آشنایی با برترین پلتفرم های تحلیل تکنیکال نمودارها

نخبگان خانه سرمایه با آموزش بورس چقدر سود می‌کنند؟!

کمتر از ۷ روز تا پایان ثبت نام دوره نخبگان فرصت دارید تا از برترین اساتید بازار به صورت حرفه‌ای آموزش ببینید. با ثبت نام در دوره بلافاصله دسترسی پکیج نخبگان به ارزش ۳,۹۶۰,۰۰۰ تومان (به صورت هدیه) خواهید داشت تا قبل از شروع دوره در تاریخ ۳ شهریور کاملا آماده در کلاس‌ها حضور داشته باشید. فرصت را از دست ندهید و همین حالا برای یک زندگی بهتر و مطمئن‌تر یکبار برای همیشه سرمایه‌گذاری در بورس را آموزش ببینید.

[su_button url=”https://khanesarmaye.com/nokhbegan/” style=”soft” background=”#DA4B1B” color=”#ffffff” size=”8″ wide=”yes” center=”yes” text_shadow=”0px 0px 0px “]ثبت نام در دوره نخبگان + هدیه ویژه[/su_button]

تحلیلگرهای تکنیکال نمودار که در بازارهای رسمی سرمایه با هدف بررسی پیش بینی روند آینده قیمت گذاری دارایی رفتار معامله گرها را که در گذشته روند قیمت گذاری ثبت شده آنالیز می‌کنند و آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند برای کار خودشان از پلتفرم‌ها یا در اصطلاح از اپلیکیشن‌های به خصوصی استفاده می‌کنند که این اپلیکیشن‌ها ابزارهای لازم برای آنالیز و تحلیل الگوی حاکم بر نوسانات قیمت را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. این ابزارها که در اصطلاح Trading Platform یا پلتفرم‌های معاملاتی یا تحلیلی شناخته می‌شوند، عملا داده‌های حاصل از معاملات معامله گرها را در دارایی‌های گوناگون در دل خودشان جا می‌دهند و وارد آن‌ها می‌شود و به صورت Real time و در لحظه این داده‌ها بروزرسانی می‌شوند و تحلیلگرهای تکنیکال نرخ و نظم آن‌ها را در تحلیل‌های خودشان مورد بررسی قرار می‌دهند و با توجه به نظم حاکم بر نوسانات قیمت متوجه می‌شوند که احتمالا با توجه به این نظم و این مدل فکری حاکم بر تغییرات قیمت جهت گیری آتیه قیمت به کدام سمت و حتی به چه میزان حداقل می‌تواند تخمین زده شود. اهمیت پلتفرم در بین تحلیلگرهای تکنیکال با توجه به امکانات ویژه‌ای که بعضا هر کدام از این پلتفرم‌ها در اختیار تحلیلگر قرار می‌دهند، ممکن است متفاوت باشد و در واقع بعضی از مواقع هم انتخاب این که من با چه نرم افزار تحلیلی تحلیل انجام بدم و بتوانم با استفاده از آن رفتار آینده را پیش بینی کنم، کاملا یک موضوع سلیقه‌ای بین تحلیلگرها می‌تواند باشد.

این مطلب را حتما بخوانید:  نتیجه تصمیم های احساسی در بورس!

این موضوع که من چه قدر بتوانم دقیق یا صحیح تحلیل کنم؟ چیزی که باید بدانیم از این که چه پلتفرمی برای تحلیل خودم انتخاب می‌کنم موضوع بسیار مهم‌تری هست ولی معمولا می‌بینیم که تحلیلگرها به این که من چه پلتفرمی را برای تحلیل انتخاب می‌کنم بیش از وزن واقعی که می‌تواند داشته باشد، می‌پردازند. در صورتی که اغلب پلتفرم‌ها در ویژگی‌هایی که به تحلیلگرها ارائه می‌دهند در واقع ویژگی‌های یکسانی را ارائه می‌کنند این در حالی است که بعضی از آن‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند ولی اغلب تحلیلگرها از آن ویژگی‌های خاص استفاده نمی‌کنند.

این مطلب را حتما بخوانید:  اشتباه پس انداز نکن!

در بین پلتفرم‌های تحلیلی و حتی معاملاتی که در ف%

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در صرافی کوینکس (CoinEx) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

برای ثبت نام در صرافی بایننس (Binance) با تخفیف کارمزد معاملات اینجا کلیک کنید!

توجه: برای انجام معامله در بایننس حتما با آی پی خارج از ایران وارد شوید

X
تیرماه پرسود، شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری مدرس: علی صابریان 30 خرداد 1400 ۵۹۹ هزار تومانرایگان ثبت‌نام‌ کنید