Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

بروکر ای پلنت

eplanet-broker
بروکر ای پلنت (ePlanet) و هر...

کسب سود از بازارهای مالی بین‌المللی به خصوص برای افرادی که ساکن ایران هستند یک امتیاز بزرگ به حساب می‌آید چراکه به دلیل قیمت بالای دلار، میزان سود دریافتی قابل‌توجه خواهد بود و در صورتی که یک تریدر دانش و تجربه کافی برای کسب سود از بازارهای مالی بین‌المللی را داشته باشد، می‌توان آن را به عنوان یک شغل مناسب با درآمد بالا در نظر گرفت. متاسفانه به دلیل تحریم‌های سیاسی اعمال شده بر ایران، افرادی که ساکن ایران هستند نمی‌توانند در انتخاب بروکر و یا صرافی آزادانه عمل کنند با این حال برخی از این پلتفرم‌ها خدمات خود را به ایرانیان نیز ارائه می‌دهند که بروکر ای پلنت (ePlanet Brokers) یکی از آنهاست. این بروکر فعالیت خود را  به عنوان بروکریج به تازگی شروع کرده اما  به پشتوانه سالها فعالیت مدیران خود  دربازارهای مالی تا امروز تا امروز توانسته است مشتریان خود را راضی نگه دارد. در صورتی که شما هم به دنبال یک بروکر مناسب برای فعالیت در بازار فارکس هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

سایت خانه سرمایه بروکر ای‌پلنت را تایید یا تکذیب نمی کند و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن پرداخته و مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این بروکر کاملا برعهده کاربر است.

معرفی بروکر ای پلنت (ePlanet)

بروکر ای پلنت توسط متخصصین حوزه مالی از کشورهای مختلف طراحی و تاسیس شده است، در حقیقت این بروکر در ابتدا توسط متخصصین بازارهای مالی طراحی شده است که در بخش‌های مختلف  بازارهای مالی فعالیت میکردند و سپس  بعد از سالها فعالیت تصمیم گرفتند که خود یک بروکربین المللی  طراحی و به مردم در سراسر دنیا خدمات ارائه دهند.

هدف تیم بروکر ای پلنت این است که زمینه‌ای را برای کسب سود افراد مختلف فراهم کنند، این بروکر مدعی است که نحوه کسب درآمد آن به گونه‌ای است که هم‌ردیف مشتریان خود و نه در مقابل آنها قرار می‌گیرد. در حقیقت منبع کسب سود این بروکر از محل کمیسیون‌های پرداختی کاربران است، بنابراین با انجام معامله توسط کاربران و سود کردن آنها، بروکر نیز سود خود که همان کمیسیون معاملات است را دریافت خواهد کرد.

این بروکر (به دلیل داشتن رگولاتوری و تاییدیه‌های خود) گزارش فعالیت‌های مالی خود را به صورت فصلی و سالیانه منتشر می‌کند. بروکر ای پلنت رگوله موهلی به شماره ثبت HY00923038 را دریافت کرده است و از این طریق نیز ایمن بودن خود را نشان می‌دهد. بروکر ای پلنت در انگلستان ثبت شده است با این حال دارای رگولاتوری FCA نیست اما این موضوع نباید برای ساکنین ایران نگران‌کننده باشد چراکه ساکنین ایران تنها از طریق بروکرهای آفشور می‌توانند در بروکرهای بین‌المللی فعالیت کنند.

کاربران بروکر برای ورود به سایت پلتفرم نیازی به استفاده از VPN ندارند و می‌توانند به راحتی از خدمات آن استفاده کنند. این بروکر در سال 2022 تاسیس شده اما در سال 2023 خدمات‌رسانی خود به مشتریان را آغاز کرد.

انواع حساب در بروکر ای پلنت (ePlanet)

کاربران بروکر ای پلنت می‌توانند با توجه به شرایط خود یکی از انواع حساب‌های تعریف شده در بروکر را افتتاح کرده و معاملات خود را آغاز کنند. ما در این بخش انواع حساب‌های معاملاتی در بروکر را معرفی کرده و انتخاب نوع حساب را برای شما ساده خواهیم کرد.

انواع حساب ها

حساب ECN

 • حداقل مقدار واریز در حساب ECN 100 دلار است و حداکثر میزان واریز برای این نوع حساب در نظر گرفته نشده است.
 • حداکثر میزان لوریج که دارندگان حساب ECN می‌توانند تنظیم کنند 500 است.
 • سطح Stop Out در این نوع حساب 30 درصد است.

حساب Training

 • حداقل میزان واریز در حساب Training مبلغ 20 دلار و حداکثر آن مبلغ 100 دلار است.
 • افرادی که حساب Training ایجاد کنند می‌توانند حداکثر از اهرم 500 استفاده کنند.
 • سطح Stop Out این نوع حساب 20 درصد است.

حساب ECN Islamic

 • حداقل مقدار واریز در حسابIslamic ECN 100 دلار است و حداکثر میزان واریز برای این نوع حساب در نظر گرفته نشده است.
 • حداکثر میزان لوریج که دارندگان حساب ECN اسلامی می‌توانند تنظیم کنند 500 است.
 • سطح Stop Out در این نوع حساب 60 درصد است.

 ثبت نام و احراز هویت در بروکر ای پلنت (ePlanet)

بدیهی است که برای استفاده از خدمات یک بروکر باید یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید، ما در این بخش نحوه ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در بروکر ای پلنت را به صورت قدم به قدم برای شما شرح خواهیم داد.

در قدم اول وارد وبسایت بروکر به آدرس eplanetbrokers.com شده و از بالا و سمت چپ تصویر بر روی گزینه نارنجی‌رنگ “ثبت نام/ورود” کلیک کنید. شما همچنین می‌توانید از همین بخش و با کلیک بر روی گزینه “حساب آزمایشی”، اقدام به افتتاح حساب دمو کنید. یکی از مزیت‌های بروکر ای پلنت برای کاربران ایرانی، پشتیبانی پلتفرم بروکر از زبان فارسی است. برای آنکه بتوانید زبان پلتفرم را به فارسی و یا انگلیسی تغییر دهید، باید این کار را با کلیک بر روی “فا” که نشان‌دهنده زبان فارسی است انجام دهید. بدیهی است که اگر زبان پلتفرم انگلیسی باشد این گزینه در سمت راست تصویر قرار می‌گیرند و عبارت “فا” به “En” تغییر خواهد کرد.

بروکر ای پلنت

پس از کلیک بر روی گزینه “ثبت نام/ورود” در مرحله پیش، در این مرحله برای آنکه بتوانید حساب کاربری ایجاد کنید باید مطمئن شوید که تب “Register” انتخاب شده است. در کادرهای بعدی باید به ترتیب نام، نام خانوادگی، ایمیل و شماره موبایل خود را وارد کنید. دو گزینه آخر مربوط به رمز عبور هستند که باید عینا تکرار شوند، توجه داشته باشید که رمز عبوری که انتخاب می‌کنید باید شامل حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و سیمبل‌های کیبورد باشد.

اگر قصد ورود به حساب کاربری خود را داشته باشید که پیش از این ساخته‌اید، باید ابتدا تب “Sign in” را انتخاب کنید و سپس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری خود در بروکر ای پلنت شوید.

sign in

حساب کاربری شما در بروکر به همین سادگی ساخته شد، کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که به صندوق ورودی ایمیل خود رفته و ایمیلی که از سوی بروکر ای پلنت برای شما ارسال شده است را باز کرده و بر روی لینک فعال‌سازی آن کلیک کنید تا حساب کاربری که ایجاد کرده‌اید فعال شود.

ای پلنت

با کلیک بر روی لینک فعال‌سازی حساب در ایمیل ارسال شده از سوی بروکر، پنجره‌ای کوچک برای شما باز شده و به شما اطلاع می‌دهد که ایمیل شما به طور موفقیت‌آمیز تایید شده است و حالا شما باید بر روی گزینه “Ok” در همین پنجره کلیک کنید تا به صورت خودکار وارد حساب کاربری خود در بروکر ای پلنت شوید.

تائید ایمیل

احراز هویت در بروکر ای پلنت (ePlant)

همان‌طور که مشاهده کردید، مراحل ایجاد حساب کاربری در بروکر به راحتی طی شد و حالا زمان آن رسیده است که احراز هویت کنید. پس از ورود به حساب کاربری صفحه احراز هویت برای شما باز خواهد شد اما اگر بار اولی نیست که وارد حساب خود می‌شوید و هنوز هم احراز هویت نشده‌اید، از تب حساب‌ ها (یا Accounts) به بخش احراز هویت دسترسی خواهید داشت، برای این کار باید بر روی گزینه “Verify your account” کلیک کنید. همچنین با کلیک بر روی آیکن پروفایل خود می‌توانید گزینه “Verification” را انتخاب کنید.

احراز هویت در بروکر

برای احراز هویت ابتدا بر روی تب “اسناد” در بالای صفحه کلیک کنید، در بخش اول باید سلفی با مدارک خود گرفته و فایل تصویر را در بخشی که در تصویر مشخص کرده‌ایم آپلود کنید. در این بخش باید یک مدرک شناسایی همچون کارت ملی، پاسپورت، گواهی‌نامه را در دست و در نزدیکی صورت خود گرفته و عکس بگیرید. توجه داشته باشید که تصویر شما باید در یک فضا با نور کافی گرفته شده باشد، عینیک و کلاه یا هرچیزی که ظاهر شما را تغییر و شناسایی آن را سخت کند نیز نداشته باشید.

در بخش دوم که مربوط به مدرک شناسایی است باید تصویر مدرک شناسایی خود که دارای تاریخ انقضا است را آپلود کنید. پس از آپلود کردن تصاویر در این دو بخش، می‌توانید ادامه مراحل احراز هویت را دنبال کنید.

ثبت نام

در این مرحله از احراز هویت، باید تب “پروفایل شخصی” را انتخاب کنید. همان‌طور که از نام این تب انتظار می‌رود، در این بخش شما باید اطلاعات شخصی خود را در کادرهای مربوطه وارد کنید. بخش اول اطلاعات کلی شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره موبایل، ملیت و… هستند. شما همچنین باید گزینه مربوط به اینکه شما شهروند آمریکا نیستید را فعال کنید.

اطلاعات شخصی

با کمی اسکرول به پایین صفحه میتوانید  فیلدهای اختیاری  مانند آدرس  که شامل کشور، استان، شهر، نشانی و کد پستی است و همچنین فیلدهای اختیاری جزئیات مالیاتی را پر کنید که پرکردن این فیلدها کاملا اختیاری است.

در این بخش بروکر می‌خواهد بداند که شغل شما چیست و منبع مالی شما برای فعالیت در بازار از چه راهی تامین می‌شود، شما همچنین ماهیت کسب و کار و سطح تحصیلات خود را نیز باید در کادرهای مربوطه وارد کنید. در بخش آخر یعنی “تجربه تجارت” نیز باید بروکر را از فعالیت‌های پیشین خود آگاه کنید و میزان سرمایه‌ای که به این بخش‌ها اختصاص داده‌اید را نیز مشخص کنید. باز هم یادآور میشویم که پر کردن این گزینه ها به صورت اختیاریست و اجباری در پر کردن آنها نیست.

در نهایت و پس از پر کردن تمام کادرها باید بر روی گزینه “تایید برای ارسال” در پایین صفحه کلیک کنید. توجه داشته باشید که برای آنکه شما بتوانید از تمام خدمات بروکر ای پلنت استفاده کنید باید فقط مراحل احراز هویت را طی کنید که البته به سادگی انجام می‌شوند. در صورتی که احراز هویت نشوید، امکان انجام برخی از عملیات همچون افتتاح حساب حقیقی، واریز و برداشت برای شما وجود نخواهد داشت.

بروکر ای پلنت

افتتاح حساب واقعی و دمو در بروکر ای پلنت (ePlant)

پس از ثبت‌نام و احراز هویت برای آنکه بتوانید فعالیت خود را در بازار شروع کنید باید یک حساب معاملاتی در بروکر برای خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که برای آنکه بتوانید مراحل افتتاح حساب معاملاتی را طی کنید، باید حتما احراز هویت شده باشید. در بخش افتتاح حساب، شما می‌توانید حساب حقیقی و یا حساب دمو ایجاد کنید که البته برای ایجاد حساب دمو نیازی به احراز هویت نیست و می‌توانید پس از ثبت‌نام به راحتی یک حساب دمو ایجاد کنید.

 • حساب حقیقی

برای آنکه یک حساب حقیقی برای خود ایجاد کنید باید ابندا بر روی گزینه “Accounts” در ستون سمت چپ تصویر کلیک کنید و سپس از بخش سمت راست تصویر که برای شما به نمایش در می‌آید بر روی گزینه “Real Account” کلیک کنید. گزینه “Demo Account” نیز مربوط به حساب آزمایشی است که در بخش بعد توضیح خواهیم داد.

حساب حقیقی

در این مرحله می‌توانید انواع حساب‌هایی که مجاز به ایجاد انها هستید را با ویژگی‌هایی که دارند مشاهده کنید. شما باید با توجه به ویژگی‌های هر نوع حساب و با توجه به شرایط و استراتژی معاملاتی خود، بهترین نوع حساب را انتخاب کنید.

حساب استاندارد (Eplanet ECN Standard)

 • کمسیون حداقل یک دلار و حداکثر 3 دلار
 • سواپ شبانه دارد
 • حداقل واریز 100 دلار

حساب اسلامی (Eplanet ECN Islamic)

 • کمسیسون ندارد
 • سواپ شبانه ندارد
 • حداقل واریز 100 دلار

حساب آموزشی (Eplanet Training)

 • کمیسیون حداقل 1 و حداکثر 3 دلار
 • سواپ شبانه دارد
 • واریز 20 الی 100 دلار

پس از آنکه بر روی حساب موردنظر خود در مرحله پیش کلیک کردید، چنین پنجره‌ای باز شده و از شما می‌خواهد که اهرم حساب معاملاتی خود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Create account کلیک کنید. لوریج یا اهرم یکی از مهم‌ترین مولفه‌های یک حساب معاملاتی است که نقش مهمی در موفقیت یا عدم موفقیت تریدر دارد، پس در انتخاب این ویژگی در حساب معاملاتی خود نهایت دقت را به خرج دهید و میزان آن را با لحاظ کردن مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک وارد کنید.

حساب جدید

با کلیک بر روی لینک “return to accounts” شما به بخش حساب‌های معاملاتی وارد می‌شوید. حالا باید به ایمیل خود مراجعه کنید تا بتوانید نام کاربری و رمز عبور خود برای اتصال حساب به متاتریدر و یا Ctrader را به دست آورید. حالا حساب حقیقی شما ساخته شده است و شما می‌توانید سرمایه موردنیاز خود را به حساب معاملاتی واریز کنید و معاملات را آغاز کنید.

حساب جدید

 • حساب دمو

فعالیت در بازارهای مالی به اندازه کافی ریسک دارد بنابراین برای آنکه مطمئن شوید که آمادگی کافی برای ورود به بازار را دارید، بهتر است پس از آموزش نحوه تحلیل، مدتی معاملات خود را در حساب دمو یا آزمایشی انجام دهید. در حساب دمو شما با پول مجازی معاملاتی را انجام می‌دهید و سود و زیان شما حقیقی نیستند و فقط برای آن هستند که شما بتوانید میزان آمادگی خود برای ورود به بازار را بسنجید.

برای افتتاح حساب دمو باید ابتدا بر روی گزینه “Accounts” در ستون سمت چپ تصویر کلیک کنید و سپس از بخش سمت راست صفحه نمایش، بر روی گزینه “Demo account” کلیک کنید.

حساب دمو

در این مرحله باید تعیین کنید که می‌خواهید حساب معاملاتی خود را به نرم‌افزار معاملاتی متاتریدر وصل کنید و یا Ctrader، پس از انتخاب پلتفرم معاملاتی به مرحله بعد هدایت خواهید شد که توضیحات آن را بیان خواهیم کرد.

نوع حساب

در این مرحله باید بر روی گزینه “Create account” کلیک کنید تا حساب معاملاتی آزمایشی شما به طور کامل ایجاد شود. البته همان‌طور که مشاهده کردید امکان تنظیم ویژگی‌های حساب همچون اهرم در این مراحل وجود نداشت اما نگران نباشید در بخش مربوطه تنظیم اهرم برای حساب دمو را نیز خواهیم آورد.

حساب جدید

در این بخش شما متوجه خواهید شد که حساب معاملاتی شما با موفقیت ایجاد شده است، حالا می‌توانید بر روی گزینه “Deposit” کلیک کنید و مبلغ موردنظر خود برای شارژ حساب آزمایشی را تعیین کنید. بدیهی است که مبلغ وارد شده مجازی است و نیازی به طی مراحل واریز سرمایه حقیقی را ندارد. و اما در صورتی که بر روی لینک “return to account” کلیک کنید به بخش حساب‌های معاملاتی هدایت خواهید شد.

deposit

با کلیک بر روی گزینه “Deposit” در مرحله پیش چنین پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید مبلغ موردنظر خود برای شارژ حساب دمو را در آن وارد کنید و سپس بر روی گزینه “Deposit” کلیک کنید. فراموش نکنید که شما قرار است با کمک این حساب آزمایشی عملکرد خود را بسنجید، میزان سرمایه تاثیر زیادی بر میزان سود دریافتی دارد بنابراین برای آنکه بتوانید وضعیت سودآوری خود را به درستی بسنجید باید مبلغی را در این بخش وارد کنید که قرار است بعدها همان میزان را به حساب حقیقی خود واریز کنید.

اکانت دمو

اما برای آنکه بتوانید اهرم معاملات خود را نیز تنظیم کنید، پس از افتتاح حساب دمو به بخش Accounts در ستون سمت چپ صفحه نمایش خود مراجعه کنید و در بخش حساب‌های دمو، بر روی آیکن قلم در ستون “Leverage” مربوط به حساب دمو موردنظر کلیک کنید. با این کار می‌توانید اهرم حساب معاملاتی خود را تغییر دهید. پس از انتخاب میزان اهرم باید بر روی گزینه “Change Leverage” کلیک کنید.

تغییر اهرم

دانلود متاتریدر 5 و اتصال حساب به متاتریدر

برای آنکه پلتفرم معاملاتی مناسب حساب خود را دانلود کنید باید از ستون سمت چپ صفحه نمایش خود بر روی گزینه “Files to download” کلیک کنید، با این کار پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 5 و Ctrader را برای نسخه‌های مختلف موبایل (اندروید و IOS)، نسخه تحت وب و دسکتاپ خواهید دید که می‌توانید نسخه موردنظر خود را دانلود کنید.

متاتریدر

پس از دانلود پلتفرم معاملاتی در نسخه موردنظر، باید آن را بر روی گوشی موبایل و یا سیستم کامپیوتر خود نصب کنید و سپس نام کاربری و رمز عبور ایجادشده که بروکر ای پلنت در زمان افتتاح حساب به ایمیل شما ارسال کرده است را وارد کنید تا به این ترتیب حساب معاملاتی که در بروکر ایجاد کرده‌اید به پلتفرم معاملاتی متصل شود.

واریز سرمایه به بروکر ای پلنت (ePlanet)

پس از ثبت‌نام، احراز هویت، افتتاح حساب و اتصال حساب معاملاتی به پلتفرم معاملاتی، وقت آن رسیده است که سرمایه را به حساب خود واریز کنید تا بتوانید معاملات حقیقی را انجام داده و به سود برسید.

برای واریز سرمایه باید ابتدا از ستون سمت چپ تصویر و از بخش “FINANCES” گزینه “Deposit” به معنای واریز را انتخاب کنید. در قدم دوم باید در بخش سمت راست تصویر یکی از روش‌های واریز سرمایه که می‌تواند ارزهای دیجیتال، پرفکت مانی و واریز ریالی باشد را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید.

بروکر ای پلنت (ePlanet)

در این مرحله باید ابتدا گزینه “Wallet” را انتخاب کنید و سپس در کادر “Amount” مقدار سرمایه که قصد واریز کردن آن را دارید را تعیین کنید و همچنین در کادر “Currency” نیز ارز موردنظر برای شارژ حساب را انتخاب کنید. پس از پر کردن هر دو کار ابتدا بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید با این کار گزینه “Confirm” نیز پیش روی شما قرار می‌گیرد که با کلیک کردن بر روی آن، درخواست واریز خود را تایید کرده و به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

کیف پول

همان‌طور که مشاهده می‌کنید درخواست واریز شما با مشخصاتی که وارد کرده بودید ارسال شده و در انتظار پرداخت یا واریز از سوی شما است. در این مرحله باید بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

بروکر ای پلنت

در تصویر شماره 1 می‌توانید ارز دیجیتال موردنظر برای واریز را انتخاب کنید، همچنین در صورت نیاز می‌توانید از نوار جستجو استفاده کرده و نام رمزارز موردنظر خود را جستجو کنید.

در تصویر شماره 2 نیز که مرحله بعدی در واریز سرمایه به روش ارزهای دیجیتال است، باید شبکه انتقال را انتخاب کنید. شبکه انتقال باید با دقت و هماهنگ با پلتفرمی که قرار است واریز و ارسال سرمایه از طریق آن انجام شود، صورت گیرد در غیر این صورت سرمایه شما از بین می‌رود و یا ارسال انجام نمی‌شود.

آدرس کیف پول

پس از انتخاب ارز دیجیتال موردنظر و شبکه انتقال، حالا آدرس کیف پول برای واریز را مشاهده می‌کنید که می‌توانید آدرس ایجاد شده را کپی کنید و یا از بارکد ایجاد شده استفاده کرده و با کیف پول خود آن را اسکن کنید.

ادرس کیف پول

کار شما در بروکر ای پلنت در همین‌جا به پایان می‌رسد و حالا باید به پلتفرم خود که قصد ارسال سرمایه از آن (معمولا کیف پول) را دارید مراجعه کنید. ارز دیجیتالی که در بروکر انتخاب کرده بودید (البته مبتنی بر شبکه انتقال انتخاب شده) را پیدا کنید و بر روی گزینه “Send” کلیک کنید. در صفحه ارسال باید آدرس گیرنده که از بروکر کپی کرده بودید را وارد کنید و مقدار را تعیین کنید و بر روی گزینه “Send” و یا در برخی پلتفرم‌ها “Continue” کلیک کنید.

واریز ریالی

یکی از مزایای بروکر ای پلنت امکان واریز ریالی است که برای ایرانیان بسیار ارزشمند است. برای این کار باز هم از بخش “FINANCES” بر روی گزینه “Deposit” کلیک کنید و سپس در بخش سمت راست تصویر گزینه “Payment proof for Deposit” را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از راهنمای واریز ریالی که در تصویر هم مشخص کرده‌ایم کمک بگیرید.

پرداخت

در این مرحله ابتدا گزینه “Wallet” را انتخاب کنید و سپس مقدار و ارز موردنظر برای واریز را در کادرهای مربوطه تعیین کنید. حالا باید بر روی تب “Continue” کلیک کنید، با این کار گزینه “Confirm” هم ظاهر می‌شود که باید بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات واریز توسط شما تایید شده و به مرحله بعد هدایت شوید.

ای پلنت

همان‌طور که می‌بینید، وضعیت درخواست واریز شما در حالت “Waiting for money” است. کاری که شما در این مرحله باید انجام دهید این است که شماره حساب بروکر را از تیم پشتیبانی بگیرید و یا از صرافی‌های واسط برای واریز پول ریالی استفاده کنید و رسید پرداخت خود را در بخش “Drop your attachments here” آپلود کنید.

رسید پرداخت

حالا اگر بر روی گزینه “Wallet” از ستون سمت چپ تصویر کلیک کنید، می‌توانید وضعیت درخواست‌های واریز و برداشت خود را مشاهده کنید. همان‌طور که در تصویر هم می‌بینید، وضعیت یکی از درخواست‌ها “Deposited” به معنای واریز شده است در حالی که وضعیت درخواست دوم همچنان در انتظار واریز است چراکه هنوز واریز انجام نشده است.

Deposited

انتقال داخلی

نکته‌ای که وجود دارد این است که پس از واریز سرمایه به بروکر ای پلنت، سرمایه واریز شده‌ی در بخش کیف پول قرار می‌گیرد بنابراین در صورتی که شما قصد انجام معاملات را داشته باشید، باید سرمایه خود را از کیف پول به حساب معاملاتی موردنظرتان انتقال دهید. برای این کار باید از بخش انتقال داخلی استفاده کنید. ابتدا بر روی گزینه “Internal Transfer” از ستون سمت چپ تصویر کلیک کنید و سپس تب “Deposit” را از بالای صفحه انتخاب کنید. در بخش بعد باید حساب معاملاتی که قصد دارید سرمایه از کیف پول به آن انتقال یابد را انتخاب کنید و در کادر “Deposit amount” نیز مبلغ موردنظر برای انتقال داخلی را تعیین کنید و در نهایت بر روی گزینه “Send” کلیک کنید، حالا یک پنجره کوچک برای شما باز شده و مشخصات انتقال داخلی که تنظیم کرده بوید را به شما نشان خواهد داد، در صورت درستی اطلاعات داده شده باید بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید تا انتقال به طور کامل انجام شود و حالا شما بتوانید از سرمایه خود برای انجام معاملات مختلف استفاده کنید.

انتقال داخلی

برداشت

برای برداشت سرمایه از حساب خود نیز باید ابتدا سرمایه موردنظر برای برداشت را از حساب معاملاتی به کیف پول انتقال دهید و سپس فرایند برداشت را طی کنید. برای انتقال سرمایه از حساب معاملاتی به کیف پول باز هم به انتقال داخلی نیاز دارید بنابراین باید از ستون سمت چپ بر روی گزینه “Internal Transfer” کلیک کنید.

برداشت

از آنجایی که قصد برداشت سرمایه را دارید باید بر روی تب “Withdraw” کلیک کنید و سپس کیف پولی که قصد دارید برداشت از آن انجام شود را انتخاب کنید. حالا مقدار برداشت را در کادر “Withdraw Amount” وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه “Send” کلیک کنید.

ای پلنت

اطلاعات درخواست انتقال داخلی را در یک پنجره کوچک خواهید دید که در صورتی که تمام اطلاعات درست باشند باید بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید تا انتقال داخلی انجام شود. با این کار سرمایه موردنظر شما از حساب معاملاتی به کیف پول انتقال داده شده است و بنابراین حالا شما می‌توانید برداشت سرمایه را انجام دهید.

برداشت

پس از انتقال داخلی می‌توانید از بخش “Wallet” بر روی گزینه “Withdraw” کلیک کنید تا به مرحله بعد در برداشت انتقال داده شوید. البته همان‌طور که در بخش واریز هم مشاهده کردید، امکان برداشت با کمک گزینه “Withdraw” در بخش “FINANCES” نیز امکان‌پذیر است.

کیف پول

در این مرحله باید یکی از روش‌های موردنظر برای برداشت را انتخاب کنید که همانند عملیات واریز، ارزهای دیجیتال، پرفکت مانی و برداشت ریالی قابل انتخاب هستند. پس از انتخاب روش موردنظر برای برداشت حالا باید بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

بروکر ای پلنت

در این مرحله اول مطمئن شوید گزینه کیف پول یعنی “Wallet” انتخاب شده است و سپس مقدار ارز موردنظر برای برداشت را در کادر “Amount” و ارز موردنظر را در کادر “USD” وارد کنید و سپس بر روی گزینه “Continue” کلیک کنید. با این کار گزینه “Confirm” نیز ظاهر شده و حالا با کلیک بر روی این گزینه به مرحله بعد در برداشت منتقل خواهید شد.

بروکر ای پلنت

آدرس موردنظر برای برداشت سرمایه را در کادر “Wallet Address” وارد کنید و سپس بر روی گزینه “Confirm” کلیک کنید. درخواست برداشت شما به همین راحتی ثبت شد و حالا شما برای بررسی وضعیت برداشت می‌توانید به کیف پول خود مراجعه کنید.

کیف پول شخصی

مزایای بروکر ای پلنت (ePlant)

 • بروکر ای پلنت سعی دارد کمیسیون‌های رقابتی را برای معاملات دارایی‌ها داشته باشد تا به این ترتیب کاربران بتوانند به سود بیشتری برسند.
 • بروکر ایپلنت تلاش دارد اسپرد بسیار پایین و رقابتی با سایر بروکرها ارایه دهد که تا کنون  در این امر موفق بوده اند و توانسته اند که مشتریان خود را در این راضی نگه دارند.
 • امکان واریز و برداشت ریالی در این بروکر تعریف شده است که این ویژگی کار را برای کاربران ایرانی ساده کرده است.
 • کاربران بروکر می‌توانند زبان پلتفرم را به زبان فارسی تغییر دهند و به این ترتیب عملیات مورد نیاز همچون واریز، برداشت و… را به راحتی انجام دهند.
 • امکان افتتاح حساب با مبالغ بسیار پایین نیز در بروکر ای پلنت وجود دارد، شما می‌توانید با واریز 20 دلار حساب آموزشی افتتاح کنید و دیگر حساب‌ها نیز با واریز 100 دلار قابل ساختن هستند.
 • پشتیبانی به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته از طریق تلفن، ایمیل و چت آنلاین در محیط پلتفرم برای کاربران وجود دارد بنابراین هر زمانی که در استفاده از خدمات بروکر به مشکل برخورد کنید، می‌توانید روی کمک تیم پشتیبانی حساب کنید.
 • آموزش فعالیت در بازار برای تریدرهایی که دانش و تجربه کافی برای فعالیت در بازار را ندارند در نظر گرفته شده است. امکان افتتاح حساب دمو و سپس حساب آموزشی نیز به تازه‌واردان کمک می‌کند که ریسک معاملات خود را کاهش دهند.

پشتیبانی بروکر ای پلنت (ePlant)

برای آنکه بخواهید با تیم پشتیبانی در ارتباط باشید می‌توانید به راحتی در پنل کاربری خود بر روی آیکن دایره “Support” کلیک کنید و سپس بر روی گزینه “New Issue Ticket” در میانه صفحه کلیک کنید.

سرویس پشتیبانی بروکر ای پلنت

در این مرحله عنوان مشکل خود را در کادر “Title” وارد کنید، زبان که البته فقط می‌تواند انگلیسی باشد در کادر دوم تنظیم شده است و توضیحات مشکل ایجاد شده نیز باید در کادر “Description” نوشته شود. پس از پر کردن تمام کادرها، در صورتی که تصویر یا مدرکی برای مشکل پیش آمده داشته باشید، باید تصویر خود را که می‌تواند یکی از فرمت‌های JPG و یا PNG باشد را آپلود کرده و در نهایت بر روی گزینه “Submit” در پایین و سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید.

گزارش مشکل در بروکر

روش دیگری که می‌توانید برای ارتباط با پشتیبانی به کار گیرید چت آنلاین است که برای این کار باید بر روی آیکن پیام در پایین و سمت راست صفحه نمایش خود کلیک کنید تا بتوانید چت آنلاین را شروع کنید که درلحظه به ربات پشتیبانی @ePlanetbrokers_bot  متصل می‌شوید و بعد از آن  در سریع‌ترین زمان پشتیبانان بروکر جوابگوی شما خواهند بود همچنین امکان تماس تلفنی با بروکر وجود دارد. برای رسیدن به بخش پشتیبانی باید در صفحه اصلی بروکر ای پلنت بر روی تب “Company” کلیک کنید و سپس از زیرمنوی باز شده، گزینه “Contact Us” را انتخاب کنید. در صفحه تماس با ما (Contact Us)، راه‌های ارتباطی را خواهید دید که از آن جمله می‌توان به شماره تماس برای مشتریان اشاره کرد. مشتریان بروکر می‌توانند در صورت نیاز از طریق شماره تماس +35924928518 در ساعات اعلام شده با تیم پشتیبانی در ارتباط باشند.

پشتیبانی مشتری

شما همچنین در همین صفحه و با اسکرول به پایین صفحه می‌توانید پیام و مشکل خود را از طریق ایمیل به تیم پشتیبانی برسانید. نام، آدرس ایمیل و متن پیام خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه “Submit” در پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید تا ایمیل شما به تیم پشتیبانی بروکر ارسال شود.

کلام آخر

بروکر ای پلنت (ePlanet Brokers) یک بروکر بین‌المللی است که متخصصین بازارهای مالی از کشورهای مختلف در تاسیس و توسعه آن نقش داشته‌اند. این بروکر تازه‌تاسیس  اما قدرتمند به ایرانیان نیز اجازه می‌دهد که حساب کاربری در پلتفرم ایجاد کرده و در بازار فعالیت کنند. پشتیبانی از زبان فارسی در محیط بروکر و همچنین امکان واریز و برداشت ریالی از دیگر دلایلی است که انتخاب بروکر را منطقی‌تر کرده است.

سوالات متداول

حساب ECN، حساب Training و حساب ECN Islamic و حساب gold

شما با افتتاح حساب آموزشی (Training) می‌توانید حداقل 20 دلار را واریز کرده و فعالیت خود را آغاز کنید. در دیگر حساب‌ها باید در ابتدا حداقل 100 دلار را واریز کنید.

متاتریدر 5 و Ctrader

ایمیل، تماس تلفنی، چت انلاین و ارسال تیکت که نحوه ارسال همه را در طی مقاله شرح دادیم.

ادامه مطلب