فیلیپ آرتور فیشر سرمایه گذاری تحسین شده و نویسنده ای فوق العاده است که شهرتی جهانی دارد. شهرت او به دلیل تألیف کتاب «سهام مشترک و سودهای غیرمعمول» دوچندان شد.

جالب است بدانید که او را پدر سرمایه گذاری مدرن می دانند؛ چرا که او تأثیر شگرفی بر تئوری های سرمایه گذاری مدرن و تجزیه و تحلیل او سهام بر اساس پتانسیل رشد آن داشته است.

دانسته ها و تجربیات چنین فردی بی شک درس های زیادی برای ما در حوزه سرمایه گذاری دارد. به همین خاطر است که نقل قول های او در حوزه سرمایه گذاری به عنوان منبعی معتبر شناخته می شود.

بنابراین اگر قصد دارید از این نقل قول های افسانه ای فیلیپ آرتور فیشر بهره مند شوید، با ما همراه باشید و در پایان این مقاله شگفت زده شوید.

نقل قول هایی الهام بخش از فیلیپ آرتور فیشر افسانه ای

 1. سرمایه گذار موفق فردی است که به طور ذاتی به مسائل تجاری علاقه مند است.
 2. مطالعات نشان می دهد که بیشترین پاداش سرمایه گذاری به افرادی تعلق می گیرد که با خوش شانسی یا به کمک منطق خود شرکتی را پیدا می کنند که فروش و سهام آن در صنعت بیشترین رشد را دارد. هنگامی که چنین شرکتی را یافتید، بهتر است که برای مدتی طولانی به آن پایبند باشید. ناگفته نماند که چنین شرکت هایی لزوما نباید تازه کار و کوچک باشند. صرف نظر از بزرگی هر شرکتی آنچه در واقعیت اهمیت دارد، عزم راسخ مدیریت آن برای پیشرفت است. مدیریتی که علاوه بر اراده خوب توانایی دستیابی به برنامه های خود را داشته باشد.
 3. من هم اکنون تصمیم قطعی خود را گرفته ام، من را با واقعیت ها سردرگم نکنید!
 4. خرید یک سهام یک شرکت بدون برخورداری از دانش کافی در رابطه با آن حتی از تنوع کم در سرمایه گذاری نیز خطرناک تر است.
 5. هنگام خرید سهام شرکت هایی که در حال حاضر از نظر همگان محبوب هستند بیش از خرید هر سهام دیگری دقت به خرج دهید.
 6. هیچ گاه شخصی که مرتکب اشتباهات بدی نشده است، ترفیع ندهید. چرا که اگر این کار را انجام دهید، شخصی را ترقی داده اید که پیش تر دست به هیچ کار مهمی نزده است.
 7. نکته ای که من بارها به آن اشاره کرده ام، نیاز به صبر و شکیبایی برای دستیابی به سود کلان است. به عبارت دیگر معمولاً تشخیص اینکه چه چیزی در انتظار ارزش سهام من است ساده تر از تشخیص مدت زمانی است که سهام به ارزش مورد نظر ما دست یابد. نکته مهم دیگر ماهیت فریبنده بازار بورس است. انجام کاری که سایر افراد در حال انجام آن هستند و عدم مقاومت در برابر آن کاری کاملاً اشتباه است.
 8. اگر کار خود را هنگام خرید یک سهم به درستی انجام داده باشید، بهترین زمان فروش آن هرگز فرانمی رسد.

فهرست []
  1. مشکل اصلی سرمایه گذاران بزرگ پیدا کردن فرصت های سرمایه گذاری برجسته و ارزشمند است؛ نه انتخاب از میان تعداد زیادی گزینه سرمایه گذاری.
  2. در بازار سهام شاهد سهام هایی با مدل های هوس برانگیز هستیم؛ درست مانند بازار لباس های زنانه.
  3. حتی در شروع فعالیت های سرمایه گذاری یافتن شرکت های برجسته و همراهی با آنان در کنار تمام نوسانات بازار برای بسیاری از سرمایه گذاران سودآور است. این کار حتی از خرید سهام های ارزان و فروش آنها نیز سودآورتر است.
  4. بزرگترین عیب قرار دادن تخم مرغ های خود در سبدهای متعدد این است که تماشای برخی از سبدها جذاب تر بوده و تماشای برخی دیگر فراموش می شود. تقریباً غیرممکن است که بتوان همه تخم مرغ هایی را که در سبدهای مختلف قرار داده اید، تماشا کنید.
  5. در رابطه با اکثر معاملات لجبازی درباره هزینه های جزئی در نهایت هزینه گزافی برای شما به دنبال خواهد داشت.

  1. یک سرمایه گذار دانا زمانی موفق به کسب سود بیشتر خواهد شد که متفاوت از جمعیت سرمایه گذاران فکر کند. او زمانی موفق می شود که جواب درست را در حالی که نظرات مخالف بسیاری وجود دارد، پیدا کند.
  2. بیشتر مردم اگر متوجه شوند که هیچ خطری آنها را دنبال نمی کند، راحت تر در رابطه با حوزه کاری و فعالیت های خود سخن خواهند گفت. در این حالت آنها آزادانه تر صحبت از رقبای خود را پیش می کشند.