ثانیه
دقیقه
ساعت
روز
پرسودترین کانال سیگنال VIP جفت‌ارزها رایگان شد!

آموزش بازیابی کیف پول کوینومی (Coinomi)

کیف پول کوینومی

در این مطلب قصد داریم روش بازیابی کیف پول کوینومی را به شما عزیزان آموزش دهیم. پیش از اینکه به آموزش این کار بپردازیم، باید بدانید عبارت بازیابی این والت را به‌هیچ‌عنوان نباید در اختیار کسی قرار دهید؛ زیرا هر شخصی با استفاده از این عبارت می‌تواند به دارایی و سرمایه شما دسترسی داشته باشد.

بک آپ گرفتن از کیف پول کوینومی

از آنجا که Coinomi یک کیف پول HD است، تنها چیزی که برای بک آپ گرفتن از آن نیاز دارید، عبارت Recovery Phrase یا عبارت بازیابی است. این عبارت که شامل تعدادی کلمه به‌صورت رندوم است، تاریخچه‌ای از تراکنش‌ها و موجودی‌های تمام ارزهایی که در آن قرار داده‌اید، تهیه می‌کند. برای مشاهده عبارت بازیابی، وارد بخش تنظیمات و سپس مدیریت کیف پول (Manage wallets) شوید.

کیف پولی را که می‌خواهید از آن پشتیبان بگیرید و همچنین «Recovery Phrase» را انتخاب کنید. هر کیف پولی که در بخش manage wallets قرار دارد، یک عبارت بازیابی مخصوص به خود دارد. از تمام عبارت‌ها و اطلاعات کیف پول یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. در زیر نمونه‌ای از عبارت بازیابی و ترتیبی که باید کلمات استفاده شود، آورده شده است. اگر کیف پول خود را به‌تازگی ایجاد کرده‌اید و هنوز از آن نسخه پشتیبان تهیه نکرده‌اید، یک بنر در صفحه اصلی وجود دارد که می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا مستقیم به عبارت بازیابی خود هدایت شوید.

به یاد داشته باشید که تمام 24 کلمه باید دقیقاً به‌ترتیب نوشته شوند. ضروری است کاربران یک نسخه پشتیبان از عبارات بازیابی خود داشته باشند و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارند.

کیف پول کوینومی

سپس برنامه از شما می‌خواهد تأیید کنید عبارت را به‌درستی یادداشت کرده‌اید.

کیف پول کوینومی

ضروری است یک نسخه پشتیبان از عبارت بازیابی داشته باشید و آن را در مکانی امن و خصوصی ذخیره کنید. اگر اتفاقی برای کیف پول شما بیفتد، تنها از طریق این عبارت بازیابی به دارایی خود دسترسی خواهید داشت.

پیشنهاد می‌کنیم:

  1. عبارت بازیابی را روی یک کاغذ خوب در فضایی مطمئن قرار دهید.
  2. می‌توانید عبارت بازیابی را به‌صورت دیجیتالی و آفلاین در یک فایل رمزگذاری‌شده که یک رمز عبور قوی دارد، ذخیره کنید. اگر تصمیم دارید آن را به‌صورت دیجیتالی ذخیره کنید، اطمینان حاصل کنید که پیش از این دستگاه به انواع بدافزار و ویروس‌ها آلوده نشده است.
  3. عبارت بازیابی را روی همان تلفنی که Coinomi در آن نصب شده نگه ندارید. اگر گوشی را گم کنید، همه‌چیز را از دست خواهید داد.
  4. عبارت بازیابی را در سرویس‌های ابری ذخیره نکنید.

آموزش گام به گام بازیابی کیف پول کوینومی

اگر گوشی را گم کنید یا تغییر دهید، یا می‌خواهید هم‌زمان از چندین دستگاه استفاده کنید، کیف پول کوینومی را نصب و گزینه «restore a wallet» را انتخاب کرده و همه کلمات را به ترتیب وارد کنید. در تلفن همراه، 3 یا 4 حرف اول هر کلمه را وارد کنید و پیشنهاد صفحه‌کلید را برای واردکردن هریک از کلمات انتخاب کنید.

کیف پول کوینومی

کیف پول کوینومی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که از رمز عبور BIP39 استفاده می‌کنید، باید advanced settings را در بخش زیر صفحه‌کلید فعال کنید. گزینه BIP39 یک لایه امنیتی اضافی برای عبارت بازیابی شماست. به یاد داشته باشید که گزینه BIP39 رمز عبور شما نیست و می‌توانید آن را در مراحل بعدی تعیین کنید. کیف پول کوینومی به‌صورت پیش‌فرض، بدون این رمز ایجاد خواهد شد. اگر نمی‌دانید BIP39 چیست و اطلاعات زیادی درباره آن ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از آن استفاده نکنید.

BIP39 چیست؟

BIP39 یا بیپ 39 مخفف Bitcoin Improvement Proposal: 39 یکی از ایده‌های طراحی است که توسط اکثریت اقتصادی جامعه بیت کوین تأیید و به استانداردی برای بسیاری از کیف پول‌های محبوب تبدیل شد. بیپ 39 یک استاندارد صنعتی برای ساخت این کلمات است و توسط بیشتر کیف پول‌های HD استفاده می‌شود. کیف پول‌های معروفی مانند لجر در استاندارد BIP39 از یک لیست 2048 تایی از کلمات انگلیسی استفاده می‌شود، کلمات بازیابی می‌توانند به صورت‌های مختلفی مثل 12 تایی، 18 تایی یا 24 تایی ساخته شوند.

به یاد داشته باشید، رمز عبوری که برای هر دستگاه تعیین می‌کند، منحصربه‌فرد است و به دستگاه دیگری منتقل نمی‌شود. پس از تنظیم رمز عبور و انتخاب ارزهایی که می‌خواهید اضافه کنید، موجودی‌های شما باید در عرض چند ثانیه پس از به‌روزرسانی از سرورهای کوینومی مشاهده شود. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که باید توکن‌ها را از بخش Add tokens به کیف پول اضافه کنید.

رایج‌ترین خطاها در حین بازیابی کیف پول کوینومی

معمولاً در نسخه‌های دسکتاپ یا iOS خطاهایی نمایش داده می‌شوند که در ادامه به بررسی رایج‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

پیغام خطا: Word list is empty

راه‌حل: اگر کاربر اندروید هستید، قبل از شروع به واردکردن عبارت بازیابی خود، صفحه‌کلید معمولی دستگاه را ببندید. تنها از صفحه‌کلید آبی ایمن کوینومی که در زیر کادر عبارت بازیابی ظاهر می‌شود، استفاده کنید و کلمه پیشنهادی را از آن انتخاب کنید. این کیبورد اختصاصی برای جلوگیری از «یادگیری» عبارت شما توسط صفحه کلید یا آپلود آن در سروری خارج از کنترل شما طراحی شده است.

پیام خطا: Could not verify your recovery phrase. Word list size must be multiples of three words

راه‌حل: یک عبارت بازیابی تنها می‌تواند 12، 15، 18، 21 یا 24 کلمه باشد. اطمینان حاصل کنید هیچ کلمه‌ای را در عبارت بازیابی خود تکرار یا فراموش نکرده‌اید. درواقع اگر عبارت بازیابی شما مضربی از 3 نیست، پس عبارت صحیحی ندارید.

کیف پول کوینومی

پیام خطا: Recovery phrase contains unrecognized words

راه‌حل: این خطا به این معناست که حداقل یکی از کلمات عبارت شما در فهرست رسمی کلمات پشتیبانی‌شده نیست یا ممکن است یک کاراکتر بزرگ در بین کلمات استفاده شده باشد. ابتدا مطمئن شوید همه کاراکترها با حروف کوچک هستند. سپس می‌توانید عبارت خود را در اینجا تست و کلمه ناشناخته را شناسایی کنید. همچنین می‌توانید لیست کامل کلمات پشتیبانی‌شده را در اینجا مشاهده کنید.

کیف پول کوینومی

پیغام خطا: Recovery phrase is not valid. Check if some words are misspelled

راه‌حل: این خطا بدان معناست که همه کلمات در عبارت شما معتبر هستند، اما یا به‌ترتیب اشتباهی وارد شده‌اند، یا اشتباه تایپی یک کلمه را به کلمه معتبر دیگری تبدیل کرده است. در این صورت کل عبارت بازیابی غیر معتبر خواهد بود.

نتیجه‌گیری

در این مطلب روش بازیابی کیف پول کوینومی را به شما عزیزان آموزش دادیم که لازم است در حفظ و نگهداری از عبارت بازیابی، نهایت دقت را داشته باشید؛ زیرا درصورت فراموش‌کردن این رمز، دسترسی خود را برای همیشه از دست خواهید دادید. کلمات عبارت بازیابی را به‌ترتیب در فضایی آفلاین ذخیره کرده و اطمینان حاصل کنید کسی به آن‌ها دسترسی نداشته باشد.

 

BIP39 یا بیپ 39 مخفف Bitcoin Improvement Proposal: 39 یکی از ایده های طراحی است که توسط اکثریت اقتصادی جامعه بیت کوین تایید شد و به استانداردی برای بسیاری از کیف پول های محبوب تبدیل شد

بیپ 39 یک استاندارد صنعتی برای ساخت این کلمات است و توسط اکثر کیف پول‌های HD مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیف پول‌های معروفی مثل لجر (Nano S و Nano X)،‌ ترزور (One و Model T) و همچنین کول ولت (S و Pro) از این روش استفاده می‌کنند.

در استاندارد BIP39 از یک لیست 2048 تایی از کلمات انگلیسی استفاده می‌شود، کلمات بازیابی می‌ توانند به صورت‌های مختلفی مثل 12 تایی، 18 تایی یا 24 تایی ساخته‌ شوند.

به این مقاله امتیاز دهید
(۱۸۱ رای) ۴.۴
۱۲۳۴۵
ترتیبی که برای خواندن مقالات کیف پول نرم افزاری به شما پیشنهاد میکنیم:
trust-wallet
کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) چیست؟ آموزش کامل استفاده از آن
copay
کیف پول کوپی (Copay) چیست؟
bluewallet
معرفی کیف پول بلو ولت (Bluewallet)
coinomi-recovery
آموزش بازیابی کیف پول کوینومی (Coinomi)
recover-safepal-wallet
آموزش بازیابی کیف پول سیف پل
atomic-wallet
آموزش ثبت نام و استفاده از کیف پول اتمیک ولت (Atomic Wallet)
trust-wallet-recovery
آموزش بازیابی کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
bread-wallet
کیف پول برد ولت (Bread Wallet) چیست؟ آموزش ثبت نام و استفاده از آن
app-wallets
معرفی 5 تا از بهترین کیف پول اپلیکیشنی ارز دیجیتال
safepal-wallet
کیف پول سیف پل (SafePal) چیست؟ آموزش ثبت نام و استفاده از آن
myether-wallet
کیف پول مای اتر ولت (MyEtherWallet) چیست؟ آموزش استفاده از آن
software-wallet
کیف پول نرم‌ افزاری چیست و انواع آن کدامند؟
binance-wallet
کیف پول بایننس از روش نصب تا راهنمای استفاده
metamask-wallet
آموزش نصب و استفاده از کیف پول متامسک
sofi-wallet
کیف پول سوفی (sofi) چیست؟ بررسی مزایا، معایب و ویژگی ها
free-wallet
کیف پول فری والت (free wallet) چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟
coinbase-wallet
کیف پول کوین بیس (coinbase) چیست؟ بررسی جوانب مثبت و منفی آن
electrum-wallet
کیف پول الکتروم چیست؟ بررسی مزایا، معایب و ویژگی های امنیتی آن
robinhood-wallet
کیف پول رابین هود (robinhood) چیست؟ نگاهی به مزایا و معایب این کیف پول
wasabi-wallet
کیف پول واسابی (wasabi) چیست؟ بررسی امکانات، امنیت و آینده آن
mycelium
کیف پول مای سلیوم (MyCelium) چیست؟ ویژگی ها و راهنمای استفاده از آن
jaxx-wallet
کیف پول جکس (Jaxx) چیست؟ بررسی ویژگی های جدید آن
coinomi-wallet
کیف پول کوینومی چیست؟ بررسی ویژگی ها و مزایای آن