Lines_Background
وبینار آموزش ترید از صفرِ صفر رایگان شد!
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایهآموزش ترید از صفر صفر

صرافی کوینکس

the-best-exchange-for-beginners
مقایسه بهترین صرافی های ارز دیجیتال...

بازار ارزهای دیجیتال یک بستر بین‌المللی برای سرمایه گذاری، کسب درآمد به شیوه های مختلف از جمله ترید یا خدمات متنوع دیفای به صورت دلاری است که با توجه به وضعیت تورم و افزایش قیمت دلار در کشور، بسیار بدیهی است که روزانه شاهد جذب افراد بیشتری به این گونه بازارها باشیم. اما با توجه به اینکه افرادی که به سوی بازار ارزهای دیجیتال کشیده می‌شوند آشنایی و دانش کافی در این زمینه ندارند، امروز قصد داریم برخی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها را معرفی کرده و مقایسه کنیم تا این افراد بتوانند بهترین صرافی را انتخاب کنند چراکه یکی از ابتدایی‌ترین قدم‌ها برای ورود به بازار رمزارزها انتخاب صرافی معتبر و مناسب با نیاز کاربر است.

صرافی چیست؟

پیش از آنکه بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها را بشناسیم، در این بخش از مقاله مفهوم صرافی را به زبان ساده برای شما شرح خواهیم داد. در حقیقت صرافی یک پلتفرم (می‌تواند وبسایت یا اپلیکیشن باشد) است که بستری را برای انجام معاملات ارز دیجیتال برای کاربران فراهم می‌کند. صرافی‌ها در ازای امکان انجام معاملات، کارمزدی را از کاربران خود دریافت می‌کنند که این میزان ممکن است در هر صرافی متفاوت باشد و در زمان انتخاب صرافی باید به آن توجه کرد. نکته‌ی دیگری که باید مد نظر قرار داد این است که امروزه با گسترش بازار ارزهای دیجیتال، صرافی‌ها تنها فضایی برای انجام معاملات نیستند بلکه کاربران می‌توانند از خدمات متنوع صرافی‌ها همچون کپی تریدینگ، سپرده‌گذاری، وام‌دهی و… نیز استفاده کنند. در بخش بعد فاکتورهای مهم در انتخاب یک صرافی را خواهید شناخت، با مطالعه این بخش می‌توانید بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها را نیز شناسایی کنید.

صرافی

انتخاب بهترین صرافی

زمانی که شما قصد انتخاب یک صرافی برای انجام معاملات و دیگر عملیات مالی را داشته باشید، باید به مواردی توجه کنید که انتخاب را برای شما ساده‌تر کند. ما در این بخش مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در زمان انتخاب صرافی باید به آنها توجه کرد را خواهیم آورد. در بخش بعدی نیز مقایسه‌ای را میان چند صرافی انجام می‌دهیم تا بتوانید بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها را شناسایی کنید.

 • اعتبار و امنیت صرافی

امنیت یک صرافی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که کاربران در زمان انتخاب باید به آن توجه کنند. فراموش نکنید که شما در بازارهای مالی قرار است به واسطه‌ی سرمایه پولی خود، به سود برسید بنابراین در صورتی که پول خود (که در صرافی‌ها به صورت ارز دیجیتال است) را از دست بدهید، نه تنها سود نکرده بلکه سرمایه اصلی خود را نیز از دست خواهید داد. زمانی که شما بخواهید یک صرافی را برای شروع فعالیت خود انتخاب کنید، باید مطمئن شوید که شیوه نگه‌داری دارایی در آن صرافی به صورت امن باشد. همچنین بررسی مواردی همچون ترافیک سایت و قدمت پلتفرم صرافی از مواردی است که می‌تواند اعتبار آن را نشان دهد. در صورتی که افراد زیادی از پلتفرم استفاده کنند و سایت ترافیک بالایی داشته باشد می‌توان به این نتیجه رسید که وبسایت صرافی معتبر است.

امنیت صرافی

 • تجربه کاربران قدیمی

از دیگر مواردی که در انتخاب یک صرافی خوب باید مورد توجه قرار گیرد، تجربه کاربران قدیمی آن صرافی است. آیا کاربران از عملکرد صرافی در موقعیت‌های مختلف راضی هستند؟ آیا همچنان تمایل دارند از صرافی استفاده کنند؟ آیا تا به حال صرافی مورد حمله هکرها قرار گرفته است؟ در صورتی که چنین اتفاقی افتاده مسئولین صرافی چه اقداماتی برای جبران خسارت کاربران خود انجام داده‌اند؟

 • توجه به استراتژی معاملاتی تریدر

انتخاب استراتژی معاملاتی نیز یکی از ابتدایی‌ترین قدم‌ها در زمان شروع فعالیت در بازار رمزارزها است. در صورتی که شما بر اساس استراتژی معاملاتی خود، به صرافی با حجم معاملات بالا نیاز داشته باشید، در زمان انتخاب صرافی باید به این موضوع که اتفاقا بسیار مهم است توجه کنید. هر کاربر می‌تواند با توجه به شرایط و ویژگی‌های موردنظر خود، در زمان انتخاب صرافی علاوه بر موارد کلی، به موارد جزئی‌تر (همچون امکان افتتاح حساب دمو و یا داشتن رمزارز بومی در صرافی) نیز توجه کند.

 • صرافی و کاربران فارسی زبان

متاسفانه یکی از موانع مهم در انتخاب آزادانه پلتفرم‌های معاملاتی و به طور کلی فعالیت در سطح بین‌المللی ، محدودیت ها و موانعی دارد  که کاربران فارسی زبان را از برخورداری از بسیاری از امکانات باز می‌دارد. البته جای نگرانی نیست چراکه با وجود این محدودیت‌ها هنوز هم پلتفرم‌هایی هستند که اجازه فعالیت را به کاربران فارسی زبان داده‌اند و همچنین سعی کرده‌اند فضا را برای کاربران فارسی زبان بهینه‌سازی نیز بکنند. صرافی کوینکس که در بخش مربوطه به طور کامل آن را معرفی می‌کنیم، یکی از صرافی‌های بین‌المللی است که به کاربران فارسی زبان اجازه داده است به راحتی از خدمات آن استفاده کنند. همچنین صرافی‌های ارز دیجیتال که به کاربران خود اجازه می‌دهند بدون طی مراحل احراز هویت فعالیت خود را در بازار داشته باشند نیز می‌توانند مورد بررسی قرار گیرند.

صرافی کوینکس

 • امکانات صرافی

امکانات صرافی با توجه به استراتژی معاملاتی تریدرها باید بررسی شود. یک کاربر تازه‌کار ممکن است به دنبال کسب سود از راه‌هایی غیر ترید کردن نیز باشد، در چنین حالتی انتخاب یک صرافی که امکان کسب درآمد از روش‌های مختلف را برای کاربران فراهم کرده است، اهمیت پیدا می‌کند. بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها امکانات جانبی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که کار در بازار را برای آنها ساده‌تر کنند.

 • پشتیبانی

هر کاربر به خصوص کاربران تازه‌کار ممکن است در حین کار با پلتفرم صرافی، به مشکلاتی برخورد کنند و نیاز به کمک داشته باشند. امکان ارتباط با تیم پشتیبانی یکی از بخش‌های مهم هر صرافی است که در زمان انتخاب باید به وجود یا عدم وجود آن و همچنین عملکرد آن توجه کرد.

 • حجم معاملات

حجم معاملات از مهم‌ترین فاکتورهایی است که هر کاربری باید در زمان انتخاب صرافی به آن توجه کند. این فاکتور به خصوص برای افرادی که معاملات را در تایم‌فریم کوتاه‌تر انجام می‌دهند و می‌خواهند که سفارشات خود را در قیمت به خصوصی ثبت کنند مهم می‌شود. در صورتی که حجم معاملات پایین باشد کاربران باید مدت طولانی منتظر بمانند تا سفارش آنها در قیمت موردنظر انجام شود و حتی ممکن است گاهی معامله انجام نشود.

حجم معاملات

 • کارمزد معاملات

کارمزد معاملات نیز یکی از ویژگی‌های مهم صرافی‌ها است که در میزان سود کاربران تعیین‌کننده است. صرافی بایننس که بزرگ‌ترین و شناخته شده‌ترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است میزان کارمزد معاملات را برای کاربران میکر (ثبت سفارش معاملات با قیمت دلخواه کاربر و ثبت سفارش در لیست سفارشات) 0.02 و برای کاربران تیکر (انجام معاملات با قیمت انتخابی صرافی و عدم انتظار برای انجام معامله) معادل 0.04 ارزش معاملات در نظر گرفته است که بسیار مناسب است. صرافی کوینکس که فارسی زبانان می‌توانند به راحتی در آن فعالیت کنند نیز همین مقادیر را به عنوان کارمزد معاملات در نظر گرفته است.

مقایسه صرافی ها برای تازه واردها

حالا که با موارد مهم در انتخاب صرافی‌ها آشنا شدید، بهتر است با ویژگی چند صرافی ارز دیجیتال شناخته شده در سطح جهان نیز آشنا شوید تا بتوانید در انتها بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها را پیدا کنید.

1- صرافی کوینکس (CoinEx)

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

صرافی کوینکس یک صرافی خارجی با امکانات فوق‌العاده است که خوشبختانه کاربران فارسی زبان نیز می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. این صرافی در سال 2017 تاسیس شده است و برای سال‌های طولانی کاربران خود را راضی نگه داشته است. بخش قابل‌قبولی از کاربران این صرافی را فارسی زبانان تشکیل می‌دهند به همین دلیل است که امکان تنظیم زبان محیط صرافی به فارسی نیز وجود دارد.

همان‌طور که پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم، صرافی بایننس بزرگ‌ترین صرافی جهان با بالاترین حجم معاملات و امکانات فوق‌العاده برای کاربران است اما متاسفانه کاربران فارسی زبان امکان استفاده از خدمات این پلتفرم را ندارند. صرافی‌هایی همچون کوکوین نیز اجازه فعالیت فارسی زبانان را محدود کرده‌اند در چنین شرایطی صرافی کوینکس با ویژگی‌ها و امکاناتی که دارد همانند صرافی بایننس برای کاربران دیگر کشورها به حساب می‌آید با این تفاوت که رابط کاربری در صرافی کوینکس بسیار عالی طراحی شده است به طوری که حتی کاربران تازه‌کار نیز می‌توانند به راحتی در آن فعالیت کنند از طرف دیگر امکان برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی به زبان فارسی دیگر ویژگی صرافی کوینکس است که در صورت بروز مشکلات در زمان فعالیت در صرافی می‌توانید از آن استفاده کنید و به راحتی با تیم پشتیبانی به زبان فارسی ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را حل کنید.

این صرافی در سایت مرجع کوین مارکت کپ لیست شده است که این موضوع می‌تواند مهر تاییدی بر اعتبار این صرافی باشد و از طرف دیگر بررسی آن را برای کاربران ساده‌تر کند. کارمزد پایین معاملات فیوچرز در صرافی کوینکس (کاملا برابر با میزان کارمزد معاملات در صرافی بایننس) از دیگر دلایلی است که کاربرانی که هنوز صرافی خارجی خود را انتخاب نکرده‌اند را مجاب می‌کند که به طور جدی‌تری به صرافی کوینکس فکر کنند.

انواع صرافی

با وجود اینکه یک بار هکرها در ماه سپتامبر سال 2023 به صرافی کوینکس حمله کردند، مسئولین صرافی تمام دارایی‌های به سرقت رفته را به کاربران برگردانده و در حال حاضر صرافی بدون مشکل در حال خدمات‌رسانی به کاربران خود است.

هرچند احراز هویت در صرافی کوینکس اجباری نیست، خوشبختانه فارسی زبانان می‌توانند با مدارک هویتی خود نظیر پاسپورت در این صرافی احراز هویت کنند و با خیالی آسوده معاملات و فعالیت‌های مالی خود را داشته باشند. در ادامه برخی از ویژگی‌های اساسی صرافی کوینکس که کار برای تریدرهای تازه‌کار فارسی زبان را ساده‌تر می‌کند را لیست خواهیم کرد:

 • امکان فارسی کردن محیط پلتفرم
 • امکان ارتباط با پشتیبانی به زبان فارسی
 • رابط کاربری ساده که کار با صرافی را برای همه کاربران ساده کرده است
 • قابلیت استیکینگ و کسب درآمد از راه‌هایی غیر از ترید کردن
 • رتبه مناسب در سایت کوین مارکت کپ
 • امکان احراز هویت برای فارسی زبانان
 • بالا بردن امنیت حساب با کمک تایید ایمیل و همچنین کد دوعاملی گوگل

در کنار تمام ویژگی‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، برخی از ویژگی‌های این صرافی برای کاربران باتجربه نیز کاربردی هستند و به عبارت دیگر می‌توان گفت که پس از ایجاد محدودیت در استفاده از صرافی‌های بزرگ همچون بایننس و کوکوین، صرافی کوینکس می‌تواند بهترین جایگزین برای تمام کاربران فارسی زبان تازه‌کار و حتی کاربران فارسی زبان که تجربه دارند باشد. با توجه به امکان فعالیت در بازارهای اسپات و فیوچرز و دیگر امکاناتی که به آن اشاره کردیم، می‌توان صرافی کوینکس را جز بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها در نظر گرفت.

صرافی کوینکس

2- صرافی بایننس (Binance)

پیش از این نیز به این نکته اشاره کرده بودیم که صرافی بایننس بهترین صرافی خارجی است که کاربران زیادی از کشورهای مختلف در آن فعالیت کرده و از امکانات بسیار کاربردی آن استفاده می‌کنند. متاسفانه ما به عنوان کاربران فارسی زبان امکان استفاده از خدمات این صرافی فوق‌العاده را نداریم. در حال حاضر احراز هویت نیز در این صرافی اجباری شده است و صرافی این موارد را بسیار دقیق بررسی می‌کند که تنها افراد مجاز بتوانند در محیط پلتفرم فعالیت داشته باشند.

برای آشنایی بیشتر با این صرافی بد نیست بدانید که میزان کارمزد معاملات فیوچرز برای میکرها 0.02 درصد و برای تیکرها 0.04 درصد ارزش معاملات است که میزان بسیار مناسبی برای تریدرها است. این صرافی امکانات بی‌نظیر دیگری از جمله استیکینگ، استفاده از توکن بومی، استخر استخراج و… را دارد که به کاربران اجازه می‌دهد سودهای خود را افزایش دهند و همچنین بتواند از روش‌های دیگری غیر از ترید کردن نیز به سود برسند اما از آنجایی که ما قصد داریم صرافی‌ های ارز دیجیتال برای تازه واردهای فارسی زبان را بشناسیم، باید بدانیم که صرافی بایننس علی‌رغم تمام امکانات عالی بیشتر برای کاربران حرفه‌ای طراحی شده است تا بتوانند با کمک امکانات صرافی به سودهای بالاتری دست یابند، حجم معاملات در این صرافی بسیار بالا است که این موضوع در کنار کارمزد پایین معاملات به تریدر کمک می‌کند که انواع تریدرها با استراتژی مختلف بتوانند به در زمان مناسب به اهداف خود برسند. با توجه به تمام مواردی که به آن اشاره کردیم به این نتیجه می‌رسیم که علی‌رغم بهترین بودن، صرافی بایننس در دسته بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردهای فارسی زبان قرار نمی‌گیرد.

صرافی بایننس

3- صرافی کوکوین (Kucoin)

صرافی کوکوین از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است که حجم معملات بالا و امنیت و اعتبار آن در کنار بسیاری از دیگر ویژگی‌ها، آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاربرانی از کشورهای مختلف تبدیل کرده است، اما آیا کوکوین جز صرافی های ارز دیجیتال برای تازه وارداهای فارسی زبان نیز به حساب می‌آید؟

این صرافی برای مدتی و به خصوص پس از اعمال محدودیت از سوی صرافی بایننس به انتخاب فارسی زبانان تبدیل شده بود چراکه امکان انجام معاملات و دیگر فعالیت‌های مالی حتی بدون احراز هویت نیز ممکن بود اما متاسفانه از تاریخ 15 جولای سال 2023، احراز هویت برای همه کاربران اجباری شد و باز هم به دلیل وجود محدودیت های موجود، فارسی زبانان از استفاده از این صرافی محبوب منع شدند. بنابراین با وجود امکانات و امنیت بالا، کوکوین از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردهای فارسی زبان نیست.

صرافی کوکوین امکانات بسیار زیادی از جمله استیکینگ (سپرده‌گذاری)، معامله NFTها، انجام معاملات فیوچرز و مارجین و البته اسپات، استخراج ابری و… را برای کاربران خود مهیا کرد است و علی‌رغم آنکه یک بار در سال 2020 مورد حمله هکرها قرار گرفت، جز بهترین صرافی های ارز دیجیتال به حساب می‌آید اما متاسفانه همان‌طور که گفته شد کاربران فارسی زبان تازه‌وارد و همچنین تریدرهای قدیمی فارسی زبان اجازه استفاده از خدمات این صرافی را ندارند.

صرافی کوکوین

4- صرافی کوین بیس (Coinbase)

کوین بیس دیگر صرافی آمریکایی است که در سال 2014 تاسیس شده است و خدمات خود را به کاربران حدود 100 کشور در جهان ارائه می‌دهد. در صفحه توضیحات این صرافی در سایت کوین مارکت کپ آمده است که این صرافی طوری طراحی شده است که کاربران تازه‌کار نیز بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. برای راحتی کار کاربران علاوه بر رابط کاربری خوب، امکان واریز و برداشت ارزهای فیات نیز در این صرافی وجود دارد که کار را برای کاربران کشورهای مجاز  که از ارزهای فیات رایج (همچون دلار و پوند) استفاده می‌کنند راحت‌تر کرده است اما آیا با این تفاصیل می‌توان گفت کوین بیس از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردهای فارسی زبان نیز به حساب می‌آید؟

متاسفانه خیر، کاربران تازه‌کار و حرفه‌ایی فارسی زبان امکان استفاده از خدمات این پلتفرم فوق‌العاده را ندارند و در حال حاضر سپری کردن مراحل احراز هویت برای تمام مشتریان این صرافی اجباری شده است.

5- صرافی کراکن (Kraken)

کراکن یک صرافی ارز دیجیتال قدیمی است که در سال 2011 در کشور ایلات متحده آمریکا تاسیس شد. کاربران این صرافی می‌توانند معاملاتی در بازارهای اسپات، فیوچرز و مارجین (و بسیاری از خدمات دیگر) را تجربه کنند همچنین امکان تبادل NFTها نیز در این صرافی تعریف شده است. این صرافی خدمات متنوع خود را به بیش از 8 میلیون تریدر ارائه می‌دهد که رقم قابل‌قبولی است.

متاسفانه کاربران کشورهای زیادی از جمله فارسی زبانان امکان استفاده از خدمات این صرافی را ندارند و با اینکه این صرافی برای مدتی اقدام به ارائه خدمات به فارسی زبانان کرد، از سوی سازمان‌های بین‌المللی مورد بازخواست قرار گرفت.

صرافی کراکن

صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها معمولا نیازی به ارائه خدمات سطح بالا ندارند، در عوض رابط کاربری صرافی باید طوری طراحی شود که کاربر تازه‌کار بتواند به راحتی از خدمات آن استفاده کند.

6- صرافی اوککس (OKX)

صرافی اوککس (OKX) یک صرافی بین‌المللی است که دفتر مرکزی آن در جزیره سیشل (کشوری در آب‌های اقیانوس هند) قرار گرفته است. صرافی اوککس خدمات زیاد و پیشرفته‌ای را برای کاربران حرفه‌ای که به خوبی با حوزه بلاک چین آشنا هستند درنظر گرفته است. کاربران این صرافی می‌توانند معاملات آتی، آپشن، مارجین و همچنین معاملات ساده اسپات را با تنظیمات دقیق انجام دهند.

مسئله‌ای که وجود دارد این است که تقریبا تمام صرافی‌های متمرکز خارجی (امکان فعالیت بدون محدودیت برای کاربران فارسی زبان در صرافی کوینکس وجود دارد) امکان فعالیت کاربران فارسی زبان را در محیط پلتفرم خود ممنوع کرده‌اند بنابراین کاربران فارسی زبان مجبورند برای استفاده از صرافی اوککس نیز مراحل احراز هویت را سپری نکنند و تنها با ثبت‌نام و ایجاد حساب، فعالیت‌های مالی خود را انجام دهند. در تابستان سال 2023 توئیتی مبنی بر اجباری بودن احراز هویت در این صرافی منتشر شد که پس از مدت کوتاهی حذف شد بنابراین بهتر است در استفاده از این صرافی کاملا آگاهانه عمل کنید چراکه در قوانین سایت نیز آمده است که در صورتی که صرافی به کاربری مشکوک شود اجازه دارد دارایی‌های وی را برای انجام تحقیقات بیشتر قفل کند.

صرافی اوککس

از طرف دیگر امکانات بسیار عالی در صرافی OKX برای کاربران حرفه‌ای بسیار مناسب است و این دسته از کاربران که بهتر است تریدرهای حرفه‌ای در دیگر کشورها باشند می‌توانند به کمک خدمات ارائه شده در صرافی اوککس میزان سود خود را بالا ببرند و تجربه بسیار خوبی را داشته باشند اما صراحتا باید گفت که اوککس از صرافی های ارز دیجیتال برای تازه وارد های فارسی زبان به حساب نمی‌آید. از طرف دیگر به دلیل امکانات بسیار زیادی که برای کاربران حرفه‌ای طراحی شده است، کار در محیط این صرافی نیز چندان برای کاربران تازه‌کار مناسب نیست.

7- صرافی بای بیت (Bybit)

صرافی بای بیت در سال 2018 تاسیس شد، این صرافی خدمات خود را برای کاربرانی از تمام سطوح طراحی کرده است به طوری که هم کاربران تازه‌وارد و هم تریدرهای حرفه‌ای بتوانند از خدمات این صرافی استفاده کنند. بیش از 300 ارز دیجیتال در این صرافی قابل معامله هستند که می‌توان بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، سولانا و… را از آن میان نام برد. متاسفانه در توضیحات این صرافی نیز آمده است که کاربران فارسی زبان حق استفاده از خدمات صرافی را ندارند در چنین شرایطی بدیهی است که این صرافی از زبان فارسی نیز پشتیبانی نمی‌کند بنابراین می‌توان گفت که صرافی بای بیت نیز با وجود تمام مزایایی که دارد گزینه‌ی مناسبی برای کاربران فارسی زبان نیست و اگر به دنبال صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردهای فارسی زبان هستید، بهتر است گزینه‌ی دیگری را انتخاب کنید.

صرافی بای بیت

از طرف دیگر رابط کاربری صرافی چندان ساده نیست و کاربران تازه‌کار ممکن است در ابتدای ورود به بازار و شروع فعالیت به مشکل برخورد کنند بنابراین حتی در صورتی که تصمیم گرفته باشید بدون طی مراحل احراز هویت در صرافی بای بیت فعالیت کنید (در این صورت محدودهایی در برداشت روزانه و ماهیانه خواهید داشت) باید بدانید که این صرافی در کنار رابط کاربری نامناسب، از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و در صورت بروز مشکل نمی‌توانید به راحتی با تیم پشتیبانی نیز ارتباط برقرار کنید.

8- صرافی بیت استمپ (bitsmap)

صرافی بیت استمپ در سال 2011 تاسیس شد و بنابراین یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌ها در سطح جهان است. در زمان نگارش این مقاله صرافی بیت استمپ در رتبه 7 صرافی‌های اسپات قرار گرفته است اما متاسفانه امکان انجام معاملات فیوچرز در این صرافی تعریف نشده است. به طور کلی می‌توان گفت که این بیت استمپ در دسته بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها و باتجربه‌های فارسی زبان نیست چراکه احراز هویت در این صرافی اجباری است و به دلیل وجود محدودیت ها نمی‌توانند در این صرافی فعالیت کنند. حتی در صورتی که امکان فعالیت برای کاربران فارسی زبان نیز وجود داشت این صرافی به دلیل عدم پشتیبانی از زبان فارسی، انتخاب مناسبی برای کاربران تازه وارد فارسی زبان به حساب نمی‌آمد.

کلام آخر

بازار ارزهای دیجیتال امکان کسب سود دلاری را برای کاربران خود فراهم می‌کند که این موضوع به خصوص برای افرادی که در کشورهای با اقتصاد ضعیف زندگی می‌کنند بسیار پرسود است. اما مشکل آنجاست که ما به عنوان کاربران فارسی زبان و به دلیل وجود محدودیت ها اجازه استفاده از خدمات تمام صرافی‌های خارجی را نداریم، به عنوان مثال صرافی بایننس و یا صرافی کوکوین از بهترین صرافی‌های بین‌المللی هستند که کاربران زیادی از کشورهای مختلف دارند با این حال به دلیل اجباری بودن احراز هویت و ممنوعیت فعالیت فارسی زبانان، امکان استفاده از خدمات آنها برای ما وجود ندارد. صرافی کوینکس یکی دیگر از صرافی‌های خارجی است که با وجود امنیت و امکانات بسیار خوبی که دارد، امکان استفاده از خدمات خود را برای فارسی زبانان نیز فراهم کرده است و حتی فارسی زبانان می‌توانند در صورت لزوم احراز هویت خود را به راحتی در این صرافی انجام داده و با خیالی آسوده فعالیت‌های مالی داشته باشند. ما در این مقاله سعی کردیم با مقایسه چند صرافی جهانی، انتخاب بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای تازه واردها را ساده‌تر کنیم.

سوالات متداول

اعتبار، امنیت، ترافیک سایت، کارمزد معاملات، حجم معاملات، امکان فعالیت فارسی زبانان، پشتیبانی، امکانات جانبی صرافی.

با انجام بررسی‌ها می‌توان گفت در حال حاضر به نظر می‌رسد که صرافی کوینکس بهترین صرافی برای کاربران تازه وارد فارسی زبان است. می‌توان این صرافی را به دلیل مهیا کردن فعالیت بدون نیاز به  احراز هویت اجباری، پشتیبانی از زبان فارسی، رابط کاربری ساده، کارمزدهای مناسب، امکان انجام معاملات اسپات و فیوچرز، امکان استیکینگ، وام کریپتویی و… از بهترین صرافی های ارز دیجیتال برای فارسی زبانان تازه وارد و همچنین تریدرهای با تجربه معرفی کرد.

خیر، علی‌رغم آنکه بایننس بهترین و بزرگ‌ترین صرافی جهان با بالاترین میزان حجم معاملات است، کاربران فارسی زبان امکان استفاده از این صرافی را ندارند و علاوه بر آن این صرافی به دلیل امکانات فوق‌العاده‌ای که دارد برای تریدرهای حرفه‌ای مناسب‌تر است و نه تازه واردها.

خیر، صرافی کوکوین در ماه جولای سال 2023 انجام احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کرده است بنابراین این صرافی دیگر انتخاب مناسبی برای فارسی زبانان به شمار نمی‌آید.

ادامه مطلب
آموزش کیف پول کوینکس
آموزش کیف پول کوینکس (ویاولت)

کیف پول کوینکس یا ویا ولت (Via Wallet) یکی از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال است که برخی کاربران از آن استفاده می کنند. در ادامه این کیف پول را معرفی کرده و چگونگی کارکردن با آن را بررسی کرده ایم. به منظور انتخاب کیف پول مناسب برای فعالیت خود و اینکه بتوانید بسیاری از دیگر اطلاعات اصلی و جانبی برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال را به دست آورید، می توانید در یک دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید تا در زمان کوتاهی بیشترین اطلاعات مفید را کسب کنید و به این ترتیب ضرر خود را کاهش داده و سود خود را افزایش دهید.

معرفی کیف پول کوینکس

کیف پول ViaWallet (یکی از زیرمجموعه های ViaBTC) در ماه مارس سال 2019 راه اندازی و به عنوان یک کیف پول غیرمتمرکز با پشتیبانی از چندین ارز دیجیتال معرفی شد. این کیف پول از ارزهای شناخته شده ای از جمله بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و… همچنین بیش از 1 میلیون توکن پشتیبانی می کند. امکان ساخت و مدیریت چند کیف پول، صرافی غیرمتمرکز و استیک کردن برخی از امکانات کیف پول ViaWallet هستند.

دانلود کیف پول کوینکس

کیف پول ViaWallet کیف پول اختصاصی صرافی کوینکس است. مانند دیگر پلتفرم ها در حوزه بلاک چین لازم است ابتدا مطمئن باشید پلتفرمی که روی گوشی موبایل خود نصب می کنید، پلتفرم اصلی است نه یک فایل کلاه برداری؛ زیرا در صورتی که پلتفرم کیف پول تقلبی باشد، کل دارایی شما در آن کیف پول به خطر می افتد.

برای آنکه مطمئن شوید اپلیکیشن اصلی کیف پول را دانلود می کنید، باید آن را از منابع معتبر مانند گوگل پلی (Google Play) برای اندروید و اپ استور (App Store) برای آیفون دریافت کنید.

همچنین صرافی کوینکس یکی از محصولات مؤسسان استخر استخراج Via BTC است که اتفاقاً در میان ایرانیان کاملاً شناخته شده و محبوب است. از دیگر محصولات این مؤسسه (علاوه بر صرافی، استخر استراج و…) کیف پول کوینکس (Via Wallet) است که می توانید با مراجعه به وب سایت ViaBTC به آدرس اینترنتی www.viabtc.com کیف پول را دریافت کنید.

برای این کار باید با نگه داشتن ماوس روی بخش منو که با علامت سه خط در گوشه بالا و سمت چپ صفحه نمایش وجود دارد، گزینه ViaWallet را از زیرمنویی که باز می شود، انتخاب کنید.

آموزش دانلود کیف پول کوینکس

با انجام آنچه گفته شد، به صفحه ای هدایت می شوید که لینک دانلود کیف پول از گوگل پلی برای اندروید، App Store و Testflight برای گوشی های آیفون و همچنین دانلود فایل APK برای دانلود مستقیم فایل را خواهید دید. همچنین می توانید بارکد موجود در این بخش را اسکن کنید تا به وب سایت مربوط برای دانلود کیف پول هدایت شوید.

آموزش دانلود کیف پول کوینکس

کیف پول کوینکس کجاست؟

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، برای دسترسی به کیف پول کوینکس که با نام ویا ولت (Via Wallet) ارائه شده است، می توانید به فروشگاه های گوگل پلی برای دانلودکردن اپلیکیشن متناسب با سیستم عامل اندروید مراجعه کنید. همچنین اگر سیستم عامل گوشی هوشمند شما IOS باشد، می توانید به یکی از فروشگاه های App Store یا Testflight مراجعه کنید.

همچنین می توانید با رفتن به وب سایت ViaBTC به آدرس اینترنتی www.viabtc، مراجعه به بخش محصولات و سپس انتخاب ViaWallet، نسخه APK کیف پول کوینکس را به صورت مستقیم دریافت کنید یا یکی از لینک های فروشگاه هایی را که پیش از این عنوان کرده بودیم، انتخاب کنید.

در ادامه آخرین لینک های دانلود این کیف پول برای سیستم عامل های اندروید و IOS را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کیف پول اندروید کوینکس    کیف پول IOS کوینکس

مشاهده کیف پول در کوینکس

اگر شما یک تریدر هستید که تعداد معاملات فراوانی را انجام می دهید، احتمالاً دارایی های خود را پس از هر ترید به کیف پول انتقال نمی دهید. در مقابل افرادی که با دید سرمایه گذاری برای خرید ارز دیجیتال اقدام می کنند، پس از خرید برای جلوگیری از مشکلات احتمالی مانند هک صرافی، ارزهای خود را از کیف پول صرافی به یک کیف پول شخصی و امن انتقال می دهند.

با این همه افرادی که می خواهند برای مدتی دارایی خود را در صرافی نگه داری کنند، می توانند از بخش مالی در صرافی کوینکس استفاده کنند. فعالیت های مختلفی از جمله واریز (Deposit)، برداشت (Withdraw)، جابه جایی میان بازارهای مختلف از جمله بازارهای اسپات، فیوچرز و مارجین و همچنین امکان استیک کردن ارزها از جمله فعالیت های مالی است که می توانید در صرافی کوینکس از آن بهره مند شوید.

کاربران برای انجام معامله در هر بخش (اسپات، فیوچرز یا مارجین) باید دارایی خود را به همان بخش انتقال دهند و سپس برای معامله اقدام کنند. همچنین افرادی که ارز دیجیتالی در حساب خود در صرافی دارند که فعلاً قصد انجام معامله روی آن را ندارند، می توانند با استیک کردن آن درآمد غیرفعال برای خود ایجاد کنند. برای این کار باید دارایی کاربر به بخش Financial از بخش Assets انتقال یابد.

همان طور که در شکل زیر می بینید، با مراجعه به بخش Assets Overview می توانید دارایی های خود در صرافی را کامل مدیریت کنید، آن ها را به بخش های متفاوت انتقال دهید، استیک کنید و دیگر فعالیت های مورد نیاز را روی آن ها انجام دهید.

مشاهده کیف پول در کوینکس

بهترین کیف پول برای کوینکس

توکن بومی صرافی کوینکس با نماد اختصاری CET در سال 2018 معرفی شد. در زمان نگارش این مقاله توکن این با قیمت تقریبی 0.044 دلار در میان کاربران در حال مبادله شدن است. در حالی که تعداد کل توکن های CET قرار است به عدد 10.000.000.000 واحد برسد، در زمان نگارش این مقاله بیش از 708 میلیون واحد از این توکن ها در حال گردش و مبادله در میان کاربران هستند. در ادامه برخی از بهترین کیف پول هایی که از این توکن پشتیبانی می کنند، بیان شده اند.

 • کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)
 • کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)
 • کیف پول ویا ولت (Via Wallet)
 • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)
 • کیف پول متامسک (Meta Mask)

ساخت کیف پول در کوینکس

پس از اینکه اپلیکیشن کیف پول ویا ولت را از یک منبع معتبر دانلود و روی گوشی های خود نصب کردید، آنچه را در ادامه خواهیم آورد دنبال کنید تا به این ترتیب کیف پولی برای خود ساخته باشید و بتوانید در ارسال، دریافت، نگه داری و البته دیگر فعالیت ها روی ارزهای خود از آن استفاده کنید.

پس از نصب اپلیکیشن اطلاعاتی به صورت آنچه در شکل زیر می بینید، برای شما نمایش داده می شود که می توانید آن ها را مشاهده کنید و به این ترتیب کمی با کیف پول ViaWallet آشنا شوید.

ساخت کیف پول در کوینکس

پس از معرفی مختصر کیف پول ویا ولت صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید در صورت داشتن کیف پول از قبل، اطلاعات آن را وارد کنید تا دارایی های شما به کیف پول جدید منتقل شود یا برای ایجاد یک کیف پول جدید اقدام کنید. از آنجا که قصد ما در این بخش این است که چگونگی ایجاد کیف پول را شرح دهیم، گزینه Create به معنای ساختن را انتخاب می کنیم.

ساخت کیف پول در کوینکس

در این بخش باید یک رمز عبور مطمئن را برای ورود به کیف پول انتخاب کنیم و همان رمز عبور را در کادر دوم نیز وارد کنیم. در بخش بعد با فعال کردن گزینه I’ve read and agreed to terms of service نشان می دهیم قوانین را مطالعه کرده ایم و با آن ها توافق داریم. درنهایت نیز با کلیک روی گزینه Next به مرحله بعد در ساخت کیف پول کوینکس هدایت می شویم.

ساخت کیف پول در کوینکس

در مراحل بعدی، عبارات امنیتی به شما داده خواهد شد، اما پیش از آن نکاتی به کاربر گوشزد می شود که بهتر است به دقت به آن ها توجه کنید. شما در اینجا باید تمام بندها را فعال کنید تا نشان دهید متوجه ارزش عبارت و گرفتن نسخه پشتیبان از آن ها هستید. آنچه در بندهای مختلف این صفحه آورده شده است، در ادامه می بینید.

 • در صورتی که من عبارات امنیتی را که کیف پول به من می دهد، به هر دلیلی از دست بدهم، همه دارایی های من برای همیشه از بین خواهد رفت.
 • اگر این عبارات را با کسی به اشتراک بگذارم، احتمال دزدیده شدن دارایی های من وجود دارد.
 • اگر از عبارات پشتیبان گیری (Back up) نکنم، درصورت حذف اپلیکیشن، آن ها را برای همیشه از دست خواهم داد.
 • من به تنهایی مسئولیت حفاظت عبارات را بر عهده دارم.
 • من متوجه هستم که کیف پول ویا ولت قادر به بازیابی عبارات نخواهد بود.

با کلیک روی گزینه Back Up می توانید از عباراتی که در مرحله بعد به شما نمایش داده می شود، نسخه پشتیبان بگیرید. فراموش نکنید که حتماً این کار را انجام دهید؛ زیرا در آینده درصورت نیاز به ورود به کیف پول خود در گوشی دیگر یا نصب دوباره کیف پول، به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد.

همچنین اگر روی گزینه Encrypt Backup کلیک کنید، بخش BackUp بدون پشتیبان گیری گذر می کند و عبارات امنیتی را می بینید.

ساخت کیف پول در کوینکس

در مرحله بعد، صفحه ای برای شما باز خواهد شد که عبارات در آن وجود دارند، اما در ابتدا نمی توانید آن ها را ببینید. از شما خواسته شده است عبارات را یادداشت کنید؛ زیرا در ادامه به آن ها نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید ترتیب و شماره عبارات نیز در این بخش مهم است.

با کلیک روی گزینه View می توانید عبارات امنیتی را مشاهده کنید و سپس با کلیک روی گزینه I’ve Backed up نشان می دهید از عبارات پشتیبان گیری کرده اید.

در مرحله بعد، 5 درخواست برای شما مطرح شده است؛ برای مثال از شما خواسته شده از میان سه عبارت موجود، عبارت شماره 12 را (که در مرحله پیش آن ها را یادداشت کرده بودید) انتخاب کنید. با انتخاب 5 گزینه صحیح، گزینه Verify فعال می شود که باید روی آن کلیک کنید.

در این مرحله کیف پول شما ساخته شد و حالا می توانید از خدمات متنوع آن استفاده کنید، اما کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که روی گزینه Use Now کلیک کنید.

ساخت کیف پول در کوینکس

نکته دیگری که وجود دارد این است که شما می توانید چندین کیف پول بسازید، اگر قصد ساخت کیف پول دیگری را داشته باشید، باید با کلیک روی عبارت ViaWallet در بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید و از صفحه ای که برای شما باز می شود، گزینه Create را انتخاب کنید. سپس باقی مراحل را طب آنچه پیش از این توضیح دادیم، پیش بروید تا بتوانید یک کیف پول دیگر در ViaWallet بسازید.

علاوه بر مسیری که گفته شد، می توانید با کلیک روی تب Me در نوار پایین صفحه و سپس انتخاب گزینه Manage Wallet و پس از آن انتخاب گزینه Create نیز برای ساخت کیف پول کوینکس اقدام کنید.

ساخت کیف پول در کوینکس

افزودن ارز دیجیتال به لیست

برای آنکه بتوانید ارزهای دیجیتالی را که معمولاً به آن ها نیاز دارید، در صفحه اصلی خود ببینید، می توانید آن ها را به لیست موجود در صفحه اصلی کیف پول اضافه کنید تا در دفعات بعد نیاز به جست وجوی آن ها نداشته باشید. برای این کار کافی است روی گزینه Add Assets در سمت راست صفحه نمایش گوشی هوشمند خود کلیک کنید تا بتوانید ارزهای دیجیتال لیست شده در این صرافی را مشاهده کنید.

آموزش کیف پول کوینکس

حالا کافی است ارزهای دیجیتالی که قصد اضافه کردن آن ها به صفحه اصلی را دارید، فعال کنید تا از این پس بتوانید آن ها را در صفحه اصلی کیف پول ویا ولت (ViaWallet) خود مشاهده کنید. اگر ارز دیجیتالی روی چند شبکه مختلف اجرا شده باشد و در این کیف پول از آن ها پشتیبانی شود، می توان شبکه مورد نظر را از میان شبکه های مختلف انتخاب کرد.

برای مثال ارز دیجیتال تتر (USDT) روی شبکه های مختلفی اجرا شده است که کیف پول کوینکس از این ارز بر بستر شبکه های ETH، TRC-20، BNB و Matic پشتیبانی می کند که هنگام انتخاب این ارز دیجیتال باید حتماً به این موضوع توجه شود.

آموزش کیف پول کوینکس

 

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

یکی از پرکاربردترین فعالیت های مالی که به کمک کیف پول انجام می شود، واریز و برداشت ارز دیجیتال است. برای آنکه بتوانید در صرافی فعالیت کنید، به سرمایه اولیه نیاز دارید. این موضوع در رابطه با صرافی های خارجی کمی متفاوت از صرافی های ایرانی است؛ زیرا برای شروع فعالیت در یک صرافی ایرانی می توان به راحتی و با کمک کارت بانکی خود نیز اقدام به خرید ارز دیجیتال و فعالیت در صرافی کرد.

در حالی که صرافی های خارجی از واحد پول کشور ما پشتیبانی نمی کنند؛ به همین دلیل نیاز است سرمایه را به صورت ارز تهیه کرد و سپس به صرافی خارجی انتقال داد. در این بخش قصد داریم چگونگی ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال را در کیف پول وایا ولت (ViaWallet) بررسی کنیم. ابتدا به ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت به یک صرافی خارجی می پردازیم.

شما می توانید برای این کار در صفحه اصلی کیف پول روی گزینه Send به معنای ارسال کلیک کنید. با این کار لیستی از ارزهای دیجیتال برای شما نمایش داده می شود که می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود برای ارسال را در آن انتخاب کنید.

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

همچنین می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را از لیست ارزهای دیجیتال موجود در صفحه اصلی انتخاب کنید و با رفتن به صفحه همان ارز دیجیتال، فعالیت های مالی مختلف از جمله ارسال، دریافت، سواپ و… را روی آن ارز انجام دهید.

از آنجا که ما قصد داریم ارز دیجیتال را به یک آدرس دیگر ارسال کنیم، به آدرس گیرنده نیاز داریم. برای این کار باید به پلتفرم گیرنده که می تواند صرافی یا کیف پول باشد، مراجعه کنیم (آدرس کیف پول یک فرد را از او بگیریم) و ارز و شبکه انتقال را انتخاب کنیم تا به این ترتیب بتوانیم آدرس دریافت ارز دیجیتال را به دست آوریم.

ما در این بخش، صرافی کوینکس را بررسی خواهیم کرد (شیوه کار در تمام صرافی ها شباهت بسیاری به هم دارند). پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی، نشان گر ماوس را روی تب Assets از نوار بالای صفحه قرار دهید و سپس از منویی که باز می شود، گزینه Deposit را انتخاب کنید؛ زیرا قرار است ارز دیجیتال را از کیف پول وایا ولت به صرافی کوینکس ارسال کنیم؛ پس کیف پول فرستنده و صرافی گیرنده است.

در بخش Deposit باید ارز دیجیتال موردنظر را در کادر اول و شبکه انتقال را در بخش دوم انتخاب کنید. با این کار آدرس برای شما ایجاد می شود و می توانید آن را کپی کرده یا از بارکد استفاده کنید. کار ما با صرافی به اتمام رسید؛ حالا باید مراحل بعد را در کیف پول ویا ولت (Via Wallet) دنبال کنیم.

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

در این کیف پول، از یکی از مسیرهایی که گفته شد (کلیک روی گزینه Send و سپس انتخاب ارز دیجیتال یا رفتن به صفحه ارز دیجیتال مورد نظر و سپس انتخاب یکی از عملیات مالی)، وارد صفحه ارز دیجیتال مدنظر بر بستر شبکه متناسب با شبکه انتقال انتخاب شده در صرافی خواهیم شد. از آنجا که قصد ارسال ارز دیجیتال را داریم، گزینه Send را انتخاب می کنیم.

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

در صفحه جدیدی که باز می شود، آدرس را در کادر اول قرار می دهیم یا از طریق بارکدخوان موجود در همین بخش، بارکد را در صرافی کوینکس اسکن خواهیم کرد.

در بخش بعد باید مقدار ارز دیجیتال را که قرار است ارسال کنیم، وارد کرده و درنهایت روی گزینه Confirm کلیک کنیم. اگر داده های مدنظر را به درستی وارد کرده باشیم، پس از مدتی ارز دیجیتال به مقداری که وارد کرده بودیم از کیف پول به صرافی منتقل می شود و می توانیم از آن رزها در معاملات خود استفاده کنیم.

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

پس از فعالیت در صرافی و کسب سود از معامله، استیک کردن یا هر فعالیت دیگری، شما به برداشت ارز دیجیتال از حساب خود در صرافی فکر می کنید. در این بخش قصد داریم دریافت ارز دیجیتال در کیف پول کوینکس (ویا ولت) را شرح دهیم. برای این کار ابتدا باید به کیف پول (که گیرنده است) مراجعه کرده و آدرس (گیرنده) را از آن استخراج کنیم.

ابتدا ارز دیجیتال موردنظر خود بر بستر شبکه انتقال مناسب را انتخاب کنید و سپس با رفتن به صفحه ارز دیجیتال، روی گزینه Receive کلیک کنید.

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

با این کار صفحه جدیدی برای شما باز می شود که می توانید از آن آدرس ایجادشده را کپی یا از بارکد موجود استفاده کنید. همچنین با کمک گزینه Set Amount می توانید مقدار مورد نظر برای دریافت ارز دیجیتال را که قرار است از آدرس دیگری دریافت کنید، مشخص کنید.

امکان استفاده از گزینه های کپی (Copy) و به اشتراک گذاری (Share) آدرس نیز در بخش پایین صفحه قرار گرفته است که می توانید از آن ها استفاده کنید. کار شما با کیف پول به پایان رسید و حالا زمان آن است که به صرافی مراجعه کنید.

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

در ادامه و در این بخش، ارسال ارز دیجیتال از صرافی کوینکس به کیف پول وایا ولت را بررسی می کنیم. برای آنکه بتوانید ارز دیجیتال خود را از صرافی کوینکس برداشت کنید و به یک کیف پول انتقال دهید، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در صرافی کوینکس شوید.

در مرحله بعد با قراردادن نشان گر ماوس خود روی تب Aseets و سپس انتخاب گزینه Withdraw از میان گزینه های موجود، به مرحله بعد در برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس یا به عبارت دیگر دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ViaWallet هدایت خواهید شد.

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

در این مرحله ارز دیجیتال مورد نظر را از کادر اول و سپس یکی از روش های برداشت داخلی (Inter-user Transfer) یا انتقال معمولی (Normal Transfer) را انتخاب کنید. برداشت داخلی مربوط به ارسال ارز دیجیتال به حساب های فعال و موجود در صرافی کوینکس هستند، اما از آنجا که ما قصد داریم ارز دیجیتال را از حساب خود در صرافی برداشت و به حساب کیف پول شخصی ارسال کنیم، باید روش انتقال معمولی یعنی گزینه Normal Transfer را انتخاب کنیم.

توجه داشته باشید انتخاب شبکه انتقال یکی از مهم ترین نکاتی است که در زمان واریز و برداشت ارز دیجیتال باید به آن توجه کرد. پس از انتخاب روش انتقال باید شبکه انتقال را انتخاب کنید و سپس آدرس کیف پول ویا ولت (Via Wallet) را که در مرحله پیش استخراج کرده بودید، در کادر موجود قرار دهید.

درنهایت با کلیک روی گزینه Confirm اگر مراحل را به درستی طی کرده باشید، برداشت ارز دیجیتال از حساب صرافی انجام شده و به کیف پول شما منتقل می شود. گاهی به دلیل مشکلات شبکه ممکن است این فرایند کمی طول بکشد.

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ویا ولت (Via Wallet)

سواپ کردن ارزهای دیجیتال در کیف پول کوینکس (Via Wallet)

سواپ کردن یکی دیگر از امکانات کیف پول وایا ولت (Via Wallet) است که می توانید از طریق آن بدون مراجعه به صرافی، ارزهای دیجیتال را تبدیل کنید. برای این کار پس از ورود به کیف پول کوینکس از نوار پایین صفحه، تب Swap را انتخاب کنید.

در این صفحه دو کادر با عناوین Pay و Receive دیده می شوند؛ در کادر Pay مقدار ارز دیجیتال خود که قصد تبدیل آن را دارید، وارد کنید. در کادر دوم یعنی Receive ارز دیجیتالی را که تمایل دارید در عوض دریافت کنید، انتخاب کرده تا بتوانید مقدار دریافتی را مشاهده کرده و درصورت تمایل روی گزینه Confirm Swap کلیک کنید تا تبدیل ارز دیجیتال در کیف پول کوینکس (Via Wallet) انجام شود.

سواپ کردن ارزهای دیجیتال در کیف پول کوینکس (Via Wallet)

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

زمانی که شما اپلیکیشن کیف پول کوینکس یعنی ویا ولت را نصب می کنید، در ابتدا دو گزینه Create و Import پیش روی شما قرار می گیرند. با انتخاب گزینه Import می توانید دارایی های خود را از یک کیف پول دیگر به کیف پول وایا ولت انتقال دهید.

در حالی که در روش معمولی کاربر مجبور است انتقال دارایی را به روش های واریز و برداشت انجام دهد. در ادامه چگونگی واردکردن دارایی از یک کیف پول دیگر به کیف پول ویا ولت را شرح خواهیم داد. در ابتدا پیش از آنکه به سراغ کیف پول ویا ولت بروید، باید به کیف پولی که دارایی شما در آن قرار گرفته است مراجعه کنید و عبارات امنیتی را از آن استخراج کنید.

ما در این بخش استخراج عبارات امنیتی از کیف پول تراست ولت را بیان کرده ایم. برای این کار وارد کیف پول تراست ولت شوید و از نوار پایین صفحه روی تب Settings کلیک کرده و سپس گزینه Wallets را انتخاب کنید.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

در این صفحه باید روی سه نقطه موجود در مقابل Multi-coin Wallet 1 کلیک کرده و در مرحله بعد گزینه Show Secret Phrase را انتخاب کنید. با این کار کیف پول از شما می خواهد باز هم رمز عبور کیف پول (تراست ولت) خود را وارد کنید.

سپس از شما خواسته می شود چند نکته را تأیید کنید. این نکات به اهمیت عبارات امنیتی اشاره دارند و با تأیید آن ها نشان می دهید اطلاعات کافی در زمینه اهمیت این عبارات را دارید. با تأیید نکات و سپس کلیک روی گزینه CONTINUE به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

در مرحله آخر می توانید عبارات امنیتی را مشاهده و درصورت تمایل کپی کنید (امکان نشان دادن مراحل آخر به دلیل حفظ امنیت از سوی کیف پول ممکن نبود).

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

با استخراج عبارات امنیتی حالا به سراغ کیف پول کوینکس (ViaWallet) بروید. اگر در ابتدای نصب اپلیکیشن کیف پول، گزینه Import را انتخاب نکرده باشید، برای رسیدن به این بخش باید پس از ورود به کیف پول، تب Me از نوار پایین صفحه را انتخاب کنید.

در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، باید Manage Wallet و در این مرحله، گزینه Import را از پایین صفحه انتخاب کنید. البته راه دیگر برای رسیدن به بخش Import کلیک روی گزینه در نوار بالای صفحه و سپس انتخاب گزینه Import است که سریع تر و راحت تر نیز به نظر می رسد.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

از هر روشی که به بخش Import برسید، در مرحله بعد از انتخاب آن باید رمزعبور کیف پول را که در زمان ساخت آن انتخاب کرده بودید، وارد کنید. دلیل این کار افزایش امنیت دارایی شما در کیف پول است و اینکه شخص دیگری به دارایی های شما دسترسی نداشته باشد.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

در مرحله بعد باید یکی از انواع کیف پول را انتخاب کنید و بدانید کیف پولی که قرار است دارایی های آن را به کیف پول ViaWallet انتقال دهید، از چندین ارز دیجیتال پشتیبانی می کند یا مختص یک ارز دیجیتال خاص است. اگر کیف پول از چند ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، بخش بالایی یعنی Multi-cryptocurrency Wallet و در صورتی که کیف پول مخصوص یک ارز دیجیتال خاص است، آن را از بخش پایینی یعنی Single-cryptocurrency Wallet انتخاب کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

پس از انتخاب نوع کیف پول در مرحله پیش، در این مرحله جدید باید تب Mnemonic Phrase را انتخاب کنید (که به طور پیش فرض انتخاب شده است) و سپس عبارات امنیتی را که از کیف پول تراست ولت استخراج کرده بودید، در این کادر قرار داده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

همچنین می توانید از امکان بارکدخوان در این بخش که در پایین و سمت راست کادر عبارات امنیتی قرار گرفته است، استفاده کنید تا به کپی کردن عبارات نیاز نداشته باشید.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

در مرحله آخر باید یک نام را برای کیف پول مخصوص دارایی های جدیدی که وارد کرده اید انتخاب کرده و در انتها روی گزینه Start Importing کلیک کنید. با انجام مراحلی که گفته شد، می توانید دارایی های خود را از کیف پول تراست ولت به کیف پول کوینکس انتقال دهید.

البته ممکن است کیف پول شما هر کیف پول دیگری غیر از Trust Wallet باشد که باید با توجه به نوع آن، عبارات امنیتی آن را استخراج کنید و سپس عملیات را در کیف پول Via Wallet و براساس آنچه گفته شد، دنبال کنید.

انتقال دارایی از دیگر کیف پول ها به کیف پول ویا ولت

 

 

سخن پایانی

کیف پول ویا ولت یا کیف پول کوینکس یکی از زیرمجموعه های ViaBTC است که بسیاری از کاربران برای فعالیت های مالی خود در صرافی، استخر و… از آن استفاده می کنند. بسیاری از کیف پول ها علاوه بر امکان ارسال، دریافت و نگه داری ارزهای دیجیتال خدمات دیگری از جمله استیکینگ را نیز به کاربران خود ارائه می دهند که خوشبختانه کیف پول ViaWallet نیز در همین دسته قرار می گیرد.

به این ترتیب با استفاده از این کیف پول کاربران می توانند ارسال، دریافت، مبادله و استیک ارزهای دیجیتال را انجام دهند و به کمک راه های مختلف از بازار به کسب سود برسند. در این مقاله کیف پول ViaWallet به طور کامل بررسی شد تا در زمان استفاده از آن با مشکلی مواجه نشوید.

سؤالات متداول

بله، استیک کردن ارزهای دیجیتال در کنار دیگر خدمات کیف پول ویا ولت آن را به گزینه ای مناسب برای استفاده در بازار رمز ارزها تبدیل کرده است.

کاربران می توانند با مراجعه به گوگل پلی (برای اندروید) و اپ استور (برای IOS) نسخهٔ معتبر کیف پول را دریافت کنند. همچنین از آنجایی که ViaWallet یکی از محصولات ViaBTC است، می توانید با مراجعه به وبسایت ViaBTC و سپس بخش محصولات آن، فایل دانلود اپلیکیشن در فرمت AKP را به صورت مستقیم دریافت کنید و یا از لینک های Google Play، App Store و Testflight استفاده کنید.

بله، کاربران می توانند هم زمان چند کیف پول ساخته و برای دارایی های مختلف خود استفاده کرده و آن ها را مدیریت کنند، در حقیقت یکی از مزیت های کیف پول ViaWallet همین ویژگی است.

برای وارد کردن دارایی به کیف پول ویا ولت باید ابتدا عبارات امنیتی را از کیف پول مبدأ استخراج کرد و سپس با رفتن به بخش Import در کیف پول ViaWallet و جایگذاری عبارات امنیتی، دارایی ها را از کیف پول مبدأ دریافت کرد.

کاربران این کیف پول می توانند در واریز و برداشت ارز دیجیتال، استیکینگ، سواپ کردن و همچنین وارد کردن ارزهای دیجیتال از کیف پول دیگر به کیف پول کوینکس از آن استفاده کنند.

ادامه مطلب
استاپ لیمیت
آموزش استاپ لیمیت در کوینکس

همانطور که در مقاله مربوط به آموزش صرافی کوینکس اشاره کردیم، کوینکس بستری آنلاین برای انجام معاملات رمز ارزها است که در سال 2017 توسط یانگ هایپو در هنگ کنگ راه اندازی شد. این صرافی که از یک تیم موفق تشکیل شده است توانست در مدت زمانی کوتاه با فراهم کردن فضایی با امنیت بسیار بالا برای کاربران خود، فعالیت های مربوط به حوزه ارز دیجیتال را گسترش دهد. این صرافی دارای دو نوع معامله استاپ و مارجین است؛ بخش مربوط به استاپ تریدینگ از سه بخش معاملات لیمیت، مارکت، استاپ لیمیت و استاپ مارکت تشکیل شده شده است؛ در این مقاله از سری مقالات آموزش ارز دیجیتال قصد داریم تا به آموزش اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس بپردازیم. اگر شما نیز به این بخش از آموزش های مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده علاقه مند هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس

بخش استاپ لیمیت صرافی کوینکس که به آن استاپ لاست و استاپ اردر نیز گفته می شود، بخشی است که به صورت شرطی عمل می کند. به عنوان مثال شما در یک معامله یک قیمت را برای خرید یا فروش وارد می کنید، حال هنگامی اگر قیمت به آن چیزی که شما تعیین کرده اید برسد، سفارش شما به طور کامل انجام می شود و در غیر این صورت سفارش شما حذف می گردد. به بیان دقیق تر باید بگوییم که مادامی که عدد تعیین شده توسط شما به عدد بازار نرسد، سفارش شما در نمودار عرضه و تقاضا عمق بازار نیز نمایش داده نمی شود. اکثر افرادی که به دنبال انجام معاملات شرطی طبق تارگت هایی که پیش بینی کرده اند هستند، از این گزینه استفاده می کنند.

آموزش انجام معامله اسپات در کوینکس بخش Stop-Order (Stop-Limit)

نحوه کار شما برای معاملات شرطی استاپ لیمیت در کوینکس به این صورت است که چه قصد خرید و چه قصد فروش داشته باشید، یک قیمت را در بخش استاپ (stop) به عنوان شرط و یک قیمت را در بخش لیمیت (limit) به عنوان محدود کننده قیمت خرید یا فروش وارد می کنید؛ سپس در بخش Amount نیز تعدادی که قصد خرید یا فروش را دارید وارد می کنید. استاپ اردر یا همان استاپ لیمیت به این صورت عمل می کند که، تا وقتی که قیمت ارز مورد نظر شما که قصد خرید یا فروش آن را دارید، به قیمت شرطی (Stop) که گذاشتید نرسیده باشد، معامله ای صورت نمی گیرد و در نمودار عمق بازار شما به عنوان خریدار یا فروشنده نمایش داده نمی شوید. (تصویر زیر) و زمانی که قیمت بازار به قیمت استاپ شما رسید سفارش شما ارسال می شود و با سفارشی که از قیمت لیمیت شما بهتر و یا حداقل معادل قیمت لیمیت باشد معامله انجام می شود و چنانچه در طرف مقابل شما سفارش قیمتی بهتر از قیمت لیمیت مشخص شده توسط شما وجود نداشته باشه معامله ای صورت نمی گیرد.

آموزش اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس

نمودار عمق بازار_ در این نمودار بخش سبز رنگ نشان دهنده خرید و بخش قرمز رنگ شان دهنده فروش است

اردرهای شرطی استاپ لیمیت کوینکس در معاملات خرید

استاپ لاست یا حد ضرر در معاملات خرید زمانی به کار شما می آیند که شما معامله ای را باز کرده اید و رمز ارزی را خریداری کرده و تحلیلتان این بوده که آن رمز ارز رشد می کند؛ اما برخلاف تحلیل شما، به هر دلیلی بازار آن رمز ارز ریزش کرده و شما متضرر می شوید. حال برای اینکه این اتفاق نیوفتد، صرافی کوینکس قابلیت اردرهای شرطی استاپ لیمیت را ایجاد کرده است؛ نحوه کار با اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس به این صورت است که شما قیمت مورد نظر برای معامله یا کمی از آن قیمت پایین تر را به عنوان حد ضرر تعیین می کنید و قابلیت استاپ لاست یا همان استاپ لیمیت، اجازه نمی دهد که شما متضرر شوید. در این نوع معامله شرطی زمانیکه بازار قیمتی که شما برای لیمیت مشخص کرده اید را رد کند، سفارش را حذف می کند؛ و اگر قیمت بازار به قیمت تعیین شده شما در بخش استاپ برسد و خریداری با قیمت شما در بخش لیمیت وجود داشته باشد، معامله صورت می گیرد.

نحوه استفاده از اردرهای شرطی استاپ لیمیت در معاملات فروش

حالت دیگر اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس، در معاملات فروش اتفاق می افتد و به این صورت است که شما رمز ارزی را می فروشید و تحلیلتان این است که قیمت آن قرار است ریزش کند و پایین بیاید و در آن قیمت پایین قصد خریداری آن ارز دیجیتال را دارید؛ اما بر خلاف تحلیل شما، به هر دلیلی بازار رشد می کند و شما متضرر می شوید؛ حال در اینجا نیز مجدداً برای اینکه شما ضرر نکنید، قیمتی که آن رمز ارز را فروخته اید یا کمی بالاتر از آن قیمت را حد ضرر قرار می دهید؛ حال زمانیکه آن رمز ارز بخواهد رشد کند، در صورتیکه قیمت بازار به قیمت تعیین شده شما برسد، معامله بسته می شود و اجازه نمی دهد که شما ضرر کنید.

برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر در خصوص نحوه انجام معاملات خریدوفروش توجه کنید:

فرض کنید، شما ارز ریپل را به قیمت 52 سنت خریداری کرده اید و احساس می کنید که اگر به قیمت 50 سنت برسد، ریزش ادامه پیدا می کند. حال برای آنکه متضرر نشوید، شما Order مخالف خریدتان که Order فروش است را در بخش Stop که مربوط به حد ضرر می‎باشد (مثلاً 50 سنت) می نویسید؛ و در بخش Limit که به معنای عمل در معامله است (حداقل قیمتی که برایتان معامله را انجام می دهد و جلوی ضرر شما را می گیرد) به عنوان مثال 47 سنت را وارد می کنید. در بخش Amount نیز مقدار رمز ارز مورد نظر (در این مثال مقدار ریپل) را با کلیک بر روی Available وارد می کنید و بر روی گزینه سبز رنگ Sell XRP کلیک می کنید.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

حال (طبق تصویر) مشاهده می کنید که در قسمت Stop Order، یک اردر برای شما لحاظ شده است و هر وقت که قیمت اردر ریپل به 50 سنت برسد (قیمت بازار به قیمت وارد شده شما در بخش استاپ برسد)، و خریداری با قیمت پیشنهادی ما (حداقل معادل قیمت لیمیت) برای فروش وجود داشته باشد، عمل می کند و ریپل را به فروش می رساند.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

حال (طبق تصویر) مشاهده می کنید که در قسمت Stop Order، یک اردر برای شما لحاظ شده است و هر وقت که قیمت اردر ریپل به 50 سنت برسد (قیمت بازار به قیمت وارد شده شما در بخش استاپ برسد)، و خریداری با قیمت پیشنهادی ما (حداقل معادل قیمت لیمیت) برای فروش وجود داشته باشد، عمل می کند و ریپل را به فروش می رساند.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

حال اگر شما ریپل را فروخته باشید، در این صورت انتخاب لیمیت شما مخالف آن (اردر خرید) می شود. به عنوان مثال تصور کنید که ریپل را فروخته ایم و تحلیلمان این است که مثلاً قرار است که ریپل ریزش کند و آن را به قیمت پایین تر بخریم؛ اما اگر به هر دلیلی ریپل رشد کند، بنابراین حال ما یک حد ضرر برای آن مشخص می کنیم. مثلاٌ اگر ریپل را روی 58 سنت فروخته ایم، در بخش استاپ لاس به این صورت وارد می کنیم که اگر به 60 سنت رسید استپ کند و روی 63 سنت (لیمیت) خرید را برایمان انجام دهد. (این به مفهوم این است که اگر قیمت بازار به قیمت وارد شده ما در بخش استاپ برسد و فروشنده ای با قیمتی که ما برای خرید (در بخش لیمیت) وارد کرده ایم وجود داشته باشد، خرید انجام می شود و در غیر این صورت معامله حذف می شود.) در قیمت Amount نیز با کلیک بر روی بخش Available، مقدار دلاری که موجودی ما است را نمایش خواهد داد.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

 

در آخر پس از تکمیل همه موارد بر روی گزینه Buy XRP کلیک می کنیم.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

زیر مشاهده می کنید که یک اردر در بخش استاپ اردر برای ما باز شده است که در آن تعریف کرده ایم که بر روی 60 سنت برایمان استپ کند و روی 63 سنت خرید را انجام دهد.

تا اینجا به طور کامل اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس را برای حد ضرر توضیح دادیم؛ اما حال چگونه می توانیم حد سود را با آن تعیین کنیم؟ یا به عبارت دیگر تارگت ها و هدف هایمان را چگونه تعیین کنیم تا به سود برسیم؟

فرض کنیم که بازار مطابق تحلیل ما پیش رود و ریپل ریزش داشته باشد. مثلاً طبق مثال قبل پیش بینی ما برای اینکه ریپل با رسیدن به 50 سنت خواهد ریخت درست باشد و با رسیدن قیمت ریپل به 50 سنت، صرافی برای ما ریپل بخرد؛ در اینجا حد سود تارگت ماست؛ حال در اینجا باید فیلد استاپ را با 53 سنت پر کنیم و لیمیت را بر روی 50 سنت قرار دهیم و در Amount نیز مانند مثال های بالا کل داراییمان را وارد کنیم و بر روی Buy XRP کلیک کنیم تا زمانیکه مبلغ وارد شده ما به عدد بازار رسید، شرط ما انجام شود و معامله صورت گیرد.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

حال (مطابق تصویر زیر) در استاپ اردر ما دو اردر قرار دارد که اردر اول استاپ لاس ما برای حد ضرر است و اردر دوم حد سود ماست (زمانیکه اردر ما را با سود برای ما می بندد).

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

استاپ مارکت در اردرهای شرطی کوینکس

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

در استاپ مارکت، در واقع شما فقط فیلد مربوط به Stop را وارد می کنید و مابقی را خود صرافی انجام می دهد. به عنوان مثال شما در قیمت 52 سنت خرید را انجام داده اید و احساس می کنید که اگر به 50 سنت برسد، متضرر می شوید؛ در اردر مقابل اردر خرید (اردر فروش)، در بخش استاپ، 50 سنت را وارد می کنید و بر روی Sell کلیک می کنید. اتفاقی که در اینجا رخ می دهد این است که خود صرافی، هر زمان که قیمت بازار به 50 سنت برسد، برایتان معامله فروش را بر روی هر قیمتی که عدد بازار بود انجام دهد.

اردرهای شرطی استاپ لیمیت

مشاهده ویدیوی آموزش کوینکس:

ویدیو آموزش صرافی کوینکس در آپارات

ویدیو آموزش صرافی کوینکس دریوتیوب

جمع بندی

ما در این مقاله به آموزش اردرهای شرطی استاپ لیمیت در کوینکس پرداختیم و شما را با حد ضرر و حد سود در معاملات استاپ لاس (استاپ لیمیت) آشنا کردیم. به طور کلی در استاپ لیمیت ما یک محدوده را برای انجام معامله خود مشخص می کنیم و اردر معامله با رسیدن قیمت استاپ به عدد بازار شروع می شود و تا زمانیکه قیمت بازار با قیمت استاپ ما برابر باشد، اگر خریدار یا فروشنده ای با قیمت تعیین شده ما در بخش لیمیت وجود داشته باشد، معامله انجام می شود و در غیر این صورت سفارش حذف می شود؛ اما در استاپ مارکت بازه ای را مشخص نمی کنیم و فقط می گوییم زمانیکه قیمت استاپ ما به عدد بازار رسید، هر مبلغی که در بازار بود معامله انجام شود. بنابراین از این پس شما می توانید به راحتی و پس از یادگیری انجام معاملات به روش ساده اردر لیمیت، از روش اردرهای شرطی نیز استفاده کنید و با قرار دادن شرط های معاملاتی از متضرر شدن خود جلوگیری کنید و به سوددهی برسید. همچنین فراموش نکنید که قرار دادن حد ضرر و حد سود نیازمند این است که شما با تحلیل های بازار آشنا باشید و به خوبی بتوانید با استفاده از پیش بینی های بازار و تحلیل های بنیادی و تکنیکال، گزینه های “Stop” و “Limit” را تعیین کنید و اگر فردی مبتدی هستید بهترین روش انجام معاملات برای شما تا زمانیکه به سطح حرفه ای در بازار و تحلیل های مربوط به آن برسید، انجام معاملات لیمیت در بخش استاپ صرافی کوینکس می باشد.

ادامه مطلب
کارمزذ صرافی کوینکس
کارمزد کوینکس؛ کارمزد برداشت، واریز و...

صرافی کوینکس مانند اکثر پلتفرم ها در ازای خدماتی که به کاربران خود ارائه می دهد، کارمزدی را از آن ها دریافت می کند. کارمزد معاملات در CoinEx تفاوت زیادی با سایر پلتفرم های مشابه ندارد، اما کارمزد کوینکس از نظر واریز و درواقع شارژ حساب با ارز فیات مانند دلار آمریکا می تواند هزینه فراوانی برای شما داشته باشد. برای اطلاع از کارمزد برداشت، واریز و ترید در کوینکس در ادامه همراه ما باشید.

کارمزد برداشت ارز دیجیتال از کوینکس چیست؟

اگر قصد برداشت ارز دیجیتال از کوینکس و انتقال به آدرس هایی به غیر از کوینکس را دارید، باید کارمزد تراکنش یا کارمزد شبکه پرداخت کنید. این هزینه به CoinEx تعلق نمی گیرد، بلکه به ماینرها یا اعتبارسنجی ها که مسئول پردازش تراکنش ها و ایمن سازی شبکه بلاک چین هستند، پرداخت می شود. CoinEx باید این هزینه ها را به ماینرها بپردازد تا از پردازش تراکنش ها اطمینان حاصل کند.

 

ارز دیجیتال کارمزد برداشت
بیت کوین (BTC) 0.0001 BTC
اتریوم (ETH) 0.0033 ETH
کاردانو (ADA) 0.5 ADA
سولانا (SOL) 0.00001 SOL
دوج کوین (DOGE) 3 DOGE
شیبا اینو (SHIB) 790,000 SHIB

 

کارمزد برداشت CoinEx داینامیک است؛ یعنی با توجه به شرایط فعلی شبکه از شما کارمزد دریافت می شود. مبلغ کارمزد براساس برآورد کارمزد تراکنش های شبکه است و به دلیل عواملی مانند تراکم شبکه ممکن است که در نوسان باشد. هنگام انتقال ارز دیجیتال، حتماً شبکه ای را انتخاب کنید که کمترین کارمزد را دریافت می کند.

برای مثال اگر قصد برداشت از حساب اتریوم خود را دارید، باید شبکه ERC20 را انتخاب کنید. علاوه بر این، فراموش نکنید که آدرس برداشت باید با شبکه انتقال سازگار باشد؛ در غیر این صورت اگر شبکه اشتباهی انتخاب کنید، دارایی خود را از دست خواهید داد.

محدودیت های برداشت از کوینکس چقدر است؟

حساب های جدید/ تأییدنشده محدودیت برداشت 10000 دلاری
حساب های تأیید شده KYC تقریباً 1,000,000 دلار در روز

برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس به دو صورت انجام می شود. درصورتی که حساب معاملاتی گیرنده در صرافی کوینکس باشد، می توان با استفاده از خدمات بخش Inter-user Transfer در قسمت برداشت، کارمزد را به صفر رساند و  انتقال ارز دیجیتال را به صورت رایگان انجام داد.

درصورتی که بخواهید ارز دیجیتال را از حساب خود در صرافی کوینکس به هر حساب و آدرس دیگری خارج از صرافی کوینکس ارسال کنید، باید مبلغی را به عنوان کارمزد برداشت بپردازید. برای آگاهی از میزان کارمزد برداشت در صرافی کوینکس می توانید در صفحۀ اول وبسایت صرافی با اسکرول به پایین صفحه بروید و از لینک هایی که در آنجا قرار گرفته اند، Fees Standard را انتخاب کنید تا به صفحۀ کارمزد منتقل شوید.

کارمزد واریز و برداشت از کوینکس

از آنجایی که قرار است از مقدار کارمزد واریز و برداشت از کوینکس آگاه شویم، تب Deposit & Withdrawal Fees را از بالای صفحه انتخاب می کنیم. با این کار ارزهای دیجیتال مختلف و میزان کارمزد واریز و برداشت از کوینکس هرکدام از آن ها را مشاهده خواهید کرد.

کارمزد واریز و برداشت از کوینکس

ستون اول به ارز دیجیتال اشاره دارد، ستون دوم که بسیار مهم است، شبکۀ انتقال را نشان می دهد، در ستون سوم حداقل میزان برای واریز ارز دیجیتال بر حسب شبکۀ انتخابی مشخص می شود و در ستون چهارم می توان حداقل مقدار برداشت ارز دیجیتال را بر حسب شبکۀ انتخابی مشاهده کرد. در ستون پنجم و ششم نیز به ترتیب میزان کارمزد واریز و برداشت از کوینکس آورده شده است.

به عنوان مثال، در بخشی که در تصویر مشخص شده است، درصورتی که شبکۀ انتقال TRC-20 را انتخاب کنید، کارمزد برداشت از کوینکس 0.74درصد است. همچنین، حداقل میزان برداشت تتر در کوینکس با توجه به اینکه شبکۀ TRC-20 انتخاب شده باشد، 0.74واحد تتر است. این در حالی است که اگر ارز دیجیتال تتر را بر مبنای شبکۀ ERC-20 انتخاب کنید، حداقل مقدار برای برداشت 2.6 واحد خواهد بود و برای برداشت باید کارمزد 2.6 را بپردازید.

کارمزد واریز به کوینکس چقدر است؟

واریز ارز دیجیتال به صرافی کوینکس برای اکثر ارزهای دیجیتال به صورت رایگان انجام می شود. با این حال، تعدادی رمزارز نیز وجود دارند که باید درصدی را به صورت کارمزد برای واریز آن ها پرداخت کنید.

به عنوان مثال، در بخشی که در تصویر مشخص شده است، درصورتی که شبکۀ انتقال TRC-20 را انتخاب کنید، واریز ارز دیجیتال تتر (USDT) به صورت رایگان انجام می شود (Free). همچنین، حداقل میزان برای واریز تتر در کوینکس با توجه به اینکه شبکۀ TRC-20 انتخاب شده باشد، 0.74واحد تتر است.

این در حالی است که اگر ارز دیجیتال تتر را بر مبنای شبکۀ ERC-20 انتخاب کنید، حداقل مقدار برای واریز 2.6 واحد خواهد بود و واریز آن به صورت رایگان انجام می شود.

همچنین، درصورتی که از اپلیکیشن این صرافی استفاده می کنید، برای اطلاع از میزان کارمزدها باید در صفحۀ اصلی (Home) صرافی روی آیکن پروفایل خود در بالای سمت چپ تصویر کلیک کنید و از منویی که برای شما باز می شود گزینۀ About CoinEx را انتخاب کنید. حالا در صفحۀ جدید باید گزینۀ About Fees را انتخاب کنید تا به اطلاعات لازم برای مقدار کارمزد برای فعالیت های مالی مختلف در صرافی دسترسی داشته باشید.

کارمزد واریز و برداشت از کوینکس

از آنجایی که شما قصد دارید از میزان کارمزد واریز و برداشت از کوینکس آگاه شوید، باید به بخش Deposit & Withdrawal Fees مراجعه کنید و با پیداکردن ارز دیجیتال موردنظر خود و با توجه به شبکۀ انتقال، از میزان کارمزد آن ها مطلع شوید. توجه داشته باشید که با توجه به سطح هر کاربر، میزان کارمزد نیز متفاوت خواهد بود.

کارمزد واریز و برداشت از کوینکس

کارمزد معاملات در کوینکس چقدر است؟

کارمزد کوینکس در بخش معاملات، به صورت کارمزد maker/taker از کاربران دریافت می شود و در هر دو حالت مقدار این کارمزد، 0.2 درصد تعیین شده است.

 

سطح حجم معاملات در 20 (دلار آمریکا) کارمزد Maker کارمزد Taker کارمزد Maker (با داشتن توکن بومی CET) کارمزد Taker (با داشتن توکن بومی CET)
0 ≥ 0 0.2000% 0.2000% 0.1400% 0.1400%
1 ≥ 5,000,000 0.0400% 0.0900% 0.0280% 0.0630%
2 ≥ 10,000,000 0.0300% 0.0800% 0.0210% 0.0560%
3 ≥ 20,000,000 0.0200% 0.0700% 0.0140% 0.0490%
4 ≥ 50,000,000 0.0100% 0.0600% 0.0070% 0.0420%
5 ≥ 100,000,000 0.0000% 0.0500% 0.0000% 0.0350%

 

روش های کاهش کارمزد صرافی کوینکس چیست؟

برای کاهش کارمزد کوینکس می توانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

 • پرداخت با رمز بومی CoinEx، CET: این روش باعث کاهش 20 درصد کارمزد می شود.
 • واجد شرایط بودن برای حساب VIP: صرافی کوینکس دارای پنج سطح VIP است و کاربران می توانند با نگه داشتن توکن بومی صرافی کوینکس، CET، یا انجام معاملات با حجم بالا، رتبه خود را بهبود دهند و از مزایای این نوع حساب بهره مند شوند.

سؤالات متداول

واریز ارز دیجیتال به صرافی کوینکس جز در مواردی خاص به صورت رایگان انجام می شود. برداشت رمزارز از صرافی کوینکس هم اگر به یک حساب داخلی در صرافی باشد، به صورت رایگان رایگان خواهد بود اما درصورتی که به حساب شخص و یا آدرسی در خارج از صرافی کوینکس باشد، با توجه به ارز دیجیتال و شبکۀ انتقال متفاوت خواهد بود که می توانید آن را از صفحۀ کارمزدها در صرافی کوینکس مطالعه کنید.

ادامه مطلب
آموزش واریز و برداشت در کوینکس
آموزش واریز و برداشت در صرافی...

واریز و برداشت در کوینکس، موضوع اصلی این مطلب از سری مقالات آموزش صرافی کوینکس در وب سایت خانه سرمایه است. بعد از آنکه مراحل ثبت نام و ورود به کوینکس را پشت سر گذاشتید، باید با نحوه شارژ اکانت کوینکس (نحوه واریز ریال به صرافی کوینکس) و سقف برداشت از کوینکس بدون احراز هویت و با احراز هویت آشنا شوید. پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آموزش واریز پول به کوینکس

درصورتی که مایل به واریز رمز ارز از یک صرافی دیگر و یا کیف پول دیجیتالی به آدرس کیف پول کوینکس خود هستید، لازم است آدرس کیف پول کوینکس خود را در اختیار داشته باشید. جهت واریز به کوینکس ابتدا وارد پنل کاربری خود شده و سپس از طریق گزینه “Assets” موجود در داشبورد بالا سمت راست صفحه به گزینه “Deposit” بروید.

آموزش صرافی کوینکس

فرض کنید در این مثال قصد واریز USDT-TRC20 را داریم.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به صرافی کوینکس به صفحه مربوط به واریز ارز مانند مراحل زیر عمل کنید.
 • از طریق گزینه “Coin Type” رمز ارز مدنظر (USDT) را جستجو کنید.
 • سپس از طریق گزینه “Protocol Type” شبکه انتقال مدنظر (USDT-TRC20) را انتخاب کنید.
 • در آخر از طریق گزینه “Copy address” یا “Show QR code” به آدرس کیف پول USDT در صرافی کوینکس دسترسی پیدا می کنید.
 • این آدرس را در کیف پول یا صرافی دیگری که قصد واریز از آن را دارید، کپی یا اسکن کنید.
 • در هنگام واریز ارز به صرافی لازم است به حداقل میزان مجاز واریز توجه داشته باشید.
 • همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که هر آدرس واریز مختص به یک ارز خاص بوده و در صورت واریز رمز ارز دیگر دارایی شما از بین خواهد رفت.
 • در آخر می توانید از طریق منوی کنار صفحه به گزینه “Deposit Records” رفته و سابقه واریزی های خود را بررسی کنید.

آموزش صرافی کوینکس

نحوه واریز ریال به صرافی کوینکس

شارژ حساب در صرافی کوینکس و یا به عبارتی نحوه واریز پول به منظور ترید کردن ارزهای مختلف یا خرید و فروش می باشد، در این خصوص باید مراحل زیر طی شود.

 • لازم است که وارد اکانت که از قبل ثبت نام شده است در کوینکس شد.
 • بعد از ورود به اکانت از منوی بالای سایت گزینه “Assets” را بیابید سپس از کشوی زیر منو گزینه Deposit را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید در قسمت Coin Type باید رمزارزی که قصد واردکردن آن به کوینکس دارید را انتخاب نمود. مثلاً ارز تتر با علامت اختصاری USDT انتخاب می شود در قسمت بعدی نوع بستر وارد می شود. مثلاً USDT در بستر اتریوم یا ترون می باشد. بهتر است برای انتخاب بستر از Trc20 استفاده نمود که بستر رمزارز Tron می باشد و کارمزد کوینکس نزدیک به صفر دارد.
 • در قسمت Deposit To می توان آدرس تتر را مشاهده کرد. با کلیک روی دکمه Copy address آدرس کپی می شود. با این آدرس هرکسی می تواند برای کاربر در بستر Tron دلار و یا همان USDT واریز کند. در واقع این همان آدرسی است که وقتی از صرافی های ایرانی دلار خرید می شود باید به آنها داد تا بتوان USDT کاربر را به آن انتقال بدهند.

واریز تتر به کوینکس

اگر کاربران ایرانی از داخل کشور بخواهند در این صرافی فعالیت کنند، باید ابتدا ارز دیجیتالی همچون تتر را برای شروع فعالیت به این صرافی واریز کنند. درصورتی که شما در کیف پول ارز دیجیتال خود مقداری تتر داشته باشید، می توانید به راحتی آن را به صرافی کوینکس انتقال دهید (شرح آن را در ادامه خواهیم آورد) اما درصورتی که هیچ ارز دیجیتالی در کیف پول خود نداشته باشید، لازم است در ابتدا یک صرافی معتبر ایرانی که از ریال پشتیبانی می کند را انتخاب کنید و سپس با کمک کارت بانکی خود اقدام به خرید ارز دیجیتال تتر کنید.

در مرحلۀ بعد، برای آنکه مشکلی برای شما پیش نیاید، بهتر است ابتدا ارز دیجیتال تتر خود را از صرافی ایرانی به کیف پول انتقال دهید و سپس رمزارزها را از کیف پول به حساب معاملاتی خود در صرافی کوینکس واریز کنید (ناگفته نماند که صرافی کوینکس مشکلی با فعالیت کاربران ایرانی ندارد). توجه داشته باشید که فرایند واریز دیگر ارزهای دیجیتال نیز به همین ترتیب است و درصورتی که قصد واریز رمزارز به صرافی خارجی دیگری را نیز داشته باشید، باید همین فرایند را طی کنید. با فرض اینکه شما در کیف پول خود مقداری تتر دارید، فرایند واریز تتر به صرافی کوینکس را شرح خواهیم کرد.

 • ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و از نوار بالای صفحه نشان گر ماوس خود را روی تب Assets نگه دارید. با این کار زیرمنویی به نمایش در می آید که باید از میان گزینه های موجود در آن Deposit را به معنای واریز انتخاب کنید.
 • در صفحه ای که باز می شود، باید از بخش Coin Type ارز دیجیتال موردنظری که قرار است به صرافی کوینکس واریز کنید را انتخاب کنید. از آنجایی که ما قصد داریم ارز دیجیتال تتر را به صرافی ارسال کنیم، رمزارز تتر با نماد USDT را جست وجو و انتخاب می کنیم.
 • در بخش بعد، باید شبکۀ انتقال را انتخاب کنید. معمولاً بهترین شبکه برای انتقال تتر شبکۀ TRC-20 است. با انتخاب شبکۀ انتقال، صرافی پیغامی را به شما نشان و شما را آگاه خواهد کرد که آدرس ایجادشده تنها برای انتقال تتر بر مبنای شبکۀ بلاک چین ترون ایجاد شده است و انتخاب هر ارز دیجیتال دیگری یا شبکه های متفاوت منجر به ازدست رفتن سرمایۀ شما خواهد شد. با فعال کردن گزینۀ I’m aware of thr risk and would like to proceed و کلیک روی گزینۀ Confirm، آدرس برای شما به نمایش در می آید.

واریز تتر به کوینکس

 • حالا شاهد آدرس ایجادشده خواهید بود که می توانید آن را با کلیک روی گزینۀ کپی که در تصویر هم مشخص شده است کپی کنید و یا با کلیک روی گزینۀ QR Code، بارکد ایجادشده را با کمک بارکدخوان کیف پول اسکن کنید. نکته ای که در واریز برخی از ارزهای دیجیتال باید به آن توجه کنید، این است که برخی از ارزهای دیجیتال علاوه بر نیاز به آدرس، به تگ یا ممو (Memo) نیز برای واریز و برداشت از کوینکس نیاز دارند؛ البته برای واریز تتر به صرافی کوینکس تنها کپی کردن آدرس کفایت می کند.

واریز تتر به کوینکس

 • در این مرحله، باید به کیف پول خود مراجعه کنید و باقی مراحل را از آنجا ادامه دهید. در قدم اول، ارز دیجیتال تتر (USDT/Tether) را بر مبنای شبکۀ انتقالی که در صرافی انتخاب کرده بودید، پیداکرده و روی آن کلیک کنید. زمانی که شما ارز دیجیتال تتر را در کیف پول جست وجو کنید، چند مورد پیدا خواهد شد که هرکدام بر بستر شبکه ای متفاوت هستند. از آنجایی که ما در صرافی کوینکس شبکۀ انتقال TRC-20 را انتخاب کرده بودیم، در کیف پول نیز باید تتر بر مبنای TRC-20 را انتخاب کنیم.
 • پس از رفتن به صفحۀ ارز دیجیتال (تتر پیاده سازی شده بر شبکۀ TRC-20)، گزینۀ Send را انتخاب کنید؛ زیرا قرار است شما ارز دیجیتال تتر را به حساب خود در صرافی انتقال دهید. در مرحلۀ بعد باید آدرس که در صرافی کپی کرده بودید را در کادر اول قرار دهید و مقدار ارز دیجیتال تتر واریزی را در کادر دوم قرار دهید و درنهایت روی گزینۀ Continue در نوار بالای سمت راست صفحۀ نمایش گوشی خود کلیک کنید. با انجام درست مواردی که گفته شد (آدرس درست، انتخاب شبکۀ انتقال و ارز دیجیتال مناسب و رعایت حداقل میزان واریز)، پس از مدتی کوتاه ارز دیجیتال تتر از کیف پول به حساب شما در صرافی منتقل خواهد شد.

واریز تتر به کوینکس

نحوه واریز پول به کوینکس با گوشی

واریز و برداشت از کوینکس هم از طریق وب سایت و هم از طریق اپلیکیشن این صرافی قابل انجام است. واریز تتر و یا هر ارز دیجیتال دیگری از کیف پول به صرافی با کمک اپلیکیشن صرافی کوینکس تفاوت چندانی با عملیات آن در وب سایت صرافی ندارد. با این حال، برای آنکه به مشکلی در این زمینه برخورد نکنید، فرایند آن را به صورت خلاصه بیان می کنیم.

در ابتدا وارد حساب کاربری خود در اپلیکیشن صرافی کوینکس شوید و از نوار پایین صفحه تب Assets به معنای دارایی ها را انتخاب کنید. در صفحۀ Assets گزینۀ Deposit را که در تصویر هم مشخص شده است انتخاب کنید تا بتوانید ارز دیجیتال تتر (یا هر رمزارز دیگری) را به حساب خود واریز کنید.

نحوه واریز پول به کوینکس با گوشی

در صفحۀ جدیدی که برای شما باز می شود، از منوی بالا ارز دیجیتال موردنظر خود را انتخاب کنید و از منوی دوم، شبکۀ انتقال را انتخاب کنید. با انجام آنچه گفته شد، یک آدرس برای واریزکردن تتر بر مبنای شبکۀ انتقال انتخاب شده ایجاد خواهد شد که می توانید آن را کپی و یا از بارکد موجود استفاده کرده و آن را اسکن کنید.

نحوه واریز پول به کوینکس با گوشی

کار شما در اپلیکیشن صرافی در این مرحله به پایان می رسد. حالا کافی است که به کیف پول خود مراجعه کنید و مراحل را دقیقاً طبق آنچه پیش از این برای واریز تتر به صرافی کوینکس توضیح داده شد انجام دهید. همان طورکه مشاهده می کنید، انجام واریز و برداشت از کوینکس در وب سایت و اپلیکیشن تفاوت چندانی با هم ندارند.

آموزش برداشت ارز از کوینکس

جهت برداشت رمز ارز از صرافی کوینکس و انتقال آن به آدرس یک کیف پول ارز دیجیتال یا صرافی دیگر ابتدا لازم است آدرس کیف پول مقصد را در اختیار داشته باشید. پس از آن به حساب کاربری Coinex خود رفته و مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • پس از ورود به حساب کاربری، از طریق منوی بالا سمت راست صفحه به گزینه “Assets” بروید.
 • سپس بر روی گزینه “Withdraw” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • در این مثال نیز فرض کنید قصد برداشت رمز ارز USDT-TRC20 را دارید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به صفحه برداشت کوینکس مراحل زیر انجام دهید.
 • ابتدا از طریق گزینه “Coin Type” رمز ارز مدنظر (USDT) را انتخاب کنید.
 • در گام بعدی گزینه “Normal withdrawal” را انتخاب کنید.
 • در گام سوم، همان پروتکلی را که پلتفرم مقصد پشتیبانی می کند انتخاب کنید.
 • در گام چهارم، در فیلد “Withdrawal address” آدرس مقصد را با دقت وارد کنید.
 • در گام پنجم، مقدار رمز ارزی که قصد برداشت آن را دارید، وارد کنید.
 • در آخر نیز پس از بررسی مجدد موارد بالا در صورت تأیید، جهت ورود به مراحل بعدی برداشت، بر روی گزینه “Submit” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • بر اساس نوع سیستم شناسایی دو عاملی که از قبل انتخاب کرده اید کد تأییدی به شما ارسال می شود.
 • از طریق پیامک یا اپلیکیشن Google Authenticator Code این کد را دریافت می کنید.
 • این کد را در صفحه ای مشابه تصویر بالا وارد کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • سپس به آدرس ایمیل خود رفته و ایمیلی که از جانب صرافی به شما ارسال شده است را بازکنید.
 • در محتوای این ایمیل اطلاعات برداشت را یک بار دیگر بررسی کنید.
 • پس از بررسی مجدد میزان برداشت و آدرس مقصد، بر روی گزینه “Reconfirm” کلیک کنید.
 • توجه داشته باشید که برای افزایش امنیت کاربران این لینک تنها برای 30 ثانیه اعتبار دارد.

آموزش صرافی کوینکس

 • در این مرحله صفحه بالا به شما نمایش داده خواهد شد.
 • جهت نهایی کردن مراحل بالا بر روی گزینه آبی رنگ “Authorize” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از آنکه درخواست برداشت شما با موفقیت انجام شود ایمیلی مشابه تصویر بالا از جانب صرافی Coinex به شما ارسال می شود.

 تریدینگ در کوینکس

نحوه برداشت ارز دیجیتال از اپلیکیشن کوینکس

برداشت ارز دیجیتال در صرافی کوینکس و انتقال آن به یک آدرس، از دیگر عملیات مالی ای است که در این صرافی انجام می شود. برای انجام این کار در اپلیکیشن صرافی کوینکس باید ابتدا به پلتفرم گیرنده یعنی کیف پول مراجعه کنید و ارز دیجیتال را بر مبنای شبکه انتقال موردنظر انتخاب کنید. سپس در صفحۀ ارز دیجیتال موردنظر، گزینۀ Receive را انتخاب کنید؛ زیرا قرار است ارز دیجیتال را از صرافی برداشت کرده و به آدرس کیف پول (یا هر پلتفرم دیگری) ارسال کنید.

آدرس مناسب برای انتقال و همچنین بارکد در صفحۀ جدید ایجاد شده است که می توانید از هرکدام خواستید استفاده کنید. شما می توانید با کمک گزینه های موجود در پایین صفحه برای کپی کردن و یا به اشتراک گذاشتن آدرس استفاده کنید. پس از کپی کردن آدرس حالا کار شما با کیف پول تمام شده و باید به اپلیکیشن صرافی مراجعه کنید.

نحوه برداشت ارز دیجیتال از اپلیکیشن کوینکس

در مرحلۀ اول، از نوار پایین صفحه تب Assets را انتخاب کنید و گزینۀ Withdraw به معنای برداشت را در صفحۀ جدید انتخاب کنید.

نحوه برداشت ارز دیجیتال از اپلیکیشن کوینکس

 

در این صفحه از منوی بالای صفحه باید ارز دیجیتال موردنظر خود را انتخاب کنید. در بخش Transfer Mode دو گزینه برای شما وجود دارد: Normal Transfer و Inter-user Transfer. در این بخش Normal Transfer را شرح خواهیم داد و پس از آن به بررسی Inter-user Transfer خواهیم پرداخت.

اگر ارز دیجیتال موردنظر را پیش از این انتخاب نکردید، از منوی بالای صفحه رمزارز موردنظر را پیدا و آن را انتخاب کنید. در کادر Withdraw Account نیز باید آدرس کیف پول (که پیش از این در کیف پول کپی کرده بودید) را واریز کنید و یا با استفاده از بخش بارکدخوان، بارکد ایجادشده را در کیف پول اسکن کنید. در کادر Amount نیز باید مقدار ارز دیجیتالی که قصد دارید انتقال دهید را وارد کنید و درنهایت روی گزینۀ Withdraw Now در پایین صفحه کلیک کنید.

نحوه برداشت ارز دیجیتال از اپلیکیشن کوینکس

اما درصورتی که بخواهید ارز دیجیتال را از حساب خود به حساب شخص دیگری که در صرافی کوینکس حساب دارد ارسال کنید، گزینۀ Inter-user Transfer را انتخاب کنید تا انتقال دارایی به صورت داخلی انجام شود. با این کار کارمزد انتقال شما صفر خواهد بود. با انتخاب Inter-user Transfer درواقع شما به آدرس انتقال در کیف پول نیازی نخواهید داشت و کافی است که ایمیل و یا شماره تماس شخص گیرنده (که در زمان ثبت نام در صرافی استفاده کرده است) را در کادر Recipient Account وارد کنید و در کادر Amount نیز مقدار ارز دیجیتالی که قرار است انتقال دهید را بنویسید. درنهایت، روی گزینۀ Withdraw Now در پایین صفحه کلیک کنید.

نحوه برداشت ارز دیجیتال از اپلیکیشن کوینکس

مشکل برداشت از کوینکس

برداشت دارایی از صرافی کوینکس یکی از عملیات مالی ای است که حتماً در طی فعالیت خود در صرافی آن را انجام خواهید داد. برای آنکه برداشت شما با موفقیت انجام شود، لازم است که به برخی از نکات بسیار مهم در رابطه با شبکۀ بلاک چین توجه داشته باشید. در ادامه، نکاتی را بازگو خواهیم کرد تا مشکلات شما را در زمان برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس به حداقل برساند. درصورتی که تمام مراحل برداشت ارز دیجیتال را به درستی از صرافی انجام دهید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. برای آنکه فعالیت شما در بازار ارزهای دیجیتال با موفقیت همراه باشد، لازم است تا اطلاعات و تجربۀ کافی در این زمینه داشته باشید. شرکت در یک دورۀ آموزش ارز دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا در کنار اساتید، با بهره گرفتن از دانش و تجربۀ آن ها در کم ترین زمان به موفقیت برسید. در ادامه، مشکلاتی که برخی از کاربران در زمان برداشت از کوینکس با آن مواجه بوده اند را آورده ایم.

 • شبکه انتقال

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان واریز و برداشت از کوینکس (یا هر صرافی دیگر) باید به آن توجه کنید، شبکۀ انتقال است. درحقیقت، شبکۀ انتقال بستر مناسبی برای جابه جایی رمزارزها به حساب می آید. درصورتی که یک ارز دیجیتال در بستر یک شبکۀ خاص پیاده سازی شده باشد و شما قصد برداشت آن را داشته باشید، باید شبکۀ انتقال را در پلتفرم فرستنده (صرافی کوینکس) متناسب با آن انتخاب کنید.

 • آدرس صحیح

یکی دیگر از مواردی که کاربران در هنگام برداشت دارایی از صرافی کوینکس با آن مواجه بوده اند، نرسیدن دارایی به کیف پول مقصد است. این مشکل ناشی از واردکردن آدرس اشتباده توسط کاربر است. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل، آدرس گیرنده را کپی کنید و آن را تایپ نکنید.

 • واردکردن ممو (Memo)

عدم جایگذاری تگ یا ممو، مشکل دیگری است که کاربران در زمان واریز و برداشت از کوینکس از آن شکایت داشته اند. باید توجه داشته باشید که برخی از ارزهای دیجیتال تنها با جایگذاری آدرس کیف پول ارسال (و البته دریافت) می شوند درحالی که برخی دیگر از ارزهای دیجیتالی هستند که از کاربر می خواهند در زمان واریز و برداشت (در اینجا برداشت) ارز دیجیتال، علاوه بر آدرس کیف پول، تگ یا مموی رمزارز را نیز وارد کنند. برای برداشت رمزارزهایی که به ممو نیاز دارند، علاوه بر آدرس کیف پول باید ممو (Memo) نیز جایگذرای شود. EOS یکی از ارزهای دیجیتالی است که علاوه بر آدرس کیف پول برای واریز و برداشت، به ممو (Memo) هم نیاز دارد.

 • حداقل میزان برداشت

هر کاربری با توجه به فعالیت و دارایی خود در صرافی کوینکس، رتبه بندی می شود. این افراد با توجه به رتبه ای که در آن قرار می گیرند، مجاز هستند روزانه مقدار خاصی از ارز دیجیتال را واریز و برداشت کنند. علاوه بر این ها، صرافی یک مقدار حداقل را در برداشت هر ارز دیجیتال برای تمام کاربران مشخص کرده است.

 • توجه به پشتیبانی پلتفرم گیرنده از ارز دیجیتال

در هنگام برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوینکس و ارسال آن به یک آدرس دیگر باید مطمئن شوید که پلتفرم گیرنده از ارز دیجیتالی ای که قرار است برداشت کرده و به آن آدرس ارسال کنید، پشتیبانی می کند. به عنوان مثال، اگر قرار است ارز دیجیتال تتر را از صرافی کوینکس برداشت کنید و آن را به کیف پول X انتقال دهید، باید مطمئن شوید که کیف پول X از ارز دیجیتال تتر، آن هم در بستر شبکۀ انتقال مناسب پشتیبانی می کند.

 • مشکلات شبکه

گاهی اوقات ممکن است شما تمام نکات را در زمان برداشت ارز دیجیتال رعایت کرده باشید اما باز هم ارز دیجیتالی که برداشت کرده اید به حساب کیف پولتان ننشیند. در چنین شرایطی، احتمالاض شبکه با مشکلات موقتی و یا به روزرسانی مواجه است و بلافاصله با رفع مشکل، برداشت ارز دیجیتال و انتقال به کیف پول به طور خودکار انجام خواهد شد.

سپرده گذاری در صرافی کوینکس

 تریدینگ در کوینکس

سرمایه گذاران در صرافی کوینکس محدود به ترید با ارز دیجیتال هستند. این صرافی ارز دیجیتال، هیچ روش دیگر سپرده گذاری را جز ارز دیجیتال معتبر نمی داند. برای مبادله در این صرافی ابتدا باید ارز موردنیاز را از صرافی دیگر خریداری و سپس، به عنوان سپرده، آنها را در کوینکس واریز نمود.

چگونه در کوینکس سپرده گذاری کنیم؟

1-مراجعه به وب سایت صرافی کوینکس، در گوشه بالا سمت راست گزینه دارایی ها یا Assets را باید انتخاب نمود.

2- سکه ای واریزی را انتخاب کرده و سپس بر روی سپرده یا Deposit کلیک نمایید.

3- برای واریز BTC به مقصد موردنظر از دو طریق می توان وارد عمل شد. راه اول از آدرس برای واریز استفاده کرد. برای کپی کردن آدرس در کلیپ بورد، کافی است روی نمادی که در سمت راست آن کلیک شود. سپس کپی را در آدرس خروجی پلتفرم ارسال کننده قرار داده و درخواست واریز BTC را در کوینکس Submit نمایید.

راه دوم برای واریز استفاده از کد QR می باشد. برای این منظور بهتر است BTC را از پلتفرم ارسال کننده خارج کنید و از اسکنِ کد QR بهره بگیرید، کد QR ارائه شده توسط پلتفرم ارسال را اسکن کنید تا بتوانید BTC را در صرافی کوینکس واریز نمایید.

خلاصه مطلب

در این مطلب روش واریز و برداشت در کوینکس را به صورت مرحله به مرحله و تصویری به شما عزیزان آموزش دادیم. در آخر نیز روش سپرده گذاری در صرافی کوینکس را برای ترید ارز دیجیتال توضیح دادیم. اگر در هریک از مراحل واریز به صرافی کوینکس و یا برداشت از صرافی نیاز به راهنمایی داشتید، از طریق بخش نظرات، سوال خود را با ما مطرح کنید.

سوالات متداول

در چنین شرایطی، احتمالاً شبکه در حال به روزرسانی است و یا فعالیت به دلیل برخی موارد مشکوک متوقف شده است. پس از به روزرسانی و یا رفع مشکل، برداشت به صورت خودکار انجام خواهد شد.

خیر. تتر ازجمله ارزهای دیجیتالی است که برای انتقال تنها به آدرس پلتفرم مقصد نیاز دارد. با این حال، برخی از رمزارزها ازجمله EOS علاوه بر آدرس، به ممو (Memo) نیز نیاز دارند.

ادامه مطلب
آموزش استیک (Stake) در کوینکس و کسب درآمد از آن
آموزش استیک (Stake) در کوینکس و...

استیک کردن (Staking) یا استیک ماینینگ یک روش مدرن برای استخراج ارزهای دیجیتال است. به طور کلی ماین کردن یا فرآیند ماینینگ به دو روش انجام می شود؛ روش اول، روش سنتی است که در آن شما به وسیله یک دستگاه، برای خودتان یک ارز را ماین می کنید و به اصطلاح آن رمز ارز را به دست می آورید؛ اما در روش جدید و مدرن استیک ماینینگ جای روش سنتی را گرفته است. در مقاله آموزش استیک در کوینکس قصد داریم روش جدید را به همراه جزئیاتی مانند سود استیک کردن در کوینکس و نحوه محاسبه سود در کوینکس باهم بررسی کنیم.

در روش مدرن شما از دارایی هایی که در حال حاضر دارید و هولد کرده اید، می توانید ارزهای دیجیتال دیگر را ماین کرده و به دست آورید و روز به روز دارایی های هولد شده خود را افزایش دهید. استخراج به روش استیک کردن فرآیندی است که شما را از خرید یک دستگاه ماینر یا استخراج کننده بی نیاز می کند و شما دیگر نیاز نیست یک دستگاه پر سروصدا با هزینه برق بسیار بالا را برای ماین کردن خریداری کنید تا برای شما ارز دیجیتال ماین کند.

در این روش، شما از سرمایه خود در بازار ارز دیجیتال استفاده می کنید، آن را در یک صرافی استیک می کنید و روز به روز سرمایه شما بیش تر می شود و ارزهای دیجیتال بیش تری به دست می آورید. صرافی های معتبر برای استیک کردن بایننس و کوینکس هستند که به علت مشکلات به وجود آمده برای صراقی بایننس، ما در این مقاله قصد داریم آموزش استیک در صرافی کوینکس را به طور کامل برای شما شرح دهیم؛ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

استیک ارز دیجیتال در چه شبکه هایی امکانپذیر است؟

در شبکه هایی که بر اساس الگوریتم “اثبات کار” طراحی شده باشند؛ می توان به عنوان ماینر شروع به کار کرده و با تایید تراکنش ها پاداش دریافت کرد. در واقع Proof of Work یکی از الگوریتم های اصلی امنیتی شبکه بلاک چین محسوب شده و درآمدزایی از این طریق مستلزم خرید ماینرهای پرقدرت و مصرف برق بسیار بالا است.

اما با پیشرفت تکنولوژی در ساخت برخی از شبکه های بلاک چین از الگوریتم “اثبات سهام” استفاده می شود. در واقع در این الگوریتم مدرن؛ سرمایه گذار به عنوان یکی از هزاران هزار نودهای شبکه برای تایید تراکنش و حفظ امنیت آن فعالیت کرده و بر اساس میزان رمز ارزی که استیک کرده باشند؛ پاداش دریافت می کند. بنابراین دیگر نیازی به تجهیزات کامپیوتری پرقدرت و مصرف برق نیست.

از مارس 2021 الگوریتم شبکه بلاک چین کوینکس نیز از Proof of Work به Proof of Stake تغییر کرد. بنابراین این امکان برای کاربران فراهم شده تا با استیک رمز ارز در این شبکه؛ پاداش دریافت کنند. اما چطور می توان در کوینکس استیک کرد؟

کوینکس از تاریخ 20 مارس 2021 شبکه بلاکچین خودش را از اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) تغییر داد. در روش اثبات سهام شما با استیک در کوینکس و نگهداری داراییتان در بخش استیک ماینینگ کوینکس به طور اتوماتیک پاداش استخراج به دست می آورید. شما بعد از ثبت نام در صرافی کوینکس میتوانید از طریق استیک کردن کسب درآمد داشته باشید.

مراحل استیک کردن در صرافی کوینکس

تنها کافی ست بخشی از دارایی رمزنگاری شده خود را در بخش استیک ماینینگ CoinEx نگهداری کنید. با این کار به طور اتوماتیک پاداش استیک به حساب شما واریز می شود. با استیک کردن می توانید از طریق دارایی هایی رمزنگاری هولد شده خود سایر ارزهای دیجیتال را به دست آورده و بر میزان دارایی خود اضافه کنید.

خوشبختانه تعدادی از صرافی ها مانند CoinEx و Binance امکان استیک کردن را برای کاربران خود فراهم کرده اند. برای شروع استیک در CoinEx مانند مراحل زیر عمل کنید:

 • در قدم اول از طریق لینک https://www.coinex.com به آدرس رسمی صرافی کوینکس رفته و از طریق داشبورد بالای صفحه و گزینه Log In وارد پنل کاربری خود شوید.

 • در این مرحله و پس از ورود به پنل اصلی، از طریق داشبورد بالای صفحه بر روی گزینه “Mining” کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس و راهنمای استفاده از آن (Coinex)

 • پس از ورود به صفحه “Mining” بر روی گزینه “Stake mining” کلیک کنید.
 • با انتخاب این گزینه، تمام پروژه های استیک به شما نمایش داده می شود؛ این پروژه ها شامل موارد زیر می شوند:
All این گزینه نشان دهنده تمام پروژه های مربوط به استیک است.
In Progress این گزینه نشان دهنده پروژه های استیک در حال اجرا است.
Coming Soon این گزینه نشان دهنده پروژه های استیکی است که در آینده نزدیک اجرا می شوند.
Finished این گزینه نشان دهنده پروژه های استیکی است که مهلت آنها به پایان رسیده است.

 

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس و راهنمای استفاده از آن (Coinex)

 • تنها کافی ست وارد گزینه In Progress شده و پروژه های در حال اجرا را بررسی کرده و مناسب ترین مورد را انتخاب کنید.
 • توجه داشته باشید که ممکن است در زمان مراجعه شما به دلیل عدم وجود پروژه در حال اجرا، صفحه مربوط به این گزینه، خالی باشد.

برای درک بهتر مطلب آموزش استیک به مثال زیر از یک پروژه استیک در کوینکس توجه کنید:

رویدادMM Mining  که مخفف “Market Making Mining” است و به معنای بازسازی خودکار می باشد، یکی از پروژه های استیک صرافی کوینکس است که در آن (طبق تصویر) شما باید در بخش MM Acount، ابتدا دارییتان را به CET/USDT تبدیل کنید و سپس شروع به مشارکت کرده و سپس ماینینگ به صورت اتوماتیک اتفاق می افتد و می توانید استخراج داشته باشید.

در این بخش شرایط مربوط به این پروژه نوشته شده که در هر پروژه متفاوت است.

در این بخش نیز مدت زمانیکه تا پایان این پروژه مانده و میزان سود و سایر موارد مربوط به پروژه انتخابی را به شما نشان می دهد.

توجه! نکته قابل توجه در خصوص تمامی پروژه های مربوط به استیک ماینینگ این است که حتماً باید احراز هویت شما تایید شده باشد، تا بتوانید در هر پروژه شرکت کنید.

کسب درآمد از استیک در کوینکس

همانطور که گفتیم یکی از روش های کسب درآمد در دنیای رمزارزها داشتن ماینر و استخراج رمزارزهاست. به این شکل که شما با استفاده از ماینر امنیت سیستم را با ایجاد زنجیره ای از بلوک ها و تایید تراکنش ایجاد و در ازای آن پاداش دریافت می کنید.

این سبک استخراج را که مختص به بلاکچین های سنتی است، روش Proof Of Work که به معنی اثبات کار است، شناخته می شود و با اختصار POW شناخته می شود.

اما با پیشرفت علوم رمزنگاری و ظهور بلاکچین های جدید، روش Proof Of Stake که به معنی اثبات سهام است و با نماد POS نمایش داده می شود، جایگزین روش های قبلی شد.

در این روش شما به عنوان یک نود، یکی از هزاران هزار کاربری هستید که زنجیره تایید تراکنش را به وجود می آورند و این نودها هستند که امنیت و تایید تراکنش را ایجاد می کنند و در ازای آن، براساس میزان رمزارزی که استیک کرده اید پاداش به دست می آورید.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

برای استیک کردن ارز دیجیتال کاردانو (یا هر ارز دیجیتال دیگر)، همان طورکه در مطالب پیش اشاره شد، لازم است وارد حساب Financial خود شوید. پس از ورود به این بخش، روی گزینۀ Asset Tranfer که در مقابل ارزدیجیتال کاردانو (ADA) قرار دارد، کلیک کنید.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

پس از کلیک روی گزینۀ Asset Tranfer به صفحۀ جدیدی هدایت خواهید شد که باید مقدار کاردانو موردنظر خود را از حساب SPOT به حساب Financial انتقال دهید. برای این کار، حساب مبدأ (From) به حساب Spot و حساب مقصد (To) به حساب Financial اشاره دارد. پس از واردکردن مقدار کاردانوی موردنظر در کادر Amount و کلیک روی گزینۀ Confirm، رمزارز کاردانو به حساب Financial انتقال می یابد و پس از آن (البته یک روز پس از انتقال دارایی به حساب (Financial مجاز به دریافت سود سالیانه می شوید. به بیان ساده، برای استیک ارزهای دیجیتال در صرافی کوینکس کافی است ارز دیجیتال موردنظر خود را از حساب SPOT به حساب Financial در صرافی کوینکس انتقال دهید.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

سود استیک کردن در کوینکس چقدر است؟

برای آگاهی از مقدار سود دریافتی برای هر ارز دیجیتال در صرافی کوینکس، پس از ورود به بخش Financial، صفحه ای برای شما نمایش داده خوهد شد که در آن اطلاعات مختلفی برای کاربران ارائه شده است. در ادامه، شرح مختصری از این اطلاعات را ارائه خواهیم داد.

Total amount

 

مقدار کل ارزهای دیجیتال سپرده گذاری شده در حساب Financial را مشخص می کند.

 

Yield Total درآمد کل به دست آمده از یک ارز دیجیتال، مدت زمانی که آن رمزارز را سپرده گذاری (استیک) کرده ایم نمایش می دهد.
Last 24 Yield نشان دهندۀ درآمد دریافتی از استیک یک ارزدیجیتال در 24 ساعت گذشته است.

 

1_Day APY

 

این بخش نرخ سود سالانه (APY) را در یک روز نمایش می دهد که گاهی افراد آن را به اشتباه سود روزانه (و یا هفتگی در بخش (7_Day APY در نظر می گیرند. این بخش (و بخش بعدی) را می توان به عنوان مهم ترین اطلاعات اعلام شده در بخش Financial در نظر گرفت؛ زیرا کاربر نیاز دارد مطلع شود که با سپرده گذاری ارز دیجیتال خود در صرافی کوینکس چه میزان سود دریافت خواهد کرد. به زبان ساده، روش محاسبه به این صورت است که درصد اعلام شده در این بخش را باید بر عدد 365 (تعداد روزهای یک سال) تقسیم کرد. به عنوان مثال، درصورتی که درصد نوشته شده در ستون 1_Day APY، 5درصد باشد، شما باید عدد 5 را تقسیم بر 365 کنید که در این صورت سود روزانۀ شما 0.013درصد خواهد بود.
7_Day APY

 

بیانگر نرخ سود سالانه در هفت روز است و محاسبۀ آن نیز مانند نرخ سود سالانه در یک روز ((1_Day APY است. برای حساب کردن دقیق سود خود لازم است عددی که در ستون مربوط به 7_Day APY نوشته شده است را تقسیم بر 365 (تعداد روزهای سال) کنید.

 

Operation

بخش Operation به انتقال دارایی ها از حساب Spot اشاره دارد. در اصل عملیات استیکینگ با کلیک روی این گزینه امکان پذیر خواهد بود.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

توجه داشته باشید که درصدهای اعلام شده در بخش 7_Day APY و 1_Day APY ثابت نیستند و ممکن است در طول روز دچار نوسان شوند. به عنوان مثال، با کلیک روی آیکن نموداری که مقابل درصد ها قرار دارد، مشاهده خواهید کرد که نرخ سود در طی یک ماه نوسان شدید داشته است. کاربران قادر هستند نوسانات را در بازه های زمانی 30، 90، 180 و 365روزه مشاهده کنند.

نحوه استیک کاردانو در کوینکس

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

برای محاسبۀ سود دریافتی از استیکینگ ارز دیجیتال خود در صرافی کوینکس، پس از ورود به بخش Financial لازم است که روی گزینۀ  Activate Analysis کلیک کنید تا بتوانید دارایی خود را تجزیه و تحلیل نمایید. برای فعال کردن بخش Activate Analysis، پس از کلیک روی آن، کادری برای شما نمایش داده می شود که باید روی گزینۀ Confirm کلیک کنید.

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

پس از فعال کردن Activate Analysis، گزینۀ جدیدی به نام PNL Analysis  برای شما نمایش داده خواهد شد که برای محاسبۀ سود خود لازم است روی این گزینه کلیک کنید (تحلیل ها بر مبنای یکی از رمزارزهای BTC، BCH، ETH و USDT است که معادل دلاری آن نیز درج شده است. با این حال، پیشنهاد می شود تحلیل ها را بر مبنای  USDT (دلار) تنظیم کنید. در تصویر زیر نیز بر مبنای USDT تنظیم شده است).

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

با کلیک روی گزینۀ PNL Analysis، وارد صفحۀ جدیدی خواهید شد که در آن اطلاعاتی همچون مقدار موجودی و تعداد ارزهای دیجیتالی که در حساب Financial انتقال داده اید، نمایش داده می شود. در ادامه، به معرفی بخش های مختلف آن می پردازیم:

 • تعداد و درصد هریک از ارزهای دیجیتال که در حساب Financial شما قرار دارند؛
 • موجودی (معادل دلاری) شما در حساب Financial؛
 • سود روزانۀ همان روز (هر روزی که PNL Analysis را بررسی می کنید)؛
 • میانگین سود روزانه در یک هفته؛
 • چارت و نمودار ارزهایی که در حساب Financial وجود دارند؛
 • کل سود دریافتی؛
 • مشاهدۀ درآمد روزانه (درصورتی که چندین ارز دیجیتال را در حساب Financial داشته باشید، این بخش، سود همۀ آن رمزارزها را حساب می کند و به صورت نمودار برای شما نمایش می دهد).

نحوۀ محاسبه سود استیک در کوینکس

جمع بندی

در دنیای ارزهای دیجیتال روش های متعدد برای درآمدزایی وجود دارد که استیک کردن فقط یک گوشه کوچک از این روش ها است؛ این دریا آنقدر بزرگ هست که هر فردی که اراده کند، می تواند ماهی خودش را پیدا کند و روز به روز سرمایه خود را افزایش دهد.

در حال حاضر و با محدودیت های اعمال شده از طرف صرافی بایننس بهترین روش برای استیک کردن، استیک در کوینکس است.

شما می توانید طبق مطالب گفته شده در این مقاله با ورود به سایت اصلی کوینکس و طی کردن سایر مراحل آموزش کوینکس پروژه مورد نظر خود را انتخاب کنید و از طریق آن به سوددهی برسید.

سؤالات متداول

بله. کاربران صرافی کوینکس قادر هستند دارایی خود را در این صرافی به راحتی استیک کنند و از این طریق سود دریافت کنند.

برای استیک کردن یک ارز دیجیتال در صرافی کوینکس کافی است از بخش Assets گزینۀ Financial را انتخاب کنید و روی گزینۀ Asset Tranfer که در مقابل ارز دیجیتال موردنظر شما قرار دارد کلیک کنید تا بتوانید رمزارز خود را از حساب SPOT به حساب Financial انتقال دهید و به این ترتیب رمزارز خود را استیک کنید.

میزان سود دریافتی ارزهای دیجیتال مختلف متفاوت است و در مقابل هر ارز دیجیتال (در بخش 7_Day APY) درج شده است. سودهای اعلام شده نرخ سود سالانه هستند و شما باید درصدهای درج شده را بر 365 روز تقسیم کنید. توجه داشته باشید که سود دریافتی ارزهای دیجیتال ثابت نیستند و ممکن است در روزهای مختلف نوسان داشته باشند.

ادامه مطلب
آموزش رفع مشکلات کوینکس
مشکلات صرافی کوینکس + راه حل...

مشکلات صرافی کوینکس، باعث سردرگمی بسیاری از افراد هنگام انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای خرید و فروش یا ترید ارز دیجیتال شده است. صرافی Coinex یکی از صرافی های بین المللی است که طرفداران و مخالفان بسیاری دارد. در این میان عده ای به نقاط قوت آن اشاره کرده و استفاده از آن را به ویژه برای ایرانیان یکی از بهترین گزینه ها می دانند؛ در حالی که عده ای دیگر آن را نامعتبر و بی کیفیت می دانند و توصیه می کنند فعالان بازار ارزهای دیجیتال از دیگر صرافی های خارجی استفاده کنند.

معرفی صرافی کوینکس

این صرافی در سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرد، اما حقیقتی که شاید کمتر کسی به آن توجه کرده باشد، این است که این صرافی یکی از زیرمجموعه های استخر استخراج ViaBTC است که بسیار شناخته شده است. برخلاف تصور برخی کاربران، مؤسسان این استخر استخراج (و صرافی) ایرانی نیستند و این مجموعه با مدیریت و مسئولیت هایپو یانگ (Haipo Yang) تأسیس شده است؛ یک برنامه نویس و فعال در حوزه بلاک چین که از سال 2011 فعالیت در بازار ارزها را آغاز کرده است.

حجم معاملات بالا (نسبت به صرافی های ایرانی) در کنار امکاناتی از جمله امکان استیک کردن ارزها، فعالیت در بازارهای اسپات و فیوچرز و ارائه ایردراپ ها، فعالیت در این صرافی را برای بسیاری از کاربران بازار جذاب کرده است. رابط کاربری این صرافی بسیار ساده است و حتی افرادی که تجربه زیادی ندارند نیز می توانند به راحتی از خدمات صرافی کوینکس بهره مند شوند. با توجه به این موارد، اگر برای ثبت نام و ورود به کوینکس سوالی دارید، روی لینک کلیک کنید.

همچنین افرادی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند، می توانند زبان پلتفرم صرافی را فارسی کرده و به راحتی در آن فعالیت کنند. ارز دیجیتال CET، ارز مخصوص صرافی کوینکس است که در سال 2018 روی شبکه اتریوم اجرا شده است. پاداش های استیکینگ در این صرافی با ارز CET پرداخت می شوند.

مشکلات صرافی کوینکس

قفل شدن دارایی در کوینکس

یکی از مشکلاتی که گاهی برای تریدرها در این صرافی پیش می آید، این است که با وجود داشتن دارایی در حساب خود نمی توانند آن را به حساب معاملاتی اسپات، فیوچرز و… انتقال دهند و به طورکلی امکان استفاده از آن دارایی برای کاربران وجود نخواهد داشت. در چنین شرایطی گفته می شود حساب معاملاتی کاربر مسدود یا قفل شده است.

این مشکل به این دلیل به وجود می آید که تریدرها از وی پی ان رایگان استفاده می کنند که با هر بار ورود به حساب معاملاتی، IP شخص تریدر تغییر خواهد کرد. در چنین شرایطی صرافی استفاده از دارایی را مسدود می کند. به منظور جلوگیری از چنین مشکلی، باید حتماً از وی پی ان با IP ثابت استفاده کرد؛ در غیر این صورت دارایی شما در خطر خواهد بود.

مورد دیگری که ممکن است سبب قفل شدن دارایی شود، این است که شما در گذشته سفارش هایی را به صورت محدود (Limit) ثبت کرده باشید و تا به حال قیمت ارز دیجیتال مربوط به مبلغ موردنظر نرسیده باشد. در چنین شرایطی نیز دارایی شما در سفارش ثبت شده قفل خواهد بود که برای آزادسازی آن می توانید به لیست سفارش های انجام نشده مراجعه کرده و آن ها را کنسل کنید.

درحقیقت نمی توان این موارد را یکی از مشکلات صرافی کوینکس دانست؛ زیرا با بالابردن آگاهی خود در این زمینه، مشکلی در این باره نخواهید داشت یا حتی درصورت بروز مسئله می توانید آن را حل کنید. برای آنکه دارایی درگیر در یک سفارش معلق را آزاد کنید، باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از تب Orders به معنای سفارش ها، یکی از بخش موردنظر را که در آن سفارشی را ثبت کرده بودید، انتخاب و سفارش موردنظر را غیرفعال کنید.

رفع مشکل قفل شدن دارایی در کوینکس

مشکل برداشت از کوینکس

با رعایت موارد بیان شده مشکلی در برداشت از صرافی کوینکس نخواهید داشت و درصورت بروز هر مشکلی (به شرط آنکه درخواست ثبت نشده باشد) می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

 • ابتدا باید مطمئن شوید کیف پول و به طورکلی پلتفرمی که قرار است ارزهای دیجیتال برداشت شده به آنجا منتقل شوند، از ارز دیجیتال مربوط پشتیبانی می کنند.
 • توجه به شبکه انتقال یکی دیگر از موارد مهمی است که در زمان برداشت ارز باید به آن توجه کنید. مطمئن شوید ارز دیجیتال انتخاب شده در کیف پول بر مبنای شبکه انتقال انتخاب شده باشد.
 • آدرس کیف پول مقصد باید به درستی وارد شود، برای اطمینان از این موضوع بهتر است آدرس را کپی کرده و از تایپ آن خودداری کنید. همچنین اگر قصد برداشت ارزی را دارید که علاوه بر آدرس معمولی تگ هم دارد، باید آن را در جای مناسب قرار دهید (برای انتقال برخی از ارزهای دیجیتال علاوه بر آدرس عمومی به تگ/ ممو نیز نیاز است).
 • در زمان برداشت دارایی باید به حداقل میزان دارایی و کارمزد آن توجه کنید.
 • در ایمیل ارسال شده از سوی صرافی کوینکس، ارز، مقدار و آدرس را به درستی بررسی کنید و درصورت تأیید آن را انجام دهید.
 • اگر فکر می کنید دارایی شما بیش از مقداری است که در صرافی نشان داده می شود، احتمالاً سفارش هایی را در گذشته ثبت کرده اید که هنوز موعد آن ها فرا نرسیده است؛ با این حال بخشی از دارایی شما درگیر سفارش شده و به اصطلاح قفل شده است.
 • گاهی ممکن است با بروز برخی موارد از جمله مشاهده موارد مشکوک، آپدیت شبکه و… برداشت ارز دیجیتال انجام نشود. در چنین شرایطی پس از حل مشکل یا آپدیت شبکه، عملیات برداشت به صورت خودکار انجام می شود.
 • اگر درخواست برداشت را برای یک آدرس اشتباه ثبت کرده باشید، می توانید پیش از تأیید آن از سوی پشتیبانی با کلیک روی گزینه Cancel در برابر سفارش برداشت آن را کنسل کنید. همچنین باید بدانید اگر وضعیت درخواست برداشت به Approved یا Sent تغییر کرده باشد، امکان کنسل کردن آن وجود نخواهد داشت. برای این کار از تب Assets گزینه Asset Overview و سپس از ستون سمت چپ تصویر بخش Withdrawal Records را انتخاب کنید تا بتوانید درخواست های برداشت ثبت شده را مشاهده کنید.

رفع مشکل مشکل برداشت از کوینکس

 • صرافی کوینکس یک میزان حداقل برداشت را با توجه به سطح کاربری شما تعیین کرده است که در زمان واردکردن مقدار ارز دیجیتال در زمان برداشت باید به آن توجه کنید. علاوه بر این هر کاربر با توجه به سطح کاربری که در آن قرار دارد، می تواند در طول 24 ساعت حجم مشخصی از ارز دیجیتال را برداشت کند که باید به این موضوع نیز توجه شود. همان طور که دیدید درصورت بالابردن آگاهی خود برخی از مشکلات صرافی کوینکس که ممکن است در هر صرافی دیگر نیز پیش آیند، رخ نخواهند داد.

ارسال پیام به پشتیبانی کوینکس

با فعالیت در هر پلتفرمی ممکن است گاهی مشکلاتی برای کاربران پیش آید. در چنین حالتی مطالعه سؤالات متداول و یا جست وجوی مقالات و راه حل ها در بخش Help Center ممکن است ایده خوبی برای رفع مشکلات باشد؛ با این حال ممکن است راه و روش رفع مشکل شما در مطالب منتشرشده در صرافی وجود نداشته باشد که در چنین حالتی باید با پشتیبانی تماس بگیرید.

با ارسال یک تیکت به پشتیبانی شما درخواست رسیدگی به مشکل پیش آمده را مطرح خواهید کرد و تیم پشتیبانی صرافی آن ها را بررسی و حل خواهد کرد، اما برای ارسال تیکت به پشتیبانی باید مراحلی را که در ادامه خواهیم آورد، پیش بگیرید.

با انجام این مراحل می توانید مشکلات صرافی کوینکس را در صورتی که امکان آن فراهم باشد، برطرف کنید. توجه داشته باشید برخی مشکلات از جمله پیگیری تراکنش به دلیل ساختار بلاک چین ممکن نیست و این موضوع ارتباطی با مشکلات صرافی ندارد.

ابتدا وارد سایت این صرافی شوید و سپس با اسکرول به پایین صفحه اصلی، بخش Contact Support را که در تصویر هم مشخص شده است، انتخاب کنید.

آموزش ارسال پیام به پشتیبانی کوینکس

در این مرحله باید ایمیل خود را در کادر اول، عنوان مشکل پیش آمده را در کادر دوم، دسته بندی مشکل (برای مثال واریز، برداشت و…) را در کادر سوم و متنی در توضیح مشکل پیش آمده را در کادر Description وارد کنید. در ادامه با فعال کردن گزینه I’ve provided all or most of the information in as much detail as possible و درصورت تمایل ضمیمه کردن فایلی برای بیان اطلاعات بیشتر درباره مشکلتان و درنهایت کلیک روی گزینه Submit تیکت شما که درواقع همان درخواست رسیدگی به مشکل پیش آمده است، به پشتیبانی ارسال می شود.

آموزش آموزش ارسال پیام به پشتیبانی کوینکس

مشکل واریز کوینکس

واریز سرمایه برای شروع فعالیت در صرافی کوینکس ضروری است. اگر شما سرمایه ای در کیف پول خود برای انتقال به حساب خود در این صرافی نداشته باشید، باید ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کنید و سپس با خرید ارز دیجیتال (مثلاً تتر) و انتقال آن به صرافی کوینکس، سرمایه اولیه خود را به دست آورید.

نکته بسیار مهم در این مرحله پس از خرید ارز دیجیتال در صرافی ایرانی، آن را مستقیم به صرافی خارجی ارسال نکنید، بلکه ابتدا ارزهای خریداری شده را به کیف پول و سپس به صرافی کوینکس انتقال دهید. در ادامه مواردی را که در واریز دارایی به صرافی مذکور باید به آن ها توجه کرد، بیان کرده ایم.

 • برای آنکه در واریز دارایی به صرافی کوینکس با مشکل مواجه نشوید، مطمئن شوید ارز دیجیتال (کوین/ توکن) که قصد واریز آن به صرافی را دارید، حتماً در صرافی مذکور لیست شده باشد.
 • انتخاب شبکه انتقال در صرافی کوینکس و همچنین ارز دیجیتال مناسب برای انتخاب در کیف پول، بسیار مهم است و باید حتماً به درستی انتخاب شوند؛ برای مثال اگر شما ارز تتر با شبکه انتقال TRC-20 را در صرافی انتخاب کرده باشید، باید حتماً در کیف پول نیز ارز تتر بر بستر شبکه TRC-20 را انتخاب کنید.
 • ارزهای دیجیتال برای واریز به دو دسته تقسیم می شوند. ارزهایی که برای انتقال آن ها تنها به آدرس نیاز خواهید داشت (مانند ارز دیجیتال تتر/USDT) و ارزهایی که برای انتقال به تگ/ ممو نیاز دارند (مثل ارز دیجیتال ایاس/ EOS). با رفتن به بخش Assets و سپس انتخاب Deposit می توانید ارز دیجیتال خود را برای واریز انتخاب کنید.

همان طور که در تصویر زیر می بینید، اگر ارزی را انتخاب کنید که تگ/ ممو داشته باشد، صرافی به شما اخطار می دهد برای واریز به آدرس و همچنین تگ نیاز خواهید داشت و آدرس به تنهایی برای انتقال کافی نیست. با کلیک روی گزینه Got It به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

آموزش رفع مشکل واریز کوینکس

در اینجا صرافی باز هم خطر را به شما گوشزد می کند. کاری که باید در این مرحله انجام دهید، این است که گزینه I’m Aware of the risks and would like to proceed را فعال کرده، سپس روی گزینه Confirm کلیک کنید.

آموزش رفع مشکل واریز کوینکس

همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، صرافی کوینکس دو آدرس شامل آدرس انتقال و همچنین ممو (Memo) را ایجاد کرده است که باید هر دو آن ها را کپی کرده، وارد کیف پول خود شوید و پس از انتخاب ارز دیجیتال (در این مثال EOS) آدرس ها را در بخش های موردنظر برای ارسال (Send) وارد کنید تا ارزها وارد حساب شما در صرافی شوند.

این یکی از مشکلاتی است که گاهی کاربران صرافی کوینکس در زمان واریز از آن گله داشته اند، اما باز هم باید یادآوری کرد که این مورد را نمی توان از مشکلات این صرافی دانست.

آموزش رفع مشکل واریز کوینکس

 • توجه داشته باشید صرافی کوینکس یک مقدار حداقل را برای واریز ارز دیجیتال به صرافی تعیین کرده است؛ بنابراین اگر حجم ارز دیجیتالی که شما برای واریز وارد می کنید، از این مقدار کمتر باشد، با مشکل مواجه خواهید شد و درواقع ارزها به حساب شما منتقل نخواهند شد.

اگر مبلغی کمتر از مبلغ حداقلی ارسال کردید، بار دیگر به همان آدرس، مقداری از ارز دیجیتال موردنظر را ارسال کنید؛ به طوری که جمع هر دو ارسال دارایی (بار اول و بار دوم) به اندازه حداقل میزان برای واریز شود؛ برای مثال اگر حداقل ارسال برای واریز یک ارز 10 واحد باشد و شما 3 واحد ارسال کرده باشید، باید باز هم یک واریز با حجم حداقل 7 واحد از همان ارز دیجیتال به همان آدرس را ثبت کنید.

بد نیست بدانید برای واریز به این صرافی هیچ محدودیت حداکثری وجود ندارد و شما می توانید مقدار زیادی را به حساب خود در صرافی واریز کنید.

 • شلوغی شبکه یکی دیگر از مواردی است که ممکن است سبب شود واریز ارز به حساب شما در صرافی با تأخیر انجام شود.

رفع مسدودی حساب کوینکس

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، یکی از مشکلات صرافی کوینکس که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند، مسدودشدن حساب آن ها به دلیل استفاده از IP های متفاوت در زمان استفاده از خدمات این صرافی است. در این بخش روش رفع مسدودی حساب را شرح داده ایم. در گام اول وارد حساب کاربری خود شوید و از تب Account در نوار بالای صفحه، گزینه API Management را انتخاب کنید.

آموزش رفع رفع مسدودی حساب کوینکس

در این مرحله باید حساب خود را از طریق گوگل اتنتیکیتور که یک اپلیکیشن جانبی برای بالابردن امنیت حساب شما در صرافی است، در گوشی موبایل خود نصب کرده باشید. بخش TOTP مربوط به برنامه گوگل اتنتیکیتور است که باید روی گزینه Bind در مقابل آن کلیک کنید.

آموزش رفع رفع مسدودی حساب کوینکس

در این مرحله کد تأییدی برای شما ایمیل خواهد شد که باید آن را در کادر موجود تایپ کرده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید. توجه کنید شما علاوه بر برنامه گوگل اتنتیکیتور می توانید از روش موبایل نیز استفاده کنید، اما از آنجا که با استفاده از شماره موبایل محیط جغرافیایی شما نیز مشخص می شود، بهتر است آن را انتخاب نکنید.

آموزش رفع رفع مسدودی حساب کوینکس

در این مرحله باید به برنامه Google Authenticator در گوشی خود مراجعه کنید و درصورت تمایل از بارکدخوان آن استفاده کرده و بارکد موجود را اسکن کنید تا به این ترتیب یک حساب برای صرافی در برنامه ایجاد شود. البته اگر بخواهید از روش شماره سریال استفاده کنید، باید آن را کپی کرده، به برنامه گوگل اتنتیکیتور بروید و سپس با اضافه کردن آن به برنامه، شاهد ایجاد حساب در برنامه گوگل اتنتیکیتور برای حساب صرافی کوینکس باشید.

حالا باید کد جدید ایجادشده برای این صرافی در برنامه گوگل اتنتیکیتور را در کادر موجود در تصویر زیر وارد کرده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش رفع رفع مسدودی حساب کوینکس

در این مرحله اگر مستقیم به این صفحه هدایت نشدید، می توانید از بخش API Management در ستون سمت چپ تصویر یا تب Account از نوار بالای صفحه و سپس گزینه API Management به این مرحله برسید. در پنجره ای که برای شما باز می شود، IP ثابت را که تهیه کرده اید، در کادر اول قرار دهید و درصورت تمایل همان IP را در کادر دوم نیز قرار دهید (کادر دوم اختیاری است).

در بخش بعد بخش یا بخش های موردنظر خود برای فعال سازی را انتخاب کنید، Withdraw به برداشت دارایی و Trade به معامله گری در صرافی مربوط است. درحقیقت با فعال کردن هرکدام از گزینه ها (هر دو آن ها) می توانید از دارایی خود در آن امور استفاده کنید.

کادر بعد مربوط به کد دومرحله ای است که برای پرکردن آن باید باز هم به برنامه گوگل اتنتیکیتور مراجعه کنید و کد ایجادشده را در این کادر قرار دهید و در انتها روی گزینه Create کلیک کنید. به این ترتیب مسدودی دارایی شما رفع خواهد شد.

آموزش رفع رفع مسدودی حساب کوینکس

علاوه بر روشی که بیان شد، اگر شما ناآگاهانه از VPN های رایگان استفاده می کردید که همیشه IP متفاوتی را به شما ارائه می دهند، می توانید پیش از آنکه مشکلی برای شما پیش آید، اقدام به تهیه یک VPN با IP ثابت کنید و دارایی خود را از طریق منوی برداشت (Withdraw) به حساب جدید خود انتقال دهید و از این پس از حساب جدید با همان IP ثابت استفاده کنید.

رفع مشکل پذیرش کد گوگل اتنتیکیتور در کوینکس

یکی از اولین کارهایی که پس از ایجاد حساب کاربری در صرافی باید انجام دهید، فعال کردن کد ورود دومرحله ای است که برای انجام آن به اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور نیاز خواهید داشت. با این کار امنیت حساب کاربری و دارایی شما حفظ خواهد شد؛ مثلاً صرافی برای آنکه مطمئن شود شخص دیگری به حساب شما دسترسی ندارد از شما می خواهد در زمان انجام فعالیت هایی مانند ورود به حساب معاملاتی، برداشت از حساب و… ابتدا کد گوگل اتنتیکیتور را نیز وارد کنید.

اما گاهی کاربران با مشکل تأییدنشدن این کد مواجه بوده اند؛ درحالی که کد را به درستی وارد کرده بودند. در چنین شرایطی باید زمان اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را همگام سازی کنید. توجه داشته باشید اگر این کار را انجام ندهید (البته درصورت ناهماهنگی) صرافی کد ایجادشده را برای زمان دیگری تشخیص می دهد.

از آنجا که هر کد ایجادشده تنها یک دقیقه معادل 60 ثانیه معتبر است، صرافی آن را تأیید نمی کند. در ادامه روش انجام همگام سازی در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را که بسیار ساده است، شرح داده ایم.

ابتدا وارد برنامه گوگل اتنتیکیتور شوید. سپس از بالا سمت راست روی علامت سه نقطه کلیک کنید و از منویی که برای شما باز می شود، گزینه Settings را انتخاب کنید. در صفحه جدیدی که باز می شود، گزینه Time Correction for Codes را که تنها گزینه موجود است، انتخاب کنید.

سپس در مرحله بعد گزینه Sync Now را انتخاب کنید تا به این ترتیب مشکل تأییدشدن کدها برطرف شود. به دلیل ممکن نبودن ثبت تصویر از اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور امکان نمایش تصویری این مراحل وجود ندارد.

راه حل دیگر که ممکن است مشکل را برطرف کند، این است که کوکی های مرورگر خود را پاک کنید یا از حالت اینکاگنیتو (Incognito) در مرورگر خود استفاده کنید. درنهایت اگر مشکل برطرف نشد، می توانید از اپلیکیشن موبایلی صرافی برای انجام فعالیت خود استفاده کرده یا تیکتی برای رفع مشکل پیش آمده را به پشتیبانی ارسال کنید. نحوه ارسال تیکت به پشتیبانی برای رفع مشکلات صرافی کوینکس را پیش از این شرح دادیم.

دیگر مشکلات کوینکس

 • یکی از مشکلات این صرافی که کاربران هنگام فعالیت از آن شکایت داشته اند، فعال نشدن حد سود و حد ضرر در برخی موارد بوده است؛ البته این مشکل مختص این صرافی نیست و گاهی شاهد این مشکلات در صرافی های دیگر مانند بایننس نیز هستیم؛ با این حال میزان تکرار آن ها کمتر از صرافی کوینکس و زیر 1 درصد است. البته در چند ماه گذشته چنین مشکلاتی به ندرت در صرافی کوینکس رخ داده اند و امید است در آینده تعداد آن ها کمتر نیز شود.
 • با وجود بالاتربودن حجم معاملات صرافی کوینکس در مقایسه با صرافی های ایرانی، حجم معاملات این صرافی نسبت به صرافی های باکیفیت بین المللی دیگر کم است و این موضوع سبب آن شده است کاربران به ویژه تریدرهایی که به صورت اسکلپ فعالیت می کنند، با مشکل مواجه شوند.
 • یکی دیگر از مشکلات صرافی کوینکس این است که تراکنش های کاربران در این صرافی در لحظات هیجانی بازار، با خطا مواجه شده و به طورکلی ممکن است صرافی از دسترس خارج شود. این موضوع نیز ریسک فعالیت در این صرافی را برای کاربران بالا می برد؛ زیرا درصورت تنظیم نکردن حد ضرر ممکن است لیکوئید شوید یا درصورت تنظیم نکردن حد سود ممکن است قیمت از محدوده موردنظر شما عبور کند، اما معامله شما بسته نشود.
 • مبهم بودن مالکان و سرمایه گذاران و البته محل جغرافیایی شرکت این صرافی سبب شده است کاربران زیادی از شفاف نبودن آن گله مند باشند.
 • با وجود اینکه صرافی کوینکس از زبان فارسی پشتیبانی می کند و درواقع شما می توانید در زمان فعالیت در این وب سایت زبان آن را به فارسی تغییر دهید، بخشی از این وب سایت که به بیان قوانین و سیاست های صرافی اشاره دارد (بخشی که در زمان ایجاد حساب کاربری باید گزینه مربوط به آن را فعال کنید و درحقیقت اعلام کنید که قوانین صرافی مورد تأیید شماست) به زبان فارسی ترجمه نشده است.
 •  بندهای قوانین موجود به سلب مسئولیت صرافی در صورت بروز مشکل و مسئولیت نداشتن در افشای غیرعمد اطلاعات شما در صرافی، اجازه برای فروش اطلاعات کاربری شما درصورت ورشکستگی و دیگر مشکلات، استفاده از اطلاعات کاربری شما برای استفاده های تجاری اشاره دارند.

مزایای صرافی کوینکس

 • سرعت بالا در پردازش تراکنش ها
 • پشتیبانی از زبان فارسی. درصد بالایی از کاربران این صرافی را ایرانیان تشکیل می دهند؛ به همین دلیل این صرافی سال گذشته زبان فارسی را به وب سایت خود اضافه کرد.
 • امکان انجام احراز هویت برای ایرانیان در این صرافی فراهم شده است. درواقع این صرافی برخلاف بیشتر صرافی های بین المللی اجازه فعالیت را به ایرانیان می دهد (البته عده ای این مورد را یکی از مشکلات صرافی کوینکس می دانند) با این حال وب سایت این صرافی از سوی کشور ایران فیلتر شده است.
 • به دلیل آنکه صرافی کوینکس یکی از زیرمجموعه های استخر استخراج ViaBTC است، امکان انتقال دارایی بدون کارمزد در میان این صرافی و استخر استخراج ViaBTC وجود دارد. همچنین امکان استخراج ارزهای متعدد، پاداش های خوب، امکان استخراج ابری و… افرادی زیادی را به استفاده از این استخر و صرافی تشویق کرده است.

سخن پایانی

صرافی کوینکس یکی از شناخته شده ترین صرافی های بین المللی در زمینه ارزهای دیجیتال در میان ایرانیان است. با وجود جذابیت استفاده از امکانات این صرافی، باید آگاهانه آن را به کار برد؛ برای مثال یکی از مواردی که می توانید با رعایت آن بروز مشکل را بسیار کاهش دهید، استفاده از VPN با IP ثابت است.

در این مقاله سعی کردیم مشکلات صرافی کوینکس (که البته برخی از آن ها را می توان حل شدنی دانست) و روش هایی برای مواجهه هرچه کمتر با مشکلات در این صرافی را بیان کنیم. برای آنکه کمترین مشکلات در زمان فعالیت شمشکلاتما در بازار رخ دهد، لازم است که علاوه بر مهارت در انواع تحلیل با این مسائل و البته راه حلی برای آن ها آشنا باشید.

اگر قرار باشد شما با تجربه خود و با گذر زمان با مشکلات مواجه شوید و تجربه خود را بالا ببرید، زمان و سرمایه زیادی را از دست خواهید داد؛ به همین دلیل توصیه ما به شما این است که در یک دوره آموزش ارز دیجیتال که امروزه به صورت آنلاین و حضوری در دسترس هستند، شرکت کنید تا در کمترین زمان بتوانید سود خود را از بازار ارزها کسب کنید.

پرسش های متداول

 • چرا دارایی برخی کاربران در صرافی کوینکس مسدود می شود؟

به دلیل استفاده از VPN های رایگان که با هر بار استفاده IP متفاوتی را به کاربر اختصاص می دهند یا قفل بودن دارایی کاربر در یک سفارشی که ثبت شده، اما هنوز انجام نشده است.

 • برای رفع مشکل مسدودی قفل شدن دارایی باید چه مراحلی را طی کرد؟

باید یک API جدید ایجاد کرده و IP ثابت را برای حساب معاملاتی ثبت کرد. همچنین شما می توانید برای تهیه یک VPN با IP ثابت اقدام کنید و پیش از بروز مشکل (اگر هنوز مشکلی برای شما پیش نیامده باشد) یک حساب کاربری با کمک VPN جدید ایجاد کنید، دارایی خود را به حساب جدید انتقال دهید و از این پس در حساب جدید فعالیت کنید.

 • ارزهای دیجیتال برای واریز و برداشت در صرافی به چند دسته تقسیم می شوند؟

ارزهای دیجیتالی که برای واریز و برداشت تنها به آدرس نیاز دارند و ارزهایی که برای واریز و برداشت علاوه بر آدرس تگ/ ممو نیز دارند.

 • با چه روشی می توان مشکلات صرافی کوینکس را حل کرد؟

با توجه به مشکل پیش آمده می توانید مقالات یا سؤالات متداول مربوط در Help Center را مطالعه کنید، اما چنانچه نتوانستید مشکلات این صرافی را برطرف کنید، می توانید به راحتی یک تیکت را به پشتیبانی ارسال کرده و درخواست کنید به مشکل شما رسیدگی شود.

ادامه مطلب
صرافی کوینکس
آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس...

صرافی کوینکس، یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی است؛ زیرا برای ثبت نام در CinEX و استفاده از انواع خدمات آن، نیازی به استفاده از وی پی ان یا وی پی اس نیست. اگر شما هم جزء آن دسته از سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتال هستید که بعد از تحریم و بسته شدن صرافی بایننس برای ایران به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال معتبر هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. در این مقاله ما تمام مراحل ثبت نام و احراز هویت در کوینکس را به شما آموزش میدهیم.

صرافی کوینکس (CoinEX) چیست؟

کشف یک صرافی خوب برای معامله ارزهای دیجیتال یا تبدیل آن ها به پول ملی، یکی از دغدغه های معامله گران به شمار می رود. وجود تحریم ها هم آتشی تازه بر خرمن این نگرانی ها می زند و کارها را بیش از پیش، سخت می کند. در این قسمت از خانه سرمایه به معرفی یکی از معدود صرافی هایی می رویم که از دست تحریم ها جسته است و خدمات قابل توجهی را به معامله گران ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. اگر می خواهید با آموزش صرافی کوینکس «Coinex» و شیوه کار با آن آشنا شوید، تا پایان این گفتار همراهی مان کنید.
سایت خانه سرمایه، ثبت نام و استفاده از خدمات صرافی کوینکس را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.

چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.

برای شروع از طریق لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

تاریخچه کوینکس

صرافی بین المللی کوینکس در دسامبر سال 2017 میلادی، کار خود را آغاز کرد. این صرافی که در شهر «هنگ کنگ» قرار دارد به دست فردی به نام «یانگ هایپو» راه اندازی شده است. صرافی کوینکس یکی از برندهای زیرمجموعه شرکت «ViaBTC» به شمار می رود. با وجود اینکه تنها چند سال از آغاز به کار این صرافی می گذرد اما تعدادی از بهترین متخصصان امور مالی و اینترنت را دور هم جمع کرده است و با توجه خدمات خوبی که به کاربرانش ارائه می دهد به سرعت در حال پیشرفت است.

مزایای صرافی کوینکس

بررسی مزیت های این صرافی در تصمیم نهایی شما برای انتخاب یا کنار گذاشتن آن تاثیر مستقیمی می گذارد. چه بسا در میان این گزینه ها، چیزی را پیدا کنید که همیشه به دنبالش می گشتید:

 1. کار کردن با صرافی «Coinex» بسیار آسان است. این بدان معنا است که حتی معامله گران مبتدی هم می توانند به راحتی با آن کار کنند.
 2. این صرافی تضمین معاملات امن و مطمئن را به کاربرانش می دهد.
 3. کاربران ایرانی می توانند بدون محدودیت و هر گونه تحریم از خدمات این صرافی استفاده کنند.
 4. انواع کارمزد صرافی کوینکس کاملا مشخص است.
 5. اپلیکیشن این صرافی هم وجود دارد که کار را برای معامله گران راحت تر کرده است.
 6. در «Coinex» می توانید از طریق کارت های بانکی بین المللی، ارزهای دیجیتال خود را معامله کنید.
 7. معامله گران حرفه ای می توانند معاملات مارجین را نیز در کوینکس انجام دهند.
 8. اگر عملیات احراز هویت را انجام بدهید می توانید روزانه تا یک میلیون دلار برداشت کنید.
 9. صرافی کوینکس امکان استفاده از کیف پول Viawallet را در اختیار کاربران قرار می دهد.

آموزش ثبت نام در صرافی کوینکس

به وب سایت رسمی کوینکس «CoinEx» یعنی «coinex.com» بروید و در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی گزینه «Sign Up» یا «ثبت نام» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

پس از باز کردن صفحه ثبت نام، ایمیل خود را وارد کنید. در این مرحله برای دریافت کد تایید ایمیل، روی قسمت «دریافت کد» کلیک کرده و آن را پر کنید. سپس یک رمز عبور برای خودتان انتخاب کنید، تیک «من شرایط سرویس را خواندم و بعد از خواندن موافقت کردم» را بزنید و روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

به یاد داشته باشته باشید که حساب کوینکس و ایمیل شما به هم متصل می شوند. بنابراین، لطفا موارد امنیتی را برای حساب ایمیلی که در بخش ثبت نام وارد می کنید خیلی سخت در نظر بگیرید؛ مثلا یک رمز عبور پیچیده و قوی برای حساب ایمیلتان بسازید که شامل حروف الفبای بزرگ و کوچک، عددها و علامت ها باشد.

به این ترتیب، خیالتان از بابت امنیت این حساب، آسوده می شود. پیشنهاد می کنیم که رمز عبور حساب ایمیل و حساب تازه ای که در «کوینکس» ساخته اید را در جایی امن که دست باد و باران و البته، افراد سودجو به آنها نمی رسند، نگه دارید.

با طی کردن دو گام قبلی، ثبت نام خود را تمام شده فرض کنید.

آموزش صرافی کوینکس

چگونه می توانیم وارد حساب «CoinEx» خود شویم؟

 1. به وب سایت رسمی «coinex.com» بروید. سپس در گوشه سمت راست بالای صفحه، روی گزینه «Sign In» یا «ورود به سیستم» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 1. پس از وارد کردن حساب ایمیل یا شماره موبایلی که با آن در سایت ثبت نام کردید و نوشتن رمز عبورتان روی دکمه «ورود به سیستم» کلیک کنید. در این مرحله باید گام آخر، یعنی احراز هویت دو مرحله ای خود را با وارد کردن کد دریافتی از طریق پیام کوتاه یا سرویس «Google Authenticator» کامل کنید و با موفقیت، وارد حساب خود شوید.

آموزش صرافی کوینکس

چگونه شماره تلفنمان را به حساب کوینکس خود متصل کنیم؟

1. به وب سایت «coinex.com» بروید و وارد حسابتان شوید. سپس در گوشه بالا سمت راست از منوی «Account» روی «تنظیمات حساب» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

2. بخش «تنظیمات امنیتی» را بیابید و سپس روی «Bind» در سمت راست «Mobile» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

3. اگر از قبل، ورود خود را دو مرحله ای کرده باشید، در این قسمت باید کدی که برای تایید حساب خود از اپلیکیشن «Google Authenticator» دریافت کرده اید را وارد کنید. اگر حساب خود را با ورود دو مرحله ای امن تر نکرده باشید این گام، خود به خود حذف می شود.

آموزش صرافی کوینکس

4. کد تایید ارسال شده به ایمیل را وارد کرده و سپس «next» را کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

5. کشور خود را انتخاب کرده، شماره تلفن همراه جدیدتان را وارد کنید. کد پیام کوتاه ارسال شده به شماره جدید را وارد کرده و سپس «next» را کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

6. پس از سپری کردن مراحل بالا، شماره موبایل شما به این حساب متصل می شود.

آموزش صرافی کوینکس

چگونه «Google Authenticator» را به حساب کوینکس خود وصل کنیم؟

«Google Authenticator» یک سرویس احراز هویت بر اساس گذرواژه های یک بار مصرف یا «TOTP» است. شما می توانید رمزهای یک بار مصرف را که تنها چند ثانیه معتبر هستند از این اپ به دست بیاورید.

به دست آوردن و رمزگشایی این رمزها آسان نیست. بنابراین می توان آن ها را به نسبت، ایمن در نظر گرفت. برای استفاده از این سرویس، گام های زیر را دنبال کنید:

 1. با توجه به نوع گوشی خود، نسخه اندروید یا «ios» برنامه «Google Authenticator» بارگیری و نصب کنید.

آموزش صرافی کوینکس

آموزش صرافی کوینکس

 1. به وب سایت «coinex.com» بروید، وارد حسابتان شوید و از منوی «Account» در گوشه بالا سمت راست، روی بخش «تنظیمات حساب» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 1. بخش «تنظیمات امنیتی» را پیدا کرده و روی دکمه «Bind» در سمت راست «TOTP Authenticator» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 1. کد تاییدی که از طریق ایمیل دریافت کردید را وارد کرده و سپس روی «next» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 1. برنامه «Authenticator» را در تلفن خود باز کرده و در گوشه سمت راست روی گزینه [+] بزنید. سپس روی عبارت «اسکن بارکد» کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

راهنمای coinex

نکته: سایت «CoinEx» به شما پیشنهاد می دهد که از کلید خصوصی 16 رقمی تان پشتیبان بگیرید. حتما کد بکاپ نرم افزار را در جایی یادداشت کرده و از آن نگهداری کنید.

 1. کد «Google Authenticator» را دریافت و وارد کنید. سپس «next» را بزنید تا اتصال «TOTP» به پایان برسد.

راهنمای coinex

به یاد داشته باشید که:

 1. پس از تمام شدن گام های این عملیات، متن «com» و آدرس صندوق پستی ثبت شده در احراز هویت گوگل نشان داده می شوند تا کدهای پویای حساب های مختلف متصل را از هم متمایز کند.
 2. کوینکس از کلید خصوصی شما پشتیبان تهیه نمی کند. با این حساب، اگر کلید را فراموش یا گم کنید دیگر نمی توانید «Google Authenticator» را دوباره به آن متصل کنید. به دنبال این ماجرا حساب شما برای همیشه از دست می رود. بنابراین، برای ایمنی حساب و دارایی خود، لطفا از کلیدتان طبق روش ذخیره سازی توصیه شده توسط کوینکس به خوبی نگهداری کنید.

راهنمای coinex

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

تایید اعتبار شناسه فقط برای حساب کوینکس روی سقف برداشت 24 ساعته تاثیر می گذارد و در استفاده از دیگر قابلیت های «CoinEx» بی تاثیر است.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. به وب سایت «coinex.com» بروید، وارد حسابتان شوید و در گوشه بالا سمت راست، روی گزینه «Account» کلیک کرده و در فهرست باز شده بخش «تنظیمات حساب» را انتخاب کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. در صفحه «تنظیمات حساب» روی «تایید» کلیک کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. بخش «اطلاعات اصلی» را به درستی پر کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. «ID type» را انتخاب کنید، «ID number» را وارد کرده و سپس اسناد «ID» یا شناسایی خودتان را بارگذاری کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. یک عکس از جلو در حالی که سند و بیانیه شناسنامه را در دست دارید بارگذاری کنید. لطفا تاریخ و «CoinEx» را یادداشت کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. عبارت «قول می دهم که مالک قانونی این اسناد شناسایی باشم» را تیک بزنید و گزینه «ارسال» را کلیک کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

 1. پس از گذراندن گام های بالا، وضعیت تایید شناسه با عنوان «تایید ارائه شده برای حسابرسی» نشان داده می شود و نتیجه در عرض 24 ساعت به ایمیل شما ارسال می گردد. لطفا به ایمیل خود توجه کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی کوینکس

نکته هایی پیرامون این بخش:

 • قالب های پشتیبانی شده برای بارگذاری عکس ها «jpeg» و «png» هستند.
 • فکس و فتوکپی قابل قبول نیستند.
 • عکس نمی تواند فتوشاپی باشد و اطلاعات گواهی، قابل تغییر نیستند.
 • عکس باید واضح، کامل و بدون مانع باشد.
 • نباید هیچ علامتی روی عکس های بارگذاری شده وجود داشته باشد.
 • از معتبر بودن اسناد آپلود شده اطمینان حاصل کنید.
 • عکس خود را به صورت تک نفره بیندازید. صورت شما باید کاملا مشخص باشد.
 • محتوای صفحه امضا باید شامل «CoinEx» و «تاریخ فعلی» باشد.

امنیت صرافی CoinEx

با افزایش محبوبیت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، امنیت در این بازار و پلتفرم های مربوط به آن اهمیت بیشتری پیدا کرده اند. به همین دلیل، صرافی کوینکس نیز اقدامات امنیتی کاملی را برای حفاظت از دارایی کاربران در نظر گرفته است.

تعدادی از مهم ترین اقدامات امنیتی کوینکس

مهم ترین راه حفظ امنیت دارایی کاربران، انتخاب رمز عبور مناسب و حفاظت از آن است. به همین دلیل، صرافی کوینکس از کاربران خود می خواهد:

 • رمز عبور خود را با کسی در میان نگذارند
 • از رمز عبور مشابه در سایر وب سایت ها استفاده نکنند
 • یک رمز عبور منحصر به فرد و پیچیده انتخاب کنند (16 کاراکتری، متشکل از حروف بزرگ، کوچک، اعداد و نمادها)
 • رمز عبور خود را به صورت منظم تغییر دهند (مثلا هر 3 ماه یکبار)
 • برای جلوگیری از ریسک فراموشی رمز عبور، از نرم افزارهای مدیریت پسورد استفاده کنند

تمام دارایی های کاربران، 100 درصد در کوینکس محفوظ هستند. کوین های کاربران در هیچ جای دیگری استفاده نمی شود و برداشت های کابران کاملا به موقع پردازش می شوند.

اگر آدرس «IP» کاربر به صورت غیر عادی و در طی یک دوره کوتاه مرتبا تغییر کند، صرافی از طریق پیامک یا ایمیل به کاربر هشدار می دهد.

زمانی که با موفقیت وارد حساب کاربری خود در صرافی کوینکس می شوید، کوینکس به صورت خودکار از طریق پیامک یا ایمیل آدرس «IP»، زمان و مکان ورود به حساب کاربری را به شما اطلاع می دهد. همچنین می توانید از طریق سایت صرافی، تاریخچه «Log in» در 30 روز گذشته را بررسی کرده و در صورت مشاهده ورود ناشناس به حساب کاربری خود، رمز عبور را تغییر دهید.

پس از ارسال درخواست برداشت از حساب کاربری خود در صرافی، کوینکس از کاربران می خواهد تا از طریق ایمیل یک بار دیگر نیز درخواست برداشت خود را تایید کنند. این کار از نابود شدن دارایی کاربران به دست افراد سودجو جلوگیری می کند.

در حال حاضر صرافی کوینکس از دو روش احراز هویت دو عاملی (2FA) پشتیبانی می کند.

 • Google Authenticator: نرم افزار مخصوص سیستم عامل تلفن همراه خود را دانلود و نصب کنید
 • SMS

زمانی که احراز هویت دو عاملی را در حساب کاربری خود فعال کنید، «ورود»، «ترید»، «تغییر رمز عبور»، «برداشت» و «تغییر API Keys» تنها از طریق تایید احراز هویت دو عاملی امکان پذیر می شود.

آموزش فعال سازی anti phishing code

Anti phishing code یا کد ضد فیشینگ یک ویژگی امنیتی ارائه شده توسط صرافی Coinex بوده و برای پشتیبانی از امنیت دارایی کاربران طراحی و اجرا شده است. بر اساس این ویژگی کاربران می توانند یک کد ضد فیشینگ شخصی سازی شده را به حساب کاربری کوینکس خود اضافه کرده و امنیت آن را افزایش دهند. با فعال سازی این کد، ایمیلی حاوی کد ضد فیشینگ از طرف صرافی به شما ارسال شده و این امکان را فراهم می کند تا برای جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ اعتبار ایمیل دریافت شده مورد بررسی قرار گیرد.

مراحل فعال سازی anti phishing code

جهت فعال سازی کد آنتی فیشینگ در صرافی کوینکس تنها کافی ست از طریق لینک https://www.coinex.com وارد وب سایت رسمی Coinex و حساب کاربری خود شده و سپس مانند مراحل زیر عمل کنید.

 • با وارد کردن اطلاعات اکانت، وارد حساب کاربری Coinex خواهید شد.
 • پس از آن از طریق گوشه بالا سمت راست تصویر بر روی گزینه “Account” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به این گزینه منویی مانند تصویر بالا به شما نمایش داده می شود.
 • برای ورود به صفحه مربوط به تنظیمات حساب کاربری بر روی گزینه “Account Settings” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به تب “Security Settings”، از طریق لیست موجود گزینه “Anti-phishing Code” را پیدا کنید.
 • سپس بر روی گزینه “Settings” موجود در مقابل آن کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • با انتخاب این گزینه به صفحه بالا هدایت می شوید.
 • ابتدا به منظور تأیید آدرس ایمیل بر روی گزینه “Send Code” کلیک کنید
 • از جانب صرافی Coinex کد تأییدی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
 • این کد را در کادر مشخص شده تایپ کنید.
 • در آخر بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • در مرحله بعدی یک Anti phishing code شخصی سازی شده انتخاب کنید.
 • لازم است این کد از حداقل 4 و حداکثر 20 کاراکتر به صورت ترکیبی ازحروف بزرگ و کوچک انگلیسی و اعداد باشد.
 • کد انتخابی را تایپ کرده و سپس بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.
 • توجه داشته باشید که این کد را با هیچ فردی حتی تیم پشتیبان Coinex نیز به اشتراک نگذارید.

آموزش صرافی کوینکس

پس از آنکه مراحل بالا را به درستی انجام دهید، ایمیل های ارسالی از جانب صرافی Coinex حاوی کد ضد فیشینگ شما خواهد بود. این امر سبب می شود تا بتوانید ایمیل های اصلی را از ایمیل های کلاهبرداری فیشینگ تشخیص داده و به این ترتیب از حساب کاربری خود محافظت کنید.

آموزش تغییر پسورد اکانت در صرافی کوینکس

طبق نظر کارشناسان جهت افزایش امنیت دارایی های رمزنگاری شده خود بهتر است در بازه های زمانی چند ماهه پسورد حساب کاربری صرافی را تغییر دهید. تغییر رمز عبور در صرافی کوینکس از طریق دو روش متفاوت امکان پذیر بوده و برای اجرای هر یک از این روش ها تنها کافی ست مانند آموزش زیر عمل کنید.

روش اول: تنظیم مجدد رمز عبور

 • ابتدا از طریق لینک مستقیم https://www.coinex.com/ وارد وب سایت رسمی صرافی کوینکس شوید.
 • پس از ورود به این صفحه با وارد کردن اطلاعات حساب، وارد اکانت کوینکس خود شوید.

آموزش صرافی کوینکس

 

 • از طریق منوی موجود در گوشه بالا سمت راست صفحه بر روی گزینه “Account” شوید.
 • سپس بر روی گزینه “Account Settings” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به این صفحه بر روی تب “Security Settings” بروید.
 • سپس بر روی گزینه “Rest” موجود در مقابل عبارت “Password” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • در این مرحله کد تأییدی به شماره تماس شما پیامک می شود.
 • این کد را در کادر مربوطه وارد کرده و سپس بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.
 • در قدم بعدی با وارد کردن کد تأیید ارسالی به ایمیل، آدرس ایمیل خود را نیز تأیید کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • در گام سوم، پسورد جدید انتخابی خود را در فیلد اول “Password” وارد کنید.
 • سپس این پسورد را در فیلد دوم “Confirm password” عیناً تایپ کنید.
 • توجه داشته باشید که انتخاب یک رمز عبور مناسب امنیت حساب کاربری شما را افزایش می دهد.
 • بنابراین بهتر است از رمز عبور طولانی و منحصربه فرد با حداقل 8 کاراکتر استفاده کنید.
 • بهتر است این رمز عبور از اعداد، حروف (بزرگ و کوچک) و نمادها (@#$%) تشکیل شده باشد.
 • در آخر نیز رمز عبور خود را در اختیار هیچ فرد دیگری قرار ندهید.
 • در آخر با انتخاب گزینه آبی رنگ “Next” به مرحله بعد بروید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از انجام مراحل بالا، و انتخاب رمز عبور جدید، پیامی مشابه تصویر بالا به شما نمایش داده می شود.

روش دوم: استفاده از گزینه “فراموشی رمز عبور”

 • ابتدا از طریق لینک مستقیم http://www.coinex.com وب سایت کوینکس وارد صفحه ورود به حساب کاربری شوید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به این صفحه، بر روی گزینه “Sign in” موجود در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به صفحه Sign in، بر روی گزینه “Forget password” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • با انتخاب این گزینه، به صفحه بالا هدایت می شوید.
 • آدرس ایمیل خود را در فیلد اول “Email” وارد کنید.
 • سپس بر روی گزینه “Send Code” کلیک کنید.
 • در این مرحله کد تأییدی از جانب صرافی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
 • این کد را در فیلد دوم “Email Verification code” تایپ کنید.
 • در آخر جهت ورود به مرحله بعدی گزینه “Next” را انتخاب کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از تأیید ایمیل، در گام بعدی به صفحه مربوط به انتخاب رمز عبور جدید خواهید رفت.
 • در فیلد اول “Password” رمز عبور جدیدی انتخاب و تایپ کنید.
 • سپس در فیلد دوم “Confirm password” مجدداً رمز عبور انتخابی خود را عیناً تایپ کنید.
 • در آخر بر روی گزینه “Next” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از تکمیل این مراحل، با مشاهده پیغام بالا رمز عبور شما با موفقیت تغییر کرده است.

آموزش حذف اکانت در صرافی Coinex

پیش از آنکه اقدام به حذف یا غیرفعال سازی حساب کاربری صرافی کوینکس خود کنید لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • ظرفیت های ترید و امکان ورود به حساب کاربری شما غیرفعال خواهد شد.
 • کلیدهای API حساب کاربری شما حذف خواهند شد.
 • تمام درخواست های برداشت در انتظار (Pending) موجود در حساب کاربری شما، کنسل خواهند شد.
 • تمام سفارشات باز موجود در حساب کاربری شما، کنسل خواهند شد.

مراحل حذف اکانت در صرافی کوینکس

درصورتی که مایل به حذف حساب کاربری کوینکس خود هستید ابتدا لازم است به لینک مستقیم www.coinex.com صرافی کوینکس رفته و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به حساب کاربری بر روی گزینه “Account” موجود در گوشه بالا سمت راست صفحه بروید.
 • سپس بر روی گزینه “Account Settings” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به صفحه بالا، بر روی گزینه “Disable Your Account” کلیک کنید.

آموزش صرافی کوینکس

 • پس از ورود به صفحه بالا، با انتخاب گزینه “Disable this account” حساب کاربری شما حذف خواهد شد.

آموزش صرافی کوینکس

 • در مرحله آخر با انتخاب این گزینه به صفحه بالا هدف می شوید.
 • توجه داشته باشید که با تکمیل این مرحله اکانت شما حذف شده و تنها در صورت برقراری ارتباط با تیم پشتیبانی کوینکس می توانید حساب کاربری خود را مجدد فعال کنید.
 • این پروسه پس از تأیید حساب از سه تا 30 روز طول خواهد کشید.
 • با در نظر گرفتن تمام موارد بالا، با انتخاب گزینه آبی رنگ “I’ll reconsider it” مراحل غیرفعال سازی حساب کاربری شما تکمیل خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن صرافی کوینکس

دانلود اپلیکیشن اندروید صرافی کوینکس

دانلود اپلیکیشن اندروید صرافی کوینکس

دانلود اپلیکیشن ios صرافی کوینکس

مقایسه صرافی CoinEx با صرافی بایننس

 • هر دو صرافی «کوینکس» و «بایننس» از صرافی های متمرکز و محبوب در زمینه ارز دیجیتال هستند. این دو صرافی در سال 2017 تاسیس شده اند.
 • حجم معاملات در بایننس برابر با 1.023.663.221.0 است و 603 جفت معاملاتی مختلف در دسترس کاربران قرار دارد. حجم معاملاتی در کوینکس برابر با 872.411.687.0 است و 205 جفت معاملاتی مختلف نیز در دسترس کاربران قرار دارد.
 • کاربران در هر دو صرافی کوینکس و بایننس می توانند معاملات مارجین را انجام دهند.
 • هر دوی این صرافی ها نرم افزار موبایلی هر دو سیستم عامل «iOS» و «Android» را ارائه داده اند.
 • هر دو صرافی بایننس و کوینکس برای محافظت از دارایی کاربران به سیستم های امنیتی در سطوح بالا مجهز هستند.
 • کاربران ایرانی برای فعالیت در هر دو صرافی بایننس و کوینکس باید از طریق «VPS» آدرس «IP» خود را تغییر دهند.
 • هر دوی این صرافی ها روش های معاملاتی مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

توجه: صرافی های ایرانی و خارجی محبوب و معتبر دیگری مانند صرافی تبدیل، صرافی نوبیتکس، صرافی آبان تتر (صرافی های ایرانی) صرافی کوکوین، صرافی بای بیت، صرافی okex (صرافی های خارجی) هستند که روش ثبت نام تا خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال در «دوره ارز دیجیتال» خانه سرمایه آموزش داده می شود.

سوالات متداول

بدون نیاز به «vpn» و «vps» وارد صرافی کوینکس شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید. می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی دریافت کنید.

در این صرافی به سه روش Limit، Market و Stop-Limit می توانید به انجام معاملات خریدوفروش ارز دیجیتال بپردازید.

صرافی کوینکس هزینه های مختلفی را برای دو طرف معامله دریافت نمی کند. مدل دریافت کارمزد در این صرافی مدل «flat fee» است. هزینه معاملات در این مدل از ۰.۲% بیشتر نمی شود. از آنجایی که میانگین هزینه ها در صنعت ارز دیجیتال در محدوده ۰.۲۰% تا ۰.۲۵% قرار دارد، می توان گفت هزینه ها در کوینکس در محدوده میانگین جهانی است.

هزینه برداشت در این صرافی به ازای هر «BTC» برابر با ۰.۰۰۰۲۱ است که این مقدار پایین تر از میانگین سایر صرافی های صنعت ارز دیجیتال به شمار می رود. این در حالی است که متوسط هزینه برداشت «BTC» در این صنعت برابر با ۰.۰۰۰۶ «BTC» است.

با افزایش محبوبیت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، امنیت در این بازار و پلتفرم های مربوط به آن اهمیت بیشتری پیدا کرده اند. به همین دلیل، صرافی کوینکس نیز اقدامات امنیتی کاملی را برای حفاظت از دارایی کاربران در نظر گرفته است.

ادامه مطلب
آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس
آموزش اپلیکیشن کوینکس به همراه لینک...

ورود به کوینکس با موبایل، یکی از پرتکرارترین سوالات افراد بعد از ثبت نام در کوینکس است. یکی از مزایای صرافی کوینکس برای کاربران این است که آن ها می توانند در هر ساعت از شبانه روز و تنها با داشتن یک گوشی موبایل یا کامپیوتر شخصی به این صرافی دسترسی داشته باشند و خرید یا تبادل خود را انجام دهند. در ادامه این مطلب با موضوع آموزش اپلیکیشن کوینکس همراه ما باشید.

سایت خانه سرمایه، ثبت نام و استفاده از خدمات صرافی کوینکس را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید
چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.

برای شروع از طریق لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

آموزش دانلود و نصب اپلیکیشن کوینکس

پشما می توانید اپلیکیشن کوینکس را به راحتی و با توجه به نوع گوشی موبایل خود از گوگل پلی (برای گوشی های موبایل با سیستم عامل اندروید) یا اپ استور (برای گوشی های موبایل با سیستم عامل IOS) دانلود کنید.

پس از دانلود اپلیکیشن کافی است آن را روی گوشی موبایل خود نصب کرده و اقدام به ایجاد یک حساب کاربری کنید. با ورود به اپلیکیشن، صفحه ای با دو گزینه Sign up و Log In برای شما نمایش داده می شود. در ادامه لینک دانلود اپلیکیشن صرافی Coinex از گوگل پلی و اپ استور برای شما آورده شده است.

باید بدانید با توجه به نوبودن بازار ارزهای دیجیتال کلاه برداری در این حوزه بسیار رایج است. از آنجا که اطلاعات بسیاری از فعالان این بازار نیز برای در امان ماندن از کلاه برداران کافی نیست، افراد زیادی با دانلود کیف پول و اپلیکیشن ها از منابع غیرمعتبر به صورت غیرمستقیم اطلاعات خود را در اختیار این سارقان قرار داده اند.

آموزش ثبت نام و ورود به اپلیکیشن کوینکس

نکته مهم: پیش از ورود به صرافی و ایجاد یک حساب جدید، لازم است یادآور شویم که متأسفانه صرافی کوینکس در حال حاضر به دلیل تحریم های موجود، به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی دهد و برای استفاده از آن حتماً باید از یک فیلترشکن با آی پی ثابت استفاده کنید.

اگر در گذشته در این صرافی ثبت نام کرده و در حال حاضر مایل باشید از اپلیکیشن این صرافی استفاده کنید، کافی است روی گزینه Log In کلیک کنید و سپس اطلاعات خود را که شامل نام کاربری و رمز عبور است وارد کنید، اما اگر برای اولین بار است که از این صرافی استفاده می کنید، در ابتدا لازم است یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. برای این کار روی گزینه sign up کلیک کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

برای ایجاد یک حساب کاربری پس از کلیک روی گزینه Sign Up وارد صفحه ثبت نام می شوید. در صفحه پیش رو لازم است ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید. نکته ای که برای انتخاب رمز عبور باید به آن توجه داشته باشید، این است که رمز عبور انتخاب شده باید حداقل شش و حداکثر بیست کاراکتر داشته و همچنین شامل حروف انگلیسی (بزرگ و کوچک) و اعداد باشد.

برای مثال HoAgg39r می تواند یک رمز عبور قابل قبول باشد. پس از واردکردن ایمیل و انتخاب رمز عبور در صورتی که کد ریفرال داشته باشید، می توانید آن را نیز وارد کنید. استفاده از این کد اختیاری است که در ادامه به نحوه استفاده از آن اشاره خواهیم کرد.

با فعال کردن گزینه Ive read and accepted the Coinex term of service، که به معنای پذیرش قوانین اپلیکیشن Coinex است و درنهایت کلیک روی گزینه سبزرنگ Sign Up ایجاد حساب کاربری شما تقریباً به پایان نزدیک می شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

در مرحله بعد صفحه ای با یک پازل کوچک برای شما نمایش داده می شود که از شما می خواهد با کشیدن نوار لغزنده در پایین پازل آن را تکمیل کنید. این کار برای آن است که صرافی مطمئن شود شما انسان هستید و نه یک ربات برنامه نویسی شده.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 پس از تکمیل پازل، صرافی کوینکس یک ایمیل حاوی کد فعال سازی را برای شما ارسال می کند و شما باید کد دریافتی را در صفحه ای که به نمایش درمی آید، مانند تصویر زیر وارد کنید. پس از واردکردن کد، فرایند ثبت نام تکمیل می شود. توجه کنید این کد یک بار مصرف است و شما برای واردکردن زمان محدودی دارید.

آموزش کار با اپلیکیشن Coinex را دنبال کنید تا بتوانید به تدریج معاملات خود را گسترش دهید و به این ترتیب سود بالاتری کسب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

کد ریفرال چیست (Referral)

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

Referral یا به عبارتی کد دعوت، کدی است که می توانید هنگام ثبت نام در بسیاری از صرافی ها آن را از وب سایت ها یا افرادی که آن را دارند، دریافت کنید و در کادری که با همین نام در مراحل ثبت نام وجود دارد، وارد کنید. کد ریفرال و نحوه استفاده از آن یکی از بخش های آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس است که می تواند بر معاملات شما تأثیر بگذارد. با استفاده از این کد، کارمزد معاملات در کوینکس شامل تخفیف خواهد بود. شما می توانید با کلیک روی لینک زیر و ثبت نام در صرافی از این طریق معاملاتی با کارمزد پایین تر داشته باشید.

کد ریفرال به دو صورت استفاده می شود؛ گاهی ممکن است لینک دسترسی به صفحه ثبت نام در صرافی در اختیار شما قرار گیرد که در این صورت کد ریفرال به صورت خودکار در کادر مربوط به کد ریفرال وارد شده است، اما اگر شما یک کد ریفرال شامل چند کاراکتر دریافت کرده باشید، باز هم جای نگرانی نیست و کافی است در صفحه ثبت نام و در کادر مربوط به کد ریفرال، عبارت یا همان کد (Referral) دریافتی را وارد کنید. Ghx3r کدی است که می توانید آن را در مراحل ثبت نام در صرافی وارد کنید.

آموزش احراز هویت دو عاملی در اپلیکیشن کوینکس (Google Authenticator)

در مرحله اول آموزش کار با اپلیکیشن Coinex بهتر است برای امنیت بیشتر حساب کاربری خود در صرافی، از احراز هویت دوعاملی (Google Authenticator) نیز استفاده کنید. برای این کار شما به اپلیکیشن جانبی احراز هویت دوعاملی (Google Authenticator) نیاز دارید.

پس از نصب این روی گوشی موبایل خود، حال باید به اپلیکیشن صرافی در گوشی موبایل خود مراجعه کنید. پس از بازکردن اپلیکیشن در صفحه اصلی (Home) با کلیک روی آیکون آدمک که در قسمت بالایی و سمت چپ صفحه قرار دارد، وارد صفحه جدیدی می شوید که چندین گزینه را مقابل شما قرار می دهد و شما باید گزینه Security را از میان باقی گزینه ها انتخاب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 با کلیک روی گزینه Security صفحه ای جدید برای شما نمایش داده می شود که در این صفحه با انتخاب گزینه TOTP Verification هم زمان یک ایمیل حاوی کد 6 رقمی برای شما ارسال خواهد شد و صفحه ای جدید که امکان واردکردن کد 6 رقمی را به شما می دهد نیز پیش روی شما قرار می گیرد.

پس از واردکردن کد در جایگاه خود، یک عبارت 32 رقمی برای بازیابی Google Authenticator برای شما ارسال خواهد شد که باید آن را در اپلیکیشن Google Authenticator که پیش از این نصب کرده بودید، وارد کنید؛ البته شما می توانید با استفاده از اسکن کد QR نیز این مرحله را انجام دهید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

آموزش واریز و برداشت ارز در اپلیکیشن کوینکس

از ابتدایی ترین مراحل آموزش کار با اپلیکیشن Coinex، بررسی بخش واریز و برداشت (Deposit/Withdraw) است، برای این کار ابتدا روی تب Asset در پایین صفحه کلیک کنید، با این کار امکان واریز (Deposit)، برداشت (Withdraw) و انتقال (Transfer) ارزهای دیجیتال برای شما فراهم می شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

نکته مهمی که در رابطه با آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس و بخش واریز و برداشت ارزها باید به آن توجه کرد، شبکه های مختلف انتقال است که گاه ممکن است یک صرافی از چندین شبکه برای یک ارز پشتیبانی کند؛ برای نمونه ارز دیجیتال بیت کوین با نماد BTC که یکی از محبوب ترین ارزهای کنونی بازار است، روی شبکه های بیت کوین و لایتینگ قابل انتقال است.

توجه داشته باشید هر شبکه کارمزد انتقال متفاوتی از دیگر شبکه ها دارد؛ برای مثال اگر شما 0.15 بیت کوین را روی شبکه بیت کوین انتقال دهید، کارمزدی را که باید برای انتقال آن بپردازید، بسیار بیشتر از زمانی است که بخواهید همان مقدار بیت کوین را روی شبکه لایتینگ انتقال دهید. علاوه بر این موارد هر شبکه یک مقدار معین را به عنوان حداقل مبلغ برای انتقال و برداشت در نظر گرفته است که باید به آن نیز توجه داشته باشید.

 • واریز ارز در اپلیکیشن کوینکس

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، برای واریز یک ارز به صرافی Coinex باید ابتدا وارد تب Asset شوید، سپس روی ارز موردنظر خود در فهرست ارزهای دیجیتال موجود کلیک کنید؛ البته شما می توانید از قسمت Search نیز ارز موردنظر خود را جست وجو کنید.

با انتخاب ارز دیجیتال موردنظر و کلیک روی آن، به صفحه جدیدی منتقل می شوید که امکان انجام فعالیت های مختلفی از جمله واریز و برداشت آن ارز دیجیتال را فراهم می کند.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

در صفحه جدید چهار گزینه واریز (Deposit)، برداشت (Withdraw)، انتقال (Transfer) و آدرس ها (Addresses) پیش روی شما قرار می گیرد که برای واریزکردن یک ارز دیجیتال باید روی گزینه Deposite به معنای واریز کلیک کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

با کلیک روی Deposite یک صفحه با دو گزینه برای شما نمایش داده می شود که با انتخاب هریک از آن گزینه ها برای صرافی مشخص می کنید کد امنیتی از چه طریقی برای شما ارسال شود. با انتخاب روش موردنظر کدی برای شما ارسال می شود که با واردکردن آن در صفحه جدید به مرحله بعد در واریز منتقل می شوید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از واردکردن Google Authenticator (کد موبایل دریافتی) یک صفحه برای شما باز می شود که در آن یک آدرس همراه با کد QR قرار دارد. در این مرحله شما باید آدرس را کپی کرده و در کیف پول یا صرافی دیگر که قصد واریز ارز دیجیتال به آن را دارید، وارد کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پیش از کپی و ارسال آدرس، به شبکه انتقال ارز نیز توجه کنید؛ برای مثال اگر بخواهیم تتر را از تراست ولت به صرافی کوینکس واریز کنیم، باید روی ارز تتر در صرافی Coinex کلیک کنیم و سپس با کلیک روی گزینه Deposite، آدرس داده شده را کپی کنیم، در مرحله بعد باید به پلتفرم مبدأ یعنی کیف پول تراست ولت مراجعه کنیم و روی ارز تتر در صفحه اول کلیک کنیم.

سپس با کلیک روی گزینه send، در صفحه بازشده آدرس کپی شده از صرافی کوینکس و مقدار موردنظر را وارد می کنیم و درنهایت روی گزینه Continue کلیک می کنیم. واریز ارز در صرافی Coinex به چند دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 • نجوه برداشت از اپلیکیشن کوینکس

برداشت ارز در اپلیکیشن کوینکس تفاوت زیادی با واریز ارز در آن ندارد؛ با این حال برای آنکه آموزش کار با این اپلیکیشن را به صورت کامل بیان کرده باشیم، به آن اشاره می کنیم. برای برداشت نیز مانند واریز باید ابتدا و پس از ورود به اپلیکیشن صرافی روی تب Asset در پایین صفحه کلیک کنید و سپس ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید، انتخاب کنید تا به این ترتیب وارد صفحه ارز دیجیتال موردنظرتان شوید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

در فرایند آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس و پس از انتقال به صفحه ارز دیجیتال انتخابی، باز هم امکان انجام فعالیت های مختلف مانند واریز، برداشت و انتقال پیش روی شما قرا می گیرد که با توجه به آنکه در اینجا ما قصد برداشت داریم، باید روی گزینه Withdraw به معنای برداشت کلیک کنیم.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

در صفحه جدید شبکه، آدرس کیف پول کوینکس، مقدار موردنظر برای برداشت و کد دومرحله ای را وارد کنید. درنهایت پس از واردکردن اطلاعات بالا روی گزینه Withdraw Now کلیک کنید. پس از آن صرافی یک ایمیل برای شما ارسال خواهد کرد که لازم است آن را تأیید کنید تا برداشت شما تکمیل شود. همان طور که دیدید، عملیاتی مانند واریز و برداشت در فرایند آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس بسیار مهم هستند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در اپلیکیشن کوینکس

خرید و فروش را می توان اساسی ترین مرحله در روند آموزش کار با اپلیکیشن Coinex دانست. برای این کار (خرید و فروش) در بخش نقدی (Spot) ابتدا باید روی تب Exchange در پایین صفحه کلیک کنید و سپس جفت ارز موردنظر خود برای انجام معامله را انتخاب کنید.

برای انتخاب این جفت ارز باید روی جفت ارزی که به صورت پیش فرض بالای صفحه قرار گرفته است، کلیک کنید تا لیست تمام جفت ارزهای موجود برای شما نشان داده شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از انتخاب جفت ارز موردنظر اگر قصد خرید یک ارز را داشته باشید، باید روی تب Buy و اگر قصد فروش ارزی را داشته باشید، باید روی تب Sell کلیک کنید. سپس باید از میان انواع روش های ثبت سفارش، روش موردنظر خود را انتخاب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 • Limit

در این حالت شما باید دو کادر Amount که حجم موردنظر برای خرید و همچنین Price که قیمت موردنظر برای خرید جفت ارز را نشان می دهند، پر کنید. همان طور که گفته شد، در این نوع ثبت سفارش شما به صرافی دستور می دهید که معامله شما را در چه قیمتی انجام دهد. پس از واردکردن مقادیر موردنظر باید روی گزینه سبزرنگ Buy BTC (البته BTC با توجه به ارز دیجیتالی که معامله می کنید می تواند متغیر باشد) کلیک کنید.

 • Stop Limit

در این نوع ثبت سفارش باید سه آیتم را مشخص کنیم. ابتدا در کادر Stop Price قیمتی را وارد می کنیم که به صرافی فرمان دهیم در صورتی که قیمت جفت ارز به این رقم برسد، سفارش ما را فعال کند. در کادر Buying Price نیز مبلغی را وارد می کنیم که قصد خرید جفت ارز در آن قیمت را داریم، سپس باید مقدار Amount یا همان حجم معامله را در بخش Amount وارد کنیم. درنهایت نیز با کلیک روی گزینه Buy BTC کار خرید بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری به پایان می رسد.

 • Market

در بخش مارکت باید تنها کادر Volume که همان حجم معامله را نشان می دهد، پر کرد؛ چراکه انتخاب قیمت معامله در این نوع ثبت سفارش بر عهده صرافی است، به عبارت دیگر به محض ثبت سفارش و با اولین قیمت ممکن، معامله ما انجام می شود. پس از واردکردن حجم معامله باید روی گزینه Buy در پایین صفحه کلیک کرد.

 • Stop Market

در این نوع ثبت سفارش باید مقادیر دو کادر Stop Price و Volume را وارد کرد. Stop Price قیمتی است که به صرافی فرمان می دهد با رسیدن به آن، معامله با بهترین قیمت انجام شود و Volume نیز به حجم موردنظر برای خرید یا فروش جفت ارز اشاره دارد. در این نوع روش ثبت سفارش نیز باید در مرحله آخر با کلیک روی گزینه Buy BTC کار خرید خود را به پایان برسانید. بدیهی است در صورتی که قصد خرید یا فروش ارز دیگری را داشته باشید، نام آن ارز در کنار عبارت Buy و Sell دیده می شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

انجام معاملات فروش تفاوت زیادی با معاملات خرید ندارد. برای انجام معاملات فروش باید ابتدا و پس از کلیک روی تب Exchange و سپس انتخاب Spot، بخش Sell را انتخاب کنید و درنهایت بعد از واردکردن مقادیر با توجه به نوع سفارش، روی گزینه Sell کلیک کنید.

معاملات مارجین در اپلیکیشن صرافی کوینکس

در این بخش از آموزش کار با اپلیکیشن Coinex به معاملات مارجین می پردازیم. امکان انجام معاملات خرید (Long) و فروش (Short) در بخش مارجین صرافی کوینکس برای کاربران فراهم شده است. اگر یک کاربر قصد بازکردن یک معامله Long را داشته باشد، این کار به کمک ارز دیجیتال تتر (USDT) و اگر بخواهد معامله ای از نوع Short داشته باشد، به کمک ارز دیجیتال مبنا انجام خواهد شد؛ برای مثال برای معامله خرید (Long) ارز BTC، از ارز تتر کمک گرفته می شود؛ درحالی که در معاملات فروش (Short) ارز دیجیتال مبنا، یعنی در این مثال بیت کوین مطرح می شود.

دسترسی به بخش مارجین در اپلیکیشن صرافی Coinex از دو راه امکان پذیر است. کاربران می توانند از نوار پایین صفحه روی گزینه Market کلیک کرده و سپس در صفحه جدید از منو بالایی گزینه Margin را انتخاب کنند. با این کار فهرستی از ارزهای دیجیتال برای شما به نمایش درمی آید که امکان انجام معاملات مارجین با آن ها وجود دارد. توجه داشته باشید اگر از این طریق به بخش معاملات مارجین دسترسی داشته باشید، تمام ارزهای لیست شده بر مبنای استیبل کوین تتر معامله می شوند.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

همان طور که گفته شد، این تنها روش ممکن برای دسترسی به بخش معاملات مارجین (Margin) نیست و شما می توانید از طریق قسمت Exchange از نوار پایین صفحه و سپس انتخاب بخش مارجین (Margin) به این نوع معاملات دسترسی داشته باشید.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برای انجام معاملات مارجین از این بخش باید جفت ارزهایی را انتخاب کنید که یک عدد و حرف انگلیسی X در کنار آن ها وجود داشته باشد (مثلاً BTC/USDT 3X). درواقع صرافی به این طریق جفت ارزهایی را که قابلیت انجام معاملات مارجین روی آن ها فراهم شده است، به شما نشان می دهد.

اگر شما برای بار اول بخواهید در این بخش معامله ای را انجام دهید، یک پیام مبنی بر هشدار ریسک انجام معاملات در بخش مارجین برای شما نمایش داده می شود که با پذیرفتن آن دسترسی به این بخش از معاملات برای شما فعال می شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 • انتقال دارایی از بخش Spot به بخش Margin

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس پیچیده نیست؛ با این حال باید مطالب مختلفی را برای فعالیت در این اپلیکیشن آموزش ببینید. اولین قدم برای انجام معاملات مارجین در صرافی Coinex این است که ارزهای خود را از دیگر بخش های صرافی (مانند Spot) به بخش مارجین (Margin) انتقال دهید. برای انتقال دارایی به بخش مارجین نیز دو راه پیش روی کاربران قرار گرفته است. شما می توانید با کلیک روی مثلث کوچک در سمت راست و بالای صفحه، اولین قدم در انتقال دارایی خود از بازار Spot به Margin را طی کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از کلیک روی آیکون مثلث در مرحله قبل، از منویی که باز می شود گزینه Transfer به معنای انتقال را انتخاب کنید تا به صفحه ای منتقل شوید که بتوانید آیتم های موردنیاز برای انتقال دارایی را پر کنید و انتقال ارز دیجیتال شما انجام شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از کلیک روی آیکون مثلث و سپس انتخاب گزینه Transfer حالا باید در صفحه جدید به صرافی بگویید که قصد انتقال ارزهای دیجیتال خود را از بخش نقدی (Spot) به مارجین دارید یا برعکس.

در کادر بعدی که با نام Market مشخص شده است، می توانید درصورت تمایل جفت ارز دیگری را از فهرست موجود انتخاب کنید و سپس در کادری که مربوط به ارز دیجیتال است (Coin)، ارزی که قصد انتقال آن را دارید انتخاب کنید. در بخش Transfer امکان انتقال یکی از ارزهای جفت ارز انتخابی برای شما فراهم می شود؛ برای مثال اگر شما جفت ارز ETH/BNB را انتخاب کرده باشید، امکان انتقال ارز دیجیتال اتریوم یا BNB در بخش Transfer برای شما وجود خواهد داشت.

در کادر آخر با واردکردن حجم موردنظر برای انتقال ارز انتخابی، به صرافی می گویید چه مقدار از ارز دیجیتالی را که وارد کرده بودید، از بخش Spot به بخش Margin منتقل کند. درنهایت با کلیک روی گزینه سبزرنگ Transfer کار انتقال دارایی از بخش Spot به Margin به پایان می رسد.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

یکی دیگر از روش های رسیدن به بخش Transfer از مسیر Asset در نوار پایینی در صفحه اصلی اپلیکیشن است. پس از رفتن به بخش Asset، امکان انجام واریز (Deposit)، برداشت (Withdraw) و انتقال (Transfer) برای کاربران فراهم شده است که شما می توانید با کلیک روی Transfer به همان مراحلی که پیش از این توضیح دادیم، دسترسی داشته باشید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 • انجام معاملات در بخش مارجین

پس از انتقال دارایی از بخش Spot به Margin نوبت به انجام معاملات می رسد. نکته ای که وجود دارد این است که برای انجام معاملات با کارمزد کمتر علاوه بر استفاده از کد ریفرال که در بخش های پیش به آن اشاره کردیم، می توانید مقداری ارز دیجیتال CET را که توکن رسمی صرافی کوینکس است، در حساب خود داشته باشید که معاملات خود را با تخفیف انجام دهید. ابتدا روی تب Exchange در پایین صفحه کلیک کرده و سپس از گزینه هایی بالایی، Margin را انتخاب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از رفتن به بخش مارجین امکان ثبت سفارش معاملات برای شما فراهم شده است؛ البته باید بدانید اگر مقادیر سفارش خود را در این بخش وارد کنید، معاملات شما عملاً تفاوتی با معاملات Spot نخواهند داشت؛ بنابراین اگر قصد انجام معاملات مارجین را دارید، نباید داده های سفارش خود را در بخشی که در تصویر مشخص شده است، قرار دهید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

در ادامه روند آموزش کار با اپلیکیشن Coinex، برای انجام معاملات مارجین در گام اول باز هم باید روی آیکون مثلث در سمت راست تصویر کلیک کنید و این بار از منویی که برای شما باز می شود، گزینه Borrow به معنای قرض گرفتن را انتخاب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

با کلیک روی گزینه Borrow، صفحه ای برای شما نمایش داده می شود که باید ارزی که قصد دارید از صرافی قرض بگیرید، به همراه مقدار موردنظر را در کادرهای مربوط وارد کنید و درنهایت روی گزینه Borrow کلیک کنید. نکته ای که در این بخش وجود دارد، این است که با فعال کردن گزینه Auto Renewal عملیات قرض گرفتن هر 10 روز به صورت خودکار برای شما تمدید می شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

برای انجام معامله در بخش مارجین، با توجه به ضریب جفت ارز می توانید معاملات مارجین را داشته باشید؛ برای مثال اگر ضریب یک جفت ارز 4X باشد، با 4 برابر سرمایه خود می توانید اقدام به بازکردن معاملات کنید. درواقع 3/4 سرمایه ای که وارد معامله می کنید پولی است که صرافی به شما قرض داده است.

برای کم کردن ریسک معاملات خود بهتر است با تمام دارایی که به بخش مارجین منتقل کرده اید، معاملات خود را باز نکنید، بهتر هنگام فعالیت در بخش مارجین به صورت پله ای وارد معامله شوید تا به این صورت ریسک معاملات خود را کنترل کنید.

موضوع دیگری که در آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس باید به آن توجه کرد، این است که ریسک معاملات شما با توجه به ضریب مارجین (2X, 3X, 4X,…) متغیر خواهد بود و هرچه این ضریب بالاتر باشد، به معنای ریسک بالاتر معامله شما نیز خواهد بود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

بازپرداخت (Repay) در اپلیکیشن کوینکس

یکی از نکات بسیار مهم در معاملات مارجین که در آن مبلغی از صرافی قرض گرفته می شود، این است که با ثبت سفارش و انجام معامله کار تمام نمی شود و شما باید پس از بستن معامله، مبلغی را که از صرافی قرض گرفته بودید پس بدهید، در غیر این صورت به مبلغی که صرافی به عنوان سود خود از معامله شما دریافت می کند، اضافه خواهد شد.

برای این کار در صفحه اصلی صرافی و در تب Exchange باز هم روی آیکون مثلث کلیک کنید، ولی این بار از منویی که پیش روی شما قرار می گیرد، گزینه Repay به معنای بازپرداخت را انتخاب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

در صفحه مربوط به Repay باید جفت ارزی که معامله کردید، ارز دیجیتالی که از صرافی قرض کرده بودید و همچنین مقداری که باید از ارز دیجیتال به صرافی پس بدهید، به ترتیب در کادرهای مشخص شده وارد کرده و درنهایت روی گزینه Repay در پایین صفحه کلیک کنید تا قرض شما به صرافی پرداخت شود.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

علاوه بر آموزش کار با اپلیکیشن Coinex باید اطلاعات دیگری نیز داشته باشید. در اینجا تنها سفارش های خود را ثبت کنید. باید بدانید که هرچه ریسک معامله مارجین شما بیشتر باشد، رقم ریسک به سمت 200 میل می کند و در حالتی که شما با تمام دارایی خود در بخش مارجین اقدام به بازکردن معامله کنید، این رقم 150% خواهد بود.

یکی از کارهایی که می توانید در این مرحله انجام دهید، این است که با تمام دارایی خود که به بخش Margin منتقل کرده بودید، اقدام به بازکردن معامله نکنید؛ به این ترتیب درصد پایین تری از دارایی شما درگیر معامله خواهد بود که این عامل ریسک شما را نیز پایین می آورد.

Liq. Price

این بخش مبلغی را مشخص می کند که با رسیدن قیمت به آن شما لیکوئید شده و تمام مبلغی که نزد صرافی به امانت گذاشته بودید، از شما کسر خواهد شد؛ درنتیجه همیشه باید به این مقدار توجه کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

آموزش معاملات فیوچرز در اپلیکیشن کوینکس

بررسی معاملات فیوچرز در آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس بسیار ضروری است. معاملات فیوچرز در حالت کلی به دو بخش سنتی و Perpetual تقسیم می شوند که تفاوت آن ها در تاریخ انقضای قرارداد این معاملات است. معاملات آتی (Future) سنتی دارای تاریخ انقضا هستند و با رسیدن تاریخ سررسید آن قراردادها، معاملات به صورت خودکار بسته می شوند؛ درحالی که معاملات Perpetual بدون تاریخ انقضا هستند.

خوشبختانه صرافی Coinex امکان انجام معاملات آتی را برای کاربران خود فراهم کرده است، اما فراموش نکنید فعالیت در این نوع معاملات به دانش و تجربه کافی نیاز دارد؛ در غیر این صورت معامله گر احتمالاً متضرر خواهد شد. یکی از ویژگی هایی که افراد زیادی را به این نوع معاملات جذب می کند، وجود لوریج یا اهرم است. این شرایط با وجود جذابیتی که برای بسیاری از معامله گران دارد، بسیار خطرناک هستند و همان طور که ممکن است سود حاصل از معاملات شما را چند برابر کنند، ضرر شما نیز چند برابر می کنند.

پس هنگام استفاده از این خدمات حتماً این نکات را مدنظر داشته باشید. همان طور که می دانید، فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال به دانش و تجربه نیاز دارد. این شرایط برای زمانی که کاربر قصد فعالیت در بخش آتی و مارجین را داشته باشد، مهم تر نیز خواهد شد؛ زیرا ریسک معاملات بالا می رود و در پی آن احتمال متضررشدن کاربران نیز وجود خواهد داشت؛ درنتیجه توصیه می شود اگر قصد فعالیت در این بخش ها را دارید، حتماً پیش از آغاز معاملات خود، با شرکت در یک کلاس آموزش ارز دیجیتال، ریسک معاملات خود را به حداقل برسانید و درصد موفقیت خود را بالا ببرید.

بخش آتی اپلیکیشن کوینکس

بد نیست در آموزش کار با اپلیکیشن Coinex بدانید برای انجام دادن یک معامله در بخش فیوچرز، در ابتدا باید روی Futures که در پایین صفحه اپلیکیشن قرار دارد کلیک کنید. پس از ورود به صفحه معاملات آتی، جفت ارز موردنظر را نیز انتخاب کنید. برای مشاهده لیست تمام جفت ارزها می توانید روی جفت ارزی که به صورت پیش فرض در بالای صفحه قرار گرفته است، کلیک کنید که تمام ارزهای لیست شده را برای شما نمایش می دهد.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

قبل از انجام معامله دقت کنید حساب معاملاتی شما در بخش Futures موجودی کافی برای انجام معامله را داشته باشد؛ در غیر این صورت باید مبلغی معادل آنچه قصد دارید معامله کنید، به این بخش یعنی Futures انتقال دهید. برای انتقال دارایی از بخش های دیگر به بخش Futures ابتدا روی علامت سه نقطه در بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید و سپس از منویی که برای شما باز می شود، گزینه Transfer را انتخاب کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از کلیک روی گزینه Transfer وارد صفحه جدیدی می شوید که می توانید در آن هر ارزی که صرافی از آن پشتیبانی می کند، از حساب Spot خود به حساب فیوچرز انتقال دهید. در کادر اول حسابی که قرار است ارز را از آن منتقل کنید، وارد کنید. چون ما قصد داریم حساب فیوچرز خود را شارژ کنیم باید حساب Spot را انتخاب کنیم. در کادر دوم نیز حسابی را که باید ارز دیجیتال به آن منتقل شود قرار می دهیم (حساب فیوچرز). پس از انتخاب حساب ها، نماد و مقدار ارزی که مایل هستید بین دو حساب منتقل کنید، روی گزینه Transfer کلیک کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

نحوه انجام معاملات فیوچرز در برنامه کوینکس

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس در بخش آتی گسترده است. برای انجام معامله Futures پس از اطمینان از مقدار دارایی خود در حساب معاملاتی آتی (Futures)، جفت ارز موردنظر خود را انتخاب کنید؛ سپس باید یکی از ویژگی های Cross یا Isolated و همچنین میزان اهرم یا لوریج را برای سفارش خود تنظیم کنید.

برای انتخاب هرکدام از این ویژگی ها باید روی Isolated 8X که در تصویر مشخص شده است، کلیک کنید. البته این مقادیر می تواند متفاوت باشد، اما به هر حال برای تغییر این مقادیر باید همین مسیر را طی کنید. در اینجا Isolated 8X به این معناست که از ویژگی Isolated با لوریج 8 استفاده شده است که البته شما می توانید این آیتم ها را تغییر دهید. در ادامه آموزش کار با اپلیکیشن Coinex مفاهیم لوریج، Isolated و Cross را برای شما شرح خواهیم داد.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

 • Cross

در حالت Cross تمام دارایی موجود در حساب معاملاتی بخش Futures ممکن است در معرض خطر قرار بگیرد؛ برای مثال اگر شما 500 دلار در بخش آتی خود داشته باشید و تنها 100 دلار آن را برای انجام یک معامله هزینه کنید، اگر معامله شما لیکوئید شود یا به عبارتی میزان ضرر شما در معامله به حدی برسد که صرافی آن را ببندد، صرافی از مبلغ باقی مانده موجود در بخش آتی (400 دلار) استفاده می کند و معاملات شما را باز نگه می دارد؛ به این ترتیب ممکن است شما کل دارایی خود در بخش آتی (Futures) را از دست بدهید. آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس به تنهایی کافی نیست و شما باید با این مفاهیم نیز آشنا باشید.

 • Isolated

در حالت Isolated صرف نظر از اینکه چه مبلغی در بخش حساب معاملات آتی خود دارید، تنها همان بخشی از سرمایه شما که درگیر معامله است در خطر قرار می گیرد و درواقع سود یا ضرر شما تنها بر مبنای همان مبلغ درگیر در معامله محاسبه می شود.

 • لوریج

لوریج یا همان اهرم که می تواند رقمی بین 3x تا 100x باشد (البته با توجه به صرافی و جفت ارز) درواقع ضریبی را مشخص می کند که شما می توانید براساس آن با سرمایه ای چند برابر دارایی خود معاملات را انجام دهید؛ برای مثال اگر سرمایه اولیه شما 100 دلار باشد و شما از لوریج 25 استفاده کنید، صرافی به شما اجازه می دهد معاملاتی با مبلغ 2500 دلار را ثبت کنید. انجام این معاملات برای بسیاری از معامله گران بسیار جذاب است؛ چراکه در صورت سود کردن در این معاملات، میزان سود شما نیز 25 برابر خواهد شد.

به زبان ساده اگر با 100 دلار به میزان 2 درصد یعنی 2 دلار سود کسب می کردید با کمک لوریج و در صورت سود در معامله، سود دریافتی شما به 50 دلار افزایش می یافت البته این شرایط برای حالتی که معامله گر متضرر شود نیز صدق می کند یعنی اگر قرار باشد شما با 100 دلار سرمایه اولیه و بدون لوریج 2 دلار ضرر کنید، با لوریج 25، مبلغ 50 دلار متضرر خواهید شد؛ پس بهتر است با احتیاط از این خدمات صرافی ها استفاده کنید. همان طور که گفته شد، دانستن چنین مفاهیمی در روند آموزش کار با اپلیکیشن Coinex ضروری است.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

پس از انتخاب ویژگی های معامله که پیش از این توضیح دادیم، باید با توجه به تحلیل و نوع معامله ای که قصد انجام آن را داریم (خرید/ فروش) گزینه موردنظر را انتخاب کنیم. باز هم مثل روش های معاملاتی پیش، Sell برای فروش و Buy برای خرید استفاده می شود.

در این مرحله از آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس و با انتخاب معامله (خرید یا فروش) نوبت به انتخاب روش ثبت سفارش می رسد. توضیحات این روش ها پیش از این داده شده است. شما می توانید با توجه به تحلیل و استراتژی معاملاتی خود یکی از روش های Limit، Market، Stop Limit یا Stop Market را انتخاب کنید.

درنهایت پس از واردکردن تمام مقادیر مطابق آنچه توضیح داده شد، با کلیک روی یکی از گزینه های Sell/Short و یا Buy/Long معامله شما ثبت خواهد شد. در انتها بد نیست بدانید عبارات Long و Short در معاملات آتی به ترتیب به معاملات خرید و فروش اشاره دارند.

 1. Long = Buy
 2. Short = Sell

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکساگر بخواهیم در مسیر آموزش کار با اپلیکیشن Coinex خلاصه ای از آنچه در معاملات آتی گذشت، بیان کنیم، بهتر است نگاهی به مراحل انجام معاملات در بخش آتی صرافی کوینکس داشته باشیم:

 1. ابتدا به بخش آتی (Futures) در صرافی Coinex بروید.
 2. جفت ارز موردنظر را انتخاب کنید.
 3. ویژگی های معامله از جمله میزان لوریج و Isolated یا Cross باید تنظیم شوند.
 4. با توجه به تحلیل خود یکی از دو بخش Buy یا Sell را انتخاب کنید.
 5. پس از انتخاب روش ثبت سفارش (Limit، Market، Stop Limit و یا Stop Market) کادرهای مربوط را پر کنید.
 6. درنهایت روی گزینه Sell/Short یا Buy/Long کلیک کنید.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

استیک کردن در اپلیکیشن کوینکس

با آموزش کار با اپلیکیشن Coinex بیش از پیش متوجه می شوید که بازار ارزهای دیجیتال فضایی را ایجاد کرده است که کاربران بتوانند از راه های مختلف به کسب درآمد بپردازند. یکی از این روش ها که هم به نفع سرمایه گذار و هم شبکه ارز بوده، استیکینگ است که شباهت بسیاری به سپرده گذاری دارد. در این بخش از آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس نحوه استیکینگ در کوینکس را برای شما شرح خواهیم داد.

در ابتدا با کلیک روی تب Asset در پایین صفحه و سپس انتخاب گزینه Finance، فهرستی از ارزهای دیجیتالی را که امکان استیک کردن آن ها توسط صرافی Coinex فراهم شده است، خواهید دید که باید یکی از این ارزها را انتخاب کنید. با انتخاب ارز کلیک کردن روی گزینه Transfer که به معنای انتقال است، به مرحله بعد در استیک کردن ارز دیجیتال منتقل می شوید.

پیش از توضیح مرحله بعد لازم است بدانید میزان سودی که از استیکینگ هر ارز دیجیتال در صرافی به صورت سالانه کسب می کنید در روبه روی نام آن ارز آورده شده است. البته این میزان ثابت نیست و با توجه به نوسانات بازار در بازه های 7 روزه تغییر می کند.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

درواقع کار استیک کردن بسیار ساده بوده و کافی است شما دارایی خود را با واردکردن حجم موردنظر برای استیکینگ از بخش Spot به بخش Finance در صرافی منتقل کنید. در صفحه زیر می توانید ارز دیجیتال موردنظر و حجمی که قصد استیک آن را دارید مشخص کنید؛ به همین سادگی کار به پایان می رسد.

آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس

سخن پایانی

بازار ارزهای دیجیتال روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند. امروزه نیز شاهدیم حتی افرادی که در گذشته از این بازار مالی انتقاد می کردند، به یکی از سرمایه گذاران این بازار تبدیل شده اند. در چنین شرایطی، توسعه دهندگانی که در این حوزه فعالیت می کنند، بیکار نیستند و استفاده از خدمات ارزهای دیجیتال و بلاک چین را روز به روز برای کاربران ساده تر کرده اند.

یکی از اقدامات در این مسیر طراحی و ارائه اپلیکیشن های موبایل برای صرافی ها بوده است تا کاربرانی که ممکن است ساعات زیادی خارج از منزل بوده و به سیستم کامپیوتر دسترسی نداشته باشند بتوانند معاملات خود را انجام دهند یا وضعیت را دنبال کنند. ما نیز سعی کردیم در این مقاله آموزش کار با اپلیکیشن کوینکس را به زبان ساده برای شما بیان کنیم.

پرسش های متداول

بله، برنامه Coinex برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS عرضه شده است.

برای ثبت نام در اپلیکیشن Coinex ابتدا وارد Sign up شوید. سپس ایمیل، رمز عبور و کد رفرال (در صورتی که داشته باشید) را وارد کنید و تیک تأیید قوانین را بزنید. پس از آن با تکمیل پازل و واردکردن کد ارسالی از طرف صرافی ثبت نام شما تکمیل می شود.

کد رفرال همان کد معرف است و اگر شما از آن استفاده کنید، کارمزد معاملات شما در صرافی شامل تخفیف خواهد شد.

معاملات نقدی (Spot)، معاملات مارجین و معاملات آتی (Futures).

با توجه به ریسک بالای این نوع معامله به ویژه برای مبتدیان، انجام این نوع معامله تنها برای افراد با دانش و تجربه بالا در این حوزه توصیه می شود.

ادامه مطلب
تریدینگ در کوینکس
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال...

خرید و فروش ارز دیجیتال در کوینکس یا ترید در صرافی کوینکس برای کاربران ایرانی به سادگی امکانپذیر است. در این مقاله قصد داریم روش تریدینگ در کوینکس و نحوه استفاده از ترید آزمایشی در کوینکس را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مزیت خرید و فروش ارز دیجیتال در کوینکس برای ایرانیان

بزرگ ترین مزیت صرافی کوینکس این می یاشد که برای ایران و همچنین کشورهای تحت تحریم مانند ایران، عراق، سومالی، یمن، کره شمالی، سودان و… هیچ ممانعتی ندارد. شهروندان ایرانی می توانند برای ثبت نام در کوینکس مدارک هویتی ارسال کنند و در این صرافی حتی با شماره تلفن ایران احراز هویت شوند و از روش های تریدینگ در کوینکس استفاده کنند.

چون صرافی کوینکس رابط کاربری آسانی دارد و همین باعث شده خیلی از تریدر یا معامله گرهای ایران به این صرافی مهاجرت نمایند و دلیل اصلی مهاجرت به کوینکس آزاد بودن در ترید و به دوراز تحریم ها بودن این صرافی است.

صرافی کوینکس بخشی به نام perpetual دارد که از طریق آن می توان وارد قراردادهای آتی (future) این صرافی شد و از رشد و ریزش قراردادها سود کسب کرد البته این سود به نحوه استفاده از روش های تریدینگ در کوینکس بستگی دارد.

نکته حائز اهمیت این است که تا زمانی که در معاملات نقد (spot) صرافی ها مهارت کافی را کسب نکرداید به ترید فیوچر نپردازید چون ریسک از دست دادن سرمایه بسیار بالا می باشد.

انواع روش های تریدینگ در کوینکس

 تریدینگ در کوینکس

معاملات فیوچرز کوینکس

در قسمت «فیوچرز کوینکس» یا «perpetual» صرافی کوینکس، شما می توانید پولی را از فردی قرض کرده و با افزودن دارایی خود به پولی که قرض گرفته اید، معاملات موردنظرتان را انجام دهید.

معاملات فیوچرز کوینکس تاریخ انقضا ندارند و تا هر زمانی که مایل باشید، این معاملات قابلیت اجرایی شدن دارند. همچنین معاملات فیوچرز کوینکس، دو ضریب اهرم «ایزوله» و «کراس» دارند که در مقاله «آموزش معاملات فیوچرز در کوینکس» به طور کامل آن ها را بررسی کردیم.

در خصوص انجام معاملات فیوچرز در کوینکس دو نکته مهم و کلیدی وجود دارند:

 • در معاملات فیوچرز سود حاصل از انجام معاملات به شما تعلق می گیرد، اما کارمزد معاملات از شما کسر می شود.
  اگر در این میان دچار ضررشوید، میزان ضرر از دارایی اصلی شما کم خواهد شد.

مارجین در صرافی کوینکس

معاملات «مارجین» در کوینکس نیز مانند بخش فیوچرز است و به این صورت انجام می شود که در بخش مارجین نیز شما پولی را به صورت وام قرض کرده و آن را به دارایی های خود اضافه می کنید و سپس می توانید معاملات خود را انجام دهید.

با وجود این شباهت ها دو تفاوت مهم نیز دیده می شوند که عبارت اند از:

 • تفاوت در ضریب اهرم (Leverage)
 • تفاوت در محاسبه کارمزدها
 • معامله اسپات در کوینکس

معاملات اسپات کوینکس

ساده ترین نوع معاملات در این صرافی به شمار می روند که برخلاف معاملات مارجین و فیوچرز با ریسک کمی روبه رو هستند. این کاهش ریسک به اندازه ای است که حتی افراد مبتدی نیز می توانند با مطالعه مقاله «آموزش معامله اسپات در کوینکس» دست به معامله بزنند.

معاملات اسپات در کوینکس از سه بخش «Limt» ،«Market» و «Stop-Limit» تشکیل شده است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند؛ اما به طور کلی به دلیل سبک آسان، ریسک کم و کارمزد اندک نوع «Limit» آن برای انجام معاملات، گزینه ای ایدئال تر به شمار می رود.

برای روش های تریدینگ در کوینکس 3 گزینه برای قسمت اسپات قرار داده است:

Limit: محیط بسیار آسان و کاربردی برای کاربرانی که تازه کار هستند می باشد. در اینجا برای خرید یا فروش قیمت ارزی که مدنظر دارید را وارد کنید همچنین این امکان وجود دارد تا از درصدهای پیش فرضی که قرار داده شده تعیین کنید چه مقدار از دارایی کیف پول را اختصاص می دهید لازم به ذکر است قابلیت دستی واردکردن قیمت نیز وجود دارد.

Market: اگر نیاز دارید که سفارش خرید یا فروش فوری و لحظه ای قرار دهید از این بخش استفاده کنید. لازم به تأکید است که کارمزد در این سفارش بیشتر از حالت قبل می باشد. ولی برای سرعت بالا در خرید یا فروش می تواند گزینه مناسبی باشد در اینجا کافی است که مقدار ارزی که می خواهید را وارد و از طریق درصدهای پیش فرض یا به صورت دستی مقدار دارایی که می خواهید اختصاص دهید را تعیین کنید.

Stop order: در این بخش کاربران می توانند به صورت شرطی عمل کنند. مثلاً یک قیمت را برای خرید یا فروش وارد می کنید زمانی که قیمت به آن چیزی که تعیین شده است برسد سفارش به طور کامل انجام می شود درغیر این صورت این سفارش حذف می گردد. به طور دقیق تر در نمودار عرضه و تقاضا عمق بازار نشان داده می شود مادامی که عدد تعیین شده به عدد بازار نرسد اصلاً در این نمودار قرار نمی گیرد. اکثر افرادی که به دنبال یک معامله شرطی طبق تارگت هایی که پیش بینی کرده اند هستند، از این گزینه استفاده می کنند.

 

آموزش ترید در صرافی کوینکس؛ خرید و فروش ارز دیجیتال در کوینکس

 1. به وب سایت «coinex.com» بروید و وارد حسابتان شوید. سپس در گوشه بالا سمت چپ، گزینه «Exchange» را کلیک کنید.

راهنمای coinex

 1. به عنوان مثال «CET/USDT» را در نظر بگیرید. شما باید در کادر سمت چپ صفحه، ابتدا روی «USDT» کلیک کرده و سپس «CET» را انتخاب کنید.

راهنمای coinex

سفارش فروش Limit: در قسمت خرید، «Limit» را انتخاب کرده و «Price» و «Amount» خود را وارد کنید. (قیمت و تعداد) پس از تایید اطلاعات برای ثبت سفارش، گزینه «Buy CET» را بزنید.

راهنمای coinex

سفارش Market: در قسمت خرید، «Market» را انتخاب کنید، «Amount» (تعداد) را وارد کرده و سپس گزینه «Buy CET» را بزنید تا معامله به پایان برسد.

راهنمای coinex

معامله Stop-Limit: در قسمت خرید، «Stop-Limit» را انتخاب کنید، قیمت «Stop» ،«Limit» و «Amount» را تعیین کرده و سپس روی «Buy CET» کلیک کنید تا سفارش دهید.

راهنمای coinex

سفارش فروش Limit: در قسمت فروش، «Limit» را انتخاب کرده و «Price» و «Amount» را وارد کنید. برای ثبت سفارش، اطلاعات را تایید کرده و روی «فروش CET» کلیک کنید.

راهنمای coinex

سفارش Market: در قسمت فروش، «Amount» را وارد کرده و برای تکمیل معاملات روی گزینه «Sell CET» کلیک کنید.

راهنمای coinex

معامله Stop-Limit: در قسمت فروش، «Stop-Limit» را انتخاب کنید، [Stop] price» ،[Limit] price» و «Amount» را وارد کنید. سپس روی «Sell CET» کلیک کنید تا سفارش دهید.

راهنمای coinex

اصطلاحات خرید و فروش کوینکس

برای آموزش روش های تریدینگ در کوینکس لازم است با برخی از اصطلاحات آشنایی پیدا نمود.

پوزیشن لانگ (Long position) کسب سود از رشد قیمت ها درست مثل چیزی که در اسپات صرافی ها وجود دارد.
پوزیشن شورت (short position)

 

کسب سود از ریزش قیمت ها یعنی در مواقع نزولی بود قیمت ها بتوان استفاده نمود.
اهرم (leverage)

 

با کمک این اهرم می توان سود یا زیان را افزایش داد. اهرم 10 یعنی سود و زیان با ضریب 10 محاسبه می گردد مثلاً 10درصد سود با این اهرم یعنی 100درصد سود به دست آمده است.
لیکویید شدن (liquidations)

 

در پلتفرم فیوچر این اصطلاح بسیار کاربرد دارد از این نظر که اگر پوزیشن به آن عدد برسد کل سرمایه که اختصاص داده شده از دست می رود. این امر در قسمت اسپات صرافی هیچ وقت رخ نمی دهد. توجه به لیکویید شدن در قسمت معاملات آتی بسیار مهم است زیرا ممکن است کل سرمایه در عرض یک ساعت یا یک ماه یا یک سال از دست رود.

 تریدینگ در کوینکس

مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال در کوینکس

 • با نصب کیف پول صرافی کوینکس، می توان دارایی را به راحتی بین صرافی کوینکس و کیف پول امن آن که به اسمViawallet است انتقال داد. همچنین می توان از کیف پول های Atomic و Coinomi نیز بهره برد.
 • در داخل صرافی کوینکس می توان به استخر ماینینگ ViaBTC وصل شد. با توجه به اینکه استخر استخراج ViaBTC یکی از بزرگ ترین و معروف ترین استخرهای ارزهای رمزنگاری شده در جهان محسوب می شود.
 • می توان از بخشcloud mining یا همان استخراج ابری یعنی ماینینگ بدون پرداخت پول برق و بدون داشتن دستگاه ماینینگ استفاده نمود و به استخراج ابری دسترسی پیدا کرد و با خرید تعرفه های مختلف ارزهای دیجیتال را ماین و استخراج نمود.
 • از دیگر امکانات و مزیت های صرافی کوینکس استفاده از مارجین می باشد که تریدرهای حرفه ای با لحاظ کردن ریسک می توانند بااهرم یاLeverage به ترید کردن بپردازند.
 • این صرافیCoinEx Dex یا همان صرافی غیرمتمرکز در رمزارزها محسوب می شود.

معایب تریدینگ در کوینکس

در این قسمت به طور مختصر معایب یا دقیق تر کمبودهایی که در روش های تریدینگ در کوینکس وجود دارد در مقایسه با صرافی های دیگر مطرح می گردد.

 • در بخش فیوچر، از ارزهای کمی پشتیبانی می گردد در حالی که در صرافی بایننس از ارزهای زیادی پشتیبانی می شود.
 • در صرافی کوینکس برای معامله روی هر یک از ارزها لازم است وارد آن قرارداد شده و از قسمت اسپات صرافی نوع ارزی که مشاهده می کنید و انتخاب نموده اید را به بخش فیوچر صرافی انتقال دهید. ولی در بایننس این امکان فراهم شده که هر دو این حالت را داشته باشیم یعنی هم با خود ارز مثل بیت کوین اتریم و… ترید خودتان را در بخش فیوچر انجام دهید و هم می توان با استیبل مثل تتر همان جا ترید را انجام دهید.
 • در صرافی هایی مثل بیت مکس یا بایننس فیوچر یک نسخه test net وجود دارد که می توان قبل از ورود به پلتفرم اصلی و پرریسکی مانند فیوچر مهارت خود را در این نسخه سنجید و بعد از اینکه مدت زمانی به آزمون و خطا سپری شد و تجربه و مهارت موردنیاز کسب شد به ترید در محیط اصلی اقدام نمود که متأسفانه در صرافی کوینکس این قابلیت مشاهده نشده است.
 • تنها روش های تریدینگ در کوینکس که باعث محبوبیت این صرافی شده این است که در قسمت فیوچر این صرافی قراردادهایی که بدون تاریخ انقضا هستند، پشتیبانی می شوند. یعنی قراردادهای آتی که می بندیم، مادامی که خودمان آن را نبندیم دارای اعتبار است. همین امر باعث استفاده  کاربران زیادی این صرافی شده است.

آیا امکان ترید در کوینکس بدون احراز هویت وجود دارد؟

سؤالی که مطرح می شود این است آیا بدون احراز هویت می توان در این اکسچنج ثبت نام شد و ترید نمود پاسخ مثبت است. صرافی کوینکس برای تأیید هویت کاربران از سه سطح استفاده می کند:

 • سطح اول کاربران تایید نشده است. اگرفقط شماره تلفن و آدرس ایمیل توسط کاربر تأیید گردد مجاز به شروع  معاملات خواهد بود. در سطح اول می توان هر روز تا 10،000 دلار برداشت نمود.
 • سطح دوم یا Basic امکان برداشت پول تا 1 میلیون دلار را به کاربر در هر روز می دهد. برای این سطح باید پاسپورت اسکن شده یا مدرک دیگری برای اثبات هویت به صورت آنلاین در سایت بارگذاری گردد.
 • سطح سوم پیشرفته یا advanced می باشد. در این سطح هیچ محدودیتی برای برداشت وجود ندارد. تأیید هویت در سطح 3 از طریق برنامه گوشی همراه و با استفاده از تأیید وب کم انجام می پذیرد.

باید به محدودیت برداشت پول در کوینکس توجه نمود در صرافی کوینکس تا مبلغ ده هزار دلار در روز می توان انتقال وجه و برداشت وجود دارد. در صورتی که مدارک ارسال شود و احراز هویت انجام پذیرد، روزانه تا سقف یک میلیون دلار هم می توان برداشت نمود.

 تریدینگ در کوینکس

کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال صرافی کوینکس

کارمزد و یا همان فی (Fee) معاملات در صرافی کوینکس معادل ۰٫۱۲% از حجم معاملات می باشد. یعنی به ازای هر ۱۰$ حدود 1 سنت یا ۰٫۰۱۲$ دریافت می کند. رمزارز صرافی کوینکس به نام CET در خود اکسچنج خریدوفروش می شود.

در صورت خریدار این رمزارز و نگهداری در کیف پول فی صرافی کوینکس از ۵۰% کمتر می شود و کارمزد صرافی کوینکس از همین ارز CET برداشت می شود. یعنی به جای اینکه از ۱ سنت بابت هر ۱۰ دلار کم شود، این ۱ سنت از ارز CET کم خواهد شد. می توان گفت کوینکس جزء صرافی هایی است که کارمزد خیلی کمتری از تریدرها و معامله گران دریافت می کند.

اگر ارزی به صرافی کوینکس وارد شود (Deposit) هیچ کارمزدی دریافت نمی گردد. اما برای خارج نمودن هر ارزی از حساب برداشت زده شود (Withdraw) با توجه به نوع رمزارز مبلغ ناچیزی را دریافت خواهد شد.

در واقع این فی شبکه برای انتقال رمز ارز است که در همهٔ اکسچنج ها از جمله خود بایننس هم این مبلغ گرفته می شود. روش های تریدینگ در کوینکس با مبلغ کارمزد ناچیزی محسوب می شود.

هزینه معاملات روش های تریدینگ در کوینکس

پلت فرم معاملاتی صرافی کوینکس هزینه های متفاوت را بین دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان تحمیل نمیکند. در مقابل، مدل هزینه ای به نام “مدل هزینه سرراست” استفاده می کند. مبلغ پیشنهاد شده برای هزینه سر راست ۰.۱۰ درصد است. این هزینه کمی پایین تر از میانگین معمول در بازار معاملات ارز دیجیتال می باشد. تقریباً متوسط هزینه در صرافی ها ی دیگر ۰.۲۵ درصد است.

هزینه برداشت صرافی کوینکس، ۰.۰۰۰۶ بیت کوین در هر برداشت بیت کوین منظور می گردد. این هزینه تقریباً برطبق میانگین معمول در این صنعت است. آخرین مطالعه تجربی نشان می دهد که میانگین هزینه جهانی برداشت بیت کوین، حدود 0.0008 است.

سطح هزینه های این صرافی مطابق با میانگین صنعت ارز دیجیتال است. البته صرافی های زیادی وجود دارند که در هر برداشت ۰.۰۰۰۵ شارژ می کنند، بنابراین می توان گفت که ۰.۰۰۰۵ بیت کوین در حال پذیرش به عنوان نرخ متوسط جدید در دنیای معاملات ارز دیجیتال می باشد.

جمع بندی

در حال حاضر امکان خرید و فروش ارز دیجیتال یا تریدینگ در کوینکس، خدمات کوینکس در بیش از 100 کشور جهان در دسترس است، حتی مناطقی را که ارزهای دیجیتال را ممنوع شده است را شامل نمی شود. به جرئت می توان گفت در مقایسه با سایر صرافی ها کوینکس از بهترین های جهان محسوب می شود. در صورتی که کاربران توکن CET که همان توکن صرافی کوینکس است را خریداری نمایند و در کیف پول دارایی ها در این صرافی ذخیره کنند، تا 40 درصد تخفیف در کمیسیون های مبادلات به آن ها داده می شود. هر بار که یک تبدیل یا انتقال انجام می شود از توکن کوینکس کسر می گردد و همچنین ۴۰ درصد تخفیف داده مبذول می شود. بدون نیاز به احراز هویت تا روزانه ۱۰ هزار دلار انتقال یا برداشت انجام داد، و با احراز هویت روزانه تا یک میلیون دلار می توان فعالیت داشت. ولی بدون احراز هویت استفاده از امکانات سپرده گذاری کوینکس و دریافت سود بهره امکان پذیر نمی باشد.

ادامه مطلب
انتقال ارز از کوینکس به کیف پول
آموزش انتقال ارز از کوینکس به...

صرافی کوینکس (coinEx) یکی از محبوب ترین و معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در سرتاسر دنیاست. این صرافی ارز دیجیتال به دلیل ویژگی های منحصربه فرد و سهولت استفاده، توانسته است کاربران بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب کند. همچنین از جمله صرافی های ارز دیجیتالی است که نزد کاربران ایرانی نیز محبوبیت فراوانی دارد. دلیل اصلی این موضوع این است که صرافی کوینکس کاربران ایرانی را در فهرست تحریم های اقتصادی خود قرار نداده است. به همین دلیل ثبت نام در کوینکس برای ایرانیان به سادگی قابل انجام است.

با این تفاسیر، امروزه بسیاری از کاربران ایرانی مشغول استفاده از خدمات این صرافی ارز دیجیتال هستند و بسیاری نیز درصورت ورود به بازار ارزها، این صرافی را انتخاب می کنند. از سوی دیگر، یکی از نکاتی که همواره به تریدرها، سرمایه گذاران و به طورکلی به همه کاربران فعال در این بازار توصیه می شود، این است که از نگهداری دارایی های دیجیتال خود در حساب کاربری یا کیف پولی که خود صرافی ها در اختیار آن ها قرار می دهند، خودداری کنند؛ زیرا درصورت هک شدن حساب صرافی، ممکن است تمامی دارایی های کاربران به سرقت برود؛ بنابراین کیف پول های ارز دیجیتال، گزینه هایی ایمن تر از کیف پول های خود صرافی های ارز دیجیتال هستند.

همین موضوع سبب شده تا یکی از اساسی ترین مراحل برای خرید و فروش یا سرمایه گذاری روی ارزهای مختلف، مرحله انتقال دارایی های دیجیتال کاربر از حساب وی در صرافی ارز دیجیتال به یک کیف پول ایمن باشد؛ از این رو در این مطلب قصد داریم برای آن دسته از کاربرانی که صرافی کوینکس را برای فعالیت های خود در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب کرده اند، مراحل انتقال ارز از این صرافی به کیف پول را آموزش دهیم.

آموزش انتقال ارز از صرافی ارز دیجیتال کوینکس به کیف پول

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

برای انتقال ارزهای خود از حساب و کیف پول کوینکس به یک کیف پول ارز دیجیتال، در گام اول باید وارد وب سایت کوینکس شوید و پس از آن نیز به حساب کاربری خود ورود کنید.

در گام بعدی نیاز است تا مثل شکل زیر، از قسمت منو کشویی سربرگ دارایی ها (Assets) در کوینکس، گزینه برداشت (Withdrawal) را انتخاب کنید.

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

در این آموزش، قصد داریم توکن تتر بر بستر شبکه بلاک چین ترون (USDT-TRC20) را از حساب کاربری خود در کوینکس (CoinEx) به یک کیف پول انتقال دهیم. برای انجام این کار باید در ابتدا ارز خود را از فهرست ارزهای دیجیتال موجود در کوینکس پیدا کنیم. درواقع باید گزینه انتقال عادی (Normal Transfer) را انتخاب کرده و بعد از آن نیز روی گزینه USDT-TRC20 کلیک کنیم. سپس در قسمت نشانی برداشت ( Withdrawal Address) باید نشانی کیف پولی را که قصد داریم ارز خود را به آن انتقال دهیم، وارد کنیم. سپس باید از بخش مقدار برداشت (Withdrawal Amount) مقدار ارزی را که قصد انتقال به کیف پول خود داریم، تعیین کنیم. سپس باید به بررسی و تأیید مشخصات تراکنش بپردازیم.

این بخش را به دقت انجام دهید و درصورت اشتباه، جزئیات تراکنش خود را ارسال کنید؛ چراکه درصورت اشتباه بودن جزئیات و تأیید تراکنش از سوی شما، امکان دسترسی مجدد به دارایی هایتان وجود نخواهد داشت، اما اگر می خواهید اطلاعات نمایش داده شده مربوط به جزئیات تراکنش تأیید شود، باید گزینه تأیید (Submit) را انتخاب کنید.

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

نکته مهم این است که اگر قصد داشته باشیم از احراز هویت دوعاملی (2FA) استفاده کنیم، نرم افزار Google Authenticator، یکی از نرم افزارهای برتر در این زمینه است. باید با واردکردن شماره تلفن همراه خود و سپس واردکردن کدی که به شما ما پیامک می شود، فرایند احراز هویت دوعاملی را تکمیل کنید.

 

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

در این مرحله، یک ایمیل خودکار با عنوان تأیید برداشت (Withdrawal confirmation) توسط صرافی کوینکس برای نشانی ایمیلی که در زمان ایجاد حساب کاربری در کوینکس وارد کرده ایم، ارسال خواهد شد که در آن مشخصات تراکنش، برای ما ارسال شده است. حال اگر مشخصات تراکنش مدنظر، مورد تأیید ما باشد، باید روی گزینه تأیید مجدد (Reconfirm)  کلیک کنیم.

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

در اینجا باید به این نکته دقت کرد که لینک تأییدیه مجددی که در ایمیل ارسال می شود، به دلایل امنیتی، تنها برای مدت سی دقیقه معتبر خواهد بود و اگر در این بازه زمانی موفق نشویم عملیات انتقال (برداشت) خود را تکمیل کنیم، باید رمز عبور خود را تغییر داده و بار دیگر فرایند انتقال را انجام دهیم. البته راه دیگر نیز این است که با تیم پشتیبانی صرافی کوینکس ارتباط برقرار کرده و از این طریق مشکل را برطرف کنیم. در ادامه و درصورت تأیید جزئیات تراکنش از طریق لینک ایمیل شده، زمانی که وارد صفحه تأیید برداشت (Confirm Withdrawal) شدیم، بعد از تأیید موفق درخواست انتقال با برداشت، با انتخاب گزینه اعطای مجوز (Authorize) جواز انجام تراکنش انتقال ارز از صرافی کوینکس به کیف پول خود را صادر می کنیم.

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

اکنون که فرایند انتقال ارز به کیف پول با موفقیت تکمیل شد، صرافی کوینکس بار دیگر به صورت خودکار یک ایمیل برای ما ارسال می کند و در آن تأییدشدن فرایند انتقال (Withdrawal Request Verified) را به اطلاع ما می رساند.

انتقال ارز از کوینکس به کیف پول

در ادامه، نکات مهمی که باید برای برداشت ارز از صرافی کوینکس به آن ها دقت کنیم، آمده است:

 1. باید شبکه ای که ارز را به آن انتقال می دهید، با دقت انتخاب کنید. درحقیقت به دلیل یکسان بودن نشانی شبکه BEP20 با شبکه بلاک چین اتریوم، بیشتر افراد دچار اشتباه می شوند و با ارسال ارزهای BEP20 به بلاک چینی که این ارزها را پشتیبانی نمی کند، برخی مواقع دارایی خود را از به طور کامل از دست می دهند؛ از این رو اگر قصد جابه جایی ارز به شبکه BEP20 را دارید، کیف پولی که قصد ارسال به آن را دارید، باید شبکه ای یکسان با صرافی کوینکس داشته باشد.
 2. این امکان وجود دارد که بتوان یک ارز را روی چندین شبکه جابه جا کرد. درواقع ارز شما روی هر شبکه ای که قرار گرفته باشد، باید ارز بومی آن شبکه را نیز در کیف پول خود داشته باشید تا به عنوان کارمزد تراکنش در کوینکس، از آن ارز استفاده شود؛ برای نمونه اگر قصد انتقال USDT-TRC20 از کوینکس به یک کیف پول را داشته باشید، باید مقداری اتریوم (ETH) در کیف پول خود داشته باشید تا به عنوان کارمزد تراکنش از آن استفاده شود.
 3. در زمان برداشت حتماً به حداقل میزان واریز دقت ویژه ای داشته باشید. درواقع در صرافی کوینکس، مقدار حداقلی که برای ارزهای گوناگون تعیین شده، متفاوت است.
 4. برخی کاربران ایرانی ادعا کرده اند که حساب کاربری آن ها در صرافی کوینکس (حساب هایی با آی پی ایران) بسته شده و این صرافی کاربران ایرانی را تحریم می کند. درحقیقت این موضوع به هیچ وجه واقعیت ندارد و هیچ حساب کاربری مربوط به کاربرانی با آی پی ایران، بلوکه نشده است. درواقع صرافی ارز دیجیتال کوینکس از همان آغاز کار، خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه داده و تا این لحظه بسیاری از کاربران ایرانی از کوینکس استفاده کرده اند؛ پس شما بدون نیاز به استفاده از هیچ گونه نرم افزار فیلترشکن و تحریم گذر می توانید وارد وب سایت کوینکس شوید و از خدمات این صرافی استفاده کنید.
 5. اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال خود را نه به یک کیف پول، بلکه به حساب کیف پول کاربری دیگر در صرافی ارز دیجیتال کوینکس انتقال دهیم، پیشنهاد می شود از گزینه انتقال بین کاربری (Inter-User Transfer) استفاده کنیم؛ چراکه با استفاده از این گزینه، دیگر نیازی نیست کارمزد تراکنش انتقال را به صرافی پرداخت کنیم.

سخن پایانی

همواره به کاربران توصیه می شود اگر علاقه مند هستند به تریدهای کوتاه مدت بپردازند، صرافی کوینکس را برای انجام معاملات خود انتخاب کنند. درحقیقت دلیل این موضوع در وهله اول، ایمنی و اعتبار بالای این صرافی ارز دیجیتال و همچنین سطوح کاربری گوناگونی است که کوینکس در اختیار کاربران خود قرار می دهد. از سوی دیگر، به وسیله کوینکس و با قابلیت احراز هویت دومرحله ای می توانید این سطح ایمنی را بیش از پیش ارتقا دهید. افزون بر این موارد، تیم توسعه دهنده کوینکس، به شدت به دنبال برطرف کردن ایرادات کلی و جزئی صرافی خود است و روزبه روز شاهدیم که این صرافی در حال پیشرفت است و امکانات و قابلیت های جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد؛ از این رو در آینده، امکانات و شرایطی به مراتب بهتر و مطلوب تر در اختیار کاربران کوینکس قرار می گیرد که با تکیه بر آن ها، تریدرها می توانند آسان تر، ایمن تر، پرسرعت تر و ارزان تر معاملات مربوط به ارزهای خود را انجام دهند.

ادامه مطلب
اسپات در کوینکس
آموزش معامله اسپات در کوینکس و...

همانطور که می دانید معاملات صرافی ها به 3 دسته معاملات اسپات، فیوچرز و مارجین تقسیم می شوند؛ که هر کدام روش های خاص خود را دارد و این روش ها در هر صرافی متفاوت است و نیاز به آموزش دارد. یکی از بخش های مهم در آموزش ارز دیجیتال مبحث ترید کردن و انجام معاملات در صرافی های مختلف است. ما در این مقاله قصد داریم تا با بیانی ساده به آموزش معامله اسپات در کوینکس و انواع روش های معامله اسپات در این صرافی بپردازیم؛ بنابراین شما نیز در صورتیکه قصد انجام معامله اسپات در کوینکس را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

1. در ابتدا برای انجام معامله اسپات در کوینکس باید یک ارز مرجع را وارد حساب کاربریتان در این صرافی کنید. در صورتی که در رابطه با ثبت نام کوینکس سوالی دارید، روی لینک کلیک کنید.

2. پس از وارد کردن ارز دلخواه، کافیست جفت ارزی را که می خواهیم خریداری کنیم و روی آن ترید انجام دهیم را با ورود به بخش مارکت یا اکسچنج این سایت انتخاب کنیم. (مطابق تصویر)

آموزش معامله اسپات در کوینکس

با وارد شدن به بخش مارکت، تمامی جفت ارزهایی که داخل صرافی کوینکس وجود دارد و توسط این صرافی پشتیبانی می شود را به شما نمایش می دهد.

3. در بخش crypto-crypto trading، می توانیم مارکت مورد نظر خودمان را با توجه به آن جفت ارز اصلی که وارد صرافی کوینکس کردیم انتخاب کنیم. 

توجه کنید که بهترین انتخاب برای معامله اسپات در کوینکس و سایر معاملات در بین گزینه هایی که پیش روی ما است، استفاده از استیبل کوین ها (مانند تتر) یا بیت کوین است. زیرا این جفت ارزها هستند در مارکت کریپتوکارنسی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند؛ همچنین سایر مارکت های موجود در صرافی کوینکس به اندازه این دو مارکت والیوم زیادی ندارند و محبوبیت آن ها به اندازه این دو نیست. 

4. در اینجا به عنوان مثال ما 100 تتر وارد حساب کاربریمان می کنیم؛ بنابراین چون ارز اصلی انتخابی ما تتر بوده است باید جفت ارزی که با تتر است را انتخاب کنیم. بنابراین ما ارز BTC/USDT را انتخاب می کنیم

5. پس از انتخاب جفت ارز بر روی گزینه trading کلیک می کنیم. با انتخاب این گزینه وارد بخش اکسچنج می شویم.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

6. توجه کنید که شما می توانید از همان ابتدا با انتخاب گزینه اکسچنج وارد صفحه اصلی آن شوید و حتی جفت ارز مورد نظر خود را از منو ارزها در قسمت سمت چپ سایت انتخاب کنید یا حتی ارز مورد نظر خود را سرچ کنید. (مطابق تصویر)

آموزش معامله اسپات در کوینکس

7. در بخش اکسچنج با اسکرول کردن صفحه در قسمت پایین معاملات اسپات را مشاهده خواهیم کرد. معاملات اسپات خود شامل 3 بخش Limit, Market و Stop Order است که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

معامله در اسپات کوینکس بخش limit

اگر به قسمت Limit معامله اسپات در کوینکس مراجعه کنید، این بخش چه در بخش خرید و چه در بخش فروش بسیار ساده است.

1. در این بخش در قسمت قیمت ارزی که می خواهیم خریداری کنیم را در بخش Price وارد کرده و در بخش Amount مقداری از ارز که قصد خرید داریم را وارد می کنیم.

2. مقدار خریداری را می توانیم بر اساس میزان ارز اصلی که داخل کیف پولمان داریم تعیین کنیم. به عنوان مثال می توانیم مقدار را بر روی 100 درصد ارزی که داخل کیف پولمان است تعیین کنیم و تمام آن را به ارزی که قصد خرید آن را داریم اختصاص دهیم.

همچنین می توانیم مقداری که قصد خرید آن را داریم به صورت دستی در بخش Amount وارد کنیم.

در نهایت میزانی که از ارز شما در بخش Available موجود است کسر شود در قسمت EST.Value به شما نمایش داده می شود.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

3. پس از انتخاب قیمت و مقدار با کلیک بر روی Buy BTC (در اینجا چون ارز مورد نظر ما بیت کوین است نماد BTC در کنار Buy نمایش داده می شود) صفحه زیر برای شما نشان داده خواهد شد.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

4.در این بخش مقدار و قیمت انتخابی که وارد کرده اید به شما نمایش داده خواهد شد و از شما می خواهد که آن را در صورت درست بود تایید کنید. برای تایید کافیست بر روی گزینه Confirm کلیک کنید تا سفارش شما داخل صرافی ثبت شود؛ و در بخشی که در تصویر زیر مشاهده می کنید می توانید سفارشتان را مشاهده کنید.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

توجه کنید که وقتی شما سفارشی را داخل صرافی ثبت می کنید، عملاً مبلغی که برای آن سفارش پرداخت کرده اید قفل می شود و شما آن مبلغ را که خرج کرده اید را در حال حاضر در اختیار ندارید و از موجودی کیف شما کسر می شود.

5. برای خروج این مبلغ از حالت قفل شدن کافیست آن سفارش را در اینجا مطابق تصویر زیر کنسل کنید تا به قسمت AVILABLE شما برگردد.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

حال تصور می کنیم که شما قصد فروش یک ارز دیجیتال مثلاً بیت کوین را دارید. در این قسمت نیز مانند قسمت خرید بوده و تفاوتی ندارد.

6. در بخش Avilable به شما مقدار ارز دیجیتالی (مثلاً بیت کوینی) که در کیف پولتان دارید و قصد فروش آن را دارید نمایش داده می شود. حال در بخش Price، قیمتی که می خواهید آن را بفروشید را وارد می کنید و در بخش Amount میزانی که قصد فروش آن را دارید وارد می کنید و بر روی Sell BTC کلیک می کنید.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

نکات مهم در معامله اسپات (limit)

توجه کنید که در قسمت Price قیمتی که برای خرید یا فروش مد نظرمان است را وارد می کنیم. 

خرید در معامله اسپات limit

 • اگر قیمتی که در این بخش وارد می کنیم قیمتی بالاتر از قیمت لحظه ای باشد عملاً سفارش شما خیلی سریع و در همان لحظه انجام می شود؛
 • اگر قیمتی کمتر از قیمت مارکت انتخاب کنید، در صف خریدارانی که در حال حاضر در سمت راست سایت مشاهده می کنید قرار می گیرید و بر اساس الویت و اینکه چه زمانی به قیمتی که شما تعیین کردید برسد، سفارش شما انجام خواهد شد.

فروش در معامله اسپات limit

 • در بخش فورش نیز اگر مبلغی که انتخاب می کنید از قیمت مارکت کمتر یا مساوی قیمت مارکت باشد معامله اسپات در کوینکس همان لحظه انجام خواهد شد.
 • اگر از قیمت مارکت بالاتر باشد داخل صف انتظار قرار می گیرید تا نوبتتان شود و صرافی قیمت شما را با قیمت یک خریدار برابر ببیند و شما را به هم متصل کند.
 • اما اگر قیمتی که شما اعلام می کنید با قیمت یک خریدار در همان لحظه برابر باشد معامله شما همان لحظه انجام خواهد شد.

همچنین توجه کنید که سفارش های شما تا زمانیکه خودتان به صورت دستی آن را کنسل نکنید همچنان پای برجا خواهد بود.

معامله اسپات در کوینکس بخش Market

حال اگر شما بخواهید معاملات خودتان را خیلی سریع تر و در همان لحظه (به صورت لحظه ای) انجام دهید، می توانید از قسمت Market استفاده کنید.

در این بخش قیمت کارمزد از بخش Limit بیش تر است و خیلی به صرفه نیست. اما استفاده از آن برای حالتی که بخواهید خیلی سریع خرید یا فروش انجام دهید گزینه مناسبی است.

در این بخش تنها کافیست مقدار ارزی که می خواهید خریداری کنید را مشخص کنید. چه برای خرید و چه برای فروش تنها با مشخص کردن مقدار به صورت دستی یا به صورت درصدی می توانید اقدام به خرید یا فروش کنید.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

معامله اسپات در کوینکس بخش (Stop-Limit) Stop-Order

این بخش حالت شرطی دارد به این صورت که چه برای خرید و چه برای فروش، شما یک قیمتی را در بخش Stop مشخص می کنید (به عنوان شرط) و یک مبلغ را در بخش Limit وارد می کنید(به عنوان مبلغ خرید یا فروش) و در بخش Amount نیز تعدادی که قصد خرید یا فروش آن را دارید وارد می کنید.

Stop-order یا Stop-limit به این صورت عمل می کند که تا زمانیکه قیمت ارز مورد نظر شما به قیمت شرطی که گذاشتید نرسیده باشد، اقدام به خرید یا فروش ارز مورد نظر شما با مبلغ مشخص شده در Limit نمی کند.

همچنین در نمودار عمق بازار(Depth) (تصویر زیر) شما را به عنوان خریدار یا فروشنده نمایش نخواهد داد.

آموزش معامله اسپات در کوینکس

در نمودار بالا که به آن نمودار عمق بازار می گویند، بخش سبز رنگ نشان دهنده خرید و بخش قرمز نشان دهنده فروش است.

استاپ لیمیت چه زمانی مناسب است؟

استاپ اردر یا همان استاپ لیمیت، زمانی مناسب است که شما تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را به خوبی بلد باشید و تسلط کامل را برای تحلیل یک ارز داشته باشید.

آنگاه با استفاده از این دانش خود مثلا پیش بینی می کنید که طبق یک تحلیلی که انجام داده اید، مقاومتی برای بیت کوین وجود دارد که اگر بتواند از این مقاومت عبور کند مبلغ 12000 دلار را رد خواهد کرد و اگر آن را با یک کندل قوی بشکند می تواند رشد خوبی تا 14000 دلار نیز داشته باشد.

آنگاه شما در بخش خرید Stop-Limit می توانید 12000 دلار را در بخش Stop وارد کنید و در بخش Limit نیز مبلغی در بازه پیش بینی خود بین 12000 تا 14000 وارد کنید، به گونه ای که ارز شما با آن مبلغ به فروش برسد.

این تحلیل باید آنقدر قوی و مطمئن باشد که ریزش نکند یا بیش تر از حد انتظار شما صعود نکند، زیرا در غیر این صورت (به خصوص در بخش فروش) دچار ضرر خواهید شد.

بخش فروش استاپ لیمیت، ریسک بالایی نسبت به بخش خرید دارد؛ زیرا کوچکترین پیش بینی اشتباهی منجر به از دست دادن بخش زیادی از دارایی شما می شود.

طرح مثال

به عنوان مثال تصور کنید که طبق تحلیلی شما پیش بینی کرده اید که قیمت بیت کوینی که شما 11000 دلار خریداری کرده بودید، در یک تاریخی مشخص به 8000 دلار ریزش پیدا خواهد کرد، حال اگر قیمت حال حاضر بیت کوین 9000 دلار باشد و شما آن را همین حالا بفروشید نسبت به زمانی که افت قیمت بیش تری خواهد داشت، کمتر ضرر خواهید کرد.

اما اگر تحلیل شما درست نباشد و برخلاف تصور شما این اتفاق رخ دهد (مثلاً بعد از رسیدن به 8000 دلار یک جهش بزرگ داشته باشد و به قیمتی حتی بالاتر از قیمت 11000 دلاری که شما خریداری کرده اید برسد) آنگاه شما ضرر زیادی کرده اید.

توجه کنید که در معامله اسپات صرافی کوینکس امکان ثبت سفارش همزمان هم در بخش Limit و هم در بخش Stop-Limit وجود ندارد.

جمع بندی

در این مقاله به آموزش معامله اسپات در صرافی کوینکس پرداختیم، اما به عنوان جمع بندی و نتیجه گیری پایانی، بین 3 گزینه Limit، Market و Stop-Limit که در معاملات اسپات وجود دارد، گزینه Limit مناسب ترین گزینه است. زیرا در معاملات Market هر چند که انجام معاملات با سرعت بالاتری انجام می شود، اما کارمزد آن بسیار بالاتر از بخش Limit است و اگر عجله زیادی برای انجام معاملات نداشته باشید، انتخاب آن پیشنهاد نمی شود.

در خصوص معاملات استاپ لیمیت که حالت شرطی دارد نیز باید بگوییم که نیاز به تحلیل بازار دارد که برای افراد تازه کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود، زیرا کوچکترین پیش بینی اشتباهی منجر به از دست دادن بخشی یا حتی تمامی دارایی شما خواهد شد.

این بخش آنقدر پر ریسک است که صرافی بایننس یک بخش در کنار آن برای پیش بینی حد ضرر قرار داده است تا افراد ریسک کمتری را متحمل شوند.

در نهایت پیشنهاد ما به تمامی افراد، به خصوص افراد تازه کار در این حوزه برای انجام معاملات در بخش اسپات، انتخاب گزینه Limit در انجام معاملات اسپات است؛ زیرا علاوه بر ریسک کمتر، آسان تر و مطمئن تر نیز می باشد.

ادامه مطلب
کوینکس یا بایننس؟
کوینکس یا بایننس؟ مقایسه کامل این...

این دو صرافی از صرافی های بزرگ، برتر و معتبر جهانی هستند که محبوبیت زیادی را در بین کاربران ایرانی دارند. اما سوال اینجاست که بین کوینکس یا بایننس کدام یک را انتخاب کنیم؟ اینکه کدام یک از این دو صرافی مراحل ساده تری را پیش روی ما گذاشته اند؟ و… سؤالاتی است که بدون شک در ذهن شما به عنوان خواننده این مقاله ایجاد شده است.

ما در این مقاله قصد داریم تا ابهامات ذهنی شما را در خصوص این دو صرافی برطرف کنیم تا اندکی از سردرگمی بین انتخاب کوینکس یا بایننس درآیید و در پایان خواندن این مقاله بتوانید مناسب ترین صرافی را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. همچنین قصد داریم که به آموزش ثبت نام در صرافی بایننس و ثبت نام در صرافی کوینکس، آموزش کوینکس و… بپردازیم و به شما در خصوص تحریم های ایران در دو صرافی کوینکس یا بایننس توضیح دهیم و راه دورزدن تحریم ها را بیاموزیم. آیا واقعاً در صرافی کوینکس یا بایننس ایران تحریم است؟ کارمزد کوینکس بیشتر است یا کارمزد بایننس؟

صرافی بایننس Binance چیست؟

بایننس بزرگ ترین و درعین حال معتبرترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده است که بیش از 1240 ارز دیجتال از جمله Bitcoin (BTC) ،Ethereum (ETH) ،Litecoin (LTC) و Binance Coin (BNB) را ارائه می دهد. این صرافی که از سال 2017 در کشور مالت فعالیت خود را آغاز کرده است به دلیل تنوع بالای دارایی های قابل معامله، امنیت و ایمنی بالا از محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران برخوردار است. نام Binance برگرفته از ترکیب دوکلمه binary و finance است. این صرافی توان پردازشی بالا با ظرفیت پردازش حدود 1.4 میلیون سفارش در ثانیه را دارد.

صرافی کوینکس CoinEx چیست؟

کوینکس یا بایننس؟

دراین بین صرافی دیگری به نام صرافی کوینکس وجود دارد که از ماه دسامبر در سال 2017 فعالیت خود را در هنگ کنگ آغاز کرده است. این صرافی نیز مانند بایننس از سیستم های امنیتی بسیار بالا استفاده می کند و به نظر متخصصان این صرافی برای پروژه های مختلف  قابل اعتماد و با کیفیت است. در یک کلام مبادله سریع، آسان برای استفاده و ایمن بودن ویژگی این صرافی است.

صرافی کوینکس در بین 300 صرافی برتر دنیا (در زمان نوشته شدن این مقاله) رده 51 ام قرار گرفته است و هر روز در حال ارتقا است و روزبه روز لیست ارزهای دیجیتال موجود در آن گسترده تر می شود.

اما به راستی بین کوینکس یا بایننس کدام یک گزینه مناسبی برای انجام معاملات علی الخصوص در ایران است؟ ما در ادامه به نقد و بررسی و مقایسه این دو صرافی می پردازیم تا به پاسخ سؤال خود برای انتخاب یکی از این دو مورد برسید.

مزیت های اصلی صرافی ارز دیجیتال کوینکس

 • امکان خرید به وسیله کارت های اعتباری بانکی مانند ویزاکارت و مستر کارت یا هر کارت بانکی بین المللی
 • فراهم کردن شرایط لازم برای انجام معاملات مارجین در اکسچنج برای تریدرهای حرفه ای
 • عدم نیاز به احراز هویت برای برداشت دارایی تا سقف 10 هزار دلار در روز (در صورت نیاز به انتقال یا برداشت بیش تر از این سقف می توان با ارسال مدارک هویتی خود تا سقف روزانه یک میلیون دلار برداشت کرد.)
 • فراهم کردن شرایط استفاده از صرافی در تمامی کشورها؛ این صرافی با کاربران ایرانی نیز مشکلی نداشته و کاربران ایرانی می توانند با خیال راحت و بدون نیاز به vpn یا vps در این صرافی احراز هویت کنند و در حال حاضر تحریمی برای ایران از طرف این سایت صورت نگرفته است. 
 • استفاده از کیف پول Viawallet با امنیت بسیار بالا و محیطی آسان با  دسترسی به تمامی گزینه ها برای بررسی میزان دارایی، انتقال،واریز، برداشت و…
 • استفاده از استخر استخراج ViaBTC که یکی از بزرگ ترین و معروف ترین استخرها برای استخراج ارز دیجیتال در جهان است و محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران دارد.
 • امکان اجرای یک ربات تریدر ارز دیجیتال، ربات قیمت گرفتن ارزهای دیجیتال و… بر روی پلتفرم صرافی کوینکس با استفاده از بخش API 

کوینکس یا بایننس (مقایسه دو صرافی)

کوینکس یا بایننس؟ مقایسه دو صرافی

ثبت نام در صرافی بایننس

کوینکس یا بایننس؟

ثبت نام در صرافی بایننس رایگان بوده و تنها با واردکردن یک جیمیل انجام می شود و تا زمانی که روزی 2 عدد بیت کوین بخواهیم برداشت کنیم نیازی به احراز هویت نیست. در این صرافی به دلیل اینکه ایران تحریم است باید خودمان را ناشناس جلوه بدیم زیرا نمی توانیم به عنوان یک ایرانی احراز هویت بکنیم. توجه کنید که بایننس برای امنیت بیشتر تایید دومرحله ای گذاشته است اما به علت اینکه ایران تحریم است، نمی توانیم از تایید دومرحله ای از طریق SMS آن استفاده کنیم و فقط از طریق نرم افزار گوگل اتنتیکیتور میتوان تایید دو مرحله ای بایننس را تکمیل کرد.

اما راه دورزدن بایننس و استفاده از این صرافی برای انجام معاملات چیست؟ برای ثبت نام در این صرافی باید همیشه از VPN با آی پی ثابت یا VPS استفاده کنیم. اما به همین سادگی ها هم نیست و باید نکاتی را همیشه در هنگام فعالیت در این صرافی رعایت کنید تا بایننس متوجه اینکه شما شهروند ایرانی هستید نشود که در زیر به این نکات می پردازیم:

 • برای استفاده از VPN همیشه باید از یک کشور متصل شویم.
 • داخل اپلیکیشن به هیچ عنوان نباید دسترسی لوکیشن دهیم زیرا بایننس متوجه می شود که ایران زندگی می کنیم و قصد دورزدن آن را داریم.
 • باید ساعت کامپیوتر خودمان را با آن کشوری که همیشه با VPN به آن وصل می شویم ست کنیم و نباید با تایم ایران باشد.

کوینکس یا بایننس؛ بهترین صرافی خارجی

ریسک کارکردن با صرافی بایننس یا هر صرافی خارجی دیگری هیچ وقت صفر نمی شود زیرا ایران تحریم است.

اما در مقایسه با سایر صرافی های خارجی و حتی ایرانی مشکلات کارکردن با دو صرافی کوینکس یا بایننس کمتر است و در صورت بروز هرگونه مشکل با ارسال یک تیکت انگلیسی به راحتی می توان مشکلات حساب کاربری را برطرف کرد.

اما اینکه بین دو صرفی کوینکس یا بایننس کدام یک برای انجام معاملات شهروندان ایرانی مناسب تر است و دردسرها و مشکلات آن کمتر است؟ باید بگوییم که داشتن محدودیت های بایننس سبب برتری کوینکس نسبت به بایننس است زیرا کوچک ترین خطا برای افراد مبتدی در بایننس سبب مسدود شدن حساب می شود.

آموزش صرافی کوینکس

چطور با تخفیف کارمزد در کوینکس ثبت نام کنیم؟

می توانید با وارد کردن کد تخفیف «ghx3r» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوینکس ثبت نام کنیدثبت نام

 

آموزش ساخت حساب در کوینکس

کوینکس یا بایننس؟

برای اینکه بخواهیم حساب کوینکس بسازیم باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم:

 • ابتدا وارد سایت www.coinex.com می شویم.
 •  پس از وارد شدن به صفحه گزینه sign up را زده و ایمیل خود را وارد می کنیم.
 •  سپس پسورد مورد نظر خود را که از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علامت ها ساخته شده باشد وارد می کنیم.
 •  در قسمت پایین مجدد پسورد را وارد می کنیم (confirm password).
 • در بخش referral code می توانیم کدهای تخفیف یا مزایای دیگر آن استفاده کنیم (این کد به صورت کد معرف در اختیار شما قرار می گیرد و شما می توانید برای اولین بار کد رفرال”  ghx3r “خانه سرمایه را وارد کرده و از مزایای آن استفاده کنید.)
 • سپس تیک پذیرفتن شرایط را می زنیم.
 •  در قسمت پایین ایمیل بر روی get code کلیک کرده تا کد تأیید به ایمیل شما ارسال شود.
 •  با وارد کردن عدد ایمیل شده برای شما در بخش email verification code گزینه sign up برای شما فعال می شود.
 •  با کلیک بر روی sign up وارد صفحه جدیدی می شوید و پیغام successful registaration. Welcome to coinEx! را مشاهده می کنیم.
 • در این بخش از شما می خواهد که از طریق یکی از راه های قرار داده شده با عنوان TOTP یا SMS code تأییدیه مرحله دوم را انجام دهید. (پیشنهاد ما این است که از sms code استفاده نکنید.) چرا؟ زیرا روش sms code ممکن است که اگر روزی کوینکس ایران را تحریم کند پیغام دهد که چون شما با شماره ایران وارد شده بودید و ما در حال حاضر ایران را تحریم کردیم اکانت شما را مسدود می کنیم. 

دور زدن تحریم ها در کوینکس

اما سؤالی که پیش می آید این است که ما با آی پی ایرانی از ابتدا مشغول فعالی بوده ایم و ثبت نام کرده ایم. در اینجا راه حل چیست؟ در پاسخ باید گفت که برای این مورد در صورت تحریم کردن صرافی کوینکس، شما می توانید با وصل کردن vpn یا vps ثابت یک کشور دیگر به آن ها تیکت دهید و بگویید که من در آن زمان در ایران زندگی می کردم و ایرانی نیستم. اما زمانی که شماره کشور ایران را با پیش شماره های ایرانی در این صرافی ثبت کرده باشید نشان می دهد که شما شهروند ایرانی هستید و در ایران ثبت نام خود را انجام داده اید و حساب شما برای همیشه مسدود می شود؛ بنابراین بهترین انتخاب استفاده از TOTP است.

TOTP چیست؟ مراحل تأیید شدن با روش TOTP

 • بر روی TOTP کلیک کنید … 
 • سپس نرم افزار  Google Authenticator را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید … 
 • بعد از دانلود به صفحه TOTP که بر روی آن کلیک کرده بودید و صفحه ای که باز شده بود برگردید و بر روی NEXT کلیک کنید …
 •  در داخل برنامه Google Authenticator بر روی علامت بعلاوه (+) که در صفحه اصلی آن مشاهده می کنید کلیک کرده و scan QR code  را بر روی QR کدی که در صفحه TOTP قرار دارد ببرید و آن را اسکن کنید تا کد را به شما بدهد … 
 • پس از دریافت کد بر روی NEXT کلیک کرده و کد را در قسمت مربوطه وارد کنید … 
 • توجه کنید که قبل از وارد کردن کد در قسمت SEND CODE بر روی آن دکمه کلیک کنید تا یکبار دیگر یک کد به ایمیلتان ارسال شود … 
 • همچنین توجه کنید که مدت زمان وارد کردن کد authenticator نباید بیشتر از 30 ثانیه طول بکشد و مجموعاً این مرحله را باید در کمتر از 30 ثانیه به اتمام برسانید. زیرا این کد بعد از 30 ثانیه باطل می شود … 
 • حال SUBMIT را زده و اکانت کوینکس شما آماده و ساخته شده است.

انتقال وجه یا واریز وجه در کوینکس

کوینکس یا بایننس؟

در اکانت شما بخش Assets بخش دارایی های شما است و هر آنچه که دارایی در حساب کوینکس خود داشته باشید در این بخش قابل مشاهده است. برای واریز یا انتقال وجه در حساب کوینکس باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • وارد بخش Assets می شویم …
 • در قسمت Spot Asset دارایی های ما را نشان می دهد…
 • در همین بخش با فعال کردن تیک Hide Small Asset دارایی های کوچک مخفی می شوند و فقط دارایی هایی که در حال حاضر داریم برای ما نمایش داده می شود و بقیه موارد مخفی می شوند …
 • حال می خواهیم از حساب A به حساب B انتقال وجه انجام دهیم …
 • فرض کنید می خواهیم 50 دلار از حساب A که حساب ترید است به حساب B انتقال دهیم …
 • دارایی که می خواهیم انتقال دهیم را انتخاب می کنیم …
 • با نگه داشتن نشانگر موس بر روی هر دارایی یک گزینه deposit و یک گزینه Withdraw را مشاهده خواهیم کرد …
 • Deposit یعنی دریافت کردن از کسی و Withdraw یعنی ارسال کردن برای کسی
 • بنابراین ما برای انتقال وجه بر روی Withdraw باید کلیک کنیم …
 • در بخش Withdraw، 3 نوع پروتکل پیش روی ما است … (پیشنهاد ما استفاده از پروتکل ترون است USDT-TRC20 که در بستر بلاک چین ترون می باشد، است … زیرا هم کارمزد پایین تری دارد و هم برای انتقال ها به صرفه تر است).
 • حال به حساب B که می خواهیم پول را به آن انتقال دهیم می رویم و دارایی که می خواهیم دریافت کنیم را انتخاب می کنیم و بر روی Deposit آن کلیک می کنیم …
 • با کلیک بر روی Deposit یک آدرس به ما داده می شود که با کلیک بر روی copy address به راحتی کپی می شود (توجه کنید که هیچگاه به صورت دستی آدرسی را کپی نکنید)
 • حال آدرس کپی شده را در اکانت A در قسمت Withdraw Address با استفاده از کلیدهای ترکیبی ctrl+v در این قسمت وارد می کنیم …

توجه! 

دقت کنید که شما در اکانت A بر روی بستر USDT-TRC20 در حال انتقال هستید، بنابراین حتماً در اکانت B نیز آدرسی که کپی می کنیم باید در بستر USDT-TRC20 باشد. به عبارت ساده تر هر آدرسی که در اکانت انتقال دهنده پروتکل آن انتخاب شده است باید در اکانت دریافت کننده نیز همان باشد زیرا در غیر این صورت پول شما از بین می رود.

 • در قسمت Actual در اکانت A میزان دارایی که میخواهید انتقال دهید را وارد می کنید… در این قسمت کارمزدی که از شما دریافت می شود نیز نشان داده خواهد شد…
 • پس از مشخص کردن میزان دارایی که می خواهید انتقال دهید بر روی Submit کلیک می کنید …
 • پس از Submit از شما می خواهد که کدی را که به authenticator شما فرستاده است را وارد کنید …
 • با وارد کردن کد authenticator و زدن اینتر وارد مرحله بعد می شوید و در این مرحله از شما می خواهد که به آن ایمیلی که به شما ارسال می کنید بروید و بر روی Verification آن کلیک کرده و آن را تأیید کنید …
 • پس از Confirm ایمیل در یک فاصله مشخص مقدار دارایی که انتقال داده اید از حساب A شما به حساب B شما انتقال میابد …
 • پس از واریز دارایی به حساب B شما می توانید مبلغ واریز شده را از قسمت Assets_ spot Asset مشاهده کنید …

مشاهده ویدیوی آموزش کوینکس:

ویدیو آموزش صرافی کوینکس در آپارات

ویدیو آموزش صرافی کوینکس دریوتیوب

سخن آخر!

به عنوان جمع بندی نهایی می توان با اندکی مقایسه متوجه شد که در حال حاضر بین دو صرافی کوینکس یا بایننس، صرافی کوینکس گزینه مناسب تری برای کاربران ایرانی به خصوص افرادی که به تازگی قصد شروع کار با صرافی های خارجی را دارند است. زیرا آموزش کوینکس و نحوه ورود و ثبت نام آن تا این زمان که هنوز تحریمی علیه ایران توسط این صرافی صورت نگرفته بسیار ساده تر است. نظر شما چیست؟ شما کدام یک از دو صرافی کوینکس یا بایننس را ترجیح می دهید؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ادامه مطلب
آموزش فیوچرز کوینکس
آموزش استفاده از مارجین و فیوچرز...

با توسعه صرافی های پیشرفته در بازار ارزهای دیجیتال، صرافی ها بخش های مختلفی را در پلتفرم های خود ایجاد کردند که همین موضوع باعث رونق هرچه بیشتر این بازار شد. بخش هایی مثل معاملات مارجین، قراردادها . معاملات فیوچر، سرمایه گذاری های با سود ثابت و بسیاری از بخش های جذاب دیگر از جمله برنامه های توسعه ای و پر مخاطب موجود در صرافی های معتبر است. در مطلب به بررسی معاملات اهرم دار و پر ریسک فیوچر در صرافی کوینکس می پردازیم. فیوچرز کوینکس بخشی است در صرافی کوینکس که اجازه معامله با لوریج یا اهرم در قالب پیش بینی صعود قیمت یا ریزش قیمت می دهد. معامله در این حالت برای معامله گران حرفه ای با استفاده از استراتژی های long و short بسیار هیجان انگیز و سودآور خواهد بود. قراردادهای آتی یا فیوچرز تحت عنوان perpetual در سایت صرافی نمایش داده می شوند.

درواقع این قراردادها بر اساس قیمت و تاریخی که معامله گران مشخص می کنند، در آینده خریدوفروش می شوند. در ادامه مطلب قصد داریم با آموزش صرافی کوینکس، نحوه معامله در حساب فیوچرز را آموزش دهیم.

معاملات فیوچرز کوینکس

در قسمت فیوچرز کوینکس و یا perpetual صرافی کوینکس، شما می توانید پولی را از فردی قرض کرده و با افزودن دارایی خود به پولی که قرض گرفته اید، معاملات موردنظرتان را انجام دهید. معاملات فیوچرز کوینکس تاریخ انقضا نداشته و تا هرزمانی که مایل باشید، این معاملات قابلیت اجرایی شدن دارند. در خصوص این نوع معاملات دو نکته مهم وجود دارد:

 • سود حاصل از معاملات متعلق به شما خواهد بود، اما در عوض کارمزد از شما کسر خواهد شد.
 • اگر متضرر شوید میزان ضرر از دارایی اصلی شما کسر می شود.

در ادامه با آموزش کوینکس چگونگی سود و ضرر در این بخش را توضیح خواهیم داد.

فیوچرز و مارجین در صرافی کوینکس

آموزش فیوچرز کوینکس

مارجین در صرافی کوینکس مانند بخش فیوچرز عمل می کند. به این ترتیب در بخش مارجین نیز پولی را قرض کرده و با اضافه کردن آن به دارایی خود وارد معامله می شوید. باوجود شباهت اساسی بین این دو، مارجین و فیوچرز کوینکس تفاوت های مهمی با یکدیگر دارند. این تفاوت ها عبارت اند از:

ضریب اهرم (Leverage)

در بخش معاملات صرافی کوینکس، قسمتی به نام leverage یا ضریب اهرم وجود دارد. ضریب اهرم دارایی شما را در عددهای مختلفی ضرب می کند. در واقع این عددها وام ها و پول های قرضی سایت به شما هستند. با پول وام گرفته شده امکان انجام معاملات وجود دارد. یکی از تفاوت های مارجین و فیوچرز در ضریب اهرم آن ها است. به این ترتیب که:

 • Leverage در بخش مارجین بیت کوین حداکثر 5x و برای سایر ارزهای دیجیتال 4x و کمتر از آن است.
 • leverage در بخش فیوچرز برای بیت کوین حداکثر 100x و برای سایر ارزهای دیجیتال تا 50x است.

محاسبه کارمزدها

چگونگی محاسبه کارمزد از دیگر تفاوت های اصلی بخش فیوچرز کوینکس و مارجین بشمار می آید.

 • در فیوچرز کارمزد به صورت ساعتی محاسبه شده می شود. کارمزد فیوچرز بسیار کمتر از اکانت اسپات و مارجین است.
 • کارمزد فیوچرز برای حالت maker 0.03% و در حالت taker 0.05% خواهد بود.

تفاوت های ضریب اهرم ایزوله و کراس در فیوچرز کوینکس

ضریب اهرم ایزوله

در ضریب اهرم ایزوله فیوچرز کوینکس، بخشی از دارایی که وارد معاملات شده است، متوجه ریسک بوده و دچار ضرر و زیان و یا سود می شود. در واقع مابقی دارایی موجود در اکانت فیوچرز کوینکس بدون سود و ضرر باقی خواهد ماند. برای مثال تصور کنید که با 1000 دلار وارد بخش فیوچرز کوینکس می شوید و سپس با 100 دلار آن، روی اتریوم 1860 دلاری ترید کرده و آن را معامله می کنید. در اینجا عددی به نام عدد لیکوئید برای شما لحاظ می شود. این عدد به معنای این است که اگر ارزش اتریوم به 1200 دلار کاهش یابد شما دارایی خود را از دست می دهید. یا اگر متضرر شوید، 100 دلاری که با آن اتریوم ترید کرده اید، دچار ضرر می شود. درنتیجه 900 دلار باقی مانده در اکانت فیوچرز کوینکس که وارد معامله نشده بود بدون ضرر باقی می ماند.

ضریب اهرم کراس

فعالیت در ضریب اهرم کراس، استراتژی های مخصوصی دارد. در ضریب اهرم کراس علاوه بر میزان دارایی که وارد معامله کرده و با آن ترید انجام می دهید؛ آن مقدار از دارایی که در اکانت فیوچرز کوینکس موجود است نیز تحت ریسک معاملات بوده و دچار سود یا ضرر می شود.

برای مثال شما با 1000 دلار وارد بخش فیوچرز کوینکس شده و با 100 دلار از آن معامله انجام می دهید، پس از مدتی وارد ضرر شده و معامله به عدد لیکوئید نزدیک می شود. در این حالت، 900 دلار موجود در اکانت فیوچرز که با آن معامله ای انجام نداده اید به عنوان پشتوانه لیکوئید عمل کرده و عدد لیکوئید را به تعویق می اندازد. در این صورت عدد لیکوئید روند نزولی پیدا می کند. مثلاً از 1200 دلار به 1100 و سپس به 900 دلار و همین طور رو به پایین کاهش می یابد. درواقع برای به تعویق افتادن عدد لیکوئید از دارایی موجود در اکانت فیوچرز کوینکس استفاده شده و دارایی اصلی شما دچار ضرر می شود.

توجه داشته باشید که تنها میزان دارایی که وارد اکانت فیوچرز صرافی کوینکس کرده اید دچار سود و ضرر شده و دارایی موجود در اکانت اسپات (spot) تحت ریسک قرار نمی گیرد.

آموزش اکانت فیوچرز کوینکس

آموزش فیوچرز کوینکس

در صرافی کوینکس برای انجام معاملات در اکانت فیوچرز کوینکس لازم است مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد سایت کوینکس می شویم.
 2. سپس در قسمت بالای صفحه گزینه perpetual را انتخاب می کنیم.
 3. با انتخاب گزینه leverage، ضریب مورد نظر را انتخاب می کنیم.
 4. در این قسمت دو نمونه leverage یا ضریب اهرم وجود دارد. ضریبت cross و isolated
 5. بهتر است برای شروع با ضریب اهرم ایزوله و با ضریب حداکثر 3x کار شود.
 6.  با استفاده از گزینه transfer دارایی خود را از بخش اسپات یا بالانس وارد اکانت فیوچرز کوینکس می کنیم.
 7. با کلیک بر روی گزینه transfer پنجره ای باز می شود. گزینه انتقال از اسپات اکانت به پرپشوال اکانت را انتخاب می کنیم.
 8. در پنجره باز شده نوع رمز ارزی که مایل به انتقال آن هستیم را انتخاب می کنیم.
 9. اگر رمز ارز USDT یا تتر را انتقال دهیم با آن می توانیم چهار رمز ارز BTCUSDT، ETHUSDT، LTCUSDT و BCHUSDT را وارد معامله کنیم. این چهار رمز ارز در قسمت USDT-M Contracts نمایش داده می شوند.
 10.  اگر هر رمز ارز دیگری به جز تتر را انتقال دهیم تنها با رمز ارز انتخاب شده امکان انجام معامله وجود دارد؛ که در این حالت در گزینه Coin-M Contarcts رمز ارز انتخاب شده نمایش داده می شود.
 11. در ادامه مراحل انجام معامله را ذکر می کنیم.

نحوه معامله در اکانت فیوچرز کوینکس

در فیوچرز کوینکس معاملات دوطرفه است. به این معنا که بر اساس استراتژی اتخاذ شده می توانید از رشد و همچنین از ریزش بازار سود کسب کنید. استراتژی buy long (قسمت buy سایت) زمانی استفاده می شود که قصد داریم از رشد بازار سود به دست آوریم؛ اما استراتژی sell short (قسمت Sell سایت)، زمانی استفاده می شود که قصد داریم از ریزش بازار سود کسب کنیم.

مراحل معامله در اکانت فیوچرز صرافی کوینکس، درصورتی که قصد ورود به معامله Buy Long را داریم عبارت است از:

 1. بعد از انتقال ارز دیجیتال مورد نظر برای مثال ریپل (XRP) به اکانت فیوچرز معاملات را شروع می کنیم.
 2. قبل از ورود به معامله ضریب اهرم (leverage) را تعیین می کنیم.
 3. اهرم ضریب ایزوله با ضریب 3x را انتخاب می کنیم.
 4. یکی از گزینه های limit و یا market را به صورت دلخواه انتخاب می کنیم.
 5. میزان کل دارایی رمز ارز در قسمت available نمایش داده می شود.
 6. در باکس price میزان قیمت مورد نظر را وارد می کنیم.
 7. باکس Amount Cont میزان دارایی ما را به دلار نمایش می دهد. این میزان با ضریب اهرم انتخاب شده 3x نمایش داده می شود. فرض کنیم میزان دارایی ضریب شده ما به دلار در این مثال 37 کانت است.
 8. می توانیم تمام، نصف و یا بخشی از cont نمایش داده شده را وارد معامله کنیم. بر اساس مثال بالا نصف دارایی یعنی 18 کانت را وارد معامله می کنیم.
 9. سپس کمترین پیشنهاد قیمت فروش را انتخاب می کنیم. برای مثال قیمت 0.42 سنت را وارد می کنیم.
 10. در آخر گزینه buy XRP را انتخاب می کنیم.
 11. در این مرحله در قسمت current position یک position XRP Long ثبت می شود.

برای بستن پوزیشن به دلخواه از یکی از روش های زیر استفاده می کنیم:

 • All at market: با انتخاب این گزینه position به صورت آنی بسته می شود
 • close position: همچنین می توان از این گزینه برای بستن پوزیشن استفاده کرد. در این حالت لازم است هدف قیمتی خود را انتخاب کنیم. برای مثال:
 1. قیمت را در باکس closing price روی 0.55 سنت قرار می دهیم. در باکس پایینی نیز closing cont را با انتخاب میزان درصد مورد نظر مشخص می کنیم
 2. سپس close position را انتخاب می کنیم
 3. در این مرحله پنجره ای باز شده و گزینه confirm را انتخاب می کنیم
 4. در نهایت و پس از طی مراحل بالا یک order ثبت شده که بر اساس آن زمانی که قیمت ارز دیجیتال انتخاب شده ما به 0.55 سنت برسد فروش انجام شده و position بسته می شود.

آموزش صرافی کوینکس در بخش معامله sell short در اکانت فیوچرز عبارت است از:

 1. این بار به جای رمز ارز از تتر استفاده می کنیم؛ مانند مراحل قبل تتر را از اکانت اسپات به اکانت فیوچرز کوینکس خود انتقال می دهیم. به عنوان مثال لایت کوین را انتخاب می کنیم.
 2. ضریب اهرم را بر روی حالت ایزوله و 3x قرار می دهیم.
 3. در بخش sell سایت، در باکس Price بالاترین قیمت خرید را از قسمت orders پیدا کرده و وارد می کنیم.
 4. سپس گزینه sell LTC را انتخاب می کنیم.
 5. نحوه بستن پوزیشن مانند مورد قبلی است.

اصطلاحات موجود در اکانت فیوچرز کوینکس

آموزش فیوچرز کوینکس

 • Position long: یا موقعیت خرید به زمانی گفته می شود که یک رمز ارز را به امید افزایش قیمت در آینده با قیمت پایین خریداری کرده و زمانی که قیمت رمز ارز موردنظر در بازار افزایش یافت، آن را به قیمت بالاتر به فروش بگذاریم.
 • Position short: یا موقعیت فروش به زمانی گفته می شود که ارز دیجیتال مورد نظر را با بیشترین قیمت فروخته و در صورت کاهش قیمت دوباره همان رمز ارز را خریداری می کنیم.
 • maker: در این حالت شما به واسطه گزینه limit شخصاً نقدینه سازی کرده و خرید و فروش انجام می دهید.
 • Taker: در این حالت صرافی از طریق گزینه market خرید و فروش را برای شما انجام می دهد.
 • Cont: میزان دارایی شما که به صورت دلار نمایش داده می شود.
 • Transfer: به انتقال ارز دیجیتال از حساب اسپات به حساب فیوچرز کوینکس و برعکس، می گویند.
 • Borrow: به قرض گرفتن از صرافی کوینکس می گویند. این میزان بر اساس اعتبار هر فرد مشخص می‎شود.
 • Liquidation price: به حد نابودی حساب فرد گفته می شود. قیمت لیکوئید قیمتی را نشان می دهد که اگر قیمت order و قیمت بازار به آن عدد برسد معامله ما لیکوئید شده و دارایی فرد از بین می رود.
 • Amount: میزان دارایی شما نسبت به دلار ضریب شده را نمایش می دهد.
 • PNL%: میزان سود و زیان معامله را به درصد نشان می دهد.
 • Avg.entry: قیمتی که با آن به معامله واردشده اید.
 • Unrealized PNL: میزان سود و ضرر دارایی ضریب شده شما را مشخص می کند.
 • Value(p): میزان دارایی ضریب شده شما را نمایش می دهد.
 • Position margin: میزان دارایی اصلی شما بر اساس ارز دیجیتال را نمایش می دهد.
 • Realized PNL: میزان سود و زیان دارایی اصلی را نشان می دهد.
 • Margin(M): نسبت دارایی شما به میزان ضریب اهرم تعیین شده را نشان می دهد.
 • Commission Fee: میزان کارمزدی است که از حساب شما کسر خواهد شد.

مشاهده ویدیوی آموزش کوینکس:

ویدیو آموزش صرافی کوینکس در آپارات

ویدیو آموزش صرافی کوینکس دریوتیوب

نتیجه گیری

معامله در اکانت فیوچرز کوینکس به مدیریت ریسک احتیاج دارد. درصورتی که در این معاملات سود کنید چند برابر بیشتر از حد نرمال سود کرده و همچنین اگر متحمل ضرر شوید چند برابر بیشتر از حد نرمال ضرر خواهید کرد. بهتر است حداکثر با 0.3 درصد از سرمایه خود و با استفاده از ضریب اهرم وارد این نوع معامله در صرافی کوینکس شده و برای موفقیت بیشتر از آموزش کوینکس استفاده کنید.

ادامه مطلب