معرفی کیف پول الکتروم

بنابراین، اگر متوجه شدید که سوالاتی مانند “آیا الکتروم امن است؟ یا الکتروم قانونی است؟” را می پرسید، به مکان مناسبی آمده اید. ما قبل از پایان کار به آنها و بسیاری از سوالات دیگر پاسخ خواهیم داد.

در این مقاله، ما به بررسی انواع مختلف کیف پول و مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت. سپس، به سمت خود الکتروم حرکت می کنیم. ما نکات مثبت و منفی الکتروم و یک مرور کلی امنیتی را بررسی خواهیم کرد. در آخر، برای راه اندازی کیف پول الکتروم برای اولین بار، و همچنین ارسال و دریافت Bitcoin با استفاده از الکتروم صحبت خواهیم کرد.

در پایان این بررسی کیف پول الکتروم، باید بدانید که الکتروم دقیقاً برای چه چیزی مناسب است، برای چه چیزی خوب نیست، امنیت الکتروم چقدر است و به طور کلی نحوه استفاده از الکتروم چگونه است.

طبق معمول، چیزهای زیادی برای مرور کردن وجود دارد. بنابراین، بیایید شروع کنیم!

مزایا

 • یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین
 • استفاده از آن بسیار آسان است
 • مبتنی بر نرم افزار
 • هیچ اطلاعاتی در سرور ذخیره نمی شود
 • متن باز
 • از احراز هویت دو عاملی استفاده می کند

معایب

 • دارای مسائل امنیتی بوده است
 • فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند

کیف پول ارز دیجیتال (Cryptocurrency) چیست؟

قبل از اینکه به بررسی کیف پول الکتروم خود بپردازیم، ابتدا باید توضیح دهیم که کیف پول ارز رمزنگاری شده چیست.

کیف پول ارز رمزنگاری به نرم افزاری گفته می شود که یک جفت کلید رمزنگاری کاملاً تصادفی ایجاد می کند. از این کلیدها برای ارسال و دریافت بیت کوین (و سایر ارزهای رمزپایه) از یک شخص به شخص دیگر استفاده می شود.

هر چند اصطلاح “کیف پول” کمی گمراه کننده است. برخلاف کیف پول واقعی شما، هیچ چیز در کیف پول ارز رمزنگاری شده ذخیره نمی شود. این نرم افزار به سادگی برای برقراری ارتباط با بلاکچین ارز رمزنگاری شده ای که کیف پول برای آن طراحی شده است عمل می کند.

انواع مختلفی از کیف پول ارزهای رمزپایه وجود دارد. برخی فقط یک دارایی دیجیتال دارند. در همین حال، تعداد زیادی فروشگاه دیگر موجود است. برخی از آنها از امنیت بالایی برخوردارند و برخی دیگر از این امنیت برخوردار نیستند. قبل از اینکه به درستی این بررسی کیف پول الکتروم را شروع کنیم، بیایید چند نوع کیف پول موجود را بررسی کنیم.

کیف پول سرد

امن ترین کیف پول های رمزنگاری موجود به عنوان کیف پول سرد شناخته می شوند. آنها برای ذخیره طولانی مدت ارزهای رمزپایه بسیار مناسب هستند. کیف پول سرد دو نوع اصلی دارد: کیف پول کاغذی و کیف پول سخت افزاری:

کیف پول کاغذی

اگر کیف پول های کاغذی را به درستی تنظیم کنید، حداکثر سطح امنیت را فراهم می کنند. با این وجود، انجام این کار به روشی کاملاً ایمن آسان نیست. آنها رایگان هستند، اما به دلیل دشواری در تنظیم آنها، برای کاربران جدید ارزهای رمزپایه توصیه نمی شوند.

کیف پول های کاغذی به شما امکان می دهد کلیدهای کیف پول ارز رمزنگاری شده خود را چاپ کرده و به صورت آفلاین ذخیره کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تکه کاغذ را ایمن نگه دارید. اگر کسی به کلیدهای کیف پول شما دسترسی داشته باشد، می تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

کیف پول سخت افزار

اگر کیف پول بسیار ایمنی برای ذخیره سازی طولانی مدت ارزهای رمزپایه می خواهید و مطمئن نیستید که چگونه کیف پول کاغذی را به درستی راه اندازی کنید، کیف پول های سخت افزاری بسیار عالی هستند. از نمونه کیف پول های سخت افزاری می توان به دستگاه های Ledger Nano S و Trezor اشاره کرد.

آنها تعادل بسیار خوبی بین امنیت و راحتی ایجاد می کنند. با این حال، آنها رایگان نیستند. شما باید تصمیم بگیرید که آیا ارزش ارز رمزنگاری شده ای که می خواهید از آن محافظت کنید ارزش یک کیف پول سخت افزاری را دارد یا خیر.

کیف پول گرم

امنیت کیف پول گرم بسیار کمتر از کیف پول سرد است. با این حال، آنها هنوز هم هدف مفیدی دارند. کیف پول داغ ایده آل برای هزینه های روزانه ارزهای رمزپایه است.

شما باید به کیف پول های گرم بیشتر شبیه کیف پول واقعی خود فکر کنید. این احمقانه است اگر در شهر راه بروید و تمام پول خود را در کیف پول در جیب عقب خود قرار دهید. این روش دقیقی برای ذخیره امن وجه نقد شما نیست – هر چند احتمالاً نیازی به یادآوری این موضوغ توسط مقاله کیف پول الکتروم نداشتید!

گفته شد که داشتن مقداری پول در کیف پول واقعی برای وقتی که نیاز به خرید چیزی دارید بسیار راحت تر است. هدف کیف پول ارز رمزنگاری داغ همین موضوع است!

دو نوع کیف پول گرم وجود دارد: کیف پول آنلاین و کیف پول نرم افزاری.

کیف پول آنلاین

کیف پول های آنلاین به طور کلی برای ذخیره ارزهای رمزپایه مضر هستند. گفته می شود، این کیف پول ها معمولاً در صرافی ها یا سایر خدمات آنلاین که از ارزهای رمزپایه استفاده می کنند، یافت می شوند. می توانید برای استفاده از سرویس مرتبط با آن، پول خود را به یک کیف پول داغ واریز کنید. واضح است که نباید سعی کنید ارز رمزنگاری شده را برای مدت زمان طولانی روی کیف پول داغ ذخیره کنید.

این نکته آخر بسیار مهم است – کیف پولهای داغ معمولاً تحت کنترل شما نیستند. یکی از مهمترین درسهایی که می توان در همه مباحث ارز رمزنگاری آموخت این است که اگر شخص دیگری می تواند کلید خصوصی شما را ببیند، رمزنگاری شما را نیز کنترل می کند.

به عنوان مثال، اگر شما رمزنگاری ذخیره شده در Bittrex Exchange را داشتید و فردا Bittrex ناپدید می شد، آیا باز هم می توانستید به رمزنگاری خود دسترسی پیدا کنید؟ احتمالا نه…

با هر کیف پول دیگری، مهم نیست که چه اتفاقی برای یک شرکت خاص می افتد، اگر از کلیدهای خود به درستی پشتیبان تهیه کنید، سکه های خود را کنترل خواهید کرد. کیف پول های آنلاین می توانند هک شوند یا فقط یک شبه ناپدید شوند. بنابراین، از آنها برای ذخیره سازی استفاده نکنید!

کیف پول نرم افزار

سرانجام، ما به موضوع اصلی این بررسی کیف پول الکتروم رسیده ایم! کیف پول بیت کوین الکتروم یک کیف پول نرم افزاری است. مانند کیف پول های سخت افزاری، کیف پول های نرم افزاری تعادل امنیت و راحتی را به کاربران ارائه می دهند.

آنها به اندازه کیف پول های سخت افزاری ایمن نیستند، اما استفاده از آنها راحت تر است. این باعث می شود که آنها برای هزینه های روزمره مناسب باشند، اما برای ذخیره پول زیاد برای مدت زمان طولانی ایده آل نیستند.

کیف پول های نرم افزاری روی سیستم رایانه ای یا تلفن همراه اجرا می شوند. آنها به شما امکان ارسال و دریافت ارزهای رمزپایه را به سرعت و به راحتی می دهند. با این حال، آنها در برابر بدافزارها و keylogger آسیب پذیر هستند.

توجه: بدافزار به معنای نرم افزار مخرب است. بدافزار معمولاً به طور تصادفی بارگیری می شود و به طور نامحسوس روی رایانه یا تلفن شما اجرا می شود. انواع مختلف بدافزارها می توانند امنیت کیف پول نرم افزار شما را کاهش دهند.

بررسی کیف پول الکتروم: کیف پول بیت کوین الکتروم چیست؟

کیف پول الکتروم یک کیف پول بیت کوین با کاربرد آسان است. این در نوامبر 2011 منتشر شد. این موضوع باعث می شود که الکتروم یکی از قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین موجود باشد. این کیف همچنین یکی از مورد اعتمادترین کیف ها است.

کیف پول بیت کوین الکتروم فقط بیت کوین را ذخیره می کند. از هیچ ارز رمزنگاری شده دیگری پشتیبانی نمی کند. این شامل هر یک از فورک های بیت کوین (مانند Bitcoin Cash) نیز میباشد. با این حال، کاربران ارز رمزنگاری شده نرم افزار الکتروم را برای ارائه پشتیبانی از چنگالهای مختلف BTC فورک زده اند.

یک نمونه از این موارد، الکترون نقدی است. این کیف پول هیچ ارتباطی با کیف پول اصلی الکتروم ندارد اما بیشتر از همان کدگذاری استفاده می کند. این نرم افزار تغییر یافته است و به کاربران امکان می دهد با بلاکچین Bitcoin Cash (BCH) ارتباط برقرار کنند.

توجه: یک فورک در ارز رمزنگاری شده، شکافی در شبکه است. این موارد زمانی رخ می دهد که گروهی بخواهد تغییری در قوانین شبکه ایجاد کند. هارد فورک منجر به نسخه جدید ارز رمزنگاری شده اصلی می شود. بیت کوین کش یک فورک از بیت کوین است و موفق ترین نمونه هارد فورک است.

در حالی که اطلاعات روشنی در مورد تعداد کاربران کیف پول الکتروم وجود ندارد، برخی منابع تخمین می زنند که تا سال 2018، 10٪ از کل معاملات بیت کوین از الکتروم استفاده می کنند.

کیف پول الکتروم چقدر خوب است؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم، الکتروم یک کیف پول نرم افزاری است. این بدان معناست که امنیت بیشتری نسبت به کیف پول آنلاین و امنیت کمتری از کیف پول کاغذی خوش ساخت یا کیف پول سخت افزاری ارائه می دهد.

اگرچه این امن ترین راه حل ذخیره ارز رمزنگاری شده نیست، کیف پول الکتروم یک راه حل بسیار کاربرپسند برای ارسال و دریافت پرداخت بیت کوین به طور منظم به کاربران ارائه می دهد. اگر دوست دارید از رمز ارز برای پرداخت های آنلاین استفاده کنید، الکتروم برای آماده نگه داشتن مقدار کمی ارز برای استفاده روزانه مناسب است.

مزایا و معایب

بیایید سریع برخی از مزایا و معایب اصلی که در بررسی کیف پول الکتروم کاربر ذکر شده را به سرعت بررسی کنیم

مزایا

 • مناسب برای کسانی که می خواهند از Bitcoin برای پرداخت منظم استفاده کنند.
 • حفاظت از رمز عبور، ورود هکرها به کیف پول الکتروم را دشوارتر می کند.
 • فوراً روشن – کاربران نیازی به بارگیری کل بلاکچین ندارند. کیف پول الکتروم اطلاعات بلاکچین را از یک سرور دریافت می کند. این بدان معناست که هیچ تأخیری وجود ندارد و همیشه به روز است.
 • کلیدهای خصوصی هرگز با سرور به اشتراک گذاشته نمی شوند. این بدان معناست که شما نیازی به اعتماد به خود سرور ندارید!
 • هیچ اطلاعات کاربری در سرور ذخیره نمی شود. کاربران کلیدهای شخصی خود و بنابراین Bitcoin خود را کنترل می کنند.
 • نرم افزار منبع باز است به این معنی که هر کسی می تواند کد را از نظر اشکالات، اشکالات یا نقض امنیت بررسی کند.
 • برای بارگیری کاملاً رایگان.
 • الکتروم تعداد کارمزدهایی را که باید در معامله در نظر بگیرید محاسبه می کند. این قابلیت یک نوار لغزنده مفیدی دارد که به کاربران اجازه می دهد میزان فوری بودن معامله را انتخاب کنند. با این ابزار آنها می توانند انتخاب کنند که پردازش توسط شبکه چند بلوک (چه مدت) طول خواهد کشید.
 • از الکتروم می توان به عنوان کیف پول چند امضایی استفاده کرد. این امر امنیت کیف پول را کاملاً افزایش می دهد.
 • کاربران می توانند از احراز هویت دو عاملی با کیف پول الکتروم استفاده کنند. این امر نیز امنیت بیشتری به کیف پول اضافه می کند.

معایب

این کیف پول اگرچه از ویژگی های امنیتی زیادی برخوردار است، اما الکتروم هنوز یک کیف پول گرم است. این بدان معنی است که تمام مواردی که روی کیف پول گرم تأثیر می گذارند، روی این کیف نیز اعمال می شوند. این امکان برای هکرها وجود دارد که می توانند به کیف پول های الکتروم منفرد دسترسی پیدا کنند.

این کیف فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند. این در صورتی خوب است که فقط بخواهید از بیت کوین با آن استفاده کنید. با این حال، وقتی هارد فورک در بلاکچین بیت کوین اتفاق می افتد، برای ادعای سکه ایجاد شده توسط چنگال باید از کیف پول دیگری استفاده کنید (وقتی که بیت کوین کش در آگوست 2017 از زنجیره اصلی جدا شد، مجبور شدیم این کار را با کیف پول الکتروم انجام دهیم)

بررسی اجمالی امنیت

کیف پول الکتروم دارای ویژگی های امنیتی اضافی برای ایمن سازی بیت کوین شما است. این امر آن را به یکی از امن ترین کیف پول های نرم افزاری موجود تبدیل می کند. البته همان طور که گفته شد، به اندازه کیف پولی که به ندرت به یک اتصال اینترنتی فعال نزدیک می شود ایمن نیست.

ویژگی های امنیتی کیف پول الکتروماتیک

پرونده کیف پول رمزگذاری شده که حاوی کلیدهای خصوصی شما است با یک رمز عبور محافظت می شود.

کیف پول الکتروم از یک عبارت دانه به عنوان معیار پشتیبان استفاده می کند. اگر کلید خصوصی خود را گم کنید یا دستگاهی که الکتروم روی آن نصب شده از بین رفته یا به سرقت رفته است، از شما محافظت می کند.

الکتروم هیچ اسکریپتی را بارگیری نمی کند. این بدان معنی است که حتی اگر یک سرور هک شود، Bitcoins خود را از دست نخواهید داد.

از آنجا که کد سرور منبع باز است، هر کسی می تواند یک سرور را اجرا کند. این مدل غیرمتمرکز از کاربران محافظت می کند زیرا یک نقطه خرابی وجود ندارد.

زبان برنامه نویسی الکتروم که به زبان Python نوشته شده است. این زبان قدیمی و شناخته شده است، بنابراین کد می تواند توسط بسیاری از اعضای انجمن بررسی شود.

با وجود بسیاری از ویژگی های امنیتی کیف پول الکتروم، در گذشته موارد امنیتی در مورد آن وجود داشته است. در نوامبر 2017، یک مسئله امنیتی برای تیم الکتروم شناخته شد.

طبق گفته مصطفی البسام، تحقیقات دانشجوی دوره تکمیلی در دانشگاه کالج لندن، این مسئله از فوریه 2016 (نسخه 2. 6 الکتروم) بر نرم افزار تأثیر گذاشته است. وی توضیح می دهد که چگونه اشکال موجود در نرم افزار Bitcoins کاربران را در معرض خطر قرار می دهد:

“[این اشکال] به هر وب سایت مخربی اجازه می دهد تا کیف پول الکتروم شما را کنترل کند، از جمله اینکه اگر کیف پول با رمز عبور رمزگذاری نشده باشد تمام Bitcoin شما را سرقت می کند… حتی اگر بر روی کیف پول رمز عبور داشته باشد، یک هکر همچنان می تواند Bitcoins را از کیف پول به آدرس خود منتقل کند”

تلاش این تیم برای حل این مشکل تا اوایل ژانویه 2018 زمان برد. آنها ادعا کردند که تا آن زمان از میزان جدی بودن آن آگاهی نداشته اند. از آن زمان آسیب پذیری برطرف شده است. مشخص نیست که در صورت وجود باگ امنیتی چه تعداد از کاربران Bitcoin بیت کوین را از دست داده اند.

چگونه کیف پول الکتروم را تنظیم کنیم؟

راه اندازی کیف پول الکتروم از طریق خود شما بسیار آسان است. مراحل زیر را برای کاربران ویندوز شرح داده ایم:

 1. به electrum.org مراجعه کرده و روی “بارگیری” در بالای صفحه کلیک کنید.
 2. روی “Windows Installer” کلیک کنید تا پرونده های لازم در رایانه شما بارگیری شود.
 3. بارگیری را باز کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید همانند مراحل نصب.
 4. پس از نصب، الکتروم را باز کنید.
 5. اکنون از شما سوال خواهد شد که آیا می خواهید کیف پول جدیدی ایجاد کنید یا کیف پول موجود را بازیابی کنید. ما فرض می کنیم شما می خواهید یک کیف جدید ایجاد کنید. روی گزینه “ایجاد یک کیف پول جدید”، “کیف پول استاندارد” کلیک کنید و سپس “بعدی” را کلیک کنید.
 6. سپس عبارت بازیابی کلمه عبور به شما ارائه می شود. بسیار مهم است که این عبارت را بنویسید و با جان خود محافظت کنید! در صورت نیاز به بازیابی کیف پول الکتروم بدون کلید خصوصی، از این مورد استفاده خواهد شد. لطفا در کامپیوتر خود فایلی ایجاد نکنید که حاوی عبارات بازیابی باشد، عبارت امنیتی را روی برگه بنویسید و در جایی امن ذخیره کنید.
 7. سپس از شما خواسته می شود که دوباره عبارت بازیابی خود را وارد کنید. این کار برای اطمینان از درست نوشتن آن است. عبارات بازیابی یکی از مهمترین قسمتهای کیف پول الکتروم شما است – امنیت آنها را کاهش ندهید.
 8. بعد، از شما خواسته می شود رمز عبور ارائه دهید. آن را به یکی و محکم تبدیل کنید که هرگز در جای دیگری استفاده نکرده اید. این یک گام امنیتی مهم دیگر است. فقط به یک رمز عبور ساده اعتماد نکنید – اگر به راحتی به خاطر بسپارید، هک کردن آن آسان است! وقتی گذرواژه خود را ساختید و آن را تأیید کردید، روی “بعدی” کلیک کنید.
 9. سپس از شما خواسته می شود که به کدام سرور می خواهید متصل شوید. اگر این اولین کیف پول الکتروم است، توصیه می کنیم روی “اتصال خودکار” کلیک کنید.
 10. در آخر، روی “بعدی” کلیک کنید. کیف پول الکتروم شما اکنون آماده استفاده است. همانطور که به شما گفتیم این کار بسیار آسان بود!

چگونه از کیف پول الکتروم استفاده کنیم؟

در مرحله بعدی، ما به شما نحوه ارسال و دریافت ارز و معامله با الکتروم را نشان خواهیم داد. به این ترتیب، پس از اتمام مطالعه این بررسی کیف پول الکتروم، می توانید بلافاصله از یکی از ساده ترین کیف پول های Bitcoin استفاده کنید.

دریافت بیت کوین با کیف پول الکتروم

اولین کاری که احتمالاً می خواهید با کیف پول جدید الکتروم خود انجام دهید دریافت مقداری بیت کوین است. به هر حال، تا زمانی که مقداری برای ارسال نداشته باشید، نمی توانید از آن بیت کوین ارسال کنید!

دریافت بیت کوین با الکتروم بسیار ساده است. مراحل زیر را شرح داده ام:

 1. روی پنجره “دریافت” در پنجره اصلی الکتروم کلیک کنید.
 2. در کنار برچسب “Receiving Address”، یک رشته از نویسه ها را می بینید (در زیر جعبه قرمز بالا). روی “نماد کپی” (دو قطعه کاغذ در پس زمینه آبی) کلیک کنید. با این کار کلید عمومی (دریافت کننده) در کلیپ بورد شما کپی می شود.
 3. کلید عمومی را به محلی که بیت کوین می فرستید پیست کنید. اگر آن را از صرافی می فرستید، کلید عمومی را در قسمت آدرس ارسال در گزینه های برداشت در صرافی جای گذاری کنید. پس از کلیک بر روی “ارسال”، ممکن است کمی طول بکشد تا وارد کیف پول الکتروم خود شوید.
 4. اگر بیت کوین را از دستگاه همراه ارسال می کنید، می توانید به جای آن از کد QR استفاده کنید. این گزینه زیر جعبه بزرگ بنفش در بالا است.

آنچه در آن وجود دارد همین است! اکنون باید مقداری بیت کوین در کیف پول الکتروم خود داشته باشید تا هزینه کنید!

ارسال بیت کوین با کیف پول الکتروماتیک

اکنون که مقداری بیت کوین دارید، می خواهید بدانید که چگونه آن را نیز خرج کنید. انجام این کار نیز بسیار آسان است – این مورد بعدی است که در این بررسی کیف پول الکتروم به شما نشان خواهیم داد.

 1. روی تب “Send” در بالای صفحه اصلی کیف پول الکتروم کلیک کنید.
 2. آدرسی را که می خواهید بیت کوین به آن بفرستید کپی کنید. این ممکن است برای یک فروشگاه آنلاین، یک دوست، یا یک صرافی باشد.
 3. آدرس را در جعبه ای که می گوید “پرداخت به” پرداخت کنید. همیشه آدرس را دوبار بررسی کنید تا از درست بودن آن مطمئن شوید. با بررسی 3 رقم اول و آخر می توانید این کار را انجام دهید.
 4. مقدار بیت کوین مورد نظر برای ارسال را در کادر با عنوان “مقدار” وارد کنید.
 5. با استفاده از لغزنده هزینه را تنظیم کنید. هرچه کارمزد کمتر باشد، معامله شما طولانی تر می شود. اگر معامله فوری است، می توانید کشویی را به سمت راست منتهی کنید. این حالت هزینه بیشتری خواهد داشت اما به سرعت معامله را تسریع می کند.
 1. تمام اطلاعات صحیح را دوباره بررسی کنید. سپس، هنگامی که اطمینان حاصل کردید ، “ارسال” را بزنید.

و تمام، شما اولین معامله خود را با استفاده از کیف پول الکتروم انجام داده اید. اصلا سخت نبود، درسته؟

نتیجه

بنابراین، شما به پایان بررسی کیف پول الکتروم رسیده اید. امیدواریم مفید بوده باشد. با هم، تقریباً تمام مواردی را که باید در مورد یکی از محبوب ترین و ماندگارترین کیف پول های نرم افزاری برای بیت کوین بدانید بررسی کرده ایم.

پس از مطالعه این بررسی کیف پول الکتروم، اکنون باید موارد زیر را بدانید:

 • تفاوت بین انواع مختلف کیف پول ها.
 • مزایا و معایب هر یک از آنها.
 • دقیقاً کیف پول الکتروم چیست.
 • برنامه هایی که الکتروم برای آنها مفید است.
 • مواردی که کیف پول ایمن تری برای آنها مفید است.
 • پاسخ به سوال – “آیا الکتروم امن است؟ “
 • نقض امنیت تأسف بار سال 2017 که الکتروم توانست آن را برطرف کند.
 • نحوه نصب کیف پول الکتروم.
 • نحوه استفاده از کیف پول الکتروم برای ارسال و دریافت بیت کوین.

بنابراین، با تمام دانش جدیدی که از این بررسی کیف پول الکتروم پیدا کرده اید، نظر شما چیست؟ آیا در آینده از الکتروم برای ذخیره Bitcoins خود استفاده خواهید کرد؟