۱۰ توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت

هر چند که بیل گیتس نیازی به معرفی ندارد. در حال حاضر او سومین فرد ثروتمند جهان است. این نابغه‌ی افسانه‌ای دنیای تکنولوژی، کوهی از موفقیت را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده است. همه ما بیل گیتس را تنها با عنوان موسس مایکروسافت و مرد شماره‌ یک ثروت جهان می‌شناسیم. اما حقایق بسیاری در زندگی این شخص وجود دارد که می‌تواند الگوی بسیاری از کارآفرینان باشد. نبوغ وی در برنامه نویسی در روزهای نوجوانی کشف شد. زمانی که اولین برنامه‌ی کامپیوتری را نوشت و مورد استقبال مسئولین مدرسه قرار گرفت. همانند بسیاری از کارآفرینان موفق جهان، بیل گیتس نیز تحصیل در دانشگاه هاروارد را به منظور تمرکز بر روی پروژه‌ی شخصی خود، مایکروسافت، رها کرد. مطالعه در زمینه‌ی هوش مصنوعی از علایق اصلی اوست. تا حدی که در جایی اشاره می‌کند؛ اگر مایکروسافت جواب نمی‌داد، پژوهشگری در زمینه‌ی هوش مصنوعی می‌شدم.

علیرغم ثروت نامحدود بیل‌گیتس، فرزندانش تنها مبلغ ۱۰ میلیون دلار به ارث خواهند برد؛ درحالی که ارزش خالص سرمایه‌ی او بیش از ۹۰ میلیارد دلار است. به عقیده‌ی او، ثروت بیش از حد مانع پیشرفت فرزندانش در زندگی خواهد شد. با وجود موفقیت‌های بی‌شمار بیل‌گیتس، او به هیچ زبان خارجی دیگری مسلط نیست و آن را بزرگ‌ترین پشیمانی در زندگی خود برشمرده است. این شخصیت برجسته و موفق هنوز هم مطالعه را بهترین راه یادگیری می‌داند. تا جایی که هر سال ۵۰ کتاب جدید را مطالعه می‌کند. حالا ۱۰ توصیه مهم بیل گیتس را به شما خواهیم گفت:

سرفصل‌های این مقاله

این مطلب را حتما بخوانید:  بهترین ۱۰ جمله انگیزشی وارن بافت در مورد سرمایه گذاری

۱- ما همیشه تغییراتی را که در دو سال آینده رخ می دهد، زیاد بررسی می کنیم و تغییری را که در ده سال آینده رخ می دهد، نادیده می گیریم. منفعل نباشید!

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۲- زندگی عادلانه نیست – به آن عادت کنید!

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۳- “من نمی دانم” باید تبدیل شود به “من هنوز نمی دانم”.

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۴- اکنون زمان فوق العاده‌ای برای ورود به دنیای تجارت است ، زیرا تجارت در ۱۰ سال آینده بیش از ۵۰ سال گذشته تغییر خواهد کرد.

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۵ -اگر شما فقیر متولد شوید، این اشتباه شما نیست، اما اگر فقیر مردید، این اشتباه شماست.

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۶- موفقیت معلمی کثیف است. او می‌تواند افراد هوشمند را قانع کنند شکست ناپذیر هستند.

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۷- برای به دست آوردن موفقیت‌های بزرگ، گاهی باید ریسک های بزرگی را پشت سر بگذارید!

۸- مردم همیشه از تغییر می ترسند. مردم هنگام ابداع برق هم از برق می ترسیدند، مگر نه؟

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۹- خوب است که موفقیت را جشن بگیریم ، اما توجه به درس های شکست مهم تر است.

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت۱۰- اگر همیشه به من بگویند که “رضایت بخش” هستم ، هیچ تلاشی نخواهم کرد. دیگر چگونه می توانم بفهمم کاری که انجام می دهم متفاوت است؟

10 توصیه مهم بیل گیتس در مورد ثروت و موفقیت

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در صرافی کوینکس (CoinEx) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

این مطلب را حتما بخوانید:  جملات انگیزشی ناپلئون هیل در مورد موفقیت و ثروتمند شدن

برای ثبت نام در صرافی بایننس (Binance) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران وارد شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X
تیرماه پرسود، شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری مدرس: علی صابریان 30 خرداد 1400 ۵۹۹ هزار تومانرایگان ثبت‌نام‌ کنید