Lines_Background
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایهآموزش ترید از صفر صفر

ارزهای دیجیتال Storage

ارز دیجیتال استورج
ارز دیجیتال استورج (Storj) چیست؟ به...

نمودار لحظه ای ارز دیجیتال استورج (Storj)شاید اگر سال ها پیش درباره ارزهای دیجیتال و آینده درخشان آن ها صحبت می کردید، کسی باورش نمی شد، اما در این عصر بیشتر مردم کم وبیش اطلاعاتی در این باره دارند. در طول سال های اخیر بازار کریپتو پیشرفت چشمگیری داشته و ارزهای دیجیتال جدید با اهداف خاص تر به صورت دائم درحال توسعه و راه اندازی هستند. این ارز دیجیتال نمونه ای از دارایی های کریپتو است. همچنین پلتفرمی بر پایه زنجیره بلوکی است که در آن مردم می توانند داده های خود را در فضایی با امنیت بالا ذخیره کنند.

این پلتفرم ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز است و محیطی باز و خصوصی با امنیت بالا را برای کاربران فراهم می کند. Storj در اصل یک سیستم ذخیره سازی ابری برای داده های شماست که از توکن های بومی برای ساده کردن تراکنش های داخلی استفاده می کند. در سال 2014 این پلتفرم به صورت رسمی راه اندازی شد و هدف اصلی آن ایجاد فضای ذخیره سازی برای کاربران بود. بعدها در سال 2018 این سکوی ذخیره سازی با هدف آسان کردن اتصال کاربرانی که به فضای ذخیره سازی ابری نیاز دارند و همچنین آن هایی که قصد فراهم کردن فضای ذخیره سازی و فروش آن ها را دارند، دوباره راه اندازی شد.

استورج چگونه فعالیت می کند؟

این ارز جزء اولین بازارهای غیرمتمرکز ذخیره سازی ابری است و به این صورت فعالیت می کند که وقتی داده ای را در آن آپلود می کنید، این پلتفرم داده آپلودشده را به قسمت های کوچک تر تبدیل کرده و آن را بر تمام شبکه تقسیم می کند. با انجام این کار هیچ سازمان یا شرکتی توانایی دسترسی به تمام داده های ذخیره شده را ندارد. براساس قوانین Storj هر فرد مسئول داده های خود است و با پذیرش این قانون حق استفاده از این پلتفرم را دارد. استورج با این اقدام مالکیت بر داده ها را به خود کاربران واگذار کرده است.

فرایندی که طی آن داده ها به تکه های کوچک تر تقسیم می شوند، به عنوان شاردینگ شناخته شده است. کاربران برای دسترسی به داده های خود باید این تکه ها را از منابع مختلف و در یک زمان دانلود کنند. از آنجا که دانلود فایل های کم حجم سریع تر انجام می شود، Storj با انجام عمل شاردینگ در مقایسه با نمونه های دیگر مانند آمازون یا گوگل ابر کارها را سریع تر انجام می دهد. فضای ذخیره سازی ابری در این ارز براساس یک بازار خدمات ابری با اسم p2p است. براساس قوانین که این بازار ابری دارد، کاربران می توانند فضای دیسک اضافه خود را که به آن نیاز ندارند، به افراد دیگری اجاره دهند. کاربرانی که یک فضای ابری را اجاره می کنند، نشانه های استورج را براساس فضای اجاره ای به دست می آورند. این ارز براساس سه جزء اصلی فعالیت می کند که عبارت اند از: uplinks، storage nodes، satellites.

بنیانگذاران ارز دیجیتال استورج

ارز دیجیتال استورج

شرکت Storj که یک فضای ذخیره سازی جهانی است، با همکاری جان کوئین و شائن ویلکینسون تأسیس شد. همان طور که گفتیم، استورج برای اولین بار در سال 2014 به عنوان یک فضای ذخیره سازی ابری بر پایه زنجیره بلوکی منتشر و بیانیه مربوط به آن نیز در تصویر سفید ذکر شد. دو سال بعد نسخه دیگری از این بیانیه منتشر شد که در آن نکات جدیدی ذکرشده بود.

قبل از راه اندازی Storj با بیانیه جدید این پلتفرم در بالای زنجیره بلوکی بیت کوین قرار داشت. سپس در سال 2017 به اتریوم مهاجرت کرد. این پلتفرم در سال 2018 راه اندازی شد و نسخه دوم آن با نام  v3در سال 2019 منتشر شد. از زمان تأسیس این شرکت تا سال 2019 سه دور بودجه مختلف برای آن در نظر گرفته شد. در طول دور اول بودجه استورج btc910 را منتشر کرد که بعد از مدتی حدود 30 میلیون دلار در فروش توکن ها رشد داشت.

ویژگی های ارز دیجیتال استورج

این ارز یک فضای ذخیره سازی ابری است که ساز و کار فعالیت آن با سایر نمونه های مشابه متفاوت است. Storj برای ذخیره داده های شما در یک فضای ابری از الگوریتم های غیرمتمرکز استفاده می کند. داشتن ویژگی های متفاوت سبب شده است این ارز به یک پلتفرم ذخیره سازی ابری بادوام و محبوب در میان کاربران تبدیل شود. در این قسمت از مقاله شما را با ویژگی های storj آشنا خواهیم کرد.

استفاده از رمزنگاری فوق پیشرفته

زمانی که شما قصد آپلود فایل هایتان را روی Storj دارید، این پلتفرم با استفاده از دستور rclone یا storj، امکان رمزنگاری صد درصدی فایل ها را برای شما فراهم می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که به صورت مستقیم از طریق یک درگاه ایمن و مشخص به تمام شبکه های سرور storj متصل شوید.

نداشتن ریسک از دست دادن فایل

هر فردی که قصد دارد داده های خود را در یک فضای ذخیره سازی ابری آپلود کند، این نگرانی برای او به وجود می آید که آیا داده های من سالم می مانند؟ یکی از ویژگی های معروف ارز دیجیتال Storj حفظ سلامت و امنیت داده های کاربران است. زمانی که یک کاربر فایلی را در استورج آپلود می کند، استورج آن را به 80 قسمت تقسیم کرده و هر قسمت روی یک سرور در سراسر کشورها قرار می دهد. این کار سبب می شود که هیچ کس نتواند به همه داده های کاربران دسترسی داشته باشد. همچنین یک سیستم ایمنی قوی این پلتفرم را پشتیبانی می کند تا نظریه از دست رفتن داده های کاربران در Storj عملاً غیرممکن باشد.

امنیت بسیار قوی

هدف صلی طراحی Storj برای کاربران ایجاد محیطی امن برای ذخیره داده هاست. زمانی که کاربر قصد داشته باشد فایل خود را جابه جا کند یا اینکه آن را دانلود کند، این ارز باید 29 قطعه از این فایل را داشته باشد تا بتواند آن را بازسازی کند. حال اگر یک دزد یا هکر قصد دزدیدن اطلاعات شما را داشته باشد، باید بتواند سرورهای 29 قطعه را بشکند و وارد آن شود که این عمل تقریباً غیرممکن است. با این حال اگر فرد موفق به این کار شود، باز هم نمی تواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد؛ زیرا تمام قطعات سرورها رمزنگاری شده و شخصی هستند.

دسترسی آسان به داده ها

در پلتفرم Storj بیشتر از 10 هزار سرور در 84 کشور تا زمان نوشتن این مقاله وجود دارد. این ویژگی سبب شده است عمل دانلود فایل های کاربر با سرعت زیادی انجام شود. زمانی که کاربر قصد داشته باشد به فایل خود دسترسی پیدا کند، این پلتفرم به صورت خودکار بخش هایی از فایل را که در سرورهای نزدیک قرار دارند، دانلود می کند. این قابلیت برای کسانی که قصد به اشتراک گذاشتن فایل خود را دارند، بسیار مفید است. سرعت ارز دیجیتال Storj از عواملی است که در پرطرفدارشدن این پلتفرم مؤثر بوده است.

انتخاب کیف پول مناسب برای ارز دیجیتال استورج

ارز دیجیتال استورج

همان طور که می دانید هر کاربر برای ذخیره ارزهای دیجیتال به یک کیف پول آنلاین نیاز دارد. از آنجا که ارز Storj توسط اتریوم میزبانی می شود، می توان این ارز را در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می کند، ذخیره کرد. کیف پول انتخابی شما احتمالاً به این بستگی دارد که شما از آن به چه منظوری استفاده کرده و چقدر در آن ذخیره کنید. امن ترین گزینه ها برای ذخیره ارز دیجیتال Storj کیف پول های trezor یا Ledger است. این کیف پول های سخت افزاری قابلیت پشتیبان گیری آفلاین نیز دارند. برای استفاده از این کیف پول ها باید هزینه هایی پرداخت کنید.

گزینه دیگری که وجود دارد کیف پول های نرم افزاری هستند که می توانید رایگان از آن ها استفاده کنید. این مدل از کیف پول های آنلاین را می توان به صورت نرم افزار روی گوشی یا دسکتاپ نصب و از آن ها استفاده کرد. همچنین امنیت کمتری دارند و برای کسانی که تعداد زیادی Storj دارند، انتخاب مناسبی نیست. نوع دیگری از کیف پول های آنلاین کیف پول های وب است. دسترسی به این نوع از کیف پول ها در مقایسه با دو مدل قبلی بسیار آسان تر است و از هر دستگاهی که مرورگر داشته باشد، می توان به آن وارد شد. البته امنیت بسیار کمتری دارند.

چگونه می توان ارز دیجیتال استورج خریداری کرد؟

این ارز دیجیتال با توجه پیشرفت خوبی که داشته است و آینده درخشانی که دارد، توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند. این ارز دیجیتال می تواند با ارزهای دیگر ADA و XRP رد و بدل شود و سودی برای دارندگان آن به وجود بیاورد. نشانه های Storj را می توان به راحتی طی مراحلی زیر خریداری کرد

 1. می توانید با ایجاد یک حساب کاربری با پلتفرم تجاری کریپتو برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید.
 2. در گام بعدی می توانید مقدار دلخواهی از پولتان را از طریق گزینه های بودجه به حساب رمزنگاری خود منتقل کرده و معامله را انجام دهید.
 3. در این گام باید صبر کنید تا معامله شما تأیید شود. سپس می توانید برای خریداری این ارز اقدام کنید.

چه عاملی به ارز دیجیتال استورج ارزش می بخشد؟

قیمت بازار Storj ارزش آن را بیان می کند؛ درحالی که ارزش اصلی این ارز از طریق ظرفیت فنی و فناوری تعیین می شود. عوامل زیادی وجود دارند که در آن و خیز ارزش و قیمت Storj تأثیر دارند. یک از این عوامل محدودیت برای عرضه کل است. این ارز به دلیل نوسانات بسیاری که در بازار ارزهای دیجیتال دارد، به سرعت و به صورت اساسی می تواند در قیمت بازارهای خود ایجاد تغییر کند. بازار کریپتو در مقایسه با بازارهای دیگر از نوسانات بیشتری برخوردار است؛ به همین دلیل استورج و سایر ارزهای دیجیتال موجود در آن می توانند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی به شدت افزایش یا کاهش داشته باشند.

سخن پایانی

ارز دیجیتال استورج یک پلتفرم ذخیره سازی ابری است که امروزه طرفداران فراوانی دارد. این پلتفرم با ایجاد یک فضای ذخیره سازی خصوصی با امنیت بالا برای کاربران، قصد دارد داده ها و اطلاعات کاربران خود را نگه داری و حفظ کند. این پلتفرم خدمات خود را با سرعت زیاد به کاربران ارائه می دهد و این ویژگی یک وجه تمایز میان این ارز و سایر نمونه های موجود است. این پلتفرم با تقسیم داده های کاربران به قطعه های کوچک تر سعی در نگهداری طولانی مدت داده ها و جلوگیری از دزدیده شدن آن دارد.

پرسش های متداول

هنگام طراحی این پلتفرم تدابیری برای آن در نظر گرفته شده است که اگر یک مهاجم برای نفوذ به آن اقدام کند، با سدهای امنیتی متفاوت روبه رو می شود؛ پس می توان گفت احتمال از بین رفتن داده های کاربران تقریباً صفر است.

فضای ذخیره سازی ابری Storj با تقسیم داده ها به قطعات کوچک سبب می شود زمانی که کاربر قصد دانلود فایل را داشته باشد، این کار با سرعت بسیار بیشتر از گوگل ابر انجام شود.

بله، کسانی که فضای ذخیره سازی خود را نیاز ندارند، می توانند فضای زائد خود را به دیگر کاربران اجاره دهند.

ادامه مطلب
معرفی ارز دیجیتال هولو Hot
ارز دیجیتال هولو (Hot) چیست؟

اگر با بلاک چین و ارزهای دیجیتال و نحوه سازوکار آن ها آشنا باشید، احتمالاً متوجه شده اید که این مفاهیم قرار است نوع جدیدی از فناوری را به مردم معرفی کند و در اختیار آن ها قرار دهد تا به این ترتیب کیفیت زندگی مردم را بالاتر ببرد. با وجود نوبودن بلاک چین و حتی اینترنتی که در اختیار همه ماست، نسل جدیدی از شبکه بلاک چین خلق شده که قرار است برخی ایرادات شبکه بلاک چین رایج فعلی را برطرف کند. این شبکه بلاک چین با نام هولو چین HoloChain شناخته شده است. در این مقاله قرار است به بررسی ارز دیجیتال هولو (Holo) با نام اختصاری HOT و شبکه هولوچین بپردازیم.

معرفی بنیان گذاران این ارز دیجیتال

پروژه ارز دیجیتال و شبکه هولو تیمی 12 نفره دارد که برخی نقش پررنگ تر ی در این پروژه داشتند که ما در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم.

آرتور بروکو

با تخصصی که آرتور بروکو در هوش مصنوعی دارد، سوابق درخشانی از وی در شرکت های شناخته شده ای مانند کرایسلر، جنرال موتورز و هیوز ثبت شده است. وی به عنوان یکی از بارزترین مؤسسان هولوچین معرفی شده است.

اریک هریس براون

هریس براون یک برنامه نویس قهار است که در بخش زیرساخت های کامپیوتری تخصص دارد. او فعالیت خود در زمینه برنامه نویسی را از سال 1988 آغاز کرد و Glass Bead Software نیز یکی از محصولات وی بوده است. اریک و ارتور بروکر در پروژه Meta Currency به عنوان یک توسعه دهنده فناوری برای تأمین اقتصاد Peer to Peer به فعالیت پرداختند. Ceptrنیز پلتفرمی همتا به همتاست که درواقع الگوی ساخت پلتفرم هولو محسوب می شود که اریک هریس بروان و آرتور بروک هر دو در آن همکاری داشته اند.

دیوید میسرر (David Meisrer)

دیوید یکی دیگر از افراد تیم پروژه هولوست که تخصص وی توسعه نرم افزار است،. دیوید اهل استرالیاست.

نیکولاس لاک (Nicolas Luck)

نیکولاس لاک آلمانی نیز به عنوان یک برنامه نویس در پروژه هولو همکاری داشته است. وی بیش از 10 سال در زمینه نرم افزار و ارائه راهکارهای نرم افزاری تجربه دارد.

تاریخچه ارز دیجیتال هولو

معرفی ارز دیجیتال هولو Hot

ماه می سال 2018 ارز دیجیتال هولو با قیمت 0.00073 دلار روانه بازار ارزهای دیجیتال شد و کاربران می توانستند این ارز دیجیتال را از صرافی ها خریداری کنند. در روزهای ابتدایی تقاضای بالایی برای ارز دیجیتال هولو در میان فعالان بازار وجود داشت و همین موضوع سبب شد که قیمت این ارز دیجیتال 5 روز پس از لیست شدن در صرافی ها به 0.001872 دلار برسد که صعود بسیار خوبی برای این ارز به حساب می آید.

حرکت در این محدوده قیمتی تا اوایل سال 2021 ادامه داشت و از ماه دوم سال 2021 یعنی فوریه، همگام با دیگر ارزهای دیجیتال بازار و بالارفتن تقاضا هولو نیز توانست یک رشد قیمتی بسیار خوب را تجربه کند. ارز دیجیتال هولو توانست اوج قیمتی خود را در روز پنجم ماه آوریل سال 2021 ثبت کند. به این ترتیب رشد قیمتی این ارز دیجیتال که از قیمت تقریبی 0.0007 آغاز شده بود، در قیمت 0.028 دلار به اوج خود رسید. از آن پس در نمودار قیمتی ارز دیجیتال Holo شاهد یک افت قیمتی تا محدوده 0.0049 بودیم. با بررسی نمودار قیمتی HOT، در ماه های اخیر یعنی پس از ماه ژوئیه، این ارز دیجیتال توانسته است با وجود نوسانات تقریباً شدیدی که داشته است روندی صعودی به خود بگیرد. در حال حاضر نیز ارز دیجیتال هولو با قیمت تقریبی 0.0097 دلار در صرافی های ارز دیجیتال در حال مبادله است.

ویژگی های هولو

 1. ارز دیجیتال هولو با بازاری با ارزش تقریبی 7/1 میلیارد دلار، رتبه 73 از نظر بزرگی بازار را به خود اختصاص داده و 06/0 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
 2. شبکه بلاک چین هولو یا هولو چین را واسطی در نظر بگیرید که در میان کاربران خود و اینترنتی که ما امروزه استفاده می کنیم، قرار می گیرد.
 3. توسعه دهندگان می توانند از خدمات بیشتر با هزینه ای پایین تری از شبکه بلاک چین رایج بهره مند شوند.
 4. توسعه دهندگان می توانند به کمک زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت (Java Script) برنامه هایی را برای این اینترنت غیرمتمرکز بنویسند و توزیع کنند.
 5. مهم ترین تفاوت هولوچین و بلاک چین معمولی که می شناسیم در نحوه اعتبارسنجی و تأیید یک تراکنش است.
 6. در هولوچین کار اعتبارسنجی و تأیید تراکنش به کمک روش زنجیره هش صورت می گیرد.
 7. روش زنجیره هش، با کمک جدول هش توزیع شده (DHT) تراکنش ها را تأیید می کند.
 8. با وجود جدول هش توزیع شده (DHT) در هولوچین، دیگر به دفترکل توزیع شده که در دسترس همه گره ها باشد، نیازی نیست.
 9. با استفاده از جدول هش توزیع شده در شبکه هولوچین، به وجود روش های اجماع PoW و PoS در شبکه منتفی نیاز است.
 10. جدول هش توزیع شده را می توان جایگزینی برای تمام نودهایی دانست که در روش های اجماع PoW و PoS باید هم زمان در شبکه فعال باشند؛ درنتیجه می توان گفت با وجود جدول هش توزیع شده، انرژی موردنیاز در شبکه به حداقل می سد.
 11. مقیاس پذیری و کارآمدی در شبکه هولوچین بسیار بیشتر از شبکه های بلاک چین رایج است. شبکه هولوچین با استفاده از شاردینگ جداول هش توزیع شده سعی در برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری شبکه دارد.
 12. کارمزد تراکنش ها در شبکه هولو چین به صورت قابل توجهی کاسته می شوند.
 13. ارز دیجیتال هولو یا همان توکن HOT یک توکن ERC-20 است.
 14. توکن HOT غیرقابل استخراج است و در همان ابتدا بیش از 177 میلیارد واحد از این توکن عرضه شده است.
 15. HoloFuel یک توکن در شبکه بلاک چین هولو یا همان هولوچین است که از راه های مختلف به عنوان پاداش به کاربران در شبکه اعطا می شود.

مزایا و معایب هولو

مزایا

 1. با بزرگ ترشدن شبکه های بلاک چین رایجی که می شناسیم، تعداد نودها (گره ها) نیز در آن ها افزایش می یابد و به این معناست که برای تأیید یک تراکنش باید انرژی بیشتری مصرف شود، اما شبکه هولوچین به کمک شاردینگ جداول هش توزیع شده مقیاس پذیری را بهینه می کند و هرچقدر شبکه بزرگ تر شود، به همین مقدار انرژی نیاز خواهد بود و این موضوع در کنترل میزان کارمزد نیز مؤثر است.
 2. از آنجا که تأیید تراکنش ها به کمک جدول هش توزیع شده صورت می گیرد و نیازی به بیشتر نودها نیست، تهدید رخ دادن حمله 51 درصدی در هولو چین از بین می رود.
 3. توسعه دهندگان به کمک هولوچین می توانند برنامه هایی را با هزینه کمتر ایجاد کرده و منتشر کنند. همچنین محیط هولوچین بسیار کارآمد است و خدمات خوبی را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.
 4. با وجود هولوچین شاهد اینترنتی غیرمتمرکز و بدون محدودیت هستیم.

معایب

 1. با وجود جدیدبودن فناوری و نوبودن شبکه برای رویارویی با مشکلات پیشین شبکه های بلاک چین، متأسفانه به نظر می رسد تیم توسعه دهنده پروژه تمایل چندانی به سرعت بخشیدن به رشد این اکوسیستم و پیگیری اهداف مطرح شده ندارد.
 2. صرافی های شناخته شده کمی از ارز دیجیتال هولو پشتیبانی می کنند. هیچ صرافی امکان انجام معاملات فیوچرز را روی ارز دیجیتال هولو فراهم نکرده است. در حال حاضر نیز تنها کاربران دو صرافی بایننس و دلتا اکسچنج می توانند معاملات Perpetual را روی توکن HOT داشته باشند.

کاربردهای ارز دیجیتال هولو

مثل هر ارز دیجیتال دیگری، فعالان بازار ارزهای دیجیتال می توانند با ایجاد حساب معاملاتی در صرافی هایی که ارز دیجیتال هولو را لیست کرده اند، به معامله این ارز دیجیتال بپردازد و از اختلاف قیمتی آن سود کسب کنند، اما توسعه دهندگان می توانند با صرف هزینه کمتر و با استفاده از امکانات بیشتر (در مقایسه با بلاک چین معمولی) برنامه های خود را بر بستر هولوچین ایجاد کنند. با اینکه هولوچین هنوز به تمام اهداف خود نرسیده است، شاهد آن هستیم که پروژه های فراوان در زمینه های مختلف مانند شبکه های اجتماعی و… بر بستر هولو چین ایجاد شده اند.

کیف پول هایی که هولو را ساپورت می کنند

معرفی ارز دیجیتال هولو Hot

اولین کاری که برای خرید یک ارز دیجیتال باید انجام شود، تهیه یک کیف پول مناسب از منبع معتبر است. کیف پول وسیله ای است که در انواع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد و کاربران با توجه به هدف و میزان سرمایه خود می توانند بهترین کیف پول ها را برای ارسال، دریافت و نگهداری ارز دیجیتال خود انتخاب کنند. در ادامه، فهرستی از مناسب ترین کیف پول هایی که از توکن HOT پشتیبانی می کنند، برای شما آورده ایم.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S)

کیف پول های سخت افزاری همواره یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال هستد؛ پس اگر شما هم قصد خرید ارز دیجیتال هولو (HOT) را دارید، می توانید ارزهای خریداری شده خود را با اطمینان خاطر در این کیف پول نگهداری کنید؛ البته قیمت نسبتاً بالای کیف پول های سخت افزاری شاید برای هرکسی مناسب نباشد.

کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری که از ارز دیجیتال Holo پشتیبانی می کند، کیف پول ترزور است. کیف پول های سخت افزاری با ذخیره کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین، دارایی شما را از تهدید سرقت های آنلاین محفوظ می دارند.

کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)

اگر به دنبال کیف پول نرم افزاری برای نگهداری، ارسال یا دریافت ارز دیجیتال هولو هستید، کیف پول اتمیک یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست که در نسخه های موبایلی و دسکتاپ طراحی و ارائه شده است.

کیف پول نرم افزاری متامسک (Metamask)

متامسک یک کیف پول بسیار شناخته شده است که در فرمت تحت وب برای کاربران در دسترس است. این کیف پول را می توان برای نگهداری ارز دیجیتال هولو نیز استفاده کرد. کروم، فایرفاکس، اپرا و بریو مرورگرهایی هستند که می توان کیف پول متامسک را روی آن ها اجرا کرد.

کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet)

یکی از پرطرفدارترین کیف پول های نرم افزاری، تراست ولت است. این کیف پول با امنیت بالا و رابط کاربری ساده ، به ویژه بعد آنکه از سوی صرافی بایننس از آن حمایت شد، توجه بسیاری از کاربران بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. خوشبختانه دارندگان ارز دیجیتال هولو می توانند سرمایه خود را در این کیف پول نگهداری کنند.

کیف پول نرم افزاری آیم توکن (im Token)

کیف پول موبایلی آیم توکن علاوه بر ارز دیجیتال HOT، از ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم و… پشتیبانی می کند. این کیف پول در نسخه های اندروید و IOS برای کاربران دردسترس است.

کیف پول نرم افزاری انجین (Enjin Wallet)

کیف پول انجین که کیف پول رسمی ارز دیجیتال انجین است، از ارزهای دیجیتال مختلف دیگری مانند بیت کوین، اتریوم و همچنین هولو پشتیبانی می کند. این کیف پول موبایلی از نظر امنیت، شباهت بسیاری به کیف پول های سخت افزاری دارد.

کیف پول نرم افزاری مای اتر ولت (My Ether Wallet)

مای اتر ولت یک کیف پول تحت وب است که کاربران آن می توانند ارز دیجیتال Holo را در کنار بسیاری از دیگر ارزهای دیجیتال نگهداری کنند.

خرید ارز دیجیتال هولو

معرفی ارز دیجیتال هولو Hot

کسب اطلاعات در رابطه با ویژگی های ارزهای دیجیتال و دیگر موارد مربوط، معمولاً زمانی دنبال می شود که فردی قصد خرید آن ارز دیجیتال را داشته باشد. ما نیز در این بخش مقاله، پس از بیان ویژگی ها و مزایا و معایب ارز دیجیتال هولو (HOT) قصد داریم شما را با نحوه خرید این ارز دیجیتال آشنا کنیم که اگر تصمیم به خرید ارز هولو گرفتید، در فرایند خرید با مشکلی مواجه نشوید؛ البته علاوه بر این اطلاعات، برای آنکه شما بتوانید از ضرر خود جلوگیری کرده و سود بیشتری را کسب کنید، باید بتوانید بهترین نقطه ورود را پیدا کنید و این امر مستلزم آن است که شما با تحلیل تکنیکال آشنا شوید تا بتوانید با بررسی گذشته ارز دیجیتال Holo آینده قیمتی آن را پیش بینی کنید. بهترین راه رسیدن به چنین مهارتی، عضویت در یک کلاس ارز دیجیتال است که متخصصان حرفه ای آن بتوانند با دانش و تجربه خود، شما را در رسیدن به هدفتان یعنی کسب سود از بازار ارزهای دیجیتال همراهی کنند. در ادامه، فرایند خرید ارز دیجتال هولو را از صرافی های ایرانی و خارجی به صورت کلی بررسی شده است. توجه داشته باشید که معمولاً برای خرید ارز دیجیتال در صرافی ها باید یک روند مشابه را طی کرد؛ هرچند در برخی صرافی ها ممکن است تفاوت های جزئی در فرایند خرید مشاهده شود.

خرید ارز دیجیتال هولو از صرافی ایرانی

ارزهای دیجیتال روزبه روز در میان عموم مردم جهان شناخته شده تر می شوند و می بینیم امروزه افراد بیشتری به دنبال خرید آن ها هستند. در ایران نیز که متأسفانه با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم، افراد زیادی برای کسب سود به سمت بازار ارزهای دیجیتال روی آورده اند و همین موضوع سبب شده است که در مایسه با گذشته شاهد صرافی های بیشتر با امکانات بالاتر باشیم. برای خرید ارز هولو از یک صرافی ایرانی ابتدا باید به دنبال یک صرافی ایرانی معتبر باشید که ارز دیجیتال Holo را لیست کرده باشد. پس از آن با ثبت نام و احراز هویت در صرافی امکان فعالیت به صورت نامحدود برای شما ممکن می شود.

اکنون که به بستر لازم برای انجام معاملات خود دست یافتید، باید سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال HOT را نیز تأمین کنید. این کار بسیار ساده است و شما به کمک کارت بانکی تان و به سادگی می توانید حساب معاملاتی خود را شارژ کنید. وقتی به این مرحله برسید؛ یعنی هرآنچه را برای خرید ارز دیجیتال هولو نیاز بود، انجام داده اید و حالا باید به قدم آخر یعنی خرید ارز دیجیتال هولو بپردازید. برای این کار کافی است ه نام ارز دیجیتال (در اینجا هولو) را در پلتفرم صرافی جست وجو کنید و با کلیک روی آن به صفحه معاملاتی برای خرید ارز Holo دست یابید. حالا تنها باید حجم موردنظر خودتان را برای خرید ارز دیجیتال Holo مشخص کنید؛ برای مثال شما قصد دارید 100 واحد از توکن HOT را خریداری کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه سبزرنگ Buy کار به پایان می رسد. تنها موردی که باید اضافه کرد، این است که گاهی می توان قیمت موردنظر برای خرید را نیز انتخاب کرد؛ به عنوان نمونه شما می توانید با واردکردن قیمت 0.0095 به صرافی بگویید زمانی که قیمت توکن HOT به آن برسد خرید را برای شما انجام دهد.

خرید ارز دیجیتال هولو از صرافی خارجی

خرید ارز دیجیتال از صرافی های خارجی کار چندان پیچیده ای نیست؛ با این حال مراحل خرید از صرافی خارجی بیشتر است. پیش از هرچیز باید بدانید که حتی اگر قصد خرید ارز دیجیتال هولو از یک صرافی خارجی را نیز داشته باشید، به یک صرافی ایرانی هم احتیاج دارید؛ پس پیش از هرکاری در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید. فعالیت در صرافی های خارجی به وسیله ارزهای دیجیتال و برخی از کاربردی ترین ارزهای فیات انجام می گیرد؛ درنتیجه ما به عنوان یک ایرانی لازم است ابتدا در یک صرافی ایرانی ریال خود را به بیت کوین، تتر یا دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل کنیم. حال باید در یک صرافی خارجی ثبت نام کنیم. استفاده از VPN یا VPS هنگام فعالیت در یک صرافی خارجی را فراموش نکنید؛ پس از ثبت نام باید حساب معاملاتی خود را شارژ کنید، برای این کار تتر یا هر ارز دیجیتال دیگری را که در صرافی ایرانی خریده بودید، به صرافی خارجی منتقل کنید. در این مرحله شما سرمایه لازم برای خرید ارز دیجیتال Holo را دارید و تنها کاری که باید انجام دهید، این است که با رفتن به صفحه معاملاتی توکن HOT در صرافی خارجی و واردکردن مقادیر موردنظر مانند قیمت، حجم و دیگر موارد خواسته شده با توجه به نوع معامله انتخابی شما، با کلیک روی دکمه سبزرنگ Buy کار خود را به انتها برسانید. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، این است که پس از خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانی یا خارجی، دارایی خود را به یک کیف پول که پیش از این تهیه کرده اید، انتقال دهید. در ادامه صرافی های ایرانی و خارجی که ارز دیجیتال هولو را لیست کرده اند، برای شما آورده ایم.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال هولو

صرافی کوینکس (CoinEx)

به دلیل اعمال تحریم ها علیه کشورمان فعالیت در صرافی های خارجی با محدودیت همراه است؛ با این حال برخی از صرافی ها مانند صرافی بین المللی کوینکس که بسیار معتبر است و حجم معاملات بالایی نیز دارد، به کاربران خود امکان فعالیت بدون احراز هویت را فراهم کرده است. بیت کوین و تتر دو ارز دیجیتالی هستند که اگر بخواهید ارز دیجتال هولو را در صرافی کوینکس خریداری کنید، به آن ها نیاز خواهید داشت.

صرافی بایننس (Binance)

تتر، TRY، BUSD، اتریوم، BNB، BRLو یورو ارزهای دیجیتال و فیاتی هستند که کاربران صرافی بایننس برای خرید ارز هولو باید یکی از آن ها را در حساب معاملاتی خود داشته باشند؛ البته اگر قصد خرید ارز دیجیتال HOLO را در بازار اسپات داشته باشند. امکان بازکردن معاملات Perpetual روی این ارز دیجتال در صرافی بایننس نیز تعبیه شده است که امکان انجام آن تنها به کمک استیبل کوین تتر وجود دارد.

صرافی یونی سواپ (UniSwap)

یونی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که ارز دیجیتال هولو را نیز ثبت کرده است و کاربرانی که از این صرافی استفاده می کنند، می توانند با استفاده از ارز دیجیتال WETH اقدام به تهیه ارز دیجیتال Holo کنند؛ البته در بازار اسپات.

صرافی های ایرانی

 • صرافی بیت برگ (Bitbarg)
 • صرافی بیت پین (Bitpin)
 • صرافی ایران بایننس (Iran binance)
 • صرافی رابکس (Rabex)
 • صرافی سرمایکس یا همان ارزجو قدیم (Sarmayex)

پروژه های ارز دیجیتال هولو

جانتو (Junto)

جانتو یک شبکه اجتماعی است که سعی دارد به طریقی اخبار کذب و شایعات رایج در فضای مجازی را از بین ببرد و این دنیا را به دنیایی نزدیک تر به واقعیت تبدیل کند.

بازار تولیدکنندگان (Producer’s Market)

در این پروژه با حذف واسطه ها و سود کلانی که دریافت می کردند، خریدارها و تولیدکنندگان به صورت مستقیم با هم در ارتباط هستند.

یولکس (Ulex)

یولکس یک برنامه متن باز در حوزه قانون است تا به این ترتیب دست دولت ها و قدرت های بزرگ را که مردم به آن ها بی اعتماد شده اند از این بخش بیرون بکشد.

هولو هلث (Holo-Health)

هولو هلث یک پروژه متن باز است که به عنوان سیستم ثبت سلامت روی هولوچین ایجاد شده است.

کامت (Cumet)

کامت یک شبکه اجتماعی است که به صورت غیرمتمرکز خلق شده است و درصدد رقابت با برنامه محبوب و شناخته شده ردیت در اینترنت سنتی است.

آینده ارز دیجیتال هولو

معرفی ارز دیجیتال هولو Hot

صحبت از آینده ارز دیجیتال کار چندان ساده ای نیست؛ زیرا برای این کار شما باید از ابعاد مختلف به بررسی ارز دیجیتال بپردازید. با همه این ها حتی اگر خبره ترین متخصصان هم آینده یک ارز دیجیتال را پیش بینی کنند، باز هم ممکن است با توجه به برخی مسائل، پیش بینی محقق نشود؛ درنتیجه باید به این موضوع توجه داشته باشید که حتی اگر از آینده یک ارز دیجیتال کاملا مطمئن هم باشید، باید با لحاظ کردن مدیریت سرمایه، اقدام به سرمایه گذاری روی آن ارز دیجیتال بکنید. با توجه به آنچه بیان شد، قصد داریم با توجه به آنچه در اختیار داریم، آینده ارز دیجیتال هولو را پیش بینی کنیم. شبکه بلاک چین هولو که با نام هولوچین شناخته شده است، به کمک جدول هش توزیع شده، نوع جدیدی از از شبکه بلاک چین را به ما معرفی می کند که با داشتن مزایای بلاک چین های رایج، معایب آن ها از جمله مقیاس پذیری و کارمزد بالا را برطرف کرده است؛ درنتیجه می توان گفت هولوچین یک فناوری جدید متعلق به آینده است و برای دورانی که افراد زیادی بخواهند خدماتی عالی با هزینه معقول داشته باشند، آمادگی حضور به صورت کامل را دارد.

همچنین با معرفی اینترنت توزیع شده توسط هولو، راه حلی برای یکی از مشکلات مربوط به فناوری، مطرح و ارائه شده که سبب شده است توجه افراد بسیاری اعم از افراد عادی و متخصصان را به خود جلب کند، اما از طرف دیگر شاهد آن هستیم که با وجود تمام ویژگی های عالی این شبکه، تیم توسعه دهنده اهمیت چندانی به پیگیری اهداف پروژه نمی دهند که این موضوع می تواند افراد بسیاری را از آینده این شبکه و ارز دیجیتال هولو دلسرد کند، هرچند تیم توسعه دهنده این اتهامات را رد کرده و قبول نکرده اند و تأکید داشته اند که همه کارها در زمان درست خود انجام خواهند شد. با توجه به مواردی که به آن ها اشاره شد و با تکیه بر این موضوع که بلاک چین و ارزهای دیجیتال روزبه روز در میان مردم بیشتر پذیرفته می شوند، می توان چنین نتیجه گیری کرد که اگر تیم پروژه برای اجرای اهدافی که مشخص کرده اند، فعالیت بیشتری داشته باشند و درصدد رشد این پروژه برآیند، می توان به آینده فوق العاده درخشان شبکه هولوچین و ارز دیجیتال هولو امیدوار بود.

سوالات متداول

بله، ارز هولو یک توکن ERC-20 است.

لجر (Ledger)، متامسک (Metamask)، تراست ولت (Trust Wallet)، آیم توکن (im Token)، انجین (Enjin Wallet)، مای اتر ولت (My Ether Wallet).

ایجاد اینترنت غیرمتمرکز (توزیع شده) که کاربران قرار است روی آن نظارت داشته باشند. 

با گسترش جامعه ارزهای دیجیتال و بلاک چین، شاهد بروز مشکلاتی به ویژه در شبکه های بلاک چین بزرگ و پرطرفدار مانند بیت کوین و اتریوم هستیم. در شبکه بلاک چین این ارزهای دیجیتال، با بزرگ ترشدن شبکه مقیاس پذیری کاهش یافته، انرژی موردنیاز برای تأیید تراکنش ها و درنتیجه کارمزد تراکنش ها افزایش یافته است. در میان چنین مسائلی ایجاد یک شبکه بلاک چین مانند هولوچین یک امیدواری برای آینده بلاک چین و ارزهای دیجیتال به حساب می آید. ما سعی کردیم در این مقاله ارز دیجیتال هولو و شبکه بلاک چین هولو را به تفصیل معرفی کنیم و ویژگی ها و مزایا و معایب آن را برای شما برشماریم تا شما را در امر تصمیم گیری برای سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال کمک کرده باشیم.

ادامه مطلب
سیا کوین
ارز دیجیتال سیاکوین (Siacoin) چیست؟

از زمان ایجاد بیت کوین، آلت کوین های زیادی معرفی شده اند که هریک با هدف رفع مشکلات بلاک چین بیت کوین ایجاد شده اند. ارز دیجیتال سیاکوین یکی از اولین رمزارزهایی است که در سال 2013 معرفی شد و در سال 2015، نسخه بتا شبکه Sia را راه اندازی کرد.

ارزهای رمزنگاری شده در چند سال گذشته توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند، به خصوص از زمانی که در سال 2020، ارزش بیت کوین به 61 هزار دلار رسید. از آن زمان تا کنون، حتی افرادی که اطلاعات زیادی در مورد رمزارزها نداشتند، به سرمایه گذاری در این بازار علاقه مند شده و به دنبال روشی جهت کسب درآمد سریع از طریق آن هستند. اگر شما هم جز آن دسته کسانی هستید که نظرتان به اخبار ارز دیجیتال siacoin جلب شده و قصد خرید و سرمایه گذاری در آن را دارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

معرفی ارز دیجیتال سیاکوین (Siacoin)

سیاکوین یک شبکه مبتنی بر بلاک چین همتا به همتا (P2P) است که به عنوان فضای ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز عمل می کند. در جامعه Siacoin ، کاربران و شرکت کنندگان در شبکه می توانند فضای ذخیره سازی را از یکدیگر اجاره کنند که در مقایسه با ارائه دهندگان ذخیره سازی متمرکز ابری، روش مقرون به صرفه و کارآمدتری است.

شبکه سیا دارای یک مدیر مرکزی نیست، به این معنی که کل سیستم با استفاده از سیستم P2P و تمرکززدایی دموکراتیک اداره می شود. با توجه به نحوه عملکرد فعلی، فضای ذخیره سازی ابری Siacoin نسبت به سرویس های ذخیره سازی ابری سنتی از امنیت بیشتری برخوردار است و همچنین مقرون به صرفه است و در مقایسه با ارائه دهندگان ذخیره سازی متمرکز ابری، قیمت بسیار کمتری برای اجاره فضای ذخیره سازی به افراد پیشنهاد می دهد.

هرکسی که فضای ذخیره سازی اضافه ای دارد، می تواند آن را از طریق Siacoin به دیگران اجاره داده و در ازای آن، توکن سیاکون دریافت کنند. اما جالب است که با وجود مزیت هایی که این شبکه در اختیار افراد قرار می دهد، همچنان هم سرویس های سنتی مانند اپل و گوگل نزد کاربران محبوبیت بیشتری دارند. با این حال شبکه Siacoin در حال جذب کاربرانی است که به فضای بیشتر، امن تر با هزینه کمتر نیاز دارند.

علاوه بر هزینه کم، یکی دیگر از مزیت های استفاده از شبکه Siacoin این است که کنترل همه چیز در اختیار خودتان است. در واقع هیچ مرکز یا شخص ثالثی به داده های شما دسترسی ندارد.

شبکه سیاکوین چگونه کار می کند؟

سیاکوین

شبکه Siacoin بر اساس یک سیستم همتا به همتا کار می کند و به شرکت کنندگان در شبکه اجازه می دهد تا در یک اکوسیستم غیرمتمرکز به عنوان میزبان و اجاره دهنده، فعالیت کنند. کاربران شبکه سیا به طور کامل مسئولیت امنیت داده ها و فضای ذخیره سازی را به عهده دارند. اجاره کنندگان فضای ذخیره سازی هم در ازای این امنیت، ارز دیجیتال سیاکوین به شبکه پرداخت می کنند.

شبکه سیاکوین داده های کاربران را به قسمت های کوچک تقسیم کرده (هر بخش از اطلاعات به 30 قسمت تقسیم می شود.) و هر بخش را در اختیار نودهای فعال در شبکه قرار می دهد. هیچ یک از نودها به اطلاعاتی که در اختیارشان قرار گرفته، دسترسی ندارند؛ چرا که دسترسی فقط با استفاده از کلید خصوصی که در اختیار صاحب اطلاعات قرار داده شده است، امکان پذیر است. علاوه بر این، حتی اگر گره ای به اطلاعات دسترسی پیدا کند، در واقع تنها به بخشی از آنها دست یافته که عملاً بی فایده است.

به لطف توزیع اطلاعات بین گره ها، سطح آسیب پذیری شبکه کاهش یافته و در نتیجه سطح امنیت افزایش می یابد. علاوه بر این، با توجه به اینکه شبکه به صورت غیرمتمرکز کار می کند، درخواست کاربران با سرعت بسیار بیشتری پاسخ داده می شود.

دو جزء اصلی شبکه Siacoin میزبان و اجاره کنندگان فضای ذخیره سازی هستند. هر فردی که به عنوان میزبان در شبکه فعالیت می کند، می تواند ظرفیت و خدمات فضای ذخیره سازی خود را ارتقا داده و حتی از اجاره به برخی از افراد خودداری کند.

این شبکه بر اساس مفهوم File Contracts که نوعی از قراردادهای هوشمند هستند، کار می کند. File Contracts ، دارای قوانین از پیش تعیین شده و مبتنی بر اتوماسیون هستند تا بتوانند بین میزبان و اجاره کنندگان ارتباط برقرار کنند. در شبکه سیا کون از پروتکل اثبات کار استفاده شده است؛ یعنی امکان استخراج ارز دیجیتال سیاکوین وجود دارد و هیچ محدودیتی برای حداکثر عرضه این رمزارز در نظر گرفته نشده است.

بنیان گذاران ارز دیجیتال سیاکوین چه کسانی هستند؟

ایده ذخیره سازی ابری Siacoin در یک هکاتون در MIT توسط دیوید ووریک و لوک چامپین ارائه شد. Vorick و Champine Nebulous شرکت مادر یا اصلی سیاکوین را در سال 2014 تأسیس و شبکه بتا Siacoin را در 2015 راه اندازی کردند. این تیم 750،000 دلار بودجه از چندین منبع برای پروژه Nebulous Inc و پروژه Siacoin دریافت کرد.

از زمان راه اندازی بلاک چین نهایی، Vorick و Champine بیش از 6.4 میلیون دلار سرمایه از شرکت هایی مانند Fenbushi Capital ،Raptor Group ،INBlockchain و First Star Ventures جمع آوری کرده اند.

چه چیزی ارز دیجیتال سیاکوین را از رقبای خود متمایز می کند؟

همان طور که پیش از این گفته شد، هدف اصلی سیاکوین، تمرکز زدایی در بخش ذخیره ابری اطلاعات است تیم توسعه دهنده این رمزارز معتقد است که سرویس های ارائه دهنده خدمات ابری سنتی هزینه بیشتری برای اجاره دریافت می کنند و معمولاً مشکلاتی از قبیل سوء مدیریت داده، عدم امنیت و سرعت پایین پاسخگویی در سمت سرور دارند.

Siacoin این مسائل را با استفاده از محیط غیرمتمرکز و سیستم همتا به همتا برطرف می کند که در آن کاربران می توانند از طریق File Contracts ارتباط برقرار کرده و قیمت اجاره فضا را تعیین کنند. هدف Siacoin تبدیل شدن به یکی از بزرگ ترین شبکه های ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز است که در آن اطلاعات کاربران به بهترین شکل ممکن محافظت شده و مالکیت داده ها از طریق کلیدهای خصوصی تعیین می شود.

ارزش ارز دیجیتال سیاکوین چگونه تعیین می شود؟

ارز دیجیتال SC تنها رمزارزی است که برای استفاده از خدمات ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز سیاکوین باید پرداخت کرد. برای اینکه سیستم بتواند به صورت همتا به همتا کار کند، اجاره کنندگان باید هزینه خدمات را با ارز Siacoin به میزبان بپردازند، این بدان معناست که آنها باید SC خریداری کنند. میزبان ها باید ارز دیجیتال SC خود را بفروشند یا آنها را ذخیره کنند.

چه تعداد ارز دیجیتال Siacoin در گردش است؟

تا ماه مه 2021 ، 47.8 میلیارد SC در گردش از حداکثر عرضه نامحدود وجود داشت. با توجه به اینکه سقفی برای این رمزارز در نظر گرفته نشده است، بی نهایت رمزارز SC می توان استخراج کرد. در واقع ماینرها بلوک های جدیدی ایجاد، تراکنش ها را از طریق اثبات کار تأیید و برای هر بلوک جدید رمزارز SC دریافت می کنند.

امنیت شبکه سیاکوین چگونه تامین می شود؟

همان طور که پیش از این گفته شد، Siacoin با تقسیم کردن اطلاعات به بخش های مختلف و بارگذاری آنها در فضای ابری و سپس از طریق پروتکل اجماع PoW، امنیت اطلاعات را تضمین می کند. تراکنش ها به صورت دائمی در بلوک هایی نوشته می شوند که با پشتیبانی ماینرها تولید می شوند. این ماینرها برای محافظت از شبکه و ایجاد بلوک های جدید و تأیید معاملات در دفتر کل پاداش می گیرند.

از آنجایی که هریک از بخش های این اطلاعات در اختیار یک گره است، حتی اگر برای یک از گره ها اتفاقی بیفتد، امنیت سایر اطلاعات به خطر نیفتاده و آن بخش از اطلاعات هم بی فایده خواهد بود.

کاربردهای Siacoin چیست؟

سیاکوین

در حال حاضر، بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ارائه خدمات مربوط به ذخیره سازی اطلاعات، به این فناوری علاقه مند شده و از آن استفاده می کنند. در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • Filebase

Filebase ، یک سرویس ذخیره سازی داده است که با سرویس ذخیره سازی داده آمازون S3 سازگار است. این سرویس از Sia به عنوان ابزاری برای ذخیره داده های قابل استفاده از آمازون از طریق API استفاده می کند. نکته حائز اهمیت این است که داده ها توسط آمازون کنترل نمی شوند. Filebase یکی از بزرگ ترین سرویس های ذخیره سازی است که در حال حاضر از Sia استفاده می کند و خدماتش را در دو حالت رایگان و غیر رایگان با سطح امنیت یکسان ارائه می دهد.

 • Goobox

یکی دیگر از سرویس های معروف ذخیره سازی اطلاعات، Goobox است. Goobox یک سرویس اشتراک فایل رایگان است که به کاربران اجازه می دهد فایل های حداکثر با حجم 4 گیگابایت را به صورت ایمن به اشتراک بگذارند. Goobox یک نرم افزار رایگان است که می توانید از طریق GitHub اطلاعات مربوط به آن را مطالعه کنید.

 • Pixeldrain

Pixeldrain یک وب سایت اشتراک گذاری متن و فایل است که برای افزایش سرعت و بهبود کاربری ایجاد شده است. این سرویس رایگان است و بر اساس کمک های مالی تامین می شود.

 • Skynet

Skynet یک سرویس جدید است که توسط Sia ایجاد شده تا دسترسی و استفاده از سیستم ذخیره سازی با استفاده از بلاک چین خود را تسهیل کند. هدف از این پروژه جدید Sia این است که یک شبکه توزیع محتوا (Content Delivery Network یا CDN)، برای استفاده راحت و در دسترس توسعه دهندگان برنامه و تمامی کاربران در سراسر جهان ایجاد کند. این پروژه در فوریه 2020 راه اندازی شد و از آن زمان به بعد برای استفاده عموم در دسترس است.

نحوه استفاده از ارز دیجیتال سیاکوین

Siacoin رمزارز بومی شبکه ذخیره سازی Sia و تنها روشی است که می توان از آن برای پرداخت هزینه خدمات ذخیره سازی در بلاک چین استفاده کرد؛ بنابراین اگر قصد استفاده از خدمات ذخیره سازی این شبکه را دارید، پیش از هر چیز باید ارز دیجیتال Siacoin خریداری کنید.

علاوه بر این، می توانید رمزارز Siacoin را از صرافی ها خریداری کرده و از طریق ترید و اختلاف قیمت، سود کنید.

کیف پول ارز دیجیتال سیاکوین

کیف پول اندرویدی Sia، یکی از محبوب ترین کیف پول های این رمزارز است، درحالی که کیف پول دسکتاپ و رسمی Siacoin، توسط تیم توسعه دهنده این رمزارز پیشنهاد و البته توصیه می شود.

کیف پول سخت افزاری (معروف به کیف پول های سرد) مانند کیف پول لجر و کیف پول ترزور امن ترین گزینه های انتخابی شما هستند؛ چرا که به صورت آفلاین کار کرده و ارتباطی با اینترنت ندارند. بااین وجود به دلیل قیمت بالایی که دارند، خرید و استفاده از آنها تنها به افرادی توصیه می شود که قصد سرمایه گذاری بلندمدت و به مقدار زیادی دارند.

خرید ارز دیجیتال سیاکوین

ارز دیجیتال سیاکوین

برای خرید ارز دیجیتال Siacoin می توانید به هریک از صرافی های Binance ، OKEx ، Huobi Global و Upbit و یا صرافی های ایرانی مراجعه کنید. شما می توانید با استفاده از ریال، از صرافی های ایرانی تتر خریداری کرده و سپس از طریق صرافی های خارجی، ارز دیجیتال سیاکوین خریداری کنید. در واقع شما از طریق تبدیل بیت کوین، اتریوم یا تتر به سیاکوین، می توانید در این رمزارز سرمایه گذاری کنید.

قیمت ارز دیجیتال سیاکوین

قیمت سیاکوین همواره در حال تغییر است؛ زیرا با تغییر روند بازار قیمت این رمز ارز هم تغییر می کند و غیر از این می تواند تحت تأثیر عوامل متعددی قرار گیرد. این عوامل شامل اخبار و تحولات پروژه، روند احساسی غالب بر بازار، قیمت دیگر ارزهای رمز پایه و … است. علاوه بر این، میزان استفاده از شبکه Siacoin نیز به احتمال زیاد بر قیمت SC تأثیر می گذارد. قیمت فعلی Siacoin (SC) 0.01386636 یورو است.

نتیجه گیری

Siacoin یکی از بزرگ ترین پلتفرم های ذخیره سازی مبتنی بر ابر و همتا به همتا است. گرچه ارز دیجیتال سیاکوین رقبای زیادی دارد، اما از نظر نحوه عملکرد و کیفیت ارائه خدمات، در بین محبوب ترین شبکه های بلاکچین قرار می گیرد. تا زمانی که شبکه ذخیره سازی سیاکوین فعال است، ارزش ارز دیجیتال Siacoin هم افزایش خواهد یافت؛ البته اگر افراد به استفاده از خدمات غیر متمرکز برای ذخیره اطلاعات، علاقه داشته باشند.

سؤالات متداول

Siacoin یک شبکه مبتنی بر بلاک چین همتا به همتا (P2P) است که به عنوان فضای ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز استفاده می شود.

تمامی اطلاعات در شبکه Siacoin به بخش های مختلف تقسیم شده و در اختیار نودها قرار می گیرند و اطلاعات تنها با ارائه کلید خصوصی نمایش داده می شوند. علاوه بر این شبکه به صورت غیرمتمرکز کار می کند و هیچ شخص ثالثی به اطلاعات دسترسی ندارد.

تیم توسعه دهنده Siacoin یک نرم افزار همتا به همتا ایجاد کرده است که هرکس می تواند وارد آن شده و فضای ذخیره سازی ابری اجاره دهد یا اجاره بگیرد. این امر باعث می شود بلاک چین Sia از هر نقطه در جهان قابل دسترسی باشد و همچنین در برابر خطر ازدست رفتن اطلاعات ایمن باشد.

حدود 47.8 میلیارد توکن Siacoin از حداکثر عرضه نامحدود تا ماه مه 2021.

ادامه مطلب
ارز دیجیتال بیت تورنت
ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT) چیست؟

معرفی کلی ارز دیجیتال بیت تورنت (BTT)

بیت تورنت یک پلتفرمی است که در حال حاضر حدود دو میلیارد نفر در سطح جهان از آن استفاده می کنند. شاید بد نباشد بدانید اکثر موسیقی ها، فیلم ها و خیلی دیگر از چیزهایی که توسط افراد مختلف در سطح اینترنت آپلود می شوند از پلتفرم تورنت دانلود شده اند. هر کسی می تواند بر روی پلتفرم تورنت انواع محتوا را چه به صورت رایگان و چه با تعیین قیمت تولید کند. اما سوال اینجاست اگر ما خواستار خرید یک محتوا در تورنت باشیم از چه واحد پولی باید استفاده کنیم؟ اینجاست که توکن بیت تورنت به کمک شما می آید. بله محتواهای درون پلتفرم تورنت، با توکن بیت تورنت با نام اختصاری BTT قابل خریداری هستند.

برای اطلاع از قیمت بیت تورنت بد نیست بدانید قیمت هر چیز را عرضه و تقاضا برای آن کالا، مشخص می کند. به عنوان مثال شیشه های معمولی را در نظر بگیرید که قیمت متعادلی دارند، حالا فرض کنید که تحقیقاتی انجام می شود و چندین روش برای بهره برداری بیشتر از این شیشه ها معرفی می شود.

نتیجه چه می شود؟ به احتمال زیاد افراد زیادی از سراسر دنیا خواستار خرید این کالا می شوند. چه اتفاقی افتاد؟ شیشه های معمولی طرفداران بیشتری خواهند داشت و خیلی ها حاضرند مبلغ بالاتری برای داشتن آن بپردازند در نتیجه قیمت آن هم بالا می رود. تمام این ها را توضیح دادم تا به شما بگویم اینکه بخواهیم راجع به قیمت و آینده توکن تورنت نظر بدهیم تا حد زیادی به این بستگی دارد که چند نفر برای خرید محتواهای غیر رایگان پلتفرم تورنت به این توکن نیاز پیدا می کنند.

در حال حاضر ۲۰۰ میلیون کیف پول اکتیو و فعال، تراکنش هایی را بر روی این شبکه انجام می دهند. خب به نظر رقم قابل توجهی می آید. و اما فراموش نکنید که ترون مالک بیت تورنت است، جاستین سان بنیان گذار ارز دیجیتال ترون، شرکت تورنت را در سال 2018 خریداری کرد و ایده ترکیب کار این پلتفرم با ارزهای دیجیتال را پیاده سازی کرد. در سال 2019 شبکه ی ترون برای ارز دیجیتال بیت تورنت عرضه اولیه (ICO) ارائه داد که توانست ظرف چند دقیقه 60 میلیارد توکن به فروش رساند، که تامین مالی خوبی را برای شرکت در بر داشت. البته برام کوهن در سال 2001 پروتوکل همتا به همتای بیت تورنت را عرضه کرد.

آشنایی با بنیان گذاران ارز دیجیتال Bit Torrent

پلتفرم همتا به همتای Bit Torrent در سال 2001 توسط برام کوهن ایجاد شد و در سال 2018 با خریداری آن توسط بنیاد ترون و ایجاد یک توکن بومی برای آن یک روش کسب درآمد برای این پلتفرم تعریف شد.

 • جاستین سان Justin Sun

تنها عضو معرفی شده در تیم بنیان گذاران ارز دیجیتال Bit Torrent جاستین سان است. وی کارآفرین شناخته شده و شخصی فعال در حوزه ارزهاست (بنیان گذار ترون). علاوه بر آن، بنیان گذاری و مدیر اجرایی شبکه PEIWO را نیز در کارنامه خود دارد.

تاریخچه ارز دیجیتال Bit Torrent

ارز دیجیتال بیت تورنت

توکن BTT در ماه فوریه سال 2019 با قیمت 0.00047 دلار در صرافی های ارز دیجیتال لیست شده و بلافاصله با تقاضای زیادی مواجه شد که قیمت آن را تا 0.001 دلار رساند و برای مدتی در آن نواحی باقی بماند، اما پس از مدتی مسیر صعودی را که پیموده بود، بازگشت؛ به طوری که قیمت آن در ماه مه سال 2019 به 0.00059 رسیده بود. البته در همان ماه توانست صعودی را تجربه کند که به موجب آن ارزش تقریبی این توکن به هر واحد 0.00160 دلار رسید، ولی طبق معمول همه بازارهای مالی این افزایش قیمت نیز قرار نبود همیشگی باشد و BTT پس از مدتی روند نزولی 5 ماهه ای را به خود دید؛ به طوری که قیمت تقریبی آن پس از 5 ماه یعنی در ماه اکتبر همان سال (2019) به 0.00040 دلار رسید و تا اوایل ماه فوریه سال 2021 در همان محدوده نوساناتی را تجربه کرد. BTT از اوایل سال 2021 همپای دیگر ارزهای دیجیتال توانست یک صعود عالی را تجربه کند؛ به طوری که قیمت این ارز در تاریخ 4 فوریه سال 2021 اوج قیمتی خود تا به امروز یعنی 0.010 را ثبت کرده و باز هم یک افت قیمت تا ارزش 0.0020 در ماه ژوئن را تجربه کرد و برای مدتی در همان محدوده نوسان داشت. در زمان نگارش این مقاله (اولین روزهای سال میلادی 2022) توکن BTT با قیمت 0.0026 دلار در صرافی های ارز دیجیتال در حال معامله شدن است.

ویژگی های ارز دیجیتال Bit Torrent

 1. این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی 57 میلیارد دلار رتبه 54 از نظر بزرگی بازار را سهم خود کرده و 0.12 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.
 2. این توکن روی شبکه ترون و براساس استاندارد TRC-10 اجرا شده است.
 3. در سال 2019 شبکه ترون برای ارز دیجیتال Bit Torrent عرضه اولیه (ICO) ارائه داد و توانست ظرف چند دقیقه 60 میلیارد توکن به فروش برساند، که تأمین مالی خوبی را برای شرکت در بر داشت.
 4. با توجه به پاداش در نظر گرفته شده برای کاربرانی که فایل ها و پهنای باند خود را با شبکه به اشتراک می گذراند، می توان فایل ها را با سرعت بیشتری دریافت کرد؛ چراکه به جای یک سرور، شبکه ای از کامپیوترها را در پلتفرم داریم.
 5. Bit Torrent از یک روش درون زنجیره ای و برون زنجیره ای به صورت ترکیبی برای پردازش تراکنش ها استفاده می کند.
 6. درواقع Bit Torrent محیطی برای تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان آن به وجود آورده است که دریافت کنندگان محتوا با پرداخت توکن BTT می توانند محتوای موردنظر خود را دریافت کنند (البته محتواهای رایگان نیز در این پلتفرم وجود دارد).
 7. توکن BTT در پلتفرم Bit Torrent همچون یک مشوق بوده که هدف نهایی آن ارتقای پروژه bit Torrent است.
 8. شبکه بلاکچین ترون مانند یک شبکه نظیر به نظیر با هدف دانلود و آپلود انواع مختلف فایل ها به وجود آمده است.
 9. در ماه دسامبر سال 2021 زنجیره BTT چین (Bit Torrent Chain) عرضه شد که به سبب آن امکان انجام تعاملات بین زنجیره ای برای BTT فراهم شد. به کمک Bit Torent Chain انتقال ارزهای دیجیتال در میان شبکه های ترون، بایننس اسمارت چین و اتریوم صورت گرفت.
 10. BTTC یا بیت تورنت چین از روش اثبات سهام (PoS) برای تأیید تراکنش ها استفاده می کند.
 11. BitTorrent برنامه های غیرمتمرکز بسیاری را با استفاده از قراردادهای هوشمند شبکه ترون ایجاد کرده است.

تعداد توکن های بیت تورنت

تعداد کل توکن های بیت تورنت 990 میلیارد است، که سهم ها به این صورت تقسیم شده است:

 • بنیاد ترون: 20 درصد
 • کاربران ترون: 10.1 درصد
 • کاربران تورنت:10  درصد
 • فروش خصوصی: 2  درصد
 • فروش عمومی: 6 درصد
 • سرمایه گذاری روی ارسال کننده های فایل: 9 درصد
 • برنامه های همکاری:4  درصد
 • توسعه دهندگان: 19 درصد
 • تشویق برای فعالیت بیشتر: 19.9 درصد

مزایا و معایب ارز دیجیتال BitTorrent

ارز دیجیتال بیت تورنت

مزایا

 1. بیت تورنت اسپید نام یک تکنولوژی در این پلتفرم است که به دلیل وجود امکان به اشتراک گذاری فایل و پهنای باند به دانلود با سرعت بالاتر می انجامد. درواقع با پاداشی که Bit Torrent با هدف به اشتراک گذاری فایل ها برای کاربران در نظر گرفته است، آن ها تشویق می شوند فایل های خود را در پلتفرم بگذارند. کسانی که خواهان دانلود با سرعت بالاتر هستند، می توانند با پرداخت توکن BTT به هدف خود برسند.
 2. امکان استیک کردن توکن BTT از طریق یکی از مرورگرهای غیرمتمرکز مانند ترون لینک (Tronlink)، Clever و… وجود دارد.
 3. با عرضه BTTC امکان انتقال ارزهای دیجیتال در میان شبکه های ترون، اتریوم و بایننس اسمارت چین نیز فراهم شده است.

معایب

 1. از آنجا که امکان دانلود غیرقانونی و رعایت نشدن حق کپی رایت در این پلتفرم وجود دارد، برخی ایرادهای قانونی بر آن وارد شده است.
 2. با توکنیزه شدن پلتفرم Bit Torrent ممکن است امکان شناسایی افرادی که فایل را دانلود یا آپلود می کنند وجود داشته باشد.

کاربردهای ارز دیجیتال BitTorrent

 1. کاربران می توانند با به اشتراک گذاری فایل ها و پهنای باند خود، توکن BTT را به عنوان پاداش دریافت کنند.
 2. از دیگر کاربردهای توکن Bittorrent مانند بسیاری از دیگر ارزها، می توان به امکان معامله گری و سرمایه گذاری روی آن اشاره کرد. به این صورت سرمایه گذاران و معامله گران (تریدرها) می توانند از اختلاف قیمت، سود کسب کنند.
 3. از پلتفرم Bit Torrent می توان به عنوان یک فضای ذخیره سازی نیز استفاده کرد.
 4. وقتی براهم کوهن Bit Torrent را ایجاد کرد، هدف او تسهیل و سرعت بخشیدن به مقوله اشتراک گذاری فایل ها بود. به هر حال کسانی هستند که به این توکن، برای تهیه فایل های موردنیاز خود یا با هدف نگه داری و سرمایه گذاری در کیف پول های خود نیاز دارند. پس یکی از مواردی که توکن بیت تورنت به کار گرفته می شود، استفاده آن به عنوان یک ارز است.

چطور فایل های تورنت را دانلود کنم؟

این کار بسیار ساده است. با دانلود و نصب یکی از پلتفرم های بیت تورنت مثل utorent بر روی سیستم خود می توانید کار را آغاز کنید.

ارز دیجیتال بیت تورنت

وارد برنامه شوید از زبانه option به قسمت Preferences رفته و با کلیک روی Bandwith، بخش های download rate و upload را روی عدد صفر تنظیم کنید.

چند سایت و موتور جست وجوی مخصوص برای فایل های تورنت وجود دارد، ما در اینجا ازوبسایت openpirate.cc استفاده کرده و نام فایلی که به دنبال آن می گردیم را جست و جو می کنیم. فایل مورد نظر را از لیست انتخاب کرده و روی Get this torent کلیک کرده و بعد با استفاده از برنامه  utorent فایل را دانلود می کنیم.

طریقه انتقال فایل ها در پلتفرم بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت تورنت

بگذارید با یک مثال طریقه کار این پلتفرم را برای شما شرح دهم. در نظر بگیرید که شما می خواهید یک فایل با حجم بالا را دانلود کنید، آقای X و خانم Y هم از کشورهای دیگر می خواهند این فایل سنگین را دانلود کنند. اگر قرار باشد همه ما فایل هایمان را از یک سرور دانلود کنیم، هم سرعت دانلود ما پایین خواهد آمد و هم اینکه به سرور فشار می آید. راه حل چیست؟

کاربران این پلتفرم سیستم های خود را با شبکه به اشتراک می گذارند، به این معنا که اگر کاربری فایل مورد نیاز ما را داشته باشد، لازم نیست صد در صد فایل را از سرور بگیریم. به عنوان مثال اگر کاربری ۵۰ درصد از فایل مورد نیاز ما را داشته باشد آن را از کاربر بگیریم و بقیه را از سرور. این تقسیم ها می تواند بین افراد بیشتری هم تقسیم شود. و نتیجه چه می شود؟ ما فایلمان را با سرعت بالاتری دریافت خواهیم کرد. به زبان دیگر اگر شما یک قسمت از فایلی را دریافت کردید که آقای X و خانم Y هم به آن نیاز داشته باشند، شما می توانید پس از دریافت، بخش اول آن را به آقای X یا خانم Y بفرستید.

به این صورت شما در واقع در حال دانلود از یک سیستم دیگر هستید و سیستم دیگر در حال دانلود از شما می باشد. یعنی شما بخش های مورد نیاز را از بقیه می گیرید و بخش هایی که دارید را برای بقیه ارسال می کنید. از آنجایی که دانلود ما از یک سرور انجام نمی گیرد و قسمت های مختلف فایل را از سیستم های مختلف دیگر در این شبکه که فایل مورد نیاز ما را داشته باشند دریافت می کنیم، می توان گفت که ما دانلود را به صورت غیرمتمرکز انجام داده ایم. می توان گفت هر چه تعداد اعضا در این پلفترم بیشتر باشد، سرعت به اشتراک گذاری فایل ها را نیز بیشتر خواهد شد.

کیف پول هایی که ارز دیجیتال BitTorrent را ساپورت می کنند

ارز دیجیتال بیت تورنت

حتماً اطلاع دارید که برای نگه داری ارزهای دیجیتال به کیف پول نیاز داریم. کیف پول ارزهای دیجیتال شاید کارکردی مانند کیف پول های سنتی داشته باشد، اما جنس آن با کیف پولی که در دنیای واقعی برای نگهداری پول های خود از آن استفاده می کنیم، متفاوت است. کیف پول های ارزهای دیجیتال را می توانید در دو مدل سخت افزاری و نرم افزاری تهیه کنید. در ادامه به معرفی چند ولت که ارز دیجیتال بیت تورنت را پشتیبانی می کنند، می پردازیم.

 • تراست ولت (Trust Wallet)

بی شک یکی از مشهورترین و معتبرترین کیف پول های ارزهای دیجیتال، کیف پول نرم افزاری و رایگان تراست ولت است. دارندگان ارز دیجیتال Bit Torrent به راحتی می توانند از این کیف پول محبوب برای نگه داری ارز دیجیتال خود استفاده کنند.

 • کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

در حال حاضر کیف پول های سخت افزاری امن ترین گزینه برای نگه داری ارزهای دیجیتال هستند. کیف پول لجر یکی از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری است که از ارز توکن BTT نیز پشتیبانی می کند. این کیف پول در دو مدل لجر نانو اس (ledger nano s) و لجر نانو ایکس (ledger nano x) در بازار عرضه شده است که شما می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آن ها را تهیه کنید.

 • متامسک (Metamask)

کیف پول متامسک یک کیف پول رمزنگاری است که از توکن های مبتنی بر ETH پشتیبانی می کند. این کیف پول نرم افزاری در نسخه های اندروید و IOS برای گوشی های موبایل و همین طور به صورت یک افزونه روی مرورگرهایی مانند گوگل کروم و فایرفاکس ارائه شده است. شما می توانید برای نگه داری ارز دیجیتال بیت تورنت از کیف پول متامسک به راحتی استفاده کنید.

 • کیف پول نرم افزاری کوینومی (Coinomi)

دارندگان ارز BTT می توانند ارزهای دیجیتال خود را در این کیف پول ذخیره سازی کنند. به دلیل رابط کاربری ساده این کیف پول حتی مبتدیان نیز در استفاده از آن با مشکلی مواجه نخواهند شد.

 • ترون لینک (Tronlink)

کیف پول نرم افزاری دیگری که ارز دیجیتال BitTorrent را پشتیبانی می کند، کیف پول غیرمتمرکز ترون لینک است. این کیف پول را می توان روی گوشی های اندروید و IOS و همچنین به صورت افزونه روی مرورگر استفاده کرد.

 • کیف پول نرم افزاری بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)

کیف پول نرم افزاری دیگری که می توان ارز دیجیتال بیت تورنت را در آن ذخیره کرد، کیف پول بایننس اسمارت چین است. بایننس اسمارت چین کیف پول رسمی صرافی بایننس است که در حال حاضر می توان آن را روی مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس، Brave و Edge نصب کرد. نسخه موبایلی ولت بایننس اسمارت چین نیز به زودی عرضه خواهد شد.

 • کیف پول نرم افزاری اتمیک ولت (Atomic Wallet)

یکی از محبوب ترین کیف پول های ارزهای دیجیتال، کیف پول غیرمتمرکز اتمیک ولت است که می توان آن را روی گوشی های اندروید، IOS و به صورت افزونه روی مرورگر، نصب و استفاده کرد. دارندگان ارز دیجیتال بیت تورنت می توانند دارایی خود را روی کیف پول ایمن و مطمئن اتمیک نگه داری کنند.

خرید ارز دیجیتال بیت تورنت

 • خرید Bit Torrent از صرافی ایرانی

خرید توکن BTT از صرافی ایرانی بسیار ساده است. برای این کار کافی است یک صرافی معتبر که این توکن را لیست کرده است، پیدا کنید و مراحل ثبت نام و احراز هویت را انجام دهید. با این کار شما می توانید بدون محدودیت در صرافی به خرید و فروش بپردازید. اولین کار پس از ثبت نام در صرافی، شارژ حساب کاربری است؛ برای این منظور باید با کمک کارت بانکی حساب معاملاتی خود در صرافی را شارژ کنید که بسیار ساده است و با مراجعه به بخش کیف پول و انتخاب «تومان» شما به یک درگاه بانکی منتقل می شوید و می توانید با واردکردن اطلاعات کارت خود، سرمایه موردنیاز برای خرید توکن BTT را تأمین کنید.

حالا که سرمایه اولیه را فراهم کرده اید، کافی است در محیط صرافی به دنبال ارز دیجیتال موردنظر خود باشید. معمولاً صرافی ها گزینه جست وجو دارند و شما با یک جست وجوی ساده می توانید به صفحه معاملاتی توکن BTT هدایت شوید. درنهایت کافی است با واردکردن مقادیر موردنظر خود (حجم، قیمت) و سپس کلیک روی گزینه BUY کار را تمام کنید.

 • خرید Bit Torrent از صرافی خارجی

برخی از معامله گران و سرمایه گذاران به دلایلی مانند میزان کارمزد پرداختی در صرافی های ایرانی، حجم کم معاملات یا پیدانکردن صرافی معتبری که ارز دیجیتال موردنظر آن ها را لیست کرده باشد، اقدام به فعالیت در صرافی های خارجی می کنند. اگر شما هم قصد خرید توکن BTT را از یک صرافی خارجی دارید، باید بدانید که باز هم کاملاً از صرافی ایرانی بی نیاز نیستید، اما چرا؟

شما به عنوان تریدر یا سرمایه گذار برای فعالیت در یک صرافی خارجی به سرمایه اولیه نیاز دارید که البته این سرمایه ریال یا تومان نیست؛ درنتیجه شما ناچارید با خرید مقداری ارز دیجیتال (مانند تتر یا بیت کوین) در یک صرافی ایرانی و انتقال آن به صرافی خارجی سرمایه موردنیاز را برای خرید ارز دیجیتال در صرافی خارجی تأمین کنید.

حالا که حساب خود را شارژ کرده اید، کار چندانی باقی نمی ماند. کافی است ارز دیجیتال Bit Torrent را در محیط صرافی جست وجو کرده و با توجه به پایه خرید انتخابی خود (برای مثال BTT/ USDT) جفت ارز مناسب را انتخاب کنید تا به صفحه معاملاتی موردنظر هدایت شوید. در این مرحله، باید با توجه به نوع معامله خود مقادیر موردنظر مانند قیمت، حجم و… را وارد کرده و درنهایت روی گزینه BUY کلیک کنید تا سفارش خرید شما ثبت شود. نکته ای که پس از خرید ارز دیجیتال از صرافی (ایرانی و خارجی) باید به آن توجه کرد، این است که بهتر است برای حفظ دارایی خود، پس از خرید، ارزهای خود را به یک کیف پول معتبر ارسال کنید.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال بیت تورنت

ارز دیجیتال بیت تورنت

 • صرافی بایننس (Binance)

بایننس یک صرافی محبوب در میان کاربران ارزهای دیجیتال است که متأسفانه به تازگی به دلیل محدودیت های اعمال شده از سوی این صرافی، بسیاری از کاربران در سطح دنیا از فعالیت در این آن محروم شده اند. با وجود اعتبار و حجم بالای معاملات در صرافی بایننس توصیه می شود درصورت امکان از دیگر صرافی های معتبر ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات خود استفاده کنید. ارز دیجیتال بیت تورنت را می توان در صرافی بایننس به کمک ارزهای  EUR، BNB، TRX، BUSD، USDC، TUSD، USDT و BRL مبادله کرد.

 • صرافی کوکوین (KuCoin)

بعد از اینکه صرافی بایننس اعلام کرد به کاربران ایرانی و چند کشور دیگر، خدمات ارائه نمی دهد، بیشتر کاربران ایرانی برای انجام معاملات خود ترجیح دادند از صرافی معتبر کوکوین که احراز هویت در آن اجباری نیست، استفاده کنند. هنگام استفاده از این صرافی VPS یا VPN خود را روشن کنید و سپس وارد صرافی شوید. برای خرید و معامله ارز دیجیتال بیت تورنت در این صرافی نیاز دارید یکی از ارزهای BTC، ETH، TRX و USDT را در حساب معاملاتی خود داشته باشید.

 • صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)

صرافی متمرکز و بین المللی دیگری که از ارز دیجیتال بیت تورنت پشتیبانی می کند، صرافی هوبی است. انجام معامله بدون احراز هویت در این صرافی امکان پذیر است. اگر این صرافی را برای انجام معاملات خود انتخاب کرده اید، حتماً از VPS یا VPN با آی پی ثابت استفاده کنید. برای خرید ارز دیجیتال بیت تورنت در صرافی هوبی گلوبال باید یکی از ارزهای ETH، BTC، USDT و TRX را در کیف پول این صرافی داشته باشید

 صرافی های ایرانی که می توانید ارز دیجیتال بیت تورنت را در آن معامله کنید، عبارت اند از:

 1. بیت 24 Bit24
 2. بیت برگ Bitbarg
 3. تتر ایران Tetheriran
 4. ایران بایننس Ibnns
 5. رابکس Rabex
 6. والکس Wallex
 7. بیت پین Bitpin
 8. تبدیل Tabdeal
 9. اکسکوینو Excoino
 10. رمزینکس Ramzinex

آینده ی بیت تورنت

پروتکل بیت تورنت کاملاً کاربردی است و ویژگی هایی دارد که احتمال رشد و همه گیرشدن آن، اصلاً دور از انتظار نیست. به نظر می آید این پلتفرم و توکن بومی آن آینده درخشانی داشته باشند. همچنین کارشناسان بسیاری معتقدند که این ارز دیجیتال به زودی جایگاهی در میان 10 ارز برتر بازار پیدا می کند. البته برای پیش بینی آینده یک ارز دیجیتال نمی توان با قطعیت سخن گفت؛ چراکه ممکن است در آینده اتفاقی بیفتد که Bit Torrent و حتی کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت تأثیر قرار دهد، اما با توجه به اعتبار ترون و کاربردی بودن Bit Torrent می توان انتظار داشت که این پلتفرم و توکن بومی آن یعنی BTT موقعیت خوبی را پیش رو داشته باشند.

به هر حال نظرات مختلفی درباره پلتفرم و توکن BTT وجود دارد، آنچه اهمیت دارد این است که اگر شما تصمیم گرفته اید روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید، نباید مدیریت سرمایه را فراموش کنید. نکته ای که باید یادآوری شود، این است که برای خرید و سرمایه گذاری روی یک ارز باید اطلاعات و دانش کافی داشت تا بتوان به سود خوبی دست یافت. کسب مهارت در انواع تحلیل، مدیریت سرمایه، روان شناسی بازار و… از جمله مواردی هستند که هرکسی باید پیش از ورود و فعالیت در بازار کسب کند. برای رسیدن به این هدف گذراندن یک دوره آموزش ارز دیجیتال می تواند به میزان قابل توجهی سرمایه و زمان شما را حفظ کند.

سخن پایانی

وجود پلتفرمی برای انتقال و دریافت فایل آن هم با سرعت بالا چیزی است که همه به آن نیاز دارند. پلتفرم Bit Torrent این کار را برای کاربران ساده کرده است. همچنین کاربران می توانند با به اشتراک گذاری فایل ها و پهنای باند خود، پاداشی به صورت توکن BTT نیز دریافت کنند که البته قابل تبدیل به ارزهای فیات هم است. این موضوع سبب شده است که بیت تورنت به خصوص برای تولیدکنندگان محتوا و مخاطبان آن ها به دلیل سرعت بالای دانلود به یک پلتفرم محبوب تبدیل شود.

سوالات متداول

بله، BTT یک توکن ایجادشده روی شبکه ترون با استاندارد TRC-10 است.

تراست ولت (Trust Wallet)، کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، متامسک (Metamask)، ترون لینک (Tronlink)، بایننس اسمارت چین، اتمیک ولت (Atomic Wallet)

درواقع بیت تورنت پلتفرمی نظیر به نظیر برای به اشتراک گذاری فایل هاست.

ادامه مطلب