Lines_Background
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایهآموزش ترید از صفر صفر

بروکر فارکس

introduction-of-quotex-binary-option-broker
بروکر باینری آپشن کوتکس | معرفی...

محبوبیت معاملات باینری آپشن در میان معامله گران افزایش چشم گیری در سال های اخیر داشته است. این موضوع سبب شده تا بروکرها برای جلب رضایت مشتریان از این روش معاملاتی در پنل خود پشتیبانی کنند. کوتکس هم به عنوان یکی از بروکرهای پیشتاز در ارائۀ خدمات متنوع، امکان معاملۀ دارایی های باینری را برای  مشتریان خود فراهم کرده است.

بروکر باینری آپشن کوتکس طیف گسترده ای از دارایی های تجاری، معاملۀ آسان با یک کلیک و چندین روش بانکی را ارائه می دهد. همچنین بروکر کوتکس جزو معدود بروکرهایی است که اجازۀ استفاده از خدمات باینری آپشن را به کاربران ایرانی می دهد. درنتیجه، اگر به دنبال انجام معاملات باینری آپشن هستید، بد نیست بروکر کوتکس را به عنوان یکی از گزینه های موجود در نظر داشته باشید.

بروکر باینری آپشن کوتکس چیست؟

Quotex یک پلتفرم آنلاین معاملات دیجیتال است که فعالیت خود را از سال 2010 آغاز کرده است. شرکت Maxbit LLC به عنوان مالک کوتکس، این بروکر را در کشور سنت وینسنت و گرنادین ها مدیریت می کند. در حال حاضر با گذشت 13 سال از تأسیس این بروکر، کوتکس به 9 میلیون معامله گر در بیش از 200 کشور خدمات ارائه می دهد.

می توان عامل اصلی جذب معامله گران به کوتکس را ارائۀ امکانات متنوع، امنیت و عملکرد مناسب این کارگزاری دانست. در نهایت، کوتکس با فراهم کردن مجموع این شرایط موفق به جلب رضایت کاربران شده است.

معاملات باینری آپشن در کوتکس

باینری آپشن یک روش معاملاتی نوین در بازارهای مالی است. مقدار سود و ضرر در این روش قبل از انجام معامله مشخص می شود و با اتمام معامله، شما با دو گزینه مواجه می شوید: یا سود و یا ضرر. به این ترتیب، می‍ توان گفت که معاملات باینری صفر و یک بوده و هیچ حد وسطی در انجام معامله وجود ندارد. اگر به کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت علاقمند باشید، می توانید برای شروع، از طریق این بروکر کوتکس اقدام کنید.

جدول معرفی بروکر باینری آپشن کوتکس

بروکر کوتکس ویژگی ها
لینک ثبت نام https://forexscalpinglive.com/bor-qxbroker/
سال تأسیس پلتفرم 2010
سال اضافه شدن گزینه باینری آپشن 2020
دفتر مرکزی سنت وینسنت
سیستم پشتیبانی واتس اپ و تلگرام
پشتیبانی به زبان فارسی دارد
سایت فارسی دارد
ساعت پشتیبانی 24/7
حداقل سپرده 10 دلار
حداقل مبلغ معامله 1 دلار
حداقل اسپرد ندارد
حداقل کمیسیون صفر
زمینه فعالیت دارایی های دیجیتال و باینری آپشن
رگولاتوری IFMRRC ➕ FSASVG
اجازه فعالیت کاربران ایرانی دارد
تعداد نمادهای معاملاتی در دسترس بیش از 50 نوع
پشتیبانی از ارزهای دیجیتال دارد
پلتفرم اختصاصی دارد
میزان سوددهی 98%
انواع حساب حساب آزمایشی و واقعی
پشتیبانی از حساب اسلامی ندارد
حساب سرمایه گذاری (کپی تریدینگ) ندارد
پلتفرم های معاملاتی تحت وب و اپلیکیشن
اپلیکیشن اختصاصی دارد (اندروید)
روش های واریز و برداشت کیف پول های آنلاین و ارزهای دیجیتال
پشتیبانی از کیف پول های آنلاین پرفکت مانی و وبمانی
واریز و برداشت با ارزهای دیجیتال تتر و بیت کوین
حداکثر لوریج 1:1
حفاظت از موجودی منفی دارد
قابلیت اسکالپ دارد
ارائه بونوس، پاداش و طرح های تشویقی دارد
دیجیتال آپشن دارد
پشتیبانی از معاملات اهرمی ندارد

امنیت بروکر Quotex

به دنبال افزایش اقبال عمومی نسبت به انجام سرمایه گذاری های آنلاین، پلتفرم های معاملاتی بسیاری در حال شکل گیری هستند؛ اما از میان آن ها تنها به تعداد معدودی می توان به عنوان یک پلتفرم معتبر و امن اعتماد کرد؛ زیرا هر معامله گری قبل از کسب سود و انجام معاملات سود ده، به دنبال حفظ امنیت دارایی خود است. در حال حاضر بروکر کوتکس تنها مجوز ثبت در سنت وینسنت و گرنادین ها را کسب کرده است.

امنیت بروکر کوتکس

اعتبار بروکر باینری آپشن کوتکس

یکی از فاکتورهایی که براساس آن می توان میزان امنیت و اعتبار بروکر را مورد ارزیابی قرار دارد، رگوله بودن بروکر است. درواقع بروکرهایی که تحت نظارت سازمان های رگولاتوری قرار داشته باشند، بروکرهای رگوله هستند. در این میان برخی از سازمان های رگولاتور نیز نسبت به سایر رگولاتورها اعتبار و سخت گیری های بیش تری دارند؛ بنابراین، این موضوع سبب شده تا توجه به اعتبار سازمان رگولاتور نیز اهمیت پیدا کند.

به این ترتیب، بروکرهای رگوله موظف به برقراری امنیت حساب کاربران و ارائۀ امکانات استاندارد خواهند شد. از طرفی به دلیل وجود محدودیت های جهانی برای فعالیت مالی کاربران ایرانی، برخی از رگولاتورها اجازۀ سرویس دهی به کاربران ایرانی را به بروکرها نمی دهند؛ اما از آنجایی که بروکر باینری آپشن کوتکس توسط رگولاتوری IFMRRC تأیید شده است، کاربران ایرانی اجازۀ فعالیت در این پلتفرم را دارند.

نظر کاربران بروکر باینری آپشن

هر یک از معامله گران بازارهای مالی براساس نیازها، شرایط و توقعات خود از میان پلتفرم های موجود، مناسب ترین گزینه را انتخاب می کنند؛ بنابراین، ممکن است خواندن نظرات کاربران به تنهایی برای انتخاب بروکر مناسب کمک نکند، اما بی شک می تواند یک گزینۀ مفید واقع شود.

براساس بررسی نظر کاربران بروکر باینری آپشن کوتکس در سایت های مختلف ازجمله Trustpilot، می توان این طور نتیجه گرفت که تقریباً اکثر کاربران از این پلتفرم رضایت دارند. به عنوان مثال، در این نظرات به برداشت راحت سرمایه و سود معاملات اشاره شده است.

کاربران درمورد این بروکر چه نظری دارند؟

نمادهای قابل معامله در بروکر Quotex

معامله گران بروکر کوتکس به بیش از 50 نوع نماد معاملاتی مختلف دسترسی دارند. شاید در نگاه اول این تعداد نسبت به سایر بروکرها کم به نظر برسد، اما برای انجام معاملات باینری آپشن تعداد قابل قبولی است. نمادهای قابل معامله در بروکر باینری آپشن کوتکس عبارتند از:

 • سهام: انواع سهام های OTC، مانند سهام شرکت فیس بوک و مایکروسافت.
 • ارزها: پشتیبانی از بیش تر از 20 جفت ارز اصلی و فرعی مختلف، مانند EURUSD و GBPUSD.
 • ارزهای دیجیتال: پشتیبانی از کوین های محبوب مانند: لایت کوین، بیت کوین، ریپل و اتریوم.
 • شاخص ها: پشتیبانی از بیش تر از 10 شاخص مهم همچون FTSE 100 و .Dow Jones 30
 • کالاها: در دسترس بودن کالاهای محبوب همچون طلا، نقره و نفت و دیگر انرژی ها و فلزات.

مقدار بازدهی و سود در سایت باینری آپشن کوتکس

مقدار بازدهی و سود در سایت باینری آپشن توسط خود بروکر تعیین می شود. درواقع بروکر کوتکس مقدار سود معامله را براساس نوع نماد معاملاتی، نقدینگی، زمان انجام معامله و اتفاقات اقتصادی مشخص می کند. در زمان انجام معاملۀ باینری آپشن پس از انتخاب نماد معاملاتی میزان بازدهی معامله به صورت درصد به شما نمایش داده می شود. به عنوان مثال، سود معامله در طلا و نقره برابر با 88 درصد، در سهام اینتل برابر با 90 درصد و در جفت ارز EURUSD برابر با 82 درصد است.

مقدار بازدهی و سود در سایت باینری آپشن کوتکس

کمیسیون بروکر باینری آپشن کوتکس

در بروکر باینری آپشن کوتکس، هیچ مبلغ اضافی ای به عنوان کارمزد معاملات از معامله گران دریافت نمی شود؛ بنابراین، کمیسیون بروکر کوتکس صفر است. درواقع، کارمزد معاملات این کارگزاری به عنوان درصدی از میزان بازدهی معامله، از کاربر دریافت می شود.

سیستم پشتیبانی در بروکر باینری آپشن کوتکس

از آنجایی که روش معاملاتی باینری آپشن یکی از جدیدترین روش های معاملاتی است، ممکن است معامله گران با سؤالات و مشکلاتی مواجه شوند. وجود یک سیستم پشتیبانی سریع کمک می کند تا معامله گران بتوانند به راحتی سؤالات خود را مطرح کنند و در مراحل واریز، برداشت و معامله به مشکل برنخورند.

می توانید از طریق ایجاد تیکت در سایت و ارسال پیام در تلگرام و واتس اپ با پشتیبانان کوتکس ارتباط برقرار کنید. یکی از مزیت های بروکر کوتکس پشتیبانی به زبان فارسی است؛ بنابراین، می توانید پیام خود را به زبان فارسی ارسال کنید. پس از ارسال پیام، از 1 تا 24 ساعت طول خواهد کشید تا به پیام شما پاسخ داده شود.

پلتفرم بروکر کوتکس در سیستم عامل های گوناگون

بروکر کوتکس این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا از طریق سیستم عامل های گوناگون به پلتفرم باینری آپشن این بروکر دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب، می توانید به صورت تحت وب یا تلفن های هوشمند اندروید با وارد کردن اطلاعات حساب، به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

پلتفرم های مختلف بروکر

سیگنال های معاملاتی و تجاری بروکر کوتکس

در حساب کاربری بروکر کوتکس سیگنال های معاملاتی به کاربران ارسال می شود. این سیگنال ها به تنهایی کمکی به بهبود معاملات شما نمی کنند، اما توجه به این سیگنال ها در کنار تحلیل های تکنیکال می تواند کمک کننده باشد. درواقع این سیگنال های معاملاتی توصیۀ تحلیل گران سایت بوده و تنها برای 10 دقیقه اعتبار دارند.

جوایز بونوس ها در بروکر کوتکس

در بروکر باینری آپشن کوتکس نیز مانند سایر کارگزاری بونوس ها، جوایز و طرح های تشویقی برای کاربران در نظر گرفته شده است. در بروکر کوتکس انواع بونوس های زیر در شرایط مختلف به کاربران اعطا می شود:

 • بونوس معاملات بدون ریسک | Risk Free
 • کش بک بروکر کوتکس | Cashback
 • بونوس دیپوزیت | Deposit Bonus
 • بونوس درصد گردش مالی | Percentage of turnover
 • پاداش موجودی | Balance Bonus
 • لغو امتیازات ایکس | Cancel X points

جوایز بروکر کوتکس

حساب آزمایشی (دمو) بروکر باینری آپشن کوتکس

ارائۀ حساب آزمایشی یا همان حساب demo یکی از مزیت های کارگزاری ها محسوب می شود؛ زیرا کاربران از طریق یک حساب آزمایشی، فرصت بررسی دقیق تر امکانات بروکر، تست استراتژی های معاملاتی مختلف و آموزش و یادگیری را پیدا خواهند کرد. در حساب آزمایشی بروکر کوتکس کاربران می توانند با 10.000 دلار موجودی، در یک محیط واقعی اما آزمایشی به آزمون و خطا بپردازند.

آموزش ثبت نام در بروکر Quotex

درست مانند تمام بروکرهای دیگر، برای شروع معامله و استفاده از امکانات کارگزاری کوتکس نیز ابتدا باید در این پلتفرم ثبت نام و احراز هویت کنید. ثبت نام در بروکر باینری آپشن کوتکس با چند مرحلۀ ساده و بسیار سریع انجام می شود؛ تنها کافی ست مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا به سایت رسمی بروکر کوتکس مراجعه کنید.
 • سپس گزینۀ «ثبت نام» موجود در صفحه را انتخاب کنید.
 • با انتخاب این گزینه به صفحۀ ثبت نام بروکر کوتکس هدایت می شوید.

آموزش ثبت نام در بروکر Quotex

 • در فیلد اول، ایمیل معتبری که به آن دسترسی دارید را وارد کنید.
 • در فیلد دوم، یک رمز عبور قوی و پیچیده انتخاب کنید.
 • بهتر است رمز عبور انتخابی شما از حداقل 8 کاراکتر، حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها تشکیل شده باشد.
 • سپس عبارت مربوط به پذیرش قوانین بروکر را تیک بزنید.
 • در آخر بر روی گزینۀ آبی رنگ «ثبت نام» کلیک کنید.
 • با انتخاب این گزینه، پنجرۀ جدیدی برای شما نمایش داده می شود.
 • همچنین کد تأییدی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
 • این کد را در فیلد موجود در صفحه وارد کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

راهنمای منوی سمت چپ پلتفرم بروکر کوتکس

پس از پایان مراحل ثبت نام و ورود به پنل کاربری بروکر کوتکس به گزینه ها و امکانات مختلف سایت دسترسی پیدا می کنید. گزینه های موجود در منوی موجود در سمت چپ این سایت در ادامه بررسی شده است.

پشتیبانی: همانطورکه در تصویر بالا ملاحظه می کنید، اولین گزینه در این منو آیکون علامت سوال است. سؤالات پرتکرار کاربران در این بخش (FAQ) پاسخ داده شده است. درصورتی که سؤال شما در این لیست وجود نداشته باشد، می توانید از طریق ارسال تیکت سؤال خود را مطرح کنید.

حساب واقعی: گزینۀ دوم مربوط به حساب واقعی است. با واریز وجه، حساب واقعی کوتکس فعال شده و می توانید شروع به معامله کنید.

حساب آزمایشی (دمو): درصورتی که قصد تمرین و یادگیری ابزارها، متدها و استراتژی های مختلف را داشته باشید، می توانید به این بخش مراجعه کنید.

تنظیمات: گزینۀ چهارم در این منو، به صورت آیکون پروفایل نمایش داده شده است. در این بخش می توانید مراحل احراز هویت، افزایش امنیت حساب، تغییر زبان سایت و… را انجام دهید.

آنالیز: گزینۀ پنجم در این منو، مربوط به آنالیز معاملات کاربر می شود.

رتبه بندی معامله گران: با انتخاب این گزینه به صفحۀ رتبه بندی معامله گران دسترسی پیدا می کنید.

سیگنال خرید و فروش: در این گزینه، سیگنال های خرید و فروش در دسترس کاربر است.

بخش مالی: با انتخاب آخرین گزینه از منوی سایت، به صفحۀ مربوط به روش های واریز (Deposit)، برداشت (Withdrawal)، و پاداش های مختلف (Bonus) هدایت می شوید.

ثبت نام در بروکر

احراز هویت در بروکر کوتکس

پس از تکمیل مراحل ثبت نام به پنل کاربری بروکر کوتکس منتقل می شوید. در این پنل به طور پیش فرض یک حساب دمو یا آزمایشی در اختیار شما قرار گرفته شده است. با استفاده از این حساب می توانید پنل کاربری، امکانات کوتکس و استراتژی های معاملاتی مختلف را مورد بررسی قرار دهید؛ اما اگر قصد واریز وجه و شروع انجام معاملات واقعی را داشته باشید، باید پس از ثبت نام، هویت خود را در کوتکس احراز کنید.

احراز هویت مشتریان در بروکرها، صرافی ها و انواع پلتفرم های معاملاتی با هدف افزایش امنیت پلتفرم و مقابله با فعالیت های غیرقانونی همچون پول شویی و تأمین مالی تروریسم انجام می شود. از آنجایی که بروکر باینری آپشن کوتکس از کاربران ایرانی حمایت می کند، احراز هویت در این کارگزاری امکان پذیر است. برای انجام احراز هویت کوتکس مانند مراحل زیر عمل کنید:

احراز هویت

 • ابتدا وارد پنل کاربری کوتکس شوید.
 • سپس از طریق منوی موجود در سمت چپ صفحه وارد آیکون «پروفایل» شوید.
 • با انتخاب این گزینه، صفحه ای مشابه تصویر بالا به شما نمایش داده می شود.
 • این صفحه از سه بخش تشکیل شده است:
 • اطلاعات هویت

مراحل ثبت نام

 • در این بخش از شما خواسته شده تا نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و کشور محل سکونت خود را انتخاب کنید.
 • هر یک از فیلدهای این بخش را مطابق با مدارک هویتی و به زبان انگلیسی وارد کنید.
 • تأیید اسناد

اطلاعات هویتی

 • در بخش دوم این صفحه نوبت به ارسال و بارگذاری اسناد هویتی می رسد.
 • در بروکر کوتکس از شما خواسته شده تا از صفحۀ اول پاسپورت، کارت ملی یا گواهینامۀ خود اسکن رنگی تهیه کنید.
 • پس از آن، تصویر مدرک هویتی خود را در این بخش آپلود کنید.

افزایش امنیت حساب کاربری در بروکر کوتکس

در بازارهای معاملاتی آنلاین، بخشی از امنیت دارایی کاربران توسط پلتفرم های معاملاتی و بخش دیگر آن توسط خود کاربران تأمین می شود. به این ترتیب، تمامی کاربران با انجام چند اقدام ساده می توانند امنیت حساب خود را افزایش دهند:

 1. انتخاب رمز عبور قوی؛
 2. در اختیار قرار ندادن اطلاعات حساب با افراد دیگر؛
 3. استفاده از اتصال اینترنت امن؛
 4. تغییر رمز عبور در فواصل زمانی مختلف؛
 5. فعال سازی تأیید دو مرحله ای (2AF).

افزایش امنیت

فعال سازی تأیید دو مرحله ای یکی از مهم ترین فاکتورهای افزایش امنیت حساب کاربری است. بروکر کوتکس این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند با فعال سازی تأیید دو مرحله ای، امنیت حساب خود را افزایش دهند. برای فعال سازی این گزینه از طریق منوی کنار صفحه به بخش پروفایل رفته و در قسمت «امنیت» این گزینه را فعال کنید.

واریز و برداشت در بروکر Quotex

واریز و برداشت راحت و سریع یکی از فاکتورهای مهمی است که باید در هنگام انتخاب بروکر به آن توجه کنید. واریز و برداشت در بروکر کوتکس از طریق کیف پول های آنلاین و ارزهای دیجیتال امکان پذیر است. جهت واریز وجه در حساب کاربری کارگزاری کوتکس، به کابین شخصی خود رفته و از طریق منوی بالای صفحه گزینۀ «سپرده» را انتخاب کنید. واریز وجه در بروکر کوتکس بدون کسر کارمزد انجام می شود.

نکات واریز و برداشت در بروکر باینری آپشن کوتکس

 • حداقل میزان واریز وجه در بروکر باینری آپشن کوتکس برابر با 10 دلار است.
 • حداقل مبلغ قابل برداشت در بروکر باینری آپشن کوتکس برابر با 10 دلار است.
 • واریز وجه برای کاربران خارج از کشور از طریق کارت های اعتباری، مستر کارت و… وجود دارد.
 • واریز وجه برای کاربران خارج از کشور، از طریق حوالۀ بانکی امکان دارد.
 • امکان واریز و برداشت از طریق ارزهای دیجیتال محبوب همچون Bitcoin ،USDT ،Ethereum ،Ripple ،Zcash ،Binance Coin و… فراهم است.
 • امکان واریز و برداشت از طریق کیف پول های آنلاین همچون پرفکت مانیSkrill ،Neteller ،ADVCash ، Perfect Piastrix و… وجود دارد.
 • واریز و برداشت وجه از طریق کیف پول آنلاین و ارزهای دیجیتال برای کاربران ساکن ایران مناسب است.
 • در این کارگزاری از واریز و برداشت ریالی پشتیبانی نشده است.

نحوه معامله باینری آپشن در بروکر کوتکس

پس از پایان مراحل احراز هویت، حساب واقعی بروکر کوتکس شما آمادۀ انجام معامله خواهد بود. برای شروع معامله در بروکر کوتکس ابتدا حساب خود را شارژ کرده و سپس از طریق «کابین شخصی» اقدام به معامله کنید.

نحوه معامله در بروکر کوتکس

 • انتخاب دارایی:

ابتدا نماد معاملاتی مورد نظر را انتخاب کنید (در کنار این بخش درصد بازگشت سرمایه به شما نمایش داده می شود)

 • انتخاب زمان انقضا:

در بازۀ زمانی 60 ثانیه تا 4 ساعت، امکان انجام معامله دارید.

 • انتخاب مبلغ ورود به معامله:

در این فیلد میزان وجهی که با آن می خواهید وارد معامله شوید را وارد کنید.

 • انتخاب یکی از گزینه های «بالا» یا «پایین»:

براساس پیش بینی خود، جهت حرکت قیمت دارایی انتخابی را تا پایان تاریخ انقضای مورد نظر مشخص کنید (یکی از گزینه های بالا یا پایین را انتخاب کنید).

زمان مناسب معامله

مزایا و معایب بروکر باینری آپشن بروکر کوتکس

از آنجایی که هیچ یک از بروکرهای معاملاتی بی نقص نیستند، کارگزاری باینری آپشن کوتکس نیز معایبی دارد که بهتر است قبل از شروع فعالیت در آن به آن آگاه باشیم. در ادامه، مزایا و معایب بروکر کوتکس آورده شده است:

مزایای بروکر کوتکس

 • پشتیبانی از کاربران ایرانی؛
 • پشتیبانی از زبان فارسی؛
 • حداقل واریز 10 دلاری؛
 • 1 دلار به حداقل مبلغ مورد نیاز برای شروع معامله؛
 • روش های واریز و برداشت سریع و راحت؛
 • رگوله بودن بروکر؛
 • میزان سوددهی تا 95 درصد؛
 • رابط کاربری مناسب؛
 • ارائۀ حساب دمو؛
 • احراز هویت کاربران ایرانی؛
 • ارائۀ بونوس های متنوع و رایگان؛
 • عدم دریافت کمیسیون؛
 • واریز و برداشت سریع؛
 • ارائۀ سیگنال های معاملاتی؛
 • ارائۀ نمادهای معاملاتی متنوع؛
 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال؛
 • ارائۀ اپلیکیشن موبایلی؛

معایب بروکر کوتکس

 • عدم ارائۀ حساب اسلامی؛
 • عدم ارائۀ حساب کپی تریدینگ؛
 • عدم پشتیبانی از واریز و برداشت ریالی؛
 • عدم پشتیبانی از معاملات اهرم دار؛
 • ارائۀ یک نوع حساب معاملاتی واقعی.
ادامه مطلب
forex-islamic-accounts
حساب اسلامی فارکس چیست؟ آشنایی 0...

در دنیای امروزی، اقتصاد و فعالیت های اقتصادی، تحولات و تغییرات متعددی را تجربه کرده اند. بازار ارزهای دیجیتال و کریپتوکارنسی ها یکی از رایج ترین و پراستفاده ترین راه های سرمایه گذاری است که در میان آن ها فارکس یکی از پراستقبال ترین گزینه هاست. از آنجایی که این بازار، همواره به دنبال جذب مخاطبان و مشتریان بیشتری بوده است، حسابی را نیز ایجاد کرد که از آن با نام حساب اسلامی یاد می شود.

افتتاح این حساب، به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند با اعتقادات و باورهای خود در این بازار فعالیت داشته باشند؛ بدون اینکه نگرانی بابت درست و غلط بودن استراتژی های خود داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را به طور کامل با این مفهوم آشنا کرده و به این سوال پاسخ دهیم که حساب اسلامی چیست و چه ویژگی هایی دارد؛ با ما همراه باشید.

حساب اسلامی فارکس چیست؟

بر اساس قوانین اسلامی، مسلمان از کسب سود و یا به اصطلاح بهره منع شده اند. این موضوع سبب می شود که این افراد تمایلی به فعالیت در این بازارها نداشته باشند. برای رفع این مشکل، برخی از برترین کارگزاری های فعال در بازار فارکس، از حسابی تحت عنوان حساب بدون سواپ یا حساب اسلامی پشتیبانی می کنند. در نتیجه استفاده از این نوع حساب، تمام معاملات فرد بدون بهره انجام می شود.

حساب اسلامی فارکس چیست

سوآپ یا بهره شبانه چیست؟

در قسمت قبلی از اصطلاحی تحت عنوان سواپ (Swap) یا بهره نام بردیم؛ این اصطلاح که در بازارهای مالی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه ای است که بروکر در ازای باز نگه داشتن معاملات شبانه از معامله گر دریافت می کند. در نتیجه، اگر معامله گر بخواهد پوزیشن معاملاتی خود را یک شب باز نگه دارد، نرخی را تحت عنوان بهره شبانه پرداخت خواهد کرد.

به طور کلی به تفاوتی که میان انواع مختلف نرخ بهره وجود دارد، سواپ می گویند. سواپ به صورت مثبت و یا منفی است. برای مشخص شدن میزان مثبت یا منفی سواپ، باید قیمت ارزی که مورد معامله قرار می گیرد را تعیین کنیم. با در نظر گرفتن موارد مذکور، لازم است قبل از شروع معامله جفت ارز مورد نظر، میزان سواپ متاتریدر را بررسی کنیم.

Storage چیست؟

در بروکرهای فارکس، به نرخ کمیسیون حساب اسلامی و یا هزینه ای که برای نگهداری معامله تا روز بعد دریافت می شود، استورج گفته می شود. در واقع کمیسیونی که توسط معامله گر، برای باز ماندن پوزیشن پرداخت می شود، به عنوان استورژ یا استورج شناخته می شود. لازم به ذکر است که استورج یا همان نرخ کمیسیون حساب اسلامی، در بروکرهای مختلف، متفاوت است.

عوامل مؤثر بر نرخ کمیسیون (Storage) حساب اسلامی

همانطور که گفتیم، میزان کمیسیون، بسیار متنوع است و عوامل زیادی بر نرخ پرداختی تاثیرگذارند؛ برخی از مهم ترین این موارد را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • نوع پوزیشن
 • حجم پوزیشن
 • نوع بروکر انتخابی
 • نرخ کنونی بهره در بازار
 • نوع جفت ارز یا سهم در معامله
 • تعداد روزهای اسلامی شدن حساب

عوامل مؤثر بر نرخ کمیسیون (Storage)

کدام بروکرها حساب اسلامی دارند؟

در حال حاضر، تمام بروکرهای فعال و شناخته شده در بازارهای مالی، از حساب اسلامی پشتیبانی نمی کنند. با این حال تعدادی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین پلتفرم های موجود، برای معامله گران مسلمان خود، امکانی را فراهم کرده اند که از طریق حساب اسلامی معاملات بدون بهره داشته باشند. برخی از بروکرهای ارائه دهنده حساب اسلامی، عبارتند از:

نام بروکر ارائه دهنده حساب اسلامی

شرایط استفاده از حساب اسلامی

بروکر آلپاری

حساب اسلامی، در متاتریدر 4 ارائه شده است.

بروکر USGFX

حساب اسلامی، در اکانت میکرو ارائه شده است.

بروکر HYCM

حساب اسلامی در 14 روز اول با 0 درصد سود

بروکر روبو فارکس

بدون پرداخت هزینه سواپ حساب اسلامی ارائه می دهد

بروکر ارانته

معامله گران باید شرایط لازم برای معامله در این بروکر را داشته باشند.

بروکر FBS

بدون دریافت هزینه اضافی، حساب اسلامی ارائه می دهد.

بروکر آمارکتس

تمام معامله گران، می توانند از خدمات حساب اسلامی استفاده کنند.

بروکر آی اف سی

بدون دریافت حساب اضافی، کاربران می توانند حساب معاملاتی خود را به حساب اسلامی تغییر دهند.

شرایط سوآپ فری بروکرهای فعال در ایران

هر یک از بروکرهایی که امکان افتتاح حساب اسلامی را برای کاربران خود فراهم می کنند، قواعد و قوانینی را برای این نوع حساب در نظر دارند. در نتیجه بهتر است قبل از افتتاح حساب، ابتدا اعتبار بروکر مورد نظر و در مرحله بعدی امکانات موجود در حساب اسلامی بروکر را مورد بررسی قرار دهید. در جدول زیر، شرایط حساب اسلامی در برخی بروکرها بررسی شده است:

نام بروکر

امکانات موجود در حساب اسلامی بروکر

آلپاری

جفت ارزها و فلزات ارائه شده به مدت 30 روز و شاخص ها 7 روز بدون سواپ. (بجز جفت های RUB)

پس از اتمام محدودیت زمانی، کمیسیون شبانه دریافت می شود.

آمارکتس

محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده است.

فقط برای جفت ارزها و فلزات امکان معامله بدون سواپ وجود دارد.

فیبوگروپ

حساب اسلامی تنها در حساب MT4 Fixed ارائه شده است.

تا 7 روز بدون سواپ؛ پس از اتمام این زمان، کمیسیون هفتگی از 50 تا 150 دلار به ازای هر لات (بسته به نماد) دریافت می شود.

روبوفارکس

در حساب اسلامی این بروکر، از ابتدا کمیسیون دریافت می شود.

اوربکس

معاملات در حساب اسلامی این بروکر، تا 10 روز بدون سواپ است. سپس به ازای هر لات، کمیسیون شبانه 5 دلار (به جز جفت های TRY – ZAR – MXN) دریافت می شود.

یو اس جی اف ایکس|USGFX

فاقد محدودیت زمانی بوده و فقط حساب Mini این بروکر با حداکثر لوریج 1:100 امکان Swap free شدن دارد.

اچ وای سی ام HYCM

تا 14 روز اول بدون سواپ بوده و پس از آن کمیسیون شبانه 5 دلاری دریافت می شود.

بروکر آی اف سی|IFCMARKETS

هیچ هزینه اضافی دریافت نشده و درصورتی که کاربر حساب معاملاتی خود را به حساب اسلامی تغییر دهد، می تواند مجدد آن را به حالت حساب غیر اسلامی برگرداند.

کمیسیون حساب اسلامی فارکس

بروکرهای فارکس، در ازای باز نگه داشتن پوزیشن برای 24 ساعت، کارمزدی را از معامله گر دریافت می کنند که تحت عنوان سواپ شناخته می شود. به عبارتی بهتر می توان گفت سواپ، نوعی بهره بوده و طبق قانون شریعت، پرداخت آن برای معامله گران مسلمان جایز نیست.

بروکرها در حساب های اسلامی، برای رفع این مشکل، به جای دریافت سواپ، از راه حل دیگری استفاده می کنند. این بروکرها در حساب اسلامی خود، به ازای باز نگه داشتن طولانی مدت پوزشین معامله گر، کارمزد ثابتی را دریافت می کنند.

مدت زمان بدون سواپ

بروکرهایی که از حساب اسلامی پشتیبانی می کنند، معمولاً برای یک مدت زمان محدودی از معامله گران سواپ (کمیسیون) دریافت نمی کنند. پس از پایان این زمان، معامله گر در ازای باز نگه داشتن پوزیشن، کمیسیون پرداخت می کند.

با این حال، تعداد بسیار محدودی از بروکرهای فارکس، بدون محدودیت زمانی از معاملات فری سواپ پشتیبانی می کنند. به طور کلی برای آنکه بتوانید دید کاملی از شرایط استفاده از امکانات بروکر داشته باشید، بهتر است قبل از هر جیزی بخش شرایط و مقررات بروکر را به صورت دقیق و کامل مطالعه کنید.

کمیسیون حساب اسلامی فارکس

مزایا و معایب حساب اسلامی

1. مزایا

 • امکان استفاده تریدرهای مسلمان از خدمات بروکر
 • امکان باز نگه داشتن پوزشین بدون پرداخت کارمزد سواپ به صورت طولانی مدت

2. معایب

 • پرداخت کارمزد بالا به جای پرداخت سواپ شبانه در برخی موارد
 • وجود محدودیت در حساب های اسلامی برای معامله جفت ارزهای خاص

نحوه افتتاح حساب اسلامی در فارکس

به یاد داشته باشید که نحوه افتتاح حساب اسلامی در بروکرهای مختلف، متفاوت است. به طور کلی، در صورتی که قصد افتتاح حساب اسلامی را دارید، باید ابتدا از میان بروکرهای پشتیبان حساب اسلامی، بروکر رگوله و خوش نامی را انتخاب کنید. سپس به سایت رسمی آن ها رفته و با ارائه اطلاعات خواسته شده، حساب جدیدی را افتتاح کنید. در نهایت نیز  حساب معاملاتی خود را به حساب اسلامی تغییر دهید.

سخن پایانی

حساب های اسلامی در فارکس به شما کمک می کنند تا محدودیت ها را کنار زده و بدون نگرانی بابت سالم بودن یا نبودن سودهای دریافتی، سرمایه اولیه خود را افزایش دهید.

ادامه مطلب
comparison-of-alpari-and-liteforex
مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس...

بروکر آلپاری و لایت فارکس چه تفاوتی با هم دارند؟ هرکدام چه مزایایی را در اختیار شما می گذارند؟ در سال های اخیر، سرمایه گذاری در بازار فارکس، به یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد تبدیل شده است. از آنجایی که معاملات این بازار، در بستر کارگزاری های آنلاین انجام می شود، انتخاب بروکر معتبر و قابل اعتماد از شروط اصلی ورود به بازار است. از طرفی، به دلیل تعدد کارگزاری های فعال در بازار، انتخاب بهترین بروکر فارکس می تواند به چالشی برای کاربران تازه وارد تبدیل شود.

در این میان، تنها تعداد محدودی از بروکرها با ایجاد پلتفرم امن و ارائه خدمات حرفه ای، موفق به کسب رضایت کاربران شده و به شهرت و محبوبیت زیادی رسیده اند. با در نظر گرفتن سابقه فعالیت و نظر کاربران، بی شک دو بروکر آلپاری و لایت فارکس نیز در این گروه از کارگزاری ها قرار می گیرند. به همین دلیل ما تصمیم داریم تا در این مقاله شما را با این دو بروکر و امتیازاتی که هر یک از آن ها در اختیار شما می گذارند، آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید تا بدانید کدام یک از این بروکرها انتخاب بهتری برای شما و سرمایه گذاری تان خواهند بود.

معرفی بروکر آلپاری و لایت فارکس

بروکرهای فارکس به عنوان پلتفرم های ارائه دهنده خدمات مالی، فعالیت می کنند. به طور کلی، بروکر وظیفه دارد تا با ایجاد بستری مناسب، واسطه ای برای انجام معاملات تریدرهای بازار به وجود بیاورد. این موضوع، اهمیت انتخاب بروکر قابل اعتماد و امن را بیش از پیش مشخص می کند. به این ترتیب، اولین قدم در انتخاب بروکر مناسب، بررسی تاریخچه و سابقه فعالیت آن است. بیایید با این بروکرها بیشتر آشنا شویم:

 • لایت فارکس LiteForex

لایت فارکس از سال 2005 در جزایر مارشال، فعالیت خود را آغاز کرده است. این بروکر، با هدف گسترش فعالیت خود در مناطق مختلف از جمله قبرس، سنت وینسنت و گرنادین، دفتر نمایندگی افتتاح کرده و پس از گذشت هیجده سال از زمان تأسیس، اکنون به شهرت جهانی رسیده و در بیش از 150 کشور، کاربر فعال دارد.

لازم به ذکر است که یکی از شعب بروکر لایت فارکس، با نام لایت فاینانس (Litefinance) شناخته می شود که به دلیل پشتیبانی از کاربران ایرانی، به شما امکان می دهد به راحتی نسخه فارسی این بروکر را از سایت لایت فاینانس دریافت کنید.

معرفی لایت فارکس

 •  آلپاری Alpari

بروکر آلپاری از شناخته شده ترین و باسابقه ترین کارگزاری های موجود در بازار است که فعالیت خود را از سال 1998 و در کشور روسیه آغاز کرده است. این بروکر، پس از مقطع کوتاهی که آغاز به کار کرد، موفق به دریافت مجوز از بانک مرکزی روسیه شد.

آلپاری با ارائه خدمات مناسب و پشتیبانی از زبان انگلیسی، به سرعت در سطح جهان به شهرت رسید و چند شعبه در کشورهای مختلف تأسیس کرد. همچنین با دریافت لایسنس از رگولاتوری های معتبر، توانست در سال های 2013 و 2014 به اوج موفقیت خود برسد.

مقایسه ثبت نام و احراز هویت در بروکر آلپاری و لایت فارکس

خبر خوب این است که در هر دو بروکرهای گفته شده، به طور رسمی از فعالیت کاربران ایرانی پشتیبانی می کنند. به همین دلیل، درست مانند کاربران سایر کشورها، تریدرهای ایرانی نیز می توانند با ارائه مدارک درخواست شده، ثبت نام کرده و مراحل احراز هویت را طی کنند.

میزان امنیت و رگولاتوری

امنیت یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام انتخاب بروکر باید به آن توجه داشته باشید. سازمان های رگولاتوری، به عنوان نهادهای مالی دولتی یا خصوصی، بر فعالیت کارگزاری های فارکس نظارت می کنند. به این ترتیب، بروکرهایی که موفق به دریافت تأییدیه های لازم شده باشند، از فیلتر رگولاتورها عبور کرده و قابل اعتماد هستند.

میزان امنیت و رگولاتوری

 • آلپاری

بروکر آلپاری با شماره ثبت C:113012295 و با عضویت در Financial Commission، تحت نظارت سازمان رگولاتوری FSA سیشلز قرار دارد. به این ترتیب، درصورتیکه کاربران، با ارائه مستندات و مدارک لازم، شکایتی از تخلف آلپاری داشته باشند، تا سقف 20 هزار یورو می توانند خسارت دریافت کنند.

علاوه بر این، سازمان Verify My Trade (VMT) نیز کیفیت اجرایی بروکر آلپاری را تأیید کرده است. نکته بسیار مهم این است که تاریخچه معاملات این بروکر، به صورت ماهانه توسط VMT بررسی می شود.

 • لایت فارکس

بروکر لایت فارکس براساس قانون کسب وکار جزایر مارشال، به عنوان یک شرکت قانونی به ثبت رسیده و دفتر اصلی آن در نشانی MH۹۶۹۶۰ و در جزایر مارشال، majuro، جزیرۀ Ajeltake و جادۀ Ajeltake واقع شده است.

همچنین این بروکر با دریافت مجوز از دو سازمان رگولاتوری CySEC و FSA، به عنوان یک بروکر رگوله فعالیت می کند. نکته مثبت این که در صورت اثبات تخلف در بروکر لایت فارکس، تمامی وجوه مشتریان توسط ICF تضمین شده است.

مقایسه آلپاری و لایت فارکس از نظر ارائه تعداد جفت ارز

تعداد نمادهای معاملاتی و جفت ارزهای پشتیبانی شده در بروکر، تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رضایت تریدرها دارد؛ زیرا دسترسی به جفت ارزهای متنوع به کاربران کمک می کند تا سبد سرمایه گذاری بهتری داشته باشند.

 • آلپاری

در این بروکر، بسته به نوع حساب معاملاتی، جفت ارزهای مختلفی در دسترس کاربران قرار می گیرد. به طور کلی، در بروکر آلپاری، 46 جفت ارز، 2 فلز و 30 CFD که شامل شاخص های بورس، انرژی، پول، سهام و کریپتوکارنسی ها هستند، در دسترس کاربران قرار دارد.

تعداد جفت ارز

 • لایت فارکس

لایت فارکس نیز از نظر تعداد نمادهای معاملاتی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. در این بروکر از بیش از 150 نماد معاملاتی که شامل جفت ارزهای فارکس، ارز دیجیتال و CFDها می شود، پشتیبانی شده است. به طور کلی نمادهای قابل معامله در لایت فارکس عبارتند از:

 • فلزات: 2 فلز شامل طلا و نقره
 • جفت ارزهای فارکس: 56 جفت ارز
 • کالاها: 16 کالا شامل نفت خام و گاز و…
 • سهام: 10 سهم ازجمله تسلا، اپل و گوگل
 • شاخص ها: 16 شاخص ازجمله داوجونز و نزدک
 • کریپتوکارنسی ها: 16 رمز ارز شامل بیت کوین، اتریوم و…

پشتیبانی الپاری و لایت فارکس

یکی از مواردی که می توان براساس آن بروکر معتبر را از بروکرهای متفرقه و غیرقابل اعتماد شناسایی کرد، ارائه سیستم پشتیبانی از مشتریان است. بروکرهای معتبری مانند آلپاری و لایت فارکس، با راه اندازی سیستم پشتیبانی در دسترس و سریع، در تلاش اند تا در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات و مشکلات کاربران باشند.

 • آلپاری

کارشناسان بروکر آلپاری، در 24 ساعت شبانه روز و در پنج روز هفته، از طریق راه های ارتباطی، پاسخگوی سؤالات کاربران هستند. همچنین، این بروکر با پشتیبانی از زبان فارسی، به کاربران ایرانی امکان می دهد تا بتوانند به راحتی با کارشناسان ارتباط گرفته و دیگر مشکل زبان نداشته باشند.

https://t.me/Alpari_official_bot

مقایسه پشتیبانی در آلپاری و لایت فارکس

 • لایت فارکس

سیستم پشتیبانی این بروکر نیز درست مانند بروکر آلپاری، از زبان فارسی پشتیبانی می کند. این بروکر با ارائه روش های مختلفی مانند پشتیبانی آنلاین، تلفنی، ایمیل و چت آنلاین به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند به راحتی از طریق راه های مختلف با کارشناسان پشتیبانی ارتباط گرفته و سؤالات خود را مطرح کنند.

ارائه انواع حساب های معاملاتی

به طورکلی، بروکرهای برتر بازار، با ارائه حساب های معاملاتی مختلف، امکانات و خدمات متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند. برخی از این حساب ها، برای کاربران تازه وارد و برخی دیگر برای کاربران حرفه ای و باتجربه مناسب هستند.

معمولاً حساب های معاملاتی از نظر میزان سپرده اولیه، میزان اسپرد، میزان کمیسیون، تنوع جفت ارزها و سایر موارد این چنینی باهم تفاوت هایی دارند که در ادامه بروکرهای آلپاری و لایت فارکس را از این جنبه با یکدیگر مقایسه می کنیم.

 • آلپاری

انواع حساب های آلپاری عبارتند از:

1. حساب های حقیقی

 • حساب ECN MT4
 • حساب ECN MT5
 • حساب Nano MT4
 • حساب Standard MT4
 • حساب Standard MT5
 • حساب Pro ECN MT4

2. حساب های مجازی یا دمو

3. حساب های پم PAMM

4. حساب اسلامی

انواع حساب های معاملاتی

 • لایت فارکس

حساب های معاملاتی ارائه شده در بروکر لایت فارکس، از تنوع خوبی برخوردار بوده و پاسخگوی نیاز کاربران مبتدی و حرفه ای بازار است. انواع حساب های لایت فارکس عبارتند از:

 1. حساب ECN
 2. حساب سنتی
 3. حساب کلاسیک

مقایسه حداقل مقدار لوریج در آلپاری و لایت فارکس

یکی از جذابیت های معامله در بازار فارکس، استفاده از اهرم یا لوریج است. تریدرها با استفاده از این ابزار، می توانند بیش تر از میزان واقعی سرمایه خود، وارد معامله شوند. به عنوان مثال، اگر سرمایه شما، 100 دلار باشد، با انتخاب لوریج 100، می توانید با 10000 دلار وارد معامله شوید. از این رو، معمولاً حداکثر میزان لوریج ارائه شده در کارگزاری برای برخی از معامله گران حرفه ای اهمیت زیادی دارد.

 • لوریج در آلپاری: بالاترین مقدار لوریج 3000
 • لوریج در لایت فارکس: بالاترین مقدار لوریج 1000

حداقل مقدار واریز برای افتتاح حساب

حداقل مقدار واریز برای افتتاح حساب در بروکرهای مختلف، بسته به نوع حساب معاملاتی متفاوت است. معمولاً حساب هایی که واریزی کم تری دارند، برای شروع کار کاربران مبتدی، گزینه مناسب تری هستند.

 • آلپاری

 1. افتتاح حساب واقعی آلپاری: 1 دلار
 2. افتتاح حساب سنتی آلپاری: 1 دلار
 3. افتتاح حساب ECN آلپاری: 300 دلار
 4. افتتاح حساب Pro ECN آلپاری: 500 دلار
 5. افتتاح حساب استاندارد متاتریدر 4: 20 دلار
 6. افتتاح حساب استاندارد متاتریدر 5: 100 دلار
 • لایت فارکس

 1. افتتاح حساب ECN لایت فارکس: 50 دلار
 2. افتتاح حساب سنتی لایت فارکس: 10 دلار
 3. افتتاح حساب کلاسیک لایت فارکس: 50 دلار

حداقل مقدار واریز برای افتتاح حساب

مقایسه روش های واریز و برداشت در آلپاری و لایت فارکس

برای شروع معامله در بازار فارکس، باید حساب خود را از طریق یکی از ارزهای پشتیبانی شده در بروکر، شارژ کنید. اکثر بروکرها از واریز و برداشت دلاری و یورویی پشتیبانی می کنند؛ اما برخی از بروکرهای پرطرفدار و پرمشتری، با پشتیبانی از واریز و برداشت ارز دیجیتال یا حتی واریز و برداشت ریالی، کار را برای کاربران راحت تر می کنند.

 • آلپاری

در این بروکر، این امکان فراهم شده تا کاربران از طریق کیف پول های آنلاین و ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در آلپاری، حساب خود را شارژ کرده و یا برداشت انجام دهند. کیف پول های تاپچنج، وبمانی، پرفکت مانی و… در آلپاری در دسترس هستند.

 • لایت فارکس

صرافی لایت فارکس، مانند صرافی آمارکتس، امکانی را فراهم کرده تا کاربران ایرانی بتوانند واریز و برداشت خود را به صورت ریالی انجام دهند. به این ترتیب، کاربران ایرانی می توانند به راحتی از طریق این صرافی وارد بازار شده و خریدوفروش انجام دهند.

به طور کلی، روش های واریز و برداشت در لایت فارکس عبارتند از:

 • کریپتوکارنسی
 • کارت بانکی: واریز ریالی
 • سیستم های الکترونیکی: کیف پول های تاپچنج، وبمانی، پرفکت مانی و…

مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس از نظر میزان برداشت

مقایسه آلپاری و لایت فارکس از نظر میزان اسپرد

در معاملات فارکس، به اختلافی که بین قیمت پیشنهادی فروش و قیمت درخواستی خرید در هر جفت ارز معاملاتی وجود دارد، اسپرد می گویند. هر چه میزان اسپرد دریافتی توسط کارگزاری کم تر باشد، این کارگزاری گزینه بهتری برای معامله خواهد بود.

 • آلپاری

همانطورکه اشاره کردیم، در بروکر آلپاری، حساب های متنوعی در اختیار کاربران قرار دارد. میزان اسپرد آلپاری، براساس نوع حساب معاملاتی متغیر است. در حساب استاندارد بروکر آلپاری، برای طلا حدود 50 پیپ و برای جفت ارزهای معاملاتی، حدود 1.7 پیپ اسپرد دریافت شده و کارمزد دریافتی این حساب نیز صفر خواهد بود.

در مقابل، بروکر آلپاری از کاربران حساب های ECN و Pro ECN، هیچ اسپردی دریافت نمی کند؛ اما کاربران این دو حساب، به ازای هر لات، موظف به پرداخت 6 دلار کمیسیون هستند.

 • لایت فارکس

در بروکر لایت فارکس نیز مانند آلپاری، میزان اسپرد حساب های معاملاتی مختلف، متفاوت است. در حساب کلاسیک، اسپرد به صورت شناور و از 1.8 پیپ شروع می شود.

در حساب ECN نیز، اسپرد به صورت شناور و از صفر پیپ محاسبه می شود.

«به یاد داشته باشید که در این بروکر، به ازای هر لات برای جفت ارزهای اصلی، 10 دلار کمیسیون دریافت می شود.»

جدول مقایسه بروکر آلپاری و لایت فارکس

مشخصات بروکر بروکر آلپاری بروکر لایت فارکس
نام رسمی Alpari Liteforex
سال راه اندازی 1998 2005
دفتر مرکزی قبرس جزایر مارشال
سازمان رگولاتور FSC Mauritius, FSASVG Marshal Islands – CySEC
پشتیبانی از ایرانیان دارد دارد
احراز هویت ایرانیان دارد دارد
انواع حساب 6 نوع 3 نوع
حداقل سپرده 1 دلار 10 دلار
کمترین کمیسیون 3 دلار به ازای هر لات 10 دلار به ازای هر لات
حداقل اسپرد شناور از 0.4 پیپ شناور از 1.8 پیپ
حداکثر اهرم 1:3000 1:1000
روش واریز و برداشت ارزهای دیجیتال، تاپ چنج، تتر، پرفکت مانی و… ارزهای دیجیتال، تاپ چنج، تتر، پرفکت مانی و…
واریز و برداشت ریالی ندارد دارد
پشتیبانی از حساب سنتی داد دارد
پشتیبانی از حساب اسلامی (بدون سواپ) دارد

دارد

ارائه حساب دمو دارد دارد
سرویس باینری آپشن دارد دارد
پشتیبانی از معاملات ارزهای دیجیتال دارد دارد
سرویس کپی تریدینگ دارد دارد
ارائه اپلیکیشن موبایلی دارد LiteFinancemobile trading
پشتیبانی از زبان فارسی دارد دارد
کیفیت سیستم پشتیبانی بسیار خوب عالی
پلتفرم معاملاتی MT4 و MT5 MT4 و MT5
ساعت کاری 24 ساعت در 5 روز هفته 24 ساعت در 7 روز هفته
محتوای آموزشی دارد دارد
پاداش سپرده گذاری دارد دارد

 

 

ادامه مطلب
بهترین بروکرهای باینری آپشن برای معامله‌گران ایرانی
بهترین بروکرهای باینری آپشن برای معامله‌گران...

از آنجا که بروکرهای باینری آپشن در مقایسه با گزینه های مشابه دردسترس و راحت تر هستند، بسیاری از معامله گران از بروکرهای باینری آپشن برای معاملات خود استفاده می کند، اما به دلیل وجود گزینه های متعدد افراد به دنبال یافتن بهترین بروکر باینری آپشن هستند تا بتوانند در محیط معاملاتی بهتر سفارش های خرید و فروش خود را ثبت کنند.

با این حال با وجود شفافیت ظاهری در مدیریت بروکرهای باینری آپشن برخی از آن ها تا حدودی خطرناک و غیرمطمئن هستند؛ برای مثال بسیاری از بروکرهای باینری آپشن به خوبی تنظیم نشده و آشکارا نوعی کلاه برداری هستند. این موضوع سبب شده است لیستی از بهترین بروکرهای باینری آپشن تهیه کنیم که در ادامه این مطلب آورده شده است.

باینری آپشن چیست؟

باینری آپشن یا binary option یک محصول مالی ساده، سریع و قابل فهم برای تجارت آنلاین است. باینری در لغت به معنای صفر و یک است؛ یعنی معامله گران پیش از اتمام معامله با دو حالت روبه رو هستند؛ یا سود می کنند یا ضرر. درواقع در باینری آپشن به سرمایه گذاران این امکان داده شده است تا بتوانند درباره افزایش یا کاهش ارزش آینده یک دارایی حدس بزنند.

به این ترتیب معامله گرانی که درباره روند قیمت یک سهام خاص پیش بینی درستی انجام داده باشند، سود دریافت می کنند و در مقابل درصورت پیش بینی نادرست متحمل ضرر خواهند شد. در باینری آپشن به افراد امکان موضع گیری در یک موقعیت امن داده نمی شود؛ بنابراین نتیجه معامله برای معامله گران یا کسب سود یا به طورکلی از دست رفتن معامله است.

ملاک های مهم برای انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن

مهم ترین نکته ای که باید هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن به آن توجه داشته باشیم این است که آیا بروکر مورد نظر را سازمان های مربوط نظارت می کنند یا خیر. بروکرهایی که تحت نظارت سازمان های رگولاسیون قرار دارند باید الزامات مورد نظر سازمان رگوله را فراهم کنند.

درنهایت وجود این الزامات سبب افزایش امنیت دارایی کاربران و ثبات مالی بروکر خواهد شد. علاوه بر این بروکرهای رگوله شده مطمئن تر از سایر بروکرها هستند. سایر نکات مهم برای انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن عبارت اند از:

 • رابط کاربری پلتفرم معاملاتی
 • سرعت پلتفرم در انجام معاملات
 • ارائه رایگان ابزارهای معاملاتی، اندیکاتورها و اسیلاتورها
 • ارائه روش های واریز و برداشت متنوع
 • حداقل واریزی منطقی
 • بازده معاملات
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • ارائه ویژگی کپی تریدینگ
 • سیگنال های باینری آپشن
 • ارائه نمادهای معاملاتی متنوع و متعدد
 • بونوس و مسابقات باینری آپشن

ملاک های مهم برای انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن

بررسی اعتبار بروکرهای باینری آپشن

هنگام بررسی اعتبار بروکرهای باینری آپشن به رگوله بودن بروکر، سابقه فعالیت و نظر کاربران توجه می کنیم. با این حال باید هنگام بررسی اعتبار بروکرهای باینری آپشن به این نکته توجه داشته باشیم که این نوع معاملات در بسیاری از کشورها با محدودیت مواجه بوده و نمی توان انتظار رگوله های متعدد را داشت. بروکرهایی که با سازمان های زیر رگوله شده باشند به معامله گران ایرانی خدمات ارائه می دهند:

 • IFMMRRC: مرکز تنظیم روابط بازار مالی بین المللی
 • Finacom: کمسیون مالی بین المللی؛ این سازمان وظیفه حل اختلاف و مشکلات در سطح بین المللی را دارد.
 • FSASVG: رگوله کشور سن وینسنت و گرانادین

ویژگی های پلتفرم های معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن

ویژگی مهمی که تمام معامله گران از پلتفرم های معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن انتظار دارند، سرعت بالا در انجام دستورات معاملات است؛ چراکه در انجام این نوع معاملات به تعویق افتادن دستورات معاملات می تواند به ضرر معامله گر تمام شود.

از طرفی امروزه بسیاری از افراد تمام کارهای خود را با گوشی موبایل انجام می دهند. از آنجا که این روش معاملاتی بسیار ساده و سریع است، بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند از گوشی موبایل خود برای ثبت معامله استفاده کنند؛ بنابراین داشتن اپلیکیشن اختصاصی می تواند یک ویژگی بسیار مهم محسوب شود.

ویژگی های پلتفرم های معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن

روش های واریز و برداشت در بروکرهای باینری آپشن

توجه به روش های واریز و برداشت در بروکرهای معاملاتی موضوعی بسیار مهم است. به دلیل محدودیت های موجود این موضوع برای کاربران ایرانی می تواند حساس تر هم باشد؛ چراکه در بسیاری از سیستم های واریز و برداشت از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی شود.

کیف پول های آنلاین مانند وب مانی، پرفکت مانی و تاپ چنج می توانند گزینه مناسبی برای کاربران ایرانی باشند. همچنین در برخی بروکرها از کیف پول های دیجیتالی برای واریز بیت کوین، تتر و اتریوم نیز پشتیبانی می شود.

بنابراین هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن باید به این نکته هم توجه داشته باشید. موضوع دیگری که می تواند به کاهش هزینه های معاملاتی شما کمک کند، انتخاب بروکری است که کارمزد واریز و برداشت دریافت نکند.

حداکثر بازده یا سود معاملات باینری آپشن

همان طور که اشاره شد، در معاملات باینری آپشن دو حالت صفر و صدی وجود دارد؛ یعنی یا معامله گر سود می کند یا به طورکلی مبلغ معامله را از دست می دهد. از آنجا که حد وسطی در این معاملات وجود ندارد مهم ترین نیاز معامله گران کسب بازده بیشتر خواهد بود. عوامل زیر در میزان بازده یا سود معامله نقش بسیار مهمی دارند:

 • نوع نماد معاملاتی
 • تایم فریم معامله
 • روش معامله
 • شرایط بازار

حداکثر بازده یا سود معاملات باینری آپشن

پشتیبانی در بروکرهای باینری آپشن

معاملات باینری آپشن یکی از جدیدترین روش های معاملاتی هستند. از آنجا که این روش در مقایسه با معاملات اهرم دار ساده تر است با استقبال بالاتری در میان معامله گران مواجه شده است. جدید بودن این روش سبب شده تا افراد به پشتیبانی بیشتری نیاز پیدا کنند.

وجود پشتیبانی سریع، 24 ساعته و در تمام روزهای هفته در کنار پشتیبانی به زبان فارسی می تواند عاملی مهم در انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن باشد.

کپی تریدینگ، سوشال تریدینگ و سیگنال های باینری آپشن

پشتیبانی از سیستم کپی تریدینگ مزیتی مهم برای بروکرهاست؛ چراکه این ویژگی به کاربران مبتدی کمک می کند از سیگنال های معاملاتی افراد حرفه ای بهره مند شوند. بسیاری از بروکرهای حرفه ای و معتبر مانند بروکر پاکت آپشن از سیستم کپی تریدینگ پشتیبانی می کنند.

علاوه بر کپی تریدینگ، در برخی بروکرها ربات های باینری آپشن به صورت رایگان در اختیار معامله گران قرار می گیرد. وجود این امکانات سرمایه گذاری را برای معامله گران مبتدی تسهیل می کند.

کپی تریدینگ، سوشال تریدینگ و سیگنال های باینری آپشن

نمادهای معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن

پشتیبانی از نمادهای معاملاتی متنوع در بروکرهای باینری آپشن به معامله گران کمک می کند گزینه های بیشتری برای انجام معامله داشته باشند. به این ترتیب بسیاری از معامله گران هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن به این موضوع توجه ویژه ای دارند.

برخی بروکرها در پلتفرم باینری آپشن خود در کنار ارائه نمادهای معاملاتی متنوع، از شاخص های مهم بازارهای مالی همچون شاخص داو جونز Dow Jones نیز پشتیبانی می کنند.

بونوس ها و مسابقات باینری آپشن

ارائه بونوس و برگزاری مسابقات باینری آپشن از اقداماتی هستند که بروکرها برای افزایش جذابیت پلتفرم های باینری آپشن خود از آن ها استفاده می کنند. وجود بونوس باینری آپشن به معامله گران کمک می کند از این طریق درآمدزایی داشته باشند و سود بیشتری کسب کنند.

در برخی بروکرها مسابقات باینری آپشن به صورت دوره ای برگزار می شود. در بعضی بروکرها شرکت در مسابقات رایگان و در گروهی دیگر به با پرداخت هزینه اندک امکان پذیر است. معمولاً مسابقات باینری آپشن در بروکرها به صورت زیر برگزار می شود:

 • مناسبتی: این مسابقات در روزهای خاص مانند کریسمس یا سالگرد تأسیس بروکر برگزار می شوند.
 • جایزه بزرگ: در پایان این مسابقات جوایز بسیار ارزشمندی به برندگان اهدا می شود. این مسابقات سالانه یا چند سال یک بار برگزار می شوند.
 • روزانه: در تعدادی از بروکرها روزانه یک مسابقه برگزار می شود.
 • ساعتی: فقط در بروکرهای باینری آپشن که معامله گران زیادی داشته باشند، شاهد برگزاری مسابقات ساعتی هستیم.
 • هفتگی: در مسابقات هفتگی شرکت کنندگان به مدت یک هفته با یکدیگر رقابت می کنند.
 • ماهانه: در این نوع از مسابقات رقابت شرکت کنندگان تا 30 روز طول می کشد. همچنین برندگان جوایز ارزشمندی دریافت خواهند کرد.
 • مخصوص روزهای تعطیل: در مسابقات مخصوص روزهای تعطیل، شرکت کنندگان تنها امکان معامله با نمادهای OTC را دارند.

سابقه و نظرات کاربران در مورد بروکرهای باینری آپشن

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن به ما کمک می کند، سابقه فعالیت و نظرات کاربران است. هرچه یک بروکر سابقه فعالیت طولانی تری داشته باشد، در میان اکثر معامله گران شناخته شده تر بوده و راحت تر می توان به آن اعتماد کرد.

از طرف دیگر، بررسی نظرات سایر کاربران می تواند دید حقیقی و صادقانه تری به امکانات و ادعاهای مطرح شده توسط بروکر به شما بدهد.

حساب دموی باینری آپشن

حساب دمو یا حساب آزمایشی یکی از مزیت های اصلی هر بروکری به حساب می آید. برخی بروکرها امکانی را فراهم کرده اند تا در پنل های معاملاتی باینری آپشن نیز کاربران بتوانند از حساب دمو استفاده کنند. این موضوع کمک می کند افراد با محیط معاملاتی بروکر بهتر آشنا شده و بتوانند تایم فریم و اندیکاتورهای باینری آپشن را تست و بررسی کنند.

امکان افتتاح حساب باینری آپشن با کمترین سرمایه

به دلیل ارزش پایین ریال از دلار، بروکرهایی که حداقل واریز پایین تری داشته باشند گزینه مناسب تری برای کاربران ایرانی هستند. همچنین برخی معامله گران در ابتدا با واریز پول کمتر فقط قصد افتتاح حساب و تست کردن پلتفرم را دارند و پس از بررسی های بیشتر سرمایه اصلی را وارد حساب می کنند.

درنتیجه یکی دیگر از مواردی که هنگام افتتاح حساب باینری آپشن باید به آن توجه کنید، میزان سرمایه مورد نیاز برای افتتاح حساب است.

اندیکاتورهای پلتفرم معاملاتی بروکرهای فارکس

هرچه اندیکاتورهای ارائه شده در پلتفرم های بروکرهای باینری آپشن متنوع تر و کاربردی تر باشد، آن بروکر گزینه مناسب تری برای انتخاب است. به این ترتیب هنگام انتخاب بهترین بروکر باینری آپشن علاوه بر تمام موارد موجود در بالا باید به این نکته نیز توجه داشته باشید.

جدول مقایسه بهترین بروکرهای باینری آپشن

نام بروکر حداقل میزان واریز خدمات برای ایرانیان
آلپاری/ Alpari 1 دلار +
پاکت آپشن/ pocket option 5 دلار +
کوتکس/ QUOTEX 10 دلار +
الیمپ ترید/ olymp trade 10 دلار +

معرفی بهترین بروکر باینری آپشن

برای موفقیت و ماندگاری در بازارهای مالی علاوه بر دانش معاملاتی و داشتن استراتژی سرمایه گذاری، به یک پلتفرم معاملاتی مناسب و امن نیز نیاز است. بروکرها به عنوان واسطه میان خریداران و فروشندگان، سرمایه آن ها را در اختیار داشته و محیطی برای انجام معامله ایجاد می کند.

بنابراین امنیت پلتفرم، حفظ اطلاعات هویتی کاربران، واریز و برداشت سریع و امن در یک بروکر بسیار حائز اهمیت است. در لیست زیر به معرفی و بررسی بهترین بروکر باینری آپشن می پردازیم.

بروکر باینری آلپاری | Alpari

بروکر باینری آلپاری یکی از معتبرترین بروکرهای باینری آپشن است که در سال های اخیر محبوبیت بالایی در میان معامله گران به دست آورده است. باینری آلپاری از سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرده و از آن زمان تاکنون به کاربران ایرانی نیز خدمات ارائه می دهد. این بروکر دارای رگوله کمیسیون خدمات مالی جمهوری مائورتیوس (FSC) بوده و امنیت بالایی دارد.

ویژگی های باینری آلپاری | Alpari

 • امکان استفاده کاربران ایرانی
 • واریز و برداشت با انواع کیف پول های آنلاین مانند وبمانی
 • پشتیبانی از بیش از 250 دارایی مختلف
 • امکان شروع کار با آلپاری تنها با واریز 1 دلار
 • امکان واریز و برداشت ریالی از طریق تاپ چنج
 • وجود حساب های دیگر برای بازار فارکس
 • ارائه بونوس های متنوع به کاربران
 • ارائه ظاهری ساده و قابل فهم
 • امکانات محدود و نبود اندیکاتورهای متنوع
 • محبوبیت بالا در میان معامله گران
 • اعتبار بالا در حوزه بروکرها
 • پشتیبانی از زبان فارسی در سایت
 • ارائه اپلیکیشن اختصاصی برای انجام معاملات باینری آپشن
 • نبود کپی تریدینگ در پلتفرم باینری آپشن
 • سرعت کم در انجام معاملات باینری آپشن
 • محدود بودن ابزارهای معاملاتی در باینری آپشن

بروکر باینری آلپاری | Alpari

بروکر کوتکس | Quotex

کوتکس یک بروکر تازه تأسیس محسوب می شود که فعالیت خود را از سال 2019 آغاز کرده است. این بروکر را می توان یکی از بروکرهای مطمئن باینری آپشن معرفی کرد. بروکر کوتکس در سیشل ثبت شده و متعلق به شرکت Awesimw LTD است، این شرکت نیز در عضویت IFMRRC قرار دارد.

ویژگی های بروکر کوتکس |Quotex

 • فراهم بودن امکان معامله در اوراق بهادار، جفت ارزهای فارکس، کامودیتی ها و شاخص های مهم
 • ارتباط با تیم پشتیبانی بروکر به زبان فارسی
 • حداقل سرمایه 10 دلار برای شروع
 • واریز و برداشت سریع
 • واریز و برداشت به صورت دلار، یورو، پوند و بیت کوین
 • واریز و برداشت از طریق کیف پول های آنلاین مانند وبمانی و…
 • دریافت نکردن کارمزد هنگام واریز و برداشت
 • ارائه بونوس به کاربران
 • پشتیبانی از امکانات مناسب
 • ارائه رایگان 400 ابزار معاملاتی
 • نیاز به استفاده از VPN هنگام ورود به بروکر

بروکر کوتکس | Quotex

بروکر باینری گرند کپیتال | Grand Capital

بروکر باینری گرند کپیتال فعالیت خود را از سال 2006 آغاز کرده و توسط کمیسیون مالی FSC رگوله شده است. گزینه معاملات باینری به تازگی به این بروکر اضافه شده و کاربران می توانند برای شروع ترید از 50 نماد معاملاتی موجود در این بروکر، استفاده کنند.

ویژگی های بروکر باینری گرند کپیتال | Grand Capital

 • محدود بودن تعداد دارایی های قابل معامله
 • ارتباط راحت با تیم پشتیبانی به زبان فارسی
 • حداقل واریزی در این بروکر 10 دلار است.
 • شارژ حساب از طریق کیف پول های آنلاین مانند وبمانی، پرفکت مانی و…
 • شارژ حساب از طریق کیف پول های دیجیتالی و واریز بیت کوین و اتریوم
 • امکان واریز و برداشت به صورت ریالی
 • واریز دارایی بدون پرداخت کارمزد
 • ارائه بونوس به کاربران

بروکر باینری گرند کپیتال | Grand Capital

بروکر باینری اکسپرت آپشن | Expert Option

این بروکر فعالیت خود را از 9 سال پیش یعنی سال 2014 آغاز کرده و از طرف سازمان های VFSV و FMRCC رگوله شده است. مشتریان می توانند متناسب با نیاز خود از حساب های متنوع موجود در این بروکر استفاده کنند.

 • حساب میکرو: امکان دسترسی به آموزش های اکسپرت آپشن را به کاربران می دهد و برای معامله گران مبتدی مناسب است. در این نوع حساب تا حداکثر 10 دلار می توانید وارد معامله شوید.
 • حساب بیسیک: این نوع حساب امکانات مشابه با حساب میکرو دارد و تا حداکثر 25 دلار می توانید وارد معامله شوید.
 • حساب سیلور: در این نوع حساب کاربر می تواند هم زمان حداکثر تا 15 معامله را انجام دهد. این حساب یک مدیر شخصی دارد و به شما این امکان را می دهد تا به گزارش بررسی بازار روز دسترسی داشته باشید. در حساب سیلور می توانید تا حداکثر 250 دلار وارد معامله شوید.
 • حساب گلد: یکی دیگر از انواع حساب های موجود در بروکر باینری اکسپرت آپشن، حساب گلد است. در این نوع حساب برداشت در اولویت بیشتری است و کاربران می توانند تا حداکثر 1000 دلار از دارایی خود را وارد معامله کنند.
 • حساب تیتانیوم: در این نوع حساب معامله گران می توانند تا حداکثر 2000 دلار از دارایی خود را وارد معامله کنند. همچنین بدون محدودیت معاملات باز داشته باشد.
 • حساب Exclusive: در این نوع حساب، یکی از مدیران ارشد بروکر باینری اکسپرت آپشن مدیر حساب شما خواهد بود. در حساب Exclusive نه تنها می توانید تا 5000 دلار از سرمایه خود را وارد معامله کنید، بلکه بخش استراتژی های معاملاتی این بروکر نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ویژگی های بروکر باینری اکسپرت آپشن | Expert Option

 • پشتیبانی از 50 نوع دارایی مختلف
 • متناسب با نوع حساب میزان حداقل واریزی نیز متغیر است.
 • واریز و برداشت توسط کیف پول های آنلاین مانند وبمانی و…
 • نیاز به احراز هویت قبل از برداشت دارایی
 • دریافت نکردن کارمزد هنگام واریز و برداشت وجه
 • ارائه بونوس به کاربران

بروکر باینری پاکت آپشن | Pocket Option

پاکت آپشن یکی دیگر از بروکرهایی است که در لیست بهترین بروکر باینری آپشن قرار می گیرد. پاکت آپشن از سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرده و ازاین رو یک بروکر تازه کار به حساب می آید.

این بروکر با نام Gembell Limited در جمهوری مارشال آیلند ثبت شده و توسط سازمان IFMRRC رگوله شده است. در بروکر باینری پاکت آپشن از حساب های متنوعی پشتیبانی می شود که هرکدام از آن ها ویژگی ها و امکانات متنوعی دارند.

ویژگی های بروکر باینری پاکت آپشن | Pocket Option

 • پشتیبانی از حساب های متنوع
 • پشتیبانی از 150 نوع دارایی مختلف
 • حداقل سرمایه 50 دلار برای شروع معامله
 • حداقل میزان واریزی برابر با 5 دلار
 • شارژ حساب از طریق کیف پول های آنلاین مانند وبمانی و…
 • شارژ حساب از طریق کیف پول های دیجیتالی
 • واریز ارز فیات و ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین، ریپل، اتریوم و دوج کوین
 • بیمه کردن 20 درصد از سپرده اولیه کاربر در حساب برنز و حساب های بالاتر از آن
 • مناسب برای کاربران ایران
 • کسب درآمد از طریق مسابقات هفتگی، روزانه و ماهانه
 • ارائه ربات های معاملاتی رایگان
 • ارائه اپلیکیشن اختصاصی گوشی موبایل
 • پشتیبانی از زبان فارسی در سایت

بروکر باینری پاکت آپشن | Pocket Option

بروکر الیمپ ترید | Olymp Trade

بروکر الیمپ ترید در سال 2016 فعالیت خود را در حوزه معاملات آنلاین آغاز کرده است. این بروکر از اولین پلتفرم هایی است که از روش معاملاتی باینری آپشن پشتیبانی کرده اند. بروکر الیمپ ترید توسط سازمان های Finacom و FSASVG رگوله شده است.

ویژگی های بروکر الیمپ ترید | Olymp Trade

 • شناخته شده بودن در میان معامله گران ایرانی
 • تنوع بالای اندیکاتورها و ابزارهای معاملاتی
 • مناسب معامله گران حرفه ای و مبتدی
 • ارائه بونوس های متنوع به کاربران
 • ارائه سایت جداگانه برای کاربران ایرانی
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امکان انجام معاملات بدون نیاز به احراز هویت
 • ارائه نکردن ویژگی کپی تریدینگ
 • پشتیبانی از کیف پول های آنلاین

بروکر الیمپ ترید | Olymp Trade

بروکر کوتکس | Quotex

بروکر کوتکس در سال 2019 تأسیس شده و یکی دیگر از بروکرهایی است که به کاربران خود امکان معامله باینری آپشن و دیجیتال را می دهد. این بروکر متعلق به Awesomo LTD بوده و خود این شرکت آن را اداره می کند. شرکت Awesomo LTD در سیشل ثبت شده و به عضویت مرکز بین المللی تنظیم روابط بازار مالی (IFMRRC) درآمده است.

ویژگی های بروکر کوتکس | Quotex

 • سرعت بالای پلتفرم
 • ارائه اندیکاتور و اسیلاتورهای متنوع
 • بالا بردن دقت معاملات با ادغام سیگنال رایگان معاملاتی کوتکس و اندیکاتورهای مورد نیاز معامله گر
 • پشتیبانی از معامله گران ایرانی
 • داشتن نمایندگی رسمی ایرانی
 • حداقل واریزی 10 دلار
 • رابط کاربری مناسب
 • پشتیبانی فارسی به صورت 24 ساعته
 • سرعت بالا در واریز
 • پشتیبانی از کیف پول های آنلاین
 • نبود تنوع در معاملات باینری آپشن
 • نبود کپی تریدینگ
 • نبود رگوله

ادامه مطلب
ورود به بروکر ارانته | آموزش کامل ثبت نام و بررسی Errante
ورود به بروکر ارانته | آموزش...

بروکر ارانته یک کارگزاری رگوله شده و مستقر در کشور قبرس است و امکان انجام معاملات فارکس، سهام، شاخص ها و ارزهای دیجیتال و کالاها را با نرخ رقابتی به کاربران می دهد. ارانته در سال 2018 به عنوان کارگزاری آنلاین فعالیت خود را آغاز کرده و از سال 2021 نیز خدمات خود را به روی کاربران ایرانی باز کرده و وارد بازار مالی ایران شده است.

با وجود اعمال محدودیت های بین المللی درباره معامله گران ایرانی، ارانته همچنان اجازه ثبت نام و فعالیت کاربران ساکن ایران را می دهد. علاوه بر این، پشتیبانی فارسی از کاربران فارسی زبان این بروکر را به گزینه ای مناسب تبدیل کرده است. در ادامه این مطلب به بررسی کامل کارگزاری ارانته می پردازیم.

بررسی بروکر ارانته

Errante با هدف آسان کردن معاملات و ایجاد محیطی امن پا به عرصه کارگزاری های آنلاین گذاشت. این مجموعه مالک سه شرکت دیگر به نام های Errante Securities Ltd، Errante Trading LLC و Notely Trading Limited است.

هریک از این سه شرکت تحت نظارت سازمان های رگوله مختلف قرار گرفته اند. قوانین هریک از این سازمان ها اجازه خدمات دهی به برخی مناطق جغرافیایی را به بروکر نمی دهد؛ از این رو کاربران ایرانی فقط در دو شرکت Errante Securities Ltd و Errante Trading LLC امکان افتتاح حساب را دارند. در کارگزاری Errante چهار نوع حساب و 200 نماد معاملاتی مختلف در دسترس کاربران قرار گرفته است.

بررسی بروکر ارانته

جدول معرفی بروکر ارانته

ویژگی های ارانته وضعیت ارانته
تاریخ تأسیس 2018
دفتر مرکزی قبرس
تلفن تماس ۰۰۳۵۷۲۵۲۵۳۳۰۰
ایمیل [email protected]
اسپرد بسیار پایین
سابقه بسیار خوب
روش های واریز و برداشت ریالی، پرفکت مانی، بیت کوین، تتر، ریپل، اتریوم
تراکنش ریالی ویشارژ
تعداد حساب های پشتیبانی شده 4 نوع حساب
کپی تریدینگ دارد
وضعیت رگوله شدن +
سازمان ریگولاتوری FSA, CySec
پشتیبانی از کاربران ایرانی دارد
پشتیبانی به زبان فارسی دارد
پشتیبان تلگرام دارد (https://t.me/Errante_Persian_Support)
پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 – تحت وب – اندروید – iOS، cTrader, Webtrader
حساب اسلامی دارد
حداقل واریزی 50 دلار
حداکثر لوریج 1:500
نمادهای معاملاتی بیش از ۵۰ نماد معاملاتی
اجازه اسکالپ دارد

 

اعتبار بروکر ارانته و رگوله های آن

یکی از موارد بسیار مهمی که در انتخاب یک بروکر معتبر و مطمئن باید به آن توجه شود، رگوله و تحت نظارت بودن کارگزاری است. رگولاتورها نهادهای وابسته به دولت ها هستند که با هدف نظارت و بررسی بروکرها و صرافی ها تأسیس شده اند. همچنین به کارگزاری هایی که موفق به دریافت مجوزهای نهادهای نظارتی مالی شده باشند، بروکر رگوله می گویند.

وجود نظارت سازمان های رگولاتور سبب شده است بروکرهای رگوله در برابر ارائه پلتفرم معاملاتی استاندارد و برقراری امنیت حساب کاربران مسئول باشند. همه این موارد ضرورت ثبت نام و فعالیت در کارگزاری های رگوله را بیش از پیش مشخص می کند.

براساس ادعای سایت بروکر ارانته، این کارگزاری را سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) تحت شماره مجوز [SD038] تنظیم کرده است. علاوه بر این سازمان، کاربران اروپایی این کارگزاری نیز تحت نظارت سازمان معتبر CySec خدمات دریافت می کنند.

بیمه حساب ها تا سقف 1 میلیون یورو در بروکر ارانته

در کنار نظارت سازمان های رگولاتور، فاکتورهای دیگری وجود دارند که به افزایش امنیت حساب کاربران کمک می کنند. بیمه حساب کاربران یکی از مهم ترین مواردی است که از جانب بروکرهای معتبر استفاده می شود. برنامه بیمه بروکر Errante، دارایی کاربران را به کمک یکی از معتبرترین شرکت های بیمه انگلستان یعنی Lloyd’s بیمه می کند. در این برنامه بدون دریافت هزینه اضافی و تنها با هدف محافظت از وجوه مشتریان حساب کاربران تا سقف 1 یورو پوشش داده می شود.

اعتبار بروکر ارانته و رگوله های آن

سایت بروکر ارانته

یکی دیگر از مواردی که هنگام بررسی بروکر ارانته باید مورد توجه قرار گیرد، وب سایت این کارگزاری است. سرعت بالا، سادگی و در دسترس بودن ابزارها فاکتورهایی هستند که به بهبود تجربه کاربری معامله گران کمک می کنند. براساس نظر کاربران در طراحی سایت این کارگزاری تمام این موارد رعایت شده و شاهد ارائه رابط کاربری مناسبی هستیم.

انواع حساب در کارگزاری ارانته

همان طور که در قسمت های قبل گفته شد، در کارگزاری ارانته 4 نوع حساب معاملاتی مختلف طراحی شده است. حداقل میزان واریزی و اسپرد، مهم ترین تفاوت های انواع حساب های ارانته با یکدیگر هستند. در جدول زیر انواع حساب در بروکر ارانته بررسی شده است.

نام حساب ارانته حداقل میزان واریزی اولیه شروع اسپرد کمیسیون در لات
ECN Standard 50 دلار 1 پیپ
ECN Premium 1000 دلار 0.7 پیپ
ECN VIP 5000 دلار 0.2 پیپ 3 دلار
Tailor Made 15000 0.0 پیپ 2 دلار

 

مقایسه انواع حساب ارانته

در جدول زیر چهار حساب Standrad، Premium، VIP و Tailor Made از نظر مهم ترین امکانات با یکدیگر مقایسه شده اند.

نوع حساب Standard Premium VIP Tailor Made
واریز اولیه 50 دلار 1000 دلار 5000 دلار 15000 دلار
لوریج 1:500 1:500 1:500 1:500
پاداش واریز حداکثر 30 درصد حداکثر 30 درصد حداکثر 30 درصد حداکثر 30 درصد
اسپرد از 1.0 پیپ از 0.7 پیپ از 0.2 پیپ از 0.0 پیپ
کمیسیون ندارد ندارد دارد دارد
استاپ اوت لول 20 درصد 20 درصد 20 درصد توافقی
ارز پایه حساب دلار و یورو دلار و یورو دلار و یورو دلار و یورو
حساب اسلامی دارد دارد دارد دارد

اسپردها در بروکر ارانته

در ابتدا بهتر است به طور خلاصه با این مفهوم آشنا شویم. درواقع اختلاف بین قیمت پیشنهاد فروش و قیمت درخواست خرید در هر جفت ارز معاملاتی را اسپرد می گویند. در چهار نوع حساب معاملاتی موجود در بروکر ارانته اسپردهای مختلفی در نظر گرفته شده است؛ با این حال این کارگزاری در میان سایر کارگزاری هایی که فعالیت کاربران ایرانی را مجاز می دانند، کمترین میزان اسپرد را دارد.

 

نوع دارایی میانگین اسپرد
جفت ارز EUR/USD 1.10 پیپ
جفت ارز GBP/USD 1.45 پیپ
جفت ارز USD/JPY 1.38 پیپ
جفت ارز USD/CHF 1.52 پیپ
طلا 25 پیپ
بیت کوین 33 دلار

 

جدول مقایسه اسپرد در انواع حساب ارانته

در قسمت های قبل سطح شروع اسپرد در هریک از چهار نوع حساب معاملاتی ارانته بررسی شد، اما قصد داریم در جدول زیر میزان اسپرد هریک از این حساب ها را براساس نوع نماد بررسی کنیم.

نماد معاملاتی حساب Standard حساب Premium حساب VIP
EUR/USD 1.1 پیپ 0.9 پیپ 0.4 پیپ

3 دلار کمیسیون

GBP/USD 1.4 پیپ 1.0 پیپ 0.6 پیپ

3 دلار کمیسیون

USD/JPY 1.4 پیپ 1.0 پیپ 0.5 پیپ

3 دلار کمیسیون

AUD/USD 1.8 پیپ 1.6 پیپ 0.9 پیپ

3 دلار کمیسیون

USD/CHF 1.6 پیپ 1.6 پیپ 1.0 پیپ

3 دلار کمیسیون

Gold 25 سنت 22.5 سنت 17 سنت

3 دلار کمیسیون

Bitcoin 33 دلار 33 دلار 33 دلار
داوجونز 2.6 پیپ 2.6 پیپ 2.4 پیپ

 

 

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر ارانته

حساب اسلامی یا اکانت هایی با سواپ رایگان، مخصوص مسلمانان و تمام افرادی است که می خواهند بدون ربا به معامله بپردازند. حساب های اسلامی در بروکرها در مقایسه با سایر حساب ها از قوانین متفاوتی پیروی می کنند که مهم ترین آن ها حذف بهره شبانه یا سواپ است.

به این ترتیب کاربرانی که از حساب اسلامی بروکر استفاده می کنند، از پرداخت سود شبانه و سواپ معاف می شوند. در بسیاری از بروکرها حساب های اسلامی در برخی انواع حساب ها ارائه شده و با محدودیت هایی مواجه هستند؛ برای مثال محدودیت در نمادها و همچنین محدودیت در زمان باز بودن معاملات از مهم ترین محدودیت های حساب های اسلامی هستند.

در بروکر ارانته اوضاع کمی متفاوت است؛ چراکه در هر چهار نوع حساب های کارگزاری ارانته این امکان فراهم شده تا کاربر بتواند درخواست بدون سواپ شدن حساب را بدهد.

حساب اسلامی یا بدون سواپ در بروکر ارانته

حساب اسلامی در بروکر ارانته محدودیت معامله با نمادهای مختلف وجود نداشته و افراد می توانند با ارزهای دیجیتال، نفت، سهام و… معامله انجام دهند. با این حال محدودیت در مدت زمان باز بودن معاملات همچنان در ارانته نیز اعمال می شود.

به این ترتیب حساب های اسلامی ارانته تنها به مدت 7 شب بدون سواپ بوده و پس از آن سواپ اعمال می شود. این محدودیت برای جفت ارزهای فرعی و ارزهای دیجیتال به سه شب کاهش پیدا می کند.

حساب کپی تریدینگ بروکر ارانته

کپی تریدینگ یکی از امکانات جذابی است که در بروکرها و صرافی های آنلاین در اختیار کاربران قرار می گیرد. بروکر ارانته همواره در تلاش است تا در راستای بهبود امکانات خود، خدمات جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد. حساب کپی تریدینگ بروکر ارانته یکی از امکانات جذاب در این کارگزاری است.

به طورکلی حساب کپی تریدینگ به کاربران مبتدی و تازه وارد کمک می کند تا براساس نیازها و شرایط خود، استراتژی معاملاتی معامله گران حرفه ای را به صورت دستی یا اتوماتیک کپی کنند. همچنین معامله گران حرفه ای نیز می توانند از طریق به اشتراک گذاشتن استراتژی معاملاتی خود درآمد بیشتری از معامله کسب کنند.

حساب کپی تریدینگ بروکر ارانته

 مزیت حساب کپی تریدینگ بروکر ارانته

 • در این حساب معاملات براساس نوسانات کوچک و پرتکرار طراحی می شوند.
 • سیستم کپی تریدینگ ارانته سرعت بالایی دارد و این موضوع مانع از لغزش قیمت می شود.
 • در سیستم کپی تریدینگ روی جفت ارزها، رمز ارزها و سایر بازارهای پیچیده و پرنوسان تمرکز می شود.
 • در بروکر ارانته امکانی فراهم شده تا کاربر بتواند سیستم کپی تریدینگ ارانته را با حساب دمو آزمایش کند.

دارایی های قابل معامله در بروکر Errante

در کنار تمام مزایا و ویژگی های ارائه شده در بروکر ارانته می توان گفت این کارگزاری از نمادهای معاملاتی بسیار متنوع و محبوب پشتیبانی می کند.

نوع بازار نوع نماد حداکثر اهرم معاملاتی
فارکس 48 جفت ارز 1:500
فلزات طلا، نقره، پالادیوم و پلاتینیم 1:500
انرژی نفت وست تگزاس، نفت برنت و گاز طبیعی 1:100
کالاها کاکائو، قهوه، شکر، پنبه، کتان و مس
شاخص ها داوجونز، S&P 500، شاخص بورس ژاپن، آلمان، استرالیا و انگلستان 1:100
ارزهای دیجیتال 26 کوین مختلف همچون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل و بیت کوین کش 1:100
سهام شرکت ها 100 شرکت بزرگ دنیا همچون اپل، تسلا، آمازون، گوگل، بانک آمریکا و… 1:20

 

رمز ارزهای جدید در بروکر ارانته

این روزها تقاضا برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بسیار شدت گرفته و این بازار محبوبیت بالایی در میان معامله گران حرفه ای و مبتدی به دست آورده است. این موضوع سبب شده است بروکرهایی که پیش از این به طور خاص در بازارهای فارکس و سهام فعالیت داشتند، برای حفظ و افزایش رضایت مشتریان خود از معاملات ارزهای دیجیتال نیز پشتیبانی کنند.

بروکر ارانته نیز از این قاعده مستثنا نبوده و این صرافی تاکنون امکان خرید و فروش 26 کوین مختلف را فراهم کرده است. همچنین سطح کمیسیون معاملات رمز ارزی در کارگزاری ارانته در مقایسه با پلتفرم های رقیب قابل قبول است.

رمز ارزهای جدید در بروکر ارانته

پلتفرم های معاملاتی در بروکر ارانته

به نظر می رسد در مقایسه با سایر بروکرهایی که به کاربران ایرانی خدمات می دهند، بروکر ارانته چند مزیت مهم دارد. بی شک یکی از آن ها، ارائه پلتفرم های معاملاتی متنوع است. در بروکر ارانته علاوه بر دو پلتفرم معاملاتی رایج یعنی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 از یک پلتفرم معاملاتی دیگر به نام cTrader نیز پشتیبانی شده است.

پلتفرم معاملاتی cTrader از اوایل سال 2023 به بروکر ارانته اضافه شده و در میان معامله گران حرفه ای طرفداران خاص خود را دارد.

پشتیبانی بروکر ارانته

معمولاً هنگام استفاده از خدمات یک بروکر کاربران با چالش ها، مشکلات و سؤالاتی مواجه شوند. پلتفرم های معاملاتی همچون بروکرها و صرافی های آنلاین برای پاسخ گویی به این نیاز سیستم های پشتیبانی از مشتریان را راه اندازی کرده اند. از آنجا که بروکر ارانته به طور رسمی به کاربران ایرانی خدمات می دهد، در سیستم پشتیبانی از مشتریان خود از زبان فارسی نیز استفاده می کند. اگر در پروسه ثبت نام، شارژ و برداشت، تغییر IB و… به مشکل برخورد کردید، می توانید از طریق پشتیبانی فارسی زبان سؤالات خود را مطرح کنید

سیستم پشتیبانی از مشتریان کارگزاری ارانته به گونه ای طراحی شده تا کاربران بتوانند از طریق چت آنلاین در سایت، چت آنلاین در تلگرام، تماس تلفنی و ارسال ایمیل با کارشناسان پاسخ گوی ارانته ارتباط برقرار کنند. در حال حاضر پاسخ گویی فارسی در تیم پشتیبانی ارانته تنها در یک محدوده زمانی مشخص در دسترس است. به این ترتیب که چت آنلاین از سایت 10:30 تا 19 به وقت ایران و پشتیبانی تلگرام از 8 صبح تا 24 در دسترس است.

پشتیبانی بروکر ارانته

بونوس و پاداش شارژ حساب در بروکر ارانته

اصولاً در بروکرهای معاملاتی در مناسبت های مختلف بونوس و پاداش های متنوعی به کاربران اختصاص داده می شود. علاوه بر بونوس های مربوط به مناسبت های تقویمی مانند جشن کریسمس، عید نوروز، سالگرد افتتاح کارگزاری و… به صورت روزانه نیز ممکن است بونوس هایی به کاربران اعطا شود.

اولین واریز مشتری میزان بونوس بروکر ارانته
50 تا 500 دلار 15 درصد
501 تا 1.500 دلار 20 درصد
1.501 تا 3.000 دلار 25 درصد
3.001 تا 7000 دلار 30 درصد

 

ثبت نام بروکر ارانته

فعالیت در بروکر ارانته نیز درست مانند سایر پلتفرم های معاملاتی و کارگزاری ها نیاز به انجام مراحل ثبت نام و ساخت حساب کاربری دارد. از آنجا که سایت بروکر ارانته فیلر است، برای ورود به سایت و شروع مراحل ثبت نام ابتدا باید به VPN متصل شوید. پس از آن از طریق لینک https://myportal.errante.vn/fa/register/?lid=2630&pid=59531 وارد صفحه ثبت نام شده و مراحل زیر را طی کنید.

ثبت نام بروکر ارانته

 

 • با کلیک روی لینک بالا، وارد صفحه ای مشابه تصویر بالا خواهید شد.
 • هر یک از فیلدهای این صفحه را مطابق با توضیحات زیر پر کنید.
 • وارد کردن اطلاعات هویتی
 • می خواهم ثبت نام کنم با عنوان: گزینه شخصی را انتخاب کنید.
 • عنوان: در این قسمت جنسیت کاربر مدنظر است، MR برای آقایان و MRS برای خانم ها
 • نام: براساس مدارک هویتی رسمی نام خود را به حروف انگلیسی و با املای درست وارد کنید.
 • نام خانوادگی: در این قسمت نیز براساس مدارک رسمی نام خانوادگی خود را با حروف انگلیسی تایپ کنید.
 • کشور: از لیست کشورهای موجود ایران را انتخاب کنید.
 • شماره تلفن: در این قسمت شماره موبایلی را که به آن دسترسی دارید وارد کنید. در ابتدا 0098 را وارد کرده و سپس شماره موبایل خود را بدون صفر ابتدایی تایپ کنید.
 • ایمیل: در این فیلد نیز آدرس ایمیلی که به آن دسترسی دارید وارد کنید.
 • رمز عبور: در این بخش از شما خواسته شده یک رمز عبور برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید انتخاب رمز عبور قوی و پیچیده به افزایش امنیت حساب شما کمک خواهد کرد. بهتر است رمز عبور شما حداقل 8 کاراکتر باشد و در آن از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها استفاده کنید.
 • تکرار رمز عبور: در این فیلد رمز عبور انتخابی خود را عیناً وارد کنید.
 • در بخش بعدی، سه گزینه که شامل موافقت با دریافت آخرین اخبار ارانته، عدم تابعیت کشور آمریکا و قبول قوانین و مقررات ارانته را تیک بزنید.
 • در آخر، پس از پر کردن تمام فیلدهای این صفحه با انتخاب گزینه «ادامه» به مرحله بعدی بروید.
 • وارد کردن کد تأیید
 • با انتخاب گزینه ادامه، کد تأییدی به آدرس ایمیل و شماره تلفن شما ارسال می شود.
 • این کد را در کادر موجود در صفحه وارد کرده و به مرحله بعد بروید.
 • تکمیل اطلاعات پروفیل

ثبت نام بروکر ارانته

 • در این مرحله به صفحه ای مشابه تصویر بالا هدایت می شوید.
 • در این صفحه اطلاعات دقیق تری از شما دریافت می شود.
 • هریک از فیلدهای موجود در این صفحه را با دقت پر کنید.
 • تاریخ تولد: تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید.
 • ملیت: ملیت خود را ایران انتخاب کنید.
 • آیا در زمره افراد با مسئولیت سیاسی هستید: گزینه «خیر» را وارد کنید.
 • به همین ترتیب فیلدهای سطح تحصیلات، وضعیت اشتغال، منابع مالی، میزان درآمد سالانه، میزان ارزش دارایی ها را وارد کنید (این سؤالات تأثیری در ثبت نام شما ندارد).
 • پس از تکمیل این صفحه، روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

احراز هویت در بروکر ارانته

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، نوبت به انجام مراحل احراز هویت می رسد. برای شروع احراز هویت در بروکر ارانته مانند مراحل زیر عمل کنید.

احراز هویت در بروکر ارانته

 • آپلود تصاویر مدارک شناسایی

در اولین مرحله از مراحل احراز هویت از شما خواسته می شود تصویر یکی از مدارک شناسایی معتبر خود را در سایت آپلود کنید. برای این کار می توانید از یکی از مدارک هویتی خود همچون پاسپورت، کارت ملی، گواهی نامه و یا شناسنامه استفاده کنید.

برای این کار به قسمت «می خواهم آپلود کنم» رفته و گزینه «انتخاب» را انتخاب کنید. از دو طرف مدرک شناسایی خود یک عکس باکیفیت و خوانا تهیه کرده و فایل را در سایت بارگذاری کنید.

 • وارد کردن اطلاعات محل سکونت

احراز هویت در بروکر ارانته

 • در دومین مرحله از مراحل احراز هویت، نوبت به وارد کردن اطلاعات محل سکونت می رسد.
 • در این صفحه مانند تصویر بالا باید اطلاعات خواسته شده را پر کنید.
 • می خواهم آپلود کنم: در این بخش گزینه «تأییدیه آدرس» را انتخاب کنید.
 • کشور: در این بخش ایران را انتخاب کنید.
 • شهر: در این قسمت نیز اسم شهر محل سکونت خود را تایپ کنید.
 • آدرس: در این بخش نیز آدرس محل زندگی خود را تایپ کنید.
 • کد پستی: در این قسمت کد پستی خود را وارد کنید.
 • فایل: در این قسمت باید مدرکی را که از طریق آن آدرس محل سکونت شما تأیید می شود، در سایت آپلود کنید.
 • برای این کار می توانید از مدارکی مانند قبض آب، برق، گاز، سند خانه یا اجاره نامه، بیمه نامه خودرو، سند خودرو، دفترچه حساب بانکی و صورت حساب بانکی استفاده کنید.
 • از یکی از مدارک بالا عکسی واضح و خوانا تهیه کرده و در سایت بارگذاری کنید.
 • در آخر روی گزینه «آپلود» کلیک کنید.

افتتاح حساب در بروکر ارانته

برای شروع معامله پس از تکمیل مراحل ثبت نام و احراز هویت نوبت به افتتاح حساب می رسد. در بروکر ارانته معامله در دو حالت و با افتتاح حساب آزمایشی و افتتاح حساب زنده انجام می شود. مراحل معامله در هر دوی این حساب ها کاملاً یکسان است.

 • افتتاح حساب آزمایشی (دمو): برای آزمایش و تمرین استراتژی های سرمایه گذاری مختلف
 • افتتاح حساب زنده (واقعی): انجام معاملات واقعی با پول واقعی

 • افتتاح حساب زنده
 • برای شروع مراحل افتتاح حساب زنده، مانند تصویر بالا روی این گزینه کلیک کنید.
 • سپس نوع حساب معاملاتی، اهرم معاملاتی و ارز مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.
 • در آخر با کلیک روی «ادامه» به مرحله بعد بروید.

افتتاح حساب در بروکر ارانته

 • در این صفحه، گزینه های انتخابی شما بار دیگر نمایش داده می شود.
 • پس از بررسی صحت اطلاعات روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

افتتاح حساب در بروکر ارانته

 • پس از تکمیل مراحل قبل، به صفحه ای مشابه تصویر بالا هدایت می شوید.
 • در این صفحه پیغام «این شماره حساب با موفقیت ایجاد شد» را مشاهده خواهید کرد.

روش های واریز و برداشت در بروکر ارانته

اصولاً کاربران ایرانی در انواع بروکرهای بازار سهام و فارکس از کیف پول های آنلاین و روش های واریز و برداشت دلاری استفاده می کنند. این موضوع به تنهایی می تواند سبب افزایش هزینه کاربران می شود، اما در مقابل پشتیبانی بروکر ارانته از کاربران ایرانی سبب شده است معامله گران ایرانی همچون کاربران سایر کشورها بتوانند از امکانات مشابهی برخوردار شوند. یکی از مهم ترین آن ها ارائه روش واریز و برداشت آسان از طریق واحد پول ایران است.

علاوه بر واریز و برداشت مستقیم از طریق سایت، بروکر ارانته امکانی را فراهم کرده تا کاربران ایرانی بتوانند از طریق صرافی های مستقر در ایران حساب خود را شارژ کرده یا دارایی مدنظر را برداشت کنند. ویشارژ یکی از صرافی های باسابقه و مورد اعتماد بروکر ارانته معرفی شده است. علاوه بر واریز و برداشت ریالی می توانید از طریق سایر روش های زیر حساب خود را شارژ کنید:

 • پرفکت مانی
 • حواله بانکی
 • شارژ ریالی از طریق صرافی Pro
 • بیت کوین
 • تتر ERC20 و TRC20
 • اتریوم
 • ریپل

مزایا و معایب بروکر ارانته

اکنون که با زوایای مختلف و ویژگی های جذاب این کارگزاری آشنا شدیم، نوبت به بررسی موردی مزایا و معایب این کارگزاری می رسد؛ چراکه این پلتفرم معاملاتی نیز درست مانند سایر بروکرها در کنار مزیت های متعدد، معایب و کاستی هایی دارد که باید قبل از ثبت نام و شروع به کار در آن با این موارد نیز آشنا شویم.

مزایای کارگزاری Errante

 • ارائه اسپرد مناسب
 • مناسب بودن سرعت معاملات
 • ارائه ابزارهای معاملاتی متنوع
 • تنوع مناسب پلتفرم های معاملاتی
 • پشتیبانی از روش های واریز و برداشت متنوع
 • پشتیبانی از واریز و برداشت ریالی از طریق IrPay
 • پشتیبانی از کاربران ایرانی
 • ارائه سیستم پشتیبانی فارسی زبان
 • رگوله شدن بروکر توسط سازمان های معتبر
 • بالا بودن سرعت پردازش درخواست های برداشت از حساب
 • ارائه سیستم پشتیبانی مشتریان قوی
 • ارائه روش های متنوع در سیستم پشتیبانی از مشتریان
 • کسب امتیاز بالا و نظرات مثبت از سایت های معتبر FXEmpire، MyFxBook و TrustPilot
 • ارائه حساب بدون سواپ اسلامی
 • ارائه حساب کپی تریدینگ

معایب کارگزاری Errante

 • حداکثر لوریج 1:500
 • عدم ارائه حساب نانو یا Cent
 • محدودیت باز ماندن معامله در حساب اسلامی
 • عدم ارائه حساب اسپرد ثابت

 

 

ادامه مطلب
best-brokers
بروکر (Broker) چیست؟ انواع کارگزار معاملاتی...

یکی از مشکلات اصلی کاربران ایرانی بازار فارکس، به ویژه کسانی که به تازگی وارد این بازار مالی شده اند، انتخاب بروکر یا کارگذاری معتبر و مناسب است. به طور کلی بروکرها در انواع مختلف همچون کارگزاری های سرمایه گذاری، کارگزاری های املاک و مستغلات و کارگزاری های بیمه، خدمات متفاوتی را به مشتریان ارائه می دهند. صرف نظر از نوع بروکر و صنعت مرتبط با آن، به فرد یا شرکتی که به عنوان یک واسطه بین دو طرف معامله عمل کند، بروکر می گویند. در این مقاله سعی کرده ایم به زبان ساده در پاسخ به سؤالات بروکر چیست؟، معیار انتخاب آن برای ایرانیان چیست و چه بروکرهایی برای ایرانیان مناسب است؟ توضیحاتی را ارائه دهیم؛ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بررسی مفهوم بروکر

بروکر (Broker) که در زبان فارسی به آن کارگزاری می گویند، یک شخص یا شرکتی است که از طرف مشتریان خود مجاز به خرید و فروش سهام یا انجام سایر سرمایه گذاری های مالی باشد. در واقع بروکرها به عنوان یک واسطه انجام معاملات مالی را میان فروشندگان، خریداران و انواع بازارهای مالی؛ مانند بورس اوراق بهادار و فارکس تسهیل می کنند. بروکرها تضمین کننده درست انجام شدن معاملات هستند و اطلاعات لازم را در اختیار طرفین معامله قرار می دهند.

از آنجاییکه بازارهای مالی همچون بورس و فارکس تنها به بروکرهای تأیید شده اجازه فعالیت می دهند، لازم است در هنگام انتخاب کارگزاری به این نکته توجه داشته باشید. در نهایت کارگزاری ها نیز در قبال خدماتی که ارائه می دهند،کارمزد دریافت کرده و کسب درآمد می کنند.

بروکر چیست

بروکر رگوله چیست؟

اغلب بروکرها با دریافت مجوزهای لازم فعالیت قانونی داشته و تحت نظر نهادهای دولتی فعالیت می کنند. به این گروه از بروکرهای قانون گذاری شده و تحت نظارت بروکرهای رگوله گفته می شود. از آنجاییکه بروکرهای رگوله از مقررات خاصی پیروی کرده و قانونمند هستند، کاربران آنها می توانند با خیال آسوده به انجام معاملات بپردازند.

نحوه درآمدزایی بروکرها چگونه است؟

همانطور که در قسمت قبل نیز اشاره شد، کارگزاری ها از طریق کمیسیون درآمدزایی می کنند. معامله گران با ثبت هر سفارش خرید یا فروش، مبلغی را به عنوان کارمزد معامله به بروکر پرداخت می کنند. در واقع این روش درآمدزایی اغلب در شرکت های کارگزاری که سرویس های کاملی را ارائه می دهند (Full-service brokerage firm) دیده می شود.

در مقابل اگر سرمایه گذاران شخصاً حساب کارگزاری خود را مدیریت کرده و  از یک بروکر آنلاین برای خرید و فروش و سرمایه گذاری استفاده کنند، می توانند بدون پرداخت حق کمیسیون به ثبت سفارش بپردازند. اما این بدان معنا نیست که این گروه از کارگزاری ها درآمدزایی نداشته باشند؛ این بروکرها از روش های دیگر همچون موارد زیر کسب درآمد می کنند.

 • کسب سود از طریق مبالغ نقدی موجود در حساب کاربران

بسیاری از سرمایه گذاران مبالغ اندکی را در حساب های بروکر خود نگهداری می کنند. بروکرها این مبالغ را به یک حساب سپرده انتقال می دهند. بخش کوچکی از این سود به حساب کاربران واریز شده و بخش اعظم آن را بروکرها برداشت می کنند.

 • فروش معاملات به مارکت میکرها

یکی دیگر از روش های درآمدزایی بروکرهای آنلاین، فروش معاملات به مارکت میکرها است. با انجام این کار به ازای هر معامله کمیسیون اندکی به بروکر پرداخت می شود. این امر سبب افزایش هزینه و کند شدن معاملات می شود. اما بااین حال به ندرت معامله گران متوجه این موضوع می شوند.

 • هزینه های مشاوره

برخی از بروکرهایی که دارای مجوزهای لازم مشاوره مالی هستند؛ در ازای ارائه مشاوره های حرفه ای مبالغی را از مشتریان دریافت می کنند. به عنوان مثال، کاربران می توانند در مورد خرید و فروش یک سهام خاص از مشاوران مالی راهنمایی بگیرند.

 • هزینه های مربوط به اسپردها

علاوه بر موارد قبلی بروکرهای بازار سهام می توانند از اسپردها نیز درآمد کسب کنند. در واقع بروکرها می تواند ارزش اوراق را مشخص کرده و تفاوت قیمتی موجود را به عنوان سود در نظر بگیرند.

طبق آخرین اطلاعات موجود از پاییز 2022، متوسط درآمد یک بروکر سهام در کشور آمریکا، حدود 75521 دلار و متوسط درآمد کارگزاری های بورس در این کشور نیز بین 69200 تا 83957 دلار بوده است.

نحوه درآمدزایی بروکرها چگونه است؟

معرفی انواع بروکرها

بسیاری از افراد بروکرها را تنها به بازار سرمایه و بورس مرتبط می دانند، اما جالب است بدانید که بسیاری از صنایع دیگر نیز جهت تسهیل و تضمین معاملات خود، به کارگزاری ها متکی هستند. در ادامه لیستی از انواع بروکرها آورده شده است.

 • بروکرهای حوزه سرمایه گذاری
 • بروکرهای حوزه بورس
 • بروکرهای فارکس
 • Broker-dealer
 • Prime Broker
 • برورکرهای حوزه املاک و مستغلات
 • Options Broker
 • بروکرهای حوزه کالا
 • بروکرهای حوزه بیمه
 • Information (data) broker
 • Ship broker
 • Mortagage broker

عملکرد بروکر در بازار فارکس چگونه است؟

بروکر فارکس بستری برای خرید و فروش انواع ارزها و کالاهای موجود در بازار فارکس است. بروکر فارکس نیز درست مانند موارد قبلی، واسطه ای میان خریداران و فروشندگان بازار است. به این ترتیب خریداران و فروشندگان ارزها و کالاهای ارائه شده در بازار فارکس، برای انجام معاملات از طریق یک بروکر تأیید شده اقدام می کنند. در نهایت لازم به ذکر است که تنها راه ورود به بازار فارکس عضویت در یک برورکر معتبر است.

آیا بدون بروکر امکان فعالیت در فارکس وجود دارد؟

درست مانند سایر بازارهای مالی همچون ارزهای دیجیتال و بورس اوراق بهادار ورود و فعالیت در بازار فارکس نیز نیازمند استفاده از یک بستر شخص ثالث است. در نتیجه بدون ثبت نام در یک کارگزاری تأیید شده و معتبر امکان معامله در بازار فارکس وجود نخواهد داشت. در واقع با نمایش قیمت ها و سفارشات خرید و فروش در بروکرهای فارکس معامله گران تنها از طریق بروکرها می توانند به این اطاعات دسترسی پیدا کنند.

عملکرد بروکر در بازار فارکس چگونه است؟

ویژگی های یک بروکر فارکس مناسب؛ معرفی بروکرهای معتبر بازار فارکس

با وجود تعدد بروکرهای فعال در بازار فارکس انتخاب از میان این گزینه ها می تواند چالش برانگیز و دشوار باشد. در هنگام انتخاب بروکر فارکس به شهرت بروکر، سوابق و تابیده های آن، امکان واریز و برداشت آسان، پشتیبانی از mt5، ارائه حساب دمو (آزمایشی)، پشتیبانی مناسب از کاربران، سرعت بالای معامله، پشتیبانی از انواع معاملات، ارائه رابط کاربری مناسب برای کاربران موبایل، امنیت توجه کافی داشته باشید. تعدادی از بهترین بروکرهای فارکس برای کاربران ایران عبارت اند از:

 • بروک آلپاری
 • بروکر آمارکتس
 • بروکر هات فارکس
 • بروکر روبو فارکس
 • بروکر یو اس جی اف فارکس
 • بروکر ارانته

چگونه می توان یک بروکر مناسب انتخاب کرد؟

بسیاری از سرمایه گذاران با هدف کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان برای انجام معاملات خود از خدمات بروکرها استفاده می کنند. فرقی نمی کند به دنبال چه نوع بروکری هستید، روش های متعددی برای یافتن بروکر مناسب وجود دارد. قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که کارگزاری مورد نظر مجوزهای لازم را جهت فعالیت دریافت کرده و دانش و اطلاعات کافی را دارد. همچنین بررسی روش درآمدزایی بروکر و میزان کارمزدهای دریافتی توسط آنها نیز در انتخاب بهترین بروکر، حائز اهمیت است. همچنین بهتر است در هنگام انتخاب بروکر آنلاین به نکات زیر توجه کنید:

 • به دنبال بروکریی باشید که در آن امکان فعالیت با حداقل سرمایه ممکن نیز وجود داشته باشد.
 • بروکری را انتخاب کنید که در هنگام انجام معاملات خرید و فروش کارمزدی دریافت نکند.
 • اگر یک سرمایه گذار مبتدی هستید، بهتر است بروکری را انتخاب کنید که در آن منابع آموزشی در دسترس باشد.

چگونه می توان یک بروکر مناسب انتخاب کرد؟

بررسی تفاوت بروکر و صرافی

ممکن است درک تفاوت بروکر و صرافی برای برخی افراد گیج کننده باشد. به ویژه از زمانی که صرافی ها و بروکرها ویژگی های یکدیگر را به لیست خدمات خود اضافه کردند. به عنوان مثال معاملات مارجین یکی از خدمات اصلی بروکرها است که امروزه توسط صرافی ها نیز ارائه می شود.

صرافی های معاملاتی نیز مانند بروکرها به عنوان یک پلتفرم شخص ثالث قابل اعتماد؛ خریداران و فروشندگان دارایی ها را به یکدیگر متصل می کنند. صرافی ها در انواع مختلف پلتفرم های متمرکز و غیرمتمرکز فعالیت کرده و اغلب شاهد حضور آنها در حوزه ارزهای دیجیتال هستیم.

تفاوتی که میان بروکرها و صرافی ها وجود دارد این است که در صرافی ها دارایی A با دارایی B مبادله می شود. معمولاً سفارشات خرید و فروش کاربران صرافی، در یک لیست تحت عنوان Order Book ثبت و نگهداری می شود. در نهایت سفارشات خرید و فروشی که با یکدیگر مطابقت داشته باشند، نهایی و اجرا می شوند.

بررسی تفاوت Broker و Brokerage

در زبان فارسی دو عبارت Broker و Brokerage به کارگزاری معنا می شوند. اما این دو عبارت در زبان انگلیسی با یکدیگر تفاوت دارند، اما سؤالی که مطرح می شود آن است که تفاوت این دو در چیست؟

:Broker به کارگزاری گفته می شود که کاربران در بستر آن، تنها امکان اجرای معاملات و مدیریت سبدهای سرمایه گذاری خود را دارند.

Brokerage: اما این نوع کارگزاری علاوه بر ارائه خدمات معمول، خدماتی با ارزش افزوده همچون تحقیقات بازار، مشاوره سرمایه گذاری و توصیه های معاملاتی را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهند. همچنین ممکن است برخی از Brokerageها دارای خدمات متنوع تری همچون سرویس های نقدینگی، یک واحد کارگزاری اصلی (Prime brokerage unit) و یک تیم داخلی توسعه فناوری نیز باشند.

با وجود اینکه به طور معمول Broker و Brokerage در موارد مذکور تفاوت هایی با یکدیگر دارند، توجه به چند نکته زیر حائز اهمیت است:

 • بسیاری از Brokerهای امروزی از انواع بروکرهای تخفیفی بوده و به دنبال کاهش هزینه ها، ارائه ابزارهای معاملاتی و منابع آموزشی هستند.
 • Robo-Advisorها از بروکرهای تخفیفی یا شرکت های فین تک هستند که خدماتی همچون مشاوره های معاملاتی الگوریتمی و مدیریت پورتفولیو را به کاربران خود ارائه می دهند.
 • بروکرهای Full Service نیز از انواع بروکرهای سنتی و قدیمی هستند. این نوع Brokerها خدماتی همچون مدیریت و نظارت بر حساب های مالی را از طریق نیروی انسانی انجام داده و نسبت به انواع دیگر بروکرها پرهزینه هستند.

بررسی تفاوت Broker و Brokerage

بررسی تفاوت بروکر Discount و Full-service

بروکرهای Discount: این نوع از بروکرها، می توانند از طرف مشتریان خود انواع معاملات را اجرا و ثبت کنند. برورکرهای تخفیفی، نسبت به بروکرهای فول سرویس، در ازای هر معامله کارمزد کمتری را دریافت می کنند. همچنین در مواردی این بروکرها به جای دریافت کمیسیون حقوق ثابت دریافت می کنند. اکثر بروکرهای تخفیفی به صورت آنلاین از طریق پلتفرم های معاملاتی خدمات خود را ارائه می دهند.  پلتفرم معاملات آنلاین را ارائه می دهند. در این بروکرها مشاوره های مالی ارائه نشده و از سرمایه گذاران خودگردان (self-directed investors) نیز هیچ گونه کمسیونی دریافت نمی شود.

بروکرهای Full-Service: همانطور که از نامش مشخص است، در این گروه از بروکرها خدمات کاملی به مشتریان ارائه می شود. این خدمات شامل تحقیقات بازار، مشاوره های سرمایه گذاری، برنامه ریزی بازنشستگی، طیف وسیعی از محصولات سرمایه گذاری و… می شود. طبیعتاً کاربرانی که بخواهند به این خدمات دسترسی داشته باشند باید در ازای آن کمسیون بالاتری پرداخت کنند.

ملزومات راه اندازی یک بروکر چیست؟

بسته به کشور و صنعت مورد نظر راه اندازی یک بروکر مراحل و ملزومات مختلفی خواهد داشت. به عنوان مثال در صورتیکه قصد راه اندازی بروکر سرمایه گذاری را داشته باشید، داشتن پیشینه در امور مالی می تواند به عنوان یک امتیاز اضافه تلقی شود. به طور کلی، گذراندن چندین آزمون و دریافت مجوزهای لازم از الزامات اصلی راه اندازی بروکر هستند. در نهایت سه اصل مهم در راه اندازی بروکر عبارت است از:

 • تحصیلات و دانش مرتبط
 • دریافت مجوزها و گواهی های لازم
 • کسب مهارت های مرتبط

مراحل شروع معامله گری در بازار فارکس

مراحل شروع معامله گری در بازار فارکس

1. انتخاب بروکر

شما در مرحله اول باید بروکر موردنظر خودتان را در مقایسه با معیارهای ذکرشده در قسمت بالا انتخاب کنید.

2. ثبت نام و احراز هویت

 مرحله بعد از انتخاب Broker، ثبت نام و احراز هویت در آن است. هنگامی که تمامی مراحل افتتاح حساب را گذراندید، نوبت به ارسال مدارک برای وریفای شدن حسابتان می رسد. Brokerها برای مقابله با پول شویی تنها در صورتی به شما خدمات خواهند داد که تصویر مدارک واقعی خود را ارسال کنید و این مدارک با مشخصاتی که زمان ثبت نام وارد کرده اید هم خوانی داشته باشند.

بعضی بروکرها بلافاصله بعد از افتتاح حساب به شما اجازه معامله کردن می دهند؛ حتی اگر مدارک خود را ارسال نکرده باشید، اما زمان برداشت اصل پول یا سودتان حتماً باید مدارک خود را ارسال کنید و حسابتان تأیید و فعال شود. کارگزاری ها معمولاً روش های مشابهی دارند و اگر یک بار در یک Broker یک حساب افتتاح کنید، این روند را به صورت کامل یاد خواهید گرفت.

معمولاً بروکرهایی که با ایران کار می کنند تصویر کارت ملی و شناسنامه یا گذرنامه را برای احراز هویت می پذیرند. به ندرت بروکرها ترجمه مدارک را از شما می خواهند، اما درصورت نیاز می توانید از بخش انگلیسی پاسپورت خود استفاده کنید. بخش دیگر احراز هویت، تصویر مدرکی برای احراز آدرس شماست.

معمولاً یک قبض خدماتی مثل آب یا گاز یا برق یا غیره برای این امر کفایت می کند؛ قبضی که آدرس شما در آن درج شده و نباید بیش از ۶ ماه از صدور آن گذشته باشد. اگر قبض خدماتی در دسترستان نیست، می توانید از بانک پرینت حساب خود را که آدرستان در آن درج شده بگیرید و تصویر آن را برای Broker بفرستید، اما به صورت کلی بروکرها سخت گیری چندانی روی این امر ندارند.

3. دریافت نرم افزار معاملات

 بروکرها نرم افزارهای معاملاتی مختلفی دارند که بعد از ایجاد حساب در اختیار شما قرار می گیرد. این نرم افزارها درحقیقت پلتفرم معاملاتی هستند که قرار است شما در آن تحلیل ها بررسی ها و معاملات خود را انجام دهید. بیشتر بروکرها از نرم افزار متاتریدر استفاده می کنند. نرم افزار متاتریدر یکی از بهترین نرم افزارهای تحلیل فارکس به شمار می رود که برای انجام معامله های بازار فارکس به کار می رود.

در این نرم افزار از زبان برنامه نویسی MetaQuotes Language 4 استفاده شده که همه امکانات موردنیاز برای معاملات ارزی را دارد. مشاهده قیمت ها، نمودارها، دریافت جدیدترین اخبار و آگاهی از نوسانات واقعی قیمت ارزها از مزایای دیگر نرم افزار متاتریدر محسوب می شود.

4. شارژ حساب برای انجام معاملات

برای شروع معامله شما باید سرمایه موردنظر خود را وارد حساب Broker کنید. امکان واریز وجه در شرایط مختلفی وجود دارد که مهم ترین آن ها پرداخت ریالی، تتری، وبمانی و پرفکت مانی مستر/ ویزا کارت است.

5. برداشت سود

بسیاری از ایرانیان فکر می کنند به دلیل اینکه فارکس بازاری بین المللی است و ایران هم تحت تحریم های بانکی قرار دارد، نمی توان به راحتی در آن معامله کرد؛ درحالی که این تصور غلط است و معامله گری در فارکس انجام می شود و افراد هم به راحتی می توانند از حساب خود در فارکس پول برداشت کنند. پرکاربردترین این فرایندها، انتقال بانکی، انتقال به کیف پول و برداشت از طریق وبمانی هستند.

توجه: اگر در معاملات فارکس تازه وارد هستید، باید تا زمانی که سیستم مطمئن و سودآوری ایجاد نکرده اید، به صورت آزمایشی در حساب دمو معامله کرده و سپس درباره قراردادن پول واقعی در حساب معاملاتی فکر کنید. این نکته یکی از مهم ترین نکات معامله گری است که بدون آموزش و تمرین وارد هیچ بازار معاملاتی نشوید.

توجه

بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری، بروکر آمارکتس، بروکر لایت فارکس و … هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در «آموزش فارکس» خانه سرمایه آموزش داده می شود.

در این مقاله سعی کردیم شما را با مفهوم Broker و فعالیتی که Brokerها انجام می دهند، آشنا کنیم. همان طور که اشاره کردیم، بروکر یا کارگزاری واسطه ای برای انجام معاملات است که نرخ بازارهای مختلف را به مشتریان خود نمایش می دهد و سفارش های آن ها را اعم از خرید یا فروش انجام می دهد.

بروکرها نقش بسیار مهمی در انجام معاملات در بازار فارکس بر عهده دارند. برای انجام معاملات در این بازار تنها کافی است به یک Broker معتبر متصل شوید و به کسب درآمد دلاری دست پیدا کنید.

پرسش های متداول

۱. بروکر چیست؟

Brokerها در قالب یک وب سایت فعالیت می کنند که شما بعد از مراحل ثبت نام و احراز هویت، در قالب یک پلتفرم معاملاتی، قابلیت خرید و فروش آنلاین جفت ارزها و دیگر دارایی ها را خواهید داشت.

۲. بهترین و معتبرترین بروکرها برای ایرانیان کدام بروکرها هستند؟

در میان بروکرهای معتبر در جهان بروکرهای آلپاری، لایت فارکس و روبوفارکس می توانند گزینه مناسبی برای ایرانیان باشند.

ادامه مطلب
بررسی بروکر ویندزور (Windsor) [ورود، ثبت نام، انواع حساب]
بررسی بروکر ویندزور (Windsor) [ورود، ثبت...

بروکرها در بازار فارکس همچون بنگاه معاملاتی ای برای انجام معاملات تریدرها هستند. امروزه که ثبت معاملات در بازار فارکس به صورت آنلاین انجام می شود، کاربران از سراسر دنیا می توانند از بروکرهای مختلف در هر کشوری استفاده کنند. یکی از دغدغه های بزرگ ایرانیان برای فعالیت در بازار فارکس، انتخاب بروکر معتبر با امتیازات بالا برای کاربران است. البته فراموش نکنید که به دلیل وجود برخی از مسائل سیاسی ایران، ما نمی توانیم آزادی زیادی در انتخاب های خود داشته باشیم و ناچاریم که یکی از بهترین برورهای فارکس که به ایرانیان نیز خدمات می دهند را انتخاب کنیم. البته اصلاً نگران نباشید؛ زیرا در حال حاضر تعداد زیادی از بروکرها با امنیت قابل قبولی وجود دارند که به ایرانیان نیز سرویس دهی می کنند. بروکر ویندزور (Windsor) یکی از بروکرهای مطرح فارکس است که ما قصد داریم در این مقاله آن را بررسی کرده و نحوۀ فعالیت در آن را آموزش دهیم.

معرفی بروکر ویندزور

بروکر ویندزور فعالیت خود را برای خدمت رسانی به فعالان بازار فارکس از سال 1988 شروع کرد؛ بنابراین، از قدیمی ترین بروکرها در سطح اینترنت است که همچنان با قوت به کار خود ادامه می دهد. این بروکر خدمات خود را برای کاربران حاضر در بیش از هشتاد کشور در نظر گرفته است و با ارائۀ دارایی های مختلف برای معامله، توانسته است کاربران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند. رگوله های معتبر، پشتیبانی از زبان فارسی، بونوس 30 دلاری بدون نیاز به واریز اولیه و روش های مختلف واریز و برداشت از ویژگی هایی هستند که کاربران را متقاعد به انتخاب این بروکر می کند. در ادامه، این بروکر را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

انواع حساب در بروکر ویندزور

فعالان بازار فارکس، طیف وسیعی از تریدرها در سراسر جهان هستند که شرایط متفاوتی دارند و استراتژی های گوناگونی را انتخاب می کنند. بر همین اساس، بروکرها سعی می کنند خدمات خود را برای گروه های مختلف تریدرها طراحی کنند. کاربران بروکر Windsor می توانند دو نوع حساب Prime و Zero را در این بروکر ایجاد کنند. برای شناخت این دو حساب و انتخاب گزینۀ مناسب برای خودتان باید با ویژگی های این حساب ها آشنا شوید که در ادامه می توانید آن ها را بررسی کنید.

پرایم (Prime)

 • حداقل واریزی شما در حساب پرایم باید 100 دلار باشد.
 • اسپرد در این نوع حساب از 1 پیپ شروع می شود.
 • حساب های نوع پرایم، کمیسیون ندارند.
 • امکان تنظیم لوریج تا 1:500 برای حساب پرایم در نظر گرفته شده است.
 • حداقل حجم معاملات تریدرها باید 0.01 لات باشد.

زیرو (Zero)

 • حداقل میزان واریز برای حساب های Zero، 2500 دلار است.
 • اسپرد معاملات در حساب های زیرو صفر است و درواقع معامله در همان قیمتی که مشاهده و سفارش را ثبت می کنید انجام خواهد شد.
 • تریدرهایی که حساب زیرو افتتاح می کنند باید بابت هر لات معامله مبلغ 8 دلار را پرداخت کنند.
 • حداقل حجم معاملات تریدرها باید 0.01 لات باشد.
 • امکان افتتاح حساب دمو از نوع زیرو وجود ندارد و کاربران برای افتتاح حساب دمو تنها می توانند این حساب را از نوع پرایم ایجاد کنند.

VIP Zero

علاوه بر دو نوع حسابی که پیش از این معرفی کردیم، افرادی که اقدام به افتتاح حساب Zero کرده باشند، می توانند یک حساب از نوع VIP Zero داشته باشند. برای داشتن این نوع حساب، به سرمایۀ اولیۀ بالایی نیاز خواهد بود. کارمزد معاملات در حساب ویژۀ Zero کم تر در نظر گرفته شده است و یک تحلیلگر ارشد در یک دورۀ تریدر را آموزش می دهد.

ثبت نام در بروکر ویندزور

کاملاً بدیهی است که برای فعالیت در یک بروکر باید پیش از هر چیز اقدام به افتتاح حساب کاربری در آن کنید. معمولاً ثبت نام در بروکرها فرایند ثابتی دارد؛ با این حال در این بخش، چگونگی ثبت نام، احراز هویت و افتتاح حساب در بروکر Windsor را شرح خواهیم داد. پیش از آنکه به سراغ فرایند ثبت نام در این بروکر برویم، باید به این نکته اشاره کنیم که پلتفرم بروکر ویندزور فیلتر است و شما برای ثبت نام و فعالیت در این بروکر به یک ابزار تغییردهندۀ IP نیاز دارید. نکتۀ دیگر این است که در فرایند ثبت نام و در جایی که باید کشور خود را انتخاب کنید، ممکن است نام ایران (Republic Islamic of Iran) را مشاهده نکنید. درصورتی که زبان وب سایت بروکر را به فارسی تغییر دهید، به بخشی منتقل خواهید شد که نام ایران نیز در لیست کشورهای آن وجو دارد و شما می توانید به راحتی آن را انتخاب کنید.

در قدم اول باید وارد وب سایت بروکر Windsor شده و به بخش ثبت نام در این بروکر مراجعه کنید. در این بخش باید اطلاعات کاربری خود شامل کشور، نام، نام خانوادگی، شمارۀ موبایل، ایمیل، رمز عبور معتبر، زبان و نوع حساب (حقیقی/دمو) را وارد کنید و سپس با فعال کردن بخش مربوط به اعلام اینکه «شما یک شخص آمریکایی نیستید»، روی گزینۀ Sign Up در پایین پنجره کلیک کنید. برای تغییر زبان می توانید روی گزینۀ موجود در بالا و سمت راست تصویر کلیک کرده و زبان فارسی را انتخاب کنید.

نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید، این است که اگر در بخش نوع حساب، «حقیقی» را انتخاب کنید می توانید در کابین شخصی خود اقدام به افتتاح حساب دمو کنید اما درصورتی که در مرحلۀ ثبت نام نوع حساب را «دمو» انتخاب کنید، نمی توانید در ادامه حساب حقیقی را در کابین شخصی خود ایجاد کنید؛ پس بهتر است که حساب حقیقی را انتخاب کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در قدم بعد، بروکر به شما اطلاع می دهد که حساب کاربری شما با موفقیت ایجاد شده است. البته کار شما در اینجا به اتمام نمی رسد و برای آنکه شما بتوانید از خدمات این وب سایت استفاده کنید، باید ایمیل تأیید که از سمت بروکر برای شما ارسال شده است را باز کرده و روی لینک فعال سازی کلیک کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

حساب کاربری شما در بروکر ساخته شده است اما باید بدانید که برای آغاز فعالیت در بازار باید مراحلی را طی کنید تا بتوانید مجاز به فعالیت در بازار فارکس شوید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در این بخش، برخی از اطلاعاتی که در مراحل پیش وارد کرده بودیم را مشاهده خواهید کرد اما این اطلاعات کافی نیست و حالا شما باید اطلاعات بیش تری را از خود ثبت کنید. پس از پرکردن کادرها با اطلاعات هویتی، باید روی گزینۀ «بعد» کلیک کنید تا کادرهای مربوط به مرحلۀ بعد (اطلاعات و تماس و آدرس) را مشاهده کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

پس از پرکردن اطلاعات هویتی و کلیک کردن روی گزینۀ «بعد» باید اطلاعات مربوط به تماس و آدرس را پر کنید. آدرس، کد پستی، کشور محل اقامت، شمارۀ تماس محل زندگی و همچنین شمارۀ تماس همراه و ایمیل را در کادرهای موجود وارد کرده و سپس روی گزینۀ «بعد» کلیک کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در بخش مربوط به اطلاعات سرمایه گذار باید اطلاعات مالی خود را وارد کنید. در کادر اول باید موقعیت شغلی خود و در کادرهای بعد به ترتیب منبع درآمد، صنعتی که در آن مشغول به کار هستید، سطح تحصیلات، میزان درآمد سالانه و ارزش خالص برآورد (این بخش ها باید برحسب دلار نوشته شوند) را قرار داده و سپس روی گزینۀ «بعدی»” کلیک کنید تا بتوانید بخش های بعدی را نیز با اطلاعات خود تکمیل کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در این بخش باید اطلاعاتی راجع به معاملاتی که قرار است در بازار فارکس تجربه کنید را در اختیار بروکر قرار دهید. در کادر اول باید تعیین کنید که تقریباً در هر ماه چند لات معامله خواهید کرد؟ در کادر بعدی مشخص می کنید که تعداد معاملات شما در طی یک ماه چقدر خواهد بود. در بخش آخر نیز باید هدف از معاملات و ماهیت معاملات خود در بازار فارکس را مشخص کنید. با پرکردن تمام کادرها حالا باز هم باید روی گزینۀ «بعدی» کلیک کنید.

در بخش بعد باید به بروکر اطلاع دهید که آیا پیش از این تجربۀ معامله در بازار را داشته اید یا خیر. حتی درصورتی که شما در بروکر دیگری هم مشغول به فعالیت بوده اید، می توانید گزینۀ بله را انتخاب کنید اما درصورتی که قصد شروع فعالیت در بازار فارکس با بروکر ویندزور را دارید، باید گزینۀ «خیر» را انتخاب کنید. درصورتی که گزینۀ خیر را انتخاب کنید، باید گزینۀ مناسب خود را فعال کنید. به عنوان مثال، آیا شما مطالب آموزشی در رابطه با چگونگی معامله را مطالعه کرده اید؟ آیا شما اخبار اقتصادی را به طور منظم دنبال می کنید؟ به هر ترتیب شما باید به بروکر ثابت کنید که با وجود عدم داشتن تجربۀ معاملاتی، صلاحیت لازم برای فعالیت در بازار فارکس را دارید.

اما اگر گزینۀ بله را انتخاب کنید، باید جزئیات بیش تری از تجربۀ معاملاتی خود را اطلاع دهید. درنهایت و پس از پرکردن بخش های مربوط به تجربیات معاملاتی، باید روی گزینۀ «بعدی» کلیک کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

لوریج یکی از مهم ترین بخش های تنظیم حساب معاملاتی است. درحقیقت یکی از ویژگی های بازار فارکس که باعث جذب افراد زیادی به این بازار شده است، انجام معاملات با لوریج است. با کمک لوریج شما می توانید با سرمایه ای چندبرابر سرمایۀ اصلی خود را در بازار معاملاتی ثبت کنید و به این ترتیب سود خود را افزایش دهید اما نکته ای که شاید به دلیل جذابیت این قابلیت نادیده گرفته شود، این است که همان طورکه میزان سود شما با استفاده از لوریج چندبرابر خواهد شد، ضرر شما نیز به همان نسبت بیش تر خواهد شد؛ بنابراین در زمان انتخاب لوریج باید آن را بادقت و با لحاظ کردن مدیریت سرمایه انتخاب کنید. پس از انتخاب میزان لوریج باید روی گزینۀ «بعدی» کلیک کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در این بخش شما باید به بروکر اطمینان دهید که اطلاعاتی که وارد کردید همگی اطلاعات واقعی و درست هستند. همچنین شما با فعال کردن دو گزینۀ موجود، اعلام می کنید که قوانین و توافق نامۀ حساب مشتری را مطالعه کرده و پذیرفته اید. پس از فعال کردن گزینه ها باز هم باید روی گزینۀ «بعدی» کلیک کنید.

ثبت نام در بروکر ویندزور

در قدم آخر باید جزئیات بیش تری را برای حساب معاملاتی خود ثبت کنید. در کادر اول باید ارز حساب خود را مشخص کنید. به زبان دیگر، باید تعیین کنید که سود و زیان حساب معاملاتی شما با چه واحدی نمایش داده شود. در کادر دوم باید نوع حساب خود را مشخص کنید. شما در این بخش می توانید یکی از حساب های Prime و یا Zero را انتخاب کنید. ویژگی های هر یک از این حساب ها را پیش از این بررسی کردیم.

حالا باید رمزعبور حساب خود را در کادر سوم وارد کرده و درنهایت روی گزینۀ «پایان» کلیک کنید. درحقیقت شما همزمان با ثبت نام یک حساب معاملاتی نیز ساخته اید اما در ادامه فرایند افتتاح حساب را به صورت جداگانه نیز بیان خواهیم کرد.

ثبت نام در بروکر ویندزور

احراز هویت در بروکر Windsor

پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات در حساب معاملاتی، حالا باید با کمک یک مدرک شناسایی و مدرکی برای تأیید آدرس، احراز هویت را انجام دهید. با کلیک کردن روی گزینۀ «پایان» در مرحلۀ پیش، مراحل احراز هویت پیش روی شما قرار خواهند گرفت.

همان طورکه در تصویر هم می بینید، احراز هویت شامل دو بخش است. در بخش اول باید یک قبض و یا هر مدرک معتبر دیگر (همچون گواهی مالیات و یا گردش حساب) را برای تأیید آدرس خود آپلود کنید و در بخش دوم نیز می توانید یک فایل اختیاری آپلود کنید. شما همچنین باید تاریخ صدور مدرکی که آپلود کردید را نیز در بخش تقویم تنظیم کنید؛ توجه داشته باشید که تاریخ باید به میلادی وارد شود. بنابراین، بهتر است یک وب سایت مبدل تاریخ از شمسی به میلادی را در سطح اینترنت پیدا کرده و با واردکردن تاریخ شمسی، تاریخ میلادی آن را به دست آوردید و در بخش تقویم قرار دهید.

در قسمت مدارک هویتی نیز باید یک مدرک هویتی همچون کارت ملی و یا گواهی نامۀ رانندگی خود را از بخش پشت و روی آن در بخش های مربوطه آپلود کنید. توجه کنید تصاویری که در بخش احراز هویت آپلود می کنید باید ویژگی هایی داشته باشند. به عنوان مثال، حجم تصاویر نباید بیش تر از 15 مگابایت باشد، تمام زوایای مدرک موردنظر باید در تصویر قرار گرفته باشند و تصویر از بالای مدرک و به طور واضح گرفته شده باشد.

کار دیگری که در این بخش باید انجام دهید، این است که شمارۀ مدرک خود را در کادر «شمارۀ مدرک» وارد کنید. همچنین، تاریخ انقضای مدرک هویتی ای که آپلود کرده اید را نیز در بخش تاریخ انقضا وارد کنید. توجه داشته باشید که تاریخ این بخش را نیز باید براساس تاریخ میلادی وارد کنید.

پس از آپلودکردن تصاویر مدارک، حالا باید روی گزینۀ «ارسال» در پایین پنجره کلیک کنید تا مدارک شما به تیم پشتیبانی ارسال شوند و آن ها احراز هویت شما را تأیید (و یا در صورت داشتن مشکل، رد) کنند.

احراز هویت در بروکر Windsor

در این مرحله، بروکر به شما پیغامی مبنی بر موفقیت آمیزبودن آپلود تصاویرتان را نشان خواهد داد. همچنین بخش مربوط به حساب حقیقی و دمو را نیز مشاهده خواهید کرد که می توانید از همین بخش اقدام به واریز و برداشت برای حساب حقیقی کنید و یا از بخش دمو، یک حساب جدید دمو افتتاح کنید.

شمارۀ حساب در بخش مربوط به حساب حقیقی درواقع همان نام کاربری است که پس از نصب متاتریدر، باید از آن استفاده کنید تا به این ترتیب، حساب معاملاتی ای که در بروکر ساخته اید به متاتریدر متصل شود.

احراز هویت در بروکر Windsor

افتتاح حساب حقیقی در بروکر Windsor

درصورتی که پس از ورود به کابین شخصی خود (و نه در فرایند ثبت نام و احراز هویت) قصد افتتاح حساب حقیقی را داشته باشید، باید پس از ورود به حساب کاربری خود در بروکر ویندزور وارد صفحه اصلی شده و در این بخش روی گزینۀ سبزرنگ ایجاد حساب کلیک کنید. توجه داشته باشید که گزینه های واریز و برداشت در مقابل حساب هایی که پیش از این ساخته اید دیده می شود که پس از افتتاح حساب می توانید واریز و برداشت را از همین طریق انجام دهید.

در بخش پایینی افتتاح حساب حقیقی، گزینۀ «ایجاد حساب دمو» وجود دارد که می توان به کمک آن اقدام به افتتاح یک حساب آزمایشی کرد.

افتتاح حساب حقیقی در بروکر Windsor

پس از کلیک روی گزینۀ «ایجاد حساب» در مرحلۀ پیش، پنجره ای برای شما باز خواهد شد که باید کادرهای موجود در آن را با توجه به ویژگی های موردنظرتان برای حساب حقیقی پر کنید. ارز موردنظری که قصد دارید حساب های مالی براساس آن محاسبه شوند، باید در کادر اول قرار گیرد.

کادر دوم مربوط به نوع حساب است که می توانید یکی از انواع حساب های موجود در این بروکر را در این بخش انتخاب کنید. حساب Zero و حساب Prime ویژگی هایی دارند که آن ها را از هم متمایز کرده است. با مطالعۀ بخش مربوط به انواع حساب در بروکر ویندزور می توانید حساب موردنظر خود را انتخاب کنید.

در کادر سوم نیز باید رمزعبور خود را در زمان ثبت نام در بروکر وارد کنید و درنهایت روی گزینۀ «ارسال» کلیک کنید تا به این ترتیب حساب معاملاتی حقیقی شما ساخته شود.

افتتاح حساب حقیقی در بروکر Windsor

در اینجا بروکر نام کاربری شما را به نمایش در آورده و اطلاع خواهد داد که حساب کاربری شما افتتاح شده است و رمزعبورتان همان رمزعبور بروکر خواهد بود.

کاری که حالا باید انجام دهید، این است که متاتریدر را با کلیک روی گزینه های موجود در این بخش دانلود کرده و پس از نصب این نرم افزار اقدام به ورود به حساب خود با کمک نام کاربری و رمزعبور کنید و به این ترتیب حساب معاملاتی خود را به متاتریدر متصل کنید.

درصورتی که قصد واریز به هرکدام از حساب ها و یا برداشت از آن ها را داشته باشید نیز می توانید ازگزینه های موجود در مقابل هر حساب استفاده کنید.

افتتاح حساب حقیقی در بروکر Windsor

افتتاح حساب دمو در بروکر Windsor

برای افتتاح حساب دمو نیز که بسیار شبیه به افتتاح حساب حقیقی است، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در بروکر ویندزور شوید و روی گزینۀ «ایجاد حساب دمو» کلیک کنید.

افتتاح حساب دمو در بروکر Windsor

در این بخش باید مشخصات حساب دمویی که قصد ایجاد آن را دارید، مشخص کنید. در کادر اول باید ارز موردنظر خود را برای حساب معاملاتی مشخص کنید. نوع حساب در حساب دمو تنها محدود به حساب Prime است؛ پس در این بخش حق انتخابی نخواهید داشت. در بخش مربوط به لوریج باید لوریج حساب معاملاتی خود را انتخاب کنید. توجه کنید که انتخاب لوریج می تواند تأثیر به سزایی در میزان سود و ضرر شما داشته باشد؛ پس این مقدار را با حساسیت و با لحاظ کردن مدیریت سرمایه انتخاب کنید. لوریج انتخابی شما در این بخش می تواند تا 1:500 باشد. د نهایت نیز باید رمز خود را وارد کرده و روی گزینۀ «ارسال» در پایین و سمت راست پنجره کلیک کنید.

افتتاح حساب دمو در بروکر Windsor

حالا حساب دموی شما ساخته شده است و کافی است که در این مرحله متاتریدر 4 را با کلیک روی گزینۀ «دانلود پلتفرم MT4» دانلود و نصب کنید و یا اینکه با کلیک روی گزینۀ مربوط به اجرای تحت وب متاتریدر، فعالیت خود را روی نسخۀ تحت وب ادامه دهید. شما همچنین می توانید نام کاربری خود را برای اتصال حساب به متاتریدر در این بخش مشاهده کنید. رمز عبور شما در متاتریدر همان رمزعبوری خواهد بود که برای حساب کاربری خود در بروکر ویندزور انتخاب کرده بودید.

افتتاح حساب دمو در بروکر Windsor

در کنار مزایای بروکر ویندزور باید به این موضوع آگاه باشید که زمانی که شما اقدام به افتتاح حساب حقیقی در این بروکر می کنید، سرمایۀ مجازی شما 50 هزار دلار خواهد بود و شما نمی توانید مبالغ پایین تر را انتخاب کنید. این موضوع از آن نظر یک ضعف برای این بروکر به حساب می آید که با داشتن 50 هزار دلار مجازی و انجام معاملات آزمایشی با کمک این حساب، نمی توانید برداشت درستی از عملکرد خود با سرمایه های پایین داشته باشید.

بونوس 30 دلاری بروکر ویندزور

یکی از نقاط قوت بروکر ویندزور که توانسته است افراد بسیار زیادی را به سوی خود جذب کند، اختصاص دادن بونوس 30 دلاری به کاربران تازه وارد است. البته امکان برداشت 30 دلار بونوس برای تریدرها وجود ندارد و آن ها باید با استفاده از این مبلغ شروع به ترید در بازار فارکس کنند. بعد از کسب سود درصورتی که میزان سود شما از 30 دلار فراتر رفت، می توانید سود خود را برداشت کنید.

برای دریافت بونوس 30 دلاری باید سه مرحله را طی کنید:

 • قدم اول برای دریافت بونوس 30 دلاری، ثبت نام در بروکر و بازکردن یک حساب کاربری در بروکر Windsor است.
 • در قدم دوم باید مدارک خود را آپلود کنید تا احراز هویت شما تکمیل شده و از سوی بروکر تأیید شود.
 • در مرحلۀ آخر با ارسال درخواست برای دریافت بونوس 30 دلاری، تیم پشتیبانی پس از بررسی شرایط حساب شما، مبلغ 30 دلار را در صورت کامل بودن اطلاعات شما به اعتبار حسابتان خواهد افزود.

برای ارتباط با تیم پشتیبانی در مورد دریافت بونوس 30 دلاری باید روی علامت هدست در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید و گزینۀ «تماس با ما» را انتخاب کنید. با این کار پنجره ای همانند آنچه در تصویر می بینید برای شما باز خواهد شد که باید گزینۀ «حساب رایگان 30 دلاری» را برای کادر اول انتخاب کنید و متن درخواست خود را در کادر پیام نوشته و سپس روی گزینۀ سبزرنگ «ارسال» در پایین صفحه کلیک کنید.

بونوس 30 دلاری بروکر ویندزور 

واریز و برداشت در بروکر ویندزور

پس از افتتاح حساب واقعی تنها کاری که باید انجام دهید، این است که سرمایه ای را به حساب معاملاتی ایجادشده واریز کنید تا بتوانید با کمک آن معاملات خود را انجام دهید. در ادامه، فرایند واریز و برداشت در این بروکر را شرح خواهیم داد.

واریز در بروکر ویندزور

پس از افتتاح حساب و در صفحۀ اصلی بروکر ویندزور، می توانید حساب های خود را مشاهده کنید. در مقابل هر حساب سه گزینه به چشم می خورد که گزینۀ واریز، همان طورکه از نام آن پیداست، برای واریز سرمایه به حساب معاملاتی انتخاب، گزینۀ برداشت برای برداشت سرمایه و گزینۀ مشاهدۀ بیش تر برای بررسی جزئیات واریز و برداشت در نظر گرفته شده است.

برای آنکه به حساب موردنظر خود واریزی انجام دهید، پس از ورود به حساب خود در بروکر روی گزینۀ «واریز» کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد هدایت شوید.

واریز در بروکر ویندزور

در این مرحله می توانید روش های مختلف برای واریز به حساب را مشاهده کنید. روش هایی همچون استفاده از ارزهای دیجیتال، روش انتقال الکترونیکی با کمک پرفکت مانی و همچنین واریز ریالی که گزینۀ آخر است در این بخش وجود دارند. توجه داشته باشید درصورتی که ساکن ایران باشید، این روش ها را مشاهده می کنید درحالی که اگر در کشور دیگری ساکن باشید، با توجه به آن کشور، روش های موجود برای واریز و برداشت شما کمی متفاوت خواهند بود.

واریز در بروکر ویندزور

ازآنجایی که بسیاری از کاربران در ایران تمایل به واریز ریالی دارند، ما هم در این بخش چگونگی انجام واریز به این روش را شرح خواهیم داد. ابتدا روی گزینۀ «آپلود مدارک اثبات پرداخت» کلیک کنید (تصویر بالا).

در اینجا باید تصویری از پشت و روی کارت بانکی خود را آپلود کنید و برای واریز با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید تا شمارۀ حساب برای واریز به صورت ریالی را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ممکن است به رسید پرداخت هم نیاز داشته باشید. پس از انجام پرداخت باید از این بخش به بروکر ثابت کنید که پرداخت را انجام داده اید.

واریز در بروکر ویندزور

برداشت  در بروکر ویندزور

درصورتی که قصد برداشت همه یا بخشی از سرمایۀ خود را داشته باشید نیز می توانید روی گزینۀ «برداشت از حساب» در مقابل حساب موردنظر خود کلیک کنید تا بتوانید باقی مراحل برداشت را پیش ببرید.

برداشت  در بروکر ویندزور

در اینجا باید روی گزینۀ Withdraw یا برداشت در مقابل روش موردنظر خود کلیک کنید و سپس با واردکردن آدرس یا شمارۀ حساب گیرنده، درخواست فرایند برداشت را ارسال کنید.

برداشت  در بروکر ویندزور

پس از کلیک روی گزینۀ برداشت (Withdraw) در مرحلۀ پیش، حالا باید مقادیر و داده های موردنیاز را با توجه به روش برداشت انتخابی وارد کنید و درنهایت روی گزینۀ Withdraw کلیک کنید. درصورتی که حساب معاملاتی به اندازۀ کافی سرمایه داشته باشد، برداشت شما در مدت زمان کوتاهی انجام خواهد شد.

برداشت  در بروکر ویندزور

پشتیبانی بروکر ویندزور

درصورتی که در زمان ثبت نام، افتتاح حساب و یا هر عمل دیگری در بروکر ویندزور با مشکل مواجه شدید، می توانید به راحتی با تیم پشتیبانی در تماس باشید و از راهنمایی آن ها استفاده کنید. درصورتی که قصد گرفتن کمک از تیم پشتیبانی را داشته باشید، باید روی آیکون هدست در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید. شما می توانید هم از طریق چت آنلاین با تیم پشتیبانی در تماس باشید و سؤالات خود را بپرسید و هم درخواست و سؤال خود را برای تیم ارسال کرده و در انتظار پاسخ بمانید.

با انتخاب چت آنلاین، پنجرۀ گفتگو باز می شود و شما می توانید به زبان فارسی با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید. همچنین، درصورتی که «تماس با ما» را انتخاب کنید، پنجره ای برای شما باز خواهد شد که نوع پرسش خود را باید در ابتدا مشخص کنید و سپس شرح مشکل یا درخواست خود را در کادر «پیام» تایپ کرده و روی گزینۀ «ارسال» کلیک کنید. جواب تیم پشتیبانی پس از مدت زمان کوتاهی برای شما ارسال خواهد شد.

پشتیبانی بروکر ویندزور

آیا بروکر ویندزور رگوله شده است؟

امنیت در بازارهای مالی بسیار مهم است؛ زیرا درصورتی که حتی شما تریدر خوب و حرفه ایی باشید، اگر در یک بروکر، صرافی و یا هر پلتفرم نامعتبر دیگر فعالیت کنید، هر لحظه ممکن است کل دارایی خود را از دست بدهید. پس امنیت بروکر نیز یکی از اساسی ترین بخش های بررسی یک بروکر است. بروکرهای مختلف در سطح جهان در صورت عملکرد خوب توسط سازمآن های مالی مختلف رگوله می شوند. درواقع، زمانی که یک سازمان اقدام به رگوله کردن یک بروکر می کند، این تضمین را با اعتباری که دارد به کاربران می دهد که بروکر موردنظر استانداردهای لازم از سمت سازمان مذکور را برای دریافت تأییدیه دارد. در ادامه، سازمآن هایی که بروکر ویندزور را رگوله کرده اند خواهیم آورد:

 • CySEC؛
 • FSA؛
 • FSC؛
 • JSC؛
 • CMA.

توجه

بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری، بروکر آمارکتس و … هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در «آموزش فارکس» خانه سرمایه آموزش داده می شود.

کلام آخر

فعالیت در بزرگ ترین بازار مالی دنیا می تواند شانس بزرگی برای افرادی باشد که قصد دارند با معامله گری و ترید اقدام به کسب درآمد کنند. بروکر ویندزور از قدیمی ترین و بهترین بروکرهای مطرح در سطح جهان است که خوشبختانه ایرانیان نیز می توانند از خدمات آن استفاده کنند. موارد بسیاری باعث شده است که تریدرهای حرفه ای و تازه کار به سوی این بروکر جذب شوند. استفاده از بونوس 30 دلاری بدون نیاز به پرداخت اولیه این شانس را به کاربران خواهد داد تا با پول واقعی و در حساب حقیقی خود اقدام به معامله در بازار کنند و پس از اطمینان از نتیجه، مبلغ بالاتری را به بروکر واریز کنند و یا حتی از سود حاصل از معاملات خود (با 30 دلار بونوس) به کسب درآمد بپردازند. داشتن پشتیبانی فارسی و معتبربودن این بروکر نیز آن را به یکی از گزینه های مناسب برای فعالیت در بازار فارکس تبدیل کرده است. ما در این مقاله بروکر Windsor را به طور کامل معرفی کرده و آموزش دادیم. بنابراین، درصورتی که این بروکر انتخاب شما هم باشد، می توانید از این مقاله استفاده کنید.

سؤالات متداول

بله، کاربران ایرانی می توانند به راحتی و با مشخصات اصلی خود در این بروکر فعالیت داشته باشند؛ البته وب سایت این بروکر فیلتر است. همچنین پشتیبانی از زبان فارسی هم در محیط بروکر و هم برای ارتباط با تیم پشتیبانی استفاده از این بروکر را ساده تر کرده است.

CySEC، FSA، FSC، JSC و CMA نهادهایی هستند که این بروکر قدیمی را رگوله کرده و اعتبار آن را تضمین کرده اند.

بله، کاربران این بروکر می توانند حساب خود را به صورت ریالی شارژ کنند که این کار پس از دریافت شمارۀ حساب از سوی بروکر، واریز پول و سپس اثبات پرداخت قابل انجام است. در این روش شما به رسید پرداخت نیز نیاز خواهید داشت.

بله، کاربران بروکر Windsor پس از ثبت نام و احراز هویت می توانند درخواست بونوس 30 دلاری را به تیم پشتیبانی ارسال کنند و شروع به فعالیت حقیقی در بازار فارکس کنند.

ادامه مطلب
معرفی بروکر Opofinance
بروکر Opofinance | بررسی ثبت نام...

برای فعالیت در بازار فارکس به یک بروکر نیاز دارید. خوشبختانه تعداد بروکرهایی که ما بتوانیم از آن ها استفاده کنیم، بسیار زیاد است و هرکدام از آن ها ممکن است خدمات خاص خود را به کاربران ارائه دهند. هر بروکر باتوجه به ویژگی هایی که دارد، می تواند برای ترید مناسب باشد و یا برعکس، حتی سود به دست آمده را از شما بگیرد. میزان اسپرد، کارمزد واریز و برداشت و دیگر مشخصه های بروکر باید در زمان انتخاب به دقت بررسی شوند. پشتیبانی از زبان فارسی و امکان واریز و برداشت ریالی یکی از امتیازات بروکر اپوفایننس است. ما در این مقاله بروکر Opofinance را به طور کامل برای شما معرفی خواهیم کرد تا با بررسی آن و در صورت تمایل، فعالیت خود را در این بروکر آغاز کنید.

معرفی بروکر Opofinance (اپوفارکس)

بروکر اپوفایننس که در سال 2021 تأسیس شد، پیش از این با نام اپوفارکس فعالیت می کرد. شرکت تجاری Opo Group LTD، بروکر Opofinance را تأسیس کرده و همیشه سعی داشته است که به روزترین فناوری ها را در دسترس معامله گران خود قرار دهد. این بروکر در حال حاضر بیش از 100 هزار کاربر دارد و از هشت زبان زندۀ دنیا پشتیبانی می کند. تریدرها می توانند از ابزارهای معاملاتی ای که تعداد آن ها به بیش از 300 عدد می رسد، در فرایند تحلیل و معاملۀ خود استفاده کنند. پشتیبانی 24ساعته در 7 روز هفته ازجمله ویژگی هایی است که در کنار پشتیبانی از زبان فارسی، کار را برای کاربران ایرانی ساده تر کرده است.

اسپرد پایین در این بروکر و همچنین اجرای سریع معاملات باعث شده افراد زیادی که اسکلپر هستند و یا به طور کلی اجرای سریع معامله برای آن ها بسیار حیاتی است، این بروکر را انتخاب کنند. به طور کلی، بروکر Opofinance در تلاش است که به روزترین تکنولوژی ها را در زمینۀ فعالیت های مالی به خدمت کاربران خود در بیاورد و تا به امروز در این امر موفق عمل کرده است.

انواع حساب در بروکر Opofinance

یکی از ویژگی های بروکرهای مناسب برای فعالیت، وجود انواع حساب در بروکر است تا به این ترتیب، افراد با استراتژی ها و شرایط مختلف بتوانند از خدمات بروکر استفاده کنند. در ادامه، چهار نوع حساب معاملاتی که کاربران در هنگام افتتاح حساب می توانند انتخاب کنند را بررسی خواهیم کرد.

حساب Standard

 • کاربرانی که قصد افتتاح حساب استاندارد را داشته باشند، باید حداقل 100 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
 • معاملات حساب استاندارد شامل کمیسیون نمی شود.
 • اسپرد جفت ارزها و دارایی های قابل معامله در این نوع حساب معمولی است.
 • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب استاندارد انتخاب کنند.

حساب ECN

 • کاربرانی که قصد افتتاح حساب ECN را داشته باشند، باید حداقل 100 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
 • مقدار کمیسیون معاملات در حساب معاملاتی ECN پایین است.
 • میزان اسپرد جفت ارها و دارایی های قابل معامله در این نوع حساب کم است.
 • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب ECN انتخاب کنند.

حساب ECN Pro

 • کاربرانی که حسابی از نوع ECN Pro را افتتاح می کنند، باید حداقل 5000 دلار را به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
 • مقدار کمیسیون معاملات در حساب معاملاتیPro ECN پایین است.
 • اسپرد جفت ارزها و دارایی های قابل معامله در این نوع حساب پایین ترین مقدار در بروکر اپوفایننس است.
 • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب ECN Pro انتخاب کنند.

حساب Social Trade

 • کاربرانی که قصد افتتاح حساب Social Trade را داشته باشند، باید حداقل 200 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنند.
 • افرادی که اقدام به افتتاح حساب Social Trade می کنند، کمیسیونی را برای معاملات خود پرداخت نخواهند کرد.
 • میزان اسپرد دارایی های قابل معامله در این نوع حساب معاملاتی معمولی است.
 • کاربران می توانند حداکثر لوریج 1:2000 را در حساب Social Trade انتخاب کنند.

پلتفرم سوشیال ترید در بروکر اپوفارکس

یکی از انواع حساب معاملاتی ای که کاربران بروکر می توانند افتتاح کنند، حساب معاملاتی سوشیال تریدر است که در مقایسه با دیگر انواع حساب موجود، ناآشنا است. کاربرد این نوع حساب، برای افرادی است که علی رغم تمایل به فعالیت در بازار فارکس، مهارت یا زمان کافی برای تریدکردن را ندارند. البته، دستۀ دیگری از تریدرها نیز که بسیار حرفه ای فعالیت می کنند، می توانند در این بخش فعال باشند.

کاربران بی تجربه با کپی تریدینگ یا به عبارت دیگر اتصال حساب خود به حساب معاملاتی تریدرهای حرفه ای، شانس آن را خواهند داشت که حداقل با واریز 200 دلار، به سود برسند. البته، تریدرهای حرفه ای متفاوتی در این بخش حضور دارند که برای کسب سود بهتر باید تریدر یا تریدرهای موردنظر خود را برای مدتی دنبال کنید و درصورتی‍که عملکرد خوبی را از آ ن ها دیدید، حساب معاملاتی خود را به آن ها متصل کنید.

همچنین، درصورتی که تریدر حرفه ای هستید، می توانید با ثبت نام در این بخش، درصدی از سودی که کاربران با اتصال به حساب شما دریافت می کنند را به دست آورید و به این ترتیب سود خود را ارتقا دهید.

برای آنکه بتوانید در بخش Social Trading فعالیت کنید، باید ابتدا در بروکر Opofinance ثبت نام کرده و در مرحلۀ بعد نیز در بخش Social Trading ثبت نام کنید و سپس با اتصال حساب خود به تریدرها به سود برسید.

پس از ثبت نام و ورود به حساب معاملاتی خود، از ستون سمت راست تصویر (درصورتی که زبان پلتفرم را به فارسی تغییر داده باشید)، بخش سوشیال تریدینگ را انتخاب کنید. با این کار تریدرهای مختلفی که امکان اتصال به حساب آن ها وجود دارد را خواهید دید که هر تریدر را می توان با بررسی اطلاعات وی و مقایسۀ او با دیگران، انتخاب یا رد کرد. درصورتی که تریدر موردنظر خود را انتخاب کردید، باید روی گزینۀ Invest در بخش همان تریدر کلیک کنید.

پلتفرم سوشیال ترید در بروکر اپوفایننس

البته، اگر پیش از این در بخش سوشیال تریدینگ ثبت نام نکرده باشید، باید ابتدا ثبت نام خود را از این بخش انجام دهید تا بتوانید از سود تریدر حرفه ای بهره مند شوید. اطلاعاتی که در این بخش باید قرار دهید، شامل نسخۀ متاتریدر، حساب کاربری در بروکر و رمز عبور هستند. درنهایت، باید روی گزینۀ Register کلیک کنید.

پلتفرم سوشیال ترید در بروکر اپوفایننس

پلتفرم های معاملاتی در بروکر Opofinance

پس از آنکه در بروکر Opofinance ثبت نام کردید و حساب معاملاتی خود را افتتاح کردید، وقت آن می رسد که یک پلتفرم معاملاتی را دانلود کنید و معاملات خود را از طریق آن انجام دهید؛ زیرا بروکرها واسطی برای انجام معاملات شما هستند، اما ثبت معامله باید از طریق پلتفرم های معاملاتی انجام شود.

کاربران بروکر Opofinance می توانند پلتفرم متاتریدر 4 یا متاتریدر 5 را از پنل حساب خود دانلود کنند. امکان دانلود این پلتفرم ها در نسخه های ویندوز، مک، اندروید و IOS وجود دارد. برای دانلود متاتریدر 4 و یا متاتریدر 5 از پنل کاربری خود، بخش پلتفرم ها (Platforms) را از ستون سمت راست انتخاب کنید و سپس از میان نسخه های مختلف، نسخۀ موردنظر خود را با کلیک روی آن دانلود کنید. البته اگر زبان بروکر را روی زبان انگلیسی تنظیم کرده باشید، باید به دنبال بخش Platforms در ستونی واقع در سمت چپ تصویر باشید.

همچنین، پس از افتتاح حساب نیز لینکی برای دانلود پلتفرم انتخابی شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت. با این حال، درصورتی که در شرایط مختلف قصد دانلود متاتریدر را داشته باشید، از مراحلی که گفته شد، می توانید به فایل های دانلود دسترسی داشته باشید.

پلتفرم های معاملاتی در بروکر Opofinance

ثبت نام در بروکر Opofinance (اپوفارکس)

در ابتدا وارد وب سایت بروکر به آدرس اینترنتی www.opofinance.com شوید و در صفحۀ اول وب سایت، روی گزینۀ Open Account در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید تا بتوانید مراحل ثبت نام را پیش ببرید. همچنین، درصورتی که پیش از این حساب کاربری خود را ساخته باشید، برای ورود به حساب خود باید روی گزینۀ Login در همان بخش کلیک کنید.

پیش از شروع فرایند ثبت نام و احراز هویت باید به این نکته اشاره کنیم که درصورتی که کار با پلتفرم های فارسی برای شما راحت تر است، نگران نباشید؛ زیرا با کلیک روی آیکن کرۀ زمان در بالا و سمت راست تصویر، می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید. با این کار زبان وب سایت به فارسی تغییر خواهد کرد.

ثبت نام در بروکر Opofinance (اپوفایننس)

در این مرحله باید نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد به میلادی، شمارۀ موبایل، ایمیل، رمزعبور و تکرار دوبارۀ رمز عبور را به ترتیب در کادرهای موجود قرار دهید. توجه داشته باشید که با کلیک روی کادر مربوط به تاریخ تولد (Date Of Birth)، تقویمی برای شما باز خواهد شد که پس از انتخاب تاریخ تولد خود باید حتماً روی گزینۀ Ok کلیک کنید تا به این ترتیب تاریخی که انتخاب کرده اید در این بخش ثبت شود.

بعد از جایگذاری تمام اطلاعات ضروری، کادر Referral Code یا کد معرف را می بینید که می توانید در صورت داشتن کد ریفرال، آن را وارد کنید. پیشنهاد ما این است که حتماً از کد معرف استفاده کنید؛ زیرا با واردکردن کد معرف، کارمزد معاملات شما در بروکر Opofinance با تخفیف محاسبه خواهد شد. اما بد نیست بدانید که علاوه بر کد چندکاراکتری ریفرال، گاهی اوقات ممکن است به لینکی دسترسی داشته باشید که با بازکردن آن و انجام ثبت نام از طریق آن لینک، کد ریفرال به طور پیش فرض برای شما وارد شده باشد.

پس از پرکردن تمام کادرها و فعال کردن بخش پذیرش قوانین و سیاست های بروکر، حالا باید روی گزینۀ Create Account در پایین پنجره کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد منتقل شوید.

در این مرحله نیز درصورتی که تمایل داشته باشید می توانید با کلیک روی عبارت English در بالا و سمت راست تصویر، زبان وب سایت را به فارسی تغییر دهید.

ثبت نام در بروکر Opofinance (اپوفایننس)

اینجا بروکر به شما اطلاع می دهد که یک پین کد را به ایمیل شما ارسال کرده است، ایمیل خود را باز کرده و پین کد ارسالی را در کادر موجود تایپ کرده و سپس روی گزینۀ Confirm کلیک کنید.

ثبت نام شما انجام شده و حالا باید ایمیل و رمزعبوری که در زمان ثبت نام وارد کرده بودید را در کادرهای موجود وارد کنید و سپس روی گزینۀ Login کلیک کنید تا وارد حساب کاربری خود در بروکر Opofinance شوید.

ثبت نام در بروکر Opofinance (اپوفایننس)

پس از ورود به حساب کاربردی خود در بروکر، توافقنامه هایی را در رابطه با موارد مختلف مشاهده می کنید که با فعال کردن آن ها و سپس کلیک روی گزینۀ ارسال می توانید تأییدیه خود را به تیم بروکر ارسال کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید با کلیک روی هر توافقنامه، متن آن را مطالعه کنید و سپس آن را پذیرفته و فعال کنید.

ثبت نام در بروکر Opofinance (اپوفایننس)

احراز هویت در بروکر Opofinance

ثبت نام شما تکمیل شده است اما هنوز احراز هویت نشده اید؛ زیرا در نوار بالای صفحه به شما اطلاع داده شده است که حساب کاربری شما هنوز تأیید نشده است. برای شروع مراحل احراز هویت باید روی گزینۀ «الان تأیید کن، در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

در این مرحله باید گزینۀ موجود در میانۀ صفحه را فعال کنید و سپس روی گزینۀ Next کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد هدایت شوید. درواقع با فعال کردن این بخش، شما به بروکر اجازه می دهید تا اطلاعات مدارک شناسایی که آپلود خواهید کرد را به ترتیب قوانین بروکر پردازش کند.

احراز هویت در بروکر Opofinance

در اولین مرحله باید شمارۀ موبایل خود را تأیید کنید. برای این کار، درصورتی که شمارۀ موبایل شما به درستی نوشته شده است، روی گزینۀ SEND VERIFICATION CODE کلیک کنید تا کد تأیید در قالب یک پیام کوتاه به موبایل شما ارسال شود.

احراز هویت در بروکر Opofinance

کدی که برای شما ارسال شده بود را باید در این مرحله وارد کنید تا به طور خودکار به مرحلۀ بعد منتقل شوید. توجه داشته باشید که شما برای واردکردن کد محدودیت زمانی دارید؛ زیرا پس از یک دقیقه، اعتبار کد ارسالی از بین رفته و شما باید درخواست ارسال یک کد جدید را به بروکر بدهید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

در این بخش باید کشور ارائه دهندۀ مدرک و نوع مدرک هویتی ای که قصد دارید برای احراز هویت از آن استفاده کنید را انتخاب کنید. با انتخاب نوع مدرک هویتی (که می تواند مدارکی مثل پاسپورت، گواهی نامۀ رانندگی و کارت ملی باشد)، مشخصات ظاهری عکسی که باید از مدرک موردنظر آپلود کنید را مشاهده می کنید. با آپلود تصویر در بخش اتچ، کار در این مرحله به پایان می رسد و حالا باید روی گزینۀ Next در پایین صفحه کلیک کرد.

عبارت Front به معنای تصویر جلوی مدرک شناسایی و Back، تصویر پشت مدرک است که باید در بخش مخصوص به خود آپلود شوند. توجه داشته باشید که تصاویر شما به گونه ای باشند که اطلاعات شما به راحتی از طریق آن ها مشاهده شود. به عنوان مثال، درصورتی که تصویر نور زیادی داشته باشد و یا تمام ابعاد کارت در تصویر مشخص نباشند، بروکر قادر به بررسی آن نخواهد بود. پس در زمان آپلود تصویر مدارک حتماً به این نکات توجه کنید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

در این مرحله باید از خود یک سلفی بگیرید. نکته ای که باید در این مرحله رعایت کنید، این است که سلفی در این بخش می تواند توسط کامپیوتر شخصی شما انجام شود که بدیهی است برای انجام این مرحله از طریق کامپیوتر و یا لپ تاپ باید دوربین وبکم شما فعال باشد. درصورتی که به وبکم دسترسی نداشته باشید و یا هر دلیل دیگر، می توانید این مرحله را در گوشی موبایل خود انجام دهید.

درصورتی که قصد داشته باشید از وبکم سیستم خود استفاده کنید، باید روی گزینۀ I’m Ready کلیک کنید و اما درصورتی که قصد داشته باشید کار را در گوشی موبایل خود ادامه دهید، باید روی لینک or continue on a phone کلیک کنید.

پیش از رفتن به مرحلۀ بعد، باید به این نکته اشاره کرد که در این سلفی شما نباید صورت خود را مستقیم و بی حرکت در مقابل دوربین بگیرید؛ بلکه در این مرحله باید صورت خود را به صورت دورانی و همان طورکه در وب سایت بروکر Opofinance آورده شده است، بچرخانید تا همۀ ابعاد چهرۀ شما در سلفی گرفته شود.

احراز هویت در بروکر Opofinance

با کلیک روی لینک or continue on a phone در مرحلۀ پیش، صفحۀ جدیدی برای شما باز خواهد شد که روش های دسترسی به لینک مربوطه برای گرفتن سلفی در آن آمده است و شما باید یکی از روش های موجود را انتخاب کنید.

در بخش اول امکان واردکردن شمارۀ موبایل خود را دارید. پس از واردکردن شمارۀ تماس خود، لینک به شمارۀ شما ارسال خواهد شد. برای این کار، شمارۀ تماس خود را وارد کنید و سپس روی گزینۀ Send Link کلیک کنید.

در بخش بعد نیز می توانید لینک را با کلیک روی گزینۀ Copy Link دریافت کرده و به گوشی موبایل خود ارسال کنید و همچنین در صورت تمایل می توانید با اسکن کردن بارکد موجود به کمک گوشی موبایل خود، به صورت خودکار به صفحۀ ادامۀ انجام مراحل و گرفتن سلفی در گوشی منتقل شوید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

در این مرحله باید آدرس خود را وارد کرده و مدارک هویتی مربوط به محل سکونت خود را بارگذاری کنید تا آدرس تأیید شود. برای این کار، کشور را در کادر Country، شهر را در کادر City و آدرس کامل و پلاک را نیز در کادرهای Address و Building Number وارد کنید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

با اسکرول به پایین صفحه نیز می توانید بخش مربوط به آپلود تصویر یک سند یا مدرکی همچون قبض آب و برق و… را ببینید. با انتخاب تصویر مدرک، باید روی گزینۀ Next کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد هدایت شوید. فراموش نکنید که مدرک یا سندی که انتخاب می کنید باید حاوی آدرس باشد.

همان طورکه در این مرحله و مراحل پیش دیدید، امکان ادامه دادن مراحل احراز هویت از طریق گوشی موبایل در تمام قدم ها وجود داشت و شما درصورتی که مدرک یا سند را در گوشی موبایل خود داشته باشید و یا به هر دلیل دیگر، می توانید با کلیک روی گزینۀ Continue on your phone، ادامۀ مراحل را از گوشی موبایل خود دنبال کنید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

در این مرحله، بروکر به شما اطلاع می دهد که در حال بررسی مدارک شما است. همان طورکه در تصویر هم می بینید، مراحل مختلف احراز هویت یا تأیید شده اند (این موضوع با علامت تیک سبز مشخص شده است) و یا در حال بررسی و در انتظار تأیید هستند.

پس از تأیید کلیۀ مدارک از سوی بروکر، شما امکان فعالیت به صورت کامل در بروکر را خواهید داشت و می توانید پس از واریز سرمایه و افتتاح حساب، معاملات خود را آغاز کنید.

احراز هویت در بروکر Opofinance

افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و دمو و اتصال به متاتریدر

پس از آنکه ثبت نام و احراز هویت خود را تکمیل کردید، می توانید اقدام به افتتاح حساب کنید و پس از واریز سرمایه، شروع به معاملات خود در پلتفرم معاملاتی کنید. برای افتتاح حساب حقیقی و یا دمو در بروکر Opofinance، پس از ورود به حساب خود در بروکر روی گزینۀ «حساب های کاربری» در ستون سمت راست تصویر کلیک کنید. با این کار، بخش افتتاح حساب را مشاهده می کنید که می توانید از طریق آن حساب معاملاتی خود را با ویژگی های موردنظر خود افتتاح کنید.

برای افتتاح حساب حقیقی روی گزینۀ «+ ایجاد حساب» کلیک کنید و اگر قصد داشتید که حسابی از نوع دمو ایجاد کنید، باید روی گزینۀ «+ ایجاد حساب دمو» کلیک کنید. گزینۀ موردنظر خود را انتخاب کرده تا مراحل بعد را نیز تکمیل کنید.

افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و دمو و اتصال به متاتریدر

در این مرحله شما باید مشخص کنید که قصد دارید از پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 استفاده کنید و یا قصد استفاده از متاتریدر 5 را دارید. در بخش بعد نیز باید نوع حساب (همان طورکه در بخش های پیشین شرح داده شد، شما می توانید انواع مختلف حساب های معاملاتی را در بروکر Opofinance افتتاح کنید)، اهرم معاملاتی و ارزی که قصد دارید محاسبات سود و ضرر حساب شما بر حسب آن انجام شود را تعیین کنید.

درنهایت و پس از پرکردن تمام کادرها باید روی گزینۀ «ایجاد حساب کاربری» کلیک کنید تا حساب معاملاتی شما ساخته شود. همچنین، درصورتی که در فرایند ساخت حساب معاملاتی با مشکلی مواجه شوید، می توانید به راحتی و از طریق امکان چت آنلاین که با کلیک روی آیکون پیام در پایین و سمت چپ تصویر وجود دارد، با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید و مشکلات احتمالی را رفع کنید. البته، ارتباط با پشتیبانی از چند روش مختلف قابل انجام است که در بخش مربوطه به این موارد پرداخته ایم.

افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و دمو و اتصال به متاتریدر

مشخصات حساب معاملاتی ای که تعیین کرده بودید را در اینجا مشاهده می کنید. تنها کاری که باید در این مرحله انجام دهید، این است که در صورت درستی اطلاعات، روی گزینۀ «ایجاد حساب کاربری» کلیک کنید و در غیر این صورت، روی گزینۀ «لغو» کلیک کنید و حسابی مطابق مشخصات موردنظر خود را بسازید.

افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و دمو و اتصال به متاتریدر

همان طورکه مشاهده می کنید، حساب معاملاتی حقیقی شما با نام کاربری و رمزعبور مشخص شده است و حالا شما باید نرم افزار متاتریدر را براساس نسخۀ موردنظر خود دانلود کرده و با واردکردن نام کاربری و رمزعبور خود، حساب خود را به متاتریدر متصل کنید.

علاوه بر مسیری که برای دانلود نسخه های مختلف متاتریدر به آن اشاره کرده بودیم، شما می توانید پس از ساخت حساب و در هین بخش، متاتریدر را با کلیک روی گزینۀ دانلود Trading Terminal بارگیری کنید.

افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و دمو و اتصال به متاتریدر

افتتاح حساب دمو

اما درصورتی که قصد افتتاح حساب دمو یا آزمایشی را داشته باشید، پس از انتخاب نوع حساب دمو در مرحلۀ اول، باید فرایندی که در ادامه می آوریم را پیش بگیرید. در قدم اول باید پلتفرم معاملاتی خود را انتخاب کنید و سپس روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.

افتتاح حساب دمو

در این مرحله از افتتاح حساب دمو باید به ترتیب نوع حساب معاملاتی، اهرم، ارز حساب و میزان سرمایه ای که می خواهید معاملات دموی خود را با آن انجام دهید را تعیین کنید. پس از پرکردن همۀ موارد، باز هم باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.

افتتاح حساب دمو

در این مرحله، ویژگی های حسابی که ساخته بودید را مشاهده می کنید. در صورت درستی اطلاعات باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید و اما درصورتی که قصد داشته باشید تغییراتی در حساب دموی خود ایجاد کنید، می توانید از گزینۀ «بازگشت» استفاده کنید.

افتتاح حساب دمو

در مرحلۀ آخر نیز مشخصات حساب، ازجمله نام کاربری و رمزعبور وجود دارد که برای اتصال حساب معاملاتی به متاتریدر به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین، درصورتی که قصد دانلود پلتفرم معاملاتی متاتریدر را داشته باشید، می توانید روی گزینۀ دانلود Trading Terminal کلیک کنید.

افتتاح حساب دمو

پس از افتتاح حساب معاملاتی حقیقی و یا دمو باید نام کاربری و رمزعبور خود که در قدم آخر افتتاح حساب برای شما به نمایش در می آید را وارد پلتفرم متاتریدر کنید تا به این ترتیب حساب معاملاتی ای که ایجاد کرده بودید، به متاتریدر متصل شود. از این پس با واریز سرمایه به حساب خود، سرمایۀ لازم را برای معاملات خود در بازار فارکس خواهید داشت. پلتفرم متاتریدر را در نسخۀ موردنظر خود دانلود کنید و نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید تا بتوانید معاملات خود را در متاتریدر انجام دهید.

مدیریت سرمایه در بروکر Opofinance

در بخش پیش متوجه شدیم که چگونه یک حساب حقیقی و یا دمو را افتتاح کنیم. حساب دمو امکان استفاده از پول مجازی را برای شما فراهم خواهد کرد اما درصورتی که قصد شروع فعالیت با استفاده از یک حساب حقیقی را داشته باشید، باید سرمایۀ موردنیاز خود را به حساب کاربری خود در بروکر واریز کنید. باتوجه به نوع حسابی که انتخاب می کنید، باید حداقل مبلغی را به حساب خود واریز کنید؛ به آن توجه کنید. در ادامه، نحوۀ واریز و برداشت سرمایه در بروکر Opofinance را شرح خواهیم داد.

روش های واریز و برداشت در این بروکر شامل Top Change، Crypto Currencies، Perfect Money، Visa Card / Master Card، Advcash، Union Pay و استفاده از روش انتقال بانکی است.

نحوه واریز در بروکر Opofinance

برای واریز سرمایه به حساب خود در بروکر Opofinance باید در قدم اول روی گزینۀ «اعتبارات» در نوار سمت راست تصویر کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینۀ «واریز وجه» را انتخاب کنید. همان طورکه در تصویر می بینید، کیف پولی که می خواهید پول به آن واریز شود را از کادر بالای صفحه انتخاب کرده و سپس یکی از روش های واریز را انتخاب کنید. روش های متعدد برای واریز، ازجمله تاپ چنج، ارزهای دیجیتال، پرفکت مانی و… باعث می شوند که کاربران با شرایط مختلف بتوانند سرمایۀ خود را به حساب معاملاتی در بروکر واریز کنند.

نحوه واریز در بروکر Opofinance

مبلغی که قصد واریز آن را دارید، باید در کادر «مبلغ واریز» که در تصویر هم مشخص شده است قرار گیرد. با این کار، می توانید مبلغی که با احتساب کارمزد انتقال به حساب شما در بروکر Opofinance واریز می شود را مشاهده کنید. با انتخاب روش واریز تاپ چنج، شما هیچ کارمزدی را برای واریز پرداخت نخواهید کرد و همان مبلغ واریز را در حساب خود خواهید داشت. درنهایت نیز باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید تا به مرحلۀ بعد منتقل شوید.

نحوه واریز در بروکر Opofinance

در اینجا برای تأیید، مشخصات واریز به شما نمایش داده می شود. روش واریز، کیف پول، مبلغ واریزی و مبلغی که پس از واریز دریافت می کنید در این بخش به نمایش در می آیند که در صورت تأیید باید روی گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.

نحوه واریز در بروکر Opofinance

در این مرحله باید ایمیل و رمزعبور حساب تاپ چنج خود را وارد کنید و سپس روی گزینۀ Login کلیک کنید تا بتوانید با انتخاب حساب خود در آن پلتفرم، سرمایۀ موردنیاز را به بروکر Opofinance واریز کنید.

نحوه واریز در بروکر Opofinance

همچنین، درصورتی که واریز به روش ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید، با طی مراحل، بروکر یک آدرس برای واریز به شما نشان می دهد که باید آن را کپی کرده، به کیف پول ارز دیجیتال خود مراجعه کنید و انتقال را از آن طریق انجام دهید.

نحوه برداشت در بروکر Opofinance

برای برداشت پول از حساب خود باید پیش از هرچیز مبلغ موردنظر را از حساب معاملاتی موردنظر به کیف پول خود انتقال دهید (این موضوع را در بخش انتقال کاملاً شرح داده ایم). کار دیگری که پیش از برداشت باید انجام دهید، ثبت آدرس مقصد است که باید آن را از بخش Payment Details انجام دهید.

برای ثبت آدرس مقصد ابتدا تب Funds و سپس از زیرمجموعۀ آن گزینۀ Payment Details را انتخاب کنید. حالا در صفحه ای که برای شما به نمایش در می آید، باید روی گزینۀ سبزرنگ Upload Payment Details کلیک کنید. در پنجرۀ کوچکی که برای شما باز می شود، باید سه مورد را انتخاب کنید. در کادر اول باتوجه به روش برداشت موردنظر خودتان باید گزینۀ مناسب را انتخاب کنید، در کادرهای بعد نیز باید براساس دارایی ای که قصد برداشت آن را دارید، کادرها را پر کنید. به عنوان مثال، درصورتی که قصد برداشت تتر را داشته باشید، باید در کادر اول Crypto Address را انتخاب کنید و در کادر دوم ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید را تعیین کنید، کادر سوم نیز مربوط به آدرس کیف پول ارز دیجیتال است که باید تترها به آن انتقال داده شوند. پس از پرکردن تمام این موارد، باید روی گزینۀ Upload کلیک کنید تا مجاز به برداشت دارایی شوید.

البته، باید به این نکته توجه داشته باشید که با انجام این کار، وضعیت Payment Details در ستون Status مشخص می شود که باید منتظر تأیید آن بمانید، شما تنها در صورتی قادر به برداشت خواهید بود که وضعیت به حالت Approved در آمده باشد.

نحوه برداشت در بروکر Opofinance

پس از انجام دو مرحله ای که پیش از این توضیح دادیم (انتقال دارایی به کیف پول، البته در صورت نیاز و ثبت آدرس گیرنده از بخش Payment Details)، حالا می توانید برداشت خود را انجام دهید؛ نحوۀ انجام آن را در ادامه توضیح خواهیم داد. پس از انتقال از بخش Funds یا در بخش فارسی «اعتبارات»، گزینۀ برداشت اعتبارات (Withdraw Funds) را انتخاب کنید.

در اینجا باید مراحل برداشت را طی کنید که در چهار مرحله انجام می شود. در ابتدا کیف پول خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینۀ «Continu یا ادامه» کلیک کنید.

نحوه برداشت در بروکر Opofinance

در مرحلۀ دوم باید روش برداشت موردنظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید. توجه داشته باشید که شما پیش از این می بایست در بخش Payment Details آدرس مقصد را ثبت کرده باشید. پس در این مرحله نیز روش موردنظر را باید باتوجه به مقصد انتخابی در آن بخش انتخاب کنید. به عنوان مثال، درصورتی که در بخش Payment Details، آدرس کیف پول برای برداشت تتر را ثبت کرده باشید، در اینجا نیز باید برداشت به روش ارزهای دیجیتال (Crypto Currencies) را انتخاب کنید.

پس از انتخاب روش موردنظر، کادری برای شما باز خواهد شد که باید آدرس ثبت شده برای برداشت را در آن انتخاب کنید و سپس روی گزینۀ Continue کلیک کنید تا به مرحلۀ سوم در برداشت برسید.

نحوه برداشت در بروکر Opofinance

در این بخش، مبلغی که قرار است برداشت کنید را در کادر Withdraw Amount وارد کرده و سپس روی گزینۀ Continue کلیک کنید. مبلغ برداشت را باتوجه به موجودی کیف پول خود وارد کنید.

نحوه برداشت در بروکر Opofinance

در مرحلۀ آخر می توانید اطلاعات برداشت را به صورت کامل مشاهده کنید. بروکر در این مرحله یک پین کد را به ایمیلی که در زمان ثبت نام وارد کرده بودید، ارسال می کند. شما باید به ایمیل خود مراجعه کرده و پین کد را در کادر موجود در این بخش وارد کنید و درنهایت روی گزینۀ Continue کلیک کنید.

بالاخره مرحل برداشت دارایی از بروکر Opofinance به پایان رسید. حالا تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که منتظر بمانید تا مبلغ موردنظرتان به آدرسی که ثبت کرده بودید انتقال داده شود.

نحوه برداشت در بروکر Opofinance

نحوه انتقال در بروکر Opofinance

توجه داشته باشید زمانی که شما مبلغی را به حساب کاربری خود در بروکر Opofinance واریز می کنید، درواقع حساب کاربری شما شارژ خواهد شد نه معاملاتی؛ اما درصورتی که قصد داشته باشید شروع به ترید کنید، باید بخش و یا کل مبلغ واریزی را به یکی از حساب های معاملاتی خود واریز کنید تا بتوانید فعالیت خود را در بازار شروع کنید.

همچنین، درصورتی که قصد برداشت سرمایه ای را از حساب خود داشته باشید، باید ابتدا آن مبلغ را از حساب معاملاتی ای که در آن پول دارید، به حساب کاربری خود انتقال دهید تا بتوانید مبلغ موردنظر را از حساب کاربری یا همان کیف پول حساب خود در بروکر برداشت کنید.

همچنین، ممکن است قصد داشته باشید که مبلغی را از کیف پول و یا یکی از حساب های معاملاتی به حساب سوشیال تریدینگ برای انجام کپی تریدینگ انتقال دهید که در این صورت نیز باید به بخش Transfer مراجعه کنید.

همان طورکه متوجه شدید، انتقال دارایی در میان حساب های بروکر اپوفایننس، یکی از عملیات مالی ای است که حتماً به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه، چگونگی انجام انتقال را شرح خواهیم داد.

باز هم به بخش اعتبارات یا Funds می رویم و پس از کلیک روی آن، گزینۀ Transfer Funds را انتخاب می کنیم. با این کار، تمام حساب های خود که پیش از این افتتاح کرده بودیم و البته کیف پول حساب کاربری که با عنوان Wallet مشخص شده است را خواهیم دید. بخش بالایی، حساب های مبدأ را مشخص کرده است که با عبارت Transfer From دیده می شود. بخش پایینی یعنی Transfer To، حساب های مقصد را مشخص می کند که درواقع پول به آن حساب ها انتقال داده می شود.

به عنوان مثال، در این تصویر ما حساب ECN PRO MT4 را از میان حساب های مبدأ انتخاب کردیم و از بخش Transfer To حساب Wallet یا همان کیف پول حساب کاربری را به عنوان حساب مقصد انتخاب کردیم. همان طورکه در تصویر مشخص شده است، این دو حساب با نوار سبز باریکی در بخش بالایی خود مشخص شده اند.

پس از انتخاب حساب های مبدأ و مقصد، حالا باید مبلغی که قصد دارید از حساب ECN PRO به حساب Wallet انتقال دهید را در کادر Transfer Amount مشخص کنید و درنهایت روی گزینۀ Continue، به معنی ادامه کلیک کنید.

در این تصویر، اطلاعات انتقال دارایی را مشاهده خواهید کرد؛ حساب مبدأ و مقصد، مبلغ انتقال و مقداری که انتقال داده خواهد شد برای شما نمایش داده خواهد شد که در صورت درستی اطلاعات باید روی گزینۀ Continue یا ادامه کلیک کنید.

نحوه انتقال در بروکر Opofinance

انتقال با موفقیت انجام شد و حالا شما مبلغی را در کیف پول حساب کاربری خود دارید که اگر قصد برداشت آن را داشته باشید، حالا می توانید آن را انجام دهید. باز هم یادآوری می کنیم که برای برداشت (Withdraw) باید حتماً پول را به کیف پول (Wallet) خود برداشت و همچنین پس از واریز باید مبلغ را از حساب Wallet به حساب معاملاتی ای که پیش از این ساخته اید انتقال دهید.

نحوه انتقال در بروکر Opofinance

امنیت بروکر Opofinance (اپوفایننس)

زمانی که بخواهید یک بروکر را برای فعالیت در بازار فارکس انتخاب کنید، امنیت آن بروکر یکی از موارد اصلی ای است که باید توسط کاربر بررسی شود. ازآنجایی که ما در ایران به دفتر شعبات این بروکرها دسترسی نداریم، باید این مرحله را با دقت بیش تری طی کنیم تا در زمان فعالیت در بروکر با مشکلی مواجه نشویم.

 • FSA

شرکت تجاری Opo Group LTD که بروکر Opofinance را تأسیس کرده است، در سیشل با شمارۀ 1-8430865 و با شمارۀ مجوز SD123 ثبت شده است و سازمان خدمات مالی FSA آن را رگوله کرده است.

 • The Finance Commission

سازمان The Finance Commission یک سازمان بین المللی است که در حوزۀ رفع مشکلات و تخلفات مالی در بازار فارکس خدمات ارائه می دهد. سرمایۀ کاربران بروکر Opofinance تا سقف 20 هزار یورو برای هر کاربر از سوی این سازمان مالی بیمه می شود و بنابراین کاربران می توانند با اطمینان بیش تری به فعالیت مالی خود بپردازند. البته فراموش نکنید که خسارات مالی ای که این سازمان برای کاربران جبران می کند، ربطی به ضرر ناشی از معاملات شما در بازار ندارد.

ارتباط با پشتیبانی بروکر Opofinance (اپوفایننس)

ازآنجایی که شما می توانید زبان سایت بروکر را به فارسی تغییر دهید، احتماًلا در زمان فعالیت در محیط بروکر با مشکلات کم تری برخورد خواهید کرد؛ با این حال، گاهی اوقات ممکن است ابهامی برای شما پیش آمده و یا در انجام واریز و برداشت و… به مشکل بخورید. در چنین شرایطی، می توانید به راحتی با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید و مشکل خود را حل کنید.

خوشبختانه پشتیبانی در این بروکر به صورت 24ساعته و در 7 روز هفته فعال است و شما از این بابت مشکلی نخواهید داشت. شما می توانید به روش های مختلفی با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید که در ادامه آن ها را بیان خواهیم کرد.

استفاده از آدرس ایمیل و شماره تماس

یکی از روش های ارتباط با تیم پشتیبانی بروکر Opofinance، استفاده از آدرس ایمیل و شماره تماس این بروکر است که می توانید در ادامه آن ها را مشاهده کنید.

چت آنلاین در پلتفرم

یکی از روش های بسیار ساده برای ارتباط با تیم پشتیبانی در بروکر Opofinance، استفاده از چت آنلاین در این بروکر است. برای این کار شما کافی است که در حساب کاربری خود روی آیکن پیام در پایین و سمت چپ تصویر کلیک کنید و پس از واردکردن ایمیل و مشخصات، مشکلی که برای شما پیش آمده را با یک متخصص در میان بگذارید.

ارتباط با پشتیبانی بروکر Opofinance (اپوفایننس)

بخش ارتباط با ما

شما همچنین می توانید در وب سایت صرافی و با کلیک روی تب «کمپانی»، گزینۀ ارتباط با ما را انتخاب کنید. البته بهتر است پیش از ارتباط با پشتیبانی، از بخش «سوالات پرتکرار» به دنبال راه حلی برای مشکل خود باشید؛ زیرا در اینجا می توانید سؤال و جواب هایی را مطالعه کنید که پیش از این برای کاربران دیگر پیش آمده است.

مزایای بروکر Opofinance (اپوفایننس)

امروزه بروکرهای جدید و قدیمی زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که امکان ثبت نام در آن ها و استفاده از خدماتشان برای ما فراهم شده است. البته به دلیل تحریم ایران، ما امکان استفاده از همۀ بروکرهای معتبر را نداریم؛ با این حال تعداد زیادی از بروکرها و با ویژگی های مثبت وجود دارند که کاربران ایرانی را مجاب به ثبت نام خواهند کرد. در این بخش از مقاله، با معرفی بروکر Opofinance قصد داریم نقاط قوت این بروکر را لیست کنیم. این ویژگی ها به شما کمک خواهند کرد که متوجه شوید آیا بروکر اپوفایننس نیاز شما را در زمان فعالیت در بازار فارکس برآورده خواهد کرد یا خیر. در صورت انتخاب این بروکر، شما می توانید تجربۀ ترید بهتری را داشته باشید.

 • بروکر اپوفایننس توسط FSA رگوله شده است و همچنین سازمان The Financial Commission سرمایۀ کاربران این بروکر را تا مبلغ 20 هزار یورو بیمه کرده است.
 • امکان کپی تریدینگ از بخش Social Trading در این بروکر فراهم شده است.
 • اسپرد معاملات در بروکر اپوفایننس مناسب است.
 • روش های متعدد واریز و برداشت به شما کمک خواهند کرد که مناسب ترین روش را برای خود انتخاب کنید.
 • انواع حساب های معاملاتی ای که کاربران می توانند در این بروکر افتتاح کنند، می تواند برای هر تریدری مناسب باشد.
 • از طریق همکاری با بروکر می توانید درآمد غیرفعالی داشته باشید؛ طرح جامع پاداش با همین هدف ایجاد شده است. در این روش شما باید شبکۀ مشتریان خود را بسازید و افراد بیش تری را به سوی بروکر جذب کنید. باتوجه به حجم معاملات مشتریانی که شما به بروکر دعوت کرده اید، پاداشی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.
 • پشتیبانی از زبان فارسی برای کاربران ایرانی، استفاده از این بروکر را ساده تر کرده است.

توجه: بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری و آمارکتس هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در خانه سرمایه آموزش داده می شود.

کلام آخر

امروزه افراد بیش تری به فعالیت در بازارهای مالی جذب شده اند اما نکته ای که باید در ذهن داشته باشید، این است که افراد کم تری موفق می شوند سودهای مستمری از بازار بگیرند و این موضوع تنها به مهارت شما در تحلیل بستگی ندارد، بلکه پلتفرم ها، بروکر، میزان سرمایه و عوامل دیگر نیز در موفقیت یا عدم موفقیت شما در بازار فارکس که بزرگ ترین بازار مالی جهان است، تأثیر می گذارد.

اسپرد مناسب، رگولاتوری معتبر، امکان واریز و برداشت با روش های متعدد، تنوع حساب های معاملاتی در کنار پشتیبانی از زبان فارسی، می توانند دلایل کافی برای آن باشند که بروکر Opofinance را به عنوان یک بروکر مناسب که ارزش امتحان کردن را دارد، بشناسیم. ما در این مقاله سعی کردیم این بروکر را معرفی کنیم و سپس نحوۀ استفاده از خدمات متنوع آن را شرح دهیم.

سؤالات متداول

بله، ایرانیان نیز می توانند با مشخصات خود در این بروکر فعالیت کنند. پشتیبانی از زبان فارسی، کار را برای ایرانیان راحت تر کرده است.

بله، سازمان خدمات مالی FSA این بروکر را رگوله کرده است. شرکت تجاری Opo Group LTD (مؤسس بروکر Opofinance) با شمارۀ 1-8430865 در سیشل و با شمارۀ مجوز SD123 ثبت شده است. همچنین، سازمان The Finance Commission که یک سازمان بین المللی است و در زمینۀ رفع اختلافات در بازارهای مالی فعال است، علاوه بر رسیدگی به این نوع مشکلات، دارایی های هر حساب مالی را تا 20 هزار دلار بیمه می کند.

Standard، ECN، ECN Pro و Social Trade انواع حساب هایی هستند که کاربران صرافی می توانند بنا به شرایط خود افتتاح کنند. در بخش مربوط به انواع حساب، ویژگی های هر حساب معاملاتی را به طور کامل بیان کرده ایم.

روش های واریز و برداشت در این بروکر شامل Top Change، Crypto Currencies، Perfect Money، Visa Card / Master Card، Advcash، Union Pay و استفاده از روش انتقال بانکی هستند.

ادامه مطلب
The-best-forex-broker-for-Iranians
مقایسه 11 بهترین بروکر فارکس برای...

نکته بسیار مهمی که در مورد فعالیت در فارکس وجود دارد، نیاز به یک بروکر معتبر به عنوان نقش واسط برای انجام معاملات است. انتخاب یک بروکر که بتواند به بهترین شکل، انتظارات شما را مرتفع کند، یکی از اولین اقداماتی است که باید به عنوان یک تریدر انجام دهید. در همین راستا قصد داریم تا در این مقاله شما را با بهترین بروکرهای فعال در بازار فارکس آشنا کرده و با بررسی ویژگی های هرکدام، به شما کمک کنیم که انتخاب درست تری داشته و از سود حاصله، لذت ببرید.

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان چه ویژگی هایی دارد؟

درست است که بروکرهای معتبر بسیار زیادی وجود دارند، اما متاسفانه به دلیل تحریم های موجود، تنها برخی از آن ها به ایرانیان، امکان استفاده از خدمات شان را در اختیار ما می گذارند. در نتیجه ما انتخاب های محدودتری داشته و مجبوریم تنها از سرویس هایی استفاده کنیم که با کاربران ایرانی مشکل ندارند.

سوال مهم و اساسی در این زمینه، این است که برای تشخیص خوب یا بد بودن یک بروکر، باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟ آیا همه آن ها معتبر هستند؟ آیا کارکردن با آن ها آسان ست؟

برخی از مهم ترین مواردی که در زمان شناسایی بروکرها باید به آن ها توجه داشته باشید را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • سرعت انجام معاملات
 • فرایند ارتباط با پشتیبانی
 • تنوع روش های واریز و برداشت
 • دارایی های قابل معامله در بروکر
 • تنوع پلتفرم های پشتیبانی شده در بروکر
 • بررسی میزان اسپرد، کمیسیون و سواپ
 • تنوع حساب های معاملاتی قابل افتتاح در بروکر
 • دارا بودن تاییدیه های معتبر از موسسات شناخته شده (رگولاتوری)

11 بروکر فارکس مناسب برای ایرانیان

با توجه به ویژگی هایی که به آن ها اشاره کردیم، می توان بروکرها را رتبه بندی کرد. البته، به این نکته توجه داشته باشید که نوع استراتژی انتخابی تریردها در تعریف آن ها از بهترین بروکرهای فارکس تاثیر بالایی دارد.

برخی از بهترین گزینه هایی که پیش روی شماست تا بتوانید بدون مشکل، فعالیت معاملاتی خود را پیش ببرید را در ادامه لیست کرده ایم:

1. بروکر آلپاری (Alpari)

بروکر آلپاری (Alpari)

بروکر آلپاری، بدون هیچ مشکلی، خدمات خود را در اختیار کاربران ایرانی قرار داده و به همین دلیل، می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. این بروکر که فعالیت خود را در اواخر سال 1998 آغاز کرد، در سازمان های رگولاتوری متفاوتی ثبت شده است.

همین موضوع سبب شده تا افراد زیادی به آن اعتماد کرده و از آن برای فعالیت های خود در بازار فارکس استفاده کنند.

«سایت خانه سرمایه، بروکر آلپاری را تایید یا تکذیب نکرده و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت آن، کاملا برعهده کاربر است.»

چطور با تخفیف کارمزد در آلپاری ثبت نام کنیم؟

در بروکر آلپاری شما دیگر نیازی به استفاده از برنامه های گوناگون برای تغییر IP خود ندارید و می توانید به راحتی، خرید و فروش و معاملات خود را انجام دهید.

برای ثبت نام و استفاده از بروکر آلپاری، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 170004607 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر آلپاری ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی های آلپاری

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • برخورداری از رگولاتوری FSA و FCA که نشان دهنده اعتبار بالای آن است.
 • نیاز به استفاده از برنامه های تغییر IP؛ توجه داشته باشید که دلیل نیاز به ابن برنامه، محدودیت های ایجاد شده از سوی کشور است و ربطی به بروکر آلپاری ندارد.

امکانات Alpari

 • امکان انجام معاملات آپشن
 • پشتیبانی از متاتریدر 4 و 5
 • وحود اپلیکیشن پلتفرم بروکر
 • امکان افتتاح حساب دمو برای کاربران
 • امکان ارتباط با پشتیبانی به روش های مختلف
 • امکان نمایش موجودی کاربر به صورت دلار و یورو
 • وجود ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل بازار، تقویم اقتصادی
 • 0 الی 500 دلار حداقل ترین میزان واریز در حساب های مختلف
 • 1:3000 حداکثر میزان لوریج برای حساب های معاملاتی مختلف
 • امکان افتتاح حساب های استاندارد، نانو، ECN و ECN در متاتریدر 4
 • امکان افتتاح حساب  ECN و یا استاندارد برای کاربران متاتریدر 5
 • امکان واریز و برداشت به روش های متعدد مانند واریز و برداشت به کمک تاپ چنج و پرفکت مانی

2. بروکر آمارکتس (Amarkets) از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

بروکر آمارکتس از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

بروکر آمارکتس (Amarkets)، فعالیت خود را از سال 2007 آغاز کرده و تا به امروز و با گذشت 15 سال، توانسته به بهترین شکل، رضایت کاربران خود را جلب کند.

«سایت خانه سرمایه، بروکر آمارکتس را تایید یا تکذیب نکرده و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت آن، کاملا برعهده کاربر است.»

چطور با تخفیف کارمزد در آمارکتس ثبت نام کنیم؟

در بروکر آمارکتس، شما دیگر نیازی به استفاده از برنامه های گوناگون برای تغییر IP خود نداشته و می توانید به راحتی، خرید و فروش و معاملات خود را انجام دهید.

برای ثبت نام و استفاده از بروکر آمارکتس، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 7T52E در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر آمارکتس ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی های Amarkets

 • سادگی کار با پلتفرم
 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امکان تنظیم لوریج تا 3000
 • واریز و برداشت بدون کمیسیون
 • امکان انجام معاملات در کمتر از 0.03 ثانیه
 • امکان ارتباط با تیم پشتیبانی با زبان فارسی
 • امکان واریز سرمایه به صورت ریال و به کمک کارت بانکی
 • تایید شدن عملیات اجرایی مالی بروکر آمارکتس توسط شرکت Verify My Trade
 • حفظ امنیت به دلیل رگوله شدن توسط سازمان خدمات مالی FSA با شمارۀ 22567 BC 2015
 • بیمه شدن هر حساب معاملاتی توسط سازمان The Financial Commission تا مبلغ 20 هزار یورو

انواع حساب های بروکر آمارتکس

اگر به عنوان کاربر این بروکر فعالیت خود را آغاز کنید، می توانید با توجه به استراتژی و شرایط خود، یکی از انواع حساب های موجود در آن را افتتاح کنید. انواع حساب هایی که در بروکر آمارکتس فعال هستند، عبارتند از:

 • حساب ECN
 • حساب Fixed
 • حساب Standard

3. بروکر لایت فارکس (LiteForex)

لایت فارکس

بروکر لایت فارکس (LiteForex) که مدتی است نام خود را به لایت فایننس تغییر داده است، در سال 2005 تأسیس شده و از آن زمان، به عنوان یکی از بهترین بروکرهای فارکس، فعالیت خود را ادامه می دهد.

«سایت خانه سرمایه، بروکر لایت فارکس را تایید یا تکذیب نکرده و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت آن، کاملا برعهده کاربر است.»

چطور با تخفیف کارمزد در لایت فارکس ثبت نام کنیم؟

در بروکر لایت فایننس، دیگر نیازی به استفاده از برنامه های گوناگون برای تغییر IP خود نداشته و می توانید به راحتی، خرید و فروش و معاملات خود را انجام دهید.

برای ثبت نام و استفاده از بروکر لایت فارکس، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 265445095 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر لایت فارکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی های LiteForex

 • امکان افتتاح حساب اسلامی
 • برخورداری از رگوله های Cysec
 • امکان افتتاح حساب های CENT، ECN و یا Classic
 • امکان انجام معامله بر روی دارایی های مختلف از جمله جفت ارزها، CFDها، شاخص ها و …
 • امکان استفاده از پلتفرم های متاتریدر 4 و 5 را در نسخه های موبایلی (اندروید و IOS) و دسکتاپ (ویندوز و مک)
 • امکان انجام عملیات واریز و برداشت به روش های مختلف؛ کارت اعتباری، انتقالات بانکی، انتقال الکترونیکی، ارزهای دیجیتال
 • وجود بونس های متفاوت؛ بونوس 100درصدی برای واریز مبالغ بالای 200 دلار، بونوس 100درصدی برای واریز مبالغ بالای 100 دلار در روز تولد، بونوس 50درصدی برای خوانندگان مطالب وبلاگ بروکر درصورتی که واریز آن ها بالای 100 دلار باشد.

4. بروکر ویتاورس از برترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

بروکر ویتاورس

یکی از بهترین بروکرهای آفشور که خدمات متعددی را در اختیار ایرانیان قرار می‌دهد، بروکر ویتاورس است که در سال 2022 در سنت وینسنت و گرنادین‌ها ثبت شده است. این کارگزاری، علاوه بر بازار فارکس، این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا بر روی بیش از 50 دارایی اعم از انواع جفت ارزها، ارزهای دیجیتال، شاخص‌ها و سهام به انجام معاملات بپردازند.

«سایت خانه سرمایه بروکر ویتاورس را تایید یا تکذیب نکرده و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این بروکر، کاملا برعهده کاربر است.»

چطور با تخفیف کارمزد در ویتاورس ثبت نام کنیم؟

در این بروکر، دیگر به استفاده از برنامه‌های گوناگون برای تغییر IP نیازی نداشته و می‌توانید به راحتی خرید و فروش و معاملات خود را انجام دهید. برای ثبت نام و استفاده از بروکر ویتاورس، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 569 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر ویتاورس ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی های Vittaverse

 • داشتن پشتیبانی فارسی
 • ارائه ی سیستم کپی ترید
 • امکان استفاده از پلتفورم سی تریدر
 • امکان افتتاح حساب با 15 دلار واریزی
 • امکان استفاده از خدمات تیم پشتیبانی به صورت چت آنلاین و در تمامی روزهای هفته

5. بروکر کپیتال اکستند (CapitalXtend)

بروکر کپیتال اکستند

تیم مدیریتی بروکر کپیتال اکستند که حدود 15 سال در زمینه خدمات‌رسانی معامله‌گری آنلاین به معامله‌گران در سراسر جهان سابقه دارد، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایرانیان است؛ زیرا بخشی از تیم پشتیبانی فارسی این بروکر متشکل از تیم پشتیبانی فارسی بروکر مطرح فارکس تایم هستند که از سال 2020 بخش فارسی این بروکر را نیز فعال کرده‌اند. روش‌های واریز و برداشت ریالی، رمزارزی و دیگر موارد مشابه، پشتیبانی از زبان فارسی، ابزارهای معاملاتی متنوع و… فاکتورهایی هستند که انتخاب این بروکر را ساده‌تر کرده‌اند.

بدون نیاز به vpn و vps در بروکر کپیتال اکستند وارد شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید. برای ثبت نام و استفاده از بروکر کپیتال اکستند، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد eP85Gm در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر کپیتال اکستند ثبت نام کنیدثبت نام

 

مزایای بروکر کپیتال اکستند

 • امکان تنظیم اهرم معاملات تا 1:5000 که البته با توجه به حساب معاملاتی مشخص می‌شود.
 • علاوه بر پشتیبانی که به زبان فارسی وجود دارد، امکان تنظیم زبان محیط پلتفرم به زبان فارسی نیز برای کاربران وجود دارد.
 • پشتیبانی 24 ساعته که به زبان فارسی نیز وجود دارد، یکی از نقاط قوت بروکر است که کار را برای ایرانیان ساده‌تر کرده است.
 • امکان استفاده از طرح‌های تشویقی مانند کش بک و طرح بونوس 30٪ که به تریدرها این امکان را می‌دهد که سود بیشتری را دریافت کنند.
 • کاربران بروکر CapitalXtend می‌توانند با توجه به شرایط خود و استراتژی معاملاتی خود یکی از انواع حساب‌های معاملاتی موجود (ECN، ECN Pro، Standard و Platinum) را انتخاب کنند.
 • امکان معامله بر روی دارایی‌های مختلف از جمله بازار فارکس، فلزات گران‌بها، ارزهای دیجیتال، شاخص‌ها و سهام شرکت‌های اروپایی و آمریکایی از دیگر مزایای بروکر کپیتال اکستند است.
 • افرادی که زمان و دانش کافی برای فعالیت در بازار فارکس را نداشته باشند، می‌توانند با کمک قابلیت کپی تریدینگ و PAMM و اتصال حساب خود به حساب معاملاتی یک تریدر حرفه‌ای به سود برسند.
 • کاربران این بروکر می‌توانند روش‌های مختلفی را برای واریز و برداشت انتخاب کنند مانند وجود واریز و برداشت ریالی و ارزهای دیجیتال در میان این روش‌ها یک مزیت برای این بروکر به حساب می‌آید.

6. بروکر اینگات (inGot)

بروکر اینگات (inGot)

بروکر اینگات (inGot) که از بهترین بروکرهای فارکس است، نخستین فعالیت خود را در سال 2006 در استرالیا آغاز کرد اما خدمت رسانی به ایرانیان در این بروکر، از سال 2021 آغاز شد. اینگات که شعبات مختلفی در سراسر جهان دارد، توانسته رگوله های معتبری را نیز برای هر یک از شعبات خود دریافت کند.

«سایت خانه سرمایه، بروکر اینگات را تایید یا تکذیب نکرده و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این بروکر، کاملا برعهده کاربر است.»

چطور با تخفیف کارمزد در اینگات ثبت نام کنیم؟

در بروکر اینگات (inGot)، شما دیگر نیازی به استفاده از برنامه های گوناگون برای تغییر IP خود نداشته و می توانید به راحتی، خرید و فروش و معاملات خود را انجام دهید.

برای ثبت نام و استفاده از بروکر اینگات، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد eyJhcHBfaWQiOjEwNTA1OH0= در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر اینگات ثبت نام کنیدثبت نام

ویژگی های inGot

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • برخورداری از رگوله های متفاوت
 • امکان برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی به زبان فارسی
 • افتتاح حساب ECN و یا استاندارد با 100 دلار حداقل واریزی برای هر حساب
 • امگان نصب متاتریدر 4 و 5 که در نسخه های اندروید، IOS، کامپیوتر و تحت وب
 • ارتباط از طریق تماس تلفنی، واتساپ، تلگرام، ایمیل و چت آنلاین در محیط بروکر
 • واریز و برداشت در بروکر اینگات به روش های مختلف؛ Wire Transfer، بیت کوین، تتر (USDT) روی شبکۀ انتقال ERC-20، اتریوم، تراکنش بانکی (امکان پرداخت ریالی)، کارت های اعتباری مانند مسترکارت و ویزاکارت

7. پاکت آپشن (Pocket Option) از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

بروکر پاکت آپشن؛ بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

بخشی از کاربران بازارهای جهانی، تمایلی به معاملات خرید و فروش اسپات و یا فعالیت در بازار فیوچرز ندارند. در واقع، این کاربران، روی جهت حرکت دارایی های مختلف شرط بندی می کنند که به آن باینری آپشن گفته می شود. افرادی که قصد فعالیت در بخش باینری آپشن را داشته باشند، می توانند معالات خود را روی دارایی های مختلفی ازجمله جفت ارزها و ارزهای دیجیتال ثبت کنند.

«سایت خانه سرمایه، بروکر پاکت آپشن را تایید یا تکذیب نکرده و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این بروکر، کاملا برعهده کاربر است.»

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر پاکت آپشن ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی های (Pocket Option)

 • امنیت بالا
 • امکان فعال سازی ورود دومرحله ای
 • ساده و کاربر پسند بودن رابط کاربری
 • اعتبار بالا به دلیل تایید وسط سازمان IFMRRC
 • رسیدگی با سرعت بالا به درخواست واریز و برداشت در صورت بالا بودن سطح کاربری تریدر
 • طراحی و ارائه پلتفرم بروکر Pocket Option در نسخه های مختلف ازجمله تحت وب، ویندوز، اندروید و IOS
 • انجام عملیات واریز برداشت به 2 صورت؛ الکتریکی (وب مانی و پرفکت مانی)، به کمک ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین.
 • دسته بندی کاربران با توجه به میزان سرمایه و فعالیت؛ غریبه (Stranger)، تازه کار (Newbie)، مبتدی (Beginner)، باتجربه (Experienced)، ماهر (Master)، حرفه ای (Pro)، مربی (GURU).

8. بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX)

بروکر دلتا اف ایکس، بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان

بروکر دلتا اف ایکس که فعالیت خود را در سال 2009 آغاز کرد، از ابتدای فعالیت خود، در تلاش بود که خدمات باکیفیت را در اختبار کاربران قرار دهد. این بروکر، به دلیل امتیازات گوناگونی که در اختیار کاربران خود می گذارد، به عنوان یکی از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان شناخته شده است.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر دلتا اف ایکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

ویژگی های Delta FX

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • امکان واریز و برداشت به صورت ریالی
 • امکان ارتباط با تیم پشتیبانی به صورت 24 ساعته
 • متنوع بودن حساب های معاملاتی؛ Fix Spread، ECN، Standard، Nano.
 • وجود روش های متفاوت واریز و برداشت؛ ریالی، ارزهای دیجیتال، تاپ چنج (Top Change)، وب مانی (Web Money).
 • رگوله شدن توسط چند سازمان معتبر در سطح جهان؛ Financial Commission، Saint Vincent and Grenadines، Best Execution، Blize.

9. بروکر ویندزور (Windsor)

بروکر ویندزور (Windsor)

تأسیس بروکر ویندزور در سال 1988، آن را به یکی از قدیمی ترین و در عین حال بهترین بروکرهای فارکس تبدیل کرده است که ایرانیان نیز امکان استفاده از خدمات آن را دارند. کاربران می توانند با دریافت بونوس 30 دلاری فعالیت خود را به کمک این بروکر در بازار فارکس آغاز کنند. در ادامه، ویژگی های این بروکر قدیمی را بررسی خواهیم کرد تا در صورت تمایل شما هم بتوانید از آن استفاده کنید.

آیا بروکر ویندزور (Windsor) رگوله شده است؟

امنیت این بروکر با توجه به رگولاتوری آن مثبت ارزیابی شده است. در ادامه، رگوله های بروکر ویندزور را لیست خواهیم کرد:

 • رگولۀ JSC با شمارۀ ثبت 1265؛
 • FSA در سیشل با شمارۀ ثبت SD072؛
 • رگولۀ FSC؛
 • رگولۀ CMA به شمارۀ مجوز 156 در کنیا؛
 • کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) با شمارۀ مجوز 04/030.

امکانات بروکر ویندزور (Windsor) چیست؟

 • کاربران بروکر ویندزور می توانند از پلتفرم متاتریدر 4 برای ثبت معاملات خود استفاده کنند. امکان استفاده از این متاتریدر در نسخه های تحت وب، دسکتاپ و تلفن همراه وجود دارد.
 • امکان دریافت بونوس 30 دلاری برای شروع ترید در بازار. برای دریافت بونوس باید ابتدا در این بروکر ثبت نام کرده و احراز هویت کنید و سپس درخواست دریافت بونوس را به تیم پشتیبانی به صورت تیکت ارسال کنید. هر کاربر تنها برای یک بار امکان دریافت بونوس 30 دلاری بروکر ویندزور را دارد. درصورتی‎ که بتوانید با این 30 دلار معامله کرده و به سود برسید، اگر سود شما از 30 دلار فراتر رود، می توانید سود خود را برداشت کنید.
 • شما برای واریز و برداشت سرمایه در بروکر Windsor می توانید از روش های مختلف استفاده کنید.
 • ویزاکارت (حداکثر 25 هزار دلار)؛
 • مستر کارت (حداکثر 25 هزار دلار)؛
 • وب مانی (Web Money)؛
 • Wire Transfer.
 • حساب های معاملاتی در بروکر ویندزور به Prime، Zero و VIP Zero تقسیم می شوند که هرکدام با توجه به ویژگی هایی که دارند، برای دسته ای از کاربران مناسب هستند.

10. بروکر روبو فارکس

بروکر روبو فارکس

بروکر روبو فارکس در سال 2009 در قبرس تأسیس شد و تا به امروز خدمات خود را به کاربرانی از سراسر جهان ارائه می دهد. خوشبختانه این بروکر معتبر یکی از بهترین بروکرهای فارکس است که ایرانیان نیز می توانند در آن حساب کاربری ایجاد کرده و مشغول به فعالیت شوند. در ادامه، ویژگی های مهم بروکر Robo Forex را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید این بروکر را با دیگر بروکرهای شناخته شده مقایسه کرده و بهترین بروکرهای فارکس را انتخاب کنید.

آیا بروکر روبو فارکس رگوله شده است؟

رگولاتوری IFSC اعتبار این بروکر را برای ایرانیان و برخی دیگر از کاربران تضمین می کند؛ البته، ناگفته نماند که این رگولاتوری چندان معتبر نیست. علاوه بر رگولاتوری IFSC، رگولاتوری CySec نیز از دیگر رگولاتوری های بروکر روبو فارکس است که اعتبار و خدمات آن برای اروپاییان در نظر گرفته شده است. نکته ای که می توانید در کنار رگولاتوری نیز به آن توجه کنید، سابقۀ یک بروکر برای سال های زیاد است؛ به عنوان مثال، بروکر روبو فارکس از سال 2009 تا به امروز (نزدیک به 13 سال) سابقۀ درخشانی در خدمت رسانی به کاربران خود داشته است و تاکنون شکایتی راجع به ناامن بودن این بروکر مطرح نشده است.

امکانات بروکر روبو فارکس چیست؟

 • یکی از نقاط قوت بروکر روبو فارکس تعدد حساب های معاملاتی در آن است. در ادامه، انواع حساب های معاملاتی در این بروکر را نام خواهیم برد. شما می توانید با توجه به ویژگی های هر نوع حساب، بهترین را برای خود انتخاب کنید. حساب های مختلف با هر شرایطی می تواند یکی از مهم ترین ویژگی ها برای شناخت بهترین بروکرهای فارکس باشد.
 • حساب R Trader
 • حساب Pro
 • حساب Pro Cent
 • حساب Prime
 • حساب ECN
 • حساب های Pro و Pro Cent می توانند به عنوان حساب اسلامی و معاف از سواپ افتتاح شوند.
 • بخش پشتیبانی بروکر روبو فارکس را می توان از نقاط ضعف آن دانست؛ زیرا پشتیبانی این بروکر به زبان فارسی نیست و حتی درصورتی که شما به زبان انگلیسی سعی در ارتباط با پشتیبانی داشته باشید، چندان سریع پاسخ خود را دریافت نخواهید کرد. البته، امکان برقراری ارتباط از طریق تلگرام با تیم پشتیبانی به زبان فارسی وجود دارد که آن هم با کندی صورت می گیرد.
 • روبو فارکس 30 دلار را به عنوان بونوس به کاربران خود اهدا می کند. تنها کافی است که در ابتدای کار 10 دلار به حساب خود واریز کنید تا بتوانید 30 دلار بونوس را از این بروکر دریافت کرده و فعالیت خود را در بازار فارکس آغاز کنید.
 • کاربران بروکر روبو فارکس می توانند با اتصال حساب کاربری خود به متاتریدر در بازار فارکس فعالیت کنند.
 • امکان واریز و برداشت در این بروکر به روش های مختلف امکان پذیر است. یکی از روش های محبوب در این بروکر، واریز به روش وب مانی است که در آن کمیسیون دریافتی برای واریز سرمایه به حساب کاربری، از سوی بروکر به شما برگردانده خواهد شد. در ادامه، روش های مختلف واریز و برداشت در این بروکر را خواهیم آورد:
  • وب مانی و پرفکت مانی
  • ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و… .

11. بروکر آی سی ام (Capital ICM)

بروکر آی سی ام (Capital ICM)

یکی دیگر از بهترین بروکرهای فارکس، کپیتال آی سی ام نام دارد که در سال 2009 در لندن تأسیس شد. این بروکر دفتر دیگری نیز در دبی دارد که برای رسیدگی به امور کاربران ساکن خاورمیانه طراحی شده است. برای آنکه متوجه شوید بروکر Capital ICM برای شما مناسب است یا خیر، باید امنیت، انواع حساب و دیگر ویژگی های این بروکر را بررسی کنید؛ کاری که ما در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چرا بروکر آی سی ام برای ایرانیان مناسب است؟

بخش پشتیبانی بروکر ICM زبان فارسی را نیز دارد. به این ترتیب، درصورتی که مشکلی برای کاربران پیش آید، آن ها می توانند از ساعت 10 الی 6 عصر در روزهای دوشنبه تا جمعه از طریق تلگرام با تیم پشتیبانی در ارتباط باشند. البته، پشتیبانی به زبان انگلیسی به صورت 24ساعته انجام می شود.

آیا بروکر بروکر آی سی ام رگوله شده است؟

این بروکر دارای رگولۀ FCA و FSA است که امنیت بروکر را تضمین می کند. همچنین، حساب های معاملاتی در این بروکر بیمه می شوند و به این ترتیب تریدرها می توانند با خیالی آسوده به فعالیت معاملاتی خود در این بروکر بپردازند.

امکانات بروکر آی سی ام چیست؟

 • پس از ثبت نام در بروکر، باید اقدام به واریز سرمایه به حساب کاربری خود کنید. شما می توانید این کار را در بروکر ICM به طرق مختلف انجام دهید:
  • واریز و برداشت الکترونیکی (وب مانی، پرفکت مانی، پی پل و Neteller)؛
  • واریز و برداشت ارزهای دیجیتال (بیت کوین، اتریوم، تتر و…)؛
  • واریز و برداشت به کمک تاپ چنج (Top Change)؛
  • کارت های اعتباری (Visa Card / Master Card).
 • کاربران بروکر ICM می توانند با توجه به ویژگی های مدنظر خود، حساب معاملاتی مناسب را برای فعالیت خود در بازار افتتاح کنند. انواع حساب های معاملاتی در بروکر ICM شامل موارد زیر است:
  • حساب معاملاتی Direct (اسپرد شناور از 1.3 پیپ/بدون کمیسیون)؛
  • حساب معاملاتی Zero (اسپرد صفر/کمیسیون 7 دلاری بابت 1 لات معامله).
 • کاربران بروکر ICM برای ثبت معاملات خود در بازار فارکس، پس از افتتاح حساب باید متاتریدر 4 را دانلود و نصب کرده و حساب معاملاتی خود را به آن متصل کنند.
 • کم ترین مقدار واریز برای هر دو نوع حساب معاملاتی در این بروکر 200 دلار است.
 • امکان افتتاح حساب اسلامی برای کاربران نیز در این بروکر وجود دارد. در این نوع حساب ها سواپ شبانه برای حساب های معاملاتی در نظر گرفته نمی شود.

بهترین معیارها برای انتخاب بروکر فارکس

یکی از اصلی‌ترین مشکل کسانی که به تازگی وارد بازار فارکس شده‌اند، انتخاب بهترین بروکر فارکس برای معاملات است. اما باید در نظر داشت منظور از بهترین چیست و بهترین بروکر فارکس از چه نظر شناخته می‌شود؟ ویژگی‌های زیر از معیارهای اصلی ما برای معرفی بهترین بروکر است:

 • پشتیبانی
 • خدمات امتیازی
 • پلتفرم معاملاتی
 • افتتاح حساب دمو
 • سابقه و تجربه بروکر
 • انواع حساب معاملاتی
 • روش‌های واریز و برداشت
 • کمیسیون و اسپرد مقرون به صرفه‌تر
 • رگولاتوری‌های معتبر و امن بودن بروکر

اگر بخواهیم از میان ویژگی‌های گفته شده، مهم‌ترین آن‌ها را مشخص کنیم باید به سابقه، امنیت و رگولاتوری‌ها، کمیسیون و اسپرد کم، روش‌های واریز و برداشت اشاره کنیم.

به طورکلی، منظور از سابقه بروکر، پایداری و قابل اطمینان بودن آن است. بروکرهایی که مدت زمان طولانی در این صنعت حضور داشته و در بازارهای مختلف تحربه دارند، معمولاً اطلاعات بهتری برای ارائه خدمات به معامله‌گران دارند. شما می‌توانید درباره سابقه و تجربه یک بروکر، از فعالان در بازار استعلام بگیرید؛ زیرا با تجربه‌های بازار همیشه در تلاش‌اند از با سابقه‌ترین بروکرها استفاده کنند تا بتوانند بدون مشکل و درگیری‌های دیگر، معاملات خود را انجام دهند.

معامله‌گران بازار فارکس، پس از انتخاب بروکر مناسب، به روشی برای انجام پرداخت‌ها و شارژ حساب خود نیاز دارند. مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بروکرهای مختلف، روش‌های متفاوتی برای انجام واریز و برداشت پول از حساب خود در نظر می‌گیرند. در نتیجه، پیش از افتتاح حساب در بروکر موردنظرتان، حتماً باید با دقت روش‌های واریز و برداشت وجه در آن را بررسی کنید.

«به یاد داشته باشید که در کشورهایی مانند ایران که تحریم‌های متفاوتی وجود دارد، هرگونه اشتباه می‌تواند باعث از دست رفتن سرمایه‌تان شود.»

نام بروکر روش های واریز و برداشت

آلپاری

 • Skrill
 • GC Pay
 • وب مانی
 • تاپ چنج
 • نتلر (Netller)
 • ادوکش (Advcash)
 • واریز و برداشت از طریق بانک
 • کارت بانکی سیستم پرداخت بین المللی و سیستم پرداخت آمریکا

لایت فایننس

 • Skrill
 • تاپ چنج
 • Visa Card
 • Mastercard
 • ارزهای دیجیتال
 • Perfect money
 • ادوکش (advcash)
 • واریز و برداشت ریالی
آمارکتس
 • ویزا کارت
 • تاپ چنج
 • مستر کارت
 • پرفکت مانی
 • ارزهای دیجیتال
 • واریز و برداشت ریالی
لایت فایننس
 • Skrill
 • تاپ چنج
 • Visa Card
 • Mastercard
 • ارزهای دیجیتال
 • Perfect money
 • ادوکش (advcash)
 • واریز و برداشت ریالی
ویتاورس
 • ارزهای دیجیتال
 • واریز و برداشت ریالی
کپیتال اکستد
 • PayTrust
 • Pay Livre
 • Virtual Pay
 • پرفکت مانی
 • Thunderx Pay
 • واریز و برداشت ریالی
 • واریز و برداشت ارزهای دیجیتال
اینگات
 • ویزاکارت
 • مستر کارد
 • Gate to pay
 • ارزهای دیجیتال
 • اپل پی (Apple Pay)
 • وایر ترنسفر (Wire Transfer)
پاکت آپشن
 • Payeer
 • وب مانی
 • پرفکت مانی
 • ارزهای دیجیتال
 • ادوکش (Advcash)
دلتا اف ایکس
 • تاپ چنج
 • ارزهای دیجیتال (تتر)
 • واریز و برداشت ریالی

بروکرهای ناامن چه ویژگی هایی دارند؟

بروکرهای معتبر بسیار زیادی در دنیای فارکس وجود دارد، اما با توجه به تحریم بودن کشورمان، تنها تعداد محدودی از آن‌ها به ما ارائه می‌دهند و امکان استفاده از آن‌ها برای ایرانیان مقدور نیست. این شرایط باعث شده که برخی از افراد سودجو از این شرایط سو استفاده کرده و با ایجاد بروکرهای ناامن، به دنبال کلاهبرداری و به خطر انداختن سرمایه شما باشند.

پس بهترین کار این است که ویژگی‌های بروکرهای ناامن را بشناسیم و در زمان انتخاب به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم:

1. وعده های جذاب و وسوسه کننده

یکی از مهم‌ترین ترفندهایی که بروکرهای ناامن برای متقاعد کردن شما استفاده می‌کنند، ارائه پیشنهادات جذاب و غیر واقعی است؛ سرمایه اولیه هدیه و یا بونوس‌های چند صد دلاری از پرتکرارترین آن‌هاست.

به طور کلی، چه در این دنیا و چه در دنیای واقعی، باید از پیشنهادهایی که بزرگ‌نمایی شده هستند و تنها جنبه تبلیغاتی برای جذب شما دارند، دوری کرده و دنبال پیشنهادهای شگفت انگیز نباشید.

همچنین به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که در این بین، بروکرهایی نیز هستند که پیشنهادهایی برای کاربران خود دارند که آن را به عنوان امتیاز وفاداری و یا امتیاز شروع معامله در بروکرها در نظر می‌گیرند.

2. حجم معاملاتی کم

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در زمان انتخاب بهترین بروکر فارکس باید به آن توجه داشته باشید، حجم معاملاتی آن بروکر است؛ مخصوصاً بروکرهایی که حساب ای‌سی‌ان ندارند و تمام معاملات آن‌ها با استفاده از مارکت میکر شکل می‌‌گیرد.

به طورکلی، وقتی حجم معاملات در یک بروکر کم باشد، امکان تقلب در معاملات بالاتر می‌رود و بروکر برای تامین سود خود ممکن است معاملات شما را دستکاری کند. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که لزوما داشتن حجم بالای معاملاتی، دلیلی بر معتبر بودن آن بروکر نیست؛ با اینحال، این موضوع را می‌توانید به عنوان یک معیار سنجش در نظر داشته باشید.

حجم معاملاتی

3. پشتیبانی بروکر فارکس

یکی از دلایل ناامن بودن بروکرها، نداشتن پشتیبانی مناسب است؛ به همین دلیل، بیشتر بروکرهای معتبر پشتیبان فارسی داشته و امکان برقراری ارتباط از طریق چت و تماس را برای کاربران ایرانی خود فراهم می‌کنند.

«به عنوان یک نکته تجربی، باید اضافه کنیم که برای بررسی پشتیبانی فارسی، هرگز از منابع فارسی برای جستجو استفاده نکنید؛ زیرا بسیاری از سودجویان با جا زدن خود به عنوان پشتیبان بروکر، به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده و دارایی‌تان را به خطر می‌اندازند.»

4. رگولاتوری‌های نامعتبر

رگولاتری یک بروکر در واقع مجوز و ضمانت نامه‌ای است که از سوی یک سازمان معتبر برای فعالیت آن شرکت صادر می‌شود. رگولاتوری و مجوز لایسنس را می‌توان مثل مجوزهای صادر شده توسط سازمان بورس برای کارگزاری ها در نظر گرفت. در نتیجه اگر بروکری رگولاتوری نداشته باشد، عملاً به هیچ وجه مناسب سرمایه‌گذاری نبوده و قطعا نباید در لیست انتخابات‌های شما قرار بگیرد.

شناخته‌ترین رگولاتوری‌های جهان عبارتند از:

 • رگولاتوری SEC آمریکا
 • رگولاتوری Bafin آلمان
 • رگولاتوری FCA انگلیس
 • رگولاتوری FMA نیوزیلند
 • رگولاتوری CySEC قبرس
 • رگولاتوری ASIC استرالیا
 • رگولاتوری FINMA سوئیس
 • رگولاتوری MIFID اتحادیه اروپا

رگولاتوری‌های بروکرهای فارسی:

 • رگولاتوری IFSC بلیز
 • رگولاتوری FSC جزیره موریس
 • رگولاتوری FSA سنت وینسنت
 • رگولاتوری FSA جمهوری سیشل
 • رگولاتوری FSC جزایر ویرجین بریتانیا

رگولاتوری از مهم‌ترین مولفه های بهترین بروکرها

تنوع حساب معاملاتی چیست؟

یکی از معضلات افراد تازه کار، انتخاب حساب درست برای معامله در فارکس است. به طورکلی، بروکرها حساب‌های مختلفی برای کاربران در نظر می‌گیرند تا با توجه به شرایط، بتوانند بهترین حساب را انتخاب کنند؛ اما تفاوت‌های این حساب‌ها در چیست؟ از تفاوت‌های اصلی آن‌ها می‌توان به حداقل وجه مورد نیاز برای باز کردن حساب، میزان کارمزدها، هزینه، و اسپرد اشاره کرد.

اصلی‌ترین و رایج‌ترین این حساب‌ها عبارتند از:

 • حساب پرو
 • حساب VIP
 • حساب ECN
 • حساب متا 4
 • حساب متا 5
 • حساب استاندارد

به یاد داشته باشید که اطلاعات مربوط به هر کدام از این حساب‌ها ممکن است در هر بروکر مختلف باشد؛ به همین دلیل بهترین مرجع برای اطلاع از این حساب‌ها، سایت بروکرهاست که می‌توانید آخرین اطلاعات و ویژگی‌های آن را بررسی کنید.

چند نکته تجربی وجود دارد که باید قبل از باز کردن حساب درباره آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید:

 • نکته اول: حتما حداقل میزان افتتاح حساب را در انبار حساب‌ها بررسی کرده و نسبت به شرایط خودتان حساب مناسب را انتخاب کنید.
 • نکته دوم: بررسی پلتفرم‌های پشتیبانی شده توسط بروکر و حساب‌های آن است؛ حتماً باید بررسی کنید که بروکر مورد نظر شما حساب متا 4 و 5 را داشته باشد. با توجه به اینکه متاتریدر 4 و 5 در حال حاضر محبوب‌ترین پلتفرم معاملاتی برای کاربران ایرانی است، بروکر مورد نظر شما نیز باید این حساب را در اختیار شما قرار دهد.

حساب معاملاتی

حساب اسلامی فارکس چیست؟

بر اساس قوانین اسلامی، مسلمان از کسب سود و یا به اصطلاح بهره منع شده اند. این موضوع سبب می شود که این افراد تمایلی به فعالیت در این بازارها نداشته باشند. برای رفع این مشکل، برخی از برترین کارگزاری های فعال در بازار فارکس، از حسابی تحت عنوان حساب بدون سواپ یا حساب اسلامی پشتیبانی می کنند. در نتیجه استفاده از این نوع حساب، تمام معاملات فرد بدون بهره انجام می شود.

کدام بروکرها حساب اسلامی دارند؟

در حال حاضر، تمام بروکرهای فعال و شناخته شده در بازارهای مالی، از حساب اسلامی پشتیبانی نمی کنند. با این حال تعدادی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین پلتفرم های موجود، برای معامله گران مسلمان خود، امکانی را فراهم کرده اند که از طریق حساب اسلامی معاملات بدون بهره داشته باشند. برخی از بروکرهای ارائه دهنده حساب اسلامی، عبارتند از:

نام بروکر ارائه دهنده حساب اسلامی شرایط استفاده از حساب اسلامی
آلپاری ارائه شده در متاتریدر 4
USGFX ارائه شده در اکانت میکرو
HYCM حساب اسلامی در 14 روز اول با 0 درصد سود
روبو فارکس ارائه حساب بدون پرداخت هزینه سواپ
ارانته معامله گران باید شرایط لازم برای معامله در این بروکر را داشته باشند.
FBS ارائه حساب بدون دریافت هزینه اضافی
آمارکتس تمام معامله گران، می‌توانند از خدمات حساب اسلامی استفاده کنند.
آی اف سی امکان تغییر حساب معاملاتی به حساب اسلامی بدون دریافت حساب اضافی

نحوه افتتاح حساب اسلامی

نحوه افتتاح حساب اسلامی در بروکرهای مختلف، متفاوت است. به طور کلی، در صورتی که قصد افتتاح حساب اسلامی را دارید، باید ابتدا از میان بروکرهای پشتیبان حساب اسلامی، بروکر رگوله و خوش نامی را انتخاب کنید. سپس به سایت رسمی آن‌ها مراجعه کرده و با ارائه اطلاعات خواسته شده، حساب جدیدی افتتاح کنید. در نهایت نیز حساب معاملاتی خود را به حساب اسلامی تغییر دهید.

بهترین پلتفرم‌های معاملاتی فارکس

پلتفرم معاملاتی، رابط دیجیتالی است که به افراد و موسسات اجازه می‌دهد در پروسه خرید و فروش ابزارهای مالی متفاوت مانند سهام، اوراق قرضه، کالاها و ارزها در بازار جهانی مشارکت داشته باشند.

این پلتفرم‌های ارائه شده که به عنوان یک بازار مجازی خدمت می‌کنند، ابزارهای ضروری، داده‌های سریع و فوری و دسترسی به مبادلات متعدد را در اختیار معامله‌گران قرار داده و به آن‌ها امکان می‌دهند معاملات‌شان را به شکل کارآمد و راحت‌تری انجام دهند.

این ابزارها با دموکراتیک کردن مشارکت در بازار، صنعت مالی را متحول کرده و به تریدرهای باتجربه و مبتدی قدرت بیشتری برای مشارکت در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از فرصت‌ها در دنیای پرشتای معاملات می‌دهد.

برخی از مهم‌ترین این ابزارها که کاربرد بسیاری داشته و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارتند از:

1. متاتریدر 4

بی شک، قدیمی‌ترین و پرکاربردترین پلتفرم معاملاتی برای بهترین بروکر فارکس، متاتریدر 4 است. این ابزار، از سال ۲۰۰۵ توسط معامله‌گران مورد استفاده قرار گرفته است، به طوریکه در سال‌های اخیر، به انتخاب اول بروکرها برای معاملات فارکس تبدیل شده است.

ویژگی‌های مهم متاتریدر 4

 • قابلیت شخصی سازی: با این ویژگی، می‌توان پلتفرم را بر اساس نیازهای خود تنظیم کرده و از قابلیت‌های مختلف آن بهره‌مند شد.
 • سرعت: برنامه نویسی ساختار متاتریدر 4 بسیار سریع و کارآمد بوده و کمک می‌کند معاملات با سرعت بیشتر و دقت بالاتری انجام شوند.
 • تحلیل تکنیکال: دسترسی به این ابزارها به شما امکان می‌دهد با استفاده از نمودارهای قیمتی، آنالیز خود را انجام داده و روند قیمت را پیش‌بینی کنید.
 • محافظت از سرمایه: ارائه قابلیت‌های مانیتورینگ و مدیریت ریسک، به تریدرها امکان می‌دهد تا سرمایه خود را به صورت بهینه مدیریت کرده و ضررهای احتمالی را کاهش دهند.
 • ارتباط با کارگزاران: با استفاده از متاتریدر 4 می‌توانید به راحتی با کارگزار خود ارتباط برقرار کرده و سفارشات خود را اجرا کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا با اطمینان بیشتری ترید خود را انجام دهید.
 • قابلیت تعامل با سایر کاربران: امکان تعامل با سایر کاربران از جمله مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا اطلاعات و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.
 • معاملات اتوماتیک: با این قابلیت می‌توانید سیستم معاملات اتوماتیک اختصاصی خود را طراحی و اجرا کنید. همچنین می‌توان بدون دخالت مستقیم در معاملات، به صورت خودکار بازار را مانیتور کرده و معاملات را انجام داد.
 • آمارگیری و گزارش دهی: با استفاده از این قابلیت، می‌توانید آمارهایی از عملکرد معاملاتی خود گرفته و گزارش‌هایی از عملکرد بازارها را نیز ببینید. این امکان به شما کمک می‌کند تا ضمن ارزیابی عملکرد خود، آن‌ها را بهبود ببخشید.
 • سفارشات معلق (pending orders): با استفاده از متاتریدر 4، امکان قرار دادن سفارشات معلق در بازار وجود دارد. همچنین، با این ابزار می‌توانید به سرعت و به صورت خودکار به اخبار و رویدادهای بازار دسترسی پیدا کرده و در نتیجه تصمیم‌گیری‌های موثرتری داشته باشید.

2. متاتریدر 5

علیرغم اینکه سال‌هاست متاتریدر ۵ عرضه شده، ویژگی‌های نسخه‌های قبلی آن باعث می‌شود که انتخاب اول معامله‌گران و فعالان بازار فارکس، متاتریدر 4 باشد. این موضوع به قدری جامعیت دارد که اکثر بروکرهایی که به عنوان بهترین این بازار معرفی کردیم، متاتریدر ۴ را به عنوان پلتفرم پیشنهادی به کاربران خود ارائه دهند.

ویژگی‌های مهم متاتریدر 5

 • چند زبانه بودن
 • نمایش عمق بازار
 • سازگاری کامل با اتوتریدنگ
 • اضافه شدن سفارشات جدید Buy Stop Limit و Sell Stop Limit
 • دسترسی به نقدینگی بین بانکی با استفاده از تکنولوژی МТ۵ Bridge
 • عملکرد بالای کد MQL5 برای مشاوران معاملاتی و اندیکاتورهای مختلف
 • دسترسی به پایگاه اندیکاتورهای تکنیکال رایگان Code Base برای تجزیه و تحلیل موثر بازار فارکس

متاتریدر 5 از بهترین ویژگی‌های یک بروکر مناسب

3. Ctrader

سیتریدر یکی از پلتفرم‌های بازار فارکس است که سال ۲۰۱۱ توسط spotware به بازار معرفی و به سرعت به گزینه‌ای مناسب برای حساب‌های ECN تبدیل شد. ویژگی اصلی این پلتفرم، سرعت بالای آن است که باعث شده کاربران، حساب ECN Ctrader را به متاتریدر 4 ترجیح دهند.

لازم به ذکر است که این نرم‌افزار، به اصلی‌ترین ابزار افراد فعال در حوزه معاملات الگوریتمیک و اتوترید نیز تبدیل شده است.

ویژگی های اصلی Ctrader

 • امکان استفاده از API
 • مدرن‌تر و شکیل‌تر بودن نسبت به متاتریدر
 • سرعت یاردرگیری بهتر در مقایسه با متاتریدر 4
 • کدنویسی در محیط Calgo به صورت اختصاصی در پلتفرم سی تریدر؛ متاتریدر از زبان mql5 استفاده می‌کند.

4. Tradingview

تریدینگ‌ویو (TradingView) یک پلتفرم تحلیل فنی و معاملاتی است که برای انجام تحلیل‌های بازار مالی و اجرای معاملات در انواع بازارهای مالی، از جمله بازار فارکس (ارزهای خارجی)، استفاده می‌شود. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا نمودارها، ابزارهای تحلیلی، و اطلاعات بازار را بررسی کنند.

ویژکی‌های مهم Tradingview

 • بک تست گرفتن: بعد از تکمیل استراتژی به راحتی امکان بک تست گرفتن در اختیارتان قرار می‌گیرد.
 • اشتراک رایگان: نمامی افراد می‌توانند به بیشتر امکانات سایت به صورت رایگان دسترسی داشته باشند.
 • انتخاب دارایی: تعداد بسیار زیادی از دارایی‌ها مانند سهام، کالاها، رمزارزها و فارکس در دسترس شما قرار دارد.
 • برنامه‌نویسی: کاربران پیشرفته‌تر می‌توانند اندیکاتورهای اختصاصی خود را ساخته و در سرور تریدینگ ویو نصب کنند. این امکان با Pine Script پشتیبانی می‌شود؛ زبان کدنویسی مخصوص تریدینگ ویو که کار با آن بسیار ساده است.
 • دسترسی به تریدینگ ویو: هر دستگاهی با یک مرورگر وب می‌تواند به تریدینگ ویو دسترسی داشته باشد. در نتیجه نیازی به نصب هیچ نرم‌افزاری نداشته و به راحتی از هرجا می‌توانید به نمودارهای خود دسترسی داشته باشید.

کلام آخر

فعالیت در صورت داشتن دانش و تجربۀ کافی در زمینۀ چگونگی تریدکردن را می توان یکی از روش های کسب درآمد دلاری در بازار فارکس دانست. برای کسب درآمد و سود از بازار فارکس، تنها تحلیل کردن جفت ارزها و دیگر دارایی های قابل معامله در این بازار، مؤثر نیستند بلکه بستری که برای انجام معاملات خود در بازار فارکس انتخاب می کنید، از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا امنیت سرمایۀ شما در بروکر، میزان اسپرد و کمیسیون و سرعت انجام معاملات ازجمله ویژگی های یک بروکر هستند که می توانند در میزان سود و ضرر معامله گران نقش مؤثری داشته باشند. با مطالعۀ این مقاله، می توانید ویژگی های بهترین بروکرهای فارکس را با هم مقایسه کرده و بهترین را انتخاب کنید. پس از انتخاب بروکر که از اولین قدم های لازم برای شروع فعالیت در بازار فارکس است، می توانید تمرکز خود را بر انواع تحلیل، استراتژی معاملاتی و مدیریت سرمایه بگذارید و مطمئن باشید که با فعالیت اصولی در این بازار به سود قابل قبولی خواهید رسید.

سؤالات متداول

رگولاتوری، بررسی میزان اسپرد، کمیسیون و سواپ، دارایی های قابل معامله، تنوع روش های واریز و برداشت، تنوع حساب های معاملاتی، ارتباط با پشتیبانی، تنوع پلتفرم های موجود در بروکر و سرعت انجام معاملات از ویژگی های مهمی هستند که در زمان انتخاب یک بروکر باید به آن ها توجه شود.

بله، کاربران ایرانی می توانند به راحتی و با مدارک هویتی خود در این بروکر ثبت نام کرده و از خدمات بخش آپشن نیز استفاده کنند.

بروکر پاکت آپشن. این بروکر به کاربران خود امکان بازکردن معاملات آپشن روی دارایی های مختلف را می دهد.

بروکر ویندزور (Windsor) پس از ثبت نام و احراز هویت، مبلغ 30 دلار را برای شروع فعالیت به کاربرانی که درخواست آن را به تیم پشتیبانی ارسال کنند، خواهد داد. البته، بروکر روبوفارکس نیز درصورتی که حداقل مبلغ 10 دلار را به حساب معاملاتی خود واریز کرده باشید، 30 دلار به صورت بونوس به شما اختصاص خواهد داد.

ادامه مطلب
معرفی و بررسی تخصصی بروکر هات فارکس (HotForex) برای ایرانیان
معرفی و بررسی تخصصی بروکر هات...

بروکر هات فارکس (HotForex) یکی از بهترین بروکرهای فارکس است که به بیش از 100 کشور در سطح جهان خدمات ارائه می دهد. اگر به تازگی وارد بازار فارکس شده اید و قصد انتخاب بروکر فارکس را دارید، در ادامه این مطلب با نقد و بررسی این بروکر همراه ما باشید. در ادامه این مطلب، علاوه بر بررسی مزایا، معایب و مشکلات هات فارکس، ورود و ثبت نام آن را نیز بررسی کرده ایم.

 HotForex چیست؟

این بروکر که در سال 2010 تأسیس شد، در حال حاضر به بیش از 100 کشور در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد که این خدمات را اداره رفتار مالی ردیف 1 (FCA) در بریتانیا نظارت و قانون گذاری می کند. همچنین این شرکت موفق به دریافت مجوز از قبرس، آفریقای جنوبی، امارات متحده عربی و St شده است.

بروکر هات فارکس از دارایی های متنوعی از جمله سهام، جفت ارز و ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. دلایل قانع کننده ای برای انتخاب این بروکر فارکس وجود دارد؛ از جمله اسپردها و کارمزدهای رقابتی آن، ارائه انواع حساب ها، نمودارهای پیشرفته، ابزارهای تحلیل مالی، آموزش رایگان و…

HotForex با متاتریدر 4 و 5 دسکتاپ و تلفن همراه سازگار است. همچنین این پلتفرم کارگزاری یک برنامه اختصاصی دارد که به کاربران امکان می دهد لیست نظارتی دارایی های قابل معامله خود را پیگیری کنند، تجزیه و تحلیل تکنیکال انجام دهند و از آخرین اخبار بازار مطلع شوند، اما در حال حاضر امکان معامله درون برنامه ای را برای کاربران خود فراهم نکرده است.

نوع بروکر بازارساز
💰 ارز حساب USD, EUR
🚀 حداقل سپرده 5 دلار آمریکا
⚖️ اهرم تا 1:1000
💱 اسپرد از 0 پیپ
🔧 ابزارها ارزها، CFD، کالاها، شاخص ها
💹 کال مارجین/ توقف خروج 50٪/20٪
سازگار با موبایل اندروید و iOS

انواع حساب در هات فارکس (HFM)

این بروکر درمجموع 5 حساب معاملاتی را متناسب با نیازهای خاص معامله گران مختلف در دسترس قرار می دهد. برای مرور سریع هریک از انواع حساب کاربری جدول زیر را مشاهده کنید:

انواع حساب 📈 اکانت میکرو 💹 اکانت پرمیوم 🌐 اکانت HFcopy 📊 اکانت زیرو اسپرد (Zero Spread)
💵 حداقل سپرده 5 دلار 100 دلار 300 دلار 200 دلار
📈 اهرم 1:1000 1:500 1:400 1:500
📉 اسپرد از 1 پیپ از 1 پیپ از 1 پیپ از 0 پیپ
📎 کمیسیون خیر خیر خیر بله
📑 Order Executions Market Execution Market Execution Market Execution Market Execution
🔁 کارمزد سواپ دارد دارد دارد دارد

حساب کاربری میکرو در هات فارکس (Micro Account)

اگر در بازار فارکس مبتدی هستید، پیشنهاد می شود از اکانت میکروی HFM استفاده کنید. معامله گران با استفاده از Micro Account می توانند با مقادیر کم معامله کرده و برای شروع تنها 5 دلار سپرده گذاری کنند. برای آشنایی بیشتر با این نوع حساب در بروکر مورد نظر از جدول زیر استفاده کنید:

🔎 حساب کاربری حساب میکرو
📈 بستر معاملاتی MetaTrader 4، MetaTrader 5، Webtrader و Mobile Trading
📉 اسپرد از 1 پیپ
🔧 ابزار معاملاتی پشتیبانی از انواع ابزارها
🔼 حداکثر اهرم 1:1000
☑️ اجرا Market Execution
📌 حداقل سپرده افتتاح حساب 5 دلار
📎 حداقل مقدارترید 0.01 لات
💻 افزایش اندازه معامله 0.01
📌 حداکثر اندازه کل معامله 7 لات استاندارد
حداکثر سفارش باز 150 سفارش
⛔️ کال مارجین / سطح توقف 40٪ / 10٪
📉 کمیسیون ❌ خیر

اکانت پرمیوم در هات فارکس (Premium Account)

اکانت پرمویم برای افرادی که باتجربه هستند، اما سرمایه زیادی ندارند، مناسب است. حساب Premium از پلتفرم های MetaTrader4، MetaTrader 5 استفاده می کند. برای آشنایی بیشتر با این نوع حساب از جدول زیر استفاده کنید:

🔎 حساب کاربری حساب پرمیوم
📈 بستر معاملاتی MetaTrader 4، MetaTrader 5، Webtrader و Mobile Trading
📉 اسپرد از 1 پیپ
🔧 ابزار معاملاتی پشتیبانی از انواع ابزارها
🔼 حداکثر اهرم 1:5000
☑️ اجرا Market Execution
📌 حداقل سپرده افتتاح حساب 100 دلار
📎 حداقل مقدارترید 0.01 لات
💻 افزایش اندازه معامله 0.01
📌 حداکثر اندازه کل معامله 7 لات استاندارد
حداکثر سفارش باز 300 سفارش
⛔️ کال مارجین / سطح توقف 50٪ / 20٪
📉 کمیسیون ❌ خیر

حساب HFcopy در هات فارکس (HFcopy Account)

این اکانت برای Strategy Providers (SPs) و افرادی که عضو HFcopy هستند، در دسترس است. برای آشنایی بیشتر با این نوع حساب از جدول زیر استفاده کنید:

🔎 حساب کاربری حساب HFcopy
📈 بستر معاملاتی MetaTrader 4، MetaTrader 5، Webtrader و Mobile Trading
📉 اسپرد از 1 پیپ
🔧 ابزار معاملاتی فارکس، شاخص های اسپات، طلا، شاخص های انرژی، BTCUSD، BTCEUR
🔼 حداکثر اهرم 1:400
☑️ اجرا Market Execution
📌 حداقل سپرده افتتاح حساب 300 دلار برای ارائه دهنده استراتژی
100 دلار برای عضوهای HFcopy
📎 حداقل مقدارترید 0.01 لات
💻 افزایش اندازه معامله 0.01
📌 حداکثر اندازه کل معامله 7 لات استاندارد
حداکثر سفارش باز 300 سفارش
⛔️ کال مارجین / سطح توقف 50٪ / 20٪
📉 کمیسیون ❌ خیر

حساب زیرو اسپرد در هات فارکس (Zero Spread Account)

امکان استفاده از این حساب با حداقل سپرده 200 دلار برای تمام افراد امکان پذیر است. اکانت Zero Spread به ویژه برای اسکالپرها، معامله گران با حجم بالا و کسانی که با Expert Advisors (EAs) معامله می کنند مفید است. برای آشنایی بیشتر با این نوع حساب از جدول زیر استفاده کنید:

🔎 حساب کاربری حساب زیرو اسپرد
📈 بستر معاملاتی MetaTrader 4، MetaTrader 5، Webtrader و Mobile Trading
📉 اسپرد از 0 در فارکس
🔧 ابزار معاملاتی پشتیبانی از انواع ابزارها
🔼 حداکثر اهرم 1:5000
☑️ اجرا Market Execution
📌 حداقل سپرده افتتاح حساب 200 دلار
📎 حداقل مقدارترید 0.01 لات
💻 افزایش اندازه معامله 0.01
📌 حداکثر اندازه کل معامله 7 لات استاندارد
حداکثر سفارش باز 500 سفارش
⛔️ کال مارجین / سطح توقف 50٪ / 20٪
📉 کمیسیون ✔️ بله

حساب خودکار در هات فارکس (Auto Account)

حساب خودکار HotForex این فرصت را به معامله گران می دهد تا در سیگنال های تجاری رایگان و پولی انجمن MQL5 عضو شوند. برای آشنایی بیشتر با این نوع حساب از جدول زیر استفاده کنید:

🔎 حساب کاربری حساب خودکار
📈 بستر معاملاتی MetaTrader 4، MetaTrader 5، Webtrader و Mobile Trading
📉 اسپرد از 1 در فارکس
🔧 ابزار معاملاتی پشتیبانی از انواع ابزارها
🔼 حداکثر اهرم 1:500
☑️ اجرا Market Execution
📌 حداقل سپرده افتتاح حساب 200 دلار
📎 حداقل مقدارترید 0.01 لات
💻 افزایش اندازه معامله 0.01
📌 حداکثر اندازه کل معامله 7 لات استاندارد
حداکثر سفارش باز 300 سفارش
⛔️ کال مارجین / سطح توقف 50٪ / 20٪
📉 کمیسیون ❌ خیر

حساب اسلامی در هات فارکس (حساب اسلامی)

🔎حساب اسلامی 📌 امکانات
امکانات اسلامی سود سواپ برای این نوع حساب ها محاسبه نمی شود.
از اصول مالی اسلامی پیروی می کند.

اکانت دمو در هات فارکس

🔎 حساب دمو 📌امکانات
میزان استفاده نامحدود
 📌 شرایط بازار شرایط واقعی بازار
📉 استراتژی ها تست استراتژی های معاملاتی
📈 پلتفرم ها MT4 و MT5 و Webtrader
💰 ارز مجازی موجودی تا 100000 دلار

نحوه افتتاح حساب HotForex؛ راهنمای گام به گام

اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنید

اولین گام ورود به صفحه اصلی HFM است. مطابق تصویر زیر، روی Open Live Account در بالا سمت راست کلیک کنید و وارد بخش اطلاعات شخصی خود شوید.

اطلاعات خواسته شده برای حساب HFM Live را وارد کنید

معامله گران باید اطلاعات شخصی مورد نیاز خود را تکمیل کنند تا فرایند افتتاح حساب در HotForex تکمیل شود.

مدارک درخواستی را ارسال کنید

برای تأیید حساب Live Markets هات فارکس انتخابی خود، مدارک درخواستی را آپلود کنید.

یک پلتفرم معاملاتی انتخاب کنید

تأیید حساب معاملاتی زنده HFM معمولاً باید ظرف چند دقیقه پس از بارگذاری تمام اسناد تکمیل شود. هنگامی که یک معامله گر به کامل تأیید شد، یک ایمیل به عنوان تأیید دریافت می کند.

ثبت نام در هات فارکس به چه کسانی توصیه می شود؟

معامله گرانی که طرفدار انعطاف پذیری در مواردی از جمله حداقل مانده حساب، کارمزد، اسپرد و نقدینگی فراوان هستند، از تنوع گزینه های موجود در این بروکر فارکس استقبال می کنند. ابزارهای اضافی که می توانند با MT4 یا MT5 استفاده شوند، HotForex را به گزینه ای ایده آل برای کاربرانی تبدیل کرده است که با این پلتفرم ها آشنا هستند و راحتی و سودمندی ابزارهای معاملاتی پیشرفته و منابع ارزشمند سرمایه گذار را می خواهند.

مزایا و معایب هات فارکس

مزایا

 • ارائه انواع حساب کاربری برای انجام معاملات تجاری مختلف
 • تجربه تجارت پیشرفته با مجموعه ای از ابزارهای ارزش افزوده
 • امکان استفاده از انواع ابزارهای معاملاتی و محصولات آموزشی
 • پشتیبانی از بیش از 1000 سهام و تقریباً 50 جفت فارکس برای معامله

معایب

 • نداشتن پلتفرم معاملاتی اختصاصی

بروکر HotForex را چه مراکزی قانون گذاری کرده اند؟

این بروکر به عنوان HF Markets (SV) Ltd ثبت شده است که سنت وینسنت (Saint Vincent) و گرنادین ها (Grenadines) آن را تنظیم می کنند و دارای شماره ثبت و مجوزهای قانونی است. سنت وینسنت و گرنادین ها به تازگی به عنوان کانونی برای کارگزاران فارکس و کسانی که در معاملات بین المللی فعالیت می کنند، رشد کرده اند که دلیل آن کارمزدهای مناسب و اقداماتی است که قانون کنترل می کند. همچنین بروکر هات فارکس را FCA، DFSA، FSCA و FSA قانون گذاری کرده اند.

این مدل قانون گذاری به کاربران فرصت می دهد در کشورهای مختلف از خدمات این بروکر استفاده کنند. همچنین بروکرهای فارکسی که این مراجع قانون گذاری کرده اند، درصورت هر اقدام غیرقانونی یا غیر استاندارد، از لیست بهترین بروکرهای فارکس و قانونی خارج می شوند.

کارمزد بروکر HotForex چقدر است؟

برای بررسی کارمزد این بروکر، اسپرد به عنوان کارمزد معاملاتی و کارمزد برداشت به منزله کارمزد غیر معاملاتی در نظر گرفته شده است. از نظر اسپرد، این بروکر در دسته بروکرهای متوسط قرار می گیرد و هیچ هزینه پنهانی هم از کاربران خود دریافت نمی کند.

نوع حساب اسپرد (حداقل مقدار) کارمزد برداشت
اسپرد 0 از 1 دلار ندارد
میکرو از 1 دلار ندارد
پرمیوم از 10 دلار ندارد

با توجه به جدول زیر می توانید بروکر HFM را با بروکرهای FxPro و Admiral Markets UK از نظر هزینه ها مقایسه کنید:

بروکر متوسط کارمزد سطح
اسپرد 0 از 1 دلار ندارد
میکرو از 1 دلار ندارد
پرمیوم از 10 دلار ندارد

دارایی های قابل معامله در هات فارکس

این بروکر به معامله گران کمک می کند تا در هر بازار مالی، به استثنای بازار ارزهای دیجیتال فعالیت کنند. بیش از 1200 ابزار وجود دارد که می توان از آن ها برای تجارت استفاده کرد. اهرم هات فارکس در میان دارایی های مختلف قابل معامله، مانند فارکس، فلزات، انرژی ها، سهام، شاخص ها، اوراق قرضه، کالاها، سهام DMA و ETF ها متفاوت است.

فارکس 53 جفت ارز وجود دارد که می توان از آن ها برای معامله در هات فارکس استفاده کرد. این بروکر اهرم 1:1000 و دامنه های اسپرد متغیر را برای فارکس پیشنهاد می دهد که با توجه به ارزهای معامله شده متفاوت است. کوچک ترین اسپرد مربوط به EUR/USD و برابر با 1.3 پیپ است.
انرژی ها HotForex نفت برنت بریتانیا و نفت خام آمریکا را در بازار انرژی ارائه می دهد. اهرم معاملات انرژی به ترتیب 1:66 و 1:50 است. همچنین اسپرد پایین 0.07 پیپ برای نفت برنت انگلیس و 0.11 پیپ برای نفت خام آمریکا در نظر گرفته شده است.
فلزات طلا و نقره در صدر 6 فلز قابل معامله با حداکثر اهرم 1:100 برای نقره و 1:200 برای طلا قرار دارند. فلزات دارایی های تجاری بسیار محبوب در بازار هستند و اسپرد این ابزارها در هات فارکس بسیار پایین است.
سهام HotForex به مشتریان خود کمک می کند با استفاده از حداکثر اهرم 1:14، سهام بیش از 50 شرکت محبوب را معامله کنند. اسپرد برای سهام شناور است.
شاخص ها شاخص مجموعه ای از شرکت هایی است که در یک صنعت معامله می شوند یا شرکت هایی برتر در مکانی خاص هستند. HotForex بیش از 20 شاخص برای استفاده معامله گران دارد که حداکثر اهرم آن 1:200 است.
اوراق قرضه همه بروکرها اوراق قرضه را برای معامله ارائه نمی دهند؛ با این حال HotForex اوراق قرضه Euro Bund، UK Gilt و اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده را ارائه می دهد. HoForex با اهرم 1:50 بروکری عالی برای معاملات اوراق قرضه است.

 

کالاها کالاهای اصلی عبارت اند از مس، قهوه، شکر، کاکائو ایالات متحده و پنبه no2 ایالات متحده برای معامله گران در HotForex موجود است. آن ها با اسپردهای شناور عرضه می شوند که برای انواع کالاها متفاوت است.
سهام DMA هات فارکس به معامله گران خود فرصت داد و ستد مستقیم در بازارهای سهام جهانی و بازارهای بورس اوراق بهادار 8 کشور را ارائه می دهد و هر بازار سهام شرکت های فهرست شده خود را دارد.

اپلیکیشن هات فارکس

این اپلیکیشن ابزاری عالی برای به روز نگه داشتن معامله گران و در دسترس قرار دادن پلتفرم برای همه کاربران است. اپلیکیشن موبایل روی iOS و اندروید در دسترس است و تمامی ویژگی های موجود در نسخه دسکتاپ را دارد. بررسی اخبار بازار، واریز پول و برداشت با استفاده از طریق برنامه سریع تر است.

همچنین برنامه های کاربردی موبایل می توانند به شما در درک مطالب آموزشی به روشی راحت تر کمک کنند. همچنین HotForex از MT4 و MT5 استفاده می کند که با هر دستگاه تلفن همراهی که اندروید و iOS را به کار می گیرد، سازگار است و تجارت در لحظه را برای مشتریان آسان تر می کند. دسترسی موبایل به پلتفرم های معاملاتی آسان تر و سریع تر است؛ زیرا بسیاری از تصمیم های معاملاتی حساس به زمان هستند و هرگونه تأخیر بر نتایج خرید یا فروش هر موقعیتی در بازار تأثیر می گذارد.

توجه

بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری، بروکر آمارکتس، بروکر لایت فارکس و … هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در «آموزش فارکس» خانه سرمایه آموزش داده می شود.

خلاصه مطلب

هات فارکس یکی از بروکرهای پیشرو فارکس است که گام های بزرگی برای افزایش امنیت کاربران برداشته و از راه های مختلف گسترش یافته است. این شرکت در سال 2010 تأسیس شد و مقامات سنت وینسنت و گرنادین ها به عنوان یک تجارت بین المللی آن را قانون گذاری می کنند.

در عین حال دارای مجوز FCA، DFSA، FSCA و FSA است؛ آژانس های نظارتی بسیار معتبر که HotForex را به واسطه ای تبدیل می کنند تا هر معامله گر می تواند به آن اعتماد کند. ابزارهای متنوع ارائه شده توسط این بروکر یکی دیگر از مزایای فراوان آن است. اهرم سخاوتمندانه تا 1:1000، اسپردهای محدود و بیش از 1200 دارایی قابل معامله تنها چند نمونه از پیشنهادهای HotForex هستند.

پرسش های متداول

این پلتفرم های معاملاتی عبارت اند از Metatrader 4، Metatrader 5 و پلت فرم HFM.

1:1000 در حساب Micro، 1:500 در حساب های Premium و Zero Spread و 1:400 در حساب HFCopy.

ادامه مطلب
Pocket Option
بروکر پاکت آپشن [آموزش ثبت نام،...

فعالیت در بازارهای مالی تنها به خرید و فروش یا حتی معاملات فیوچرز محدود نمی شود، بلکه کاربران بازارهای مالی جهانی می توانند از روش های مختلف دیگری از جمله روش باینری آپشن نیز استفاده کنند. هم فعالان بازار ارزهای دیجیتال و هم فعالان بازار فارکس می توانند در پلتفرم های مربوط موقعیت های باینری آپشن داشته باشند.

فراموش نکنید که به دلیل وجود تحریم ها علیه کشورمان، امکان فعالیت در هر بروکری برای ما فراهم نشده است؛ بنابراین ما باید از میان گزینه های موجود بهترین ها را انتخاب کنیم. به کمک بروکر پاکت آپشن (Pocket Option) شما می توانید هم با کمک ارزهای فیات معتبر جهانی و هم با استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، تتر و… واریز و برداشت انجام دهید.

همچنین در بروکر، موقعیت های خود را روی دارایی های مختلف مانند ارزهای دیجیتال، جفت ارزهای گوناگون، سهام مختلف و… ثبت کنید و به سود برسید. در این مقاله قصد داریم بروکر پاکت آپشن را بررسی کنیم تا بتوانید درصورت تمایل فعالیت خود را در این بروکر آغاز کنید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر پاکت آپشن ثبت نام کنیدثبت نام

 

پاکت آپشن کلاهبرداری؛ کلاهبرداری بروکر حقیقت دارد؟

پاکت آپشن یک بروکر برای انجام معاملات باینری روی دارایی های مختلف از جفت ارز، سهام تا ارزهای دیجیتال است. این بروکر تأییدیه IFMRRC دارد. بروکر پاکت آپشن اعتبار کافی برای فعالیت کاربران را داراست؛ با این حال کاربرانی وجود داشته اند که از عملکرد این بروکر در بخش های مختلف ناراضی بودند. در ادامه به برخی نکات اشاره می کنیم تا کمترین مشکلات برای کاربران فراهم شود.

اگر در واریز و برداشت در بروکر از ارزهای دیجیتال استفاده کنید، ممکن است شاهد برگشت سرمایه به حساب خود باشید. دلیل این مشکل گاهی این است که در ارزهای دیجیتال، سختی شبکه و مقدار کارمزد متغیر هستند و ممکن است در زمان پردازش درخواست برداشت شما، این مبلغ تغییر کند و با سرمایه درخواست شما هماهنگی نداشته باشد؛ به همین دلیل گاهی کاربرانی که روش ارزهای دیجیتال را برای برداشت انتخاب می کنند، با مشکل مواجه می شوند.

برای آنکه بتوانید برداشت را به راحتی انجام دهید، باید به درستی احراز هویت شده باشید. توجه کنید که تنها ارسال مدارک کافی نیست و برای اطمینان از نتیجه تأیید یا رد مدارک، باید این موضوع را پیگیری کنید. برای آنکه فعالیت امنی در بازارهای مالی داشته باشید، بهتر است نکات امنیتی را با دقت دنبال کنید تا سرمایه شما دچار مشکل نشود.

آموزش ثبت نام در پاکت آپشن

فرایند ثبت نام در بروکر پاکت آپشن بسیار ساده است و در چند قدم کوتاه به پایان می رسد. برای این کار ابتدا وارد وب سایت این بروکر به آدرس www.pocketoption.com شوید و سپس در صفحه اول روی تب Registeration از بخش بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید.

با کلیک روی تب Registeration، کادرهای ایمیل، رمز عبور و تأیید رمز عبور را مشاهده می کنید که باید آن ها را پر کنید و سپس با فعال کردن دو گزینه پذیرش توافق نامه و سپس تأیید این موضوع که شما ربات نیستید، روی گزینه Sign up کلیک کنید.

حساب کاربری شما به همین سادگی در بروکر پاکت آپشن ساخته شد. تنها کاری که باقی مانده این است که وارد ایمیل خود شوید و ایمیل تأیید را که از طرف بروکر برای شما ارسال شده است، باز کرده و سپس روی گزینه Confirm Email کلیک کنید.

بهتر است بدانید امکان ساخت حساب کاربری در بروکر پاکت آپشن به کمک حساب فیس بوک و گوگل شما نیز فراهم شده است که برای استفاده از این خدمات باید روی گزینه موردنظر خود در پایین بخش ثبت نام کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در پاکت آپشن

همچنین اگر پیش از این دارای حساب کاربری باشید، باید ابتدا با کلیک روی تب Sign In در بالا و سمت راست تصویر و سپس تایپ ایمیل و رمز عبور خود وارد حساب کاربری شوید.

تغییر زبان بروکر پاکت آپشن از انگلیسی به فارسی

اگر زبان انگلیسی شما ضعیف است یا به هر دلیلی دوست دارید محیط بروکر را روی زبان فارسی تنظیم کنید، می توانید بر روی علامت پروفایل خود در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینه Settings را انتخاب کنید.

در این مرحله در پنجره ای که پیش روی شما قرار می گیرد، باید گزینه اول یعنی Languages را انتخاب کنید و سپس در بخش سمت راست پنجره و از منویی که دیده می شود، زبان فارسی را در میان زبان های موجود یافته و روی آن کلیک کنید. به این ترتیب محیط بروکر برای شما به فارسی تغییر خواهد کرد.

تغییر زبان بروکر پاکت آپشن از انگلیسی به فارسی

احراز هویت در بروکر پاکت آپشن

پس از ثبت نام در بروکر برای آنکه بتوانید به طور کامل از خدمات این بروکر بهره مند شوید، باید احراز هویت شوید. برای این کار پس از ورود به حساب کاربری خود در بروکر، به ستون سمت چپ در صفحه نمایش بروید و روی تب پروفایل کلیک کنید. در مرحله بعد پنجره کوچکی در میانه صفحه برای شما باز می شود که باید در آن پنجره نیز گزینه پروفایل را انتخاب کنید.

احراز هویت در بروکر پاکت آپشن

در ابتدا باید اطلاعات هویتی خود از جمله نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد را به انگلیسی تایپ کنید. توجه داشته باشید که تاریخ تولد خودتان را ابتدا به تاریخ میلادی تبدیل کرده و سپس وارد کنید. همچنین واردکردن شماره تماس ضروری نیست و ایمیل شما نیز پیش از این در مراحل ثبت نام وارد و سپس تأیید شده است.

احراز هویت در بروکر پاکت آپشن

با اسکرول به پایین صفحه، باید کشور، نوع مدرک شناسایی که قصد آپلود آن را دارید و شماره مدرک انتخابی را وارد کنید. پس از واردکردن اطلاعات باید تصویر مدرکی را که انتخاب کرده بودید، با کلیک روی گزینه Choose File از رایانه یا هر ابزاری که از آن استفاده می کنید، انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه بارگذاری کلیک کنید.

در این بخش گواهی نامه را انتخاب کردیم، اما شما می توانید کارت ملی یا پاسپورت خود را نیز انتخاب و بارگذاری کنید.

احراز هویت در بروکر پاکت آپشن

با اسکرول به پایین صفحه امکان تنظیمات بیشتر برای حساب کاربری شما مانند انتخاب عکس پروفایل و دیگر موارد وجود دارد که ضروری نیستند، اما درصورت تمایل می توانید حساب کاربری خود را با وجود گزینه های مختلف کاملاً شخصی سازی کنید.

ورود دو مرحله ای در بروکر پاکت آپشن

از آنجا که بروکر بستری برای انجام فعالیت در یک بازار مالی است، بهتر است برای آنکه کسی به حساب و دارایی های شما دسترسی نداشته باشد، ورود دومرحله ای آن را فعال کنید. برای فعال کردن ورود دومرحله ای در بخش پروفایل و از میان گزینه های موجود در نوار بالای صفحه، گزینه «امنیت» را انتخاب کرده و با کلیک روی گزینه GOOGLE فرایند فعال سازی ورود دومرحله ای را دنبال می کنیم.

پیش از فعال سازی ورود دومرحله ای باید بدانید درصورت نیاز به تغییر رمزعبور می توانید در همین بخش و با کلیک روی لینک «تغییر کلمه عبور» این کار را انجام دهید.

ورود دو مرحله ای در بروکر پاکت آپشن

اکنون باید به ایمیل خود مراجعه کنید و پیامی را که از سوی بروکر برای شما ارسال شده است، باز کرده و سپس روی لینک موجود کلیک کنید. با این کار پنجره جدیدی برای شما باز می شود که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

ورود دو مرحله ای در بروکر پاکت آپشن

در این مرحله اگر اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را روی گوشی موبایل خود نداشته باشید، باید ابتدا آن را روی موبایلتان نصب کنید و سپس در گام بعدی یکی از گزینه های اسکن بارکد یا شماره سریال را انتخاب کنید. اکنون باید به اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور مراجعه کرده و سپس حساب بروکر را به آن اضافه کنید.

پس از کلیک روی علامت + در برنامه، با اسکن کردن بارکدی که در تصویر می بینید یا واردکردن شماره سریالی که در تصویر زیر وجود دارد، حساب بروکر به برنامه گوگل اتنتیکیتور اضافه می شود. حالا باید کدی را که این برنامه برای بروکر پاکت آپشن ایجاد کرده است، در کادر موجود در پایین صفحه وارد کرده و درنهایت روی گزینه تأیید کلیک کنید.

حالا به تصویر اول مراجعه کنید و یک یا هر دو گزینه «احراز هویت دوعاملی در هنگام ورود» و «احراز هویت دوعاملی در برداشت کردن» را فعال کنید. برای غیرفعال کردن این موارد نیز کافی است گزینه موردنظر را غیرفعال کرده یا به طورکلی روی گزینه GOOGLE کلیک کنید.

ورود دو مرحله ای در بروکر پاکت آپشن

ساخت حساب دمو در بروکر پاکت آپشن

اگر به تازگی قصد شروع فعالیت در بازار باینری آپشن را دارید، بهتر است ابتدا برای مدتی در حساب آزمایشی یا دمو فعالیت کنید و زمانی که مطمئن شدید آمادگی لازم را کسب کرده اید، با واریز سرمایه به حساب معاملاتی خود، معاملات حقیقی را انجام دهید و سود دریافت کنید.

برای آنکه وارد بخش حساب دمو شوید، باید پس از ورود به حساب کاربری خود، از ستون سمت چپ صفحه نمایش، گزینه «معامله گری» را انتخاب کنید. حالا باید در پنجره جدیدی که برای شما به نمایش درمی آید، گزینه معامله گری سریع حساب نمایشی (دمو) را انتخاب کنید.

ساخت حساب دمو در بروکر پاکت آپشن

محیط کاربری بروکر پاکت آپشن

در این بخش قصد داریم محیط کاربری و معاملاتی بروکر را بررسی کنیم. در بالا و سمت چپ تصویر که با نام یک دارایی (برای مثال یک جفت ارز) مشخص می شود، می توانید دارایی مورد نظر خود را انتخاب کنید. همان طور که در تصویر هم می بینید، امکان انتخاب دارایی های مختلفی از جمله جفت ارزها، ارزهای دیجیتال، کالاها، سهام و شاخص ها وجود دارد.

پس از انتخاب دارایی موردنظر خود در این بخش می توانید نوع نمودار (کندلی، خطی، میله ای) و تایم فریم نمودار قیمتی را انتخاب کنید. گزینه بعدی که با اهرم های افقی نشان داده شده است، اندیکاتورها و اوسیلاتورهای مختلفی را در خود جای داده است که می توانید آن ها را روی نمودار قیمتی اعمال کنید.

اگر بخواهید از ابزارهای مختلفی از جمله خط روند، فیبوناچی، کانال ها و دیگر ابزارهای تحلیلی استفاده کنید، می توانید گزینه بعدی به نام «رسم» را به کار بگیرید.

محیط کاربری بروکر پاکت آپشن

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

پس از ثبت نام در بروکر نیاز دارید درصورت تمایل برای انجام معاملات حقیقی، مبلغی را به حساب معاملاتی خود در بروکر واریز کنید، یکی از ویژگی های خوب این بروکر آن است که پس از واریز سرمایه به بروکر، 50 درصد مبلغی را که واریز کرده بودید، به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد.

همچنین پس از فعالیت در بروکر و کسب سود احتمالاً بخشی یا کل سرمایه خود را برداشت خواهید کرد. در این بخش از مقاله قصد داریم چگونگی واریز و برداشت در این بروکر را بررسی کنیم.

واریز الکتریکی

اگر بخواهید از ارزهای دیجیتال برای واریز استفاده کنید، می توانید مراحل را براساس آنچه بیان می شود، پیش ببرید. در ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از ستون سمت چپ صفحه نمایش خود، گزینه امور مالی را انتخاب کنید. در اینجا پنجره ای در وسط صفحه برای شما باز می شود که در آن می توانید امور مالی را که انجام می دهید، ببینید. برای واریزکردن باید گزینه ای به همین نام یعنی «واریز» را انتخاب کنید.

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

اما همان طور که در تصویر هم می بینید، شما می توانید از چند روش برای واریز سرمایه به حساب معاملاتی خود استفاده کنید. اگر بخواهید از روش پرداخت الکتریکی استفاده کنید، می توانید روش موردنظر خود را انتخاب کنید.

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

پس از انتخاب روش پرداخت، باید مبلغ موردنظر برای واریز را در کادر مربوط وارد کرده و سپس روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

درنهایت با واردکردن اطلاعات حساب پلتفرم انتخاب شده و اتصال آن به بروکر پاکت آپشن انتقال را انجام دهید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، مبلغ موردنظر به حساب شما در بروکر منتقل می شود.

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

واریز ارز دیجیتال

اگر بخواهید از روش واریز ارز دیجیتال استفاده کنید، باید در ابتدا ارز دیجیتال موردنظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. در مرحله بعد باید مبلغی که قصد واریز آن را دارید، وارد کرده و سپس روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

در اینجا شما به آدرس یا بارکدی برای اسکن نیاز دارید. با انتخاب تب Copy (Scan) می توانید مبلغ انتخاب شده و آدرس ایجادشده را مشاهده کرده که باید آن را کپی کنید. سپس تنها کاری که باید انجام دهید، این است که وارد کیف پول خود شوید، ارز دیجیتال را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه Send، آدرسی را که از اینجا کپی کرده بودید، در آنجا قرار داده و واریز را انجام دهید.

واریز و برداشت در بروکر پاکت آپشن

توجه داشته باشید برای آنکه بتوانید معاملات باینری آپشن را روی ارزهای دیجیتال در این بروکر انجام دهید، باید با ماهیت ارزهای دیجیتال و رفتار آن ها آشنایی داشته باشید. برای آنکه به طور کامل با این بازار آشنا شوید و بتوانید از آن درآمد کسب کنید، بهترین راه این است که در یک دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید تا در بخش های مختلف و از راه های گوناگون از این بازار کسب درآمد کنید.

برداشت دارایی از بروکر پاکت آپشن

برای برداشت دارایی باز هم باید به بخش امور مالی از ستون سمت چپ تصویر وارد شوید و از میان گزینه های موجود گزینه «برداشت» را انتخاب کنید.

سپس باید روش برداشت موردنظر خود را انتخاب کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود، اطلاعات برداشت را وارد کنید. هرچه سطح کاربری شما بالاتر باشد، رسیدگی به درخواست برداشت نیز سریع تر انجام می شود. در کادر اول باید روش برداشت، در کادر دوم مقدار برداشت، در کادر سوم آدرس کیف پولی که قرار است ارز دیجیتال انتخابی به آن واریز شود و در کادر آخر نیز باید کد ایجادشده توسط گوگل اتنتیکیتور را وارد کنید.

درنهایت باید روی گزینه «ادامه» یا «Continue» (اگر زبان پلتفرم انگلیسی باشد) کلیک کنید. توجه داشته باشید که امکان غیرفعال کردن این گزینه نیز برای شما وجود دارد؛ با این حال توصیه می شود برای حفظ امنیت حساب خود این گزینه را فعال نگه دارید.

بدیهی است اگر شما قصد برداشت به روش ارزهای دیجیتال را داشته باشید، باید در ابتدا به کیف پول خود مراجعه کنید. سپس آدرس متناسب با ارز دیجیتال موردنظر را استخراج کنید و در محیط پلتفرم بروکر به فرایند برداشت بپردازید.

برداشت دارایی از بروکر پاکت آپشن

آموزش معامله یا ترید در بروکر پاکت آپشن

این بروکر بستری برای انجام معاملات باینری آپشن روی دارایی های مختلف را برای کاربران فراهم کرده است. در بخش پیش محیط کاربری این بروکر و نمودار قیمتی آن را بررسی کردیم و در این قسمت قصد داریم به چگونگی ثبت موقعیت ها در این بروکر بپردازیم.

در معاملات آپشن کاربر باید روند صعودی یا نزولی بودن حرکت را پیش بینی کند و به عبارتی روی افزایش یا کاهش ارزش دارایی انتخاب شده در یک بازه زمانی شرط بندی کند. به این ترتیب اگر روند حرکت دارایی همسو با روند پیش بینی شده تریدر باشد، وی سود می کند و در غیر این صورت متحمل ضرر می شود.

برای انجام معامله در بخش سمت راست صفحه نمایش می توانید از قسمت Time که در تصویر هم مشخص شده است، زمان انقضای معاملات خود را تعیین کنید. با کلیک روی بخش Time، زیرمنوی مربوط به تنظیم زمان باز می شود و شما می توانید زمان انقضای معامله را تعیین کنید. برای این کار می توانید اعداد را تغییر دهید یا از علامت های + و – در بالا و پایین ساعت، دقیقه و ثانیه کمک بگیرید. با توجه به زمانی که در این بخش تنظیم می کنید، تگ مربوط در نمودار قیمتی (که در تصویر با علامت پیکان مشخص شده است) تغییر مکان می دهد.

آموزش معامله یا ترید در بروکر پاکت آپشن

در این قسمت تعیین می کنید می خواهید چه مبلغی را برای این معامله در نظر بگیرید. شما می توانید مبلغ موردنظر خود را در کادر مربوط تایپ کرده یا از منوی اعدادی که در سمت چپ گزینه ظاهر می شوند، برای واردکردن مبلغ موردنظر خود استفاده کنید.

درنهایت باید تصمیم بگیرید و یکی از گزینه های «بالاتر» به رنگ سبز یا «پایین تر» به رنگ قرمز را انتخاب کنید. پس از ثبت یک موقعیت، با توجه به نوع معامله انتخابی یا به عبارتی جهت مثبت یا منفی پیش بینی شده، گزینه ای به رنگ سبز یا قرمز با مبلغ انتخاب شما در نمودار دیده می شود.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، ما پیش بینی کرده ایم روند صعودی خواهد بود و مبلغ 10 دلار را برای این معامله در نظر گرفته ایم. بین بخش تنظیم مبلغ و گزینه های بالاتر و پایین تر، بروکر محاسبه ای برای شما انجام داده است تا متوجه شوید با مبلغی که شما تعیین کرده اید، در صورتی که حرکت دارایی، همسو با پیش بینی شما باشد، چه مبلغی را به عنوان سود دریافت می کنید.

آموزش معامله یا ترید در بروکر پاکت آپشن

اما چنانچه بر روی گزینه معاملات در ستون سمت راست تصویر کلیک کنید، منویی برای شما باز می شود که می توانید در آن معاملات باز یا معاملات بسته را که در گذشته انجام داده بودید، مشاهده کنید. همچنین برای معاملات باز می توانید زمان باقی مانده تا انقضای معامله، مقدار سود یا ضرر تا این لحظه و دیگر اطلاعات را دریافت کنید.

آموزش معامله یا ترید در بروکر پاکت آپشن

انواع حساب کاربری در پاکت آپشن

کاربران با توجه به فعالیت خود در بروکر و میزان مبلغی که به آن واریز می کنند، به سطوح کاربری مختلف می رسند. با بالاتررفتن سطح کاربری تریدر می تواند از امکانات بیشتری استفاده و پاداش بیشتری نیز دریافت کند؛ البته مبلغ موردنیاز برای رسیدن به سطوح کاربری بالاتر نیز بیشتر است. در ادامه سطوح مختلف کاربری را در بروکر پاکت آپشن بررسی می کنیم.

غریبه (Stranger)

 • حساب غریبه به کاربرانی تعلق می گیرد که در بروکر پاکت آپشن ثبت نام کرده اند، اما هنوز هیچ مبلغی را به این بروکر واریز نکرده اند.
 • در این نوع حساب کاربران می توانند معاملاتی را در بخش آزمایشی یا دمو انجام دهند.
 • کاربران این سطح می توانند درصورت تمایل در مسابقات شرکت کنند.

تازه کار (Newbie)

 • اگر شما کاربری باشید که سرمایه ای زیر 100 دلار را به حساب معاملاتی خود در بروکر پاکت آپشن واریز کند، شما کاربری تازه کار خواهید بود.
 • در این نوع حساب کاربر می تواند در حساب کاربری خود با دیگر کاربران چت کند.
 • همچنین امکان داشتن معاملات باز به تعداد نامحدود برای کاربران تازه کار وجود دارد.
 • حداکثر ارزش معاملات بازشده در این نوع حساب 1000 دلار است.

مبتدی (Beginner)

 • در این نوع حساب کاربران سرمایه ای معادل 100 دلار یا بیشتر را به حساب کاربری خود واریز می کنند.
 • مانند گروه قبل، دسته دوم کاربران مبتدی نیز می توانند با افراد دیگر چت کنند و به تعداد نامحدود معاملات باز داشته باشند.
 • در این نوع حساب باز هم همچون حساب تازه کار، حداکثر ارزش معامله 1000 دلار را می توانید داشته باشید.
 • استفاده از امکان بخت آزمایی جواهر و معاملات اکسپرس برای این کاربران فراهم شده است.
 • کاربران می توانند از ویژگی کپی تریدینگ نیز استفاده کنند.

 باتجربه (Experienced)

 • امکان انجام معاملات فارکس در پلتفرم متاتریدر 5
 • حداقل واریز 1000 دلار به حساب معاملاتی
 • اولویت پردازش درخواست برداشت
 • امکان چت کردن با دیگر کاربران
 • امکان داشتن موقعیت های باز نامحدود
 • دریافت هدیه هایی با ارزش بالا
 • امکان شرکت در مسابقات با جوایز ویژه
 • استفاده از امکان بخت آزمایی جواهر و معاملات اکسپرس
 • استفاده از کپی تریدینگ
 • استفاده از بخش معاملات اکسپرس
 • مقدار حداکثر معامله برای سطح کاربری باتجربه، 1000 دلار است.

 ماهر (Master)

 • حداقل واریز 5000 دلار به حساب معاملاتی
 • اولویت در پردازش درخواست برداشت
 • امکان انجام معاملات فارکس در پلتفرم متاتریدر 5
 • دریافت تخفیفات شخصی و دریافت امتیازات ویژه
 • کمک گرفتن از خدمات کپی تریدینگ
 • مقدار حداکثر معامله برای سطح کاربری ماهر، 2000 دلار است.

حرفه ای (Pro)

 • حداقل واریز 15 هزار دلار به حساب معاملاتی
 • بازگشت 6 درصدی سرمایه
 • اولویت پردازش درخواست برداشت
 • معاملات باز نامحدود
 • دریافت تخفیف های شخصی که منجر به کسب امتیاز برای کاربر خواهد شد.
 • مقدار حداکثر معامله برای سطح کاربری حرفه ای، 3000 دلار است.

مربی (GURU)

 • اگر کاربری حداقل 50 هزار دلار در حساب معاملاتی خود واریز کند، به سطح کاربری مربی می رسد.
 • بازگشت 8 درصدی سرمایه دیگر ویژگی این سطح کاربری است.
 • امکان تبدیل شدن به مدیر شخصی و استفاده از امتیازها و هدایای بروکر
 • مقدار حداکثر معامله برای سطح کاربری مربی، 5000 دلار است.

مزایای بروکر پاکت آپشن

هر پلتفرمی مزایا و معایبی دارد که کاربران را به استفاده از آن تشویق کرده یا از خود دور می کند. در این بخش مزایای بروکر پاکت آپشن را بیان کرده ایم تا بتوانید در شناخت و استفاده از این بروکر با دید بازتری تصمیم بگیرید.

 • امکان استفاده از روش های متعدد برای واریز و برداشت
 • رابط کاربری ساده پلتفرم معاملاتی
 • دارای تأییدیه IFMRRC
 • مسابقات طراحی شده با جوایز ویژه
 • امکان دریافت بونس 50 درصدی واریز، یعنی شما 50 درصد مبلغی را که واریز کنید، به عنوان بونس دریافت می کنید. البته امکان برداشت این مبلغ وجود ندارد و شما باید با این مبلغ معامله کنید؛ برای مثال اگر 1000 دلار به حساب معاملاتی خود واریز کنید، بروکر 500 دلار از طرف بروکر به عنوان بونس به شما پرداخت خواهد شد.
 • پردازش سریع درخواست ها؛ هرچه سطح کاربری شما بالاتر باشد، درخواست شما با اولویت بالاتری پردازش خواهد شد.
 • امکان بالابردن امنیت حساب با فعال کردن ورود دومرحله ای
 • پشتیبانی از زبان فارسی که کار با پلتفرم را بسیار ساده تر کرده است.
 • این پلتفرم در نسخه های وب، ویندوز، اندروید و IOS طراحی شده است.

معایب بروکر پاکت آپشن

 • تماس مستقیم نداشتن با پشتیبانی برای سطح کاربری غریبه (Stranger) و تازه کار (Newbie)
 • تجربه برخی مشکلات در زمان برداشت و قفل شدن سرمایه که به دلیل موفقیت آمیز نبودن احراز هویت کاربر ممکن است پیش آید.
 • وجود شک و شبهه در میان کاربران از اعتبار این بروکر که البته چندان معتبر نیست؛ زیرا این بروکر دارای گواهی IFMRRC است و البته تأییدیه این گواهی چندان شناخته شده نیست.
 • تأخیر در برداشت که معمولاً به دلیل طولانی بودن پروسه انتقال دارایی در بانک های بین المللی است.

پشتیبانی فارسی پاکت آپشن

بسیاری از کاربران بروکر پاکت آپشن که به تازگی به این بروکر پیوسته اند، دارای سطح کاربری «غریبه» یا تازه کار سطح یک (Newbie) هستند که پیش از «مبتدی» است. این سطح کاربری برای افرادی در نظر گرفته شده است که تنها در این بروکر ثبت نام کرده اند، اما هنوز هیچ مبلغی را به بروکر واریز نکرده اند. چنین کاربرانی برای تماس با پشتیبانی باید مراحل زیر را طی کنند.

در ابتدا از ستون سمت چپ گزینه راهنما را انتخاب کنید و سپس از پنجره ای که برای شما باز می شود، روی گزینه درخواست های پشتیبانی کلیک کنید.

پشتیبانی فارسی پاکت آپشن

اگر پیش از این پیامی را به تیم پشتیبانی ارسال کرده باشید، در این مرحله می توانید با کلیک روی گزینه «مشاهده درخواست های پشتیبانی موجود شما» وضعیت پیام و جواب ارسالی را مشاهده کنید، اما چنانچه بخواهید پیامی را برای پشتیبانی ارسال کنید، باید روی گزینه «ایجاد درخواست پشتیبانی جدید» کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

پشتیبانی فارسی پاکت آپشن

در اینجا می توانید مشکلات رایجی را که برای کاربران مختلف پیش آمده بود، در زمینه های مختلف مطالعه کنید تا اگر مشکل شما نیز یکی از مشکلات پیش آمده برای کاربران پیشین بوده باشد، بتوانید با مطالعه سؤال و جواب های موجود، به روش حل مشکل خود دست یابید.

در صورتی که بخواهید با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید، باید ابتدا گزینه های «رسیدگی به شکایات»، سپس «مشکلات حساب کاربری» و درنهایت «چگونه می توان محدودیت های حسابم را برطرف کرد» انتخاب کنید.

پشتیبانی فارسی پاکت آپشن

در این مرحله ابتدا باید روی گزینه «ایجاد درخواست پشتیبانی جدید» کلیک کنید و سپس تصویری از مشکل ایجادشده را که به دلیل بروز آن قصد ارسال پیام به پشتیبانی داشتید، در بخش بعدی ضمیمه کنید و درنهایت پیام خود را در کادر «پیام شما» تایپ کرده و روی گزینه ارسال کلیک کنید.

پشتیبانی فارسی پاکت آپشن

همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، اگر شما در سطح مبتدی باشید، نیاز نیست مراحل گفته شده را طی کنید. پس از فعالیت در بروکر و زمانی که سطح کاربری شما به مبتدی و بالاتر برسد، می توانید به راحتی با انتخاب گزینه «چت» از ستون سمت چپ تصویر و سپس انتخاب بخش «پشتیبانی از چت (Online)» به راحتی با تیم پشتیبانی ارتباط برقرار کرده و پیام خود را مستقیم ارسال کنید.

پشتیبانی فارسی پاکت آپشن

توجه

بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری، بروکر آمارکتس، بروکر لایت فارکس، بروکر هات فارکس و … هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در «آموزش فارکس» خانه سرمایه آموزش داده می شود.

سخن پایانی

بروکر پاکت آپشن بستری به منظور انجام معاملات باینری آپشن برای کاربران فراهم کرده است. این بروکر با محیطی کاملاً کاربرپسند و ساده طراحی شده است. کاربران با وجود سطح کاربری مختلف و با توجه به فعالیت و میزان سرمایه می توانند از ویژگی ها و امتیازات سطوح مختلف کاربری استفاده کنند.

برخی کاربران از عدم امکان برداشت دارایی یا بلوکه شدن سرمایه خود در بروکر شکایت داشته اند، اما با بررسی ها مشخص شد این بروکر دارای گواهی IFMRRC است و اعتبار نسبی دارد. همچنین مشکلاتی که برای کاربران پیش آمده است، معمولاً به دلیل اشتباهاتی بوده که از سوی کاربران رخ داده است.

توجه داشته باشید که احراز هویت خود را به درستی و تا دریافت تأیید انجام دهید. با وجود تمام این مسائل نباید فراموش کنید که در یک بازار مالی باید با احتیاط عمل کنید تا کمتر ضرر کنید.

پرسش های متداول

کاربران در این بروکر با توجه به میزان مبلغی که در حساب معاملاتی خود دارند، به سطوح مختلف تقسیم می شوند که عبارت اند از: غریبه (Stranger)، تازه کار (Newbie)، مبتدی (Beginner)، باتجربه (Experienced)، ماهر (Master)، حرفه ای (Pro) و مربی (GURU).

بله، بروکر Pocket Option دارای تأییدیه IFMRRC است؛ البته این سازمان چندان شناخته شده نیست.

واریز و برداشت در این بروکر به دو روش کلی الکتریکی که روش هایی از جمله وب مانی و پرفکت مانی از جمله این روش هاست. علاوه بر این ها امکان استفاده از ارزهای دیجیتال برای واریز و برداشت در این بروکر نیز تعبیه شده است.

بله، کاربران می توانند هم از محیط و هم از پشتیبانی فارسی این بروکر استفاده کنند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که کار ارتباط با تیم پشتیبانی برای کاربران سطح غریبه و تازه کار (Newbie) پروسه ای نسبتاً طولانی است، اما دیگر کاربران از سطح کاربر مبتدی (Beginner) می توانند به راحتی و در بخش Chat Online با پشتیبانی تماس بگیرند.

ادامه مطلب
brokers-type
همه چیز درباره انواع بروکرهای فارکس

بروکرهای مارکت میکر و بروکرهای NDD, STP, ECN چیست؟

درحالی که در گذشته کم تر کسی در بازارهای مالی فعال بود، امروزه فعالیت در این نوع بازارها در میان افراد جامعه بسیار شناخته شده است. البته، فعالیت در هر بازار مالی ای به اطلاعات عام (مشترک میان همۀ بازارهای مالی) و خاص در رابطه با همان بازار نیاز دارد. مطالبی که قرار است در این مقاله بررسی کنیم، مخصوص بازار فارکس است که هرکاربری باید بداند. معاملات در بازارهای مالی بر بسترهای مختلف انجام خواهد شد؛ به عنوان مثال، فعالان بازار ارزهای دیجیتال از صرافی ها، فعالان بازار بورس تهران از گارگزاری ها و فعالان بازار فارکس از بروکرها برای ثبت سفارش و انجام معاملات خود استفاده می کنند. ما در این مقاله، قصد داریم انواع بروکرها را بررسی کنیم. شناخت انواع بروکرها و ویژگی های آن ها به شما کمک می کند تا هنگام انتخاب یک بروکر به آن ها توجه کنید.

بروکر چیست؟

درواقع، بروکر را می توان همچون یک واسط (چیزی شبیه به بنگاه های املاکی) در نظر گرفت که شرایط انجام معامله را برای کاربران فراهم می کند و درمقابل، سودی از مبلغ معامله را برای خود برداشت می کند.

اما تعداد و انواع بروکرها بسیار زیاد هستند و علی رغم محدودتربودن ما ایرانی ها (به دلیل تحریم) در انتخاب بروکر، باید اطلاعات کافی را در رابطه با آن ها داشته باشیم تا بتوانیم بهترین بروکر را با توجه به سرمایهۀ اولیه و نوع فعالیت خود انتخاب کنیم. عوامل مختلفی برای شناخته شدن یک بروکر به عنوان بروکر خوب مؤثر هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد. اینجا قصد داریم توضیحاتی در رابطه با عوامل مؤثر بر کیفیت یک بروکر را شرح دهیم؛ زیرا در بررسی انواع بروکرها، دانستن دلیل مهم بودن این عوامل نیز می تواند در انتخاب و یا عدم انتخاب آن بروکر مؤثر باشد.

 • میزان کارمزد

درصد کارمزد دریافتی بروکرها می تواند تأثیر بسزایی در میزان برآیند سود شما داشته باشد. این موضوع به خصوص برای معامله گرانی که تعداد معاملات بالایی انجام می دهند، حائز اهمیت است.

 • رگول بودن

یکی از مهم ترین ویژگی های بروکر مناسب، رگوله بودن آن است. درواقع، بروکر رگوله شده بروکری است که تأییداتی را از سازمان های رگولاتوری دریافت کرده باشد. البته، این سازمان ها در سطوح و اعتبار متفاوتی وجود دارند که با اعطای نشان کیفیت به بروکرها، کاربران را در انتخاب بروکر معتبر و مطمئن کمک می کنند.

 • سرعت ثبت معامله

برخی از بروکرها معاملات را با سرعت بالایی ثبت می کنند درحالی که برخی ها نیز (گاهی با توجه به نوع بروکر) سفارش معامله گر را با تأخیر ثبت می کنند. شاید این مسئله برای معامله گرانی که معاملاتی در بازۀ میان مدت و بلندمدت انجام می دهند، چندان اهمیت نداشته باشد اما کاربرانی نیز هستند که نیاز به ثبت سفارش خود در یک زمان مشخص را دارند؛ چنین معامله گرانی باید به این ویژگی بروکر توجه ویژه داشته باشند.

 • امکان معاملۀ دارایی های مختلف

جفت ارزها، فلزهای گران بها، کامودیتی ها و حتی ارزهای دیجیتال، برخی از دارایی هایی هستند که در بروکرها مورد معامله قرار می گیرند. بدیهی است که آن بروکری می تواند امکان انجام معاملات را روی دارایی های مختلف برای کاربران فراهم کند که تنوع دارایی بالایی داشته باشد؛ این موضوع برای برخی از کاربران بسیار مهم است.

 • انواع روش واریز و برداشت

معمولاً بروکرها امکان واریز و برداشت سرمایه را به چند طریق برای کاربران فراهم می کنند. ازآنجایی که کشور ما تحریم است و نقل و انتقالات مالی در سطح جهانی همیشه کار آسانی نیست، باید به طرق مجاز واریز و برداشت سرمایه در انواع بروکر توجه داشته باشید. همچنین، برخی از بروکرها حداقل مبلغی را برای برداشت در نظر می گیرند در صورتی که کسب چنین سودی با توجه به سرمایۀ اولیۀ شما برای برداشت مبلغ مشخص شده کم باشد، احتمالاً برای برداشت سود معاملات خود با مشکل مواجه خواهید شد.

 • امکان استفاده از پلتفرم های مختلف

با آنکه امکان انجام معاملات در پلتفرم برخی از بروکرها وجود دارد، برای راحتی و مدیریت معاملات، پلتفرم هایی خاص طراحی شده است تا کاربران پس از نصب بتوانند از آن ها استفاده کنند. از شناخته شده ترینِ این پلتفرم ها، متاتریدر است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پشتیبانی

هر کاربری ممکن است در انجام عملیات مختلف، از واریز و برداشت گرفته تا مسائل مربوط به انجام معامله، با سؤال و یا مشکلی مواجه شود. امکان ارتباط با پشتیبانی و حل مسئله از این طریق اطمینان کاربران را افزایش داده و باعث تسریع حل مسائل پیش آمده خواهد شد.

انواع بروکرها

انتخاب یک بروکر مناسب برای فعالیت های شما در بازار فارکس بسیار مهم است. بعد از آشنایی با عواملی که می تواند در انتخاب یک بروکر مؤثر باشد، حال برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، لازم است با انواع بروکر آشنا شوید. توجه داشته باشید که شما برای انجام معاملات خود در بازار فارکس حتماً به یک واسط نیاز دارید و نمی توانید معاملات خود را به صورت مستقل ثبت کنید. در ادامه، می توانید انواع بروکرهای فعال در بازار فارکس را به صورت کلی و گرافیکی مشاهده کنید.

انواع بروکرها

بروکر های DD

عبارت DD مخفف میز معاملات (Dealing Desk) و عبارت NDD مخفف No Dealing Desk است. درواقع، بروکرهای بازارساز که با عنوان مارکت میکر (Market Maker) نیز شناخته شده اند، همان بروکرهای DD هستند. این بروکرها نقدینگی لازم برای انجام معامله را فراهم کرده و معامله را انجام می دهند. به عنوان مثال، در صورتی که شما قصد بازکردن یک پوزیشن خرید (Long) را روی جفت ارز EUR/USD داشته باشید، بروکر به عنوان فروشنده عمل کرده و به این ترتیب معاملۀ شما انجام خواهد شد.

بروکر مارکت میکر (Market Maker)

بسیاری بر این باورند که بروکرهای مارکت میکر در صورتی سود می کنند که معامله گران متضرر شوند و هیچ وقت نباید به سراغ مارکت میکرها و یا بازارسازان رفت اما  درحقیقت، تفاوت اصلی ای که این بروکرها با دیگر انواع بروکرها دارند، در روش تأمین نقدینگی لازم برای انجام معاملات کاربران است. بنابراین، در صورتی که یک بروکر حتی از نوع مارکت میکر هم باشد، نباید نگران کلاه برداری حتمی در آن بروکر باشید. البته، بسیاری از افراد پیشنهاد می کنند که تا حد امکان از فعالیت در بروکرهای مارکت میکر خودداری کنید. همچنین، بروکرهای ترکیبی نیز وجود دارند که در آینده انواع بروکرها را بررسی خواهیم کرد.

نیاز به یادآوری است که انواع بروکرهای رایج (به جز بروکرهای مارکت میکر) بستری برای انجام معاملات فارکس فراهم می کنند و خریدار و فروشنده را به هم متصل کرده، معامله را در میان آن ها انجام داده و سود خود را دریافت می کنند. درمقابل، بروکر مارکت میکر به دسته ای از بروکرها اشاره می کند که خود به عنوان خریدار و یا فروشنده در مقابل معامله گر و در طرف دیگر معامله، قرار می گیرد.

در صورتی که بازارسازها وجود نداشتند، ممکن بود بسیاری از معاملات با حجم بالا انجام نشوند؛ زیرا ممکن است پیداکردن حجم موردنیاز متقابل در لحظه، کار ساده ای نباشد.

ویژگی انواع بروکرهای مارکت میکر

 • معمولاً میزان اسپرد در بروکرهای DD ثابت است. اسپرد به اختلاف قیمت خرید و فروش در بازار اشاره دارد. به عنوان مثال، ممکن است خریدار سفارش خود را با قیمت 1.025 ثبت کرده باشد درحالی که فروشنده قصد ثبت معامله با قیمت 1.035 را دارد.
 • از دیگر ویژگی های بروکرهای DD این است که امکان ثبت سفارش با حجم های بسیار پایین نیز برای کاربران این بروکرها وجود دارد. این موضوع برای افرادی که به تازگی فعالیت در بازار فارکس را شروع کرده و نمی خواهند ریسک بالایی را تحمل کنند، بسیار کاربردی است.
 • اما دیگر ویژگی بروکرهای DD این است که نمودار قیمتی در آن ممکن است در چند کندل با نمودار قیمتی حقیقی اختلاف داشته باشد. درواقع، امکان دارد در این نوع بروکرها کندل ها با کمی تفاوت ظاهر شده باشند که ساختۀ بروکر باشند و این دلیلی است که بسیاری از افراد از این بروکرها اجتناب می کنند.
 • بروکرهای مارکت میکر علاوه بر معاملات با ضرر بسته شدۀ معامله گران، از اسپرد و کمسیون معاملات نیز کسب درآمد می کنند.
 • بازار فارکس یک بازار مالی ای است که گاهی به دلیل اخبار منتشر شده و یا اتفاقات خاص ممکن است شاهد نوسانات شدید قیمتی در آن باشیم. در چنین شرایطی، احتمال دارد که یک بروکر ECN نتواند حد سود و حد ضرر شما را بدون اختلاف در همان قیمتی که شما ثبت کرده بودید اعمال کند اما درمقابل، بروکرهای مارکت میکر شما را مطمئن خواهند کرد که حد سود و حد ضرر انتخابی شما دقیقاً در همان مبلغ انتخابی اعمال شود.
 • یکی دیگر از ویژگی های بروکرهای مارکت میکر این است که میزان Stop Level در آن ها صفر نیست. برای بررسی این مورد می توانید با مراجعه به متاتریدر و کلیک راست روی یکی از جفت ارزهای اصلی، از این موضوع مطمئن شوید. در صورتی که میزان Stop Level برای جفت ارزهای اصلی برابر با صفر باشد، این بروکر مارکت میکر نیست.

بروکر های NDD

انواع بروکرهای فارکس

بروکرهای NDD که به عنوان بروکرهای بدون میز معاملات (No Dealing Desk) شناخته می شوند، بستری را برای شما با اتصال به تأمین کنندۀ نقدینگی فراهم خواهد کرد. به عبارت دیگر، در این نوع بروکرها، تأمین کنندگان نقدینگی از سراسر جهان ممکن است طرف مقابل شما در معامله باشند. به عنوان مثال، در صورتی که شما موقعیت فروش (Short) جفت ارز EUR/USD را باز کرده باشید، صرافی به عنوان واسط عمل کرده و شرایط را برای انجام معامله بین شما و طرف دیگر معامله فراهم خواهد کرد.

ویژگی های بروکر NDD

 • کندل های غیرواقعی در چارت دیده نمی شود؛
 • سفارشات معامله گران در این بروکرها با سرعت بالایی انجام می شوند؛
 • در برخی از انواع بروکرهای NDD اسپرد ثابت نیست؛
 • معمولاً بروکرهایی که توانسته اند تأییدات موردنیاز را از شرکت های رگولاتوری دریافت کنند، از نوع NDD هستند و این موضوع به معنای منطقی تربودن اعتماد به انواع بروکرهای NDD است.

بروکر ECN

بروکر ECN

ECN یکی از انواع بروکرهای NDD است. در حساب های ECN (Electronic Communication Network) یا شبکۀ ارتباطات الکترونیکی، سفارش شما به بازار جهانی راه پیدا می کند. میزان کمیسیون در این نوع حساب ثابت و اسپرد آن بسیار کم است. معامله گران روزانه و یا معامله گرانی که معاملات خود را در تایم فریم های پایین تر انجام می دهند، معمولاً حساب ECN را انتخاب می کنند.

سپردها در حساب ECN شفاف هستند؛ این موضوع به خصوص در تایم فریم های پایین اهمیت پیدا می کند. در چنین شرایطی، این دو مبلغ پیشنهادی خریدار و فروشنده کاملاً از هم متمایز هستند و فعالان بازار می توانند معاملات را با دقت بالا انجام دهند. این ویژگی برای اسکالپرها که حتی روی نوسانات کوچک بازار هم معامله می کنند، اهمیت پیدا می کند. معامله گران در بروکرهای ECN طرف مقابل را خواهند دید؛ به عبارت دیگر، معاملات در انواع برورهای ECN به صورت شفاف انجام می شوند.

بروکر STP

بروکر STP

در حساب های STP (Straight Through Processing) یا پردازش مستقیم، سفارش شما مستقیماً به بازار جهانی (تأمین کنندگان نقدینگی یا Liquidity Provider) متصل خواهد شد. درحقیقت، در این نوع حساب، سفارش شما پس از ثبت شدن به صورت مستقیم به تأمین کنندگان نقدینگی که می توانند بانک های بزرگ و یا دیگر بروکرها باشند متصل شده تا به این ترتیب معاملۀ شما با کم ترین تأخیر انجام شود. هرکدام از سازمان های تأمین کنندۀ نقدینگی، قیمت های پیشنهادی خرید و فروش خود را دارند و کار بروکر STP این است که بهترین تأمین کنندۀ نقدینگی برای انجام معاملۀ شما را انتخاب کرده و بستری را برای انجام معامله ایجاد کند. البته، قیمتی که شما در پلتفرم خود مشاهده می کنید، قیمت پیشنهادی خرید و یا فروش تأمین کنندۀ نقدینگی نیست بلکه بروکر STP که یکی از انواع بروکرهای NDD است، مبلغی معمولاً ثابت (سود بروکر) را به آن اضافه می کند.

برای انجام معاملات در این نوع حساب، کمیسیون ثابت و اسپرد بالایی از معامله گران دریافت خواهد شد. با توجه به ویژگی های این نوع حساب، می توان گفت افرادی که قصد انجام معاملات در تایم فریم های پایین را دارند، بهتر است STP را انتخاب نکنند؛ البته، برای افتتاح یک حساب معاملاتی STP به سرمایۀ اولیۀ کم تری نسبت به حساب ECN نیاز دارید و این موضوع یک نقطۀ قوت برای آن به حساب می آید.

انواع بروکر های ترکیبی

برخی از انواع بروکرها به طور همزمان به عنوان مارکت میکر و ECN فعالیت می کنند. در این نوع بروکرها کاربران بروکر با توجه به عملکردشان به چند دسته تقسیم می شوند. همان طور که پیش از این نیز توضیح دادیم، در بروکرهای مارکت میکر، بروکر در صورتی به سود می رسد که معاملۀ کاربر با ضرر بسته شود،. به همین دلیل، بروکر با توجه به سابقه و عملکرد کاربران، معاملات آن دسته از کاربرانی که معمولاً با ضرر بسته می شود، در بخش مارکت میکر انجام می دهد. درحالی که معاملات دیگر کاربرانی که حرفه ای هستند و معمولاً معاملات خود را با سود می بندند، به تأمین کنندگان نقدینگی در بازار جهانی متصل می کند.

لازم به یادآوری است که بروکرهای  مارکت میکر لزوماً بروکرهای بدی نیستند؛ درواقع، تفاوت اصلی، بخش تأمین کنندۀ معاملات است. درنتیجه، اگر بروکری مارکت میکر باشد و از اعتبار کافی هم برخوردار باشد، نباید از فعالیت در آن نگران باشید؛ زیرا یک بروکر معتبر همواره در پی جلب رضایت کاربران است و تنها با هدف کسب سود اقدام به ایجاد کندل و دیگر شرایط غیرواقعی نخواهد کرد.

توجه: بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند آلپاری و آمارکتس هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در خانه سرمایه آموزش داده می شود.

کلام آخر

کسب سود در هر بازار مالی ای هدف نهایی فعالان آن بازار است. با این حال، همه موفق به کسب سود در بازارهای مالی نمی شوند و این همان موردی است که بروکرهارا در بازار فارکس را به سود می رساند. بالابردن اطلاعات و آموزش فارکس برای فعالیت در بازار فارکس، آموزش ارز دیجیتال (برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال) و… برای حضور در هر بازار مالی ای ضروری است. در همین راستا ما سعی کردیم اطلاعاتی را در رابطه با انواع بروکرها در این مقاله در اختیار شما قرار دهیم. با مطالعۀ این مقاله می توانید انواع بروکرها و ویژگی های آن ها را شناخته و در هنگام تصمیم گیری، بهترین را انتخاب کنید.

1. بروکر چیست؟

بروکر در بازار فارکس بستری را فراهم می کند تا سفارشات فعالان بازار، ثبت شده و نهایی شود. برخی از بروکرها کاربران را به منابع نقدینگی مختلف متصل می کنند، درحالی که برخی دیگر از آن ها، خود به عنوان طرف مقابل معامله گر قرار می گیرند.

2. تقسیم بندی کلی انواع بروکرها به چه ترتیب است؟

بروکرها به دو دستۀ DD و NDD تقسیم می شوند. بروکرهای مارکت میکر در دستۀ DD قرار می گیرند درحالی که بروکرهای ECN و STP در دستۀ بروکرهای NDD به حساب می آیند.

3. بروکر NDD چیست؟

بروکرهای NDD که به دو دستۀ بروکرهای ECN و STP تقسیم می شوند، برای انجام معاملۀ کاربران، آن ها را به تأمین کنندگان نقدینگی متصل می کنند.

4. بروکرهای مارکت میکر چه نوع بروکر هایی هستند؟

در بروکرهای مارکت میکر که از نوع بروکرهای DD هستند، بروکر به عنوان طرف مقابل برای انجام معاملۀ یک معامله گر قرار می گیرد.

5. بروکر های ترکیبی چگونه عمل می کنند؟

در بروکرهای ترکیبی، کاربران براساس عملکرد خود طبقه بندی می شوند. در صورتی که یک معامله گر معاملات ضرردِه داشته باشد، به این معنی است که یک بروکر مارکت میکر می تواند از معاملات آن کاربر به سود برسد. درنتیجه، تأمین نقدینگی آن کاربر بر عهدۀ بخش مارکت میکر بروکر است. درمقابل، تأمین نقدینگی کاربرانی که عملکرد خوبی دارند، بر عهدۀ بخش ECN بروکر خواهد بود.

ادامه مطلب
delta fx
آموزش جامع ثبت نام و استفاده...

https://sso.deltafx.com/Account/Register?ReturnUrl=https://crm.deltafx.com&IB=279522راهنمای کامل ثبت نام، ورود و استفاده از بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX)

بروکرهای زیادی در سطح جهان وجود دارند که عملکرد بسیار خوبی دارند و توانسته اند روز به روز به کیفیت کار خود بیفزایند، اما متأسفانه به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران، امکان فعالیت در همه آن ها وجود ندارد و ما به عنوان شخصی که در ایران زندگی می کنیم، باید از میان بروکرهایی که با ایرانیان همکاری می کنند، بهترین را انتخاب کنیم. بروکر Delta FX یکی از همین بروکرهای معتبر است که ایرانیان نیز می توانند به راحتی از خدمات آن استفاده کنند. در ادامه این بروکر و نحوه فعالیت در آن را برای شما شرح خواهیم داد.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر دلتا اف ایکس ثبت نام کنیدثبت نام

بروکر Delta FX چیست؟

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، اگر شما ساکن ایران بوده و قصد فعالیت در بازار فارکس را داشته باشید، نمی توانید در هر بروکری فعالیت کنید؛ با این حال بروکر Delta FX با قابلیت هایی که دارد، فعالیت در بازار را به طور امن برای کاربران ایرانی ممکن کرده است. این بروکر در سال 2009 تأسیس شد و مدیران آن با بیش از یک دهه تجربه وعده داده اند که همواره در فکر ایجاد شرایط بهتر برای معامله گران خود هستند؛ به طوری که آن ها جز برای کسب سود مشغله دیگری هنگام کارکردن با این بروکر نداشته باشند.

بروکر دلتا اف ایکس در سال 2010 در سازمان FSC ثبت شده است که این موضوع می تواند به شما اطمینان دهد این بروکر مطمئن است. همچنین در سال 2021 به عنوان بهترین بروکر در خاورمیانه انتخاب شد. در ادامه ثبت نام در بروکر Delta FX را بررسی خواهیم کرد.

ثبت نام در بروکر Delta FX

برای شروع فعالیت در بروکر دلتا اف ایکس پیش از هر چیز باید ثبت نام خود را انجام دهید و احراز هویت شوید. پس از آن، فعالیت در بروکر Delta FX بدون محدودیت خواهد بود. برای ثبت نام ابتدا وارد درگاه این بروکر به آدرس www.deltaforex.com شوید.

همان طور که در تصویر می بینید، از گوشه و سمت راست بالای صفحه می توانید درصورت داشتن حساب وارد حساب کاربری خود شوید (با کلیک روی گزینه Login) یا در صورتی که بار اول است قصد فعالیت در این بروکر را دارید، اقدام به ثبت نام کنید که این کار با کلیک روی گزینه SignUp انجام می شود.

همچنین اگر قصد تغییر زبان پلتفرم را داشته باشید، می توانید به راحتی با کلیک روی تب EN زبان های پشتیبانی شده در بروکر را مشاهده کرده و یکی را انتخاب کنید. در ابتدای ورود زبان بروکر به طور پیش فرض روی انگلیسی تنظیم شده است که با کلیک روی عبارت EN و انتخاب زبان موردنظر از زیرمنو می توانید زبان فارسی با نماد FA را انتخاب کنید.

ثبت نام در بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX)

با تغییر زبان پلتفرم با چنین صفحه ای روبه رو می شوید. برای ثبت نام در بروکر باید روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا بتوانید مراحل بعدی را مشاهده کرده و ثبت نام خود را تکمیل کنید. هنگام واردکردن اطلاعات باید توجه کنید با اینکه شما زبان پلتفرم را به فارسی تغییر داده اید، اما همچنان باید اطلاعات خود را به زبان انگلیسی وارد کنید.

 

در اولین قدم از ثبت نام شما باید نام و نام خانوادگی (First Name / Last Name) و سپس ایمیل خود را وارد کرده و دوباره همان ایمیل را در کادر بعد وارد کنید. در بخش دوم باید ابتدا زبان ایمیل های دریافتی خود از بروکر را انتخاب کنید. این گزینه نیز به طور پیش فرض روی زبان انگلیسی قرار گرفته است. اگر درخواست دریافت ایمیل به زبان دیگری را دارید، می توانید در این بخش آن را انتخاب کنید. در کادر بعد باید شماره موبایل خود را وارد کنید.

اگر ساکن ایران هستید، باید پیش شماره 98 را وارد کرده و سپس شماره موبایلتان را بدون صفر اول در کادر مربوط تایپ کنید. در کادر سوم نیز باید یک رمز عبور امن برای خود انتخاب کنید. سعی کنید رمز عبورتان حداقل 8 کاراکتر شامل حروف کوچک و بزرگ، نشانه ها و اعداد داشته باشد. نوار پیمایشی زیر کادر رمز عبور دیده می شود که با توجه به امن بودن رمز انتخابی شما به انتها نزدیک شده و رنگ آن سبز می شود.

در بخش پایانی نیز باید دو گزینه اول را فعال کنید که با این کار نشان می دهید قوانین سایت را مطالعه کرده و با آن ها موافق هستید. در بخش بعدی نیز با فعال کردن گزینه I’m not a robot بروکر مطمئن خواهد شد که شما انسان هستید و نه یک ربات.

درنهایت با کلیک روی گزینه «شروع کنید» کار به انتها می رسد. اگر زبان بروکر را به فارسی تغییر نداده باشید، در این بخش گزینه Get Started را مشاهده خواهید کرد.

ثبت نام در بروکر Delta FX 

پس از واردکردن اطلاعات در این مرحله یک کد تأیید به ایمیل شما ارسال می شود که باید با واردکردن آن در این کادر و سپس کلیک روی گزینه Done مراحل ثبت نام خود را به پایان برسانید؛ البته فراموش نکنید که ثبت نام به تنهایی شما را مجاز به انجام هر فعالیتی در بروکر نمی کند و شما حتماً باید احراز هویت را نیز انجام دهید.

ثبت نام در بروکر Delta FX 

درنهایت نیز پنجره ورود (Login) برای شما باز خواهد شد که در اینجا با واردکردن ایمیل و رمز عبوری که انتخاب کرده بودید و فعال کردن گزینه I’m not a robot و درنهایت کلیک روی گزینه Login وارد حساب کاربری خود در بروکر Delta FX خواهید شد.

ثبت نام در بروکر Delta FX 

این اولین تصویری است که وقتی برای بار وارد حساب کاربری خودتان شوید، آن را می بینید. همان طور که مشاهده می کنید، در بالا و سمت چپ تصویر، در کنار نام شما عبارت Not Verify به معنای تأییدنشده وجود دارد که نشان می دهد شما هنوز احراز هویت خود را انجام نداده اید.

با کلیک روی لینک Complete Profile که در وسط تصویر قرار گرفته است، می توانید اطلاعات خود را تکمیل کنید و احراز هویت شوید. همچنین در گوشه بالا و سمت راست تصویر در کنار عکس پروفایل خود می بینید زبان انگلیسی به عنوان زبان پلتفرم انتخاب شده است که درصورت تمایل می توانید آن را به فارسی تغییر دهید.

احراز هویت در دلتا اف ایکس (Delta FX)

پس از تغییر زبان پلتفرم با چنین تصویری مواجه خواهید شد. همان طور که پیش از این نیز گفتیم، برای تکمیل اطلاعات پروفایل و احراز هویت باید روی لینک Complete Profile کلیک کنید.

احراز هویت در دلتا اف ایکس (Delta FX)

در این مرحله باید اطلاعات و مشخصات خود را دقیقاً وارد کنید. این اطلاعات شامل تاریخ تولد، ایمیل دوم برای پشتیبانی از ایمیل اول درصورت بروز مشکل، کشور، استان، شهر و آدرس دقیق، کد پستی، شماره موبایل و جنسیت هستند که باید در کادرهای مربوط وارد کنید.

کادرهای ستاره دار در این بخش حتماً باید پر شوند، اما پرکردن کادرهایی که ستاره ندارند، اختیاری است؛ با این حال توصیه می شود اطلاعات را کامل و دقیق وارد کنید تا درصورت بروز مشکل امکان پیگیری آن ها وجود داشته باشد. پس از واردکردن اطلاعات و تأیید این موضوع که اطلاعات واردشده صحیح هستند، باید روی گزینه «ذخیره و بعدی» کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

احراز هویت در دلتا اف ایکس (Delta FX)

 در این مرحله نیز سؤالاتی از شما پرسیده می شود تا بروکر مطمئن شود شما سوءسابقه خاصی نداشته اید یا ساکن ایالات متحده نیستید. در بخش دوم صفحه، لینک دانلود فایل PDF توافق نامه و قوانین بروکر قرار داده شده است که بهتر است ابتدا مطالعه کنید و سپس درصورت موافقت با آن ها، با فعال کردن هر 4 مورد روی گزینه ذخیره و بعدی کلیک کنید.

احراز هویت در دلتا اف ایکس (Delta FX) 

این آخرین مرحله است که در آن باید تصویری برای اثبات آدرس و کارت شناسایی خود آپلود کنید. تصاویر آپلودشده باید یکی از انواع jpg، png و یا jpeg باشند. پس از انتخاب تصویر و آپلودکردن آن، دو گزینه Upload و Delete در پایین عکس دیده خواهند شد که اگر بخواهید آپلود تصویر تکمیل شود، حتماً باید روی گزینه Upload کلیک کنید.

پس از آپلودکردن هردو تصویر حالا باید روی گزینه «پایان» در گوشه پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید تا کار احراز هویت به پایان برسد. در انتها بد نیست بدانید برای اثبات آدرس می توانید از قبض برق، گاز و… و برای کارت شناسایی از کارت ملی یا گواهی نامه استفاده کنید.

درصورت نیاز به مکاتبه با پشتیبانی به هر زبانی می توانید روی آیکون پیام در دایره آبی رنگ موجود در پایین صفحه کلیک کنید. هنگام فعالیت (واریز، طرح سؤال و…) در بروکر Delta FX به این بخش نیاز خواهید داشت.

انواع حساب کاربری در بروکر Delta FX

در ادامه قصد داریم چگونگی افتتاح حساب معاملاتی در بروکر را شرح دهیم، اما بهتر است پیش از آن با ویژگی های هرکدام از این حساب ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • Nano

اگر به سرمایه گذاری در بازارهای مالی تمایل دارید، اما سرمایه شما اندک است یا به هر دلیلی قصد معامله با مبلغی اندک را دارید، این حساب مناسب شماست؛ چراکه برای افتتاح این حساب Nano به حداقل 1 و حداکثر 1000 دلار نیاز خواهید داشت. اسپرد این نوع حساب شناور است و کمیسیونی برای آن در نظر گرفته نشده است.

 • Standard

اگر شما یک تریدر معمولی باشید و بخواهید معاملاتی را روی ارزهای دیجیتال و جفت ارزهای مختلف با اسپرد پایین داشته باشید، این نوع حساب مناسب شماست. شما برای شروع فعالیت با حساب Standard باید حداقل سرمایه اولیه 100 دلار را داشته باشید. اسپرد حساب های معاملاتی نیز شناور است و این نوع حساب ها بدون کمیسیون هستند.

 • Fix Spread

برای افتتاح حساب Fix Spread به حداقل 5 دلار سرمایه اولیه نیاز دارید. همان طور که از نام این نوع حساب دریافت می شود، اسپرد این حساب ها ثابت است. اگر در معاملات خود از حد سود و ضرر استفاده می کنید، این نوع حساب برای شما مناسب است، اما در صورتی که شما یک اسکلپر هستید و از نوسانات بازار سود می برید، انتخاب حساب Fix Spread برای شما چندان منطقی نیست.

 • VIP

اسپرد معاملات در حساب های معاملاتی از نوع VIP ثابت و صفر است. حداقل سرمایه اولیه برای شروع فعالیت در این حساب ها 10 هزار دلار بوده و حداکثری برای آن در نظر گرفته نشده است. البته باید به این مورد توجه داشته باشید که با انتخاب حساب معاملاتی VIP در مقایسه با حساب های Standard نمادهای کمتری برای معامله خواهید داشت.

 • Demo

علاوه بر حساب های معاملاتی که معرفی شدند، اگر شما به تازگی با بازارهای مالی آشنا شده اید و این بار اول است که قصد شروع فعالیت و انجام معاملات را دارید، بهتر است برای شروع از یک حساب آزمایشی استفاده کنید. با این کار بروکر سرمایه اولیه ای مجازی برای حساب معاملاتی شما در نظر می گیرد.

در حساب آزمایشی یا دمو معاملات شما در بازار انجام خواهند شد، اما سود یا ضرری که با این معاملات نصیب شما می شود، مانند سرمایه اولیه تان مجازی است؛ درنتیجه شما می توانید با آرامش بیشتری معاملات و تمرین کافی را داشته باشید تا زمانی که احساس کنید آمادگی لازم برای شروع فعالیت در بازار را به صورت حقیقی دارید.

افتتاح حساب معاملاتی در بروکر Delta FX و اتصال به متاتریدر

اکنون که با انواع حساب در بروکر Delta FX آشنا شده اید، بهتر است این را هم بدانید که چگونه می توان این حساب ها را در بروکر دلتا اف ایکس ایجاد کرد. پس از ورود به حساب معاملاتی خود با چنین تصویری روبه رو خواهید شد. در بخش اولی که در تصویر مشخص کردیم، باید نوع حسابی که قصد ایجاد آن را دارید تعیین کنید.

اگر قصد بازکردن یک حساب آزمایشی (Demo) را دارید، باید روی گزینه وسط یعنی «حساب آزمایشی» کلیک کنید. پس از انتخاب نوع حساب، حالا زمان آن رسیده است که حساب موردنظر خودتان را ایجاد کنید. برای این کار در بخش بعد که در تصویر مشخص شده است، باید روی گزینه «ایجاد اکانت جدید» کلیک کنید.

افتتاح حساب معاملاتی در بروکر Delta FX و اتصال به متاتریدر

در پنجره جدیدی که برای شما باز خواهد شد، باید یکی از انواع حساب (Nano, Standard, Fix Spread) را که معرفی کرده بودیم، با توجه به استراتژی و سرمایه خود انتخاب کنید. در کادر بعدی نیز باید اهرم انتخابی معاملات خود را انتخاب و وارد کنید و درنهایت روی گزینه «اضافه کردن» کلیک کنید.

افتتاح حساب معاملاتی در بروکر Delta FX و اتصال به متاتریدر 

شما علاوه بر مسیری که پیش از این توضیح دادیم، می توانید با کلیک روی تب «مشتری» از ستون سمت چپ و سپس انتخاب «اکانت» که تنها گزینه موجود است، یک حساب معاملاتی را براساس آنچه پیش از این توضیح دادیم، ایجاد کنید.

افتتاح حساب معاملاتی در بروکر Delta FX و اتصال به متاتریدر

در صورتی که قصد ایجاد یک حساب آزمایشی را داشته باشید، پس از انتخاب «حساب آزمایشی» از بخش بالا، با چنین پنجره ای مواجه خواهید شد. همان طور که در تصویر می بینید، همه چیز مشابه روند ایجاد حساب معاملاتی است؛ با این تفاوت که در اینجا شما امکان واردکردن مبلغ موردنظر خودتان به عنوان سرمایه اولیه برای شروع معاملات را نیز دارید. توجه داشته باشید که انتخاب این مبلغ باید هوشمندانه و طبق واقعیت باشد؛ یعنی اگر شما در زمان ایجاد حساب حقیقی خود قصد شروع معامله گری با مبلغ 200 دلار را دارید، برای درک شرایط بازار با توجه به وضعیت خودتان، بهتر است همان مبلغ 200 دلار را در این کادر وارد کنید؛ چراکه با افتتاح حساب آزمایشی شما در حال تمرین برای ایجاد حساب واقعی هستید. درنهایت پس از واردکردن اطلاعات باید روی گزینه «اضافه کردن» کلیک کنید.

افتتاح حساب معاملاتی در بروکر Delta FX و اتصال به متاتریدر

ویرایش حساب

پس از افتتاح حساب اگر قصد تغییر اهرم حساب، حذف یا هر عملیات دیگری را داشته باشید، می توانید با کلیک روی عبارت «گزینه ها» در مقابل حساب معاملاتی که ایجاد کرده بودید و سپس انتخاب گزینه موردنظر به هدف خود برسید.

 

برای مثال برای تغییر اهرم حساب معاملاتی ابتدا روی عبارت «گزینه ها» در مقابل حساب معاملاتی موردنظر خود کلیک کنید. سپس از پنجره ای که باز می شود، حساب و اهرم جدید را انتخاب کنید و پس از آن روی گزینه ارسال کلیک کنید. با این کار، درخواست تغییر اهرم برای پشتیبانی بروکر Delta FX ارسال می شود و درصورت تأیید، اهرم حساب معاملاتی شما تغییر خواهد کرد.

اتصال حساب معاملاتی در بروکر Delta FX به متاتریدر

پس از ایجاد حساب معاملاتی صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن اطلاعات حساب شما، نام کاربری و… آمده است. همچنین گفته شده است رمز عبور به ایمیلی که در هنگام ثبت نام در بروکر وارد کرده بودید، ارسال شده است؛ درنتیجه شما برای اتصال حساب خود به متاتریدر می توانید نام کاربری را از همین صفحه و رمز عبور را از ایمیل برداشت کنید.

شما برای ثبت معاملات خود به نرم افزار متاتریدر 4 نیز نیاز دارید. برای دسترسی به این نرم افزار با اسکرول به پایین همین صفحه نیز می توانید لینک دانلود متاتریدر 4 را از بروکر Delta FX پیدا کرده و روی نسخه موردنظر خودتان کلیک کنید. در حال حاضر تنها امکان استفاده از متاتریدر 4 برای کاربران بروکر دلتا اف ایکس وجود دارد که قرار است در آینده متاتریدر 5 نیز به پلتفرم های بروکر اضافه شود. همچنین بد نیست بدانید در بروکر Delta FX متاتریدر در نسخه های اندروید، IOS، مک و ویندوز برای دانلود وجود دارد.

اتصال حساب معاملاتی در بروکر Delta FX به متاتریدر

پس از دانلود و نصب برنامه متاتریدر 4 با چنین صفحه ای روبه رو خواهید شد. از میان سرورهای لیست شده در پنجره باز شده سرور موردنظر خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید؛ البته اگر سرور شما در لیست وجود نداشته باشد، می توانید به راحتی روی علامت + در پایین لیست سرورها کلیک کرده و در کادر بازشده نام سرور موردنظر خود را وارد کنید.

سپس روی گزینه Scan کلیک کنید تا متاتریدر بتواند سرور موردنظر شما را پیدا کرده و به لیست اضافه کند. حالا کافی است سرور خود را انتخاب کرده و سپس روی دکمه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

اتصال حساب معاملاتی در بروکر Delta FX به متاتریدر

با رسیدن به این مرحله، نام کاربری و رمز عبور ایجادشده برای حساب معاملاتی که در بروکر ایجاد کرده بودید، کاربرد پیدا می کنند. از آنجا که شما پیش از این حساب معاملاتی خود را ایجاد کرده بودید، باید روی گزینه Existing Trade Account کلیک کنید و نام کاربری و رمز عبور خودتان را در کادرهای Login و Password وارد کرده و درنهایت روی گزینه Finish کلیک کنید تا کار اتصال حساب معاملاتی که در بروکر ایجاد کرده بودید به متاتریدر به اتمام برسد. حالا شما با واریز سرمایه که انواع روش های آن را در ادامه توضیح خواهیم داد، می توانید معاملات خود را ثبت کنید.

اتصال حساب معاملاتی در بروکر Delta FX به متاتریدر

توجه داشته باشید که اطلاعات شما باید به صورت دقیق انتخاب و در جای مناسب وارد شوند تا شما بتوانید حساب خود را به متاتریدر متصل کنید. درصورت واردکردن اطلاعات اشتباه، با خطا مواجه خواهید شد و باید دوباره اطلاعات درست را در کادرهای مربوط وارد کنید. برای بازکردن پنجره تصویر قبلی برای بارهای بعد باید روی تب File در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینه Open an Account را انتخاب کنید.

اتصال حساب معاملاتی در بروکر Delta FX به متاتریدر

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX

پس از ثبت نام، احراز هویت، افتتاح حساب و اتصال حساب به بروکر، باید سرمایه اولیه خود برای شروع معاملات را به حساب خود واریز کنید. خوشبختانه به چند روش مختلف می توانید این کار را انجام دهید. یک نقطه قوت برای بروکر Delta FX این است که کاربران می توانند حتی واریز و برداشت ریالی نیز داشته باشند که در ادامه چگونگی آن را توضیح خواهیم داد.

 • ریالی (Bank Transfer)

بسیاری از افراد به دلیل نبود امکان استفاده از کارت های بانکی در بازارهای مالی جهانی از فعالیت در این بازارها امتناع می کنند، اما این موضوع چیزی بوده است که بروکر Delta FX به آن فکر کرده و روشی را برای آن در بروکر قرار داده است؛ به این ترتیب شما می توانید به راحتی و با استفاده از کارت بانکی خود نیز واریز و برداشت ریالی داشته باشید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

 • نرخ روز دلار را از پشتیبانی استعلام کنید.
 • مبلغ واریزی را بر نرخ دلار تقسیم کنید؛ برای مثال اگر قیمت دلار 30 هزار تومان باشد و شما قصد واریز 100 دلار را داشته باشید، باید 3 میلیون تومان را واریز کنید (30.000 / 3000.000).
 • حالا باید شماره حساب بروکر Delta FX را باز هم از پشتیبانی بگیرید.
 • واریز را انجام دهید و از فیش واریزی یک عکس یا اسکرین شات بگیرید.
 • در مراحلی که در ادامه توضیح خواهیم داد، باید عکس یا اسکن فیش واریزی را آپلود کنید.

واریز

برای انجام واریز ریالی پس از استعلام قیمت دلار و واریز وجه باید وارد حساب کاربری خود شده و در ستون سمت چپ از بخش «مالی»، گزینه «واریز» را انتخاب کنید تا بتوانید روش های واریز وجه را در بخش سمت راست تصویر مشاهده کنید. برای واریز ریالی از روش های موجود باید روش اول یعنی Bank Transfer Free را انتخاب کرده و سپس روی گزینه بعدی در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید.

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX

در این مرحله باید اطلاعات واریز را وارد کنید. در کادر اول باید ارز موردنظر خود برای واریز را مشخص کنید (مثلاً دلار). در کادر دوم مبلغ واریزی را برحسب دلار، در کادر سوم نام بانکی که در آن حساب دارید و واریز ریالی را انجام داده بودید و تاریخ واریز را در کادر چهارم وارد کنید.

در ستون سمت راست نام صاحب حساب را در کادر اول و شماره حساب نیز در کادر دوم قرار می گیرد. درنهایت نیز باید روی گزینه «بعدی» کلیک کنید تا به مراحل بعدی هدایت شوید.

در این مرحله باید اسکرین شات یا تصویر واریز وجهی را که انجام داده بودید، آپلود کنید. اگر مدارک دیگری برای آپلود داشته باشید (مربوط به واریز وجه) می توانید آ ن ها را از بخش پایینی آپلود کنید و در انتها روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX

با آپلود رسید پرداخت کاری باقی نمانده است. در این مرحله کافی است روی گزینه «تمام» کلیک کنید و منتظر بررسی و اعلام نتیجه از سوی بروکر باشید. به همین راحتی شما توانستید با استفاده از کارت بانکی خود در یک بروکر جهانی واریز وجه ریالی داشته باشید.

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX

برداشت

اگر پس از انجام معاملات قصد برداشت سود خود را داشتید یا به هر دلیل خواستید سرمایه خود را از حساب خود در بروکر به کارت بانکی خود انتقال دهید، باید مراحلی را که در ادامه خواهیم آورد، طی کنید. در ابتدا وارد حساب کاربردی خود در بروکر Delta FX شده و از سربرگ مالی در ستون سمت چپ گزینه «برداشت از حساب» را انتخاب کنید.

با انجام این کار می توانید روش های پرداخت را انتخاب کنید که باید از میان گزینه های موجود، گزینه اول یعنی Bank Transfer Free را انتخاب کرده و سپس روی گزینه بعدی در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید. توجه داشته باشید شما به همان روشی که واریز را انجام داده اید، می توانید برداشت کنید؛ برای مثال شما نمی توانید از روش واریز ریالی و ارز روش کریپتو برای برداشت استفاده کنید.

 

در این مرحله باید مبلغی که قصد برداشت آن را دارید، وارد کادر اول کنید. بروکر محاسبات لازم را انجام می دهد و مبلغ دریافتی را در کادر دوم به شما نمایش می دهد. درنهایت نیز باید روی گزینه «بعدی» کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX

در این مرحله باید نام بانکی که می خواهید مبلغ واریزی به آن انجام شود، حساب بانکی خودتان، شماره شبا و دلیل برداشت تان را در کادرهای مربوط وارد کرده و سپس روی دکمه «بعدی» کلیک کنید.

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX 

کار شما با کلیک روی گزینه «پایان» به اتمام می رسد. حالا بروکر درخواست شما را بررسی کرده و درصورت صحت اطلاعات واردشده عملیات انجام خواهد شد. همان طور که دیدید، واریز و برداشت ریالی در بروکر Delta FX بسیار ساده است و شما با طی کردن چند قدم ساده می توانید این عملیات را انجام دهید.

روش های واریز و برداشت در بروکر Delta FX

 • تاپ چنج (Top Change / TC)

واریز

یکی از روش های رایج برای واریز ارز به بسیاری از بروکرها استفاده از صرافی تاپ چنج است. اگر شما یک حساب در صرافی TC داشته باشید، یا قصد ایجاد آن را داشته باشید، می توانید به راحتی و در چند قدم سرمایه خود را به کیف پول خود در بروکر Delta FX واریز کنید.

برای این کار در قدم اول روی تب «مالی» از ستون سمت چپ تصویر کلیک کنید و از منوهایی که پیش روی شما قرار می گیرند، گزینه واریز را انتخاب کنید. با انجام این کار در بخش سمت راست تصویر گزینه های واریز را مشاهده خواهید کرد که مورد دوم یعنی Topchange Payment Free برای استفاده از صرافی تاپ چنج است. آن را انتخاب کرده و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

تاپ چنج (Top Change / TC)

در این مرحله نیز باید مبلغی که قصد واریز آن را دارید، در کادری که در تصویر مشخص کرده ایم، وارد کنید و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید تا به مرحله بعد برای واریز منتقل شوید.

تاپ چنج (Top Change / TC) 

در این مرحله تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی گزینه «پایان» کلیک کنید. با این کار درخواست واریز بررسی شده و درصورت تأیید از سوی پشتیبانی، عملیات انجام خواهد شد.

نکته ای که در اینجا ذکر شده این است که با انجام واریز، سرمایه به کیف پول شما واریز خواهد شد که برای استفاده از آن در معاملات باید از طریق عملیات انتقال داخلی سرمایه را به حساب معاملاتی خود انتقال دهید.

تاپ چنج (Top Change / TC)

با کلیک روی گزینه «تمام» در مرحله پیش پنجره ای برای شما باز خواهد شد که باید در بخش سمت راست آن نام کاربری و رمز عبور تاپ چنج خود را وارد کرده و سپس روی گزینه سبزرنگ Login کلیک کنید. با این کار اجازه برداشت از حساب خود در صرافی تاپ چنج را خواهید داشت.

پس از واردشدن به حساب در صرافی تاپ چنج حالا زمان آن رسیده است که کیف پول خود در صرافی که قصد برداشت از آن را دارید، انتخاب کنید. کیف پول موردنظر را از کادر «Select Your TC Wallet» انتخاب کرده و سپس روی گزینه Pay در پایین صفحه کلیک کنید.

در این مرحله صرافی تاپ چنج برای اطمینان از اینکه خودتان هستید که قصد برداشت از حساب را دارید، یک کد را به ایمیلتان ارسال می کند که باید آن را در کادر مشخص شده در تصویر بنویسید و سپس روی گزینه Verify کلیک کنید.

تاپ چنج (Top Change / TC)

به همین راحتی واریز از طریق تاپ چنج به پایان می رسد. در این مرحله می توانید منتظر باشید تا بعد از چند ثانیه به حساب خود در بروکر انتقال داده شوید یا با کلیک روی گزینه «Redirect Manually» به طور دستی به حساب خود در بروکر هدایت شوید.

برداشت

زمانی که شما سرمایه ای را به بروکر واریز کنید، از همان طریقی که برای واریز اقدام کرده بودید، باید برداشت را نیز انجام دهید؛ پس دانستن چگونگی برداشت به کمک صرافی تاپ چنج نیز ضروری است. این کار بسیار ساده است.

ابتدا از ستون سمت چپ روی تب «مالی» کلیک کرده و این بار از میان گزینه ها «برداشت از حساب مالی» را انتخاب کنید. با این کار گزینه های برداشت پیش روی شما قرار می گیرند که باز هم باید گزینه دوم یعنی Topchange Payment Free را انتخاب کرده و سپس روی گزینه «بعدی» در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید.

 

در این مرحله سه کادر را می بینید که باید با مقادیر مناسب پر شوند. مقدار موردنظر برای برداشت را در کادر اول، کیف پول موردنظر در تاپ چنج را که می خواهید مبلغ برداشت شده به آن واریز شود، در کادر دوم و دلیل برداشت سود خود را در کادر سوم وارد کنید و درنهایت روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

 

در این مرحله تنها کافی است روی گزینه «پایان» کلیک کنید. پیامی که بروکر در این صفحه نمایش داده، این است که بروکر براساس نرخ نامه و قوانین درخواست را بررسی و نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد.

 

 • وبمانی (Web Money)

واریز

وبمانی از دیگر پلتفرم های شناخته شده در میان فعالان بازارهای مالی است که برای انتقال ارز از آن استفاده می کنند. با استفاده از این پلتفرم، انتقال ارز با امنیت بسیار بالایی انجام می شود؛ با این حال شما باید درصدی را برای کارمزد انتقال نیز در نظر بگیرید.

برای انتقال دارایی از وبمانی به بروکر Delta FX ابتدا باید مطمئن شوید به میزان کافی در حساب کاربری خود در سرمایه دارید. پس از آن وارد حساب کاربری خود در بروکر دلتا اف ایکس شده و از ستون سمت چپ تب «مالی» و سپس گزینه واریز را انتخاب کنید. در سمت راست تصویر روش های مختلفی را که برای واریز می توانید انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد که در اینجا شما باید Web Money را انتخاب کنید و درنهایت روی گزینه «بعدی» در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید.

وبمانی (Web Money) 

در این مرحله باید اطلاعاتی مانند مبلغ، تاریخ پرداخت و همچنین مشخصات حساب خود در وبمانی را وارد کرده و درنهایت نیز روی گزینه بعدی کلیک کنید. توجه داشته باشید که با استفاده از روش وبمانی، انتقال دارایی مشمول هزینه خواهد بود؛ برای مثال اگر شما قصد واریز 500 دلار را داشته باشید، با کسر 4 دلار به عنوان کارمزد 496 دلار برای شما واریز خواهد شد.

وبمانی (Web Money)

با رسیدن به این مرحله کاری که باید انجام دهید این است که رسید پرداخت خود را در بخش بالایی و هر سند اضافی دیگر درباره پرداخت را در بخش پایینی آپلود کرده و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

وبمانی (Web Money)

با کلیک روی دکمه پایان کار شما به اتمام می رسد؛ البته همان طور که می دانید، با واریزشدن دارایی به حساب کاربری، شما نمی توانید معاملات خود را آغاز کنید، بلکه برای این کار باید با استفاده از انتقال داخلی، سرمایه خود را از کیف پول (حساب کاربری) به حساب معاملاتی انتقال دهید که بسیار ساده است (در بخش های بعدی انتقال داخلی را شرح خواهیم داد).

وبمانی (Web Money)

برداشت

ممکن است شما پس از انجام چندین معامله قصد برداشت سود خود را داشته باشید. برای این کار باید وارد حساب کاربری خود شوید و از ستون سمت چپ «مالی»، سپس گزینه «واریز» و از روش های موجود در بخش سمت راست تصویر، Web Money را انتخاب کنید و سپس روی گزینه «بعدی» در پایین صفحه کلیک کنید. توجه داشته باشید که شما مجاز هستید برداشت وجه را از همان حسابی انجام دهید که واریز را به آن انجام داده بودید.

 

در این مرحله مبلغ برداشتی، اطلاعات حساب در WebMoney و دلیل برداشت خود را در کادرهای مربوط وارد کنید و سپس توافق نامه WebMoney را که در زیر کادرها قرار گرفته است، فعال کرده و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

 

کار برداشت وجه از بروکر دلتا اف ایکس و انتقال به WebMoney با کلیک روی گزینه «پایان» تمام می شود. در این مرحله بروکر درخواست شما را بررسی کرده و درصورت صحت اطلاعات و تأیید از سوی بروکر Delta FX، برداشت انجام خواهد شد.

وبمانی (Web Money)

 • کریپتو (Crypto)

بسیاری از تریدرها و فعالان بازارهای مالی تنها در یک بازار فعالیت نمی کنند. اگر شما هم در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستید، می توانید سرمایه ارزی خود را به حسابتان در بروکر Delta FX واریز کنید و با آن به انجام معاملات در فارکس بپردازید.

پیش از انجام مراحل واریز می توانید آدرس کیف پول بروکر دلتا اف ایکس را از پشتیبانی دریافت کرده، انتقال را انجام دهید و سپس وارد حساب کاربری خود در بروکر شوید که درخواست واریز را انجام دهید.

واریز

مانند روش های پیشین از ستون سمت چپ تب «مالی» و سپس «واریز» را انتخاب کنید و از روش های موجود Crypto Payment را انتخاب کنید و سپس روی گزینه «بعدی» در پایین صفحه کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

در این مرحله اطلاعات انتقال انجام شده خود مانند ارز دیجیتال انتقال داده شده، مبلغ منتقل شده برحسب دلار، آدرس کیف پول خودتان و سپس تاریخ انتقال را وارد کنید (توجه داشته باشید که باید تاریخ میلادی را وارد کنید). درنهایت نیز برای رفتن به مرحله بعد باید روی گزینه «بعدی» در پایین صفحه کلیک کنید.

 

در این مرحله، باید اسکرین شات انتقال خود را در بخش بالایی آپلود کنید. همچنین اگر به ارسال مدارک بیشتر نیاز باشد، می توانید از بخش بارگذاری پایینی نیز استفاده کرده و مدارک موردنیاز را بارگذاری کنید و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

 

در اینجا اطلاعات دارایی شما قبل و بعد از انتقال به شما نشان داده خواهد شد که با کلیک روی گزینه «تمام» کار شما به پایان می رسد و با بررسی تیم پشتیبانی و تأیید آن ها واریز انجام خواهد شد.

برداشت

اگر بخواهید دارایی دیجیتال خود را در کیف پولتان دریافت کنید، باید از عملیات برداشت به روش کریپتوکارنسی استفاده کنید. باز هم در ستون سمت چپ «مالی» و سپس «برداشت از حساب» را انتخاب کنید و از میان روش های موجود برای برداشت روش Crypto را انتخاب کنید و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید.

 

مقدار موردنظری که قصد برداشت آن را دارید (برحسب دلار)، آدرس کیف پول و دلیل برداشت خود را در کادرهای موجود وارد کرده و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

با کلیک روی گزینه «پایان» درخواست برداشت به پشتیبانی ارسال می شود و با بررسی هایی که صورت می گیرد، درصورت صحت اطلاعات برداشت انجام خواهد شد. به همین سادگی شما توانستید ارزهای خود را از بروکر Delta FX به کیف پول خود بازگردانید.

انتقال داخلی

پیش از این نیز به این موضوع اشاره شد که وقتی شما مبلغی را به هر روشی وارد حساب خود در بروکر دلتا اف ایکس می کنید، نمی توانید بلافاصله با آن معامله کنید، بلکه برای این کار باید سرمایه خود را از حساب کاربری (کیف پول بروکر) به حساب معاملاتی انتقال دهید.

همچنین زمانی که بخواهید برداشت انجام دهید، باید ابتدا سرمایه ای که قصد برداشت آن را دارید، از حساب معاملاتی به کیف پول خود در بروکر انتقال دهید و سپس برای ارسال درخواست برداشت اقدام کنید. در ادامه نحوه انجام انتقال داخلی در بروکر Delta FX را آموزش خواهیم داد.

برای انجام این کار ابتدا وارد حساب کاربری خود در بروکر دلتا اف ایکس شوید و از ستون سمت چپ سربرگ «مالی» و از گزینه های نشان داده شده «انتقال داخلی» را انتخاب کنید. با انجام این کار در سمت راست تصویر بخشی برای شما ظاهر خواهد شد که در قسمت اول باید جهت انتقال خود (کیف پول به حساب معاملاتی و یا حساب معاملاتی به کیف پول) را انتخاب کنید.

در قسمت دوم نیز باید کیف پول خود را انتخاب کنید. با این کار موجودی کیف پول به شما نشان داده خواهد شد. در بخش بعدی باید مشخص کنید که می خواهید انتقال به کدام یک از حساب های معاملاتی شما صورت بگیرد یا از کدام حساب انجام شود. در کادر بعد نیز مقداری را که قرار است انتقال دهید، وارد کرده و سپس روی گزینه «صندوق انتقال» در پایین و سمت چپ تصویر کلیک کنید.

اگر بخواهید وضعیت انتقال داخلی هایی را که انجام داده اید مشاهده کنید، می توانید به راحتی با کلیک روی تب «گزارش مالی کیف پول» و سپس Transfer Report از بخش سمت راست، گزارش ها و وضعیت هر انتقال را مشاهده کنید.

تحلیل در بروکر Delta FX

یکی از امتیازات بروکر Delta FX این است که بخشی را به تحلیل اختصاص داده که این موضوع می تواند راهنمایی برای کاربران باشد. در ادامه بخش های مختلف تب «تحلیل» را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل در بروکر Delta FX

 • Trading Central Video

شما می توانید در این بخش ویدئوهای تحلیلی را که همیشه در حال به روزرسانی هستند، مشاهده کرده و از اطلاعاتی که منتشر می شود در تحلیل و معاملات خود استفاده کنید.

 • Trading Central Analysis

در بخش Trading Central Analysis تحلیل های مختلفی درباره جفت ارزها و باقی دارایی ها مشاهده خواهید کرد که می توانید با بررسی آن ها نظرات دیگر تحلیل گران را مشاهده کنید. البته بهتر است سعی کنید با دانش و مدیریت سرمایه و تنها با بررسی برخی تحلیل ها معاملات خود را انجام دهید.

 • Autochartist Analysis

در این بخش نیز سیگنال هایی برای بازکردن معاملات مختلف در بازارها را مشاهده خواهید کرد که می توانید درصورت تمایل به صورت رایگان معاملاتی براساس آن ها داشته باشید.

درخواست ها

 • درخواست همکاری

شما می توانید درصورت تمایل و داشتن شرایط لازم با بروکر Delta FX همکاری داشته باشید. برای این کار در ستون سمت چپ روی تب «درخواست» و سپس گزینه «درخواست همکاری» کلیک کنید. با این کار در سمت راست تصویر سؤالاتی برای شما به نمایش درمی آیند که باید به آن ها پاسخ دهید و سپس روی گزینه «بعدی» در پایین صفحه کلیک کنید.

درخواست ها در دلتا اف ایکس

در این بخش نیز باید با پرکردن کادرهای موجود اطلاعات بیشتری را درباره نحوه همکاری خود با بروکر Delta FX مشخص کرده و سپس روی گزینه «بعدی» کلیک کنید؛ اطلاعاتی مانند وب سایت، آدرس شبکه های اجتماعی و… که قرار است از طریق آن ها با بروکر همکاری کنید. با پرکردن کادرها، حالا زمان آن رسیده است که با کلیک روی گزینه «بعدی» به مرحله نهایی منتقل شوید.

Delta FX 

در این مرحله چند توافق نامه به همراه فایل PDF آن ها قرار گرفته است که شما باید با دانلود و مطالعه آن ها و سپس فعال کردن گزینه ها (البته درصورت تمایل به همکاری با بروکر دلتا اف ایکس) روی گزینه «ارسال» در پایین و سمت راست تصویر کلیک کنید.

به این ترتیب درخواست شما به تیم پشتیبانی ارسال خواهد شد و در کوتاه ترین زمان ممکن درصورت تأیید، امکان همکاری برای شما فراهم خواهد شد.

Delta FX

 • درخواست های مشتری

در بخش درخواست های مشتری می توانید تمام درخواست های خود از جمله واریز، برداشت، انتقال داخلی و حتی درخواست همکاری را مشاهده کرده و بررسی کنید که هر درخواست در چه وضعیتی است.

بروکر Delta FX

مزایای بروکر Delta FX

با وجود محدودبودن تعداد بروکرهایی که برای فعالیت ایرانیان مناسب هستند، بروکرهایی نیز وجود دارند که به ساکنان ایران اجازه فعالیت می دهند که برخی از این بروکرها اعتبار خوبی هم دارند. در ادامه مزایای بروکر دلتا اف ایکس را با هم بررسی خواهیم کرد. با این کار شما متوجه خواهید شد آیا این بروکر برای شما مناسب است یا نه.

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • وجود چند روش مختلف واریز و برداشت که امکان واریز و برداشت ریالی نیز یکی از آن هاست.
 • ارتباط با پشتیبانی و رفع مسائل به زبان فارسی
 • پشتیبانی از انواع دارایی ها برای معامله
 • رگوله بودن
 • اسپرد ثابت
 • امکان افتتاح حساب با مبلغ پایین (حداقل 1 دلار در حساب نانو)
 • نبود اسلیپیج (درواقع معاملات معلق شما دقیقاً در همان قیمت درخواستی شما ثبت خواهند شد).
 • سرعت بالای ثبت معاملات
 • امکان استفاده از لوریج 1:1000 (البته برای معامله گران حرفه ای)

البته هر پلتفرم و درواقع هر چیزی در دنیا در کنار مزایایی که دارد، ممکن است معایبی نیز داشته باشد. تیم بروکر Delta FX در تلاش برای بهبود و توسعه خدمات خود هستند؛ با وجود این مشکلاتی مانند محدودبودن فعالیت های قابل انجام در بروکر یا پشتیبانی نکردن از معاملات آپشن و انواع خدمات دیگر را می توان جزء معایب این بروکر به حساب آورد، اما همان طور که گفته شد تیم مسئول بروکر در تلاش برای افزایش خدمات خود هستند.

سخن پایانی

فعالیت در بازارهای مالی جهانی ریسک به نسبت بالایی دارد؛ البته درصورت داشتن مهارت سود بالاتری را نیز برای شما به ارمغان می آورد. مهم نیست در کدام بازار مالی داخلی یا خارجی فعالیت می کنید، اگر بدون آموزش وارد این بازارها شوید، دیر یا زود هزینه آن را خواهید پرداخت که از بین رفتن سرمایه تان است. شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال برای ورود به بازار ارزها فرصت های زیادی برای کسب سود را در اختیار شما قرار می دهد.

بهتر است برای ورود به بازار فارکس نیز دوره آموزشی مخصوص را طی کنید. آشنایی با پلتفرم ها و انواع تحلیل برای هر بازاری ضروری است. ما هم سعی کردیم در این مقاله چگونگی فعالیت در بروکر Delta FX را آموزش دهیم تا بخشی از این مسیر را با هم طی کرده باشیم.

پرسش های متداول

1- بروکر چیست؟

بروکر بستری واسط است که شرایط معامله را برای خریدار و فروشنده فراهم می کند و در ازای این خدمات از کاربران خود که همان خریداران و فروشندگان هستند، کارمزد دریافت می کند.

2- آیا امکان استفاده از خدمات بروکر Delta FX برای ایرانیان وجود دارد؟

بله، خوشبختانه این بروکر هم از زبان فارسی پشتیبانی می کند و هم به ایرانیان اجازه استفاده از خدمات خود را داده است. علاوه بر این شما می توانید به زبان فارسی با پشتیبانی بروکر در تماس باشید.

3- امکان ایجاد چند نوع حساب در بروکر دلتا فارکس وجود دارد؟

حساب استاندارد، نانو، Fix Spread، VIP و البته حساب آزمایشی (Demo)

4- چند روش واریز و پرداخت در این بروکر به کاربران ارائه شده است؟

ریالی، تاپ چنج، وبمانی و ارزهای دیجیتال

5- حداقل سرمایه موردنیاز برای افتتاح حساب در بروکر Delta FX چه مبلغی است؟

شما می توانید با واریزکردن 1 دلار معاملاتی را در حساب Nano داشته باشید.

6- آیا پس از واریز وجه می توان بلافاصله معامله گری کرد؟

خیر، پس از واریز وجه شما باید دارایی واریزشده را از کیف پول به حساب معاملاتی انتقال دهید و سپس اقدام به معامله کنید.

ادامه مطلب