برای بازیابی کیف پول سیف پل، به عبارت یادآور یا mnemonic phrase نیاز دارید. در این مطلب قصد داریم روش بازیابی این کیف پول با عبارت یادآور را که درواقع از پروتکل استاندارد BIP39/44 پیروی می کند، به شما عزیزان آموزش دهیم؛ پس ما با همراه ما باشید.

فهرست []

  آموزش بازیابی کیف پول سیف پل

  آخرین نسخه برنامه SafePal را از www.safepal.io/download دانلود کرده یا برای دانلود از کد QR زیر استفاده کنید:

  تعیین رمزی به عنوان پسورد

  دومین گام برای راه اندازی کیف پول SafePal تعیین یک رمز عبور امنیتی است. رمز عبور امنیتی این برنامه مجموعه ای از حداقل 8 حروف و اعداد است که برای تغییر تنظیمات امنیتی مانند اثر انگشت، الگو و پرداخت های سریع استفاده می شود. از آنجا که این کیف پول کلید خصوصی، عبارت اولیه یا رمز عبورهای شما را ذخیره نمی کند، پس از تعیین پسورد، آن را کاملاً به خاطر بسپارید؛ زیرا اگر آن را فراموش کنید، تنها راه بازیابی آن نصب مجدد برنامه SafePal و بازیابی کیف پول است.

  تعیین اثر انگشت و الگو (اختیاری)

  اثر انگشت و الگو دو ویژگی مفید به منظور صرفه جویی تلاش شما برای امضای دیجیتال جهت تأیید انتقال یا مجوز ورود به DApp هستند؛ برای مثال، وقتی اثر انگشتی را تنظیم کرده اید، می توانید آن را برای ورود به تنظیمات برنامه فعال کنید؛ به طوری که در هر بار انتقال نیازی به واردکردن پسورد ندارید. تعیین پسورد اختیاری است و اجباری به تعیین آن نیست.

  بازیابی کیف پول سیف پل

  پس از راه اندازی برنامه SafePal می توانید برای بازیابی کیف پول اقدام کنید.

  Software Wallet ،Import Wallet و Import via Mnemonic Phrase را انتخاب و پسوردی را که در مرحله 2 تعیین کرده اید، وارد کنید.

  در این مرحله عبارت یادآور خود را برای بازیابی کیف پول وارد کنید. لطفاً برای جلوگیری از بازیابی اشتباه کیف پول به جزئیات زیر توجه کنید:

  1. برنامه SafePal از انواع مختلف عبارات یادآور پشتیبانی می کند: 12 کلمه در هر مجموعه، 15 کلمه در هر مجموعه، 18 کلمه در هر مجموعه، 21 کلمه در هر مجموعه و 24 کلمه در هر مجموعه.
  2. تغییر ترتیب کلمات بازیابی به یک کیف پول کاملاً متفاوت منجر می شود؛ بنابراین مطمئن شوید کلمات اولیه خود را به ترتیب صحیح وارد کنید.
  3. اگر مشاهده کردید کادر ورودی کلمات قرمز شده است، به این معناست که یک کلمه از عبارت یادآور را اشتباه وارد کرده اید که به لیست کلمات استاندارد BIP39/44 تعلق ندارد.
  4. اگر قبلاً پسوردی برای کیف پول تعیین کرده اید، فراموش نکنید که روی Passphrase کلیک کرده و آن را وارد کنید.

  تصویر زیر نشان می دهد با واردکردن یک کلمه بازیابی اشتباه، کادر ورودی قرمز می شود.

  پس از واردکردن تمام کلمات اولیه و نام گذاری کیف پول، روی «Import Wallet» کلیک کنید.

  بعد از بازیابی کیف پول سیف پل با موفقیت، می توانید ارزها و توکن های خود را به آن اضافه کنید.

  به خاطر داشته باشید که رمزها و عبارت بازیابی را با دقت بررسی کنید؛ زیرا درصورت اشتباه کردن، احتمالاً وارد کیف پول دیگری خواهید شد.