Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

کیف پول سخت افزاری

بررسی انواع کیف پول لجر (Ledger) + جدول مقایسه 2022
بررسی انواع کیف پول لجر (Ledger)...

اگر شما هم یکی از فعالان بازار ارزهای دیجیتال باشید، حتماً می دانید که از اولین قدم هایی که برای ورود به این بازار لازم است برداشته شود، پیداکردن یک کیف پول مناسب و امن برای دارایی ها یعنی همان ارزهای دیجیتال است. کیف پول های سخت افزاری از نوع لجر که قرار است امروز آن ها را بررسی کنیم، یکی از بهترین کیف پول های موجود در بازار هستند که توانسته اند اعتماد افراد زیادی را به دست آورند. در ادامه، شرحی بر کیف پول های سخت افزاری خواهیم داشت و سپس به معرفی و مقایسۀ بهترین لجرها در این میان خواهیم پرداخت.

بررسی و مقایسه انواع کیف پول لجر

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

در این بخش به بررسی مدل کیف پول لجر نانو اس (مدل قدیمی این شرکت) که هنوز هم از بهترین لجرها است خواهیم پرداخت. کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) اولین محصول کیف پول سخت افزاری شرکت فرانسوی لجر است. این شرکت در سال 2014 شروع به کار کرد و محصولات مختلفی ازجمله کیف پول های سخت افزاری را عرضه کرد و با توجه به کیفیت و امنیت بالا توانست خیلی زود اعتماد مردم را جلب کند.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

با اینکه ارزهای دیجیتالی که توسط کیف پول های لجر پشتیبانی می شوند مشابه هستند، محدودیت مدیریت تعداد کم تری از ارزهای دیجیتال به صورت همزمان در مدل لجر نانو اس باعث شده است تا برخی از کاربران به سوی لجر نانو ایکس که به اعتقاد بسیاری از کاربران از بهترین لجرها است جذب شوند. البته، بد نیست بدانید که شما پس از نصب برنامه و ثبت دارایی خود در کیف پول می توانید برنامه را حذف کنید و مطمئن باشید که با این کار آسیبی به رمزارزهای شما وارد نخواهد شد. تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که در زمان نیاز به انتقال و استفاده از این رمزارز باز هم برنامه را روی کیف پول لجر خود نصب کنید.

زمانی که جعبۀ این کیف پول را باز کنید، کیف پول، کابل اتصال کیف پول به کامپیوتر، برگۀ یادداشت عبارات بازیابی و دفترچۀ راهنما را مشاهده خواهید کرد. برخوردارنبودن از قابلیت بلوتوث در این مدل لجر، کاربر را مجبور می کند تا حتماً از کابل موجود در جعبه برای اتصال کیف پول استفاده کند. از دیگر ویژگی های مدل نانو اس عدم تعبیۀ باتری توسط شرکت برای این مدل است. درنتیجه، کابل اتصال دهنده در این مدل نقش بسیار مهمی را در استفاده از آن بازی می کند. همچنین، کیف پول لجر نانو اس دارای تراشۀ امنیتی ST31 است که امنیت قابل قبولی را برای دارایی های دیجیتال شما فراهم می کند. در ادامه، برخی از مهم ترین ویژگی های این کیف پول را مشاهده خواهید کرد.

ظرفیت 320 کیلوبایت مناسب برای نصب حداکثر 6 اپلیکیشن است. البته، باید توجه داشته باشید که با توجه به ظرفیت هر اپلیکیشن ممکن است تعداد برنامه ی قابل نصب (البته به طور همزمان) در کیف پول لجر نانو اس متفاوت باشد. (معمولاً 3 الی 6 اپلیکیشن)

 

بلوتوث ندارد

 

اتصال دهنده Micro USB

 

صفحۀ نمایش 32 * 128 پیکسل
وزن 16.2 گرم (هم وزن لجر نانو اس پلاس)
تراشۀ امنیتی ST31
سطح گواهینامۀ امنیتی CC EAL5+

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S Plus)

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس پلاس که یکی دیگر از بهترین لجرها است، در سال 2022 عرضه شده است. درحقیقت، می توان آن را مدل جدیدتر مدل لجر نانو اس دانست که جایگاهی مابین لجر نانو ایکس و لجر نانو اس دارد. در مدل لجر نانو اس پلاس شاهد یک صفح، نمایش بزرگ تر نسبت به مدل لجر نانو اس هستیم. همچنین حافظۀ این کیف پول برای نصب تعداد اپلیکیشن های بیش تری ظرفیت دارد و از این نظر می توان آن را هم ردیف مدل لجر نانو ایکس دانست. کاربران می توانند تا صد اپلیکیشن را به طور همزمان در هر دو مدل نصب و استفاده کنند. این در حالی است که فقط امکان نصب و استفاده از 3 الی 6 اپلیکیشن به طور هم زمان در مدل لجر نانو اس برای کاربران فراهم شده است.

البته، تعبیه نشدن امان استفاده از بلوتوث در مدل جدید شرکت لجر همچنان وجود دارد که از این جهت می توان آن را مشابه مدل لجر نانو اس دانست. امنیت مدل لجر نانو اس پلاس بسیار قابل قبول و در سطح کیف پول لجر نانو ایکس است که دارای تراشۀ امنیتی ST33 است و سطح گواهینامۀ امنیتی آن نیز CC EAL5+ است. مدل کیف پول لجر نانو اس پلاس همچون مدل کیف پول لجر نانو اس بدون باتری عرضه شده است و اتصال دهندۀ آن از نوع USB تایپ C است که از این نظر نیز شبیه مدل لجر نانو ایکس است.

قیمت این کیف پول در بازار ایران و البته در زمان نگارش این مقاله 270.000 الی 4.000.000 تومان است این در حالی است که قیمت رسمی آن در وب سایت لجر 79 یورو است.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S Plus)

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

کیف پول لجر نانو ایکس در سال 2019 توسط شرکت فرانسوی لجر عرضه شد. با اینکه چندسالی از تولید و عرضۀ این مدل کیف پول سخت افزاری گذشته است، هنوز هم به عنوان یکی از بهترین لجرها و همچنین از بهترین مدل های کیف پول در میان کاربران بازار شناخته می شود و طرفداران زیادی دارد. برای آنکه بتوانید رمزارزهای خود را در کیف پول لجر مدل نانو ایکس (Ledger Nano X) مدیریت کنید، به یک برنامۀ جانبی به نام Ledger Live نیاز دارید که خوشبختانه هم برای کامپیوتر و هم گوشی موبایل (اندروید و IOS) در دسترس است.

کیف پول Ledger Nano X دارای یک باتری صد میلی آمپری است و این به آن معنا است که کاربران با هر بار شارژ این دستگاه می توانند ساعت ها از این کیف پول استفاده کنند. این شرکت مدعی است که باتری این کیف پول حدود پنج سال عمر خواهد کرد. از آنجایی که باتری این کیف پول غیرقابل تعویض است، ممکن است فکر کنید پرداخت هزینۀ این کیف پول برای پنج سال زیاد است اما این طور نیست؛ زیرا حتی پس از پنج سال درصورتی که باتری این کیف پول دچار مشکل شود، شما می توانید با استفاده از کابل و اتصال آن به کامپیوتر از این کیف پول استفاده کنید.

دارندگان این کیف پول می توانند حدود صد اپلیکیشن را به طور همزمان روی آن نصب کرده و استفاده کنند. این در حالی است که مدل قدیمی تر کیف پول لجر یعنی Ledger Nano S، ظرفیت بسیار محدودتری داشت به طوری که گفته می شود ظرفیت لجر نانو ایکس پنج برابر ظرفیت لجر نانو اس است. با اینکه قابلیت بلوتوث در این مدل کیف پول تعبیه شده است، باید بدانید که اتصال کیف پول از طریق بلوتوث تنها به گوشی های تلفن همراه ممکن است و درحال حاضر، امکان اتصال کیف پول و کامپیوتر از طریق بلوتوث فراهم نشده است. هرچند گفته می شود که در به روزرسانی های آیندۀ این مدل قرار است امکان اتصال به کامپیوتر نیز از طریق بلوتوث فراهم شود.

در زمان نگارش این مقاله،  بازۀ قیمتی کیف پول در کشور 3.380.000 الی 10.700.00 تومان و از فروشگاه های مختلف قابل تهیه است.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

جدول مقایسۀ بهترین لجرها در سال 2022

کیف پول های سخت افزاری شرکت لجر دارای کیفیت و امنیت بالایی هستند که در سه مدل لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S plus) با قیمت ها و البته ویژگی های متفاوت در بازار موجود هستند. البته، از آنجایی که ما در این مقاله بهترین لجرهای سال 2022 را بررسی کرده ایم، در این بخش نیز تنها به مقایسۀ لجر نانو اس پلاس (محصول جدید شرکت لجر) و لجر نانو ایکس خواهیم پرداخت. لجر نانو اس امنیت و قابلیت های خوبی را دارا می باشد که می تواند نیاز طیف گسترده ای از کاربران را پوشش دهد.

 

 

Ledger Nano X

 

Ledger Nano S Plus

 

امکان نصب اپلیکیشن روی کیف پول تا صد عدد

 

امکان نصب اپلیکیشن روی کیف پول تا صد عدد

 

امکان مدیریت بیش از 5.500 کوین و توکن با کمک برنامۀ Ledger Live از طریق کامپیوتر و گوشی موبایل

 

 

امکان مدیریت بیش از 5.500 کوین و توکن با کمک برنامۀ Ledger Live از طریق کامپیوتر و گوشی موبایل

 

سازگار با بیش از پنجاه کیف پول

 

سازگار با بیش از پنجاه کیف پول

 

امکان تنظیم پین کد

 

امکان تنظیم پین کد

 

دارای 24 عبارت امنیتی برای بازیابی

 

دارای 24 عبارت امنیتی برای بازیابی

 

دارای بلوتوث

 

–         

 

دارای صفحۀ نمایش 64 * 128

 

دارای صفحۀ نمایش 64 * 128

 

دارای اتصال دهندۀ USB تایپ C

 

دارای اتصال دهندۀ  USB تایپ C

 

باتری صد میلی آمپری، با قابلیت نگهداری شارژ باتری برای هشت ساعت در حالت Standby

 

بدون باتری

 

72mm * 18.6mm * 11.75mm

سایز کیف پول

 

62.39mm * 17.40mm * 8.24mm

سایز کیف پول

 

دارای 34 گرم وزن

 

دارای 21 گرم وزن

 

قیمت 149 یورو

 

قیمت 79 یورو

 

سطح گواهینامۀ امنیتی CC EAL5+

 

سطح گواهینامۀ امنیتی CC EAL5+

برنامۀ جانبی لجر لایو (Ledger Live)

برای آنکه بتوانید در تمام مدل ها از کیف پول لجر استفاده کنید، به برنامۀ جانبی لجر لایو نیاز خواهید داشت که باید آن را روی دستگاه خود نصب کنید. کاربران می توانند این برنامه را در نسخه های ویندوز، مک و لینوکس برای کامپیوتر و همچنین اندروید و IOS برای موبایل دریافت کنند. برای آنکه مطمئن شوید فایل اصلی برنامه را دریافت می کنید، بهترین کار این است که فایل نصبی برنامه را از یک منبع معتبر یعنی سایت لجر (www.ledger.com) دانلود کنید.

اما برای چه کاری به برنامۀ لجر لایو نیاز پیدا خواهید کرد؟ همان طورکه پیش از این گفته شد، شما می توانید حدودا صد اپلیکیشن را روی کیف پول لجر مدل Nano X و Nano S plus نصب کنید که این اپلیکیشن ها شامل کیف پول ارزهای دیجیتال مختلف، صرافی های غیرمتمرکز و… هستند. به عنوان مثال، اگر شما قصد داشته باشید که بیت کوین خود را در کیف پول لجر نگهداری کنید، لازم است پس از تهیۀ دستگاه کیف پول، برنامۀ لجر لایو را روی گوشی موبایل و یا سیستم کامپیوتر خود نصب کنید و پس از اتصال کیف پول به برنامه (از طریق کابل یا بلوتوث)، در برنامۀ لجر لایو به دنبال اپلیکیشن ارز دیجیتال موردنظر خود گشته و آن را نصب کنید. با این کار، امکان ساخت کیف پول بیت کوین روی دستگاه کیف پول سخت افزاری مهیا خواهد شد. درصورتی که بخواهید ارز دیجیتال دیگری را در کیف پول خود داشته باشید، باز هم باید اپلیکیشن مربوط به آن رمزارز را نصب کرده و سپس با ساخت کیف پول در دستگاه سخت افزاری کیف پول، رمزارزهای خود را دریافت کنید.

خلاصۀ مراحل استفاده از برنامۀ لجر لایو

 • نصب برنامۀ لجر لایو؛
 • اتصال کیف پول به برنامۀ لجر لایو؛
 • نصب اپلیکیشن ارز دیجیتال موردنظر در برنامۀ لجر لایو؛
 • ساخت کیف پول برای ارز دیجیتال موردنظر از طریق دستگاه سخت افزاری کیف پول لجر (و یا استفاده از آن درصورتی که پیش از این کیف پول را ساخته باشید).

کدام کیف پول سخت افزاری لجر برای شما بهتر است؟

اگر در حال مطالعۀ این مقاله هستید، به احتمال زیاد یکی از کاربران بازار ارزهای دیجیتال هستید و با کیف پول ها آشنایی دارید اما سوالی که پیش می آید این است که کدام نوع از کیف پول های لجر برای شما مناسب تر هستند؟ پیش از پاسخ دادن به این سؤال اجازه دهید این موضوع را مطرح کنیم که آیا داشتن کیف پول سخت افزاری برای شما ضرورت دارد یا خیر؟ بد نیست بدانید تعداد زیادی از کیف پول های نرم افزاری با امنیت بالا وجود دارند که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته اند. پس درصورتی که شما دارایی زیادی ندارید و به امنیت مناسب در کیف پول های معتبر بسنده می کنید، نیازی به هزینه کردن برای خرید کیف پول سخت افزاری لجر ندارید.

اما درصورتی که دارایی شما بیش از 15.000.000 تومان است، بهتر است که برای بالابردن امنیت دارایی های خود به فکر یک کیف پول سخت افزاری باشید. از آنجایی که ما در این مقاله به بررسی بهترین کیف پول های سخت افزاری لجر (بهترین لجرها) پرداخته ایم، خواهیم گفت که کدام نوع لجر برای شما مناسب تر است.

شاید با خود فکر کنید که مدل لجر نانو اس (و حتی لجر نانو اس پلاس) به دلیل قیمت پایین تری که دارد، گزینۀ مناسبی برای خرید نیست اما این طور نمی باشد. ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط هر دو کیف پول مشابه هستند و مدل های مختلف این کیف پول از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. بنابراین، اگر شخصی قصد هولد کردن رمزارزهای خود را دارد و قصد دارد پس از خرید ارزهای دیجیتال آن ها را برای مدت طولانی نگهداری کند، درواقع از کیف پول به عنوان یک ابزار برای نگهداری از دارایی های خود استفاده می کند (که امنیت بالایی دارد)، چنین شخصی می تواند با پرداخت مبلغ پایین تر، کیف پول لجر نانو اس را تهیه کند. در مقابل، شخصی که فعالیت بیش تری در بازار دارد، می تواند به کمک صفحۀ نمایش بزرگ تر مدل لجر نانو ایکس و یا حتی لجر نانو اس پلاس، دارایی های خود را راحت تر مدیریت کند. برای انتخاب کیف پول مناسب در میان بهترین لجرها، بهتر است که ویژگی های هرکدام از کیف پول ها را بررسی کرده و با توجه به نوع فعالیت خود، بهترین لجر را انتخاب کنید.

 کلام آخر

برای شروع فعالیت در بازار رمزارزها باید به فکر یک کیف پول مناسب برای فعالیت خود باشید. معنای کیف پول مناسب می تواند برای هر کاربر متفاوت باشد. با این حال، رمزارزهای پشتیبانی شده توسط کیف پول، امنیت، رابط کاربری و… از مهم ترین مسائلی هستند که هر کاربری باید به آن ها توجه کافی داشته باشد. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که نگهداری ارزهای دیجیتال حتی از خرید آن ها نیز اهمیت بیش تری دارد. پس، نباید فراموش کرد که انتخاب کیف پول می تواند نقش اساسی در تجربۀ فعالیت شما در بازار رمزارزها ایفا کند. برای آنکه کیف پول مناسبی را تهیه کنید، فارغ از نوع و برند کیف پول، باید با مفاهیمی در حوزۀ رمزارزها آشنا باشید، کارکرد شبکۀ بلاک چین و ارزهای دیجیتال را بشناسید و امنیت در این حوزه را درک کنید.

بهترین راه برای این کار شرکت در یک دورۀ آموزش ارز دیجیتال است که هم دانش شما برای فعالیت در بازار و تریدکردن را افزایش می دهد و هم به شما کمک خواهد کرد که با ابزار و مفاهیمی که سروکار دارید آشنا شوید. ما سعی کردیم در این مقاله شما را با بهترین کیف پول های سخت افزاری لجر آشنا کنیم و مقایسه ای بین بهترین لجرها انجام دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری در هنگام خرید داشته باشید.

سؤالات متداول

کیف پول سخت افزاری یکی از انواع کیف پول های رایج در میان کاربران بازار ارزهای دیجیتال است که کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین نگهداری می کند و به همین دلیل نفوذ به اطلاعات چنین کیف پولی تقریباً غیرممکن است.

کاربران و فعالان بازار ارزهای دیجیتال می توانند کیف پول لجر نانو ایکس (Ldger Nano X)، لجر نانو اس (Ledger Nano S) و یا لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S plus) را در بازار تهیه کنند.

بهترین کیف پول لجر برای هرکاربر می تواند متفاوت باشد. از آنجایی که تعداد رمزارزهایی که توسط این کیف پول پشتیبانی می شوند در کنار بسیاری دیگر از ویژگی های این کیف پول ها در همه مدل ها مشابه هستند، بهتر است برای پیداکردن بهترین و مناسب ترین مدل متناسب با نیاز خودتان به ویژگی هرکدام از کیف پول های لجر توجه داشته باشید.

لجر لایو یک برنامۀ جانبی است که برای مدیریت دارایی کاربران روی کیف پول سخت افزاری لجر مورد استفاده قرار می گیرد.

صفحۀ نمایش بزرگ تر در لجر نانو ایکس و لجر نانو اس پلاس (در مقایسه با لجر نانو اس)، استفاده از قابلیت بلوتوث در مدل لجر نانو ایکس، باتری موجود در مدل لجر نانو ایکس و امکان نصب حدود صد اپلیکیشن به طور هم زمان روی لجر نانو اس پلاس و لجر نانو ایکس (لجر نانو اس تنها 3 الی 6 برنامه را در خود جای می دهد)، عمدۀ تفاوت موجود میان مدل های مختلف لجر است.

ادامه مطلب
کیف پول کول بیتکس
کیف پول کول بیتکس (coolbitx) چیست؟...

معرفی کیف پول کول بیتکس

کول بیتکس یکی از معتبرترین شرکت های سازنده کارت های اعتباری است و به تازگی برای اولین بار کیف پول سخت افزاری را با نام Coolwallet به بازار عرضه کرده است. استفاده از کیف پول های سخت افزاری یکی از ایمن ترین راه ها برای نگهداری، ارسال، دریافت و مدیریت انواع ارزهای دیجیتال به شمار می آید. این کیف پول در سال 2016 مدل S Coolwallet را به بازار عرضه کرده است. این کیف پول از نظر ظاهری طرحی شبیه به یک کارت اعتباری دارد و در مقایسه با سایر رقبا متفاوت است. برای کار با این کیف پول سخت افزاری به سیستم عامل اندروید 6 به بالا و سیستم عامل iOS 11 به بالا نیاز خواهید داشت.

ویژگی های کیف پول کول بیتکس

 1. این کیف پول دارای نرم افزار موبایلی است و به کاربران امکان ردیابی دارایی هایشان را می دهد.
 2. کیف پول نرم افزاری کول بیتکس از طریق بلوتوث به دستگاه سخت افزاری Coolwallet S متصل می شود.
 3. این کیف پول مناسب معامله گران DeFi است.
 4. این کیف پول به تنهایی یک پلتفرم صرافی نیست، اما به صرافی های غیرمتمرکز متصل می شود.
 5. امکان خرید و فروش مستقیم ارز از طریق این کیف پول فراهم است.
 6. Coolwallet S اندازه ای مشابه کارت های اعتباری دارد.
 7. این کیف پول 99 دلار قیمت گذاری شده و نسبتاً قیمت بالایی دارد.

علاوه بر تمام ویژگی های ارائه شده در این کیف پول، این کیف پول دیجیتالی سخت افزاری مزایا و معایبی دارد که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم:

مزایای کول بیتکس

 1. استفاده از آن برای کاربر ساده است.
 2. امکان استفاده در هر زمان و مکانی وجود دارد.
 3. امکان ردیابی وضعیت دارایی های رمزنگاری شده فراهم است.
 4. از سیستم شناسایی دوعاملی پشتیبانی می کند.
 5. کول بیتکس کیف پول نرم افزاری امن و مطمئنی است.
 6. دانلود نرم افزار این کیف پول رایگان است.
 7. نرم افزار CoolBitX از طریق بلوتوث به Coolwallet S متصل می شود و نیازی به سیم نیست.
 8. کیف پول سخت افزاری Coolwallet S از طریق شارژر بی سیم شارژ می شود.
 9. امکان تبدیل ارزها به یکدیگر بدون نیاز به استفاده از صرافی فراهم شده است.
 10. این کیف پول طراحی زیبا و اندازه کوچکی دارد.
 11. Coolwallet S در برابر آب و حرارت مقاوم بالایی دارد.
 12. امکان اتصال به صرافی های غیرمتمرکز را دارد.
 13. برای معامله گران حرفه ای که به دنبال امنیت و حریم خصوصی هستند، مناسب است.

معایب کول بیتکس

 1. باتری این کیف پول کوچک است.
 2. در مقایسه با رقبا ارزهای کمی را پوشش می دهد.
 3. راه اندازی دستگاه کمی دشوار است.
 4. این کیف پول منبع باز نیست.

آموزش نصب و استفاده از کیف پول کول بیتکس

برای شروع کار با این کیف پول ابتدا لازم است این کیف پول سخت افزاری را تهیه و سپس دستگاه را به نرم افزار موبایلی آن متصل کنید. برای این کار مانند مراحل زیر عمل کنید.

آموزش نصب

گام اول: دانلود و نصب

 1. پس از تهیه دستگاه، نوبت به دانلود و نصب اپلیکیشن موبایلی می رسد.
 2. Coolbitx را می توانید از App Store و Goolpaly دانلود کنید.

کیف پول کول بیتکس

گام دوم: شارژ دستگاه

 1. پس از نصب برنامه، دستگاه کیف پول کول والت را در شارژر قرار دهید.
 2. به طورکلی لازم است کیف پول خود را در طول زمان نصب و راه اندازی ابتدایی و هنگام به روزرسانی سیستم عامل در شارژ قرار دهید.
 3. یک با شارژ کامل دستگاه 4 ساعت طول می کشد و برای 2 تا 3 هفته باقی می ماند.

گام سوم: جفت کردن دستگاه ها

 1. اپلیکیشن این کیف پول را باز کرده و کیف پول و اپلیکیشن را از طریق بلوتوث با یکدیگر جفت کنید.
 2. مراحل را به ترتیب سپری کرده و رمز عبور یک بار مصرف را وارد کنید.
 3. در آخر نیز با فشاردادن دکمه روی کارت خود (کیف پول)، جفت شدن کارت و اپلیکیشن را نهایی کنید.

کیف پول کول بیتکس

گام چهارم: ساخت کیف پول

 1. برای ساخت یک کیف پول جدید، لازم است یک عبارت بازیابی 12، 18 یا 24 کلمه ای تولید کنید.
 2. بهتر است برای بالابردن سطح امنیتی کیف پول خود از عبارت بازیابی 24 کلمه استفاده کنید.
 3. عبارت بازیابی ارائه شده را در مکانی امن یادداشت کنید و دور از دسترس دیگران قرار دهید.
 4. این عبارت بازیابی به عنوان پشتیبان برای اطلاعات دستگاه شما عمل می کند.
 5. درصورت مفقود یا دزدیده شدن موبایل می توانید از طریق عبارت بازیابی کیف پول خود را بازیابی کنید.
 6. عبارت بازیابی تنها یک مرتبه به شما نمایش داده می شود.
 7. هنگام نوشتن هریک از موارد عبارت بازیابی دقت کافی داشته باشید.
 8. ترتیب عبارات اهمیت دارد.

گام پنجم: تأیید عبارت بازیابی

 1. در این مرحله، یک فرایند تأیید عبارت بازیابی در اپلیکیشن موبایلی کیف پول به شما نمایش داده می شود.
 2. این مرحله برای اطمینان از این است که عبارت بازیابی را به درستی یادداشت کرده باشید.
 3. سپس از شما خواسته می شود تمام اعداد موجود در عبارت بازیابی خود را جمع کرده و پاسخ را تایپ کنید.
 4. در آخر، برای تأیید مراحل انجام شده روی گزینه «Verify» ضربه بزنید.

آموزش دریافت ارز دیجیتال در کیف پول کول بیتکس

زمانی که قصد دریافت ارز دیجیتال و یا انتقال ارز به این کیف پول را دارید، تنها کافی ا ست مانند مراحل زیر عمل کنید.

1. ابتدا از طریق صفحه اصلی کیف پول، ارزی که قصد دریافت آن را دارید، انتخاب کنید و روی گزینه «Receive» ضربه بزنید.

2. در این بخش بارکدی به شما نمایش داده می شود.

3. این بارکد آدرس مستقیم کیف پول ارز انتخابی شما در کول بیتکس است.

4. همچنین در قسمت پایین بارکد، آدرس کیف پول به صورت حروف به شما نمایش داده می شود.

 • توجه داشته باشید که آدرس هر ارز اختصاصی است و تنها ارز مربوط را به این آدرس ارسال کنید.

 

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول کول بیتکس

اگر قصد ارسال بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده را در این کیف پول داشته باشید، لازم است پس از راه اندازی و جفت کردن دستگاه و اپلیکیشن مانند مراحل زیر عمل کنید:

1. ابتدا کیف پول سخت افزاری خود را روش کرده و سپس به اپلیکیشن متصل کنید.

کیف پول کول بیتکس

2. ارزی که قصد دریافت آن را دارید، انتخاب کرده و گزینه «Send» را لمس کنید.

3. سپس آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید / اسکن کنید.

4. در این مرحله میزان ارزی که قصد ارسال آن را دارید، وارد کنید.

کیف پول کول بیتکس

5. در پایان، گزینه «Send» را لمس کرده و جزئیات تراکنش را بادقت بررسی کنید.

کیف پول کول بیتکس

 • درصورت صحت جزئیات تراکنش، فرایند ارسال را تکمیل کنید.

کیف پول کول بیتکس

نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر در کیف پول کول بیتکس

تیم توسعه دهنده این کیف پول با Shapeshift کار می کند. این امر به کاربران کیف پول امکان می دهد تا ارزهای دیجیتال خود را با یکدیگر مبادله کنند. برای این کار مانند مراحل زیر عمل کنید:

1. ابتدا از طریق بخش «Send» کیف پول خود به تب «Exchange» موجود در بالای صفحه بروید.

2. سپس از قسمت بالای صفحه از طریق گزینه «From» ارزی که قصد تبدیل آن را دارید، انتخاب کنید.

3. سپس از طریق گزینه «To» ارزی که قصد دریافت آن را دارید، انتخاب کنید.

 • در این بخش میزان کارمزد شبکه نیز قابل مشاهده است.

کیف پول کول بیتکس

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در کیف پول کول بیتکس

کیف پول سخت افزاری Coolwallet S یک کیف پول چند ارزی است و علاوه بر بیت کوین به کاربران امکان ذخیره و نگهداری تعدادی زیادی از ارزهای محبوب دیگر را نیز می دهد.

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Litecoin
 4. XRP
 5. Bitcoin Cash
 6. Horizen
 7. ICX
 8. استیبل کوین های معروف
 9. تمام توکن های شبکه ERC20

امنیت کیف پول کول بیتکس

براساس ادعای وب سایت رسمی این کیف پول، تیم توسعه دهنده این کیف پول، برای اطمینان از یکپارچگی دستگاه و افزایش ایمنی وجوه ذخیره شده در آن، از تمام تکنیک های امنیتی شناخته شده استفاده کرده است. برخلاف کیف پول های سخت افزاری USB که مستعد حملات فیشینگ و زنجیره تأمین (Supply chain attacks) هستند، کول بیتکس از یک فرایند امنیتی چندلایه و مقاوم در برابر دست کاری هکرها استفاده می کند.

عناصر امنیتی: کلیدهای خصوصی کاربران به طور امن در S.E دارای گواهی CC EAL5+/6+ ذخیره می شود. درنهایت کلیدهای خصوصی کاربران هرگز کیف پول کول بیتکس را ترک نمی کنند.

رمزنگاری بلوتوث: اتصال بلوتوث تنها زمانی امکان پذیر می شود که کیف پول شما روشن بوده و در فاصله حداکثر 10 متری از موبایل قرار داشته باشد. برای افزایش امنیت این اتصال، در طراحی ارتباط Coolwallet S و موبایل شما از رمزگذاری AES256 و یک رمز عبور اختصاصی استفاده شده است.

سیستم شناسایی دوعاملی 1+2: نرم افزار و کیف پول کول بیتکس از مجموعه ای از مراحل تأیید بیومتریک، بصری و دکمه فیزیکی استفاده می کنند. این امر سبب می شود تا کنترل کامل کیف پول خود را در دست داشته و از صحت و اعتبار تراکنش اطمینان حاصل کنید.

فناوری ضد دست کاری: Coolwallet از یک فرایند «فشرده سازی سرد» استفاده می کند. این فرایند نصب دستگاه های ره گیری را که امکان تغییر جزئیات تراکنش آن ها توسط هکرها می شود غیرممکن می کند. نازک بودن این کیف پول سبب می شود تا هیچ فضای اضافی روی برد مدار آن وجود نداشته و ایجاد هرگونه تغییری روی آن کاملاً قابل مشاهده باشد.

کارمزد کیف پول کول بیتکس

این کیف پول هنگام ارسال و تبدیل ارز، کارمزدی از کاربران خود دریافت نمی کند، اما این بدان معنا نیست که کاربران هیچ کارمزدی را پرداخت نمی کنند؛ زیرا کارمزد مربوط به تأیید تراکنش ها مربوط به ماینرهای تأییدکننده تراکنش بوده و ارتباطی به نوع کیف پول ندارد.

مقایسه کیف پول کول بیتکس با سایر کیف پول های سخت افزاری محبوب

کیف پول های سخت افزاری متعددی در بازار موجود هستند، اما به طورکلی هرکدام از آن ها ویژگی ها و امکانات تقریباً مشابهی را ارائه می دهند. در جدول زیر کیف پول کول بیتکس (مدل S و Pro) با سایر کیف پول های سخت افزاری محبوب مقایسه شده است.

امکانات و ویژگی ها Coolwallet S Coolwallet Pro Ledger Nano S Ledger Nano X Trezor One Trezor Model T Coldcard (MK3)
قیمت 99 $ 149 $ 59 $ 119 $ 79 $ 169.99 $ 119 $
سال عرضه 2018 2021 2016 2019 2014 2018 2017
شرکت سازنده CoolBitX Inc CoolBitX Inc Ledger SAS Ledger SAS SatoshiLabs s.r.o SatoshiLabs s.r.o Coinkite Inc
رابط دستگاه بلوتوث بلوتوث USB Micro-B USB C، بلوتوث USB Micro-B USB C، MicroSD USB Micro-B، MicroSD
Air-gapped +
باتری Lithium Ion 15 میلی آمپر Lithium Ion 15 میلی آمپر Lithium Ion 100 میلی آمپر
منبع باز (سخت افزار و Firmware)

 

 

 

 

 

 

 

 

+

 

 

+

+

 

 

+

 

+

 

 

+

کنترل کننده STM32F042 STM32WB55 STM32F205RE STM32F427VIT6 STM32L496RGT6
عنصر امنیتی CC EAL6+ CC EAL6+ ST31H320 ST33J2M0 ATECC608A
نرم افزار رسمی اندروید و iOS اندروید و iOS اندروید و دسکتاپ اندروید، iOS و دسکتاپ اندروید و دسکتاپ اندروید و دسکتاپ
نوع صفحه نمایش elnk B/W elnk B/W LED LED LED LCD لمسی LED
اندازه صفحه نمایش 13.5*22.5 13.5*22.5 32*128 64*128 64*128 240*240 64*128
وزن 6 gr 6 gr 16.2 gr 34 gr 12 gr 22 gr 34 gr

نتیجه گیری

کیف پول کول بیتکس یکی از برترین و قابل اعتمادترین کیف پول های سخت افزاری در بازار است. این کیف پول با طراحی بی نظیر و ارائه ویژگی های امنیتی منحصربه فرد یکی از گزینه های اصلی برای ذخیره طولانی مدت وجوه رمزنگاری شده است.

سوالات متداول

این کیف پول یک کیف پول سخت افزاری برای نگهداری، ارسال، دریافت، خرید و فروش ارزهای دیجیتال محبوب است.

این کیف پول از ارزهای محبوبی مانند Bitcoin، EthereuM، LitecoiN، XRP، Bitcoin Cash، Horizen، ICXt، استیبل کوین های معروف و تمام توکن های شبکه ERC20 پشتیبانی می کند.

بله این کیف پول سخت افزاری برای افزایش امنیت داده ها و وجوه کاربران از تمام فناوری های موجود در این حوزه استفاده می کند.

اندازه مناسب، اتصال از طریق بلوتوث، امنیت بالا، امکان شارژ بی سیم، طراحی زیبا و فراهم بودن امکان خرید و فروش ارز از مهم ترین مزایای این کیف پول است.

این کیف پول نوعی کیف پول سخت افزاری است، اما برای مدیریت دارایی به یک نرم افزار موبایلی اختصاصی متصل می شود. این نرم افزار در تمام گوشی های اندرویدی و اپل دانلود می شود و کاربران می توانند از طریق بلوتوث به نرم افزار این کیف پول متصل شوند.

ادامه مطلب
کیف پول Bitbox
کیف پول بیت باکس Bitbox چیست؟...

بدون شک اگر شما از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال باشید و قصد استخراج رمزارزها را داشته باشید، نیازمند به استفاده از کیف پول های دیجیتال خواهید بود.  بهترین انتخاب برای شما کیف پول های سخت افزاری است، زیرا این کیف پول ها گزینه ای ایمن و در عین حال ایده آل برای نگهداری رمزارزها می باشد و شما می توانید تا هر زمان که می خواهید بدون هیچ گونه نگرانی پول های خود را در این کیف پول ها ذخیره کنید. اما همین کیف پول های سخت افزاری نیز انواع مختلف و برندهای مختلف دارد که در صورتیکه به درستی انتخاب نشود ممکن است مورد حمله کلاهبرداران اینترنتی قرار گیرد؛ ما در این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال، قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از انواع این کیف پول ها به نام کیف پول بیت باکس آشنا کنیم؛ اگر شما نیز قصد آشنایی با این کیف پول را دارید تا انتها این مقاله را دنبال کنید.

معرفی کیف پول بیت باکس

کیف پول بیت باکس نیز مانند سایر کیف پول های سخت افزاری به گونه ای طراحی شده است تا شما بتوانید به راحتی و با خیالی راحت رمز ارزهای خود را در آن ذخیره کنید.

ذخیره سازی ارزهای دیجیتال در این کیف پول مانند سایر کیف پول های سخت افزاری با امنیت بالا، در محیطی آفلاین و بدون هر نوع کنترلی صورت می گیرد و هیچ فردی جز شما به کیف پولتان دسترسی نخواهد داشت و از حمله هکران و سودجویان در امان خواهید بود.

کیف پول بیت باکس با یک نرم افزار متن باز کار می کند و به راحتی می توانید تغییرات دلخواه خود را بر روی نرم افزار آن پیاده سازی کنید. همچنین پشتیبان گیری آن نیز از طریق میکرو USB انجام می شود.

این کیف پول سخت افزاری توسط شرکت Shift Cryptosecurity که یک شرکت سوئیسی است ساخته شده است و یک کیف پول شفاف و بهینه برای ذخیره سازی بیت کوین می باشد.

مشخصات ظاهری:

کیف پول بیت باکس نیز مانند هر کیف پول سخت افزاری دیگری از قسمت های مختلف تشکیل شده است؛ در ادامه به معرفی و بررسی مشخصات ظاهری آن می پردازیم:

 • بدنه شفاف، ساخته شده از شیشه های ضد گلوگله برای جلوگیری از آسیب دیدن کیف پول در برابر ضربات مختلف
 • داشتن چراغ در قسمت بدنه مانند فلش مموری
 • هک شدن لوگو شرکت در قسمت پشت کیف پول
 • امکان آویزان کردن به یک جاسوییچی

ویژگی های کیف پول بیت باکس

 • کیف پول سخت افزاری با طراحی مشابه فلش مموری
 • سایز کوچک و قابل حمل
 • راه اندازی بسیار ساده با اتصال به USB
 • امکان پشتیبان گیری آفلاین و ریکاوری تنها با استفاده از میکروSD
 • دارای کلیدهای خصوصی بر روی یک چیپ که با امنیت بسیار بالا نگهداری و مانع از استخراج فیزیکی می شود؛ طول عمر این کلیدها حدود 50 سال است.
 • دارای بدنه شیشه ای ضد گلوله برای محافظت در برابر هر ضربه ای
 • امکان تاییدیه هوشمند و اپ موبایل برای تاییدیه دوم
 • سازگار با Tor و Tails OS برای محافظت از حریم شخصی
 • دارای نرم افزار اختصاصی متن باز با قابلیت تغییرات دلخواه و امنیت بسیار بالا

برای انتخاب درست کیف پول دانستن مزایا و معایب آن اهمیت بالایی دارد؛ در ادامه به بررسی مزایا و معایب کیف پول بیت باکس می پردازیم:

مزایای این کیف پول

 • سایز مناسب و قابل حمل مانند فلش مموری
 • بدنه شفاف شیشه ای ضد گلوله، مقاوم در برابر ضربه
 • امنیت بسیار بالا
 • فعال سازی آسان یا اتصال ساده به میکروUSB
 • امکان پشتیبان گیری آفلاین و ریکاوری در هر زمان و مکان با استفاده از میکروSD
 • دارای نرم افزار اختصاصی برای کاهش خطر و ریسک و بالابردن امنیت
 • دارای کلید خصوصی با امنیت بسیار بالا

معایب این کیف پول

 • قیمت نسبتاً بالا نسبت به برخی از کیف پول های سخت افزاری
 • پشتیبانی کردن از تعداد محدودی از رمز ارزها

راهنمای نصب و استفاده از کیف پول بیت باکس

کار کردن با کیف پول بیت باکس نیز مانند سایر کیف پول ها روش خاص خود را دارد؛ اما می توان گفت که کار کردن با این کیف پول نسبتاً آسان است.

در ادامه به آموزش گام به گام کار کردن با این کیف پول سخت افزاری می پردازیم:

آموزش نصب

1. دانلود نرم افزار

2. ابتدا نرم افزار بیت باکس را دانلود و نصب نمایید؛ این نرم افزار در 4 نسخه ویندوز ”Windows“، ”مکینتاش ”MAC“، لینوکس ”Linux” و همچنین اندروید”Android” وجود دارد و می توان حتی به راحتی آن را در گوشی های اندروید خود دانلود و نصب نمایید؛ همچنین توجه کنید که برای دانلود نسخه اورجینال این نرم افزار حتماً از سایت های معتبر، سایت رسمی و یا گوگل پلی استفاده کنید. این نرم افزار به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی اقدام به راه اندازی و سپس ارسال و دریافت رمز ارز و سایر فعالیت های مربوط به ارزهای دیجیتال نمایید.

3. در خصوص نسخه ویندوز این نرم افزار نیز دقت کنید که تنها نسخه 64 بیتی آن در دسترس است و اگر سیستم عامل شما 32 بیت است باید از طریق تلفن همراهتان اقدام به فعال سازی آن نمایید.

4. پس از انتخاب سیستم عاملتان، نرم افزار را دانلود، نصب و راه اندازی کنید.

5. راه اندازی کیف پول بیت باکس

پس از دانلود و نصب نرم افزار، برای راه اندازی آن کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

آموزش راه اندازی

1. ابتدا نرم افزاری که دانلود کرده اید را اجرا کنید.

2. طبق تصویر زیر از شما خواسته می شود که کیف پول خود را به سیستم خود متصل کنید.

کیف پول Bitbox

3. پس از اتصال از شما خواسته می شود که برای ایجاد کیف پول بر روی گزینه ”Create A New Wallet” کلیک کنید.

کیف پول Bitbox

4. در این قسمت با کلیک بر روی گزینه ”Set Password” می توانید به راحتی برای کیف پولتان یک رمز عبور مشخص کنید.

کیف پول Bitbox

کیف پول Bitbox

5. در این مرحله پس از تعیین کردن رمز عبور، صفحه ای جدید به شما نمایش داده می شود، که در این صفحه باید بر روی گزینه Upgrade کلیک کنید تا کیف پول شما مطابق با آخرین ورژن موجود در بازار آن، به روز رسانی شود.

کیف پول Bitbox

6. با انتخاب گزینه Upgrade از شما خواسته می شود که انگشت خود را به مدت 3 ثانیه (مطابق تصویر) بر روی دکمه موجود در کیف پول فشار دهید و سپس رها کنید.

کیف پول Bitbox

7. پس از اتمام آپدیت باید یکبار رمز عبوری که در مرحله اول برای کیف پول خود وارد کرده بودید را وارد کنید.

8. حال در این مرحله (مطابق تصویر) از شما خواسته می شود که یک رمز عبور برای زمان ریکاوری شدن کیف پول وارد کنید.

9. مطابق تصویر زیر در بخش اول ابتدا باید یک نام وارد کنید.

10. در بخش دوم یک گذرواژه که باید با گذرواژه قبلی شما که برای ورود کیف پول انتخاب کردید، متفاوت باشد، را وارد کنید.

11. در بخش سوم گذرواژه انتخابیتان را مجدد وارد کنید.

12. قوانین را با کلیک بر روی هر کادر و فعال کردن تیک آن، تایید کنید.

کیف پول Bitbox

13. پس از تایید مراحل باید صبر کنید تا کیف پول شما ایجاد شود؛ پس از فعال سازی کیف پول شما می توانید از آن پس ارزهای دیجیتال خود را در آن ذخیره کنید.

نحوه ارسال ارز دیجیتال با کیف پول بیت باکس

نحوه ارسال ارز دیجیتال در این کیف پول بسیار ساده و مطابق زیر صورت می گیرد:

1. در مرحله اول رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2. پس از انتخاب رمز ارز مورد نظرتان، بر روی آن کلیک کنید. با کلیک بر روی ارز دیجیتال انتخابیتان دو گزینه ”Receive” و ”Send” را مشاهده خواهید کرد که برای ارسال باید بر روی گزینه ”Send” که به معنی همان ارسال است کلیک کنید.

کیف پول Bitbox

3. در ادامه باید مقادیر تعریف شده مانند مقدار ارز دیجیتال انتقالی و همچینین آدرس مقصد را وارد کنید.

4. غیر فعال بودن گزینه ارسال به این معناست که موجودی حساب شما خالی است یا مقدار آن کافی نیست.

نحوه دریافت از کیف پول بیت باکس

روش دریافت از این کیف پول سخت افزاری نیز مانند نحوه ارسال بسیار آسان و مطابق مراحل زیر است:

1. رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

2. مانند مرحله ارسال پس از انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر دو گزینه ”Receive” و ”Send” را مشاهده خواهید کرد؛ در این مرحله باید بر روی گزینه ”Receive” یا همان دریافت کلیک کنید.

3. پس از انتخاب گزینه ”Receive”، آدرس کوینی که انتخاب کرده اید به شما نمایش داده می شود. حال کافیست آدرس را برای فرستنده ارسال کرده و منتظر باشید.

کیف پول Bitbox

بازیابی کیف پول بیت باکس

برای بازیابی کیف پول حذف شده نیاز است که قبلاً یک نسخه پشتیبان یا همان بک آپ از آن درون یک حافظه جانبی ذخیره داشته باشید؛ در ادامه به بازیابی کیف پول از طریق نسخه پشتیبان آن می پردازیم:

1. حافظه جانبی که نسخه پشتیبان کیف پول را در ان ذخیره کرده اید به کیف پول خود متصل کرده و آن را به سیستم وصل کنید.

2. پس از متصل کردن آن به سیستم، نرم افزار بیت باکس را اجرا کنید.

3. حال دو گزینه Create A New Wallet و Restore Wallet Frome Backup برای شما نمایش داده می شود، که در اینجا برای بازیابی بر روی گزینه Restore Wallet Frome Backup کلیک کنید.

کیف پول Bitbox

4. در ادامه رمز عبور بک آپ خود را که قبلاً انتخاب کرده بودید را وارد کنید و منتظر بمانید تا عملیات ریکاوری کیف پول شما با موفقیت به اتمام برسد.

5. پس از به پایان رسیدن ریکاوری و زمانی که کیف پول شما بارگزاری شد می توانید از آن استفاده کنید.

نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر

در خصوص تبدیل ارزها به یکدیگر در این کیف پول سخت افزاری تاکنون روشی وجود ندارد و از کیف پول بیت باکس تنها می توان به عنوان یک روش نگهداری سرد استفاده کرد و برای انتقال دارایی هایتان در این کیف پول باید آن ها را به یکی از کیف پول های نرم افزاری یا صرافی های آنلاین انتقال دهید.

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این کیف پول

در حال حاضر تنها چندین ارز دیجیتال در کیف پول بیت باکس پشتیبانی می شود، اما طبق گفته شرکت سازنده قرار است که در آینده ارزهای بیشتری توسط این کیف پول مورد پشتیبانی قرار گیرد. ارزهایی که توسط این این پول پشتیبانی می شوند عبلارتند از:

 • بیت کوین (BTC)
 • اتریوم (ETH، ETC، و توکن های ERC20)
 • لایت کوین (LTC)

پشتیبانی کردن از سایر ارزهای دیجیتال توسط این کیف پول، در آینده به دلیل ماهیت متن باز بودن نرم افزار بیت باکس به سرعت (با آپدیت کردن Firmware) امکان پذیر خواهد بود.

امنیت کیف پول بیت باکس

همانطور که می دانید همه کیف پول های سخت افزاری از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ کیف پول سخت افزای بیت باکس نیز همانند سایر کیف پول های سخت افزاری امنیت بسیار بالایی دارد و به شما این امکان را می دهد که با خیالی راحت ارزهای دیجیتال خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید.

به دلیل سازگاری با استاندارد جهانی تأیید هویت دو مرحله ای (FIDO Universal 2nd Factor)قادر خواهید بود حساب های خود را در گوگل، فیس بوک، Dropbox، GitHub و… امن کنید.

دارای رمز مجزا برای پشتیبان گیری بر روی میکروSD است؛ این رمز 12 کلمه ای است و برای امنیت و در دسترس نبودن بهتر است آن را بر روی کاغذ یادداشت کنید.

با فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای این کیف پول از قسمت تنظیمات می توانید امنیت کیف پولتان را افزایش دهید. برای رفتن به تنظیمات کافیست مطابق مراحل زیر عمل کنید:

فعال سازی هویت دو مرحله ای

 1. وارد نرم افزار شوید.
 2. از سمت چپ برنامه گزینه Manage Wallet را انتخاب کنید.
 3. با ورود به بخش Manage Wallet یا همان تنظیمات می توانید به راحتی تغییرات دلخواه خود را بر روی کیف پولتان اعمال کنید، به اطلاعات بک آپ یا پشتیبان گیری حسابتان دسترسی داشته باشید، احراز هویت دوعاملی را فعال کنید، رمز عبورتان را تغییر دهید و فعالیت های مشابه آن.

کیف پول Bitbox

قیمت کیف پول

کیف پول سخت افزای بیت باکس در سایت رسمی سازنده آن با قیمت 100 دلار به فروش می رسد.

مقایسه این کیف پول با سایر رقبا

اگر بخواهیم این کیف پول را با سایر رقبای آن مقایسه کنیم در خصوص نقاط قوت بیت باکس می توان به استحکام بدنه آن که از شیشه ضدگلوله ساخته شده است، سایز کوچک و قابل حمل، رابط کاربری ساده و آسان آن و پشتیبانی از میکرو SD و قابلیت بک آپ گیری خودکار آن اشاره کرد. اما این نکته را نمی توان نادیده گرفت که این کیف پول برخلاف کیف پول های سخت افزاری دیگر مانند لجر و ترزور از ارزهای کمتری پشتیبانی می کند و به نسبت این امکانات هزینه آن نیز بسیار بالا است.

نتیجه گیری

در این مقاله در حد قابل توجهی به معرفی و بررسی کیف پول بیت باکس پرداختیم و شما را با این کیف پول سخت افزی که توسط یک شرکت سوئیسی ساخته شده است، آشنا کردیم.

به طور خلاصه رابط کاربری آسان، نرم افزار اختصاصی متن باز، سایز کوچک و مناسب قابل حمل آن و سایر موارد دیگر، این کیف پول را به کیف پولی ایده آل برای ذخیره سازی رمز ارزها تبدیل کرده است.

اگر قصد نگهداری رمز ارزهای مختلف را دارید قبل از خرید این کیف پول به این نکته توجه کنید که بیت باکس تنها از چندیدن رمز ارز محدود پشتیبانی می کند، اما اگر امنیت کیف پول برایتان اهمیت بیش تری دارد این کیف پول به دلیل پشتیبانی محدودی که دارد در مقایسه با سایر کیف پول های سخت افزاری امنیت بالاتری را داراست.

هم چنین در آینده نیز قصد دارد تا در بروزرسانی های بعدی از ارزهای دیجیتال بیشتری پشتیبانی کند.

سوالات متداول

این کیف پول سخت افزاری توسط یک شرکت سوئیسی ساخته شده است.

کیف پول سخت افزای بیت باکس در سایت رسمی سازنده آن با قیمت 100 دلار به فروش می رسد.

پشتیبان گیری از این کیف پول از طریق microSD صورت می گیرد.

برای انتقال دارایی هایتان در این کیف پول باید آن ها را به یکی از کیف پول های نرم افزاری یا صرافی های آنلاین انتقال دهید.

ادامه مطلب
کیف پول Coldcard
کیف پول کلد کارد چیست؟ راهنمای...

کیف پول های سخت افزاری مانند کیف پول کلد کارد از ابتدا با هدف برقراری امنیت ساخته شدند و از زمان ساخت و ورود اولین کیف پول سخت افزاری ارزهای دیجیتال به بازار، انفجار بزرگی را در رقابت و ساخت تعداد بیش تر کیف پول های سرد به وجود آمد.

اما به طور گسترده کیف پول های سخت افزاری در مقایسه با سایر کیف پول ها به عنوان امن ترین راه برای ذخیره ایمن و مطمئن ارزهای رمزنگاری شده در مشاغل بزرگ و کوچک و حتی استفاده شخصی در نظر گرفته می شوند.

می توان گفت که بیش تر این کیف پول های سخت افزاری از فرمولی یکسان پیروی می کنند که شامل پشتیبانی از بیشتر ارزهای رمزنگاری شده، قابلیت استفاده آسان و امنیت بسیار بالا است. اما در سال 2019، Coinkite کیف پول سخت افزاری Coldcard را معرفی کرد که رویکردی متفاوت داشت.

کیف پول کلد کارد، یک کیف پول سخت افزاری اختصاصی برای بیت کوین است که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و فقط از ارز رمزنگاری بیت کوین پشتیبانی می کند.

در ادامه این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال به بررسی و معرفی جزییات این کیف پول اختصاصی خواهیم پرداخت.

معرفی کیف پول کلد کارد

کیف پول کلد کارد که در سال 2019 توسط Coinkite معرفی شد، از ساختار متفاوتی در ساخت و طراحیش استفاده شده است و در مقایسه با اکثر کیف پول های سخت افزاری طراحی و ساختاری متفاوت دارد.

اندازه این دستگاه در حدود 88 میلی متر در 52 میلی متر در 9 میلی متر است و از نظر ظاهری مانند یک کارت اعتباری است. جنس بدنه آن از پلاستیک شفاف که داخل آن را در معرض نمایش قرار می دهد. بدنه این کیف پول سخت افزاری به قدری قوی است که می تواند در برابر ضربات مصون بماند.

مشخصات ظاهری

شکل ظاهری این کیف پول مانند یک ماشین حساب کوچک با 12 دکمه و یک صفحه نمایش OLED کوچک 128*64 پیکسلی در جلو، یک شکاف microSD در عقب و یک درگاه micro USB در بالا است. کیف پول کلد کارد برای کار کردن مانند سایر کیف پول های سخت افزاری نیازی به باتری ندارد و از طریق درگاه microUSB خود شارژ می شود.

نوع بسته بندی

این کیف پول در یک کیف ساده، اما با قابلیت ضد دستکاری و مهر و موم امنیتی قرمز ارائه می شود. همچنین این کیف پول دارای اقلام همراه کارت پشتیبان و برچسب کلد کار است، اما برای استفاده بالقوه این دستگاه باید کابل میکرو یو اس بی و کارت میکرو اس دی را به صورت مجزا تهیه کنید.

ویژگی های کیف پول کلد کارد

کیف پول Coldcard

 • سازگار با BIP174 و قالب معامله بیت کوین نیمه امضا شده PSBT است؛کیف پول کلد کارد با استفاده از این قابلیت می تواند فایل هایPSBT  بارگیری شده از هر کیف پول سازگاری را امضا کند. 
 • به دلیل وجود شکاف میکرو SD داخلی، کاربران می توانند در صورت نیاز به راحتی یک نسخه پشتیبان رمزگذاری شده از کیف پول خود ایجاد کنند تا در صورت گم شدن یا شکستن کیف پول نگرانی در خصوص بازیابی آن نداشته باشند. 
 • کلد کارد یک کیف پول سرد منبع باز با امکان استفاده از امضای دیجیتالی است.
 • کلید خصوصی این کیف پول توسط عنصر امن محافظت می شود.
 • قابل استفاده با انواع مختلف کیف پول از جمله Electrum ، Wasabi Wallet ، BTCPay  و Bluewallet 
 • امکان استفاده به صورت کاملاً آفلاین که به راحتی معاملات ارائه شده در میکرو SD را امضا می کند.
 • سازگار با چند امضا؛ با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند کیف پول چند امضایی را روی دستگاه تنظیم کنند.
 • ویژگی پین فشار برای بالا بردن امنیت کیف پول؛ کلد کارد تنها کیف پول سخت افزاری است که دارای این ویژگی است؛ با استفاده از این ویژگی می توان پس از فعال سازی کیف پول با وارد کردن پین فشار به دستگاه، کیف پول بیت کوین جداگانه ای به منظور اهداف گیری، ایجاد کرد.

مزایا:

 • داشتن دکمه های بزرگ برای استفاده آسان
 • قابلیت حمل آسان
 • قابلیت اتصال به سایر دستگاه ها از طریق USB و microSD
 • شارژ آسان از طریق درگاه USB بدون نیاز به تعویض باتری
 • امکان اتصال مستقیم و سازگاری با رایانه و امضای معاملات با استفاده از کلد کارد
 • امکان استفاده به صورت آفلاین و امضای تراکنش ها ذخیره شده در میکرو SD
 • قابلیت استفاده از چند امضا
 • پشتیبان گیری آسان
 • یک رایانه هوایی ارزان قیمت، جمع و جور و با قابلیت تنظیم آسان
 • امکان تهیه نسخه پشتیبان بر روی کارت  MicroSD 
 • قیمت مناسب در مقایسه با دیگر رقبا
 • ویژگی پین فشار در امنیت کیف پول

معایب:

 • پشتیبانی نکردن از سایت ارزهای رمزنگاری شده بجز بیت کوین

آموزش استفاده و نصب کیف پول کلد کارد

کیف پول Coldcard

جالب توجه است که این کیف پول،  با هیچگونه دستورالعمل نصبی ارسال نمی شود، اما جزئیات مربوط به نحوه راه اندازی کیف پول را می توانید به صورت آنلاین در راهنمای شروع سریع Coldcard مشاهده کنید. هنگام نصب کیف پولColdcard  ، از شما خواسته می شود که مطابقت شماره دستگاه خود را با شماره چاپ شده روی کیف موجود در آن تأیید کنید.

کیف پول کلد کارد با هیچ دستورالعمل نصبی ارسال نمی شود و راهنمای نصب و جزییات مربوط به نحوه راه اندازی آن را باید به صورت آنلاین در راهنمای شروع سریع کلد کارد مشاهده کنید. در ادامه به مراحل نصب و راه اندازی کیف پول کلد کارد می پردازیم:

 1. هنگام نصب ابتدا باید شماره دستگاه خود را با شماره چاپ شده روی کیف موجود در آن مطابقت دهید.
 2. در این مرحله باید پین کدی را با حداکثر 12 رقم انتخاب کنید که شامل یک پسوند و یک پیشوند باشد؛ توجه کنید که پسوند و پیشوند به صورت مستقل وارد می شوند و کلد کارد، دو کلمه ضدفیشینگ به شما ارائه می دهد که هر زمان که می خواهید قفل دستگاه را باز کنید، قفل دستگاه با پین کد نمایش داده می شود.
 3. پس از اینکه پین کد را ایجاد کردید، می توانید کیف پول جدیدی در دستگاه ایجاد کنید.
 4. در این مرحله کیف پول کلد کارد یک عبارت 24 کلمه ای را بر روی صفحه نمایش خود نشان می دهد، که شما یاید آن را بر روی کارت پشتیبان خود که در کاور کیف پولتان قرار دارد یادداشت کنید و آن را در مکانی امن قرار دهید.
 5. حال با تایید شماره های مرحله بازیابی خود در دستگاه، مراحل راه اندازی کامل می شود.

ساخت کیف پول جدید

برای ساخت کیف گول جدید کلد کارد، اگر دستگاهتان را به صورت آنلاین مقداردهی کرده باشید و حال قصد داشته باشید که فقط به صورت آفلاین به کیف پولتان وارد شوید، می توانید با کلیک بر روی Coldcard، کیف پول مورد نظر خود را باز کرده و سپس با انتخاب گزینه Danger Zone و Destroy Seed، کیف پول موجود را از روی دستگاه پاک کرده و کیف پول جدیدی را ایجاد کنید.

انجام معامله در کیف پول Coldcard

کیف پول Coldcard

برای انجام معامله در کیف پول کلد کارد کافیست مطابق موارد زیر عمل کنید:

 1. ابتدا کارت میکرو SD را در کامپیوتر یا لپ تاپ خود وارد کنید.
 2. کیف پول خود را در Electrum باز کنید.
 3. جزییات معامله را تنظیم و تایید کنید.
 4. پیشنمایش و ذخیره PSBT را انتخاب کنید و فایل آن را در کارت میکرو SD ذخیره کنید.
 5. کارت میکروSD را به کلد کارد خود منتقل کنید.
 6. از منوی اصلی کلد کارد، گزینه Ready to Sign را انتخاب کنید.
 7. پرونده PSBT که ذخیره کرده بودید را انتخاب کنید و سپس معامله را بررسی و تایید نمایید.
 8. کارت میکرو SD را مجدد به رایانه خود برگردانید.
 9. Electrum را باز کرده و سپس گزینه From File را از منوی Tools انتخاب کنید.
 10. و در نهایت معامله امضا شده را انتخاب و پخش کنید.

آموزش دریافت ارز دیجیتال

برای دریافت ارز دیجیتال از این کیف پول باید کوین های خود را به یکی از کیف پول های یا صرافی های آنلاین انتقال دهید.

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این کیف پول

کلد کارد به طور ویژه و اختصاصی برای نگهداری بیت کوین طراحی شده است و تنها ارز دیجیتالی که در این کیف پول پشتیبانی و ذخیره می شود، بیت کوین است.

درست است که پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مختلف در این کیف پول سخت افزاری یک نکته مثبت محسوب می شود، اما این نکته را هم نمی توان نادیده گرفت که، کیف پول های سخت افزاری که به طور اختصاصی برای بیت کوین ساخته شده اند و فقط از آن پشتیبانی می کنند، از امنیت بسیار بالاتری برخوردارند.

بنابراین این کیف پول برای کاربران حرفه ای که فقط قصد نگهداری و ذخیره بیت کوین را دارند و الویتشان امنیت بسیار بالا است، گزینه ای ایده آل است.

نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر

این کیف پول سخت افزاری به دلیل آن که تنها از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کند، تمامی مراحل آن از تنظیمات اولیه تا تایید تراکنش های آن بدون نیاز به اینترنت و اتصال به کامپیوتر صورت می گیرد، و از هیچ صرافی آنی پشتیبانی نمی کند؛ بنابراین اگر شما نیز قصد تبدیل بیت کوین های خود را دارید، انتقال آن ها به یکی از کیف پول ها یا صرافی های آنلاین تنها راه حل است.

امنیت کیف پول کلد کارد

کیف پول Coldcard

در خصوص امنیت کیف پول کلد کارد یاید گفت که این کیف پول یکی از امن ترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین است. ویژگی های امنیتی و ملاحظات طراحی ویژه ای که این کیف پول در اختیار کاربرانش قرار می دهد، آن را به ابزاری ایمن و معتبر برای ذخیره سازی بیت کوین تبدیل می کند.

همچنین این کیف پول مانند سایر کیف پول های سخت افزاری از عنصری ایمن به عنوان حلقه امنیت استفاده می کند؛ این عنصر امنیتی از یک مولد اعداد تصادفی داخلی برای ایجاد یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای استفاده می کند، که هرگز از محاصره امن تراشه خارج نمی شود و مشابه کارت های بانکی، گذرنامه و سیم کارت بوده و هک آن بسیار دشوار و پرهزینه است.

در این کیف پول کاربران می توانند با استفاده از شماره های 1 تا 6 رمزهای خود را انتخاب کنند. 

نکته آخر درخصوص این کیف پول مربوط به طراحی شفاف آن است که صرفاً برای نمایش داخل کیف پول نیست، بلکه به کاربرانی که از آن استفاده می کنند، این امکان را می دهد تا به راحتی ببیند که دستگاه اصلاح شده یا دستکاری شده نباشد.

ویژگی های امنیتی کیف پول

 • پشتیبانی از Air gap: دستگاه Air gap به دستگاهی گفته می شود که به هیچ عنوان به اینترنت متصل نشده و در نتیجه در معرض هک شدن قرار نمی گیرد. بر طبق ادعای Coldcard این کیف پول تنها کیف پول سخت افزاری است که از عملیات Air gap پشتیبانی می کند. به این ترتیب بدون آنکه رایانه شما به اینترنت متصل باشد می توانید کیف پول Coldcard خود را راه اندازی کرده و از طریق آن وجوهی را ارسال و دریافت کنید. با وجود اینکه فرایند استفاده از یک کیف پول Air gap زمان بر بوده و نیازمند صبر و حوصله است اما مطمئن باشید که امنیت بسیار بالای آن ارزش این صبر را خواهد داشت.
 • پشتیبانی از Micro-: Coldcard تنها کیف پول سخت افزاری است که از کارت Micro-SD پشتیبانی می کند. کارت میکرو اس دی به کاربر این امکان را می دهد تا به راحتی و بدون نیاز به نوشتن دستی، از عبارت بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کند. علاوه بر این، Micro-SD همان چیزی است که به این کیف پول اجازه می دهد تا تراکنشات بیت کوین بدون نیاز به اتصال به اینترنت توسط کیف پول امضا شوند.
 • یک لایه امنیت بیشتر برای پین کد (Duress Pin): کیف پول Coldcard به کاربر این امکان را می دهد تا یک پین متفاوت انتخاب کرده و توسط آن کیف پول بیت کوین، نسبت به کیف پول اصلی به صورت کاملا جداگانه باز شود. به عنوان مثال اگر به ارزش 10 هزار دلار بیت کوین در کیف پول اصلی داشته باشید، می توانید 200 دلار از آن را در کیف پول Duress قرار داده و از دارایی اصلی خود در برابر افراد ناشناس و ورودهای غیرمجاز به کیف پول محافظت کنید

گام هایی برای تامین امنیت

قدم اول: یک کارت Micro-SD را وارد کرده و به گزینه: Advanced > Backups > Backup System بروید.

قدم دوم: در این مرحله یک رمز عبور 12 کلمه ای به شما نشان داده می شود، لازم است این عبارت را یادداشت کنید.

قدم سوم: در این گام، فایل به عنوان AES-encrypted7Z file در کارت Micro-SD ذخیره می شود.

پیشنهاد می کنیم عبارت بازیابی و فایل ذخیره شده را در یک مکانی امن و به دور از دسترس سایر افراد قرار دهید. در اختیار داشتن فایل پشتیبان بدون عبارت بازیابی بی فایده است. توجه داشته باشید که هر نسخه پشتیبان تهیه شده یک عبارت بازیابی منحصر به فرد داشته و این عبارت بازیابی، هیچ ارتباطی با عبارت بازیابی کیف پول Coldcard شما ندارد.

کارمزد کیف پول

کیف پول کلد کارد در سایت رسمی سازنده آن، با قیمت 120 دلار به فروش می رسد؛ از مزیت های اصلی این کیف پول می توان به قیمت مناسب و کامزد کم آن در مقایسه با سایر کیف پول های سخت افزاری اشاره کرد.

مقایسه این کیف پول با سایر رقبا

با مقایسه کیف پول کلد کارد و سایر کیف پول های سخت افزاری می توان به تفاوت های زیر اشاره کرد:

 • کلد کارد برخلاف سایر کیف پول های سخت افزاری، کلاینت نرم افزاری اختصاصی ندارد.
 • گیج کننده بودن محیط کاربری کلد کارد برای کاربران تازه کار که ممکن است موجب دلسرد شدن آن ها از این کیف پول شود.
 • حرفه ای بودن کلد کارد در مقایسه با سایر کیف پول های سخت افزاری
 • داشتن ویژگی پین فشار در امنیت کیف پول در کیف پول کلد کارد؛ کلد کارد، اولین کیف پول سخت افزاری است که این ویژگی را دارد.

نتیجه گیری:

کیف پول کلد کارد یک کیف پول سخت افزاری است که به صورت اختصاصی فقط برای بیت کوین ساخته شده است و تنها از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول امنیت فوق العاده بالایی دارد و بر تمامی معاملات بیت کوین به طور دقیق نظارت می کند.

سوالات متداول

کیف پول کلد کارد یک کیف پول سخت افزاری است که به صورت اختصاصی فقط برای بیت کوین ساخته شده است و تنها از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند.

کیف پول کلد کارد برای کار کردن مانند سایر کیف پول های سخت افزاری نیازی به باتری ندارد و از طریق درگاه microUSB خود شارژ می شود.

اتصال به سایر دستگاه ها از طریق USB و microSD در این کیف پول صورت می گیرد.

طراحی شفاف آن است که صرفاً برای نمایش داخل کیف پول نیست، بلکه به کاربرانی که از آن استفاده می کنند، این امکان را می دهد تا به راحتی ببیند که دستگاه اصلاح شده یا دستکاری شده نباشد.

این کیف پول در یک کیف ساده، اما با قابلیت ضد دستکاری و مهر و موم امنیتی قرمز ارائه می شود.

کیف پول Coldcard در صورت اتصال با USB بهتر کار می کند، اما هیچ اجباری به استفاده از Micro-SD همراه با این کیف پول وجود ندارد.

کیف پول کلد کارد تنها از Bitcoin و Bitcoin Testnet پشتیبانی کرده و در این کیف پول از هیچ یک از آلت کوین ها پشتیبانی نمی شود.

ادامه مطلب
کیف پول سخت‌ افزاری چیست؟ معرفی انواع آن
کیف پول سخت‌ افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

اساساً در دنیای واقعی نیاز است تا از کیف پول ها یا حساب های بانکی جهت حفظ و نگهداری پول های خود استفاده کنیم و افرادی که در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند نیز نیاز به استفاده از یک فضای بخصوص جهت نگهداری دارایی های دیجیتال خود را احساس می کنند. در این مقاله به معرفی کیف پول سخت افزاری می پردازیم.

درواقع وقتی که بحث سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها به میان می آید، قطعاً یکی از مهم ترین موضوعاتی که بایستی افراد آن را در نظر بگیرند، فضایی است که جهت حفظ و نگهداری دارایی های دیجیتال خود انتخاب می کنند.

این فضا که همان کیف پول های دیجیتال هستند، افراد را قادر می سازند تا رمز ارزهای خود را در محلی ایمن ذخیره کرده تا در موقع مقتضی اقدام به جابجایی یا فروش آنها کنند.

از طرفی در این میان کیف پول های دیجیتال در دسته بندی های گوناگونی وجود دارند که در میان این دسته بندی ها، کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین گزینه موجود به حساب می آیند. ازاین رو در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل به معرفی و بررسی خصوصیات کیف پول های سخت افزاری بپردازیم.

کیف پول سخت افزاری چیست؟

زمانی که صحبت از رمز ارزها و سرمایه گذاری در این بازار می شود، بایستی فکری نیز به حال حفظ امنیت دارایی های دیجیتال موجود در حساب های کاربری افراد کرد.

در حوزه کریپتوکارنسی ها، گهگاه مشاهده شده که افراد سهل انگاری هایی را انجام می دهند و این سهل انگاری ها خطرات جبران ناپذیری را برای آنها به دنبال خواهد داشت، چراکه همواره افرادی فرصت طلب هستند که کاربران کم دقت را از راه هایی مختلف طعمه حملات خود قرار داده و دارایی های آن ها را به سرقت می برند.

از این رو تلاش در راستای حفظ امنیت دارایی های دیجیتال، یکی از اولویت های اصلی هر فعال بازار رمز ارزها است.

همان طور که گفتیم، کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین گزینه در میان انواع کیف پول های ارز دیجیتال هستند. در حقیقت کیف پول های سخت افزاری دستگاه های الکترونیکی و کوچکی هستند که به علت برخورداری از یک صفحه نمایش بر روی خود، سطح امنیت بالاتری را برای کاربران فراهم می سازند.

این کیف پول ها که به واسطه ابعاد کوچک خود قابل حمل هستند، امکان ذخیره سازی ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود و به شکل آفلاین فراهم می سازند.

به طور کلی ۲ خصوصیت امنیت و کارایی آسان را می توان به عنوان اصلی ترین ویژگی های کیف پول های سخت افزاری برشمرد. به احتمال زیاد در مقوله کیف پول های دیجیتال، با ۲ دسته بندی کیف پول های سرد (Cold Wallet) و داغ (Hot Wallet) آشنایی دارید.

اساساً کیف پول های سخت افزاری در دسته بندی کیف پول های سرد قرار می گیرند که اصلی ترین ویژگی آنها، ذخیره سازی کلیدهای خصوصی کاربران به صورت آفلاین و در غیاب اتصال به اینترنت است.

بنابراین یکی از مواردی که باعث می شود تا کیف پول های سخت افزاری از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار باشند، این است که کلیدهای خصوصی کاربران در دستگاه به شکل آفلاین ذخیره و نگهداری می شود و هیچ فرد دیگری قادر نخواهد بود تا به آنها دسترسی داشته باشد.

نحوه کارکرد کیف پول های سخت افزاری

اساساً نحوه نگهداری و ذخیره رمز ارزها در کیف پول های سخت افزاری که به اینترنت دسترسی ندارند، سؤال اساسی بسیاری از افرادی است که قصد دارند تا جهت ذخیره دارایی های دیجیتال خود از این ولت های ارز دیجیتال استفاده کنند. ازاین رو در این بخش قصد داریم تا به نحوه کارکرد این کیف پول ها بپردازیم.

همواره بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که رمز ارزهای شما به هیچ وجه در داخل خود کیف پول سخت افزاری ذخیره نمی شود، بلکه دارایی های شما در داخل بلاک چین شبکه کیف پول ذخیره و نگهداری خواهد شد.

در واقع کلید خصوصی، قفلی است جهت دسترسی و ورود به آدرس مربوط به محل ذخیره رمز ارزهای افراد در بلاک چین و از آنجا که شبکه بلاک چین در دسترس همگی افراد عضو آن قرار دارد، به محض اتصال کیف پول های سخت افزاری به اینترنت و توسط لپ تاپ، رایانه های رومیزی یا گوشی های هوشمند، صاحبان کیف پول قادر هستند تا رمز ارزهای خود را با دیگر افراد مبادله کنند.

اهمیت کلیدهای خصوصی

در بالا اشاره داشتیم که کیف پول های سخت افزاری عموماً به دلیل قطع دسترسی کلیدهای خصوصی کاربران خود به اینترنت، در دسته کیف پول های سرد قرار می گیرند و ازاین رو ریسک در خطر افتادن دارایی های افراد به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

از طرفی وقتی که فردی اقدام به ایجاد یک تراکنش در شبکه بلاک چین می کند، در حقیقت وی یک امضای دیجیتال ایجاد می کند که این امضاء حامل پیامی بخصوص است.

در واقع امضای افراد، مالکیت آنها بر کلیدهای خصوصی خود را تأیید می کند و این بدین معنا است که بدون استفاده از کلیدها، جعل امضا ممکن نخواهد بود و هیچ کاربر دیگری قادر به انجام تراکنشی غیرمجاز به جای فرد صاحب کلیدهای خصوصی نخواهد بود.

اساساً کلیدهای خصوصی ذخیره شده در کیف پول های سخت افزاری به وسیله یک پین کد و همچنین رمز عبوری که هردوی آنها توسط فرد صاحب کیف پول انتخاب می شوند محافظت شده و درنتیجه حتی اگر کیف پول در دست فردی دیگر نیز بیفتد، استخراج کلیدهای خصوصی مالک اصلی کیف پول غیرممکن خواهد بود.

جدا از تمامی این موارد، پس از مفقود شدن یا دزدیده شدن کیف پول سخت افزاری نیز، صاحب کیف پول می توانید به وسیله عبارت بازیابی که در زمان راه اندازی کیف پول برای وی نمایش داده شده است، بار دیگر به دارایی های خود دسترسی پیدا کند.

مزایای کیف پول های سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

به طور کلی کیف پول های سخت افزاری ۲ خصوصیت یا مزیت برجسته دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت:

 • محافظت از کلیدهای خصوصی کاربران و درنتیجه جلوگیری از حمله هکرها و بدافزارها به دارایی های دیجیتال افراد
 • قابلیت انجام امضاء و تأیید تراکنش های کیف پول بر بستر شبکه بلاک چین و درنتیجه عدم امکان انجام تراکنش توسط فردی دیگر به جز مالک حقیقی

دقت داشته باشید که تا این لحظه هیچ گونه گزارشی مبنی بر هک و سرقت دارایی های دیجیتال از کیف پول های سخت افزاری گزارش نشده است و این موضوع خود تأکیدی است بر این ادعا که این ولت های ارز دیجیتال، برترین گزینه جهت ذخیره رمز ارزهای افراد به حساب می آید.

جدا از این موارد این کیف پول ها در مقابل ویروس ها و بدافزارهای رایانه ای نیز مقاوم هستند و نمی توان به وسیله این بدافزارها نیز اقدام به سرقت دارایی های ذخیره شده در آن کرد.

معایب کیف پول های سخت افزاری

ولت های سخت افزاری جدا از مزایای بسیاری که دارند، همچون دیگر کیف پول های موجود در بازار، دارای معایبی نیز هستند و این معایب که همانا محدودیت های آنها بشمار می رود، عموماً به علت عدم ایجاد تعادل در ارائه سطح ایمنی بالا و امکانات فنی است.

در واقع انجام معاملات به وسیله کیف پول های آنلاین همچون ولت های موبایلی یا تحت وب، بسیار ساده تر از ولت های سخت افزاری خواهد بود و علت این موضوع نیز این است که جهت استفاده از ولت های سخت افزاری بایستی فرد از ۲ دستگاه (کیف پول و رایانه یا گوشی موبایل) به صورت همزمان استفاده کند.

و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران قادر به برقراری تعاملی مناسب با این ولت های دیجیتال نباشند.

برترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار

باگذشت چند سال از پیدایش بازار رمز ارزها و با در نظر گرفتن استقبال بالای افراد از سرمایه گذاری در این بازار، کیف پول های سخت افزاری گوناگونی تولید و روانه بازار می شوند که در ادامه قصد داریم تا به معرفی برترین های حال حاضر بازار بپردازیم.

1. کیف پول لجر بلو (Ledger Blue)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

کیف پول لجر به لو یکی از محصولات کمپانی لجر (Ledger) است و در حال حاضر جزء برترین و محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار به حساب می آید.

این ولت سخت افزاری رابط کاربری ساده ای داشته و همین خصوصیت آن باعث شده تا مناسب استفاده هر کاربری با هر سطح دانش از حوزه کریپتو باشد. همچنین لجر به لو همچون ۲ کیف پول دیگر کمپانی لجر یعنی لجر نانو اس و لجر نانو اکس که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت، سطح امنیتی بسیار بالایی دارد.

از طرفی این کیف پول سخت افزاری دارای یک صفحه نمایشگر لمسی است که فرایند تأیید تراکنش ها و همچنین استفاده از دیگر ویژگی های این کیف پول را بسیار آسان کرده است.

علاوه بر این موارد، در این کیف پول سخت افزاری نیز شاهد این هستیم که از تعداد محدودی از رمز ارزها پشتیبانی می شود که این موضوع اصلی ترین عیب این ولت بشمار می رود.

2. کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

شرکت کول بیتکس (CoolBitX) در سال ۲۰۱۴ میلادی در کشور تایوان تأسیس شد و در سال ۲۰۱۵ نخستین کیف پول سخت افزاری خود را با رابط کاربری آسان به بازار عرضه کرد.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس، یکی از برترین و در ضمن ایمن ترین کیف پول های سخت افزاری رمز ارزها به شمار می رود. این ولت ارز دیجیتال به وسیله یک قاب محافظ فلزی پوشیده شده است که کاربرد این پوشش، محافظت از صفحه نمایش و همچنین بدنه دستگاه در برابر ضربات احتمالی و همچنین به نوعی پنهان کردن ماهیت دستگاه ازلحاظ ظاهری از دید افراد است.

از طرفی این کیف پول سخت افزاری به وسیله یک کابل USB و به شکلی بسیار آسان و با سرعت بالا به رایانه شخصی فرد متصل می شود.

علاوه بر این موارد، این ولت ارز دیجیتال از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار است و تعبیه شدن دکمه های فیزیکی بر روی دستگاه باعث شده تا امکان دسترسی هکرها به کلیدهای خصوصی افراد عملاً غیرممکن شود. چرا که صاحب کیف پول به طور مستقیم و با فشار دادن دکمه های فیزیکی تعبیه شده بر روی دستگاه، قادر خواهد بود تا تراکنش های خود را تأیید کند و بدین ترتیب به هیچ عنوان هکرها قادر نیستند تا از راه دور به دارایی های دیجیتال ذخیره شده افراد در این ولت دسترسی پیدا کنند.

ضمناً دقت کنید که حتی وقتی که شما کیف پول لجر نانو اس خود را حتی گم هم کنید یا آن را از شما به سرقت ببرند، با توجه به ۲ لایه امنیتی پیاده سازی شده در این ولت ارز دیجیتال، از دارایی های شما محافظت خواهد شد.

3. کیف پول لجر نانو اکس (Ledger Nano X)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

شرکت فرانسوی لجر پس از عرضه کیف پول لجر نانو اس که در بالا به معرفی آن پرداختیم، اقدام به تولید و عرضه کیف پول سخت افزاری دیگری بنام لجر نانو اکس (Ledger Nano X) کرد و می توان ادعا کرد که این ولت مدلی پیشرفته تر از لجر نانو اس است و به نوعی در طراحی آن نقاط ضعف لجر نانو اس برطرف شده و حال این ولت به یکی از برترین و محبوب ترین کیف پول های ارز دیجیتال بدل گشته است.

جنس بدنه این ولت از فولاد ضدزنگ و پلاستیک بوده و در داخل جعبه آن یک کابل USB و همچنین یک دفترچه راهنما وجود دارد. از طرفی این ولت ارز دیجیتال از حدود هزار و سیصد ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و به طور تقریبی می توان کلیه رمز ارزهای شناخته شده موجود در بازار را در آن ذخیره و نگهداری کرد.

همچنین لجر نانو اکس این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که بدون نیاز به کابل USB و توسط بلوتوث کیف پول خود را به رایانه و تلفن همراه متصل کنند. جدا از این موارد، این کیف پول سخت افزاری نیز همچون مدل پیشین خود دارای ۲ لایه امنیتی است.

در حقیقت مکانیزم کارکرد لجر نانو اکس به این شکل است که پس از هر مرتبه راه اندازی آن، بایستی اقدام به واردکردن یک پین کد و یک رمز عبور کرد.

در آخر نیز بد نیست بدانید که تنها ایرادی که به لجر نانو اکس وارد است، قیمت بالای آن است که همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد از خرید این ولت ارز دیجیتال پشیمان شده و به سراغ دیگر نمونه های مشابه موجود در بازار بروند.

4. کیف پول سخت افزاری ترزور وان (Trezor One)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

کیف پول ترزور وان در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد و جزء نخستین کیف پول های سخت افزاری است که در اختیار کاربران حوزه رمز ارزها قرار گرفت. این کیف پول که کماکان از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار است، به دلیل قیمت پایین تری که نسبت به دیگر نمونه های مشابه خود دارد، همچنان یکی از پرفروش ترین ولت های سخت افزاری موجود در بازار است.

از طرفی ترزور وان ظاهری مشابه به نسخه جدیدتر این کمپانی، یعنی ترزور تی دارد و می توان عنوان کرد که شرکت ساتوشی لبز (Satoshi Labs) در طراحی ولت های خود روند ثابتی را در نظر دارد.

همچنین ترزور وان جهت اتصال به رایانه یا گوشی های موبایل هوشمند کاربران از کابل مایکرو یو اس بی (Micro USB) استفاده می کند.

علاوه بر این موارد، ترزور وان را می توان به عنوان نخستین کیف پول سخت افزاری استانداردی در نظر گرفت که کلیه لایه های امنیتی که امروزه در دیگر ولت های سخت افزاری شاهد آنها هستیم را برخوردار بود.

در حقیقت برخورداری از رمز عبور و همچنین عبارت بازیابی (seed) ۲۴ کلمه ای و همچنین تعبیه ۲ دکمه فیزیکی بر روی دستگاه کیف پول، باعث خواهند شد تا فرایند استفاده از این ولت سخت افزاری، تا حد بسیار زیادی ایمن باشد.

بد نیست بدانید که قابلیت بازیابی دارایی های ذخیره شده در این کیف پول سخت افزاری نیز به وسیله کیف پول های نرم افزاری مثل الکتروم (Electrum) وجود دارد.

ضمناً درست برعکس کمپانی لجر که تمامی مدل های کیف پول آن از رمز ارزهای یکسانی پشتیبانی می کنند، در مورد کیف پول های ترزور این چنین نبوده و در ترزور تی شاهد این هستیم که رمز ارزهای بیشتری به نسبت مدل قدیمی آن یعنی ترزور وان پشتیبانی می شود.

در آخر نیز لازم به ذکر است که در ترزور وان هم از رابط کاربری شبیه به ترزور تی استفاده می شود که بر اساس آن قابلیت استفاده از صرافی های ارز دیجیتال آنی جهت تبدیل رمز ارزها در داخل خود کیف پول نیز میسر است.

در واقع رابط کاربری کیف پول های ترزور، نرم افزار بریج کلاینت (Bridge Client) است که فرایند نصب ساده ای داشته و کار کردن آن با آن نیز بسیار راحت است.

5. کیف پول ترزور مدل تی (TREZOR Model-T)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

این کیف پول که به وسیله شرکت ترزور تولید شده است، در حال حاضر ازجمله محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار به شمار می رود.

این مدل از کیف پول های ترزور از بسیاری از جهات مشابه مدل ترزور وان (Trezor One) بوده و تفاوت هایی که با آن دارد بیشتر در ظاهر دستگاه است. درواقع در ترزور تی صفحه نمایش رنگی به دستگاه اضافه شده و از طرفی دکمه های فیزیکی موجود در دستگاه نیز حذف گردیده است.

از طرفی ازلحاظ سطح امنیتی نیز این ولت ارز دیجیتال قابلیت کنترل کلیدهای خصوصی را برای کاربران خود فراهم ساخته است. علاوه بر این، در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن و همچنین آسیب دیدن دستگاه، کاربران می توانند کلیه دارایی های خود را به وسیله عبارت بازیابی دوازده کلمه ای که در زمان راه اندازی کیف پول برای کاربر به نمایش درمی آید، بازیابی کنند.

جدا از این موارد، ترزور تی از بیش از هزار و صد رمز ارز مختلف مثل بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دش و… پشتیبانی می کند. همچنین ترزور تی کاربران خود را قادر می سازد تا جهت انجام تراکنش های خود از ۲ اکسچنج یا صرافی ارز دیجیتال داخلی کیف پول یعنی شیپ شیفت (ShapeShift) و چنلی (Changely) استفاده کنند.

6. کیف پول سخت افزاری کیپ کی (KeepKey)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

شرکت Keep Key در سال ۲۰۱۵ و در کشور آمریکا تأسیس گردید و در سال ۲۰۱۷ نخستین کیف پول سخت افزاری خود را تحت عنوان کیپ کی Keep Key به بازار عرضه کرد.

در ساختار قاب این ولت ارز دیجیتال از فلز آلومینیوم استفاده شده و همین ویژگی باعث شده تا این دستگاه در برابر ضربات احتمالی مقاوم باشد. همچنین این ولت دارای ظاهری زیبا و صفحه نمایش OLED نسبتاً بزرگی نیز است.

علاوه بر این موارد، کیپ کی از بیش از چهل رمز ارز مختلف و شناخته شده بازار و همچنین کلیه توکن هایی با استاندارد ERC-20 نیز پشتیبانی می کند.

جدا از این موارد، در مقوله امنیت کیپ پول کیپ کی بایستی بدانید که کلیدهای خصوصی افراد در این ولت به شکل آفلاین ذخیره و نگهداری می شوند و در کنار این خصوصیت امنیتی و در راستای اطمینان خاطر بیشتر کاربران، این ولت از یک پین کد و شماره تصادفی هم جهت هر مرتبه ورود کاربر به آن استفاده می کند و بدین ترتیب ریسک هک شدن را به حداقل می رساند.

در آخر نیز لازم به ذکر است که این ولت ارز دیجیتال در کنار تمامی خصوصیات قابل توجه خود، یک ویژگی دیگر نیز دارد و آن قیمت پایین تر آن به نسبت دیگر نمونه های مشابه است.

7. کیف پول سخت افزاری کلد کارد ام کی تری (Coldcard Mk3)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

این کیف پول که از آن به عنوان یکی از برترین ولت های سخت افزاری بیت کوین یاد می شود، دارای خصوصیات منحصربه فردی است که مشابه آنها در کمتر کیف پول دیگری مشاهده می شود.

در حقیقت کلد کارد باقیمتی در حدود صد و بیست دلار که قیمتی به نسبت بالا برای یک سخت افزار الکترونیکی است، با برخورداری از لایه های امنیتی بسیار قدرتمندی که دارد، دارایی های دیجیتال کاربران را در مقابل خطر هک شدن و سرقت آنها توسط هکرها ایمن می سازد.

از این رو می توان گفت که پرداخت چنین هزینه ای برای نگهداری ایمن از دارایی هایی به ارزش مثلاً صد هزار دلار، به نسبت معقول است.

جدا از قیمت بالای این ولت سخت افزاری که حدود دو برابر دیگر نمونه های مشابه خود است، می توانیم به این اشاره کنیم که کلد کارد تنها از رمز ارز بیت کوین پشتیبانی می کند و ازاین رو فقط مناسب افرادی است که قصد ذخیره رمز ارز بیت کوین در آن را دارد.

بررسی جنبه ظاهری

اما ازنظر ظاهری نیز، این کیف پول به نسبت دیگر کیف پول های سخت افزاری، ابعاد به مراتب بزرگ تری دارد. در حقیقت ولت های ساخت کمپانی های ترزور یا لجر حدوداً ابعادی در اندازه فلش های یو اس بی دارند و این در حالی است که Coldcard ابعادی در حدود یک ماشین حساب کوچک را دارد که مسلماً باعث خواهد شد تا همچون نمونه های ذکرشده به راحتی قابل حمل در همه جا نباشد.

همچنین کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور جدا از ابعاد کوچک تری که دارند، تنها ۲ دکمه فیزیکی بر روی دستگاه های آنها تعبیه شده و این موضوع به خودی خود ایرادی است تا کاربران به راحتی نتوانند رمز عبور خود را وارد کنند و فرایند شروع به کار از کیف پول زمان بر باشد.

این در حالی است که کیف پول Coldcard با برخورداری از صفحه کلیدی گسترده تر، کاربری ساده تری دارد و سرعت کار با آن نیز به مراتب سریع تر خواهد بود.

همچنین بد نیست بدانید که جهت تنظیمات اولیه این کیف پول، نیازی نیست تا آن را به رایانه خود متصل کنید.

در حقیقت Coldcard Mk3 از عملیاتی از پیش برنامه ریزی شده برخوردار است و بااتصال به منبع برق از طریق یک آداپتور Micro USB و روشن کردن آن، فرایند راه اندازی به صورت خودکار انجام می گیرد.

اما در مورد امنیت این ولت ارز دیجیتال نیز بایستی اشاره کنیم که این ولت سخت افزاری جهت انجام فرایندهای خود نیاز به اتصال به اینترنت نداشته و همچون دیگر کیف پول های سخت افزاری به صورت آفلاین کار خواهد کرد.

8. کیف پول سخت افزاری بیت باکس ۰۲ (BitBox02)

کیف پول سخت افزاری چیست؟ معرفی انواع آن

کیف پول سخت افزاری بیت باکس ۰۲ محصول کمپانی سوئیسی Shift Cryptosecurity است و در حال حاضر یکی از برترین ولت های سخت افزاری جهت ذخیره و نگهداری بیت کوین بشمار می رود.

این ولت در حقیقت نسخه جدیدتر و بروزتر کیف پول BitBox01 است و همچون دیگر نمونه های مشابه خود به کاربران این امکان را می دهد تا آدرس های بیت کوین خود را مستقلاً تولید و ایمن کنند.

از طرفی بیت باکس ۰۲ همچون لجر نانو اکس ظاهری مشابه یک فلش مموری دارد و به علت ابعاد کوچکی که دارد، به راحتی قابل حمل است. همچنین نرم افزار این ولت منبع باز (Open Source) است و کاربران می توانند آن را ارتقاء دهند.

این در حالی است که بخش سخت افزاری این ولت غیرقابل دست کاری است و ازاین رو کاربران نبایست نگرانی بابت سرقت دارایی های دیجیتال خود داشته باشند.

علاوه بر این موارد، قابلیت تهیه نسخه پشتیبان از دارایی های ذخیره شده در بیت باکس ۲ نیز به وسیله کارت های حافظه SD نیز وجود دارد. ضمناً این ولت از قابلیت تأیید هویت دو عاملی و همچنین عبارت بازیابی بیست و چهار کلمه ای جهت افزایش ضریب امنیت دارایی های کاربران خود نیز برخوردار است.

جدا از این موارد، بد نیست بدانید که این کیف پول سخت افزاری دارای یک نرم افزار و اپلیکیشن مخصوص رایانه و تلفن های همراه هوشمند نیز است و به واسطه آن کاربران می توانند از رابط کاربری ساده تری برخوردار شوند.

راه اندازی و اتصال کیف پول

در مورد راه اندازی و اتصال این کیف پول نیز بایستی بدانید که می توانید این کیف پول را به وسیله کابل یو اس بی به رایانه خود متصل کنید.

از طرفی پس از روش کردن دستگاه کیف پول برای نخستین بار، از شما درخواست می شود تا یک آدرس جدید ایجاد کرده یا در صورت داشتن آدرس کیف پول، آدرس خود را وارد کنید.

دقت داشته باشید که کلیه مراحل راه اندازی و استفاده از این ولت سخت افزاری بسیار ساده است و هر کاربری قادر به انجام آن است.

جدا از این موارد، می توان گفت که بیت باکس ۲ به نسبت مدل پیشین خود از رابط کاربری ساده تر و دوستانه تری برخوردار بوده و جدا از این، شاهد تعبیه یک صفحه نمایشگر OLED نیز بر روی دستگاه کیف پول هستیم.

همچنین خصوصیتی که این ولت سخت افزاری را به نسبت دیگر نمونه های مشابه آن متمایز می سازد این است که برای کار با آن به جای استفاده از دکمه ها، می توان با حرکات انگشتی مثل ضربه زدن، کشیدن کشویی و نگه داشتن، با کیف پول کار کرد.

در آخر نیز لازم است به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که این ولت سخت افزاری دارای ۲ نسخه متفاوت است که همان طور که در بالا اشاره داشتیم، نسخه ابتدایی آن تنها از بیت کوین پشتیبانی می کند، اما نسخه جدیدتر آن قابلیت پشتیبانی از رمز ارزهای دیگری مثل اتریوم، لایت کوین و توکن هایی با استاندارد ERC-20 را دارد.

راه اندازی اولیه کیف پول های سخت افزاری

تنظیم و راه اندازی اولیه کیف پول های سخت افزاری مختلف، عموماً مدلی مشابه است و اساساً فرایند بسیار ساده ای دارد.

دقت کنید که همواره بایستی کیف پول سخت افزاری خود را از فروشگاه های معتبر یا فروشنده های رسمی آن شرکت سفارش دهید.

از طرفی در فرایند راه اندازی کیف پول سخت افزاری خود همواره دقت کنید که عبارت بازیابی نمایش داده شده را به دقت و به صورت صحیح درجایی یادداشت کنید و آن را در مکانی ایمن نگهداری کنید تا در صورت بروز مشکل برای دستگاه شما، قادر باشید تا به وسیله این عبارت بازیابی، مجدداً به دارایی های دیجیتال خود دسترسی داشته باشید.

حال به عنوان نمونه نحوه راه اندازی و نصب اولیه کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس را به طور کلی بررسی می کنیم.

راه اندازی اولیه کیف پول لجر نانو اس

جهت راه اندازی اولیه ولت لجر نانو اس، بایستی دستگاه کیف پول را به وسیله کابل USB به رایانه متصل کرد و سپس زمانی که گزینه ایجاد کیف پول جدید (Create a New Wallet) به نمایش درمی آید، بایستی پین کد (PIN) مدنظر خود را وارد کرد و بار دیگر نیز برای تأیید آن را وارد کرد.

دقت کنید که بایستی پین کدی را انتخاب کنید که آن را به یاد بیاورید و از ذهن شما فراموش نشود، چراکه در هر بار ورود به لجر نانو اس، دستگاه از شما می خواهد که پین کد ثبت شده را وارد کنید.

به این ترتیب و با همین چند قدم ساده، شما می توانید اقدام به راه اندازی اولیه کیف پول لجر نانو اس خود کنید. دقت داشته باشید که همان طور که در بالا نیز اشاره داشتیم، مراحل راه اندازی اولیه اکثر کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار به همین منوال است و تفاوت آن چنانی با فرایند فوق نخواهند داشت.

نتیجه گیری

اساساً مزایای کیف پول های سخت افزاری به مراتب بیشتر از معایب و محدودیت های آن ها است و علاوه بر این شما با خرید یک کیف پول سخت افزاری، به بالاترین سطح امنیتی جهت ذخیره و نگهداری دارایی های دیجیتال خود دسترسی پیدا می کنید.

توجه داشته باشید که راه های دیگری نیز جهت ذخیره رمز ارزها پیش پای شما قرار دارد، ولی به طور کلی دیگر کیف پول های ارز دیجیتال (موبایلی، نرم افزاری، تحت وب و …) از سطح ایمنی به مراتب کم تری به نسبت ولت های سخت افزاری برخوردار هستند.

در مورد انتخاب یکی از گزینه ها در میان ولت های سخت افزاری نیز، در زمان خرید دستگاه کیف پول خود، در ابتدا بایستی بررسی کنید که کدام یک از خصوصیات یک کیف پول سخت افزاری برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است و بر اساس نیاز خود و همچنین بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید، اقدام به انتخاب ولت سخت افزاری مدنظر خود کنید.

در آخر نیز به کاربرانی که قصد فعالیت و سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها را دارند، پیشنهاد می کنیم که اگر قصد سرمایه گذاری بلندمدت بر روی یک رمز ارز را دارند، از ذخیره دارایی های خود در کیف پول های صرافی ها و همچنین ولت هایی با سطح ایمنی پایین تر خودداری کنند و حتماً اقدام به خرید یک کیف پول سخت افزاری کنند.

سؤالات متداول

جهت حفظ و نگهداری دارایی های دیجیتال، انتخاب کیف پول های سخت افزاری مطلوب ترین و ایمن ترین گزینه پیش روی شما است و کیف پول هایی که در این مطلب نیز به آنها اشاره داشتیم، برترین گزینه ها دراین بین بشمار می روند.

خیر، لزومی برای برخورداری کیف پول از این قابلیت وجود ندارد، ولی استفاده از کیف پول هایی با چنین خصوصیتی، فرایند مشاهده و تأیید تراکنش ها را برای شما راحت تر و ایمن تر می سازد؛ چراکه با استفاده از صفحه نمایش تعبیه شده بر روی ولت های سخت افزاری، شما می توانید تمامی جزئیات تراکنش های خود را مشاهده کرد و بدین ترتیب قابلیت هک ولت شما نیز تقریباً غیرممکن خواهد بود.

ولت های سخت افزاری دارای یکی از آسان ترین و ساده ترین مراحل نصب و راه اندازی در میان کیف پول های ارزهای دیجیتال هستند و نصب و راه اندازی اولیه آنها فقط در چند قدم ساده که در این مطلب به آنها اشاره کردیم انجام می گیرد.

دقت کنید که شما بایستی با توجه به رمز ارزهایی که بر روی آنها سرمایه گذاری کرده یا قصد سرمایه گذاری بر روی آنها را دارید اقدام به انتخاب یک ولت کنید. درواقع اگر قصد ندارید سرمایه چندانی را وارد بازار رمز ارزها کنید، پس نیازی نیست تا اقدام به خرید یک کیف پول گران قیمت مثل کیف پول های سخت افزاری کنید و کیف پول های رایگان موبایلی و تحت وب هم جواب گوی نیازهای شما خواهند بود. اما درصورتی که قصد داریم تا با سرمایه ای هنگفت وارد بازار رمز ارزها شوید و مبلغ زیادی را مثلاً بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کنید، بایستی کیف پولی داشته باشید که از سطح امنیتی بسیار بالایی برخوردار باشد و تنها گزینه ای که ما به شما پیشنهاد می کنید، کیف پول های سخت افزاری معتبر است.

در این مطلب توضیح دادیم که در چنین شرایطی، دارایی های شما از بین نخواهند رفت و شما فقط و فقط به وسیله عبارت بازیابی که در فرایند راه اندازی اولیه برای شما نمایش داده می شود، قادر خواهید بود تا دارایی های دیجیتال خود را بازیابی کرده و مجدداً به آنها دسترسی داشته باشید.

به هیچ عنوان؛ درواقع اگر هکری موفق به هک بلوتوث متصل به ولت لجر نانو اکس شما شود، این کیف پول به وسیله عنصر امنیتی Se، پیش از هرگونه اقدامی، از کاربر اجازه می گیرد و بدین ترتیب شما می توانید متوجه هک شدن بلوتوث متصل شده به دستگاه شده و اتصال را قطع نمایید.

شما در راه اندازی اولیه کیف پول های سخت افزاری بایستی دقت کنید که پس از تعیین پین کد خود، یک عبارت بیست و چهار کلمه ای برای شما به نمایش درمی آید و شما بایستی این عبارت را یادداشت کرده و آن را در مکانی ایمن نگهداری کنید تا در مواقع ضروری همچون مفقود یا دزدیده شدن و همچنین خرابی دستگاه کیف پول خود، از آن استفاده کرده و دارایی های دیجیتال خود را بازیابی کنید.

ابداً این اتفاق نمی افتد. در حقیقت همان گونه که در این مطلب توضیح دادیم، با توجه به سطح امنیت بسیار بالایی که کیف پول های سخت افزاری از آن ها برخوردار هستند، عملاً امکان ورود ویروس و بدافزارها به آنها غیرممکن است و بدین ترتیب هکرها نمی توانند حتی به وسیله ویروس ها و بدافزارها نیز اقدام به دسترسی به دارایی های کیف پول شما داشته باشند.

ادامه مطلب
کیف پول کیپ کی Keepkey
کیف پول کیپ کی از روش...

معرفی کیف پول کیپ کی

کیف پول کیپ کی یکی از تولید کنندگان برتر کیف پول های سخت افزاری منبع باز بوده و تا به امروز کیف پول های پرطرفدار MultiBit و ShapeShift را به بازار عرضه کرده است.

این شرکت در سال 2015 توسط Darin Stanchfied در ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد اما در سال 2017 توسط یک شرکت سوئیسی به نام ShapeShift AG خریداری شده است.

ShapeShift یک پلتفرم آنلاین است که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی ارزهای دیجیتال را به یکدیگر تبدیل کنید. کیپ کی با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته محیطی امن را برای ذخیره سازی طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه فراهم کرده است. در ادامه این مطلب به بررسی دقیق و نحوه استفاده از کیف پول کیپ کی می پردازیم

ویژگی های کیف پول Keepkey

 • Keepkey به عنوان کیف پول برتر پلتفرم جدید ShapeShift شناخته می شود.
 • کلیدهای خصوصی کاربر به صورت آفلاین در ذخایر سرد نگهداری می شوند.
 • Keepkey یک دستگاه در کلاس USB HID است.
 • با وجود ساختار سلسله مراتب HD در کیپ کی، این کیف پول از رمزارزهای متعددی پشتیبانی می کند.
 • به عنوان یک کیف پول HD (Hierarchical Deterministic)، کیپ کی امکان تولید و ذخیره تعداد نامحدود کلیدهای خصوصی، و همچنین امضای تراکنشات مختلف را دارد.
 • در کیف پول Keepkey از ارزهای دیجیتال محبوبی مانند Bitcoin، Bitcoin Cash، Dogecoin، Litecoin، Ethereum، Dash و 46 توکن شبکه ERC-20 پشتیبانی می شود.
 • این کیف پول کلیدهای خصوصی رمزارزهای کاربران را از طریق یک سخت افزار مولد اعداد تصادفی، همراه با اعداد تصادفی ارائه شده توسط کامپیوتر کاربر تولید می کند .
 • از آنجایی که کیف پول Keepkey لایه های هدف ویروس ها و بدافزارها را ندارد، در نتیجه می توان گفت این کیف پول کاملا ضد ویروس و بدافزار است. 
 • در هنگام راه اندازی هر دستگاه Keepkey یک عبارت بازیابی 12 کاراکتری تولید شده که توسط آن امکان بازیابی و بک آپ گیری مستقیم کلیدهای خصوصی برای کاربران فراهم شده است.
 • هر معامله انجام شده در این کیف پول باید به صورت دستی توسط دکمه تایید فیزیکی، تایید شود، این امر یک لایه امنیتی بیشتری را ایجاد کرده و به کاربران این امکان را می دهد تا تراکنش ها را مشاهده و کنترل کنند.
 • افراد می توانند از طریق برنامه های افیلیت با همکاری در فروش کیف پول Keepkey، کمیسیون دریافت کنند.
 • کلیدهای خصوصی کاربران به صورت کاملا ایمن بر روی دستگاه Keepkey ذخیره شده و هرگز از دستگاه خارج نمی شوند.
 • این دستگاه یک کیف پول منبع باز است.
 • کاربران می توانند در این کیف پول مستقیما توکن های پشتیبانی شده در Keepkey را به یکدیگر تبدیل کنند.

محتویات جعبه Keepkey شامل موارد زیر است:

 1. کیف پول سخت افزاری کیپ کی
 2. کارت اعتباری بازیابی بک آپ
 3. دفترچه راهنما و کارت گارانتی 
 4. کابل USB-C 

مزایا

 • از آنجایی که کیف پول Keepkey یک کیف پول آفلاین است، کاربران استرس هک شدن و از دست دادن دارایی خود را ندارند
 • صفحه نمایش جذاب، بزرگ و حرفه ای OLED، استفاده از کیف پول کیپ کی را نسبت به محصولات مشابه آسان تر کرده است. 
 • توسط صفحه نمایش این دستگاه شما می توانید به وضوح هر دارایی دیجیتالی را که در کیف پول ارسال یا دریافت می شود، مشاهده کنید.
 • طراحی ظریف همراه با کیس آلومینیومی دستگاه
 • بدون زحمت و تنها از طریق ادغام با ShapeShift به صورت مستقیم از کیف پول Keepkey، رمزارز مد نظر را مبادله کنید.
 • محافظت از پین کد کاربران در برابر استفاده غیر مجاز از دستگاه
 • ایجاد یک لایه امنیتی اضافی برای عبارت عبور کاربران
 • کاربران می توانند به دلخواه خود سرعت معاملات را تنظیم کنند
 • امکان ذخیره سازی تعداد نامحدودی از آدرس کیف پول های مختلف
 • این کیف پول برای مرورگرهای Chrome، Brave و MacOS بهینه شده و در چندین سیتم عامل از جمله ویندوز، لینوکس، مک و اندروید قابل استفاده است.
 • با استفاده از یک پلاگین کوگل کروم، می توانید کلیدهای این کیف پول را مدیریت کنید.
 • کیف پول Keepkey دارای نرم افزار کاملا کاربر پسند و آسان است.

معایب

 • از آنجایی که تمرکز اصلی سازندگان Keepkey بر روی سادگی و امنیت کیف پول است، به همین دلیل بر اساس نظر تعدادی از کاربران، این کیف پول در برخی موارد محدودیت های جدی دارد.
 • در مقایسه با قیمت سایر کیف پول های سخت افزاری بازار، می توان گفت Keepkey قیمت نسبتا بالایی دارد.
 • اندازه بزرگ کیف پول کیپ کی سبب شده تا حمل آن نسبت به رقبای اصلی (Ledger و TREZOR) سخت تر باشد.
 • عدم ارائه نسخه وب کیف پول، سبب شده تا کاربران برای استفاده از کیپ کی از نرم افزارهایی مانند Electrum یا MultiBit استفاده کنند.

آموزش نصب و راه اندازی کیف پول کیپ کی

با در نظر گرفتن اطلاعات پایه ای در مورد کیف پول Keepkey، اکنون بهتر است در خصوص نحوه استفاده از آن نیز اطلاعاتی بدست آوریم:

قدم اول

1.برای شروع کار لازم است ابتدا یک افزونه Chrome برای کیف پول خود نصب کنید. برای این کار می توانید از لینک زیر نیز استفاده کنید: 

 https://chrome.google.com/webstore/detail/keepkey-client/idgiipeogajjpkgheijapngmlbohdhjg

کیف پول کیپ کی Keepkey

 

قدم اول:

2. به محض اینکه مراحل نصب را کامل کردید، با استفاده از کابل USB، کیف پول Keepkey خود را به کامپیوتر وصل کنید. 

3. پس از آنکه اتصال برقرار شد لوگوی کیپ کی را بر روی صفحه نمایش کیف پول مشاهده خواهید کرد.

کیف پول کیپ کی Keepkey

 

قدم دوم:

4. در این مرحله از طریق Chrome، وارد Keepkey Client شوید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

قدم سوم:

5. از این مرحله به بعد تمام مراحل همزمان در صفحه نمایش کامپیوتر و کیف پول نمایش داده می شود. 

6. در صورتی که از طرف دستگاه پیامی مبنی بر به روزرسانی Firmware دریافت کردید، تنها کافی ست بر روی گزینه Update Firmware کلیک کنید.

7. سپس پیامی مبنی بر “آیا در حال راه اندازی دستگاه جدیدی هستید؟ و یا می خواهید دستگاه قدیمی را بازیابی کنید؟” به شما نمایش داده می شود.

کیف پول کیپ کی Keepkey

قدم چهارم:

8. در این مرحله از شما سوال می شود که: “آیا از عبارت بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کرده اید؟” 

9. از آنجایی که اکنون در حال انجام مراحل اولیه راه اندازی دستگاه هستید؛ با فشار دادن دکمه این سوال را نادیده بگیرید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

 

قدم پنجم:

10. در قدم پنجم برای شروع پروسه پیکربندی و راه اندازی دستگاه، بر روی گزینه “Startkeyize Keepkey” کلیک کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

قدم ششم:

11. ابتدا با کلیک بر روی گزینه “Choose a Label” برای دستگاه یک اسم انتخاب کنید.

12. سپس برای افزایش امنیت کیف پول یک PIN کد شش تا نه رقمی برای دستگاه تنظیم کنید.

13. لازم است در این مرحله تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید، چرا که Keepkey به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی، ارقام را رمزگذاری می کند.

کیف پول کیپ کی Keepkey

قدم هفتم:

14. برای تایید کد انتخاب شده، پین کد را یک بار دیگر وارد کرده و بر روی گزینه “Confirm PIN” کلیک کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

قدم هشتم:

15. در این مرحله به شما فرصت داده می شود تا کلمات عبارت بازیابی را به همان ترتیبی که در دستگاه نشان مشاهده می کنید؛ به صورت فیزیکی در یک کاغذ یادداشت کنید.

16. برای نمایش کلمه بعدی تنها کافی ست دکمه دستگاه را فشار دهید.

مراحل بالا یکی از ساده ترین روش های راه اندازی یک کیف پول سخت افزاری است. پس از گذراندن هشت قدم ساده کیف پول Keepkey شما آماده استفاده خواهد بود. در ادامه به آموزش استفاده از کیف پول کیپ کی می پردازیم.

آموزش دریافت ارز دیجیتال در کیف پول کیپ کی

برای استفاده و شارژ کیف پول Keepkey لازم است پیش از هر چیزی آدرس کیف پول خود را در اختیار داشته باشید. برای دریافت آدرس لازم است ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید.

با وجود اینکه در طول پروسه راه اندازی دستگاه، کیف پول شما به طور پیش فرض یک Legacy Bitcoin Account ایجاد کرده است، اما لازم است شما برای هر یک از کوین ها رمزنگاری شده نیز یک حساب جدا بسازید. در نتیجه قبل از آموزش نحوه دریافت ارز دیجیتال در کیف پول Keepkey لازم است ابتدا به نحوه ساخت حساب برای هر کوین بپردازیم:

نحوه ساخت حساب در این کیف پول

1. ابتدا در مرورگر خود Keepkey Chrome Client را باز کرده و دستگاه را متصل کنید.

2. در قسمت پایین صفحه، بر روی گزینه “Add Account” کلیک کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

 

3. در این مرحله از طریق منوی گشودنی موجود در صفحه، آلت کوین مد نظر را انتخاب کنید. 

4. برای مثال رمزارز Ethereum را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه “Add Account”  کلیک کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

5. با نام گذاری حساب می توانید همزمان چندین حساب برای یک آلت کوین ایجاد کرده و دوباره بر روی گزینه “Add Account” کلیک کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

6. در این مرحله لازم است مدت کوتاهی را صبر کنید تا روند ایجاد حساب تکمیل شود.

7. پس از آن لیستی از حساب های موجود به شما نمایش داده خواهد شد.

8. برای بدست آوردن آدرس حساب، بر روی حساب مد نظر کلیک کرده و سپس گزینه “Receive” را انتخاب کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

9. اکنون در این مرحله می توانید آدرس حساب را کپی کرده و با قرار دادن آن در کیف پول دیگر، مقدار اتریوم مد نظر را از کیف پول مبدا به کیف پول Keepkey خود ارسال کنید.

10. همچنین می توانید انواع ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی خریدای کرده و با ساخت حساب و دریافت آدرس آن، رمزارز مد نظر از صرافی به کیف پول Keepkey خود ارسال کنید

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول Keepkey

در صورتی که مایل هستید بخشی از دارایی خود را از کیف پول کیپ کی خارج کنید لازم است مانند مراحل زیر عمل کنید:

1. شما می توانید از هر یک از حساب های ایجاد شده در این کیف پول مانند حساب بیت کوین، به آدرس کیف پول دیگری رمزارز ارسال کنید.

2. برای مثال ابتدا حساب  بیت کوین را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه “Send Bitcoin” کلیک کنید.

3. در این صفحه آدرس کیف پول مقصد و مقدار رمزارزی که قصد ارسال آن را دارید، وارد کنید.

کیف پول کیپ کی Keepkey

4. با تکمیل اطلاعات خواسته شده گزینه “Send” را انتخاب کنید.

5. پس از آن از شما خواسته می شود تا PIN کد را وارد کرده و آدرس را دوباره بررسی کنید.

6. در اخر نیز برای تایید تراکنش و ارسال رمزارز، لازم است دکمه فیزیکی دستگاه را نگه دارید.

نحوه تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در کیف پول

با وجود اینکه کیف پول Keepkey نسبت به رقبای اصلی از رمزارزهای کمتری پشتیبانی می کند، اما همچنان کاربران کیپ کی به لیست نسبتا بلندی از ارزهای دیجیتال محبوبی مانند موارد زیر دسترسی دارند:

 1. Bitcoin
 2. Bitcoin Cash
 3. Bitcoin Gold
 4. DASH
 5. Dogecoin
 6. Ethereum
 7. Litecoin
 8. AELF (ELE)
 9. Aeterenity (AE)
 10. Aragon (ANT)
 11. Augur (REP)
 12. Basic Attention Token (BAT)
 13. Binance Coin (BNB)
 14. Bancor (BNT)
 15. Civic (CVC)
 16. Storj (STORJ)
 17. COM (MCO)
 18. CyberMiles (CMT)
 19. Dai (DAI)
 20. Decentraland (MANA)
 21. DigixDAO (DGD)
 22. District0x (DNT)
 23. Edgeless (EDG)
 24. FirstBlood (1st)
 25. FunFair (FUN)
 26. Gifto (GTO)
 27. Gnosis (GNO)
 28. Golem (GNT)
 29. ICONOMI (ICN)
 30. IOST (IOST)
 31. iExec (RLC)
 32. TrueUSD (TUSD)
 33. Maker (MKR)
 34. Matchpool (GUP)
 35. Melon (MLN)
 36. Metal (MTL)
 37. Numeraire (NMR)
 38. OmiseGO (OMG)
 39. Polymath (POLY)
 40. Populus (PPT)
 41. Ripio Credit Network (RCN)
 42. SALT (SALT)
 43. SingularDTV (SNGLS)
 44. SpankChain (SPANK)
 45. Status (SNT)
 46. 0X (ZRX)
 47. 0xBitcoin (0xBTC)

امنیت کیف پول کیپ کی

به طور کلی کیف پول های سرد و سخت افزاری بهترین روش ذخیره طولانی مدت دارایی های دیجیتالی هستند، چرا که این نوع کیف پول های دیجیتالی برخلاف کیف پول های گرم، کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت در خود ذخیره می کنند.

در نتیجه دارایی کاربران در برابر حملات از راه دور هکرها ایمن هستند. تیم سازنده کیف پول Keepkey با تمرکز بر روی امنیت دارایی کاربران و مقاومت در برابر بدافزارها و حملات ویروسی به یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری تبدیل شده است. 

با این حال اگر کیف پول سخت افزاری خود را به صورت فیزیکی در اختیار افراد دیگر قرار دهید، ممکن است بدون استفاده از تجهیزات گران قیمت یا دانش کامپیوتری خاص، بتوانند به کلیدهای خصوصی و در نهایت دارایی های شما دسترسی پیدا کنند.

در حالی که با توجه به گزارشات منتشر شده، در صورت دزدیده شدن برخی از برترین کیف پول های سخت افزاری، دسترسی به کلیدهای خصوصی ذخیره شده در آنها تنها توسط افراد متخصص و تجهیزات فوق پیشرفته امکان پذیر است.

تیم پشتیبان کیپ کی تمام تلاش خود را کرده تا ایمنی سطح بالایی را برای دارایی کاربران ایجاد کند، با این حال، یک شکاف واضح وجود دارد و آن هم این واقعیت است که دستگاه تنظیم نشده و بنابراین ایمن نیست.

برای اینکه یک کیف پول رمزنگاری شده امنیت یکپارچه ای داشته باشد، باید به الزامات نظارتی پایبند باشد، این امر در صنعت نوپای ارزهای دیجیتال سختگیرانه اما ضروری است.

eTORO یکی از معدود کیف پول هایی است که این مورد را مورد توجه قرار داده و در چندین کشور مانند انگلیس (FCA) و قبرس (کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس) تنظیم می شود. می توان گفت فقط پلتفرم های تنظیم شده واقعا ایمن هستند. 

معیارهای امنیتی در این کیف پول

ذخیره کلیدهای خصوصی: در طول مراحل اولیه نصب دستگاه، کلیدهای خصوصی به صورت خودکار با استفاده از آنتروپی از کامپیوتر و دستگاه کیف پول تولید می شوند.

به همین ترتیب هر مرتبه کلیدهای منحصر به فرد و غیر قابل پیش بینی تولید می شوند. در نهایت نیز کلیدهای خصوصی کاربران به صورت مستقیم تنها و فقط در خود دستگاه ذخیره می شوند. 

پین کد: شماره شناسایی شخصی دارایی شما را از ورود، مشاهده یا انجام تراکنش غیرمجاز محافظت می کند. بدون دانستن پین کد هیچ فردی نمی تواند به دستگاه دسترسی پیدا و از آن استفاده کند.

علاوه بر این، برای افزایش ایمنی دستگاه مبادرت برای ورود پین کد محدود شده و در صورت وارد کردن کد اشتباه، فاصله زمانی میان هر تلاش، افزایش می یابد. بیست و هفتمین تلاش زمان تاخیر به 388 روز می رسد.

عبارت بازیابی: تمام اطلاعات کیف پول کیپ کی با یک جمله بازیابی 12 کاراکتری تولید شده و در هنگام راه اندی کیف پول، قابل بازیابی است.

در صورتی مفقود شدن یا دزدیده شدن کیف پول کیف کی می توانید با استفاده از این عبارت 12 کاراکتری، کلیدهای خصوصی خود را بازیابی کنید. در نتیجه از به اشتراک گذای عبارت بازیابی با اشخاص دیگر اکیدا خودداری کنید.

عبارت بازیابی به صورت آفلاین تولید شده و تنها بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود. بنابراین هیچگاه در معرض کامپیوتر و فضای آنلاین قرار نمی گیرد.

در حین انجام پروسه بازیابی، Keepkey با استفاده از فرایند رمزنگاری ، کاراکترهای وارد شده را با یکدیگر مخلوط کرده و پس از هر بار ورود، در رمز عبور یک تغییر جدید ایجاد می کند.

در نهایت پس از وارد کردن چهار کاراکتر، کیپ کی به طور خودکار کلمه را تکمیل می کند. به این ترتیب بدافزار فقط قادر به دریافت اطلاعات نادرست و محدودی از کاراکترهایی تایپ شده، خواهد بود.

عبارت عبور:

علاوه بر مورد قبلی، به کاربران این امکان داده شده تا یک کلمه اضافی را به عبارت بازیابی متصل کنند. بهتر است قبل از استفاده از این قابلیت به طور کامل عواقب استفاده از آن را در سایت Keepkey مطالعه کنید.

کد منبع Trevor

Keepkey از کد منبع TREVOR که از اعتبار بالایی برخوردار است، استفاده کرده است. کیپ کی برای دستیابی به این امر از پروتکل های بسیاری استفاده کرده و در در زمینه امنیتی پیشرفت بسیاری بدست آورده است

دکمه فیزیکی: علاوه بر ویژگی های فوق، برای تایید معاملات در Keepkey از یک دکمه فیزیکی نیز استفاده می شود. برای تایید هرگونه تراکنش، باید برای مدت طولانی این دکمه فیزیکی را فشار دهید. اساسا، این دکمه به عنوان 2FA عمل کرده و کاربران را از انجام معاملات اشتباه محافظت می کند.

علاوه بر این، این اطمینان را به شما می دهد تا در صورتی که فرد دیگری به کلیدهای خصوصی یا عبارت بازیابی شما دسترسی پیدا کند، بدون دستگاه قادر به تایید تراکنش نباشد.

کارمزد کیف پول کیپ کی

در هنگام استفاده از کیف پول Keepkey از کاربران هیچ هزینه اضافه ای کسر نمی شود. با این حال همانطور که می دانید در تمام پلتفرم های ارزهای دیجیتال انجام تراکنش نیازمند پرداخت کمیسیون شبکه بلاکچین است و در کیف پول کیپ کی نیز این هزینه دریافت می شود.

مقایسه کیف پول کیپ کی با دیگر کیف پول ها

مقایسه کیف پول Keepkey  با کیف پول TREZOR

همانطور که پیش از نیز اشاره شد، توسعه دهندگان Keepkey از کد منبع TREVOR برای این کیف پول استفاده کرده اند. بنابراین می توان می توان گفت از این بابت دو کیف پول Keepkey و TREZOR با یکدیگر شباهت هایی دارند. اما در ادامه به برخی از تفاوت های اصلی این دو کیف پول اشاره می کنیم:

مقایسه اندازه دو کیف پول Keepkey و TREZOR

کیف پول سخت افزاری TREZOR بسیار کوچکتر از کیپ کی بوده و ممکن است همزمان به عنوان یک مزیت و ایراد در نظر گرفته شود. مزیت آن حمل آسان است در حالی که داشتن صفحه نمایش کوچک می تواند به عنوان یک ایراد مهم، سبب شود تا استفاده از کیف پول و تایید آدرس برای کاربران دشوار شود.

مقایسه پروسه راه اندازی کیف پول Keepkey با TREZOR

راه اندازی و نصب کیف پول Keepkey نسبت به TREZOR بسیار آسان تر بوده و به دانش فنی نیاز ندارد. پروسه نصب کیپ کی حتی برای مبتدیان نیز راحت است.

مقایسه قیمت کیف پول Keepkey با کیف پول TREZOR

کیپ کی یکی از گران قیمت ترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار است. این امر به دلیل به ظاهر عالی و صفحه نمایش بزرگ در این دستگاه است.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، Keepkey یک کیف پول سخت افزاری همراه با شایستگی های بسیار است که در سال 2015 و در کشور آمریکا راه اندازی شده است.

این کیف پول یکی از راحت ترین مراحل نصب و استفاده را در میان سایر کیف پول های سخت افزاری را داشته و از بیش از 40 نوع رمزارز متنوع پشتیبانی می کند. با توجه به لایه های امنیتی قابل قبول، کیپ کی به عنوان یک کیف پول سخت افزاری مناسب برای نگهداری دارایی های رمزنگاری شده شناخته می شود.

سوالات متداول

از آنجایی که Keepkey یک کیف پول سخت افزاری است، مانند کیف پول های نرم افزاری امکان دانلود آن وجود ندارد. بنابراین لازم است به صورت آنلاین یا حضوری این دستگاه را خریداری کنید.

اگر با فریز کیف پول کیپ کی مواجه شدید، احتمالا مشکلی در Firmware کیف پول شما وجود دارد، بنابراین لازم است کیف پول را آپدیت کنید. برای این کار، ابتدا Keepkey Client را باز کرده و در حالی که دستگاه را به رایانه متصل می کنید، کلید را فشار دهید.

در Keepkey Client از طریق آیکون چرخ دنده به قسمت تنظیمات دستگاه رفته و رمز عبور را تغییر دهید.

زمانی که USB درایو را به کامپیوتر متصل می کنید، رایانه فورا به تمام اطلاعات موجود در داریو دسترسی پیدا می کند. اما برای برقراری ارتباط میان Keepkey و کامپیوتر از یک پروتکل محدود استفاده می شود.

نگران نباشید خوشبختانه برای این مشکل راه حلی وجود دارد، در صورت مفقود شدن کیف پول سخت افزاری، شما می توانید با استفاده از عبارت بازیابی، اکانت خود را در یک کیف پول دیگر بازیابی کنید.

اکثر کیف پول ها از بیش از یک رمزارز پشتیبانی کرده و تنها یک نسخه پشتیبان ایجاد می کنند. با این وجود این نسخه پشتیبان برای بازیابی همه ارزهای دیجیتال کافی است.

به ندرت ممکن است ارزهای دیجیتال تازه منتشر شده توسط کیف پول های سخت افزاری پشتیبانی شوند.

همانطور که از نام ارزهای رمزنگاری شده مشخص است، این دارایی های مجازی از طریق الگوریتم های رمزنگاری کدگذاری و ایمن می شوند. برای این منظور به مجموعه ای از کلیدهای دیجیتالی نیاز است. به عنوان مثال کلید خصوصی به شما این امکان را می دهد تا به صورت دیجیتالی و رمزنگاری شده دارایی های خود را امضا کنید.

بسیاری از کیف پول های سخت افزاری منبع باز هستند، بنابراین هر فردی می تواند نحوه کارکرد دستگاه و امنیت آن را بررسی کند.

خیر، کیف پول Keepkey مانند سایر کیف پول های سخت افزاری دیگر به صورت ریاضی کلیدهای خصوصی کاربران را تولید کرده و آنها را ذخیره می کند. بنابراین ارزهای دیجیتال کاربران نه در دستگاه بلکه در زنجیره بلاکچین ذخیره می شوند.

در تمام کیف پول های Keepkey از یک لایه امنیتی به نام PIN استفاده شده است، این کد مانع ورود افراد غیرمجاز به کیف پول کاربر می شود.

برای بازیابی اطلاعات دستگاه قدیمی در یک کیف پول کیپ کی جدید، مانند مراحل زیر عمل کنید:

ادامه مطلب
کیف پول TREZOR
کیف پول ترزور (TREZOR) چیست؟ بررسی...

داستان دو ترزور: مقایسه مدل یک و مدل T

اگر شما یک بازدید کننده منظم از این صفحات هستید، می دانید که ما انجیل کیف های رمزارزها یعنی کیف پول سخت افزار را در اینجا پیشنهاد می کنیم. خیلی ساده، اگر به دنبال امن ترین روش ممکن برای ذخیره رمزنگاری خود و دور نگه داشتن آن از دست سارقان و هکرها هستید، کیف پول سخت افزاری ضروری است.

اگرچه تفاوت هایی در طراحی، ویژگی ها، هزینه و موارد دیگر وجود دارد، اما همه این کیف پول های سخت افزاری اساساً به همان شیوه کار می کنند. آن ها کلیدهای خصوصی رمزنگاری شما را ذخیره می کنند و آن ها را با خیال راحت از دسترس همه کسانی که صاحب واقعی آن ها هستند، دور می کنند.

اگر با وجوه خود معامله ای انجام دهید، قبل از بارگذاری در شبکه، این تراکنش توسط دستگاه شما امضا می شود. کیف پول سخت افزاری شما به پورتال شما در دنیای رمزنگاری تبدیل می شود و تا آنجا که هستید امنیت شما را حفظ می کند.

این کیف ها ممکن است مانند قطعات پیچیده کیت به نظر برسند، اما در واقع این کیف پول ها چیزهای بسیار زیبایی هستند. ممکن است شما اصطلاح “ذخیره سازی سرد” را شنیده باشید، به ویژه در مورد چگونگی ذخیره مبادلات رمزنگاری بخش زیادی از دارایی های خود این موضوع اهمیت زیادی دارد.

این کار در واقع یک روش فانتزی برای گفتن این است که این دارایی ها به صورت آفلاین نگهداری می شوند و همین امر باعث می شود تا آنها برای هکرها یا بدافزارها غیرقابل دسترسی باشند. کیف پول سخت افزاری هم مطابق با همین اصول کار می کند و یک محل امن از نظر دسترسی به اینترنت را برای شما فراهم می کند. آنها هرگز به اینترنت دسترسی ندارند و حتی در صورت اتصال به رایانه آلوده از حمله در امان هستند.

هر کیف پول دارای مجموعه ای از کلمات اصلی و یک پین است که می تواند برای دسترسی به کلیدهای خصوصی ذخیره شده روی آنها استفاده شود. تا زمانی که این موارد فقط برای صاحب کیف پول شناخته شده باشند، فقط آنها قادر به استفاده از دستگاه هستند.

گزینه های جایگزین

کیف پول TREZOR

بله، شما می توانید رمزنگاری خود را در صرافی مانند Coinbase، Binance یا هر صدها مورد دیگر موجود در آنجا نگه دارید. امنیت مبادله از روزهای آغازین رمزنگاری با جهش و تلاشی روبرو شده است و در بسیاری از موارد درس های مختلف از هک شدن و نقض های کیف آموخته شده است.

آسیب پذیری ها همچنان پابرجا هستند و اگر هکرها بتوانند قفل ها را بشکنند، همیشه در معرض ثروت های بالقوه زیادی قرار می گیرند.

علاوه بر آن گزینه های کیف پول موبایل وجود دارد که برخی از آنها بسیار خوب هستند. بهترین ارائه دهندگان وقت و هزینه زیادی را صرف امنیت کرده اند و برای کسانی که سرمایه کوچکی دارند و نمی خواهند برای یک دستگاه سخت افزاری خرید کنند،

کیف پول های موبایل گزینه خوبی است. با این حال واقعیت همچنان باقی مانده است که این سیستم عامل ها آنلاین هستند و از این رو هنوز هم برای بسیاری از هکرها وسوسه انگیز است.

یک گزینه دیگر برای کسانی که می خواهند کلیدهای خصوصی خود را به صورت آفلاین نگه دارند وجود دارد: کیف پول کاغذی خوب. به سادگی کلیدهای خصوصی خود را یادداشت کنید و کمی کاغذ را در جایی امن نگه دارید. مطمئناً باید هر بار که بخواهید معامله کنید، باید دوباره همه آن کلیدها را تایپ کنید و سپس از ارزهای خود استفاده کنید، و تا جایی که ما میدانیم کسی نتوانسته است بفهمد که چطور یک کاغذ را هک کند. فقط مطمئن شوید که برگه کاغذ خود را گم نکنید یا به طور تصادفی آن را در سطل زباله نیاندازید

هک، الان قرن 21 است. ما چاپگرهای سه بعدی، تعیین توالی ژن ها و ماشین های الکتریکی داریم. ما در اوایل بلاک چین زندگی می کنیم و قدرت محاسبه بیشتری را در جیب خود داریم نسبت به این که برای اولین بار مردان را در ماه قرار دهیم. ما می توانیم بهتر از یک کاغذ عمل کنیم.

فاکتور خارج از چک

کیف پول TREZOR

دو بازیکن بزرگ در حوزه کیف پول سخت افزاری وجود دارند و آنها روی بازار تسلط دارند. همان کارت های Mastercard و Visa را برای کارت های اعتباری یا iOS و Android برای سیستم عاملهای تلفن همراه را تصور کنید  و تصویر را بدست آورید. این دو رقیب اصلی France’s Ledger  با دو محصول مشهور خود یعنی  Nano S و Nano X و رقیب بزرگ خود، ترزور هستند. این دو محصول پرچم دار ترزور یعنی Trezor One و Model T هستند که در اینجا با جزئیات بررسی خواهیم کرد.

ترزور یک شرکت تابعه از SatoshiLabs است، یک شرکت مستقر در پراگ. SatoshiLabs خود در سال 2013 به وجود آمد، اگرچه بنیانگذاران آن، Pavol Rusnak (همچنین به عنوان Stick)، Marek Palatinus (معروف به Slush) و Alena Vránová مدتی قبل از آن در حال کار بر روی راه حل های ذخیره سازی ایمن کلیدهای خصوصی بودند.

کار توسعه ادامه داشت تا اینکه در سال 2014، Trezor One، اولین کیف پول سخت افزاری ارز رمزنگاری شده به بازار عرضه شد. ظهور آن را می توان به عنوان یک نقطه عطف در داستان توسعه رمزنگاری از یک جایگاه مبتدی تا پدیده جهانی امروز در نظر گرفت. مبارزه با هکرها گام بزرگی به جلو برداشته بود.

Trezor One

کیف پول TREZOR

هر محصولی که در نوع خود اولین باشد، خیلی زود خطر منسوخ شدن را دارد. رقبا می توانند آن را جدا کنند و راه های بهبود آن را پیدا کنند، در حالی که حتی توسعه دهندگان خود نیز به دنبال به روز رسانی و بهبود هستند. فناوری ساکن نیست علیرغم این نقطه ضعف اولین حرکت، Trezor One در مدت شش سال از زمان ظهور خود در صحنه، کاملاً خوب عمل کرده است.

شاید مهم ترین نکته برای بسیاری این باشد که کیف پول آن ها از چه سکه هایی پشتیبانی می کند. با وجود بسیاری از طرفداران رمزنگاری که نمونه کارهای متنوعی را در اختیار دارند، آنها می خواهند مطمئن شوند کیف پولی که انتخاب کرده اند، می تواند طیف وسیعی از سکه هایی را که در دست دارند ذخیره کند.

Trezor One از بیشتر سکه های اصلی و آلت کوین پشتیبانی می کند. اگرچه ارزش آن را دارد که چند مورد از موارد ذکر شده را مشخص کنید.

دارندگان XRP از دانستن اینکه Trezor One از توکن پشتیبانی نمی کند ناامید خواهند شد (اگرچه آنها احتمالاً قبلاً نیز بسیار ناامید شده اند)، در حالی که  EOS، Cardano و Tezos نیز در این لیست نیستند.

با توجه به برجسته بودن این توکن ها و این واقعیت که آنها دارای سهم بازار ترکیبی به اندازه 13 میلیارد دلار هستند، این موضوع عجیب است که پشتیبانی نمی شوند.

Trezor One از لحاظ عملکردی نیز مینیمالیستی است و دارای یک صفحه نمایش OLED کوچک با ابعاد 128 × 64 پیکسل، یک پردازنده ARM Cortex-M3 در داخل و دو دکمه جلویی برای پیمایش است. وزن آن فقط 12 گرم است، بنابراین می توان آن را با احتیاط روی جاکلیدی نگه داشت.

برای بسیاری از افراد، Trezor One از ارزانترین کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار است که تنها 55 دلار (حدود 60 یورو) قیمت دارد. این هزینه کمی است که برای ایمن نگه داشتن نمونه کارهای با ارزش خود پرداخت می کنید.

Trezor مدل T

کیف پول TREZOR

تیم ترزور پس از عرضه  Trezor One، به کارهای خود ادامه دادند. با ورود تقریباً همزمان دستگاه رقیب Ledger’s Nano S، رقابت برای تولید و ساخت نسل بعدی کیف پول سخت افزاری آغاز شد.

Trezor از مدل T در فوریه 2018 رونمایی کرد و بلافاصله مشخص شد که آنها با دستگاه جدید خود پیش از این بالاتر رفته اند. بارزترین ویژگی جدید، صفحه لمسی رنگی است که با دکمه های بسته Trezor One از بین می رود.

صفحه نمایش به طور طبیعی بزرگتر و بهتر از قبل است و دارای یک نمایشگر 240 × 240 پیکسل است تا پیمایش دستگاه را به راحتی انجام دهد. همچنین پردازنده نسل جدید ARM Cortex-M4 و همچنین یک درگاه میکرو USBC و اسلات کارت SD را در خود جای داده است. با توجه وزن این دستگاه که 22 گرم سنگین تر از Trezor One است، اما هنوز هم زیبا و سبک است.

لیست سکه های پشتیبانی شده نیز بهبود یافته است، به طوری که کسانی که دارای XRP، EOS، ADA  و XTZ هستند، می توانند نفس راحتی بکشند، زیرا کلید همه این ها اکنون می تواند در مدل T ذخیره شود.

با توجه به این ویژگی های به روز شده بدیهی است که مدل T دارای برچسب قیمت بالاتر از 55 دلاری که انتظار دارید، می باشد و قیمتی که باید برای آن  بپردازید کاملاً افزایش یافته است. مدل T با قیمت ۱۶۹.۹۹ دلار (180 یورو) به فروش می رسد، به این معنی که شما بیش از سه برابر برای آن صفحه لمسی، پردازنده beefier و بهبود سکه پرداخت خواهید کرد.

نرم افزار

کیف پول TREZOR

قبل از اینکه به حکم خود درباره دو پیشنهاد ترزور برسیم، یک کلمه سریع درباره نحوه تعامل هر دو با شما و مرورگر شما و همچنین چند ویژگی مشترک در هر دو دستگاه ارائه می شود. در این مرحله همچنین لازم به ذکر است که هر دو کیف پول منبع باز هستند، بنابراین هر کسی که بخواهد کمی بیشتر در پیچ و مهره های فنی فرو رود، قادر به انجام این کار است

نرم افزار زیربنای Trezor One و Model T Trezor Bridge نامیده می شود و این قطعه کیتی است که – (به اندازه کافی مناسب) – به عنوان پلی بین هر دستگاهی که استفاده می کنید و اینترنت کار می کند.

این نرم افزار لازم است زیرا همانطور که قبلاً ذکر شد، کیف پول سخت افزاری خود به اینترنت متصل نیست تا اطلاعاتی را که ذخیره می کند، ایمن نگه دارد. با این حال، شما همچنان می خواهید سکه های خود را در کیف پول آنلاین ترزور، جایی که Bridge در آن قرار دارد، مدیریت کنید.

این برنامه برای اجرا در پس زمینه طراحی شده است و بنابراین، پس از نصب، دیگر لازم نیست زیاد با آن کار کنید. Bridge در سال 2018 به عنوان جایگزینی برای برنامه محبوب Google Chrome که گوگل تصمیم به حذف آن گرفته بود، به روز شد و ترزور را مجبور به ارائه یک راه حل جایگزین کرد.

ویژگی های مشترک

کیف پول TREZOR

هر دو مدل ترزور به شما امکان می دهد کارهای دیگری غیر از ذخیره کلیدهای خصوصی و ارسال یا دریافت رمزنگاری انجام دهید. ویژگی Sign & Verify به شما امکان می دهد پیام های رمزگذاری شده را ارسال و دریافت کنید، در حالی که مدیریت رمز عبور به شما امکان می دهد تمام جزئیات ورود خود را به همان اندازه ایمن که این سکه ها را ذخیره می کنید، ذخیره کنید.

به همین ترتیب، اگر می خواهید به طور ایمن به سایت ها یا سیستم عامل های مختلف وارد شوید، Trezor One و Model T می توانند به عنوان نشانه های احراز هویت جهانی فاکتور 2 (U2F) عمل کنند دقیقا به روشی مشابه ابزار (Authenticator Google).

هر دو کیف پول همچنین می توانند از ویژگی Exchange و Buy استفاده کنند که به کاربران امکان می دهد – – طیف وسیعی از رمزنگاری ها را از طریق بستر آنلاین ترزور مبادله یا خریداری کنید.

این سرویس های اضافه شده پاداش خوبی برای کاربران ترزور است و می تواند جبهه بعدی نبرد برای برتری کیف پول سخت افزار رمزنگاری باشد. از این گذشته، اگر کیف پول های سخت افزاری چشم به آینده دارند، علاوه بر نگه داشتن و ذخیره کلیدهای خصوصی نیاز به ارائه چیزهای دیگری دارند. هرچه کاربران توانایی انجام کار با یک دستگاه را داشته باشند، محبوبیت دستگاه مذکور نیز بیشتر خواهد بود.

سوال: کدام یک برای شما مناسب است؟

کیف پول TREZOR

ترزور شایسته شهرت خود به عنوان یکی از بازیگران بزرگ در عرصه کیف پول سخت افزاری است. هر دو مدل آن دقیقاً همان کاری را که ادعا می کنند انجام می دهند: آنها کت های شما را ایمن نگه می دارند و به شما آرامش می دهند.

سپس ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن ها می توان به رمزعبور، U2F  و Exchange و Buy اشاره کرد که به شما امکان می دهد تا علاوه بر نگه داری سکه ها کارهای بیشتری با کیف پول خود انجام دهید.

اگر مدل T دارای یک نقطه ضعف باشد، آن قیمت سنگین آن است که باعث می شود تا حدی گران ترین کیف پول سخت افزاری موجود باشد. قیمت این کیف خیلی بیشتر از نسخه های قدیمی Trezor One و Ledger Nano S است، در حالی که مدل رقیب آن، Ledger Nano X، فقط 138 دلار (119 یورو) برای شما هزینه دارد.

بنابراین، اگر تصمیم گرفته اید که ترزور برند شما است، باید از خود بپرسید که آیا صفحه نمایش لمسی فانتزی و پشتیبانی اضافی سکه ارزش پرداخت هزینه های بسیار بیشتری را دارد. مطمئناً، هر پولی که (در حد معقول) برای ایمن نگه داشتن دارایی خود صرف کنید، یک سرمایه گذاری منطقی است. اگر از طرفداران XRP،ADA،EOS یا XTZ هستید، باید از مدل T استفاده کنید.

با این حال، اگر این سکه ها در لیست شما نیستند و بعید به نظر می رسد که در آینده آن ها را داشته باشید، شاید بهتر باشد Trezor One بخرید و پول پس انداز شده را به سبد خرید خود وارد کنید.

برخی توصیه های امنیتی

کیف پول TREZOR

هر کدام از مارک ها و مدل های کیف پول سخت افزاری که تصمیم به خرید آن دارید، به شما هشدار داده می شود که خرید آن از سایت شخص ثالث (حتی یک سایت کاملاً اثبات شده مانند eBay یا  Amazon) می تواند امنیت آن را به خطر بیندازد.

تعدادی از حوادث ثبت شده است که کیف پول های سخت افزاری توسط سارقانی که قبلا جعبه را باز کرده و کلمات هسته را استخراج کرده اند، در چنین سایت هایی فروخته شده است. سپس، هنگامی که خریدار کیف پول را فعال کرده و آن را با سکه بارگذاری کرده است، فروشندگان بی وجدان توانسته اند آن را با استفاده از این کلمات کاملا تخلیه کنند.

بهترین راه برای جلوگیری از قربانی شدن توسط این ترفندهای کثیف این است که مطمئن شوید کیف پول سخت افزاری خود را مستقیماً از وب سایت سازنده خریداری کرده اید. هنگام ورود، جعبه و محتویات آن باید با برچسب هولوگرام محکم شود. اگر این حالت شل است، علائم دستکاری را نشان می دهد و یا اگر آرم فروشنده رسمی روی آن نیست، از کیف پول استفاده نکنید.

در آخر، کیف پول خود را تا حد ممکن ایمن و مطمئن نگه دارید. حتی اگر از دسترس هکرها دور باشد، افراد زیادی در آنجا هستند که می توانند از روش های بسیار پیشرفته تر برای استفاده شما استفاده کنند.

بنابراین، اگر بیرون از خانه باشید و کسی شما را تهدید کند که اگر کلمه های کیف پول و دانه های خود را تحویل ندهید (یک حمله آچار 5 دلاری) سر شما را با یک جسم سنگین از بین می برد، هیچ پروتکل های ذخیره سازی سردی در جهان وجود ندارد در چنین موقعیتی به درد شما بخورد.

افرادی هستند که اهمیت زیادی برای دسترسی داشتن به مدیریت، تجارت و معاملات رمزنگاری خود در حین فعالیت های روزمره خود می دهند. شاید آن ها از این طریق امرار معاش می کنند و لازم است که دستگاه سخت افزاری خود را همیشه همراه داشته باشند. تا زمانی که آنها آن را جدا از تکه کاغذ حاوی کلمات هسته خود قرار دهند، حتی در صورت گم شدن کیف، کلیدهای ذخیره شده روی آن همچنان ایمن خواهند بود.

اکثر ما هرجایی که برویم نیازی نیست کیف پول سخت افزاری خود را به همراه داشته باشیم. پس کیف خود را با خیال راحت در خانه نگه دارید، آن کلمات اصلی را به خاطر بسپارید و هرگونه نسخه کپی شده از آن ها را در جای دیگر قفل کنید. به این ترتیب، شما باید بتوانید شب راحت بخوابید، با اطمینان از اینکه فقط شما به رمزنگاری خود دسترسی دارید.

ادامه مطلب
کیف پول exodus
کیف پول اکسودوس (Exodus) چیست؟ بررسی...

معرفی کیف پول اکسودوس (Exodus)

کیف پول اکسودوس یک کیف پول رمزپایه چند ارزه است که از زمان راه اندازی آن در سال 2016 سر و صدای زیادی ایجاد کرده است.

این کیف پول به خوبی طراحی شده است و از نظر زیبایی نیز خوشایند است و دارای ویژگی های بی شماری است. علاوه بر این، ویژگی تبادل فوری در این کیف به این معنی است که شما می توانید به راحتی یک ارز رمزنگاری را با دیگری مبادله کنید بدون اینکه سکه هایتان را از کیف پول خود خارج کنید.

ثبت نام در کیف پول اکسودوس (Exodus)

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در اکسودوس ثبت نام کنیدثبت نام

 

با این حال، آیا این کیف پول هنوز مطمئن و قابل اعتماد است؟

در این مقاله با بررسی امنیت و اعتبار این کیف، همه آنچه را که باید در مورد کیف پول بدانید، به شما ارائه خواهیم داد. ما همچنین نکات مهمی را که در هنگام استفاده از اکسودوس و ذخیره رمزنگاری خود نیاز خواهید داشت را به شما خواهیم گفت.

کاربر ایده آل کیف پول اکسودوس

اکسودوس با در نظر گرفتن کاربران مبتدی ارزهای رمزپایه ساخته شده است، اما برای اکثر علاقه مندان به جریان اصلی رمزنگاری که به دنبال کیف پول زیبا، ایمن و آسان برای استفاده هستند نیز ایده آل است.

این کیف هم چنین برای کسانی که انواع مختلفی از سکه های معروف را در اختیار دارند، یک انتخاب عالی است زیرا از تقریباً 100 ارز رمزنگاری شده مختلف پشتیبانی می کند و به مرور هم ارزهای بیشتری به آن ها اضافه می شود.

برخی از کاربران هستند که اکسودوس برای آنها ایده آل نیست و این کاربران شامل افرادی هستند که که مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده دارند و به کیف پول ایمن تری مانند کیف پول سخت افزاری یا کاغذی نیاز دارند.

کیف پول رومیزی آن در حال حاضر برای سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و OSX در دسترس است. همچنین نسخه موبایل برای کاربران iOS در سال 2019 عرضه شده است. همه نسخه های موجود را می توان از وب سایت اکسودوس بارگیری کرد.

دانلود و نصب اپلیکیشن اکسودوس

دانلود اپلیکیشن اندروید اکسودوس

دانلود اپلیکیشن IOS اکسودوس

امنیت کیف پول اکسودوس

کیف پول اکسودوس exodus

علی رغم اینکه برخی از مخالفان به عدم پشتیبانی از احراز هویت دو عاملی اشاره می کنند، کیف پول اکسودوس ایمن و مطمئن است. ولی با همه این اوصاف، هر کیف پول رمزنگاری رومیزی فقط به اندازه رایانه ای که روی آن نصب شده ایمن است.

نکته مهم: حتماً یکی از برترین برنامه های انتی ویروس را داشته باشید و هنگام آنلاین بودن، روی پیوندهای ناشناخته کلیک نکنید یا فایل های نامعتبر را بارگیری نکنید تا در امنیت باشید.

کیف پول اکسودوس با یک رمز ورود امن قابل دسترسی است، که باید برای اکثر کاربران کافی است. همانطور که در بالا ذکر شد، اگر مقدار زیادی ارز رمزنگاری شده دارید بهتر است برای ذخیره آن از یک کیف پول سرد استفاده کنید، نه در یک کیف پول گرم که به اینترنت متصل باشد.

برای برخی از کاربران ممکن است این واقعیت آزار دهنده باشد که کد کیف پول اکسودوس به طور کامل منبع باز نیست، اما یکی از بنیانگذاران (JP Richardson) این کیف در جامعه توسعه دهنده کدهای نرم افزاری که بسیار قابل اعتماد است و در توسعه بیش از 190 کتابخانه ی منبع باز مشارکت گسترده داشته است.

آن ها اظهار داشتند که نگهداری چندتا “اسرار تجاری” به آنها امکان اطمینان از موفقیت دراز مدت شرکت و بهبود امنیت کیف پول را می دهد. با منبع باز نکردن منابع این مولفه های مهم، بوت کردن کیف پول و تهیه نسخه های فیشینگ را برای هکرها دشوارتر می کند. علاوه بر این، بسیاری از اجزای عملکردی در اکسودوس منبع باز بوده و در Github آن ها موجود است.

به طور کلی، این کیف پول کاملا ایمن است و مطمئناً از بسیاری از کیف پول های آنلاین و کیف پول های رومیزی در عرصه رقابت جلو می زند. کاربران اکسودوس کنترل کامل بر روی کلیدهای خصوصی خود را که به صورت محلی تولید و ذخیره می شوند، دارند.

حریم خصوصی کیف پول اکسودوس

کیف پول اکسودوس exodus

از این کیف پول می توان به صورت کاملاً ناشناس استفاده کرد، زیرا برای بارگیری، نصب یا استفاده از کیف پول نیازی به اطلاعات شخصی نیست. اکسودوس هیچ گونه اطلاعات شخصی را جمع آوری نمی کند و کلیدهای خصوصی نیز کاملاً در کنترل کاربران باقی می مانند.

کلیدهای عمومی و معاملات انجام شده با کیف پول کاملاً در بلاکچین قابل مشاهده است و هیچ ویژگی دیگری برای مخفی کردن دنباله معاملات شما وجود ندارد.

اگر حریم خصوصی معاملات مهمترین نگرانی شماست، ممکن است بخواهید از کیف پول های اصلی ZCash یا سکه های حریم خصوصی معروف دیگری مانند Monero (XMR) استفاده کنید.

سکه های پشتیبانی شده در اکسودوس

اکسودوس هنگام انتشار اولین نسخه تنها چند عدد از دارایی های رمزنگاری شده اصلی را پشتیبانی می کرد، اما در سال 2019 به بعد تقریباً از 100 ارز رمزپایه پشتیبانی می کند و با گذشت زمان مداوم به آنها اضافه می شود. پشتیبانی از چند ارز یکی از ویژگی های قدرتمند این کیف پول است.

در حقیقت، شما می توانید هر رمز ERC-20 را در اکسودوس ذخیره کنید، حتی اگر نام آنها در لیست ارزها به عنوان پشتیبانی شده نباشد. نکته منفی این مسئله این است که شما نمی توانید میزان موجودی این سکه های پشتیبانی نشده ERC-20 را در کیف پول اکسودوس ببینید. و به جای آن باید موجودی این ارزها را با استفاده از کاوشگر بلاک چین اتریوم مشاهده کنید.

می توانید لیست کاملی از سکه هایی را که از آنها پشتیبانی می کنند در وب سایت خود کیف مشاهده کنید. اگرچه بسیار خوب است که این کیف از اکثر دارایی های ERC20  پشتیبانی میکند، اما هنوز از چند سکه مهم که در لیست 50 ارز بالای بازار هستند، پشتیبانی نمی کند. این موارد شامل ارزهایی مانند  Iota (MIOTA)، Monero، Nem (XEM) و Cardano (ADA) است.

در نهایت، اگر می خواهید وضعیت آخرین پشتیبانی سکه ها را بدانید و در این مورد به روز باشید و همین طور بدانید که آیا همه عملکردهای این سکه ها عملیاتی است یا نه، می توانید به صفحه وضعیت این کیف مراجعه کنید. اگر قصد ارسال مقدار زیادی سکه به کیف پول را دارید، بهتر است این مورد را قبل از تحویل بررسی کنید.

اکسودوس Wallet & Trezor

کیف پول اکسودوس exodus

چیزی که احتمالاً امنیت اکسودوس را بسیار بالا می برد همکاری آنها با Trezor است. با این کار کاربران می توانند از ایمنی بالای کیف متناسب با سطح کیف پول سخت افزاری استفاده کنند.

اساساً معنی این امر این است که کاربران ترزور دیگر نیازی به استفاده از برنامه های پیش فرض برای مدیریت ارزهای رمزپایه خود ندارند. آن ها می توانند از رابط کاربری جذاب و پیشرفته اکسودوس و هم چنین بسیاری از ویژگی های دیگر همراه آن را استفاده کنند.

به عنوان مثال، اکسودوس UX مدیریت بیش از 90 سکه مورد پشتیبانی ترزور را در آنجا در یک صفحه کیف پول بسیار آسان تر می کند. همچنین می توانید از گزینه مبادله سکه داخلی که برای هر کیف پول سخت افزاری مناسب است استفاده کنید.

یکی دیگر از مزایای یکپارچه سازی اکسودوس با ترزور استاندارد این است که می توانید چندین دستگاه ترزور را به طور همزمان مدیریت کنید. اگر می خواهید موجودی کیف پول دیگری را بررسی کنید، نیازی به عوض کردن آنها نیست.

البته، مزیت اصلی این واقعیت این است که کاربران فعلی اکسودوس اکنون گزینه آفلاین نگه داشتن کلیدهای خصوصی خود را دارند. با دستگاه ترزور، تمام احراز هویت و امضای دستگاه روی رایانه انجام می شود.

ایجاد پشتیبان از کیف پول

هنگامی که کیف پول برای اولین بار نصب می شود، یک عبارت 12 کلمه ای برای بازیابی به کاربران داده می شود که می تواند در صورت سرقت، تخریب یا گم شدن رایانه شما، کیف پولتان را بازیابی کند. این بدان معنی است که نوشتن این عبارت امنیتی و ایمن نگه داشتن آن برای کاربران بسیار مهم است.

اگر بخواهید کیف پول اکسودوس را بازیابی کنید، می توانید آن را در دستگاه جدید بارگیری کنید و هنگام نصب روی گزینه “Restore Wallet” کلیک کنید.

صرافی ارز دیجیتال

کیف پول اکسودوس exodus

گرچه این کیف پول به تنهایی یک صرافی نیست، اما به شما امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی شده را از طریق ادغام داخلی ShapeShift با یکدیگر مبادله کنید. اکسودوس اولین کیف پول شامل ShapeShift بود و روند کار برای کاربران همچنان ساده و بدون مشکل باقی مانده است.

اگر سکه هایی روی کیف پول دارید و می خواهید آنها را رد و بدل کنید، تنها کاری که باید انجام دهید، اینست که بر روی “تب تبادل” کلیک کنید. در اینجا می توانید سکه ای را که می خواهید عوض کنید انتخاب کرده و تصمیم بگیرید که می خواهید آن را با کدام یک از ارزها عوض کنید.

پس از انجام این کار، باید مبلغی را که مبادله می کنید انتخاب کنید. می توانید مقادیر از پیش تعیین شده مانند ALL، HALF یا MIN را انتخاب کنید. همچنین می توانید مقدار معینی از سکه یا حتی ارزش آن را در واحد پول محلی خود انتخاب کنید.

وقتی از شرایط خرید خود مطمئن شدید، می توانید “Exchange” را بزنید و پس از آن معامله باید انجام شود. با توجه به اینکه باید منتظر بمانید تا سکه ها به کیف پول شما ارسال شوند، بیشتر این مبادلات کمتر 30 دقیقه طول می کشد.

پس از پایان کار مبادله، می توانید کیف پول را ببندید و وقتی دوباره کیف پولتان را باز کنید سکه هایتان داخل کیف خواهند بود.

چگونه اکسودوس درآمد کسب می کند؟

کیف پول اکسودوس exodus

اگرچه کیف پول اکسودوس منبع باز نیست، اما بارگیری آن بر روی رایانه شخصی و ذخیره سکه های شما رایگان است. با این حال، اگر می خواهید از گزینه صرافی داخلی کیف استفاده کنید، آن ها اسپرد کمی روی نرخ ارز سکه خواهند گرفت.

این اسپردها بین 2-4٪ در اکثر جفت های رمزنگاری متغیر است، اما هنگام انجام مبادله مقدار دقیق آن در قسمت Exchange ذکر خواهد شد.

با توجه به اینکه بازارها از سطح نقدینگی متفاوتی برخوردار هستند این اسپردها ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، احتمالاً اسپرد بسیار کمتری در BTC / ETH نسبت به مبادله آلت کوین ها با ارزش بازار کمتر با یکدیگر پرداخت خواهید کرد.

این واقعیت که آنها در مورد این اسپردها در زمان خرید کاملاً شفاف هستند، بسیار جذاب است. علاوه بر این، آنها ادعا می کنند که مایلند هزینه هایی را که از طریق کارمزد دریافت می کنند را برای ایجاد توسعه در کیف پول  استفاده کنند.

اگر واقعاً این جایی است که هزینه ها در آن سرمایه گذاری می شوند، شاید پرداخت این کارمزد ها بد هم نباشد.

پشتیبانی از کیف پول

کیف پول اکسودوس exodus

با توجه به اینکه تیم اکسودوس قادر به ایجاد درآمد برای کیف پول است، آنها می توانند برخی منابع را به پشتیبانی کیف پول اختصاص دهند. این کار با پایگاه دانش گسترده در وب سایت اکسودوس آغاز می شود، که شامل بیش از 100 مقاله است که در آن نحوه استفاده، ویژگی ها، عیب یابی، هزینه ها و سایر جنبه های کیف پول و کاربرد آن توضیح داده شده است.

هم چنین سوالات متداول قابل جستجو نیز وجود دارد و در صورت عدم یافتن پاسخ مناسب می توانید از طریق ایمیل و کانال های رسانه های اجتماعی برای پشتیبانی از پرسنل تماس بگیرید.

برای کاربران مبتدی و باتجربه، با مقادیر کم تا متوسط ​​ارزهای رمزنگاری شده برای ذخیره، کیف پول اکسودوس یک انتخاب عالی است. طراحی زیبا و سهولت استفاده از آن، آن را به گزینه مورد علاقه علاقه مندان به ارزهای رمزپایه تبدیل کرده است.

ادامه مطلب
Ledger
کیف پول لجر چیست؟ مزایا و...

معرفی کیف پول لجر

احتمالاً در مورد انواع مختلف کیف های ارز دیجیتال مطالب زیادی شنیده اید، با این وجود، چنین گزینه های متنوعی، انتخاب معتبرترین آنها را دشوار می کند. امروز، به کیف پول Ledger Nano S نگاهی خواهیم انداخت و بررسی خواهیم کرد که چقدر امنیت دارد.

Ledger Nano S یکی از محبوب ترین و توصیه شده ترین کیف های ارز دیجیتال موجود در بازار است. با این حال، ذکر این نکته مهم است که شما برای ذخیره سازی بیت کوین های خود در واقع باید کیف پول Ledger را خریداری کنید.

در این بررسی، ما کیف پول لجر را به شما معرفی می کنیم و نحوه کار با آن را توضیح می دهیم. ما همچنین مزایا و معایب و همچنین ویژگی های امنیتی آن را بررسی خواهیم نمود. در آخر، نحوه تنظیم و همچنین دریافت و ارسال ارز را به شما نشان خواهیم داد.

این بحث را ابتدا با نگاه کلی بر مزایا و معایب و سپس با معرفی کامل کیف پول لجر شروع می کنیم:

مزایا

 • امنیت بسیار بالا
 • حفاظت در مقابل آسیب فیزیکی
 • پشتیبانی از بیش از ۱۵۰۰ ارز و توکن

معایب

 • قیمت بالا

کیف پول لجر چیست؟

کیف پول لجر

Ledger Nano S که به آن کیف پول لجر نیز گفته می شود، یک کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری است که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال خود را با خیال راحت ذخیره کنید. علاوه بر این  به شما امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده مختلفی را نیز ارسال و دریافت کنید.

شرکت پشت Ledger یک شرکت نوپای فرانسوی است که اولین کیف پول خود را در سال 2014 منتشر کرد. از آن زمان، آنها به یک رهبر بازار در صنعت کیف پول سخت افزاری تبدیل شده اند. در حقیقت، کیف پول لجر آنقدر موفق است که بیش از 1 میلیون دستگاه فروخته است!

 کیف پول سخت افزاری لجر چیست؟

قبل از اینکه نحوه عملکرد کیف پول سخت افزاری را توضیح دهیم، بهتر است نحوه عملکرد کیف پول نرم افزاری را درک کنید.

اکثر مردم ارزهای رمزنگاری شده خود را در کیف پول نرم افزاری ذخیره می کنند که می تواند از طریق رایانه / لپ تاپ یا دستگاه همراه دانلود شود. این کیف ها مزایای زیادی دارند، از جمله اینکه برای ارسال ارز به شخص دیگر بسیار راحت هستند و همچنین رایگان هستند.

با این حال، آنها گاهی اوقات در معرض هک شدن قرار دارند. این به این دلیل است که یک هکر قادر به نصب بدافزار بر روی دستگاه و آلوده کردن رایانه کاربر به وسیله کی لاگر است که به وی امکان می دهد کلیدهای خصوصی کیف پول شما و ارزهای دیجیتال ذخیره شده در آنها را بدزدد.

این تفاوت کیف پول های سخت افزاری مانند Nano Ledger S است. به جای اینکه کلیدهای خصوصی و ارزهای رمزپایه شما روی یک پلتفرم نرم افزاری نگهداری شوند، آنها بر روی یک دستگاه سخت افزاری فیزیکی نگهداری می شوند! این همچنین بدان معنی است که ارز های شما همیشه بصورت آفلاین نگه داشته می شوند و دسترسی از راه دور را برای دیگران غیرممکن می کند.

اگر یک هکر بخواهد ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول لجر شما را بدزدد، نه تنها باید دستگاه را بدزدد، بلکه به پین ​​مخفی شما نیز احتیاج دارد. ویژگی های امنیتی حتی از این هم بیشتر است، اما بعداً در مورد آن با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد!

بنابراین، اکنون که می دانید کیف پول چه کاری انجام می دهد، بیایید بررسی کنیم که Ledger Nano S چه ارزهای دیجیتالی را پشتیبانی می کند!

ارزهای پشتیبانی شده توسط لجر

ارزهای پشتیبانی شده توسط لجر

همانطور که احتمالاً می دانید، اکنون بیش از 1500 ارز دیجیتال مختلف برای خرید و فروش در دسترس است که هر روز تعداد بیشتری به آن اضافه می شود. متأسفانه، هیچ کیف پولی در دنیا وجود ندارد که بتواند همه آنها را ذخیره کند و برخی از کیف پول ها فقط می توانند یک ارز خاص را ذخیره کنند.

خوشبختانه، این کیف پول یک کیف پول چند ارزی است، به این معنی که شما می توانید ارز های مختلف را ذخیره کنید.

کیف پول لجر می تواند 26 ارز و بیش از 1500 توکن را پشتیبانی کند. این موضوع شامل ارز های واضحی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل، لیت کوین و بیت کوین کش و همچنین ارز های کمتر مشهور مانند Ubiq، Hcash و Stratis است! همچنین می توانید Ledger Nano S خود را به کیف پول هایی مانند MEW و NEON پیوند دهید، بنابراین می توانید تمام توکن های Ethereum و NEO را نیز روی لجر خود ذخیره کنید.

تیم Ledger Nano S دائماً در تلاشند تا به لیست ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده خود اضافه کنند و IOTA یکی از بزرگترین ارز های بعدی است که قرار است در آن لیست گنجانده شود!

بنابراین، اکنون که دانستید ارز های پشتیبانی شده از Ledger Nano S چیست، قسمت بعدی این راهنما مزایای کیف پول Ledger را پوشش می دهد.

مزایای کیف پول لجر

مزایای کیف پول لجر

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، مزیت اصلی خرید کیف پول Ledger این است که امن ترین راه برای ذخیره سازی ارز های شماست! در حقیقت، داشتن کیف پول سخت افزاری به ذخیره ارزهای رمزپایه شما در یک گاوصندوق دنیای واقعی شبیه است! اما چرا؟

خوب، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر دستگاهی به بدافزار، ویروس یا یک ثبت کننده کلید آلوده باشد، کیف پول های نرم افزاری قابل هک هستند. آنچه که هکرها برای انجام آن انجام می دهند سرقت کلیدهای خصوصی شما است، که به آنها دسترسی کامل به کیف پول شما می دهد.

با استفاده از Ledger Nano S، کلیدهای خصوصی شما در دستگاه واقعی ذخیره می شوند. بعلاوه، چون کیف پول همیشه آفلاین است (مگر اینکه هنگام ارسال وجه – بعداً در این باره اطلاعات بیشتری بدست آورید)، هیچ کس نمی تواند از طریق اتصال به اینترنت به آنها دسترسی پیدا کند.

هنگام دریافت دستگاه خود، از شما خواسته می شود که یک شماره پین ​​انتخاب کنید که حداقل 4 رقم باشد. فقط شما باید این شماره پین ​​را بدانید و هر زمان که می خواهید از آن استفاده کنید باید آن را به صورت دستی در دستگاه وارد کنید.

یک لایه امنیتی اضافی نیز وجود دارد که در صورت فراموش کردن رمز از شما محافظت می کند. پس از تأیید شماره پین ​​خود، یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای به شما داده می شود. این مورد نیز فقط در صفحه Ledger نشان داده شده است، بنابراین هیچ کس دیگری به این عبارت دسترسی نخواهد داشت.

درصورتی که پین ​​خود را فراموش کنید، می توانید به راحتی عبارت بازیابی را روی دستگاه وارد کنید، سپس یک پین جدید ایجاد کنید.

توسعه دهندگان همچنین به روزرسانی های منظم سیستم عامل را منتشر می کنند. بنابراین، برای اطمینان از امنیت دستگاه سخت افزاری خود، باید مرتباً به روزرسانی کنید.

یکی دیگر از ویژگی های امنیتی، محافظت از لجر در برابر آسیب های فیزیکی است. Ledger Nano S  با استفاده از مواد بسیار بادوام، از جمله روکش ساخته شده از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این موضوع تضمین می کند که اگر به اشتباد دستگاه از دستتان افتاد، آسیب دیدن دستگاه بسیار غیر محتمل باشد.

هرچند چیزی به عنوان یک محصول ایده آل وجود ندارد، درست است؟ بنابراین، با اینکه امنیت لجر یکی از بهترینها در صنعت است قطعا باید معایبی را نیز برایش متصور باشیم. در زیر درباره آنها بحث خواهیم کرد.

معایب کیف پول لجر

معایب کیف پول لجر

اولاً، برخلاف کیف پول های نرم افزاری، Nano Ledger S رایگان نیست. اگر کیف پول را مستقیماً از وب سایت کیف پول لجر خریداری کنید، هزینه آن در حدود 59 یورو خواهد بود. اگرچه ممکن است بتوانید آن را از خرده فروش دیگری (مانند آمازون) ارزان تر دریافت کنید، اما انجام این کار را توصیه نمی کنیم.

دلیل این امر این است که شما نمی توانید تضمین کنید که فروشنده ویروسی را در دستگاه سخت افزاری نصب نکرده است، تا به این ترتیب بتواند به کیف پول شما دسترسی داشته باشد. همیشه مستقیماً از تولید کننده رسمی خرید کنید.

عیب دیگر عدم راحتی کار با آن است. وقتی نوبت به ارسال ارز برای شخص دیگری می رسد، باید Nano Ledger S  خود را به دستگاه کامپیوتر خود وصل کنید. با انجام این کار، باید شماره پین ​​خود را وارد کنید. این کار بسیار سخت تر از استفاده از کیف پول نرم افزاری است، زیرا برای انتقال وجه زمان و تلاش بیشتری لازم است.

همچنین باید در نظر داشته باشید که کیف پول لجر نسبت به برخی از کیف پول های نرم افزاری موجود، کاربر پسند نیست. بسیار مهم است قبل از تنظیم، کتابچه راهنمای کیف را مطالعه کنید،

بنابراین، اکنون که از مزایا و معایب Ledger Nano S مطلع شدید، اکنون می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا واقعا هک کردن غیرممکن است!

آیا کیف پول لجر کاملا در برابر هک مصون هست؟

مصونیت کیف پول لجر در برابر هک

بیایید بررسی کنیم چه اتفاقی می افتد اگر یک هکر موفق شود کیف پول لجر شما را به طور فیزیکی بدزدد:

اولاً، برای دستیابی به وجوه شما، هکر به رمز شخصی شما احتیاج دارد که فقط شما دارید. سه فرصت برای وارد کردن رمز ​​صحیح به آنها داده می شود و اگر سه بار پین را اشتباه وارد کنید، لجر به یک قفل زمان بندی شده وارد می شود. این یک ویژگی امنیتی عالی است زیرا به شما اجازه می دهد تا با وارد کردن عبارت عبور پشتیبان خود دوباره به کیف پول Ledger دسترسی پیدا کنید.

با این حال، یک داستان جالب وجود دارد که در اواخر سال 2017 توسط یک روزنامه نگار در Wired.com منتشر شد و توضیح داد که چگونه رمز عبور ​​ و همچنین عبارت امنیتی خود را از دست داده. این روزنامه نگار بیش از 30000 دلار ارز دیجیتال در داخل Nano Ledger S خود داشت و هیچ راهی برای دسترسی به پول خود را نداشت.

این روزنامه نگار موفق شد یک نابغه برنامه نویسی را پیدا کند که در آخرین نسخه کیف یک باگ امنیتی پیدا کرده بود، که به او امکان می داد تا به روزرسانی امنیتی اخیر را نادیده بگیرد. پس از پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط برنامه نویس، روزنامه نگار به نوعی توانست دوباره به کیف پول خود دسترسی پیدا کند.

اگرچه تیم Ledger Nano S ادعا می کند که این نقص امنیتی از آن زمان برطرف شده است، اما این داستان نشان می دهد که هیچ چیز 100٪ مطمئن نیست. قبلاً حتی امن ترین خزانه های جهان نیز هک شده است، بنابراین فقط به یاد داشته باشید که اگرچه کیف پول سخت افزاری باعث می شود شخصی نتواند سرمایه شما را سرقت کند، اما این موضوغ هیچ وقت قطعی نیست.

در واقع، اگر در همان موقعیت روزنامه نگار باشید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید وجوه خود را بازیابی کنید. Ledger Nano S هرگز به کلیدهای خصوصی شما دسترسی ندارد، بنابراین حفظ امنیت آنها بر عهده شماست.

چه چیزی داخل پکیج خریداری شده لجر وجود دارد؟

کیف پول لجر

نمی دانید هنگام خرید کیف پول لجر چه مواردی داخل پکیج وجود دارد؟ خوب، در اینجا لیستی از این موارد که در پکیج خریداری شده وجود دارد آورده شدن است:

 • لجر نانو اس
 • کارت دستورالعمل
 • جا سوییچی
 • بند حامل دستگاه
 • کارت بازیابی
 • کابل یو اس بی

اگرچه قبلاً به آن اشاره کردیم، اما فقط می خواهیم به شما یادآوری کنیم که هرگز این کیف پول را از جایی غیر از وب سایت رسمی خریداری نکنید.

چگونه تنظیمات کیف پول لجر را انجام دهیم؟

اگر تاکنون این مطلب را در مورد کیف پول لجر مطالعه کرده اید، اکنون باید ایده خوبی در مورد نحوه کار کیف پول و تفاوت آن با کیف پول نرم افزاری و مزایا و معایب آن داشته باشید. ما همچنین امنیت کیف پول را نیز بررسی کردیم.

بنابراین، اگر تصمیم گرفته اید که یکی از این کیف ها را بخرید (یا قبلاً آن را خریداری کرده اید)، اکنون قصد داریم نحوه راه اندازی آن را به شما نشان دهیم!

 1. ابتدا باید Ledger Nano S را به پورت USB دستگاه خود وارد کنید.
 2. اکنون باید “پیکربندی به عنوان دستگاه جدید” را در صفحه کیف پول لجر خود مشاهده کنید. با فشار دادن دکمه سمت راست، “بله” را انتخاب می کنید.
 3. با این کار درایورهای مورد نیاز روی دستگاه شما نصب می شوند.
 4. اکنون از شما خواسته می شود که یک رمز عبور ​​انتخاب کنید. برای شروع روند، همزمان دکمه های چپ و راست را فشار دهید.
 5. می توانید هر ترکیبی از اعداد را به عنوان رمز عبور انتخاب کنید، به شرط آنکه بین 4 تا 8 رقم باشد. با این حال، حدس زدن ترکیب هایی مانند “1، 2، 3، 4” یا “9، 9، 9، 9” کار ساده ای نیست. همچنین، هر زمان که می خواهید از کیف پول Ledger  استفاده کنید، باید این شماره پین ​​را وارد کنید، بنابراین آن را فراموش نکنید!
 1. هنگامی که شماره پین ​​را وارد کردید، از شما خواسته می شود که دوباره آن را وارد کنید. این کار برای اطمینان از این است که اشتباهی مرتکب نشده اید.
 2. به محض اینکه شماره پین ​​خود را تأیید کردید، کیف پول Ledger به شما می گوید که عبارت بازیابی نسخه پشتیبان را وارد کنید.
 3. بسیار مهم است که شما عبارت بازیابی 24 کلمه ای را بنویسید و سپس آن را در جایی امن نگه دارید. این می تواند آخرین چیزی باشد که بین شما از دست دادن وجوه شما قرار دارد. به یاد داشته باشید، اگر شماره پین ​​خود را فراموش کنید یا دستگاه خود را به سرقت ببرید، عبارت عبور به شما امکان دسترسی به ارز هایتان را می دهد.
 1. هر یک از 24 کلمه به صورت جداگانه بر روی صفحه نمایش داده می شود. پس از آن، دستگاه با درخواست از شما برای ورود دوباره برخی از کلمات، شما را آزمایش می کند.
 2. پس از تنظیمات بازیابی رمز عبور، کیف پول Ledger آماده استفاده خواهد بود!

بنابراین، اکنون که Ledger Nano S خود را راه اندازی کرده اید، بیایید ببینیم که چگونه می توانید از طریق این کیف، ارزهایتان را ارسال کنید!

نحوه دریافت ارز با لجر

نحوه دریافت ارز با لجر

اجازه بدهید نحوه دریافت وجه با استفاده از لجر را به شما نشان دهیم.

 • قبل از شروع، ابتدا باید Ledger live را نصب کنید. می توانید از این لینک نرم افزار را دانلود کنید https: //www. ledger. com/ledger-live/download
 • روی گزینه Ledger live app کلیک کرده سپس بارگیری را انتخاب نمایید. سپس دستورالعمل نصب را دنبال کنید.
 • با ایجاد یک آدرس دریافت در برنامه Ledger Live می توانید دارایی های رمزنگاری شده را در حساب های مدیریت شده توسط دستگاه Ledger Nano S خود دریافت کنید. دارایی های پشتیبانی نشده توسط Ledger Live را می توان از طریق کیف پول خارجی مدیریت کرد.
 • اگر دارایی رمزنگاری هنگام تلاش برای افزودن حساب در لیست موجود نباشد، پس در Ledger Live پشتیبانی نمی شود. برای اینکه بدانید کدام کیف پول خارجی را برای مدیریت چنین دارایی رمزنگاری نیاز دارید، لطفاً به بخش برنامه های مرکز راهنمایی ledger مراجعه کنید: https: //www. ledger. com/supported-crypto-assets/
 • هنگام استفاده از هرگونه کیف پول خارجی، مطمئن شوید که همه برنامه های دیگر را بسته باشید. اگر Ledger Live همچنان در پس زمینه اجرا شود، ممکن است در اجرای برنامه ها تداخل ایجاد شود.
 • شما می توانید لیست کامل دارایی های رمزنگاری شده پشتیبانی شده را درcryptocurrencies.com بررسی کنید. علامت گذاری در ستون Ledger Live به این معنی است که می توانید دارایی رمزنگاری را در Ledger Live مدیریت کنید. اگر دارایی رمزنگاری در Ledger Live پشتیبانی نشود، در ستون کیف پول های سازگار میتوانید از لینک های معرفی شده برای استفاده به عنوان کیف پول خارجی استفاده کنید.

پس از راه اندازی ledger live مراحل زیر را دنبال کنید:

کیف پول لجر

 • روی دکمه دریافت در پانل سمت چپ یا در بالای صفحه کلیک کنید.
 • برای انتخاب حساب دریافت دارایی های رمزنگاری شده، از لیست کشویی استفاده کنید یا آن را تایپ کرده و روی ادامه کلیک کنید.
 • Ledger Nano S خود را متصل کرده و با وارد کردن رمز آن را باز کنید، طبق دستورالعمل برنامه را باز کرده و روی ادامه کلیک کنید.
 • دستورالعمل های روی صفحه را بخوانید و برای ایجاد آدرس دریافت در دستگاه خود روی ادامه کلیک کنید.
 • تأیید کنید که نشانی نشان داده شده در صفحه شما همان نشانی نشان داده شده در Ledger Live است. برای تأیید کل آدرس، دکمه سمت راست را فشار دهید. اگر آدرس ها یکسان هستند، برای تأیید هر دو دکمه را فشار دهید.
 • برای کپی کردن آدرس و اشتراک آن با فرستنده معامله، روی دکمه Copy در نرم افزار Ledger Live کلیک کنید. با دقت بررسی کنید که آدرس پس از کپی و جایگذاری آن تغییر نمی کند.

پس از تأیید آدرس یا تأیید معامله، می تاونید با خیال راحت کیف پول سخت افزار خود را قطع کنید. دارایی های رمزنگاری در شبکه بلاکچین به صورت خودکار به آدرس تولید شده توسط دستگاه شما منتقل می شوند، هیچ چیز از نظر فیزیکی به دستگاه شما ارسال نمی شود.

نحوه ارسال ارز با کیف پول لجر

کیف پول لجر

شما می توانید دارایی های رمزنگاری شده را از طریق آدرس های تحت کنترل Ledger Nano S خود با برنامه Ledger Live به آدرس گیرنده ارسال کنید.

پس از راه اندازی ledger live مراحل زیر را دنبال کنید:

 • روی دکمه ارسال در پانل سمت چپ یا در بالای صفحه کلیک کنید.
 • برای انتخاب Account to debit، از لیست کشویی استفاده کنید یا آن را تایپ کنید.
 • آدرس گیرنده را وارد کنید. برای امنیت بیشتر همیشه آدرس هایی را که کپی و جای گذاری می کنید دوباره بررسی کنید. روی ادامه کلیک کنید.
 • مبلغ مورد نظر را برای ارسال را وارد کنید. همچنین می توانید بر روی Send Max کلیک کنید تا حساب کاربریتان خالی شود.
 • کارمزد شبکه را از لیست کشویی انتخاب کنید و روی ادامه کلیک کنید. هزینه بالاتر منجر به پردازش سریعتر معامله می شود.
 • قبل از کلیک بر روی ادامه، خلاصه تراکنش را تأیید کنید.

تایید نهایی

 • Ledger Nano S خود را متصل کرده و رمز خود را وارد کنید.
 • نرم افزار را طبق دستورالعمل اجرا کنید و روی ادامه کلیک کنید.
 • با فشردن دکمه راست یا چپ تمام جزئیات معامله را با دقت مشاهده کنید و پس از بررسی تمام جزئیات معامله، صحت آن ها را در دستگاه خود تأیید کنید.
 • اگر همه چیز درست است، هر دو دکمه را برای پذیرش فشار دهید و ارسال کنید. سپس معامله امضا شده و برای تأیید به شبکه ارسال می شود. برای لغو معامله، رد کردن را انتخاب کنید.
 • همنین با کلیک کردن بر روی مشاهده جزئیات عملیات، می توانید معامله را تا زمان تأیید پیگیری کنید.

نتیجه گیری

امیدواریم که بررسی کیف پول لجر را مفید و آموزنده دانسه باشید. ما تمام اطلاعاتی را که معتقدیم قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در خرید یکی از این کیف پول های سخت افزاری مهم است را در اختیار شما قرار دادیم.

اگر این راهنما را از ابتدا تا انتها خوانده اید، اکنون باید درک خوبی از آنچه کیف پول لجر انجام می دهد و همچنین تمام مزایا و معایب آن داشته باشید.

به طور کلی، Ledger Nano S  یکی از قابل اعتمادترین و مطمئن ترین کیف پول های رمزنگاری شده است. این یک لایه امنیتی اضافی دارد، به این معنی که شما نه تنها به انتخاب کد پین بلکه به یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای نیاز خواهید داشت. تمامی معاملات باید از طریق دستگاه سخت افزاری نیز تایید شوند. علاوه بر این این کیف پول از آنجا که از مواد مقاوم ساخته شده است، شما نباید نگران آسیب های فیزیکی باشید.

ادامه مطلب
کیف پول سرد چیست و انواع آن کدامند؟
کیف پول سرد چیست و انواع...

مهم ترین تصمیمی که سرمایه گذاران در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال باید بگیرند این است که ارزهای خود را در چه کیف پول معتبر و مطمئنی ذخیره کنند و به این ترتیب مانع زیان مالی خود شوند. بنابراین آن ها به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارند که یکی از آن ها کیف پول سرد است.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال (Wallet)، یک برنامه نرم افزاری یا سخت افزاری جهت مدیریت ارزهای دیجیتال است. یک کیف پول ارز دیجیتال کلیدهای خصوصی و عمومی و فهرست کل تراکنش ها را ذخیره می کند. این کلیدها برای کاربر این امکان را فراهم می کنند که ارزهای دیجیتال خود را ارسال و دریافت کند. کیف پول های ارز دیجیتال، به دو دسته کیف پول گرم و سرد تقسیم می شوند.

کیف پول گرم (Hot Wallet)

کیف پول سرد چیست و انواع آن کدامند؟

کیف پول گرم در سیستم عامل هایی که ذخیره سازی را به صورت آنلاین انجام می دهند، کاربرد دارد و دقیقأ به همین دلیل است که در برابر هک شدن بسیار آسیب پذیر هستند.

کیف پول سرد (Cold Wallet)

کیف پول سرد، آفلاین است و ذخیره سازی را بدون نیاز به اینترنت انجام می دهد و نمی توان به راحتی آن را از راه دور هک نمود. به همین دلیل این نوع از کیف پول ها، مطمئن ترین و امن ترین روش ذخیره سازی رمزارزها محسوب می شوند.

انواع کیف پول سرد

 1. کیف پول های سخت افزاری
 2. کیف پول های کاغذی
 3. کیف پول های ذهنی

۱- کیف پول سخت افزاری

کیف پول سرد چیست و انواع آن کدامند؟

این نوع از کیف پول ها، دستگاه های فیزیکی هستند که کلید خصوصی شما را به گونه ای ذخیره سازی می کنند تا اگر دستگاه در معرض خطر بد افزارها قرار گیرد، هک نشود. بسیاری از کیف پول های سخت افزاری این امکان را به کاربران خود می دهد تا در صورت مفقود و یا دزدیده شدن، یک پشتیبان از Mnemonic کیف پول ایجاد کند. در واقع، کیف پول های سخت افزاری ترکیبی بهینه از ایمنی و سادگی را برای کاربر ارایه می دهند. به عنوان مثال، برای ارسال بیت کوین هایی که در یک کیف پول سخت افزاری قرار دارند، باید سخت افزار مربوطه را به همراه داشته باشید و آن را به یک کامپیوتر متصل کنید و از نوعی وب سایت برای دسترسی و کنترل کیف پول تان استفاده نمایید. تنها محدودیت این نوع از کیف پول سرد، این است که برای ارسال بیت کوین ها همیشه باید کیف پول های سخت افزاری همراهتان باشد.

۲- کیف پول های کاغذی

کیف پول سرد چیست و انواع آن کدامند؟

کیف پول کاغذی، از کاغذ یا ماده ای ساخته شده است که قابلیت چاپ یا نوشتن دارد و کلیدهای خصوصی و عمومی بر روی یک کاغذ چاپ می شود. با توجه به این که کلیدها به هیچ سروری وصل نمی شوند، امکان هک این نوع از کیف پول های ارز دیجیتال وجود ندارد و تنها راهی که کسی بتواند به آن ها دسترسی داشته باشد این است، کاغذی که کلیدها روی آن چاپ شده اند را در اختیار داشته باشد. بنابراین می توان بیان کرد که کیف پول کاغذی یکی از امن ترین گزینه ها برای ذخیره ­سازی ارزهای دیجیتال است. عیب اصلی کیف پول کاغذی امکان آسیب فیزیکی و تأثیرپذیری از محیط است. این کیف پول ممکن است از طریق سرقت و یا تخریب به وسیله سیل یا آتش سوزی ایمن نباشد و از بین برود.

۳- کیف پول های ذهنی

کیف پول سرد چیست و انواع آن کدامند؟

کیف پول های ذهنی، راهی برای ایجاد یک کلید خصوصی بدون استفاده از یک سری حروف یا متن از پیش تعیین شده را ایجاد می کند. بنابراین به جای دریافت یک “Mnemonic” تصادفی ایجاد شده، تصمیم می گیرید که بر پایه یک عبارت عبور و استفاده از یک الگوریتم ساده، یک کلید خصوصی از آن عبارت عبور ایجاد نمایید. کیف پول های ذهنی معایب بسیاری دارند زیرا احتمال هک شدن آن ها به نسبت بسیار بالا است. در واقع آن کدی که مردم به عنوان عبارت عبور استفاده می کنند، به راحتی توسط هکرها قابل پیش بینی است. در نهایت می توان بیان کرد، مهم ترین عامل برای انتخاب کیف پول بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال، امنیت آن است. از بین انواع کیف پول ارز دیجیتال، کیف پول سخت افزاری به دلیل امنیت بالاتر نسبت به سایر کیف پول ها، مناسب ترین نوع کیف پول بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به حساب می آید.

ادامه مطلب