ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

۱۵ نقل قول خواندنی از فیلیپ آرتور فیشر

فیلیپ آرتور فیشر

فیلیپ آرتور فیشر سرمایهگذاری تحسین شده و نویسنده‌ای فوق‌العاده است که شهرتی جهانی دارد. شهرت او به دلیل تألیف کتاب «سهام مشترک و سودهای غیرمعمول» دوچندان شد.

جالب است بدانید که او را پدر سرمایه‌گذاری مدرن می‌دانند؛ چرا‌که او تأثیر شگرفی بر تئوری‌های سرمایه‌گذاری مدرن و تجزیه و تحلیل او سهام بر اساس پتانسیل رشد آن داشته است.

دانستهها و تجربیات چنین فردی بی‌شک درس‌های زیادی برای ما در حوزه سرمایه‌گذاری دارد. به همین خاطر است که نقل قولهای او در حوزه سرمایه‌گذاری به‌عنوان منبعی معتبر شناخته میشود.

بنابراین اگر قصد دارید از این نقل قولهای افسانهای فیلیپ آرتور فیشر بهره‌مند شوید، با ما همراه باشید و در پایان این مقاله شگفت‌زده شوید.

نقل قول هایی الهام بخش از فیلیپ آرتور فیشر افسانه ای

 1. سرمایه گذار موفق فردی است که به طور ذاتی به مسائل تجاری علاقه‌مند است.
 2. مطالعات نشان میدهد که بیشترین پاداش سرمایه‌گذاری به افرادی تعلق میگیرد که با خوش شانسی یا به کمک منطق خود شرکتی را پیدا میکنند که فروش و سهام آن در صنعت بیشترین رشد را دارد. هنگامی که چنین شرکتی را یافتید، بهتر است که برای مدتی طولانی به آن پایبند باشید. ناگفته نماند که چنین شرکتهایی لزوما نباید تازه کار و کوچک باشند. صرف نظر از بزرگی هر شرکتی آنچه در واقعیت اهمیت دارد، عزم راسخ مدیریت آن برای پیشرفت است. مدیریتی که علاوه بر اراده خوب توانایی دستیابی به برنامههای خود را داشته باشد.
 3. من هم‌اکنون تصمیم قطعی خود را گرفتهام، من را با واقعیتها سردرگم نکنید!
 4. خرید یک سهام یک شرکت بدون برخورداری از دانش کافی در رابطه با آن حتی از تنوع کم در سرمایه‌گذاری نیز خطرناکتر است.
 5. هنگام خرید سهام شرکتهایی که در حال حاضر از نظر همگان محبوب هستند بیش از خرید هر سهام دیگری دقت به خرج دهید.
 6. هیچ گاه شخصی که مرتکب اشتباهات بدی نشده است، ترفیع ندهید. چرا که اگر این کار را انجام دهید، شخصی را ترقی داده‌اید که پیشتر دست به هیچ کار مهمی نزده است.
 7. نکتهای که من بارها به آن اشاره کردهام، نیاز به صبر و شکیبایی برای دستیابی به سود کلان است. به عبارت دیگر معمولاً تشخیص اینکه چه چیزی در انتظار ارزش سهام من است سادهتر از تشخیص مدت زمانی است که سهام به ارزش مورد نظر ما دست یابد. نکته مهم دیگر ماهیت فریبنده بازار بورس است. انجام کاری که سایر افراد در حال انجام آن هستند و عدم مقاومت در برابر آن کاری کاملاً اشتباه است.
 8. اگر کار خود را هنگام خرید یک سهم به‌درستی انجام داده باشید، بهترین زمان فروش آن هرگز فرانمی‌رسد.

۱۵ نقل قول خواندنی از افسانه سرمایه گذاری فیلیپ آرتور فیشر

 1. مشکل اصلی سرمایه‌گذاران بزرگ پیدا کردن فرصتهای سرمایه گذاری برجسته و ارزشمند است؛ نه انتخاب از میان تعداد زیادی گزینه سرمایه‌گذاری.
 2. در بازار سهام شاهد سهام‌هایی با مدل‌های هوس‌برانگیز هستیم؛ درست مانند بازار لباس‌های زنانه.
 3. حتی در شروع فعالیتهای سرمایه‌گذاری یافتن شرکتهای برجسته و همراهی با آنان در کنار تمام نوسانات بازار برای بسیاری از سرمایه گذاران سودآور است. این کار حتی از خرید سهامهای ارزان و فروش آنها نیز سودآورتر است.
 4. بزرگترین عیب قرار دادن تخم مرغهای خود در سبدهای متعدد این است که تماشای برخی از سبدها جذابتر بوده و تماشای برخی دیگر فراموش میشود. تقریباً غیرممکن است که بتوان همه تخم‌مرغ‌هایی را که در سبدهای مختلف قرار دادهاید، تماشا کنید.
 5. در رابطه با اکثر معاملات لجبازی درباره هزینههای جزئی در نهایت هزینه گزافی برای شما به دنبال خواهد داشت.

فیلیپ آرتور فیشر

 1. یک سرمایه گذار دانا زمانی موفق به کسب سود بیشتر خواهد شد که متفاوت از جمعیت سرمایه‌گذاران فکر کند. او زمانی موفق میشود که جواب درست را در حالی که نظرات مخالف بسیاری وجود دارد، پیدا کند.
 2. بیشتر مردم اگر متوجه شوند که هیچ خطری آنها را دنبال نمیکند، راحتتر در رابطه با حوزه کاری و فعالیتهای خود سخن خواهند گفت. در این حالت آنها آزادانهتر صحبت از رقبای خود را پیش می‌کشند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۳۰ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات نقل قول های معروف به شما پیشنهاد میکنیم: