Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

صرافی آبان تتر

ارزانترین روش انتقال تتر چیست؟
ارزان ترین روش انتقال تتر چیست؟

ارزانترین روش انتقال تتر به شبکه ای بستگی دارد که برای انتقال تتر مورد استفاده قرار میگیرد. انتقال تتر به صرافی خارجی یا کیف پول های ارز دیجیتال کار ساده ای است، اما چنانچه به نکات مهمی مانند شبکه انتقال توجه نکنید، ممکن است کل دارایی خود را از دست بدهید؛ درنتیجه بهترین راه حل این است که پیش از اقدام برای انتقال تتر، با شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال به مفاهیم مختلف این بازار مسلط شوید تا بتوانید تجربه ای خوبی از فعالیت در این بازار کسب کنید و آن را ادامه دهید. در ادامه روش ثبت نام در یک صرافی ایرانی را شرح داده و سپس مراحل ارسال تتر به شخص و صرافی خارجی را نیز بیان کرده ایم.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به کیف پول و صرافی خارجی

مرحله اول: افتتاح حساب در صرافی آبان تتر

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی آبان تتر ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام و استفاده از صرافی آبان تتر، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد ME9R در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی آبان تتر ثبت نام کنیدثبت نام

هدف ما در این مقاله آن است که روش انتقال تتر را بیان کنیم؛ برای این کار شما (اگر ساکن ایران باشید) باید ابتدا در یک صرافی ایرانی معتبر اقدام به افتتاح حساب کنید. در این مقاله آموزش افتتاح یک حساب کاربری در صرافی شناخته شده آبان تتر را ارائه کرده ایم. برای این کار باید ابتدا به سایت این صرافی به آدرس اینترنتی www.anabtether.com مراجعه کنید.

در گام بعدی با کلیک روی گزینه «ورود/ ثبت نام» درصورت داشتن حساب کاربری، وارد حساب کاربری خود شوید یا افتتاح حساب کنید. برای آنکه یک حساب کاربری داشته باشید، روی گزینه ورود/ ثبت نام در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

پس از کلیک روی گزینه «ورود/ ثبت نام» در مرحله پیش، پنجره جدیدی برای ما باز خواهد شد که به طور پیش فرض امکان ورود به حساب کاربری را برای ما فراهم می کند، اما از آنجا که قصد ما ایجاد حساب معاملاتی است، باید روی لینک «ثبت نام کنید» در پایین پنجره کلیک کنیم. با این کار به مرحله بعد هدایت خواهیم شد.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

در این مرحله می توانیم براساس شماره موبایل یا ایمیل ثبت نام کنیم. ما در اینجا روش ایمیل را انتخاب می کنیم، اما شما می توانید درصورت تمایل از روش ثبت نام به کمک شماره موبایل هم استفاده کنید. با کلیک روی تب «ثبت نام با ایمیل» در بالای پنجره، کادرهایی را خواهیم دید که باید آن ها را پر کنیم.

در کادر اول باید ایمیل خود را وارد کنیم و در کادر دوم باید یک رمزعبور متشکل از حداقل 8 کاراکتر (شامل حداقل یک عدد، یک حرف کوچک و یک حرف بزرگ انگلیسی) را وارد کنیم.

کادر بعد مربوط به کد معرف یا کد ریفرال است. شما می توانید عبارت «ME9R» را در این کادر وارد کنید تا به این ترتیب کارمزد معاملات شما در صرافی آبان تتر با تخفیف محاسبه شود؛ البته پرکردن این کادر اختیاری است، اما از آنجا که با این کار تخفیفی برای کارمزد معاملات شما در صرافی آبان تتر اعمال خواهد شد، پیشنهاد می شود حتماً از این موقعیت استفاده کنید.

درنهایت پس از آنکه گزینه مربوط به قبول قوانین و مقررات صرافی آبان تتر را فعال کردید، با کلیک روی گزینه «ثبت نام» در پایین پنجره، کار ایجاد حساب معاملاتی شما تقریباً به اتمام می رسد.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

پس از کلیک روی گزینه ثبت نام در مرحله پیش، کد تأییدی به ایمیلی که وارد کرده بودید ارسال خواهد شد. با مراجعه به ایمیل خود و واردکردن کد ارسالی از سوی صرافی آبان تتر در کادر مربوط و سپس کلیک روی گزینه «ثبت نام» حالا شما دارای یک حساب معاملاتی شده اید. اگر روش شماره موبایل را برای ثبت نام انتخاب می کردید، کد تأیید به موبایل شما ارسال می شد.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

ثبت نام شما در صرافی آبان تتر به پایان رسید. اکنون برای آنکه بتوانید از امکانات بیشتر این صرافی استفاده کنید، باید احراز هویت شوید. برای این کار باید روی گزینه «احراز هویت ناقص» در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

همان طور که در شکل هم می بینید، در مرحله اول احراز هویت، باید تصویر کارت ملی خودتان را آپلود کنید. در مرحله بعد یک سلفی با کارت ملی و سپس یک سلفی با کارت بانکی خود را آپلود کنید. برای شروع احراز هویت باید روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

پس از کلیک روی این گزینه، صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید شماره موبایل خود را برای دریافت یک کد تأیید در آن کادر وارد کرده و سپس روی گزینه «دریافت کد تأیید» کلیک کنید. فارغ از روشی که در زمان ثبت نام انتخاب کرده بودید، در زمان احراز هویت باید حتماً شماره موبایل خود را وارد کنید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

در این مرحله باید کد تأییدی که به شماره موبایل شما ارسال شده است، در کادر موجود وارد کرده و سپس روی گزینه تأیید کلیک کنید. اگر به هر دلیل قصد تغییردادن شماره موبایل واردشده را داشته باشید، می توانید به راحتی و با کلیک روی گزینه «تغییر شماره» این کار را انجام دهید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

در این مرحله از احراز هویت باید به ترتیب کد ملی، نام و نام خانوادگی خود را مطابق آنچه در کارت ملی تان است در کادرهای موجود در سمت راست وارد کرده و سپس روی گزینه بارگذاری تصویر در سمت چپ تصویر کلیک کنید تا بتوانید تصویر کارت ملی خود را بارگذاری کنید. بعد از انجام کارهای گفته شده، باید روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

در این مرحله نیز باید تصویری مانند آنچه در بخش سمت راست می بینید، به صورت سلفی از خود بگیرید و آپلود کنید. همان طور که در تصویر می بینید، در زمان گرفتن سلفی باید برگه ای در دست شما باشد که متن «اینجانب….. قصد معامله با سایت آبان تتر به آدرس abantether.com را دارم و مدارک لازم جهت احراز هویت در این سایت ارسال گردیده است. ضمناً متعهد می شوم که حساب بنده تحت اختیار خودم می باشد و حساب به شخصی اجاره داده نشده است و خرید را برای خودم انجام می دهم. (امضای شخصی)» در آن نوشته شده باشد.

عکس شما باید با نور کافی و تمام رخ گرفته شود. در زمان عکس برداری نیز نباید عینک به چشم داشته باشید. همچنین اگر خودتان اقدام به گرفتن سلفی از دوربین جلو گوشی می کنید، متن برعکس و درواقع آینه ای خواهد شد؛ بنابراین لازم است فردی دیگر از دوربین پشت گوشی از شما عکس بگیرد. پس از آپلود تصویر مربوط باید روی گزینه «تأیید و ادامه» کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

در این مرحله که آخرین مرحله احراز هویت است، شما باید کارت بانکی خودتان را به همان شکلی که در تصویر می بینید به دست بگیرید و سپس از شخصی بخواهید از شما عکس بگیرد. همچنین باید در دو کادر موجود در پایین صفحه به ترتیب شماره کارت (16 رقمی) و شماره شبا (24 رقمی) خود را وارد کرده و سپس روی گزینه «ثبت درخواست» کلیک کنید.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

با اتمام مراحل احراز هویت، صرافی به شما پیغام می دهد مدارک مربوط به احراز هویت شما با موفقیت ثبت شده است. اکنون دیگر باید در انتظار تأیید مدارک برای احراز هویت باشید تا بتوانید بدون محدودیت در صرافی آبان تتر فعالیت کنید. با کلیک روی گزینه «بازگشت به صفحه اصلی» به صفحه اصلی سایت صرافی بازمی گردید. تمام این کارها برای انتقال تتر یا دیگر ارزهای دیجیتال صورت می گیرد.

آموزش مرحله به مرحله انتقال تتر به صرافی و کیف پول

مرحله دوم: شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

پس از ثبت نام در صرافی ایرانی (شما می توانید صرافی ایرانی موردنظر خودتان را انتخاب کنید) می توانید فعالیت های مختلف از جمله خرید ارزهای دیجیتال و… را انجام دهید. در این بخش فرض می کنیم شما قصد دارید برای شخصی تتر ارسال کنید، با این شرایط که پیش از این تتر نداشته اید. اگر این اولین بار است که قصد خرید، دریافت یا ارسال ارزهای دیجیتال را دارید، در اولین قدم باید به فکر یک کیف پول باشید.

در صرافی و در این مرحله می توانید به راحتی و با استفاده از کارت بانکی خود، ارزهای دیجیتال مختلف از جمله تتر را خریداری کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای این کار، کارت بانکی که در زمان احراز هویت ثبت کرده بودید، حتماً مورد تأیید صرافی قرار گرفته باشد. با فرض اینکه صرافی کارت بانکی شما را تأیید کرده است، می توانید به راحتی، مبلغ موردنظر خود را به حساب معاملاتی خودتان در صرافی واریز کنید.

برای این کار در ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس روی علامت سه خط در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید. پس از آن باید از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینه عملیات مالی و سپس واریز را انتخاب کنید.

شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

با کلیک روی گزینه واریز در مرحله پیش، پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد. در این صفحه ابتدا مطمئن شوید تب واریز (و نه برداشت) را انتخاب کرده اید و سپس از بخش واریز از میان دو انتخابی که می توانید داشته باشید، واریز تومان (و نه واریز رمزارز) را انتخاب کنید.

در کادر بعد باید مبلغی را وارد کنید که می خواهید از کارت بانکی تان به حساب معاملاتی در صرافی واریز کنید. درنهایت نیز باید روی گزینه تأیید و واریز کلیک کنید.

شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

در این مرحله پنجره جدیدی برای شما باز می شود که برای بررسی نهایی مبلغ واریزی و میزان کارمزد را به شما نشان خواهد داد. درصورت تأیید اطلاعات می توانید با کلیک روی گزینه «تأیید و پرداخت» به مرحله بعد در واریز پول به حساب خود برسید.

شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

با کلیک روی گزینه تأیید و پرداخت در مرحله پیش، وارد درگاه بانکی خواهید شد. در این مرحله باید اطلاعات بانکی خود را در کادرهای مربوط وارد کرده و سپس روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، کار به اتمام می رسد.

شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

حالا کافی است در این مرحله روی گزینه بازگشت کلیک کنید تا به سایت صرافی بازگردید. باز هم یادآوری می کنیم برای انجام مراحل واریز پول (تومان) به صرافی، کارت بانکی شما باید حتماً توسط صرافی تأیید شده باشد؛ بنابراین اگر شما ثبت نام و حتی احراز هویت خود را تکمیل کرده باشید، نمی توانید بلافاصله اقدام به واریز سرمایه کنید، بلکه باید از سوی صرافی نیز تأیید شوید.

شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

ما در اینجا واریز تومان در صرافی آبان تتر را توضیح دادیم، اما فرایند واریز در دیگر صرافی های ایرانی تقریباً مشابه همین مراحل است؛ بنابراین شما در دیگر صرافی ها نیز می توانید در صفحه اصلی از لیست ارزها تومان را انتخاب کنید و روی بخش واریز مربوط به تومان کلیک کنید یا از بخش منو صرافی، عملیات مالی و سپس واریز را انتخاب کنید.

با انتخاب تومان و سپس واردکردن مبلغ و پس از آن اطلاعات بانکی، کار واریز تومان به حساب معاملاتی شما در صرافی ایرانی به پایان می رسد.

شارژ حساب صرافی ایرانی به ریال

مرحله سوم: خرید تتر با استفاده از تومان

اکنون که حساب معاملاتی شما با تومان شارژ شده است، می توانید ارز دیجیتال را خریداری کنید. قصد ما این است که در اینجا اقدام به خرید ارز دیجیتال تتر کنیم؛ زیرا قرار است آن را برای شخصی دیگر ارسال کنیم. باز هم در صفحه اصلی و از لیست ارزهای دیجیتال، این بار ارز دیجیتال تتر را پیدا کرده و از گزینه های موجود روی بخش «خرید» کلیک می کنیم.

خرید تتر با استفاده از تومان

از آنجا که ما قصد خرید ارز دیجیتال را داریم، در این صفحه باید ابتدا تب خرید را انتخاب کنیم. همچنین به دلیل آنکه مبلغ واریزی ما به صرافی تومان بوده است، باید بخش خرید با تومان را انتخاب کنیم. در این موقعیت امکان خرید ارز دیجیتال در دو حالت مختلف برای کاربران وجود دارد.

شما می توانید ارز دیجیتال خود را با قیمت لحظه ای بازار خریداری کنید یا خودتان قیمت مشخصی را تعیین کنید و پس از رسیدن قیمت ارز دیجیتال به مبلغ واردشده از سمت شما، معامله خرید شما انجام شود که درواقع ثبت سفارش محدود (Limit) است، اما در صورتی که شما قصد خرید تتر در صرافی آبان تتر را داشته باشید، خرید تنها براساس قیمت لحظه ای بازار انجام خواهد شد.

در بخش بعدی باید حجم معامله خود را وارد کنید تا بتوانید معادل آن را به تومان ببینید. در بخش بعد نیز می توانید اطلاعات سفارش خود را مشاهده کنید. درنهایت درصورت تأیید با کلیک روی گزینه «ثبت سفارش» کار خودتان در خرید تتر را به پایان برسانید.

خرید تتر با استفاده از تومان

رسیدن به بخش خرید از راه های مختلفی برای کاربران فراهم شده است؛ برای مثال شما می توانید با کلیک روی گزینه منو (سه خط) در بالا و سمت راست صفحه نمایش خود و سپس انتخاب عملیات مالی و پس از آن خرید، باز هم به صفحه خرید ارز دیجیتال دسترسی داشته باشید.

خرید تتر با استفاده از تومان

پس از انجام مراحل گفته شده، شما مقداری تتر در حساب معاملاتی خود دارید که می توانید آن را به کیف پول خود، کیف پول یک فرد خاص یا صرافی خارجی انتقال دهید. همچنین می توانید از تترهایی که با تومان در صرافی ایرانی خریده بودید، برای خرید ارز دیجیتال دیگر در صرافی آبان تتر استفاده کنید. باز هم یادآوری می کنیم مراحل ثبت نام، واریز پول، خرید و فروش و تقریباً تمام عملیات در صرافی های ایرانی تقریباً مشابه هم هستند.

مرحله چهارم: انتقال تتر از صرافی ایرانی به کیف پول

در این مرحله قصد داریم تترهایی را که براساس تومان خریده بودیم، به یک کیف پول انتقال دهیم. توجه به شبکه انتقال در انتقال تتر بسیار مهم است؛ زیرا میزان کارمزد هر شبکه متفاوت است و از طرف دیگر کیف پولی که قصد دارید ارز دیجیتال تتر را به آن ارسال کنید، باید از شبکه انتخابی، پشتیبانی کند؛ در غیر این صورت ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید.

همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، برای شروع فعالیت در بازار ارزها بهتر است در اولین قدم به فکر کیف پول مناسب باشید؛ چراکه برای ارسال، دریافت و نگه داری ارزهای دیجیتال به آن نیاز پیدا خواهید کرد. کیف پول تراست ولت یکی از بهترین کیف پول هایی است که به دلیل رایگان بودن، امنیت و پشتیبانی از تعداد زیادی از ارزها، طرفداران بسیاری دارد.

برای آنکه بتوانید تترهایی را که خریده بودید، به کیف پول تراست ولت انتقال دهید، باید ابتدا وارد کیف پول خود شوید. در صفحه اصلی کیف پول، اگر روی گزینه Receive به معنای دریافت کلیک کنید، می توانید لیستی از ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید که با انتخاب ارز دیجیتال خود (در اینجا تتر) وارد صفحه همان ارز دیجیتال خواهید شد.

همچنین اگر ارز دیجیتال موردنظرتان در لیست موجود در صفحه اصلی کیف پولتان وجود داشته باشد، می توانید به راحتی روی آن کلیک کنید. اگر بخواهید ارز دیجیتالی خاص را به صفحه اصلی خود بیاورید، می توانید با کلیک روی آیکن دو اهرم در بالا و سمت راست تصویر، ارز دیجیتال موردنظر را انتخاب و به لیست خود اضافه کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که کاربران معمولاً  ارز تتر را بر بستر شبکه ترون یعنی TRC-20 منتقل می کنند؛ زیرا میزان کارمزد مناسبی دارد؛ پس در زمان انتخاب شبکه انتقال در صرافی و همچنین ارز دیجیتال موردنظر بر بستر شبکه مناسب (در اینجا ارز دیجیتال تتر بر بستر ترون) توجه کافی داشته باشید.

انتقال تتر از صرافی ایرانی به کیف پول

در مرحله بعد از انتقال تتر، با انتخاب ارز تتر (USDT) و توجه به شبکه آن، وارد صفحه تتر خواهیم شد. همان طور که در بالا و سمت چپ تصویر مشاهده می کنید، ارز تتر که ما انتخاب کرده ایم بر بستر ترون است. درحقیقت آدرس کیف پولی که برای ما ایجاد و نمایش داده می شود، تنها برای انتقال ارز دیجیتال تتر از صرافی (کیف پول دیگر) بر بستر ترون مناسب است.

اگر شبکه ها مشابه نباشند، ممکن است دارایی فرستنده از بین برود و به مقصد نرسد. برای دریافت تتر از صرافی باید روی گزینه Receive کلیک کنیم.

انتقال تتر از صرافی ایرانی به کیف پول

در این مرحله، باید آدرس کیف پول را کپی کرده یا با استفاده از بارکد، آن را دریافت کنید. همچنین امکان به اشتراک گذاری آدرس کیف پول برای کاربران فراهم شده است. در اینجا باز هم به شما هشدار داده شده است که باید ارزهای دیجیتال تتر را تنها بر بستر ترون (TRC-20) از مبدأ ارسال کنید.

انتقال تتر از صرافی ایرانی به کیف پول

حالا باید به صرافی بازگردیم. در اینجا صرافی بیت پین (Bitpin) را انتخاب کرده ایم. برای انتقال تتر می توانید در لیست ارزهای دیجیتال، ارز موردنظر خود را (در اینجا تتر) پیدا کرده و روی گزینه برداشت در مقابل آن کلیک کنید. همچنین از بالای صفحه می توانید روی گزینه برداشت کلیک کرده و در مرحله بعد، ارز دیجیتال موردنظر خودتان را انتخاب کنید.

انتقال تتر از صرافی ایرانی به کیف پول

با انتخاب ارز دیجیتال تتر (Tether / Usdt) چنین صفحه ای برای شما باز خواهد شد. ابتدا در بخش شبکه برداشت، باید همان شبکه متناظر با آدرس کیف پول را انتخاب کنید. از آنجا که ما آدرس کیف پولی بر مبنای استاندارد ترون (TRC-20) دریافت کردیم، در اینجا نیز باید شبکه انتقال TRC-20 یا ترون را انتخاب کنیم.

در کادر بعدی مقدار تتر را که قصد داریم به کیف پول ارسال کنیم، وارد می کنیم و در کادر آخر نیز آدرس کیف پول را که کپی کرده بودیم، وارد خواهیم کرد. همچنین می توانید با کلیک روی آیکون دفتر تماس، آدرس کیف پول موردنظر خود را ثبت کنید تا به راحتی در زمان انتقال بتواند آدرس از پیش ثبت شده را انتخاب کنید.

درنهایت نیز با پرکردن کادرها با اطلاعات درست باید روی گزینه «درخواست برداشت» کلیک کنید. پس از مدتی ارزهای دیجیتال تتر با میزان کارمزد تقریباً یک دلار به آدرس کیف پولی که وارد کرده بودید، منتقل خواهند شد.

انتقال تتر از صرافی ایرانی به کیف پول

مرحله پنجم: انتقال تتر به صرافی خارجی

اگر قصد ارسال تتر به یک صرافی خارجی را داشته باشید، باید از بخش واریز صرافی خارجی، آدرس کیف پول حساب معاملاتی خود را استخراج و آن را کپی کنید. سپس به کیف پول خود مراجعه کرده، با انتخاب ارز دیجیتال تتر، آدرس کیف پول صرافی را که کپی کرده بودید وارد کنید و انتقال تتر را انجام دهید. در ادامه این فرایند را مفصل شرح داده ایم.

توجه داشته باشید ما قصد داریم تتر را از کیف پول به صرافی خارجی ارسال کنیم؛ درنتیجه کیف پول شخصی ما فرستنده (Sender) و کیف پول صرافی، گیرنده (Reciever) است. در گام اول به صرافی خارجی مراجعه کنید و اگر حساب کاربری ندارید، یک حساب کاربری ایجاد کنید. ما در اینجا صرافی کوکوین (Kucoin) را انتخاب کردیم.

پس از ورود به حساب کاربری از بخش کیف پول در نوار بالای صفحه، روی آیکون کیف پول کلیک کرده و سپس از منویی که برای ما باز می شود، بخش Deposit به معنای واریز را انتخاب می کنیم. در مرحله بعد در صفحه ای که برای ما باز می شود، در کادر اول ارز دیجیتالی که قصد داریم دریافت کنیم و در کادر دوم شبکه ای انتقال را انتخاب خواهیم کرد و سپس آدرس کیف پولی را که برای ما نمایش داده خواهد شد و متشکل از کاراکترهای عدد و حروف انگلیسی است، با کلیک روی گزینه موجود در مقابل آدرس کپی می کنیم.

انتقال تتر به صرافی خارجی

حالا باید وارد کیف پول خودتان شوید و روی گزینه Send در نوار بالای صفحه کلیک کنید تا بتوانید ارز دیجیتال موردنظر خود برای ارسال را پیدا کنید. همچنین می توانید با کلیک روی ارز دیجیتال موردنظر از لیست موجود، به صفحه ارز دیجیتال منتقل شوید.

انتقال تتر به صرافی خارجی

در صفحه ارز دیجیتال تتر، باید گزینه Send را انتخاب کنید؛ زیرا شما قصد دارید ارزهای دیجیتال تتر را از کیف پول به صرافی انتقال دهید. در مرحله بعد باید آدرس کیف پول صرافی خود را که در بخش پیش کپی کرده بودید، در کادر اول قرار دهید و مقدار ارز دیجیتال تتر را که می خواهید به صرافی ارسال کنید نیز در کادر دوم قرار دهید.

همچنین می توانید با کلیک روی عبارت MAX USDT کل دارایی تترهای خود را به آدرس موردنظرتان که صرافی خارجی است، انتقال دهید. درنهایت با کلیک روی گزینه CONTINUE در بالا و سمت راست تصویر، کار انتقال به پایان می رسد و پس از مدتی شما می توانید در صرافی به تترهایی که ارسال کرده بودید دسترسی داشته باشید.

انتقال تتر به صرافی خارجی

سخن پایانی

در این مقاله به انتقال تتر برای شخص دیگر اشاره کردیم؛ البته با مطالعه این مقاله شما می توانید علاوه بر افراد دیگر، به کیف پول خودتان یا کیف پول صرافی نیز تتر ارسال کنید. تتر یک استیبل کوین با پشتوانه دلار است و تقریباً می توان گفت هیچ تأثیری از نوسانات بازار ارزها نمی گیرد؛ به همین دلیل افراد زیادی برای کاربردهای متفاوت از این ارز دیجیتال استفاده می کنند.

 سوالات متداول

 1. آیا می توان به کمک کارت بانکی، تتر خرید؟
  بله، شما می توانید در یک صرافی معتبر ایرانی از جمله آبان تتر اقدام به افتتاح حساب کنید و سپس با واریز پول به وسیله کارت بانکی خود به راحتی تتر یا هر ارز دیجیتال دیگر را خریداری کنید.
 2. برای انتقال تتر از ایران به شخصی دیگر چه فرایندی باید طی شود؟
  • افتتاح حساب در یک صرافی ایرانی
  • واریز پول (تومان)
  • خرید تتر با تومان
  • گرفتن آدرس کیف پول شخص موردنظر
  • ارسال تتر به شخص از کیف پول صرافی و یا از کیف پول شخصی، پس از انتقال تتر
 3. بهترین شبکه انتقال تتر کدام است؟
  ارز دیجیتال تتر بر بستر شبکه های متفاوتی قابل انتقال است؛ با این حال شبکه ترون (TRC-20) مناسب ترین انتخاب است.
ادامه مطلب
آموزش صرافی آبان تتر
آموزش ثبت نام در صرافی آبان...

از صرافی های آنلاینی که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند، یکی از نام آشناترین آن ها، آبان تتر است. ویژگی های متمایز و خاصی که این صرافی در اختیار کاربران گذاشته باعث شده تا بتواند جایگاه ویژه ای در میان رقبا پیدا کند.

مطمئنا اگر در این دنیا فعالیت داشته باشید، مسائلی مانند رابط کاربری آسان، امکان انجام کارآمد فعالیت های اقتصادی مانند خرید و فروش ارزهای دیجیتال و آلت کوین ها و تنوع بیش از 350 ارز دیجیتال مختلف، مطمئنا می توانند برای شما جذاب باشد.

در این مقاله، قصد داریم تا ضمن معرفی، بررسی ویژگی ها و مزایا و معایب، شما را با نحوه ثبت نام و احراز هویت در آبان تتر آشنا کرده و در نهایت شیوه خرید و فروش از این سایت را نیز مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد استفاده از این صرافی را دارید و هنوز بابت استفاده از آن، اطمینان ندارید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ تمامی سوالات تان را پیدا کنید.

«خانه سرمایه، صرافی آبان تتر را تایید یا تکذیب نکرده و صرفا به آموزش نحوه استفاده از آن می پردازد. همچنین مسئولیت استفاده و بررسی امنیت این صرافی کاملا برعهده کاربر است.»

ثبت نام در آبان تتر با تخفیف کارمزد

برای ثبت نام و استفاده از صرافی آبان تتر، کد تخفیف کارمزد معاملاتی را با وارد کردن کد ME9R در قسمت ریفرال (referral)، هدیه بگیرید.

برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی آبان تتر ثبت نام کنیدثبت نام

معرفی صرافی آبان تتر

سایت آبان تتر در ابتدا فعالیت خود را با عنوان خرید و فروش تتر آغاز کرد. اما پس از مدتی فعالیت خود را گسترش داده و به عنوان پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال شناخته می شود.

عملکرد مثبت این صرافی که در سال 1397 توسط جمعی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد، باعث شده تا در سال های اخیر بتواند به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین صرافی های ارزدیجیتال در ایران شناخته شود.

همانطور که عنوان کردیم، در ابتدا، هدف صرافی آبان تتر، فراهم کردن شرایط آسان خرید و فروش ارز تتر برای کاربران ایرانی بود؛ اما به مرور، لیست بلند بالایی از تمام کریپتوکارنسی های پرمعامله جهانی از بیت کوین و اتریوم و تتر گرفته تا ارزهای نه چندان سرشناس اما آینده داری مانند سوایپ، ترا، آراگون و الروند نیز به پلتفرم آن اضافه شده است.

البته این روند صعودی همچنان ادامه داشته و به صورت دوره ای و متناسب با نیاز و درخواست کاربران، ارزهای جدیدتر نیز به این پلتفرم اضافه می شود؛ برای این کار، شما به عنوان کاربر می توانید رمز ارز مورد نیاز خود را به صرافی اطلاع دهید تا در اولین فرصت و در اسرع وقت به این پلتفرم افزوده شود.

«مجددا این نکته را یادآور می شویم که این مقاله صرفا جنبه آموزشی داشته و مجموعه خانه سرمایه، صرافی آبان تتر را تایید یا رد نکرده و صرفا نحوه فعالیت در آن را در این مقاله آموزش می دهد.»

چرا به Aban tether اعتماد کنیم؟

تیم این صرافی، آبان تتر را به عنوان مرکز خرید و فروش ارزهای دیجیتال با بهترین قیمت، پایین ترین قیمت تتر برای خرید و بالاترین قیمت تتر برای فروش معرفی کرده است.

انجام سریع معاملات، قیمت مناسب و کارمزد کم، عدم محدودیت در مبلغ معامله، امنیت بالای پلتفرم و احراز هویت آسان در 10 دقیقه از دیگر امکانات این صرافی و محبوبیت آن برای انتخاب است.

ویژگی های آبان تتر

دلایل زیادی وجود دارد که باعث استقبال کاربران از این صرافی شده است. با اینحال ما در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم:

 1. اعلام قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 2. پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته
 3. انجام معاملات بدون محدودیت در مبلغ معامله
 4. امکان مشاهده پورتفو و میزان سود و زیان معامله
 5. سرعت بسیار بالا انجام تراکنش ها در کنار قیمت مناسب
 6. ارائه خدمات پشتیبانی به صورت تلفنی و متنی به کاربران
 7. محبوبیت در بین بیش از 850 هزار کاربر فعال در حوزه ارزهای دیجیتال
 8. پشتیبانی از بیش از بیش از 350 نوع ارز دیجیتال متناسب با نیاز کاربران
 9. امکان مشاهده تمامی تراکنش های مشتریان در قسمت گزارشات حساب کاربری
 10. فراهم کردن امکان مراجعه و انجام خرید و فروش به صورت حضوری، در روزهای کاری
 11. امکان نگهداری تمامی رز ارزها در حساب کاربریتان و تبدیل آن در صورت نیاز به تتر یا ریال
 12. امکان انتقال داخلی رمز ارز (با استفاده از این قابلیت، امکان انتقال هر میزان ارز بدون محدویت و بدون پرداخت هیچ گونه کارمزد برای کاربر فراهم است)

از دیگر ویژگی هایی که در آینده ای نزدیک به این پلتفرم اضافه می شود، امکان خرید و فروش تتر به صورت Peer to Peer یا همان P2P است که در زبان فارسی با نام معامله کاربر با کاربر نیز شناخته می شود. در این روش، شما سفارش خرید یا فروش خود را با قیمتی که مدنظرتان است ثبت می کنید. در نهایت نیز اگر معامله انجام شود، با پرداخت کارمزد اندکی، می توانید خرید یا فروش خود را نهایی کنید.

بررسی مزایا

 1. احراز هویت آسان
 2. امنیت بالای پلتفرم
 3. انجام سریع معاملات
 4. قیمت مناسب و کارمزد کم
 5. امکان واریز و برداشت ریالی
 6. نداشتن کارمزد معامله در تتر
 7. عدم محدودیت در مبلغ معامله
 8. انجام روزانه بیش از هزاران معامله
 9. داشتن بیش از 850 هزار کاربر فعال
 10. امکان مشاهده پورتفو و سود و زیان در لحظه
 11. دارای اپلیکیشن اندروید برای راحتی دسترسی
 12. امکان انجام معامله به دو صورت حضوری و آنلاین
 13. خرید ارز دیجیتال با بالاترین قیمت نسبت به سایر صرافی ها از شما
 14. فروش ارز دیجیتال با پایین ترین قیمت نسبت به سایر صرافی ها به شما

آموزش ثبت نام و احراز هویت در صرافی آبان تتر

برای استفاده از خدمات صرافی آبان تتر، در اولین قدم نیاز است که ثبت نام در سایت را به طور کامل انجام دهید. پس از ثبت نام اولیه و ورود و تایید شماره تلفن، پروسه احراز هویت این پلتفرم آغاز می شود. در این بخش، باید نام و نام خانوادگی براساس کارت ملی، کد ملی، تلفن همراه، تلفن ثابت و ایمیل خود را وارد کنید. در نهایت نیز باید یک عکس سلفی که در آن موافقت نامه، کارت ملی جدید و کارت بانکی شما وجود دارد را ارسال کرده و منتظر تایید هویت خود بمانید.

«البته این نکته را در نظر داشته باشید که برای انجام معاملات با تتر به احزار هویت نیازی نخواهید داشت.»

در ادامه آموزش گام به گام ثبت نام و احراز هویت در این صرافی را با هم مورد بررسی قرار می دهیم؛ با ما همراه باشید.

آموزش ثبت نام

 1. در ابتدا وارد سایت شده و مطابق تصویر زیر بر روی گزینه وارد شوید کلیک می کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. شماره موبایلی که می خواهید با آن ثبت نام کنید یا قبلاً ثبت نام کرده اید را وارد کنید و بر روی ورود به بازار کلیک کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. منتظر دریافت کد تایید از طریق پیامک به شماره ای که وارد کردید باشد. توجه کنید که این پیامک در حقیقت همان گذر واژه یا رمز عبور شماست که از زمانیکه این کد را وارد سیستم می کنید به مدت 3 روز سیستم شما به صورت خودکار روی حساب کاربری شما باز می ماند؛ در صورتیکه بخواهید از حساب کاربری خود خارج شوید باید بر روی گزینه خروج از حساب کاربری از بخش پروفایل خود کلیک کنید.
 2. کد تایید را در قسمت مشخص شده در تصویر وارد کرده و بر روی ارسال کد کلیک کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. با ورود به سایت، صفحه زیر به شما نمایش داده می شود؛ که در پایین صفحه، گوشه سمت چپ مطابق تصویر زیر از شما می خواهد که احراز هویت را انجام دهید.

آموزش صرافی آبان تتر

آموزش احراز هویت در صرافی آبانتتر

 1. با کلیک بر روی گزینه احراز هویت، اطلاعاتی از قبیل کد ملی، تصویر کارت ملی و… را برای تایید حساب کاربری از شما خواسته می شود. (این اطلاعات به این منظور از شما خواسته می شود که هنگام ورود پول به حساب شرکت تایید باید توسط فرد احراز شده صورت گیرد تا از هرگونه سواستفاده نظیر اجاره حساب به سایر افراد جلوگیری شود.)

آموزش صرافی آبان تتر

آموزش صرافی آبان تتر

 1. برای شروع در بخش اطلاعات حساب ابتدا کد ملی و سپس نام صاحب حساب (نام و نام خانوادگی خودتان) را در بخش مشخص شده (تصویر زیر) وارد کنید؛ سپس بر روی دکمه ثبت کلیک کنید تا وضعیت از حالت “ارسال نشده” به حالت “در انتظار تایید” تغییر پیدا کند.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. حال مانند تصویر زیر، تصویر کارت ملی خود را ارسال کرده و بر روی قسمت ثبت کلیک کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. در قسمت بعد (تصویر زیر) عکس کارت ملی به همراه یک دست نوشته که به صورت پیشفرض بر روی سیستم قرارداده شده است را مشاهده می کنید؛ با کلیک بر روی گزینه “کلیک کنید” متن دست نوشته به طور واضح قابل مشاهده است.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. متن دست نوشته زیر را که یک تعهدنامه است نوشته و مطابق تصویر عکس گرفته و آن را در قسمت مربوطه بارگذاری کرده و بر روی ثبت کلیک می کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. در قسمت بعد از شما سلفی با کارت بانکی که به نام خودتان است خواسته شده است که آن را نیز مطابق تصویر زیر عکس گرفته و در قسمت مربوطه بارگذاری و ثبت می کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

 1. در بخش سلفی با کارت بانکی علاوه بر عکس طبق تصویر زیر از شما خواسته شده است که اطلاعات کارت بانکی خود از قبیل شماره حساب و شماره ثبا را نیز در قسمت مربوطه وارد کنید.

تمامی موارد خواسته شده را وارد کرده و بر روی ثبت کلیک کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

تمامی موارد خواسته شده را وارد کرده و بر روی ثبت کلیک کنید.

توجه کنید که شماره شبا و شماره کارتی که وارد می کنید باید همان کارتی باشد که می خواهید از طریق آن به آبان تتر پول واریز کنید یا خرید و فروش انجام دهید؛ زیرا در غیر این صورت تا مشخص شدن احراز هویت کارت برای شرکت، هر پولی که به حساب شما واریز شود بلوکه خواهد شد.

همچنین توجه کنید که شماره شبا کارت بانکی به این منظور از شما خواسته می‎ شود که اگر شما به آبان تتر فروش انجام دهید به همان شماره شبا که در این مرحله وارد کرده اید به صورت پایا واریز شود.

در نهایت با تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده در مراحل بالا منتظر تایید هویت توسط کارشناسان باشید. توجه کنید که مدت زمان احراز هویت در صرافی آبان تتر براساس تعداد افرادی که بر روی سیستم ثبت نام کرده اند بستگی دارد و به الویت و ترتیب شروع می شود و تایم مشخصی ندارد.

آموزش خرید و فروش در صرافی آبان تتر

تمامی معاملات خریدوفروش این صرافی از طریق صفحه اصلی و حساب کاربری اختصاصی هر فرد انجام می شود. در این صرافی شما به راحتی از طریق حساب کاربری خود می توانید اقدام به انجام انواع معاملات خرید فروش ریالی و غیر ریالی کنید.

در خصوص معاملات غیرریالی شما می توانید بدون انجام مراحل احراز هویت حساب کاربریتان تنها با شارژ حساب خود بر پایه تتر اقدام به خریدوفروش کنید. در این سایت به منظور دسترسی راحت کاربران به قیمت ها، تمامی قیمت ها مقابل ارزها درج شده است و می توانید قیمت جهانی هر ارز برپایه تتر را نیز در همان قسمت مشاهده کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

برای انجام خریدوفروش در این سایت کافیست تا بر روی گزینه مدنظر خود (درخواست خرید یا فروش) کلیک کنید. سپس با وارد کردن مشخصات مربوطه و انجام معامله در شبکه بلاکچین خرید یافروش خود را نهایی کنید.

به مثال زیر توجه کنید. تصویر زیر مربوط به نمونه درخواست خرید ریپل (XRP) است و در آن می توانید میزان حداقل سفارش، نمودار جهانی، قیمت خرید به تومان و قیمت خرید به ریال را مشاهده کنید و با وارد کردن مشخصات مربوطه معامله خود را در شبکه بلاک چین نهایی کنید.

آموزش صرافی آبان تتر

نحوه انتقال ارز از صرافی آبان تتر (واریز و برداشت)

مراحل نحوه برداشت

 1. از طریق صفحه اول یا حساب کاربری، روی برداشت کلیک کنید.
 2. در صفحه پاپ آپ، آدرس والت خود را وارد می کنید. (در این مرحله اگر معامله گر شما دارای Tag یا Memo بود، آن را وارد می کنید.)
 3. مقدار موردنظری که قصد برداشت دارید را وارد کرده و در نهایت بر روی ثبت کلیک می کنید تا معامله انجام شود.
 4. میزان موجودی، کارمزد تراکنش و دریافتی شما هم از طریق همین پاپ آپ، به شما اعلام می شود.

آموزش صرافی آبان تتر

مراجل نحوه واریزی

 1. بر روی گزینه واریز کلیک کنید تا پنجره پاپ آپ مانند تصویر زیر باز شود. (در این بخش آدرس والت یا والت های آبان تتر به شما نشان داده می شود.)
 2. مقدار مورد نظر را به والت سایت منتقل کرده و کد تراکنش خود در شبکه بلاک چین را در کادر مورد نظر (طبق تصویر زیر) وارد کنید.
 3. در ادامه مقدار موردنظرتان را نیز وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه ثبت کلیک کرده و منتظر تایید و نهایی شدن معامله شوید.

آموزش صرافی آبان تتر

کارمزد صرافی

کارمزد این صرافی بسیار ناچیز است و میزان آن هنگام انتخاب گزینه خرید، فروش، انتقال، واریز و برداشت به شما نشان داده می شود. همچنین برای خرید تتر کارمزدی از شما دریافت نمیشود و فاکتور نهایی با مبلغ خریداری شده یکسان است.

در خصوص انتقال داخلی رمز ارز هیچ گونه کارمزدی از شما گرفته نمی شود.

مقایسه آبان تتر با صرافی های دیگر

آبان تتر در مقایسه با سایر صرافی ها نظیر نوبیتکس، والکس و… دارای مزایا و معایبی است که از جمله معایب آن می توان به راه های اندک برای ارتباط گرفتن کاربر با پشتیبانی، نداشتن اپلیکیشن برای دسترسی راحت تر و عدم داشتن بلاگ اشاره کرد.

اما در مقابل مزایا و محاسن دیگری مانند خرید ارز دیجیتال با بالاترین قیمت نسبت به سایر صرافی ها از شما  و فروش ارزدیجیتال با پایین ترین قیمت نسبت به سایر صرافی ها به شما، احراز هویت آسان را نیز داراست که سبب محبوبیت آن در بین بیش از 40 هزار کاربر شده است.

امنیت صرافی

در خصوص امنیت این صرافی تمامی موارد مربوط به امنیت از احراز هویت گرفته تا امنیت بالای پلتفرم رعایت شده است و تا زمانیکه تمامی مراحل خریدوفروش توسط شخصی که حساب کاربری به نام او است تایید نشود هیچ معامله ای صورت نمی گیرد.

توجه:

صرافی های ایرانی محبوب و معتبر دیگری هم مثل صرافی تبدیل، صرافی نوبیتکس، صرافی بیت پین و … هستند که روش ثبت نام و خرید و فروش آن ها در دوره ارز دیجیتال خانه سرمایه آموزش داده می شود.

نتیجه گیری

همانطور که در طول مقاله گفتیم صرافی آبان تتر یک صرافی معتبر و محبوب ایرانی است که توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف ایجاد شده و اداره می شود. این صرافی از جمله صرافی های بروزی است که از امنیت بالای شبکه در عین داشتن احراز هویتی آسان برخوردار است.

در این صرافی شما می توانید به راحتی تنها با وارد کردن شماره همراه خود، حساب کاربری ایجاد کنید و اقدام به انجام معاملات تمامی رمز ارزها کنید. همچنین در صورت نیاز به رمز ارزی خاص می توانید از طریق پشتیبانی درخواست خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

با پیشرفت روز افزون این صرافی و برنامه هایی که برای آینده مطرح کرده است می توان آن را یک صرافی موفق در عرصه ارزهای دیجیتال دانست.

ادامه مطلب