امروزه داشتن کیف پول ارز دیجیتالی ایمن و قابل اتکا که مناسب ذخیره رمز ارزها و انجام تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتال باشد، نکته ای بسیار حائز اهمیت برای کاربران و سرمایه گذاران این حوزه است. در این بین کیف پول های موبایلی نیز به علت گسترش استفاده از گوشی های تلفن همراه به جای رایانه ها، طرفداران بسیاری پیداکرده اند. یکی از این کیف پول ها که از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و در کنار این قابلیت، رابطه کاربری بسیار آسانی نیز دارد، کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) است. در این مقاله به شما شیوه انتقال

فهرست []

  از طرفی صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس نیز باهدف رفع نیاز کاربران ایرانی جهت تبادل رمز ارزها، از سال ۱۳۹۶ فعالیت های خود را آغاز کرده است. امروزه بسیاری از کاربران ایرانی از این صرافی ارز دیجیتال، جهت خریدوفروش رمز ارزهای مختلف استفاده می کنند. اما عده ای از کاربران هستند که ذخیره دارایی های دیجیتال خود در کیف پول خود این صرافی را ریسکی بالا می دانند و تمایل دارند تا بلافاصله پس از خری یک رمز ارز، آن را به یک کیف پول ایمن همچون تراست ولت انتقال دهند.

  ازاین رو در این مطلب قصد داریم تا به آموزش انتقال ارزهای دیجیتال از صرافی نوبیتکس به کیف پول تراست ولت بپردازیم. اما پیش از آن بد نیست تا به طور خلاصه مروری داشته باشیم بر کلیات کیف پول تراست ولت و همچنین صرافی نوبیتکس تا آن دسته از افرادی که با این کیف پول و صرافی آشنایی ندارند، به درک کلی در مورد آنها برسند.

  آشنایی با صرافی نوبیتکس

  در ایران صرافی های ارز دیجیتال بسیاری وجود دارند که اکثر آنها قادر نیستند تا نیازهای تریدرهای حرفه ای را برطرف کنند. بنابراین بسیاری از کاربران ایرانی به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال هستند که ضمن برخورداری از گردش مالی بالا، قادر باشد تا خدماتی را که صرافی هایی بزرگی مثل بایننس در اختیار کاربران خود قرار می دهند را در اختیار کاربران ایرانی بگذارد.

  ازاین رو نوبیتکس را می توان واجد شرایط ترین صرافی در ایران دانست که از خصوصیات بالا برخوردار است. در حقیقت با قاطعیت می توانیم بگوییم که در حال حاضر این صرافی کمتر رقیبی را در مقابل خود می بینید که توان رقابت با آن را داشته باشد.

  ازجمله خصوصیات بارز این صرافی ارز دیجیتال می توان به امکان معامله و پشتیبانی بیست و چهار ساعته و دارا بودن بخش شبیه ساز معاملات اشاره کرد که کمتر صرافی داخلی چنین قابلیت هایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. همچنین، می توان از امکان معامله در ۲ بخش بازار اصلی (رمز ارز به ریال و بالعکس) و بازار حرفه ای (رمز ارز به رمز ارز) نیز بهره برد.

  جدا از این موارد، ازجمله جفت ارزهای قابل معامله در نوبیتکس می توانیم به ریال با اتریوم و اتریوم کلاسیک، بیت کوین، لایت کوین، ترون، ایاس، تتر، ریپل، بیت کوین کش، بایننس کوین، استلار و همچنین تتر با اتریوم و اتریوم کلاسیک، بیت کوین، لایت کوین، ترون، ایاس، ریپل، بیت کوین کش، بایننس کوین استلار اشاره کنیم.

  البته بد نیست توجه داشته باشید که این فهرست جفت ارزهای حال حاضر است و قطعاً در آینده گسترش پیدا خواهد کرد.

  آشنایی با کیف پول تراست ولت

  انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب جهت ذخیره ایمن رمز ارزها و دسترسی آسان به دارایی های دیجیتال خود، یکی از نیازهای ضروری کاربران فعال در حوزه کریپتوکارنسی است. کیف پول های موبایلی باهدف ایجاد راحتی و سهولت استفاده و همچنین دسترسی سریع به رمز ارزهای کاربران است که طراحی شده اند و تراست ولت نیز یکی از محبوب ترین این ولت های ارز دیجیتال است.

  این کیف پول موبایلی ایمن، این امکان را به کاربران خود می دهد تا رمز ارزهای مختلفی را ذخیره کنند. در حقیقت تراست ولت یک کیف پول ارز دیجیتال چند ارزی است که در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده است. این ولت ارز دیجیتال قابلیت ذخیره، دریافت، ارسال و تبادل رمز ارزها را در یک حساب معین، فراهم ساخته است. علاوه بر این، تراست ولت از رمز ارزهای مختلفی مثل بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، بایننس کوین و … پشتیبانی می کند. از طرفی امکان استیک رمز ارزهایی مثل تزوس، ترون و … نیز در آن وجود دارد.

  امنیت کیف پول تراست ولت

  این ولت ارز دیجیتال جهت ارتقاء سطح ایمنی خود از خصوصیاتی بهره می برد که در ادامه به طور خلاصه به آنها اشاره خواهیم داشت:

  کلید خصوصی

  نیازی نیست تا کلیدهای خصوصی خود را بر روی سرورهای تراست ولت ذخیره کنید؛ در عوض می توانید این کلیدها را بر روی دستگاه خود ذخیره کنید.

  ناشناس بودن

  شما می توانید این ولت ارز دیجیتال را بدون درج هرگونه اطلاعات شخصی خود نصب و اجرا کنید. در حقیقت اطلاعات محرمانه و شخصی شما در شبکه این کیف پول دیجیتال ذخیره نخواهند شد.

  منبع باز بودن

  شما می توانید کدهای کیف پول تراست ولت را به طور آنلاین بررسی کرده و در صورت تأیید متخصصان، کد آن را تغییر دهید.

  مزایای تراست ولت

  • قابلیت ذخیرهتوکن های ایجادشده بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم (ERC-20)
  • رابط کاربری ساده و آسان جهت سهولت استفاده کاربران
  • قابلیت کنترل کامل کلیدهای خصوصیبه وسیله خود کاربران
  • برخورداری ازیک صرافی غیرمتمرکز و امکان تعامل با Dapp ها یا اپلیکیشن های غیرمتمرکز
  • قابل استفادهبرای کاربرانی با گوشی های موبایل اندرویدی و IOS
  • قابلیت بازیابیدارایی های ذخیره شده در کیف پول

  معایب تراست ولت

  • سطح امنیتیپایین تر به نسبت کیف پول های سخت افزاری
  • عدم پشتیبانی از قابلیتتأیید هویت دوعاملی

  اما بپردازیم به فرایند انتقال دارایی های دیجیتال از نوبیتکس به تراست ولت. جهت انجام این کار ابتدا بایستی یک حساب کاربری در کیف پول تراست ولت برای خود ایجاد کنید که در ادامه این فرایند را توضیح خواهیم داد.

  نصب و راه اندازی کیف پول تراست ولت

  کیف پول تراست ولت برای گوشی های تلفن همراه با سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس است. شما پس از دانلود و نصب اپلیکیشن، به صفحه ای مشابه تصویر زیر هدایت خواهید شد که در آنجا باید بر روی گزینه Create a new wallet کلیک کنید.

  در اینجا یک عبارت به شما نمایش داده می شود که باید این عبارت را روی کاغذ یادداشت کرده و آن را درجایی ایمن نگهداری کنید. در حقیقت اگر این عبارت را از دست بدهید، دیگر به کیف پول خود دسترسی نخواهید داشت. حال باید عبارت یادداشت شده را وارد کرده تا برنامه مطمئن شود که آن را ذخیره کرده اید. پس از این مرحله، کیف پول شما ساخته شده و آماده استفاده است.

  راه اندازی کیف پول تراست

  در قدم اول باید ارز فیات مد نظرخود را انتخاب کنید. درواقع با انتخاب ارز فیات مدنظر خود می توانید ارزش ارزهای دیجیتال خود را مشاهده کنید. این تنظیمات به طور پیش فرض بر روی دلار آمریکا قرار دارد. از طرفی جهت تغییر آن می توانید به بخش تنظیمات (Setting) رفته و گزینه Currency را انتخاب کنید.

  فعال کردن هشدارها و اعلانات

  شما می توانید تنظیمات کیف پول را به طوری انتخاب کنید که زمانی که تراکنشی را دریافت می کنید، از آن باخبر شوید. ازاین رو جهت فعال کردن این تنظیمات، بایستی به بخش Settings رفته و گزینه Push Notifications  را انتخاب کرده و سپس گزینه Allow Push Notification را تیک بزنید تا هشدارهای شما فعال گردد.

  افزایش سطح ایمنی در کیف پول تراست ولت

  جهت ایمن تر کردن کیف پول تراست ولت خود می توانید حساب کاربری خود را قفل کنید. ازاین رو جهت انجام این کار باید به بخش Settings  رفته و گزینه App Lock را انتخاب کنید.

  در اینجا صفحه ای جدید ظاهر خواهد شد و شما می توانید یک رمز عبور شش رقمی را وارد کنید و پس ازاین با هر بار ورود به برنامه، این رمز عبور از شما درخواست می شود.

  از طرفی با واردکردن این رمز عبور، یک دسته بندی جدید بانام Advanced Settings ظاهرشده که با کلیک بر روی آن باید رمز واردشده خود را تأیید کنید. شما می توانید تنظیماتی مثل Auto-Lock را نیز تغییر دهید که باعث تغییر مدت زمان قفل شدن برنامه خواهد شد. همچنین راه های باز کردن قفل برنامه نیز قابل تغییر است و مثلاً می توانید بجای رمز عبور از گزینه تشخیص چهره یا FaceID نیز استفاده کنید.

  انتقال از نوبیتکس به تراست ولت

  پس از نصب و فعال سازی کیف پول تراست ولت، جهت انتقال دارایی های دیجیتال خود در صرافی نوبیتکس به وب سایت این صرافی ارز دیجیتال وارد شوید تا با صفحه ای مطابق تصویر زیر روبرو شوید.

  حال باید وارد حساب کاربری خود در صرافی نوبیتکس شوید و سپس از میان منو این صفحه گزینه کیف پول های من را انتخاب کنید.

  حال با ورود به بخش کیف پول های من در حساب کاربری خود، صفحه ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

  حال در قدم بعدی باید رمز ارزی که قصد انتقال آن به کیف پول تراست خود رادارید را پیداکرده و مثل تصویر زیر، بر روی گزینه قرمزرنگ برداشت که در روبروی هر رمز ارز قرار دارد کلیک کنید.

  حال در این مرحله با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد.

  در صفحه فوق چندین کادر وجود دارد که یک به یک بایستی بر اساس توضیحاتی که در ادامه خواهیم داد، آنها را تکمیل کنید. در کادر اول باید مبلغی که قصد انتقال آن رادارید را وارد کنید. دقت کنید که در زیر این کادر، موجودی فعلی شما نمایش داده شده و اگر قصد انتقال تمامی موجودی خود را داشته باشید، می توانید بر روی گزینه سبزرنگ انتقال کلیک کنید.

  اما در کادر بعدی باید آدرس کیف پولی که قصد انتقال دارایی خود به آن رادارید را وارد کنید. اینجا است که وارد کیف پول تراست ولت خود می شویم. در صفحه اول کیف پول تراست ولت خود باید رمز ارزی که قصد دریافت آن در این ولت رادارید را انتخاب کنید. در این آموزش ما به عنوان مثال ارز دیجیتال ریپل با نماد XRP را انتخاب کرده ایم.

  حال در قدم بعدی باید بر روی گزینه Receive کلیک کنید.

  در اینجا می توانید آدرس کیف پول خود و همچنین کد QR مربوط به این آدرس را نیز مشاهده کنید.

  در قدم بعدی باید آدرس کیف پول مربوط به رمز ارز مدنظر خود (در اینجا XRP) را کپی کرده و در کادر دوم در صفحه مربوط به صرافی نوبیتکس پیست (Paste) کنید. نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که در کیف پول تراست ولت برای رمز ارزهایی مثل استلار، ریپل و … چیزی به عنوان تگ آدرس کیف پول وجود ندارد. ازاین رو در کادر بعدی نیازی به واردکردن هیچ گونه تگ آدرس مقصد نبوده و باید تیک گزینه بدون تگ را از بخش سمت چپ همین کادر انتخاب کنید.

  در قدم بعدی باید بر روی گزینه ایجاد درخواست برداشت در پایین صفحه فوق کلیک کنید. سپس در صفحه بعد کادری برای شما نمایش داده خواهد شد که باید کد احراز هویت دوعاملی که برای تلفن همراه شما پیامک شده است را در آن کادر وارد کنید. در آخر نیز در ظرف مدت ۵ الی ۱۵ دقیقه، رمز ارزهای شما به کیف پول شما در تراست ولت انتقال داده خواهد شد و شما می توانید موجودی آن رمز ارز در کیف پول تراست ولت خود را مشاهده کنید.

  نتیجه گیری

  بسیاری از فعالان بازار رمز ارزها در داخل کشور از مشکلاتی که در معامله رمز ارزها در سطح بین المللی به دلیل تحریم های اعمال شده بر ایران وجود دارند، شدیداً رنج برده و گاهاً سرمایه های خود را نیز از دست داده اند. دراین بین صرافی نوبیتکس توانسته تا با ارائه خدماتی تا حدودی قابل قیاس با صرافی های ارز دیجیتال شناخته شده، کاربران ایرانی بسیاری را به سمت خود جلب کند.

  در این میان، بسیاری از کاربران به دلیل امنیت پایین تر کیف پول های صرافی ها، تمایلی به نگهداری دارایی های دیجیتال خود در حساب صرافی ها ندارند. ازاین رو در این مطلب سعی کردیم تا فرایند انتقال دارایی های دیجیتال از صرافی نوبیتکس به کیف پول تراست ولت را توضیح دهیم.

  سؤالات متدوال

  آیا کیف پول تراست ولت بابت انتقال رمز ارز به آن از کاربران خود کارمزد دریافت می کند؟

  خیر، این کیف پول کاملاً رایگان است ولی کاربران بایستی کارمزد تراکنش ها را به خود شبکه آن رمز ارز پرداخت کنند.

  چطور می توان مقداری بیت کوین که در حساب کاربری صرافی نوبیتکس داریم را به کیف پول تراست ولت خود انتقال دهیم؟

  به طور خلاصه همان طور که در این مطلب آموزش داده شد، بایستی در صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس، ابتدا وارد بخش کیف پول ها شده، سپس روبروی رمز ارز بیت کوین، بر روی گزینه برداشت کلیک کرد. در قدم بعدی نیز از کاربر درخواست خواهد شد تا آدرسی که قصد انتقال بیت کوین خود به آن را دارد را وارد کند. حال باید وارد کیف پول تراست شد و پس از انتخاب بیت کوین، بر روی گزینه Receive کلیک کرده و آدرس نمایش داده شده را در بخش مربوطه در صرافی نوبیتکس پیست کرده و گزینه ثبت فرایند را انتخاب کرد.