Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

بروکر PCM

بررسی بروکر PCM [ورود، ثبت نام، انواع حساب]
بررسی بروکر PCM [ورود، ثبت نام،...

بروکر PCM که در این مقاله قصد بررسی و آموزش کامل آن را داریم، یکی از بهترین بروکرهای فارکس است که خدمات خود را به طور ویژه در اختیار ایرانیان گذاشته است. آموزش از ابتدایی ترین مفاهیم تا پیشرفته ترین آن ها در کنار امنیت بالا و تنوع حساب های معاملاتی از ویژگی هایی هستند که می توانند این بروکر را به یکی از گزینه های اصلی برای فعالیت در بازار فارکس تبدیل کنند. در ادامه، ثبت نام در بروکر pcm و ورود به کابین و نحوه واریز و برداشت از آن را توضیح خواهیم داد.

سایت خانه سرمایه بروکر PCM را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این بروکر کاملا برعهده کاربر است.

چطور با تخفیف کارمزد در PCM ثبت نام کنیم؟

بدون نیاز به vpn و vps در بروکر PCM وارد شوید و خرید و فروش خود را انجام دهید.
برای ثبت نام و استفاده از بروکر PCM، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد OTUxNTE1Mzg5NDc4Ng== در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر PCM ثبت نام کنیدثبت نام

 

بررسی بروکر pcm

پیش از فعالیت در هر بروکری بهتر است آن را به خوبی بشناسید. بروکر PCM Brokers شناخته شده ترین شرکت از مجموعۀ شرکت های PCM است. این بروکر برای تریدرهایی که قصد معامله روی دارایی هایی همچون جفت ارزها، طلا و بازار بورس دوبی را داشته باشند، در سال 2006 طراحی شد. مکان جغرافیایی تأسیس این شرکت و بروکر، در منطقۀ آزاد تجاری DMCC در دبی است. نهاد نظارتی اسکا که یک نهاد ناظر بر بازارهای امارات است، بر این بازار نظارت دارد. نهاد اف اس سی (FSC) دیگر نهادی است که روی بروکر و دیگر شرکت های PCM نظارت دارد. بد نیست بدانید که نهاد FSC یکی از سازمان های نظارتی کشورهای مشترک المنافع بریتانیا است. همچنین، عضویت در سازمان بین المللی آیسکو (موردتأیید در ایالات متحده، بریتانیا و اروپا) یکی دیگر از مواردی است که بر اعتبار این نهاد و در پی آن بروکر PCM می افزاید.

ازجمله امتیازات بروکر PCM ارائۀ خدمات در سطح بالا به کاربران است که به روز نگه داشتن تکنولوژی های به کار گرفته شده در این بروکر همواره در دستور کار بوده و هست.

از دیگر مواردی که این بروکر را محبوب کرده است، داشتن بخش های مختلف در محیط وب سایت ازجمله آموزش و انتشار اخبار است که برای تریدرهایی از پنج قاره قابل دسترسی است.

ثبت نام در بروکر pcm

در ابتدا وارد وب سایت بروکر به آدرس www.pcmbrokers.com شوید. در این صفحه با کلیک روی گزینۀ بازکردن حساب، مراحل ایجاد حساب را پیش بگیرید. همچنین، درصورتی که پیش از این حسابی ساخته باشید، می توانید با کلیک روی گزینۀ «ورود به کابین» وارد کابین شخصی خود شده و فعالیتتان را در بروکر PCM شروع کنید.

ثبت نام در بروکر pcm

پیش از هرچیز باید به این نکته توجه کنید؛ اطلاعاتی که قرار است توسط شما در کادرهای این بخش قرار گیرند، باید همگی به زبان انگلیسی باشند. در اولین کادر باید نوع حساب معاملاتی خود را باتوجه به نوع فعالیتی که خواهید داشت، انتخاب کنید. انواع حساب شامل Micro، Mini، Elite، Fixed-Spread، Zero-Spread، Leverage 1000، Crypto و VIP-Ultra-low-spread هستند. درصورتی که شما یک اسکالپر هستید، نوع حساب Zero-Spread به دلیل نداشتن اسپرد برای شما مناسب است و یا درصورتی که شما تنها قصد معامله روی ارزهای دیجیتال را داشته باشید، بهتر است که حساب Crypto را انتخاب کنید. درصورتی که هیچ آشنایی ای در رابطه با انواع حساب ندارید، بهتر است نوع MINI را انتخاب کنید. هرچند توصیه می شود ابتدا نوع فعالیت و استراتژی را بشناسید و سپس با آگاهی اقدام به انتخاب یک نوع حساب معاملاتی کنید.

در کادر بعد که برای برخی از انواع حساب وجود دارد، باید لوریج انتخابی برای حساب کاربری خود را انتخاب کنید. کادر سوم مربوط به نام کوچک شما است که باید با حروف انگیسی آن را وارد کنید. در کادر بعد نیز نام خانوادگی خود را باز هم با حروف انگلیسی وارد کنید.

در کادر بعد که با نام شناسۀ کاربری مشخص شده است، باید یک نام کاربری برای خود انتخاب کنید، درواقع این نام همان یوزرنیم یا ID شما است که در زمان فعالیت، شما با این نام شناخته خواهید شد.

در دو کادر بعد باید رمزعبور مطمئنی را برای خود انتخاب کنید و درنهایت یک ایمیل را در دو کادر بعد وارد کنید. توجه داشته باشید تا به ایمیلی که در این بخش وارد می کنید، دسترسی کامل داشته باشید.

ثبت نام در بروکر pcm

در سه کادری که مربوط به شمارۀ موبایل شما است، باید شمارۀ خود را به این ترتیب وارد کنید: کد کشور خود در سمت چپ، کد استان بدون صفر در کادر وسط و باقی شمارۀ موبایل در کادر سمت راست. به این ترتیب، درصورتی که شمارۀ موبایل شما خط تهران باشد، باید +98 را برای کادر سمت چپ، 912 را برای کادر وسط و باقی شمارۀ موبایل خود را برای کادر سمت راست در نظر بگیرید.

در کادر بعد که مربوط به جنسیت است، باید جنسیت خود را از منو انتخاب کنید و سپس در کادر شهر، شهر محل زندگی خود را وارد کنید. پس از انتخاب شهر، حالا باید روش آشنایی خود با بروکر PCM را از گزینه های موجود در زیرمنویی که دارد، انتخاب کنید. درصورتی که شما با هیچ کدام از موارد آورده شده با این بروکر آشنا نشده اید، می توانید به راحتی گزینۀ Other را انتخاب کنید. موارد بعدی که مربوط به شرح آشنایی شما با بروکر و کد معرف هستند، اختیاری است. با این حال توصیه می شود که برای داشتن تخفیف در فعالیت خود در بروکر، در صورت داشتن کد معرف حتماً آن را وارد کنید.

ثبت نام در بروکر pcm

در این بخش، قوانین را مطالعه کرده و سپس گزینۀ موافقت با قوانین را فعال کنید. پس از واردکردن کد امنیتی که از چند کاراکتر تشکیل شده است، روی گزینۀ «ارسال» در پایینِ سمت راست تصویر کلیک کنید. لازم به ذکر است که تمام کادرهایی که باید در بخش ایجاد حساب کاربری پر کنید، همه در یک صفحه هستند اما به دلیل نیاز به اسکرول، امکان نشان دادن همۀ بخش ها در یک تصویر ممکن نبود.

ثبت نام در بروکر pcm

ورود به کابین pcm

برای فعال سازی کابین شخصی در بروکر PCM، پس از کلیک کردن روی گزینۀ ارسال در مرحلۀ پیش، به این صفحه منتقل خواهید شد. البته ثبت نام شما تکمیل شده اما در این مرحله باید کابین تریدری خود را فعال کنید. نام کاربری خود که در زمان ساخت حساب انتخاب کرده بودید را در کادر اول و رمز عبور خود را در کادر دوم وارد کنید و پس از تایپ کد امنیتی، روی گزینۀ «ورود» کلیک کنید.

ورود به کابین pcm

در این مرحله، ایمیلی برای شما ارسال می شود که باید با بازکردن پیام و کلیک روی لینک «Active your account» حساب خود را فعال کنید. با فعال شدن حساب معاملاتی یک ایمیل دیگر برای شما ارسال می شود که اطلاعات موردنیاز برای ورود به پلتفرم متاتریدر و همچنین لینک دانلود متاتریدر و یک فیلترشکن در آن قرار گرفته است. می توانید متاتریدر را از لینکی که برای شما ارسال شده است دانلود کرده و پس از نصب آن روی سیستم خود، نام کاربری و رمزعبوری که بروکر برای شما تعریف کرده است را برای اتصال حساب کاربری خود به متاتریدر انتخاب کنید.

احراز هویت در بروکر پی سی ام

پس از ورود به حساب معاملاتی خود، حالا باید مدارک هویتی خود را آپلود کنید تا هویت شما احراز شود و رمز عبور مادر را از بروکر دریافت کنید. پس از ورود به حساب کاربری خود در بروکر باید روی گزینۀ «آپلود مدارک» در نوار بالای صفحه کلیک کنید.

احراز هویت در بروکر پی سی ام

در این مرحله، باید در ابتدا آدرس منزل و یا محل کار خود را وارد کنید. در بخش بعدی نیز باید دو تصویر از جلو و پشت کارت ملی خود آپلود کنید. پس از واردکردن کد ملی و تاریخ اعتبار آن (که باید بر حسب تاریخ میلادی آن را وارد کنید)، باید روی گزینۀ «ارسال» در سمت راستِ پایین تصویر کلیک کنید.

احراز هویت در بروکر پی سی ام

پس از کلیک روی گزینۀ ارسال در مرحلۀ پیش، باید چنین صفحه ای برای شما به نمایش درآید که اطلاع از موفقیت آمیز بودن آپلود تصاویر باشد. برای دریافت نتیجۀ تأیید و یا رد مدارک ارسالی، باید منتظر پیغام ارسالی از سوی تیم پشتیبانی باشید که ممکن است چند ساعت کاری طول بکشد. تیم پشتیبانی از ساعت 9 الی 17 در روزهای دوشنبه تا جمعه مشغول به کار هستند.

احراز هویت در بروکر پی سی ام

تعیین و تغییر پین کد در بروکر PCM

پین کد را می توان یک روش برای بالابردن امنیت حساب کاربری در بروکر PCM دانست. شما پس از بارگزاری مدارک خود و پس از تأیید آن ها توسط تیم پشتیبانی بهتر است که یک پین کد برای خود تعیین کنید و از این پس برای انجام اموری همچون واریز و برداشت از آن استفاده کنید. برای تعیین پین کد ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و از نوار بالای صفحه نشان گر ماوس را روی تب حساب ها نگه داشته و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینۀ «اطلاعات شما» را انتخاب کنید.

در اینجا اطلاعات هویتی و کاربری خود را مشاهده خواهید کرد اما با اسکرول به پایین صفحه دو گزینه به نام های تعیین پین کد و تغییر پین کد را خواهید دید که در ابتدا برای ثبت پین کد، باید روی گزینۀ «تعیین پین کد» کلیک کنید.

تعیین و تغییر پین کد در بروکر PCM

پس از کلیک روی گزینۀ «تعیین بارکد» در مرحلۀ پیش، باید به ایمیلی که در زمان ثبت نام و ساخت حساب کاربری وارد کرده بودید رفته و ایمیلی که از سوی بروکر ارسال شده است را باز کنید. حالا باید روی لینک Assign / Change your pin number کلیک کنید تا به صفحۀ جدیدی منتقل شوید.

تعیین و تغییر پین کد در بروکر PCM

در این مرحله باید یک پین کد برای حساب کاربری خود انتخاب کنید و سپس همان پین کد را در کادر دوم نیز وارد کنید. درنهایت، روی گزینۀ Save کلیک کنید تا پین کدی که انتخاب کرده بودید برای شما ثبت شود.

درصورتی که قصد تغییر پین کد خود را داشته باشید، باید در مرحلۀ اول به جای تعیین پین کد، گزینۀ «تغییر پین کد» را انتخاب کرده و سپس مراحل را پیش ببرید. به عبارت دیگر، پس از کلیک روی تغییر پین کد از مسیری که گفته شد، یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که باید روی لینک Assign / Change your pin number کلیک کنید و سپس در صفحۀ جدیدی که برای شما باز می شود، پین کد جدید خود را تعریف کرده و سپس روی گزینۀ Save کلیک کنید تا اطلاعات جدید ذخیره شوند.

تعیین و تغییر پین کد در بروکر PCM

 

واریز و برداشت در بروکر PCM

یکی از مهم ترین بخش های فعالیت در بروکر پس از ساخت و احراز هویت، واریز سرمایه به حساب کاربری و سپس بعد از دریافت سود، برداشت سود از حساب است. یکی از مزایای بروکر پی سی ام، تنوع روش های موجود برای انجام واریز و برداشت است. در ادامه، روش های مختلف موجود در این بروکر برای واریز و برداشت را بررسی خواهیم کرد.

روش بانکی

یکی از ویژگی های بروکر PCM آن است که امکان واریز و برداشت ریالی را برای کاربران خود فراهم کرده است. برای انجام این کار شما می توانید از دستگاه های خودپرداز، اپلیکیشن های بانکی موبایل و مراجعه به بانک استفاده کنید.

برای واریز به صورت ریال، باید نرخ روز دلار را از کابین شخصی خود در بروکر استخراج کنید و مبلغ ریالی را باتوجه به نرخ روز دلار به حساب بروکر واریز کنید. هزینۀ واریز و برداشت در روش بانکی صفر است و با اینکه واریز از این طریق طی یک ساعت انجام می شود، برداشت ممکن است 2 الی 3 روز کاری به طول انجامد. این طولانی شدن زمان برداشت به دلیل محدودیت در حجم تراکنش های مالی بانکی ایجاد می شود.

وب مانی

با استفاده از روش وب مانی، زمان پردازش درخواست های واریز و برداشت هردو یک ساعت است. در زمان واریز هزینۀ انتقال سرمایه را شرکت پرداخت خواهد کرد این در حالی است که برای برداشت، این تریدر است که باید هزینۀ انتقال را بر عهده گیرد.

بیت کوین

درصورتی که روش بیت کوین را برای برداشت و واریز خود انتخاب کنید، یک ساعت زمان برای پردازش درخواست واریز شما نیاز است درحالی که مدت زمان پردازش درخواست برداشت باتوجه به مبلغ برداشت، می تواند متغیر باشد. در این روش شما دقیقاً همان مبلغی که واریز یا برداشت می کنید را در حساب معاملاتی یا کیف پول خود خواهید داشت و این روش هیچ هزینۀ اضافی برای شما نخواهد داشت.

Pay pal

در این روش، واریز و برداشت دارایی هردو به یک ساعت زمان نیاز دارند. برای واریز وجه، دقیقاً همان مبلغی که واریز می کنید در حساب کاربری شما نشان داده خواهد شد اما برای برداشت مبلغی برای انتقال وجه پی پل کم می شود.

Skrill

دقیقاً همانند روش پی پل، در روش Skrill نیز مبلغ به طور دقیق در زمان واریز به حساب کاربری شما در بروکر انتقال داده خواهد شد و اما برای برداشت، مبلغی برای انتقال وجه Skrill کسر می شود.

Neteller

در روشNeteller، واریز و برداشت دارایی در طی یک ساعت انجام می شوند. البته، با آنکه دقیقاً مبلغ واریزی در حساب کاربری شما خواهد نشست، برای برداشت مبلغی برای انتقال وجه Neteller در نظر گرفته می شود.

UnionPay

در روش واریز و برداشت UnionPay، واریز و برداشت دارایی یک ساعت زمان می برند. مبلغی که واریز می کنید به طور کامل در حساب کاربری شما نشان داده خواهد شد اما برای برداشت، مبلغی برای انتقال وجه به UnionPay از مبلغ برداشت کم می شود.

Fasapay

در روش Fasapay، برای واریز و برداشت دارایی به یک ساعت زمان نیاز است. در واریز وجه، دقیقاً مبلغی که واریز می کنید در حساب کاربری شما واریز خواهد شد اما در برداشت، مبلغی برای انتقال وجه Fasapay در نظر گرفته می شود.

نحوۀ واریز به روش بانکی در بروکر پی سی ام

پس از ورود به کابین خود ابتدا ماوس خود را روی تب واریز از نوار بالای صفحه گذاشته و از زیرمنوی بازشده، گزینۀ «نقل و انتقالات بانکی» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می توانید با استفاده از حساب بانکی خود و به راحتی سرمایۀ موردنیاز خود را به حساب کاربری خود در بروکر انتقال دهید.

نحوۀ واریز به روش بانکی در بروکر پی سی ام

با انتخاب گزینۀ نقل و انتقالات بانکی در مرحلۀ پیش، می توانید نرخ روزانۀ دلار و همچنین شمارۀ حساب گیرنده (بروکر) که باید پول را به آن واریز کنید، مشاهده کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که برای واریز وجه به حساب های بروکر باید شمارۀ حساب را پیش از واریز پول بررسی کنید و از شماره حساب های قدیمی (حتی شماره حساب های روز گذشته) استقاده نکنید. با بررسی نرخ دلار باید مبلغ را به تومان محاسبه کرده و مبلغ موردنظر را به شماره حساب آورده شده در این بخش واریز کنید. به عنوان مثال، برای واریز 100 دلار درصورتی که نرخ دلار آورده شده در کابین شما 40 هزار تومان باشد، باید مبلغ 4 میلیون تومان را به حساب بروکر واریز کنید.

نحوۀ واریز به روش بانکی در بروکر پی سی ام

رسید واریز پول به بروکر که می تواند از طریق مراجعه به بانک یا روش های آنلاین انجام شود را اسکن کنید. آن را با کلیک روی گزینۀ Choose File و سپس فعال کردن گزینۀ «قوانین بالا را مطالعه کرده و با همۀ آن ها موافقت می کنم» آپلود کنید. تنها کاری که در ادامه می ماند، کلیک روی گزینۀ «ساخت تیکت ارسال وجه» است. با این کار، تیم پشتیبانی حساب را بررسی کرده و اعتبار شما را افزایش خواهد داد.

نحوۀ واریز به روش بانکی در بروکر پی سی ام

نحوۀ انتقال سرمایه بین حساب ها در بروکر PCM

درصورتی که بخواهید سرمایۀ خود را به حساب دیگر در بروکر انتقال دهید، پس از نگه داشتن ماوس روی تب واریز وجه، گزینۀ انتقال داخلی را انتخاب کنید.

نحوۀ انتقال سرمایه بین حساب ها در بروکر PCM

در این مرحله، باید حساب مبدأ (فرستندۀ وجه) و حساب مقصد (گیرندۀ وجه) را انتخاب کنید و با واردکردن پین کد خود روی گزینۀ «انتقال» کلیک کنید.

نحوۀ انتقال سرمایه بین حساب ها در بروکر PCM

نحوۀ واریز از طریق رمزارزها

درصورتی که قصد واریز وجه به کابین خود از طریق ارزهای دیجیتال را داشته باشید، پس از نگه داشتن ماوس روی تب «واریز وجه» باید گزینۀ «رمزارزها» و سپس یکی از ارزهای دیجیتال موجود را انتخاب کنید.

نحوۀ واریز از طریق رمزارزها

در این مرحله، باید آدرس کیف پول بروکر را به صورت شماره سریال و یا بارکد انتخاب کرده و سپس وارد کیف پول خود شوید. ارز دیجیتالی که انتخاب کرده بودید را بر بستر شبکۀ انتقال انتخابی پیدا کرده و پس از انتخاب گزینۀ Send در صفحۀ ارز دیجیتال موردنظر، آدرس کیف پول بروکر را در کادر «Recipient Address» و یا هر نام مشابه دیگر وارد کرده و با مشخص کردن حجم ارز دیجیتال برای ارسال، روی گزینۀ ارسال کلیک کنید.

حالا رسید ارسال ارز دیجیتال را در بخش بارگزاری که با گزینۀ Choose File مشخص شده است آپلود کرده و پس از وارد کردن پین کد، روی گزینۀ «ساخت تیکت ارسال وجه» کلیک کرده تا پس از بررسی تیم پشتیبانی، اعتبار مالی شما در کابین افزیش یابد.

نحوۀ واریز از طریق رمزارزها

 

برداشت به روش بانکی در بروکر پی سی ام

درصورتی که بخواهید سرمایۀ شما بر حسب ریال به حساب بانکی تان ارسال شود، از میان گزینه های موجود برای برداشت، باید گزینۀ «نقل و انتقال بانکی» را انتخاب کنید.

برداشت به روش بانکی در بروکر پی سی ام

با انتخاب روش نقل و انتقال بانکی، چنین صفحه ای برای شما به نمایش در می آید که باید اطلاعات بانکی خود را به دقت در کادرهای موجود در این مرحله وارد کنید.

برداشت به روش بانکی در بروکر پی سی ام

در ادامه، باید مبلغ برداشت را در کادر «میزان برداشت» و بر حسب دلار وارد کنید. در بخش بعد باید یکی از گزینه های موجود را به عنوان دلیل برداشت انتخاب کنید و سپس در کادری که وجود دارد، در صورت تمایل نکاتی را در رابطه با نقاط قوت و ضعف بروکر PCM وارد کنید. در انتها باید پین کد خودتان را وارد کنید و روی گزینۀ «ساخت تیکت برداشت» کلیک کنید. به این ترتیب، تیم پشتیبانی درخواست شما را بررسی کرده و در صورت مجازبودن آن، مبلغ موردنیاز شما برحسب تومان به حساب بانکی تان انتقال داده خواهد شد.

برداشت به روش بانکی در بروکر پی سی ام

نحوۀ برداشت به روش رمزارزها در بروکر پی سی ام

درصورتی که روش رمزارزها را از تب برداشت انتخاب کنید، با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. آدرس کیف پول خود که می خواهید ارزهای دیجیتال را در آن دریافت کنید، در کادر «آدرس کیف پول» قرار دهید. میزان برداشت ارزی که قصد برداشت آن را دارید و شبکۀ انتقال را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برخی از ارزهای دیجیتال روی چند شبکۀ انتقال قابل جابه جایی هستند و درصورتی که شبکۀ انتقال مبدأ و مقصد مشابه نباشند، احتمال ازبین رفتن ارزهای دیجیتال شما وجود خواهد داشت. به همین دلیل، در این بخش بروکر از شما خواسته که گزینۀ «در صورت انتقال به شبکۀ اشتباه مسئولیت این تراکنش را بر عهده خواهم گرفت» را فعال کنید و مسئولیت آن را به عهده گیرید.

سپس باید دلیل برداشت خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کرده و در صورت تمایل با نوشتن نظر در رابطه با کارکرد بروکر، به پیشرفت آن ها کمک کنید. درنهایت، با وارد کردن پین کد و کلیک روی گزینۀ ساخت تیکت برداشت، تیم پشتیبانی درخواست برداشت را بررسی کرده و در صورت درست بودن اطلاعات، انتقال وجه انجام خواهد شد.

نحوۀ برداشت به روش رمزارزها در بروکر پی سی ام

برداشت به روش الکترونیک در بروکر پی سی ام

درصورتی که بخواهید از روش الکترونیک استفاده کنید، پس از نگه داشتن ماوس روی تب برداشت و سپس انتخاب گزینۀ «نقل و انتقالات الکترونیک» با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. در این مرحله باید ابتدا درگاه موردنظر خود را از بخش «واریز به درگاه» انتخاب کنید. سپس شماره حساب متاتریدر که قصد برداشت از آن را دارید انتخاب کرده و مبلغ برداشت را نیز در بخش بعد وارد کنید.

دلیل برداشت خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید و سپس با واردکردن پین کد و درنهایت کلیک روی گزینۀ «ساخت تیکت برداشت»، تیم پشتیبانی را از درخواست خود مطلع کنید. تیم پشتیبانی پس از بررسی درخواست شما، در صورت مجازبودن آن، برداشت را انجام خواهند داد.

برداشت به روش الکترونیک در بروکر پی سی ام

امنیت سرمایۀ کاربران بروکر PCM

فعالیت در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه است اما ریسک فعالیت در این بازارها تنها محدود به ضررهای ناشی از معاملات نیست. هر تریدر یا سرمایه گذاری حق دارد از بروکری برای انجام معاملات خود استفاده کند تا از امنیت دارایی خود مطمئن باشد. در ادامه، امنیت بروکر PCM را از سه جنبه بررسی خواهیم کرد.

رگولاتوری PCM

نهاد نظارتی FSA با شمارۀ ثبت LLC 2593 بر عملیات بروکر پی سی ام نظارت دارد. نهاد نظارتی FSA یک ارگان برای ثبت شرکت و نظارت بر امور مالی بین المللی و مؤسسه های غیربانکی است که در وینست وگرنادین قرار گرفته است.

این بروکر در یازده کشور شعبه دارد. هر کدام از این یازده شعبه دارای رگوله های مختلفی هستند که تحت نظارت شرکت های متفاوتی قرار می گیرند.

حمایت از حساب های منفی شده

در شرایطی که بازار در وضعیت ناآرامی قرار دارد، ممکن است کل دارایی تریدر از دست برود. بروکر پی سی ام به طور خودکار دارایی تریدر را صفر نشان می دهد تا در حقیقت این اتفاق برای تریدر رخ ندهد.

بیمۀ سرمایۀ مشتریان

بیمۀ بین المللی موریشز همان شرکتی است که بروکر پی سی ام از خدمات آن برای جلوگیری از انواع ضررهایی (البته به جر ضررهای ناشی از معاملات تریدر) که ممکن است دارایی تریدر را تهدید کند استفاده می کند. این شرکت بیمه از بزرگ ترین شرکت های کشورهای مشترک المنافع است که در بریتانیا، اروپا و آسیا معتبر است. به عبارت دیگر، سرمایۀ تریدرها در بروکر PCM باتوجه به استاندارهای انگلیسی در رابطه با امور بازارهای مالی و همچنین استاندارهای FSC بیمه شده است. مبلغ بیمه شدۀ تریدرها می تواند حداکثر 125 هزار دلار برای هر حساب معاملاتی باشد. درحقیقت، تیم بروکر در تلاش هستند تا بستری امن را برای فعالیت های مالی کاربران خود فراهم کنند.

انواع حساب در PCM

سنت (Cent) کوچک ترین نوع حساب معاملاتی در بروکر PCM، سنت است. سنت به این ویژگی مشهور است که سرمایۀ کاربران و به طور کلی دارایی ها در این نوع حساب بر حسب سنت (که واحد کوچک تر دلار است) بیان می شود. معمولاً افرادی که قصد دارند استراتژی های معاملاتی خود را امتحان کنند، ابتدا از این نوع حساب استفاده می کنند.

امکان معامله روی 28 جفت ارز و طلا برای این نوع حساب فعال است.

حداقل مبلغ واریزی برای حساب میکرو 1 الی 100 دلار است.

حداقل لات انتخابی باید 0.01 باشد.

اسپرد در این نوع حساب شناور است و حداقل مقدار آن 0.2 پیپ است.

همچنین، بیش ترین لوریج انتخابی برای حساب معاملاتی سنت، 1:100 است.

این نوع حساب کمیسیون ندارد و تنها امکان افتتاح حساب واقعی در آن امکان پذیر است و کاربران نمی توانند حساب دمو یا آموزشی از نوع سنت داشته باشند.

میکرو (Micro) تریدرهایی که قصد فعالیت را با سرمایه های کم در بازار داشته باشند، می توانند از حساب میکرو استفاده کنند.

امکان انجام معامله روی 58 جفت ارز، سهام، ارزهای دیجیتال، شاخص دلار و… در این نوع حساب معاملاتی برای دارندگان آن فراهم شده است.

کاربرانی که حساب معاملاتی میکرو را انتخاب می کنند، باید 100 الی 2000 دلار مبلغ را به حساب خود واریز کنند.

حداقل لات انتخابی برای معاملات 0.01 لات خواهد بود.

اسپردها در این حساب از نوع شناور هستند و از 1.6 پیپ شروع می شوند.

حداکثر لوریج در حساب میکرو، 1:500 در نظر گرفته شده است.

هیچ کمیسیونی در این نوع حساب وجود ندارد.

کاربرانی که حساب معاملاتی میکرو داشته باشند، می توانند حساب واقعی و یا دمو ایجاد کنند.

مینی (Mini) حساب معاملاتی مینی، از محبوب ترین نوع حساب های معاملاتی در بروکر PCM است که هم برای تریدرهای مبتدی و هم برای تریدرهای حرفه ای مناسب است.

امکان انجام معامله روی 58 جفت ارز، سهام، ارزهای دیجیتال، شاخص دلار و… در این نوع حساب معاملاتی برای دارندگان آن فراهم شده است.

مبلغ واریزی برای این نوع حساب 1000 دلار است.

کم ترین میزان لات معاملاتی این نوع حساب 0.1 است.

میزان اسپرد در حساب مینی از نوع شناور است که حداقل میزان آن 0.9 پیپ است.

حداکثر لوریج انتخابی برای این نوع حساب 1:200 در نظر گرفته شده است.

این نوع حساب کمیسیون ندارد و امکان ایجاد حساب واقعی و دمو برای کاربران در آن فراهم شده است.

ویژه کم ترین اسپرد (VIP-Ultra-low-spread)

 

در این نوع حساب معاملاتی، اسکلپ کردن ممنوع است. درحقیقت، معاملات باید بیش از سه دقیقه باز باشند و نمودار دارایی معاملاتی بیش از سه پیپ حرکت کرده باشد.

امکان معامله روی 27 جفت ارز، نفت برنت و کرود، طلا و نقره و ارزهای دیجیتال برای کاربران فراهم شده است.

مبلغ واریزی برای این نوع حساب 1000 دلار است.

کم ترین میزان لات معاملاتی این نوع حساب 0.1 است.

اسپرد معاملات در این نوع حساب شناور است و می تواند از صفر تا 0.1 پیپ متغیر باشد.

حداکثر لوریج برای کاربران این نوع حساب 1:100 در نظر گرفته شده است.

به ازای انجام هر لات معاملۀ کمیسیون 18 دلاری برای کاربران تنظیم شده است.

سواپ به صورت روزانه محاسبه شده و درنهایت حساب کاربران تنها می تواند از نوع واقعی باشد.

 

الیت (Elite)

 

حساب معاملاتی الیت شرایط بسیار مناسبی دارد که بهتر است تریدرهای حرفه ای و باتجربه از این نوع حساب که اسپرد پایینی هم دارد استفاده کنند.

امکان انجام معامله روی 58 جفت ارز، سهام، ارزهای دیجیتال، شاخص دلار، کالاها و CFD در این نوع حساب معاملاتی برای دارندگان آن فراهم شده است.

حداقل مبلغ واریزی باید 5 هزار دلار باشد.

حداقل مقدار لات برای معاملات باید 1 لات انتخاب شود.

اسپرد معاملات در حساب الیت شناور است و از 0.6 شروع می شود.

حداکثر میزان لوریج انتخابی برای این حساب 1:100 است.

برای هر لات معامله در این نوع حساب، 10 دلار به عنوان کمیسیون در نظر گرفته شده است.

حساب های الیت سواپ روزانه دارند و کاربران می توانند از نوع حقیقی و دموی آن استفاده کنند.

ای سی ان پرو (ECN Pro)

 

افرادی که قصد انجام معامله براساس اخبار را دارند و در عین حال تریدری حرفه ای هستند، می توانند از این نوع حساب معاملاتی که اسپرد پایین و سرعت اجرای سفارش های بسیار بالایی دارد، استفاده کنند.

امکان انجام معامله روی 27 جفت ارز، نفت برنت و کرود، ارزهای دیجیتال، طلا و نقره برای دارندگان این حساب فراهم شده است.

کاربران باید مبلغ 100 الی 2000 دلار را به حساب خود واریز کنند.

حداقل مقدار لات در این حساب باید 0.01 انتخاب شود.

اسپرد معاملات در حساب ای سی ان پرو شناور است و از 0.2 پیپ شروع می شود.

حداکثر لوریج انتخابی برای دارندگان حساب ECN Pro، مقدار 1:200 است.

تریدرها به ازای هر لات معامله باید 5 دلار کمیسیون پرداخت کنند.

درنهایت، این نوع حساب تنها برای ساخت حساب واقعی طراحی شده است.

فیکس اسپرد (Fixed-Spread)

 

همان طورکه از نام این نوع حساب معاملاتی انتظار می رود، اسپرد معاملات برای دارندگان این نوع حساب ثابت است. به عبارت دیگر، زمانی که شما معامله ای را باز کنید، معامله نه به میزان اسپرد، بالاتر یا پایین تر، بلکه در قیمت مد نظر شما باز می شود.

امکان معامله روی 23 جفت ارز، طلا و ارزهای دیجیتال در این نوع حساب تعبیه شده است.

مبلغ واریزی کاربران این نوع حساب باید در محدودۀ 200 الی 1000 دلار باشد.

0.01 حداقل میزان لات معاملات در حساب فیکس اسپرد است.

همان طورکه گفته شد، اسپرد معاملات در این نوع حساب ثابت است. اسپرد معامله روی جفت ارزهای اصلی 2 پیپ، اسپرد معامله روی جفت ارز USD/CAD و طلا 3 پیپ و اسپرد معامله روی جفت ارزهای فرعی 4 پیپ است.

حداکثر لوریج انتخابی برای کاربران می تواند 1:200 باشد.

کاربران حساب معاملاتی فیکس اسپرد نیازی به پرداخت کمیسیون ندارند.

در این نوع حساب امکان افتتاح حساب از هر دو نوع حقیقی و دمو وجود دارد.

زیرو اسپرد (Zero-Spread)

 

درصورتی که شما اسکلپر باشید، بهترین نوع حساب معاملاتی برای شما حساب زیرو اسپرد خواهد بود.

امکان معامله روی 28 جفت ارز، طلا، نقره، نفت کرود و ارزهای دیجیتال در این حساب فراهم شده است.

کاربران این نوع حساب باید مبلغی در بازۀ 100 الی 2000 دلار را به حساب معاملاتی خود واریز کنند.

حداقل سایز معاملاتی کاربران این نوع حساب 0.01 است.

اسپرد برای دارنگان حساب زیرو اسپرد 0.2 در نظر گرفته شده است.

حداثر مقدار لوریج می تواند 1:200 باشد.

به ازای هر لات معامله مبلغ 16 دلار به عنوان کمیسیون در نظر گرفته شده است.

کاربران می توانند حسابی از نوع حقیقی و یا دموی زیرو اسپرد داشته باشند.

لوریج 1000 (Leverage 1000) درصورتی که شما سرمایۀ کمی دارید اما حرفه ای هستید، می توانید از این نوع حساب استفاده کنید؛ زیرا تریدرها می توانند در این نوع حساب از لوریج 1000 استفاده کنند.

امکان معامله روی 58 جفت ارز، کالاها، CFD، سهام و ارزهای دیجیتال برای تریدرهایی که حساب لوریج 1000 را انتخاب می کنند وجود دارد.

مبلغ واریزی کاربران باید در محدودۀ 500 الی 2000 دلار باشد.

حداقل لات انتخابی برای معاملات باید 0.1 باشد.

اسپرد در این نوع حساب شناور است و از 1.6 پیپ شروع می شود.

حداکثر لوریج 1:1000 برای تریدرها تعیین شده است.

حساب های لوریج 1:1000 کمیسیون ندارند و معامله گران می توانند حساب هایی از نوع حقیقی و دمو داشته باشند.

دانشگاه تریدری پی سی ام

یکی از مزیت های بروکر پی سی ام، فراهم کردن بستری برای آمادگی حضور در بازارهای مالی است. در این دانشگاه که با نام PCM Trading University معرفی شده است، کاربران در سه ترم اطلاعات لازم برای فعالیت در بازار را فرا خواهند گرفت.

 • ترم اول، اطلاعات و آموزش هایی در رابطه با کار با وب سایت بروکر و کابین شخصی وی ارائه شده است. همچنین ذهن دانشجو با اطلاعاتی که توسط مدرس ارائه می شود برای حضور در بازار مالی جهانی آشنا می شود.
 • در ترم دوم، دانشجویان با تحلیل تکنیکال پیشرفته آشنا می شوند و با دریافت 100 دلار بونوس، می توانند فعالیت در بازار حقیقی را تجربه کنند.
 • نهایتاً در ترم سوم، این دانشجویان با انواع روش های معامله همچون اسکلپینگ و… آشنا شده و باتوجه به تمام آموزش ها و تجربه هایی که کسب کرده اند، یک استراتژی برای خود تنظیم می کنند. درحقیقت در ترم سوم دانشگاه، دانشجویان می توانند آنچه آموزش دیده بودند را تثبیت کنند و با انجام پروژه هایی که دارند، درآمد دلاری دریافت کنند.

پشتیبانی بروکر PCM

درصورتی که در زمان فعالیت در متاتریدر با مشکلی روبه رو شدید، می توانید از تیم پشتیبانی بخواهید تا مشکل شما را بررسی و مسئله را برطرف کنند. برای این کار پس از ورود به کابین شخصی خود، نشان گر ماوس خود را روی تب «تیکت» از نوار بالای صفحه قرار دهید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، یکی از گزینه های مناسب را انتخاب کنید. ازآنجایی که ما قصد ایجاد یک تیکت جدید را داریم، گزینۀ «ایجاد تیکت» را انتخاب می کنیم.

پشتیبانی بروکر PCM

در این مرحله، در بخش «صورت مسئله» باید مشکل ایجادشده را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. در بخش بعد که کادری برای نوشتن یک متن وجود دارد، باید مشکل خودتان را مطرح کنید. توجه داشته باشید درصورتی که مشکل ایجادشده را به زبان انگلیسی بنویسید، می توانید مطمئن باشید که مشکل شما در مدت زمان کم تری پاسخ داده خواهد شد اما درصورتی که مشکل ایجادشده از سوی شما به زبان فارسی نوشته شود، باید مدت زمان بیش تری را برای بررسی مشکل خود منتظر بمانید؛ زیرا ابتدا مشکل مطرح شده باید توسط مترجمان ترجمه شود و سپس به تیم بروکر ارسال شود که این فرایند به مدت زمان بیش تری نیاز خواهد داشت.

در بخش بعد، باید تعیین کنید که لات معاملۀ شما روی چه عددی تنظیم شده است. سپس دارایی ای که قصد معامله روی آن را داشته اید، در بخش بعد وارد کنید و در صورت داشتن اسکرین شات، آن را در بخش مربوطه بارگذاری کنید. حالا کافی است که پین کد خود را وارد کرده و در هایت روی گزینۀ «ارسال مسئله» کلیک کنید.

پشتیبانی بروکر PCM

مزایای بروکر PCM چیست؟

 • پشتیبانی 24ساعته در حساب های معاملاتی که با ارسال تیکت به تیم پشتیبانی برای کاربران فراهم شده است.
 • پشتیبانی از زبان فارسی که با کمک آن، کاربران این بروکر می توانند هم از محیط فارسی پلتفرم بروکر و هم پشتیبانی فارسی آن استفاده کنند.
 • امکان انجام فعالیت های مالی (واریز و برداشت) به وسیلۀ روش های مختلف ازجمله ارزهای دیجیتال، ریال و روش الکترونیک.
 • حساب های معاملاتی متنوع که کاربران بتوانند بهترین و مناسب ترین نوع حساب معاملاتی را بنابر فعالیت خود انتخاب کنند.
 • امکان انجام معامله روی دارایی های مختلف ازجمله جفت ارزها، فلزات گران بها، ارزهای دیجیتال شناخته شده، شاخص ها و سهام شرکت های مختلف یکی از مزایای این بروکر به حساب می آیند.
 • وجود امکان آموزش فعالیت در بازار مالی از سطح مبتدی تا پیشرفته که در پلتفرم این بروکر برای کاربران فراهم شده است، درواقع همان دانشگاه مجازی PCM Trading University است.
 • ارائۀ بونوس و طرح های تشویقی در این بروکر نیز یکی از مزیت های آن به حساب می آید.
 • میزان اسپرد پایین برای حساب های معاملاتی که می تواند در میزان سود دریافتی تریدرها (به خصوص اسکلپرها) تعیین کننده باشد، در این بروکر رقابتی تعیین شده است.
 • امکان بررسی اخبار و تحلیل های مختلف روی دارایی های متفاوت.

توجه

بروکرهای محبوب و معتبر دیگری مانند بروکر آلپاری، بروکر آمارکتس، بروکر لایت فارکس، بروکر هات فارکس و … هستند که روش ثبت نام تا ترید در آن ها در «آموزش فارکس» خانه سرمایه آموزش داده می شود.

کلام آخر

بروکر PCM که محل جغرافیایی شرکت آن در دبی قرار گرفته است، با فراهم کردن امکانات مناسب ازجمله امکان واریز و برداشت با ریال، محیط کاربری فارسی پلتفرم و امکان ارتباط با پشتیبانی به زبان فارسی، فعالیت در این بروکر را برای ایرانی ها بسیار ساده کرده است. این بروکر امنیت قابل قبولی دارد و امکان معامله روی دارایی های مختلفی را برای کاربران خود فراهم کرده است. فعالیت در بازارهای مالی به پلتفرم امن و مطمئن با ویژگی های مناسب نیاز دارد که کسب سود بیش تر در شرایط بهتر را برای شما ساده کند. ما در این مقاله سعی کردیم بروکر PCM را به طور کامل بررسی کنیم و فعالیت در این بروکر را به شما آموزش دهیم. درصورتی که ویژگی های این بروکر موردتأیید شما هم هستند، می توانید طبق آنچه گفته شد، از این بستر برای فعالیت مالی خود در بازارهای جهانی استفاده کنید.

سؤالات متداول

بله. کاربران ایرانی می توانند به راحتی و با مدارک هویتی خود در بروکر پی سی ام ثبت نام کرده و شروع به فعالیت کنند. امکان واریز و برداشت ریالی در کنار پشتیبانی از زبان فارسی، این بروکر را به یکی از بهترین گزینه ها برای ایرانیان تبدیل کرده است.

نهاد نظارتی FSA با شمارۀ ثبت LLC 2593 بر عملیات بروکر پی سی ام نظارت دارد. همچنین، در شرایطی که بازار در وضعیت ناآرامی قرار دارد، بروکر پی سی ام به طور خودکار دارایی تریدر را صفر نشان می دهد و به این ترتیب از سرمایۀ تریدر حفاظت می کند. درنهایت نیز بیمۀ بین المللی موریشز دارایی تریدرها را در بروکر PCM بیمه می کند.

سنت، میکرو، مینی، ویژه – کم ترین اسپرد، الیت، ای سی ان پرو، ارزهای دیجیتال، فیکس اسپرد، زیرو اسپرد و لوریج 1000 انواع حساب هایی هستند که کاربران این بروکر می توانند اقدام به ساخت آن ها کنند.

کاربران بروکر پی سی ام می توانند به روش های روش بانکی (ریالی)، رمزارزها، روش الکترونیک و استفاده از کارت های اعتباری که البته هنوز فعال نشده است، در بروکر PCM واریز و برداشت داشته باشند.

ادامه مطلب