Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

بروکر آلپاری

binary-option
باینری آپشن چیست؟ آشنایی 0 تا...

در دنیای اقتصاد امروزی، موارد متعددی اضافه شده اند که معنای جدیدی به این بازارها داده اند. باینری آپشن، یکی از جدیدترین و جذاب ترین ابزارهای موجود در بازارهای مالی است که در بروکر آلپاری و تعداد دیگری از بروکرهای معتبر بازار، از آن پشتیبانی می شود. همانطور که از نام این روش معاملاتی مشخص است، با باینری آپشن، تریدر می تواند به صورت اختیاری، مقدار سود و ضرر پوزیشن را پیش از انجام معامله مشخص کند. در نتیجه با پایان معامله، دو حالت پیش روی معامله گر قرار می گیرد؛ یا سود می کند یا ضرر.

اهمیت این موضوع ما را بر آن داشت تا بخواهیم در این مقاله شما را به طور کامل با مفهوم باینری آپشن و خصوصا در بروکر آلپاری آشنا کنیم؛ با ما تا انتها همراه باشید.

باینری آپشن چیست؟

باینری آپشن که در زبان فارسی با نام های گزینه های باینری یا گزینه های دودویی نیز شناخته می شود، یک روش معاملاتی نوین است که توسط تریدرهای بازارهای مالی مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان، آلپاری نیز به عنوان یکی از بروکرهای پیشرو، از این روش معاملاتی، پشتیبانی می کند.

در این روش معاملاتی ساده و سریع، تریدر می تواند با ایجاد یک قرارداد binary option، کالای مورد نظر را بر اساس یک قیمت از پیش تعیین شده در بازه زمانی مشخص& خریداری کرده یا به فروش برساند. به طورکلی، معاملات باینری آپشن صفر و یکی بوده و هیچ حد وسطی در انجام معامله وجود ندارد.

اگر بخواهید به شکل مختصر با بروکر آلپاری نیز آشنا شوید، باید بدانید که ااین بروکر، به عنوان یکی از معتبرترین و قدیمی ترین بروکرهای موجود در بازار فارکس، در سال 1998 توسط یک بنیان گذار روسی افتتاح شد. پس از مدتی نیز با دریافت تأییدیه های لازم از نهادهای ناظر، به یک بروکر رگوله و معتبر تبدیل شد. در حال حاضر، علی رغم تحریم ها، آلپاری امکانی را فراهم کرده تا کاربران ایرانی بتوانند به صورت رسمی از امکانات این بروکر استفاده کنند.

مزایای binary option

 • ارائه برنامه آموزشی
 • امکان کسب سود تا 90٪
 • پشتیبانی 24/7 از کاربران
 • پشتیبانی از کاربران فارسی زبان
 • امکان شروع معامله با سرمایه کم
 • پشتیبانی از روش های واریز و برداشت ریالی

شباهت های فارکس و باینری آپشن

 • وجود ریسک بالا
 • امکان دسترسی به سود با پیش بینی درست بازار
 • نیاز به آموزش و صرف زمان برای رسیدن به موفقیت
 • نیاز به دانش تحلیل بازارهای مالی و قیمت برای رسیدن به موفقیت

شباهت های فارکس و باینری آپشن

3 فاکتور مهم در معاملات

قبل از انجام معاملات باینری آپشن، باید به سه فاکتور مهم زمان، میزان سود مشخص و توانایی پیش بینی بازار توجه داشته باشید. در ادامه فاکتورهای پیش بینی وضعیت بازار و میزان سود را به شکل دقیق تری مورد بررسی قرار می دهیم:

 • پیش بینی وضعیت آینده بازار

برای اینکه بتوانید در این معاملات به سود برسید، باید بتوانید به درستی وضعیت آینده بازار را تحلیل کنید. در نتیجه باید با تحلیل های تکنیکال و بنیادی بازارهای مالی به خوبی آشنا شده و آموزش دیده باشید.

 • میزان سود مشخص

برای اینکه در انجام این معاملات به موفقیت رسیده و سوددهی داشته باشید، می توانید از استراتژی های معاملاتی مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، بر اساس یکی از ساده ترین استراتژی های موجود، می توانید پیش بینی کنید که در یک زمان مشخص در آینده، قیمت کالا یا جفت ارز مورد نظر شما نسبت به ارزش فعلی آن افزایش خواهد داشت یا کاهش.

در نهایت، اگر پیش بینی شما درست باشد، مقداری سود از پیش تعیین شده به تریدر تعلق می گیرد. اما اگر پیش بینی شما اشتباه باشد، سرمایه ای که در معامله وارد کرده اید را از دست خواهید داد.

مراحل ثبت معامله باینری آپشن در آلپاری

پس از ثبت نام و احراز هویت در بروکر آلپاری، به معاملات باینری آپشن دسترسی پیدا می کنید. به یاد داشته باشید که میزان سود شما در بازه های زمانی مختلف، توسط بروکر آلپاری مشخص می شود.

در هنگام ثبت معامله باینری آپشن آلپاری باید مراحل زیر را طی کنید:

 • نوع معامله: در این قسمت، باید وضعیت آینده قیمت جفت ارز یا کالای مورد نظر را مشخص کنید؛ آیا در آینده قیمت جفت ارز مورد نظر بالا می رود یا خیر.
 • زمان: در این قسمت، باید بازه زمانی که در آن تغییرات قیمت اتفاق می افتد را مشخص کنید.
 • سرمایه: در این قسمت نیز باید سرمایه ای را که وارد معامله می کنید، مشخص کنید.

ثبت معامله باینری آپشن در آلپاری

انواع معامله

در سال های ابتدایی تاسیس باینری آپشن، تنها از یک نوع معامله یعنی معامله Call/Put پشتیبانی می شد. اما در حال حاضر، با افزایش محبوبیت این روش معاملاتی، انواع دیگری از آن با ویژگی‎ های جدیدتر در دسترس تریدرها قرار گرفته است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • معامله اول Call/Put
 • آپشن تاچ Touch
 • آپشن رنج Range
 • آپشن اسپرد Spread
 • آپشن توربو Turbo
 • آپشن اکسپرس Express

بررسی آپشن CALL/PUT

اولین و معروف ترین نوع معامله در باینری آپشن، روش call/put است که در آن، تریدر می تواند وضعیت آینده معامله را با دو گزینه High–Low یا Call–Put مشخص کند. در این روش، اگر بتوانید وضعیت آینده قیمت نماد مورد نظر را درست تحلیل کنید، به سود می رسید.

فرض کنید بر اساس تحلیل ها، به این نتیجه می رسید که یک نماد معاملاتی در آینده کاهش قیمت خواهد داشت؛ در این صورت، باید گزینه Put یا Low را انتخاب کنید. در مقابل، اگر پیش بینی شما این است که قیمت این نماد در آینده افزایش پیدا می کند، باید گزینه call یا High را انتخاب کنید.

بررسی آپشن CALL/PUT

همانطور که در تصویر بالا مشخص است، برای ثبت یک معامله باینری آپشن کال و پوت، باید 11 مرحله زیر را طی کنید:

 1. مشخص کردن نوع معامله
 2. انتخاب نوع نماد معاملاتی مورد نظر
 3. مشخص کردن زمان پایان معامله
 4. مشخص کردن نوع نمودار قیمت (شمعی، حجمی، میله ای)
 5. استفاده از اندیکاتور مورد نیاز خود
 6. تغییز تایم فریم معامله از یک دقیقه تا یک ساعت
 7. آغاز معامله با کلیک بر روی یکی از گزینه های BUY یا SELL
 8. با فعال کردن این گزینه معامله شما باز شده و نیازی برای تأیید شروع معامله ندارید.
 9. کل موجودی شما در پلتفرم باینری آپشن آلپاری نمایش داده شده است.
 10. در این بخش می توانید سرمایه هر معامله را تغییر دهید.
 11. در ابن بخش می توانید وضعیت معامله های باز خود را مشاهده کنید.

آپشن تاچ Touch در آلپاری

در این نوع معامله باینری آپشن، شما به عنوان تریدر باید پیش بینی کنید که قیمت نماد مورد نظر تا قبل از پایان زمان مشخص شده، به قیمتی که بروکر تعیین کرده می رسد یا خیر.  این بخش، دو قسمت Touch و No Touch را شامل می شود.

در این شرایط، اگر پیش بینی کنید که قیمت نماد مورد نظر، در زمان مشخص، به سطح تعیین شده می رسد، باید گزینه (Touch) را انتخاب کنید. اما اگر پیش بینی کنید که قیمت نماد مورد نظر در زمان مشخص به سطح موردنظر نمی رسد (آن سطح را لمس نمی کند)، باید گزینه No Touch را انتخاب کنید.

در تصویر بالا یک معامله تاچ باینری انجام شده است؛ بر اساس این معامله، تریدر پیش بینی می کند که EURUSD تا قبل از 15 دقیقه سطح 1.19026 را تاچ خواهد کرد. به این ترتیب، معامله گر با انتخاب گزینه buy وارد معامله می شود. در صورتی که قیمت به این مقدار مشخص شده برسد، تریدر 90٪ سود می کند؛ در غیر این صورت، سرمایه اولیه خود را از دست می دهد.

معامله رنج Range در باینری آپشن

یکی دیگر از انواع روش های معامله باینری آپشن، معامله range یا همان boundary است. در این نوع معامله، تریدر پیش بینی می کند که در یک زمان معین، قیمت نماد مورد نظر در یک محدوده مشخص بسته خواهد شد. فاکتورهایی مانند قیمت در لحظه کنونی، قیمت در مرز بالایی و همچنین قیمت در مرز پایینی، از جمله موارد موجود در این نوع معامله باینری آپشن هستند.

معامله رنج Range در باینری آپشن

در تصویر بالا نمونه ای معامله range باینری آپشن را مشاهده می کنید که در آن، قیمت EURUSD در 15 دقیقه آینده باید بین 1.19035 و 1.18935 بسته شود.

آپشن اسپرد Spread

یکی دیگر از روش های معاملاتی در پنل باینری آپشن آلپاری، معامله اسپرد است. برخلاف مورد قبلی، در این نوع معامله، قیمت بیرون محدوده تعیین شده بسته خواهد شد. همچنین در این نوع معامله باید قیمت از مرز مشخص شده توسط بروکر بگذرد.

به عنوان مثال، در یک معامله اسپرد، اگر گزینه خرید (buy) را انتخاب کرده باشید و در زمان تعیین شده توسط شما، قیمت از مرز بالایی عبور کند، به سود می رسید. اما اگر گزینه فروش (sell) را انتخاب کرده باشید، باید در بازه زمانی مشخص شده از طرف شما، قیمت از مرز پایینی عبور کند تا به سود برسید.

آپشن اسپرد Spread

آپشن توربو Turbo

این روش معاملاتی در باینری آپشن، بسیار پرهیجان بوده و ممکن است استرس زیادی را به شما وارد کند. از نظر روش انجام معامله، روش Turbo، مشابه مورد اول یعنی call/put است؛ با این تفاوت که در این روش، زمان معامله 5 ثانیه است.

آپشن توربو Turbo

آپشن اکسپرس Express

در این نوع معامله، همزمان سه نوع جفت ارز معامله می شود. در واقع در این روش، معامله گر باید همزمان مسیر حرکت سه نوع جفت ارز مخالف را در یک بازه زمانی را پیش بینی کند.

مراحل این روش معامله عبارتند از:

 • انتخاب گزینه CONFIRM
 • انتخاب بازه زمانی معامله
 • انتخاب سرمایه هر معامله
 • انتخاب نوع و جهت حرکت جفت ارزها

اکسپرس Express در باینری آپشن

انواع حساب معاملاتی باینری آپشن در آلپاری

در سیستم معاملات باینری آپشن آلپاری، دو نوع حساب معاملاتی باینری وجود دارد:

 • حساب معاملاتی Binary: این نوع حساب معاملاتی باینری، یک حساب معمولی است که فرد پس از ایجاد حساب کاربری، به آن دسترسی پیدا خواهد کرد.
 • حساب معاملاتی حرفه ای Pro: در صورتی که حجم معاملات باینری آپشن شما به بیش از 30 هزار دلار یا 30 هزار یورو برسد، حساب شما به حساب معاملاتی حرفه ای (pro) ارتقا پیدا می کند. با ارتقا حساب، سود حاصل از هر معامله باینری 3٪ افزایش پیدا می کند.

پلتفرم های معاملاتی بروکر Alpari آپشن

پلتفرم معاملاتی بروکر آلپاری در نسخه های متنوعی در دسترس کاربران موبایل و دسکتاپ قرار می گیرد. با این حال، با توجه به آمار و ارقام موجود، اکثریت کاربران، نسخه تحت وب را به اپلیکیشن های موبایلی آن ترجیح می دهند.

 • پلتفرم موبایلی نسخه iOS
 • پلتفرم موبایلی نسخه Android
 • پلتفرم معاملاتی تحت وب Web based

تفاوت Binary Option با قمار

شاید در ابتدا و پیش از شناحت کامل تصور کنید که معاملات باینری آپشن، تفاوتی با قمار ندارند. اما این یک باور غلط است که در میان برخی از افراد ناآشنا با این روش معاملاتی وجود دارد.

همانطور که تا به اینجا اشاره کردیم، در معاملات باینری آپشن، تریدر باید بتواند با استفاده از روش های تحلیلی، وضعیت آینده بازار را پیش بینی کرده و بررسی کند. در نتیجه، برخلاف قمار که در آن فرد تنها با احساسات و شانس روی سرمایه خود ریسک می کند، معامله باینری آپشن بر اساس منطق و تحلیل انجام می شود.

افتتاح حساب باینری آپشن آلپاری

حال که با مفهوم معاملات باینری آپشن آلپاری آشنا شدیم، وقت آن است که نحوه ورود به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در بروکر آلپاری، تریدرها می توانند با هر سرمایه ای هرچند اندک، وارد سیستم باینری آپشن شده و معاملات خود را شروع کنند. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم که اگر در ثبت این روش معاملاتی تجربه کافی ندارید، با یک سرمایه کم شروع کنید.

 1. ایجاد حساب کاربری

برای آنکه بتوانید به معاملات باینری آپشن آلپاری دسترسی پیدا کنید، باید ابتدا در سایت رسمی این بروکر حساب کاربری ایجاد کنید. پس از افتتاح حساب کاربری نیز باید با ارائه مدارک خواسته شده، مراحل احراز هویت را طی کنید تا حساب شما تأیید شود.

 1. ایجاد حساب باینری آپشن

پس از ایجاد و تأیید حساب کاربری از طریق کابین خود، به پنل Binary Option رفته و در این بخش نیز یک حساب ایجاد کنید.

 1. شارژ حساب کاربری

در این مرحله قبل از شروع معامله، باید حساب خود را شارژ کنید. برای شارژ حساب آلپاری روش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

 • شارژ دلاری حساب با کیف پول آنلاین مانند پرفکت مانی
 • شارژ ریالی از طریق یکی صرافی های مورد تأیید آلپاری مانند ویشارژ
 1. ایجاد حساب باینری

در این مرحله، مطابق تصویر زیر با انتخاب گزینه fix contracts، یک حساب حقیقی باینری آپشن ایجاد می کنید. پس از افتتاح حساب، می توانید موجودی حساب خود را از کیف پول به حساب باینری منتقل کنید.

ایجاد حساب باینری

وریفای کردن حساب در بروکر Alpari آپشن

برای تأیید حساب کاربری یا به اصطلاح وریفای کردن حساب بروکر آلپاری، باید از طریق کابین خود اقدام کنید. با توجه به نوع حساب کاربری، مراحل وریفای حساب نیز متفاوت خواهد بود. به طور کلی، تأیید حساب آلپاری با ارائه مدارک هویتی و محل سکونت انجام می شود.

حساب دمو باینری آپشن آلپاری

برخلاف بسیاری از بروکرهای باینری آپشن، در کارگزاری آلپاری این امکان فراهم شده تا کاربران بتوانند با افتتاح حساب دمو باینری آپشن، با این روش معاملاتی بهتر آشنا شوند. از آنجایی که امکانات و ظاهر حساب دمو باینری آپشن کاملاً شبیه به نسخه واقعی آن است، کاربران می توانند در یک محیط واقعی انواع روش های باینری آپشن را تست کرده و استراتژی خود را تمرین کنند.

ادامه مطلب
بروکر آلپاری یا ویندوزور و مقایسه آن‌ها
مقایسه بروکر آلپاری و ویندوزور |...

بروکر آلپاری یا ویندوزور؟ کدام یک بهتر است؟ معمولاً کاربران بازار برای انتخاب بهترین بروکر، خوش نام ترین و محبوب ترین کارگزاری های بازار را با هم مقایسه می کنند؛ چراکه امنیت و اصالت بروکرها به منزله پلتفرم های مالی واسطه برای خرید و فروش انواع نمادهای موجود در بازار اهمیت بسیار زیادی دارد.

معمولاً بروکرها با ارائه ابزارهای معاملاتی متنوع، راه اندازی سیستم پشتیبانی قوی، پشتیبانی از نمادهای معاملاتی متنوع، ارائه انواع حساب های معاملاتی و دریافت اسپرد کمتر، برای جذب مشتریان بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند.

در چند سال اخیر به دلیل نابسامانی شرایط اقتصادی کشور، افراد بسیاری با هدف کسب درآمد دلاری و حفظ ارزش سرمایه خود وارد بازارهای مالی جهانی شده اند. این موضوع سبب شده است تعدادی از بروکرهای معتبر مانند آلپاری و ویندوزور به طور رسمی از فعالیت معامله گران ایرانی پشتیبانی کنند. در ادامه به طور کامل به مقایسه این دو بروکر می پردازیم.

معرفی بروکر ویندوزور و آلپاری

تعداد زیاد بروکرهای موجود در بازار فارکس انتخاب را برای کاربران تازه وارد و مبتدی بسیار چالش برانگیز کرده است. هریک از این بروکرها با ارائه ویژگی های جذاب سعی در جذب مشتریان بیشتری دارند، اما آیا تمام این کارگزاری ها می توانند محلی امن برای واریز وجه و انجام معاملات باشند؟ این موضوع سبب شده است بررسی تاریخچه تأسیس و روند فعالیت پلتفرم به امری مهم در انتخاب بهترین کارگزاری تبدیل شود.

معرفی بروکر ویندوزور و آلپاری

بروکر ویندوزور

این بروکر از قدیمی ترین و معتبرترین پلتفرم های معاملاتی فعال در بازار فارکس بوده و فعالیت خود را از سال 1988 در بلیز آغاز کرده است؛ از این رو می توان گفت با سابقه 35 ساله قدیمی ترین کارگزاری فعال در بازار است.

این بروکر با ارائه امکانات متنوع برای فعالیت هر دو گروه معامله گران مبتدی و حرفه ای طراحی شده است. با ثبت نام در این بروکر امکان معامله نفت خام، شاخص های سهام از جمله داوجونز، اس اند پی، نزدک و… را خواهید داشت.

بروکر آلپاری

در میان کاربران ایرانی آلپاری شناخته شده ترین بروکر است و محبوبیت بسیار بالایی دارد. این کارگزاری را در سال 1998 فردی به نام Andrey Dashin در کشور روسیه تأسیس کرد. آلپاری پس از مدت کوتاهی با پشتیبانی از زبان انگلیسی در سال 2002 وارد بازار جهانی شد.

در حال حاضر مقر اصلی این بروکر در Kingstown واقع شده است، اما در سایر کشورهای جهان از جمله انگلیس، قبرس و… نیز دفتر نمایندگی دارد.

با گذشت 25 سال از زمان راه اندازی آلپاری، بیش از 2 میلیون کاربر در بیش از 194 کشور جهان در قاره های اروپا، آسیا، اقیانوسیه و آفریقا از خدمات این بروکر استفاده می کنند. این بروکر با ارائه خدمات مناسب، طی این سال ها اعتبار بالایی در میان کاربران کسب کرده و تاکنون هیچ شکایت رسمی و مستندی از آلپاری به ثبت نرسیده است.

مقایسه ثبت نام و احراز هویت در بروکر آلپاری و ویندوزور

از آنجا که این دو بروکر پلتفرم های معاملاتی آنلاین هستند، مراحل ثبت نام و احراز هویت در آن ها به طور کامل به صورت آنلاین و رایگان انجام می شود. برای شروع تنها کافی است وارد وب سایت رسمی بروکر مورد نظر شوید و با ارائه آدرس ایمیل، شماره تماس و اطلاعات هویتی خواسته شده مراحل را کامل کنید.

از آنجا که این دو بروکر تحت نظارت نهادهای نظارتی هستند، انجام مراحل احراز هویت برای شروع معامله در هر دو بروکر اجباری است. شما می توانید به راحتی از طریق کابین شخصی خود وارد بخش احراز هویت شوید و با ارائه مدارک خواسته شده مراحل احراز هویت را طی کنید.

مقایسه ثبت نام و احراز هویت در بروکر آلپاری و ویندوزور

میزان امنیت و رگولاتوری آلپاری و ویندوزور

پس از بررسی سابقه فعالیت، نوبت به بررسی وضعیت امنیت و رگولاتوری بروکر می رسد. سازمان های رگولاتوری خصوصی و دولتی با در نظر گرفتن استانداردهای خاص، وضعیت اعتبار، عملکرد و امینت پلتفرم های مالی از جمله بروکرها را تحت نظر می گیرند.

بروکرهایی که موفق به کسب مجوزهای لازم از سازمان های رگولاتوری شده باشند با عنوان بروکر رگوله فعالیت می کنند و مطمئن هستند.

امنیت و رگولاتوری آلپاری

بروکر آلپاری با شماره ثبت C: 113012295 تحت نظارت سازمان رگولاتوری FSA سیشلز قرار دارد. همچنین این بروکر با عضویت در Financial Commission تحت نظارت این سازمان قرار دارد. به این ترتیب اگر کاربران با ارائه مستندات و مدارک لازم شکایتی از تخلف آلپاری داشته باشند تا سقف 20 هزار یورو خسارت دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، سازمان Verify My Trade (VMT) نیز کیفیت اجرایی بروکر آلپاری را تأیید می کند و تاریخچه معاملات این بروکر به صورت ماهانه توسط VMT بررسی می شود.

میزان امنیت و رگولاتوری آلپاری و ویندوزور

امنیت و رگولاتوری ویندوزور

این بروکر موفق به کسب تأییدیه های لازم از چند سازمان رگولاتوری معتبر شده است. تاکنون رگوله JSC با شماره ثبت 1265، رگوله FSA در سیشل با شماره ثبت SD072، رگوله FSC، رگوله CMA به شماره مجوز 156 در کنیا، کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) با شماره مجوز 04/03 بروکر ویندوزور را تأیید کرده اند.

همچنین این بروکر با هدف تجارت قانونی در کشور اردن توسط MiFID به ثبت رسیده و از این رو مورد توجه معامله گران مسلمان قرار گرفته است. به این ترتیب می توان گفت این بروکر یکی از معتبرترین و امن ترین بروکرهای موجود در بازار است.

علاوه بر این، دارایی تمام کاربران ویندوزور تا سقف 5 میلیون یورو تحت پوشش بیمه قرار دارد. درصورت تخلف بروکر امنیت دارایی کاربران توسط این بیمه تضمین می شود.

مقایسه آلپاری و ویندوزور از نظر ارائه تعداد جفت ارز

ارائه جفت ارزهای متنوع توسط بروکر کمک می کند معامله گران با دست باز وارد معامله شوند و سبد سرمایه گذاری متنوع تری داشته باشند. این موضوع سبب شده است بروکرهایی که از نمادهای معاملاتی متنوع تری پشتیبانی می کنند همواره مورد توجه معامله گران باشند.

جفت ارزهای آلپاری

در بروکر آلپاری با توجه به نوع حساب معاملاتی جفت ارزهای مختلفی در دسترس کاربران قرار می گیرد. به طورکلی در بروکر آلپاری 46 جفت ارز، 2 فلز و 30 CFD که شامل شاخص های بورس، انرژی، پول، سهام و کریپتوکارنسی ها هستند، در دسترس کاربران قرار دارد.

جفت ارزهای ویندوزور

در این بروکر نیز درست مانند تمام بروکرهای باکیفیت موجود در بازار، جفت ارزهای متنوعی در دسترس کاربران قرار گرفته شده است؛ برای مثال، کاربران ویندوزور می توانند به منظور معامله ارزهای دیجیتال، جفت ارزهای فارکس، اوراق قرضه و معاملات CFD از طریق این بروکر اقدام کنند.

مقایسه آلپاری و ویندوزور از نظر ارائه تعداد جفت ارز

مقایسه پشتیبانی بروکر آلپاری و ویندوزور

تجربه کاربری مشتریان در پلتفرم های معاملاتی از اهمیت بسیاری برخوردار است. این موضوع سبب شده است بروکرهای برتر با راه اندازی سیستم های پشتیبانی به دنبال کسب رضایت مشتریان خود باشند. به این ترتیب اگر کاربران طی مراحل احراز هویت، معامله، واریز و برداشت و… با مشکل مواجه شوند، می توانند با ارسال پیام به سیستم پشتیبانی مشکل را رفع کنند.

سرعت بالا در پاسخ گویی و دسترسی سریع به کارشناسان پشتیبانی یکی دیگر از مواردی است که افراد هنگام انتخاب بروکر به آن توجه دارند. خوشبختانه دو بروکر آلپاری و ویندوزور با ارائه سیستم پشتیبانی مناسب به سرعت به سؤالات و مشکلات کاربران پاسخ می دهند.

پشتیبانی بروکر آلپاری

کارشناسان این بروکر در 24 ساعت شبانه روز و در 5 روز هفته از طریق راه های ارتباطی پاسخ گوی سؤالات کاربران هستند. همچنین این بروکر با پشتیبانی از زبان فارسی امکانی را فراهم کرده است تا کاربران ایرانی بتوانند به راحتی با کارشناسان ارتباط بگیرند و مشکل زبان نداشته باشند.

پشتیبانی بروکر ویندوزور

این بروکر نیز مانند بروکر آلپاری 24 ساعته در روزهای کاری پاسخ گوی سؤالات کاربران خواهد بود. به این ترتیب جز روزهای شنبه و یکشنبه می توانید در تمام ساعات شبانه روز به کارشناسان پشتیبانی ارتباط گرفته و سؤالات خود را مطرح کنید. همچنین از آنجا که فعالیت کاربران ایرانی در این بروکر به صورت رسمی تأیید شده است، پشتیبانی به زبان فارسی نیز در این بروکر ارائه می شود.

پشتیبانی آلپاری و ویندوزور

ارائه انواع حساب های معاملاتی

در بیشتر بروکرها بیش از یک نوع حساب معاملاتی در دسترس کاربران قرار دارد. هریک از این حساب ها از نظر برخی امکانات مانند میزان اسپرد، تعداد نمادهای معاملاتی، میزان حداقل سپرده و… با یکدیگر متفاوت بوده و مناسب گروه خاصی از کاربران هستند.

درنتیجه پشتیبانی از حساب های معاملاتی متنوع کمک می کند معامله گران بسیاری با استراتژی های معاملاتی مختلف بتوانند از امکانات ارائه شده بروکر بهره مند شوند.

انواع حساب آلپاری

انواع حساب های آلپاری عبارت اند از:

 • حساب های حقیقی
 • حساب Nano MT4
 • حساب Standard MT4
 • حساب Standard MT5
 • حساب ECN MT4
 • حساب ECN MT5
 • حساب Pro ECN MT4
 • حساب های مجازی یا دمو
 • حساب های پم PAMM
 • حساب اسلامی

انواع حساب ویندوزور

 1. حساب Prime
 2. حساب Zero
 3. حساب VIP Zero

مقایسه حداقل مقدار لوریج در آلپاری و ویندوزور

در معاملات بازار فارکس استفاده از اهرم یا لوریج یکی از راه های افزایش میزان سود است؛ چراکه با استفاده از این ابزار معامله گر می تواند بیشتر از میزان واقعی سرمایه خود وارد معامله شود و به همان اندازه میزان سود معامله را افزایش دهد.

البته باید توجه داشت وجود اهرم در معامله به همان اندازه می تواند ضرر و زیان معامله را چند برابر افزایش دهد؛ از این رو توصیه می شود تنها افراد باتجربه از این ویژگی استفاده کنند.

 • لوریج در آلپاری: بالاترین مقدار لوریج در بروکر آلپاری 3000 است.
 • لوریج در ویندوزور: بالاترین مقدار لوریج در بروکر ویندوزور 1000 است.

مقایسه حداقل مقدار لوریج در آلپاری و ویندوزور

حداقل مقدار واریز برای افتتاح حساب

همان طور که گفته شد، در بروکرهای آلپاری و ویندوزور حساب های معاملاتی متنوعی در دسترس کاربران قرار دارد. افتتاح حساب در هریک از این حساب ها با واریز حداقل سپرده انجام می شود. هر چه حداقل مقدار واریز برای افتتاح حساب کمتر باشد این حساب برای معامله گران مبتدی مناسب تر است.

حداقل مقدار واریز بروکر آلپاری

 • افتتاح حساب واقعی آلپاری: 1 دلار
 • افتتاح حساب سنتی آلپاری: 1 دلار
 • افتتاح حساب استاندارد متاتریدر 4: 20 دلار
 • افتتاح حساب استاندارد متاتریدر 5: 100 دلار
 • افتتاح حساب ECN آلپاری: 300 دلار
 • افتتاح حساب Pro ECN آلپاری: 500 دلار

حداقل مقدار واریز بروکر ویندوزور

 • افتتاح حساب Zero: 1000 دلار
 • افتتاح حساب Prime: 50 دلار
 • افتتاح حساب VIP Zero: تماس با بروکر

مقایسه روش های واریز و برداشت در آلپاری و ویندوزور

برای شروع معامله در بروکرها ابتدا باید با واریز وجه حساب خود را شارژ کنید. برای این کار بروکرها روش های مختلفی را در دسترس کاربران قرار می دهند. یکی از رایج ترین روش های پشتیبانی شده در بیشتر بروکرها واریز و برداشت از طریق کیف پول های آنلاین از جمله وبمانی و پرفکت مانی است. با این روش می توانید حساب خود را از طریق دلار یا یورو شارژ کنید.

همچنین در سال های اخیر به دلیل افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، گروهی از بروکرهای پیش رو امکانی را فراهم کرده اند تا افراد بتوانند حساب خود را از طریق ارزهای دیجیتال یا استیبل کوین ها شارژ کنند. از طرفی برخی بروکرهایی که از کاربران ایرانی پشتیبانی می کنند با ایجاد راهی مجزا اجازه واریز و برداشت ریالی را نیز به کاربران می دهند.

 • واریز و برداشت در بروکر آلپاری: کیف پول های تاپچنج، وبمانی، پرفکت مانی و…
 • واریز و برداشت در بروکر ویندوزور: کیف پول های تاپچنج، وبمانی، پرفکت مانی و… واریز و برداشت ریالی، کارت های اعتباری، حواله بانکی

مقایسه روش های واریز و برداشت در آلپاری و ویندوزور

مقایسه آلپاری و ویندوزور از نظر میزان اسپرد

به اختلافی که بین قیمت پیشنهاد فروش و قیمت درخواست خرید در هر جفت ارز معاملاتی وجود دارد، اسپرد گفته می شود. هر چه میزان اسپرد دریافتی از سوی کارگزاری کمتر باشد، این کارگزاری گزینه بهتری برای معامله است.

از این رو تریدرها هنگام مقایسه کارگزاری و انتخاب بهترین بروکر به میزان اسپرد توجه می کنند. با این حال باید به این نکته توجه داشته باشیم که معمولاً بروکرهایی که امنیت بالاتری دارند اسپرد بیشتری از تریدرها دریافت می کنند.

اسپرد بروکر آلپاری

میزان اسپرد آلپاری براساس نوع حساب معاملاتی که کاربر انتخاب می کند متغیر است. در حساب استاندارد بروکر آلپاری برای طلا حدود 50 پیپ و برای جفت ارزهای معاملاتی حدود 1.7 پیپ اسپرد دریافت شده و کارمزد دریافتی این حساب صفر است.

در مقابل بروکر آلپاری از کاربران حساب های از حساب ECN و Pro ECN هیچ اسپردی دریافت نمی کند، اما کاربران این دو حساب به ازای هر لات موظف به پرداخت 6 دلار کمیسیون هستند.

اسپرد بروکر ویندوزور

براساس بررسی های انجام شده، اسپرد دریافتی در بروکر ویندوزور در سطح متوسط قرار دارد. کاربران برای شروع کار با بروکر ویندوزور می توانند از امکانات ارائه شده در حساب Prime استفاده کنند. اسپرد دریافتی در این حساب از 1 شروع شده و هیچ کمیسیونی از تریدر کسر نمی شود.

جدول مقایسه بروکر آلپاری و ویندوزور

مشخصات بروکر بروکر آلپاری بروکر ویندوزور
نام رسمی Alpari windsor
سال راه اندازی 1998 میلادی 1988 میلادی
دفتر مرکزی Kingstown قبرس
سازمان رگولاتور FSC Mauritius, FSASVG IFSC,CySEC,JSC, FSASeychelles
پشتیبانی از ایرانیان دارد دارد
احراز هویت ایرانیان دارد دارد
انواع حساب 6 نوع 3 نوع
حداقل سپرده 1 دلار 50 دلار
کمترین کمیسیون 3 دلار به ازای هر لات ندارد
حداقل اسپرد شناور از 0.4 پیپ شناور از 0 پیپ
حداکثر اهرم 1:3000 1:1000
روش واریز و برداشت تاپ چنج، تتر، پرفکت مانی و… ارزهای دیجیتال ریالی مستقیم، کریپتو، اسکریل، نتلر، وبمانی، مستر کارت، وایر ترنسفر
واریز و برداشت ریالی ندارد دارد
پشتیبانی از حساب سنتی دارد ندارد
پشتیبانی از حساب اسلامی (بدون سواپ) دارد دارد
ارائه حساب دمو دارد دارد
سرویس باینری آپشن دارد دارد
پشتیبانی از معاملات ارزهای دیجیتال دارد دارد
سرویس کپی تریدینگ دارد دارد (محدود)
ارائه اپلیکیشن موبایلی دارد دارد
پشتیبانی از زبان فارسی دارد دارد
کیفیت سیستم پشتیبانی بسیار خوب بسیار خوب
پلتفرم معاملاتی MT4 و MT5 MT4 WebTrader
ساعت کاری 24 ساعت در 5 روز هفته 24 ساعت در 7 روز هفته
محتوای آموزشی دارد دارد
پاداش سپرده گذاری دارد دارد
ادامه مطلب
انتخاب بهترین حساب بروکر آلپاری | راهنمای کامل انواع حساب‌ها
انتخاب بهترین حساب بروکر آلپاری |...

بروکر آلپاری یکی از باسابقه ترین کارگزاری های فارکس در سراسر جهان است. این بروکر با پشتیبانی از زبان فارسی محبوبیت زیادی در میان کاربران ایرانی به دست آورده و همواره یکی از گزینه های اصلی معامله گران ایرانی است.

در کنار امکانات و خدمات متنوعی که در این کارگزاری ارائه می شود، تنوع حساب های این کارگزاری یکی از دلایل اصلی جلب رضایت مشتریان بوده است. در ادامه این مطلب به بررسی امکانات و ویژگی های انواع حساب های آلپاری می پردازیم.

انواع حساب های بروکر آلپاری

تنوع حساب های این کارگزاری یکی از نقاط قوت این بروکر به حساب می آید؛ زیرا هریک از این حساب ها ویژگی های متفاوتی از هم دارند و کاربر می تواند براساس تجربه معاملاتی خود مناسب ترین حساب را انتخاب کند.

برای مثال حسابی که حداقل واریز پایین تری داشته و ریسک معاملات در آن کمتر باشد، برای معامله گران مبتدی گزینه مناسب تری است. به طورکلی حساب های معاملاتی آلپاری به سه گروه اصلی تقسیم می شوند که هریک از آن ها نیز زیرگروه هایی متفاوتی دارند.

 1. حساب های حقیقی
 2. حساب های مجازی یا دمو
 3. حساب های پم PAMM

حساب مجازی یا دمو در بروکر آلپاری

یکی از انواع حساب های معاملاتی پشتیبانی شده در این کارگزاری حساب مجازی است. همان طور که از نام این نوع حساب مشخص است، در حساب مجازی معامله گر به طور حقیقی وارد بازار نمی شود. درواقع این نوع حساب امکانی را فراهم می کند تا کاربر به صورت آزمایشی با نحوه معامله در بازار و چگونگی استفاده از امکانات بروکر آشنا شود.

حساب مجازی یا دمو در بروکر آلپاری

حساب های حقیقی بروکر آلپاری

بخش اصلی انواع حساب های این کارگزاری در گروه حساب های حقیقی این بروکر قرار می گیرند. برخلاف حساب مجازی، در انواع حساب های حقیقی آلپاری، کاربر با واریز پول واقعی وارد بازار می شود و براساس معاملاتی که انجام می دهد ضرر و زیان یا سود کسب می کند.

هریک از انواع حساب های حقیقی آلپاری امکانات و ویژگی های متفاوتی دارند که در ادامه به طور مفصل آن ها را بررسی می کنیم.

 • حساب Nano MT4
 • حساب Standard MT4
 • حساب Standard MT5
 • حساب ECN MT4
 • حساب ECN MT5
 • حساب Pro ECN MT4

حساب ECN آلپاری چیست؟

حساب ECN مخفف عبارت Electronic Communications Network و یکی از انواع حساب های حقیقی در بروکر آلپاری است. حساب ECN مناسب افراد حرفه ای است و قیمت گذاری جفت ارزها به کمک منابع مختلف مانند بانک ها و سایر معامله گران انجام می شود.

این موضوع سبب شده است قیمت را بازار مشخص کند و احتمال دست کاری قیمت ها کاهش یابد. انواع حساب های ECN عبارت اند از:

 • حساب mt4
 • حساب mt5

ویژگی های حساب MT4 ECN آلپاری

 • حداقل موجودی لازم : 300 دلار
 • میزان اهرم: 10 تا 3000
 • ابزارهای معاملاتی: 46 جفت ارز، 2 فلز، 18 نماد CFD و…
 • سپرده ارزی: دلار آمریکا، دلار جهانی، یورو، روروک
 • حداکثر حجم سفارش: 100 لات
 • حداکثر تعداد سفارش: 500
 • پشتیبانی: از ارز دیجیتال
 • میزان اسپرد: 0.1 پیپ و شناور
 • حساب معاملاتی: بدون بهره

ویژگی های حساب ECN MT5 آلپاری

 • حداقل موجودی لازم: 500 دلار
 • ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز، 2 فلز
 • سپرده ارزی: 46 جفت ارز، 2 فلز، 18 CFD
 • حداکثر حجم سفارش: ندارد
 • حداکثر تعداد سفارش ها: ندارد
 • میزان اهرم: 10 تا 3000
 • میزان اسپرد: صفر
 • کارمزد بروکر: 6 دلار

حساب Pro ECN آلپاری چیست؟

یکی از بهترین حساب های معاملاتی آلپاری برای کاربران حرفه ای حساب Pro ECN است. در این حساب نیز مانند حساب ECN، از تکنولوژی ای سی ان استفاده شده است. وجود این تکنولوژی سبب شده است تمام معاملات کاربران به سرعت و بدون تأخیر زمانی ارسال و ثبت شوند.

ویژگی های حساب Pro ECN MT4 آلپاری

 • حداقل موجودی حساب: 500 دلار
 • ابزارهای معاملاتی: 46 جفت ارز، 2 فلز، 18 CFD
 • سپرده ارزی: دلار آمریکا، دلار جهانی، یورو، روروک
 • حداکثر حجم سفارش: ندارد
 • حداکثر تعداد سفارش: ندارد
 • میزان اهرم: 10 تا 3000
 • میزان اسپرد حساب: صفر
 • کارمزد بروکر: 6 دلار
 • پشتیبانی: از ارز دیجیتال

حساب نانو آلپاری

این حساب یکی از انواع حساب های حقیقی این بروکر است. موجودی حساب کاربری در حساب نانو براساس «سنت» نمایش داده می شود. این موضوع سبب شده است حساب نانو برای افراد مبتدی گزینه مناسب تری باشد. علاوه بر افراد تازه کار، این نوع حساب برای معامله گران حرفه ای که استراتژی های معاملاتی کم ریسک تری را انتخاب می کنند نیز مناسب است.

حساب نانو آلپاری

ویژگی های حساب نانو آلپاری

 • نمایش موجودی حساب براساس: سنت
 • مناسب افراد: مبتدی و حرفه ای
 • حداقل سپرده: یک دلار
 • ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز، 2 نوع فلز
 • سپرده ارزی: دلار آمریکا و یورو
 • حداکثر حجم سفارش: 10 لات
 • حداکثر تعداد سفارش: 25
 • پشتیبانی: از استراتژی معاملاتی متنوع مانند اسکالپینگ
 • شروع معامله با مبالغ: بسیار کم
 • سرعت: بالا
 • استاپ لاس: ۱۰ درصدی
 • کمیسیون: عدم دریافت
 • میزان اسپرد: ثابت از 2 پیپ

حساب استاندارد MT4 بروکر آلپاری

حساب استاندارد MT4 آلپاری از انواع حساب های حقیقی این بروکر است و از طریق برنامه متاتریدر 4 در اختیار کاربران قرار می گیرد. حساب Standard MT4 مناسب افراد مبتدی و حرفه ای است و امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

ویژگی های حساب استاندارد MT4

 • ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز، 2 فلز
 • سپرده ارزی: دلار، یورو، دلار جهانی، روروک
 • حداقل سپرده: 20 دلار
 • حداکثر حجم سفارش: 50 لات
 • حداکثر تعداد سفارش ها: 500
 • میزان اهرم: 10 تا 1000
 • میزان اسپرد: شناور از 0.3 پیپ
 • حساب: بدون بهره
 • سرعت انجام معاملات: بالا
 • سرعت سفارش‌گذاری: بالا
 • کمیسیون: عدم دریافت

حساب استاندارد MT4 بروکر آلپاری

حساب استاندارد MT5 بروکر آلپاری

این حساب نیز مانند حساب استاندارد MT4 مناسب افراد حرفه ای و مبندی است؛ با این تفاوت که کاربران برای دسترسی به این حساب باید از پلتفرم متاتریدر 5 استفاده کنند. همچنین یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع حساب، تفاوت در حداقل سپرده مورد نیاز برای افتتاح حساب است.

ویژگی های حساب استاندارد MT5

 • حداقل سپرده: 100 دلار
 • ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز و 2 فلز
 • سپرده ارزی: دلار آمریکا، یورو، دلار جهانی، روروک
 • حداکثر حجم سفارش: 50 لات
 • حداکثر تعداد معاملات: 500
 • میزان اهرم: 10 تا 1000
 • میزان اسپرد: شناور و از 0.3 پیپ
 • کمیسون: عدم دریافت

حساب پم PAMM در بروکر آلپاری

یکی دیگر از انواع حساب های موجود در این کارگزاری حساب پم PAMM است. این حساب مناسب افرادی است که به سرمایه گذاری در بازار فارکس علاقه مند هستند، اما به شخصه قصد انجام معاملات و تحلیل بازار را ندارند.

اگر شما هم در این گروه قرار می گیرید می توانید به سادگی با واریز حداقل 300 دلار یک حساب پم ایجاد کرده و پس از آن انجام معاملات را به افراد باتجربه و حرفه ای واگذار کنید. به این ترتیب حساب پم به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به یادگیری تکنیک های معاملاتی و تحلیل بازار، سرمایه مازاد خود را وارد بازار کرده و در فارکس سرمایه گذاری کنید. باید توجه داشت که در ازای فعالیت معامله گران باتجربه در حساب پم، لازم است کمیسیونی به آن ها پرداخت کنید.

جدول مقایسه حساب های بروکر آلپاری

مشخصات انواع حساب آلپاری استاندارد MT4 استاندارد MT5 Nano ECN Pro ECN
حداقل واریزی برای افتتاح حساب 20 دلار 100 دلار 1 دلار 300 دلار 500 دلار
حداکثر لوریج 1.1000 1.1000 1.500 1.3000 1.3000
میزان اسپرد از 0.3 پیپ از 0.3 پیپ از 2 پیپ از 0.1 پیپ از 0 پیپ
میانگین تقریبی اسپرد 1.8 1.8 2 1.1 1.1
استاپ اوت 20 درصد 20 درصد 10 درصد 60 درصد 60 درصد
میزان کمیسیون ندارد ندارد ندارد از 1.6 دلار
معامله جفت ارزها دارد دارد دارد دارد دارد
معامله سهام و شاخص دارد دارد دارد دارد دارد
معامله ارزهای دیجیتال دارد دارد دارد دارد دارد
امکان استفاده از اکسپرت دارد دارد دارد دارد دارد

حساب اسلامی در بروکر آلپاری

حساب اسلامی فارکس یک حساب معاملاتی بدون سواپ است. حساب اسلامی به معامله گران مسلمان این امکان را می دهد تا سرمایه گذاری حلال انجام دهند و از پرداخت ربا خودداری کنند. این حساب اسلامی در متاتریدر 4 در دسترس کاربران قرار گرفته شده است.

براساس قوانین این حساب، آلپاری این امکان را فراهم کرده است تا معامله گران به جای پرداخت سواپ، با توجه به جفت ارز معاملاتی یا تعداد معاملات باز، به ازای هر لات 3 دلار کمیسیون پرداخت کنند.

حساب اسلامی در بروکر آلپاری

تفاوت حساب های آلپاری

حداقل سپرده، تنوع ابزارهای معاملاتی، میزان اسپرد، میزان اهرم، حداکثر تعداد معاملات، حداکثر تعداد معاملات باز از تفاوت اصلی میان انواع حساب های آلپاری هستند. معامله گران می توانند با در نظر گرفتن این موارد از میان حساب های آلپاری مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند.

برای مثال اگر معامله گر مبتدی باشید می توانید از یکی از انواع حساب های نانو، حساب استاندارد متاتریدر 4 و حساب استاندارد متاتریدر 5 استفاده کنید، اما اگر به صورت حرفه ای در بازار فارکس در حال فعالیت باشید حساب های ECN و Pro ECN گزینه های مناسب تری برای شما هستند؛ چراکه این دو نوع حساب ابزارهای معاملاتی متنوع تری را با اسپرد کمتر در اختیار کاربران قرار می دهند.

کدام حساب بروکر آلپاری بهتر است؟

همان طور که در بخش های قبل مشخص شد، هریک از حساب های کارگزاری آلپاری مشخصات و ویژگی های خاص خود را دارند. مشتریان این کارگزاری می توانند براساس نیازها، شرایط، استراتژی ها و میزان تجربه خود در بازار از امکانات یکی از حساب های پشتیبانی شده در آلپاری استفاده کنند. به این ترتیب نمی توان به طور مشخص یک حساب را به عنوان بهترین حساب کارگزاری آلپاری معرفی کرد.

کدام حساب بروکر آلپاری بهتر است؟

حذف حساب در بروکر آلپاری

ممکن است کاربران بروکرهای فارکس قصد داشته باشند به دلایل مختلف حساب معاملاتی خود را در این کارگزاری حذف کنند. فرایند حذف حساب در هریک از کارگزاری های فعال در بازار متفاوت بوده و ممکن است برخی از آن ها پیچیدگی بیشتری داشته باشند. به طورکلی زمانی که قصد حذف حساب معاملاتی خود را دارید به دلایل امنیتی لازم است از سایت رسمی کارگزاری استفاده کنید.

حذف حساب حقیقی بروکر آلپاری

حذف حساب حقیقی این کارگزاری از طریق کابین کاربری شما امکان پذیر نیست، اما در شرایطی حساب حقیقی آلپاری را می توان حذف کرد.

 • استفاده نکردن از حساب حقیقی به مدت شش ماه
 • واریز نکردن وجه به حساب و ارسال ایمیل به پشتیبانی بروکر با ذکر شماره حساب ریل

حذف حساب در بروکر آلپاری

حذف حساب دمو بروکر آلپاری

شرایط حذف حساب دمو در این کارگزاری با نحوه حذف حساب حقیقی تفاوت دارد. برای حذف حساب مجازی آلپاری تنها لازم است پس از ورود به کابین شخصی خود به تب حساب های مجازی بروید. پس از آن نیز روی شماره حساب دموی خود کلیک راست کنید.

با این کار صفحه جدیدی به شما نمایش داده می شود که در این صفحه باید روی گزینه «حذف حساب» کلیک کنید تا حساب آزمایشی آلپاری شما حذف شود.

بهترین حساب آلپاری برای اسکالپ

قبل از معرفی بهترین حساب آلپاری برای اسکالپ بهتر است با مفهوم اسکالپ آشنا شویم. در تعریفی ساده اسکالپ یک استراتژی معاملاتی روزانه در بازار فارکس است. در این روش معاملاتی، جفت ارزهای بازار فارکس با حاشیه سود بسیار کم معامله می شوند.

هدف از به کارگیری این روش معاملاتی تعدد معاملات همراه با سود پایین است. از آنجا که در این استراتژی تعداد معاملات بالا است، باید از حسابی استفاده کنیم که در آن با پرداخت کارمزدهای معاملاتی متعدد، تمام سود معاملات از بین نرود.

به این ترتیب می توان گفت حساب هایی که کمترین اسپرد را داشته باشند گزینه مناسب تری برای استفاده از استراتژی اسکالپ هستند. از آنجا که حساب های آلپاری Pro Ecn متاتریدر 4 و ECN mt5 کمترین اسپرد را در حساب های معاملاتی بروکر آلپاری دارند، این نوع حساب ها بهترین گزینه برای انجام معاملات اسکالپ یا همان اسکالپینگ در آلپاری هستند.

ادامه مطلب
بررسی اسپرد بروکر آلپاری | نکات کلیدی
بررسی اسپرد بروکر آلپاری | نکات...

پیش از بررسی اسپرد بروکر آلپاری بهتر است با نحوه معامله در بازار فارکس و مفهوم اسپرد آشنا باشیم. عبارت اسپرد در بازارهای مالی مختلف، تعاریف و معانی متفاوتی دارد و به طورکلی در تعریفی ساده به تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک دارایی گفته می شود که هر چه کوچک تر باشد، معامله گر سود بیشتری دریافت خواهد کرد.

بروکرهای فعال در بازار فارکس می توانند اسپرد پیشنهادی مورد نظر خود را به معامله اضافه کنند یا میزان آن را افزایش دهند؛ یعنی سرمایه گذار هنگام خرید ارز هزینه بیشتری پرداخت می کند و هنگام فروش آن هزینه کمتری می گیرد. هر بروکر فارکس می تواند اسپرد متفاوتی را شارژ کرده و به هزینه معاملات فارکس اضافه کند.

بروکر آلپاری چیست؟

آلپاری یکی از معروف ترین و باسابقه ترین بروکرهای فعال در بازار فارکس است که در سال 1998 و با اصالت روسی به بازار معرفی شد. این کارگزاری از زمان تأسیس تاکنون با فراز و نشیب بسیاری روبه رو شده و در سال های اخیر حواشی بسیاری داشته است.

به دلیل وجود مسائلی مانند نارضایتی کاربران و ایجاد بستری برای کلاه برداری افراد سودجو، هیچ رگولاتوری معتبری حاضر به تأیید این بروکر نشده است. با این حال به دلیل وجود امکانات متنوع و ارائه خدمات به مشتریان ایرانی، این کارگزاری همچنان یکی از محبوب ترین بروکرها در میان کاربران ساکن ایران است.

بروکر آلپاری چیست؟

منظور از اسپرد در بروکر آلپاری چیست؟

در بازار فارکس معامله گران در ازای نرخ ازپیش تعیین شده یک ارز را با ارز دیگر معامله می کنند. به این ترتیب می توان گفت، یک ارز براساس میزان ارزش ذاتی خود به ارز دیگر تبدیل می شود. اسپرد فارکس تفاوت نرخ فروش کارگزار فارکس و نرخ خرید هنگام مبادله یا معامله ارز است.

به این ترتیب به اختلاف میان قیمت خرید و قیمت فروش یک دارایی اسپرد یا شکاف قیمت گفته می شود. به طورکلی، با توجه به نوع ارز در حال معامله، زمان شروع معامله و شرایط اقتصادی اسپردها می توانند محدود یا گسترده تر شوند.

عوامل مؤثر بر Spread در بروکر آلپاری

میزان اسپرد یکی از عوامل مهم در انتخاب بروکر و تجزیه و تحلیل هزینه های معاملاتی است. به طورکلی چند عامل اصلی در تعیین میزان اسپرد بروکرها تأثیرگذار است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • نقدینگی

دارایی هایی که محبوبیت و ارزش ذاتی بالایی داشته باشند به سرعت به پول تبدیل می شوند و نقدینگی بالایی دارند. به این ترتیب می توان گفت میزان نقدینگی براساس حجم معاملات محاسبه می شود. دارایی هایی که حجم معاملات بالایی داشته باشند، اسپرد محدودتر و دارایی هایی که کمتر معامله شوند، اسپرد بالاتری دارند.

 • نوسان

زمانی که بازار در حال تغییر است و دچار نوسان می شود، اسپرد معاملات نیز تغییر می کند. با وجود نوسان های بازار بروکرها و بازارسازان اسپرد بیشتری از کاربران دریافت می کنند.

 • قیمت

کاهش قیمت یک دارایی نوسانات بازار را افزایش و میزان نقدینگی دارایی را کاهش می دهد. به این ترتیب کاهش نقدینگی دارایی سبب افزایش اسپرد معاملات آن خواهد شد.

منظور از اسپرد در بروکر آلپاری چیست؟

اسپرد حساب های آلپاری چقدر است؟

بروکر آلپاری خدمات مختلفی را در قالب حساب های معاملاتی متنوع و منعطف به کاربران خود ارائه می دهد. هریک از انواع حساب های معاملاتی ارائه شده در کارگزاری آلپاری از نظر میزان اسپرد، حداقل میزان واریزی، حداکثر لوریج، میزان کمیسیون و بسیاری موارد دیگر با هم متفاوت هستند. در ادامه به معرفی انواع حساب های بروکر آلپاری می پردازیم.

اسپرد حساب استاندارد MT4 در بروکر آلپاری

حساب استاندارد MT4 یکی از انواع حساب های معاملاتی ارائه شده در کارگزاری آلپاری است. بروکر آلپاری این امکان را فراهم کرده تا افراد بتوانند تنها با واریز 20 دلار افتتاح حساب کنند و از خدمات کارگزاری بهره مند شوند. به این ترتیب می توان گفت حساب استاندارد متاتریدر 4 برای شروع به کار افراد تازه کار و مبتدی گزینه مناسبی است.

 • اسپرد حساب استاندارد MT4 آلپاری از 0.3 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب استاندارد MT5 در بروکر آلپاری

یکی دیگر از حساب های پشتیبانی شده در بروکر آلپاری حساب استاندارد MT5 است. کاربران می توانند با حداقل واریز 100 دلار از این نوع حساب استفاده کنند و به معامله بپردازند.

 • اسپرد حساب استاندارد MT5 آلپاری نیز مانند حساب MT4 از 0.3 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب Nano در بروکر آلپاری

حساب نانو در بروکر آلپاری برای معامله گران تازه وارد یا حتی معامله گران حرفه ای که از استراتژی معاملاتی با ریسک پایین استفاده می کنند، گزینه مناسبی است؛ چراکه در حساب نانو بروکر آلپاری موجودی حساب کاربران براساس «سنت» نمایش داده می شود.

 • اسپرد حساب نانو آلپاری از 2 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب های آلپاری چقدر است؟

اسپرد حساب ECN در بروکر آلپاری

یکی دیگر از انواع حساب های ارائه شده در بروکر آلپاری حساب ECN است. کاربران می توانند با واریز حداقل 300 دلار حساب ECN ایجاد کنند و از امکانات موجود در این نوع حساب بهره مند شوند. در حساب ECN آلپاری معامله گر می تواند با استفاده از تمام استراتژی ها در 46 جفت ارز، 18 CFD و 2 فلز سرمایه گذاری کند.

 • اسپرد حساب ECN در بروکر آلپاری از 0.1 پیپ شروع می شود.

اسپرد حساب Pro ECN MT4 در بروکر آلپاری

براساس بروکر آلپاری، در حساب Pro ECN از تکنولوژی ECN استفاده شده است. این موضوع سبب شده تا سفارش ها و معاملات کاربران به سرعت و بدون تأخیر ثبت شود. برای افتتاح حساب PRO ECN حداقل واریز 500 دلار ضروری است.

 • اسپرد حساب Pro ECN بروکر آلپاری از 0 پیپ شروع می شود.

جدول مقایسه انواع حساب های بروکر آلپاری

مشخصات انواع حساب آلپاری استاندارد MT4 استاندارد MT5 Nano ECN Pro ECN
حداقل واریزی برای افتتاح حساب 20 دلار 100 دلار 1 دلار 300 دلار 500 دلار
حداکثر لوریج 1.1000 1.1000 1.500 1.3000 1.3000
میزان اسپرد از 0.3 پیپ از 0.3 پیپ از 2 پیپ از 0.1 پیپ از 0 پیپ
میانگین تقریبی اسپرد 1.8 1.8 2 1.1 1.1
استاپ اوت 20 درصد 20 درصد 10 درصد 60 درصد 60 درصد
میزان کمیسیون ندارد ندارد ندارد از 1.6 دلار
معاملة جفت ارزها دارد دارد دارد دارد دارد
معامله سهام و شاخص دارد دارد دارد دارد دارد
معاملة ارزهای دیجیتال دارد دارد دارد دارد دارد
امکان استفاده از اکسپرت دارد دارد دارد دارد دارد

ارتباط اسپرد و کمیسیون بروکر آلپاری چیست؟

همان طور که در بخش های قبل مشاهده کردید، میزان اسپرد در بروکرهای مختلف متغیر است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد. همچنین انواع حساب های معاملاتی موجود در یک بروکر می توانند اسپرد متفاوتی داشته باشند. در حساب های استاندارد متاتریدر 4، متاتریدر 5 و Nano هیچ کمیسیونی از کاربر دریافت نمی شود، اما کاربران حساب های ECN و Pro ECN در ازای انجام معاملات خود کمیسیونی پرداخت می کنند.

میزان اسپرد در بروکر آلپاری

بررسی این مورد یکی از مواردی است که معمولاً معامله گران هنگام انتخاب مناسب ترین بروکر به آن توجه می کنند. همان طور که در قسمت قبل مشاهده کردید، هریک از حساب های موجود در بروکر آلپاری از نظر میزان اسپرد با یکدیگر تفاوت دارند؛ بنابراین دست کاربران آلپاری برای انتخاب مناسب ترین حساب معاملاتی باز است. به طورکلی در مقایسه با سایر بروکرها میزان اسپرد بروکر آلپاری در حد متوسط است.

ادامه مطلب
کلاهبرداری بروکر آلپاری | آیا بروکر آلپاری معتبر است؟
کلاهبرداری بروکر آلپاری | آیا بروکر...

در بازارهای مالی بروکرها واسطه ای هستند که خریداران و فروشندگان را به یکدیگر وصل می کنند. از آنجا که افراد سرمایه خود را در این پلتفرم ها واریز می کنند و در بستر آن به معامله می پردازند، اعتبار و امنیت، از عوامل مهم در انتخاب کارگزاری هستند.

در سال های اخیر حرف و حدیث های بسیاری درباره اعتبار و کلاهبرداری بروکر آلپاری مطرح شده است. سؤالی که پیش می آید این است که آیا این موضوع فقط در حد شایعه است یا واقعاً باید درباره اعتبار این بروکر بازنگری کنیم؟

آلپاری یکی از قدیمی ترین بروکرهای شناخته شده در سطح جهان بوده و از سال 1998 فعالیت خود را در بازار فارکس آغاز کرده است. از آنجا که آلپاری از زبان فارسی و فعالیت کاربران ایرانی پشتیبانی می کند، این بروکر در میان کاربران ایرانی محبوبیت زیادی دارد. کاربران می توانند تنها با واریز یک دلار معاملات خود را در آلپاری شروع کرده و از امکانات متنوع آن بهره مند شوند.

بروکر آلپاری کلاهبرداری، ماجرا از چه قرار است؟

سابقه طولانی و رگوله بودن دو عامل مهم در انتخاب بروکر هستند. بروکر آلپاری طی 14 سال فعالیت خود در بازار مالی فارکس و سهام با فراز و نشیب های بسیاری مواجه شده است. با وجود این وجود، شرکت همواره توانسته است با ارائه امکانات متنوع، واریز، برداشت سریع و… رضایت مشتریان خود را در سراسر جهان جلب کند.

بروکر آلپاری همواره در میان کاربران فارسی زبان در بالاترین رتبه قرار دارد و انتخاب اول بسیاری از معامله گران است؛ زیرا کارگزاری فارکس برخلاف سایر بروکرهای معروف بازار، تاکنون هیچ گونه محدودیتی برای فعالیت کاربران ایرانی اعمال نکرده است.

بروکر آلپاری کلاهبرداری، ماجرا از چه قرار است؟

بررسی رگوله های آلپاری فارکس

سازمان های رگولاتور نهادهای قانونی و مالی دولتی یا حتی خصوصی هستند که بر فعالیت بروکرها و پلتفرم های فعال در بازارهای مالی نظارت می کنند؛ از این رو بروکرهایی که موفق به کسب مجوزهای سازمان های رگولاتور شده باشند از اعتبار و امنیت بالایی برخوردار هستند.

کارگزاری آلپاری را دو سازمان رگولاتور FSASVG و FSC رگوله کرده است. علاوه بر این دو، آلپاری با دریافت تأییدیه از FINCOM این امکان را فراهم کرده تا درصورت نیاز تا سقف 20 هزار دلار به معامله گران خسارت پرداخت کند.

اشتباهات کاربران یا بروکر آلپاری کلاه بردار است؟

از دلایلی اصلی وجود شایعاتی مبنی بر کلاهبرداری آلپاری در چند سال اخیر در میان کاربران ایرانی، اشتباهات کاربران است؛ چراکه در برخی مواقع کاربران تازه وارد هنگام برداشت وجه یا انجام معاملات دچار خطا و اشتباه می شوند و این موضوع را به کلاهبرداری کارگزاری نسبت می دهند.

 • مشکلات مربوط به برداشت پول: اگر کاربر مراحل احراز هویت خود را کامل نکرده باشد هنگام برداشت دارایی خود با مشکل مواجه می شود.
 • بسته نشدن معاملات در SL و TP: زمانی که حد ضرر یا حد سود تعیین شده توسط معامله گر در کسری از ثانیه تاچ شود، معامله بسته نخواهد شد. به دلیل نوسانات بازار این موضوع در تمام بروکرها دیده می شود و مختص بروکر آلپاری نیست.

آیا بروکر آلپاری فیلتر است؟

آیا بروکر آلپاری فیلتر است؟

محدود شدن فعالیت کاربران ایرانی و فیلتر شدن صرافی ها و بروکرهای بازارهای معاملاتی یکی از مشکلاتی است که مشتریان ایرانی بازارهای جهانی همواره با آن مواجه هستند. از آنجا که فعالیت کاربران ایرانی به طور رسمی در آلپاری مجاز است، کاربران ایرانی بدون نیاز به استفاده از فیلترشکن می توانند فعالیت خود را در سایت این بروکر شروع کنند.

آیا بروکر آلپاری ورشکست شد؟

همان طور که در قسمت سوابق این بروکر بیان شد، به دنبال ایجاد مشکلات مربوط به فرانک سوئیس، بسیاری از بروکرها از جمله بروکر آلپاری در سال 2015 ورشکست شدند. وسعت این ورشکستگی در میان تمام بروکرهای فارکس به اندازه ای بود که این روز در تاریخ بازار فارکس «پنجشنبه سیاه» لقب گرفت.

نکته مهمی که درباره ورشکستگی بروکر آلپاری وجود دارد است که در جریان ورشکستگی سال 2015 بروکرهای فارکس تنها شعبه انگلستان آلپاری دچار ضرر و زیان شد. با این حال این بروکر توانست با تمام کاربران خود کامل تسویه کند. به این ترتیب ورشکستگی شعبه انگلستان آلپاری تنها به سهام داران این شرکت ضرر و زیان وارد کرد.

ادامه مطلب
Alpari-broker
بروکر آلپاری (Alpari) | آموزش ثبت...

با توجه به شرایط به وجود آمده در جهان و به طورکلی افزایش تمایل به سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از منابع مختلف، بازارهای مالی روزبه‌روز گسترده‌تر می‌شوند. در این شرایط، هر بازار مالی به بستری مناسب برای انجام معاملات نیاز دارد که این بستر برای بازار فارکس، بروکر است. به عبارتی شما برای انجام معاملات خود باید در یک بروکر ثبت نام کنید. اما فعالیت یک ایرانی در بازارهای مالی جهانی کمی سخت‌تر است؛ زیرا به دلیل تحریم‌های متعدد، امکان استفاده از بسیاری از این بسترها (بروکر، صرافی و…) غیرممکن است.اما با همه محدودیت های موجود، چند بروکر معتبر با ایرانیان همکاری می‌کنند که بروکر آلپاری (Alpari) یکی از آن‌هاست. در این مقاله روش ورود و ثبت نام آلپاری را با هم مورد بررسی قرار می‌دهیم.

«سایت خانه سرمایه بروکر آلپاری را تایید یا تکذیب نکرده و صرفا نحوه استفاده از آن را آموزش می‌دهد؛ در نتیجه مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این بروکر کاملا برعهده کاربر است»

چطور با تخفیف کارمزد در آلپاری ثبت نام کنیم؟

بدون نیاز به vpn و vps در بروکر آلپاری وارد شده و معاملات خود را انجام دهید. برای ثبت نام و استفاده از بروکر آلپاری، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد 170004607 در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در بروکر آلپاری ثبت نام کنید

بروکر آلپاری چیست؟

در دنیای فارکس یکی از اولین مفاهیمی که باید با آن آشنا باشیم، بروکرها هستند. بروکرها، واسطه ای هستند که در معاملات مالی فارکس، بین خریدار و فروشنده واسطه‌گری می‌کنند و امکان ارتباط بین این دو را در پلتفرم‌های معاملاتی، فراهم می‌کنند. بروکر آلپاری نیز یکی از بروکرهای بین‌المللی است که در کشور روسیه تاسیس شده و در حال حاضر با ۲۵ سال سابقه، عنوان شناخته شده‌ترین بروکر فارکس برای ایرانیان را دارد در حال حاضر میلیون‌ها کاربر از این بروکر استفاده می‌کنند و معاملات فارکس خود را از طریق بروکر آلپاری انجام می‌دهند. ایران، روسیه وکشورهای آسیایی، بخش اعظم کاربران این بروکر را تشکیل می‌دهند و تعداد کاربران ایرانی این بروکر بالای 200 هزار کاربر تخمین زده می‌شود. در اینفوگرافی زیر می‌توانید اطلاعات کلی این بروکر را بررسی کنید و در ادامه مقاله جزئیات بیشتری را در مورد بروکر آلپاری بررسی خواهیم کرد.

بروکر آلپاری چیست

سابقه و اعتبار بروکر آلپاری برای ایرانیان

با توجه به وضعیت سیاسی ایران و تحریم‌های اعمال شده، بروکرهای بین‌المللی تمایل زیادی برای کار با کاربران ایرانی نداشته و ترجیح می‌دهند خود را درگیر تحریم‌های جهانی نکنند؛ به همین علت، پیدا کردن بروکری باسابقه و باتجربه برای کاربران ایرانی، به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

به‌طورکلی، بروکر آلپاری یکی از اولین بروکرهایی بود که کار با کاربران ایرانی را آغاز و شرایط حضور آن در بازار جهانی را نیز فراهم کرد. همین موضوع، باعث شده است که Alpari به اصلی‌ترین و اولین پیشنهاد افراد با سابقه در بازار تبدیل شود.

کمتر فرد فعالی در بازار پیدا می‌شود که این بروکر را نشناسد و یا حداقل یک بار نام آن را نشنیده باشد. به جرأت، می‌توان گفت آلپاری باسابقه‌ترین بروکر برای ایرانیان بوده و همین امر باعث شده کاربران ایرانی هم برای بروکر آلپاری جایگاه ویژه‌ای قایل باشند و بخش اصلی معاملات خود را در آن انجام دهند.

این بروکر جشنواره و پروموشن‌های متعددی را برای کاربران ایرانی خود در نظر گرفته و ‌راه‌های واسطه‌ای برای واریز و برداشت ریالی کاربران خود فراهم می‌کند. در بخش‌های بعدی، درباره روش‌های متنوع واریز و برداشت بیشتر از برورکر آلپاری توضیح خواهیم داد.

در ادامه سابقه فعالیت و گسترش این کارگزاری آلپاری را در سطح جهان مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • تأسیس Alpari (UK) در سال 2004
 • افتتاح شعبه‌های متعدد در سایر کشورها
 • رگوله شدن در سال 2006 توسط اداره Financial Services Authority
 • جریمه شدن توسط FSA در سال 2010 به دلیل عدم موفقیت در زمینه مبارزه با پول شویی
 • افتتاح دفتر آلپاری در سال 2010 در کشور قبرس
 • دریافت مجوز CySEC دفتر قبرس آلپاری در سال 2010
 • لغو مجوز دفتر قبرس آلپاری در سال 2012
 • بسته شدن دفتر قبرس آلپاری در سال 2013
 • ورود Alpari (UK) در سال 2008 به بازار هند شد
 • توقف ارائه خدمات در هند در سال 2014
 • ورشکستگی در 19 ژانویه 2015 به دنبال برداشته شدن سقف فرانک در برابر یورو توسط بانک ملی سوئیس
 • عضویت در AFD یا همان انجمن فروشندگان فارکس از سال 2017
 • لغو مجوز آلپاری و چهار بروکر دیگر در سال 2017 توسط بانک مرکزی روسیه
 • تاسیس Alpari US LLC در سال 2006 و عضویت در NFA در نوامبر سال 2007
 • لغو عضویت Alpari US LLC در NFA در سال 2015
 • تأسیس صندوق خیریه آلپاری با هدف کمک به کودکان جمهوری تاتارستان در سال 2005 توسط Andrey Dashin
 • قرارگیری در لیست 34 بروکر تأییدشده بانک مرکزی هند در سال 2022

بروکر آلپاری کجاست و در کدام کشور قرار دارد؟

دفتر مرکزی بروکرها،  یکی از اطلاعات مهمی است که کاربران ایرانی در بررسی آن‌ها مورد توجه قرار می دهند. بروکر آلپاری، سال ۱۹۹۸ در شهر کازان روسیه تاسیس شد و در حال حاضر، این شرکت در جزیره موهلی ثبت شده است.جزیره موهلی، یک جزیره خودمختار است که در اتحاد قمر قاره آفریقا واقع شده‌است.البته که این بروکر، شعبات دیگری در کشورهای، قبرس، بلاروس، جزایر موریس، سنت وینسنت هم دارد و ممکن است در آینده نیز شعباتی در کشورهای دیگر هم تاسیس کند. با این حال تمامی کاربران با هر ملیتی می‌توانند در بروکر آلپاری ثبت نام کنند و لزومی بر داشتن شعبه در آن کشور نیست.

آدرس کامل دفاتر و شعبات این بروکر در جدول زیر آمده است :

کشور شرکت ثبت کننده آدرس
جزیره موهلی Alpari (Comoros) Ltd Bonovo Road – Fomboni, Island of Mohéli
بلاروس LLC Alpari Eurasia проспект Победителей, д.7а, 13 этаж, офис 39, Minsk 220020, Belarus
قبرس FT Global LTD Tassou Papadopoulou 6, Flat/Office 22, Ag. Dometios, 2373, Nicosia, Cyprus
موریس Exinity Limited 5th Floor, 355 NEX Tower, Rue du Savoir, Cybercity, Ebene 72201, Mauritius
سنت وینسنت Alpari Limited Suite 305, Griffith Corporate Centre, Kingstown, Saint Vincent and the Grenadines

اطلاعات تکمیلی درباره آدرس و شعبات بروکر الپاری را می‌توانید در وبسایت بروکر آلپاری مطالعه فرمایید.

توجه:

احتمالاً با بررسی بروکرها شما هم متوجه این موضوع شده‌اید که بیشتر دفاتر بروکرها در کشورهای ناشناخته ثبت شده است. اما دلیل این موضوع چیست؟ با توجه به سختگیری‌های قانونی و مالیاتی که برای بروکرها در کشورهای شناخته شده در نظر گرفته می‌شود، بروکرها تصمیم می‌گیرند که شرکت خود را در کشورهای آف شور (کشورهایی که به حساب های بانکی مالیات تعلق نمی‌گیرد) ثبت و اداره کنند. این موضوع در بحث بروکرها طبیعی است و نیاز به نگرانی ندارد.

رگولاتوری و اعتبار بین‌المللی

چگونه از اعتبار یک بروکر مطمئن شویم؟ برای پاسخ به این سوال رگولاتورها شکل گرفته‌اند. رگولاتورها سازمان‌هایی هستند که اعتبار و صلاحیت شرکت‌ها و موسسات را بررسی و تایید می‌کنند و به نحوی ضمانت کننده آن بروکر هستند. رگوله بودن بروکر، جز اصلی ترین نگرانی‌ معامله‌گران بازار فارکس است و رگولاتورها نقش مهمی در انتخاب بروکر شما دارند.

بروکر آلپاری در شعب اروپایی خود از رگوله معتبر FSC MAURITIUS استفاده می‌کند که مخصوص مشتریان اروپایی آلپاری است. به دلیل تحریم‌های بین المللی، امکان رگوله شدن توسط FSC MAURITIUS برای شعب آفشور بروکر آلپاری وجود ندارد و رگوله سطح پایین تری به نام FSASVG، آن‌را تایید صلاحیت کرده است.بسیاری از بروکرها برای اینکه بتوانند در کشورهای تحریم شده فعالیت کنند، از رگوله‌های شعب آفشور خود استفاده می‌کنند.اداره FSASVG جز رگولاتور‌هایی است که بیشتر بروکرهای همکار با ایرانیان از آن استفاده می‌کنند. رگولاتورهای معتبر هم، جز آن دسته از خدماتی هستند که ایرانیان به دلیل تحریم های بین المللی، امکان بهره‌مندی از آن‌را ندارند و نباید انتظار زیادی از رگوله بودن بروکر آلپاری توسط نهادهای معتبر داشته باشیم.

سایت رسمی بروکر آلپاری

باتوجه به اینکه بروکر آلپاری در کشورهای مختلفی ثبت شده است، دامنه و آدرس های مختلفی برای وبسایت های این بروکر وجود دارد. سایت رسمی بروکر آلپاری برای ایرانیان وبسایت alpariforex.org است.

پشتیبانی فارسی بروکر آلپاری

پشتیبانی آلپاری به زبان فارسی نیز از طریق چندین روش ارائه می‌شود. تیم پشتیبانی آلپاری تلاش می‌کند تا به معامله گران ایرانی از طریق کانال‌های مختلف کمک کند و سوالات و مشکلات آن‌ها را پاسخ دهد. این کانال‌ها عبارتند از:

 • تلفن: آلپاری شماره تلفن پشتیبانی در ایران را ارائه می‌دهد که می‌توانید با تماس به این شماره با نمایندگان آلپاری در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.
 • چت آنلاین: آلپاری چت آنلاین در وبسایت خود فراهم کرده است. شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خود و ارسال پیام، با نمایندگان آلپاری در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح کنید.
 • ایمیل: شما می‌توانید ایمیل خود را به آدرس پشتیبانی آلپاری ارسال کنید و سوالات و مشکلات خود را با تیم پشتیبانی به اشتراک بگذارید. آدرس ایمیل پشتیبانی آلپاری بر روی وبسایت آن قابل دسترسی است.
 • فرم تماس: آلپاری فرم تماسی را در وبسایت خود فراهم کرده است که می‌توانید با پر کردن آن و ارسال، سوالات و مشکلات خود را به تیم پشتیبانی آلپاری ارسال کنید.

با استفاده از این روش‌ها، شما می‌توانید با تیم پشتیبانی آلپاری در ارتباط باشید و از آن‌ها دریافت راهنمایی و پاسخ به سوالات خود را در مورد معاملات و خدمات آلپاری بگیرید.

پشتیبانی  توضیحات
تلفن تماس +442 080 896 850
ایمیل پشتیبانی [email protected]
چت آنلاین کابین شخصی داخل سایت

آموزش ثبت نام در بروکر آلپاری (نسخه موبایل)

ثبت نام در آلپاری

گام اول: برای ایجاد حساب کاربری ابتدا باید وارد سایت آلپاری شوید. به این منظور از آدرس اینترنتی alpariforex.org برای ورود به آلپاری استفاده کنید.

نحوه ثبت نام در بروکر آلپاری

گام دوم: در صفحه بازشده می‌توانید گزینه “ثبت نام” را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام هدایت شوید.

 

گام سوم: پس از ورود به این سایت، باید مشخصات دقیق خود از جمله: نام و نام خانوادگی به زبان فارسی و در ادامه به زبان انگلیسی، ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه خود (بدون صفر ابتدایی) را وارد نمایید.

صفحه‌ی تکمیل اطلاعات شخصی

در نهایت باید توافقنامه مشتری، سیاست حفظ اسرار و سیاست انتقال داده‌ها را تایید کنید. برای اطلاع از شرایط می‌توانید با کلیک روی هر کدام pdf قوانين را دانلود و مطالعه کنید. در نظر داشته باشید که در این قسمت شما تایید می‌کنید که سن شما حداقل 18 سال یا بالاتر از آن است.

پس از تایید روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

 

گام چهارم: در این قسمت باید اطلاعات کشور تابعیت و شهر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر در کشور ایران متولد شده‌اید تابعیت ایرانی را انتخاب کرده و با کلیک روی آیکون “ادامه” به مرحله بعد بروید.

تکمیل اطلاعات مربوط به کشور و تابعیت

گام پنجم: در این مرحله باید یک روش‌ را برای دریافت کد تایید انتخاب کنید. روش اول با ایمیل و روش دوم با استفاده از شماره تلفن همراه است. بنابراین در این صفحه برای اتمام ثبت نام خود باید کد تاییدی را که به آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه شما ارسال شده است در کادر مربوطه وارد کنید.

روش دریافت کد تایید از طریق ایمیل یا پیامک

برای دریافت کد تایید روی آیکون ” برای تایید کلیک کنید” کلیک کرده تا به صورت خودکار وارد مرحله تایید هویت انسانی شوید. برای اینکه ثابت کنید ربات نیستید آیتم‌های مشخص شده را به ترتیب ذکر شده در تصویر انتخاب کنید. سپس آیکون “تایید” را لمس کنید.

تایید کردن هویت انسانی

دوباره وارد صفحه تایید کد می‌شوید. روی دکمه “دریافت کد” کلیک کنید تا کد تایید برایتان ارسال شود. در نهایت پس از وارد کردن کد و انتخاب “اتمام ثبت نام” ثبت نام خود را تکمیل کنید. اگر مایل به دریافت تبلیغات از طرف الپاری روی آدرس ایمیل خود هستید، تیک قسمت مشخص شده را فعال کنید.

افتتاح حساب در آلپاری

گام اول: پس تایید کد وارد حساب کاربری خود یا کابین آلپاری می‌شوید. برای افتتاح حساب در آلپاری باید از همین صفحه استفاده کنید.

صفحه اصلی افتتاح حساب در آلپاری

گام دوم: صفحه را اسکرول کنید تا گزینه “افتتاح حساب” را مشاهده کنید. روی آن کلیلک کنید تا وارد صفحه افتتاح حساب در آلپاری شوید.

صفحه افتتاح حساب در آلپاری

گام سوم: در مرحله افتتاح حساب آلپاری، باید مطابق تصویر از بین گزینه‌ها “فارکس، فلزات و CFD” را انتخاب کنید که مختص حساب تجاری و دمو است. نوع حساب را بر روی حقیقی قرار داده تا به صورت پیش فرض standard.mt4 یا متاتریدر 4 انتخاب شود. ارز پایه حساب را از بین دلار آمریکا (USD) یا یورو (EUR) انتخاب کنید و در ادامه بر روی دکمه “افتتاح حساب” کلیک نماید.

انتخاب مدل حساب تجاری: فارکس، فلزات و CFD

گام چهارم: باید رمز عبوری را برای حساب تجاری خود مشخص کرده و سپس روی گزینه فعال سازی کلیک نمایید. دقت کنید که رمز عبور حداقل باید دارای 8 کاراکتر بوده و حاوی حروف بزرگ و کوچک انگلیسی و اعداد و کاراکتر باشد.

اکنون پیامی تحت عنوان افتتاح حساب را مشاهده خواهید کرد که اطلاعات مورد نیاز برای دسترسی به حساب را در اختیارتان می‌گذارد. در این پیام نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به متاتریدر 4 به شما داده می شود.

شارژ حساب آلپاری

برای انجام معامله باید حساب خود را شارژ کنید. برای این کار آیکون شبیه به کیف پول در منوی بالای صفحه را انتخاب کنید. در منوی بازشده “واریز وجه به حساب ” را انتخاب کنید.

واریز وجه به حساب در بروکر آلپاری

قدم اول: در کادر اول واریز وجه به طور خودکار انتخاب شده است. در کادر دوم باید روش پرداخت خود برای مثال پرداخت آنلاین یا پرداخت با تتر (USDT) را انتخاب کنید. ارز انتقال و حسابی که قصد شارژ آن را دارید را انتخاب کنید و به مرحله بعد بروید.

انتخاب روش پرداخت در بروکر آلپاری

قدم دوم: میزان تتری که قصد انتقال به حساب دارید را به صورت عددی وارد کنید تا مبلغ واریزی به حساب را به شما نمایش دهد. اطلاعات پاسپورت خود را وارد کرده و تیک موافقت از قوانین را فعال کنید و روی “ادامه” کلیک کنید تا به مرحله تایید نهایی هدایت شوید.وارد کردن مقدار تتر برداشتی در بروکر آلپاری

قدم سوم: در این مرحله اطلاعات درخواست به شما نمایش داده می‌شود تا در صورت درستی آن را تایید کنید. برای تایید روی “ادامه” کلیک کنید تا در نهایت با تایید رمز ارزی که با آن پرداخت خود را انجام می‌دهید ( برای مثال تتر) و شبکه پرداخت (تتر-اتریوم یا تتر-ترون) را انتخاب کنید.

تایید رمز ارزی که با آن پرداخت خود را انجام می‌دهید

در پایان کد QR و یک آدرس برای پرداخت شما تولید می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید تتر را به حساب آلپاری واریز کنید. از طریق صرافی یا ولت واریزی را به این آدرس انجام دهید. بعد از آن شارژ حساب الپاری با تتر انجام خواهد شد.

کد QR پرداخت

برداشت وجه آلپاری

برای برداشت وجه از آلپاری روی آیکون کیف پول در منوی بالای سایت کلیک کنید. در منوی بازشده “برداشت وجه” را انتخاب کنید.

با دنبال کردن 3 مرحله زیر می‌توانید برداشت تتری از حساب آلپاری را انجام دهید.

قدم 1: صفحه جدیدی باز می‌شود که در آن باید حسابی که قصد برداشت از آن را دارید انتخاب کنید. سپس شیوه و نوع انتقال را انتخاب کرده و گزینه “ادامه” را لمس کنید و به مرحله بعد بروید.

شیوه و نوع انتقال در بروکر آلپاری

قدم 2: در این مرحله باید جزئیات مربوط به برداشت از آلپاری با تتر مانند آدرس کیف پول مقصد و مبلغ مورد نظر را انتخاب کنید. اطلاعات دیگری مثل تاریخ تولد برای امنیت بیشتر از شما دریافت می‌شود. شبکه رمز ارز خود را نیز انتخاب و مجددا روی “ادامه” کلیک کنید.

قدم 3: در نهایت پس از تکمیل مراحل بالا اطلاعات وارد شده را در صورت صحت آن‌ها تایید کنید. با کلیک روی “ارسال کد” به آدرس ایمیل شما کدی ارسال می‌شود که برای تایید برداشت تتر از آلپاری باید آن را در کادر مربوطه وارد کرده تا درخواست انتقال وجه ثبت شود.

کلیک روی "ارسال کد" به آدرس ایمیل شما

احراز هویت آلپاری

گام اول: برای احراز هویت در آلپاری باید اطلاعات بیشتری را تکمیل کرده و مدارک شناسایی خود را ارسال کنید. برای این کار با نام کاربری و رمز عبور وارد کابین شخصی آلپاری شوید.

درخواست کابین شخصی آلپاری

گام دوم: برای ارسال مدارک از طریق گوشی تلفن همراه کافیست تا گزینه request mobile desktop را از طریق مرورگر تلفن همراه ارسال کنید.

گام سوم: همانطور که مشاهده می‌کنید بعد از این درخواست کابین شخصی آلپاری به شکلی که روی دسکتاپ یا صفحه مانیتور کامپیوتر دیده می‌شود به شما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب گزینه‎های بیشتری، از جمله ” حساب من ” را مشاهده خواهید کرد.

گام چهارم: با انتخاب “حساب من” گزینه‌های بیشتری مثل “اطلاعات شخصی” و “ارسال مدارک” را مشاهده خواهید کرد.  “اطلاعات شخصی” را انتخاب کنید تا منوی جدیدی به شما نمایش داده شود.

گزینه‌های بیشتر مثل "اطلاعات شخصی" و "ارسال مدارک"

گام پنجم: در این قسمت می‎توانید اطلاعات خود را مشاهده کنید و در صورت لزوم آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه خود را تغییر دهید. برای ارسال مدارک از قسمت مشخص شده نوع مدرک ارسالی را انتخاب کنید. مدرک ارسالی برای احراز هویت می‎تواند گذرنامه یا کارت ملی باشد. توجه داشته باشید که از این قسمت برای ارسال سایر مدارک مورد نیاز آلپاری مانند گواهی اقامت، مدارک بانکی، کارت اعتباری و یا سایر مدارک نیز می‎توانید استفاده کنید. نوع مدرک را ” گذرنامه یا کارت ملی” انتخاب کنید.

تغییر آدرس ایمیل و شماره تماس

گام ششم: از کادر بعدی فایل خود را برای ارسال از بین اطلاعات تلفن همراه خود انتخاب کنید. شما می‎توانید سه فایل با حداکثر حجم 5 مگابایت ارسال کنید. فرمت قابل قبول برای فایل نیز در صفحه پیش رو به شما نمایش داده می‌شود.

مشخص کردن نحوه ارسال مدارک

نکته: راه دیگری برای ارسال مدارک به آلپاری در صفحه اطلاعات شخصی و ارسال مدارک به شما نمایش داده شده است. در این روش می‌توانید اسکن یا عکس مدارک خود را با ذکر شماره کابین شخصی به آدرس ایمیل درج شده در صفحه تکمیل اطلاعات شخصی ارسال کنید.

تنظیم ساعت بروکر آلپاری

با توجه به اینکه سرورهای بروکر آلپاری در اروپای شرقی قرار دارد، فاصله چندانی بین ساعت متاتریدر آلپاری و ساعت ایران وجود ندارد اما بهتر است از میزان این اختلاف خبر داشته باشید و در معاملات خود آن را در نظر بگیرید. ساعت سرورهای معاملاتی در بروکر آلپاری به وقت اروپای شرقی (GMT+3) ارائه می شود و ساعت ایران بر روی (GMT +3:30) تنظیم است و یک اختلاف نیم ساعته بین این دو وجود دارد.

در جدول زیر ساعت کار بروکر آلپاری، به وقت ایران آورده شده است :

شروع ساعت کاری تابستانی  00:05 (GMT+3) – دوشنبه
پایان ساعت کاری تابستانی 23:54:59 (GMT+3) – جمعه
شروع ساعت کاری زمستانی 01:05 (GMT+3) – دوشنبه
پایان ساعت کاری زمستانی 00:54:59 (GMT+3) – شنبه

اگر در بازار فارکس حرفه‌ای باشید، یقینا متوجه تاثیر ساعات و سشن‌های مختلف در معاملات خود شده‌اید.بعضا لازم است در مواقعی از بازار ترید نکنید و در ساعات کم هیجان بازار معاملات خود را مدیریت کنید.

بررسی و اطلاع از سشن های مختلف بازار، تاثیر زیادی بر روی موفقیت استراتژی معاملاتی شما خواهد داشت. برای اطلاع کامل از سشن های مختلف بازار، می‌توانید از این وبسایت استفاده کنید.

خدمات بروکر آلپاری

بروکر آلپاری خدمات متفاوتی در اختیار کاربران خود می‌گذارد که معامله در جفت‌ارزها، طلا، نقره و انواع کامودیتی‌ها از جمله مهم‌ترین آن‌هاست. اگر اهل معامله ارز دیجیتال هستید، می‌توانید از این بروکر استفاده کنید؛ اما باید به یاد داشته باشید که استفاده از پلتفرم ارزهای دیجیتال بروکرهای فارکس، نه‌تنها در بروکر آلپاری، بلکه در همه بروکرهای فارکس منطقی نیست. دلیل این اتفاق نیز کارمزد بالا و هزینه‌های آن است.

در حال حاضر بیش از 100 نماد معاملاتی در بروکر آلپاری ارائه شده است. انواع دارایی‌های معاملاتی آلپاری را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • فلزات گران‌بها
 • جفت‌ارزهای فارکس
 • ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و…
 • انرژی و کالاهای با ارزش مانند نفت خام و گاز طبیعی
 • شاخص بازارهای بورس امریکا و جهان مانند نزدک، داوجونز، S&P، دکس و…
 • خرید تجمیعی سهام شرکت‌های معتبر امریکایی مانند تسلا، اپل، مایکروسافت و…

«نکته‌ای که درباره بازارها و خدمات این بروکر وجود دارد، این است که خدمات ارائه شده نسبت به نوع حساب متفاوت هستند که براساس آن‌ها امتیاز به شما تعلق می‌گیرد.»

انواع خدماتی که بروکر آلپاری به کاربرانش ارائه می‌دهد

آموزش ثبت نام آلپاری (نسخه دسکتاپ)

پیش از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که برای ورود به آلپاری و استفاده از خدمات آن، به یک فیلترشکن نیاز خواهید داشت؛ البته دلیل این اتفاق، محدودیتی است که ایران در استفاده از این بروکر ایجاد کرده است و نه خود بروکر؛ درواقع سایت Alpari از محدود بروکرهای معتبر جهانی است که خدمات خود را به ایرانیان نیز ارائه می‌دهد. همچنین شما به استفاده از VPN با IP ثابت نیز نیازی نخواهید داشت و تنها با استفاده از یک فیلترشکن معمولی با امنیت بالا هم می‌توانید به سایت وارد شده و از خدمات آن بهره ببرید.

چگونه در آلپاری ثبت نام کنیم؟ در اولین قدم، باید به سایت آلپاری مراجعه کنید. سپس به راحتی و با کلیک روی گزینه EN که در تصویر هم مشخص شده است، می‌توانید زبان فارسی را انتخاب کنید. اگر بخواهید از نسخه انگلیسی آن استفاده کنید، برای ثبت نام باید روی گزینه Register کلیک کرده و برای ورود به حساب خود گزینه Log in را انتخاب کنید.

ورود به حساب آلپاری

اما اگر زبان سایت را به فارسی تغییر دهید، با صفحه زیر مواجه می‌شوید که روش کار بسیار آسانی دارد؛ برای ثبت نام در سایت آلپاری با زبان فارسی، روی گزینه‌ای به همین نام (ثبت نام) که در تصویر نیز مشخص شده است، کلیک کنید. همچنین اگر قصد ورود به حساب کاربری خود را دارید نیز می‌توانید روی گزینه ورود کلیک کنید.

همچنین اگر قصد استفاده از بروکر به زبان دیگری را داشتید، می‌توانید روی گزینه FA کلیک کنید تا لیستی از زبان های ساپورت شده توسط بروکر برای شما نمایان شود.

انتخاب زبان مورد نظر

در ادامه روند آموزش آلپاری در مرحله ثبت نام و ورود باید روی تب ثبت نام کلیک کرده و اطلاعات خود مانند نام، نام خانوادگی، ایمیل و شماره موبایل را در کادرهای مشخص شده، وارد کنید. توجه داشته باشید که در این بخش، اطلاعات باید به زبان انگلیسی وارد شوند. پس از واردکردن اطلاعات و فعال کردن گزینه پذیرش قوانین و سیاست‌های سایت و تأیید این موضوع که سن شما بالاتر از 18 است، باید روی گزینه سبز رنگ ادامه کلیک کنید.

تکمیل اطلاعات شخصی

در مرحله بعد نیز باید کشور، تابعیت و شهر خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه ادامه در پایین صفحه کلیک کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، روند ثبت نام در آلپاری به دلیل پشتیبانی از زبان فارسی بسیار ساده بوده و ما تنها در تلاشیم نکات مهمی را که باید در این مسیر، رعایت کنید، بیان کنیم.

در این مرحله، نحوه ثبت نام در بروکر آلپاری، یک کد برای شما ارسال می‌شود که می‌توانید تعیین کنید که کد مربوطه را از طریق پیام کوتاه دریافت کنید یا ایمیل. برای دسترسی به این کد باید ابتدا اعداد درهمی را که در تصویر می‌بینید وارد کرده و سپس روی گزینه دریافت کد کلیک کنید.

دریافت کد تایید

با وارد کردن کد، تقریبا کار افتتاح حساب آلپاری به پایان رسیده است؛ در انتها نیز از شما سوال می‌شود که اگر مایل باشید تبلیغاتی را از سوی شرکت آلپاری دریافت کنید، می‌توانید گزینه مربوط را فعال کرده و درنهایت روی گزینه سبزرنگ اتمام ثبت نام کلیک کنید.

آموزش افتتاح حساب آلپاری؛ انتخاب رمز عبور

اگر دقت کرده باشید، مرحله‌ای برای انتخاب رمز عبور که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، در نحوه ثبت نام بروکر آلپاری وجود ندارد؛ زیرا پس از ایجاد حساب، یک رمز عبور و شماره کابین که می‌توان آن را به عنوان نام کاربری نیز در نظر گرفت، برای شما ایجاد می‌شود.

شما می‌توانید با مراجعه به ایمیل دریافتی از طریق بروکر که در مراحل ثبت نام وارد کردید، این اطلاعات را مشاهده کنید؛ اما از آنجا که به خاطر سپردن رمز عبور ایجاد شده چندان ساده نیست، می‌توانید از همان ابتدا رمز عبور خود را مطابق نظر خود تغییر دهید. برای این کار در صفحه اصلی روی گزینه تنظیمات کلیک کرده و سپس از زیرمنویی که باز می‌شود، گزینه امنیتی و شخصی سازی را انتخاب کنید.

سپس با ورود به بخش امنیتی و شخصی سازی، با چنین صفحه‌ای روبه‌رو می‌شوید. برای آنکه رمز عبور انتخاب شده از سوی بروکر را تغییر دهید، کافیست در بخش رمز عبور که در تصویر هم مشخص شده است، روی گزینه تغییر کلیک کنید.

با کلیک روی گزینه تغییر در مرحله قبلی، پنجره زیر برای شما باز می‌شود. که در آن باید رمز عبور فعالی را که بروکر Alpari برای شما انتخاب کرده است، در کادر اول و دوم وارد کرده و عینا همان رمز عبور را در کادر سوم نیز وارد کنید.

«به یاد داشته باشید که رمز عبور انتخابی شما باید حداقل 8 کاراکتر از جمله اعداد، حروف کوچک و بزرگ انگلیسی و برخی کاراکترهای خاص داشته باشد.»

سپس برای شما یک کد ارسال می‌شود که باید آن را در کادر مربوط وارد کرده و در نهایت روی گزینه سبزرنگ تغییر کلیک کنید.

ویرایش اطلاعات

با رفتن به صفحه اصلی سایت و کلیک روی گزینه حساب من، زیرمنویی برای شما باز می‌شود که باید اطلاعات شخصی یعنی اولین گزینه آن را انتخاب کنید.

همان طور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، اطلاعاتی از جمله جنسیت، زبان ایمیل‌های دریافتی، آدرس ایمیل، تاریخ تولد و… در این بخش وجود دارند که باید آن‌ها را به درستی وارد کنید. واردکردن اطلاعات در این بخش، از این نظر مهم است که اگر در آینده رمز عبور خود را فراموش کردید یا به هر دلیلی نیازمند بازیابی اطلاعات بودید، بتوانید از این اطلاعات برای احراز هویت خود استفاده کنید.

وارد کردن اطلاعات شخصی

اگر بخواهید شماره موبایل خود را تغییر دهید، می‌توانید گزینه تغییر شماره تلفن همراه را انتخاب کرده و سپس در پنجره جدیدی که برای شما باز می‌شود، شماره موردنظر (شماره جدید) را در کادر اول وارد کنید. در بخش بعد نیز روی گزینه بله که نشان دهنده دسترسی به شماره موبایل ثبت شده در بروکر است، کلیک کنید.

در صورتی که روی گزینه خیر کلیک کنید، باید مدارک هویتی خود را برای بروکر ارسال کرده و در بخش بعد نیز روی دکمه ارسال کد کلیک کنید. با این کار، یک کد به شماره موبایل ثبت شده در بروکر Alpari ارسال می‌شود که باید آن را در کادر مربوط وارد کرده و در نهایت روی گزینه تغییر شماره تلفن کلیک کنید. تمام اطلاعات را به همین ترتیب می توانید تغییر دهید.

اطلاعات شخصی برای فرم بروکر آلپاری

آموزش احراز هویت آلپاری Alpari

بعد از ثبت نام بروکر الپاری، حتما احراز هویت خود را انجام داده و تا زمانی که این کار را نکرده‌اید، فعالیتی در بروکر نداشته باشید. برای احراز هویت، باید ابتدا وارد حساب شخصی یا همان کابین خود شده و سپس از تب حساب من، گزینه ارسال مدارک را انتخاب کنید.

هرچند حتی با انتخاب اطلاعات شخصی (مسیری که در بخش پیش بیان کردیم)، نیز می‌توانید به راحتی به پایین صفحه اسکرول کرده و به همین بخش یعنی ارسال مدارک دسترسی داشته باشید. در این بخش با کلیک روی گزینه انتخاب کنید، باید یکی از مدارک مانند کارت ملی، پاسپورت، کارت اعتباری، گواهی نامه و… را انتخاب کرده و با اسکن تصویر آن، فایل را به بروکر ارسال کنید.

با انتخاب نوع مدرک باید روی گزینه انتخاب فایل برای ارسال کلیک کنید تا به کمک پنجره‌ای که باز می‌شود، بتوانید تصویر مدرک خود را برای بروکر ارسال کنید. توجه داشته باشید که عکس آپلود شده باید یکی از انواع PDF، Doc x، Doc، PNG، TIFF، GPEG یا GIF و حداکثر 5 مگابایت باشد.

بارگذاری مدرک برای بروکر آلپاری

آموزش آلپاری؛ تنظیمات کابین شخصی

اگر بخواهید برای بالا بردن امنیت حساب خود، ورود دومرحله‌ای را فعال کنید، باید روی گزینه فعال در مقابل بخش مربوطه کلیک کنید. با این کار می‌توانید یکی از روش‌های دریافت SMS یا ایمیل را به عنوان تاییدیه مرحله دوم برای ورود انتخاب کنید. همچنین در بخش اطلاع رسانی نیز می‌توانید از بروکر بخواهید درصورت انجام هر نقل و انتقال مالی یا ورود به حساب شخصی، شما را مطلع کند.

«لازم به ذکر است که امکان غیرفعال کردن تمام این بخش‌ها نیز وجود دارد.»

تنظیمات کابین شخصی در بروکر آلپاری

افتتاح حساب در بروکر آلپاری و اتصال به متاتریدر

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، ثبت نام و احراز هویت در یک بروکر، یکی از اولین کارهایی است که معامله‌گران باید انجام دهند؛ به همین دلیل، افراد برای اینکه بتوانند معاملات پرسودتری داشته و امکان پیگیری روند معاملات برای آن‌ها فراهم باشد، ترجیح می‌دهند از یک پلتفرم معاملاتی مخصوص استفاده کنند.

پلتفرم متاتریدر یکی از بهترین و پرطرفدارترین نرم‌افزارهای معاملاتی است که افراد زیادی در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید از طریق حساب کاربری خود در بروکر در نرم افزار متاتریدر معامله کنید، باید یک حساب معاملاتی در بروکر ایجاد کرده و سپس آن را به متاتریدر وصل کنید.

روند انجام این کار در بروکر آلپاری، با استفاده از دو روش مختلف که در تصویر نیز مشخص شده است، انجام می‌شود. در بخشی که در ستون سمت راست مشخص کردیم، دو انتخاب دارید؛ اگر بخواهید جفت ارزهای فارکس، فلزات یا CFD ها را معامله کنید، باید گزینه اول را انتخاب کرده و در صورتی که قصد انجام معاملات آپشن را داشته باشید، می‌توانید روی گزینه دوم کلیک کنید.

همچنین با کلیک روی گزینه افتتاح حساب که در وسط تصویر نمایش داده می‌شود و ما آن را در تصویر مشخص کرده‌ایم، نیز امکان افتتاح حساب برای شما وجود خواهد داشت.

افتتاح حساب در بروکر آلپاری و اتصال به متاتریدر

انواع حساب آلپاری چیست؟

بروکر آلپاری برای برطرف کردن نیاز کاربران خود حساب‌های متعددی در نظر گرفته است که این حساب‌ها به به سه دسته بندی اصلی تقسیم می‌شوند:

 • حساب‌های حقیقی (استاندارد،Ecn، Pro Ecn)
 • حساب مجازی یا دمو
 • حساب پم (Pamm)
 • حساب اسلامی فارکس

حساب‌های حقیقی بروکر آلپاری

حساب‌های حقیقی بروکر آلپاری، حساب‌هایی هستند که شما برای شروع معامله واقعی باید یکی از آن‌ها را  داشته باشید.هر یک از حساب‌های آلپاری ویژگی‌های متفاوتی دارند که مهمترین تفاوت آنها در حداقل مبلغ مورد نیاز برای معامله، میزان اهرم  و ابزارهای معاملاتی است. در جدول زیر به صورت خلاصه به بررسی این حساب‌ها می‌پردازیم. اگر به دنبال مطالعه بیشتر درباره انواع حساب بروکر آلپاری هستید مقاله انواع حساب بروکر آلپاری را بررسی کنید.

مشخصات انواع حساب آلپاری استاندارد MT4 استاندارد MT5 ECN MT5 ECN MT4 Pro ECN MT4
حداقل واریزی برای افتتاح حساب 20 دلار 100 دلار 500 دلار 300 دلار 500 دلار
حداکثر لوریج 1.1000 1.1000 1.3000 1.3000 1.3000
میزان اسپرد از 0.3 پیپ از 0.3 پیپ از 0.1 پیپ از 0.1 پیپ از 0 پیپ
میانگین تقریبی اسپرد 1.8 1.8 1.1 1.1 1.1
استاپ اوت 20 درصد 20 درصد 60 درصد 60 درصد 60 درصد
میزان کمیسیون ندارد ندارد ۱۶  دلار برای هر ۱ میلیون دلار ۱۶ دلار برای هر ۱ میلیون دلار
معامله جفت ارزها دارد دارد دارد دارد دارد
معامله سهام و شاخص دارد دارد دارد دارد دارد
معامله ارزهای دیجیتال دارد دارد دارد دارد دارد
امکان استفاده از اکسپرت دارد دارد دارد دارد دارد

حساب‌ دمو و مجازی بروکر آلپاری

افرادی که تجربه کافی در معامله ندارند و نیازمند آموزش و کسب تجربه هستند از حساب دمو استفاده می‌کنند.به همین منظور بروکر آلپاری نیز حسابی را در نظر گرفته که کاربران با استفاده از آن بتوانند به صورت مجازی معامله کنند و تجربه لازم را کسب کنند.بسیاری از معامله‌گران حرفه‌ای نیز برای تست استراتژی خود از حساب دمو استفاده می‌کنند.

حساب پم

دیگر از انواع حساب‌ها که در ثبت نام بروکر آلپاری باید با آن آشنا باشید، حساب پم (Pamm) است.اینو از حساب‌ها برای کسانی مناسب است که قصد معامله در بازار فارکس را دارند اما خودشان وقت و دانش کافی برای این کار را ندارند.در حقیقت در حساب پم، حساب شما به حساب معامله‌گران با تجربه‌تر متصل می‌شود و معاملات آن تریدر برای شما کپی می‌شود.برای دسترسی به حساب پم کافیست حساب خود را بسازید و احراز هویت خود را در بروکر تکمیل کنید.حداقل میزان شارژ برای حساب پم بروکر آلپاری ۳۰۰ دلار است و تنها کاری که شما برای فعال‌سازی این حساب باید انجام دهید شارژ حسابتان به میزان حداقل ۳۰۰ دلار است.

حساب اسلامی بروکر آلپاری

سواپ و بهره شبانه، هزینه‌ای است که بروکرهای بین المللی به عنوان هزینه سرمایه‌ای که در اختیار کاربران می‌گذارد، از آنها دریافت می‌کند. این امر در دین اسلام حرام شناخته می‌شود و بروکرها برای حل این مشکل حساب اسلامی را ایجاد کرده‌اند. در این حساب، معامله‌گران به جای پرداخت سواپ، کمیسیون بیشتری پرداخت می‌کنند و بروکر به ازای هر لات سرمایه، 3 دلار کمیسیون دریافت می‌کند.

نحوه انتخاب حساب در بروکر آلپاری

پس از کلیک روی هرکدام از مسیرهای گفته شده (البته انتخاب فارکس، فلزات و CFD از بخش سمت راست)، با صفحه‌ای روبه‌رو می‌شوید که باید، نوع حساب خود یعنی حقیقی یا مجازی بودن آن را در بخش نوع حساب مشخص کنید.

اگر یک معامله‌گر حرفه‌ای هستید، می‌توانید نوع حقیقی را انتخاب کنید؛ اما اگر به تازگی فعالیت در بازار فارکس را آغاز کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم، نوع مجازی را انتخاب کرده و تا زمانی که به این اطمینان نرسیده‌اید که می‌توانید برآیند مثبتی در بازار داشته باشید، حساب خود را همچنان مجازی نگه دارید.

پس از انتخاب نوع حساب (حقیقی یا مجازی)، باید یکی از زیرمجموعه حساب‌هایی که برای هر روش وجود دارند، مثلا استاندارد، ECN و… را انتخاب کنید. توضیح مختصری از هر حساب را می‌توانید در ستون سمت چپ تصویر مشاهده کنید: به طورکلی، شما می‌توانید به اطلاعات مهمی مانند حداقل مبلغ برای افتتاح حساب مشخص شده چقدر است، اسپرد، پلتفرم مخصوص و دیگر ویژگی‌ها در ستون سمت چپ دسترسی داشته باشید.

در قسمت بعدی نیز می‌توانید ارز موردنظر خود را انتخاب کنید؛ با این کار موجودی، سود و زیان شما برحسب همان ارز (دلار آمریکا و یا یورو)، مشخص می‌شود.

با انتخاب تمام موارد گفته شده، تنها کافیست روی گزینه افتتاح حساب در پایین صفحه کلیک کنید.

البته باید به یاد داشته باشید که اگر نوع حساب خود را مجازی انتخاب کنید، باید یک مبلغ را به عنوان سرمایه اولیه انتخاب کنید؛ برای مثال اگر شما 500 دلار را وارد کنید، مثل این است که سرمایه اولیه شما 500 دلار است. این مبلغ مجازی است و درصورت سود یا ضرر شما سود نکرده و متضرر نیز نخواهید شد. با این حال فراموش نکنید که شما در حال آزمایش خود هستید و اگر توانایی شما شروع فعالیت در بازار با مبلغ 200 دلار است، واردکردن مبلغ 1000 دلار ضعف و توانایی شما را نشان نمی‌دهد.

آموزش کار با بروکر آلپاری؛ استفاده از متاتریدر

پس از انتخاب گزینه افتتاح حساب، صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود که اطلاعات حساب معاملاتی شما برای استفاده در متاتریدر در آن قرار گرفته است. اگر نرم افزار متاتریدر را نصب نکرده‌اید، می توانید از لینکی که در همین بخش نیز قرار گرفته است استفاده کرده و برنامه را روی سیستم خود نصب کنید.

همچنین شما می‌توانید از بخش Platforms and Applications یا پلتفرم‌های تجاری و نرم افزارها، به لینک دریافت متاتریدر دسترسی داشته باشید.

پس از دانلود و نصب برنامه متاتریدر با صفحه‌ای مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید که در آن باید روی سروری که در زمان افتتاح حساب در بروکر Alpari انتخاب کرده بودید، کلیک کنید.

اگر سرور موردنظر خود را پیدا نکردید، می‌توانید لیست سرورها را تا انتها پایین رفته و در پایین، روی علامت + کلیک کرده، نام سرور موردنظر خود را وارد کنید. سپس با انتخاب گزینه Scan سرور شما هم به لیست اضافه شده و امکان انتخاب برای شما ایجاد می‌شود.

توجه داشته باشید که نام کاربری و رمز عبور و همچنین سرور باید به درستی انتخاب شوند. اگر در زمان وارد کردن اطلاعات با خطایی روبه‌رو شدید، برای رسیدن به صفحه قبل، می‌توانید از نوار بالای صفحه به تب File رفته و سپس روی Open an Account از زیرمنویی که باز می‌شود، کلیک کنید. با این کار باز هم امکان انتخاب سرور و واردکردن اطلاعات را برای خود فراهم می‌کنید.

پس از انتخاب سرور، باید نام کاربری و رمز عبور خود را که پس از افتتاح حساب، بروکر در اختیار شما گذاشت، در این کادرها وارد کنید. توجه داشته باشید به دلیل آنکه شما قبلا در بروکر Alpari حساب ساخته بودید، باید بخش بالایی یعنی Existing Trade Account را انتخاب کنید؛ اما اگر حساب کاربری نداشته باشید باید یکی از موارد پایین را که مربوط به ایجاد حساب واقعی و دمو می‌شوند، انتخاب کنید.

درنهایت، با انتخاب گزینه Finish، کار به پایان رسیده و شما آماده انجام معاملات در متاتریدر خواهید بود.

مدیریت سرمایه (Pamm)

در این بخش از آموزش کار با آلپاری، نحوه مدیریت سرمایه را بررسی می‌کنیم؛ بدین شکل که اگر تب مدیریت سرمایه را انتخاب کنید، می‌توانید بر دارایی دیگران نیز مدیریت داشته باشید. در واقع در این نوع معاملات، افراد بدون تحلیل و تنها با داشتن سرمایه و امید به شما و تحلیل‌تان به دنبال کسب سود هستند.

در این روش، تنها معاملات حقیقی را می‌توانید انتخاب کرده و سپس یکی از انواع موجود (ECN، Standard و…) و ارز موردنظر را از میان دلار و یورو انتخاب کرده و در نهایت روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید. در ادامه نیز می‌توانید ویژگی هر نوع حساب را به طور مختصر در ستون سمت چپ مطالعه کنید.

انتخاب ارز مورد نظر

برخی از تریدرها یا به عبارت دقیق‌تر سرمایه‌گذاران، به قدری حرفه‌ای هستند که تریدرهایی که زمان و تجربه کافی برای فعالیت در بازار را ندارند، تصمیم می‌گیرند که سرمایه خود را به آن‌ها سپرده و در سود و زیان او شریک شوند. به عنوان مثال، مدیر حرفه‌ای وجود دارد که حساب پم (Pamm) را افتتاح کرده و 300 دلار سرمایه دارد و شما به عنوان فردی که می‌خواهید آن مدیر با سرمایه شما نیز معاملاتی انجام دهد، می‌توانید سرمایه خود (مثلا 200 دلار) را به او بسپارید.

به این ترتیب، تریدر حرفه‌ای یا مدیر حساب، با 500 دلار فعالیت خود را در بازار آغاز می‌کند و پس از دوره‌ای که توسط خود او تعیین می‌شود، سود و زیان را محاسبه کرده و با کسر هزینه‌ای به عنوان کارمزد، مبلغی به فرد سرمایه گذار تحویل می‌دهد؛ البته این موضوع در صورتی است که مدیر توانسته باشد معاملات خود را با سود ببندد.

در حقیقت حساب پم شباهت زیادی به کپی تریدینگ دارد، با این تفاوت که در حساب پم، سرمایه‌های مدیر و سرمایه‌گذاران روی هم انباشته شده و مدیر با همه آن‌ها در بازار فعالیت داشته باشید؛ در مقابل و در روش کپی تریدینگ، تریدرها حساب معاملاتی و مجزای خود را به حساب معاملاتی تریدر حرفه‌ای متصل می‌کنند.

برای آنکه بخواهید سرمایه خود را به مدیران حرفه‌ای بسپارید، باید بر روی تب سرمایه گذاری در نوار بالای صفحه کلیک کنید تا لیست مدیران مختلف و اطلاعاتی از سابقه آن‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری را مشاهده کنید. سپس بر اساس داده‌ها و نظر خود، یکی از مدیران را انتخاب کرده و بر روی گزینه سرمایه گذاری در مقابل نام او کلیک کنید.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت در بروکر آلپاری، باید حداقل 50 دلار در حساب معاملاتی خود داشته باشید. در مراحل بعد نیز باید تایید کنید و اجازه دهید که سرمایه از حساب شما به حساب مدیر انتقال داده شود تا به این ترتیب وی بتواند دارایی شما را نیز به حساب خود اضافه کرده و معاملاتی را با آن‌ها انجام دهد.

همچنین در صورتی که وارد کابین شخصی خود شده باشید، می‌توانید از ستون منو، بخش سرمایه گذاری با آلپاری را انتخاب کرده و از زیر منو آن، بر روی گزینه سرمایه گذاری در حساب PAMM کلیک کنید.

اگر بخواهید معاملات آپشن را انجام دهید، ابتدا باید تب مربوط یعنی Alpari.Fix-contracts را انتخاب کرده و در صفحه جدید تنها ارز موردنظر خودتان یعنی یورو یا دلار را انتخاب و سپس روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید.

چگونه در آلپاری پول واریز کنیم؟

امکان داشتن حساب برحسب دلار آمریکا (USD) و یورو (EUR) برای کاربران بروکر آلپاری وجود دارد. معمولاً ایرانیان دلار را به عنوان نوع حساب شخصی خود انتخاب می کنند. توجه داشته باشید که حساب شخصی همچون حساب پشتیبان است. درواقع شما با شارژکردن این حساب قادر به انجام معامله نیستید و برای آنکه بتوانید معامله ای را انجام دهید، باید مبلغی را بنا به نظر خودتان به یکی از حساب های تجاری (حساب معاملاتی) انتقال دهید. در این صورت به انتقال داخلی نیاز خواهید داشت.

انتقال دارایی بین حساب ها در بروکر آلپاری بسیار ساده است، اما در آینده به آن خواهیم پرداخت، چیزی که در این بخش قصد داریم توضیح دهیم واریز سرمایه برای معاملات حقیقی در بازار است. امکان فعالیت در بازار فارکس و بازارهای جهانی به وسیله ریال ایران وجود ندارد؛ به همین دلیل برای آنکه بخواهید مبلغی را به بروکر خود واریز کنید، نیاز به یک برنامه جانبی دارید. صرافی ها همین کار را برای شما انجام می دهند.

برای آنکه بتوانید معاملات حقیقی خود را آغاز کنید، به سرمایه اولیه نیاز دارید؛ درنتیجه باید بتوانید سرمایه خود را به بروکر Alpari واریز کنید. برای این کار پس از افتتاح حساب و با اسکرول به پایین صفحه به بخش انتقال وجه می رسیم که امکان واریز نیز در آن قرار دارد.

پس از رفتن به بخش انتقال وجه ابتدا نوع انتقال را روی واریز وجه تنظیم کنید. در کادر بعد باید یکی از پلتفرم های واسط برای واریز وجه را انتخاب کنید که ما به دلیل انجام عملیات بدون کارمزد و امنیت، تاپ چنج با نام اختصاری TC Pay را انتخاب می کنیم.

در کادر بعد نیز باید یکی از حساب های شخصی یا تجاری خود در بروکر را انتخاب کنید که سرمایه به آن منتقل شود. با انتخاب تمام موارد گفته شده باید روی گزینه ادامه کلیک کنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

پیش از شرح ادامه واریز وجه به حساب خود بروکر Alpari باید به این نکته اشاره شود که امکان رسیدن به بخش واریز وجه از ستون سمت راست تصویر در کابین شخصی نیز فراهم شده است. به این ترتیب شما برای واریز وجه وارد حساب خود در بروکر Alpari می شوید و از ستون سمت راست واریز وجه و سپس از منوی بازشده TC Pay را انتخاب کنید.

در این مرحله از واریز وجه به بروکر آلپاری باید جزئیات بیشتری را مطرح کنید. در بخش اول باید مبلغی را که قصد دارید به بروکر واریز کنید، وارد کرده و توجه داشته باشید که باید همین مبلغ یا بیشتر از آن را در صرافی تاپ چنج هم داشته باشید که بتوانید واریز را انجام دهید.

بخش بعد به طور خودکار و پس از واردکردن مبلغ واریزی مشخص می شود، درواقع این بخش مبلغی را مشخص می کند که به بروکر واریز می شود و از آنجا که با انتخاب TC Pay کارمزدی از شما دریافت نمی شود، همان مبلغ به بروکر واریز می شود.

اگر احراز هویت خود را انجام داده باشید، در این مرحله باید روی گزینه سبزرنگ ادامه کلیک کنید و اگر احراز هویت خود را تکمیل نکرده باشید، باید شماره پاسپورت یا کد ملی خود و سپس تاریخ تولدتان را به میلادی در این کادرها قرار داده و سپس روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

در این مرحله باید تأیید کنید که اطلاعات همچون مبلغ واریزی، حساب مبدأ و مقصد و… درست هستند. همچنین اگر گزینه «ذخیره به عنوان قالب پرداخت» را انتخاب کنید، می توانید یک نسخه از اطلاعات پرداخت را داشته باشید. پس از مطالعه اطلاعات و اطمینان از صحت آن ها باید روی گزینه «انتقال وجه» کلیک کنید.

با انجام مراحل پیشین، پنجره ای برای شما باز می شود که به صرافی TC Pay متصل است. اکنون در صورتی که سرمایه ای در حساب خود در TC Pay داشته باشید، می توانید به راحتی آن را به بروکر Alpari انتقال دهید. در این مرحله باید نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور خود برای تاپ چنج را در دو کادر موجود در بخش Login تاپ چنج یعنی ستون سمت راست وارد کنید و سپس روی گزینه Login کلیک کنید. در ستون سمت چپ نیز می توانید اطلاعات واریزی به مقصد را مشاهده کنید.

برای بالابردن امنیت، صرافی تاپ چنج یک کد به ایمیل شما ارسال می کند که باید در این کادر وارد کرده و سپس روی گزینه Verify کلیک کنید. توجه داشته باشید که زمان شما محدود است و شما می توانید زمان باقی مانده برای انجام عملیات را در بالا و سمت راست تصویر مشاهده کنید.

حال که به حساب خود در TC Pay متصل شده اید، در بخش اول باید کیف پول خودتان که می خواهید مبلغ موردنظر را از آن واریز کرده، انتخاب کنید و در بخش دوم نیز اطلاعاتی مانند مبلغ و کارمزد را مشاهده کرده و درصورت تأیید روی گزینه Pay کلیک کنید. به همین راحتی توانستید سرمایه اولیه برای معاملات خود در بازار را به بروکر Alpari واریز کنید.

آنچه گفته شد نحوه واریز سرمایه به حساب کاربری در بروکر آلپاری از طریق صرافی تاپ چنج (Top Change) بود. اما نکته ای که وجود دارد این است که کاربران این بروکر می توانند واریز سرمایه را به طرق مختلف در این بروکر انجام دهند و در حقیقت همین قابلیت یکی از امتیازات بروکر آلپاری به حساب می آید چراکه تقریبا هر کاربر با توجه به شرایط خود می تواند بهترین روش مناسب خود را انتخاب کند.

روش های واریز از طریق تاپ چنج، پرفکت مانی، ارزهای دیجیتال همچوت تتر و بیش از 50 ارز دیجیتال دیگر، گرین چنج از جمله روش های واریز سرمایه به بروکر آلپاری است. سهولت استفاده از صرافی تاپ چنج برای ایرانیان در کنار رایگان بودن عملیات واریز به کمک این روش، انتخاب تاپ چنج را برای کاربران کاملا منطقی کرده است، با این حال در صورتی که شما قصد انتخاب روش دیگری را داشته باشید نیز می توانید در زمان انتخاب روش واریز گزینه ی موردنظر خود را انتخاب کنید.

برداشت سرمایه از بروکر Alpari

فعالیت تریدرها در بازارهای مالی معمولاً با این هدف انجام می شود که پس از انجام معاملات روی سرمایه اولیه ای که واریز کرده بودند، سود آن را برداشت کنند. در ادامه روش برداشت سرمایه از بروکر Alpari به کمک صرافی تاپ چنج را توضیح خواهیم داد. در گام اول از ستون سمت راست «برداشت وجه» و سپس TC Pay را انتخاب می کنیم، با این کار به مرحله بعد منتقل می شویم.

آموزش برداشت سرمایه از بروکر آلپاری

پس از انتخاب TC Pay در مرحله پیش حال باید نوع انتقال یعنی همان «برداشت وجه» را برای گزینه اول انتخاب کنید. در بخش دوم نیز باید حسابی را انتخاب کنید که می خواهید سرمایه مان را از آن برداشت کنید و در بخش سوم نیز TC Pay را به عنوان مقصد انتخاب کنید و درنهایت روی گزینه سبزرنگ ادامه کلیک کنید.

برداشت وجه

در این مرحله باید مبلغی که قصد برداشت آن را دارید، در کادر اول وارد کنید. سپس بروکر آلپاری با توجه به مقصد دریافت سرمایه و مبلغی که وارد کردید، مبلغ نهایی را که در مقصد دریافت خواهید کرد، به شما نشان خواهد داد. (با انتخاب TC Pay برداشت بدون کارمزد صورت می گیرد).

اگر مراحل احراز هویت خود را تکمیل نکرده باشید، باید تاریخ تولد خود را نیز وارد کنید. گزینه ای دیگر هم وجود دارد که فعال کردن آن اختیاری است. این گزینه، یعنی «علت برداشت» زیرمنویی را برای شما باز خواهد کرد که شما می توانید دلیل برداشت خودتان مثلاً برداشت بهره یا هر دلیل دیگر را انتخاب کنید یا اصلاً این گزینه را فعال نکنید و در انتها روی گزینه ادامه کلیک کنید.

علت برداشت

در بخش بالایی این صفحه اطلاعات برداشت شما شامل مبلغ، آدرس مبدأ و مقصد را مشاهده خواهید کرد. در بخش پایین صفحه نیز باید یکی از روش های دریافت کد تأیید را انتخاب کنید. درواقع بروکر Alpari برای اطمینان از آنکه این شما هستید که اقدام به برداشت می کنید از این روش امنیتی استفاده می کند.

پس از انتخاب روش دریافت کد حالا باید روی دکمه «ارسال کد» کلیک کرده و کد دریافتی را در کادر مربوط وارد کنید و در سپس روی گزینه انتقال وجه کلیک کنید.

ارسال کد

در این مرحله بروکر آلپاری شماره درخواست شما را مشخص می کند و به شما اطلاع می دهد باید روی لینک مربوط که برای شما ایمیل شده است، کلیک کنید تا روند برداشت ادامه یابد. همچنین باید توجه داشته باشید لینک ارسال شده تنها برای 15 دقیقه معتبر است. همچنین شما می توانید با کلیک روی تاریخچه انتقالات کلیک کنید تا بتوانید انتقالات پیشین خود را مشاهده کنید.

انتقالات پیشین

پس از بازکردن ایمیل و کلیک روی لینکی که بروکر برای شما ارسال کرده بود، چنین صفحه ای برای شما باز خواهد شد که باید در بخش سمت راست آن نام کاربری و رمز عبور صرافی تاپ چنج را وارد کنید و سپس روی گزینه Login کلیک کنید تا به حساب خود در صرافی تاپ چنج متصل شوید.

لاگین در تاپ چنج

پس از اتصال به صرافی تاپ چنج، حالا باید یکی از کیف پول های خود در صرافی را از بخش اول انتخاب کنید و با مطالعه اطلاعات داده شده و سپس کلیک روی گزینه Pay کار انتقال را به پایان برسانید.

تکمیل انتقال

در این مرحله صرافی تاپ چنج با ارسال ایمیل یک کد تأیید را به شما نمایش خواهد داد که شما باید آن کد دریافتی را در این کادر وارد کرده و سپس برای تأیید روی گزینه Verify کلیک کنید. به این ترتیب شما مبلغ موردنظر خود را از بروکر Alpari به صرافی تاپ چنج انتقال دادید.

اگر قصد برداشت ریالی از تاپ چنج را داشته باشید، این امکان برای شما فراهم است و کافی است به وب سایت تاپ چنج بروید و دارایی خود را از حساب دلاری به حساب ریالی (انتقال داخلی) منتقل کرده و سپس ریال خود را در حساب بانکی خود برداشت کنید که برای انجام این کار کمی کارمزد از شما کسر خواهد شد.

هدیه 20 دلاری در اولین واریز

در برخی از دوره های زمانی بروکر آلپاری طرح های تشویقی را مطرح می کند که کاربران می توانند از امتیازات آنها استفاده کنند. برای آگاهی از طرح های تشویقی ابتدا وارد کابین شخصی خود شده و سپس از ستون سمت راست تصویر به بخش امتیازات و طرح های تشویقی مراجعه کرده و سپس بر روی گزینه “جوایز و طرح های تشویقی” کلیک کنید.

با طی مسیری که گفته در صورت وجود طرح های مختلف می توانید از آنها استفاده کنید. یکی از این طرح ها که مخصوص کاربران جدیدی بود که قصد اولین واریز خود را داشتند بود. بر اساس این طرح تشویقی، در یک بازه ی زمانی و در صورت واجد شرایط بودن کاربران می توانستند مبلغ 20 دلار را به عنوان پاداش واریز، دریافت کنند. شروط این پاداش شامل انجام اولین واریز در دوره ی فعال طرح، ایجاد حساب کاربری در دوره پیش از آغاز طرح تشویقی، پذیرش شرایط و قوانین بروکر آلپاری و سکونت در کشورهای خاورمیانه و… بودند.

شما هم می توانید پس از ساخت حساب کاربری خود و پیش از آغاز فعالیت خود در بروکر، این بخش را بررسی کنید و در صورت فعال بودن طرح های تشویقی از آنها استفاده کنید. متاسفانه در زمان نگارش این مقاله هیچ طرح تشویقی برای کاربران وجود ندارد.

انتقال حساب به حساب در بروکر آلپاری

شما در بروکر Alpari می توانید چندین حساب تجاری و شخصی از انواع مختلف را داشته باشید. حالتی را در نظر بگیرید که شما معاملاتی را در بخش فارکس انجام داده و به سود رسیده اید و حالا قصد دارید سود دریافتی خود را از حساب تجاری به حساب شخصی ارسال کنید.

برای این کار می توانید از روش انتقال داخلی استفاده کنید. روش کار به این ترتیب است که ابتدا باید به کابین شخصی خود بروید و از ستون سمت راست، گزینه «انتقال حساب به حساب» را انتخاب کنید.

انتقال حساب به حساب

در این مرحله باید سه بخش را انتخاب کنید؛ ابتدا نوع انتقال که قاعدتاً «انتقال حساب به حساب» است. سپس برای موارد بعدی باید حساب مبدأ و مقصد را نیز مشخص کرده و درنهایت روی گزینه ادامه کلیک کنید.

انتقال حساب به حساب

در این مرحله باید اطلاعات دیگری درباره انتقال سرمایه خود به بروکر بدهید و آن این است که قصد دارید چه مبلغی را انتقال دهید. پس از انجام محاسبات، بروکر مبلغی را که منتقل خواهد شد، نشان می دهد. از آنجا که انتقال حساب داخلی است، هیچ کارمزدی از شما دریافت نمی شود.

همچنین اگر احراز هویت خود را تکمیل نکرده باشید، طی فرایند انتقال دارایی و ایجاد تغییرات و هر عملیات دیگری در بروکر از شما اطلاعاتی مانند تاریخ تولد، شماره ملی یا شما پاسپورت خواسته می شود. با انجام کارهای گفته شده به مرحله بعد هدایت خواهید شد که باید در آن اطلاعات را تأیید کنید تا انتقال انجام شود.

اطلاعات مورد نیاز بروکر

معاملات اختیار (Option) در بروکر Alpari

برخی کاربران بروکر آلپاری در بخش معاملات آپشن فعال هستند. در ادامه انجام این معاملات را در بروکر برای شما شرح خواهیم داد تا درصورت تمایل شما هم بتوانید از این امکان استفاده کنید.

امکان فعالیت در بخش آپشن تنها با یک حساب حقیقی ممکن است؛ با وجود این شما می توانید با مراجعه به وب سایت Alpari و پیش از ورود به حساب کاربری خود، با اسکرول به پایین صفحه روی لینک Platforms and Applications کلیک کنید.

کلیلک روی لینک Platforms and Applications

با کلیک روی بخش گفته شده در مرحله پیش، لیستی از پلتفرم ها به همراه لینک دانلود یا ورود به پلتفرم ها را خواهید دید. شما برای آنکه بتوانید معاملات اختیار یا آپشن را انجام دهید، باید به پایین صفحه اسکرول کنید؛ تا جایی که بتوانید بخش مربوط یعنی Fix-ContractsTrader را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

بخش مربوط به Fix-ContractsTrader

با رسیدن به این مرحله، بروکر مبلغی مجازی را برای شروع کار در اختیار شما می گذارد. در ادامه بخش های مختلف این تصویر را که همان محیط بخش معاملات آپشن است برای شما شرح خواهیم داد.

 1. نوع معامله در این قسمت مشخص می شود. شما می توانید معاملاتی از نوع Call/Put، Spread، Turbo و… داشته باشید که هرکدام میزان ریسک متفاوتی دارند. تمام انواع معاملات را در ادامه شرح خواهیم داد.
 2. از بخش Asset نیز امکان انتخاب دارایی که می تواند جفت ارز، ارز دیجیتال، فلزات گران بها یا سهام باشد، برای شما فراهم است.
 3. در این بخش بازه زمانی (Time Frame) نیز زمان موردنیاز برای به اتمام رسیدن معامله خود را انتخاب می کنید. توجه داشته باشید که در این قسمت تایم فریم نمودار قیمتی را مشخص نمی کنید و بازه زمانی انتخابی در این بخش مربوط به معامله ای است که می خواهید انجام دهید؛ برای مثال اگر بازه زمانی 5 دقیقه را انتخاب کنید، با توجه به نوع معامله انتخابی شما و شرایط دارایی در بازه 5 دقیقه، شما متضرر شده یا به سود می رسید؛ درحالی که اگر بازه 30 ثانیه را انتخاب می کردید، شرایط باید در همان 30 ثانیه پس از بستن معامله محقق شود تا شما به سود برسید (امکان انتخاب تایم فریم نمودار قیمتی برای تحلیل، در بخش داخلی نمودار قرار گرفته است).
 4. در این قسمت نیز مبلغ مجازی را مشاهده می کنید که بروکر Alpari برای شروع معاملات آپشن با هدف آموزش، در اختیار معامله گر گذاشته است.
 5. در این بخش نیز درصد دریافتی درصورت موفقیت آمیز بودن معامله را مشاهده می کنید؛ برای مثال اگر شما 10 دلار را برای این معامله بگذارید، با 75 درصد سود تعیین شده در صورتی که شرایط طبق پیش بینی شما پیش برود، مبلغ 17 دلار و 50 سنت دریافت خواهید کرد. گزینه های Buy و Sell گزینه های موجود هستند که با انتخاب روش Call/Put در بخش اول برای شما نمایش داده می شوند. با تغییر نوع معامله درصد سود دریافتی و همین طور گزینه ها متفاوت خواهند بود.
 6. در این بخش نیز سرمایه ای را که قرار است درگیر این معامله کنید، در کادر مربوطه وارد کرده و درنهایت باید روی گزینه CONFIRM در همین بخش کلیک کنید.
 7. با کلیک روی لینک History می توانید معاملات انجام شده و در حال انجام خود را مشاهده کنید.

مشاهده تمام عملیات با کلیل بر روی دکمه history

پس از آشنایی با پلتفرم معاملاتی، بهتر است بخش اول و گزینه های موجود در آن را شرح دهیم.

 • Call/Put

این روش را در معرفی محیط معاملات آپشن بررسی کردیم.

 • Touch

با انتخاب این گزینه شما شرط می بندید که در بازه زمانی که تعیین می کنید، قیمت حتماً به محل مشخص شده برخورد خواهد کرد. در روش Call/Put میانه مسیر مهم نبود و باید در انتها قیمت به بخش تعیین شده می رسیدید، اما با انتخاب Touch در هر زمان از بازه انتخابی (مثلاً دقیقه دوم یا ثانیه آخر) اگر محل موردنظر لمس شود، شما به سود خواهید رسید.

 • Range

اگر شرط به لمس محدوده مقاومتی باشد، باید گزینه Buy انتخاب شود، اما اگر فکر می کنید محدوده حمایتی لمس خواهد شد، می توانید گزینه Sell را در بخش 5 (تصویر معرفی محیط معاملات آپشن را بررسی کنید) انتخاب کنید. درصورت محقق شدن شرایط انتخابی شما، 90 درصد مبلغی را که درگیر این معامله کرده بودید، دریافت خواهید کرد؛ برای مثال اگر 100 دلار برای این معامله درگیر کنید و معامله طبق پیش بینی شما در جریان باشد، شما 100 دلار خود را به علاوه 90 درصد آن یعنی 90 دلار (جمعاً 190 دلار) دریافت خواهید کرد.

 • Spread

با انتخاب این گزینه به جای خطوط مشخص کننده قیمت، یک محدوده را روی نمودار قیمتی می بینید که با انتخاب بازه زمانی، شرط می بندید قیمت از محدوده ای که تعیین شده است، خارج نمی شود.

این روش بی شباهت به روش Call/Put نیست؛ با این تفاوت که معامله باید با احتساب اسپرد در نظر گرفته شود؛ یعنی بالاتر یا پایین تر از مبلغ مشخص شده بسته شود. درواقع در این روش خطوط مشخص شده روی نمودار با احتساب اسپرد رسم شده اند؛ یعنی اگر شما گزینه Buy را انتخاب کنید، معامله باید به اندازه اسپرد بالاتر از قیمت حاضر بسته شود.

 • Turbo

با انتخاب گزینه Turbo شما پیش بینی می کنید در 5 حرکت آینده بازار به کدام سمت حرکت می کند. با انتخاب گزینه Buy شما شرط می بندید پنجمین حرکت صعودی خواهد بود؛ درحالی که اگر گزینه Sell را انتخاب کنید، به این معناست که شما چنین پیش بینی کرده اید که پنجمین حرکت نزولی خواهد بود.

 • Express

انتخاب نوع Express شما باید سه دارایی را انتخاب کنید؛ برای مثال 3 جفت ارز مختلف. با انتخاب جفت ارزها و سپس تایم فریم موردنظر برای بستن معاملات (مثلاً 5 دقیقه) حالا وضعیت هر دارایی را پس از اتمام 5 دقیقه تعیین می کنید. اگر فکر می کنید دارایی اول صعودی خواهد بود، باید روی مثلث رو به بالا و در صورتی که پیش بینی کنید دارایی نزولی خواهد بود، باید روی مثلث رو به پایین کلیک کنید.

با انتخاب سرمایه ای که درگیر این معامله می کنید، سرمایه بین 3 دارایی تقسیم می شود؛ برای مثال با واردکردن مبلغ 300 دلار برای هر معامله 100 دلار در نظر گرفته خواهد شد که با سود 75 درصدی شما مبلغ 175 دلار از هر معامله کسب خواهید کرد؛ درحالی که که اگر هر سه معامله شما طبق پیش بینی تان در جریان باشند، بروکر مبلغی را علاوه بر سودی که از معاملات دریافت خواهید کرد نیز برای شما در نظر می گیرد.

همان طور که در تصویر می بینید، در ستون سمت چپ بازه زمانی معامله و سه دارایی قابل انتخاب خواهند بود در بخش های مشخص شده در سمت راست تصویر نیز می توانید دارایی که به هر معامله اختصاص داده شده و سود دریافتی و همچنین پاداش پرداختی در صورت تحقق شرایط هر سه معامله را مشاهده کنید.

در کادر بعد نیز می توانید مبلغ موردنظرتان برای این معامله (البته این مبلغ تقسیم بر سه می شود) را وارد کرده و سپس روی گزینه CONFIRM کلیک کنید.

تایید مبلغ مورد نظر برای معامله

 • Cashback

با توجه به حساب معاملاتی خود و فعالیتی که در بروکر دارید (برای مثال میزان مبلغ واریزی) امتیازی از طرف بروکر Alpari برای شما در نظر گرفته می شود که با استفاده از آن شما تخفیف در کارمزد و درواقع بازگشت قسمتی از کارمزد (Cashback) یا امتیازات دیگر را طی معاملات خود تجربه خواهید کرد.

استفاده از امتیاز به عنوان کد تخفیف در بروکر آلپاری

شما می توانید از ستون سمت راست در کابین شخصی خود به بخش «امتیازات و طرح های تشویقی» دسترسی داشته باشید. با بررسی این بخش متوجه خواهید شد برای رسیدن به هر تسهیلاتی به چه میزان امتیاز نیاز دارید و با انجام چه کاری می توانید به این امتیاز برسید. همچنین شما با کسب امتیازات مختلف می توانید آن ها را نقد کرده و دریافت کنید.

امتیازات و طرح های تشویقی در بخش کابین شخصی

دامنه های متفاوت بروکر آلپاری

یکی از مواردی که استفاده از بروکر آلپاری را گیج کننده کرده است، وجود چند دامنه برای این بروکر است. پیش از این نیز به این موضوع اشاره کردیم که بروکر آلپاری در چند شعبه مختلف مشغول به سرویس دهی به مشتریان خود است و در حقیقت وجود آدرس های مختلف ناشی از همین موضوع است.

بروکر آلپاری به آدرس های alpariforex.org و alpari.com به شعبه ای اشاره می کند که پیش از این دفتر مرکزی آن در روسیه قرار گرفته بود. کاربران ایرانی برای دریافت خدمات باید به آدرس alpariforex.org مراجعه کنند چراکه در سایت alpari.com سرویس دهی به مشتریان ایرانی صورت نمی گیرد. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که هر دو آدرس alpari.com و alpariforex.org زیرشاخه های آلپاری لیمیتد (Alpari Limited) هستند.

آلپاری اینترنشنال به آدرس alpari.org نیز زیرشاخه شرکت Exinity Limited است که در حقیقت شعبه فرعی بروکر فارکس تایم (FXTM) به حساب می آید.

در صورتی که یکی از انواع حساب Standard.mt4، Nano.mt4 و یا ECN.mt4 را افتتاح کنید، می توانید در بازه های هفتگی و یا ماهانه بخشی از اسپرد معاملات خود را با کمک برنامه کش بک بروکر آلپاری پس بگیرید. همچنین امکان دریافت بخشی از کمیسیون نیز برای حساب های معاملاتی ECN.mt5 و Pro ECN.mt4 نیز وجود دارد که کاربرانی که این حساب ها را داشته باشند می توانند از این موقعیت استفاده کنند و به این ترتیب هزینه معاملات خود را پایین تر بیاورند.

سخن پایانی

بازار بین المللی فارکس از دیرباز برای معامله گران در سراسر جهان جذابیت داشته است. گرایش به سمت بازار فارکس و به طورکلی بازارهای مالی، به ویژه به دلیل نیاز نداشتن به حضور فیزیکی در مکانی خاص این روزها پرطرفدارتر هم شده است؛ چراکه پس از شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد یا شغل خود را از دست دادند و با فشار اقتصادی موجود فعالیت در یک بازار مالی مجازی ایده ای عالی بود.

البته فراموش نکنید که بحث آموزش تحلیل، مدیریت سرمایه و هر آنچه در یک بازار مالی به آن نیاز دارید، بسیار مهم است و هر معامله گر و سرمایه گذار باید در هر بازار مالی به آن توجه کند؛ برای مثال برای کسب سود در هر شرایط بازار ارزهای دیجیتال شما می توانید با سپری کردن یک دوره آموزش ارز دیجیتال علاوه بر آموزش انواع تحلیل، تمام پتانسیل های کسب درآمد از آن را شناسایی کرده و در هر شرایطی بهترین روش را انتخاب کنید. این موضوع برای بازار فارکس و دیگر بازارها نیز صدق می کند.

پس از آموزش در زمینه فارکس نیز انتخاب یک بروکر مناسب به میان می آید. متأسفانه تعداد کمی از بروکرها خدمات خود را به ایرانیان ارائه می دهند که بروکر Alpari یکی از بهترین آن هاست و ما سعی کردیم در این مقاله استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

پرسش های متداول

بروکر واسطی بین خریدار و فروشنده است که شرایط معامله را برای آن ها فراهم می کند و در ازای خدمات ارائه شده کارمزدی را از کاربران دریافت می کند.

بله، بروکر Alpari از چند نهاد نظارتی تأییداتی را دریافت کرده است.

بله، این بروکر در دسته بروکرهای معتبری است که ایرانیان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

در برخی مواقع، برای مثال اگر شما برای نقل و انتقالات دارایی خود از صرافی تاپ چنج استفاده کنید، این عملیات بدون کارمزد انجام خواهند شد؛ درحالی که روش های پرفکت مانی و همچنین وبمانی هزینه کارمزد نسبتاً بالایی دارند (البته امنیت این پلتفرم ها بالاتر است). درصورت انتقال داخلی در بروکر Alpari نیز کارمزدی از کاربران دریافت نمی شود.

معامله گران فارکس، سهام، فلزات گران بها و همچنین معاملات باینری یا آپشن که با نام Fix-contracts Trades مشخص می شود.

ادامه مطلب