در این پست قصد داریم 4 صرافی ارز دیجیتال ایرانی را به شما معرفی کنیم که بهتان در خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار کمک خواهد کرد.

فهرست []

  4 نکته مهم باید به آن توجه کنید:

  • نکته اول: برای ساخت حساب کاربری ارزهای دیجیتال ایرانی اول از همه باید احزاز هویت بشوید که ممکن است تا یک هفته زمان ببرد.
  • نکته دوم: هیچ کدام از صرافی های ارز دیجیتال در ایران Enamad یا نماد اعتماد الکترونیک ندارند و این بدین معنی نیست که فعالیت آن ها غیر قانونی می باشد بلکه بدین معنی است که هنوز قانونی درباره فعالیت Exchange ارزهای دیجیتال وجود ندارد.
  • نکته سوم: همه این صرافی ها شرکت های ثبت شده ای هستند که مثل همه شرکت ها اطلاعات تماس و آدرس قابل دسترس عموم می باشد.
  • نکته چهارم: مارکت هر کدام از این صرافی ها مختصر هستند به نسبت مارکت هایی که در صرافی های بین المللی چون بایننس وجود دارد.

  1- صرافی نوبیتکس (Nobitex)

  صرافی نوبیتکس که رمز ارزهای محبوب بیت کوین Bitcoin، تتر Tether، ایاس EOS، و اتریوم Ethereum را می توانید در آن خرید و فروش نمایید و همچنین این صرافی اپلیکیشن موبایل دارد و این هم باید درباره این صرافی بدانید که مارکت به نسبت بزرگی دارد.

  2- صرافی والکس (Wallex)

  صرافی والکس محیط کاربری خوبی دارد و رمز ارزهای محبوب بیت کوین Bitcoin، اتریوم Ethereum، دش کوین Dash Coin، لایت کوین LTC، تتر Tether می توانید در این سایت خرید و فروش انجام بدهید و این که والکس کارمزدهای متغیری دارد که از 0.2 تا 0.4 درصد می باشد و یک نکته ای که در قبال این صرافی وجود دارد این است که برای برداشت 60 تتر از والکس باید حدود 20 تتر کارمزد پرداخت کنید و آخرین نکته در قبال این صرافی درخواست برداشت های ریالی شما ممکن است تا 72 ساعت طول بکشد.

  3- صرافی اکسیر (Exir)

  صرافی اکسیر یک اپلیکیشن موبایلی دارد که یک امکان ویژه برای تریدرها به حساب می آید و نکته دیگر این است که در صرافی اکسیر کارمزدی که از سطح مبتدی تریدرها گرفته می شود کارمزد به نسبت پایینی است و یک نکته دیگر که در قبال Exir باید بدانید این است که امنیت کیف پول های این صرافی به نسبت سایر صرافی ها بالاتر می باشد.

  چهار صرافی را به شما معرفی کردیم و کم و بیش در قبال نکات مهم این صرافی ها به شما گفتیم برای این که بخواهید یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی انتخاب کنید بسته به سلیقه و نوع کاربریتان از بین این چهار صرافی و سایر صرافی های دیگر یکی را انتخاب نمایید.