Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

صرافی تبدیل

صرافی ارز دیجیتال تبدیل
آموزش انتقال ارز از صرافی ارز...

دغدغه اصلی بسیاری از تریدرهای بازار ارزها، انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مطلوب و مطمئن برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. در این میان، انتخاب اول بیشتر تریدرها، استفاده از صرافی های ارز دیجیتال شناخته شده خارجی است. از سوی دیگر، باید به خاطر داشته باشیم که با توجه به موضوع تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه کشور ما، هر لحظه ممکن است صرافی انتخاب شده توسط کاربران، حساب کاربری کاربران ایرانی را مسدود کند و بدین ترتیب همه دارایی های این دسته از کاربران، برای مدتی نامعلوم (در شرایطی برای همیشه) بلوکه شود.

درحقیقت این موضوع ریسک بسیار بزرگی است که کاربران ایرانی باید در زمان انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال خارجی، آن را به جان بخرند. در این بین، در سال های اخیر و هم زمان با رشد بازار ارزها و افزایش تعداد کاربران ایرانی در این بازار، شاهد این موضوع بوده ایم که صرافی های ارز دیجیتال ایرانی نیز پا به عرصه گذاشته و خدمات خود را در اختیار کاربران ایرانی این بازار قرار می دهند.

درواقع با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال داخلی، کاربران ایرانی دیگر هیچ گونه نگرانی بابت مسدودشدن حساب کاربری خود و بلوکه شدن دارایی های خود در حساب صرافی نخواهند داشت. با این حال، یکی از برترین صرافی های ارز دیجیتال داخلی که چند سالی است با قدرت مشغول فعالیت است و به واسطه خدمات دهی مطلوبی که داشته، توانسته محبوبیت بالایی در میان جامعه کاربران این بازار به دست بیاورد، صرافی ارز دیجیتال تبدیل است.

با توجه به آنچه بیان شد، در این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه انتقال ارز از حساب کاربری خود در صرافی تبدیل به یک کیف پول ارز دیجیتال بپردازیم، اما پیش از آن، بد نیست مروری کلی به ماهیت این صرافی ارز دیجیتال و ویژگی ها و خصوصیات برجسته ای که تبدیل از آن ها برخوردار است، داشته باشیم.

صرافی ارز دیجیتال تبدیل

صرافی ارز دیجیتال تبدیل

صرافی ارز دیجیتال تبدیل 24 ساعت شبانه روز و در تمام روزهای هفته از کاربران پشتیبانی می کند؛ از این رو کاربران می توانند در تمام ساعات شبانه روز و در طول هفته، با خیالی آسوده به خرید و فروش (ترید) ارزهای مدنظر خود اقدام کنند.

همچنین تیم بنیان گذاران صرافی ارز دیجیتال تبدیل، در توسعه این پلتفرم معاملاتی، غیر از موارد عمومی که درباره تبدیل مدنظر قرار داده اند، به نکات فراوان دیگری نیز توجه داشته اند که سبب شده تبدیل از سایر رقبای داخلی خود، در رده بالاتری قرار بگیرد.

دقت داشته باشید که طی این چند سال که صحبت از بازار ارزهای دیجیتال در میان عموم افراد رونق یافته است، به دلیل پیچیدگی ها و نبود زیرساخت های مطلوب در کشور برای فعالیت کاربران در چنین بازاری، بسیاری از افراد تمایلی به فعالیت در چنین بازار جدیدی نداشتند.

در این میان، تیم توسعه دهندگان و بنیان گذار صرافی آنلاین تبدیل، با پایه ریزی این پلتفرم معاملاتی از ابتدا به دنبال این بودند که بستری را فراهم کنند تا حتی افرادی که از دانش کافی درباره فناوری بلاک چین و سایر فناوری های مرتبط با ماهیت ارزهای دیجیتال برخوردار نبودند، بتوانند به خرید و فروش ارزها اقدام کنند.

غیر از این، صرافی ارز دیجیتال تبدیل از ویژگی های مهم دیگری نیز برخوردار است که در ادامه فهرست وار به آن ها اشاره می کنیم.

ویژگی های صرافی ارز دیجیتال تبدیل

 1. برخورداری از اپلیکیشن مخصوص گوشی های تلفن همراه
 2. برخورداری از کیف پول ایمن برای ذخیره و نگهداری انواع ارزهای خریداری شده توسط کاربران
 3. برخورداری از ابزارهای معاملاتی گوناگون برای کنترل ریسک کاربران، مانند ابزار استاپ لاس (Stop Loss)
 4. برخورداری از بخش مخصوص برای مشاوره و پاسخ به سؤالات کاربران
 5. برخورداری از تیم پشتیبانی قدرتمند که شبانه روزی و در طول هفت روز هفته آماده ارائه خدمات به کاربران هستند.
 6. برخورداری از ابزار ثبت سفارش خودکار
 7. برخورداری از تیم قدرتمند فعال در صفحات شبکه های اجتماعی و پوشش اخبار و رویدادهای مرتبط با حوزه ارزها
 8. پشتیبانی از بیشتر ارزهای محبوب بازار
 9. امکان استفاده از بخش آکادمی آموزش تبدیل و استفاده از مطالب آموزشی بنیادین و تخصصی مربوط به ارزهای دیجیتال و حوزه بلاک چین
 10. امکان انتقال دارایی ها از حساب کاربری خود در تبدیل به حساب کاربری خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس، بدون پرداخت هیچ گونه کارمزد اضافی
 11. دریافت پاداش با معرفی هر کاربر دیگر به صرافی ارز دیجیتال تبدیل (معرفی از طریق کد معرفی منحصربه فرد هر کاربر)
 12. امکان انجام معاملات در کمترین زمان ممکن
 13. قابلیت رصد و بررسی بازار به صورت لحظه ای

آموزش انتقال ارز از صرافی تبدیل به کیف پول

صرافی ارز دیجیتال تبدیل

به صورت کلی، درباره تمامی صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول ها، فرایند انتقال ارز از یک صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول یا ولت ارز دیجیتال، فرایندی دوطرفه است. این موضوع یعنی قرار است کاربر، ارز مدنظر خود را از مبدأ (وب سایت یا اپلیکیشن یک صرافی ارز دیجیتال) به مقصد (یک کیف پول ارز دیجیتال) انتقال دهد.

از این رو در گام اول باید وارد وب سایت یا اپلیکیشن کیف پول مقصد خود شود و ارزی که قصد انتقال آن به کیف پول مدنظر را دارد انتخاب کند و سپس از بخش واریز ((Deposit آدرسی نمایش داده شده را (آدرس ارز مدنظر در کیف پول مقصد) کپی کند.

در گام بعدی باید به وب سایت یا اپلیکیشن مبدأ (وب سایت یا اپلیکیشن مربوط به صرافی مدنظر) برود و در بخش کیف پول، به صفحه ارزی که قصد انتقال آن به کیف پول را دارد، برود و گزینه برداشت (withdraw) را انتخاب کرده و سپس آدرس کپی شده از کیف پول را وارد کند.

باید توجه داشت که اساساً ارزهای مختلف، بر بستر شبکه های بلاک چینی گوناگونی قرار دارند و تنها بر بستر همان بلاک چین هاست که انتقال پیدا می کنند. از سوی دیگر، از این جهت که فرایند انتقال به درستی انجام شود و با موفقیت بتوان دارایی های خود را به کیف پول مدنظر انتقال داد، باید صرافی ارز دیجیتال مبدأ و کیف پول مقصد، هر دو از شبکه بلاک چینی که ارز مدنظر روی آن قرار دارد، پشتیبانی کنند.

برای مثال، اگر قصد داشته باشیم ارز اتریوم (ETH) را از یک صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهیم، باید کیف پول مقصد نیز مانند صرافی مبدأ از شبکه بلاک چین اتریوم (Ethereum) پشتیبانی کند؛ بنابراین پیش از ثبت نهایی فرایند انتقال (برداشت) از صرافی ارز دیجیتال، باید حتماً توجه داشت، شبکه آدرسی که از کیف پول مقصد دریافت کرده ایم، دقیقاً با شبکه صرافی ارز دیجیتال مبدأ ما مطابقت داشته باشد.

انتقال بیت کوین از تبدیل به کیف پول

از طرفی می توان با انتخاب شبکه های بلاک چین گوناگون، کارمزد انتقال مدنظر را پیش از تأیید نهایی، ملاحظه و بررسی کرد. برای درک کامل این مطلب، به مثال زیر توجه کنید:

گام اول

قصد داریم ارز بیت کوین (BTC) را از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، به یک کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهیم. برای انجام این کار در گام اول باید به کیف پول مقصد برویم و در بخش دارایی ها، ارز مدنظر خود (در اینجاBTC ) را انتخاب کرده و سپس گزینه واریز (Deposit) را انتخاب کنیم. دقت داشته باشید در برخی کیف پول های ارز دیجیتال، به جای گزینه واریز، گزینه دریافت (Receive) وجود دارد.

گام دوم

در گام بعدی باید شبکه بلاک چینی که ارز ما روی آن قرار دارد، انتخاب کنیم. در اینجا ارز ما بیت کوین و شبکه ای که بیت کوین روی آن قرار دارد نیز بیت کوین است. در این مرحله آدرسی برای ما نمایش داده می شود که با کپی کردن آن، به گام بعدی خواهیم رفت.

گام سوم

در مرحله بعدی باید به صرافی تبدیل برویم و در بخش حساب کاربری خود و از طریق کیف پول خود در تبدیل، گزینه برداشت را انتخاب کنیم و سپس شبکه بلاک چینی که در مرحله قبلی انتخاب کرده بودیم (بیت کوین) بار دیگر انتخاب کنیم.

گام چهارم

در اینجا، صرافی از ما درخواست می کند آدرس کیف پول مقصد را وارد کنیم.

حال باید آدرسی را که در مرحله پیشین کپی کرده بودیم، در اینجا پیست (Paste) کرده و سپس گزینه برداشت را بزنیم. سپس از ما درخواست می شود کد امنیتی را که به ایمیلی که از قبل در حساب کاربری خود ثبت کرده ایم، ارسال شده است، وارد کنیم تا درخواست انتقال (برداشت) ما ثبت شود.

بار دیگر تأکید می کنیم که باید دقت داشته باشید آدرس مبدأ و مقصد، حتماً باید متعلق به یک ارز (در اینجا BTC) و یک شبکه یکسان (در اینجاBitcoin ) باشد. همچنین باید توجه داشت، با توجه به میزان شلوغی شبکه بلاک چین های مختلف، ممکن است فرایند انتقال از تبدیل به کیف پول، چیزی بین نیم ساعت تا دو ساعت زمان ببرد.

حال بیایید آموزش خود را کمی کامل تر کرده و فرایند انتقال ارز از تبدیل به کیف پول را با ذکر یک مثال کامل تر به همراه تصاویر آموزشی به صورت کامل تر بیان کنیم. فرض کنید قصد داریم ارز تتر (USDT) را از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، به کیف پول خود در صرافی ارز دیجیتال بایننس انتقال دهیم.

برای انجام این کار در گام اول باید از نوار قرارگرفته در بخش بالایی صفحه، به بخش کیف پول یا داشبورد بروید و پس از آن، با انتخاب ارز مدنظر خود، گزینه برداشت را انتخاب کنید.

صرافی ارز دیجیتال تبدیلبا انتخاب این گزینه، با صفحه ای مشابه شکل زیر مواجه خواهیم شد:

صرافی ارز دیجیتال تبدیلدر اینجا باید به وب سایت یا اپلیکیشن کیف پول مقصد بروید و با انتخاب ارز مدنظر خود، گزینه واریز (Deposit) را انتخاب کنید.

دقت کنید در این مثال، ما قصد انتقال ارز از تبدیل به صرافی ارز دیجیتال بایننس را داریم؛ پس در صرافی بایننس و در کیف پول خود، ارز مدنظر خود را انتخاب می کنیم و پس از آن نیز شبکه مدنظر خود برای انتقال (Deposit Network) را انتخاب می کنیم. در این مثال، باید شبکه ERC20 را انتخاب کنیم. در گام بعدی نیز باید آدرسی که برای ما به نمایش در می آید، کپی کرده تا در ادامه از آن استفاده کنیم.

صرافی ارز دیجیتال تبدیلحال باید آدرسی را که در مرحله پیشین و از وب سایت یا اپلیکیشن بایننس دریافت کرده بودیم، در صرافی ارز دیجیتال تبدیل و در بخش برداشت وارد کنیم. برای انجام این کار باید در گام اول، مطالب قرارگرفته در بخش سمت راست صفحه را مطالعه کرده و پس از آن، مقدار ارزی که قصد انتقال آن را داریم، وارد می کنیم. دقت کنید که در بالای صفحه نیز موجودی قابل برداشت ما از ارز مدنظر نمایش داده می شود.

حال باید شبکه مدنظر خود برای انتقال را انتخاب کنیم. توجه کنید که این شبکه نیز باید با شبکه ای که در صرافی بایننس انتخاب کردیم (شبکه) یکسان باشد. در گام بعدی نیز، پس از واردکردن آدرس کیف پول مقصد و انتخاب شبکه مدنظر برای انتقال و همچنین میزان ارز مدنظر جهت انتقال، گزینه تأیید را انتخاب می کنیم.

صرافی ارز دیجیتال تبدیلدر اینجا یک کد امنیتی و اطلاعات تأییدیه مربوط به درخواست انتقال (برداشت) به ایمیل ما ارسال می شود.

صرافی ارز دیجیتال تبدیلحال باید در این بخش، دو کادر مشخص شده را مانند تصویر زیر کامل کنیم.

صرافی ارز دیجیتال تبدیل

کادر اول مربوط به کدی است که به ایمیل ارسال شده یا پیامک می شود. کد دوم نیز به کد احراز هویت دومرحله ای مربوط است که باید از طریق نرم افزار Google Authenticator دریافت کرده و در این کارد وارد کنیم.

صرافی ارز دیجیتال تبدیلحال اگر فرایند انتقال از تبدیل به کیف پول با موفقیت انجام شود، پیامی مشابه شکل زیر برای ما نمایش داده می شود، اما با در نظر گرفتن این نکته که تأیید تراکنش به حدود نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد، باید برای مشاهده ارز انتقالی در کیف پول خود، کمی صبور باشیم.

صرافی ارز دیجیتال تبدیلهمچنین برای مشاهده تاریخچه تراکنش های برداشت خود نیز می توانیم از بخش نوار بالای صفحه، به بخش تاریخچه برویم و پس از آن نیز گزینه برداشت ارز دیجیتال را انتخاب کرده و تاریخچه برداشت ها را مشاهده کنیم.صرافی ارز دیجیتال تبدیل

کارمزد تراکنش ها در صرافی ارز دیجیتال تبدیل چه میزان است؟

اساساً کارمزد تراکنش ها در صرافی ارز دیجیتال تبدیل ثابت نیست و رقم آن مستقیم به سطح کاربری وابسته است که کاربر در آن قرار دارد؛ از این رو با توجه به سطح کاربری افراد در تبدیل، کارمزد تراکنش ها در این صرافی ارز دیجیتال به شکل زیر است:

 1. سطح کاربری فیروزه: 0.4 درصد
 2. سطح کاربری عقیق: 0.35 درصد
 3. سطح کاربری کهربا: 0.3 درصد
 4. سطح کاربری کریستال: 0.25 درصد
 5. سطح کاربری یاقوت: 0.22 درصد
 6. سطح کاربری زمرد: 0.18 درصد
 7. سطح کاربری الماس: 0.15 درصد

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم به طور کامل فرایند انتقال ارز از صرافی ارز دیجیتال تبدیل به کیف پول را به شما همراهان گرامی آموزش دهیم. اساساً صرافی ارز دیجیتال تبدیل را می توان جزء برترین و مطمئن ترین صرافی های ارز دیجیتالی دانست که در داخل کشور مشغول فعالیت هستند.

البته صرافی های ارز دیجیتال داخلی برای دستیابی به استانداردهای صرافی های برتر بین المللی مانند صرافی کوکوین، صرافی کوینکس و… باید بیش از این تلاش کنند و امکانات و قابلیت هایی مانند معاملات فیوچرز، معاملات مارجین یا اهرم و… را نیز در اختیار کاربران خود قرار دهند.

با این حال کیفیت خدمات رسانی صرافی های ارز دیجیتال داخلی، با توجه به محدودیت های بسیاری که بر سر راه آن ها قرار دارد، تا حد زیادی قابل قبول است و کارکردن با آن ها در قیاس با صرافی های بین المللی، برای کاربران ایرانی به مراتب ساده تر خواهد بود.

از سوی دیگر، فرایند احراز هویت دومرحله ای که تیم توسعه دهندگان صرافی تبدیل آن را در نظر گرفته اند، سبب شده است تا امنیت حساب کاربری کاربران، تا حد قابل قبولی افزایش پیدا کند. غیر از این موارد، تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر هک شدن حساب کاربران و سرقت دارایی های آن ها از صرافی تبدیل گزارش نشده که این موضوع سبب می شود این صرافی ارز دیجیتال را در رده برترین نمونه های داخلی قرار دهیم.

ادامه مطلب
صرافی تبدیل
آموزش ثبت نام در صرافی تبدیل...

آشنایی با صرافی تبدیل

صرافی تبدیل یک صرافی ایرانی و آنلاین ارز دیجیتال است. کار با صرافی تبدیل در یک بستر امن با پشتیبانی 24 ساعته در تمام طول هفته امکان پذیر است. شما می توانید در صرافی تبدیل، کیف پول دیجیتالی خود را ایجاد کرده و از طریق شارژ ریالی کیف پول، وارد معاملات ارزهای دیجیتال شوید و با خیال راحت خریدوفروش رمز ارزهای مختلف را انجام دهید. در ادامه قصد داریم به آموزش صرافی تبدیل بپردازیم.

سایت خانه سرمایه معرفی صرافی تبدیل را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی تبدیل ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام و استفاده از صرافی تبدیل، از کد تخفیف 10% کارمزد معاملاتی با استفاده از لینک زیر استفاده کنید:

همین الان در صرافی تبدیل ثبت نام کنیدثبت نام

چرا به صرافی تبدیل اعتماد کنیم؟به گفته مدیریت صرافی تبدیل، تیم این صرافی از مجموعه ای از متخصصین با تجریه در 3 حوزه مالی، سرمایه گذاری و تکنولوژی تشکیل شده است و این تیم در تلاشند تا با ادغام دو حوزه تکنولوژی و علم مالی، ابزارهایی ساده و در عین حال کارآمد و تخصصی را در اختیار کاربران خود قرار دهند تا هر کاربر، در هر سطح دانش و تجربه ای که باشد بتواند مشکلات و دغدغه های خود را در زمینه سرمایه گذاری، حفظ و افزایش ارزش پس انداز خود را رفع کند. شعار این مجموعه این است: “تحول یک صنعت کارساده ای نیست؛ اما قول مان این است که همیشه در حال رشد و یادگیری خواهیم بود و پای رفع تمامی نیازها و دغدغه های مالی خانواده تبدیل ایستاده ایم.”

ویژگی های مهم صرافی تبدیل

پیش از آنکه آموزش صرافی تبدیل درباره نحوه ساخت اکانت را آغاز کنیم، چند مورد از مهم ترین ویژگی های این صرافی را بررسی می کنیم. همان طور که اشاره شد، صرافی تبدیل با فراهم سازی محیطی حرفه ای امکان دسترسی به بازارهای جهانی ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. در این سایت علاوه بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال، آموزش های لازم درباره نحوه سرمایه گذاری در این بازار به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است. تعدادی از مهم ترین ویژگی های صرافی تبدیل عبارت اند از:

 1. با دعوت از دوستان برای ورود به صرافی تبدیل مبلغی به شما پرداخت می شود.
 2. بهره مندی از یک گروه حرفه ای با پشتیبانی 24 ساعته از کاربران
 3. می توانید از طریق کارشناسان حرفه ای سایت مشاوره دریافت کنید.
 4. امکان ساخت یک کیف پول مطمئن برای کاربران وجود دارد.
 5. کیف پول صرافی تبدیل از ارزهای دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند.
 6. امکان نقل و انتقال با صرافی بایننس بدون پرداخت هزینه اضافی فراهم شده است.
 7. خرید و فروش آنی و در لحظه تمام ارزهای دیجیتال در صرافی تبدیل امکان پذیر است.
 8. ابزارهای حرفه ای مدیریت ریسک مانند استاپ لاس در این صرافی موجود است.
 9. صرافی تبدیل تحلیل های حرفه ای را به کاربران ارائه می دهد.

مزایای صرافی تبدیل

 1. بهره مندی از یک تیم حرفه ای با پشتیبانی 24 ساعته از کاربران
 2. امکان نقل و انتقال با صرافی بایننس بدون پرداخت هزینه اضافی توسط کاربر
 3. مجهز به ابزارهای حرفه ای مدیریت ریسک مانند استاپ لاس
 4. دریافت مشاوره از طریق کارشناسان حرفه ای سایت صرافی
 5. امکان خرید و فروش آنی تمام ارزهای دجیتال در صرافی تبدیل
 6. ارائه تحلیل های حرفه ای بازار به کاربران صرافی
 7. امکان خرید تتر و انتقال آن به صرافی کوینکس

معایب صرافی تبدیل

 • عدم دسترسی کاربران به اپلیکیشن موبایلی صرافی تبدیل

آموزش صرافی تبدیل و نحوه ثبت نام در آن

صرافی تبدیل

مراحل ثبت نام

برای کار با صرافی تبدیل ابتدا لازم است وارد سایت صرافی شده و با ثبت نام در سایت، حساب کاربری بسازید. برای ثبت نام در صرافی تبدیل تمام مراحل آموزش صرافی تبدیل را به ترتیب زیر طی کنید:

ابتدا در گوگل نام صرافی تبدیل را با عبارت فارسی صرافی تبدیل جستجو کنید. همچنین می توانید از طریق آدرس کامل سایت https://tabdeal.org وارد سایت صرافی شوید

 • پس از ورود به لینک سایت، صفحه اصلی باز می شود.
 • در این صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال نمایش داده شده است.
 • در گوشه بالا سمت چپ تصویر گزینه های «ورود» و «ثبت نام» را مشاهده می کنید.
 • ازآنجایی که قصد ثبت نام در سایت را دارید روی گزینه «ثبت نام» کلیک کنید.

صرافی تبدیل

 • پس ازآنکه وارد صفحه ثبت نام شدید لازم است در کادر مشخص شده شماره موبایلی را که به آن دسترسی دارید وارد کنید.

صرافی تبدیل

 • پس از وارد کردن شماره موبایل بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.
 • در این مرحله صفحه جدیدی بازخواهد شد.

صرافی تبدیل

 • 60 ثانیه فرصت دارید تا کد تائید پنج رقمی پیامک شده به شماره موبایل خود را وارد کنید.
 • درصورتی که قبل از ورود کد تائید در داخل کادر مربوطه؛ فرصت 60 ثانیه ای به پایان رسید، با کلیک بر روی عبارت «درخواست کد تائید» کد جدیدی برای شما پیامک می شود.
 • پس از ورود کد، لازم است رمز عبور مناسبی انتخاب کنید.
 • در انتخاب رمز عبور دقت کنید تا به اندازه کافی قوی باشد.
 • در انتخاب رمز عبور از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و علائمی مانند @#%$ استفاده کنید.
 • پس از وارد کردن رمز عبور در کادر بالایی لازم است بار دیگر و با دقت کافی رمز عبور را در کادر پایین صفحه وارد کنید.
 • این رمز را درجایی به صورت آفلاین کپی و نگه داری کنید.
 • بهتراست به صورت فیزیکی نیز رمز را در یک برگه نوشته و در مکانی امنی قرار دهید
 • به هیچ عنوان رمز عبور را با شخص دیگری به اشتراک نگذارید.

صرافی تبدیل

 • در انتها بر روی گزینه «ساخت حساب کاربری» کلیک کنید.
 • صفحه جدیدی مانند تصویر زیر به شما نمایش داده می شود.
 • در صورت مشاهده «ثبت نام با موفقیت انجام شد» اکانت شما به درستی ساخته شده است.

صرافی تبدیل

 • پس ازآنکه بر روی عبارت «باشه» کلیک کردید، صفحه ای به شما نمایش داده می شود که بر اساس آن لازم است فرآیند احراز هویت را در سایت کامل کنید

مراحل احراز هویت

 • فرایند احراز هویت شامل تکمیل مراحل: تائید ایمیل، اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی، تماس با تلفن و تائید عکس می شود.
 • برای تائید ایمیل لازم است آدرس ایمیل در دسترس خود را در کادر مربوط به «آدرس ایمیل» وارد کنید.

صرافی تبدیل

 • سپس بر روی گزینه «درخواست کد فعال سازی» کلیک کنید.
 • کد تائید سایت به آدرس ایمیل ارسال می شود.
 • درصورتی که در قسمت inbox ایمیل پیامی برای شما ارسال نشد به قسمت spam یا همان هرزنامه رفته و ایمیل ارسال شده از جانب سایت را بازکنید.
 • سپس کد تائید پنج رقمی ارسال شده را در کادر مربوطه وارد کنید.
 • در این مرحله بر روی عبارت «تائید ایمیل» کلیک کنید.
 • ایمیل واردشده تائید و به اکانت شما اضافه می شود.
 • توجه کنید که در تمام مراحل ثبت نام و آموزش صرافی تبدیل باید از شماره تماس و ایمیل های معتبر و در دسترس استفاده کنید

صرافی تبدیل

 • درصورتی که تمام مراحل به درستی انجام شده باشد عبارت «تائید ایمیل شما با موفقیت صورت گرفته است» را مشاهده می کنید
 • پس از تائید ایمیل لازم است مراحل بعدی احراز هویت نیز به ترتیب و دقت کامل انجام شوند
 • حالا روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

 

صرافی تبدیل

 • در این مرحله صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود.
 • در این صفحه لازم است اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تماس ثابت، تاریخ تولد، آدرس منزل که شامل شهر، خیابان، کوچه، پلاک، واحد و کد پستی را وارد کنید.
 • همه اطلاعات خواسته شده را با دقت و صحت کامل در کادرهای مربوط وارد کنید.
 • توجه کنید که در صورت وجود کادر خالی سایت اجازه عبور به مرحله بعد را نمی دهد.
 • درنهایت روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید .

صرافی تبدیل

 • پس از تکمیل مرحله قبل به صفحه جدیدی وارد می شوید.
 • در این مرحله صفحه اطلاعات بانکی را مشاهده خواهید کرد.
 • اطلاعات بانکی شامل: شماره شبا و شماره کارت بانکی می شود.
 • این اطلاعات را با دقت در کادر مربوط وارد کنید.
 • شماره شبا را می توانید از طریق سایت بانک موردنظر دریافت کنید.
 • پس از واردکردن اطلاعات بانکی بر روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

صرافی تبدیل

 • صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود.
 • در این مرحله سایت اعلام می کند که تا 48 ساعت پس از تکمیل فرم ثبت نام تمام اطلاعات هویتی واردشده را بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مشکلی با شما تماس خواهند گرفت.
 • شما می توانید یکی از بازهای زمانی 10-15 و یا 15-17 را برای تماس سایت انتخاب کنید.
 • پس از آن برای رفتن به مرحله بعدی بر روی گزینه «ارسال اطلاعات و مرحله بعد» کلیک کنید.

صرافی تبدیل

 • توجه داشته باشید که اگر تمام اطلاعات را به صورت کامل و دقیق وارد کرده باشید، از طرف سایت با شما تماسی گرفته نمی شود.
 • پس از کلیک بر روی «باشه» صفحه جدیدی با محتوای «اطلاعات با موفقیت ثبت شد» به شما نمایش داده می شود.
 • حالا لازم است آخرین مرحله احراز هویت در مراحل آموزش صرافی تبدیل را کامل کنید.

صرافی تبدیل

 • در آخرین مرحله احراز هویت و آموزش صرافی تبدیل طبق مراحل زیر عمل کنید:
 • یک متن دست نویس و خوانا مانند متن زیر آماده کنید. برای مثال:
 • این جانب محمد محمدی، به کد ملی 1234567890 ضمن مطالعه قوانین استفاده از خدمات تبدیل، متعهد می گردم حساب کاربری و مدارک خود را در اختیار اشخاص غیر قرار ندهم و در صورت تخلف مسئولیت آن را بر عهده بگیرم.

جهت احراز هویت سایت تبدیل، 8/2/1400، (امضا کنید)

 • سپس متن دستی نوشته شده را همراه با کارت ملی خود، مانند عکس بالا در دست گرفته و از خود عکسی واضح و با کیفیت تهیه کنید.
 • در صورتی که کارت ملی جدید خود را تحویل نگرفته اید؛ رسید پستی کارت ملی جدید را همراه با یک مدرک شناسایی معتبر و عکس دار مانند گواهی نامه یا شناسنامه در کنار متن دست نویس قرار داده و از خود عکس تهیه کنید.
 • توجه کنید که متن نوشته شده، کارت ملی جدید (و یا مدارک شناسایی دیگر+ رسید پستی کارت ملی جدید) کاملاً خوانا و واضح در عکس مشخص باشند.
 • پس از تهیه عکس بر روی گزینه «جهت بارگزاری تصویر خود کلیک کنید» کلیک کرده و عکس را آپلود کنید
 • سپس گزینه «ارسال و ثبت» را انتخاب کنید.

درنهایت پس از طی مراحل احراز هویت و ارسال مدارک لازم، طی 48 ساعت درستی اطلاعات بررسی شده و پس از تائید اطلاعات، می توانید فعالیت در صرافی تبدیل را آغاز کنید.

آموزش واریز و برداشت در صرافی تبدیل

بخش مهمی از آموزش ارز دیجیتال آموزش تریدینگ و فعالیت در صرافی های معتبری همچون صرافی تبدیل است. برای شروع خرید و فروش ارز دیجیتال و یا حتی شروع فعالیت در صرافی های خارجی لازم است ریال خود را به رمز ارز تبدیل کرده و پس از خرید رمز ارز با ریال، از طریق رمز ارز خریداری شده وارد معامله در صرافی های بین المللی شوید. در ادامه با آموزش مراحل واریز و برداشت ریالی در صرافی تبدیل همراه ما باشید:

مراحل واریز ریالی در صرافی تبدیل

1. ابتدا از طریق سایت صرافی تبدیل وارد پنل کاربری خود شوید.

2. مانند تصویر زیر بر روی گزینه “کیف پول” کلیک کنید.

صرافی تبدیل

3. در این مرحله به صفحه ای مانند تصویر پایین هدایت می شوید.

صرافی تبدیل

4. همانطور که مشاهده می کنید در صرافی تبدیل به ازای هر رمزارز یک کیف پول برای کاربر ایجاد می شود.

5. در اولین گزینه لیست موجود در تصویر بالا، روبه روی عبارت “تومان”، گزینه های واریز و برداشت را مشاهده خواهید کرد.

6. در صورتی که قصد شارژ کیف پول ریالی خود را دارید بر روی گزینه “واریز” کلیک کنید.

صرافی تبدیل

7. در کادر اول مبلغی (بر اساس تومان) را که قصد دارید از حساب بانکی به حساب کاربری خود منتقل کنید، وارد کنید.

8. سپس در کادر بعدی شماره کارت بانکی خود را وارد کنید.

9. در آخر با کلیک بر روی گزینه “واریز” مراحل واریز را کامل کنید.

مراحل برداشت ریالی در صرافی تبدیل

بر طبق ادعای سایت صرافی تبدیل در روزهای تعطیل به دلیل عدم فعالیت سیستم پایا و ساتنا امکان تسویه ریالی و انتقال از حساب کاربری به حساب بانکی امکان پذیر نبوده و در صورتی که درخواست برداشت شما بیش از 100 میلیون تومان باشد تا 1 روز بعد از ثبت درخواست مبلغ به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

1. مانند مراحل قبلی ابتدا وارد کیف پول شده و بر روی گزینه برداشت مقابل “تومان” کلیک کنید.

صرافی تبدیل

2. سپس در اولین کادر مبلغی را که قصد برداشت آن را دارید به تومان وارد کنید.

3. سپس در کارد دوم شماره شبا برداشت را انتخاب کرده و در آخر بر روی گزینه “برداشت” کلیک کنید.

نحوه انتقال ارز از صرافی تبدیل به والت

پس از معامله رمز ارز در صرافی تبدیل و خرید ارز دیجیتال، بهتر است برای افزایش امنیت دارایی، رمز ارز خود را به کیف پول دیجیتالی مطمئن انتقال دهید.

ابتدا از طریق گزینه “کیف پول” وارد صفحه مربوط به کیف پول رمزارزهای مختلف شوید. سپس از لیست موجود در این صفحه، رمزارزی را که قصد انتقال آن به آدرس کیف پول دیجیتالی دارید پیدا کنید.

صرافی تبدیل

1. در این مثال بر روی گزینه “برداشت” مقابل رمزارز بیت کوین کلیک می کنیم.

صرافی تبدیل

2. پس از آن به صفحه ای مانند تصویر بالا هدایت می شوید.

3. در این صفحه میزان موجودی قابل برداشت رمزارز مورد نظر به شما نمایش داده می شود.

4. در کادر اول مقدار مورد نظر رمزارزی که قصد انتقال آن را دارید وارد کنید.

5.میزان کارمزد انتقال ارز دیجیتال مد نظر نمایش داده شده است.

6. در کادر آخر آدرس کیف پول مقصد را وارد کنید.

7. قبل از انتخاب گزینه “تایید” از صحت آدرس وارد شده مطمئن شوید.

کارمزد صرافی تبدیل

محاسبه کارمزد در صرافی تبدیل بر اساس سطح کاربری فرد و به صورت درصدی از کل مبلغ معامله انجام می شود. در صورتی که یک سر معامله انجام شده ریال باشد محاسبه کارمزد معامله بر اساس حجم معاملات دو ماهه اخیر کاربر به صورت پله ای محاسبه می شود. در این صرافی کارمزد از هر دو طرف معامله کسر می شود، به این ترتیب که کارمزد از فروشنده با کسر مبلغی از رمزارز و از خریدار با کسر درصدی از ریال دریافت می شود. همچنین تمام هزینه های مربوط به کارمزد در هنگام واریز، برداشت و معامله به کاربر نمایش داده می شود.

حجم معاملات کاربر در دو ماهه اخیر (به تومان) سطح کاربری درصد کارمزد دریافتی
10 میلیون کمتر فیروزه 0.40%
10 تا 40 میلیون عقیق 0.35%
40 تا 100 میلیون کهربا 0.30%
100 تا 200 میلیون کریستال 0.25%
200 تا 500 میلیون یاقوت 0.22%
500 تا 1 میلیارد زمرد 0.18%
1 میلیارد به بالا الماس 0.15%

کارمزد واریز و برداشت ریالی

در هنگام واریز و برداشت ریالی از حساب بانکی به حساب کاربری صرافی، صرافی تبدیل هیچ کارمزدی را از کاربر دریافت نمی کند. در واقع در صورت مشاهده کسر کارمزد، این مبلغ از طریق سیستم پرداخت بانکی دریافت شده است.

کارمزد معامله ارز دیجیتال

کارمزد معامله رمزارز به رمزارز در صرافی تبدیل ثابت و برابر با 0.2% است. کارمزد برداشت رمزارز به نوع کوین و شبکه بلاکچین آن بستگی دارد و بسته به نوع ارز دیجیتال متفاوت خواهد بود

امنیت صرافی تبدیل

صرافی تبدیل برای جلوگیری از سواستفاده های مالی و پولشویی، سیستم احراز هویت چند مرحله ای را طراحی کرده و بر اساس سطح کاربری هر کاربر محدودیت های واریز و برداشت متنوعی را در نظر گرفته است. کاربران می توانند با استفاده از رمز عبور قوی و با استفاده از خدماتی مانند تایید هویت دو مرحله ای و سیستم اطلاع رسانی، سطح ایمنی حساب کاربری خود را افزایش دهند.

1. ابتدا از طریق پنل کاربری وارد منوی مربوط به تنظیمات شوید.

2. در این مرحله در صورتی که قصد تغییر رمز عبور خود را دارید بر روی گزینه “تغییر رمز عبور” کلیک کنید.

3. در غیر این صورت برای افزایش سطح ایمنی حساب کاربری، بر روی گزینه “امنیت و اطلاع رسانی” کلیک کنید.

صرافی تبدیل

4. تایید هویت دو مرحله ای در سایت صرافی تبدیل از طریق ارسال پیامک یا ایمیل انجام می شود. برای فعال سازی این قابلیت بر روی آیکون مربوط به فعال سازی در روبه روی آن کلیک کنید.

5. صرافی تبدیل مجهز به یک سیستم اطلاع رسانی است که در صورت فعال سازی، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، سه فعالیت اصلی در سایت از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود.

6. در صورتی که این فعالیت ها از جانب شخص شما انجام نشده باشد می توانید به سرعت پیگیری کرده و با انجام اقدامات لازم از سواستفاده افراد دیگر جلوگیری کنید.

7. در آخر با کلیک بر روی گزینه سبز رنگ “ذخیره و ثبت” تغییرات انجام شده را نهایی کنید.

مقایسه صرافی تبدیل به صرافی بایننس

 • صرافی تبدیل در مقایسه با صرافی های بین المللی مانند بایننس از رمزارزهای کمتری پشتیبانی می کند
 • حجم معاملات در صرافی های جهانی مانند بایننس بسیار بالا است اما در صرافی های ایرانی مانند تبدیل حجم معاملات محدود است
 • عدم وجود گزینه های معاملاتی فیوچرز و مارجین در صرافی تبدیل
 • وجود ابزار حرفه ای ثبت سفارش از طریق استاپ لاس در هر دو صرافی تبدیل و بایننس

توجه:

صرافی های ایرانی محبوب و معتبر دیگری هم مثل صرافی نوبیتکس، صرافی والکس، صرافی اکسکوینو و … هستند که روش ثبت نام و خرید و فروش آن ها در مقاله آموزش ارز دیجیتال توضیح داده می شود.

نتیجه گیری

کار با صرافی تبدیل یک تجربه حرفه ای و مطمئن برای کاربران است. به دلیل وجود آموزش صرافی تبدیل به کاربران، در کنار امکان انجام معاملات با ارزهای دیجیتال مختلف این صرافی به یک انتخاب مناسب برای سرمایه گذاران تازه وارد تبدیل کرده است.

ادامه مطلب