آندره کرونژ (Andre Cronje) یکی از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال است که فعالیت های او شبیه دیگر افراد مشهور در این حوزه نیست؛ برای مثال او خالق بلاک چین یا ارز دیجیتال خاصی نیست و با هویت واقعی خود فعالیت می کند. برخلاف ایلان ماسک، آندره کرونژ دنبال کنندگان بسیاری نداشته و هیچ توصیه ای درباره خرید یا فروش ارزهای دیجیتال برای دیگران ندارد. برای آشنایی بیشتر با آندره کرونژ و پروژه های وی در حوزه رمزنگاری تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

فهرست []

  با آندره کرونژ آشنا شوید

  Andre Cronje یک توسعه دهنده و بنیان گذار 2 پروژه غیرمتمرکز در حوزه مالی به نام های Yearn.Finance (YFI) و Keep3er Network است. براساس آخرین اطلاعات آپدیتی در پروفایل لینکدین وی، علاوه بر پروژه های گفته شده، وی به عنوان مشاور فنی در پلتفرم پایه قرارداد هوشمند به نام Fantom فعالیت می کند. رزومه او شبیه رزومه بسیاری از توسعه دهندگان است. همچنین باید توجه داشت که یک سرمایه گذار معمولی احتمالاً آن قدر که درباره توکنومیک یا وایت پیپر تحقیق می کند، درباره تیم های توسعه تحقیق نمی کند. در این میان، کرونژ در حال تبدیل شدن به نامی آشنا در این صنعت است؛ زیرا او یکی از معدود افرادی است که به تازگی پروژه ای را بدون سرمایه گذاری خطرپذیر و بدون نگه داشتن تعداد معینی توکن برای خود ایجاد کرده است تا آینده مالی خود را بهبود ببخشد.

  مروری بر پروژه های آندره کرونژ

  در ادامه، به معرفی دو مورد از بهترین پروژه های آندره کرونژ و دلیل علاقه افراد برای سرمایه گذاری در آن ها می پردازیم. Yearn.Finance در فضای غیرمتمرکز مالی یک پروژه موفق و پیشرو و Keep3r پروژه ای نسبتاً جدید است. شبکه Keep3r شرایط را برای انجام کارهای مختلف از طریق قراردادهای هوشمند برای نهادهای خارجی فراهم کرده است.

  1 پروژه Yearn.Finance

  زمانی که درباره Yearn.Finance صحبت می شود، احتمالاً بسیاری از آن ها YFI و توکن آن را یکی از گران ترین توکن ها دنیای کریپتو معرفی می کنند. جالب است بدانید، تنها طی چند ماه گذشته، قیمت این ارز از حدود 13 هزار به 14 هزار دلار افزایش یافته است. ارزش این پروژه، از تابستان سال گذشته، یعنی زمانی که سرمایه گذاران وارد این پروژه شدند، افزایش یافته است. توکن این پروژه، تنها یک توکن حاکمیتی است که به کاربران اجازه می دهد درباره آینده اکوسیستم Yearn تصمیم بگیرند.

  اکوسیستم یرن فایننس

  Yearn یک پلتفرم وام دهی و بیمه است که به کمک بلاک چین اتریوم، خدمات خود را به سرمایه گذاران و دیگر افراد ارائه می دهد. چهار محصول اصلی در اکوسیستم Yearn.Finance عبارت اند از: vaults، earn، zap و cover.

  • Vaults برای کاهش هزینه های گس به منظور جلب توجه سرمایه گذاران برای جذاب ترکردن فرصت های سرمایه گذاری فعالیت می کنند. سرمایه گذاران برای استفاده از این خدمت، تنها باید عضو یک استخر سرمایه گذاری شوند و با به اشتراک گذاشتن دارایی خود، کسب سود کنند درواقع یک روش کسب درآمد پسیو است که میزان بازگشت سرمایه در آن تنها به میزان سرمایه اولیه بستگی دارد. با استفاده از Earn می توانید از شرایط وام دهی دیگر پلتفرم ها، مانند dYdX، Aave و Compound مطلع شوید. شما می توانید با استفاده از این خدمت، سرمایه خود را در یک قرارداد وام سپرده گذاری کنید و از میان سه پلتفرم گفته شده، بهترین وام را دریافت کنید.
  • Zap شرایط انتقال سرمایه به داخل یا خارج از پروژه Finance را فراهم می کند. با استفاده از 5 استیبل کوین از جمله USDT می توانید در استخرهای نقدینگی Zap سرمایه گذاری کنید.
  • Cover یکی از بهترین خدمات Finance است که با استفاده از آن می توانید دارایی خود را در برابر نقص امنیتی بیمه کنید.

  2. شبکه Keep3r؛ جدیدترین پروژه آندره کرونژ

  شبکه Keep3r و توکن آن مانند YFI روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شده اند. با این حال، برخلاف YFI، Keep3r ارتباط بسیار کمی با امور مالی غیرمتمرکز دارد. تمرکز این پروژه بر برون سپاری برخی امور مربوط به قراردادهای هوشمند است. در این شبکه، Keepers افرادی هستند که به ازای انجام برخی امور خاص، توکن Keep3r دریافت می کنند.

  کسب درآمد از یلد فارمینگ

  برای کسب درآمد از یلد فارمینگ و کسب سود باید هر بار یک تراکنش انجام دهید؛ یعنی درحالی که قراردادهای هوشمند قوانین مربوط به استخرهای نقدینگی و سرمایه گذاری شما را کنترل می کنند و مطمئن می شوند شما سود خودتان را کسب می کنید، همچنان باید با انجام برخی امور اطمینان حاصل کنید که همه چیز مانند قفل شدن سود، قرض دادن یا هر کار دیگری به درستی انجام می شود. تصور کنید باید این کار را در مقیاس بزرگ تر انجام دهید؛ زیرا سرمایه بسیاری در استخرهای مختلف سرمایه گذاری کرده اید یا توسعه دهنده ای هستید که به دنبال خدمات رسانی به بسیاری از افرادی هستید که می خواهند برای جمع آوری درآمدهای حاصل از یلد فارمنیگ کمک کنند. انجام کارها با کلیک چند دکمه کار سختی نیست، اما تلاش برای انجام آن صدها یا هزاران بار خسته کننده خواهد بود؛ در این صورت می توانید از Keep3r برای برون سپاری کارهای خسته کننده مرتبط با امور خود استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از این شبکه، کار مورد نیاز خود را تعریف کنید. سپس افراد به عنوان keeper در شبکه برای انجام امور مورد نیاز شما، ثبت نام می کنند؛ بدین معنا که کار با هزینه ای انجام می شود که شما از پرداخت آن راضی هستید و مجبور نیستید جلوی رایانه خود بنشینید و همه امور را خودتان انجام دهید.

  چگونه می توانید مطمئن باشید که کار انجام می شود؟

  توکن های Keep3r که یک شرکت کننده برای تکمیل کار به دست می آورد، به عنوان اوراق قرضه نگهداری می شوند. این مکانیسم این انگیزه را برای نگهبانان ایجاد می کند تا فقط کارهایی را انجام دهند که قادر به انجام آن هستند. به همین دلیل است که شبکه Keep3r ممکن است یک معدن طلا برای توسعه دهندگانی باشد که روی پروژه هایی در مقیاس بزرگ با پیچیدگی هایی زیادی کار می کنند و احساس می کنند ممکن است برای مدیریت تراکنش ها یا سایر وظایف متعدد به کمی کمک نیاز داشته باشند.

  دلیل علاقه مندی سرمایه گذاران به پروژه های آندره کرونژ چیست؟

  علاوه بر این واقعیت که توکن YFI از زمان معرفی اش ارزش بسیاری یافته، Yearn.Finance نیز محبوبیت زیادی به دست آورده است؛ زیرا این پلتفرم استفاده از بهترین پروژه های مالی غیرمتمرکز در ارزهای دیجیتال را آسان می کند. همچنین به شما کمک می کند تا بدون نیاز به درگیرشدن عمیق در اجرای تراکنش های مربوط به داده های قرارداد هوشمند یا نیاز به اتصال کیف پول سخت افزاری به پلاگین Google Chrome مانند MetaMask و تلاش برای کشف نحوه به دست آوردن توکن های مختلف، این کار را انجام دهید. علاوه بر این، با توجه به اینکه نرخ های بهره در فضای کریپتو، همیشه در حال نوسان است، شما مجبور نیستند برای دستیابی به بهترین نرخ های بهره و سود در هر ثانیه دست به محاسبه شوید.

  آیا سرمایه گذاران بیشتری باید در Keep3r سرمایه گذاری کنند؟

  قیمت توکن Keep3r از حدود 265 دلار در اوایل نوامبر 2020 به 472 دلار در اوایل دسامبر 2020 افزایش یافت. بخشی از این افزایش قیمت به این واقعیت مربوط می شود که این پروژه با ChainLink مشارکت کرده است؛ یک ارز دیجیتال پایه که به دلیل توانایی آن در انتقال داده های دقیق بین بلاک چین ها به طور کارآمد، در میان 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار قرار می گیرد. با این حال اینکه آیا در آن سرمایه گذاری می کنید یا نه، به درک شما از توسعه بلاک چین، قراردادهای هوشمند و نقش مشاغل برون سپاری در هر دو بستگی دارد. در هر صورت، بدیهی است هر آنچه آندره کرونژ لمس می کند، در دنیای ارز دیجیتال به طلا تبدیل می شود.

  چگونه در شبکه Yearn.Finance و Keep3R سرمایه گذاری کنیم؟

  برای سرمایه گذاری در Yearn.Finance دو راه پیش رو دارید:

  1. می توانید از yearn.finance دیدن کنید و ارز دیجیتال خود را در استخر نقدینگی و استخرهای وام قرار دهید و سود خود را دریافت کنید.
  2. می توانید در توکن YFI سرمایه گذاری کنید و از طریق خرید و فروش، کسب سود کنید.

  قبل از سرمایه گذاری در شبکه های Keep3er و توکن YFI، باید بدانید که این دو پروژه روی بستر اتریوم توسعه یافته اند. بنابراین قبل از سرمایه گذاری در این توکن ها، به اتریوم نیاز دارید. با توجه به اینکه اتریوم یکی از محبوبترین ازرهای دیجیتال است، برای خرید این ارز از صرافی های ایرانی و با استفاده از ریال هیچ مشکلی نخواهید داشت.