته حقیقی ما چیست؟

دیوید رابنشتاین در خصوص هدف از زندگی و به دست آوردن ثروت زیاد نیز اظهار نظر کرده است. نقل قول او گویای اعتقادات و باورهای اوست.

«به نظر شما بیشتر مردم در بستر مرگ چه می گویند؟ باور کنید آنها هرگز نمی گویند:

“کاش پول بیشتری به دست می آوردم. “آنچه آنان می گویند این است:

ای کاش زمان بیشتری را با خانواده خود سپری می کردم و کارهای بیشتری برای خود یا جامعه ام انجام می دادم!»

ثروت و سرمایه خود را چگونه استفاده کنیم؟

ثروت و سرمایه دیوید رابنشتاین

بسیاری از افرادی که سرمایه و ثروت زیادی به دست می آورند همواره این سوال را در ذهن خود دارند: با این همه پول چه باید کرد؟ جواب دیوید رابنشتاین در این خصوص را بخوانید.

«شما با سرمایه و پولی که در اختیار دارید تنها امکان انجام 3 کار را دارید؛

 • آن را هزینه و خرج کنید؛
 • ثروت خود را سرمایه گذاری کنید؛
 • سرمایه خود را به دیگران ببخشید.

با این حال اگر پول خود را سرمایه گذاری کنید، این امکان را خواهید داشت که لوازم بیشتری را خریداری کنید. اما مگر قصد خرید چه تعداد وسیله را دارید؟ به همین خاطر است که من فکر نمی کنم گزینه های زیادی پیش روی ما باشد.»

بخشش؛ کلید احساس خوشبختی

همانطور که پیش تر نیز بدان اشاره کردیم روبنشتاین علاقه زیادی به اهدای ثروت خود دارد. جالب است بدانید که او نه تنها نیکوکاری بزرگ به شمار می آید، بلکه افراد زیادی را نیز به این کار تشویق می کند. اما دلیل او از این همه بخشش چیست؟

«هنگامی که متوجه شدم چه میزان ثروت به دست آورده ام و به عنوان یکی از افراد ثروتمند جهان شناخته می شوم تنها یک سوال به ذهنم خطور کرد؛ آیا واقعا قصد دارم ثروتمندترین فرد قبرستان باشم؟»

اعتیاد به کار؛ درست یا غلط؟

نکته جالبی که در خصوص این سرمایه گذار وجود دارد، علاقه و اعتیاد او به کار است. او هیچ فرصتی را برای کار کردن از دست نمی دهد. این خصوصیت را از نقل قول خواندنی او می توان دریافت.

«من این واقعیت که تنها 5 ساعت در طول شبانه روز به خواب نیاز دارم را دوست دارم. من حتی دوست دارم که روزهای شنبه و یکشنبه را نیز روز کاری خود بدانم! »

این موضوع اعتیاد رابنشتاین به کار کردن را نشان می دهد. او در نقل قول دیگری در این خصوص بیان می کند:

«زندگی کاری من سخت تر از آن چیزی است که اغلب مردم تصور می کنند. اما من هر کاری که انجام می دهم را دوست دارم.»

ادامه مطلب
۱۷ نقل قول خواندنی از خالق رمز ارز بیت کوین؛ ساتوشی ناکاماتو
۱۳ نقل قول خواندنی از خالق...

ساتوشی ناکاموتو بنیان گذار رمز ارز بیت کوین پیش از ناپدید شدن در سال ۲۰۱۱ در انجمن هایی مانند Bitcointalk بسیار فعال بود. او در صدها پست و وبلاگ که امروزه نیز در دست است، در رابطه با تیترهای مهم و باورهای خود در زمینه بیت کوین سخنان ارزشمندی را بیان کرده است.

او حتی با برخی از اعضای انجمن نیز مکالمه های خصوصی داشته است. اگرچه بیشتر پست ها و ایمیل های او حول محور بیت کوین می چرخد، برخی از ایده های او نشان از ذهنی با نبوغ خارق العاده دارد.

او سال ها پیش پروژه خود را در سکوت ترک کرد؛ با این حال میراث به جا مانده از او روز به روز ارزش بیشتری پیدا می کند.

نخستین پیامی که در بلاک چین قرار گرفت

«در تاریخ ۳ ژانویه سال ۲۰۰۹ مجلس لایحه ای برای بانک ها در نظر گرفت.»

این پیام عنوان مقاله مجله Times در رابطه با کمک های احتمالی به بانک های کشور انگلیس بود. همه چیز در رابطه با بیت کوین اینگونه آغاز شد. او پیامی پر مفهوم را در بلاک چین قرار دارد و دوره ای جدید از حکمرانی پول را آغاز کرد.

بانکداری مرکزی بخشی از این مشکل است

ساتوشی ناکاموتو دریافت که ریشه این همه کارهای شیطانی از کجاست. مشکل اصلی ارز رایج اعتمادی است که نسبت به آن برای انجام کارها وجود دارد. به بانک مرکزی باید اعتماد شود که ارز را بی ارزش نکند، با این حال تاریخچه ارزهای بدون پشتوانه منجر به نقص این اعتماد شده است. بانک ها باید به خاطر نگهداری از پول ما و انتقال الکترونیکی آن مورد اعتماد قرار گیرند؛ با این حال بانک ها سرمایه ما را به اعتباری حبابی تبدیل کرده اند که تنها اندکی از آن را به ما قرض می دهند. ما باید به آن ها در رابطه با حریم خصوصی خود و اینکه آن ها اجازه نخواهند داد سارقان حساب های ما را خالی کنند، اعتماد کنیم.

نقل قول هایی اعجاب انگیز از ساتوشی ناکاموتوی نابغه

ما تعدادی از نقل قول های ارزشمند و خواندنی او را گرد هم آورده ایم که بی شک لبخند را به لبان شما خواهد آورد.

۱- باور کن

پاسخ ساتوشی به اظهارات بنیانگذار Bitshare مبنی بر اینکه ما به بانک های همتا برای معاملات سریع نیاز داریم، این بود:

«اگر آن را باور ندارید یا آن را درک نمی کنید، متأسفانه من زمان کافی برای متقاعد کردن شما ندارم.»

۲- تنها و تنها

ساتوشی اهمیت پیاده سازی پروتکل ها را مدت ها قبل از تصرف خصمانه XT و Classic درک کرده بود.

«ماهیت بیت کوین به گونه ای است که به محض انتشار ۰.۱ از سهم آن طرح اصلی برای همیشه به اجرا درخواهد آمد.»

من باور دارم که اجرای طرح دوم و سازگار با بیت کوین هرگز ایده خوبی نخواهد بود. بسیاری از طرح ها ما را به نتایج کاملاً یکسانی می رساند؛ با این حال اجرای طرح های ثانویه تهدیدی برای شبکه خواهد بود.

۳- غیرمتمرکز به معنای بهتر است

ساتوشی در رابطه با اینکه چرا فکر می کند بیت کوین در مقایسه با طرح های مشابه پیشین کمتر شکست می خورد.

بیان می کند:

«بسیاری از مردم ارز الکترونیک را یک شکست به تمام معنا می دانند همچون شرکت هایی که در سال ۱۹۹۰ میلادی با شکست مواجه شدند. امیدوارم که درک کنید این شرکت ها به دلیل اینکه ماهیت متمرکز و کنترل شده ای داشتند با شکست مواجه شدند. من فکر می کنم که این اولین بار است سیستمی غیرمتمرکز و غیرمستقیم را امتحان می کنیم.»

۴- باگ؟ چه باگی؟

ساتوشی ناکاموتو

نخستین روزهای برنامه ریزی برای بیت کوین به طرز شگفت آوری از نظر برنامه ریزی با آشفتگی و به هم ریختگی مواجه بودیم.

«ما با استفاده از فروم به خوبی همه امور را مدیریت می کنیم. من علاقه مند به دیدن باگ هایی که در فروم به اشتراک گذاشته می شوند، هستم. من فکر می کنم که کاربران در پیدا کردن این اشکالات و حل آنان بیشترین کمک را می کنند. گام اساسی این است که کاربران به ما کمک می کنند کارهای ساده را که به هیچ عنوان باگ محسوب نمی شوند، حل کرده و سوءبرداشت ها را به حداقل برسانیم. من لیستی از باگ هایی را که حل نشده اند، در فروم نگه می دارم. در برخی از موقعیت ها نیز در رابطه با بهترین طرحی که این ایرادات را برطرف می کند نیز فکر می کنم. بیت کوین برنامه ای نیست که ما بسیاری از باگ ها را به صورت حل نشده باقی بگذاریم. ما همواره به دنبال راه حلی برای برطرف کردن آن ها هستیم.»

۵- جای نگرانی وجود ندارد؛ رمزنگاری بیت کوین قوی است

ساتوشی در رابطه با امنیت عملکرد و رمزنگاری بیت کوین نیز اظهاراتی دارد.

SHA-256 رمزنگاری بسیار قوی است؛ این رمزنگاری به معنای این نیست تنها یک گام از MD5 فاصله گرفته ایم؛ بلکه به معنی رمزنگاری فراتر از آن است. این رمزنگاری به اندازه ای قوی است که تا چندین دهه فعال خواهد بود؛ مگر اینکه شاهد حمله بزرگ و برنامه ریزی شده ای به آن باشیم ».

۶- اثبات کار

ساتوشی ناکاموتو

نیازی به اعتماد به بیت کوین نیست. «بی اعتمادی» یکی از مهم ترین خصوصیات بیت کوین است.

«اثبات یک فرایند به عنوان پروسه ای قابل اعتماد و معتبر ویژگی ایده آلی است. با این حال ما نیازی به نگرانی در رابطه با زنجیره ای از ارتباطات نداریم. فرقی نمی کند که چه کسی در رابطه با طولانی ترین زنجیره موجود سخن می گوید؛ چر اکه این زنجیره خود به تنهایی حرف های زیادی برای گفتن دارد.»

۷- بیت کوین های از بین رفته، بیت کوین های خوبی هستند

زمانی که رمز ورود به wallet خود را فراموش می کنید، بیت کوین های شما برای همیشه گمشده باقی می مانند. این کار هرکسی را کمی ثروتمندتر از قبل خواهد کرد.

«سکه های گمشده تنها کمی بر ارزش سکه های دیگر می افزاید. این سکه ها را به عنوان کمک مالی به دیگران در نظر بگیرید.»

۸- دولت ها هیچ شانسی در برابر P2P ندارند

۱۷ نقل قول خواندنی از خالق رمز ارز بیت کوین؛ ساتوشی ناکاموتو

P2P (شبکه های همتا به همتا) به مردم آزادی می دهد. ساتوشی پیامدهای عدم تمرکز قدرت را ایده آل می داند.

او بیان می کند:

«رمزنگاری راه حلی برای مشکلات سیاسی نیست؛ با این حال ما این امکان را داریم که در یک نبرد تسلیحاتی بزرگ پیروز شویم و قلمرویی جدید برای خود به دست آوریم. دولت ها در قطع سر شبکه های تحت کنترل مانند Napster تبحر دارند؛ اما به نظر می رسد شبکه های P2P خالص مانند Gnutella یا Tor مستقل از آن ها عمل می کنند.»

۹- موفقیت بیت کوین؛ ممکن یا غیرممکن؟

تنها دو راه پیش روی بیت کوین موجود دارد؛ بیت کوین یا موفق می شود یا موفق نخواهد شد. هیچ راه سومی وجود ندارد.

«کاملاً درست است. در غیر این صورت ما نمی توانستیم محدودیت ۲۱ میلیون سکه را در نظر بگیریم. چرا که در جهان برای تولید باید حداقل پاداشی در نظر گرفته شود. هنگامی که در چند دهه پاداش به حداقل مقدار خود برسد، هزینه معاملات جایگزین استخراج می شود. من مطمئن هستم که در ۲۰ سال آینده یا حجم زیادی از معاملات وجود خواهد داشت یا هیچ معامله ای رخ نمی دهد.»

۱۰- هرگز ناامید نشوید

۱۷ نقل قول خواندنی از خالق رمز ارز بیت کوین؛ ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی در خطاب به کاربری که wallet خود را پاک کرده است و دیگر به بیت کوین های خود دسترسی ندارد، بیان می کند:

«اه…چرا باید wallet خود را پاک کنی در صورتی که این امکان را داشتی که آن را کنار بگذاری و نسخه قدیمی را برای خود حفظ کنی؟ شما هرگز نباید wallet را پاک می کردی!»

۱۱- امنیت بیت کوین

معاملاتی بیت کوین با استفاده از نام مستعار صورت می گیرد، اما اگر شما از این قانون ساده پیروی نکنید، این امکان وجود دارد که هویت شما مشخص شود.

«ناشناس بودن شما در بیت کوین به این بستگی دارد که شما هیچ اطلاعات شناسایی در رابطه با بیت کوین یا آدرس شناسایی که استفاده می کنید، فاش نکنید. اگر آدرس بیت کوین خود را در وب قرار دهید، هرگونه معامله و اطلاعاتی را که به کمک این لینک انجام شده است، در معرض دید قرار می دهید. برای حفظ حریم خصوصی بهتر است تنها یک بار از آدرس های بیت کوین استفاده کنید.»

۱۲- صبر کنید؛ همیشه صبر کنید!

۱۷ نقل قول خواندنی از خالق رمز ارز بیت کوین؛ ساتوشی ناکاموتو

معاملات تأیید نشده برای پرداخت بازرگانان بسیار معمول است. با این حال چنین معاملاتی ساده چندان امن نیستند، چراکه هزینه های کاربران را دوچندان می کنند؛ بدین معنی که فروشنده ضرر می کند.

«همانطور که متوجه شدید، مشکل اصلی اینجاست که ما نباید معاملات را به حساب آوریم یا آن ها را خرج کنیم تا زمانی که حداقل یک نمونه تأیید شده داشته باشیم. معاملات تأیید نشده مانند شهروندان درجه دو هستند. به این صورت که به آن ها گفته شده که در نهایت چیزی را دریافت می کنند؛ اما به حساب آوردن آن ها کمی زودهنگام است.»

۱۳- موجودی بیت کوین

ساتوشی عرضه و توزیع ثابت سکه ها را توضیح می دهد.

هرچه رایانه ها سریع تر می شوند و توان کلی محاسبات اعمال شده برای بیت کوین افزایش پیدا می کند، حفظ موجودی بیت کوین به صورت ثابت دشوارتر از پیش می شود. به همین خاطر از قبل تعیین می شود که در سال آینده چند بیت کوین جدید ایجاد خواهد شد.

«به طور کلی سکه ها باید به نحوی توزیع شوند که نرخ کلی آن ها به صورت ثابت باقی بماند.»

ادامه مطلب