Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

صرافی بایننس

بایننس کوین چیست؟
بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین (BNB) چیست؟

بایننس کوین توکن هایی هستند که در پلتفرم بایننس استفاده می شوند، بنابراین با اینکه این توکن در بازار آزاد معامله می شود و ارزش آن نوسان می کند، به طور سنتی همان چیزی است که شما به عنوان ارزهایی مانند دلار آمریکا یا بیت کوین می شناسید.

به همین علت، موارد استفاده برای بایننس کوین بسیار ارزشمند است و به همین دلیل است که ما شاهد افزایش ارزش این رمزارز هستیم.

بایننس کوین همان چیزی است که به عنوان آلت کوین شناخته می شود و هنگام ایجاد آن براساس استاندارد ERC-20 و با استفاده از شبکه اتریوم و بلاک چین ساخته شده است. این بدان معناست که این سکه نیز از قوانینی که جامعه برای بلاک چین اتریوم وضع کرده است پیروی می کند.

با این حال، مهم تر از همه، به بایننس کوین اجازه می دهد تا از ثبات و ایمنی بلاک چین و شبکه اتریوم بهره مند شود. دیگر نگران دزدیده شدن سکه های خود در یک حمله 51٪ یا سناریوی هزینه های دو برابر نخواهید بود زیرا با ساخته شدن در شبکه اتریوم این ارز در برابر این تهدیدات محافظت می شود.

همه این ها در آوریل 2019 تغییر یافت، زمانی که صرافی Binance، BNB را به شبکه اصلی خود منتقل کرد. در آن زمان آنها 5 میلیون توکن ERC-20 BNB را نیز سوزاندند و مقدار متناظر توکن BNB بومی BEP-2 را به کیف پول های خود اختصاص دادند.

در آن زمان بایننس کاربران را تشویق می کرد که توکن های ERC-20 BNB خود را به توکن های بومی BEP-2 تبدیل کنند، با این حال از نوامبر 2019، بایننس هنوز از توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند و کاربران هنوز قادر به انتقال به توکن BEP-2 هستند، اگرچه امکان حذف توکن های ERC-20 بیش از این وجود ندارد.

بایننس کوین

تفاوت اصلی بایننس کوین و بیت کوین چیست؟

 • زمانی که صحبت از معامله بیت کوین است، معامله گر همیشه باید در نظر داشته باشد که از کدام صرافی کریپتو استفاده کند. چراکه همه صرافی ها و سایت ها به یک اندازه قابل اعتماد و امن نیستند. ارز دیجیتال بایننس کوین در صرافی Binance پذیرش می شود که این یکی از امن ترین صرافی ها در جهان است.
 • تمرکز در برابر عدم تمرکز: بیت کوین در همه جا معامله می شود و نسبت به انواع مختلفی از متغیرها آسیب پذیر است. ارز دیجیتال بایننس کوین کمتر مستعد تاثیر از شرایط خارجی است اما به شدت تاثیرپذیر از شرایط داخلی Binance است.
 • بایننس کوین، ارزی جدید است که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد. اما از طرف دیگر، بیت کوین دارای سابقه طولانی و اثبات شده ای است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.
 • حداکثر تعداد بیت کوین ها، ۲۱ میلیون اما عرضه بایننس کوین ۲۰۰ میلیون کوین است. این بدان معناست که طی سالهای آینده، کوین های BNB می توانند به لحاظ حجم کلی، از بیت کوین سبقت بگیرند.

بر خلاف بیت کوین، اتریوم و سایر کریپتوکارنسی های پیشرو، بایننس کوین ارزی جدید در شبکه بلاک چین محسوب می شود. این بدان معناست که سهم بازار آن نسبت به دیگر کوین های پیشرو، کمتر و علاوه بر آن، تخصیص پرتفوی معامله گران نیز به این دست از کریپتوکارنسی ها محدود است. در نتیجه این موضوع باعث می شود ارائه دهندگان کریپتو، بر سر منابع سرمایه گذاران هر روزه با هم به رقابت بپردازند. کریپتوکارنسی ها ممکن است به دلیل عدم وابستگی شان به دولت، برای بسیاری از معامله گران فریبنده باشند، اما این عاقلانه نیست که فکر کنیم اقدامات دولت تأثیر عمده ای بر ارزش آن ها نخواهد گذاشت. برای نمونه اگر اوضاع اقتصاد دولت ایالات متحده در شرایط نامساعدی باشد، این موضوع ممکن است باعث شود معامله گران به دلیل ترس از کاهش ارزش ارز خود، سرمایه گذاری شان را در فضای کریپتوکارنسی ها افزایش دهند.

بایننس کوین چیست؟

بررسی بلاک چین بایننس

زنجیره بایننس چندین کارکرد مفید مانند ایجاد توکن های جدید برای دیجیتالی کردن دارایی های موجود، ارسال، دریافت، سوزاندن و بلوکه کردن و آزاد کردن توکن ها را در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین می توانید از طریق Binance Chain Explorer، API و رابط RPC، بازار DEX را برای تأیید قیمت بایننس کوین و فعالیت بازار دارایی های خاص، بررسی تاریخچه معاملات و بلوک های زنجیره ، رصد کنید.

ناگفته نماند که می توانید سایر داده های شبکه بایننس را از طریق full node یا API استخراج کنید، ابزارها و برنامه هایی را توسعه دهید تا به کاربران در استفاده از Binance Chain و Binance DEX کمک کند و همین طور توکن های BNB را نیز ارسال و دریافت کنید.

Binance Chain از نسخه اصلاح شده اجماع Tendermint BFT استفاده می کند. Tendermint برای استفاده در شبکه Cosmos ایجاد شده است و از معماری مدولار برای تحقق اهداف مختلفی استفاده می کند، از جمله ایجاد شبکه ها و لایه های اجماع یک بلاک چین به عنوان بستری که در آن می توان برنامه های مختلف غیرمتمرکز ایجاد کرد.

بایننس کوین

تمرکز اصلی در طراحی Binance Chain عبارتند از:

 • عدم نگهداری وجوه: معامله گران کنترل کلید و وجوه شخصی خود را حفظ می کنند.
 • عملکرد بالا: تأخیر کم، توان عملیاتی بالا برای کاربران بزرگ و معاملات با نقدینگی بالا. هدف ما دستیابی به زمان 1 ثانیه در ایجاد بلوک، با 1بار تایید نهایی بودن می باشد.
 • هزینه کم: هم در کارمزد و هم در هزینه نقدینگی.
 • تجربه کاربری آسان: همانند سایت com.
 • معاملات عادلانه: تا حد امکان، به حداقل رساندن معاملات بر اساس اطلاعات نهانی.
 • قابل تکامل: قادر به توسعه مداوم با استفاده از انباشته فناوری، معماری و ایده ها برای بهبود سیستم.

ارز دیجیتال BNB چگونه کار می کند؟

شاید از خود بپرسید که اگر بایننس کوین ارز نیست پس چه کاربردی دارد. BNB به عنوان توکنی که در پلتفرم بایننس مورد استفاده قرار می گیرد، هدفی بسیار ارزشمند را دنبال می کند. به یاد داشته باشید که بایننس برای هر معامله ای که انجام می دهید هزینه کارمزد دریافت می کند.

چگونه می خواهید پرداخت هزینه های کارمزد را متوقف کنید؟ شما می توانید با استفاده از بایننس کوین کارمزد صرافی آن را پرداخت کنید.

به جای پرداخت هزینه 1 دلار برای هر 1000 دلار در معاملات (که در واقع می تواند خیلی سریع برای معامله گران فعال جمع شده و قابل توجه باشد)، شما فقط می توانید از سکه های بایننس برای پوشش هزینه ها استفاده کنید. باعث می شود این سکه های برای معامله گران در صرافی بایننس بسیار مفید و ارزشمند باشد.

نحوه کار آن دقیقاً به این شکل است که بایننس کارمزدهای معاملاتی را برای کسانی که مایل به استفاده از سکه آن هنگام معاملات هستند – برای پنج سال اول تخفیف می دهد. و برای این هدف مقیاس کشویی وجود دارد، به این صورت که در سال اول می توانید با استفاده از سکه های بایننس 50٪ تخفیف در هزینه های کارمزد خود دریافت کنید.

تخفیف هر سال نصف می شود، بنابراین در سال دو تخفیف 25٪، در سال سه ٪۱۲. ۵ در سال چهار ۶. ۷۵٪ و در سال پنجم که آخرین سال می باشد، تخفیف حذف می شود.

در صورت داشتن بایننس کوین در کیف پول مبادله ای، این تخفیف به طور خودکار محاسبه و کسر می شود. اگر نمی خواهید از سکه های خود برای پوشش هزینه کارمزد استفاده کنید، می توانید به راحتی این ویژگی را خاموش کنید.

اما پس از آن چه می شود؟ اگر تخفیف شما مدام کاهش یابد، آیا در نهایت این توکن بی ارزش نمی شود؟

خوب، هرچه افراد بیشتری به صرافی می آیند به این موضوع کمک خواهد شد، اما بنیان گذاران بایننس راه حل دیگری نیز برای جلوگیری از افت ارزش توکن یافته اند.

سوزاندن سکه BNB (از رده خارج کردن)

بایننس کوین

هر سه ماهه آن ها 20٪ از سود خود را از کارمزد می گیرند و از آن برای خرید سکه و “سوزاندن” آن ها یا از بین بردن آن ها استفاده می کنند. این اتفاق تاکنون 9 بار اتفاق افتاده است که آخرین سوختگی در 16 اکتبر 2019 رخ داده است، زمانی که Binance ۲ میلیون BNB را سوزاند.

این دومین سوختگی از نظر بزرگی بود که تاکنون اتفاق افتاده است، این موضوع نشان می دهد که تجارت بایننس چقدر قوی بوده است. بزرگترین سوزاندن سکه در 15 آوریل 2018 رخ داد، زمانی کهBinance ۲۲۲۰۳۱۴  BNB را سوزاند. بایننس با خارج کردن سکه ها از دوره، سکه های باقیمانده را با ارزش تر می کند. این کار تا زمانی ادامه خواهد یافت که نیمی از عرضه سکه یا 100 میلیون BNB از بین برود.

اگر به نمودار قیمت BNB نگاه کنید، خواهید دید که قیمت سکه هر بار که سوزانده می شود، رو به افزایش است (به استثنای اولین سوزاندن که مشخص نبود).

در حالی که قیمت پس از سوزاندن سکه ها، بلافاصله کاهش می یابد، اما به سطح قبل از صعود بر نمی گردد. در حقیقت، BNB  یکی از سکه هایی بوده است که در سه ماهه اول سال 2018 یکی از بهترین عملکردها را داشته است، این در حالی است که اکثر ارزهای رمزپایه با کاهش ارزششان به نصف یا کمتر مواجه شدند.

سوزاندن بعدی سکه در حدود 15 ژانویه سال 2020 اتفاق افتاد، و اگرچه راهی برای پیش بینی اینکه سکه در سوزاندن های بعدی از همان الگو پیروی کند وجود ندارد، اما به نظر می رسد که چنین خواهد شد. این بدان معناست که خرید BNB حدود یک ماه قبل از اینگونه رخدادها (سوزاندن BNB) می تواند سود بسیار خوبی بدهد.

سوزاندن در ژانویه 2018 به ویژه هنگامی اتفاق افتاده بود بازار ارز های رمزنگاری به شدت صعودی بود همانطور که بیشتر اوقات اتفاق می افتاد و به همین دلیل یکی از بالاترین سودها را نصیب دارندگان این سکه کرد. در همین زمان قیمت BNB از ۳. ۳۴ دلار در 15 دسامبر 2017، به ۲۱. ۴۸ دلار در 15 ژانویه 2018 رسید.

سوزاندن 2018 در طی یک بازار نزولی اتفاق افتاد، اما بازار هنوز هم شاهد بود که قیمت سکه BNB از ۹. ۱۸ دلار در 15 مارس 2018 به ۱۳. ۶۰ دلار در 15 آوریل 2018 رسید. به خاطر داشته باشید که ارزش بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر در همان مدت کاهش یافت.

سوزاندن در تاریخ 16 اکتبر 2019 در واقع باعث کاهش 5٪ BNB بلافاصله پس از سوزاندن شد، اما پس از آن زمان قیمت بهبود یافت و در یک نقطه به بیش از 5٪ در برابر قیمت قبل از سوختن افزایش یافت.

بایننس لانچ پد Binance Launchpad چیست؟

لانچ پد پیشنهاد جالب دیگری است که به تازگی توسط بایننس راه اندازی شده است. این موضوع یک سکو مربوط به توکنی است که بایننس به عنوان جایگزین برای Etheruem ICO در نظر گرفته است. این توکن اجازه می دهد تا پروژه های تحول آفرین، توکن های خود را در صفحه راه اندازی صادر کنند.

این توکن (BNB) برای بایننس کوین نیز بسیار مهم است؛ زیرا به عنوان رمز بومی در هنگام معرفی ارز جدید استفاده می شود. دقیقاً مانند ICO هایی که کاربرد ETH را در هنگام فروش های مورد حمایت اتریوم افزایش داده اند، BNB با توکن صادر شده توسط پروژه انجام دهنده مبادله می شود.

این موضوع در ژانویه امسال در توکن BitTorrent (BTT) به شکل کاملا موثر استفاده شده است. تقاضا آنقدر شدید بود که کل فروش در کمتر از 20 دقیقه به پایان رسید. با توجه به شرایط آن زمان بازار نزولی، این موضوع باعث تعجب بسیاری از افراد شد.

اخیراً در مورد قیمت BNB نیز اخباری مبنی بر اینکه پروژه دیگری از لانچ پد برای صدور رمزهای خود استفاده خواهد کرد، افزایش یافته است. پروژه Fetch.ai که ماشین اتوماتیک مبتنی بر هوش مصنوعی را وارد بازار می کند.

این تأیید بیشتری است که فعالیت در حوزه لانچ پد می تواند منجر به تقاضای سکه BNB شود. از آنجا که کاربران بیشتری می خواستند BNB را برای سرمایه گذاری در Fetch.ai بدست آورند، خرید و سرمایه گذاری در BNB به طور قابل توجهی افزایش یافت.

بررسی و معرفی بایننس DEX

بایننس کوین

در حالی که بایننس یک صرافی متمرکز بزرگ است، آنها به تقاضای معامله گران برای معاملات غیرمتمرکز ارز پی برده اند. از این رو، آن ها اخیراً بایننس DEX خود را راه اندازی کرده اند.

برای کسانی که نمی دانند، صرافی غیرمتمرکز (DEX) یک صرافی ارز رمزنگاری شده است که امکان معاملات را در بین شرکت کنندگان به شکل فرد به فرد فراهم می کند. دیگر نیازی به ارسال ارز رمزنگاری به کیف پول صرافی و ایجاد سفارشات خود نیست.

Binance DEX پاسخ بایننس به این موضوع است. این قابلیت در بالای زنجیره بایننس ساخته شده و دارایی بومی که قدرت صرافی را افزایش می دهد، طبیعتا BNB است.

برخی از ویژگی های دیگر بایننس DEX شامل موارد زیر است:

 • صادر کردن توکن های جدید
 • ارسال توکن به سایر اشخاص در DEX
 • سوزاندن توکن ها در صورت لزوم
 • مسدود کردن برخی از توکن ها و آزاد سازی آن ها در زمان مورد نیاز
 • پیشنهاد جفت های جدید معالملاتی

در مدت بیش از 6 ماه، بایننس DEX در حجم معاملات رشد کرده و به بزرگترین صرافی غیرمتمرکز تبدیل شده است که در CoinMarketCap رتبه بندی شده است. بیش از 300 هزار کیف پول ایجاد شده است و در حال حاضر 114 جفت معاملاتی وجود دارد.

البته این رشد نه تنها برای معامله گرانی که خواهان نقدینگی غیرمتمرکز هستند، بلکه برای سکه بایننس نیز خبر خوبی است. استفاده از آن نه تنها به عنوان یک ابزار بلکه به عنوان یک توکن برای معرفی ارز جدید نیز افزایش می یابد.

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال بایننس کوین

از آنجایی که بایننس کوین یک توکن اتریوم ERC-20 است، می تواند در کیف پول های نرم افزاری مانند MyEtherWallet و Jaxx ذخیره شود، همچنین کیف پول های سخت افزاری مانند TREZOR و Ledger Nano S نیز از BNB پشتیبانی می کنند. به طور کلی، هر کیف پولی که قادر به ذخیره اتریوم (ETH) است می تواند از توکن BNB نیز پشتیبانی کند.

چگونه می توان بایننس کوین را ذخیره کرد؟

نحوه خرید ارز دیجیتال بایننس کوین چگونه است؟

در حال حاضر بایننس کوین قابل استخراج نیست چراکه همه کوین های آن در زمان “ICO” استخراج شده اند. برای خرید این کریتپوکارنسی ۲ روش وجود دارد:

 1. شما مالک بیت کوین، اتریوم و سایر آلت کوین ها هستید، و اکنون می خواهید بایننس کوین را خریداری کنید روال این کار بسیار ساده است و کافی می باشد به ارزش کوین های خود، بایننس کوین دریافت کنید.
 2. شما هیچ کریپتوکارنسی ندارید و اکنون می خواهید بایننس کوین خریداری کنید، برای انجام این کار در ابتدا باید مقداری ارز دیجیتال خریداری کنید. پیشنهاد ما این است، به سراغ ارزی با نقدینگی و ثبات بالا بروید (ارزهای مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل و …) و از طریق سایت های معتبر و امن برای خرید ارز خود اقدام کنید. پس از آن می توانید به سایتBinance  بروید و آن را به BNB تبدیل کنید. (سایت های دیگری هم وجود دارند که از بایننس کوین پشتیبانی می کنند، اما نقدینگی شان پایین است و از آنجایی که این ارز برای انجام تراکنش ها در صرافی Binance ایجاد شده است، بهتر است این ارز را از سایت خودشان خریداری کنید).

ارز دیجیتال BNB در صرافی Binance دارای چه کارکردهایی است؟

در صورت استفاده از این ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه های معاملاتی، این صرافی به کاربران خود ۲۵ درصد تخفیف ارائه می دهد و دسترسی به تخفیف های مربوط به حجم معاملات بالاتر را نیز فراهم می کند.

تخفیف هزینه معاملاتی BNB به چه صورت است؟

وقتی ارز بایننس کوین را در صرافی Binance نگه می دارید (علارغم اینکه کدام جفت ارز را معامله می کنید)، می توانید هزینه های معاملاتی تان را با بایننس کوین پرداخت کنید. زمانی که این کار را انجام می دهید، در مقایسه با هزینه های معاملات عادی، ۲۵ درصد تخفیف دریافت می کنید. همچنین قادر هستید در هر زمان که بخواهید، گزینه “پرداخت هزینه با BNB” را در تنظیمات حساب Binance خود فعال و یا غیرفعال کنید.

چگونه BNB، دسترسی به تخفیف های مربوط به حجم معاملات بالاتر را فراهم می کند؟

Binance همانند بسیاری از صرافی های دیگر، برای معامله گران با حجم بالاتر، تخفیف هایی ارائه می دهد. اما برخلاف سایر صرافی ها، این دست از معامله گران برای دسترسی به اینگونه تخفیف ها، موظف هستند مقادیر مشخصی از ارز دیجیتال بایننس کوین را در حساب خود نگه دارند.

مزایای استفاده از بایننس کوین

 • دارای هزینه ای پایین در بازار کریپتوکارنسی ها
 • امکان بهره مندی از تخفیف در هزینه ی معاملات Binance
 • امکان استفاده از آن در خارج از پلتفرم معاملاتی Binance
 • امکان مبادله ی آن با ارزهای فیات
 • دسترسی آسان به آن از طریق دسک تاپ، HTML5، iOS و Android
 • انجام فرایندهای تراکنش با سرعت بالا
 • دسترسی گسترده: صرافی Binance امکان معامله بیش از ۴۰ جفت ارز را فراهم می کند

ریسک های سرمایه گذاری در بایننس کوین

 • از آنجایی که این توکن همانند بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، مبتنی بر اتریوم است، ممکن است افزایش رقابت و کاهش احتمالی ارزش آن در آینده را به دنبال داشته باشد.
 • این واقعیت که بایننس کوین محدود به صرافی Binance است و روند آن به اعتبار و عملکرد این صرافی بسیار وابسته است، می تواند یک مشکل اساسی باشد. این موضوع باعث می شود، بایننس کوین نتواند به تنهایی مسیر حرکت خود را مشخص کند.
 • سیاست بازخرید Binance می تواند قیمت ها را کاهش دهد: از آنجایی که توسعه دهندگان BNB قصد دارند بخش معینی از کوین ها در آینده بازخرید کنند، احتمالاً از ارزش آن کاسته خواهد شد و این ممکن است منجر به سقوط قیمتش شود.

بایننس کوین

برنامه های آتی برای بایننس کوین

بایننس کوین ابتدا به عنوان یک توکن که برای پرداخت کارمزد معاملاتی دقیقاً استفاده می شود، کار خود را شروع کرد. اگرچه برخی معتقدند که معاملات و نوسان گیری در قیمت این سکه در بازارهای آزاد سکه آن را عملا یک به ارز دیجیتالی تبدیل می کند.

با این وجود همیشه اینگونه نخواهد بود، زیرا تیم بایننس برنامه هایی برای گسترش دامنه کارهایی که می تواند با سکه آن انجام شود دارد. با ادامه افزایش قیمت BNB، و افزایش تعداد کاربران در بایننس تقاضا برای استفاده از این سکه برای صرفه جویی در کارمزد معاملات افزایش یافته است و این موضوع اهمیت بیشتری می یابد.

در حال حاضر می توان از سکه آن برای سرمایه گذاری در ICO هایی که در پلتفرم بایننس لانچ پد میزبانی می شوند، استفاده کرد که به دارندگان BNB راهی برای تحقق بازده دارایی سکه هایشان می دهد.

این ICO ها شامل  Bread، BitTorrent، Elrond، WINk، Kava و تعدادی دیگر از پروژه های بلاک چین هستند. تاکنون فروش بایننس کوین لانچ پد کاملاً موفقیت آمیز بوده است و همین امر باعث افزایش قیمت BNB می شود.

علاوه بر این، شما همچنان از پشتیبانی سکه توسط بایننس DEX برخوردار هستید. با باز شدن صرافی های غیرمتمرکز بیشتر برای معاملات سکه های منحصر به فرد، به احتمال زیاد شاهد افزایش تقاضا برای BNB برای تأمین انرژی این سکه ها خواهید بود.

سایر کاربردهای BNB  در این زمان شامل پرداخت هزینه سفر توسط بازرگانان منتخب در استرالیا، پرداخت قبض کارت اعتباری Crypto.com، خرید هدایای مجازی در بستر  Mithril، پرداخت هرگونه هزینه از فروشگاه ها با استفاده از سیستم PundiX XPOS و تعداد زیادی استفاده های دیگر می باشد.

مسلماً بیشتر این ها به سیستم عامل های شخصی متصل هستند، اما با افزایش تقاضا و همه گیری، اکوسیستم BNB نیز به رشد خود ادامه می دهد.

با ادامه رشد بایننس و افزودن ویژگی های جدید، افزایش تعداد کارهایی که می توانید با بایننس کوین انجام دهید تقریباً قطعی است.

به علاوه، شما می توانید سکه های BNB را به عنوان یک سوداگر معامله کنید، به این مفهوم که در قیمت کم بخرید و سپس با قیمت بالاتر ارز خود را بفروشید، همانطور که بسیاری از معامله گران دیگر در حال انجام این کار هستند!

نتیجه گیری

نمی توان انکار کرد که سرنوشتبایننس کوین به شدت با عملکرد آن به عنوان صرافی پیوند خورده است. در حالی که بایننس به تدریج تخفیف معاملاتی ارائه شده توسط سکه را حذف می کند، آن ها در حال یافتن راه های دیگری برای ارزشمند کردن سکه هستند.

این موارد شامل سوزاندن عرضه سکه و ایجاد صرافی غیرمتمرکز است که از بایننس کوین به عنوان واحد پول اصلی خود استفاده می کند. این نه تنها ارزش سکه بایننس را افزایش می دهد بلکه در آینده نیز کاربرد خواهد داشت. آن ها همچنین موارد استفاده جدیدی را برای BNB اضافه می کنند، که آن را به طور فزاینده ای مفید می کند و تقاضای سکه را افزایش می دهد.

البته، احتمال افزایش ارزش بایننس کوین به موفقیت بایننس به عنوان صرافی بستگی دارد. اگر این صرافی بتواند شتابی را که در مدت زمان شش ماه از زمان راه اندازی شده این صرافی را به رتبه یک در حجم معاملات تبدیل کرده، حفظ کند، آینده برای سکه بایننس و کسانی که سکه دارند کاملاً روشن خواهد بود.

تاکنون به نظر می رسد که این یک نتیجه قابل پیش بینی است، اما همه چیز به سرعت در فضای ارزهای رمزنگاری شده تغییر می کند.

و گرچه به نظر می رسد BNB ارزش خود را بهتر از سایر آلت کوین ها حفظ می کند، اما همچنان روند کلی بازارها را دنبال می کند، که در حال حاضر به سمت پایین است.

ادامه مطلب
معرفی و آموزش VPS بایننس برای ترید با ip ثابت
معرفی و آموزش خرید VPS بایننس...

VPS مخفف عبارت Virtual Private Server و به معنای سرور خصوصی مجازی بوده و مشابه سرور اختصاصی عمل می کند. درواقع به جای یک سرور فیزیکی واحد، چندین سرور فیزیکی به اشتراک گذاشته شده و از طریق فناوری مجازی به یکدیگر متصل می شوند. همچنین می توان VPS را مانند تلاقی بین یک سرور مشترک و یک سرور اختصاصی در نظر گرفت.

یکی از راه های انجام معاملات امن در صرافی هایی مانند بایننس برای ساکنین ایران استفاده از VPS است. شما می توانید با استفاده از سرور خصوصی مجازی به صورت مداوم و با سرعت بالا از طریق یک IP ثابت خارجی وارد سایت صرافی شده و به راحتی معامله کنید.

در ادامه مطلب تفاوت VPS و VPN، نحوه استفاده از آن و شرکت های ارائه دهنده VPS در ایران را معرفی خواهیم کرد.

خرید VPS با آی پی (IP) ثابت ثبت نام

VPS چیست؟

با استفاده از نرم افزار یک سرور فیزیکی را می توان به سرورهای خصوصی مجازی کوچک تر (VPS) تقسیم کرد. درنهایت نیز بسیاری از کاربران می توانند از این سرورها به اندازه ای که اپلیکیشن های آن ها نیاز دارند از سرور استفاده کنند. پس اگر قصد راه اندازی یک وب سایت و یا اپلیکیشن را داشته باشید لازم است آن را در یک سرور میزبانی کنید.

دهه های قبل، این سرور کامپیوتر فیزیکی بود که یک شخص و یا شرکت مالک، سرور را مدیریت می کرد؛ اما در سال های اخیر برون سپاری یا اجاره این سرورها از یک ارائه دهنده میزبانی اینترنت، مقرون به صرفه تر از خرید سرور شده است.

این ارائه دهنده مسئولیت مدیریت سخت افزار رایانه را بر عهده داشته و شما تنها می توانید نرم افزار موردنظر خود (مانند وب سایت) را روی آن نصب کنید.

با قدرتمندتر شدن کامپیوترها در سال های اخیر، اجاره یک سرور کامل برای کاربری که فقط قصد راه اندازی یک وب سایت را دارد عملی نیست. به طورکلی در بیشتر موارد برای یک بیزینس یا استفاده شخصی خرید کل سرور تصمیم درستی نیست. حتی با نصب چندین برنامه بیزینسی و وب سایت، در بیشتر موارد منابع آن سرور بدون استفاده بیکار مانده و سبب بازده ضعیف سرمایه گذاری می شود.

درنتیجه فناوری های مجازی سازی معرفی و سرور خصوصی مجازی (VPS) متولد شدند. به عنوان مثال یک سرور فیزیکی با 16 هسته پردازنده و 32 گیگابایت حافظه رم می تواند به چهار سرور مجازی تقسیم شود که هر یک دارای 4 هسته پردازنده مجازی و 8 گیگابایت RAM هستند؛ بنابراین کاربر یک راه حل اقتصادی تر داشته و شخص یا شرکت مالک سرور می تواند منابع خود را افزایش دهد.

در نهایت نیز هر سرور مجازی برای کاربر خصوصی تلقی شده و منابع با سایر کاربران به اشتراک گذاشته نمی شوند. می توان گفت این تکنولوژی مانند یک رایانه شخصی اما در فضای اینترنت عمل می کند.

معرفی و آموزش خرید VPS بایننس برای ترید با ip ثابت

مزایای VPS

 1. اگرچه در VPS یک سرور فیزیکی به اشتراک گذاشته می شود اما هر VPS بدون ایجاد همپوشانی، در محیط خاص خود فعالیت می کند.
 2. نیازی به اشتراک گذاری منابع نیست، هر VPS مقدار مشخصی از منابع را به دست می آورد؛ بنابراین با افزایش ترافیک هیچ مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد شد
 3. VPS بسیار مقیاس پذیر است، به این معنا که در صورت لزوم می توانید منابع VPS خود را ارتقا دهید.
 4. با استفاده از VPS کنترل کاملی بر سرور خودخواهید داشت، درواقع می توانید به صورت شخصی و یا با کمک ارائه دهنده میزبان، تنظیمات سرور خود را شخصی سازی کنید. معمولاً برنامه های میزبانی اشتراکی کنترل زیادی بر نحوه پیکر بندی سرور شما ندارند، اما از طرف شما همه تنظیمات را انجام می دهند و شما می توانید از طریق یک صفحه کنترل میزبانی با سرور خود ارتباط برقرار کنید.
 5. سرعت و تداوم اتصال با استفاده از VPS بسیار بالا بوده و مالکیت یک IP ثابت در خارج از کشور خواهید داشت.
 6. بدون محدودیت می توانید در سایت های تحریم کننده IP ایران، واردشده و فعالیت کنید

تفاوت vps با vpn

VPN مخفف عبارت Virtual Private Netwrok و به معنای شبکه خصوصی مجازی است. درواقع VPN برای اتصال کاربران به منابع امن پلی را روی اینترنت ایجاد می کند. از آنجایی که در این سرویس برای اتصال کاربران از اینترنت استفاده می شود، معمولاً با استفاده از فناوری رمزگذاری، ارتباطات خصوصی و امن می مانند.

برای مثال هر اطلاعاتی که از یک سرویس به سرویس دیگر فرستاده می شود برای سایر سرویس ها قابل خواندن نبوده و این مهم ترین ویژگی شبکه خصوصی مجازی یا همان VPN است. درحالی که VPS سرویسی است که به شما امکان میزبانی وب سایت خود در محیط یک سرور مجازی را می دهد.

معرفی و آموزش خرید VPS بایننس برای ترید با ip ثابت

چرا باید از vps استفاده کنیم؟

باوجود تحریم ها تعدادی از صرافی های معتبر ارز دیجیتال مانند بایننس به کاربران ساکن ایران سرویس نمی دهند. درنتیجه همان طور که در دوره ارز دیجیتال به طور مفصل به این موضوع اشاره شده است؛ ایرانی های علاقه مند به استفاده از پلتفرم های خارجی صرافی دیجیتالی مانند بایننس، برای ورود و معامله در سایت صرافی از طریق سرویس هایی مانند VPN و VPS آدرس IP خود را تغییر می دهند.

بسیاری از ما با VPN و نحوه کارکرد آن آشنا هستیم؛ اما همان طور که می دانید اتصال به VPN در تمام مدت اتصال سرعت مناسبی نداشته و احتمال قطع ارتباط وجود دارد. از طرفی با قطع شدن اتصال به VPN برای اتصال مجدد به IP متفاوتی متصل خواهید شد.

تغییرات مداوم IP سبب افزایش حساسیت صرافی نسبت به اکانت شما شده و ریسک مسدود شدن حساب کاربری افزایش می یابد. از طرفی درصورتی که قطعی VPN و تغییر IP دریکی از مراحل انجام تراکنش انجام شود منجر به کنسل شدن تراکنش و از بین رفتن دارایی فرد خواهد شد.

از همین رو کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات صرافی های معتبر بازار ارزهای دیجیتال از VPS استفاده می کنند. با استفاده از VPS شما مالک دائمی یک IP خارجی شده و بدون قطع شدن اتصال می توانید از خدمات صرافی استفاده کنید.

آموزش استفاده از vps

از VPS در دستگاه های مختلف ازجمله موبایل، تبلت و کامپیوتر می توان استفاده کرد. برای استفاده از VPS در کامپیوتر لازم است طبق مراحل زیر عمل کنید:

 1. ابتدا Remote Desktop Connection را در قسمت start ویندوز دسکتاپ خود جستجو کنید.
 2. سپس IP تهیه شده را در قسمت “Computer” یعنی کادر مشخص شده در تصویر پایین وارد کنید.
 3. و در آخر بر روی گزینه Connect کلیک کنید.
 4. پس ازآن با اضافه کردن اطلاعات مربوط به User name (نام کاربری) و رمز عبور (Password) وارد سرور شخصی خود می شوید.

معرفی و آموزش خرید VPS بایننس برای ترید با ip ثابت

شرکت های ایرانی ارائه دهنده سرویس vps

درصورتی که برای فعالیت در صرافی های مبتنی بر ارز دیجیتال تمایل به خرید VPS دارید لازم است در هنگام خرید به چند نکته ساده اما مهم توجه کنید. همان طور که می دانید امنیت و حریم شخصی از مهم ترین عوامل تردینگ در بازار ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل لازم است برای افزایش امینی و کاهش احتمال هک شدن از خرید VPS هایی با عنوان VPS مخصوص ارز دیجیتال، ترید و صرافی بایننس خودداری کنید.

در ادامه تعدادی از شرکت های معتبر ایرانی ارائه دهنده سرویس VPS را معرفی می کنیم:

شرکت ایران سرور

شرکت ایران سرور یکی از معتبرترین شرکت های ارائه دهند خدمات میزبانی وب بوده و فعالیت خود را از 17 سال پیش کردهاست. اصلی ترین خدمات این شرکت شامل سرور اختصاصی، سرور مجازی (در دو گروه پرسرعت و حجم بالا) و سرور میزبانی هاستینگ می شود.
خرید VPS با آی پی (IP) ثابت از ایران سرور ثبت نام

 

میهن وب هاست

این شرکت نیز در ارائه سرویس های پرسرعت، ایمن و به روز تخصص داشته و امکان استفاده از خدماتی همچون میزبانی وب، سرور مجازی، سرور اختصاصی و… را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

میزبان پایتخت

شرکت میزبان پایتخت با خلاقیت و تنوع در نحوه سرویس دهی خود به یکی از بهترین شرکت های ایرانی ارائه دهنده سرویس VPS تبدیل شده است. سرویس مجازی میزبان این شرکت، در بستر رایانش ابری با منابع بالا به کاربران ارائه می شود.

شرکت پارس پک

پارس پک باسابقه طولانی اولین شرکت ایرانی ارائه دهنده خدمات رایانش ابری است. پارس پک با معرفی سرورهای قدرتمند به عنوان پشتیبان سرورهای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده و به یکی از مطمئن ترین شرکت های ارائه دهنده VPS تبدیل شده است.

هاست دی ال

این شرکت از سال 1387 فعالیت خود را آغاز کرده و یکی از قدیمی ترین شرکت های فعال در حوزه خدمات هاست در ایران است. هاست دی ال ارائه دهنده هاست به مشتریان خود با استفاده از پهنای باند نامحدود و سرورهای قدرتمند بوده و خدمات متنوعی ازجمله VPS به مشتریان خود ارائه می دهد.

شرکت سرورستاپ

این شرکت نیز یکی از شرکت های معتبر ارائه دهنده سرورهای اختصاصی و مجازی بوده و فعالیت خود را 7 سال پیش در ایران آغاز کرده است. سرورهای مجازی در سرورستاپ در دو گروه سرور مجازی SSD و Nvme ارائه می شود.

ریفرال کد در صرافی بایننس

همه معامله گران حرفه ای می دانند که بخش مهمی از سود معاملات به میزان کمیسیون آن بستگی داشته و کاهش این هزینه ها سبب می شود تا شما به یک معامله گر سود ده تبدیل شوید. یکی از راه های کاهش هزینه ها استفاده از کد ریفرال است. با واردکردن ریفرال کد در حساب کاربری بایننس، در میزان کمیسیون معاملات شما تخفیفی اعمال خواهد شد.

همین الان در صرافی بایننس ثبت نام کنیدثبت نام

نتیجه گیری

افرادی که مایل به استفاده از خدمات صرافی های معتبری مانند بایننس هستند می توانند به راحتی VPS خریداری کرده و با تغییر آدرس IP خود در این صرافی وارد معامله شوند. ازآنجایی که با خرید VPS مالک یک IP خارجی می شوید خطر تغییر مداوم IP و مسدود شدن دارایی، حساب کاربری شمارا تهدید نخواهد کرد.

به طور کلی بهتر است در هنگام آموزش ارز دیجیتال و نحوه سرمایه گذاری و تریدینگ در آن برای افزایش امنیت و کاهش ریسک معامله به ترفندهای این چنینی نیز توجه کنید.

ادامه مطلب
2
آموزش استفاده از بایننس در ایران؛...
نحوه صحیح اتصال به صرافی بایننس Binance exchange همیشه برای کاربرهای ایرانی یک چالش بزرگ به حساب آمده است که در این پست قصد داریم شما را با روش های صحیح اتصال به صرافی بایننس آشنا کنیم.
برای اتصال به صرافی بایننس ما از دو روش امن می توانیم استفاده کنیم که شامل
 • اتصال از طریق VPS وی پی اس یا Virtual Private server
 • اتصال از طریق VPN وی پی ان یا Virtual private network

برای بایننس vpn بهتر است یا vps؟

ورود به بایننس با VPS

VPS یا همان Virtual private server یا سرور مجازی در واقع یک کامپیوتری که در یک کشور دیگر موجود می باشد و ما از طریق وصل شدن یا ریموت شدن به آن سرور مجازی می توانیم به صرافی بایننس متصل شویم اما VPS یک سری معایب به همراه دارد که یکی از معایبش هزینه بالای ماهیانه آن می باشد که به طوری که برای تهیه آن شاید مجبور باشید که چند صد هزار تومان هزینه کنید. یکی دیگر از ایرادات VPS های خارجی سرعت اتصال پایین می باشد که به طور کلی سرورهای مجازی خارج از کشور ایران به علت فواصلی که دارد سرعت اتصال اینترنت کمتری را برای کاربران داخل ایران به ارمغان می آورد و شاید این موضوع شما را برای کار کردن با صرافی بایننس دچار مشکل کند.

ورود به بایننس با VPN

خب قطعا تمامی افراد این روزها با VPN یا Virtual private network آشنا هستیم و اما نکته مهم این است که ما به هیچ عنوان برای اتصال به صرافی بایننس Binance exchange نباید از VPN رایگان استفاده کنیم و مشکلی که VPNهای رایگان دارند که با هر بار اتصال به VPNهای رایگان آی پی جدیدی به ما داده می شوید و ما برای اتصال به صرافی بایننس باید با یک آی پی متصل شویم در غیر این صورت امکان ریسک بسته شدن اکانت یا حساب کاربری در بایننس بسیار زیاد خواهد بود.

اما روشی که خود ما مدت هاست از آن استفاده می کنیم VPNهایی که با آی پی ثابت یا ip static هستند، می باشد. مزیت VPN با آی پی ثابت نسبت به VPS یا وی پی اس:

 • هزینه کمتر
 • سرعت اتصال بالاتر

برای اطمینان از این که بخواهیم بدانیم VPN که در حال استفاده هستید آی پی ثابت به شما ارائه می دهد یا خیر با هم دیگر می توانیم سوابق وارد شدن به بایننس را چک و یا بررسی کنیم.

ابتدا وارد حساب کاربری یا اکانت (Account) شوید، سپس به قسمت Security یا امنیت بروید و در آخر می توانید با کلیک بر روی گزینه Login Activity سوابق وارد شدن به حساب کاربریتان را مشاهده کنید. که در واقع با چک یا بررسی کردن IP Address اگر گزینه ها با گزینه های قبلی مشابه بودند یعنی آی پی شما ثابت و بدون مشکل بوده است. علاوه بر موضوع آی پی آدرس، مشخصات دیگه ای چون تاریخ (Date) / منبع یا دستگاهی که با آن وارد شده ایم (source) / وضعیت (Status) را هم به شما نشان خواهد داد.

یکی از مزایای VPNهای آی پی ثابت یا ip static این است که معمولا به شما اکانت یا حساب های کاربری دو کاربره می دهند.

چگونه در صرافی بایننس بلاک نشیم؟

صرافی بایننس Binance Exchange The World یک صرافی چینی که در کشور مالت واقع شده و بزرگترین صرافی Cryptocurrency در دنیا به حساب می آید که بیش از 1100 کوین و یا توکن در این صرافی خرید و فروش بشود و 98 درصد از ایرانی هایی که در صرافی های خارجی ترید Trade می کنند، صرافی بایننس را به عنوان صرافی اصلی خودشان انتخاب می کنند این در حال است که صرافی بایننس اجازه وارد شدن کاربرانی که با آی پی ایران هستند را نمی دهد. برای این اتصال از VPN آی پی ثابت یا ip static یا VPS (Virtual private server) بهره گیری نمایید و چند نکته مهم وجود دارد که باید آن ها را بدانید:
 • زمانی که به VPN با آی پی ثابت یا VPS متصل شدید می توانید با مراجعه به آدرس whatismyipaddress.com متوجه شوید که الان این اتصال آدرس لوکیشن شما را از ایران خارج کرده است یا خیر (به این نکته دقت کنید که اگر از وی پی ان های نرم افزاری یا رایگان استفاده می کنید این VPNها ممکن هستند لوکشین شما را از سرورهای مختلف جا به جا کنند که این موضوع برای بایننس شک بر انگیز است و سبب می شود حساب کاربری شما قفل یا بسته و یا BAN شود.
 • نکته دوم این است که بلاک شدن در بایننس نقطه آخر دنیا نیست و می توانید با نامه نگاری و پشتیبانی بایننس و با رعایت یک سری مراحل قانونی و اداری موجودی حساب خودتان را خالی کنید و مجددا به ایجاد یک حساب کاربری دیگه یا جدید بپردازید.
ادامه مطلب
ترید در بایننس
آموزش ثبت نام در صرافی بایننس...

صرافی بایننس (Binance) در سال ۲۰۱۷ توسط Changpeng Zhao و Yi He در چین تأسیس شده است. Zhao و He پیش از آنکه تصمیم بگیرند صرافی کریپتو خود را راه اندازی کنند، هر دو در صرافی OKCoin مشغول به کار بودند. اما این شرکت مجبور شد در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ چین را ترک کند (دفتر این شرکت در حال حاضر در مالت مستقر است).

شرکت Binance، ارز دیجیتال خود به نام بایننس کوین (BNB) را راه اندازی کرد و در جولای سال ۲۰۱۷، از طریق عرضه ی اولیه کریپتوکارنسی اش، توانست ۱۵ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند.

در لیست رتبه بندی CoinMarketCap، صرافی Binance به لحاظ حجم معاملات رتبه ی دوم را در میان بزرگ ترین صرافی های کریپتو کسب کرده است و ترید در بایننس از محبوبیت بالایی برخوردار است.

سایت خانه سرمایه صرافی بایننس را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی بایننس ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام و استفاده از صرافی بایننس، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 93285358 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
برای ورود به این صرافی حتما حتما از آی پی خارج از ایران (کشورهایی مثل فنلاند، روسیه، ترکیه و سنگاپور) استفاده کنید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی بایننس ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی ها و مزایای صرافی بایننس

 1. از لانچ پد ICO این صرافی می توان به عنوان محلی برای جمع آوری وجوه از طریق پیشنهادات اولیه سکه (ICO) استفاده کرد.
 2. پشتیبانی از ارزهای دیجیتال BTC، ETH، LTC، XRP و بیش از 500 نوع رمزارز دیگر.
 3. ارائه رمز ارز بومی BNB
 4. 5 میلیون کاربر فعال.
 5. حجم تراکنشات در این صرافی بسیار بالا بوده و در هر ثانیه 1.4 میلیون تراکنش پردازش می شود.
 6. مجهز به سیستم احراز هویت دو عاملی.
 7. فراهم بودن امکان انجام ترید روزانه به صورت نامحدود.
 8. مجهز به روش های متنوع تریدینگ و ثبت سفارش.
 9. ارائه ویژگی های امنیتی همچون مدیریت دستگاه، لیست سفید آدرس و امکان محدود کردن دسترسی دستگاه.
 10. دریافت کارمزد کم.
 11. ارائه گزینه های بسیار متنوع برای انتخاب روش های تراکنش.
 12. ارائه اپلیکیشن موبایلی برای کاربران سیستم عامل های iOS و Android
 13. اهدای جوایز متنوع از جمله خودروهای لوکس و ارزهای دیجیتالی مانند ONT
 14. عضویت در این صرافی برای عموم رایگان بوده و نیازی به انجام مراحل احراز هویت (KYC) نیست.
 15. بایننس با ارائه دسترسی عمومی به کلیدهای API به اپلیکیشن های شخص ثالث این امکان را می دهد تا با بایننس ادغام شوند.

معایب صرافی بایننس

 1. تحریم ایران و عدم پشتیبانی از کاربران ایرانی.
 2. ضرورت استفاده از VPS توسط کاربران ایرانی برای فعالیت در بایننس.
 3. به سبب عدم پشتیبانی از ارزهای فیات کاربران نمی توانند از طریق روش های سنتی و توسط کارت های اعتباری حساب خود را شارژ کنند.

آموزش ثبت نام در صرافی بایننس

ثبت نام در صرافی بایننس علاوه بر رایگان بودن بسیار ساده است و مانند برخی از صرافی ها الزامی به داشتن کامپیوتر برای ثبت نام ندارد؛ شما تنها کافیست تلفن همراه خود را برداشته و با رعایت چندین نکته ساده که در زیر آن ها را بیان می کنیم، با استفاده از آموزش تصویری این مقاله اقدام به افتتاح حساب در صرافی بایننس نمایید.

نکات مهم و ضروری پیش از ثبت نام در صرافی بایننس:

 1.  استفاده از وی پی اس VPS (آی پی ثابت) یا فیلترشکن برای تغییر آی پی ایران؛ (توجه کنید که فیلترشکن شما نباید بر روی آمریکا، هلند، انگلیس و آلمان نیز تنظیم شود.)
 2. استفاده از کد تخفیف یا همان کد معرف (Referral Code) برای کاهش کارمزد معاملات در صرافی بایننس. (کد M6CZY174)
 3. عدم استفاده از شماره موبایل ایران برای تایید حساب به علت تحریم ها.

در ادامه به صورت تصویری و گام به گام می توانید مراحل ثبت نام و افتتاح حساب در صرافی بایننس را مطابق با نکات فوق مشاهده کنید.

نحوه افتتاح حساب در صرافی بایننس

1. اطلاعات زیر را وارد کنید، سپس گزینه ی I agree to Binance’s Terms Of Use را انتخاب و بر روی دکمه ی Register کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

2. پس از آن باید اثبات کنید که ربات نیستید و از شما می خواهد تا معمای امنیتی را حل کنید. برای انجام این کار باید دکمه ی آن را با موس بگیرید و به سمت راست بکشید تا فرمتان ثبت شود.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

3. سپس لینک تائید عضویت به آدرس ایمیلتان ارسال می شود که پس از کلیک بر روی این لینک، حساب کاربری Binance شما فعال خواهد شد.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

4. پس از طی مراحل ثبت نام، فراموش نکنید که اقدامات امنیتی حساب خود را از همان ابتدا تکمیل کنید، بدین صورت که:

5.وقتی برای اولین بار وارد حساب کاربری تان می شوید، از شما سؤال می شود که از چه طریق می خواهید کد ۲FA را دریافت کنید، google authenticator یا sms authentication:

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

توجه: ۲FA یک احراز هویت دو عاملی است که برای امنیت بیشتر، ورود به حساب کاربری را به دو مرحله تبدیل می کند تا اگر کسی به رمز عبور و نام کاربری شما دسترسی یافت، نتواند وارد حساب کاربری تان شود.

برای مثال اگر گزینه ی google authenticator را فعال کنید، هرزمانی که بخواهید وارد حساب کاربری تان در صرافی شوید، پس از واردکردن رمز عبور و نام کاربری، از شما می خواهد تا کد امنیتی که برای شما در اپلیکیشن google authenticator فرستاده شده است را وارد کنید. پس باید به موبایلتان دسترسی داشته باشید و آن کد را در قسمت مربوطه سایت وارد کنید.

واریز ارزهای دیجیتال خود به صرافی بایننس

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

اکنون که حساب شما فعال شده است، باید قبل از انجام هرگونه معامله، ارزهای دیجیتال خود را به حسابتان اضافه کنید تا بتوانید به خرید و فروش کریپتوکارنسی ها بپردازید. برای تبدیل ارز دیجیتال خود به ارز دیگری باید به قسمت Deposit حساب کاربری تان وارد شوید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

با کلیک بر روی کلمه ی Deposit آدرسی که باید ارز را به آن بفرستید برایتان نمایش داده می شود. به عنوان مثال برای ارسال ارز اتریوم، با کلیک بر روی دکمه Deposit، روبروی ارز ETH (اتریوم) یک آدرس در فیلد BTC Depost Address نمایش داده می شود که بیت کوین را باید به آن آدرس بفرستید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

تمام کاری که اکنون باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید چه میزان اتریوم می خواهید به حساب صرافی بایننس خود ارسال کنید و سپس بر روی گزینه ی Send کلیک کنید. وجوه شما به محض پردازش توسط شبکه ی اتریوم در حساب Binance تان ظاهر می شوند. پس از اضافه شدن کریپتوکارنسی ها به موجودی حسابتان، می توانید کل موجودی حساب و ارزش آن را در قسمت بالای صفحه در Deposits Withdrawals مشاهده کنید.

آموزش ترید در صرافی بایننس

Binance یک صرافی کریپتو به کریپتو است. به این معنا که کاربران فقط می توانند از آن برای معاملات ارزهای دیجیتال استفاده کنند. اگر شما در حال حاضر ارز دیجیتالی در اختیار ندارید، قبل از شروع معامله در صرافی Binance، لازم است تا این کار را انجام دهید. پس از آنکه کریپتوکارنسی های خود را خریداری کردید، اکنون می توانید از آن برای معامله با بیش از ۲۰۰ کوین و توکن مختلف در صرافی بایننس استفاده کنید.

این پلتفرم آنلاین به دلیل طیف گسترده ی کوین های موجود در آن، سرعت بالای معاملات، میزان کارمزد کم و کاربرپسند بودنش برای مبتدیانی که قصد دارند اولین قدم خود را در فضای ارزهای دیجیتال بردارند، بسیار مناسب است. برای انجام این کار، پس از خرید ارز دیجیتال باید به وبسایت بایننس آدرس www.binance.com بروید و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

توجه: با توجه به قوانین این سایت، شما باید در ابتدا بررسی کنید که آیا کشورتان در لیست تحریم های تجاری یا اقتصادی قرار دارد یا خیر، چراکه اگر با آگاهی از این موضوع عضو شوید، Binance این حق را دارد که در صورت مشاهده ی عدم رعایت شرایط توسط کاربران، هر حسابی را لغو یا مسدود کند. از آنجایی که کشور ما نیز در لیست تحریم ها قرار دارد، شما باید اکانتی با مشخصات و آی پی غیر ایرانی از طریق VPN ایجاد کنید.

آموزش خرید VPS و VPN برای ترید در بایننس

ثبت نام در بایننس بسیار راحت است و تنها با وارد کردن یک جیمیل انجام می شود و تا زمانیکه بیشتر از روزی 2 بیت کوین برداشت نکنیم حتی نیازی به احراز هویت در این صرافی نیست؛ اما در ایران به دلیل وجود تحریم ها با مشکل در ثبت نام مواجه هستیم و باید با ناشناس جلوه دادن خودمان و دور زدن قوانین بایننس اقدام به ثبت نام در این صرافی کنیم؛ به این صورت که همیشه یک VPN با آی پی ثابت بخریم یا با خرید VPS خیال خود را راحت کنیم.

برای انتخاب بین VPS و VPN پیشنهاد ما این است که از VPS استفاده کنید! زیرا VPS یک آی پی ثابت است و مشکلات استفاده از وی پی ان را نخواهد داشت. اما اگر قصد استفاده از VPN را دارید دانستن نکات زیر ضروری است، زیرا در غیر این صورت با شناسایی محل زندگی شما توسط بایننس حساب کاربری شما بلوکه خواهد شد.

1. اگر از VPN استفاده می کنید همیشه باید به یک کشور مشخص متصل شوید. (به عنوان مثال اگر اولین بار با کشور آلمان متصل شدید تا همیشه باید هنگام استفاده از VPN به این کشور وصل شوید.)
2. هنگام استفاده از اپلیکیشن به هیچ عنوان اجازه دسترسی لوکیشن را نباید بدهیم؛ زیرا با این کار بایننس متوجه می شود که محل زندگی شما ایران است و قصد نقض قوانین و دور زدن آن را دارید.
3. همیشه ساعت کامپیوترتان را باید با کشوری که با VPN به آن متصل هستید ست کنید، زیرا در صورت اینکه با تایم ایران تنظیم باشد بایننس متوجه خواهد شد.
4. در استفاده از VPN توجه کنید که IP شما به هیچ عنوان نباید کشور آمریکا باشد، زیرا نحوه فعالیت بایننس در آمریکا متفاوت است؛ پیشنهاد می شود که در استفاده از فیلترشکن از آی پی کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه یا آلمان استفاده شود.

ترید در بایننس

در ابتدا باید به حساب کاربری تان وارد شوید. بر روی گزینه ی Exchange در نوار بالای صفحه کلیک کنید و Basic (حالت ساده) را انتخاب کنید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

همان طور که مشاهده می کنید، گزینه ی Basic خیلی هم ساده نیست اما برای کسانی که تجربه زیادی ندارند مناسب تر است.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

اکنون باید جفت ارز معاملاتی خود را انتخاب کنید. سایت Binance صدها جفت ارز معاملاتی ارائه می دهد که لیست آن در سایت موجود است. به عنوان مثال، ارز دیجیتال بیت کوین را می توان با ۱۴۳ کوین مختلف معامله کرد، بنابراین می توان گفت بیت کوین ۱۴۳ جفت معاملاتی در صرافی Binance دارد.

اگر در حساب شما فقط ارز دیجیتال اتریوم موجود باشد، شما فقط قادر به معامله با ارز اتریوم هستید. اگر هم می خواهید ببینید کدام کریپتوکارنسی ها در Binance برای معامله با اتریوم ارائه شده اند، ETH را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید (سپس خواهید دید اتریوم دارای ۱۴۰ جفت معاملاتی مختلف در Binance است). کوینی که می خواهید با اتریوم خود معامله کنید را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال، شما می توانید ارز دیجیتال ریپل (XRP) را انتخاب نمایید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

اکنون باید انتخاب کنید چه نوع معامله ای را می خواهید انجام دهید.

صرافی بایننس سه نوع معامله ارائه می دهد:

سفارش ها محدود

سفارش ها محدود به کاربران این امکان را می دهد تا حداکثر قیمت موردنظر خود برای پرداخت کوین یا حداقل قیمتی که مایل به فروش آن ها هستند را تعیین کنند. سپس معامله گران باید منتظر بمانند تا یک خریدار یا فروشنده قیمت آن ها را بپذیرد.

سفارش ها بازار

سفارش ها بازار به کاربران این امکان را می دهد تا کوین ها را باقیمت فعلی بازار خود معامله کنند. این نوع از معامله سریع ترین و ساده ترین روش است.

سفارش ها stop-limit (دارای حد ضرر)

سفارش ها دارای حد ضرر به معامله گران این امکان را می دهد تا یک کوین را زمانی که به قیمت خاصی رسید، بخرند یا بفروشند. این نوع از سفارش اغلب توسط معامله گران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

معامله ای ساده و مناسب برای مبتدیان به چه صورت است؟

در ابتدا مبلغ موردنظر خود را برای معامله انتخاب کنید. اگر از قیمت فعلی بازار راضی هستید، بر روی گزینه ی Market کلیک کنید و مقدار ریپلی (کوین انتخابی خود) که می خواهید خریداری کنید را وارد نمایید. شما می توانید آن را به عنوان مبلغ یا درصدی از اتریوم موجود در حساب خود وارد کنید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

سپس به راحتی بر روی گزینه ی Buy XRP کلیک کنید و تمام. شما اکنون یک معامله گر در سایت Binance به حساب می آید.

هزینه های معاملاتی چطور؟

هزینه معاملات در صرافی بایننس از پایین ترین نرخ های کارمزد در بازار است. سایت Binance از کاربران برای انجام deposits (واریز) هزینه دریافت نمی کند به این دلیل که این صرافی تنها مختص به ارزهای دیجیتال است.

این سایت هزینه های برداشت مختلفی را برای کریپتوکارنسی های مختلف در نظر می گیرد، اما همه ی این نرخ ها بسیار پایین هستند. به عنوان مثال، اگر می خواهید اتریوم برداشت کنید، ۰٫۰۱ اتریوم هزینه ی کارمزد آن است و اگر می خواهید ریپل برداشت کنید، ۰٫۲۵ ریپل به شما کارمزد تعلق می گیرد.

هزینه های معاملات در Binance ،۰٫۱ درصد از هر خرید یا فروش است. در صورتی که معامله گران از بایننس کوین (ارز دیجیتال سایت Binance) برای پرداخت این کارمزدها استفاده کنند، این هزینه ها تا ۵۰٪ کاهش می یابد و بنابراین هزینه نهایی آن تنها ۰٫۰۵ درصد خواهد شد!

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

پیشنهاد می کنیم هزینه های معاملات در صرافی های دیگر را بررسی کنید تا ببینید چرا Binance یکی از محبوب ترین صرافی ها در این بازار است. سایت های Bittrex و Bitstamp نیز به دلیل داشتن هزینه کارمزد کم مشهور هستند و هردوی آن ها برای هر معامله ۰٫۲۵٪ کارمزد دریافت می کنند. که این پنج برابر بیشتر از سایت Binance است!

نحوه انتقال ارز دیجیتال از صرافی بایننس به والت

طبق آموزش های ارائه شده در دوره ارز دیجیتال، جهت افزایش امنیت دارایی های دیجیتالی خود و سرمایه گذاری بلند مدت بهتر است پس از انجام ترید ارز دیجیتال خریداری شده را از حساب کاربری صرافی بایننس به آدرس کیف پول دیجیتالی خود (یا هر آدرس دیگری) انتقال دهید. برای این منظور تنها کافی ست مانند مراحل زیر عمل کنید

1. ابتدا به VPS متصل شده و از طریق آدرس صرافی بایننس وارد حساب کاربری خود شوید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

2. مانند تصویر بالا بر روی گزینه “Wallet” در گوشه سمت راست تصویر کلیک کنید.

3. سپس از طریق منوی نمایش داده شده به کیف پول Fiat and Spot بروید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

3. همانطور که در قسمت بالا تصویر مشاهده می کنید در این صفحه گزینه های مختلفی همچون Deposit، Withdraw، Transfer وجود دارند.

4. بر روی گزینه Withdraw کلیک کنید.

5.در این مرحله به صفحه ای مانند تصویر بالا هدایت می شوید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

6. این صفحه از دو بخش Fiat و Crypto تشکیل شده است. توجه کنید که ادامه مراحل را در قسمت Crypto انجام دهید.

7. در این قسمت ابتدا رمزارزی را که قصد انتقال آن به آدرس کیف پول مورد نظر دارید انتخاب کنید.

8. سپس آدرس کیف پول دیجیتالی مقصد را در کادر مربوط در سمت راست تصویر به دقت تایپ، یا کپی کنید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

9. در این مرحله به قسمت پایین صفحه رفته و از میان گزینه های موجود شبکه انتقال (Transfer Network) را انتخاب کنید.

10. خوشبختانه تا زمانی که رمزارز خود را به پلتفرم های مرتبط با بایننس انتقال می دهید نگرانی در خصوص هزینه های انتقال نخواهید داشت.

11. در قسمت پایین صفحه در کادر “Amount” مقدار رمزارز را وارد کرده و بر روی گزینه Submit کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

12. در این مرحله صفحه مربوط به Security Verification به شما نمایش داده می شود.

13. با کلیک بر روی گزینه “Send code” مقابل کادر نخست، صرافی بایننس به آدرس ایمیل شما کد تاییدی ارسال می کند.

14. کد ارسال شده را در کادر مربوط وارد کنید.

15. در کادر مربوط به Google verification code نیز کد موجود در اپلیکیشن Authenticator را وارد کنید.

16. در آخر بر روی گزینه زرد رنگ Submit کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب و ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

مقایسه صرافی بایننس با صرافی کوین بیس

صرافی های Coinbase و Binance دو مورد از بزرگترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در جهان هستند که در یک بستر امن امکان خرید، فروش و تبدیل ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم کرده اند. صرافی کوین بیس جزو اولین صرافی های بازار ارزهای دیجیتال است که در سال 2012 شروع به کار کرده است در حالی که سابقه صرافی بایننس حدود 5 سال است.

اما می توان گفت مهم ترین تفاوت این دو صرافی در تعداد ارزهای دیجیتال در دسترس کاربران است. صرافی کوین بیس دارای یک فرایند بررسی دقیق در انتخاب و پشتیبانی از ارز دیجیتال است به همین دلیل این صرافی تنها از 40 نوع رمزارز محبوب پشتیبانی می کند، در حالی که در صرافی بایننس 500 نوع رمزارز متنوع در دسترس هستند.

اگر چه پلتفرم بایننس کاربر پسند بوده و بر اساس تجربه کاربر سه سطح کاربری سازمان یافته را ارائه می دهد، اما با این حال فعالیت در آن به راحتی پلتفرم کوین بیس نیست

هزینه های کارمزد در صرافی بایننس نسبت به کوین بیس بسیار پایین تر است.

صرافی کوین بیس برخلاف بایننس فاقد گزینه های پیشرفته در انجام معاملات است. گزینه های معاملاتی در صرافی کوین بیس شامل: خرید، فروش، تبدیل، ارسال و دریافت است. در حالی که گزینه های معاملاتی در صرافی بایننس شامل: خرید، فروش، ترید، واریز، برداشت، استاپ اوردر، لیمیت اوردر، گزینه های معاملات مارجین و معاملات فیوچرز است.

در تاریخ مارس 2021، خدمات بایننس در 180 کشور جهان و کوین بیس در 100 کشور قابل دسترس است.

فیوچرز در بایننس

معاملات فیوچرز یا همان معاملات آتی، به قراردادهایی گفته می شود که طرفین یک قرداد طی آن بر سر یک دارایی مشخص با قیمتی مشخص به توافق رسیده اند و در یک تاریخ معین معامله انجام می شود.

معاملات فیچورز در بازارهای مالی کاربردهای زیادی دارند و معامله گران زیادی نیز از آن ها استفاده می کنند. در صرافی بایننس نیز یکی از بخش های محبوب آن مربوط به معاملات فیوچرز است که به دلیل سود بالایی که دارد، افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

اما پیش از آنکه به بخش آموزش فیوچرز در بایننس مراجعه کنید، به این نکته توجه کنید که روش کار معاملات فیوچرز کاملاً متفاوت با معاملات اسپات است و این تصور که با خرید یک رمز ارز آن را در کیف پول یا حساب خود خواهید داشت و قادر خواهید بود به راحتی آن را در هر مکان و زمانی از کیف پول خود به کیف پول دیگری انتقال دهید را از سرتان بیرون کنید.

این بخش آنقدر پیچیده است که بایننس یک بخش را برای انجام آزمایشی معاملات فیوچرز قرار داده است و در آنجا به صورت مجازی کوین در اختیار شما قرار می دهد تا معامله انجام دهید و آموزش ببینید.

در بخش معاملات فیوچرز شما با قردادها کار می کنید و قراردادهای خریدوفروش روی رمز ارز موردنظر خود را معامله می کنید. در این بخش با کلیک بر روی BTCUSDT perpetual، می توانید قرارداد موردنظر خودتان برای انجام معامله روی آن رمز ارز را مشاهده و انتخاب کنید.

همچنین توجه کنید که هنگامی که برای اولین بار قصد انجام معامله فیوچرز در بایننس را داشته باشید، بایننس ابتدا برای اطمینان از اینکه شما اطلاعات پایه مربوط به انجام این نوع معاملات را دارید، یک آزمون از شما می گیرد و پس از قبولی در آن آزمون به شما اجازه انجام این معاملات را خواهد داد.

معاملات مارجین در بایننس

معاملات مارجین به این صورت است که معامله گران می توانند در کنار سرمایه فعلی خود برای خریدوفروش رمز ارز موردنظرشان، از شخص سومی مانند صرافی پول بیشتری به عنوان وام قرض گرفته و با اضافه شدن آن به داراییشان، با پول بیشتری به انجام معاملات خود بپردازند.

ترید مارجین با عنوان معاملات اهرم دار شناخته می شود و ضریب اهرم آن Leverage””، عددی است که میزان ضرر و زیان معامله در آن ضرب می شود و به همان میزان سود و ضرر نیز بیشتر خواهد شد. توجه کنید که ضریب اهرم در صرافی ها برای هر رمز ارز متفاوت است.

برای انجام معاملات مارجین در بایینس، باید حساب بایننس خودتان را شارز کنید و سپس وارد کیف پول معاملات مارجین شده و طبق مراحل گفته شده در آموزش مارجین در بایننس، عملیات مربوط به ترید را انجام دهید.

بایننس کوین

بایننس کوین یک رمز ارز است که در جولای سال 2017 میلادی توسط صرافی بایننس معرفی شد؛ نماد معاملاتی بایننس کوین BNB است؛ این ارز دارای عرضه محدود است و در عرضه اولیه آن تنها 200 توکن از آن ارائه شد که نیمی از آن نیز طی برنامه ای چندساله با عنوان توکن سوزی از بین خواهد رفت.

بایننس کوین قبل از انتقال به بلاکچین اختصاصی بر روی بلاکچین اتریوم ERC 20 اجرا می شد. بایننس کوین همچین از خدمات گوناگون در اکوسیستم بایننس که شامل پرداخت برای کارمزدهای معاملات (Trade Fee)، کارمزدهای مبادلات (Exchange Fee)، کارمزدهای فهرست کردن (Listing) و… می شود، پشتیبانی می شود.

هدف از اختراع بایننس کوین

بایننس کوین با هدف ساختاردهی و قدرت بخشیدن به اکوسیستم بایننس ایجاد شد؛ همچنین این کوین به منظور پرداخت هزینه های فهرست (Listing Fee)، هزینه های مبادله، هزینه های معامله یا هر عملیات دیگری که کاربر ممکن است در صرافی انجام دهد و کارمزد داشته باشد نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

از کاربردهای این رمز ارز بومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده جهت پرداخت کارمزدهای داخلی در این صرافی
 • سرمایه گذاری روی رمزارزهای جدید معرفی شده در صرافی بایننس
 • پرداخت کارمزدها در صرافی های مختلف که از بایننس کوین پشتیبانی می کنند.
 • پرداخت هزینه در مراکز خدماتی و فروش کالایی که از پرداخت با این رمزارز پشتیبانی می کنند.
 • سرمایه گذاری

بایننس ارن

کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال در ترید کردن خلاصه نمی شود، زیرا همه افراد جامعه سواد کافی برای تحلیل و ترید کردن را ندارند؛ بدین منظور صرافی هایی مانند صرافی بایننس روش های مختلف کسب درآمد را که با عنوان بایننس ارن مطرح می شوند ا برای سایر افرادی که علاقه مند به کسب درآمد از راه هایی غیر از ترید کردن هستند، فراهم کرده اند.

بایننس ارن یک سیستم سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال است که با استفاده از آن می توان به چند روش به درآمد رسید.

اگر شما نیز علاقه مند به استفاده از این خدمات بایننس هستید، کافیست با وارد شدن به سایت این صرافی و کلیک بر روی زبانه Finance، بایننس ارن را انتخاب کنید و از آن قسمت از بین روش هایی که به شما پیشنهاد می دهد، یک روش را برای کسب درآمد انتخاب کنید؛ این روش ها به 3 بخش اصلی که در زیر نام برده شده تقسیم می شوند:

 • Flexible Terms
 • Fixed Terms
 • High-Risk products

توجه کنید که هر یک از این سه بخش خود شامل چندین بخش مختلف برای کسب درآمد هستند که به طور کامل در مقاله مربوط به بایننس ارن به معرفی آن ها پرداخته شده است.

امنیت صرافی بایننس

در صرافی بایننس چندین روش وجود دارند که کاربران آن می توانند از سرمایه ی خود در برابر هکرها محافظت کنند.

 • احراز هویت دو عاملی: این ویژگی امنیتی بسیار مهمی است که ما در ابتدای مقاله مفصل به آن اشاره کردیم.
 • درخواست های افرادی را که ادعا می کنند از طرف سایت Binance هستند نادیده بگیرید: هیچ کسی از تیم بایننس هرگز از شما درخواست گذرواژه یا کدهای 2FA را نخواهد کرد. همچنین آن ها هرگز از شما نمی خواهند تا کوین های خود را به یک «حساب امن» یا هر جای دیگری ارسال کنید.
 • فقط از سایت رسمی Binance استفاده کنید: بر روی لینک های مربوط به Binance در ایمیل یا سایت های مختلف کلیک نکنید. URL رسمی Binance را برای خودتان علامت گذاری کنید تا تنها از طریق سایت اصلی معاملات خود را انجام دهید.
 • از نرم افزار آنتی ویروس قوی استفاده کنید: حساب Binance شما، به همان اندازه که دستگاه شما ایمن است، امنیت دارد. اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه هایی که برای دسترسی به حساب Binance خود از آن ها استفاده می کنید عاری از هرگونه باگ و ویروس است. تنها کسی که مسئولیت امنیت حساب شما را بر عهده دارد، تنها خود شما هستید.

دانلود اپلیکیشن صرافی بایننس

دانلود اپلیکیشن اندروید صرافی بایننس:

دانلود اپلیکیشن اندروید صرافی بایننس

دانلود اپلیکیشن IOS صرافی بایننس:

دانلود اپلیکیشن ios صرافی بایننس

معامله در سایت بایننس برای چه کسانی مناسب است؟

سایت بایننس به گونه ای طراحی شده است که تا جایی که امکان دارد مورداستفاده ی طیف وسیعی از کاربران قرار گیرد. معامله در این سایت برای افراد تازه کار بسیار ساده است و در عین حال نیز معامله گران حرفه ای بسیاری از آن استفاده می کنند. ما به معامله گران با هر سطح تجربه ای، معامله در این سایت را پیشنهاد می کنیم.

معامله در این سایت به دو بخش ساده و پیشرفته تقسیم شده است که درنتیجه پاسخگوی نیاز هر دو گروه است. می توانید در ابتدا با انجام معامله به صورت ساده، شروع کنید و سپس به سمت معاملات پیچیده تر بروید.

توجه:

صرافی های خارجی محبوب و معتبر دیگری هم مثل صرافی کوینکس، صرافی هات بیت، صرافی بیت فارکس و … هستند که روش ثبت نام و خرید و فروش آن ها در دوره ارز دیجیتال خانه سرمایه آموزش داده می شود.

در نهایت از مزایای صرافی بایننس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اگر شما به دلیل مشغله ی کاری خود دائماً در حال حرکت هستید، برنامه تلفن همراه بایننس ممکن است برای شما مناسب باشد. این برنامه با سیستم عامل های iOS و Android سازگار است، بنابراین تقریباً هرکسی می تواند از هر نقطه معاملات خود را انجام دهد و یا حساب کاربری خود را کنترل کند.
 2. سایت بایننس حق انتخاب زیادی از ارزهای دیجیتال قابل معامله را به شما ارائه می دهد.
 3. صرافی بایننس دارای ارز دیجیتال مختص به خود (BNB) است که این می تواند برای کاهش هزینه های معاملاتی و نقدینگی کلی در Binance کمک کننده باشد.
 4. حجم معاملات بالای آن نسبت به صرافی های دیگر و پشتیبانی از بیشتر ارزهای دیجیتال نیز از مزایای دیگر بایننس است.
ادامه مطلب
انتقال ارز از بایننس به تراست ولت
آموزش انتقال ارز از صرافی بایننس...

مروری کوتاه بر کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت (Trust Wallet)

کیف پول نرم افزاری تراست ولت یکی از برترین کیف پول های ارز دیجیتال نرم افزاری مخصوص گوشی های تلفن همراه است که با تمرکز بر سادگی و راحتی استفاده، به کاربران خود کمک می کند تا با ایمنی بالا و خیالی آسوده، ارزهای گوناگون خود را مدیریت، ذخیره و مبادله کنند.

به صورت کلی این اپلیکیشن با ارائه یک کلید دسترسی ایمن و کنترل کامل روی کلیدهای خصوصی، دارایی های کاربران را در مقابل دسترسی های غیرمجاز دیگر افراد محافظت می کند؛ از این رو اگر به استفاده از کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت تمایل داشته باشید، می توانید این کیف پول را روی گوشی های تلفن همراه خود با سیستم عامل های iOS و اندروید نصب و از آن استفاده کنید.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

علاوه بر این، کیف پول تراست در سال ۲۰۱۸ میلادی (1397) به وسیله صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance) خریداری شد و اکنون نیز کیف پول رسمی این صرافی به حساب می آید. همچنین از دیگر خصوصیات این ولت ارز دیجیتال می توان به غیرمتمرکز بودن آن و کنترل نداشتن روی کلیدهای خصوصی کاربران توسط کیف پول اشاره کرد. همچنین بد نیست بدانید تراست ولت به وسیله گره ها یا نودها (nodes) می تواند نقش یک پل را برای اتصال 2 بلاک چین مجزا از هم به یکدیگر ایفا کند.

به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا دارایی دیجیتال خود در صرافی بایننس (دارایی های قرارگرفته بر بستر بلاک چین BSC یا زنجیره هوشمند بایننس – Binance Smart Chain) را به بلاک چینی دیگر مثل اتریوم منتقل کنند؛ بنابراین بهترین گزینه برای انجام این کار، استفاده از کیف پول تراست ولت و انتقال ارزها از صرافی بایننس به کیف پول تراست ولت است. در ادامه، این فرایند را به طور کامل به شما همراهان گرامی آموزش می دهیم.

آموزش انتقال ارز از صرافی ارز دیجیتال بایننس به کیف پول تراست ولت

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

برای انجام فعالیت در پروژه هایی که بر بستر زنجیره هوشمند بایننس فعالیت می کنند (مانند پنکیک سواپ یا PancakeSwap و…) کاربران به ارز BNB نیاز خواهند داشت. در این میان، نکته ای که شاید بسیاری از کاربران به آن توجه نکنند، این است که صرافی بایننس از 2 نسخه از ارز BNB پشتیبانی می کند که عبارت اند از:

 1. ‍‍BNB BEP2 (نسخه قدیمی تر بلاک چین بایننس)
 2. BNB BEP20  (زنجیره هوشمند بایننس یا BSC که نسخه ای است که ما با آن سر و کار داریم).

در ادامه، فرایند انتقال ارز BNB از صرافی ارز دیجیتال بایننس به کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت را بیان کرده ایم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

در گام اول، باید ابتدا وارد کیف پول تراست خود شوید و ارز Smart Chain را انتخاب کنید. نکته مهم این است که BNB همان مدل قدیمی زنجیره بایننس یا همان BEP2 است و نباید آن را انتخاب کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

اگر ارز Smart chain به طور پیش فرض در فهرست ارزهای شما قرار ندارد، از بخش گوشه سمت راست و بالای اپلیکیشن کیف پول تراست خود می توانید آن را به ولت خود اضافه کنید.

در گام بعدی، باید وارد اپلیکیشن صرافی بایننس شوید و در صفحه اصلی، روی تصویر پروفایل کاربری خود کلیک کنید. در گام بعد، از طریق منو کشویی بازشده، نمای کلی پروفایل خود را مشاهده می کنیم. در اینجا باید روی گزینه برداشت (Withdraw) کلیک کنید تا وارد بخش برداشت وجه صرافی بایننس شوید.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

زمانی که وارد بخش برداشت شدید، می توانید ارز مدنظر خود برای برداشت را انتخاب کنید. همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، بخش انتخاب ارز در بخش سمت چپ صفحه قرار دارد و جزئیات برداشت ارز نیز در بخش سمت راست صفحه قابل رؤیت است. دقت داشته باشید که اگر کیف پول یا همان حساب کاربری شما در کیف پول تراست ولت تحت پشتیبانی مالی قرار داشته باشد، در برخی مواقع فرایند برداشت تعدادی از ارزها امکان پذیر نیست.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

همان طور که در بالا نیز ذکر شد، در این مثال ما قصد داریم ارز بایننس کوین (BNB) را از حساب کاربری خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس به کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت خود انتقال دهیم؛ از این رو درست مثل شکل زیر، از میان ارزهای موجود، گزینه BNB را انتخاب می کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

در اینجا چون قصد داریم ارز بایننس کوین را به کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت انتقال دهیم، یا باید از قبل یک نشانی دریافت کننده ساخته باشیم یا برای ایجاد یک نشانی دریافت کننده جدید فرایند مربوط به آن را طی کنیم. اگر قصد داشته باشیم یک نشانی دریافت کننده جدید برای BNB خود ایجاد کنیم، در ابتدا باید وارد کیف پول تراست ولت خود شویم و از بخش ذکرشده، ارز مدنظر خود (در اینجا بایننس کوین) را انتخاب کنیم. در گام بعدی، باید روی گزینه دریافت (Receive) کلیک کنیم تا نشانی دریافت کننده ارز BNB مشاهده شود.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

حتماً باید به این نکته دقت داشته باشید که غیر از نشانی دریافت کننده ای که در اختیار ما قرار داده می شود، اپلیکیشن کیف پول تراست ولت، این نشانی را درست مانند شکل زیر و در قالب یک کد QR برای ما نمایش می دهد تا با اسکن آن بتوانیم راحت تر از نشانی مدنظر برای انتقال BNB استفاده کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

در مرحله بعد، باید وارد بخش برداشت وجه از صرافی بایننس شویم و نشانی مدنظر (نشانی که در مرحله قبل کپی کردیم) را برای ارسال ارز خود وارد کنیم. دقت داشته باشید اگر گزینه مربوط به عملکرد فهرست سفید (WhiteList) را فعال کنیم، تنها می توانیم وجه را از یکی از نشانی های فهرست سفید برداشت انجام دهیم.

اما اگر عملکرد فهرست سفید را در حالت غیرفعال قرار دهیم، باید نشانی را به صورت دستی وارد کنیم. در اینجا و بنا بر دلایل امنیتی، تأکید و توصیه شدید ما این است که گزینه عملکرد فهرست سفید برداشت را فعال کنید؛ از این رو در این آموزش، عملکرد فهرست سفید برای نشانی کیف پول تراست ولت ما فعال شده است و ما تنها باید مثل شکل زیر، آن را از منو کشویی مشخص شده انتخاب کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

از سوی دیگر، با توجه به اینکه قصد انتقال (برداشت) چه ارزی را داشته باشیم، این احتمال وجود دارد که با فرایند انتقال (برداشت) خاصی نیز روبه رو باشیم. در این آموزش و درمورد انتقال ارز بایننس کوین، این امکان وجود دارد که ما به یک ممو (MEMO) نیاز داشته باشیم. درواقع اگر بخواهیم ارز BNB را به یک حساب دیگر در صرافی بایننس ارسال کنیم، باید MEMO را وارد کنیم و درصورت واردنکردن این گزینه، ممکن است تمام دارایی خود را از دست بدهیم؛ پس حتماً باید بررسی کنیم که آیا نشانی که BNB خود را به آن انتقال می دهیم، نیاز به MEMO دارد یا نه.

نکته: اساساً تگ (Tag) یا ممو (Memo) عبارت است از یک کد شناسایی منحصربه فرد، ولی سؤال این است که آیا در فرایند ارسال و دریافت ارزها از/ به کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت، نیازی به واردکردن کد تگ خواهد بود؟ به طورکلی، تگ مقصد (Destination Tag) و ممو (Memo) تقریباً دو مفهوم یکسان هستند. درحقیقت، تگ یا ممو نوعی کد شناسایی منحصربه فرد است که از آن ها برای تعیین گیرنده (نشانی مقصد) یک تراکنش ارز دیجیتال استفاده می شود. صرافی های ارز دیجیتال متمرکزی مانند بایننس یا کوین بیس، از این سیستم برای آسان ترکردن نحوه مدیریت یک نشانی توسط همه کاربران پلتفرم خود استفاده می کنند. به صورت کلی، ممو یا تگ برای تعیین مسیر صحیح انتقال توکن ها به مقصد مدنظر استفاده می شوند.

در این آموزش، چون قصد داریم BNB خود را به یک نشانی بایننس کوین در کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت انتقال دهیم، لازم نیست MEMO را وارد کنیم؛ از این رو در اینجا و مثل شکل زیر، باید گزینه مربوط به عدم نیاز به ممو (No MEMO) را انتخاب کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

در گام بعدی، باید میزان ارزی که قصد انتقال آن را داریم، وارد کنیم. از سوی دیگر اگر قصد داشته باشیم همه مانده حساب خود را انتقال دهیم یا برداشت کنیم، باید روی رقم نمایش داده شده زردرنگ در بخش کناری گزینه مانده موجودی (Available Balance) کلیک کنیم. در این آموزش، ما به شکل دستی، میزان یک بایننس کوین (1BNB) را انتخاب می کنیم.

دقت داشته باشید بعد از تعیین مقدار ارز برای انتقال از بایننس، کارمزد تراکنش برای ما نمایش داده شده و مبلغ انتقال (برداشت) نهایی نیز به صورت خودکار محاسبه می شود؛ از این رو زمانی که آماده انجام تراکنش انتقال بودیم و همه چیز را به طور دقیق بررسی کردیم، باید روی گزینه ارسال (Send) کلیک کنیم.

اما در اینجا و پس از انتخاب گزینه ارسال، صرافی بایننس از ما می خواهد فرایند احراز هویت دوعاملی خود را تکمیل کنیم؛ از این رو و در این شرایط، ما باید از طریق نرم افزار Google Authentication و مثل شکل زیر، این فرایند را تکمیل کنیم تا احراز هویت ما تکمیل شود.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

دقت کنید در این برنامه، یک کد برای ما ارسال می شود که باید آن را عیناً در بخش مشخص شده وارد کنیم تا برنامه تأییده خود را به صرافی بایننس ارسال کرده و فرایند احراز هویت ما تکمیل شود. درنهایت و پس از واردکردن صحیح کد دریافت شده، برای تأیید درخواست انتقال (برداشت) خود، یک ایمیل دریافت می کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

در اینجا باید ایمیل های خود را بررسی و فرایند لازم را روی ایمیل ارسالی از سمت بایننس (مانند شکل های زیر) اعمال کنیم. درحقیقت از طریق این ایمیل تأییده، ما اطمینان پیدا می کنیم که رمز ضد فیشینگ (anti-phishing) ما صحیح بوده است. همچنین ضروری است پیش از ادامه فرایند، نشانی مقصد (نشانی ارز بایننس کوین در کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت) را بار دیگر و بادقت بررسی کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

حال اگر همه موارد صحیح بوده و مورد تأیید ما قرار گرفته است، باید روی گزینه تأیید برداشت (Confirm withdraw) کلیک کنیم. در گام بعدی و پس از انتخاب گزینه ذکرشده، باید با صفحه ای مثل شکل زیر روبه رو شویم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

در اینجا تنها لازم است منتظر بمانیم تا درخواست انتقال (برداشت) ما تکمیل شود. دقت کنید، زمانی می توانیم مطمئن شویم که فرایند به درستی انجام شده که در صفحه برداشت (Withdraw) در حساب کاربری خود در صرافی بایننس، تراکنش مذکور درست مثل شکل زیر، برای ما نمایش داده شود.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

همچنین اگر قصد داشته باشیم به اطلاعات کامل تری درباره درخواست انتقال (برداشت) خود از صرافی ارز دیجیتال بایننس دسترسی داشته باشیم، می توانیم روی شناسه تراکنش ها (TxID) کلیک کنیم و با این کار وارد وب سایت Binance Explorer  شویم و مانند شکل زیر، تراکنش های خود را با جزئیات کامل مشاهده کنیم.

انتقال ارز از بایننس به تراست ولت

سخن پایانی

تراست ولت کیف پول ارز دیجیتال رسمی صرافی بایننس به حساب می آید که می توان با نصب آن روی گوشی های تلفن همراه خود، ارزهای مختلفی مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین و… را با اطمینان خاطر و به راحتی، ارسال، دریافت و ذخیره کرد. از طرفی می توانیم از تراست ولت برای نگهداری ارزهای خود، بازی های بلاک چینی و دسترسی به جدیدترین پلتفرم های امور مالی غیر متمرکز یا دیفای استفاده کنیم.

در این میان، بسیاری از افراد قصد دارند دارایی های خود را از حساب کاربری خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس، به یک کیف پول ایمن مانند تراست ولت انتقال دهند که قطعاً این کار گزینه معقولی نیز خواهد بود و ما نیز به شدت این کار را به شما توصیه می کنیم؛ از این رو در این مطلب فرایند انتقال ارز دیجیتال از صرافی بایننس به کیف پول تراست ولت را برای افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند، توضیح دادیم.

ادامه مطلب
استیکینگ در بایننس
آموزش استیکینگ در بایننس

چگونه در صرافی بایننس استیکینگ انجام دهیم؟

واژه دیفای (DeFi) به اکوسیستم مالی غیرمتمرکز اشاره دارد و برخلاف آن CeFi به معنای امور مالی متمرکز است. درواقع دیفای از طریق قراردادهای هوشمند بلاک چینی به کاربران خود خدمات مالی غیرمتمرکز ارائه می دهد. به دو دلیل عمده، نبود اطلاعات کافی و پیچیدگی کار با پلتفرم از پروژه های دیفای استقبال چندانی نمی شد؛ به همین دلیل بایننس پلتفرم استیکینگ دیفای را عرضه کرد تا برای کاربرانش امکان شرکت در پروژه های غیرمتمرکز مالی مرتبط را ایجاد کند. بایننس امکان دسترسی به دیفای را در محیطی کاربرپسند و به دور از پیچیدگی های مرسوم فراهم کرده است.

تعریفی از استیکینگ ارز دیجیتال

استیکینگ در زبان ساده به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال در جایی مانند کیف پول یا حساب کاربری یک صرافی است. استیک کردن به دو صورت Locked و Flexible انجام می شود. برای شرکت در استیکینگ بایننس با یک کلیک ساده روی گزینه «Stake Now» می توانید به راحتی در پروژه های استیکینگ شرکت کرده و کسب درآمد کنید.

آموزش استیکینگ در بایننس

ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت Binance.com شوید.

سپس از منوی سمت چپ گزینه Earn و سپس Staking را انتخاب کنید.

استیکینگ در بایننس

از قسمت Staking، گزینه DeFi Staking را انتخاب کنید.

استیکینگ در بایننس

در این مرحله، شما می توانید تمام پروژه های Flexible قابل دسترس در بایننس را مشاهده کنید.

استیکینگ در بایننس

بعد از انتخاب دارایی موردنظر خود برای استیکینگ، روی گزینه Stake Now کلیک کنید.

استیکینگ در بایننس

در صفحه نمایش داده شده، تمام جزئیات پیشنهادی برای استیکینگ قابل مشاهده است. شما می توانید محاسباتتان را در این صفحه به دلخواه خودتان و با انتخاب گزینه استیکینگ متغیر Flexible یا قفل شده Locked تغییر دهید.

استیکینگ در بایننس

با تنظیم مدت زمان During نرخ درصد سود سالیانه برای محاسبات مختلف نمایش داده می شود.

استیکینگ در بایننس

با تعیین مدت زمان می توانید در این قسمت بهترین پیشنهاد را برای خودتان انتخاب کنید.

استیکینگ در بایننس

استیکینگ متغیر یا Flexible به شما اجازه می دهد سهام استیک شده را در زمان دلخواه خود آزاد کنید. با خروج از استیکینگ دارایی شما در روز جاری به حساب شما واریز می شود، اما برای استیکینگ قفل شده دوره زمانی مشخصی تعریف می شود. استیکینگ قفل شده بایننس در مقایسه با استیکینگ متغیر سود بیشتری دارد، اما نیازمند بلوکه شدن دارایی ها در مدت زمان مشخصی است.

البته در استیکینگ قفل شده نیز شما می توانید پیش از اتمام زمان تعریف شده، دارایی خود را از رهن خارج کنید، اما دیگر نمی توانید سودی را بابت دوره استیک شده دریافت کنید. در این مدل نیز دارایی استیک شده پس از آزادشدن در همان روز به حساب شما بازگردانده می شود.

در طول دوره استیکینگ دارایی شما قفل خواهد شد و شما نمی توانید هیچ گونه تراکنش و نقل و انتقالی را با دارایی های استیک شده خود انجام دهید. گزینه Available amount موجودی قابل استفاده در کیف پول شما را نمایش می دهد که می توانید آن را استیک کنید.استیکینگ در بایننس

برای انجام استیکینگ یک مبلغ حداقلی (Minimum Locked Amount) تعریف شده است؛ چنانچه موجودی شما کمتر از این مقدار باشد، امکان استیکینگ برای شما مقدور نخواهد بود.

استیکینگ در بایننس

همچنین اگر کل سهمیه محصول موردنظر، کمتر از میزان موجودی کیف پول شما باشد، تنها سهمیه باقی مانده از آن را می توانید خریداری کنید. حال مقداری را که می خواهید برای استیکینگ در بایننس بلوکه کنید، در قسمت مشخص شده (شکل زیر) وارد و روی گزینه تأیید خرید کلیک کنید تا فرایند تکمیل شود.

استیکینگ در بایننس

همه جزئیات را می توانید در منوی Saving و سپس DeFi Staking (شکل زیر) مشاهده کنید.

استیکینگ در بایننس

وقتی سپرده را با موفقیت از استیکینگ خارج می کنید، بهره شما در ساعت صفر روز جاری محاسبه و مبلغ سود در ساعت 12 نیمه شب، بین کیف پول ها توزیع می شود.

استیکینگ در بایننس

پس از تکمیل فرایند دارایی استیک شده به صورت خودکار، آزاد و موجودی شما به کیف پولتان بازمی گردد. چنانچه می خواهید قبل از اتمام دوره استیکینگ در بایننس موجودیتان را از گرو خارج کنید، روی گزینه Redeem earlier کلیک کنید.

استیکینگ در بایننس

توجه کنید که آزادکردن دارایی های استیک شده به زمان مشخصی نیاز دارد. چنانچه سهام استیک شده را زودتر از موعد در استیکینگ قفل شده آزاد کنید، هیچ بهره ای به شما تعلق نمی گیرد و سودی که کسب کرده اید، در زمان بازگرداندن دارایی به حسابتان کسر خواهد شد.

استیکینگ در بایننس

جمع بندی

روش های متعددی برای کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارد که استیک کردن یکی از آن هاست. در این مقاله به آموزش استیکینگ در بایننس پرداختیم. استیکینگ در این صرافی به دو روش متغیر و قفل شده انجام می شود، اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود و این دریا آن قدر بزرگ است که هر فرد می تواند ماهی خودش را پیدا کند و روز به روز درآمد و سرمایه خود را افزایش دهد. شما می توانید با استفاده از مطالب گفته شده در این مقاله وارد سایت اصلی صرافی بایننس شوید و با طی کردن مراحل گفته شده به سوددهی برسید.

پرسش های متداول

استیکینگ قفل شده در مقایسه با استیکینگ متغیر سود بیشتری دارد، اما نیازمند بلوکه شدن دارایی ها در مدت زمان مشخصی است.

آزادکردن دارایی های استیک شده به زمان مشخصی نیاز دارد. چنانچه سهام استیک شده را زودتر از موعد در استیکینگ قفل شده آزاد کنید، هیچ بهره ای به شما تعلق نمی گیرد و سودی که کسب کرده اید، در زمان بازگرداندن دارایی به حسابتان کسر خواهد شد.

فرایند استیک کردن در بایننس به دو روش استیکینگ متغیر (Flexible) یا قفل شده (Locked) انجام می شود.

ادامه مطلب
صرافی بایننس و جایگزین های آن
معرفی 4 صرافی برتر جایگزین بایننس...

اگر با ارزهای مختلف دیجیتال سروکار داشته باشید قطعاً کلمه بایننس برایتان آشنا خواهد بود. در واقع بایننس یک صرافی مهم و آنلاین در ارز دیجیتال ها به شمار می رود. در این نوع صرافی افراد می توانند ارزهای دیجیتال متعددی را مبادله و خرید و فروش کنند. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۸ این صرافی جز بزرگ ترین مرکز معاملات ارزی دیجیتال قرار گرفته بود. اگر بخواهیم از لحاظ تراکنش این صرافی را با سایر صرافی ها بررسی کنیم باید بگوییم که در جهان بیشترین تراکنش های روزانه مربوط به این صرافی می باشد؛ اما متأسفانه به تازگی ایرانی ها به دلیل تحریمات موجود از بهره گیری از این صرافی ایده آل محروم شده اند. ما در اینجا سعی می کنیم چند صرافی ایمن و مطمئن را به عنوان جایگزین بایننس برایتان معرفی کنیم و روش ثبت نام در هر یک از آن ها را برای شما عزیزان شرح دهیم.

معاملات در صرافی بایننس

معاملات در بایننس به چهار نوع مختلف انجام می گیرد. معاملات Limit، معاملات Market، معاملات Stop Limit و معاملات Oco از جمله معاملاتی هستند که در صرافی بایننس انجام می گیرد. در معاملاتی که از نوع Limit هستند قیمت خرید و فروش توسط کاربران تعیین می گردد و سایر موارد در آن دخالتی ندارند. هنگامی که معاملات Market انجام می گیرد قیمت ارزها مطابق آنچه در بازار است گزارش می شود. خوب است بدانید استفاده از این نوع معامله جهت خرید و فروش ارزهایی با ارزش کم مناسب نمی باشد. دلیل این امر این است که ارزهایی که توسط قیمت بازار تنظیم می شوند به هنگام خرید به بالاترین قیمت و هنگام فروش به پایین ترین قیمت ممکن به فروش می رسد. درباره معاملات stop limit باید بگوییم که کاربر قادر است به هنگام فروش ارزهایش شرایطی را برای خریدار مدنظر قرار دهد. درباره معاملات Oco باید بگوییم که یک ترکیب از معاملات Stop limit است. در واقع شما می توانید تعیین کنید که اگر قیمت ارز تا حد مورد نظر شما بالا رفت یا پایین آمد، آن را بفروشید یا خریداری کنید. از معاملات آپشن چیزی شنیده اید؟ در این نوع معامله سرمایه گذار قادر است دارایی خود را با قیمتی که خود مایل است یعنی به دور از قیمت های بازار خرید و فروش کند.

توضیح مختصری درباره صرافی بایننس

بایننس یک صرافی بسیار بزرگ و ایده آل است که در معاملات ارزهای دیجیتال از آن استفاده می کنند. اگر به طور اختصاصی بخواهیم بیان کنیم باید بگوییم که روزانه میلیون ها ترید ارزهای دیجیتال در صرافی بایننس انجام می گیرد. با این که این صرافی بسیار بزرگ و کاربردی است ثبت نام و ساخت حساب کاربری در آن بسیار راحت و رایگان است. در صورتی که سیستم های کامپیوتری ندارید، می توانید از اپلیکیشن های مخصوص گوشی موبایل استفاده کنید و از خدمات این صرافی بهره مند شوید.

طریقه کار با بایننس

صرافی بایننس و جایگزین های آن

اگر بخواهیم به ساده ترین زبان ممکن روش کار با بایننس را شرح دهیم باید بگوییم که خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال در این صرافی گرد هم جمع می شوند و معاملاتی جهت خریدن و فروختن ارزها را انجام می دهند. با انجام معاملات در این صرافی مقداری کمیسیون به آن تعلق می گیرد. برخی از افراد فکر می کنند صرافی بایننس ارزهای متعددی مانند بیت کویین را می فروشد یا می خرد، در صورتی که این طور نیست. در واقع صرافی بایننس یک واسطه است که خریداران و فروشندگان را به هم متصل می کند. اگر در کشور خودمان ایران زندگی می کنید باید جهت استفاده از این نوع صرافی ابتدا از سایت صرافی های ایرانی، بیت کوین یا تتر خریداری کنید و پس از آن ارزهای خریداری شده را به بایننس انتقال دهید و معامله مورد نظر خود را انجام دهید. در واقع می توان گفت استفاده از صرافی بایننس در ایران کمی مشکل است به همین جهت می توان از سایر صرافی ها مانند صرافی کوکوین، صرافی کوینکس و صرافی بای بیت و… جهت ترید کردن ارزهای دیجیتالی بهره برد.

چرا بایننس برای کاربران ایرانی مناسب نیست؟

متأسفانه پس از آن که احراز هویت در صرافی بایننس الزامی شد دیگر کاربران ساکن در ایران قادر به استفاده از این صرافی ایده آل نبودند. در واقع از آن زمان به بعد کاربران ایرانی نمی توانند از این صرافی استفاده کنند و حتی کاربرانی که در صرافی بایننس نیز حساب داشته اند هنگام ورود به آن با اخطار «با عرض پوزش ما قادر به ارائه خدمات به شما نیستیم» مواجه می شوند. افرادی که با این هشدار مواجه شده اند اقدامی به جز خارج کردن سرمایه خود از صرافی بایننس نمی توانند انجام دهند. حال کاربران سابق این صرافی سعی دارند یک صرافی مطمئن و ایده آل جهت انجام ترید و معاملات ارزهای دیجیتالی را شناسایی کنند. لازم به ذکر است که احتمال هک شدن سرمایه شما در صرافی بایننس وجود دارد و جهت ممانعت از این اتفاق باید کیف پول سخت افزاری برای خود بسازید.

سایت خانه سرمایه معرفی صرافی های زیر را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

معرفی بهترین صرافی های جایگزین بایننس

علاوه بر این لازم است صرافی های معتبر و مطمئنی جهت ترید کردن ارزهای دیجیتالی را بشناسید و آن ها را جایگزین بایننس کنید. ما در این مقاله سعی می کنیم چندین صرافی جهت جایگزین کردن صرافی بایننس به شما معرفی کنیم.

1. صرافی کوکوین به عنوان اولین جایگزین بایننس

صرافی کوکوین

چطور با تخفیف کارمزد در کوکوین ثبت نام کنیم؟

بدون نیاز به vpn و vps در صرافی کوکوین وارد شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید.
برای ثبت نام و استفاده از صرافی کوکوین، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد rJ7UMYS در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوکوین ثبت نام کنیدثبت نام

 

کوکوین یکی از صرافی های ایده آل و مطمئن جهت انجام معاملات ارز دیجینال برای ایرانیان به شمار می رود. این صرافی از سال ۲۰۱۷ کار خود را به صورت رسمی و آنلاین آغاز کرده است و امروزه جایگزین مناسبی برای صرافی بایننس شده است. ایرانیان در این صرافی به خوبی می توانند تریدهای خود را انجام دهند؛ اما متأسفانه در بخش احراز هویت محدودیت هایی برای ایرانیان وجود دارد که پشتیبان این صرافی گفته است ممکن است ایرانیان به هنگام احراز هویت به مشکل بربخورند اما جهت انجام معامله و ترید کردن آن ها هیچ مشکل خاصی وجود ندارد. اگر بخواهیم یک بستر ایمن و پیشرفته جهت خرید و فروش ارز معرفی کنیم قطعاً باید با صرافی کوکوین آشنا شوید. در این صرافی ارزهای دیجیتالی زیادی مانند اتریوم، بیت کویین، نئو، ترون و… که بیش از ۲۰۰ نوع هستند مورد معامله قرار می گیرند. از آن جایی که کار با این صرافی بسیار آسان است، افراد مبتدی نیز می توانند از آن جهت انجام معاملات خود بهره گیرند. طبق آمار از هر چهار نفر یک نفر صرافی کوکوین را جایگزین بایننس کرده است. جالب است بدانید اکثر کاربران این صرافی از مردمان هند، ویتنام، ترکیه، اسپانیا و ایتالیا می باشند. معاملات انجام شده در این صرافی به حدود ۷۰۰ میلیون رسیده است که ارزش آن ها مبلغی حدود ۷۴ میلیارد دلار گزارش شده است.

چرا صرافی کوکوین را به عنوان اولین جایگزین بایننس معرفی کرده اند؟

از آن جایی که صرافی بایننس بسیار بزرگ و قدرتمند بود قطعاً لازم است صرافی قدرتمندی برای جایگزینی آن انتخاب شود. صرافی کوکوین با مزیت های فوق العاده ای که دارد توانسته است یکی از برترین ها به عنوان جایگزین بایننس معرفی شود. اولین مزیت صرافی کوکوین این است که از ۲۰۰ کشور مختلف دنیا حدود ۶ میلیون کاربر فعال و هوشمند دارد و در بین صرافی های پر ترافیک جای گرفته است و تاکنون معاملات متعددی در آن انجام گرفته است. طریقه استفاده از آن بسیار راحت و ساده و در عین حال بسیار کاربردی و کارآمد است. ۲۰۰ نوع ارز دیجیتال متنوع که از جمله مهم ترین آن ها بیت کویین، اتریوم و نئو است در آن ترید می شود. اگر کاربری به مشکل خاصی برخورد می تواند در این صرافی سؤال خود را بپرسد و پاسخ آن را دریافت کند. این بدان معنا است که پشتیبانی از کاربران به صورت ۲۴ ساعته انجام می گیرد. یکی از مهم ترین و برترین ویژگی صرافی کوکوین این است که میزان کمیسیون دریافتی نسبت به سایر صرافی ها کمتر است که این موضوع برای کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کسانی که سیستم کامپیوتری ندارند هم می توانند به کمک گوشی موبایل از این صرافی جهت ترید ارزهای دیجیتالی خود بهره گیرند.

کمیسیون در صرافی کوکوین

همان طوری که گفته شد میزان کارمزد و کمیسیون دریافتی در این صرافی نسبت به سایرین بسیار کمتر است. برای هر معامله حدود یک دهم درصد از مبلغ معامله شده جز کمیسیون صرافی کوکوین قرار می گیرد. جالب است بدانید افرادی که قصد سپرده گذاری دارند از آن ها هیچ هزینه ای به عنوان کارمزد دریافت نخواهد شد.

اعتبار صرافی کوکوین

کاربرانی که وارد دنیای ارز دیجیتال شده اند جهت انجام معاملات خود ناچار هستند به یک صرافی آنلاین مراجعه کنند تا ترید ارزهای دیجیتال آن ها انجام گیرد. هر چه امنیت و اعتبار یک صرافی بیشتر باشد مردم رغبت بیشتری جهت استفاده از آن نشان می دهند.. صرافی کوکوین سعی کرده است با دریافت کارمزد اندک و برقراری معاملاتی ایمن در بین صرافی های ممتاز جهان بدرخشد.

ثبت نام در صرافی کوکوین

اگر قبلاً در صرافی بایننس ثبت نام کرده اید در اینجا به مشکل و چالش خاصی برنخواهید خورد؛ زیرا مراحل ثبت نام در این صرافی شباهت بسیار زیادی به مراحل ثبت نام در صرافی بایننس دارد. در گام ابتدایی لازم است وارد سایت صرافی کوکوین شوید. حال بر روی دکمه ثبت نام ضربه بزنید. از آن جایی که کد کشور ایران در بین گزینه ها قرار ندارد شما نمی توانید از طریق تلفن ثبت نام خود را انجام دهید؛ بنابراین باید از طریق ایمیل اقدام کنید پس ایمیل و دیگر اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و سپس بر روی کلمه Send code بزنید تا کدی برای ایمیلتان ارسال گردد. پس از آن در کادر موجود کد دریافتی را بزنید و شروع به خواندن قوانین و مقررات کنید. در صورتی که با قوانین موافق بودید تیک آن را بزنید و بر روی گزینه Sign Up ضربه بزنید تا ثبت نام شما به اتمام برسد. پس از آن لازم است امنیت حساب خود را بالا ببرید. لازم است بدانید این کار به هیچ عنوان الزامی نیست و کاملاً اختیاری می باشد. برای این کار بر روی گزینه Kyc verification ضربه بزنید. بخش دوم افزایش امنیت حساب مربوط به Account security می باشد. با کلیک بر روی آن وارد صفحه ای جدید می شوید که باید گزینه اول یعنی Google verification را انتخاب کنید. پس از آن باید بر روی گزینه Send code ضربه وارد کنید تا کد مورد نظر به ایمیلتان ارسال گردد. پس از تائید کد Next را بزنید و وارد مرحله بعدی شوید. پس از آن لازم است برنامه ای مانند برنامه Authenticator را نصب کنید تا به کمک بارکدخوان اپلیکیشن بتوانید کد Qr سایت را اسکن کنید.

جهت افزایش امنیت حساب کاربری در صرافی کوکوین متن زیر را دنبال کنید

اگر قصد دارید امنیت تراکنش های خود را بالا ببرید گزینه Trading password را فعال کنید. برای این کار بر روی کلمه Set ضربه بزنید. به کمک برنامه Google Authentication کد تائید را وارد کادر کنید و سپس بر روی کلمه Next ضربه بزنید. پس از آن لازم است رمز قوی که وارد کرده اید را دومرتبه وارد کادر دوم کنید. پس از آن بر روی کادر آبی رنگ که درون آن کلمه Confirm نوشته شده است ضربه بزنید. گزینه Email safety phrase جهت بالا بردن امنیت ایمیل تان در مقابل حملات فیشینگ ها می باشد. اگر قصد دارید امنیت حساب شما در صرافی کوکوین بالا برود لازم است گزینه Withdrawal safety phrase را فعال کنید. با این روش می توانید ثبت نام در صرافی کوکوین را به اتمام برسانید و امنیت حساب خود را در این صرافی بالا ببرید.

2. صرافی کوینکس

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

صرافی کوینکس در بین ۳۰۷ صرافی معتبر جهان رتبه ۴۵ را از آن خود کرده است. با اینکه صرافی کوینکس جز صرافی های خارجی است اما در بین ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار است. از آن جایی که به کمک انواع Vpn ها می توان به راحتی از این صرافی در ایران بهره برد بسیاری از افراد آن را به عنوان جایگزین بایننس انتخاب کرده اند.

مزیت های انتخاب صرافی کوینکس به عنوان جایگزین بایننس

صرافی کوینکس از نظر امنیتی توانسته است اطمینان خاطر فوق العاده ای به کاربران خود بدهد. علاوه بر این کار کردن و انجام معاملات در صرافی کوینکس بسیار راحت است و حتی معامله گران مبتدی نیز قادر هستند به راحتی در آن ترید ارزهای دیجیتال خود را انجام دهند. معاملاتی که در این صرافی انجام می شود به صورت ایمن و پایدار بوده و هیچگونه تحریمی کاربران ایرانی را تهدید نمی کند. به کمک کارت های بانکی بین المللی نیز می توان ترید ارزهای دیجیتالی خود را انجام داد. در صرافی کوینکس افراد می توانند از کیف پول Viawallet بهره گیرند. تمام معاملات به صورت ۲۴ ساعته انجام می شود و پشتیبانی از کاربران آن به طور همه روزه انجام می گیرد. همین موضوعات سبب طرفداری هرچه بیشتر کاربران و تریدرها نسبت به صرافی کوینکس شده است.

میزان کمیسیون در صرافی کوینکس

صرافی کوینکس تنها در مقابل برداشت ارزی که در آن صورت می گیرد مقدار اندکی کمیسیون دریافت می کند و چنانچه شما قصد داشته باشید ارزی را وارد این صرافی کنید نیاز به پرداخت هیچگونه کارمزدی نخواهید بود. خوب است بدانید صرافی کوینکس ارز مختص خود به نام Cet را دارد و مایل هست مورد معامله کاربران خود قرار گیرد و با خرید این ارز از کارمزدی نصف قیمت برخوردار خواهید شد. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم باید بگوییم که مقدار کارمزد در این صرافی حدود چهارده دهم درصد گزارش شده است که این مبلغ مقرون به صرفه ای برای کاربران به شمار می رود. حدود ارزهایی که توسط این صرافی پشتیبانی می شود بیش از ۱۹۹ نوع می باشد. از جمله مهم ترین ارزهایی که در این صرافی مورد ترید معامله گران قرار می گیرد شامل بیت کوین، اتریوم، لاین کوین، نئو و… می باشد.

چگونه در صرافی کوینکس ثبت نام کنیم؟

در ابتدا لازم است بگوییم که در این صرافی نیازی به انجام احراز هویت نمی باشد و چنانچه روزانه بیش از ۱۰ هزار دلار برداشت می کنید لازم است اقدامات مربوط به احراز هویت را انجام دهید. برای انجام ثبت نام در صرافی کوینکس لازم است بر روی دکمه “وارد صفحه شوید” کلیک کرده و در قسمت حساب بر روی دکمه “احراز هویت” کلیک کنید. صفحه ای برایتان باز خواهد شد که در بخش Basice info لازم است تمام اطلاعات شخصی خود اعم از نام، نام خانوادگی، نام کشور و… را وارد کنید. پس از آن لازم است در قیمت Id verification اطلاعات پاسپورت خود را وارد کنید و سپس پاسپورت و دیگر اطلاعات خود را به دست بگیرید و عکسی از خود بگیرید و آن را ارسال کنید و گزینه Promise to be the legimate owner of these Id documents را کلیک کنید و در انتها بر روی کلمه Submit ضربه بزنید.

چگونه در صرافی کوینکس واریز و برداشت کنیم؟

جهت برداشت از صرافی کوینکس لازم است ابتدا وارد بخش دارایی ها شوید و بر روی Withdraw ضربه بزنید. اگر قصد دارید پولی را به حساب فرد دیگری منتقل کنید باید شماره حساب وی را وارد کنید. پس از وارد کردن میزان مبلغ بر روی ارسال ضربه بزنید تا کار برداشت به اتمام برسد. در روش دیگر شماره یا ایمیل شخص مورد نظر را وارد کنید و پس از آن مبلغ مورد نظر را ثبت کنید. در انتها بر روی کلمه ارسال ضربه بزنید. در این روش هیچگونه کارمزدی از شما دریافت نخواهد شد. اگر قصد واریز وجه به این صرافی را دارید بهتر است در ابتدا وارد بخش دارایی شوید. پس از آن در این صفحه وارد بخش واریز شوید و هر ارز دیجیتالی که مایل هستید را خریداری کنید و به دنبال آن بر روی کلمه Deposit ضربه بزنید و وارد حساب کاربری شوید.

3. صرافی okex

چطور با تخفیف کارمزد در OkEx ثبت نام کنیم؟

بدون نیاز به vpn و vps در صرافی Okex وارد شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید.
برای ثبت نام و استفاده از صرافی Okex، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 10084450 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی Okex ثبت نام کنیدثبت نام

 

تریدرهای ارزهای دیجیتالی که از صرافی بایننس استفاده می کردند، مدتی است که تحریم شده اند و نمی توانند از این صرافی استفاده کنند. به همین جهت هر یک از کاربران آن به دنبال جایگزین بایننس هستند . صرافی okex یکی از صرافی های معتبر و مناسب جهت جایگزینی معرفی شده است. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب این ارز این است که بیش از ۴۰۰ نوع ارز را مورد پشتیبانی خود قرار داده است. از ویژگی های منحصر به فرد این صرافی می توان به وجود وب سایت و اپلیکیشن حرفه ای اشاره کرد. امنیت بالا و امکان ترید با نقدینگی بالا را برای کاربران فراهم می کند. وجود کیف پول مخصوص صرافی و تسویه حساب به ریال از جمله امکانات فوق العاده این صرافی به شمار می رود.

ویژگی های صرافی okex

در این صرافی می توان ۱۵ نوع ارز دیجیتال معروف مانند بیت کوین، اتریوم، دووج، ترون و… را مورد معامله قرار داد. کمیسیون دریافتی از معاملات این صرافی تنها حدود ۲ درصد است. در صرافی okex می توان ارز دیجیتال به ارز دیجیتال، ارز دیجیتال به ریال و ریال به ارز دیجیتال را مورد مبادله قرار داد. در این صرافی امکان پاسخگویی همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح الی ۵ عصر انجام می گیرد . مدت زمان لازمه جهت انتقال وجه از حساب صرافی به حساب بانکی در طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت انجام خواهد شد.

مزایا و معایب استفاده از صرافی okex

در این صرافی می توان توسط تمام کارت های عضو شتاب جهت برداشت و واریز وجه اقدام نمود و با دعوت دوستانتان به این صرافی حدود ۲۵ درصد از سود و کمیسیون به شما پرداخت خواهد شد. نرم افزار این صرافی بر روی دو نسخه اندروید و آی او اس قابل اجرا است. این صرافی از تمام دارایی های کاربران محافظت و از امنیت قابل توجهی برخوردار است. سرعت انجام ترید در صرافی okex به حد ایده آل و بالا بوده و این صرافی از کیف پول اختصاصی به ازای هر ارز پشتیبانی میکند. اگر بخواهیم از معایب این صرافی سخن بگوییم باید به عدم تنوع در انجام معاملات سخن بگوییم. در واقع این صرافی از ابزارهایی مانند فیوچرز و مارجین پشتیبانی نمی کند. در این صرافی حجم معاملات و نقدینگی نسبت به صرافی های جهانی کمتر است.

ثبت نام در صرافی okex چگونه انجام می شود؟

جهت بهره گیری از این صرافی لازم است وارد سایت آن شوید و اطلاعات خود را وارد کنید تا ثبت نام شوید. پس از آن که وارد صفحه اصلی شدید در قسمت بالای صفحه دو بخش ثبت نام و ورود را می بینید. ابتدا بر روی ثبت نام ضربه بزنید تا وارد صفحه ای جدید شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد کادرتان کنید. کادر اول مربوط به ایمیل است که در اینجا لازم است ایمیل خود را به صورت کامل و صحیح وارد کنید. پس از آن لازم است رمزی مطمئن را در کادر دوم وارد کنید. بهتر است رمز انتخاب شده زیاد کوتاه نباشد و از اعداد و حروف و نمادهای مختلف استفاده کنید در این صورت رمزی قوی تر خواهید داشت. اگر توسط فرد دیگری به این صرافی معرفی شده اید در کادر چهارم کد معرفی شخص را وارد کنید تا وی از ۲۵ درصد سود کمیسیون برخوردار شود. پس از آن تیک قوانین و مقررات را بزنید و آن ها را به دقت مطالعه کنید . در مرحله آخر لازم است بر روی گزینه من ربات نیستم کلیک کنید و بر روی کادر آبی رنگ ضربه بزنید پس از آن جهت اطمینان از صحت ایمیلتان کدی از طرف صرافی okex برای ایمیلتان ارسال می گردد . لازم است در ادامه کد را وارد کادر مشخص شده کنید و مراحل ثبت نام را به انتها برسانید .

4. صرافی بای بیت

معرفی صرافی بای بیت

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی بای بیت ثبت نام کنیم؟

بدون نیاز به «vpn» و «vps» وارد صرافی بای بیت شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید. می توانید با وارد کردن کد تخفیف «Y8XGMW» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی بای بیت ثبت نام کنیدثبت نام

صرافی بای بیت اعلام کرده است که بیش از ۱.۶ میلیون کاربر فعال دارد. در بین صرافی های جهان صرافی بای بیت رتبه بیستم را به خود اختصاص داده است. این صرافی در سال ۲۰۱۸ در جزایر ویرجین بریتانیا تأسیس شد. اگر بخواهیم برترین ویژگی این صرافی را بیان کنیم باید بگوییم که احراز هویت در آن اختیاری است و کاربران قادر به برداشت ۲ بیت کوین در روز بدون احراز هویت می باشند.

مزایا و معایب صرافی بای بیت

این موضوع که احراز هویت در این صرافی اختیاری است مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است. قابل نصب بودن اپلیکیشن در نسخه های اندروید و آی او اس از جمله مزیت های صرافی بای بیت می باشد. کمیسیون معاملات و تریدها در این صرافی بسیار اندک است و این موضوع سبب رضایت تریدرها شده است. در صورت معرفی این صرافی به دوستان و آشنایان خود می توانید از طرح های تخفیف جذابی برخوردار شوید. یکی از معایب این صرافی این است که به طور مکرر نیاز به استفاده از Vpn دارد. کوین های قابل معامله در این صرافی کم است و از تنوع پایینی برخوردار است. در برداشت های روزانه محدودیت وجود دارد و این موضوع کاربران را ناراضی کرده است.

روش واریز در صرافی بای بیت

در ابتدا لازم است وارد سایت بای بیت شوید و به بخش Assets مراجعه کنید. شما به صورت پیش فرض وارد صفحه دارایی ها خواهید شد. در آن جا ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر روی کلمه Deposit ضربه بزنید. پس از آن لازم است آدرس را در صرافی مبدأ یا در کیف پول کپی کنید. پس از آن که تأییدهای شبکه انجام شد، انتقال نیز انجام خواهد شد. فقط در این جا دانستن این نکته الزامی است که دقت کنید شبکه انتقال را در مبدأ و مقصد به صورت یکسان انتخاب کنید.

روش برداشت از صرافی بای بیت

برداشت از بای بیت به سادگی واریز در آن انجام می گیرد. به منظور برداشت باید به بخش Assets وارد شوید و پس از آن که به بخش حساب اسپات هدایت شدید بر روی ارز مورد نظر خود کلیک کنید. پس از آن بر روی کلمه Withdraw ضربه بزنید. لازم به ذکر است که امکان برداشت مستقیم فقط از حساب اسپات وجود دارد. در صورتی که از سایر حساب ها قصد برداشت دارید لازم است در ابتدا دارایی خود را به حساب اسپات انتقال دهید و سپس اقدام به انتخاب نوع شبکه و آدرس مقصد کنید. در انتها بر روی دکمه Submit ضربه بزنید تا یک کد برای ایمیل تان ارسال گردد. پس از آن که این کد را وارد کردید، برداشت شما تائید می شود و حدود 24 ساعت بعد وجه در حساب شما خواهد بود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد چهار صرافی از ایمن ترین و برترین ها را برایتان معرفی کنیم. روش کار در این صرافی ها آن قدر راحت است که تریدرهای مبتدی نیز می توانند به راحتی از مزایای آن ها بهره مند شوند. اگر به تازگی صرافی خاصی را جایگزین بایننس کرده اید نظرات و پیشنهادات خود را درباره آن با ما در میان بگذارید.

ادامه مطلب
آموزش فیوچرز بایننس
معرفی فیوچرز بایننس و آموزش کامل...

معاملات فیوچرز چیست؟

معاملات فیوچرز قراردادهایی بین دو طرف هستند که درطی آن یک دارایی مشخص با قیمتی که طرفین قرارداد بر سر آن به توافق رسیده اند، در تاریخی معین معامله می شود. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از فیوچرز بایننس را یاد بگیریم.

به عنوان مثال فرض کنید که شما یک خیاط هستید و سفارش دوخت 1000 دست یونیفرم را برای 6 ماه آینده در برنامه کاری خود دارید. با توجه به نوسانات قیمتی ممکن است زمانی که بخواهید پارچه های مورد نیاز برای سفارش را خریداری کنید قیمت بالا رفته باشد و مبلغی که سفارش دهنده برای دوخت 1000 یونیفرم به شما پیشنهاد داده بود، دیگر برای شما به صرفه نباشد و به عبارتی ضرر کنید.

استفاده از قراردادهای آتی در چنین مواردی راه حل بسیار خوبی است. در نتیجه در این مثال شما به عنوان خیاط، پارچه مورد نیاز خود را با کمک قرارداد آتی تهیه می کنید، به این صورت که با تولیدکننده پارچه قراردادی منعقد می کنید که بر اساس آن طرفین موظفند که پول و کالا را در تاریخی معین و با قیمتی که از پیش تعیین شده بود معامله کنند.

این قراردادها در بازارهای مالی نیز کاربرد دارند و معامله گران زیادی از آنها استفاده می کنند. بایننس به عنوان یکی از بهترین و شناخته شده ترین صرافی ها در حوزه رمزارزها نیز از این نوع معاملات پشتیبانی می کند.

در این مقاله سعی کردیم تمام نکاتی را که معامله گران برای فعالیت در بخش فیوچرز بایننس به آن نیاز دارند پوشش دهیم.

محیط کاربری فیوچرز بایننس

دسترسی به محیط فیوچرز در بایننس از بخش Derivatives در وبسایت بایننس، برای کاربران مهیا شده است.

Derivatives به معنی مشتقات، یک سری دارایی های مالی هستند که ارزش آنها بر اساس یک یا چند دارایی دیگر تعیین می شود، یکی از این مشتقات قراردادهای آتی هستند.

آموزش فیوچرز بایننس

توجه داشته باشید که اگر بار اولی است که از بخش آتی ( فیوچرز) بایننس استفاده می کنید آزمونی از شما گرفته می شود که این اطمینان را به صرافی بدهد که شما حداقل اطلاعات لازم برای معامله در این بازار را دارید.

ابتدا به بخش USDS-M Futures می رویم. در اولین قدم اجازه دهید کمی از امکاناتی که بایننس در اختیار کاربران برای شخصی سازی حساب خود قرار می دهد صحبت کنیم.

امکانات موردنیاز برای شخصی سازی حساب

شما با کلیک بر روی علامت چرخ دنده در قسمت بالا، سمت راست صفحه از بخش Theme می توانید رنگ محیط کاربری را سیاه (شبانه) یا سفید (روزانه) کنید.

آموزش فیوچرز بایننس

در قسمت Color Setting می توانید رنگ های سبز و قرمز موردنظر خود را انتخاب کنید.

در قسمت Lay out بخش Order Mode می توانید ترکیب قرار گرفتن بخش های مختلف محیط کاربری فیوچرز بایننس همچون اردربوک، لیست خرید و فروش و دیگر بخش ها را به دلخواه خود تغییر دهید.

با روشن و خاموش کردن گزینه های موجود همچون چارت، اردربوک و دیگر موارد نیز می توانید در مورد نمایش یا عدم نمایش آنها در محیط کاری خود تصمیم بگیرید. 

 در حالت Pro که پیش فرض است شما می توانید با درگ و دراپ کردن بخش های مختلف، محیط کاربری را به شکلی که مد نظر خودتان است درآورید.

همچنین با کلیک روی Multiple Charts از بخش Layout شما قادر هستید بنا بر نیاز خود چند نمودار را در کنار هم داشته باشید، همان طور که می بینید شما امکان انتخاب 2، 3 و یا 4 نمودار را به صورت همزمان دارید.

البته اگر مانیتور شما به اندازه ای باشد که بتواند حالت 6 نمودار را پشتیبانی کند نیز امکان بررسی 6 نمودار به صورت همزمان را نیز خواهید داشت.

آموزش فیوچرز بایننس

اگر بعد از اعمال تغییرات پشیمان شدید و می خواستید محیط کاربری را به شکل اولیه خود برگردانید، کافی است با کلیک روی گزینه Back to default layout این کار را انجام دهید.

آموزش فیوچرز بایننس

حالا که با محیط کاربری فیوچرز بایننس به طور کلی آشنا شدید بهتر است به بررسی دقیق بخش های مختلف این محیط بپردازیم. 

آشنایی با بخش های مختف فیوچرز بایننس

پیش از هرچیز لازم می دانیم به یادآوری این نکته بپردازیم که در معاملات فیوچرز روش کار کاملا متفاوت با معاملات اسپات هست، بنابراین فکر نکنید که با خرید یک رمزارز آن را در کیف پول یا حساب خود خواهید داشت و قادر هستید که آن را به شخص دیگر و یا کیف پول دیگر (مثلا تراست ولت) انتقال دهید. 

در اینجا شما با قراردادها کار می کنید، درواقع قراردادهای خرید و فروش روی رمزارز موردنظر خودتان را معامله می کنید. با کلیک روی BTCUSDT perpetual می توانید قرارداد موردنظر خود برای باز کردن معامله روی آن رمزارز را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر شما قصد باز کردن موقعیت بر روی رمزارز بیت کوین را داشته باشید، کافی است که عبارت BTC را در نوار جستجو وارد کنید تا قراردادهای موجود برای رمزارز بیت کوین را مشاهده کنید.

با کلیک روی ستاره در کنار قراردادها می توانید آنها را به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنید، در نتیجه در آینده نیاز به چستجوی آنها نخواهید داشت و با کلیک روی ستاره لیست علاقه مندی های خود را مشاهده خواهید کرد. 

آموزش فیوچرز بایننس

 • Mark 

صرافی ها برای جلوگیری از دستکاری های احتمالی با استفاده از فرمولی خاص این قیمت را به دست می آورند، سود و ضرر و لیکوئید شدن کاربران با این قیمت محاسبه می شود.

 • Index

به قیمت کوین در بازار اسپات یا نقدی اشاره دارد، قیمت در قراردادهای آتی بر اساس این قیمت تعیین می شود.

 • Funding / Countdown

صرافی بایننس

قیمت قراردادها در بخش معاملات آتی و قیمت در بازار اسپات کمی متفاوت است، در معاملات آتی که تاریخ سررسید دارند با نزدیک شدن به تاریخ سررسید این دو قیمت بسیار به هم نزدیک می شوند که مشکلی پیش نیاید.

برای معاملاتی که تاریخ سررسید ندارند، مشکل به این صورت برطرف شد که صرافی با استفاده از سیستمی (Funding rate) یک مبلغی را که با کمک فرمولی خاص محاسبه می شود، تعیین می کند.

 خریداران و فروشندگان با هدف کمتر کردن اختلاف قیمت، این مبلغ مشخص شده را با استفاده از اصولی خاص به هم پرداخت کنند.

قیمت مشخص شده در این قسمت بین خریداران و فروشنگان تبادل می شود و صرافی سهمی در این تبادل نخواهد داشت. پرداخت و یا برداشت این مبلغ هر 8 ساعت یک بار انجام می شود. 

زمان هایی که بازار صعودی است درصد مشخص شده مثبت و زمان هایی که بازار نزولی است درصد منفی خواهد بود. مبلغ پرداختی با ضرب کردن این عدد در حجمی که معامله کردید محاسبه می شود.

شیوه کار به این صورت است که در صورتی که بازار صعودی باشد، مبلغ مشخص شده باید توسط کاربرانی که موقعیت خرید باز کرده اند به فروشنگان پرداخت شود و در صورتی که بازار نزولی شود کسانی که موقعیت فروش باز کرده باشند موظف به پرداخت این مبلغ به خریداران هستند. 

Countdown به معنی شمارش معکوس، زمان باقی مانده از 8 ساعت برای پرداخت مبلغ مورد نظر به خریداران یا فروشندگان را نشان می دهد.

 • 24h Changes

در این بخش تغییرات قیمتی در 24 ساعت گذشته بر طبق قیمت و درصد بیان می شود.

 • 24 High / 24 Low

در بخش 24 High بالاترین قیمت در 24 ساعت گذشته و در بخش 24 Low کمترین قیمت در 24 ساعت گذشته مشخص می شود.

 • 24 Volume (Cont) / 24 Volume (USD)

در بخش Cont حجم معاملات انجام شده در 24 ساعت گذشته بر حسب بیت کوین و در بخش USD حجم معاملات در 24 ساعت گذشته بر حسب تتر نمایش داده می شود.

فیوچرز بایننس

 • Original

نمودار قیمتی در محیط بایننس برای بررسی وضعیت رمزارز در این بخش به نمایش در می آید.

 • TradingView

با کلیک روی TradingView نمودار در محیط وبسایت شناخته شده تریدینگ ویو به نمایش در می آید، شما در محیط تریدینگ ویو می توانید با استفاده از ابزارهایی که در کنار نمودار تعبیه شده اند، تحلیل تکنیکال را بر روی رمزارز موردنظر خود انجام دهید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

 • Depth

در این بخش نیز ستون اردربوک به صورت گرافیکی برای شما به نمایش در می آید.

 • Order Book

فیوچرز بایننس

زمانی که معامله گران موقعیت های خرید یا فروش ثبت می کنند، سفارش آن ها ابتدا در این لیست قرار می گیرد.

 • Trades

به معاملاتی اشاره دارد که در لحظه در حال انجام هستند.

دو نوع قرارداد در فیوچرز بایننس

 • قراردادهایی بدون تاریخ سررسید (Perpetual)

در این قراردادها تا زمانی که شما موقعیت خرید یا فروش خود را نبندید و یا لیکوئید نشوید در آن موقعیت خواهید ماند.

 • قراردادهایی با تاریخ سررسید (Quarterly)

در این نوع قراردادها تاریخ سررسید مشخص شده است، 4 رقم در کنار نام قرارداد وجود دارد که دو رقم سمت راست نشان دهنده روز و دو رقم سمت چپ نشان دهنده ماه است.

فیوچرز بایننس

تفاوت USDS-M Futures و COIN-M Futures

 • USDS-M Futures

حرف انگلیسی S و یک دایره به دور آن در USDS-M Futures نشان دهنده استیبل کوین است، استیبل کوین رمزارزی است که پشتوانه آن یک واحد پولی، طلا و کلا یک دارایی با ارزش مشخص است. به عنوان مثال تتر یک استیبل کوین است که پشتوانه قیمت آن دلار آمریکا است، و قیمت این استیبل کوین همواره برابر با یک دلار است.

در نتیجه اگر شما قصد انجام معامله از قسمت USDS-M Futures را داشته باشید، باید دارایی که به بخش معاملات آتی بایننس انتقال داده اید از نوع استیبل کوین باشند. سود و ضرر حاصل از انجام معامله نیز با همان استیبل کوین محاسبه شده و مقدار دارایی شما را تغییر خواهد داد. 

به عنوان مثال اگر شما یک معامله با تتر بازکرده باشید در صورت سود کردن مقدار تتر شما افزایش یافته و در صورت ضرر کردن نیز از مقدار تتری که به حساب آتی خود انتقال داده بودید کاسته خواهد شد.

 • COIN-M Futures

در صورتی که COIN-M Futures را انتخاب کنید باید یک کوین (مثلا بیت کوین) را به حساب آتی خود انتقال دهید. و قاعدتا با سود یا ضرر کردن در معاملات خود از این بخش، مقدار دارایی شما در آن کوین تغییر خواهد کرد.

اگر دارایی شما بیت کوین باشد در صورتی که در معامله سود کنید مقدار بیت کوین شما بیشتر خواهد شد و صورت ضرر کردن از دارایی بیت کوین شما کاسته خواهد شد.

از قسمتی که در تصویر مشخص شده نیز می توانید به لیست کوین هایی دست یابید که امکان معامله با آنها در بخش فیوچرز بایننس برای کاربران فراهم شده است.

آموزش فیوچرز بایننس

انتقال دارایی به بخش فیوچرز بایننس

همان طور که پیش از این نیز بیان کردیم برای انجام معاملات در قسمت فیوچرز بایننس نیاز دارید که تمام و یا مقداری از دارایی خود را به این قسمت انتقال دهید. شما می توانید به راحتی این کار را با کلیک بر روی فلش های برگردان انجام دهید.

آموزش فیوچرز بایننس

پس از کلیک روی قسمت مشخص شده صفحه ای مانند صفحه پایین برای شما باز می شود که البته به دلیل انتخاب USDS-M Futures حق انتخاب و انتقال دارایی های استیبل کوین را از کیف پول اسپات به بخش فیوچرز بایننس خواهید داشت. 

با توجه به میزان دارایی خود در قسمت اسپات می توانید با کلیک کردن روی درصدهای مشخص شده در پایین لیست استیبل کوین ها، به عنوان مثال 100 درصد یا همه استیبل کوین های مورد نظر خود را به بخش فیوچرز انتقال دهید.

امکان انتخاب 50،25 و 75 درصد از استیبل کوینی که دارید نیز در این محیط برای شما فراهم شده است.

در نهایت با کلیک بر روی Confirm کار انتقال به اتمام می رسد و شما خواهید دید که موجودی شما در فیوچرز افزایش یافته است.

آموزش فیوچرز بایننس

با انتخاب COIN-M Futures می توانید همین کارها را برای انتقال کوین هایی که در بخش اسپات دارید نیز انجام دهید.

اهرم در معاملات فیوچرز بایننس

آموزش فیوچرز بایننس

دسترسی به بخش اهرم یا لوریج در بخش فیوچرز بایننس از قسمت مشخص شده در تصویر فراهم شده است. شما می توانید با کلیک بر روی 20x، با چند برابر دارایی خود معامله کنید. این مقدار بیشتر از دارایی خودتان را، صرافی به شما قرض می دهد، استفاده از اهرم علی رغم جذابیتی که دارد بسیار پرریسک است.

استفاده از اهرم جذاب است زیرا در صورتی که شما به سود برسید بسته به اهرم انتخاب شده سود شما چند برابر می شود و اما در صورت ضرر کردن نیز میزان ضرر شما چند برابر خواهد شد.

پس در استفاده از این امکان که بایننس در اختیار معامله گران قرار داده است نهایت دقت را به خرج دهید.

شما می توانید در صورت نیاز با کلیک بر روی مثبت و منفی مشخص شده و یا کشیدن اسلایدری که میزان اهرم را مشخص می کند مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

با عبور از عدد 20 بایننس به شما اخطار می دهد که رقمی که انتخاب کرده اید بسیار پرریسک است.

آموزش فیوچرز بایننس

با تغییر در میزان اهرم مشاهده می کنید که بیشترین حجم ممکن معامله نیز تغییر خواهد کرد، با بیشتر شدن اهرم شما امکان انجام معامله با حجم کمتری را خواهید داشت. به عنوان مثال با اهرم 15 امکان انجام معامله با حجم 10,000,000 USDT را خواهید داشت در حالی که اگر اهرم را به 125 که بیشترین اهرم قابل استفاده در فیوچرز بایننس است، بیشترین مقدار حجم معامله به 50,000 USDT کاهش می یابد. 

جدول نسبت اهرم و حجم معامله

آموزش فیوچرز بایننس

برای توضیح جدول فوق می توان گفت اگر با 100 تتر دارایی و لوریج 1 معامله کنید در صورتی که بازار 100 درصد در خلاف موقعیتی که شما باز کرده اید حرکت کند، دارایی شما به طور کامل از بین می رود و به عبارتی شما لیکوئید می شوید.

در صورتی که از اهرم 5 استفاده کنید دارایی شما ضرب در 5 می شود، یعنی با فرض داشتن 100 تتر شما قادر به معامله با 500 تتر هستید که 100 تتر آن متعلق به خودتان است و 400 تتر را صرافی به شما قرض داده است.

در این صورت در صورتی که موقعیتی که باز کرده اید 20 درصد بر خلاف جهتی که شما معامله کرده اید حرکت کند، حساب شما لیکوئید می شود، زیرا همان طور که گفتیم سود و ضرر شما با استفاده از اهرم چند برابر می شوند و با استفاده از اهرم 5، ضرر شما دیگر 20 درصد نیست بلکه در 5 ضرب می شود و 100 درصد ضرر را برای شما به جای خواهد گذاشت.

و یا اگر با 100 تتر لوریج 50 را انتخاب کنید، شما قادر هستید به جای 100 تتر با 5000 تتر معامله کنید که 100 تتر آن متعلق به خودتان است و 4900 تتر را صرافی به شما قرض داده است. در این حالت حتی اگر بازار دو درصد (با احتساب کارمزد صرافی کمتر از 2 درصد) بر خلاف موقعیتی که شما باز کرده اید حرکت کند، حساب شما لیکوئید می شود.

البته صرافی هیچ وقت به خاطر ما متضرر نمی شود و پیش از آنکه دارایی شما به طور کامل از بین برود کارمزد خود را برداشت کرده و حساب شما را لیکوئید می کند.

نحوه ثبت سفارش (اردر گذاری) در فیوچرز بایننس

پیش از توضیح چگونگی ثبت و انجام معاملات بد نیست بدانید که در بخش فیوچرز بایننس، معامله گران قادرند علاوه بر بالا رفتن قیمت از کاهش قیمت نیز سود کنند. این مورد در کنار لوریج از مواردی است که این بازار را برای افراد زیادی، بسیار جذاب کرده است.

در این بازار شما حتی اگر رمزارزی را نداشته باشید نیز می توانید بر روی آنها معامله کرده و سود کنید. کافی است که تحلیل را به خوبی انجام دهید، و به موقع دست به عمل بزنید.

به عنوان مثال در نظر بگیرید زمانی که بیت کوین 60 هزار دلار بود شما تحلیل کردید که قیمت این رمزارز به 40 هزار دلار خواهد رسید. در این صورت شما یک واحد بیت کوین از صرافی قرض گرفته و می فروشید و زمانی که قیمت به 40 هزار دلار رسید یک بیت کوین خریداری کرده، پول صرافی را پس داده و ما به التفاوت را به عنوان سود دریافت خواهید کرد.

آموزش فیوچرز بایننس

شما به عنوان معامله گر امکان ثبت سفارش به صورت Limit، Market و Stop Limit را در بخش فیوچرز بایننس دارید.

انواع ثبت سفارش

1. Limit

در قسمت Limit شما با تعیین کردن قیمت و حجم مورد نظر خود به صرافی می گویید که سفارش شما را در آن قیمت و یا قیمت مناسب تر (قیمت کمتر برای موقعیت خرید و قیمت بیشتر برای موقعیت فروش) ثبت کند.

با انتخاب ثبت سفارش به روش Limit سفارش شما ابتدا در قسمت Open Orders قرار گرفته و با رسیدن قیمت رمزارز به قیمتی که شما تعیین کرده اید، معامله شما انجام می شود و به بخش Positions منتقل می شود.

آموزش فیوچرز بایننس

2. Market

با انتخاب Market درواقع شما به صرافی دستور می دهید که معامله شما را با بهترین قیمت ممکن در بازار انجام دهد. در قسمت مارکت شما می توانید هم حجم موردنظر خود را به صورت دستی وارد کنید و هم اینکه از نوار پایین کادر سایز، به صرافی بگویید که با چند درصد از سرمایه شما موقعیتی بر روی رمزارز موردنظرتان را برایتان باز کند.

به عنوان مثال با کشیدن نوار تا 25 درصد، صرافی با 25 درصد یا یک چهارم از دارایی شما موقعیتی بر روی رمزارز انتخاب شده را برای شما باز می کند.

آموزش فیوچرز بایننس

Cost و Max در زیر دکمه های سبز و قرمز Buy/Long و Sell/Short به ترتیب قیمتی که معامله با آن انجام می شود و بیشترین تعداد ممکن خرید یا فروش رمزارز با مقدار دارایی شما را مشخص می کنند.

با انتخاب Market معامله شما به سرعت باز می شود و در این حالت سفارش شما در اردر بوک نمی نشیند و شما می توانید به محض انجام معامله آن موقعیت را در بخش Positions ببینید، در حالی که در قسمت Limit سفارش شما در اردربوک لیست شده و در قسمت Open Orders به نمایش در می آید، و زمانی که قیمت رمزارز به قیمتی که شما تعیین کرده بودید برسد معامله شما انجام شده و موقعیت شما از اردربوک به Trades انتقال پیدا می کند.

آموزش فیوچرز بایننس

در صورت ثبت سفارش مارکت، معامله شما فورا در لیست معاملات باز در قسمت Positions قرار می گیرد. برای توضیح موارد ذکر شده در این لیست باید گفت که خط سبزرنگ که سمت چپ قرار گرفته است نشان دهنده نوع موقعیت است، یعنی ما موقعیت Long یا خرید باز کرده ایم.

BTCUSDT Perpetual

نشان دهنده رمزارز معامله شده با معین کردن نوع معامله است که در اینجا Perpetual است. 

20x

به لوریج انتخابی شما اشاره دارد.

Size

یا حجم موقعیتی که باز کرده ای را نشان می دهد که در این موقعیت یک واحد بیت کوین است که در ستون سایز قرار می گیرد.

Entry Price

به قیمتی که با آن وارد معامله شدید اشاره می کند.

Mark Price

قیمت لحظه ای رمزارز را نشان می دهد.

Liq.Price

به قیمتی اشاره دارد که در صورتی که بازار به آن برسد، معامله شما با توجه به لوریج و حجمی که باز کردید، لیکوئید شده و معامله شما بسته می شود.

Margin Balance

دارایی شما با احتساب سود یا ضرر لحظه ای در معامله را نشان می دهد. در صورتی که شما از مارجین Cross استفاده کنید کل دارایی و در صورتی که از مارجین Isolated استفاده کنید دارایی اختصاص داده شده به همین معامله (دارایی که صرافی به عنوان وثیقه برای انجام این معامله از شما می گیرد) با احتساب سود و ضرر محاسبه شده و در این قسمت قرار می گیرد.

Maintenance Margin

به حداقل مبلغ لازم برای باز نگه داشتن موقعیت اشاره می کند. در نتیجه اگر میزان Margin Balance کوچکتر و یا برابر با Maintenance Margin شود، معامله بسته می شود.

Margin Ratio

از تقسیم Maintenance Margin بر Margin Balance به دست می آید. هر چه این درصد به عدد 100 نزدیکتر شود، معامله و یا حساب شما به لیکوئید شدن نزدیکتر می شود. درواقع هرچه این عدد به 100 نزدیکتر شود احتمال لیکوئید شدن و از بین رفتن دارایی شما بیشتر می شود.

با توجه به عقربه برای این مقدار، می توان به مکان عقربه توجه کرد که هرچه عقربه به سمت راست و قرمز حرکت کند ریسک بالاتر، و وضعیت نامساعدتر را نشان می دهد.

آموزش فیوچرز بایننس

PNL

به سود یا ضرر تحقق نیافته اشاره دارد، سود یا ضرری که در حین باز بودن معامله تغییر می کند. می توان با بستن معامله، سود و یا ضرر تحقق نیافته را به سود و ضرر تحقق یافته تبدیل کرد.

3. Stop Limit

این نوع ثبت سفارش شباهت زیادی به سفارش لیمیت اردر یا سفارش محدود دارد، با این تفاوت که در سفارش توقف محدود ما یک شرط را هم در معامله لحاظ می کنیم. درواقع برای فعال کردن سفارش، یک شرط را می گذاریم. به زبان ساده به صرافی می گوییم اگر قیمت به شرط ما رسید سفارشی که وارد کرده ایم ثبت شود.

آموزش فیوچرز بایننس

به عنوان مثال شما به صرافی می گویید اگر قیمت بیت کوین به 40,000 دلار رسید، بیت کوین من را در قیمت 39,700 دلار به فروش برسان. شاید به نظر برسد سیستم این نوع ثبت سفارش کاملا شبیه به روش ثبت سفارش محدود (Limit) است، اما علی رغم شباهتی که دارند تفاوت بزرگی با هم دارند و آن این است که همان طور که گفتیم در روش ثبت سفارش محدود (Limit) صرافی رمزارز شما را در قیمیتی که وارد کردید و یا قیمتی بهتر به فروش می رساند.

به عبارتی دیگر اگر شما قصد فروش رمزارز خود را در قیمت 44 هزاردلار ثبت کرده باشید و صرافی بتواند آن را در قیمت 45 هزار دلار به فروش برساند این کار را می کند، اما شما در روش Stop Limit به صرافی چنین اجازه ای را نخواهید داد و به صرافی دستور می دهید که در صورت رسیدن به مبلغی خاص سفارش شما فعال شود.

اگر زمانی که قیمت بیت کوین 50 هزار دلار است، شما قصد فروش بیت کوین به روش ثبت سفارش Limit را داشته باشید ولی قیمت 45 هزار دلار را وارد کنید، خود صرافی بیت کوین شما را در قیمت 50 هزار دلار که قیمت مناسب تری برای شما خواهد بود به فروش می رساند.

اما زمانی که از روش ثبت سفارش Stop Limit استفاده می کنید این اتفاق نمی افتد، زیرا شما به صرافی گفته اید پس از عبور از قیمت مثلا 45 هزار دلار بیت کوین من را در قیمت 44 هزار دلار به فروش برسان.

4. Stop Market

آموزش فیوچرز بایننس

در این روش به صرافی می گوییم وقتی که قیمت به Stop Price که ما وارد کرده ایم برسد، بیت کوین ما را در هر قیمتی که امکان داشت به فروش برسان.

5. Trailing stop

آموزش فیوچرز بایننس

این نوع ثبت سفارش همچون استاپ لاس یا حد ضرر متحرک عمل می کند، به این صورت که ما در قسمت Activation Price قیمتی را مشخص می کنیم و در قسمت Callback Rate درصد را معین می کنیم.

با این کار به صرافی می گوییم که اگر قیمت بازار به قیمتی که ما در Activation Price مشخص کردیم رسید، حد ضرر ما با توجه درصدی که در قسمت Callback Rate مشخص کردیم تعیین می شود. به عبارت دیگر اگر قیمت مثلا 3 درصد از قیمتی که در Actication Price مشخص کردیم پایین تر رفت، به حد ضرر ما رسیده و قصد بستن موقعیت را داریم.

نکته جالب در این نوع ثبت سفارش این است که اگر بازار رو به رشد باشد با تغییر قیمت، حد ضرر نیز تغییر خواهد کرد (همواره 3 درصد بیشتر از قیمت بازار پس از عبور از Activation Rate) اما اگر بازار در جهت منفی حرکت کند با افت سه درصدی از قیمت تعیین شده، حد ضرر عمل کرده و موقعیت بسته می شود.

3 درصد متغیر است و اینجا به عنوان مثال آورده شده است، می توان از مقادیر یک، دو و یا دیگر اعداد استفاده کرد.

6. Post Only 

این روش ثبت سفارش نیز بسیار به روش سفارش محدود (Limit) شباهت دارد، با این تفاوت که اگر در حالت Limit یا محدود قیمتی را وارد کنید که در Order Book وجود داشته باشد، سفارش شما فورا با آن قیمت مچ شده و معامله انجام می شود.

اما اگر همین کار را با استفاده از Post Only انجام دهید، سفارش شما ابتدا در اردربوک قرار می گیرد و سپس معامله انجام می شود. تفاوت این روش ها در کارمزد پرداختی است.

انواع پرداخت کارمزد:

 • پرداخت کارمزد به عنوان Maker (سازنده)

وقتی سفارش شما ابتدا در اردربوک ثبت شود و سپس موقعیت شما باز شود شما به عنوان Maker کارمزد کمتری را می پردازید، و البته باید مدتی منتظر بمانید تا موقعیت شما باز شود.

 • پرداخت کارمزد به عنوان Taker (گیرنده)

وقتی موقعیت شما بدون قرار گرفتن در اردربوک باز شود، شما به عنوان taker باید کارمزد بیشتری را بپردازید.

مارجین در بخش فیوچرز بایننس

 • (Cross / Isolated)

شما به عنوان معامله گر پیش از باز کردن معامله در قسمت فیوچرز بایننس باید نوع مارجین خود را برای معامله انتخاب کنید. همان طور که می دانید در هنگام باز کردن معامله، صرافی مقداری از دارایی ما را بلاک می کند که در صورت لیکوئید شدن ما حداقل آن مبلغ برای صرافی باقی بماند.

 • Cross

با فرض داشتن 100,000 دلار (تتر) در حساب فیوچرز بایننس و با احتساب اینکه قیمت بیت کوین 56,000 دلار است، در نظر بگیرید که معامله ای را با لوریج 10 باز کرده و خرید یک بیت کوین را معامله می کنید. در این صورت مارجین به علت نوسانات بازار تغییر می کند و شما می بینید که همزمان دارایی کل شما نیز در حال تغییر است. (44 هزار دلار باقی مانده از 100 هزار کل دارایی شما) 

با انتخاب کراس درواقع شما به صرافی اجازه داده اید که هم از دیگر معاملات باز شما و هم سرمایه اصلی برداشت کند و تا وقتی کل سرمایه شما از بین نرود معامله شما به علت لیکوئید شدن بسته نمی شود.

 درواقع لیکوئید شدن شما وقتی اتفاق می افتد که کل سرمایه شما از بین برود. دارایی شما که درگیر در همان معامله است، دارایی هایی شما در دیگر معاملات باز (باقی معاملات باز شما نیز لیکوئید خواهند شد) و همچنین سرمایه اصلی باقی مانده شما در فیوچرز بایننس. 

 • Isolated

اگر شما در حالت Isolated یک موقعیت خرید یا فروش باز کنید، و لیکوئید شوید فقط دارایی که در آن موقعیت درگیر شده است از بین می رود و باقی سرمایه تان در امان خواهد بود.

به عنوان مثال فرض کنید با دارایی 100,000 تتر یک موقعیت خرید بیت کوین با لوریج 10 باز کرده اید. با فرض قیمت 56 هزار دلار برای بیت کوین، مارجین این معامله چیزی نزدیک به 5 هزار و 600 دلار خواهد بود. 

در نتیجه در صورتی که بازار در خلاف جهت موقعیتی که شما باز کرده اید حرکت کند 5,600 دلاری که صرافی به عنوان وثیقه در این معامله از شما دریافت کرده بود از حساب شما کسر می شود و باقی دارایی شما در خطر نخواهد بود.

پس به زبان ساده می توان گفت با انتخاب حالت Isolated، لیکوئید شدن فقط بر روی همان معامله تاثیر می گذارد و به معاملات باز دیگر و دارایی شما در فیوچرز بایننس کاری ندارد. 

حد سود و حد ضرر در بخش آتی (فیوچرز) بایننس

TP/SL (Take Profit / Stop Loss)

مشخص کردن حد سود و حد ضرر یکی از موارد مهم مدیریت سرمایه است که در بازارهای مالی و به خصوص بازار پرنوسان رمزارزها باید به طور ویژه به آن توجه کرد. برای تنظیم کردن حد سود و حد ضرر هم می توانید قبل از باز کردن موقعیت خرید یا فروش و هم بعد از آن این کار را بکنید.

آموزش فیوچرز بایننس

پس از کلیک بر روی TP/SL که در تصویر نیز مشخص شده است شما قادر به وارد کردن حد سود و حد ضرر خواهید بود.

حد سود و ضرر به بستن موقعیت باز ختم می شود با مشخص کردن حد سود به صرافی می گویید که چنانچه قیمت به این مقدار رسید موقعیت خرید یا فروش من را با همین میزان سود ببند.

اما با مشخص کردن حد ضرر درواقع صرافی متوجه می شود که شما دیگر نمی خواهید بیش از این مقدار ضرر کنید (احتمالا تحلیلی که انجام داده بودید یا اشتباه بوده یا مسیر بازار به دلایل مختلف تغییر کرده است) در نتیجه صرافی موقعیت باز شما را می بندد.

آموزش فیوچرز بایننس

همچنین می توان پس از باز کردن موقعیت خرید یا فروش در لیست موقعیت ها، حد سود و حد ضرر را وارد کرد. ابتدا بر روی قسمت مشخص شده با شکل قلم کلیک کنید، سپس با چنین گزینه هایی روبه رو خواهید شد.

آموزش فیوچرز بایننس

در صفحه باز شده Entry Price به قیمتی که با آن وارد پوزیشن یا موقعیت شدید اشاره دارد.

Mark Price به قیمت لحظه ای رمزارزی که قصد باز کردن پوزیشن روی آن را دارید اشاره می کند.

Take Profit نشان دهنده حد سود شما است. در توضیحات این مورد آمده است که با انتخاب این رقم برای حد سود، شما به مبلغی که با رنگ سبز مشخص کرده است دست خواهید یافت.

Stop Loss نشان دهنده حد ضرر شما است. در توضیحات این مورد آمده است که با انتخاب این رقم به عنوان حد ضرر، شما متحمل مبلغی که با رنگ قرمز مشخص کرده است خواهید شد.

در نهایت با کلیک بر روی Confirm به معنای تایید، حد سود و حد ضرری که مشخص کردید بر روی موقعیت خرید و یا فروش شما اعمال خواهد شد. 

حد سود و ضرر برای موقعیت باز شده اعمال می شوند و پس از بستن موقعیت به طور خودکار لغو می شوند. در نتیجه برای هر بار باز کردن موقعیت نیاز است این ارقام را تنظیم کنید.

Reduce Only

آموزش فیوچرز بایننس

همان طور که در بخش انواع روش های بستن موقعیت بیان کردیم، شما می توانید با ثبت سفارش در خلاف موقعیت باز خود، آن موقعیت را ببندید. یعنی اگر یک موقعیت خرید باز دارید با باز کردن یک موقعیت فروش با همان حجم و لوریج، موقعیت باز شما بسته می شود.

کاربرد Reduce Only این است که تنها به میزان حجم موقعیت باز شما تاثیر می گذارد و درواقع همان طور که از معنای آن قابل برداشت است، تنها از حجم موقعیت بازی که دارید کاهش می دهد و موقعیت جدیدی باز نمی کند.

به عنوان مثال در نظر بگیرید که یک موقعیت باز خرید 2 واحد بیت کوین را دارید. شما می توانید با ثبت سفارش فروش 2 واحد بیت کوین موقعیت باز خود را ببندید. 

اما اگر سفارش فروش 3 واحد بیت کوین را ثبت کنید چه می شود؟ 

بستگی دارد که Reduce Only فعال باشد یا نه. در صورتی که Reduce Only فعال نباشد، موقعیت خرید 2 واحد بیت کوین بسته می شود و یک واحد باقی مانده به صورت موقعیت فروش یک واحد بیت کوین ثبت می شود.

اما اگر Reduce Only فعال باشد حتی اگر شما بخواهید 3 واحد بیت کوین را بفروشید فقط به اندازه 2 واحد بیت کوین که در موقعیت باز شما قرار داشتند به فروش می رود و به عبارتی معامله بسته می شود.

از طرف دیگر به دلیل ماهیت کاهشی که Reduce Only دارد با فعال کردن این گزینه، امکان باز کردن موقعیت خرید را نیز نخواهید داشت چرا که قرار است از حجم رمزارز شما کاسته شود و با خرید رمزارز، حجم آن بیشتر خواهد شد. 

TIF (Time In Force)

آموزش فیوچرز بایننس

سه حالت GTC، ICO و FOK در این حالت تعبیه شده اند. در نظر بگیرید که ما قصد ثبت سفارش به روش Limit بر روی قیمت 38 هزار دلار را داشته باشیم و قیمت به صورت لحظه ای و خیلی سریع به 38 هزار دلار برسد و فورا به 39 هزار دلار برگردد، در این صورت با انتخاب یکی از حالات TIF وضعیت تغییر می کند.

 • GTC (Good Till Cancel)

در این حالت با رسیدن قیمت به 38 هزار دلار آن مقدار بیت کوین که در قیمت 38 هزار دلار به فروش گذاشته شده بودند را خریداری کرده و باقی سفارش در اردربوک ثبت می شود تا زمانی که دوباره قیمت به 38 هزار دلار برسد.

البته می توان به صورت دستی مقدار باقی مانده را لغو کرد. به عنوان مثال اگر شما قصد خرید 3 واحد بیت کوین در قیمت 38 هزار دلار را داشته باشید و قیمت برای یک لحظه به 38 هزار دلار برسد، صرافی به مقداری که بتواند برای شما بیت کوین خریداری می کند، و اگر 2 واحد بیت کوین برای شما خریداری شد، یک واحد باقی مانده در اردربوک باقی می ماند تا وقتی که قیمت دوباره به 38 هزار دلار برسد و سفارش به صورت کامل انجام شود.

 • ICO (Immediate Or Cancel)

در این حالت وقتی قیمت بیت کوین برای یک لحظه به 38هزار دلار برسد و شما سفارش خرید 3 بیت کوین در قیمت 38 هزار دلار را ثبت کرده باشید، صرافی تا میزانی که امکان داشته باشد موقعیت خرید را برای شما ثبت می کند و مقدار باقی مانده به صورت خودکار حذف شده و در اردربوک قرار نمی گیرد.

 • FOK (Fill Or Kill)

همان طور که از نام این حالت مشهود است، در این حالت اگر قیمت به صورت لحظه ای به 38 هزار دلار برسد و شما قصد ثبت سفارش در این قیمت را داشته باشید به صرافی می گویید تنها در صورتی موقعیت را برای شما باز کند که بتواند هر سه واحد بیت کوین را برای شما ثبت کند، در غیر این صورت حتی اگر دو و نیم واحد بیت کوین نیز برای شما پر کند، شما به دلیل کاستی نیم واحد بیت کوین، دو و نیم واحد را رد می کنید.

بستن موقعیت (پوزیشن خرید یا فروش)

زمانی که شما به سود مورد انتظار خود رسیدید و یا نمی خواستید بیش از این ضرر کنید می توانید با بستن موقعیت سود و یا ضرر خود را نهایی کنید، چند روش برای این کار وجود دارد. 

می توان موقعیتی بر خلاف موقعیت باز شده باز کرد، به عنوان مثال اگر 2 واحد بیت کوین خریده بودید برای بستن این موقعیت باید 2 واحد بیت کوین با همان لوریج بفروشید. 

روش دیگر کلیک روی Limit و یا Market در کنار موقعیت خرید یا فروش ما است. می توانید در کادر کنار Limit قیمت و حجمی که قصد بستن معامله در آن را دارید مشخص کنید. به عنوان مثال اگر دو واحد بیت کوین را در قیمت 62 هزار دلار خریداری کرده باشید می توانید به صرافی بگویید زمانی که قیمت به مثلا به 65 هزار دلار رسید یک واحد بیت کوین را برای من بفروش.

کلیک روی Close All Positions نیز موقعیت باز شما را می بندد، البته در انخاب این گزینه باید دقت کافی به خرج داد چرا که این گزینه تمام موقعیت های باز شما را خواهد بست.

آموزش فیوچرز بایننس

استفاده از ماشین حساب فیوچرز بایننس

با کلیک روی آیکن ماشین حساب به صفحه زیر می رسید.

آموزش فیوچرز بایننس

 • PNL

در قسمت PNL شما می توانید قیمتی که در آن وارد شده و یا قصد ورود را دارید (Entry Price)، قیمتی که قصد بستن موقعیت در آن را دارید (Exit Price) و حجم موردنظر برای خرید یا فروش (Quantity) را وارد کرده و در نهایت بر روی Calculate کلیک کنید. 

آموزش فیوچرز بایننس

ناگفته نماند ابتدا نوع موقعیت خود را تعیین می کنید، اگر قصد محاسبه سود و ضرر برای باز کردن موقعیت خرید را داشته باشید بر روی Long و اگر قصد باز کردن موقعیت فروش را داشته باشید بر روی Short کلیک می کنید.

سپس با کشیدن نوار اسلایدی به عدد موردنظر خود، لوریج یا اهرم انتخابی خود را تعیین می کنید.

در ستون Result به معنی نتیجه در سمت راست نتایج برای شما به نمایش درخواهند آمد.

Initial Margin: به مقدار وثیقه ای که صرافی برای باز کردن این موقعیت از ما می گیرد اشاره می کند.

PNL: میزان سود یا ضرر را در صورت ورود در قیمت Entry و بستن معامله در قیمت Exit مشخص می کند.

ROE: میزان سود یا ضرر را با توجه به میزان دارایی شما بیان می کند.

 • Target Price

آموزش فیوچرز بایننس

در این بخش ابتدا مانند بخش PNL نوع موقعیت و لوریج را مشخص می کنید، سپس با انتخاب قیمتی به عنوان قیمت ورود، و میزان درصد سود مورد نظر، ماشین حساب دیگر مواردی که باید وارد کنید را محاسبه کرده و در باز هم در ستون سمت راست در اختیار شما می گذارد.

با کلیک روی Calculate ماشین حساب، محاسبات لازم را انجام می دهد و رقمی که باید در آن از بازار خارج شوید (Target Price) را برای شما به نمایش می گذارد.

 • Liquidation Price

در این بخش نیز تمام اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و ماشین حساب برای شما قیمتی که در آن لیکوئید می شوید را محاسبه می کند.

 • Max Open

در این بخش می توان با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ماشین حساب، به اینکه چه مقدار از ارز موردنظر را می توان خریداری کرد دسترسی داشته باشیم.

 • Open Price

در این بخش نیز می توان میانگینی از موقعیت هایی که داشتیم را به دست آوریم. با وارد کردن قیمت ها و حجم هایی که در آن موقعیت ها را باز کردیم، میانگینی از کل آن ها محاسبه شده و به ما نشان داده می شود.

Preference

فیوچرز بایننس

 • Order Confirmation

ابتدا با کلیک روی قسمت مشخص شده در تصویر و سپس انتخاب گرینه Perference و در نهایت Order Confirmation، به این بخش دسترسی خواهید داشت. 

آموزش فیوچرز بایننس

شما می توانید با روشن کردن هر کدام از انواع سفارشات، صرافی در هنگام ثبت سفارش از شما تایید می گیرد، تا در صورتی که اشتباهی سفارش وارد شده باشد، ترتیب عملی به آن داده نشود.

 • Position Mode

آموزش فیوچرز بایننس

دسترسی به Position Mode نیز از همان مسی دسترسی به Order Confirmation برای شما فراهم شده است. این قسمت به صورت پیش فرض بر روی One-way Mode تنظیم شده است که شما می توانید آن را بر روی Hedge Mode نیز تنظیم کنید. 

 • One-way Mode

در حالت One-way Mode روی یک دارایی به عنوان مثال بیت کوین فقط در یک جهت می توانید موقعیت باز کنید.

در نظر بگیرید که موقعیت باز خرید یک واحد بیت کوین را دارید و همان زمان اقدام به باز کردن موقعیت فروش یک واحد بیت کوین می کنید، در این صورت صرافی موقعیت خرید شما را به فروش رسانده و موقعیت بسته می شود. 

همان کاری که به عنوان یکی از روش های بستن موقعیت بیان کردیم.

 • Hedge Mode

با انتخاب این مورد شما می توانید به صورت همزمان هم در جهت خرید و هم در جهت فروش یک دارایی، موقعیت باز کنید.

در این حالت اگر به عنوان مثال موقعیت خرید 2 واحد بیت کوین را در قسمت پوزیشن ها داشته باشید و موقعیت فروش 2 واحد بیت کوین را نیز باز کنید، به دلیل انتخاب Hedge Mode موقعیت خرید همچنان فعال می ماند و یک موقعیت فروش بیت کوین نیز به لیست موقعیت ها اضافه می شود. 

انجام معاملات آزمایشی در فیوچرز بایننس

معامله در بخش فیوچرز بایننس علاوه بر امکانات فوق العاده بالایی که در اختیار معامله گران می گذارد فوق العاده پرریسک است و امکان از بین رفتن کل سرمایه نیز وجود دارد. فعالیت در این بخش حتما به آموزش نیاز دارد، شما می توانید با گذراندن دوره ارز دیجیتال و سپس فعالیت در بخش دموی فیوچرز بایننس با آمادگی بیشتری در این بازار جذاب فعالیت کنید.

این پلتفرم فوق العلده کاربردی با آدرس https://testnet.binancefuture.com برای شما قابل دسترسی است. بهتر است با ایمیلی غیر از ایمیل اصلی خود که حساب اصلی بایننس خود را با آن ایجاد کرده اید در این پلتفرم یک حساب برای خود ایجاد کنید.

اعتبار 100 هزاردلاری در این حساب آزمایشی برای شما در نظر گرفته شده است.

سخن آخر

انجام معامله در بخش آتی بایننس به آموزش و تجربه کافی نیاز دارد. ما سعی کردیم در این مطلب تمام مواردی که برای معامله کردن در بخش آتی بایننس به آن نیاز دارید را ذکر کنیم، با این حال لازم است شما ابتدا با این محیط کار کرده و تمام نکات ریز و درشت آن را یاد بگیرید تا بتوانید تصمیمات درست را بگیرید.

در استفاده از امکانات این بازار با دقت کافی قدم بردارید.

ادامه مطلب
آموزش معاملات مارجین بایننس
آموزش کامل معاملات مارجین در بایننس

معاملات مارجین یکی از انواع متد های ترید در صرافی های ارزهای دیجیتال ازجمله صرافی بایننس است. صرافی بایننس از معتبرترین صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است.

معاملات در این صرافی مبتنی بر مبادله رمز ارز به رمز ارز است؛ بنابراین برای انجام ترید مارجین و سایر روش های تریدینگ در این صرافی لازم است ابتدا با استفاده از ارز فیات به دلخواه یک نوع رمز ارز خریداری کنید. در ادامه مطلب قصد داریم مراحل معاملات مارجین در بایننس را آموزش دهیم.

معاملات مارجین چیست؟

معاملات مارجین به معامله گران این امکان را می دهد تا در کنار سرمایه فعلی خود برای خریدوفروش رمز ارز، از شخص سومی مانند صرافی پول بیشتری به صورت وام قرض گرفته و با اضافه شدن وام به دارایی فعلی، با پول بیشتری وارد معامله شوند.

ترید مارجین به عنوان معاملات اهرم دار نیز شناخته می شوند. ضریب اهرم (Leverage)، عددی است که میزان ضرر و زیان معامله در آن ضرب شده و به همان اندازه، میزان سود و ضرر نیز بیشتر می شود. عدد ضریب اهرم در صرافی ها برای رمز ارزهای مختلف متفاوت است.

آموزش معاملات مارجین در بایننس

در صورت داشتن وجه در حساب بایننس خود می توانید وارد کیف پول معاملات مارجین شده و ترید کنید. برای این کار تنها کافی است مراحل آموزش معاملات مارجین در بایننس را دنبال کنید:

 • ابتدا از طریق لینک https://www.binance.com وارد سایت صرافی بایننس شوید.
 • سپس در گوشه بالا سمت راست صفحه، آیکون پروفایل خود را انتخاب کنید.
 • با واردکردن ایمیل و رمز عبور به حساب خود وارد شوید.

آموزش معاملات مارجین بایننس

 • در این مرحله مانند تصویر زیر وارد داشبورد حساب کاربری خود می شوید
 • در قسمت منوی بالا صفحه روی گزینه Wallet بروید
 • با ورود به صفحه Wallet در قسمت بالای صفحه گزینه Margin را انتخاب کنید

آموزش معاملات مارجین بایننس

 • پس از انتخاب Margin وارد صفحه ای مانند تصویر بالا می شوید
 • در مرکز صفحه یک کادر زردرنگ با عنوان “Important reminder” به شما نمایش داده می شود
 • از این طریق صرافی قصد دارد ریسک معاملات مارجین را یادآور شود
 • در این لحظه بر روی گزینه “Open margin account” کلیک کنید
 • صفحه کوچکی نمایش داده می شود
 • با دقت شرایط و مقررات مربوط به مارجین را مطالعه کرده و سپس برای اعلام موافقت خود، بر روی گزینه “I confirmed” کلیک کنید

آموزش معاملات مارجین بایننس

 • با کلیک بر روی کادر زردرنگ Open margin account، شما یک اکانت فعال ترید مارجین خواهید داشت
 • به صفحه جدیدی مانند صفحه پایین هدایت می شوید
 • صفحه معاملات مارجین بایننس با تفاوت های جزئی بسیار شبیه صفحه مربوط به معاملات دیگر است
 • می توانید در کنار کادر مربوط به انواع سفارش های، قابلیت های جدیدی را مشاهده کنید
 • ویژگی هایی مانند سطح ریسک (Risk level) و گزینه هایی مربوط انتقال (Transfer) و قرض گرفتن (Borrow)

آموزش معاملات مارجین بایننس

 • انتقال وجه از کیف پول Exchange به کیف پول Margin
 • با کلیک بر روی گزینه transfer پنجره ای مانند تصویر پایین برای شما باز می شود
 • در قسمت اول این مرحله می توانید رمز ارزهای خود را از کیف پول اکسچنج خود به کیف پول معاملات مارجین، بدون پرداخت هزینه، انتقال دهید From exchange wallet to margin wallet””
 • در کادر مربوط به Coin رمز ارز موردنظر خود را انتخاب کنید
 • در این مثال ما از BTC استفاده می کنیم
 • حالا باید در کادر مربوط به Amount میزان رمز ارز انتقال داده شده را مشخص کنید
 • در این مثال ما میزان 0.01 را انتخاب می کنیم
 • در آخر با انتخاب گزینه Confirm Transfer فرایند انتقال را نهایی کنید

آموزش معاملات مارجین بایننس

 • در این مرحله پس از تائید، به صفحه قبلی هدایت می شوید

نحوه وام گرفتن وجه در معاملات مارجین

 • اکنون که با انجام مراحل قبل در کیف پول مارجین خود موجودی دارید؛ می توانید از آن به عنوان وثیقه استفاده کرده و وجه بیشتری قرض بگیرید.
 • برای وام گرفتن در معاملات مارجین، گزینه Borrow را انتخاب کنید.
 • با انتخاب گزینه Borrow پنجره کوچک جدیدی مانند تصویر پایین مشاهده می کنید
 • در این پنجره موجودی کیف پول مارجین شما و میزان پولی که می توانید قرض بگیرید با نسبت مشخص 3 به 1 نمایش داده می شود
 • به این معنا که اگر 1 بیت کوین داشته باشید می توانید 2 بیت کوین قرض بگیرید
 • در این مثال ما می توانیم BTC 02 قرض بگیریم
 • توجه کنید که ممکن است میزان سود در هر ساعت تغییر کند. می توانید آخرین به روزرسانی میزان سود را در لینک https://www.binance.com/en/margin-fee مشاهده کنید.
 • همان طور که اشاره شد ماکزیمم پولی که می توانید قرض بگیرید دو برابر پولی است که در کیف پول مارجین خود دارید
 • ازآنجایی که در این مثال ما می خوانیم 100% میزان مجاز را قرض بگیریم پس BTC02 را انتخاب می کنیم
 • در مرحله آخر با انتخاب کادر زردرنگ “Confirm borrow” مراحل را تائید کنید
 • حالا می توانید علاوه بر دارایی موجود در کیف پول ترید مارجین خود، با وجه قرض گرفته شده وارد معامله شوید

آموزش معاملات مارجین بایننس

سطح مارجین در بایننس

 • در این مرحله بازهم به صفحه قبلی هدایت می شوید
 • قبل از شروع معامله لازم است Margin level را در قسمت راست صفحه مشاهده کنید.
 • این قسمت بر اساس پول قرض گرفته شده (کل بدهی) و پولی که به عنوان وثیقه در کیف پول مارجین خود دارید، سطح ریکسی به شما نمایش داده می دهد. بر اساس تغییرات بازار سطح ریسک نیز تغییر می کند
 • اگر سطح مارجین شما به میزان 1.3 سقوط کرد شما Margin call دریافت می کنید
 • مارجین کال به شما یادآوری می کند که یا با واریز وجه بیشتر میزان وثیقه خود را افزایش دهید و یا این که با بازگرداندن بخشی از وجه قرض گرفته شده، میزان وام خود را کاهش دهید.
 • اگر مارجین لول شما به میزان 1.1 کاهش یابد، دارایی شما لیکوئید (به طورکلی منحل) می شود
 • به این معنا که بایننس دارایی شما را برای بازپرداخت وام در بازار به فروش می رساند
 • توجه کنید درصورتی که دارایی لیکوئید شود، کارمزد بیشتری از شما دریافت خواهد شد

نکته: سطح مارجین برابر است با: کل ارزش دارایی

همچنین کل ارزش دارایی برابر است با: کل وجه قرض گرفته شده + کل سودی که به حساب شما تعلق گرفته است.

آموزش معاملات مارجین بایننس

نحوه خرید در معاملات مارجین

 • حالا در این مرحله به قسمت Exchange رفته و با پول وام گرفته شده مقداری BNB می خریم
 • برای این کار لازم است در قسمت پایین تصویر به قسمت Buy بروید
 • سپس به منوی Margin رفته و گزینه Market را انتخاب کنید (علاوه بر مارکت، می توانید از روش های دیگر ترید مانند Limit، Stop-limit نیز استفاده کنید)
 • در کادر مربوط به amount میزان رمز ارزی که قصد خرید آن را دارید، وارد کنید.
 • در این مثال ما عدد 10 را وارد می کنیم
 • و در آخر بر روی گزینه سبزرنگ buy BNB کلیک کنید.
 • در این لحظه به میزان 10 BNB را خریداری کردید

آموزش معاملات مارجین بایننس

نحوه بازپرداخت بدهی در معاملات مارجین

 • زمانی که سود کردید می توانید 10BNB را باقیمت بالاتر فروخته و پول قرض گرفته شده را پس دهید.
 • برای این کار گزینه Borrow در قسمت راست تصویر، انتخاب کنید
 • پنجره کوچکی به شما نمایش داده می شود

آموزش معاملات مارجین بایننس

 • همان طور که در تصویر مشاهده می کنید دو گزینه Borrow و Repay در این پنجره وجود دارد
 • برای بازپرداخت وام لازم است به منوی Repay برویم
 • در این صفحه می توانید کل بدهی خود را مشاهده کنید.
 • در مثال ما این بدهی به میزان 0.02BTC به اضافه سود آن نشان داده شده است
 • در کادر مربوط به Amount میزانی از بدهی که قصد بازپرداخت آن را دارید وارد کنید
 • و در آخر کادر زردرنگ “Confirm payment” را انتخاب کنید

آموزش معاملات مارجین بایننس

نحوه فروش وجه در معاملات مارجین بایننس

 • برای فروش وجه در معاملات مارجین مانند مراحل قبل گزینه Transfer را انتخاب کنید
 • در کارد مربوط به Coin، رمز ارز مدنظر خود را وارد کنید
 • سپس در کادر مربوط به Amount میزانی که قصد فروش دارید وارد کنید
 • برای مثال ما 5BNB را وارد می کنیم.
 • در آخر بر روی گزینه زردرنگ Confirm transfer کلیک کنید
 • حالا که در این مثال 5 BNB در کیف پول مارجین خود داریم با اهرم لورج 100X می توانیم 10 BNB دیگر قرض بگیریم
 • همان طور که در مراحل قبلی گفتیم برای این کار به منوی Borrow می رویم
 • در قسمت Amount عدد 10 را وارد کرده و Confirm borrow را انتخاب می کنیم
 • در این مرحله می توانیم یک سفارش فروش برای 15BNB باز کنیم.
 • برای این کار به قسمت سفارش های Market می رویم
 • و در قسمت Sell، در کادر Amount، مقدار را وارد کرده و بر روی گزینه Sell BNB کلیک می کنیم
 • اگر ارزش BNB افت کرد می توانیم از میزان BTC به دست آورده در هنگام فروش 15 BNB استفاده کرده و BNB بیشتری بخریم
 • حالا می توانیم 10BNB قرض گرفته شده را با رفتن به قسمت Repay پس داده و میزان سود را حفظ کنیم.

برداشت پول از کیف پول مارجین به کیف پول اصلی

 • بر روی گزینه Transfer کلیک کنید
 • پنجره جدیدی به شما نمایش داده می شود
 • بر روی فلش موجود در بین دو گزینه From و To کلیک کنید.
 • با این کار مسیر جابه جایی دارایی از کیف پول معاملات مارجین به کیف پول اصلی تغییر می کند
 • در کادر Coin، نوع رمز ارز را مشخص کنید
 • در کادر Amount میزان وجه را وارد کنید
 • و گزینه زردرنگ Confirm Transfer را انتخاب کنید
 • وجه موردنظر شما بدون هیچ هزینه ای از کیف پول مارجین به کیف پول اصلی منتقل می شود
 • توجه کنید که اگر در حال حاضر دارایی قرض گرفته شده ای دارید با کاهش وجه موجود در کیف پول مربوط به معاملات مارجین، سطح ریسک شما افزایش خواهد یافت
 • اگر سطح ریسک بسیار بالا برود احتمال لیکوئید شدن دارایی تان بیشتر می شود

نتیجه گیری

در معاملات مارجین می توانید به تناسب میزان دارایی اصلی خود از شخص ثالث مانند صرافی قرض گرفته و با اضافه کردن وجه وام گرفته شده به بخشی از سرمایه اصلی، وارد معامله شوید.

از آنجایی که میزان سود و زیان این نوع ترید، بیشتر از حد معمول است، توصیه می کنیم در ابتدای مسیر با بخش کوچکی از سرمایه خود وارد معاملات مارجین در بایننس و یا هر صرافی دیگر شوید و همواره در هنگام ترید مارجین از استراتژی های مربوط به این نوع معامله استفاده کنید.

ادامه مطلب
انواع روش های تریدینگ در بایننس
با انواع روش های تریدینگ در...

تریدینگ در بایننس و به طورکلی در فضای ارزهای دیجیتال به معنای مبادله یک رمز ارز با رمز ارز دیگر است. تریدینگ مفهومی اساسی در اقتصاد است که شامل خریدوفروش دارایی می شود؛ ممکن است این دارایی کالا یا خدماتی باشد که خریدار درازای آن به فروشنده مبلغی را پرداخت می کند؛ اما در این مطلب قصد داریم به طور اختصاصی به معرفی انواع روش های تریدینگ در بایننس، بپردازیم.

انواع روش های تریدینگ در بایننس چیست؟

تریدینگ در بایننس به معنای همان ثبت سفارش در صرافی است. درواقع زمانی که سهام یا رمز ارز معامله می کنید، از طریق ثبت سفارش در حال برقراری ارتباط با بازارهای مالی هستید. انواع ثبت سفارش تریدینگ در بایننس عبارت هستند از:

مارکت اردر(market order)

ثبت سفارش خریدوفروش سریع و باقیمت روز بازار را مارکت اوردر می گویند. تصور کنید که قصد خرید سه بیت کوین در بایننس دارید و در حال حاضر بیت کوین باقیمت 15 هراز دلار مبادله می شود.

در این روش بدون اینکه منتظر بمانید قیمت افت کند، 45 هزار دلار پرداخت کرده و سه بیت کوین می خرید؛ در این صورت شما یک سفارش مارکت اردر ثبت کرده اید.

روش مارکت اردر تریدینگ در بایننس، از نوع خریدوفروش است. در این روش می خواهید با بهترین قیمت موجود در بازار معامله جدیدی انجام دهید؛ اما نکته جالب توجه این است که بهترین قیمت همیشه آن چیزی نیست که در بازار نمایش داده می شود.

درواقع بهترین قیمت به سفارش های موجود در order book یا همان دفترچه ثبت سفارش های محدود، بستگی دارد. با بررسی اردر بوک می توانید معامله خود را باقیمت متفاوت تر از نرخ بازار ثبت کنید.

بنابراین مارکت اردر تنها برای معاملات سریع مناسب است. در این روش تریدینگ احتمال اینکه قیمت بالایی برای خرید به ثبت برسد، بسیار زیاد است ولی اگر یک معامله مشابه با سفارش محدود انجام شود، هزینه کمتری برای فرد خواهد داشت.

سفارش محدود (limit order)

دستورالعملی است که طی آن سفارش خرید و یا فروش تا زمان رسیدن بازار به حد مجاز قیمت، در صف انتظار باقی می ماند.

به عنوان مثال تصور کنید شخص دیگری قصد فروش سه بیت کوین دارد. او با ثبت سفارش محدود از صرافی می خواهد زمانی که قیمت هر بیت کوین به 15 هزار دلار رسید 3BTC او فروخته شود؛ بنابراین فروش به سرعت انجام نشده و در صف انتظار منتظر افزایش قیمت باقی می ماند. سفارش های محدود در صرافی بایننس در بخشی به نام Order book نگه داری می شوند.

انواع روش های تریدینگ در بایننس به طور خلاصه گفته شد البته هر یک از آن ها نیز انواع مختلفی داشته و بسته به نوع ترید کارهای مختلفی انجام می دهند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

انواع روش های تریدینگ در بایننس

انواع متداول اردرها

از ساده ترین روش های تریدینگ در بایننس می توان به خرید مارکت اردر، فروش مارکت اردر، خرید سفارش محدود و فروش سفارش محدود اشاره کرد. می توانید تریدهای خود را محدود به این چهار روش کنید اما انواع روش های متنوع دیگری در پلتفرم بایننس در دسترس هستند که به شما در انجام معاملات بهتر کمک می کنند. این روش ها عبارت اند از:

سفارش استاپ لاس (STOP-LOSS ORDER)

سفارش استاپ لاس یا حد ضرر یکی از روش های تریدینگ در بایننس است. همان طور که از نام آن مشخص است سفارش حد ضرر، به نحوی طراحی شده است که کاربر را از هر نوع ضرری محافظت می کند. این روش تریدینگ اغلب برای تازه کاران مناسب است اما به طورکلی سفارش استاپ لاس به شما کمک می‎کند تا پیش از اینکه وارد معامله شوید شرایط مساعد برای معامله را از قبل مشخص کنید.

ازآنجایی که در این نوع ترید، به جای بازار این شما هستید که قیمت را برای فروش مشخص می کنید، می توان استاپ لاس را نوعی سفارش محدود دانست. به هرحال سفارش استاپ لاس در اردر بوک اضافه نشده و پس از اینکه قیمت به حد مشخص شده رسید، صرافی بایننس این سفارش را به قسمت مارکت اردر منتقل می کند.

استاپ لیمیت (STOP-LIMIT ORDER)

استاپ لیمیت یا سفارش محدود یکی دیگر از روش های تریدینگ در بایننس است. این ابزار مناسب برای محدود کردن میزان ضرر معامله گر در معاملات طراحی شده است. استاپ لیمیت تا حدودی شبیه به استاپ لاس است اما با این تفاوت که یک مرحله اضافه تر دارد. برای مثال اگر بیت کوین باقیمت 10 هزار دلار معامله شود و شما یک سفارش فروش استاپ لیمیت 990/9 دلاری را تنظیم کنید در صورت کاهش 10 دلاری قیمت، دارایی شما به فروش می رسد. البته لازم است دو پارامتر یعنی قیمت توقف (Stop price) و قیمت حد (Limit price) نیز تعیین شوند. در مثال بالا ممکن است قیمت توقف شما 985/9 دلار باشد که بر اساس آن صرافی حد قیمت 990/9 دلار را برای سفارش محدود شما تنظیم می کند.

بنابراین اگر قیمت به سطح قیمت حد برسد می توانید دارایی های نگه داشته شده خود را باقیمت 990/9 دلار یا بالاتر بفروشید. بااین حال سفارش تنها پس از رسیدن به قیمت توقف ثبت می شود.

اما همچنان احتمال دارد قیمت بهبود نیافته و به سطح قیمت حد تعیین شده نرسد. در این صورت هیچ تضمینی وجود نداشته و ممکن است قیمت به پایین تر از 985/9 دلار هم برسد.

تنظیم دو سفارش به صورت هم زمان (OCO)

انواع روش های تریدینگ در بایننس

تریدینگ در بایننس از طریق تنظیم هم زمان دو سفارش امکان پذیراست. به این روش تریدینگ سفارش One-cancels-the-other می گویند. OCO یک ابزار پیچیده است که به شما امکان می دهد تا دو سفارش حد ضرر و محدود را با یکدیگر ترکیب کرده و هم زمان باهم ثبت کنید. در این صورت به محض این که یکی از سفارش های امکان اجراشدن داشته باشد سفارش دوم به صوت خودکار غیرفعال و حذف می شود.

برای مثال فرض کنید قیمت بیت کوین برابراست با 10.000 دلار با تنظیم سفارش OCO می توانید سفارش حد ضرر و محدود را به صورت هم زمان تنظیم کنید. به این صورت که اگر قیمت به 9.900 دلار رسید بیت کوین خریده و اگر به 11.000 دلار برسد آن را بفروشید. اگر هرکدام از این دو حالت زودتر اتفاق بیفتد مورد دیگر به طور اتوماتیک لغو می شود.

مفهوم “زمان لازم الاجرا” تریدینگ در بایننس

برای تسلط بر تریدینگ در بایننس آشنایی با مفهوم زمان “لازم الاجرا” ضروری است. این پارامتر در هنگام شروع یک معامله مشخص شده و شرایط انقضا را تعیین می کند.

سفارش بدون محدودیت زمانی یا Good ’til canceled

دستورالعملی است که بر طبق آن معامله باید تا زمان اجرای شدن و یا لغو دستی، بازبماند. عموماً پلتفرم های تریدینگ رمز ارزها به صورت پیش فرض بر روی این گزینه قرار دارند.

در بازار سهام و بورس یک گزینه رایج دیگری وجود دارد که توسط آن پس از پایان روز معاملاتی، سفارش های بسته می شوند؛ اما ازآنجایی که بازار ارزهای دیجیتال به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته فعال است استفاده از گزینه GTC رواج بیشتری دارد.

سفارش فوری یا لغو Immediate Or Cancel

انواع روش های تریدینگ در بایننس

سفارش فوری یا لغو یک روش تریدینگ در بایننس و به طورکلی بازارهای معاملاتی است. در این روش باید تمام و یا بخشی از سفارش به صورت فوری اجرا شود و در صورت اجرا نشدن هرکدام از بخش های آن؛ مابقی سفارش نیز به صورت کامل لغو خواهد شد.

برای مثال فرض کنید شما سفارشی را تنظیم کرده اید که بر اساس آن باید در قیمت 000/10 دلار، 10 بیت کوین خریداری کنید؛ اما تنها امکان پرداخت 5BTC را در قیمت مشخص شده دارید. در این صورت شما فقط 5BTC را خریداری کرده و مابقی سفارش لغو می شود.

سفارش انجام یا ابطال Fill or Kill

سفارش “انجام یا ابطال” باید به صورت یکجا و کامل انجام شود و در غیر این صورت سفارش به صورت کامل باطل خواهد شد.

برای مثال شما سفارشی ثبت می کنید که بر اساس آن قصد دارید 10BTC را باقیمت 000/10 دلار خریداری کنید؛ اما اگر فوراً تمام سفارش 10BTC باقیمت مشخص شده در بازار موجود نباشد، کل سفارش شما یکجا لغو می شود

سؤالات متداول

تسلط بر انواع روش های تریدینگ در بایننس برای انجام معاملات خوب در این پلتفرم حیاتی است. فرقی نمی کند که قصد دارید از سفارش حد ضرر استفاده کنید و یا از طریق سفارش OCO دو سفارش را با یکدیگر ترکیب کنید، آنچه ضرورت دارد آگاهی از ابزارهای مختلفی است که برای انجام تریدینگ خوب در اختیار کاربران قرار داده شده است.

ادامه مطلب
بایننس پول
بایننس پول چیست و چه ویژگی...

معرفی کلی بایننس پول

بایننس پول، استخر استخراج بایننس یا Binance Pool در تاریخ 27 آوریل 2020 میلادی آغاز به کار کرد.

بایننس پول تا تاریخ 31 ماه می بدون دریافت کارمزد برای کاربران فعال بود، اما پس از آن کارمزد 2/5 درصد را برای ارئه خدمات خود انتخاب کرد. استخر استخراج بایننس از یک سری کوین و توکن، با الگوریتم PoW یا اثبات کار و PoS یا اثبات سهام پشتیبانی می کند.

این استخر با همه پلتفرم های بایننس نظیر پلتفرم وام دهی، سپرده گذاری و … که توسط بایننس مدیریت می شوند، یک پارچه است به همین دلیل ماینرهایی که در این استخر عضو شده اند به راحتی می توانند دارایی های خود را از استخر بایننس به دیگر پلتفرم های بایننس و یا بالعکس منتقل کنند.

در رابطه با بایننس پول، Lisa He سرپرست بایننس پول گفته است که هدف ما ایجاد یک پلتفرم برای ماینرها است که در آن بتوان با ترکیب ماینینگ سنتی و خدمات امور مالی، فرصت های بیشتری برای توسعه در اختیار صنعت ماینینگ وجود داشته باشد.

همچنین چانگ پنگ ژائو که موسس و مدیرعامل بایننس است در ارتباط با بایننس پول گفت: با قدرت دادن به ماینرها، که قسمتی از بازار کریپتو می باشند، صنعت رمزارزها رشد چشمگیری تجربه خواهد کرد.

صرافی بایننس بزرگ ترین صرافی جهان، با امکاناتی که روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود دائما در حال فاصله گرفتن از دیگر رقبایش می باشد. استخر استخراج، استخر سهام گذاری، کیف پول، پرداخت ها و … از جمله امکاناتی هستند که باعث شده اند بایننس نه تنها در میان صرافی ها بلکه در سراسر دنیای رمزارزها به عنوان یک شرکت عظیم شناخته شود.

اجازه دهید پیش از آن که ویژگی های بایننس پول را با هم بررسی کنیم، به بیان مفهوم استخر استخراج به طور کلی بپردازیم.

استخر استخراج چیست؟

بایننس پول

پیش از معرفی بایننس پول یا به عبارتی استخر استخراج بایننس، بهتر است توضیحاتی راجع به مفهوم استخر در زمینه ارزهای دیجیتال داشته باشیم.

احتمالا می دانید که یکی از روش های کسب درآمد در عرصه رمزارزها استخراج آن ها می باشد. تراکنش ها توسط الگوریتم اجماع اثبات کار PoW اعتبارسنجی شده و در صورت تایید، بلاک جدید در شبکه بیت کوین ایجاد شده و درواقع ماینری که موفق به حل تراکنش شده باشد، در این رقابت پیروز شده است.

ماینرها در شبکه به عنوان نودها وظیفه حل معادلات پیچیده ای را دارند که در این مسیر با هم دیگر در رقابت سخت هستند.

ماینرها برای حل این مسائل پیچیده توان های محاسباتی متفاوتی دارند، بدیهی است که ماینری که از توان محاسباتی بالاتری برخوردار باشد، شانس بیشتری در حل مسئله و تصاحب جایزه بلاک دارد.

در گذشته هر شخص به صورت انفرادی قادر به استخراج بیت کوین بود، با گذشت زمان وقتی سختی شبکه زیاد شد، کسانی که ماینرهایی با توان پردازشی ضعیف داشتند قادر به ادامه کار نبودند.

دلیل به وجود آمدن استخرهای ماینینگ رفع همین مشکل بود. درواقع یک استخر استخراج جایی است که ماینرها از سراسر دنیا با توان پردازشی متفاوت، توان محاسباتی خود را باهم به اشتراک می گذارند.

در این صورت قدرت پردازش بالا رفته و تمام کسانی که ماینرهای خود را در این استخر به اشتراک گذاشته بودند با توجه به میزان توان محاسباتی ماینر خود سود کسب خواهند کرد.

مزایای پیوستن به استخر استخراج

 • با پیوستن به استخرهای استخراج شانس دریافت سود به دلیل چند برابر شدن قدرت پردازش بالا می رود که همین موضوع یک سود تقریبا تضمینی را برای شما فراهم می کند. در صورتی که شما بخواهید به تنهایی و با استفاده از ماینر یا ماینرهای خود، به استخراج ارز بپردازید، شانس شما برای پردازش و حل مسائل بسیار کم خواهد بود.
 • کاهش هزینه در استخراج ارزهای دیجیتال یکی دیگر از مزیت های پیوستن به استخرها است، که وقتی به صورت انفرادی انجام شود هزینه آن بسیار بالاتر از حالتی است که بخواهید از این استخرها استفاده کنید.

البته این نکته را فراموش نکنید در صورتی که مشکلاتی نظیر مشکلات فنی برای استخر استخراج پیش بیاید شما هم به عنوان عضوی از آن استخر از سود خود باز می مانید.

پاداش استخر بایننس یا بایننس پول

برای بررسی یک استخر ماینیگ و تصمیم گیری راجع به پیوستن یا عدم پیوستن به آن استخر باید به میزان مبلغی از سود که استخر با شما به اشتراک می گذارد و همچنین نحوه پرداخت آن توجه کنید. استخرهای مختلف، روش های متفاوتی برای توزیع سود بین ماینرهای مشترک شده خود دارند که بایننس پول از روش “پرداخت کامل به ازای سهم” یا FPPS استفاده می کند. در این روش ماینرها علاوه بر سودی که از استخراج بلاک دریافت می کنند، کارمزد تراکنش برای دوره خاص نیز به آن ها تعلق می گیرد.

استخر هوشمند smart pool چیست؟

بایننس پول

مدت کمی پس از اینکه بایننس، استخر استخراج خود را راه اندازی کرد، یک ویژگی به نام Smart Pool یا استخر هوشمند به آن اضافه کرد که طبق آن ماینرها اجازه داشتند که هش ریت خود را با هدف گرفتن بالاترین سود بین پروژه هایی که مبتنی بر الگوریتم SHA-256 بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی باشند جا به جا کنند.

بایننس پول با هدف بهبود درآمد استخراج، به افرادی که ماینرهایی با نرخ هش بالا دارند عضویت VIP رایگان می دهد. . با این کار صاحبان ماینرهای پیشرفته با هش ریت بالا به حضور در این استخر تشویق می شوند و این باعث بالا رفتن توان محاسباتی استخر خواهد شد.

درواقع بایننس پول یک استخر هوشمند دارد که از الگوریتم SHA256 کمک گرفته و به صورت اتوماتیک نرخ هش را تغییر می دهد، با این هدف که، برای استخراج ارزهای مختلف از یک الگوریتم مشابه استفاده شود. با این کار حداقل درآمد برای تمام ماینرها حتمی خواهد بود.

به گفته ی لیزا هی، کار استخر هوشمند این است که به کاربران کمک کند تا قدرت پردازش خود را بر روی زنجیره هایی که سختی شبکه ی پایین تر ولی درآمد بیش تر دارند معطوف کنند.

در این صورت درآمد کاربران به طور متوسط یک درصد زیادتر می شود.

و برای تضمین درآمد، اسمارت پول به کاربران وعده داده است که در صورتی که درآمدی که با استفاده از استخر هوشمند به دست آورند کمتر از درآمد حاصل از روش FPPS باشد، مقدار کسری توسط صرافی بایننس به کاربر پرداخت می شود.

نگرانی از افزایش تمرکز قدرت

برخی از متخصصین،  تریدرها و سرمایه گذاران پس از آغاز به فعالیت بایننس پول راجع به متمرکزسازی در عرصه ی کریپتو کارنسی اظهار نگرانی کردند، اما لیزا هی مسئول استخر استخراج بایننس با بیان اینکه بایننس پول باعث تشکیل یک نیروی ماین توزیع شده است، به دفاع از خود پرداخت و اضافه کرد که بزرگ ترین استخرها در حال حاضر کمتر از 20 درصد قدرت محاسباتی یک شبکه بلاک چین را در اختیار دارند.

اما در سال 2018 یک شرکت ساخت ماینرها توانسته بود با تصاحب 51 درصد از قدرت هش شبکه بیت کوین، به امنیت شبکه ضربه ای وارد کند، امروزه با وجود استخر بایننس یا دیگر استخرها امکان تکرار همچین مشکلی تقریبا وجود ندارد.

کارمزد پایین تر در استخر استخراج اتریوم

بایننس پول

با گذشت هفت ماه از راه اندازی بایننس پول که فقط مختص بیت کوین بود، حالا نوبت به دومین ارز پرطرفدار رمزارزها یعنی اتریوم رسید.

بایننس با بهینه کردن کارمزد استخراج در استخر اتریوم، بار دیگر دلیلی برای انتخاب این استخر نسبت به بقیه استخرها ارائه داد. حالا کاربران می توانستند با نصف مقدار کارمزد صرافی های Ethemine و Sparkpool در استخر بایننس به استخراج اتریوم بپردازند.

بایننس پول همان طور که ماه اول به صورت رایگان به ماینرهای بیت کوین خدمات ارائه کرد، در یک ماه اول پس از راه اندازی استخر اتریوم نیز از ماینرها کارمزدی دریافت نکرد، و پس از گذشت یک ماه کارمزد 0.5 درصدی برای استخر اتریوم بایننس در نظر گفته شد.

کاربران با استفاده از سیستم عامل های ویندوز و لینوکس می توانند در این استخر عضو شوند. ماینرها باید کارت گرافیکی حداقل 4 گیگابایتی داشته باشند، که دارای ۵ گیگابایت حافظه مجازی برای هر کارت گرافیک باشد و از نرم افزارهای Easy Miner و HiveOS در فرایند استخراج استفاده کنند.

ساخت استخر در بایننس

ابتدا وارد وبسایت بایننس به آدرس www.binance.com شوید، ازمنوی بالا و از زبانه Finance روی Binance Pool کلیک کنید و در صفحه ای که باز می شود روی دکمه  Register به معنای ثبت نام کلیک کنید.

بایننس پول

در صفحه ای که باز می شود ایمیل خود را وارد کرده و یک رمز عبور برای خودتان انتخاب کنید، و سپس روی Create Account کلیک کنید. یک ایمیل که شامل کد تایید است برای شما ارسال می شود که باید در این مرحله وارد کنید، استخر شما به این ترتیب ساخته شد.

حالا باز هم اززبانه Finance به Binance Pool رفته و از سربرگ Earning یک حساب ماینینگ برای خود بسازید. در این مرحله باید یک نام کاربری به دلخواه برای خود انتخاب کنید.

در سربرگ Worker می توانید اطلاعاتی که بایننس برای اتصال ماینر شما در نظر گرفته را مشاهده کنید. اطلاعات را کپی کرده و در ماینر خود ست کنید.

کلام آخر

حالا که با مفاهیم استخر و استخر استخراج بایننس آشنا شدید می توانید با توجه به نظر خودتان انتخاب کنید که آیا مایل هستید سود تضمین شده داشته باشید یا نه؟ آیا می خواهید از هزینه های سرسام آور ماینینگ خلاص شوید؟

اگر پاسخ شما بله است که باید بگویم که استخرهای استخراج بهترین مکان برای شما هستند. با توجه به ویژگی هایی که برای بایننس پول بیان کردیم می توانید تصمیم بگیرید که قدرت هش خود را با این استخر به اشتراک بگذارید یا خیر.

در پایان باید این نکته را نیز اضافه کنم که بایننس پول سود تضمین شده ماهیانه برای شما در نظر می گیرد اما این را فراموش نکنید که اگر شما با ماینر خود به تنهایی اقدام به استخراج می کردید در صورت موفق شدن سود بیش تری نصیب شما می شد که البته شانس شما نسبت به یک استخرکمتر خواهد بود.

ادامه مطلب
بایننس ارن
بایننس ارن (Binance Earn) چیست؟ معرفی...

معرفی بایننس ارن

احتمالا شما هم از هیاهویی که ارزهای دیجیتال در مدت اخیر به پا کرده اند مطلع هستید. هیچ کس از سود کردن بدش نمی آید ولی آیا همه افراد جامعه سواد، وقت و علاقه به ترید کردن را دارند؟ مطمئنا خیر. پس این افراد چطور می توانند بدون وقت گذاشتن و داشتن تخصص در زمینه ارزهای دیجیتال به سود برسند؟ اگر رمزارز را به درستی انتخاب کنید هولد کردن می تواند سود خوبی داشته باشد. صرافی بایننس در دسامبر سال 2020 معادل آذر ماه سال 1399 خدمات جدیدی به نام بایننس ارن را معرفی کرد.

با توجه به امکاناتی که بایننس در این بخش جدید گنجانده است، کاربرانی که هولدر ارزهای دیجیتال هستند، (به عبارتی کسانی که به جای ترید کردن، ارز خود را خریده و برای بلند مدت نگه داری می کنند.) می توانند در کنار سود احتمالی از بالا رفتن قیمت ارز دیجیتال هولد شده، از چند روش دیگر نیز سود کسب کنند.

ما در این مقاله قصد داریم راه های مختلفی که بایننس ارن پیش روی شما می گذارد را معرفی کنیم تا شما با توجه به شرایط خود بهترین روش را انتخاب کرده و سود برده و به این ترتیب یک درآمد منفعل داشته باشید.

می توانید سود حاصل از این روش را با سود بانکی که سالانه دریافت می کنید مقایسه کنید. این دو از بعضی جهات به هم شباهت دارند، البته فراموش نکنید که در صورتی که از خدمات بایننس ارن استفاده کنید، علاوه بر سودی که به دلیل رشد قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به شما می رسد، درصدی سود که صرافی مشخص کرده و قابل مشاهده است را نیز دریافت خواهید کرد.

در پایان فراموش نکنید با توجه به قیمت دلار که اکثر اوقات صعودی است، این روش می تواند یک استراتژی درآمدزایی نسبتا خوبی باشد. این توضیح کلی بود از اینکه بایننس ارن چیست؟ و حالا به معرفی روش های مختلفی که می توان از آن ها به درآمد رسید را ذکر می کنیم.

روش های مختلف کسب درآمد در بایننس ارن

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، بایننس ارن یک سیستم سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال است که با کمک آن می توان به چند روش به درآمد رسید. تنها ارزهایی که بر اساس الگوریتم Proof Of Stake یا اثبات سهم باشند قابلیت استیک شدن را دارند، اما بایننس محدودیت ها را برای کابران خود از میان برداشته است.

برای استفاده از این خدمات بایننس وارد سایت این صرافی می شوید، با کلیک روی زبانه Finance و انتخاب بایننس ارن به صفحه ای می رسید که در آن، چند راه برای داشتن در آمد به شما پیشنهاد می دهد.

این قسمت به سه بخش اصلی تقسیم می شود، و هر کدام از این بخش ها چند راه برای کسب درآمد پیش روی شما می گذارند.

 • Flexible Terms
 • Fixed Terms
 • High-Risk products

سرمایه گذاری منعطف Flexible Terms

بایننس ارن

روش پس انداز قابل تغییر یا منعطف (Flexible Saving)

در این روش دست شما کاملا باز است و شما می توانید هر زمانی که اراده کردید سرمایه خود را خارج کنید، از طرف دیگر میزان سود دریافتی نیز از دیگر روش ها کمتر است.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که روزی که شما ارزهای خود را به حساب Flexible Saving منتقل می کنید، سودی به شما تعلق نخواهد گرفت و درواقع سیستم ثبت سود از روز بعد از انتقال دارایی برای شما فعال خواهد شد.

پس اگر مقداری ارز راکد در حساب اسپات خود دارید، می توانید با انتقال آن به حساب پس انداز منعطف از سودی که از پیش تعیین شده نیز دسترسی داشته باشید.

با کلیک روی Flexible Saving تعدادی از رمز ارزهایی که می تونید با این روش استیک کنید به شما نمایش داده شده است که برای مشاهده لیست کامل تر با کلیک روی گزینه View more لیست کامل این ارزها به نمایش در می آیند.

اگر قصد آزادسازی کوین های استیبل شده را داشتید کافی است از زبانه Wallet روی گزینه Earn کلیک کرده و در تب Saving روی گزینه  Redeem به معنای بازخرید کردن، ارز مورد نظر خود را آزاد کنید.

بایننس ارن

پلن لانچ پول (Launch Pool)

درواقع لانچ پول پلتفرمی برای جمع آوری و راه اندازی یک پروژه در زمینه ارزهای دیجیتال است.

ICOها چیزی شبیه به عرضه های اولیه هستند که ما با تزریق نقدینگی به راه اندازی آن پروژه ها کمک می کنیم. مشکلی که می توان برای ICO ها ذکر کرد این است که بسیاری اوقات ما نمی توانیم پروژه خوب را از بد تشخیص دهیم.

برای حل این مشکل صرافی بایننس یک تیم متخصص قوی را تشکیل داده است تا با بررسی هایی که انجام می دهند، ICOهایی که امکان پیشرفت در آن ها بالا است را شناسایی و لیست کنند، بایننس این پلتفرم را لانچ پد نام گذاری کرده است.

برای استفاده از این خدمات به احراز هویت نیاز است، پس اگر مشکل احراز هویت در بایننس را دارید یک خبر خوب برای شما دارم و آن اینکه صرافی بایننس با ایجاد پلتفرم لانچ پول که نیاز به احراز هویت ندارد کار را حداقل برای ایرانی ها راحت تر کرده است.

سرمایه ای که در بخش لانچ پول قرار می دهید باید BNB، BUSD و یا آلت کوین های مرتبط باشد، در عوض بایننس توکن هایی که قرار است لیست شود را به عنوان پاداش به شما می دهد.

صندوق بایننس کوین (BNB Vault)

یکی از بهترین انواع سود که در بایننس ارن می توانید کسب کنید استفاده از پلن صندوق بایننس کوین می باشد. این پلن درواقع ترکیبی از پلن های پس انداز منعطف، سهام گذاری DeFi و لانچ پول به حساب می آید.

روش کار بسیار ساده است با خرید BNB و نگه داری آن به صندوق بایننس کوین دسترسی خواهید داشت، سود شما از روز پس از تهیه صندوق به صورت روزانه به حساب شما ارسال می شود و شما هر وقت بخواهید می توانید دارایی خود را از صندوق بیرون بیاورید.

پس به جای اینکه BNBهای خود را به کیف پول انتقال دهید می توانید با نگه داری آن ها در این صندو ها از سود آن نیز بهره مند شوید.

برای برداشت دارایی خود، با استفاده از دو روش بازخرید سریع و استاندارد می توانید دارایی خود را دریافت کنید. در روش بازخرید سریع دارایی شما همان لحظه برای شما ارسال خواهد شد، ولی شما سود آن روز را دریافت نمی کنید، و در صورتی که حالت استاندارد را انتخاب کنید سود روز جاری نیز برای شما محاسبه می شود و دارایی اولیه و سودتان روز بعد به حساب شما ارسال خواهد شد.

Fixed Terms سرمایه گذاری در دوره های ثابت

بایننس ارن

پس انداز ثابت (Fixed Saving)

اگر برای مدت 7 تا 90 روز آینده به دارایی خود نیاز ندارید، می توانید با استفاده از یکی از دوره های زمانی که در این پلن قرار دارد (7، 14، 30 و 90 روزه) یک درآمد مشخص را برای خود داشته باشید.

توجه داشته باشید با انتخاب این پلن با توجه به دوره زمانی که انتخاب می کنید امکان برداشت در طول دوره را نخواهید داشت. این پلن با وجود محدودیتی که ایجاد می کند سود بیشتری را نسبت به پلن پس انداز منعطف برای شما در نظر می گیرد.

در روش پس انداز ثابت، استیکینگ بر روی استیبل کوین ها مانند تتر، BUSD و یا USDC انجام می شود.

سهام گذاری (Staking)

به طور کلی استیکینگ در ارزهای دیجیتال یک روش دیگر در استخراج ارزها می باشد، در این روش بدون نیاز به ابزارهای سخت افزاری گران قیمت و مشکل استهلاک دستگاه ها و همچنین عدم نیاز به تامین برق پرقدرت برای ماین کردن قادر خواهید بود ارز دیجیتال به دست آورید.

استیکینگ در بایننس ارن یعنی خرید و نگه داری ارز دیجیتال در کیف پول اسپات بایننس با هدف پشتیبانی از یک شبکه بلاک چین.

در این صورت به عنوان یک گره در شبکه بلاک چین شناخته شده و به تامین امنیت شبکه بلاک چین کمک خواهید کرد و در عوض سود دریافت می کنید.

در سیستم سهام گذاری بایننس ارن متعهد می شوید که برای مدت زمانی که می توانید بازه آن را انتخاب کنید دارایی خود را قفل کنید.

برای برخی از ارزهای دیجیتال این امکان به صورت منعطف وجود دارد، به این معنا که هر زمان اراده کنند، می توانند دارایی خود را بیرون بیاورند.

Activities

در این روش می توانید ارزهایی که تقاضای بالا و عرضه کمی دارند را به عنوان وام نزد صرافی، سپرده گذاری کنید. گاهی فعالیت های وام دهی در تب Activities به نمایش در می آیند.

این نوع فعالیت ها کم و پرتقاضا هستند پس اگر قصد شرکت در آن ها را دارید باید سرعت عمل داشته باشید. نرخ سود این روش نسبت به سایر روش ها بالاتر است.

2 Staking

برای بهره بردن از این روش باید مقدار معینی از ارز اتر را برای پشتیبانی از شبکه بلاک چین اتریوم2  در والت صرافی داشته باشید. درواقع شما به عنوان یک نود یا گره، امنیت این شبکه را تامین خواهید کرد.

اتریوم مبتنی بر الگوریتم اثبات کار بود ولی به علت محدودیت ها اقدام به راه اندازی ETH.2 کرده و الگوریتم خود را به اثبات سهام تغییر داده است.

سرمایه گذاری در محصولات پر ریسکHigh-Risk Products

بایننس ارن

DeFi Staking

شما می توانید با تهیه یک سری رمز ارز که صرافی بایننس مشخص کرده است، در این طرح شرکت کنید و از آن سود سالیانه دریافت کنید.

دارایی شما در اختیار شرکت های وام دهی قرار میگیرد و در عوض شما سود سالانه دریافت خواهید کرد.

صرافی بایننس در این قسمت یک هشدار قرار داده است که در آن به بیان می کند که بایننس در تلاش است، بهترین پروژه های استخراج دیفای را در اختیار کاربران بگذارد، با این حال بایننس فقط به عنوان یک پلتفرم عمل کرده و مسئولیتی در قبال امنیت پروژه ها ندارد.

پس اگر به هر دلیلی اتفاقی برای شرکت ها و مراکز پیش بیاید، صرافی بایننس از پیش سلب مسئولیت کرده بود.

Dual Investment سرمایه گذاری دوگانه

 در این روش، شما می توانید کوین یا توکن خود را به صورت دوجانبه سرمایه گذاری کنید. بیشتر افرادی که می خواهند از نوسانات بازار رمز ارزها که گاهی خیلی شدید هم هستند، در امان باشند از این روش سرمایه گذاری استفاده می کنند.

در نظر بگیرید قیمت اعمال Strike Price بیت کوین امروز 60,000 تتر است. و شما میخواهید با سود سالانه 20 درصد روی یک بیت کوین سرمایه گذاری دو جانبه انجام دهید.

اگر در پایان دوره 31 روزه قیمت بیتکوین کاهش پیدا کند، سود شما بر اساس بیتکوین پرداخت خواهد شد که چیزی نزدیک به 1,017 بیتکوین میباشد. در این حالت با اینکه قیمت بیتکوین شما پایین آمده است، مقدار 0.017 بیت کوین به دست آورده اید.

1 + (31/ 365 * 20%) BTC = 1.017 BTC

و اما اگر قیمت بیتکوین روند صعودی در پیش گیرد، سود شما بر اساس تتر محاسبه خواهد شد.

با توجه به میزان سود سالانه، درصد سود و قیمت اعمال، شما 61020 تتر دریافت خواهید کرد، و بیت کوینی که سرمایه گذاری کرده بودید به صرافی می رسد به همین علت این روش جز روش های پرریسک دسته بندی شده است. در این صورت اگر قیمت بیتکوین مثلا 70,000 دلار شده باشد در واقع شما ضرر کرده اید.

فرمول های محاسبه سود:

60,000 + (31/365*20%)*60,000 USDT= 60,000 + 1.7% * 60,000 = 61020 USDT

Liquid Swap مبادله نقدینگی

در حقیقت مبادله نقدینگی یک استخر نقدینگی می باشد که بر اساس AMM یا همان ساخت خودکار بازار توسعه پیدا کرده است. در حقیقت در Liquid Swap ارزها بدون پرداخت هزینه تراکنش می توانند باهم مبادله شوند.

شما با تزریق نقدینگی در این استخرها می توانید سود دریافت کنید. استخرهایی که می توانید در تامین نقدینگی آن ها سهیم باشید، سطوح ریسک و بازده های متفاوت دارند، شما با مطالعه ویژگی های هر استخر می توانید بهترین را برای خود انتخاب کنید.

سخن آخر

ما قصد داشتیم در این مطلب چند روش برای داشتن درآمد منفعل را به شما معرفی کنیم، اگر هولدر ارزهای دیجیتال هستید با استفاده از یک یا چند روشی که معرفی شد می توانید درآمدی هرچند کم داشته باشد، درآمدی که لازم نیست برای داشتنش کار خاصی انجام دهید.

بایننس ارن با استفاده از دارایی های شما که فعلا قصد برداشت یا ترید با آن را ندارید، کارهایی انجام می دهد و در عوض شما سود آن را دریافت خواهید کرد.

معامله برد-برد

ادامه مطلب