هر چند که بیل گیتس نیازی به معرفی ندارد. در حال حاضر او سومین فرد ثروتمند جهان است. این نابغه ی افسانه ای دنیای تکنولوژی، کوهی از موفقیت را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده است. همه ما بیل گیتس را تنها با عنوان موسس مایکروسافت و مرد شماره یک ثروت جهان می شناسیم. اما حقایق بسیاری در زندگی این شخص وجود دارد که می تواند الگوی بسیاری از کارآفرینان باشد. نبوغ وی در برنامه نویسی در روزهای نوجوانی کشف شد. زمانی که اولین برنامه ی کامپیوتری را نوشت و مورد استقبال مسئولین مدرسه قرار گرفت. همانند بسیاری از کارآفرینان موفق جهان، بیل گیتس نیز تحصیل در دانشگاه هاروارد را به منظور تمرکز بر روی پروژه ی شخصی خود، مایکروسافت، رها کرد. مطالعه در زمینه ی هوش مصنوعی از علایق اصلی اوست. تا حدی که در جایی اشاره می کند؛ اگر مایکروسافت جواب نمی داد، پژوهشگری در زمینه ی هوش مصنوعی می شدم.

فهرست []

  علیرغم ثروت نامحدود بیل گیتس، فرزندانش تنها مبلغ ۱۰ میلیون دلار به ارث خواهند برد؛ درحالی که ارزش خالص سرمایه ی او بیش از ۹۰ میلیارد دلار است. به عقیده ی او، ثروت بیش از حد مانع پیشرفت فرزندانش در زندگی خواهد شد. با وجود موفقیت های بی شمار بیل گیتس، او به هیچ زبان خارجی دیگری مسلط نیست و آن را بزرگ ترین پشیمانی در زندگی خود برشمرده است. این شخصیت برجسته و موفق هنوز هم مطالعه را بهترین راه یادگیری می داند. تا جایی که هر سال ۵۰ کتاب جدید را مطالعه می کند. حالا ۱۰ توصیه مهم بیل گیتس را به شما خواهیم گفت:

  ۱- ما همیشه تغییراتی را که در دو سال آینده رخ می دهد، زیاد بررسی می کنیم و تغییری را که در ده سال آینده رخ می دهد، نادیده می گیریم. منفعل نباشید!

  ۲- زندگی عادلانه نیست – به آن عادت کنید!

  ۳- “من نمی دانم” باید تبدیل شود به “من هنوز نمی دانم”.

  ۴- اکنون زمان فوق العاده ای برای ورود به دنیای تجارت است ، زیرا تجارت در ۱۰ سال آینده بیش از ۵۰ سال گذشته تغییر خواهد کرد.

  ۵ -اگر شما فقیر متولد شوید، این اشتباه شما نیست، اما اگر فقیر مردید، این اشتباه شماست.

  ۶- موفقیت معلمی کثیف است. او می تواند افراد هوشمند را قانع کنند شکست ناپذیر هستند.

  ۷- برای به دست آوردن موفقیت های بزرگ، گاهی باید ریسک های بزرگی را پشت سر بگذارید!

  ۸- مردم همیشه از تغییر می ترسند. مردم هنگام ابداع برق هم از برق می ترسیدند، مگر نه؟

  ۹- خوب است که موفقیت را جشن بگیریم ، اما توجه به درس های شکست مهم تر است.

  ۱۰- اگر همیشه به من بگویند که “رضایت بخش” هستم ، هیچ تلاشی نخواهم کرد. دیگر چگونه می توانم بفهمم کاری که انجام می دهم متفاوت است؟