Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

کسب درآمد

monthly-forex-income
درآمد فارکس چقدر است؟ : از...

می­توان گفت که میزان درآمد از بازار فارکس، یکی از مهم­ترین پرسش ­هایی به شمار می­رود که برای معامله­ گران و سرمایه ­گذارانی که قصد ورود به این بازار را دارند؛ به وجود می ­آید. افرادی که قصد دارند سرمایه خود را به بازار فارکس وارد کنند؛ می­ خواهند بدانند که از این کار، چه میزان سود یا زیان نصیب آنها خواهد شد. در ادامه، به بررسی این موضوع که درآمد فارکس چقدر است می­پردازیم و جوانب مختلف این قضیه را مورد بررسی قرار می­ دهیم.

هدف اصلی شکل­ گیری بازار فارکس، مبادلات ارزهای مختلف و کسب سود از اختلاف بین قیمت آنها است. همانطور که می­دانید؛ این بازار در سطح بین المللی فعالیت دارد و از این رو، می­توان از آن برای خرید و فروش کالا و خدمات میان کشورهای مختلف و شرکت­ های سرمایه ­گذاری گوناگون استفاده کرد.

باید توجه کنید که هیچ سرمایه­ گذاری نمی­تواند این ادعا را داشته باشد که تا کنون هیچ مقدار ضرری در بازار فارکس متحمل نشده است. در معاملات فارکس نیز مانند سایر معاملات ارزی، هر فرد میزان مشخصی ضرر را متحمل می­شود و روند سود هیچ­کس، تمام مدت به صورت صعودی نیست. نکته قابل توجه این است که چطور سرمایه­ گذاری درستی داشته باشیم تا کمترین میزان ضرر و بیشترین میزان سود را کسب کنیم؟

میزان درآمد فارکس

کسب درآمد از فارکس، علت اصلی برای سرمایه ­گذارانی است که به این بازار وارد می­ شوند. از این رو، میزان سود به یکی از بنیادی­ ترین پرسش ­های این افراد تبدیل می­ شود. باید توجه داشته باشید که هیچ­کس نمی ­تواند مقدار سود فارکس را صورت دقیق بیان کند؛ اما با بررسی نمودارها و همچنین معاملات انجام ­شده در سرتاسر جهان، می­توان به این موضوع پرداخت که تا چه میزان درآمد از این بازار قابل انتظار خواهد بود؟

بهترین روش های افزایش درآمد فارکس

یکی از مهم ­ترین ویژگی­ های معامله ­گران موفق در بازار فارکس، این موضوع است که این افراد در اکثر مواقع کمال­گرایی را کنار می­ گذارند و ریسک شکست را می ­پذیرند تا بتوانند معاملات بزرگی را شکل دهند که از موفقیت آنها، اطمینان دارند. اطمینان داشتن به کسب سود از معاملات سنگین، تنها در صورتی به دست می ­آید که تحلیل­ گران بتوانند با بررسی­ های دقیق نمودارها و چارت ­های تغییرات قیمت بازار، برنامه ­ریزی مطمئنی ارائه دهند. موارد بسیاری ممکن است به شکست یک معامله منجر شوند که در صدر این لیست، موضوعاتی مانند عدم مدیریت صحیح سرمایه و همچنین نداشتن علم کافی نسبت به شیوه ­های مختلف تحلیل، قرار گرفته­ اند.

افزایش درآمد

خوب است بدانید که سود فارکس، تنها در صورتی به دست می­ آید که افراد، صبر و حوصله لازم برای یادگیری کامل این علم را داشته باشند و زمان زیادی را به این موضوع اختصاص دهند. شما نمی ­توانید با خیال پولدار شدن در یک شب، به بازار فارکس وارد شوید و انتظار داشته باشید که به درآمدی دست پیدا کنید که بسیاری از سرمایه­ گذاران، پس از سال­ های زیاد و با آزمون و خطاهای بسیار به آن دست یافته­ اند. در نتیجه، اگر شخصیت صبوری ندارید نمی توانید ریسک­ های بالا را تحمل کنید؛ این بازار برای شما مناسب نیست.

هر چیز با تمرین بسیار قابل به دست آوردن است و کسب درآمد فارکس نیز از این قضیه مستثنی نیست. شما می­توانید برای شروع، یک حساب آزمایشی که به آن دمو نیز گفته می­شود؛ افتتاح کنید و معامله­ گری و تحلیل چارت­ها را با آن تمرین نمایید. این موضوع به شما کمک می­کند تا در آینده، با راحتی بیشتری از پس معاملات سخت و سنگین برآیید و سود مناسبی از هر سرمایه­ گذاری داشته باشید. شما باید با تجربه و آزمون و خطاهای بسیار، مسیر مناسب خود را بیابید که در آن، بیشترین موفقیت را دارید و از تمامی جوانب آن به طور کامل آگاه هستید.

توجه داشته باشید که تریدری تنها یکی از روش ­های کسب درآمد در این بازار است. شما دو روش دیگر نیز برای به دست آوردن سود از فارکس دارید که در ادامه، به بررسی این موارد می ­پردازیم. یکی از این روش ­ها، این است که با کسب تجربه ­های بسیار و امتحان کردن روش ­های مختلف، به آموزش بپردازید و به نوعی، راهنمای افرادی باشید که در قصد ورود به این بازار را دارند. بدیهی است که این موضوع، تنها پس از سال­های بسیار و حضور گسترده در بازار جهانی فارکس، امکان ­پذیر است و به عنوان یک فرد مبتدی، نمی­ توانید به آموزش دادن بپردازید.

سود فارکس

از دیگر شیوه ­­های کسب درآمد، همکاری با بروکرها است. در این روش، شما در یک بروکر فارکس برای خود حساب ایجاد می­ کنید و سرمایه اولیه را در این حساب قرار می ­دهید. در ادامه، می­توانید لینک مرتبط را از بروکر دریافت نمایید و در شبکه­ های اجتماعی خود، با دیگران به اشتراک گذارید. از مزایا استفاده از این روش، این است که اگر افراد به واسطه استفاده از لینک شما در بروکر ثبت ­نام کنند؛ جوایزی برای شما در نظر گرفته می­ شود. از این رو، با استفاده از این کار می­توانید علاوه بر شرکت در معاملات و کسب سود فارکس، جوایز متنوعی نیز از سمت بروکر فارکس دریافت نمایید.

کسب درآمد فارکس به چه چیزی وابسته است؟

همانطور که بررسی شد؛ سود فارکس به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که مهم­ترین آنها، وضعیت بازار به هنگام ورود شما به آن است. از این رو، مهمترین دانشی که باید کسب کنید؛ نحوه تحلیل نمودارها و اطلاع از وضعیت کنونی بازار است تا بتوانید شرایط آن در آینده را پیش ­بینی کنید و برای معاملات خود برنامه ­ریزی مناسبی داشته باشید. توجه کنید که کسب این علم، نیازمند تجربه ­های معاملاتی بسیار و آگاهی از روند معاملات است. همچنین شما می­ توانید از نظرات و تحلیل­ های دیگر سرمایه­ گذاران نیز برای بهبود و پیشرفت بررسی­ های خود استفاده نمایید.

دستیابی به درامد هدف

باید توجه داشته باشید که می­توان علت ­های بسیار زیادی برای کسب درآمد فارکس عنوان کرد که به طور کلی، تحت سه عنوان کلی دسته بندی می­شوند:

 • قدرت برنامه­ ریزی و استراتژی
 • روش مدیریت حساب و قدرت تحلیل­ گران
 • بالانس دارایی و حساب سرمایه ­گذار

با توجه به بین ­المللی بودن این بازار و شرایط مناسبی که برای تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر و مبادله آنها فراهم کرده است؛ باید توجه داشته باشید که بخش زیادی از موفقیت شما به این موضوع بستگی دارد که در ابتدا، بتوانید شرایط مختلف را برای وضعیت کشور ایران بسنجید و به نحوی این موضوع را بومی ­سازی کنید. در نهایت و با پیشرفت روند تحلیل ­ها و معاملات، می­توانید به بازار مبادلات بین­ المللی وارد شوید. توجه داشته باشید که این موضوع نیز نیازمند زمان کافی و تمرین­ های بسیار است تا بتوان با برنامه ­ریزی مناسب به بازار فارکس بین ­المللی وارد شد.

این بازار، توسط شبکه گسترده ­ای از بانک­های مختلف در سرتاسر جهان مدیریت می­ شود و از این رو، حجم زیادی از معاملات گوناگون توسط شرکت ­های دولتی، موسسات مرتبط با واردات و صادرات و همچنین اشخاص حقیقی در آن انجام می­شود. با توجه به گستردگی این معاملات، برای موفقیت در بازار فارکس باید روش ­های تحلیل و برنامه­ ریزی معاملاتی تمام ارکان­ های فعال در آن را مورد بررسی قرار دهید تا از تمامی جوانب گوناگونی که برای شکل­ گیری یک سرمایه­ گذاری موفق در این بازار لازم است؛ آگاهی پیدا کنید.

سود فارکس

حداقل مقدار پول برای فعالیت در بازار فارکس

از بزرگ­ترین مزایا بازار فارکس می­توان به گسترده بودن و همچنین جریان نقدینگی بالا که در آن رواج دارد؛ اشاره کرد. به همین علت، این موضوع که می­توان با حداقل سرمایه به این بازار وارد شد و سپس این سرمایه کم اولیه را به درآمد بالا تبدیل کرد؛ تصور اشتباهی است که در میان افراد بسیاری گسترش پیدا کرده است. همچنین گروهی از افراد فکر می­کنند که تمامی تریدرها در بازار فارکس، درآمد بسیاری زیادی را در این مسیر کسب می­ کنند؛ اما حقیقت این است که معاملات موفق، به تعداد کمی از سرمایه ­گذاران فارکس متعلق است.

همانطور که بررسی شد؛ این بازار جایی برای پولدار شدن در یک شب نیست و کسب سود فارکس، نیازمند به کارگیری ترکیبی از مهارت­های سخت و نرم است. مهارت ­های سخت در این مسیر به طور کلی شامل آموزش مناسب و داشتن تمرین­ های کافی هستند و مهارت­های نرم، به مواردی نظیر مدیریت صحیح پول و داشتن برنامه ­ریزی دقیق برای انجام معاملات گفته می­ شود. بنابر این موضوع، باید توجه داشته باشید که علاوه بر مقدار سرمایه مالی کافی برای ورود به این بازار، شما باید سرمایه­ هایی متفاوت که شامل دانش و سایر مهارت ­ها هستند نیز کسب کنید.

دریافت سود فارکس

البته باید بدانید که نمی­توان مقدار دقیقی به عنوان سرمایه اولیه برای شروع معاملات فارکس بیان کرد و این موضوع، تنها به شرایط و همچنین توانایی شما در نحوه مدیریت یک معامله بستگی دارد. شما می­توانید تنها با موجودی یک دلار در حساب اصلی خود، معاملات را شروع کنید اما توجه داشته باشید که سود فارکس، تنها به افرادی تعلق می­گیرد که از شرایط این بازار، اطلاعات کافی دارند. به همین علت، به اشخاصی که قصد دارند تمام سرمایه خود را در این بازار معامله کنند و یا افرادی که به عنوان روش اصلی کسب درآمد فارکس به این موضوع نگاه می­کنند؛ ورود به بازار فارکس توصیه نمی­شود. زیرا این اشخاص، در صورتی که پیش ­بینی­ های درستی نداشته باشند و سرمایه اولیه خود را از دست بدهند؛ شکست سنگینی را متحمل خواهند شد. شما تنها در صورتی موفق خواهید بود که ابتدا، از این معاملات به عنوان یک درآمد کمکی استفاده کنید و در نهایت، با گسترش اطلاعات و بهبود شرایط خود، بتوانید کسب سود کافی از فارکس را داشته باشید.

درآمد فارکس به صورت ماهانه چه مقدار است؟

باید ذکر کرد که نمی­توان میزان دقیقی برای کسب درآمد افراد از بازار فارکس را ارائه داد. این قضیه به موضوعات مختلفی از جمله میزان ریسک­ پذیری فرد، توانایی وی در مدیریت مالی و همچنین برنامه ­ریزی برای معاملات سنگین، وضعیت بازار در هنگام انجام مبادلات و حجم معاملاتی که توسط سرمایه­ گذار انتخاب می­شوند؛ بستگی دارد. به همین علت، نمی­توان درآمد دقیقی برای افرادی که در این بازار فعالیت دارند؛ بیان کرد.

درآمد فارکس به صورت ماهانه

یکی دیگر از موضوعاتی که باید هنگام ورود به این بازار، به آن توجه کافی داشته باشید؛ شرایطی است که تحریم­های گوناگون برای وضعیت اقتصادی کشور به وجود آورده ­اند. یکی از قوانین نانوشته در بازار فارکس، توانایی فرد برای پرداخت حق کمیسیون و سایر موارد مشابه در مبادلات است تا بتواند در یک معامله شرکت کند. همچنین وضعیت نابسمان و متغیر در خصوص قیمت ارزها و همچنین نیاز به استفاده از واسطه برای شرکت در مبادلات، از دلایلی هستند که ممکن است شرایط سخت و پیچیده­ای برای سرمایه­ گذاران ایجاد کنند. بر همین اساس، با توجه به چارت متغیر قیمت ­ها در این بازار نمی­توان درآمد مشخصی را تعیین کرد.

برای بررسی میزان کسب درآمد فارکس، باید موارد بسیار زیادی را در نظر داشته باشید که هر یک از آنها به روشی بر میزان سود و ضرر شما تاثیر می­ گذارند. در ادامه، تعدادی از این موضوعات ذکر شده ­اند:

 • یادگیری استفاده از ابزارهای مختلف تحلیل نمودارها
 • صبوری و تحمل بالا
 • کنترل و مدیریت احساسات
 • آموزش صحیح و اختصاص دادن زمان کافی به تمرین و کسب تجربه
 • برنامه­ ریزی صحیح و داشتن یک استراتژی دقیق
 • یادگیری مدیریت مالی و سرمایه اولیه
 • آشنایی با اصول مختلف مرتبط با اقتصاد کلان و خرد
 • اطلاع از شرایط اقتصادی جهان و آگاهی از اخبار
 • بهره ­گیری از مواردی نظیر پلن و ژورنال معاملاتی
 • آزمون و خطا و کسب توانایی در زمینه مدیریت بحران

همانطور که گفته شد؛ میزان درآمد فارکس به طور کامل به موفقیت شما در معاملات بستگی دارد و این موضوع نیز تحت تاثیر موارد مختلفی قرار می ­گیرد که شامل مهارت­ های سخت و نرم می­شوند.

سود و ضرر در فارکس

درآمد فارکس به صورت ماهانه

برای بررسی میزان سود فارکس به صورت ماهانه، شاید بتوان شرایط بهتری را در نظر گرفت و میزان مشخصی را برای آن تعیین کرد؛ زیرا در این بازار، علاوه بر مواردی که پیش از این ذکر شد؛ میانگین فعالیت­ های فرد به صورت روزانه و شرایط مختلف اقتصادی حاکم بر جهان بر این موضوع تاثیر می­گذارند. اگر شخصی میزان فعالیت ثابتی به صورت ماهانه داشته باشد؛ می­توان برای هر ماه، میزان درآمد مشخصی را برای وی در نظر گرفت. البته توجه داشته باشید که بررسی این موضوع و کسب درآمد فارکس، به طور کامل به شرایط خود سرمایه ­گذار و همچنین میزان دارایی اولیه وی بستگی دارند.

کسب درآمد میلیاردی از فارکس

شاید یکی از بزرگ­ترین رویاهای افرادی که به بازار جهانی فارکس وارد می ­شوند؛ این است که روزی بتوانند به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند. با توجه به بررسی ­هایی که انجام شده است؛ می­توان گفت که این رویا کاملا قابل دست­یابی است و افراد بسیاری موفق شده­اند تا این مسیر را طی کنند و به درآمدهای میلیاردی برسند. باید توجه داشته باشید که برای این مسیر هیچ میان­بر یا راه آسانی وجود ندارد و رسیدن به این هدف، نیازمند صبر بالا و کسب تجربه در طی سال­ها است. در نتیجه باید در نظر داشته باشید که هیچ­کس در ابتدا این مسیر، موفق به دست یافتن به درآمدهای بسیار بالا نشده است.

مقایسه درآمد فارکس و ارزهای دیجیتال

همانطور که می ­دانید؛ رمزارزها شامل سرمایه فرد و دارایی وی به صورت دیجیتال می­شوند و کسب درآمد از آنها، بستگی به روند صعودی یا نزولی بودن بازار جهانی دارد. در مقایسه با این بازار، فارکس شرایطی را برای فرد محیا می­کند تا بتواند با استفاده از سرمایه خود، در معاملات بین ­المللی شرکت کند و از اختلاف قیمت بین ارزهای مختلف، به سود مناسبی دست یابد. در نتیجه، باید در نظر داشته باشید که ماهیت اصلی این دو بازار با یکدیگر تفاوت ­هایی دارد و به نوعی می­توان عنوان کرد که می­توانند تکمیل­ کننده یکدیگر باشند.

مقایسه فارکس و ارزهای دیجیتال

باید توجه داشته باشید که هر دو این بازارها، برای فرد معامله­ گر سودآور هستند و این سود، تنها در صورتی کسب می­شود که سرمایه­ گذاران از دارایی خود در مبادلات خوبی استفاده کنند و با تحلیل­های مناسب، شرایط کسب درآمد فارکس را برای خود فراهم آورند. باید بدانید که حتی با وجود تحلیل­ های صحیح و دقیق هم ممکن است معامله­ گران با شکست در مبادلات خود مواجه شوند و بخشی از سرمایه خود را از دست بدهند. از این رو، نمی­توان شرایط دقیقی برای موفقیت یا شکست در این بازارها را ذکر کرد.

سود بازار فارکس در ایران

همانطور که پیش از این بررسی شد؛ با توجه به شرایط اقتصادی نابسمانی که تحریم ­ها برای کشور ما به وجود آورده ­اند؛ وضعیت برای تریدرها و سرمایه گذارانی که قصد ورود به بازار جهانی فارکس را دارند، سخت­ شده است. حتی با وجود دشواری این مسیر نیز افراد بسیاری موفق شده­اند که با کسب تجربه و استفاده از شرایط به نفع خود، مبادلات پرسودی را انجام دهند و کسب درآمد خوبی از فارکس داشته باشند. این افراد برای انجام مبادلات، نیازمند یک واسطه هستند؛ زیرا نمی­توان به صورت مستقیم در بازار بین ­المللی فارکس فعالیت داشت و در معاملات شرکت کرد. از این رو، میزان سرمایه اولیه که برای تریدرهای ایرانی در نظر گرفته می­شود؛ باید از میانگین جهانی مقداری بیشتر باشد تا بتوان با آن، شرایط خرید با وجود واسطه را مدیریت کرد.

درآمد فارکس در ایران

ماهیت اصلی فارکس، بر اساس کسب سود از اختلاف قیمت بین خرید و فروش ارزهای گوناگون است. در نتیجه شما باید بتوانید در معاملات بزرگ شرکت کنید تا از این اختلاف قیمت، بیشترین سود را داشته باشید. توجه کنید که شرکت در این معاملات، در ابتدا ورود به این بازار جهانی توصیه نمی­شود؛ زیرا معامله­ گران نیاز به سرمایه اولیه بسیار زیادی برای کسب موفقیت در این مبادلات دارند. اگر با تحلیل مناسب و معاملات کوچک­تر شروع کنید؛ به مرور زمان توانایی و همچنین سرمایه شرکت در مبادلات بزرگ شرکت­ها را نیز به دست خواهید آورید و در این صورت، درآمد مناسبی از فارکس خواهید داشت.

بهترین روش برای کسب سود فارکس

بازار جهانی فارکس، به یکی از بزرگ­ترین بازارهای بین ­المللی تبدیل شده است که از آن برای مبادلات ارزی استفاده می­شود و معامله ­گران، از اختلاف قیمت بین ارزهای مختلف به درآمد خوبی دست پیدا می­کنند. سود فارکس به طور کامل مبتنی بر کاهش یا افزایش ارزش ارزها در بازار جهانی است و از این رو، شرایط دشواری برای معامله­ گرانی که قصد شرکت در مبادلات بسیار سنگین را دارند؛ به وجود می­آید.

افراد باید توجه داشته باشند که کسب درآمد فارکس، تنها به این قضیه بستگی دارید که شما بتوانید با آموزش کافی و تحلیل مناسب، شرایط بازار را بررسی کنید و وضعیت آینده آن را نیز پیش­بینی نمایید. تنها در این صورت است که سود فارکس به شما تعلق می­ گیرد. استفاده از ابزارهای مختلف و روش های تحلیلی گوناگونی برای بررسی دقیق بازار فارکس توصیه می­شود؛ اما باید توجه داشته باشید که کلیدی­ترین ابزار لازم برای موفقیت، صبر کافی و آزمون و خطاهای بسیار است تا بتوانید در مدیریت کردن شرایط مختلف، موفق عمل کنید.

نحوه درآمد فارکس

خلاصه مطلب

قانونی برای سرمایه حداقل به منظور شرکت در معاملات این بازار وجود ندارد اما باید توجه داشته باشید که در نمی ­توانید تمام دارایی خود را در ابتدا سرمایه ­گذاری کنید. با توجه به وضعیت پیچیده و عدم اطمینان دقیق از وضعیت آینده قیمت­ ارزها در جهان، حتی تحلیل­ گران کارآزموده نیز با شکست در معاملات خود مواجه می­شوند. اگر پیش ­بینی­های ابتدایی شما به وقوع نپیوند و تمام سرمایه خود را از دست بدهید؛ شرایط دشواری برای شما به وجود خواهد آمد. همچنین باید در نظر داشته باشید که مقداری از دارایی شما برای شکل­ گیری معاملات صرف می­شود و باید مقداری از این سرمایه را به واسطه و پرداخت قیمت اسپرد و کمیسیون اختصاص دهید.

به طور کلی، نمی­توان شرایط دقیقی برای شکست یا موفقیت سرمایه­ گذاران در این بازار ذکر کرد. شما تنها می­توانید با بهره­ گیری از آموزش­های کافی، صبر و آزمون و خطاهای بسیار، راه موفقیت را برای خود هموارتر کنید و به سود بیشتری از معاملاتی که در آنها شرکت دارید؛ دست بیابید.

سوالات متداول

پاسخ این سوال به موضوعات مختلفی از جمله میزان ریسک ­پذیری فرد، توانایی وی در مدیریت مالی و همچنین برنامه­ ریزی برای معاملات سنگین، وضعیت بازار در هنگام انجام مبادلات و حجم معاملاتی که توسط سرمایه­ گذار انتخاب می­شوند؛ بستگی دارد.

ادامه مطلب
forex-income-in-iran
درآمد فارکس در ایران چقدر است؟...

درآمد فارکس در ایران کاملاً به توانایی ها و میزان سرمایه گذاری تان در این بازار وابسته است. درواقع میزان سودی که از ترید کردن در بازار مالی فارکس به دست می آید به میزان بودجه اولیه، شرایط بازار ارزی، نحوه مدیریت ریسک و عوامل دیگر وابسته است.

به صورت کلی با توجه به شرایط ارزی و نوساناتی که در بازار ارزهای خارجی وجود دارد، فعالان بازار فارکس باید توانایی پیش بینی کوتاه مدت و بلندمدت از این بازار را داشته باشند تا سود بالایی در این بازار به دست آورند و کمتر متضرر شوند. در ادامه قصد داریم به عوامل موفقیت و حداقل میزان سرمایه برای شروع فعالیت در بازار فارکس هم اشاره کنیم تا با آگاهی از این نکات سرمایه گذاری موفقی در بازار فارکس داشته باشید.

درآمد فارکس در ایران

آگاهی از روند بازار می تواند بر درآمد فارکس در ایران تأثیرگذار باشد. درواقع اگر تحلیل درستی از این بازار پرنوسان داشته باشید به راحتی می توانید زمان خرید و فروش جفت ارزها را پیش بینی کنید و براساس آن سود بیشتری به دست آورید. اگر قصد دارید بیشترین سود را به صورت روزانه از سرمایه خودتان در بازار فارکس جذب کنید، بهتر است در ابتدا مدیریت بحران و ریسک را در این بازار پرتلاطم یاد بگیرید.

درآمد فارکس نه تنها در ایران بلکه در هیچ کجای دنیا ثابت و مشخص نیست و همه چیز وابسته به فعالیت صحیح شما در این بازار است. اگر تریدر بازار فارکس معاملات خود را براساس پیش بینی نادرست از بازار انجام دهد، احتمال ضرر کردن وی بسیار زیاد است و به همین دلیل بازار فارکس همیشه درآمد ثابتی ندارد.

کسانی که در ایران قصد معامله در بازار فارکس دارند، باید به این نکته توجه داشته باشند که به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران امکان مبادله ارز به صورت مستقیم از ایران وجود ندارد و تریدرهایی که از داخل ایران فعالیت می کنند باید از طریق واسطه ارز خود را برای معامله وارد بازار کنند که این موضوع هزینه های زیادی برای سرمایه گذار دارد.

درآمد فارکس در ایران

عوامل موفقیت برای بیشترین درآمد فارکس در ایران

عوامل مختلفی همچون دانش و تجربه، استراتژی معاملاتی، مدیریت سرمایه، توانایی تحلیل بازار و رفتارهای ریسک پذیر بر موفقیت و افزایش درآمد فارکس در ایران تأثیر دارد. بازار فارکس بازاری غیرمتمرکز است که نحوه مبادلات در آن دوطرفه است و از این بازار برای معامله کردن و تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر استفاده می شود.

تریدرهایی که از داخل ایران قصد ورود به بازار فارکس را دارند، باید برای کسب سود بیشتر دانش خود را افزایش دهند تا پیش بینی دقیقی از روند قیمت ها در این بازار داشته باشند. باید توجه داشته باشید معامله در فارکس همراه با ریسک های زیادی است و احتمال ضرر کردن در این بازار خیلی دور از ذهن نیست، اما یک معامله گر آگاه به بازار به خوبی از فرصت های موجود در فارکس برای کسب سود بیشتر و یا کاهش ضررهای احتمالی خود استفاده می کند.

تجربه و علم می توانند در کاهش ریسک های موجود مسیر کسب درآمد از فارکس به شما کمک کنند. به صورت کلی مهم ترین عوامل موفقیت تریدرها برای کسب درآمد بیشتر از فارکس در ایران عبارت اند از:

افزایش درآمد فارکس

 • آموزش و دانش: معامله در فارکس باید با یادگیری پایه ها و مفاهیم اساسی آغاز شود. دانش درباره نحوه عملکرد بازار، نوع ارزها و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در کسب سود بیشتر بسیار مهم است.
 • استراتژی معاملاتی: هر معامله گر در فارکس باید استراتژی مشخصی داشته باشد. این استراتژی باید براساس تحلیل بازار و ریسک متناسب با منابع و بودجه معامله گر مشخص شود.
 • مدیریت سرمایه: اهمیت مدیریت سرمایه در معاملات فارکس بسیار بالاست. شما باید مقدار سرمایه خود را به نحوی مدیریت کنید که درصورت ضرر کردن بتوانید سریع از معامله خارج شوید.
 • تحلیل بازار: داشتن توانایی تحلیل بازار و پیش بینی تغییرات قیمتی بسیار مهم است، تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال می توانند به شما کمک کنند تصمیم های بهتری بگیرید.
 • مدیریت ریسک: باید قدرت مدیریت ریسک سرمایه خود را داشته باشید و تا حد ممکن از ورود به معاملات با ریسک بالا در بازار فارکس پرهیز کنید. همچنین تقسیم سرمایه و داشتن پرتفوی متنوع می تواند ضرر شما را در این بازار کاهش دهد.
 • صبر و انضباط: برای کسب سود بیشتر در معاملات فارکس باید صبر و برنامه داشته باشید. اغلب تغییرات قیمتی در بازار تصادفی نیستند و به صبر نیاز دارند تا بتوان از سود آن به صورت حداکثری بهره برد.
 • مانیتورینگ بازار: باید بازار را به صورت مداوم مانیتور کنید و از اخبار و تحولات اقتصادی مطلع باشید تا بهترین تصمیمات را بگیرید. آگاهی از اخبار اقتصادی و توانایی تحلیل تأثیر اخبار بر قیمت های بازار جزء عوامل مؤثر بر افزایش درآمد فارکس است.
 • آزمون و خطا: در دنیای فارکس آموختن از خطاها بسیار ارزشمند است. همیشه سعی کنید از تجربیات خود و دیگران در این مسیر بهره برداری کنید و براساس اطلاعاتی که از بازار به دست آورده اید، سرمایه خود را افزایش یا کاهش دهید.
 • استفاده از ابزارهای تحلیلی: استفاده از نرم افزارها و ابزارهای تحلیلی برای افزایش دقت تحلیل و انجام معاملات هم می تواند به شما کمک کند.

عوامل کسب موفقیت در فارکس

حداقل میزان سرمایه برای شروع فعالیت در بازار فارکس

معامله در بازار فارکس از نظر قانونی به سرمایه حداقلی نیاز ندارد و شما باید بتوانید با سرمایه اولیه خود هزینه های جانبی معامله را بپردازید. این سرمایه اولیه باید به اندازه ای باشد که هزینه های جانبی معاملات همچون هزینه های اسپرد، کمیسیون و سایر هزینه های مرتبط با معاملات را پوشش دهد.

برای محاسبه سود و زیان در فارکس، حجم معاملات بسیار مهم است. با حجم بیشتر سود و زیان نسبی به پیپ تغییر می کند؛ به این معنا که با حجم یک لات هر پیپ سود 10 دلار معادل می شود، اما درصورت ورود به ضرر هر پیپ ضرر هم 10 دلار خواهد بود.

بنابراین تریدر باید در حساب خود مقدار کافی پول داشته باشد تا درصورت ضرر هزینه های احتمالی را بپردازد. درواقع شما با یک دلار هم می توانید معاملات خود را در بازار فارکس آغاز کنید، اما بالانس حساب شما باید کافی باشد تا هزینه های جانبی را پوشش دهد؛ در غیر این صورت قادر به معامله نخواهید بود.

همچنین به دلیل تحریم های ایالات متحده علیه ایران واریز مستقیم ارز به بازار فارکس امکان پذیر نیست و شما باید از واسطه هایی که با بازار فارکس ارتباط دارند در این مسیر کمک بگیرید. این واسطه ها کارمزدی برای خدمات خود دریافت می کنند و موجودی حساب شما باید به اندازه کافی باشد تا این کارمزدها را پوشش دهد.

حداقل میزان سرمایه در فارکس

آیا درآمد فارکس در ایران مشمول مالیات است؟

اگر تریدرهای فعال در ایران در راستای چرخه اقتصادی کشور در بازار فارکس معامله کنند، مالیاتی به آن ها تعلق نمی گیرد، ولی معامله گرانی که غیرقانونی و به صورت صادراتی از فارکس درآمد دارند، درآمد آن ها غیرقانونی است و باید به دولت مالیات بپردازند.

سخن پایانی

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که درآمد فارکس در ایران کاملاً به توانایی های تریدر و دانش وی از این بازار وابسته است. معامله گران در داخل ایران شاید به سختی بتوانند وارد بازار فارکس شوند، اما با داشتن دانش کافی و آگاهی از روند بازار می توانند معاملات خوبی را در این بازار پرسود انجام دهند و سرمایه خود را افزایش دهند؛ به شرطی که قبل از ریسک های بزرگ در این بازار پرتلاطم دانش کافی در زمینه فارکس داشته باشند. افراد مبتدی می توانند با آگاهی از شرایط اقتصادی جهانی و عوامل مؤثر بر قیمت ها در بازار فارکس تصمیمات معاملاتی آگاهانه تری بگیرند.

سوالات متداول

معامله در بازار فارکس پیچیدگی خاصی ندارد و روش آن مشابه بازارهای مالی دیگر همچون بورس و ارزهای دیجیتال است. در این بازار شما جفت های ارز را خرید و فروش می کنید و از اختلاف قیمت بین این جفت ها سود کسب می کنید. اگر تجربه معامله در بورس را داشته باشید، درک معاملات فارکس برای شما بسیار آسان خواهد بود.

در بازار فارکس میزان سود یا ضرر بر اساس تغییرات مقدار پیپ محاسبه می شود که کوچک ترین واحد استاندارد برای نمایش تغییرات قیمت بین یک جفت ارز است.

خیر، شاید در نگاه اول درآمد فارکس در ایران به دلیل محدودیت ها و مسائل مالی و اقتصادی خاص کشور کمتر از برخی کشورهای دنیا به نظر برسد، اما همچنان معتبر و پرسود بوده و افراد با تجربه و با استراتژی های مناسب می توانند درآمد قابل توجهی از بازار فارکس کسب کنند.

حداقل درآمد روزانه در فارکس به بودجه و حجم معاملات شما بستگی دارد. با فرض یک بودجه 100 دلاری و حجم 0.01 لات، می توانید تقریباً 10 دلار سود حداقلی به دست آورید. اگر بودجه اولیه شما بیشتر باشد، سود نیز می تواند در این مسیر بیشتر شود.

ادامه مطلب
سوئیت اکونومی (sweat economy) چیست؟
سوئیت اکونومی (sweat economy) چیست؟

فناوری و اپلیکیشن های تازه ای با عنوان تحرک برای کسب درآمد طراحی شده اند. همچنین برخی اپلیکیشن ها افراد را تشویق به تحرک و ورزش کردن می کنند. در ازای تحرک هم به آن ها توکن های دیجیتالی می دهند. هرچند تاکنون موفقیت بلندمدتی برای این اپلیکیشن ها رقم نخورده است، گامی تازه برای رساندن یک اپلیکیشن به سود و دعوت از افراد به ورزش کردن هستند. سوئیت اکونومی (sweat economy) یکی از همین اپلیکیشن هاست که تصمیم دارد در مسیری موفق در بلندمدت پیش برود و کار کند. درواقع این سوئیت می خواهد با افزایش دسترسی به اپلیکیشن خود، آن را موفق تر و پایدارتر به بازار عرضه کند.

منظور از سوئیت اکونومی چیست؟

این اپلیکیشن افزونه ای برای توسعه محصولات در حال توسعه اکوسیستم سوئیت کوین است؛ به عبارت بهتر اکوسیستم توکن درون زنجیره ای و اپلیکیشن موبایلی است که به کاربران برای حفظ تناسب اندامشان پاداش و جایزه می دهد.

سوئیت اکونومی افزونه ای وب تری (Web3) است که به پلتفرم وب تو (Web2) سوئیت کوین افزوده شده است. این برنامه یکی از پرمخاطب ترین اپ های این روزهای بازار حوزه خودش به شمار می رود و بارها هم دانلود شده است.

این اپلیکیشن از سال ۲۰۱۵ رونمایی شده است و از برنامه هایی محسوب می شود که در جذب کاربران توفیق یافته است. این برنامه در بیشتر از ۶۰ کشور مختلف طرفدار دارد. سوابق نشان می دهد در ۱۶۵ کشور گوناگون، اپلیکیشن مذکور حدود ۱۱۰ میلیون بار دانلود شده است.

پلتفرم تازه به کمک فناوری بلاک چین توانسته است این برنامه درون زنجیره ای یا آن چین (on-chain) را توسعه دهد و توکن سوئیت، سوئیت دائو، کیف پول غیرحضانتی، بازار NFT و اکوسیستمی تازه برای محصولات جدید سوئیت فراهم کند. سوئیت اکونومی طرحی تازه در عرصه تولید اپلیکیشن هایی است که در ازای تحرک و فعالیت به کاربران جایزه می دهند. ضمن اینکه روش های متنوعی برای کنترل رشد تأمین توکن ها ارائه می کند.

در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲، سوئیت کوین بالغ بر ۷۰ میلیون دلار کالا و خدمات را در ازای حفظ تناسب اندام به کاربران عرضه کرده است. این پروژه همچنان در حال توسعه بوده و به مسیر رشدش ادامه می دهد.

منظور از سوئیت اکونومی چیست؟

سوئیت اکونومی (sweat economy) چطور کار می کند؟

سوئیت اکونومی با اپلیکیشن سوئیت کوین کار می کند. کاربران با تحرکات فیزیکی و ورزشی می توانند پاداش بگیرند. این پاداش ها قابلیت جمع شدن و ذخیره در کیف پول مخصوص اپلیکیشن را دارند. از کوین های جمع آوری شده نیز برای خرید و فروش دارایی های مختلف، پرداخت برای بازی های گوناگون، پس انداز و… استفاده می شود.

امکان سرمایه گذاری با سوئیت کوین ها (sweat coin) هم وجود دارد. کاربران می توانند از توکن های خود برای فراهم کردن بلیت رویدادها، دریافت کارت هدیه ها و NFT استفاده کنند. امکان خرید این توکن ها از صرافی ها هم وجود دارد. پلتفرم مذکور از مجموعه ای از داده ها استفاده می کند که از داده های GPS و سنسورهای ارزیابی حرکت فیزیکی کاربران به دست می آیند.

درواقع، با بررسی داده های دریافتی از این نقاط و منبع، اپلیکیشن تشخیص می دهد میزان تحرک و فعالیت فیزیکی کاربران چقدر بوده است. در ازای این حرکات هم به آن ها پاداش می دهد. برای تأیید داده های دریافتی مبنی بر حرکت فیزیکی کاربران از حضور ولیدیتورها (VALIDATOR) یا همان کاربران و گره های تأییدکننده در شبکه استفاده می شود.

داده های خام دریافتی از سوی کاربران با الگوریتمی مشخص ارزیابی می شوند. در این صورت، امکان صحت سنجی حرکات کاربران بررسی می شود و جایی برای تقلب باقی نمی ماند. قرار است به زودی این روند تأیید و صحت سنجی به حالت غیرمتمرکز درآید.

بنابراین، افراد ثالث به فرایند تأیید وارد می شوند و بیمه کنندگان، داوران سنجش میزان حرکت کاربران و افراد دیگری هم درباره عملکرد کاربران نظر خواهند داد. حضور طرف های مختلف در فرایند صحت سنجی عملکرد کاربران سبب می شود هریک از این ها هم درصدی از توکن های استیک شده و سپرده سوئیت کوین را به عنوان پاداش برای کاربران در نظر بگیرند.

کاربران و سوئیت کوین ها (sweat coin)

در حال حاضر، کاربران در ازای هر ۱۰۰۰ قدم می توانند ۱ توکن سوئیت را از آن خود کنند. باید دقت کرد که حفظ ثبات و پایداری در اکوسیستم این پلتفرم کار ساده ای نیست و ضرب کوین ها هم چنان راحت نخواهد بود. در هر سال، ۱۰۰۰ قدم در حدود 33/0 سوئیت کوین تولید می کند و در دو سال به 19/0 می رسد. با بزرگ شدن اکوسیستم از میزان تورم هم کاسته می شود.

کاربران برای دریافت سوئیت کوین (sweat coin) روزانه محدودیت هایی هم دارند. این موضوع سبب حفظ ثبات و پایداری اکوسیستم و جلوگیری از تقلب و کلاه برداری ها می شود. هر کاربر می تواند روزانه ۵ کوین دریافت کند، اما با استیک کردن کوین ها امکان بالابردن این تعداد را هم پیدا خواهد کرد.

سوئیت اکونومی بر پایه بلاک چین نیر (NEAR blockchain) فعالیت می کند. این بلاک چین با مصرف بهینه انرژی و سرعت بالای خود برای اپلیکیشن های وب تری طراحی شده و مقیاس پذیری را افزایش می دهد. این پلتفرم و اپلیکیشن آن مصرف انرژی بهینه ای دارند و در راستای تولید کربن و ایجاد آلودگی هم مؤثر نیستند.

کاربران و سوئیت کوین ها (sweat coin)

چه عاملی سوئیت اکونومی (sweat economy) را منحصربه فرد می کند؟

این پلتفرم از سال ۲۰۱۵ و در قالب وب تو (WEB2) در دسترس بود. در حال حاضر، با افزونه تازه ای که دارد پا به دنیای ارزها در حوزه وب تری گذاشته است. از جمله ویژگی های خاص و منحصربه فرد آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نبود مانع و محدودیت ورود و استفاده
 • اجتماع بزرگ طرفداران و کاربران
 • شراکت
 • منابع درآمدی متنوع
 • حفظ امنیت داده ها
 • جوایز تشویقی

نبود مانع و محدودیت ورود و استفاده

برای جذب کاربران پرتعداد به پلتفرم، موانع ورودی برای پیوستن به آن در نظر گرفته نشده است. هر کاربری با دانلود اپلیکیشن و اقدامات لازم می تواند پاداش دریافت کند. جزئیات فنی و ابعاد پیچیده تخصصی فرایند تماس با کاربران از چشم آن ها مخفی است و همه چیز برایشان ساده به نظر می رسد.

اجتماع بزرگ طرفداران و کاربران

تعداد کاربران طرفدار این اپلیکیشن بسیار زیاد است و شاید بزرگ ترین اجتماع از طرفداران و کاربران را در میان اپلیکیشن های مشابه دارد. نسخه اصلی این اپلیکیشن ۱۱۰ میلیون کاربر دارد. حدود ۱۳ میلیون نفر از میان این افراد هم کیف پول سوئیت کوین را در اختیار دارند و از پلتفرم استفاده واقعی می کنند. بهتر است تعداد کاربران sweat economy بعد از رویداد تولید توکن پلتفرم، به ۱۳۷ میلیون نفر برسد.

شراکت

sweat economy با برندهای بسیار مطرحی در دنیا شراکت دارد. این شرکت ها در زمینه های بیمه، سلامت، محصولات و خدمات مرتبط با سلامت و سبک زندگی سالم فعالیت می کنند.

منابع درآمدی متنوع

برخلاف توکن های M2E که ارزش ذاتی ندارند و دچار تورم می شوند، سوئیت کوین و سوئیت ولت منابع درآمدی متنوعی دارند. حضور منابع درآمدی B2B و B2C سبب می شود اپلیکیشن بتواند در بلندمدت پایدار بماند و به کارش ادامه بدهد. وجود منابع درآمدی متنوع راهی برای سوزاندن توکن های سوئیت و کاهش تدریجی عرضه در گردش آن ها خواهد بود.

حفظ امنیت داده ها

یکی از ویژگی های شاخص sweat economy این است که از داده های کاربران استفاده نمی کند؛ به عبارت دیگر این پلتفرم از داده های کاربران برای تولید درآمد استفاده نمی کند. شرکا و تأمین کنندگان کالا و خدماتی که با پلتفرم کار می کنند؛ یعنی پزشکان یا شرکت های بیمه هم برای دسترسی به آن ها باید هزینه را به کاربران بپردازند. این هم یکی دیگر از مزایایی است که برای کاربران و دارندگان داده ها در پلتفرم در نظر گرفته می شود.

جوایز تشویقی

اگر کاربرانی در پلتفرم غیرفعال باقی بمانند، به آن ها جوایزی تشویقی برای شروع فعالیت داده می شود. درواقع نرخی مشخص برای تشویق کاربران از سوی سوئیت دائو در نظر گرفته شده که برای تحریکشان به فعالیت به آن ها تعلق می گیرد.

خالق سوئیت اکونومی کیست؟

خالق سوئیت اکونومی کیست؟

خالقان این اپلیکیشن در بستر وب تو (WEB2) آن را در قالب وب تری هم راه اندازی کرده اند. بنیان گذاران این بستر عبارت اند از:

 • اولگ فومنکو (Oleg Fomenko): این کارآفرین سابقه ای طولانی در تولید محصولات برندهای معتبری مانند کوکاکولا، پپسی و ویزاکارت دارد.
 • آنتون درلیاتکا (Anton Derlyatka): او از مدیران و بنیان گذاران پلتفرم است و در مدیریت اپلیکیشن و بخش های مختلف آن حضور مؤثری دارد.
 • اگور خملف (Egor Khmelev): اگور از توسعه دهندگان نرم افزاری خبره ای است که تاکنون محصولات موفق فراوانی را در شرکت های مختلف روانه بازار کرده است.
 • هنری چایلد (Henry Child): این فرد با سابقه تحلیل کسب و کارها در حوزه های مختلف از جمله ارزها از متصدیان راه اندازی سوئیت اکونومی است.

در کنار این افراد، جامعه بزرگی از مهندسان، هکرهای رشد، طراحان و متخصصان از نقاط مختلف دنیا نیز از سوئیت اکونومی پشتیبانی می کنند.

توکنومیک و توکن کاربردی سوئیت (Token Utility) چیست؟

توکن سوئیت (sweat coin) بخشی از پلتفرم است که ضمن پاداش دهی به کاربران، ابزاری برای تبادلات مالی بستر مذکور به شمار می رود. این توکن نقش های مختلفی در اکوسیستم سوئیت اکونومی دارد. با وجود این کاربران می توانند از تخفیف ها و امتیازهای متنوعی برای خرید از برندهایی مانند آمازون و آدیداس استفاده کنند. همچنین امکان شرکت در رویدادهای ورزشی، برنامه های مختلف و دریافت استیبل کوین ها با آن مقدور است.

با استیک کردن و سپرده گذاری این توکن کاربران می توانند بدون محدودیت معمول دریافت توکن در پلتفرم، شمار توکن های دریافتی شان را بیشتر کنند. sweat economy بازی ای مبتنی بر NFT نیز در بستر خود طراحی کرده است. کاربران می توانند توکن های سوئیت خود را ضمن رقابت با بازیکنان دیگر استیک و سرمایه گذاری کنند. این روند با سوزاندن توکن ها همراه است و راهی برای کاهش عرضه توکن در طول زمان به شمار می رود.

در این پلتفرم از دارندگان NFT و پروژه های مختلف در ازای تبلیغ مبالغی دریافت می شود. درواقع آن ها با خرید توکن سوئیت به خواسته شان می رسند و از سوی دیگر، با این کار، تقاضا برای توکن افزایش می یابد. شمار کاربران پلتفرم بالاست؛ از همین رو، بسیاری از افراد خواهان تبلیغ پروژه هایشان در این بستر هستند.

سوئیت اکونومی به تازگی توکن ویترین (SHO) خود را هم معرفی کرده که بالغ بر ۴۱ هزار شرکت کننده دارد. کاربران دارنده سوئیت کوین های قدیمی هم در برنامه تولید کوین می توانند با تخفیفی ۱۰ درصدی کوین های خود را به نسخه آن چین (ON-CHAIN) تبدیل کنند.

چشم انداز پلتفرم چگونه است؟

چالش های مختلفی پیش روی پلتفرم هایی مانند sweat economy وجود دارد؛ برای نمونه چنین پلتفرمی از کاربران می خواهد، برای رسیدن به توکن های بیشتر اقدام به استیکینگ کنند یا NFT بخرند. چنین چیزی چرخه تهیه توکن را با مشکلاتی روبه رو می کند.

درصد تقاضای بالا برای خرید توکن موجب کاهش قیمت آن می شود؛ زیرا تقاضای زیاد درصد تولید و عرضه را بالا می برد و درنهایت با پیشی گرفتن عرضه از تقاضا، نرخ توکن پایین می آید.

وجود رقبای پرتعداد هم عرصه را برای پلتفرم های این چنینی تنگ می کند. رقابت کردن در فضایی که بعضی از رقبا بر پایه و با تکیه بر شانه های فناوری های ارائه شده قبلی از سوی پلتفرم هایی مانند سوئیت گوی رقابت را از دست آن ها می ربایند، کار ساده ای نیست.

کارشناسان معتقدند سوئیت اکونومی با استفاده از فناوری های تازه، روش هایی مانند استیکینگ، حضور فعال کاربران برای سرمایه گذاری در حوزه توکن های آن و برخورداری از منابع درآمدی متنوع با چنین مشکلاتی مواجه نخواهد شد. بخش های مختلف این پلتفرم از جمله بازار NFT و… در مسیر توسعه هستند. با وجود چنین فناوری هایی رسیدگی به سلامت جسمانی کاربران هم رنگ و بوی تازه ای پیدا می کند و جذاب تر می شود.

پرسش های متداول

این اپلیکیشن اکوسیستم توکن درون زنجیره ای و اپلیکیشن موبایلی است که در ازای تحرک و فعالیت فیزیکی کاربران به آن ها جایزه می دهد.

ویژگی های مثبت متعددی مانند حفظ داده های کاربران، ارائه پاداش ها به کاربران غیرفعال برای تشویق آن ها و امکان استیکینگ و سودآوری برای کاربران از جمله مزایای خاص این اکوسیستم هستند.

کاربران با فعالیت های فیزیکی و تحرک می توانند برای دریافت جوایز و پاداش هایی از این پلتفرم اقدام کنند. به کمک داده های جمع آوری شده از سوی GPS و سنسورهای حرکتی، میزان فعالیت کاربران مثلاً تعداد قدم هایشان از سوی اپلیکیشن شناسایی شده و در ازای آن ها به افراد پاداش یعنی توکن سوئیت اهدا می شود.

ادامه مطلب
روش های کسب درآمد از تحرک (Move 2 Earn) در ارزهای دیجیتال
کسب درآمد از تحرک (Move 2...

کسب درآمد از تحرک یا حرکت برای کسب درآمد که در زبان انگلیسی به عنوان Move 2 Earn شناخته می شود؛ یکی از روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال و بلاکچین است که محدود به ترید در صرافی ها نمی شود. این موضوع با گذر زمان بیش تر خود را نشان می دهد. مدتی پیش NFT، متاورس و بازی های Play 2 Earn که همگی امکان کسب درآمد برای کاربران را به همراه داشتند، خلق شدند. اخیرا (سال 2021) برنامه های کسب درآمد از تحرک (Move 2 Earn) ایجاد شده و طرفدارانی را در میان مردم پیدا کردند. اما آیا همۀ این مفاهیم ماندگار خواهند بود و یا کاربران آن ها پس از مدتی، استفاده از آن ها را رها خواهند کرد. در این مقاله، قصد داریم حرکت برای کسب درآمد و آیندۀ آن را بررسی کنیم.

کسب درآمد از تحرک (Move to Earn) چیست؟

همان طور که از نام برنامه های حرکت برای کسب درآمد یا Move 2 Earn پیدا است، کاربران قرار است با داشتن تحرک به درآمد برسند. البته، هر برنامۀ Move to Earn ممکن است فعالیت های خاصی را برای دادن پاداش به کاربران خود درنظر بگیرد. معمولاً فعالیت هایی که کاربران در برنامه های Move to Earn انجام می دهند، شامل قدم زدن، دویدن، شنا، رقص و یا حضورداشتن در منطقه ای خاص است. داشتن یک درآمد غیرفعال از طریق انجام فعالیت های فیزیکی و یا شرکت در چالش های مربوط به تناسب اندام به طور کلی برنامه های کسب درآمد از تحرک (Move to Earn) را توضیح می دهند. درحقیقت، ایدۀ این برنامه ها از بازی های Play to Earn استخراج شده است؛ جایی که کاربران می توانستند با انجام بازی در محیط پلتفرم به درآمد برسند.

کسب درآمد از تحرک (Move to Earn) چیست؟

هدف اصلی برنامه های M2E حفظ تناسب اندام و کمک به کاربران در کاهش چاقی و البته افزایش تحرک است. کاربران این برنامه ها، فعالیت های خواسته شده را به رایگان انجام نمی دهند بلکه با توجه به عملکرد خود درآمد نیز خواهند داشت. محققان اخیراً به این نتیجه رسیده اند که بهبود در سلامت قلب و عروق، مرگ ومیر ناشی از بیماری ها را به شدت کاهش خواهد داد. همچنین، امید به زندگی هر شخص با میزان اکسیژن دریافتی او ارتباط مستقیم دارد و بدیهی است که فردی که تحرک دارد و ورزش می کند، اکسیژن بیش تری را وارد ریه های خود می کند.

اصطلاح کسب درآمد از تحرک یا Move to Earn، اولین بار در سپتامبر 2021 و در رابطه با برنامۀ شیوۀ زندگی (Life Style) WEB3 معروف به STEPN به کار گرفته شد و پس از آن برای دیگر برنامه هایی که در ازای تحرک کاربران به آن ها پاداش می داد نیز به کار گرفته شد. البته، چنین سیستمی مدت ها قبل توسط شرکت های بیمه، کارفرمایان و حتی مقامات دولتی در ازای فعالیت های ورزشی افراد نیز وجود داشت. در آن سیستم ها نیز پاداشی تشویقی و یا طرح تشویقی ای برای افرادی که فعالیت های خواسته شده را انجام می دادند، در نظر گرفته می شد.

کاربران با انجام فعالیت های گفته شده در برنامه های کسب درآمد از تحرک، پاداشی را معمولاً از نوع توکن بومی برنامه به دست خواهند آورد. فعالیت هایی که کاربران انجام می دهند، معمولاً توسط گوشی موبایل و یا سنسورهایی، ردیابی و پس از آن ارزیابی می شوند تا دریافت که آیا کاربر واجد شرایط کسب پاداش است یا خیر. پس از طی مراحل گفته شده، کاربری که توکن بومی برنامه را به عنوان پاداش دریافت کرده است، می تواند پاداش خود را در درون برنامه برای خرید آیتم های مختلف هزینه کند و یا در صورت تمایل در صرافی ها به فروش برساند.

تعداد برنامه های Move to Earn اخیراً افزایش داشته است و با آنکه برخی از این برنامه ها هنوز مبهم هستند، باقی برنامه ها تونسته اند کاربرانی را به سوی خود جذب کنند. در ادامه، برخی از شناخته شده ترین برنامه های Move to Earn  را بررسی کرده و صرافی ها و کیف پول های مناسب برای خرید و نگه داری توکن های آن ها را نیز بیان خواهیم کرد.

 استپن (STEPN / GMT) چیست؟ معرفی معروف ترین برنامه حرکت برای کسب درآمد

درحال حاضر، استپن (STEPN) شناخته شده ترین برنامۀ M2E است که پس از فروش توکن در لانچ پد بایننس که در ماه مارس سال 2022 اتفاق افتاد، توانست نظر افراد زیادی را به خود جلب کند. کاربران این برنامه برای آنکه فعالیت خود را آغاز و به درآمد برسند، باید یکی از چهار NFT موجود در این برنامه که معرف کفش های این برنامه هستند را تهیه کنند. NFTهای کفش در برنامۀ استپن عبارتند از:

 • واکر (Walker)؛
 • جاگر (Jogger)؛
 • رانر (Runner)؛
 • ترینر (Trainer).

البته، به دلیل قیمت بالای این کفش ها (حداقل یازده SOL)، در صورتی که از عهدۀ خرید آن ها بر نیایید، می توانید با اجاره کردن آن ها و انجام فعالیت های خواسته شده نیز به درآمد برسید؛ با این تفاوت که باید بخشی از درآمد خود را به کاربری که صاحب کفش (NFT) است پرداخت کنید؛ اما در صورتی که قصد خرید یکی از این NFTها را داشته باشید، باید مقدار لازم از ارز دیجیتال SOL را داشته باشید تا بتوانید کفش (NFT) دلخواه خود را در محیط پلتفرم خریداری کنید. رمزارز SOL در زمان نگارش این مقاله، در رتبۀ 9 بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است و با قیمت تقریبی 43 دلار در میان کاربران معامله می شود.

همچنین، باید بدانید که این کفش ها هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند که می توانند بر میزان پاداش شما مؤثر باشند. به عبارت دیگر، با انجام فعالیتی خاص و با استفاده از دو کفش متفاوت، میزان پاداش متفاوتی نیز دریافت خواهید کرد.

 استپن (STEPN / GMT) چیست؟ معرفی معروف ترین برنامه حرکت برای کسب درآمد

توکن های بومی برنامۀ استپن

برنامۀ STEPN دارای دو توکن GMT و GST است که هرکدام کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه، این دو توکن را معرفی کرده و صرافی ها و کیف پول های پشتیبانی کننده از هرکدام را لیست خواهیم کرد.

توکن GST 

کاربرانی که بتوانند فعالیت های خواسته شده در برنامه را انجام دهند، پاداش خود را به صورت توکن GST دریافت خواهند کرد. همچنین، در صورتی که کاربری قصد ارتقاء سطح کفش خود و یا تعمیر آن را داشته باشد، باید این کار را با خرج کردن توکن GST (Green Satoshi Token) انجام دهد و اما راه دیگر به دست آوردن توکن GST خرید آن از صرافی های ارز دیجیتال است.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال GST

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال GST

توکن GMT

دیگر توکن برنامۀ استپن، GMT نام دارد که کوتاه شدۀ عبارت Green Metaverse Token است. کاربران برای داشتن GMT که یک توکن حاکمیتی است، می توانند به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنند. همچنین، کاربرانی که کفش های سطح سی و یا بالاتر از آن را داشته باشند نیز می توانند این توکن را داشته باشند.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال GMT

 • صرافی اوککس (OKx)؛
 • صرافی جمله کوکوین (Kucoin)؛
 • صرافی کوینکس (CoinEx)؛
 • صرافی اینانس (ibns)؛
 • صرافی بیت پین (Bitpin)؛
 • صرافی بیت 24 (Bit24).

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال GMT

استپ اپ (Step App) چیست؟ برنامه کسب درآمد از ورزش Move to Earn

دومین اپلیکیشن Move to Earn که قصد معرفی آن را داریم، استپ اپ (Step App) است. این برنامۀ کسب درآمد از تحرک که روی شبکۀ بلاک چین اولانچ (Avalanche) پیاده سازی شده است، شباهت هایی با اپلیکیشن قبلی یعنی استپن دارد. کاربران استپ اپ (Step App) نیز می توانند NFTهایی با نام اسنیک (SNEAK) که معرف کفش هایی در درون برنامه هستند، خریداری کرده و در کنار استفاده از آن ها در هنگام انجام فعالیت های ورزشی، آن ها را استیک کرده و پاداشی را برای خود به دست آورند.

نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که هدف این اپلیکیشن تنها کسب درآمد از ورزش و فعالیت نیست بلکه کاربران می توانند در کنار انجام فعالیت های ورزشی، استیک کردن NFTها و کسب درآمد، فعالیت های دیگری را نیز درون پلتفرم انجام دهند:

 • معاملات خرد

کاربران برنامۀ استپ اپ می توانند ظاهر کفش و کاراکتر خود را با خرید آیتم های مختلف و لباس تغییر دهند و یا طرح های نقشۀ راه را خریداری کنند. برای خرید این آیتم ها از بازار موجود در محیط بازی، به کارت اعتباری و یا ارزهای دیجیتال نیاز خواهید داشت.

 • بازی شرط بندی

کاربران برنامه Step App می توانند با کمک توکن های خود در رقابت های موجود شرکت کرده و با دوستان و یا دیگر کاربران، به رقابت (شرط بندی بر سر توکن های خود) بپردازند.

استپ اپ (Step App) چیست؟ برنامه کسب درآمد از ورزش Move to Earn

توکن های برنامه استپ اپ

مانند اکثر برنامه های M2E، برنامۀ استپ اپ (Step App) نیز دو توکن بومی دارد که هرکدام با هدف خاصی ایجاد شده اند. در ادامه، این توکن ها را بررسی خواهیم کرد.

توکن KCAL

کی کال یکی از توکن های برنامۀ Step App است که در ازای انجام فعالیت های ورزشی خواسته شده، به عنوان پاداش به شما پرداخت خواهد شد. همچنین، با استیک کردن NFT اسنیک (SNEAK) که پیش از این به آن اشاره کردیم، توکن کی کال (KCAL) را به عنوان پاداش دریافت خواهید کرد.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال CKAL

 • صرافی یونی سواپ (UniSwap)؛
 • صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap).

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال CKAL

 • کیف پول Ecto؛
 • کیف پول Poltergeist؛
 • کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)؛
 • کیف پول بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)؛
 • کیف پول متامسک (MetaMask).

توکن FIFTI

فیفتی (FIFTI)، یکی دیگر از توکن های برنامۀ استپ اپ است که به عنوان یک توکن حاکمیتی معرفی شده است. بد نیست بدانید که نیمی از درآمد برنامۀ استپ اپ برای خرید دوبارۀ توکن FIFTI از کاربران صرف می شود. همچنین، مشخص کردن مقدار توکن سوزی (برای مقابله با تورم)، توزیع درآمد، پیشرفت مراحل بازی و توسعۀ برنامه نیز با کمک این توکن انجام می شود.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال FIFTI

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال FIFTI

استپ اپ (Step App) این گونه خود را از دیگر برنامه های Move to Earn متمایز می کند که جامعۀ ارزهای دیجیتال، مسئولیت کامل تأمین مالی این پروژه را بر عهده دارد. با کمک SHO (Strong Holder Offering) از طریق سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO)، حدوداً 348 هزار دلار سرمایۀ اولیه برای این پروژه جمع آوری شد. بیش از 90 هزار نفر تاکنون در این برنامه ثبت نام کرده اند. علاوه بر این، ورزشکاران برتر دنیا نیز در این پروژه مشارکت داشته اند. بنابراین، پیش بینی می شود که برنامۀ Step App نیز مانند اپلیکیشن استپن طرفداران زیادی را از سراسر جهان جذب کند.

ویرچوال (Wirtual) چیست؟ برنامه کسب درآمد از تحرک

ویرچوال (Wirtual) یکی دیگر از اپلیکیشن ها با هدف کسب درآمد از تحرک و ورزش کردن است. برای استفاده از امکانات این برنامه، باید آن را دانلود کرده و روی گوشی موبایل خود نصب کنید. با ایجاد یک حساب کاربری در این برنامه، خواهید توانست با انجام فعالیت های ورزشی، رقص و شرکت در برنامه های تناسب اندام، درآمدی غیرفعال را به دست آورید. برای آنکه بتوانید در برخی از این چالش ها شرکت کنید، باید هزینه ای را بپردازید درحالی که برخی دیگر از این چالش ها رایگان هستند.

ویرچوال (Wirtual) چیست؟ برنامه کسب درآمد از تحرک

توکن WIRTUAL

توکن بومی برنامه، WIRTUAL نام دارد که کاربران در درون پلتفرم، پاداش خود را براساس همین توکن دریافت می کنند. پس از ایجاد حساب کاربری و اتصال کیف پول به برنامه، با توجه به مقدار توکن WIRTUAL که واریز می کنید، در یکی از رتبه های 1 الی 7 که با Tier1، Tier2 و… تعیین می شود، قرار می گیرید. اگر مقدار توکن هایی که واریز می کنید کم تر از صد واحد باشد، یک کاربر معمولی خواهید بود که باتوجه به عملکرد شما حداکثر میزان درآمدتان ممکن است به 0.1 از توکن WIRTUAL برسد و اما در صورتی که ده هزار توکن واریز کنید، یک کاربر زمرد به حساب خواهید آمد که پاداش شما حداکثر سه واحد WIRTUAL خواهد بود.

بنابر آنچه گفته شد، میزان پاداش کاربران در حالت عادی با توجه به قیمت فعلی توکن ویرچوال (WIRTUAL)، 0.3 سنت الی 1 دلار است اما کاربران می توانند از طریق فروشگاهی که در پلتفرم قرار دارد، NFTهایی را خریداری کنند که با کمک آن ها میزان درآمدشان افزایش یابد. ممکن است این مبالغ برای بسیاری از افراد پایین به نظر برسد اما فراموش نکنید پاداشی که شما در این برنامه ها کسب می کنید، انگیزه ای برای ورزش کردن است و نباید به عنوان منبع درآمد اصلی به آن نگاه کرد. کاربران اصلی این برنامه، مردم جنوب شرقی آسیا ازجمله اندونزی، فیلیپین، تایلند و ویتنام هستند. این مقادیر اندک، برای افرادی که کم درآمد هستند، می تواند قابل قبول باشد.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال WIRTUAL

 • صرافی ال بنک (LBank)؛
 • صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap)؛
 • صرافی BKEX؛
 • صرافی کوین تایگر (CoinTiger).

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال WIRTUAL

 • کیف پول متامسک (MetaMask)؛
 • کیف پول بایننس چین (Binance Chain Wallet).

سوئت کوین (Sweatcoin) چیست؟ برنامه کسب درآمد از تحرک (شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری)

شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری ازجمله فعالیت هایی هستند که کاربران برنامۀ Sweatcoin می توانند با انجام دادن آن ها به درآمد برسند. ویژگی ای که این برنامه را از سایر برنامه های کسب درآمد از تحرک متمایز می کند، در این است که پاداش کاربران در این برنامه براساس NFT یا ارزهای دیجیتال پرداخت نمی شود بلکه کاربران با کمک سیستم پاداش دهی با نام Sweat به پاداش می رسند.

یکی دیگر از ویژگی های این برنامه، آن است که کاربران می توانند به صورت کاملاً رایگان و پس از نصب برنامه و ایجاد حساب کاربری، فعالیت فیزیکی موردنظر خود را شروع کرده و به این ترتیب امتیاز خود را بالا ببرند. البته، کاربران می توانند در صورت تمایل با پرداخت 4.99 دلار به یک کاربر ویژه تبدیل شوند و به این ترتیب میزان امتیاز دریافتی خود را افزایش داده و به بخش فروشگاه درون بازی دسترسی داشته باشند.

ویژگی دیگری که برنامۀ Sweatcoin را از سایر برنامه های کسب درآمد از تحرک جدا می کند،  مبتنی نبودن این بر بلاک چین است. هرچند که تیم توسعه دهندۀ پروژه، وعده داده اند که به زودی برنامه را روی بلاک چین پیاده سازی خواهند کرد.

این برنامه همکاری هایی با اسکال کندی (SKULLCANDY)، تیدال (Tidal) و یوگا کلاب (Yoga Club) دارد که طبق این مشارکت ها، کاربران این برنامه می توانند با امتیازاتی که در این برنامه کسب می کنند، کالا و خدماتی از شرکای نام برده دریافت کنند. لازم به ذکر است که با 1000 قدم (پیاده روی)، پاداش شما 0.95 Sweatcoin خواهد بود. همچنین، باید به این نکته توجه کرد که ارزش Sweatcoin دائماً در حال تغییر است.

امکان انتقال دارایی به دیگر کاربران در درون برنامه و یا اهدای Sweatcoinها با اهداف خیریه و یا کمک به NGOها برای دارندگان این امتیازات وجود دارد (NGOها درواقع همان سازمان های مردم نهاد هستند). علی رغم اینکه تیم پروژه از سال 2018 وعدۀ انتقال اپلیکیشن را روی بلاک چین مطرح کرده بودند، تاکنون هیچ تغییری مشاهده نشده است. با این حال، در صورت عملی شدن این طرح، امتیازات کاربران در صرافی های ارز دیجیتال قابل مبادله خواهد شد و این موضوع می تواند در کنار امکان استفادۀ رایگان از خدمات برنامه، شرایط خوبی را برای برنامۀ Move to Earn رقم بزند.

سوئت کوین (Sweatcoin) چیست؟ برنامه کسب درآمد از تحرک (شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری)

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن SWEAT

ارز دیجیتال SWEAT هنوز عرضه نشده است و امکان مبادلۀ آن در صرافی ها وجود ندارد؛ با این حال، کاربران می توانند با فعالیت های فیزیکی آن را در محیط برنامه به دست آورند. سایت برنامۀ Move to Earn وعدۀ انتشار این توکن را در همین روزها یعنی تابستان سال 2022 اعلام کرده است.

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال SWEAT

توکن SWEAT، بر مبنای استانداردهای ERC-20 شبکۀ اتریوم و NEP141 شبکۀ Near خلق و منتشر خواهد شد؛ بنابراین، کاربران می توانند از کیف پول های سازگار با این استانداردها برای ذخیرۀ توکن سوئت استفاده کنند.

جنوپتس (Genopets) چیست؟

آخرین برنامۀ کسب درآمد از تحرک که در این مقاله قصد بررسی آن را داریم، جنوپتس (Genopets) است. در این برنامه، بخش بازی با شدت بیش تری قابل مشاهده است؛ البته، همچون دیگر برنامه های کسب درآمد از تحرک، اینجا هم کاربران با انجام فعالیت های ورزشی به درآمد می رسند. درحقیقت، کاربران این برنامه با پرورش موجوداتی به نام جنوپت و آماده کردن آن ها برای مبارزه، پتانسیل کسب درآمد خود را افزایش خواهند داد. به عبارت دیگر، با توجه به میزان و کیفیت فعالیت کاربران، جنوپت ها پرورش خواهند یافت. همچنین کاربران می توانند این موجودات (جنوپت ها) را با دیگر کاربران درون پلتفرم مبادله کنند.

یکی از ویژگی های برنامۀ Genopets آن است که کاربران می توانند بدون هزینه کردن و صرفاً با انجام فعالیت های ورزشی، جنوپت ساخته و آن را پرورش دهند و در صورت تمایل، به فروش برسانند. درحقیقت، این یکی از روش های کسب درآمد از این بازی نیز به حساب می آید. کاربرانی که یک جنوپت خاص داشته باشند (در زمان نگارش این مقاله، ماه آگوست سال 2022، تعداد جنوپت های خاص این برنامه محدود به 3218 عدد است) و یا اقدام به استیک کردن توکن GENE کنند، در مقایسه با دیگر کاربران پاداش یا درآمد بالاتری خواهند داشت.

همچنین، باید یادآوری کرد که بازی Genopets در زمان نگارش این مقاله (ماه آگوست سال 2022) در نسخۀ بتا قابل استفاده است اما تیم پروژه وعدۀ انتشار نسخۀ کامل آن را در نیمۀ دوم سال 2022 منتشر کرده بودند.

جنوپتس (Genopets) چیست؟

توکن های بومی برنامۀ Genopets

مانند بسیاری از برنامه های کسب درآمد از تحرک، برنامۀ جنوپتس (Genopets) نیز دارای دو توکن بومی است که هرکدام برای کاربرد خاصی طراحی شده و توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه، این دو توکن را معرفی کرده و کیف پول ها و صرافی هایی که از این توکن ها پشتیبانی می کنند لیست خواهیم کرد.

توکن KI

همان طور که پیش از این اشاره شد، کاربران با انجام فعالیت های ورزشی، موجوداتی به نام جنوپت را در این برنامه پرورش می دهند. با پرورش این موجودات، پاداش کاربران به وسیلۀ توکن کای (KI) پرداخت خواهد شد. کاربران همچنین می توانند با استفاده از این توکن، اقلام موجود در مارکت برنامه که می تواند شامل غذا و لباس برای جنوپت ها باشد، خریداری کرده و به این ترتیب پرورش جنوپت را انجام دهند.

صرافی های پشتیبانی کننده از توکن KI

 • صرافی ژوپیتر (Jupiter).

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال KI

 • کیف پول Solfrare؛
 • کیف پول Torus؛
 • کیف پول Ledger؛
 • کیف پول Sollet.

توکن GENE

توکن GENE یک توکن حاکمیتی در پلتفرم Genopets است. دارندگان این توکن می توانند با شرکت کردن در رأی گیری ها و نظرستجی ها، به طریقی در آیندۀ این برنامه نقش داشته باشند. کاربرد دیگر این توکن آن است که دارندگان این توکن که قصد نگه داری دارایی خود را دارند، می توانند با استیک کردن این رمزارز به درآمد برسند.

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال GENE

 • صرافی بیت فارکس (BitForex)؛
 • صرافی MEXC؛
 • صرافی ژوپیتر (Jupiter)؛
 • صرافی پنکیک سواپ (Pancakeswap)؛
 • صرافی LATOKEN؛
 • صرافی FTX؛
 • صرافی بای بیت (Bybit).

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال GENE

 • کیف پول بایننس چین (Binance chain Wallet)؛
 • کیف پول متامسک (Metamask).

عوامل مؤثر در کسب سود از برنامه های حرکت برای کسب درآمد

افراد بسیاری که جذب برنامه های Move to Earn شده اند، درواقع به دنبال کسب درآمد از تحرک خود هستند. با چنین وضعیتی، شاهد آن هستیم که برخی از کاربران این برنامه ها واقعاً تونسته اند از طریق برنامه های M2E به درآمد برسند. عوامل مختلفی در میزان سود شما از این برنامه ها مؤثر هستند که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد.

عوامل مؤثر در کسب سود از برنامه های حرکت برای کسب درآمد

 • سرمایه گذاری

تصور کنید که دو نفر قصد دوچرخه سواری دارند. دوچرخۀ نفر اول باکیفیت و البته گران تر است درحالی که نفر دوم به دلیل آنکه نخواسته است هزینه ای را متحمل شود، از یک دوچرخۀ قدیمی و بی کیفیت استفاده کرده است. در چنین شرایطی، اگر مسابقه ای میان این دو نفر برگزار شود، نفر اول با احتمال بالایی برنده خواهد شد. در برنامه های کسب درآمد از تحرک نیز همین شرایط برقرار است. افرادی که NFTهای نایاب و یا مقدار زیادی از توکن بومی برنامه را خریداری کنند، می توانند امتیاز بیش تری را در ازای عملکرد خود دریافت کنند و در مدت زمان کم تری به پاداش بیش تری دست یابند.

 • میزان فعالیت

در صورتی که فردی نتواند زمانی را به انجام فعالیت های خواسته شده در برنامه  اختصاص دهد، احتمالاً نمی تواند امتیاز بالا و درنتیجه پاداش مناسبی را کسب کند؛ درمقابل، افرادی که بتوانند بخشی از زمان خود را به برنامه های Move to Earn اختصاص دهند، احتمالاً می توانند پاداش مناسبی را دریافت کنند.

 • اشباع

منبع پاداش پرداختی در اکثر برنامه های Move to Earn، قسمتی از سود ثابت استخر توکن و یا قسمتی از تورم توکن برنامه است. این میزان پاداش در کل ثابت است؛ بنابراین، می توان چنین برداشت کرد که با ترویج بیش تر این برنامه ها و در صورتی که استقبال از آن ها زیاد شود، میزان پاداش دریافتی نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال، درحالی که برنامه تقریباً ناشناخته است، اگر بتوانید روزانه به اندازۀ پنجاه دلار کسب درآمد کنید، پس از بالارفتن تعداد کاربران، با انجام همان میزان فعالیت ورزشی و یا تحرک، ممکن است به اندازۀ بیست دلار پاداش دریافت کنید؛ چراکه پاداش موجود باید میان افراد بیش تری تقسیم شود.

 • قیمت توکن

برنامه های Move to Earn پاداش خود را براساس NFT و یا توکن های بومی پرداخت می کنند. توکن های بومی معمولاً در صرافی ها قابل معامله هستند و با توجه به میزان عرضه و تقاضا، قیمت های متفاوتی را تجربه خواهند کرد. میزان درآمد شما از برنامه های Move to Earn به قیمت این توکن ها نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، در صورتی که توکن بومی برنامۀ X در زمانی که شما آن را کسب کردید مبلغ دو دلار باشد و شما موفق به دریافت پنج توکن شده باشید، درآمد شما مبلغ ده دلار خواهد بود اما در صورتی که توکن های خود را زمانی بفروشید که مبلغ آن ها به بیست دلار رسیده باشد، درآمد شما از همان میزان توکن، مبلغ صد دلار خواهد شد.

در پایان، باید به این موضوع اشاره کنیم که با افزایش تعداد کاربران این برنامه ها، پاداش برنامه باید میان افراد بیش تری تقسیم شود. این موضوع در کنار استفاده از ربات هایی برای دریافت پاداش بدون انجام فعالیت های خواسته شده که ممکن است توسط برخی از افراد صورت گیرد، باعث می شود کسب درآمد از این برنامه ها چندان ساده نباشد.

آینده برنامه های Move 2 Earn یا کسب درآمد از تحرک

برای آنکه یک فناوری نو، آیندۀ درخشانی داشته باشد، باید متناسب با فضای آینده باشد. با گذشت زمان ما شاهد آن هستیم که نوع نیازهای بشر تفاوت هایی داشته است؛ درنتیجه، یک فناوری در صورتی آینده دار خواهد بود که بتواند متناسب با زندگی و نیازهای بشر تغییر کند. همۀ ما می دانیم که ورزش کردن برای سلامتی مفید است اما متاسفانه با توجه به شیوۀ زندگی امروزی، افرادی با بهانه های مختلف از انجام آن سر باز می زنند. در این شرایط افرادی بودند که با توجه به این خلاً، اقدام به ایجاد برنامه هایی کردند که بتوانند حتی افرادی که خیلی اهل ورزش نیستند را با انگیزۀ کسب درآمد به ورزش و تحرک تشویق کنند.

البته، این برنامه ها ممکن است با مشکلاتی مواجه باشند که توسعه دهندگان این برنامه ها برای ترویج بیش تر آن باید به فکر رفع این مشکلات باشند. به عنوان مثال، با افزایش تعداد کاربران این برنامه ها، پاداش توزیع شده در میان کاربران کاهش خواهد یافت. این موضوع می تواند بسیاری از کاربران را از ادامۀ فعالیت در برنامه دلسرد کند؛ بنابراین، برای آنکه آیندۀ این صنعت را پیش بینی کنیم، باید ببینیم که خالقان و توسعه دهندگان این پروژه ها چه راه حلی را برای موانع موجود بر سر راه گسترش آن ها انتخاب و اجرایی می کنند. نکتۀ دیگری که لازم است هر کاربری به آن توجه کند، این است که حتی اگر صنعت Move to Earn آیندۀ روشنی داشته باشد، لزوماً همۀ پروژه های ایجاد شده به موفقیت نمی رسند. با وجود تمام موانع، پروژه های M2E درحال حاضر بسیار پرطرفدار هستند و احتمالاً به طور کلی بتوانند کاربران بیش تری را به سمت خود جذب کنند. در ادامه، دلایلی که استقبال بیش تر از پروژه های Move 2 Earn را حداقل برای آیندۀ نزدیک می توان محتمل دانست، بررسی خواهیم کرد.

 • استقبال سرمایه گذاران

سرمایه گذاران برای آنکه پروژه ای مناسب برای سرمایه گذاری پیدا کنند، عوامل مختلفی را بررسی می کنند. اخیراً بسیاری از سرمایه گذاران، پروژه های Move to Earn را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند که همین موضوع می تواند دلیلی برای آن باشد که از لحاظ بنیادی، پروژه های M2E آینده دار هستند. ناگفته نماند که چنین شرایطی برای پروژه های Play to Earn نیز وجود داشت و بعد از سرمایه گذاری کاربران، شاهد رشد پروژه های موفق این صنعت بودیم.

 • علاقه به کسب درآمد از تحرک

با اتمام دوره های شدید قرنطینه در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا، عموم مردم سعی کرده اند که به نکات مهمی در رابطه با سلامت خود توجه داشته باشند. یکی از این موارد، تحرک و ورزش کردن است. ابزارهایی که امروزه عموم افراد جامعه از آن استفاده می کنند (گوشی های موبایل، شبکه های اجتماعی و…)، فرد را به عدم تحرک وا می دارد اما همان طور که گفته شد، بسیاری از افراد تصمیم گرفتند که برای بهبود کیفیت زندگی خود، سبک زندگی خود را تغییر دهند. بنابراین، استفاده از برنامه های Move to Earn همان چیزی است که قرار است به این افراد کمک کند؛ چراکه کاربران این برنامه ها می توانند تحرک داشته و به این ترتیب سلامت خود را به طریقی تضمین کنند و از طرف دیگر در ازای این کار مفید، درآمد هم داشته باشند. قطعاً قرارگرفتن سلامتی و درآمد در کنار هم، هر فردی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

 • نقطۀ قوت پروژه های M2E نسبت به پروژه های P2E

بازی های P2E مبتنی بر NFT هستند و همین ویژگی است که امکان کسب درآمد را برای کاربران فراهم می کند. برنامه های M2E را می توان حالت تکامل یافتۀ بازی های Play to Earn دانست. هر فردی می تواند با داشتن یک گوشی تلفن همراه و دسترسی به اینترنت، از برنامه های Move to Earn استفاده کرده و در کنار تحرک، درآمد نیز داشته باشد، این در حالی است که افرادی که قصد کسب درآمد از بازی (Play to Earn) داشته باشند، باید طریقۀ انجام بازی و کسب درآمد را آموزش ببینند. این موضوع باعث می شود که افراد بیش تری در آینده به سمت برنامه های Move to Earn جذب شوند.

نقطۀ قوت پروژه های M2E نسبت به پروژه های P2E

 • تاثیر مثبت استفاده از برنامه های تناسب اندام اجتماعی

بازی های ویدئویی تأثیرات مثبت و منفی بسیاری روی گیمر دارند که ممکن است خود فرد متوجه آن ها نباشد؛ با این حال، نمی توان آن ها را رد کرد. جنبۀ بازی برنامه های Move to Earn، شما را در شرایطی قرار می دهد که سعی کنید عملکرد خود را هر روز ارتقا دهید. درواقع، در این برنامه ها شما با خود قبلی تان و همچنین با دیگران رقابت می کنید و از آنجایی که در راستای سلامتی و تنطیم یک روش زندگی (Life Style) سالم فعالیتی در این برنامه ها انجام می دهید، این موضوع می تواند بسیار مفید باشد. با وجود تمام مزایای این برنامه ها، کسب درآمد از آن ها انگیزۀ فرد را برای استفادۀ مداوم دوچندان می کند.

 • جلب توجه جاماندگان سودهای بازی های P2E

بازی های P2E توانستند سودهای خوبی را برای کاربران و سرمایه گذاران توکن های خود به ارمغان آورند اما افراد بسیاری از این سودها جا ماندند و حتی اطلاعی هم از آن ها نداشتند. در چنین شرایطی، برنامه های Move to Earn مطرح شدند که می توانند شرایط تقریباً مشابهی را برای کاربران خلق کنند. این افراد می توانند با شناسایی توکن های درون برنامه های Move to Earn به راحتی و با کمک صرافی مربوطه، آن ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و سرمایه گذاری کنند.

اما زمانی که بحث NFTها به میان می آید، باید بدانید که بسیاری از افراد، حتی کسانی که با ارزهای دیجیتال آشنا هستند، اطلاعات زیادی از این توکن ها ندارند.

 • برنامه های کاربردی برای همۀ افراد

علاوه بر آنچه در موارد پیش به آن ها اشاره کردیم، جالب است بدانید که برخی از برنامه های Move to Earn امکان اجاره دادن اقلام درون برنامه را برای کاربران فراهم کرده اند؛ به این ترتیب، حتی افرادی که علاقه ای به انجام فعالیت های فیزیکی خواسته شده در برنامه ندارند هم ممکن است از این برنامه ها استقبال کنند. همان طور که می دانید، NFTهایی (اقلام درون برنامه ها به صورت NFT هستند) که در برنامه های Move to Earn وجود دارند، معمولاً قیمت بالایی دارند و به این ترتیب افرادی که بتوانند این NFTها را خریداری کنند، می توانند به راحتی آن ها را در محیط برنامه برای اجاره قرار دهند تا به این ترتیب هم خود و هم افرادی که اقلام (مثلاً کفش ها در بازی STEPN) را اجاره کرده اند، بتوانند به درآمد برسند.

کلام آخر

در ماه های اخیر، تعداد برنامه های کسب درآمد از تحرک افزایش یافته است؛ با این حال، استپن همچنان سرآمد است. برنامه های Move to Earn از آن جهت که یک روش زندگی صحیح و یک منبع درآمد غیرفعال را برای کاربران فراهم می کنند، توانسته اند طرفداران زیادی را به خود جذب کنند. با وجود مزایای زیاد این برنامه ها، هنوز هم شاهد ایراداتی در آن ها هستیم. به عنوان مثال، شروع فعالیت در برخی از برنامه ها بسیار هزینه بر است و شاید هر کاربری نتواند از عهدۀ آن برآید.

برای آنکه بتوان پیش بینی کرد که این نوع پروژه ها (کسب درآمد از تحرک) ماندگار هستند و یا در آینده افول می کنند، باید عوامل مختلفی ازجمله استقبال عموم، مشکلات موجود برنامه های حاضر و چگونگی رفع مشکلات توسط تیم توسعه دهنده و… را بررسی کرد. به هر حال، پروژه های کسب درآمد از تحرک هنوز به مرحله ای از بلوغ نرسیده اند و در زمینۀ سرمایه گذاری روی این نوع پروژه ها باید با دقت و وسواس بیش تری رمزارزها را انتخاب کرد. نکته ای که نباید فراموش کنید، این است که در صورت تمایل به خرید و سرمایه گذاری روی توکن های این برنامه ها، پیش از هر چیز باید اطلاعات و دانش خود را در انواع تحلیل بالا ببرید تا بتوانید مناسب ترین ارز دیجیتال در حوزۀ Move to Earn را پیدا کرده و در بهترین موقعیت اقدام به خرید کنید. شرکت در یک دورۀ آموزش ارز دیجیتال مناسب ترین و کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به هدف است تا به این ترتیب، با اتکا به دانش و تحلیل خود بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

همچنین، کسب درآمد از حوزۀ رمزارزها بدون انجام معامله یکی از جذابیت های برنامه های کسب درآمد از تحرک است و حتی بسیاری از افراد که علاقه و زمان کافی برای انجام معاملات ندارند را به عرصۀ بلاک چین و ارزهای دیجیتال کشانده است. ما در این مقاله، سعی کردیم برنامه های کسب درآمد از تحرک را معرفی کرده و آیندۀ احتمالی این صنعت را بررسی کنیم.

سوالات متداول

 • کسب درآمد از تحرک (Move to Earn) چیست؟

کاربران برنامه های Move to Earn فعالیت های فیزیکی مختلفی را انجام می دهند و در ازای آن ها پاداش می گیرند. پاداش دریافتی در اکثر برنامه های M2E به صورت توکن بومی برنامه پرداخت می شود که می توان آن را در صرافی های ارز دیجیتال مبادله کرد.

 • استپن (STEPN) چیست؟

استپن اولین و مشهورترین برنامۀ کسب درآمد از تحرک است که کاربران با خرید و یا اجارۀ یک کفش (که با NFT در برنامه مشخص می شود) در آن، فعالیت های ورزش خود را ثبت کرده و پاداش دریافت می کنند.

 • توکن های بومی برنامۀ استپ اپ کدام ها هستند؟

کی کال (KCAL) و فیفتی (FIFTI)، توکن های برنامۀ Step App هستند. KCAL در ازای انجام فعالیت های ورزشی و یا به عنوان سود استیک کردن NFT اسنیک، به کاربران پرداخت می شود و توکن فیفتی (FIFTI) نیز یک توکن حاکمیتی است.

 • کدام یک از برنامه های Move to Earn روی بلاک چین پیاده سازی نشده است؟

برنامۀ Sweatcoin؛ البته قرار است به زودی روی بلاک چین منتقل شود اما تا به حال تاریخ قطعی آن مشخص نشده است.

 • بازی یا برنامۀ Genopets چیست؟

جنوپتس (Genopets) یکی از M2Eهایی است که در ازای پرورش موجوداتی به نام Genopet، به دارندگان خود پاداشی از نوع توکن بومی خود (KI) اهدا می کند.

 • دلایل استقبال احتمالی عموم افراد از برنامه های کسب درآمد از تحرک در آیندۀ نزدیک چیست؟

استقبال سرمایه گذاران، علاقه به کسب درآمد از تحرک، نقطۀ قوت پروژه های M2E نسبت به پروژه های P2E، تأثیر مثبت استفاده از برنامه های تناسب اندام، جلب توجه جاماندگان سودهای بازی های P2E و برنامه هایی کاربردی برای همۀ افراد.

 • عوامل مؤثر بر میزان سود دریافتی کاربران در اپلیکیشن های Move to Earn چیست؟

با خرید برخی از آیتم ها در اکثر برنامه های کسب درآمد از تحرک، می توانید میزان درآمد خود را به اندازۀ قابل قبولی ارتقا دهید. همچنین، با توجه به زمانی که برای انجام فعالیت های ورزشی می گذارید، حتماً درآمد شما متغیر خواهد بود. قیمت لحظه ای توکن و تعداد کاربران برنامه ها نیز از دیگر عوامل مؤثر در میزان پاداش دریافتی شما از این برنامه ها است.

ادامه مطلب
1Earn-money-from-the-game
کسب درآمد از بازی + 10...

کسب درآمد از بازی، شاید در نگاه اول، شوخی کودکانه ای به نظر برسد، اما دنیای بازی و سرگرمی، گسترده تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. شاید در نگاه اول این تصور پیش بیاید که بازی تنها در اوقات فراغت و برای سرگرمی انجام می شود؛ اما باید رقم هایی که در این تجارت مبادله می شوند را ببینید تا متوجه بزرگی آن شوید.

امروزه، دنیای بازی ها می تواند یکی از بهترین شیوه ها برای کسب درآمد باشند؛ اما چگونه؟ آیا راهکاری وجود دارد که کمک کند این مسیر سریع تر و سودآورتر باشد؟

درست است که این مسیر، آسان نبوده و چالش های خود را دارد، اما در این مقاله قصد داریم تا در کنار معرفی روش هایی که کمک کننده هستند، بازی هایی که می توانند سودآوری بیشتری داشته باشند را نیز معرفی کنیم؛ با ما تا انتها همراه باشید تا در نهایت با آشنایی با این روش ها و بازی ها، شگفت زده شوید.

درآمدزایی با بازی

کسب درآمد از بازی، واقعی است؟

پیش از هر چیز این نکته را به یاد داشته باشید که این دنیا، به شدت اعتیاد آور است! در نتیجه بسیار پیش خواهد آمد که پس از مدتی متوجه خواهید شد که ساعت ها از زمان خود را پای بازی هایی گذاشته اید که هیچ منفعتی برای شما ندارند.

در چنین شرایطی، اگر هوش مالی خوبی داشته باشید، می توانید از این موقعیت، فرصت ساخته و خود را گرم بازی هایی کنید که برای شما سودآور هستند. پس در پاسخ به این سوال که آیا کسب درآمد از بازی، واقعی است یا خیر، باید بگوییم که این موضوع، کاملا وابسته به انتخاب هایی است که در این زمینه دارید.

بیایید با هم مجموعه فعالیت هایی را که کمک می کنند، کسب درآمد از بازی، سریع تر و سودآورتر باشد را مورد بررسی قرار دهیم.

راهکارهایی برای کسب درآمد از بازی

همانطور که پیشتر نیز عنوان کردیم، راهکارهای متعددی برای درآمدزایی از بازی ها وجود دارد. البته انتخاب از میان این گزینه ها، به علایق و توانایی های شما بستگی دارد.

1. تستر بازی ویدیویی

بله درست دیدید؛ تستر بازی های ویدیویی. جالب است بدانید که تمامی سازندگان بازی های ویدیویی، به دنبال افرادی هستند که به عنوان یک گیمر برای آن ها بازی کنند. چرا؟

درواقع، سازندگان به دنبال آن هستند که اشکالات و نواقص بازی را از طریق یک گیمر واقعی متوجه شوند. در چنین شرایطی، اگر آشنایی خوبی با حوزه بازی های ویدیویی داشته باشید، آن ها مشتاق هستند که از نظرات و پیشنهادات شما برای ارتقا سطح کیفی بازی های خود استفاده کنند.

شاید جالب باشد که بدانید، درآمدی که گیمرها از طریق تست بازی های ویدیویی کسب می کنند، بسیار بالاست. در مقابل نیز، راه همواری پیش روی شما قرار ندارد. درواقع، تست بازی های ویدیویی به این معنی نیست که روی تخت دراز بکشید و به راحتی آب خوردن درآمدزایی کنید.

تستر بازی ویدیویی

سختی های تستر بازی

تصور کنید به عنوان تستر بازی مبارزاتی مانند Mortal Combat، انتخاب شده اید. برای اینکار، باید ۲۰ کاراکتر این گیم را یک به یک در مقابل یکدیگر تست کنید. با یک حساب سرانگشتی، متوجه می شوید که برای تست این بازی ویدیویی، باید بیش از ۸۰۰۰ بار با کاراکترهای مختلف بازی کنید.

البته این راه، بیشتر به افرادی با شخصیت تحلیلی توصیه می شود. آیا دیگران شما را به عنوان فرد تحلیل گر می شناسند؟ اگر پاسخ مثبت است، پیشنهاد می کنیم همین حالا تحقیق و بررسی در مورد این موضوع را آغاز کنید.

2. راه اندازی کانال یوتیوب

در میان تعداد زیاد شبکه های اجتماعی، یوتیوب یکی از پر استقبال ترین ها هم برای کاربران عادی و هم برای کاربرانی است که به دنبال کسب درآمد هستند. پس طبیعی است که فعالیت در این شبکه، به دلیل حجم بالای بازدیدکنندگان، یکی از اولین پیشنهادات ما به شما باشد.

اگر درآمدهای میلیون دلاری از طریق کانال های یوتیوب، برای شما غیر قابل باور است، پیشنهاد می کنیم حتما سری به کانال PewDiePie در یوتیوب بزنید. این گیم بلاگر، فعالیت خود را با توضیح دادن در رابطه با شیوه بازی کردن ویدیو گیم ها آغاز کرده و براساس گزارش ها در سال 2021 به درآمد سالانه ۱۲ میلیون دلار دست یافته است.

اما سوالی که ممکن است در این جا، با آن مواجه شوید این است که چه محتوایی باید در کانال خود منتشر کنیم تا بازخورد خوبی دریافت کنیم؟

نکات استثنائی برای عملکرد بهتر در یوتیوب

همیشه برای موفقیت در هر مسیری، روش هایی وجود دارند که با رعایت و یا حتی آشنایی با آن ها می توانید عملکرد درست تری داشته باشید. در ادامه شما را با برخی از مهم ترین آن ها آشنا خواهیم کرد:

 • بازی آنلاین: پیشنهاد می کنیم از شیوه بازی خود فیلم گرفته و هیجان خود را با سایر کاربران تقسیم کنید. برای هر بازی آنلاین، سناریو داشته و کاربران را با خود همراه کنید.
 • ارزیابی بازی ها: کاربران همواره به دنبال راهکارهایی جدید برای تجربه هیجان بیشتر هستند. با امتحان بازی های جدید به کاربران اطلاع دهید که آیا یک بازی ارزش هزینه و وقت آن ها را دارد یا خیر!
 • اضافه کردن هیجان: هیجان و تجربه کردن شرایط متفاوت، چیزی است که می تواند باعث ماندگاری کاربر شود. در نتیجه، چاشنی هیجان را به فیلم های خود اضافه کرده و شاهد افزایش تعداد بازدیدکنندگان باشید.
 • کانال VanossGaming: می توانید از ایده های VanossGaming استفاده کرده و شما نیز در کنار دوستان و اعضای خانواده، گیم های معروف را بازی کنید. این رقابت دوستانه و در عین حال هیجان انگیز، باعث محبوبیت کانال شما می شود.
 • آموزش: به کاربران آموزش دهید که چگونه بهتر و حرفه ای تر بازی کنند. تجربیات خود از بازی های مختلف را در اختیار آنان قرار دهید، بازی ها را تحلیل کنید و علت هر تصمیمی که در حین بازی ها می گیرید را با آنان به اشتراک بگذارید.
 • ایده گرفتن از گیمرهای بزرگ و موفق: توجه داشته باشید که باید الهام بگیرید نه اینکه کپی کنید! آنچه باعث شهرت و محبوبیت شما می شود، ایده های جذاب و متفاوتی است که اجرا می کنید. پیشنهاد می کنیم که به Nightblue3 نیز سر بزنید و تفسیرهای سرگرم کننده ای که از بازی ها ارائه مي دهد را ببینید. در این مسیر نیز، تاثیر جلوه های ویژه در ویدیوهایی که به اشتراک می گذارید را دست کم نگیرید.

«مواردی که عنوان کردیم تنها تعداد محدودی از ایده هایی است که می توانید آن ها را پیش ببرید. هزاران ایده دیگر برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان کانال یوتیوب وجود دارد که می تواند به کسب درآمد از بازی منجر شود. به هیچ وجه، از اجرای ایده های جدید واهمه نداشته باشید و خلاقیت را چاشنی کار خود کنید.»

راه اندازی کانال یوتیوب

حمایت از سمت یوتیوب

درست است که کسب درآمد از بازی و یوتیوب ساده نیست اما این پلتفرم، شیوه های درآمدزایی متعددی را در اختیار کاربران قرار داده است. تبلیغات از طریق کانال یوتیوب، نخستین گام برای کسب درآمد بیشتر است. البته برای قبول تبلیغات یوتیوب، باید از شرایط زیر نیز برخوردار باشید:

 • داشتن بیش از ۱۰۰۰ نفر دنبال کننده
 • ۴۰۰۰ ساعت بازدید طی ۱۲ ماه گذشته

به محض فراهم شدن این شرایط، امکان کسب درآمد از طریق تبلیغات نیز برای شما فراهم می شود. در نهایت امر، تنها کافیست به یوتیوب درخواست داده و درآمدزایی کنید.

3. استریم در Twitch

اگر در زمینه استریم فعالیت داشته باشید، مطمئنا نام Twitch را شنیده اید؛ این پلتفرم، به بازدیدکنندگان امکان می دهد که نحوه بازی کردن گیم مورد علاقه خود توسط دیگر کاربران را ببینند. اگر در رابطه با پتانسیل درآمدزایی این پلتفرم تردید دارید، نگاهی به درآمد مشهورترین کاربر آن داشته باشید.

Ninja از مشهورترین گیمرهای توویچ است که در سال ۲۰۱۸ و تنها به کمک تبلیغات، حمایت های مالی و مشترکان این پلتفرم، موفق به کسب درآمدی بالغ بر ۱۰ میلیون پوند شد؛ البته که او تنها گیم بلاگر پردرآمد این پلتفرم نبوده و نیست. براساس آمارهای منتشر شده، ۱۰ گیمر برتر در این پلتفرم، در مجموع موفق به کسب ۲۰ میلیون دلار درآمد شده بودند.

به طورکلی، جریان درآمدی این پلتفرم به گونه ای است که افراد زیادی را ترغیب به فعالیت در آن شده اند. با این حال، این نکته را نیز درنظر داشته باشید که کسب درآمد از بازی و این پلتفرم، به این راحتی ها نیست و شرایط مخصوص به خود را دارد.

شرایط کسب درآمد از Twitch

Twitch شرایط خاصی برای درآمدزایی کاربران خود را در نظر گرفته است. این شرایط به شرح زیر هستند:

 • داشتن حداقل ۵۰ دنبال کننده
 • پخش حداقل ۵۰۰ دقیقه طی ۳۰ روز
 • برخورداری از حداقل ۷ روز پخش منحصربه فرد طی ۳۰ روز گذشته
 • برخورداری از میانگین ۳ بازدیدکننده در یک زمان طی ۳۰ روز گذشته

با برخورداری از شرایطی که عنوان کردیم، این پلتفرم، شما را به عنوان Twitch Partner شناخته و امکان کسب درآمد از طریق تبلیغات را در اختیار شما می گذارد.

«البته پیدا کردن کمپانی های اسپانسر و کسب درآمد از طریق آن ها نیز راهکاری ایده آل به نظر می رسد.»

استریم در Twitch برای کسب درآمد از یوتیوب

4. مسابقه و کسب درآمد از بازی

اگرچه شرکت در بازی های متنوع، راهکار درآمدی خوبی به نظر می رسد، اما در چنین شرایطی، این منبع درآمد، به هیچ عنوان ثابت نخواهد بود. این نکته را به یاد داشته باشید که افراد حرفه ای در مسابقات شرکت می کنند که شکست دادن آن ها کار ساده ای نیست.

برخی از رایج ترین بازی هایی که گیمرها در آن شرکت می کنند را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • Fortnite
 • Call of Duty
 • League of Legends
 • و…

درباره درآمد حاصل از شرکت در این مسابقات کنجکاو هستید؟ جالب است بدانید که تیموتی میلر، معروف به Bizzle، برترین و پردرآمدترین فردی است که در این سری از مسابقات وجود دارد. او به صورت سالیانه، ۳۲۲ هزار دلار تنها از طریق این بازی ها، درآمد کسب می کند.

اگر به دنبال ساده ترین راهکارهای کسب درآمد از بازی ها هستید، ویدیو گیم ها ساده ترین روش هستند. با این وجود، باید بدانید که از این طریق، درآمد زیادی نخواهید داشت؛ مگر اینکه مهارت و استعداد کافی بالایی داشته باشید!

5. گیم دولوپر

گیم دولوپر و توسعه دهنده بازی، یکی از بهترین راه ها برای کسب درآمد از بازی است. این افراد به راحتی در شرکت هایی مانند Ubisoft یا EA جذب شده و به طور متوسط ۸۳۰۰۰ دلار به صورت سالانه دریافت می کنند.

با این حال، این راهکار، هیجان و شور و اشتیاق روش های پیشین را نداشته و حتی گاهی استراس زا و پرتنش هم می شود. البته شما می توانید به صورت انفرادی نیز این شغل را پیش ببرید. اگر این روش را کارآمد و موثر نمی دانید، پیشنهاد می کنیم با مارکوس پرسون آشنا شوید. او که به عنوان توسعه دهنده بازی Minecraft شناخته می شود، با فروش نسخه توسعه یافته این بازی به مایکروسافت، ۲٫۵ میلیارد دلار درآمد کسب کرد.

«شاید جالب باشد که بدانید مارکوس فردی خودآموخته بوده و تنها به کمک ذهن خلاق خود، توانسته به درآمد میلیارد دلاری دست پیدا کند.»

گیم دولوپر

کار در شرکت های سازنده

گیمرها نیز درست مانند سایر خدمات، به پشتیبانی نیاز دارند. در نتیجه اگر آشنایی درستی با بازی ها داشته باشید، می توانید در شرکت های سازنده مشغول شوید. حقوق دریافتی این افراد، به طور میانگین، ساعتی ۱۳٫۶۴ دلار در روز است. درست است که به دلیل عدم وجود کمپانی های سازنده بازی در ایران، این مشاغل زیاد دیده نمی شوند؛ اما اگر قصد مهاجرت دارید، می توانید روی آن ها حساب کنید.

ساخت کالاها و خدمات با الهام از بازی های پرطرفدار

علاقه گیمرها به برخی از بازی های ویدیویی، آن ها را به خرید اکسسوری یا محصولات برگرفته از این ویدیوها ترغیب می کند. بنابراین اگر به دنبال راه درآمدی ایده آل، با الهام از بازی ها هستید، ساخت کالاها و خدماتی با الهام از آن ها، یکی از بهترین روش های پیش روی شما خواهد بود.

به فکر تولید چه کالاها یا محصولاتی باید بود؟ تی شرت، مجسمه، ماگ، کیف و موادی از این دست، تنها نمونه کوچکی از انتخاب های پیش روی شماست. با تمام چالش هایی که در این مسیر ممکن است با آن مواجه شوید، درآمد حاصل، برای شما بسیار مناسب خواهد بود. برخورداری از مهارت های فروش و ذهنی خلاق و پویا کمک بزرگی برای شما هستند.

6. مربی بازی های ویدیویی

مربی گری بازی های ویدیویی، راهکار جالب دیگری برای کسب درآمد است که درآمدهای آن وابسته به مهارت و خدماتی است که شما ارائه می دهید. اما به طور میانگین، درآمد این گروه از افراد، در هر ساعت، بین ۲۰ تا ۲۰۰ دلار خواهد بود؛ حتی افرادی مانند Metaphor که در یوتیوب فعالیت می کند، هزینه خدمات مربی گری خود را ساعتی ۵۰ تا ۸۰ دلار تعیین کرده است.

مربی بازی های ویدیویی

سختی های کسب درآمد از بازی با مربی گری

در صورتی که قصد فعالیت به عنوان یک مربی را دارید، اولین قدم، جذب مخاطب است؛ به عبارتی دیگر، شما باید فعالیت خود را از طریق شبکه های اجتماعی مانند یوتیوب یا اینستاگرام به معرض نمایش بگذارید. به یاد داشته باشید که کسب درآمد از بازی و از طریق این راهکار، زمانی میسر خواهد بود که مخاطبان بسیاری را برای خود دست و پا کرده باشید.

۱۰ بازی حیرت انگیز پول ساز

اگر از بازی های ویدیویی لذت می برید، وقت آن است که کسب درآمد از این روش را نیز در نظر داشته باشید. آیا برای شرکت در این بازی های پول ساز، باید مبلغی پرداخت کرد؟ خیالتان راحت! قرار نیست هزینه ای بپردازید. حتی فرقی نمی کند که از کدام سیستم عامل استفاده می کنید.

در ادامه، بازی های رایگانی را با هم بررسی می کنیم که بدون نیاز به پرداخت پول و از طریق هر سیستم عاملی کار می کنند.

 • بازی Swagbucks

اسواگ باکس، انتخابی فوق العاده، برای افرادی است که به دنبال کسب درآمد از طریق تلفن همراه خود هستند. با عضویت در این برنامه، بیش از ده روش درآمدزایی پیش روی شما قرار می گیرد؛ از تماشای فیلم گرفته تا بازی کردن و شرکت در نظرسنجی.

جالب است بدانید که با عضویت در این برنامه، ۵ دلار به عنوان خوش آمدگویی دریافت می کنید. اگر در رابطه با پرداختی های این برنامه و کسب درآمد از آن، هنوز مردد هستید، شاید این موضوع، نظرتان را تغییر دهد که سازندگان این بازی، تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار پول به اعضای خود پرداخت کرده اند.

بازی Swagbucks

2. بازی MISTPLAY

میست پلی که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد، توانسته در حال حاضر، به بهترین بازی تبدیل شود که در ازای بازی کردن، به شما پول پرداخت می کند. اما چرا این برنامه به کاربران خود پول پرداخت می کند؟ هدف این است که در تلفن همراه نیز به نخستین برنامه ای تبدیل شود که با باز کردن گوشی، از آن استفاده می کنید.

به طور خلاصه، شما از طریق این برنامه، به طور همزمان بازی های جدید را کشف کرده و پاداش می گیرید. البته شیوه درآمدزایی کمی متفاوت است؛ میست پلی به صورت واحدهای معین به کاربران خود پاداش می دهد.

در حال حاضر، این برنامه، نزدیک به ۹ میلیون دلار به کاربران خود هدیه داده است؛ شما حتی این امکان را دارید که با شرکت در مسابقات هفتگی آن ها، پول دریافت کنید.

درنهایت، تجربه بازی در میست پلی بسیار لذت بخش است؛ زیرا نه تنها امکان بازی با دوستان خود را خواهید داشت، بلکه با افراد جدیدی نیز آشنا خواهید شد. تنها نکته منفی در رابطه با این گیم، این است که تنها روی سیستم عامل Android قابل اجراست.

بازی MISTPLAY

3. کسب درآمد از بازی Rewardia

ریواردیا (Rewardia) به عنوان یک پلتفرم آنلاین شناخته می شود که بازی های متنوعی را برای کاربران تدارک دیده است. در این پلتفرم، شما می توانید فیلم ببینید، بازی کنید، در نظرسنجی ها شرکت کنید و در نهایت از همین کارها درآمد داشته باشید. شاید جالب باشد که بدانید، این اپ، به عنوان خوش آمدگویی به کاربران، ۱۰۰ امتیاز در نظر گرفته است.

Rewardia حتی برای افرادی که توسط شما به این بازی دعوت می شوند، قانونی در نظر گرفته است. بدین صورتکه در ازای هر عضویت جدید از سوی شما، ۱۰% از درآمد او به شما تعلق می گیرد؛ بدون اینکه از درآمد این افراد کاسته شود.

«این نکته را در نظر داشته باشید که براساس قوانین این بازی، برای برداشت درآمد خود باید حداقل ۵ دلار پرداخت کنید.»

کسب درآمد از بازی Rewardia

4. بازی InboxDollars

اینباکس دلار، بازی جذابی است که در ازای کارهای ساده ای که روی تلفن همراه انجام می شوند، به شما پول پرداخت می کند. به طوریکه، این برنامه از سال ۲۰۰۶ تاکنون، بیش از ۳۰ میلیون دلار پول به کاربران خود، پرداخت کرده است. به منظور کسب درآمد از بازی InboxDollars کافیست روزانه تنها چند دقیقه، بازی های رایگان یا پولی موجود در این برنامه را امتحان کنید. هر فعالیت در این برنامه، بین ۰٫۲۵ تا ۵ دلار، درآمد برای شما به همراه دارد.

«نکته قابل تامل در مورد این برنامه این است که شما امکان دریافت اعتبار خود به صورت پول نقد را دارید؛ بدین صورت که می توان پول خود را به راحتی به حساب بانکی یا اعتباری انتقال داد.»

بازی InboxDollars

5. کسب درآمد از بازی HQ

اگر از پاسخ دادن به سوالات بی اهمیت لذت می برید، HQ گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این بازی به شما امکان می دهد که با افراد دیگر رقابت کرده و از این طریق درآمد کسب کنید.؛ در بسیاری از موارد، شما باید در عرض ۱۰ ثانیه به پرسشی ۴ گزینه ای پاسخ دهید. این مدت زمان کوتاه، باعث ایجاد هیجان و چالش درکاربران می شود.

کسب درآمد از بازی HQ

6. بازی Swag IQ

Swag IQ یک بازی سرگرم کننده، ساده و در عین حال اعتیادآور است که روی گوشی همراه نیز نصب می شود. اگرچه شهرت این بازی، به پای HQ نمی رسد، با این حال Swag IQ نیز به همان اندازه جالب و دوست داشتنی است.

در این بازی تنها کافیست که به ۱۰ سوال پاسخ دهید؛ البته که برای پاسخ دادن به هر پرسش، تنها ۱۰ ثانیه مهلت دارید. نکته تمایز این بازی، شیوه پرداخت های آن است؛ به گونه ای که امکان خرید ارز دیجیتال نیز در اختیار شما قرار دارد.

بازی Swag IQ

7. درآمدزایی با بازی Bananatic

اگر شیفته بازی با تلفن هستید، Bananatic گزینه ای بی رقابت خواهد بود. به کمک این برنامه، نه تنها کسب درآمد از بازی، امکان پذیر می شود، بلکه با تست کردن بازی ها نیز می توانید پول به دست آورید.

درآمدزایی با بازی Bananatic

8. بازی IRazoo

کسب درآمد از این بازی، به صورت امتیازی است. با ثبت نام در این اپ و استفاده از کد تبلیغاتی UTK8R5، می توانید ۱۰۰۰ امتیاز کسب کنید؛ البته با دعوت دوستان نیز بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ امتیاز خواهید داشت. لازم بع ذکر است که این برنامه از جمله ساده ترین برنامه هایی است که برداشت پول از آن بسیار ساده است.

بازی IRazoo

9. کسب درآمد با بازی Play And Win

در این بازی با پاسخ به سوالات، امتیاز گرفته و در نهایت پول به دست می آورید. بدین صورت که مجموعه ای ۵۰ سوالی در اختیارتان قرار می گیرد و شما موظف به پاسخگویی به آن ها هستید. البته این بازی، قانون های خاص خود را دارد. به نحوی که در هر یک ساعت، تنها امکان بازی یک ست بازی وجود دارد.

به یاد داشته باشید که امتیازات در این بازی، به سرعت پاسخ دهی شما بستگی دارد؛ در نهایت برای سوالاتی که به درستی پاسخ می دهید، امتیاز کسب می کنید و سوالاتی که اشتباه پاسخ می دهید، هیچ امتیازی برای شما ندارد.

کسب درآمد با بازی Play And Win

10. بازی FanDuel

فن دوئل از جمله بازی های شرط بندی است که برای شیفتگان ورزش طراحی شده است. البته در کنار گزینه های پولی، شما می توانید از بازی های رایگان نیز استفاده کنید.

برای کسب درآمد از فن دوئل (FanDuel) تنها کافیست که سه مرحله ساده زیر را پشت سر بگذارید:

 • انتخاب یک مسابقه
 • انتخاب گزینه مورد نظر
 • تماشا کردن بازی و برنده شدن در آن

بازی FanDuel

سخن پایانی

کسب درآمد از کارهایی که به آن ها علاقه داریم، بسیار لذت بخش است. پس اگر از بازی کردن لذت می برید، می توانید همین الان شروع کرده و اولین پول خود را از این طریق کسب کنید.

امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما مفید بوده و به تمامی سوالات شما پاسخ داده باشند؛ چنانچه در مورد هر یک از مطالب گفته شده با سوالی مواجه شدید و یا موضوعی وجود داشت که تمایل داشتید در مورد آن ها بیشتر بدانید، با ما در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید تا در سریع ترین زمان ممکن، پاسخگوی شما باشیم.

ادامه مطلب
بهترین روش های افزایش درآمد
۷ روش کاربردی افزایش درآمد غیر...

«دست زیاد شده»، «کار من نیست»، «نون تو این کار نیست» از این جملات زیاد شنیده ایم، افراد زیادی را دیده ایم که از شغلشان ناراضی هستند و بعضی افراد را هم همیشه در حال جستجو برای شغل مناسب و افزایش درآمد می یابیم، اما هرگز نمی بینیم که در شغلی ثابت مانده باشند. دلایل زیادی ممکن است وجود داشته باشد از جمله این که این افراد شاید فاقد مهارت ها و توانمندی های لازم برای آن شغل هستند که راه حل این مشکل نیز پرداختن به فراگیری آن مهارت است که لازمه ی آن علاقه مندی شخص به کاری است که انجام می دهد. در غیر این صورت چیزی جز دلزدگی شغلی پیش نمی آید و در نهایت شخص از آن فعالیت خارج می شود. با خودتان روراست باشید!

شما بهتر از هر کسی توانایی ها و علاقه مندی هایتان را می شناسید، بنابراین فعالیت هایی را برگزینید که در آن توانمند هستید. علاقه به فعالیتی که فرد انجام می دهد باعث می شود تا در زمان انجام آن از بالاترین سطح انرژی خود مایه بگذارد و تا زمانی که به هدف نرسیده دست از تلاش نکشد.

بهترین روش های افزایش درآمد

راه های مختلفی برای افزایش درآمد وجود دارد. همه برندهای تجاری موفق دنیا از ابتدا معروف و ثروتمند نبوده اند. برند شنل را همه می شناسیم. بنیان گذار این برند تجاری خانمی به نام کوکو شنل اهل فرانسه است که بعد از مرگ مادرش در یتیم خانه ای بزرگ شد و همان جا حرفه خیاطی را آموخت. پس از اینکه از یتیم خانه خارج شد در پاریس بوتیک کوچکی باز کرد و فعالیت خیاطیش را آغاز نمود. اوایل کار او با چالش های زیادی روبه رو شد اما او امیدش را از دست نداد تا اینکه افراد سرشناس به بوتیک کوچک او سرزدند. او در اوایل کارش فقط به طراحی کلاه می پرداخت اما بعدها با مهارت خیاطی خاص خود حتی یک لباس کش باف ساده و قدیمی را به یک لباس کاملا زیبا تبدیل می کرد و این جا نقطه عطف آغاز کار طراحی لباس توسط او شد. تلاش ها و مداومت های او باعث شد تا نامش تبدیل به یک نام برند مشهور برای چندین نسل و یکی از تاثیرگذارترین افراد در حوزه مد و فشن شود.

مهارت هایی که یادگیری آن در ایران منجر به افزایش درآمد شما می شود:

۱- فریلنسینگ یا کارهای پروژه ای

بهترین روش های افزایش درآمد

یکی از راه های مناسب درآمد فریلنسینگ است که تقریبا در هر حرفه ای مشغول باشید، می توانید از این راه نیز درآمدی کسب کنید. فریلنسینگ درواقع انجام دادن کار به صورتی است که مدیریت زمان و فعالیت های شما همه به عهده خودتان است و لزوما احتیاجی به حضور شما در فضای کاری نیست. تولید محتوا، ترجمه، طراحی وبسایت، برنامه نویسی و … از فعالیت هایی هستند که معمولا می توانند به صورت فریلنسینگ انجام بشوند. باید توجه داشته باشید. در بازار کار فریلنسری باید حرفه ای و قوی باشید تا در این ماراتون از رقبایتان عقب نمانید و سرعت بالایی داشته باشید تا بتوانید در مدت زمانی که مدنظرتان است کار بیشتری انجام دهید. طبیعتا سرعت بالا در ضمنِ کار خوب و باکیفیت با نتیجه ای چشمگیر همراه خواهد بود. شما باید کار خودتان را تبلیغ کنید، هرچه کیفیت کارها در رزومه تان بالاتر و قابل قبول تر باشد مسلما توجه مشتریان بیشتری را جلب می کنید. ترجمه: یکی از معتبرترین و مشهورترین دارالترجمه ها شبکه مترجمین ایران یا ایران ترنسنت است که مترجمان در آن جا به دو صورت آنلاین یا دورکاری و به صورت حضوری فعال هستند.

۲- تولیدمحتوا

یکی از جالب ترین اقداماتی که می توانید انجام دهید تولید محتوا برای شرکت های مختلف است. تولید محتوای مناسب که به خوبی خدمات و محصولات شرکت را به مخاطبان و مشتریان آن شرکت معرفی کند، عملی دو طرفه محسوب می شود؛ از طرفی شما مشغول به انجام کاری مفید هستید که در نهایت بسته به میزان فعالیتی که انجام داده اید، افزایش درآمد خواهید داشت، از طرفی تولید محتوای جالب و بازاریابی و مدیریت صفحه ها در شبکه های مجازی امکان افزایش درآمد را برای شما و شرکت ها را نیز فراهم می کند.

۳- سئو

از موفق ترین شرکت ها در عرصه سئو به «آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف» می توان اشاره نمود. این شرکت در ابتدا در حوزه طراحی وبسایت فعالیت می کرد، اما پس از جلب اعتماد شرکت های بزرگ و استارت آپ های موفق ایرانی به جایگاه خوبی دست یافت و حوزه فعالیت ها و همکاری اش را گسترش داد به نحوی که امروزه پروژه های متنوعی در حوزه دیجیتال مارکتینگ در سطح بین المللی توسط این شرکت به انجام رسیده است. در هر حرفه ای هستید به خاطر داشته باشید باید همیشه به روز بمانید. رقبای شما قوی هستند پس هرگز به دانسته هایتان قانع نباشید هر روز مطالب جدیدی فرابگیرید. از آن جایی که در بعضی از رشته ها از نرم افزارهایی خاص بهره می برند، باید کار با نرم افزارهای کاربردی حرفه خودتان را بلد باشید حداقل مزیت این برنامه ها بالا برددن سرعت عمل شما است. از سایت هایی که مکان مناسبی برای تقبل انجام پروژه های فریلنسری است، می توان به سایت پونیشا و پارسکدرز اشاره کرد. البته برای انجام پروژه های فریلنسینگ لازم نیست که حتما در این سایت ها حساب کاربری داشته باشید. شما می توانید در حساب کاربری تان در پلتفرم هایی نظیر اینستاگرام نیز برند شخصی خود را به کاربران دیگر بشناسانید.

۴- ساخت ویدیو آموزشی

بهترین روش های افزایش درآمد

در نواختن ساز مهارت دارید؟ به زبان خاصی تسلط دارید؟ دستور پخت غذاها یا دسرهای لذیذ را می دانید؟ یکی از جذاب ترین فعالیت هایی که خودتان نیز بی شک از آن لذت خواهید برد آموزش دادن است. اگر امکان آموزش حضوری ندارید، اصلا ناراحت نشوید زیرا از پلتفرم هایی که در دسترس همه ی ما است می توانید بهره ببرید. روزانه کاربران بسیاری از کوچک تا بزرگ از شبکه های مجازی نظیر اینستاگرام و یوتیوب استفاده می کنند، پس دست به کار شوید و از طریق طراحی ویدیوهای آموزشی درآمدی مناسب حاصل کنید. صفحاتی در اینستاگرام هستند که با آموزش زبان و تقبل زبان آموز خصوصی در فضای مجازی مثلا تلگرام یا واتساپ درآمد کسب می کنند. اغلب حرفه ها می توانند با استفاده از صفحات مجازی نکات مهم و ارزشمندی را به کاربران آموزش دهند. آموزش دادن به خودی خود یکی از لذت بخش ترین فعالیت هایی است که می توان انجام داد.

علاوه بر ساخت ویدیو های آموزشی بعضی از افراد می توانند ویدیو های سرگرم کننده و مفیدی را به صورت پویانمایی بسازند که خود نیز کاری هنری و ارزشمند است. شاید پیش آمده باشد که نرم افزار جدیدی با امکانات جدید وارد بازار شود اما کاربران زیادی در هنگام استفاده آن به مشکل برخورده باشند. اگر یکی از افرادی هستید که از نرم افزارهای خاصی در کارتان استفاده می کنید، می توانید روش کار را در قالب یک ویدیو آموزشی توضیح دهید. مطمئن باشید بسیار مفید خواهد بود.

۵- برنامه نویسی

بهترین روش های افزایش درآمد

شاید در هنگام استفاده از برخی نرم افزارهای گوشی همراه شاهد کم و کاستی هایی شده باشید. گاهی دسترسی ها با مشکلات زیادی مواجه هستند، گاهی امکانات لازم را ندارند و صرفا برای یک هدف طراحی شده اند و طراح موارد دیگری را در نظر نگرفته است. همه این ها باعث می شود تا کاربران در هنگام استفاده از نرم افزار با مشکل مواجه شوند. با در نظر گرفتن کم و کاستی ها موجود در نرم افزارهای گوشی همراه یا حتی کامپیوتر می توان نسخه جدید اصلاح شده را طراحی کرد و برای آن کدنویسی های مرتبط را انجام دهید. مورد دیگر و مرتبطی که وجود دارد در ارتباط با تحلیل گران نرم افزار است است. افرادی هستند که جدیدترین نسخه ها و نرم افزارها را در اولین انتشار مورد استفاده و بررسی قرار می دهند. با درنظر گرفتن احتیاج کاربران وظیفه شان این است که نقص ها و ایرادها را در نسخه های بعدی رفع کنند. به عنوان یک تحلیل گر و توسعه دهنده وظیفه به روزرسانی نرم افزار با شما است.

یکی از موفق ترین استارت آپ ها در عرصه برنامه نویسی در مصر است که درست کمی پس از جنجال های سیاسی در این کشور تاسیس شد. این گروه در جهت رفع باگ های سیستم عامل های تلفن همراه نرم افزاری به نام اینستاباگ (instabug) منتشر کرده است که در ابتدای کار تنها خاورمیانه و آفریقا را پوشش می داد اما حالا سراسر دنیا را تحت پوشش قرار می دهد. لازم به ذکر است که این نرم افزار بر روی بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی همراه نصب فعال شده است. این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۳ در مسابقات استارت آپ ام آی تی عرب رتبه اول را دریافت کرد.

۶- بلاگینگ و بلاگر

بهترین روش های افزایش درآمد

امروزه واژه بلاگر را تقریبا همه شنیده اند و تا حدودی با نحوه کار آن ها در صفحات مجازی آشنایی دارند. بلاگرها در حقیقت افرادی هستند که با استفاده از صفحات مجازی به خصوص در اینستاگرام و قدرت دیجیتال اطلاعات، افکار و عقایدشان را در قالب ویدیوها، تصاویر یا متون در حوزه ی تخصصی و حرفه ای خودشان در اختیار مخاطب قرار می دهند. از همین طریق محصولات یا خدماتی مرتبط را نیز معرفی می کنند. البته باید در نظر داشت که اطلاعات کافی و مورد اطمینان صرفا از طریق تحصیل در آن رشته یه دست نمی آید. مطالعه کتاب ها و منابع مفید به شما بسیار کمک می کند. اما بلاگر شدن آن طور که به نظر می آید، راحت نیست. یک بلاگر حرفه ای در صفحه خود مطالب دست اول و نسخه خودش را پست می کند.

شاید مهم ترین نکته این باشد که برای افزایش درآمد ایده بگیرید اما کپی نکنید! با مطالعه و طرح و ایده ای که در ذهنتان است آغاز به کار کنید. از پلتفرم های دیگری نیز بسته به نوع فعالیتتان نیز می توانید بهره ببرید. وبلاگ و کانال های تلگرام نیز جایگاه خوبی برای آغاز کار و ادامه آن هستند. فشن بلاگرها، میکاپ آرتیست ها یا آرایشگران و صفحاتی که به معرفی و فروش کتاب و فیلم می پردازند، از جمله پرمخاطب ترین بلاگرها هستند. با بالا رفتن تعداد دنبال کننده ها و مخاطبان می توانید محصولات و خدمات مرتبط با حرفه خودتان و موضوع صفحه تان تبلیغ کنید. موفق ترین بلاگر در حوزه مد و فشن خانم کیارا فرانی ۳۲ ساله اهل ایتالیا است که فعالیتش را به عنوان بلاگر در سال ۲۰۰۹ در وبلاگش آغاز کرد و در سال ۲۰۱۷ از طرف مجله فوربس به عنوان موفق ترین بلاگر در حوزه مد و فشن شناخته شد.

دیگر اقداماتی که می توانید انجام دهید

به جز مواردی که پیش تر در مورد آن ها توضیح دادیم، راه های موثر دیگری نیز در مسیر افزایش درآمد وجود دارد. مهم ترین نکته ای که در این میان وجود دارد این است که هرگز ناامید نشوید. درآمد افزایی در شرایط تورم و بی ثبات اقتصادی بسیار سخت است اما باید به خاطر داشته باشید هدف شما مهم است پس دل را به دریا بزنید و ریسک کنید البته هرگز مشورت با افراد با تجربه را فراموش نکنید. با مشورت و بهره بردن از تجربیات افراد کارآزموده با پستی و بلندی های مسیر بدون قرار گرفتن در شرایط آشنا شوید. همین طور که تجربیات افراد موفق تاثیرگذار است تجربیات افراد ورشکسته نیز مهم است. ما آنقدر فرصت نداریم که همه چیز را خودمان تجربه کنیم.

وارن بافت سرمایه دار و مدیر مسئول شرکت برکشایر هتوی در این باره می گوید:

“اتفاقات بزرگ در کسب و کارها نتیجه زحمات یک نفر نیست، بلکه نتیجه اقدامات یک گروه است.”

از برنامه ریزی غافل نشوید. این کار باعث می شود در وقت، انرژی و هزینه ها صرفه جویی شود به علاوه این امکان را فراهم می سازد تا بر دخل و خرجتان نیز مدیریت کنید. تعیین زمان موعد و لازمه های رسیدن به هدف شما را از سردرگمی و ابهام خارج می کند پس دست به کار شوید.

۷- سرمایه گذاری

بهترین روش های افزایش درآمد

بهترین راه برای افزایش درآمد سرمایه گذاری است و بسته به پس انداز هر شخص می تواند در بازار مختلفی اتفاق بیافتد. شاید سوال پیش بیاید که چطور سرمایه گذاری کنیم وقتی سرمایه مان بسیار کم است یا اصلا سرمایه نداریم. در پاسخ باید گفت تفکرتان را تغییر دهید. اگر سرمایه ندارید سرمایه ایجاد کنید. با پس انداز کردن و مدیریت پول و هزینه ها می توانید هرچند اندک سرمایه ای برای خود حاصل کنید که پس از آن در بازار بورس و اوراق قرضه یا در بازار طلا، سکه، بیت کوین و … سرمایه گذاری کنید. برای سرمایه گذاری در بورس باید شخصیتی ریسک پذیر داشته باشید. در حقیقت یکی از فاکتورهای مهم در راه افزایش درآمد ریسک پذیر بودن شما البته با در نظر گرفتن مسیر درست و غلط و مشورت با افراد مجرب است.

وارن بافت در این ارتباط نیز می گوید:

هرگز بر یک منبع درآمد اتکا نکنید، سرمایه گذاری انجام دهید تا منبع دیگری ایجاد کنید.

سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد برای مثال سرمایه گذاری در مسکن یا سرمایه گذاری در طلا. سرمایه گذاری در بازارهای مذکور به عنوان سرمایه گذاری واقعی محسوب می شود زیرا قابلیت خرید و فروش مجدد دارند. در فروش املاک و مستغلات می توان به نرخی بالاتر از قیمت خرید معامله را انجام داد. نوع دیگر سرمایه گذاری که شاید اولین چیزی باشد که با شنیدن این واژه به ذهنمان می رسد، خرید سهام شرکت ها در بازار بورس اوراق بهادار است. نکته جالب توجه در این باره بالا بودن ریسک سرمایه گذاری در این بازار است و حتما باید با افراد خبره مشورت کنید و بهتر است بگوییم در همه مراحل در ارتباط باشید. البته با وجود همه شرایط خوب باید بدانید صبر در اینجا حرف اول را می زند نباید انتظار داشته باشید در کوتاه مدت پول شما ۳ برابر می شود. باید صبر کرد و فرصت داد و ناامید نشد.

با وجود تمام خطراتی که در بازار بورس وجود دارد گفتنی است که بیشترین بازدهی در سال های اخیر در مقایسه با دیگر بازارهای مسکن، طلا و ارز داشته است. به طوری که طبق گفته کارگزاری مفید بر فرض مثال ارزش مبلغ ۱۰ میلیونی که ۵ سال پیش در بورس سرمایه گذاری شده است، در حال حاضر ۸۳ میلیون تومان است.. . بازار ارز نیز یکی از بازارهایی است که توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند، اما اگر به سرمایه گذاری در این بازار علاقه مندید به این نکات دقت کنید. همان طور که از پیش گفتیم صبر حرف اول را می زند زیرا سرمایه گذاری در بازار ارز نیز همانند بازار بورس از ریسک بالایی برخوردار است پس با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید برای خودتان موعد مقرر تعیین کنید که از حالا تا چه زمانی پول را وارد بازار سرمایه می کنید. سرمایه گذاری در دوره های بلند مدت بازدهی بیشتری دارد.

اخبار اقتصادی را دنبال کنید تا ضمن آگاهی پیدا کردن از وضعیت اقتصادی کشورهای مختلف بتوانید بهترین تصمیم را جهت انجام سرمایه گذاری بگیرید. از صرافی های معتبر و رسمی ارز خرید کنید، وجود اسکناس های تقلبی باعث شده تا خطر سرمایه گذاری در این بازار دو چندان شود. نمی توان گفت که بازار ارزهایی که خرید و فروش بیشتری دارند، لزوما موفق و پر بازده هستند، ممکن است از ارزهایی که در حاشیه هستند بازدهی بیشتری دریافت کنید. نکته آخر اینکه معمولا وقتی نرخ ها رو به افزایش یا در بالاترین سطح خود هستند افراد تصمیم به خرید می گیرند و هنگامی که قیمت ها در حال کاهش یا پایین ترین نرخ است تصمیم به فروش می گیرند که این کار اگر ضرر ندهند، صد در صد سود ندارد. باید دقتتان را بالا ببرید و بدانید چه زمانی بفروشید و چه زمانی بخرید.

ادامه مطلب