Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

سرمایه گذاری در ارز

با سرمایه کم چه ارزی بخریم؟
با سرمایه کم چه ارزی بخریم؟

هم زمان با افزایش محبوبیت بازار ارزهای دیجیتال، افراد بسیاری برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلندمدت وارد این بازار می شوند. علی رغم نوسانات موجود در این بازار، سرمایه گذاری درست و اصولی در ارزهای دیجیتال آینده دار و خوش نام می تواند روش کارآمدی برای کسب درآمد غیرفعال باشد.

یکی از مزایای اصلی بازار کریپتوکارنسی، امکان سرمایه گذاری با سرمایۀ کم است. درواقع این بازار امکانی را فراهم می کند تا افراد با هر میزان سرمایه ای که در اختیار دارند، بتوانند وارد بازار شده و با گذشت زمان ارزش سرمایۀ خود را حفظ کنند. سؤالی که مطرح می شود، این است که با سرمایه کم چه ارزی بخریم؟ به دلیل تنوع بسیار بالای پروژه های رمزنگاری، پیدا کردن ارز دیجیتال آینده دار با قیمت کم تر از یک دلار، انتخابی دشوار و چالش برانگیز است. در ادامۀ این مطلب، به طور مفصل به این سؤال پاسخ خواهیم داد.

آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با پول کم امکان پذیر است؟

پروژه های رمزنگاری بسیار متنوعی با ارزش ذاتی مختلف در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارند. ارزش هر یک از این کوین ها براساس کاربرد آن ها، میزان محبوبیت در میان معامله گران و رسانه ها، وضعیت استخراج، میزان در دسترس بودن و… مشخص می شود.

تنوع کوین ها با قیمت های مختلف سبب شده تا علاقمندان سرمایه گذاری در این بازار بتوانند با هر میزان سرمایه ای که در اختیار دارند، از میان کوین های موجود انتخاب کرده و سبد سرمایه گذاری سودآوری ایجاد کنند. به این ترتیب، می توان گفت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با پول کم امکان پذیر بوده و هر کسی می تواند متناسب با بودجه ای که در اختیار دارد خرید انجام دهد.

سرمایه گذاری با پول کم در میم کوین ها

یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری با پول کم، خرید میم کوین ها است. Meme coin یکی از انواع کوین های موجود در بازار کریپتو است. همان طورکه از نامش پیداست، این گروه از کوین ها با الهام گرفتن از میم و یا همان جک های اینترنتی ساخته شده اند. دوج کوین (DOGE)، شیبا (SHIB)، بیبی دوج (BABYDOGE) و کیشو اینو (KISHU) از معروف ترین میم کوین های بازار هستند. قیمت این کوین ها به صورت روزانه دچار تغییرات زیادی می شود و فرصت خوبی را برای کسب سود ایجاد می کند.

درواقع معامله گران روزانۀ بازار با نوسان گیری از طریق میم کوین ها، سود خوبی کسب می کنند. اگر با استراتژی معاملات روزانه و ساعتی آشنا هستید و اخبار بازار را به صورت لحظه ای تحت نظر دارید، شما هم می توانید با پول کم در میم کوین ها سرمایه گذاری کنید.

آیا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با پول کم امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال چه مزایا و معایبی دارد؟

سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال مانند هر روش سرمایه گذاری دیگری، مزایا و معایبی دارد و بدون عیب و ایراد نیست. در ادامه، مزایا و معایب سرمایه گذاری با پول کم را در ارز دیجیتال بررسی می کنیم.

مزیت های سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال

 • به طور مشخص، امکان سرمایه گذاری با پول کم، خود یک مزیت غیرقابل انکار برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال است. این ویژگی سبب شده تا افراد مبتدی و کسانی که قصد دارند به صورت محدود معامله کنند نیز بتوانند وارد این بازار شده و از مزیت های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بهره مند شوند.
 • مزیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد، کسب سود دلاری در این بازار است. از آنجایی که قیمت گذاری ارزهای دیجیتال بر حسب دلار است، سرمایۀ وارد شده در این بازار سود دلاری خواهد داشت. به این ترتیب، شما می توانید سرمایۀ اندکی را وارد بازار کرده و با به کارگیری استراتژی مناسب، سرمایۀ اولیۀ خود را چند برابر کنید.
 • مزیت دیگر سرمایه گذاری در این بازار، دسترسی سریع از طریق صرافی های متعدد است. شما می توانید به راحتی در یکی از صرافی های ایرانی یا خارجی ارزهای دیجیتال ثبت نام کرده و با هر مقدار سرمایه ای که دارید خرید انجام دهید.
 • با خرید ارزهای دیجیتال، سود دوطرفه خواهید داشت؛ زیرا علاوه بر کسب سود از طریق رشد کوین در بازار، با رشد قیمت دلار هم سود خواهید کرد.

سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال چه مزایا و معایبی دارد؟

معایب سرمایه گذاری با پول کم در ارزهای دیجیتال

 • افرادی که با پول کم وارد بازار می شوند هم مانند سایر معامله گران باید استراتژی مناسبی را اتخاذ کنند و با ریسک های احتمالی آشنا باشند.
 • ماهیت نوسانی بازار ارزهای دیجیتال سبب شده تا همواره سرمایۀ هر تریدری با ریسک از دست دادن همراه باشد. هر تریدر به نسبت سرمایه ای که وارد کرده است، با این ریسک مواجه خواهد شد.
 • سرمایه گذاری با پول کم در بازار، انتخاب های شما را محدود می کند. این موضوع سبب می شود تا نتوانید از تمام فرصت های موجود در بازار استفاده کنید.
 • سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان و آینده دار به صبر زیادی احتیاج دارد. در واقع برای رسیدن به سودهای کلان از طریق کوین های ارزان باید حوصلۀ بیش تری به خرج دهید.

معایب سرمایه گذاری با پول کم در ارزهای دیجیتال

خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم

مانند سایر روش های خرید و فروش ارزهای دیجیتال، جهت خرید ارز با سرمایۀ کم نیز باید پیش از هر چیزی با ماهیت بازار ارزهای دیجیتال، چالش ها و ریسک های موجود، استراتژی های سرمایه گذاری در آن و… آشنا باشید. در قدم بعدی، باید ارز دیجیتال مناسب و آینده داری را برای خرید و سرمایه گذاری انتخاب کنید. در هنگام انتخاب یک ارز دیجیتال حتماً به چند مورد اساسی زیر توجه کنید:

 • مشخص بودن تیم توسعه دهنده و سرمایه گذاران پروژه
 • سابقه و رزومۀ تیم توسعه دهندۀ پروژه
 • کاربردهای پروژه
 • اهداف کوتاه مدت و بلند مدت
 • بررسی نقشۀ راه و برنامۀ توسعه و پیشرفت پروژه
 • صرافی های پشتیبان کوین مورد نظر
 • بررسی نظارت سرمایه گذاران بزرگ و افراد صاحب نظر در مورد این کوین
 • بررسی اخبار و حواشی مربوط به این کوین
 • اطلاعات فاندامنتالی

پس از بررسی موارد بالا و انتخاب کوین مناسب جهت سرمایه گذاری با پول کم، نوبت به خرید کوین می رسد. برای خرید کافی ست در یکی از صرافی های پشتیبان کوین ثبت نام کرده و مراحل خرید را تا انتها تکمیل کنید.

خرید ارز دیجیتال با سرمایه کم

دلیل سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارزان

 • با وجود اینکه سرمایه گذاری در آلت کوین ها و ارزهای دیجیتال ارزان ریسک بالایی دارد، انتخاب درست و خرید و فروش به موقع آن ها می تواند سود قابل توجهی را نصیب معامله گران کند. همچنین با در نظر گرفتن گسترش روزافزون این بازار و پذیرش فناوری بلاک چین در میان صنایع مختلف، می توان به آیندۀ برخی ارزهای دیجیتال ارزان امیدوار بود.
 • تنوع بسیار بالای ارزهای دیجیتال ارزان قیمت یکی دیگر از دلایل سرمایه گذاری در این گروه از کوین ها است. اگر به دنبال بازدهی ثابت و مثبتی هستید، باید با خرید آلت کوین های مختلف به سبد سرمایه گذاری خود تنوع دهید.
 • کسب درآمد قابل توجه از طریق رمز ارزهای آینده دار یکی از دلایلی است که معامله گران حرفه ای نیز به دنبال خرید و فروش این کوین ها هستند.

نحوه انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال ارزان

علاوه بر مواردی که در بخش های قبل اشاره شد، هنگام انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان باید معیارهای دیگری را نیز در نظر داشته باشید.

 • دارایی در حال گردش کوین مورد نظر از 10 میلیون تا ۱ میلیارد کوین باشد.
 • حداقل سقف بازار ۲۰ میلیون دلار باشد.
 • کوین مورد نظر در صرافی های بزرگ لیست شده باشد.
 • بهتر است پروژۀ ارزهای دیجیتال مورد نظر حداقل ۲۵درصد از میزان دارایی خود را استخراج کرده باشند.
 • لازم است ارز دیجیتال انتخابی حداقل ۱ میلیون دلار معامله در هر ۲۴ داشته باشد.
 • به حضور پروژۀ رمزنگاری مورد نظر در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک، انجمن های ردیت (Reddit) و رمز ارز توجه کنید.
 • کوین های ارزان قیمتی که به بالاترین میزان معاملات خود نزدیک شده اند، گزینۀ مناسبی هستند.
 • در آخر نیز لازم است جهت بررسی رمز ارزهای زیر ۱ دلار، با تجزیه و تحلیل تکنیکال آشنا باشید.

نحوه انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال ارزان

ریسک های سرمایه گذاری در رمز ارزهای ارزان

به طور کلی سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با ریسک هایی همراه است که باید قبل از ورود به بازار با آن ها آشنا باشیم. به دلیل محدودیت های مربوط به کوین های ارزان قیمت، سرمایه گذاری در این گروه از کوین ها نیز با ریسک هایی همراه است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

نوسانات بازار: بازار ارزهای دیجیتال در بازه های زمانی مختلف و تحت تأثیر عوامل گوناگون دچار نوسانات شدیدی می شود. کوین های ارزان قیمت نیز از این قاعده مستثنی نیستند. قاعدتاً در هنگام خرید باید به این نکته توجه داشته باشید.

کمبود نقدینگی: ارزهای دیجیتال ارزان به دلیل نوپا بودن نسبت به کوین های اصلی بازار حجم معاملات و ارزش بازار محدودی دارند. نقدینگی بسیار کم باعث می شود تا افراد در هنگام فروش دارایی با مشکل مواجه شوند.

عدم پذیرش: معمولاً اکثر ارزهای دیجیتال ارزان قیمت نسبت به کوین های اصلی پذیرش بالایی در میان کاربران ندارند. عدم پذیرش به معنای تقاضای خرید اندک است. این موضوع سبب می شود تا قیمت کوین راکد مانده و پیشرفتی نداشته باشد.

ریسک های سرمایه گذاری در رمز ارزهای ارزان

بهترین ارزهای دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری کدام اند؟

کوین های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که با ارزش کم تر از 1 دلار به عنوان ارزهای دیجیتال پنی یا ارزهای دیجیتال ارزان شناخته می شوند. در هر سبد سرمایه گذاری اصولی علاوه بر کوین های شناخته شده و ارزشمند، حداقل یک مورد ارز دیجیتال ارزان و آینده دار وجود دارد.

به این ترتیب، حتی اگر سرمایۀ زیادی را وارد بازار کرده باشید، باز هم برای تکمیل سبد سرمایه گذاری خود بهتر است یک یا چند ارز دیجیتال ارزان قیمت نیز به آن اضافه کنید. در ادامه، لیستی از بهترین ارزها را برای سرمایه گذاری با پول کم ذکر خواهیم کرد.

ارز دیجیتال ریپل | Ripple (XRP)

بی شک ریپل یکی از رمز ارزهای ارزان قیمت، قدیمی و در عین حال آینده دار موجود در بازار است. این کوین در سال ۲۰۱۲، توسط Ripple Labs، در سانفرانسیسکو راه اندازی شد. این کوین با ارزش بازار 39 میلیارد دلاری براساس رتبه بندی سایت کوین مارکت کپ در جایگاه چهارم قرار دارد. از طرفی ریپل با ارائۀ شبکۀ بلاک چینی بسیار عالی امکان انجام تراکنش های سریع تر، مطمئن تر و با هزینۀ کم تر را فراهم کرده است. به طور کلی، با در نظر گرفتن این موارد می توان به آیندۀ ریپل امیدوار بود.

ارز دیجیتال دوج کوین | DogeCoin (Doge)

دوج کوین یکی از میم کوین های محبوب بازار است. این کوین با ارزش بازار بیش از 9 میلیارد دلار در جایگاه 9 رتبه بندی سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. همانند تمام میم کوین های بازار دوج کوین نیز توکن کاربردی نبوده و خدمات ارزشمندی را به بازار ارائه نمی دهد. اما به دلیل توجه افراد تأثیرگذار و تبلیغات رسانه ها، توانست جایگاه خوبی در میان معامله گران به دست آورد.

از آنجایی که میم کوین هایی مانند دوج کوین به شدت تحت تأثیر بازار تغییر قیمت می دهند، برای سرمایه گذاری بلندمدت مناسب نیستند. این گروه از کوین ها می توانند یک روز به اوج رسیده و یک روز دیگر از بین بروند. در نتیجه، در هنگام خرید میم کوین ها باید دقت بیش تری داشته باشید.

بهترین ارزهای دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری کدام اند؟

ارز دیجیتال لاکی بلاک | (LBLOCK) Lucky Block

لاکی بلاک توکن بومی یک برنامۀ غیرمتمرکز و پلتفرم قرعه کشی مبتنی بر بلاک چین است. این پروژه بر روی زنجیرۀ هوشمند بایننس ایجاد شده است. براساس نظر کارشناسان، لاکی بلاک یکی از ارزهای دیجیتال ارزان با پتانسیل رشد بالا در آینده است؛ زیرا لاکی بلاک توکن پروژه ای با رویکرد نوآورانه است که با استفاده از یک تیم توسعه دهندۀ خوب و نقشۀ راه سنجیده برای رسیدن به اهداف خود از فناوری بلاک چین استفاده می کند.

ارز دیجیتال سند باکس | Sandbox (SAND)

سند باکس یکی دیگر ارزهای دیجیتال ارزان قیمت و مناسب سرمایه گذاری است. این کوین با نماد SAND شناخته شده و با استاندارد ERC20 بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. پروژۀ رمزنگاری شدۀ سند باکس با ایجاد یک فضای جداگانه به کاربران این امکان را می دهد تا در بستر آن بازی کرده و یا کاراکترهای مخصوص خود را بسازند. سند باکس نیز مانند تمام بازی هایی که در بستر بلاک چین ساخته می شوند، راهی برای کسب درآمد از طریق بازی است.

در حال حاضر، ارزش بازار ارز دیجیتال SAND برابر با 906,343,294 بوده و براساس سایت کوین مارکت کپ در رتبۀ 48 قرار دارد. به طور کلی سند باکس ارز دیجیتال کاربردی با سابقۀ طولانی است که می تواند گزینۀ مناسبی برای خرید ارز با پول کم باشد.

ارز دیجیتال ای آی دوج | (AIDOGE) ArbDoge AI

ArbDoge AI به عنوان یک سیستم تست و آزمایش در اکوسیستم آربیتروم به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شد. تمایل به خرید این کوین سبب شده تا تقاضا در بازار افزایش پیدا کرده و قیمت این کوین بالا برود. این کوین امکان انجام معاملات سریع، امن و کم هزینه را فراهم می کند. با توجه به پیش بینی های انجام شده، این کوین ارزان قیمت می تواند رشد بسیار خوبی در آینده ای نه چندان دور داشته باشد.

ارز دیجیتال ای آی دوج | (AIDOGE) ArbDoge AI

ارز دیجیتال چیلیز |  (CHZ) Chiliz

ارز دیجیتال چیلز یکی از 50 کوین برتر بازار کریپتوکارنسی بوده و براساس استاندارد ERC20 بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. این کوین در پروژه های توکن سازی برای سرگرمی های ورزشی کاربرد دارد. این توکن رشد بسیار خوبی در این زمینه داشته است که می توان به آیندۀ آن امیدوار بود.

ارز دیجیتال کاردانو | Cardano (ADA)

ارز دیجیتال کاردانو در سال 2015 راه اندازی شد. هاسکینسون یکی از بنیان گذاران BitShares و اتریوم است. کاردانو از نظر اعتبار و تیم توسعه دهنده در وضعیت خوبی قرار دارد. . ADA توکن اصلی شبکۀ کاردانو بوده و در موارد مختلفی همچون پرداخت هزینۀ تراکنش ها، معامله در صرافی ها، خرید کالاها و خدمات و… استفاده می شود. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد کاردانو می توان به آیندۀ این کوین و نقش آن در فناوری بلاک چین امیدوار بود.

ارز دیجیتال ترون | Tron (TRX)

ارز دیجیتال ترون توسط فردی به نام جاستین سان (Justin Sun)، یکی از مدیران سابق ریپل در ژوئیۀ 2017 راه اندازی شد. مدت کوتاهی پس از معرفی ترون، بنیاد ترون (Tron Foundation) نیز در کشور سنگاپور تأسیس شد. در پروژۀ TRON با هدف ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکز برای سازندگان محتوا و مصرف کنندگان، از فناوری بلاک چین استفاده شده است.

سازندگان محتوا می توانند با استفاده از ترون، کنترل کاملی بر محتوای خود باشند و در ازای فعالیت خود پاداش دریافت کنند. ارز دیجیتال ترون با قیمتی مناسب و آینده ای روشن می تواند گزینۀ مناسبی برای سرمایه گذاری با پول کم باشد.

ارز دیجیتال ترون | Tron (TRX)

ارز دیجیتال استلار | Stellar (XLM)

ارز دیجیتال استلار با ارائۀ امکانات و قابلیت های کاربردی و جذاب جایگاه مناسبی در بازار ارزهای دیجیتال به دست آورده است. استلار یکی از پروژه های پیشتاز در صنعت کریپتوکارنسی است که با هدف متحول کردن سیستم های پولی در سراسر دنیا، راه اندازی شده است. تمرکز این پروژه بر شمول مالی، پرداخت های سریع و ارزان بین مرزی و مشارکت با شرکت های بزرگ است. پتانسیل بالای این کوین سبب شده تا استلار به یکی از گزینه های خرید ارز دیجیتال با سرمایۀ اندک تبدیل شود.

ارز دیجیتال کرونوس | Cronos (CRO)

پروژۀ رمزنگاری شدۀ کرونوس در سال 2018 توسط شرکت کریپتو دات کام (Crypto.com) توسعه یافته است. توکن بومی این پروژه با نماد CRO خرید و فروش می شود. این کوین براساس استاندارد ERC20 بر روی شبکۀ اتریوم ساخته شده و امنیت بالایی دارد.

کرونوس به عنوان ابزاری برای افزایش کنترل شخصی بر دارایی، محافظت از اطلاعات و هویت کاربران طراحی شده و هدف آن سرعت بخشیدن به روند پذیرش جهانی ارز های دیجیتال است. با در نظر گرفتن نقشۀ راه مشخص و تیم توسعه دهندۀ معتبر این کوین، می توان کرونوس را به عنوان گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری معرفی کرد.

ارز دیجیتال ویچین | Vechain (VET)

وی چین پروژۀ رمزنگاری شده ای است که در سال 2015 توسط سانی لو  (Sunny Lu)، مدیر ارشد اطلاعات شرکت لوئیز ویتون، در چین (Louis Vitton) و جی ژانگ (Jay Zhang)، مدیر ارشد مالی شرکت PwC چین، ایجاد شد. ارز بومی این پروژه با نماد VET شناخته شده و در صرافی ها به خرید و فروش می رسد.

با استفاده از پلتفرم ویچین، کسب و کار های مختلف این امکان را دارند تا محصولات خود را از نقطۀ مبدأ تا محل فروش ردیابی کرده و سابقۀ روشنی از تاریخچۀ محصول داشته باشند. با در نظر گرفتن تیم توسعه و برنامۀ هدف مند این پروژه، می توان آیندۀ روشنی را برای VET امیدوار بود.

ارز دیجیتال ویچین | Vechain (VET)

ارز دیجیتال چین لینک | Chainlink (LINK)

پروژۀ رمزنگاری شده چین لینک در سپتامبر 2014 توسط شرکتی به نام اسمارت کانترکت (SmartContract) راه اندازی شد. توکن بومی این پروژه با نام اختصاری LINK براساس استاندارد ERC20 بر روی شبکۀ اتریوم ایجاد شده است. این شبکه با هدف ایجاد راهی برای اتصال ایمن به منابع دادۀ خارجی، APIها و سیستم های پرداخت طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود این که این کوین قیمتی بالاتر از 1 دلار دارد، اما به دلیل اعتبار و نقشۀ راه سنجیده ای که دارد، می تواند گزینۀ مناسبی برای خرید ارز دیجیتال ارزان باشد.

ادامه مطلب