ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

کیف پول الکتروم چیست؟ بررسی مزایا، معایب و ویژگی های امنیتی آن

کیف پول الکتروم

معرفی کیف پول الکتروم

بنابراین، اگر متوجه شدید که سوالاتی مانند “آیا الکتروم امن است؟ یا الکتروم قانونی است؟” را می‌پرسید، به مکان مناسبی آمده‌اید. ما قبل از پایان کار به آنها و بسیاری از سوالات دیگر پاسخ خواهیم داد.

در این مقاله، ما به بررسی انواع مختلف کیف پول و مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت. سپس، به سمت خود الکتروم حرکت می‌کنیم. ما نکات مثبت و منفی الکتروم و یک مرور کلی امنیتی را بررسی خواهیم کرد. در آخر، برای راه اندازی کیف پول الکتروم برای اولین بار، و همچنین ارسال و دریافت Bitcoin با استفاده از الکتروم صحبت خواهیم کرد.

در پایان این بررسی کیف پول الکتروم، باید بدانید که الکتروم دقیقاً برای چه چیزی مناسب است، برای چه چیزی خوب نیست، امنیت الکتروم چقدر است و به طور کلی نحوه استفاده از الکتروم چگونه است.

طبق معمول، چیزهای زیادی برای مرور کردن وجود دارد. بنابراین، بیایید شروع کنیم!

مزایا

 • یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین
 • استفاده از آن بسیار آسان است
 • مبتنی بر نرم افزار
 • هیچ اطلاعاتی در سرور ذخیره نمی‌شود
 • متن باز
 • از احراز هویت دو عاملی استفاده می‌کند

معایب

 • دارای مسائل امنیتی بوده است
 • فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند

کیف پول ارز دیجیتال (Cryptocurrency) چیست؟

کیف پول الکتروم

قبل از اینکه به بررسی کیف پول الکتروم خود بپردازیم، ابتدا باید توضیح دهیم که کیف پول ارز رمزنگاری شده چیست.

کیف پول ارز رمزنگاری به نرم افزاری گفته می‌شود که یک جفت کلید رمزنگاری کاملاً تصادفی ایجاد می‌کند. از این کلیدها برای ارسال و دریافت بیت کوین (و سایر ارزهای رمزپایه) از یک شخص به شخص دیگر استفاده می‌شود.

هر چند اصطلاح “کیف پول” کمی گمراه کننده است. برخلاف کیف پول واقعی شما، هیچ چیز در کیف پول ارز رمزنگاری شده ذخیره نمی‌شود. این نرم افزار به سادگی برای برقراری ارتباط با بلاکچین ارز رمزنگاری شده‌ای که کیف پول برای آن طراحی شده است عمل می‌کند.

انواع مختلفی از کیف پول ارزهای رمزپایه وجود دارد. برخی فقط یک دارایی دیجیتال دارند. در همین حال، تعداد زیادی فروشگاه دیگر موجود است. برخی از آنها از امنیت بالایی برخوردارند و برخی دیگر از این امنیت برخوردار نیستند. قبل از اینکه به درستی این بررسی کیف پول الکتروم را شروع کنیم، بیایید چند نوع کیف پول موجود را بررسی کنیم.

کیف پول سرد

امن‌ترین کیف پول‌های رمزنگاری موجود به عنوان کیف پول سرد شناخته می‌شوند. آنها برای ذخیره طولانی مدت ارزهای رمزپایه بسیار مناسب هستند. کیف پول سرد دو نوع اصلی دارد: کیف پول کاغذی و کیف پول سخت افزاری:

کیف پول کاغذی

اگر کیف پول‌های کاغذی را به درستی تنظیم کنید، حداکثر سطح امنیت را فراهم می‌کنند. با این وجود، انجام این کار به روشی کاملاً ایمن آسان نیست. آنها رایگان هستند، اما به دلیل دشواری در تنظیم آنها، برای کاربران جدید ارزهای رمزپایه توصیه نمی‌شوند.

کیف پول‌های کاغذی به شما امکان می‌دهد کلیدهای کیف پول ارز رمزنگاری شده خود را چاپ کرده و به صورت آفلاین ذخیره کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تکه کاغذ را ایمن نگه دارید. اگر کسی به کلیدهای کیف پول شما دسترسی داشته باشد، می‌تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

کیف پول سخت افزار

کیف پول الکتروم

اگر کیف پول بسیار ایمنی برای ذخیره‌سازی طولانی مدت ارزهای رمزپایه می‌خواهید و مطمئن نیستید که چگونه کیف پول کاغذی را به درستی راه اندازی کنید، کیف پول‌های سخت افزاری بسیار عالی هستند. از نمونه کیف پول‌های سخت افزاری می‌توان به دستگاه‌های Ledger Nano S و Trezor اشاره کرد.

آنها تعادل بسیار خوبی بین امنیت و راحتی ایجاد می‌کنند. با این حال، آنها رایگان نیستند. شما باید تصمیم بگیرید که آیا ارزش ارز رمزنگاری شده‌ای که می‌خواهید از آن محافظت کنید ارزش یک کیف پول سخت افزاری را دارد یا خیر.

کیف پول گرم

امنیت کیف پول گرم بسیار کمتر از کیف پول سرد است. با این حال، آنها هنوز هم هدف مفیدی دارند. کیف پول داغ ایده آل برای هزینه‌های روزانه ارزهای رمزپایه است.

شما باید به کیف پول‌های گرم بیشتر شبیه کیف پول واقعی خود فکر کنید. این احمقانه است اگر در شهر راه بروید و تمام پول خود را در کیف پول در جیب عقب خود قرار دهید. این روش دقیقی برای ذخیره امن وجه نقد شما نیست – هر چند احتمالاً نیازی به یادآوری این موضوغ توسط مقاله کیف پول الکتروم نداشتید!

گفته شد که داشتن مقداری پول در کیف پول واقعی برای وقتی که نیاز به خرید چیزی دارید بسیار راحت‌تر است. هدف کیف پول ارز رمزنگاری داغ همین موضوع است!

دو نوع کیف پول گرم وجود دارد: کیف پول آنلاین و کیف پول نرم افزاری.

کیف پول آنلاین

کیف پول الکتروم

کیف پول‌های آنلاین به طور کلی برای ذخیره ارزهای رمزپایه مضر هستند. گفته می‌شود، این کیف پول‌ها معمولاً در صرافی‌ها یا سایر خدمات آنلاین که از ارزهای رمزپایه استفاده می‌کنند، یافت می‌شوند. می‌توانید برای استفاده از سرویس مرتبط با آن، پول خود را به یک کیف پول داغ واریز کنید. واضح است که نباید سعی کنید ارز رمزنگاری شده را برای مدت زمان طولانی روی کیف پول داغ ذخیره کنید.

این نکته آخر بسیار مهم است – کیف پولهای داغ معمولاً تحت کنترل شما نیستند. یکی از مهمترین درسهایی که می‌توان در همه مباحث ارز رمزنگاری آموخت این است که اگر شخص دیگری می‌تواند کلید خصوصی شما را ببیند، رمزنگاری شما را نیز کنترل می‌کند.

به عنوان مثال، اگر شما رمزنگاری ذخیره شده در Bittrex Exchange را داشتید و فردا Bittrex ناپدید می‌شد، آیا باز هم می‌توانستید به رمزنگاری خود دسترسی پیدا کنید؟ احتمالا نه…

با هر کیف پول دیگری، مهم نیست که چه اتفاقی برای یک شرکت خاص می‌افتد، اگر از کلیدهای خود به درستی پشتیبان تهیه کنید، سکه‌های خود را کنترل خواهید کرد. کیف پول‌های آنلاین می‌توانند هک شوند یا فقط یک شبه ناپدید شوند. بنابراین، از آنها برای ذخیره‌سازی استفاده نکنید!

کیف پول نرم افزار

کیف پول الکتروم

سرانجام، ما به موضوع اصلی این بررسی کیف پول الکتروم رسیده‌ایم! کیف پول بیت کوین الکتروم یک کیف پول نرم افزاری است. مانند کیف پول‌های سخت افزاری، کیف پول‌های نرم افزاری تعادل امنیت و راحتی را به کاربران ارائه می‌دهند.

آنها به اندازه کیف پول‌های سخت افزاری ایمن نیستند، اما استفاده از آنها راحت‌تر است. این باعث می‌شود که آنها برای هزینه‌های روزمره مناسب باشند، اما برای ذخیره پول زیاد برای مدت زمان طولانی ایده آل نیستند.

کیف پول‌های نرم افزاری روی سیستم رایانه‌ای یا تلفن همراه اجرا می‌شوند. آنها به شما امکان ارسال و دریافت ارزهای رمزپایه را به سرعت و به راحتی می‌دهند. با این حال، آنها در برابر بدافزارها و keylogger آسیب پذیر هستند.

توجه: بدافزار به معنای نرم افزار مخرب است. بدافزار معمولاً به طور تصادفی بارگیری می‌شود و به طور نامحسوس روی رایانه یا تلفن شما اجرا می‌شود. انواع مختلف بدافزارها می‌توانند امنیت کیف پول نرم افزار شما را کاهش دهند.

بررسی کیف پول الکتروم: کیف پول بیت کوین الکتروم چیست؟

کیف پول الکتروم یک کیف پول بیت کوین با کاربرد آسان است. این در نوامبر 2011 منتشر شد. این موضوع باعث می‌شود که الکتروم یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های بیت کوین موجود باشد. این کیف همچنین یکی از مورد اعتمادترین کیف‌ها است.

کیف پول بیت کوین الکتروم فقط بیت کوین را ذخیره می‌کند. از هیچ ارز رمزنگاری شده دیگری پشتیبانی نمی‌کند. این شامل هر یک از فورک‌های بیت کوین (مانند Bitcoin Cash) نیز میباشد. با این حال، کاربران ارز رمزنگاری شده نرم افزار الکتروم را برای ارائه پشتیبانی از چنگالهای مختلف BTC فورک زده‌اند.

یک نمونه از این موارد، الکترون نقدی است. این کیف پول هیچ ارتباطی با کیف پول اصلی الکتروم ندارد اما بیشتر از همان کدگذاری استفاده می‌کند. این نرم افزار تغییر یافته است و به کاربران امکان می‌دهد با بلاکچین Bitcoin Cash (BCH) ارتباط برقرار کنند.

توجه: یک فورک در ارز رمزنگاری شده، شکافی در شبکه است. این موارد زمانی رخ می‌دهد که گروهی بخواهد تغییری در قوانین شبکه ایجاد کند. هارد فورک منجر به نسخه جدید ارز رمزنگاری شده اصلی می‌شود. بیت کوین کش یک فورک از بیت کوین است و موفق‌ترین نمونه هارد فورک است.

در حالی که اطلاعات روشنی در مورد تعداد کاربران کیف پول الکتروم وجود ندارد، برخی منابع تخمین می‌زنند که تا سال 2018، 10٪ از کل معاملات بیت کوین از الکتروم استفاده می‌کنند.

کیف پول الکتروم چقدر خوب است؟

کیف پول الکتروم

همانطور که در بالا توضیح دادیم، الکتروم یک کیف پول نرم افزاری است. این بدان معناست که امنیت بیشتری نسبت به کیف پول آنلاین و امنیت کمتری از کیف پول کاغذی خوش ساخت یا کیف پول سخت افزاری ارائه می‌دهد.

اگرچه این امن‌ترین راه حل ذخیره ارز رمزنگاری شده نیست، کیف پول الکتروم یک راه حل بسیار کاربرپسند برای ارسال و دریافت پرداخت بیت کوین به طور منظم به کاربران ارائه می‌دهد. اگر دوست دارید از رمز ارز برای پرداخت‌های آنلاین استفاده کنید، الکتروم برای آماده نگه داشتن مقدار کمی ارز برای استفاده روزانه مناسب است.

مزایا و معایب

بیایید سریع برخی از مزایا و معایب اصلی که در بررسی کیف پول الکتروم کاربر ذکر شده را به سرعت بررسی کنیم

مزایا

کیف پول الکتروم

 • مناسب برای کسانی که می‌خواهند از Bitcoin برای پرداخت منظم استفاده کنند.
 • حفاظت از رمز عبور، ورود هکرها به کیف پول الکتروم را دشوارتر می‌کند.
 • فوراً روشن – کاربران نیازی به بارگیری کل بلاکچین ندارند. کیف پول الکتروم اطلاعات بلاکچین را از یک سرور دریافت می‌کند. این بدان معناست که هیچ تأخیری وجود ندارد و همیشه به روز است.
 • کلیدهای خصوصی هرگز با سرور به اشتراک گذاشته نمی‌شوند. این بدان معناست که شما نیازی به اعتماد به خود سرور ندارید!
 • هیچ اطلاعات کاربری در سرور ذخیره نمی‌شود. کاربران کلیدهای شخصی خود و بنابراین Bitcoin خود را کنترل می‌کنند.
 • نرم افزار منبع باز است به این معنی که هر کسی می‌تواند کد را از نظر اشکالات، اشکالات یا نقض امنیت بررسی کند.
 • برای بارگیری کاملاً رایگان.
 • الکتروم تعداد کارمزدهایی را که باید در معامله در نظر بگیرید محاسبه می‌کند. این قابلیت یک نوار لغزنده مفیدی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد میزان فوری بودن معامله را انتخاب کنند. با این ابزار آنها می‌توانند انتخاب کنند که پردازش توسط شبکه چند بلوک (چه مدت) طول خواهد کشید.
 • از الکتروم می‌توان به عنوان کیف پول چند امضایی استفاده کرد. این امر امنیت کیف پول را کاملاً افزایش می‌دهد.
 • کاربران می‌توانند از احراز هویت دو عاملی با کیف پول الکتروم استفاده کنند. این امر نیز امنیت بیشتری به کیف پول اضافه می‌کند.

معایب

کیف پول الکتروم

این کیف پول اگرچه از ویژگی‌های امنیتی زیادی برخوردار است، اما الکتروم هنوز یک کیف پول گرم است. این بدان معنی است که تمام مواردی که روی کیف پول گرم تأثیر می‌گذارند، روی این کیف نیز اعمال می‌شوند. این امکان برای هکرها وجود دارد که می‌توانند به کیف پول‌های الکتروم منفرد دسترسی پیدا کنند.

این کیف فقط از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. این در صورتی خوب است که فقط بخواهید از بیت کوین با آن استفاده کنید. با این حال، وقتی هارد فورک در بلاکچین بیت کوین اتفاق می‌افتد، برای ادعای سکه ایجاد شده توسط چنگال باید از کیف پول دیگری استفاده کنید (وقتی که بیت کوین کش در آگوست 2017 از زنجیره اصلی جدا شد، مجبور شدیم این کار را با کیف پول الکتروم انجام دهیم)

بررسی اجمالی امنیت

کیف پول الکتروم دارای ویژگی‌های امنیتی اضافی برای ایمن‌سازی بیت کوین شما است. این امر آن را به یکی از امن‌ترین کیف پول‌های نرم افزاری موجود تبدیل می‌کند. البته همان‌طور که گفته شد، به اندازه کیف پولی که به ندرت به یک اتصال اینترنتی فعال نزدیک می‌شود ایمن نیست.

ویژگی‌ های امنیتی کیف پول الکتروماتیک

کیف پول الکتروم

پرونده کیف پول رمزگذاری شده که حاوی کلیدهای خصوصی شما است با یک رمز عبور محافظت می‌شود.

کیف پول الکتروم از یک عبارت دانه به عنوان معیار پشتیبان استفاده می‌کند. اگر کلید خصوصی خود را گم کنید یا دستگاهی که الکتروم روی آن نصب شده از بین رفته یا به سرقت رفته است، از شما محافظت می‌کند.

الکتروم هیچ اسکریپتی را بارگیری نمی‌کند. این بدان معنی است که حتی اگر یک سرور هک شود، Bitcoins خود را از دست نخواهید داد.

از آنجا که کد سرور منبع باز است، هر کسی می‌تواند یک سرور را اجرا کند. این مدل غیرمتمرکز از کاربران محافظت می‌کند زیرا یک نقطه خرابی وجود ندارد.

زبان برنامه نویسی الکتروم که به زبان Python نوشته شده است. این زبان قدیمی و شناخته شده است، بنابراین کد می‌تواند توسط بسیاری از اعضای انجمن بررسی شود.

با وجود بسیاری از ویژگی‌های امنیتی کیف پول الکتروم، در گذشته موارد امنیتی در مورد آن وجود داشته است. در نوامبر 2017، یک مسئله امنیتی برای تیم الکتروم شناخته شد.

طبق گفته مصطفی البسام، تحقیقات دانشجوی دوره تکمیلی در دانشگاه کالج لندن، این مسئله از فوریه 2016 (نسخه 2. 6 الکتروم) بر نرم افزار تأثیر گذاشته است. وی توضیح می‌دهد که چگونه اشکال موجود در نرم افزار Bitcoins کاربران را در معرض خطر قرار می‌دهد:

“[این اشکال] به هر وب سایت مخربی اجازه می‌دهد تا کیف پول الکتروم شما را کنترل کند، از جمله اینکه اگر کیف پول با رمز عبور رمزگذاری نشده باشد تمام Bitcoin شما را سرقت می‌کند… حتی اگر بر روی کیف پول رمز عبور داشته باشد، یک هکر همچنان می‌تواند Bitcoins را از کیف پول به آدرس خود منتقل کند”

تلاش این تیم برای حل این مشکل تا اوایل ژانویه 2018 زمان برد. آنها ادعا کردند که تا آن زمان از میزان جدی بودن آن آگاهی نداشته‌اند. از آن زمان آسیب‌پذیری برطرف شده است. مشخص نیست که در صورت وجود باگ امنیتی چه تعداد از کاربران Bitcoin بیت کوین را از دست داده‌اند.

چگونه کیف پول الکتروم را تنظیم کنیم؟

کیف پول الکتروم

راه اندازی کیف پول الکتروم از طریق خود شما بسیار آسان است. مراحل زیر را برای کاربران ویندوز شرح داده‌ایم:

 1. به electrum.org مراجعه کرده و روی “بارگیری” در بالای صفحه کلیک کنید.
 2. روی “Windows Installer” کلیک کنید تا پرونده‌های لازم در رایانه شما بارگیری شود.
 3. بارگیری را باز کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید همانند مراحل نصب.
 4. پس از نصب، الکتروم را باز کنید.
 5. اکنون از شما سوال خواهد شد که آیا می‌خواهید کیف پول جدیدی ایجاد کنید یا کیف پول موجود را بازیابی کنید. ما فرض می‌کنیم شما می‌خواهید یک کیف جدید ایجاد کنید. روی گزینه “ایجاد یک کیف پول جدید”، “کیف پول استاندارد” کلیک کنید و سپس “بعدی” را کلیک کنید.
 6. سپس عبارت بازیابی کلمه عبور به شما ارائه می‌شود. بسیار مهم است که این عبارت را بنویسید و با جان خود محافظت کنید! در صورت نیاز به بازیابی کیف پول الکتروم بدون کلید خصوصی، از این مورد استفاده خواهد شد. لطفا در کامپیوتر خود فایلی ایجاد نکنید که حاوی عبارات بازیابی باشد، عبارت امنیتی را روی برگه بنویسید و در جایی امن ذخیره کنید.
 7. سپس از شما خواسته می‌شود که دوباره عبارت بازیابی خود را وارد کنید. این کار برای اطمینان از درست نوشتن آن است. عبارات بازیابی یکی از مهمترین قسمتهای کیف پول الکتروم شما است – امنیت آنها را کاهش ندهید.
 8. بعد، از شما خواسته می‌شود رمز عبور ارائه دهید. آن را به یکی و محکم تبدیل کنید که هرگز در جای دیگری استفاده نکرده‌اید. این یک گام امنیتی مهم دیگر است. فقط به یک رمز عبور ساده اعتماد نکنید – اگر به راحتی به خاطر بسپارید، هک کردن آن آسان است! وقتی گذرواژه خود را ساختید و آن را تأیید کردید، روی “بعدی” کلیک کنید.
 9. سپس از شما خواسته می‌شود که به کدام سرور می‌خواهید متصل شوید. اگر این اولین کیف پول الکتروم است، توصیه می‌کنیم روی “اتصال خودکار” کلیک کنید.
 10. در آخر، روی “بعدی” کلیک کنید. کیف پول الکتروم شما اکنون آماده استفاده است. همانطور که به شما گفتیم این کار بسیار آسان بود!

چگونه از کیف پول الکتروم استفاده کنیم؟

کیف پول الکتروم

در مرحله بعدی، ما به شما نحوه ارسال و دریافت ارز و معامله با الکتروم را نشان خواهیم داد. به این ترتیب، پس از اتمام مطالعه این بررسی کیف پول الکتروم، می‌توانید بلافاصله از یکی از ساده‌ترین کیف پول‌های Bitcoin استفاده کنید.

دریافت بیت کوین با کیف پول الکتروم

اولین کاری که احتمالاً می‌خواهید با کیف پول جدید الکتروم خود انجام دهید دریافت مقداری بیت کوین است. به هر حال، تا زمانی که مقداری برای ارسال نداشته باشید، نمی‌توانید از آن بیت کوین ارسال کنید!

دریافت بیت کوین با الکتروم بسیار ساده است. مراحل زیر را شرح داده‌ام:

 1. روی پنجره “دریافت” در پنجره اصلی الکتروم کلیک کنید.
 2. در کنار برچسب “Receiving Address”، یک رشته از نویسه‌ها را می‌بینید (در زیر جعبه قرمز بالا). روی “نماد کپی” (دو قطعه کاغذ در پس زمینه آبی) کلیک کنید. با این کار کلید عمومی (دریافت کننده) در کلیپ بورد شما کپی می‌شود.
 3. کلید عمومی را به محلی که بیت کوین می‌فرستید پیست کنید. اگر آن را از صرافی می‌فرستید، کلید عمومی را در قسمت آدرس ارسال در گزینه‌های برداشت در صرافی جای گذاری کنید. پس از کلیک بر روی “ارسال”، ممکن است کمی طول بکشد تا وارد کیف پول الکتروم خود شوید.
 4. اگر بیت کوین را از دستگاه همراه ارسال می‌کنید، می‌توانید به جای آن از کد QR استفاده کنید. این گزینه زیر جعبه بزرگ بنفش در بالا است.

آنچه در آن وجود دارد همین است! اکنون باید مقداری بیت کوین در کیف پول الکتروم خود داشته باشید تا هزینه کنید!

ارسال بیت کوین با کیف پول الکتروماتیک

کیف پول الکتروم

اکنون که مقداری بیت کوین دارید، می‌خواهید بدانید که چگونه آن را نیز خرج کنید. انجام این کار نیز بسیار آسان است – این مورد بعدی است که در این بررسی کیف پول الکتروم به شما نشان خواهیم داد.

 1. روی تب “Send” در بالای صفحه اصلی کیف پول الکتروم کلیک کنید.
 2. آدرسی را که می‌خواهید بیت کوین به آن بفرستید کپی کنید. این ممکن است برای یک فروشگاه آنلاین، یک دوست، یا یک صرافی باشد.
 3. آدرس را در جعبه‌ای که می‌گوید “پرداخت به” پرداخت کنید. همیشه آدرس را دوبار بررسی کنید تا از درست بودن آن مطمئن شوید. با بررسی 3 رقم اول و آخر می‌توانید این کار را انجام دهید.
 4. مقدار بیت کوین مورد نظر برای ارسال را در کادر با عنوان “مقدار” وارد کنید.
 5. با استفاده از لغزنده هزینه را تنظیم کنید. هرچه کارمزد کمتر باشد، معامله شما طولانی‌تر می‌شود. اگر معامله فوری است، می‌توانید کشویی را به سمت راست منتهی کنید. این حالت هزینه بیشتری خواهد داشت اما به سرعت معامله را تسریع می‌کند.
 1. تمام اطلاعات صحیح را دوباره بررسی کنید. سپس، هنگامی که اطمینان حاصل کردید ، “ارسال” را بزنید.

و تمام، شما اولین معامله خود را با استفاده از کیف پول الکتروم انجام داده‌اید. اصلا سخت نبود، درسته؟

نتیجه

بنابراین، شما به پایان بررسی کیف پول الکتروم رسیده‌اید. امیدواریم مفید بوده باشد. با هم، تقریباً تمام مواردی را که باید در مورد یکی از محبوب‌ترین و ماندگارترین کیف پول‌های نرم افزاری برای بیت کوین بدانید بررسی کرده‌ایم.

پس از مطالعه این بررسی کیف پول الکتروم، اکنون باید موارد زیر را بدانید:

 • تفاوت بین انواع مختلف کیف پول‌ها.
 • مزایا و معایب هر یک از آنها.
 • دقیقاً کیف پول الکتروم چیست.
 • برنامه‌هایی که الکتروم برای آنها مفید است.
 • مواردی که کیف پول ایمن تری برای آنها مفید است.
 • پاسخ به سوال – “آیا الکتروم امن است؟ “
 • نقض امنیت تأسف بار سال 2017 که الکتروم توانست آن را برطرف کند.
 • نحوه نصب کیف پول الکتروم.
 • نحوه استفاده از کیف پول الکتروم برای ارسال و دریافت بیت کوین.

بنابراین، با تمام دانش جدیدی که از این بررسی کیف پول الکتروم پیدا کرده‌اید، نظر شما چیست؟ آیا در آینده از الکتروم برای ذخیره Bitcoins خود استفاده خواهید کرد؟

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۳۲ رای) ۴.۵
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات کیف پول نرم افزاری به شما پیشنهاد میکنیم:
trust-wallet
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) چیست؟ آموزش کامل استفاده از آن
copay
کیف پول کوپی (Copay) چیست؟
bluewallet
معرفی کیف پول بلو ولت (Bluewallet)
coinomi-recovery
آموزش بازیابی کیف پول کوینومی (Coinomi)
recover-safepal-wallet
آموزش بازیابی کیف پول سیف پل
atomic-wallet
آموزش ثبت نام و استفاده از کیف پول اتمیک ولت (Atomic Wallet)
trust-wallet-recovery
آموزش بازیابی کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
bread-wallet
کیف پول برد ولت (Bread Wallet) چیست؟ آموزش ثبت نام و استفاده از آن
app-wallets
معرفی 5 تا از بهترین کیف پول اپلیکیشنی ارز دیجیتال
safepal-wallet
کیف پول سیف پل (SafePal) چیست؟ آموزش ثبت نام و استفاده از آن
myether-wallet
کیف پول مای اتر ولت (MyEtherWallet) چیست؟ آموزش استفاده از آن
software-wallet
کیف پول نرم‌ افزاری چیست و انواع آن کدامند؟
binance-wallet
کیف پول بایننس از روش نصب تا راهنمای استفاده
metamask-wallet
آموزش نصب و استفاده از کیف پول متامسک
sofi-wallet
کیف پول سوفی (sofi) چیست؟ بررسی مزایا، معایب و ویژگی ها
free-wallet
کیف پول فری والت (free wallet) چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟
coinbase-wallet
کیف پول کوین بیس (coinbase) چیست؟ بررسی جوانب مثبت و منفی آن
electrum-wallet
کیف پول الکتروم چیست؟ بررسی مزایا، معایب و ویژگی های امنیتی آن
robinhood-wallet
کیف پول رابین هود (robinhood) چیست؟ نگاهی به مزایا و معایب این کیف پول
wasabi-wallet
کیف پول واسابی (wasabi) چیست؟ بررسی امکانات، امنیت و آینده آن
mycelium
کیف پول مای سلیوم (MyCelium) چیست؟ ویژگی ها و راهنمای استفاده از آن
jaxx-wallet
کیف پول جکس (Jaxx) چیست؟ بررسی ویژگی های جدید آن
coinomi-wallet
کیف پول کوینومی چیست؟ بررسی ویژگی ها و مزایای آن

8 نظر ثبت شده
امیر
امیر
625 روز قبل
سلام خسته نباشید من رمز انتقال گذاشتم برای انتقالم فراموش کردم کاری از دستم بر میاد خیلی دارای دارم
خانه سرمایه
خانه سرمایه
601 روز قبل
باسلام دوست عزیز برای بازیابی نیاز به احرازهویت دارید
ایمان
ایمان
741 روز قبل
سلام من وقتی وارد حساب الکترون خودم میشم و می‌خوام اون 12کلمه رو یا مستر کی باز یابی کنم نشونم نمی‌ده و پایینش زدهthis is watch-only wallet به نظر شما میشه پولی که داخل این حساب دارم رو انتقال بدم و اگه امکانش هست چطور لطفا راهنمایی کنید.
خانه سرمایه
خانه سرمایه
737 روز قبل
باسلام دوست عزیز این نوع از ولت فقط قابلیت نمایش دارد و امکان نقل و انتقال ندارد
رضا
رضا
748 روز قبل
سلام روز بخیر. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که ارائه دادین. یه سوال داشتم،بنده از تراست والت میخام مقداری ریپل انتقال بدم به صرافی کوکوین ولی وقنی میزنم روی سند و اقدام به انتخاب ارز میکنم . این پیغامو میاره: this is watch-only wallet چیکار کنم؟؟؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
745 روز قبل
باسلام دوست عزیز این کیف پول ها فقط از کلیدهای عمومی استفاده می کنند و به آنها اجازه می دهد موجودی خود را به کاربران نشان دهند و بیت کوین دریافت کنند. از کلید خصوصی برای ارسال بیت کوین استفاده می شود که توسط کلید عمومی مربوطه دریافت شده است.این کبف ها کلید خصوصی را ذخیره نمی کنند ، نمی توانند هیچ بیت کوینی را امضا یا خرج کنند.
Sinakiani
Sinakiani
764 روز قبل
سلام من تو کیف الکترام بیت کوین دارم اما رمز بازیابی رو فراموش کردم راهی هست که بشه داراییم و برگردونم؟
خانه سرمایه
خانه سرمایه
763 روز قبل
باسلام دوست عزیز متاسفانه راهی برای بازیابی وجود ندارد