معرفی کیف پول رابین هود (robinhood)

از ثروتمندان بدزدید و به فقیران بدهید – احتمالاً شعاری است که برای بسیاری از ما کاملاً شناخته شده است، حداقل برای کسانی که با یادگیری در مورد فولکلور انگلیسی بزرگ شده اند. وقتی صحبت از کیف پول رمزنگاری رابین هود می شود، اوضاع کاملاً متفاوت است – “سرقت” کمتر و “تبادل” بیشتر هدف اصلی این کیف پول است.

فهرست []

  کیف پول رمزنگاری رابین هود در جامعه رمزنگاری برای همه شناخته شده نیست – دلایلی هم برای این موضوع وجود دارد. هرچند نگران نباشید – همه آن ها را توضیح می‏دهیم و در راهنمای زیر به این موضوعات پرداخته می شود.

  کیف پول رابین هود نیز مورد بحث و جدل های قابل توجهی قرار گرفته است – بسیاری از آن ها با فلسفه کلی که این برند در رابطه با رمزنگاری از آن حمایت می کند و نحوه برخورد آن ها با حریم خصوصی و ناشناس بودن کاربر ارتباط دارند و ما همه این موارد را بیان خواهیم داد.

  کیف پول رمزنگاری رابین هود در اصل یک پلت فرم معاملات سهام رایگان بود که سرانجام به سمت دنیای ارزهای رمزنگاری نیز حرکت کرد. گرچه این ویژگی دارای قابلیت های کاربردی شگفت انگیزی است و تازه واردان را به خوبی همراهی می کند و هم چنین هزینه های کمی نیز دارد، اما این کیف پول آنلاین باعث ایجاد نگرانی های عمده امنیتی می شود.

  مزایا

  • آسان برای استفاده
  • ارزهای فیات را می پذیرد
  • اقدامات امنیتی مناسب

  معایب

  • بدون هیچگونه امکانات گمنامی
  • شما کیف پول خود را کنترل نمی کنید
  • گزینه های محدود ارز رمزنگاری شده
  • اعمال هزینه های مخفی احتمالی

  همانطور که ممکن است از قسمت مقدماتی مقاله متوجه شده باشید، به طور کلی کیف پول رمزنگاری رابین هود کمی غیرمتعارف است، حداقل در مورد ذخیره سازی رمزنگاری. علت اصلی این موضوع هم به این دلیل است که رابین هود به عنوان یک کیف پول رمزنگاری آغاز نشده بود – و حتی به عنوان یک سیستم عامل ارز رمزنگاری هم شروع به کار نکرده است!

  در واقع، این شرکت به عنوان یک کارگزاری اوراق بهادار آغاز به کار کرده است.

  همانطور که احتمالاً الان پیش خود می گویید، این کاملاً دور از دنیای رمزنگاری است – حداقل در نگاه اول.

  این شرکت توسط دو دوست، ولاد و بایجو ایجاد شده است. هر دو مرد قبلاً در استنفورد هم اتاقی بودند و پس از فارغ التحصیلی، هر دو شرکت های مالی خود را ایجاد کردند. در برخی از زمان ها، این دو شخص متوجه شدند که یک سد مالی بزرگ وجود دارد که ورود به بورس های سهام را برای همه دشوار می کند.

  هر دو نفر به این نتیجه رسیدند که باید کاری در این باره انجام شود. این همان چیزی است که به رابین هود تبدیل شد.

  اکنون با مراجعه به سایت رسمی شرکت (https://robinhood.com/us/en/about/crypto/)، ممکن است نتوانید به راحتی “بخش کیف پول رمزنگاری رابین هود” را پیدا کنید. منظور این است که به نظر می رسد حتی بخش رمزنگاری کمی بهم ریخته است – رابین هود هنوز بیشتر به بورس های سهام سنتی متمرکز است تا جنبه رمزنگاری امور.

  همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید، به طور طبیعی، این  موضوع پیامدهایی دارد که اکثر آنها چندان مثبت نیستند. هنوز هم، این برند موفق شده است به دنیای رمزنگاری وارد شود و به کاربران خود یک گزینه جالب، کیف پول رمزنگاری شده ارائه دهد.

  ویژگی های مطرح در این صرافی

  در حالی که ما در مورد این موضوع در بالا صحبت کردیم، بیایید یک نکته را مستقیماً از ابتدا دریافت کنیم – کیف پول رمزنگاری رابین هود در واقع حتی در اصل یک کیف پول نیست. در عوض، وقتی صحبت از مبحث رمزنگاری می شود، رابین هود یک بستر تبادل رمزنگاری است.

  از یک طرف، این مسئله ای را ایجاد می کند که ما بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد. در حالی که در مورد جنبه های منفی این بررسی کیف پول بیت کوین رابین هود بعدا بحث خواهیم کرد. همه جنبه های “مثبت” آن را در اینجا بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید ارزهای رمزنگاری شده را به روشی آسان تجارت و مبادله کنید.

  در نگاه اول، این موضوع در واقع قدرت اصلی کیف پول های آنلاین محسوب می شود. از آنجا که آنها همیشه به یک صرافی متصل هستند، شما برای انجام معاملات نیازی به نگرانی در مورد پردازش طولانی و پیچیده اتصال کیف پول سخت افزاری خود به صرافی ندارید.

  همانطور که می توانید تصور کنید، این بیشترین سود را برای کسانی که به طور مداوم سکه های رمزنگاری خود را معامله می کنند، دارد. به عبارت دیگر، کیف پول رابین هود بیشتر از همه برای معامله گران کوتاه مدت مناسب است – با ارزهای رمزنگاری شده خود در صرافی شما همیشه، قادر خواهید بود معاملات را خیلی سریع و موثر انجام دهید، بنابراین با این کار شما از احتمال از دست دادن یک موقعیت معامله بالقوه عالی جلوگیری می کنید.

  پشتیبانی از همه ارزهای رمزپایه اصلی

  نکته ای که در رابطه با کیف پول رمزنگاری رابین هود بسیار سریع مشاهده خواهید کرد این است که از تمام ارزهای رمزپایه اصلی پشتیبانی می کند.

  ممکن است بپرسید چه ارز رمزنگاری شده “اصلی” در نظر گرفته شده است؟ خوب، سکه هایی که می توانید در  رابین هود ذخیره کنید عبارتند از:

  • بیت کوین
  • بیت کوین کش
  • Bitcoin SV
  • اتریوم
  • اتریوم کلاسیک
  • Litecoin
  • Dogecoin

  همانطور که ممکن است قبلاً بدانید بیت کوین ارز رمزنگاری “اصلی” است – همان ارز که همه چیز را شروع کرده است. سایر رمزنگاری های دنباله رو “altcoins” نامیده می شوند – این شامل همه ارزها از Ethereum و Litecoin گرفته تا Dogecoin و NEO است.

  لیست فوق الذکر کیف پول رابین هود را برای کسانی که به دنبال ورود به دنیای رمزنگاری هستند و فقط به دنبال شناخته شده ترین و پرمخاطب ترین سکه ها هستند گزینه بسیار جذابی می کند. اگر اهل آزمایش نیستید و می خواهید فقط محبوب ترین سکه ها را ذخیره کنید، این خبر خوبی است!

  استفاده از رابین هود بسیار آسان است

  کاربران با خواندن تمام موارد بیان شده در بررسی های کیف پول بیت کوین رابین هود، به نظر می رسد بیشترین جنبه مورد بحث این کیف پول (و مبادله) این واقعیت است که استفاده از آن بسیار آسان است.

  نکته ای که در مورد کیف پول رمزنگاری رابین هود وجود دارد این است که بسیار کاربر پسند و مبتدی است – هم در مورد انتخاب ارزهای رمزپایه و هم از جنبه های قابل استفاده بودن آن.

  با بازگشت به فاکتور “سهولت استفاده”، کاربران اشاره کردند که رابط کیف پول (مبادله) کاملا ساده طراحی شده است. به این مفهوم که با طیف گسترده ای از ویژگی های پیچیده وزن انتخاب های کاربر را بیش از حد سنگین نمی کند و در عوض کارها را به حداقل می رساند.

  مسلماً، این ممکن است بهترین خبر برای برخی از معامله گران پیشرفته ارزهای رمزنگاری نباشد، اما مطمئناً برای تازه واردان صنعت بسیار مناسب خواهد بود.

  ویژگی های امنیتی پیشرفته

  کیف پول های آنلاین – به ویژه آنهایی که مبتنی بر مبادلات هستند – وقتی می خواهند کاربر را متقاعد کنند که سکه های رمزنگاری شده آنها در هنگام ذخیره شدن روی کیف پول صرافی موردنظر امنیت کافی را دارند، به شکل جدی به مشکل بر میخورند. منظور ما این است که، در مبادلات متمرکز،  در وهله اول شما حتی صاحب سکه های خود نیستید – این مطمئناً اطمینان بخش نیست!

  در مورد کیف پول رمزنگاری رابین هود، باید بگوییم – وقتی صحبت از موضوع امنیت می شود، این کیف مسیر درستی را طی می کند.

  اگر بخواهید از نسخه برنامه پلتفرم استفاده کنید، این امکان را دارید که احراز هویت دو عاملی را روشن کنید، ضمن اینکه می توانید برخی کدهای پین سفارشی را برای اطمینان از استانداردهای حفاظتی بهتر نیز اضافه کنید.

  با این حال مواردی مانند . بسیاری از کیف پول های رمزنگاری، تا به امروز، توانایی استفاده از احراز هویت دو عاملی را به کاربر خود ارائه نمی دهند (البته  برخی از ویژگی های امنیتی پیشرفته تر موضوع این بحث نیست).

  خوشبختانه، این موضوعی نیست که شما نگران آن باشید وقتی صحبت از کیف پول رمزنگاری بیت کوین رابین هود می شود عملکرد این کیف عالی است!

  معایب کیف پول ارز رمزنگاری شده رابین هود

  اکنون، همانطور که در قسمت اول مقاله ذکر کردم، کیف پول رمزنگاری رابین هود، یک کیف پول مبتنی بر تبادل آنلاین، دارای مشکلات زیادی است – این امر در هنگام خواندن بازخورد کاربر نیز مشهود است. طبیعتاً، همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید، نگرانی های اصلی از جنبه امنیتی مسائل ناشی می شود.

  یک کیف پول رمزنگاری بالقوه ناامن

  هنگام تحقیق و تلاش برای یافتن بهترین کیف پول ارز رمزنگاری شده برای نیازهای شخصی خود، به سرعت خواهید فهمید که چهار نوع کیف پول بزرگ برای انتخاب وجود دارد – آنلاین، نرم افزاری (برنامه)، سخت افزاری و کاغذی.

  ترتیبی که ما به آن نوع کیف پول ها اشاره کردیم نیز تصادفی نیست زیرا آنها به ترتیب از گزینه با کمترین امنیت تا مطمئن ترین گزینه لیست شده اند.

  درست است… همانطور که می توانید بگویید، کیف پول های آنلاین در مورد امنیت بدترین حالت محسوب می شوند. در واقع کیف پول رمزنگاری رابین هود بر روی سیستم عامل مبادله قرار دارد.

  دلیل این امر به این دلیل است که کیف پول های آنلاین همیشه به اینترنت متصل هستند و بنابراین همیشه در معرض هک و سرقت در طی نوعی حمله سایبری هستند.

  اکنون، مسلماً، همانطور که قبلاً اشاره شد، کیف پول رمزنگاری رابین هود دارای بسیاری از ویژگی های امنیتی اضافی است – بسیاری از آنها در برخی دیگر از کیف پول های پیشرفته و مبتنی بر مبادله وجود ندارد. با این حال، اگر واقعاً درمورد رمزنگاری جدی هستید، ذخیره کردن ارزهای خود برای مدت طولانی به صورت آنلاین، ایده ای بسیار بد است.

  از کیف پول های آنلاین فقط باید در هنگام مبادله یا معاملات دیگری استفاده شود – پس از پایان معاملات، تمام وجوه شما باید به یک مکان ذخیره سازی امن مانند کیف پول سخت افزاری هدایت شود.

  انتقال نیاز به تأیید دارد

  اکنون، به نظر می رسد این چیزی است که بسیاری از کاربران کیف پول رمزنگاری رابین هود را بیشتر از همه دچار مشکل کرده است.

  اگر می خواهید سکه های رمزنگاری خود را به کیف پول دیگری منتقل کنید یا حتی آنها را با پول فیات در پلتفرم رابین هود مبادله کنید، فقط پس از تأیید هویت خود می توانید این کار را انجام دهید.

  از یک طرف، این موضوع چیز عجیبی نیست – تأیید هویت چیزی است که توسط اکثر صرافی های ارز رمزنگاری شده در خارج از کشور، از جمله بهترین و شناخته شده ترین موارد مورد نیاز است.

  با این وجود، مسئله در اینجا این است که اکثر آن صرافی ها محدودیت پول دارند به این مفهوم که اگر از مبلغ تعیین شده تجاوز نکنید، می توانید ارزهای رمزپایه خود را به دلخواه انتقال و مبادله کنید. اگرچه در مورد رابین هود اینگونه نیست  و تأیید هویت همیشه لازم است.

  علاوه بر این، این واقعیت که شما باید هویت خود را تأیید کنید حتی اگر می خواهید وجوه خود را به کیف پول دیگری منتقل کنید، بسیار محدود کننده است. زیرا این مورد هرگونه گمنامی را که  شما می خواهید حفظ کنید از بین می برد و شما را به مبادله مورد نظر متصل می کند.

  مسائل قابل اعتماد بودن

  در حالی که رابین هود در سال 2013 ایجاد و تاسیس شد، کیف پول رمزنگاری رابین هود فقط همراه با مبادله در سال 2018 موجودیت یافت.

  به عبارت دیگر، این هنوز یک پلت فرم بسیار جدید است – طبیعتاً، همانطور که می توانید تصور کنید، برخی از نگرانی ها در مورد اعتماد به نام تجاری در جامعه وجود دارد.

  اکثر مردم ترجیح می دهند از صرافی های کاملاً ثابت مانند بایننس یا کوین بیس استفاده کنند. علت اصلی این امر هم به ویژه با توجه به این واقعیت است که به نظر می رسید رابین هود قبل از اینکه واقعاً جریان اصلی رمزنگاری را پیدا کند و وارد عمل شود، پلتفرم متمرکز بر بورس های سهام بود.

  با تمام این گفته ها، لازم به ذکر است که کیف پول رمزنگاری رابین هود هنوز هیچ مورد امنیتی قابل توجهی را تجربه نکرده است و هنوز توسط هکرها قابل نقض نیست. به عبارت دیگر، همه سو ظن ها بر اساس اطلاعات متنی در مورد شرکت است و نه بر اساس هر رویداد خاص و مشخص.

  قیمت رابین هود

  در اوایل بررسی، ما اشاره کردیم که پروژه رابین هود به روش کم هزینه خود در برابر مبادلات شهرت یافته است.

  رابین هود ادعا می کند که هیچ هزینه کارمزدی در رابطه با استفاده از کیف پول وجود ندارد. شگفت انگیز به نظر می رسد، درست است؟ خوب، شما این جمله را می دانید – اگر درست بودن چیزی خیلی خوب به نظر بیاید، احتمالاً آن چیز درست نیست. به گفته برخی از کاربران، این موضوع در مورد کیف پول مورد نظر نیز صدق می کند.

  برخی تحقیقات در مورد توافق نامه و شرایط خدمات رابین هود نشان داد که بخشهایی از این اسناد وجود دارد که می تواند به عنوان “هزینه های پنهان” تعبیر شود. یعنی بخشهایی که در مورد “هزینه های پرداخت” صحبت می کنند – اگرچه مستقیماً هزینه ای از شما دریافت نمی کنند، اما گمانه زنی وجود دارد که این پلتفرم ممکن است برخی از قیمت خریدهای خاص ارزهای رمزپایه را افزایش دهد و در نتیجه هزینه ای را به نوعی دریافت کند.

  با این حال توجه داشته باشید که این موضوع قطعی و اثبات شده نیست، بلکه یک هشدار در مورد یک وضعیت بالقوه است – ظاهرا که وضعیت واقعی هنوز برای بحث باز است و به نظر نمی رسد هیچ مدرک محکمی مبنی بر این که شرکت این کار را انجام داده باشد موجود باشد. با این وجود، این موضوع چیزی است که باید در مورد آن مطلع باشید.

  نتیجه گیری

  بنابراین، آیا کیف پول رابین هود ارزش بررسی دارد؟

  قطعاً اینگونه نیست – بسیاری از کاربران بررسی کیف پول بیت کوین رابین هود به شما همین را می گویند.

  ولی اگر از جنبه های مثبت قضیه نگاه کنیم، استفاده از پلتفرم بسیار آسان است و به طور کلی برای مبتدیان مناسب است.

  اگرچه صادقانه بگویم، هیچ ارتباطی با فلسفه ارزهای رمزپایه ندارد. شما به کیف پول یا سکه های خود دسترسی ندارید، و نمی توانید رمزنگاری های خود را به رابین هود منتقل کنید، زیرا آنها  می خواهند از فعالیت های غیرقانونی جلوگیری کنند.

  به طور خلاصه، کیف پول های بسیار بهتری برای کشف و استفاده شما وجود دارد. در حالی که به نظر می رسید رابین هود از شهرت زیادی برخوردار است، حداقل تا زمانی که با پلتفرم خود مسائل واضح را برطرف نکنند و مفهوم گمنامی را در رابطه با رمزنگاری درک نکنند، ارزش توجه را ندارد.