Lines_Background
مینی‌دوره رایگان درآمد روزانه ۱۰۰ دلار از فارکس
00روز
00ساعت
00دقیقه
00ثانیه
ثبت‌نام رایگان
لوگو خانه سرمایه
آموزش ترید از صفر صفر

صرافی کوین لوکالی

فیوچرز صرافی کوین لوکالی
آموزش بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی...

چگونه از بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی (CoinLocally Futures) استفاده کنیم؟

فعالان بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند و افرادی که معامله گر یا تریدر هستند. سرمایه گذاران یک یا چند ارز دیجیتال را خریداری کرده و در کیف پول خود نگه داری می کنند و از بالا رفتن قیمت آن سود می کنند. اختلاف جزئی قیمت خرید ارز دیجیتال و یا حجم کم معاملات برای این دسته از فعالان بازار ارزش چندانی ندارد؛ زیرا این فرایند قرار نیست دائماً در حال انجام باشد اما در طرف دیگر تریدرها را داریم که برای انجام معاملات در قیمت موردنظرشان نیاز به یک صرافی با حجم معاملات مناسب دارند. مقصد برای این دسته از فعالان بازار ارزهای دیجیتال، صرافی بایننس بوده اما متاسفانه پس از اعمال محدودیت از سوی صرافی بایننس، نه تنها ایرانیان بلکه برخی از افراد دیگر در سطح جهان هم دسترسی خود را به صرافی بایننس از دست دادند. صرافی کوین لوکالی با همکاریی که با صرافی بایننس داشته است، امکان انجام معاملات را با کیفیت نزدیک به معاملات صرافی بایننس برای کاربران خود فراهم کرده است. کاربران می توانند در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی معاملات خود را در شرایطی مشابه به صرافی بایننس انجام دهند.

ثبت نام و فعال سازی کد دومرحله ای

پیش از شروع فعالیت در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی و یا هر بخش دیگر، باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. انجام معاملات فیوچرز در صرافی کوین لوکالی (در زمان نگارش این مقاله) تنها از طریق اپلیکیشن آن وجود دارد؛ به همین دلیل، ما ابتدا شرحی بر چگونگی ثبت نام و ایجاد حساب کاربری از طریق موبایل خواهیم داشت و پس از آن به بحث اصلی مقاله یعنی آموزش فیوچرز صرافی کوین لوکالی خواهیم پرداخت. 

پلتفرم های تقلبی و کلاه برداری در بازار ارزهای دیجیتال چیزهایی هستند که می توانند به راحتی سرمایه ی شما را از چنگتان درآورند. به همین دلیل ضروری است که هنگام استفاده از ابزار مربوطه اطمینان حاصل کنید که در حال استفاده از نسخه های اصلی هستید. سعی کنید نرم افزار، اپلیکیشن، کیف پول و هرآنچه را در این بازار به آن نیاز داشتید، از منابع معتبر دریافت کنید. پلی استور (Play Store) برای گوشی های اندروید و اپ استور (App Store) برای گوشی های آیفون منابعی معتبر به حساب می آیند و می توانید اپلیکیشن صرافی خود را از آن ها دانلود کنید. همچنین، با مراجعه به وبسایت اصلی صرافی می توانید به لینک دانلود نسخه های موبایل دسترسی داشته باشید. علاوه بر منابع بالا می توانید از نسخه های زیر که از سایت اصلی صرافی گرفته شده اند استفاده کنید.

اندروید

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinlocally.android&hl=en&gl=TR

IOS

https://apps.apple.com/us/app/coinlocally/id1495966572

ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (CoinLocally)

پس از دانلود و نصب نسخه ی مناسب گوشی خود با چنین تصویری مواجه خواهید شد. درصورتی که پیش از این حساب کاربری داشته باشید و یا قصد ایجاد حساب جدید را داشته باشید، باید روی گزینه ی زردرنگ Log In and Register که در تصویر مشخص شده است کلیک کنید.

ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (CoinLocally)

شما می توانید با استفاده از ایمیل و یا شماره ی موبایل، برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. درصورتی که  روی تب Sign Up With Email کلیک کنید، ثبت نام شما از طریق ایمیل انجام خواهد شد. توصیه ی ما روش ایمیل است؛ زیرا استفاده از روش موبایل به دلیل وجود تحریم ها چندان امن نیست. با انتخاب روش ایمیل باید ابتدا ایمیل خود را وارد کنید و در کادر بعد یک رمز عبور قوی برای خود انتخاب کرده و سپس در کادر سوم همان رمزعبور را تکرار کنید. درصورتی که کد رفرال داشته باشید، می توانید با واردکردن آن از تخفیف در کارمزد معاملات خود بهره مند شوید. درنهایت، با تیک زدن بر گزینه ای که به خواندن و تأیید قوانین صرافی اشاره دارد و کلیک روی گزینه ی Sign Up  به مرحله ی بعد هدایت خواهید شد.

ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (CoinLocally)

در این مرحله، کد تأییدی به ایمیل وارد شده ارسال می شود. با قراردادن آن کد در کادر و سپس کلیک بر گزینه ی Submit، مراحل ایجاد حساب کاربری در صرافی CoinLocally به اتمام می رسد. چنانچه از قبل یک حساب کاربری داشته باشید، کافی است روی گزینه ی Log in  در پایین صفحه کلیک کنید و سپس ایمیل و رمزعبور خود را وارد کنید.

فعال سازی کد دومرحله ای

پس از ایجاد حساب کاربری، با صفحه ای همچون تصویر زیر مواجه خواهید شد. برای بالابردن امنیت حساب خود بهتر است که ورود دومرحله ای را فعال کنید. برای این کار در صفحه ی اصلی، (روی تب Home در نوار پایین صفحه کلیک کنید)، در سمت چپ بالای تصویر روی آیکن آدمک کلیک کنید. 

با کلیک روی آیکن آدمک در مرحله ی پیش، منویی برای شما باز خواهد شد که باید بخش Security را انتخاب کنید. البته، امکان ورود دومرحله ای از طریق ایمیل و پیام کوتاه نیز وجود دارد که ما ورود دومرحله ای به کمک اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را شرح خواهیم داد.

در این مرحله، باید اهرم اولین گزینه، یعنی Google Authentication را فعال کنید. با توجه به تصویر، روش های دیگری نیز برای بالابردن امنیت حساب شما وجود دارد که در صورت تمایل می توانید آن ها را فعال کنید. 

 

برای استفاده از روش Google Authentication، به اپلیکیشنی با همین نام نیاز خواهید داشت.

درصورتی که اپلیکیشن را ندارید، ابتدا آن را نصب کنید (لینک معتبر برای دانلود نسخه های اندروید و IOS را در این مرحله مشاهده خواهید کرد که می توانید به راحتی از آن ها استفاده کنید). درصورتی که برنامه را روی گوشی دارید، کافی است گزینه ی Next در پایین صفحه را انتخاب کنید. 

در این مرحله باید از روش کپی کردن کلید و یا بارکد استفاده کنید. به عنوان مثال، ما کلید موجود را Copy کرده  و سپس گزینه ی Next در پایین صفحه را انتخاب می کنیم تا به مرحله ی بعدی هدایت شویم.

 

کد 16 رقمی که در قدم پیش کپی کرده بودید، در کادر موجود قرار داده و روی گزینه ی Next در پایین صفحه کلیک کنید.

در این مرحله، ابتدا باید روی گزینه ی Active در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید کد ارسال شده به ایمیلتان را در کادر اول و کد ایجاد شده در برنامه ی گوگل اتنتیکیتور را در کادر دوم قرار دهید و روی گزینه ی SUBMIT کلیک کنید. البته، این کار در ورود دومرحله ای تنها یک بار و آن هم برای بار اول انجام می شود و در مراحل بعدی کافی است که وارد برنامه ی گوگل اتنتیکیتور شده و کد ایجاد شده را در جای موردنیاز وارد کنید تا عملیات شما در صرافی انجام شود.

کارمزد معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

قبل از بررسی میزان کارمزد معاملات در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی، توجه به نکاتی که می توانند میزان کارمزد پرداختی شما را کاهش دهند، الزامی است: 

اول: درصورتی که در روند ثبت نام در صرافی از کد رفرال استفاده کنید، کارمزد پرداختی شما با تخفیف محاسبه خواهد شد.

دوم: درصورتی که کارمزد معاملات خود را با استفاده از ارز دیجیتال BNB پرداخت کنید، کارمزد معاملات شما با 25درصد تخفیف محاسبه خواهد شد؛ البته این موضوع تنها برای معاملات اسپات لحاظ می شود. 

استفاده از این امتیازات، به خصوص برای افرادی که معاملات زیادی در طول روز، هفته و ماه انجام می دهند، بسیار اهمیت دارد و می تواند بر میزان سود آن ها تأثیر قابل توجهی بگذارد. ازآنجایی که معامله گران (تریدرها) از بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی استفاده می کنند، توجه به این نکات اهمیت ویژه پیدا دارد. علاوه بر تخفیف کارمزدِ استفاده از کد معرف یا کد رفرال که می توانید در زمان ثبت نام وارد کنید، کارمزد معاملات کاربران بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی بسیار معقول و در محدوده ی 0.025 الی 0.045درصد معاملات تریدرها است.

واریز، برداشت و انتقال ارز دیجیتال در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

 • واریز ارز دیجیتال

برای واریز ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی، باید وارد حساب کاربری خود در اپلیکیشن صرافی شده و از نوار پایین صفحه روی تب Wallet کلیک کنید. برای واریز، بین سه گزینه ی Deposit،  Withdraw و Transfer، باید گزینه ی Deposit به معنی واریز را انتخاب کنید.

کارمزد معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

با کلیک روی گزینه ی Deposit در مرحله ی پیش، لیستی از ارزهای دیجیتال برای شما نمایان خواهند شد که باید روی ارزی که قصد واریز آن را دارید کلیک کنید. با این کار به مرحله ی بعد منتقل خواهید شد.

در این مرحله، با اطمینان از اینکه در بخش Deposit هستید، باید شبکه ی انتقال (بالای صفحه) را انتخاب کنید و سپس با کلیک روی گزینه ی Copy Address، آدرس را کپی کنید. البته، می توانید با کلیک روی گزینه ی Share Address، آدرس را با دیگران به اشتراک بگذارید و یا از روش بارکد استفاده کنید. توجه داشته باشید که حداقل مقدار برای واریز 10 تتر است.

کارمزد معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

در این مرحله، باید به کیف پول خود مراجعه کرده، به صفحه ی ارز دیجیتال موردنظر رفته و روی گزینه ی Send کلیک کنید. با این کار، پنجره ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که می توانید آدرسی کپی شده را در آن قرار دهید و یا با استفاده از دوربین بارکدخوان، از بارکد موجود در صرافی عکس بگیرید و مقدار موردنظر برای انتقال را وارد کرده و روی گزینه ی Continue کلیک کنید. 

 • برداشت ارز دیجیتال

برای برداشت ارز دیجیتال از صرافی، باز هم باید روی تب Wallet در پایین صفحه کلیک کنید و از میان گزینه های موجود Withdraw را  انتخاب کنید.

پس از کلیک روی گزینه ی Withdraw، لیست ارزهای دیجیتال را خواهید دید و باید روی ارزی که قصد برداشت آن را دارید کلیک کنید.

با رفتن به صفحه ی برداشت ارز دیجیتال موردنظر، باید شبکه ی انتقال را در کادر اول، آدرس کیف پول گیرنده را در کادر دوم و حجم یا مقدار ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید، در کادر سوم وارد کنید. همچنین، شما می توانید از درصدهای موجود در پایین کادر Amount استفاده کنید. به این ترتیب، با انتخاب هر درصد (25، 50، 75، 100)، به همان میزان درصد از موجودی ارز دیجیتالتان برداشت خواهد شد.

در پایین صفحه می توانید خلاصه ای از اطلاعات برداشت خود را مشاهده کنید و در صورت تأیید روی گزینه ی Submit کلیک کنید.

 • انتقال ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی

برای آنکه بخواهید معاملاتی را در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی انجام دهید، حتماً باید سرمایه ی خود را به بخش فیوچرز انتقال دهید. برای این کار، ابتدا روی تب Wallet در پایین صفحه کلیک کرده و سپس روی گزینه ی Transfer کلیک کنید.

انتقال ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی 

در این مرحله، باید مبدأ و مقصد انتقال خود را انتخاب کنید. عبارت From مبدأ و To مقصد انتقال را مشخص می کند. ازآنجایی که ما قصد انتقال دارایی به حساب فیوچرز در صرافی کوین لوکالی را داریم، باید مبدأ را حساب اسپات و مقصد را حساب فیوچرز انتخاب کنیم. شما می توانید تنها ارز دیجیتال تتر (در زمان نگارش این مقاله) را میان حساب های اسپات و فیوچرز انتقال دهید. در کادر Amount باید میزان تتری که قصد انتقال از حساب اسپات به فیوچرز را دارید، وارد کنید و درنهایت روی گزینه ی Confirm Transfer در پایین صفحه کلیک کنید.

انتقال ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی

تنظیم اهرم در سفارشات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

یکی از امکاناتی که در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی و دیگر صرافی ها وجود دارد، امکان تنظیم اهرم یا لوریج است که برخی افراد را دارا و برخی بیش تر را ندار کرده است. با استفاده از لوریج، افراد اجازه خواهند داشت با چند برابر سرمایه ی خود معاملاتی داشته باشند. در این صورت، با توجه به اهرم انتخابی، سود نیز چند برابر خواهد شد؛  البته، این موضوع درباره ی ضررها نیز وجود دارد به این معنی که درصورت استفاده از اهرم، ضرر نیز چند برابر خواهد شد.

به عنوان مثال، درصورتی که سرمایه ی اولیه ی شما 200 دلار باشد و از اهرم 25 استفاده کنید، قادر خواهید بود با مبلغ 5000 دلار معامله کنید. به همین ترتیب، سود و ضرر شما نیز در مقدار اهرم ضرب خواهد شد (البته، در محاسبه ی این مقادیر باید حتماً کارمزد را نیز حساب کنید). فراموش نکنید که سرمایه ی شما همچنان 200 دلار است و 4800 دلار باقی مانده را صرافی به شما قرض داده است؛ پس پیش از آنکه میزان ضرر شما به 200 دلار برسد، لیکوئید خواهید شد. به همین دلیل، باید با مدیریت سرمایه و آگاهی کامل از بخش لوریج استفاده کنید. درصورتی که اطلاعات شما برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال در رابطه با مدیریت سرمایه، انواع تحلیل و اطلاعات دیگر کم است، می توانید با شرکت در یک کلاس ارز دیجیتال و با استفاده از تجربه و دانش اساتید، بدون ازدست دادن سرمایه، با اعتمادبه نفس و با آگاهی کامل فعالیت خود را در بازار رمزارزها آغاز کنید.  

انواع روش های ثبت سفارش در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

کاربران بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی می توانند به چند روش سفارشات خود را ثبت کنند. هرکدام از این روش ها ویژگی های خاصی دارد که معامله را برای دسته ای از کاربران مناسب می کند. در ادامه، انواع مختلف روش های ثبت سفارش را شرح خواهیم داد تا شما بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

انواع روش های ثبت سفارش در فیوچرز صرافی کوین لوکالی 

 • Limit

در روش ثبت سفارش Limit، دوکادر باید توسط تریدر پر شوند. کادر اول مربوط به قیمت است. درواقع، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در کادر Price نوشته شده است و شما می توانید با استفاده از علائم + و در چپ و راست کادر قیمت، آن را تغییر دهید و یا با کلیک روی آن، قیمت را وارد کنید. کادر بعدی یعنی Amount مربوط به مقدار یا حجم معامله ای است که قرار است باز کنید. درنهایت، با کلیک روی گزینه ی Buy/Long (برای خرید) و یا Sell/Short (برای فروش) سفارش شما ثبت می شود.

روش ثبت سفارش limit

 • Post Only

برای ثبت سفارش به روش Post Only نیز باید دوکادر Price و Amount را پر کنید. در فرایند انجام معامله، درصورتی که شما روش Limit را انتخاب کنید، اگر در لحظه ای که شما سفارش خود را ثبت می کنید کاربر دیگری سفارش مقابل شما را ثبت کرده باشد (یعنی سفارش یک جفت ارز مشترک که شما سفارش خرید و فرد دیگر با همان قیمت سفارش فروش را ثبت کرده باشد یا بالعکس)، معامله انجام خواهد شد؛ بدون آنکه نیازی به قرارگرفتن در لیست سفارشات باشد. درحالی که اگر شما سفارشی از نوع Post Only ثبت کنید، حتی در صورت وجود شخصی که سفارش مقابل شما را ثبت کرده باشد، ابتدا سفارش هر دوی شما باید در لیست سفارشات ثبت شده و پس از آن معامله انجام شود.

Post Only

 • Market

در ثبت سفارش به روش Market تنها تعیین و پرکردن یک کادر به عهده ی شما است و آن نیز مقدار یا حجم سفارشی است که قرار است ثبت کنید. توجه داشته باشید که ما در اینجا از مقادیر اصلی ثبت سفارش صحبت می کنیم؛زیرا شما می توانید تنظیمات دیگری ازجمله قراردادن حد سود و حد ضرر و… را در سفارش خود لحاظ کنید که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

Market

 • Stop-Limit

در روش ثبت سفارش Stop Limit، تریدر باید دوقیمت را مشخص کند؛ اول در کادر Stop مبلغی را مشخص کند تا با رسیدن به آن، صرافی سفارش را فعال کند (سفارش شما همچنان معلق است) و در کادر Limit مبلغی که تریدر قصد دارد خرید و یا فروش ارز دیجیتال در آن قیمت انجام شود. به زبان ساده، در روش ثبت سفارش Stop-Limit شما برای صرافی یک شرط تعیین می کنید؛ به این ترتیب که در صورت رسیدن قیمت ارز دیجیتال به مبلغ وارد شده در کادر Stop، سفارش مرا فعال و زمانی که قیمت ارز دیجیتال به مبلغ Limit رسید، معامله ی مرا انجام بده. کادر دیگری به نام Amount نیز وجود دارد که باید با توجه به حجم موردنظر شما برای معامله پر شود.

روش ثبت سفارش Stop Limit

 • Stop Market

روش ثبت سفارش Stop Market شباهت زیادی به روش Stop Limit دارد؛ با این تفاوت که در روش Stop Limit شما هم قیمت شرط و هم قیمت انجام معامله را وارد می کنید ولی در روش ثبت سفارش Stop Market تنها قیمت شرط را در کادر Stop وارد می کنید و پس از رسیدن قیمت ارز دیجیتال به مبلغ Stop، صرافی معامله را با بهترین قیمت ممکن در بازار انجام می دهد. البته، علاوه بر قیمت باید حجم معامله که مربوط به کادر Amount است نیز توسط شما (تریدر) پر شود. 

 • Trailing Stop

برخی از تریدرها زمان ثبت سفارش خود، به جای تعیین حد سود و ضرر ثابت، با کمک روش ثبت سفارش Trailing Stop، حد سود و ضرر متغیر را انتخاب می کنند. ما در این روش علاوه بر کادر Amount که به حجم معامله مربوط است، با دوکادر دیگر سروکار داریم. کادر Activation Price، قیمت ثبت سفارش را مشخص می کند و CallBack Rate درصدی را مشخص می کند که با افت و افزایش قیمت، به اندازه ی آن (از Activation Price)  صرافی باید معامله ی شما را ببندد. برای درک بیش تر، به این نمونه توجه کنید. فرض کنید قیمت بیت کوین 29.90 هزار دلار است و شما کادر Activation Price را با مبلغ 30 هزار دلار پر کرده اید، درحالی که درصد CallBack Rate را 1درصد انتخاب کرده اید. در چنین حالتی، با رسیدن قیمت بیت کوین به 30 هزار دلار، معامله ی شما انجام می شود و اگر 1درصد یعنی 300 دلار (برای یک واحد بیت کوین) افت قیمت داشته باشد، معامله ی شما به حد ضرر رسیده و صرافی به صورت خودکار آن را می بندد. حال، حالتی را درنظر بگیرید که قیمت بیت کوین افزایش پیدا می کند؛ در این حالت نیز حد ضرر شما به میزان اختلاف 1درصد پایین تر از قیمت جدید بیت کوین خواهد بود؛ به زبان ساده، همیشه 300 دلار پایین تر از قیمت لحظه ای که قاعدتاً متغیر است.

روش ثبت سفارش Trailing Stop

 • Funding / Countdown

قیمت ها در بازارهای اسپات و فیوچرز کمی اختلاف دارند و صرافی ها همیشه به دنبال کم کردن این اختلاف قیمت هستند. از طرف دیگر، معاملات فیوچرز در دونوع سنتی و Perpetual انجام می شوند. در معاملات آتی از نوع سنتی، قیمت بازار اسپات و فیوچرز با رسیدن به تاریخ سررسید قرارداد به هم می رسند اما برای قراردادهای Perpetual که تاریخ انقضا ندارند، باید فکری می شد. برای حل این مسئله، صرافی ها از سیستم نرخ فاندینگ (Funding Rate) کمک گرفتند. به این ترتیب، با توجه به میزان نرخ فاندینگ، خریداران و فروشندگان باید مبلغی را به هم پرداخت کنند. در ادامه، نحوه ی تصمیم گیری برای پرداخت بررسی خواهد شد اما پیش از آن اشاره ای به Countdown خواهیم داشت که به شمارش معکوس برای پرداخت نرخ فاندینگ اشاره دارد. درواقع، تریدرهایی که معاملات باز از نوع Perpetual دارند، هر هشت ساعت یک بار باید نرخ فاندینگ را به هم پرداخت کنند. زمان باقیمانده را می توانید در بخش Countdown مشاهده کنید.

اما مبلغ مشخص شده زمانی که بازار روندی صعودی به خود می گیرد، باید توسط خریداران به فروشندگان پرداخت شود. درصورتی که بازار روندی نزولی داشته باشد، فروشندگان باید مبلغی که در بخش Funding Rate تعیین شده است، به خریداران پرداخت کنند. قابل ذکر است که صرافی هیچ درصدی از این تبادل را دریافت نمی کند و این دادوستد صرفاً در میان خریداران و فروشندگانی است که معاملات Perpetual باز دارند.

بخش Funding / Countdown در کوین لوکالی 

 • Isolated / Cross

یکی دیگر از مواردی که در هنگام ثبت سفارش می توان تنظیم کرد، Isolated یا Cross بودن معامله است که در ادامه هر دو را بررسی خواهیم کرد. 

 • Cross

زمانی که قصد بازکردن موقعیتی در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی را داشته باشید، باید دارایی خود را از دیگر بخش ها به بخش فیوچرز انتقال دهید. چگونگی انجام این کار در بخش انتقال توضیح داده خواهد شد. درصورتی که سرمایه ی شما در بخش فیوچرز 1000 تتر باشد و یک معامله به ارزش 500 دلار را باز کنید و در زمان ثبت سفارش روش Cross را انتخاب کرده باشید، علاوه بر مبلغ 500 دلاری که درگیر معامله کرده بودید، درصورتی که برای باز نگه داشتن معامله ی شما به مبلغ بیش تری نیاز باشد، صرافی اجازه دارد از باقیمانده ی پول شما در بخش فیوچرز کسر کند و موقعیت شما را باز نگه دارد. درواقع، با انتخاب Croos نه تنها مبلغی که درگیر معامله کرده بودید بلکه کل سرمایه ی شما در خطر خواهد بود.

 • Isolated

درصورتی که روش Isolated را در هنگام ثبت سفارش انتخاب کنید، تنها مبلغی که وارد معامله کرده اید درگیر و در خطر خواهد بود نه کل سرمایه ی شما در بخش فیوچرز.

Isolated / Cross

تنظیم حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

فعالیت در بخش فیوچرز علی رغم امکانات زیادی که به کاربران می دهد، خطر ازبین رفتن کل سرمایه را نیز به همراه دارد. یکی از مواردی که می تواند کمک بزرگی در حفظ سرمایه ی شما باشد، رعایت مدیریت سرمایه است. بحث مدیریت سرمایه بسیار گسترده است اما یکی از نکات بسیار مهم آن تنظیم حد سود و ضرر در معاملات و پایبندبودن به آن ها است. برخی از تریدرها با نزدیک شدن قیمتشان به حد ضرر، اقدام به تغییر آن می کنند تا همچنان معامله ی خود را باز نگه دارند. این تریدرها معمولاً فکر می کنند که روند بازار به زودی برمی گردد و همین موضوع باعث می شود که سرمایه ی آن ها به خطر بیافتد. برای تنظیم حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی باید ابتدا به بخش Futures رفته و TP/SL را در پایین کادر ثبت سفارش فعال کرد. با این کار، دوکادر کوچک برای شما نمایان خواهد شد که باید حد سود خود را در کادر Take Profit و حد ضرر خود را در بخش Stop Loss وارد کنید. همچنین، شما می توانید از گزینه ی Last که در مقابل کادرهای حد سود و ضرر قرار دارد، تعیین کنید که قیمت لحظه ای بازار (Mark Price) و یا قیمت آخرین معامله (Last Price) برای اعمال حد سود و ضرر در نظر گرفته شود. برای این کار، کافی است که روی عبارت Last کلیک کنید و سپس از منوی باز شده یکی از موارد (Mark Price/Last Price) را انتخاب کنید.

تنظیم حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

Reduce Only

قابلیت Reduce Only همانطورکه از نام آن پیداست، تنها حالت کاهشی است. ویژگی دیگر Reduce Only این است که تنها روی معاملات باز و به طور دقیق تر روی حجم معاملات باز تأثیر می گذارد و یک معامله ی جدید باز نمی کند. 

به عنوان مثال، فرض کنید درحالی که یک معامله ی باز خرید 5 واحد بیت کوین را دارید، اقدام به بازکردن یک معامله ی فروش 6 واحد بیت کوین می کنید و بخش Reduce Only را نیز فعال می کنید. در این حالت، هیچ معامله ی جدیدی برای فروش باز نخواهد شد؛ زیرا معاملاتی که Reduce Only در آن ها فعال باشند، روی حجم معاملات باز تأثیر می گذارند. درنتیجه، با بازکردن یک معامله ی فروش 6 واحد بیت کوین از نوع Reduce Only، معامله ی خرید 5 واحد بیت کوین بسته خواهد شد.

تنظیم حد سود و ضرر در معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی

مرور انجام معامله در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

1) یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید.

2) وارد حساب کاربری خود شوید.

3) ارز دیجیتال را به حساب خود واریز کنید.

4) درصورتی که سرمایه ی شما در بخش اسپات است، آن را به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی انتقال دهید.

5) وارد بخش فیوچرز صرافی شوید.

6) جفت ارز موردنظر برای معامله را انتخاب کنید.

7) Cross یا Isolated بودن سفارش خود را انتخاب کنید.

8) اهرم معامله را تنظیم کنید.

9) نوع معامله (خرید یا فروش Buy/Sell) را انتخاب کنید.

10) روش موردنظر خود برای ثبت سفارش را انتخاب کنید و مقادیر را طبق روش انتخابی وارد کنید.

11) حد سود و ضرر و Reduce Only را در صورت تمایل تنظیم کنید.

12) روی گزینه ی Buy/Long و یا Sell/Short کلیک کنید.

مرور انجام معامله در فیوچرز صرافی کوین لوکالی 

نکات تکمیلی

 • هنگام استفاده از صرافی کوین لوکالی، حتماً از یک فیلترشکن با IP ثابت استفاده کنید.
 • برای فعالیت در این صرافی نیازی به احراز هویت نیست و شما می توانید با این محدودیت که حداکثر 0.3 بیت کوین برداشت کنید در آن فعالیت داشته باشید.
 • در زمان نگارش این مقاله، فعالیت در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی تنها در نسخه های موبایل قابل انجام است.
 • با همکاریی که کوین لوکالی با صرافی بایننس داشته است، امکان فعالیت در فضایی بسیار مشابه صرافی بایننس برای کاربران ایرانی و دیگر کشورهایی که امکان فعالیت در بایننس را نداشتند، ممکن شده است.
 • کارمزد معاملات در صرافی CoinLocally قابل قبول و تنها کمی بیش تر از صرافی بایننس است.

کلام آخر

تریدرهای ایرانی که تخصص و دانش کافی برای بازکردن موقعیت های خریدوفروش فیوچرز را دارند، در محیطی همچون صرافی بایننس که حجم معاملات بالا با کارمزد مناسب دارد، می توانستند سود خود را از معاملات به میزان قابل توجهی افزایش دهند. به همین دلیل، پس از محدودیت های شدید اعمال شده از سمت صرافی بایننس، این افراد همیشه به دنبال یک صرافی با ویژگی های مشابه بودند. البته، به دلیل وجود تحریم و مسائل سیاسی، امکان انتخاب هر صرافی برای ما وجود ندارد.

صرافی کوین لوکالی مشکل این تریدرها را حل کرده است و تریدرهای حرفه ای می توانند در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی مبادلات خود را انجام دهند و از کارمزد مناسب و حجم بالای معاملات در آن صرافی نهایت استفاده را ببرند. ما در این مقاله، هرچیزی که نیاز است در مورد انجام معامله، واریز و برداشت و فعالیت در بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی بدانید، در اختیار شما گذاردیم. 

سؤالات متداول

1- چند روش ثبت سفارش در بخش Futures صرافی کوین لوکالی وجود دارد؟

شش روش شامل: Limit، Post Only، Market، Stop Limit، Stop Market و Trailing Stop.

2- آیا کاربران ایرانی هم می توانند در فیوچرز صرافی کوین لوکالی فعالیت کنند؟

بله! کاربران ایرانی هم می توانند در این صرافی ثبت نام کرده و بدون احراز هویت در آن فعالیت کنند.

3- کارمزد فیوچرز صرافی کوین لوکالی چنددرصد است؟

کارمزد معاملات فیوچرز صرافی کوین لوکالی بسیار مناسب و در حدود 025/0 الی 045/0 درصد هر معامله است.

4- آیا امکان انجام معاملات فیوچرز در وبسایت صرافی کوین لوکالی وجود دارد؟

خیر! در حال حاضر (در زمان نگارش مقاله)، فیوچرز صرافی کوین لوکالی تنها در اپلیکشین این صرافی فعال شده است.

ادامه مطلب
معاملات-اسپات-در-صرافی-کوین-لوکالی
آموزش گام به گام معاملات اسپات...

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوین لوکالی

بازار ارزهای دیجیتال یک بازار جهانی است که افراد بسیاری از سراسر جهان را به سوی خود جذب کرده است. فعالان در این بازار می توانند از چند طریق به مبادله ارزهای دیجیتال خود اقدام کنند که استفاده از بستر یک صرافی امن همواره بهترین انتخاب بوده است.

متأسفانه به دلیل محدودیت هایی که برای استفاده از برخی صرافی های جهانی پیش روی ایرانیان قرار دارد، ما نمی توانیم هر صرافی را برای فعالیت خود انتخاب کنیم. با این حال صرافی کوین لوکالی که با صرافی محبوب و شناخته شده بایننس همکاری دارد، توانسته است محیطی بسیار مشابه صرافی بایننس را برای کاربران خود ایجاد کند.

اگر شما هم در گذشته یکی از کاربران بخش اسپات صرافی بایننس بوده اید که در حال حاضر به دلیل محدودیت ها نمی توانید از آن استفاده کنید، می توانید آموزش اسپات صرافی کوین لوکالی را در این مقاله دنبال کنید تا بدانید چطور می توانید در این صرافی معاملات اسپات خود را انجام دهید.

ثبت نام و فعال سازی کد دومرحله ای در صرافی کوین لوکالی

هر کاربری برای آنکه بتواند از خدمات یک صرافی استفاده کند، باید ابتدا به ایجاد یک حساب کاربری در آن پلتفرم اقدام کند که می تواند سایت و اپلیکیشن باشد. خوشبختانه شما می توانید معاملات اسپات خود را هم در وب سایت و هم در اپلیکیشن صرافی کوین لوکالی، ثبت کنید. در ادامه نحوه ثبت نام در وب سایت این صرافی را شرح خواهیم داد. در صورتی که شما بخواهید در اپلیکیشن این صرافی نیز ثبت نام کنید، باید همین اطلاعات را وارد کنید.

برای ثبت نام در این صرافی، ابتدا به سایت صرافی به آدرس www.coinlocally.com مراجعه کنید. با این کار صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما نمایان خواهد شد که برای ثبت نام باید روی گزینه Register در بالا و سمت راست تصویر و یا پایین و سمت چپ تصویر کلیک کنید. همچنین در صورتی که شما پیش از این حساب کاربری داشته باشید می توانید با کلیک روی گزینه Login در کنار گزینه Register و سپس واردکردن ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

 

پس از کلیک روی Register در مرحله پیش با چنین تصویری مواجه خواهید شد که باید یکی از روش های ایمیل یا شماره تلفن را برای پیش بردن روش ثبت نام انتخاب کنید. به دلیل مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید، بهتر است روی تب ایمیل (در بالای کادر اطلاعات برای ثبت نام) کلیک کنید تا بتوانید ثبت نام خود را از طریق ایمیل انجام دهید.

پس از کلیک روی تب ایمیل (Email) باید آدرس ایمیل خود را در کادر اول وارد کنید. پس از آن باید در کادر دوم یک رمز عبور مطمئن برای حساب کاربری خود انتخاب کنید و سپس همان رمزعبور را در کادر سوم جایگذاری کنید. درصورت داشتن کد رفرال آن را در کادر مربوط وارد کنید و پس از فعال کردن گزینه پذیرش قوانین روی گزینه Register Now کلیک کنید.

آموزش اسپات صرافی کوین لوکالی

در این مرحله یک کد به ایمیلی که وارد کرده بودید ارسال می شود که باید آن را با مراجعه به ایمیل خود دریافت کرده و در پنجره جدیدی که برای شما ظاهر شده وارد کرده و سپس روی گزینه Verify کلیک کنید. با این کار یک حساب سطح صفر برای شما ایجاد می شود که کاربر اجازه دارد حداکثر 0.3 بیت کوین را به صورت روزانه برداشت کند.

اگر شما مراحل احراز هویت را طی کنید، می توانید محدودیت های خود را کم کنید که البته برای ایرانیان کارایی ندارد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هنگام استفاده از صرافی از یک فیلترشکن با IP ثابت استفاده کنید که در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

اپلیکیشن صرافی کوین لوکالی

از آنجا که انجام برخی کارها در حال حاضر (در زمان نگارش مقاله) تنها از طریق اپلیکیشن انجام می شود، بهتر است این اپلیکیشن را نیز روی گوشی موبایل خود نصب کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اپلیکیشن را باید تنها از منابع معتبر دریافت کنید.

گوگل پلی (Google Play) برای گوشی های اندروید و اپ استور (App Store) برای گوشی های آیفون منبع معتبری جهت دریافت برنامه های اصلی گوشی به شمار می آیند. علاوه بر این منابع شما می توانید به وب سایت اصلی سایت صرافی مراجعه کنید و از لینک های موجود که برای دانلود اپلیکیشن صرافی قرار داده شده است، استفاده کنید.

ما برای سهولت کار شما لینک دانلود را برای هر دو نسخه در زیر قرار خواهیم داد که می توانید از این لینک ها نیز استفاده کنید.

اندروید

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinlocally.android&hl=en&gl=TR

IOS

https://apps.apple.com/us/app/coinlocally/id1495966572

فعال سازی کد دومرحله ای

یکی از کارهایی که در ابتدا و پس از ایجاد حساب کاربری در صرافی کوین لوکالی باید انجام دهید، فعال سازی کد دومرحله ای برای بالابردن امنیت حسابتان است. انجام این کار به کمک ایمیل، اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور و SMS ممکن است که ما روش استفاده از Google Authenticator را آموزش خواهیم داد. ابتدا در صورتی که برنامه گوگل اتنتیکیتور را روی گوشی موبایل خود ندارید، آن را دانلود و نصب کنید.

درحالی که در بخش پنل کاربری خود هستید که با آیکون چهارگوش در نوار بالای صفحه مشخص شده است، روی گزینه Security از ستون سمت چپ کلیک کنید و از تصویری که در سمت راست برای شما نمایان می شود، روی گزینه Enable در بخش Google Authentication کلیک کنید.

اسپات صرافی کوین لوکالی

اگر اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را نداشته باشید، می توانید نسخه مطابق با سیستم عامل گوشی خود (Android / IOS) را از اینجا دانلود کنید، اما درصورت داشتن اپلیکیشن کافی است روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

در این مرحله یک کلید که متشکل از چند کاراکتر است، در کنار یک بارکد برای شما به نمایش درمی آید. فراموش نکنید که این کلید را روی کاغذ یادداشت کنید؛ چراکه درصورت سرقت گوشی موبایل یا هر مشکلی که برای Google Authentication پیش آید، به کمک این کد قابل برگشت خواهد بود.

در حال حاضر به این کلید نیز نیاز دارید. آن را کپی کرده، وارد برنامه گوگل اتنتیکیتور شوید و برنامه صرافی را به آن اضافه کنید. برای اضافه کردن صرافی کوین لوکالی به گوگل اتنتیکیتور به این برنامه نیاز خواهید داشت. کلیدی را که کپی کرده بودید، در زمان اضافه کردن صرافی به اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور وارد کنید تا از این پس بتوانید از کدهایی که این برنامه برای فعالیت در صرافی برای شما ایجاد می کند، استفاده کنید.

 

حال به صرافی برگردید و روی گزینه Next کلیک کنید. در این مرحله پنجره جدیدی با دو کادر برای شما باز خواهد شد، کدی که به ایمیل شما ارسال می شود، باید در کادر اول و کد ایجادشده در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور در کادر دوم قرار بگیرند و درنهایت روی گزینه Confirm کلیک کنید.

 البته دریافت کد از ایمیل تنها یک بار آن هم بار اول نیاز است و در دفعات بعدی شما تنها به کد ایجادشده از سوی گوگل اتنتیکیتور نیاز خواهید داشت.

 

کارمزد معاملات اسپات صرافی کوین لوکالی

یکی از مواردی که در زمان انتخاب صرافی برای انجام معاملات اهمیت دارد، کارمزد معاملات است. شما به عنوان یک کاربر در بخش اسپات صرافی Coin Locally می توانید با توجه به چند نکته از تخفیف در کارمزد معاملات خود بهره مند شوید.

از آنجا که این صرافی با صرافی بایننس همکاری دارد، اگر کاربران بخش اسپات صرافی کوین لوکالی کارمزد معاملات خود را با استفاده از ارز دیجیتال BNB که ارز دیجیتال صرافی بایننس است پرداخت کنند، 25 درصد تخفیف را در کارمزد معاملات خود خواهند داشت.

توجه داشته باشید که این تخفیف 25 درصدی تنها برای کاربران بخش اسپات صرافی کوین لوکالی است و کاربران بخش فیوچرز چنین امتیازی ندارند. همچنین اگر کاربران در زمان ثبت نام در صرافی از یک کد رفرال (کد معرف) استفاده کنند، کارمزد معاملات آن ها با تخفیف محاسبه و اعمال خواهد شد.

علاوه بر امتیازاتی که کاربران اسپات صرافی Coin Locally دارند، باید این نکته را ذکر کرد که میزان کارمزد معاملات در صرافی کوین لوکالی یکی از نکات مثبت آن به شمار می رود. کاربران در بخش اسپات این صرافی 2/0 درصد ارزش معاملات است.

واریز، برداشت و انتقال ارز دیجیتال در فیوچرز صرافی کوین لوکالی

در زمان نگارش این مقاله کاربران قادر به واریز و برداشت در وب سایت و اپلیکیشن این صرافی هستند؛ با این حال امکان انتقال دارایی از بخش فیوچرز به اسپات صرافی کوین لوکالی یا بالعکس در سایت فعال نیست؛ درنتیجه اگر در حال حاضر قصد انتقال دارایی را داشته باشید، باید از اپلیکیشن این صرافی استفاده کنید.

واریز ارز دیجیتال

برای واریز ارز دیجیتال به حساب خود در صرافی کوین لوکالی ابتدا وارد حساب خود شوید و سپس درحالی که با کلیک روی آیکون چهارگوش در بخش حساب خود هستید، روی گزینه Dashboard کلیک کنید. با انجام کارهایی که گفته شد، باید در سمت راست صفحه روی گزینه Deposit به معنای واریز که در تصویر هم مشخص شده است، کلیک کنید.

آموزش صرافی کوین لوکالی

با کلیک روی گزینه Deposit پنجره ای برای شما باز خواهد شد که به شما اجازه می دهد ارز دیجیتال خود را از کادر اول و شبکه انتقال را از کادر دوم انتخاب کنید. در قسمت دوم یک بارکد و همچنین کلیدی را مشاهده خواهید کرد که آدرس کیف پول برای دریافت ارز دیجیتال هستند.

کار شما در این مرحله این است که آدرس کیف پول را کپی کرده و به پلتفرم کیف پول خود مراجعه کنید (البته می توانید از روش بارکد هم استفاده کنید که برای این کار باید توسط دوربین بارکد خوان پلتفرم کیف پول خود، بارکد را دریافت کنید). پس از واردکردن اطلاعات و کپی کردن آدرس کیف پول حالا می توانید روی گزینه Close در پایین پنجره بازشده کلیک کنید.

اسپات صرافی کوین لوکالی 

در این مرحله باید پلتفرم کیف پول را باز کنید، ارز دیجیتال موردنظر را جست وجو کرده و روی آن کلیک کنید تا به صفحه همان ارز دیجیتال منتقل شوید و بتوانید عملیات واریز به صرافی را از کیف پول انجام دهید. در صفحه ارز دیجیتال روی گزینه Send کلیک کنید تا صفحه جدیدی برای شما باز شود.

در صفحه جدید دو کادر وجود دارد که باید آن ها را پر کنید، در کادر اول که مربوط به آدرس گیرنده است، باید آدرسی را قرار دهید که در صرافی کپی کرده بودید و در کادر Amount باید مقدار ارز دیجیتالی را مشخص کنید که قصد دارید به صرافی واریز کنید. درنهایت نیز روی گزینه Continue کلیک کنید تا کار واریز ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی پایان یابد.

آموزش صرافی کوین لوکالی

 برداشت ارز دیجیتال

برای برداشت ارز دیجیتال نیز ابتدا همان مسیر واریز را طی می کنیم؛ یعنی روی گزینه Dashboard کلیک کرده و سپس در بخش سمت راست تصویر گزینه Withdraw به معنای برداشت را انتخاب می کنیم.

در این مرحله باید کادرهای موجود را با داده های مناسب پر کنید. ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید، در کادر اول انتخاب کنید و در کادر دوم شبکه انتقال مناسب را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید. در بخش بعد باید آدرس کیف پول گیرنده و در کادر بعد از آن میزان ارز دیجیتال را که قصد دارید از صرافی برداشت کنید، مشخص کنید.

شما می توانید از درصدهایی که در زیر کادر Amount قرار گرفته اند نیز استفاده کنید، به این ترتیب با انتخاب 25 درصد، 25 درصد از کل دارایی شما از ارز دیجیتالی که برای برداشت انتخاب کرده اید در این عملیات از حساب شما کسر شده و به آدرس کیف پولی که وارد کرده بودید ارسال می شود.

این فرایند برای درصدهای 25، 75 و 100 درصد نیز اجرا می شود. با قراردادن مقادیر مناسب در کادرها حالا می توانید برای نهایی شدن عملیات برداشت روی گزینه SUBMIT در پایین صفحه کلیک کنید.

انتقال ارز دیجیتال به بخش فیوچرز صرافی کوین لوکالی

کاربران این صرافی در زمان نگارش این مقاله برای انتقال دارایی از حساب فیوچرز به حساب اسپات صرافی کوین لوکالی ناچارند از اپلیکیشن آن استفاده کنند. کار با اپلیکیشن بسیار ساده است و اگر شما مفاهیم و چگونگی کار با بخش اسپات این صرافی در سایت را متوجه شده باشید، مشکلی در استفاده از اپلیکیشن پیدا نخواهید کرد.

در ادامه چگونگی انتقال ارز دیجیتال بین دو حساب فیوچرز و اسپات صرافی Coin Locally را شرح خواهیم داد. ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس روی تب Wallets در نوار پایین صفحه کلیک کنید. با این کار سه گزینه Deposit، Withdraw و Transfer برای شما نمایان خواهد شد که برای انتقال دارایی بین حساب ها باید گزینه Transfer را انتخاب کنید.

آموزش اسپات صرافی کوین لوکالی

در این مرحله در بخش بالای صفحه باید حساب مبدأ و مقصد خود را مشخص کنید. From مربوط به حساب مبدأ و To مربوط به حساب مقصد است؛ درنتیجه اگر شما قصد داشته باشید مقداری تتر را از بخش فیوچرز به بخش اسپات صرافی کوین لوکالی انتقال دهید، باید Futures را در بخش From و اسپات را در بخش To قرار دهید.

در بخش بعدی باید ارز دیجیتالی را که می خواهید بین حساب های خود انتقال دهید، انتخاب کنید (در زمان نگارش مقاله تنها ارز دیجیتال تتر قابل انتقال است) و در کادر دیگر نیز باید مقدار (Amount) ارز دیجیتالی که قصد انتقال آن را دارید، مشخص کنید. در اینجا هم می توانید از درصدهای موجود در زیر کادر Amount استفاده کنید و درنهایت روی گزینه Confirm Transfer کلیک کنید تا کار انتقال ارز دیجیتال در بین حساب ها به اتمام برسد.

انواع روش های ثبت سفارش در اسپات صرافی کوین لوکالی

 • Limit

در روش ثبت سفارش Limit در بخش اسپات این صرافی باید مقدار را برای دو مورد، قیمتی که قصد داریم ارز دیجیتال در آن خریداری شود (به فروش برسد) و حجم معامله ای که قصد باز کردن آن را داریم، مشخص کنیم. قیمت انجام معامله در کادر Price و حجم معامله در کادر Amount قرار می گیرد. پس از واردکردن مقادیر، کافی است روی گزینه BUY X / SELL X کلیک کنید (X متغیر است و می تواند هر ارز دیجیتالی باشد).

ثبت سفارش در اسپات صرافی کوین لوکالی

 • Market

اگر روش Market را در اسپات صرافی کوین لوکالی انتخاب کنید، دیگر نیازی به واردکردن قیمت (Price) نخواهید داشت؛ چراکه صرافی این مقدار را تعیین می کند و درواقع در زمان ثبت سفارش معامله ای با بهترین قیمت موجود برای شما انجام می دهد.

کار شما در این روش ثبت سفارش آن است تا حجم معامله خودتان را در کادر Amount وارد کنید. برای واردکردن این مقدار می توانید براساس دو ارز پایه و ارز اصلی مقدار را تعیین کنید؛ برای اگر جفت ارز انتخابی شما BTC/USDT باشد، با انتخاب گزینه Amount، حجم معامله برحسب بیت کوین محاسبه می شود؛ درحالی که اگر Total را انتخاب کنید، حجم برحسب استیبل کوین تتر محاسبه و اعمال خواهد شد.

درنهایت نیز پس از واردکردن حجم باید روی گزینه BUY X یا SELL X در پایین کادر سفارش کلیک کنید. باز هم X متغیر است و می تواند هر ارز دیجیتالی باشد.

اسپات صرافی کوین لوکالی 

 • Stop Limit

در روش Stop Limit شما به عنوان کاربر باید دو مقدار برای قیمت وارد کنید، قیمت اول در کادر Stop قرار می گیرد و مبلغی را مشخص می کند که با رسیدن قیمت ارز دیجیتال به آن، سفارش شما باید فعال شود. با رسیدن قیمت به مبلغ مشخص شده در کادر Stop سفارش شما فعال شده است.

حالا کافی است قیمت ارز دیجیتال به مبلغ مشخص شده در کادر Limit برسد که معامله شما در همان قیمت (Limit) انجام شود. درواقع در این روش شما به عنوان کاربر یک شرط برای صرافی تعیین کرده اید؛ به این ترتیب که وقتی قیمت ارز دیجیتال موردنظر به Stop رسید، سفارش مرا فعال کن و سپس با رسیدن به قیمت Limit معامله را انجام بده، اما کادر سومی نیز در نوع سفارش Stop Limit وجود دارد که مربوط به حجم معامله است که باید با مقدار موردنظرتان برای خرید ارز دیجیتال پر شود.

درنهایت پس از واردکردن اطلاعات باید روی گزینه BUY X به معنای خرید X یا SeLL X به معنای فروش X کلیک کنید. (X می تواند هر ارز دیجیتالی باشد).

 • OCO

عبارت OCO مخفف One Cancels the Other است و به این معناست که یک سفارش دیگری را باطل می کند. این روش ثبت سفارش در تعداد محدودی از صرافی ها وجود دارد که خوشبختانه کاربران اسپات صرافی کوین لوکالی نیز می توانند از آن بهره مند باشند. در روش ثبت سفارش COC دو روش Limit و Stop Limit با هم ترکیب می شوند.

ه زبان ساده اگر هر دو احتمال بالارفتن و پایین آمدن قیمت وجود داشته باشد، شما می توانید با استفاده از روش OCO شروطی برای انجام معامله در هر دو سو تنظیم کنید. در اینجا با سه کادر قیمت سر و کار داریم که باید با مقادیر مناسب پر شوند. همان طور که گفتیم شما در روش OCO ترکیبی از روش های Limit و Stop Limit را هم زمان تجربه خواهید کرد که با تحقق شرط هرکدام، دیگری غیرفعال می شود.

در این میان کادر Price یعنی اولین کادر به روش Limit و دو کادر Stop و Limit به روش Stop-Limit مربوط است. شما می توانید سفارش خرید و یا فروش را توسط روش Limit یعنی کادر Price مشخص کنید و یک سفارش توقف ضرر را به کمک روش Stop Limit (در کادرهای Stop و Limit) برای احتمال حرکت قیمت در سوی مخالف در نظر بگیرید.

برای مثال فرض کنید در حال حاضر قیمت بیت کوین 28 هزار دلار است و شما محدوده 30 هزار دلار را به عنوان مقاومت بیت کوین در نظر گرفته اید. در چنین شرایطی می توانید یک سفارش Limit را برای فروش بیت کوین در قیمت 30 هزار دلار تنظیم کنید.

از طرف دیگر ممکن است بیت کوین افت قیمت داشته باشد که می توانید توقف ضرر خود را (به عبارتی حد ضرر) در چنین شرایطی ثبت کنید و برای این کار از بخش سفارش Stop Limit استفاده می کنید؛ یعنی در کادرهای Stop و Limit مقادیر را مشخص می کنید و به صرافی فرمان می دهید که مثلاً درصورت رسیدن قیمت بیت کوین به 26 هزار دلار، دارایی بیت کوین مرا در قیمت 25 هزار دلار به فروش برسان. در این مثال 30 هزار دلار برای کادر Price، 26 هزار دلار برای کادر Stop و 25 هزار دلار برای کادر Limit در نظر گرفته می شوند.

مرور انجام معامله در اسپات صرافی کوین لوکالی

 1. ایجاد یک حساب کاربری در این صرافی
 2. ورود به حساب کاربری
 3. واریز ارز دیجیتال به حساب معاملاتی در صرافی
 4. درصورت نیاز انتقال دارایی بخش اسپات صرافی کوین لوکالی
 5. مراجعه به بخش اسپات صرافی Coin Locally
 6. انتخاب جفت ارز موردنظر برای انجام معامله
 7. انتخاب روش ثبت سفارش و پرکردن کادرها با مقادیر مناسب
 8. کلیک روی گزینه BUY یا SELL

همان گونه که پیش از این اشاره شد، انجام معاملات اسپات صرافی کوین لوکالی در وب سایت و اپلیکیشن آن تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و تنها روش دسترسی به تب ها در اپلیکیشن به دلیل بخش بندی جداگانه، متفاوت است.

برای استفاده از بخش اسپات این صرافی در اپلیکیشن پس از ورود به حساب کاربری خود باید تب Spot را از نوار پایین صفحه انتخاب کنید. در تصویر پایین می توانید بخش های متناظر در وب سایت و اپلیکیشن را مشاهده کنید که با اعداد مشخص شده اند.

اسپات صرافی کوین لوکالی 

سخن پایانی

پیداکردن بستری مناسب با کارمزد معقول برای انجام معاملات، دغدغه هر فردی است که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کند. وجود برخی ویژگی ها در بخش اسپات صرافی کوین لوکالی از جمله امکان ثبت سفارش به روش OCO یکی از امتیازات این صرافی به شمار می آید که در هر صرافی یافت نمی شود.

از سوی دیگر به دلیل همکاری کوین لوکالی با صرافی بایننس می توانید با ثبت نام و فعالیت در اسپات صرافی Coin Locally تجربه ای مشابه فعالیت در صرافی شناخته شده بایننس را تجربه کنید. سعی ما بر این بود تا در این مقاله هر آنچه را که برای خرید و فروش ارز دیجیتال در بخش اسپات صرافی کوین لوکالی نیاز دارید، در اختیارتان بگذاریم.

پرسش های متداول

1- چند روش ثبت سفارش در بخش Spot صرافی کوین لوکالی وجود دارد؟

چهار روش که عبارت اند از: Limit، Market، Stop Limit و OCO.

2- کارمزد اسپات صرافی کوین لوکالی چند درصد است؟

کارمزد معاملات برای معاملات اسپات این صرافی 2/0 ارزش هر معامله است. البته کاربران می توانند با پرداخت کارمزد به کمک رمزارز BNB و همچنین استفاده از کد رفرال در کارمزد معاملات خود را با تخفیف پرداخت کنند.

3- یا امکان انجام معاملات اسپات در وب سایت صرافی کوین لوکالی وجود دارد؟

بله، برخلاف معاملات فیوچرز که در حال حاضر تنها در اپلیکیشن صرافی قابل انجام هستند، کاربران بخش اسپات صرافی Coin Locally می توانند هم در وب سایت و هم در اپلیکیشن معاملات خود را انجام دهند.

4- راحل انجام معاملات اسپات صرافی کوین لوکالی به چه ترتیب است؟

ایجاد یک حساب کاربری در این صرافی، ورود به حساب کاربری، واریز ارز دیجیتال به حساب معاملاتی در صرافی، درصورت نیاز انتقال دارایی بخش اسپات صرافی کوین لوکالی، مراجعه به بخش اسپات این صرافی، انتخاب جفت ارز موردنظر برای انجام معامله، انتخاب روش ثبت سفارش و پرکردن کادرها با مقادیر مناسب، کلیک روی گزینه BUY یا SELL.

ادامه مطلب
coinLocally
آموزش صرافی کوین لوکالی (CoinLocally) از...

معرفی صرافی کوین لوکالی (CoinLocally)

بازار ارزهای دیجیتال بستری برای معامله گری و کسب سود افراد در سراسر جهان ایجاد کرده است و معاملات در این بازار به کمک صرافی ها که واسطی میان خریدار و فروشنده هستند، انجام می شود. با این حال به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران استفاده از هر صرافی برای ما ممکن نیست. برخی صرافی های معتبر امکان فعالیت در پلتفرم خود را بدون انجام احراز هویت البته با کمی محدودیت، برای کاربران فراهم می کنند که صرافی کوین لوکالی نیز یکی از آن هاست.

علاوه بر این صرافی کوین لوکالی با صرافی بزرگ بایننس همکاری کرده است و به این ترتیب معامله در صرافی کوین لوکالی را می توان معامله در صرافی بایننس البته به طور غیرمستقیم تلقی کرد. در ادامه ثبت نام و چگونگی کار با این صرافی را شرح خواهیم داد.

چطور با تخفیف کارمزد در کوین لوکالی ثبت نام کنیم؟

می توانید با وارد کردن کد تخفیف «2104228» در قسمت ریفرال «referral» هدیه کاهش هزینه کارمزد معاملاتی را از ما بگیرید.
برای شروع از لینک زیر وارد شوید:

همین الان در صرافی کوین لوکالی ثبت نام کنیدثبت نام

 

آموزش ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (Coinlocally)

برای استفاده از خدمات صرافی کوین لوکالی پیش از هر چیز باید در سایت آن ثبت نام کنید. برای این کار ابتدا آدرس اینترنتی www.coinlocally.com را در نوار جست وجوی مرورگر خود وارد کرده تا به صورت مستقیم وارد سایت شوید. در صفحه اول سایت با چنین تصویری مواجه خواهید شد.

پیش از هر چیز بد نیست بدانید که اگر شما با رنگ مشکی زمینه مشکل دارید، می توانید به راحتی و با کلیک روی آیکون خورشید، رنگ آن را به سفید تغییر دهید. همچنین اگر پیش از این حساب کاربری داشته باشید، می توانید به راحتی و با کلیک روی گزینه Log In در بالا و سمت راست تصویر، با واردکردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.

در صورتی که قصد ایجاد حساب کاربری در صرافی کوین لوکالی را داشته باشید، باید در همان بخش بالا و سمت راست تصویر روی گزینه Register کلیک کنید تا به مراحل بعد هدایت شوید؛ البته شما برای ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری می توانید روی گزینه های مربوط در پایین و سمت چپ صفحه نمایش خود که در تصویر نیز مشخص شده است کلیک کنید و مراحل را از این طریق پیش ببرید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (coinlocally)

پس از کلیک روی گزینه Register در مرحله پیش، یک پنجره جدید برای شما باز خواهد شد که امکان واردکردن اطلاعات برای ثبت نام در صرافی کوین لوکالی را برای شما فراهم کرده است. شما می توانید به کمک شماره موبایل یا ایمیل در این صرافی ثبت نام کنید، اما به دلیل مسائل امنیتی بهتر است از روش ایمیل استفاده کنید تا در آینده نیز مشکلی برایتان پیش نیاید.

اگر می خواهید از طریق ایمیل در صرافی ثبت نام کنید، باید ابتدا در بالای پنجره روی تب Email کلیک کرده و سپس در کادرها به ترتیب ایمیل، رمز عبور، تکرار رمز عبور و درصورت تمایل کد رفرال را وارد کنید. در انتها با فعال کردن گزینه پذیرش قوانین و سیاست های صرافی، باید روی گزینه Register Now کلیک کنید.

اگر روش ثبت نام از طریق موبایل را انتخاب کنید، در کادر اول به جای واردکردن ایمیل باید شماره موبایل خودتان را وارد کنید که همان طور که اشاره شد بهتر است از روش ایمیل استفاده کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی کوین لوکالی (coinlocally)

با کلیک روی گزینه Register Now پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد و از شما می خواهد کد تأییدی را که به ایمیل (در فرایند ثبت نام وارد کرده بودید) ارسال شده است در کادر موجود وارد کرده و سپس روی گزینه VERIFY کلیک کنید. ثبت نام شما به همین راحتی در صرافی کوین لوکالی انجام شد، با وجود تحریم های موجود علیه ایران همچنان می توان به کمک VPN یا VPS با IP ثابت و بدون نیاز به احراز هویت در این صرافی فعالیت کرد.

اپلیکیشن موبایل صرافی کوین لوکالی

امروزه با وجود گوشی های تلفن همراه هوشمند، انجام امور روزانه و مهم از طریق موبایل به امری رایج تبدیل شده است. صرافی کوین لوکالی نیز با هدف ارائه خدمات بهتر، نسخه موبایل صرافی را برای گوشی های با سیستم عامل اندروید و IOS ارائه داده است.

به این ترتیب کاربران می توانند در هر زمان و هر مکانی و تنها با داشتن اینترنت در گوشی تلفن همراه خود از خدمات صرافی CoinLocally بهره مند شوند. همچنین در حال حاضر انجام معاملات فیوچرز در صرافی تنها از طریق اپلیکیشن ممکن است. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که به دلیل بالابودن آمار کلاه برداری و ناآشنابودن بسیاری از کاربران، افراد بسیاری در پی سودجویی از افراد، نسخه های تقلبی پلتفرم های مربوط به ارزهای دیجیتال را منتشر می کنند.

برای اطمینان از اینکه شما به نسخه اصلی دسترسی دارید، بهتر است برای دریافت نسخه اندروید از گوگل پلی و برای گوشی ها آیفون از اپ استور استفاده کنید. همچنین با مراجعه به وب سایت اصلی صرافی می توانید اپلیکیشن صرافی را دانلود کنید.

برای دانلود اپلیکیشن از وب سایت صرافی پس از مراجعه به وب سایت و حتی پیش از واردشدن به حساب کاربری می توانید روی گزینه Download در بالا و سمت راست تصویر کلیک کنید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، نسخه موردنظر خود را دانلود کنید. همچنین امکان دانلود اپلیکیشن از لینک هایی که در پایین صفحه آورده شده است وجود دارد. در ادامه لینک دانلود اپلیکیشن برای گوشی های اندروید و آیفون آورده شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

دانلود اپلیکیشن اندروید صرافی کوین لوکالی

دانلود اپلیکیشن IOS صرافی کوین لوکالی

اپلیکیشن موبایل صرافی کوین لوکالی

 

آموزش استفاده از صرافی کوین لوکالی

 • Dashboard

پس از ثبت نام در صرافی و واردشدن به حساب کاربری در ابتدا با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. شما به صورت پیش فرض در بخش Dashboard قرار می گیرید که می توانید در آن فعالیت های مختلفی از جمله امور مالی را انجام دهید و وضعیت دارایی و حساب کاربری خود را بررسی کنید. دقت داشته باشید که شما در هر قسمت از صرافی باشید، می توانید با کلیک روی آیکن چهارگوش در نوار بالا که در تصویر هم مشخص شده است، به همین بخش بازگردید.

 • Security

پس از ثبت نام در صرافی که به راحتی انجام می شود می توانید برای بالابردن امنیت حساب خود کد دومرحله ای را فعال کنید. روش های دیگری مانند استفاده از ورود دومرحله ای به کمک SMS نیز وجود دارد که بهترین روش استفاده از کد دومرحله ای گوگل یا همان Google Authenticator است. البته فعالیت های دیگری مانند تغییر رمزعبور نیز از بخش Security و گزینه Change Now در بخش Login Password قابل انجام خواهند بود.

در ادامه چگونگی فعال سازی گوگل اتنتیکیتور در صرافی کوین لوکالی را شرح خواهیم داد. در گام اول باید روی تب Security از ستون سمت چپ کلیک کنید و سپس از مواردی که برای شما نمایش داده می شوند، روی گزینه Enable در بخش Google Authenticator کلیک کنید.

صرافی کوین لوکالی

اگر اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را روی گوشی تلفن همراه خود نداشته باشید، می توانید با کلیک روی نسخه موردنظرتان (Google Play / App Store) اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید، اما اگر پیش از این اپلیکیشن را داشته باشید، کافی است روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد هدایت شوید.

در این مرحله، یک بارکد و یک کلید متشکل از چند کاراکتر برای شما به نمایش درمی آید. کاری که باید در این مرحله انجام دهید این است که کلید موجود را کپی کرده و سپس اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را باز کنید. حال کلیدی را که کپی کرده بودید، به روشی که در ادامه توضیح خواهیم داد، در برنامه قرار دهید. البته امکان استفاده از بارکد به جای کلید نیز برای کاربران فراهم شده است.

پس از بازکردن برنامه Google Athenticator با چنین تصویری روبه رو خواهید شد. در اینجا باید روی علامت + کلیک کنید تا بتوانید کلیدی را که در صرافی کپی کرده بودید، وارد کنید.

پس از کلیک روی علامت + در مرحله پیش دو گزینه Scan a QR code و Enter a setup key را خواهید دید. در صورتی که قصد استفاده از روش کلید را داشته باشید، باید گزینه Enter a setup key را انتخاب کنید. بدیهی است اگر بخواهید از روش اسکن بارکد استفاده کنید، گزینه اول را انتخاب خواهید کرد.

در این مرحله دو کادر را خواهید دید که باید یک نام برای حساب صرافی کوین لوکال خود (البته در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور) انتخاب کرده و کلیدی را که در صرافی کپی کرده بودید نیز در کادر دوم وارد کنید. سپس روی گزینه آبی رنگ ADD کلیک کنید تا به این ترتیب صرافی به برنامه اضافه شود که بتوانید رمزعبور موقت خود برای ورود به صرافی CoinLocal را به دست آورید و امنیت حساب خود را افزایش دهید.

پس از کپی کردن کلید یا اسکن بارکد در صرافی و اضافه کردن صرافی به برنامه Google Authenticator باید روی گزینه Next (مرحله قبل) در همان مرحله کپی کردن کلید کلیک کنید. با انجام مراحل گفته شده چنین صفحه ای برای شما به نمایش درمی آید که باید کد ارسال شده به ایمیل را در کادر اول و کد ایجادشده در اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور را در کادر دوم قرار دهید و سپس روی گزینه Confirm به معنای تأیید کلیک کنید. با انجام آنچه در این بخش گفته شد، کد دومرحله ای شما در صرافی فعال خواهد شد.

 • KYC

در این بخش می توانید در صورتی که ساکن یک کشور خارجی هستید، به احراز هویت اقدام کنید؛ البته شما با ثبت نام در صرافی کوین لوکالی نیز می توانید به راحتی در آن فعالیت کنید. تنها نکته ای که وجود دارد، این است که بدون احراز هویت می توانید روزانه 3/0 بیت کوین برداشت کنید، اما برای واریز دارایی به صورت ارز دیجیتال مشکلی نخواهید داشت.

اگر احراز هویت سطح اول را انجام دهید، می توانید روزانه تا 20 هزار دلار را به صورت ارز فیات واریز و برداشت کنید. برای واریز ارزهای دیجیتال محدودیتی نخواهید داشت و روزانه امکان برداشت 5 واحد بیت کوین برای شما وجود دارد.

اما اگر احراز هویت را در سطح پیشرفته انجام دهید، می توانید روزانه تا 50 هزار دلار به صورت ارز فیات واریز و برداشت انجام دهید. برای واریز دارایی به صورت ارز بدون محدودیت و برای برداشت آن محدودیت برداشت روزانه 10 واحد بیت کوین را خواهید داشت.

 • Referral

با استفاده از خدمات کد معرف یا همان رفرال کد می توانید با معرفی صرافی CoinLocal به دوستان خود، تخفیفی را هم برای خودتان و هم دوستان دریافت کنید؛ به این ترتیب که اگر دوستان شما با استفاده از کد معرف یا لینکی که برای آن ها ارسال می کنید، اقدام به ثبت نام کنند، این تخفیف برای شما اعمال خواهد شد. برای استفاده از خدمات این بخش باید روی تب Referral در ستون سمت چپ کلیک کنید تا بتوانید گزینه ها و اطلاعات را در سمت راست مشاهده کنید.

صرافی کوین لوکالی

به طورکلی 20 درصد تخفیف کارمزد برای شما و دوستانی که دعوت تان را می پذیرند، در نظر گرفته خواهد شد. با کلیک روی گزینه Edit Referral می توانید برای مثال 10 درصد برای خود و 10 درصد برای دوستان و یا هر نسبت دیگری را انتخاب کنید.

درنهایت با انتخاب درصدها باید روی گزینه Edit کلیک کنید تا تغییراتی که ایجاد کرده بودید، اعمال شوند. در این پنجره Your Reward به پاداش شما و Friends Reward به پاداش دوستانتان اشاره دارد. اگر قصد دریافت کد رفرال خود را داشته باشید، باید روی گزینه زردرنگ Referral ID و اگر قصد دریافت لینک را داشتید، می توانید روی گزینه Referral Link در سمت راست صفحه نمایش خود کلیک کنید.

یکی دیگر از روش های دریافت تخفیف در کارمزد معاملات، پرداخت کارمزد به وسیله ارز BNB است. اگر شما کارمزد معاملات خود را با استفاده از ارز دیجیتال BNB پرداخت کنید، 25 درصد تخفیف دریافت خواهید کرد که میزان قابل توجهی است.

 • Support Ticket

هر کاربری هنگام استفاده از یک پلتفرم ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شود که نیاز به پشتیبانی داشته باشد. در چنین مواقعی شما می توانید روی تب Support Ticket در ستون سمت چپ تصویر و از بخش سمت راست تصویر بر روی گزینه زردرنگ Create Tcket کلیک کنید. با این کار یک پنجره برای شما باز خواهد شد که باید کادرهای آن را پر کنید.

در کادر Topic باید موضوع درخواست خود را بیان کنید؛ برای مثال ممکن است مشکلی در واریز یا برداشت دارایی برای شما پیش آمده باشد که باید تاپیک Deposit Issues، Withdraw Issues یا هر مورد دیگر را انتخاب کنید. در کادر Subject باید موضوع مسئله خود را به صورت جزئی تر بیان کنید و درنهایت در کادر Massage، مسئله را بیان کنید.

در انتها اگر تصویری برای آپلود داشته باشید نیز می توانید با کلیک روی گزینه Upload File در پایین کادرها، فایل را آپلود کرده و سپس روی گزینه Send New Ticket کلیک کنید.

صرافی کوین لوکالی

 • Earn

یکی از امکانات صرافی کوین لوکالی سپرده گذاری روی دارایی هاست که بررسی وضعیت سپرده ها از بخش Earn در ستون سمت چپ تصویر وجود دارد. سپرده گذاری ها می توانند به صورت منعطف (Flexible) یا Locked (قفل شده) باشد. درصورت انتخاب سپرده گذاری منعطف، می توانید دارایی خود را در میانه بازه سپرده گذاری نیز برداشت کنید؛ درحالی که اگر روش سپرده گذاری Locked را انتخاب کنید امکان برداشت دارایی به همراه سود تنها پس از اتمام دوره سرمایه گذاری ممکن است. در آینده، چگونگی انجام سپرده گذاری را توضیح خواهیم داد.

 • History

پس مدتی فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال ممکن است بخواهید عملیاتی را که تا به حال انجام داده اید، به هر دلیلی بررسی کنید؛ برای مثال تاریخچه واریز و برداشت ارز دیجیتال به کمک گزینه های Deposit History و Withdraw History از ستون سمت چپ اطلاعاتی در بخش سمت راست در زمینه فعالیت انتخاب شده نمایان می کنند.

همچنین شما می توانید از منوهای موجود در بالا و سمت راست تصویر، بازه زمانی را به کمک گزینه های From Date و To Date برای شروع و پایان دوره و دارایی موردنظر را از منوی Chose a coin تنظیم کنید.

واریز و برداشت ارز دیجیتال در صرافی کوین لوکالی

شما پیش از آغاز فعالیت در بازارهای مالی به سرمایه اولیه نیاز دارید که این کار با واریز سرمایه (Deposit) انجام می شود، همچنین در صورتی که پس از کسب سود یا به هر دلیلی قصد برداشت دارایی خود را داشته باشید می توانید عملیات برداشت (Withdraw) را انجام دهید که در ادامه روش انجام هر دو را توضیح خواهیم داد.

نحوه واریز و برداشت ارز دیجیتال در صرافی کوین لوکالی

واریز ارز دیجیتال در صرافی کوین لوکالی

برای واریز ارز دیجیتال به حساب خود در صرافی کوین لوکالی باید ابتدا وارد حساب کاربری خود شده و سپس روی تب Dashboard در ستون سمت چپ کلیک کنید. با این کار امکان انجام عملیاتی مانند واریز و برداشت و بررسی حساب و دارایی هایتان وجود خواهد داشت. برای واریز سرمایه باید از میان سه گزینه موجود در سمت چپ تصویر روی گزینه زردرنگ Deposit کلیک کنید.

با کلیک روی این گزینه، با چنین تصویری مواجه خواهید شد که باید در کادر اول آن ارز دیجیتالی که قصد واریز آن را دارید انتخاب کنید و شبکه انتقال را نیز در کادر دوم انتخاب کنید. در بخش پایین تر تصویر می توانید بارکد موجود را اسکن کرده و یا آدرس ایجادشده را که متشکل از چندین کاراکتر است، کپی کنید و درنهایت روی گزینه Close کلیک کنید.

در این مرحله از واریز ارز دیجیتال کار شما با صرافی به پایان می رسد و حالا زمان آن رسیده که به کیف پول خود مراجعه کنید. سپس باید ارز دیجیتال موردنظر برای واریز (درواقع برداشت از کیف پول برای واریز به صرافی) را انتخاب کرده و با توجه به کیف پول روی گزینه Send کلیک کنید و سپس با واردکردن مقادیر موردنظر در بخش Amount و قراردادن آدرسی که در صرافی کپی کرده بودید، در بخش Address و درنهایت کلیک روی گزینه CONTINUE، کار واریز را به اتمام برسانید.

واریز و برداشت ارز دیجیتال در صرافی کوین لوکالی

برداشت ارز دیجیتال از صرافی کوین لوکالی

برای برداشت ارز دیجیتال از صرافی باید درحالی که در بخش Dashboard هستید، روی گزینه Withdraw که در سمت راست تصویر قرار دارد کلیک کنید. با این کار پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که امکان تنظیم مقادیر را برای شما فراهم می کند.

در این بخش شما باید ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید، در کادر اول قرار دهید و شبکه انتقال را در کادر دوم انتخاب کنید. در بخش بعد باید آدرسی که قصد دارید ارز دیجیتال به آن ارسال شود و در کادر Amount مقدار ارز دیجیتالی که قصد برداشت آن را دارید، مشخص کنید.

شما می توانید از گزینه های درصدی موجود استفاده کنید و بدون واردکردن مقدار ارز دیجیتال مشخص کنید که چند درصد از ارز دیجیتال موردنظر شما برداشت شود؛ برای مثال اگر 1000 استیبل کوین تتر داشته باشید و 50 درصد را انتخاب کنید، نیمی از دارایی تتر شما به آدرس واردشده در همین پنجره ارسال خواهد شد. درنهایت نیز پس از واردکردن مقادیر باید بر روی گزینه SUBMIT در پایین پنجره کلیک کنید.

 • Balance

برای مشاهده موجودی خود در صرافی باید روی گزینه Balance کلیک کنید. در هر قسمت از صرافی که باشید، برای رسیدن به این بخش باید ابتدا روی آیکون چهارگوش در بالا و سمت چپ تصویر کلیک کنید و سپس از ستون سمت چپ روی تب Dashboard کلیک کنید.

پس از انتخاب بخش Dashboard، در سمت راست صفحه اطلاعات حساب کاربری را مشاهده خواهید کرد که انجام عملیات واریز و برداشت و همچنین بررسی موجودی یعنی Balance (که در این بخش به آن خواهیم پرداخت) از آن ممکن خواهد بود. کاری که در این بخش باید انجام دهید، این است که روی گزینه Balance کلیک کنید.

با کلیک روی گزینه Balance در بالای تصویر میزان دارایی خود را مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر اهرم Available Balance را فعال کنید، می توانید دارایی خود از هر ارز دیجیتال را در لیست پایین صفحه مشاهده کنید. چنانچه این اهرم غیرفعال باشد، لیست ارزهای مختلف (حتی اگر جزء دارایی شما نباشند) برای شما نمایش داده خواهد شد.

در این لیست اگر شما هرکدام از ارزهای دیجیتال را داشته باشید، مقادیر دارایی شما در برابر همان ارزها نمایش داده خواهد شد و در غیر این صورت اعداد و ارقام در برابر دیگر ارزهای دیجیتال صفر خواهند بود. در ستون Balance موجودی کلی، Free Balance موجودی که درگیر سپرده گذاری یا معاملات نیست، Locked Balance میزان دارایی شما را که در معاملات یا سپرده گذاری قفل شده است، نشان می دهد.

در پایان در ستون Action می توانید عملیات مالی را روی دارایی خود که شامل واریز و برداشت (Deposit/Withdraw) است انجام دهید.

نوار عملیات اصلی در بالای صفحه صرافی کوین لوکالی

تا این مرحله شما با ثبت نام، واریز، برداشت و دیگر موارد که به تنظیم حساب کاربری شما کمک می کرد و از ستون سمت چپ تصویر در دسترس بود، آشنا شدید، اما در این مرحله قرار است با بخش های مختلفی که امکان انجام عملیات اصلی از جمله ثبت سفارش خرید و فروش، سپرده گذاری و… را برای شما فراهم کنند، آشنا شوید. در ادامه بخش های مختلف برای انجام این عملیات که از نوار بالای صفحه در دسترسی هستند، به شما آموزش خواهیم داد.

 • Buy Crypto

صرافی کوین لوکالی در کنار بایننس یک شریک دیگر به نام Mercuryo دارد که امکان واریز و انجام معاملات به کمک ارزهای فیات را برای کاربران فراهم کرده است. البته امکان استفاده از این بخش برای کسانی که ساکن ایران باشند وجود ندارد، اما اگر شما ساکن یک کشور خارجی باشید، می توانید از تب Buy Crypto در نوار بالای صفحه به کمک ارزهای فیات در صرافی فعالیت داشته باشید. برای این کار پس از کلیک بر روی تب Buy Crypto، سپس انتخاب Mercuryo و درنهایت کلیک روی گزینه زردرنگ Next به مرحله بعد هدایت خواهید شد.

در پنجره ای که برای شما باز می شود، باید ابتدا با قوانین موافقت کرده و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

صرافی کوین لوکالی

در این مرحله، ابتدا باید Buy Crypto (برای خرید ارز دیجیتال) یا Sell Crypto (برای فروش ارز دیجیتال) را از بخش بالایی کادر سفارش انتخاب کنید. در کادر I want to spend میزان ارز فیاتی را که قرار است در معامله استفاده کنید وارد کرده و ارز فیات خود را از همین بخش انتخاب می کنید.

این ارز به طور پیش فرض روی یورو (EUR) تنظیم شده است که امکان تغییر آن با کلیک روی همین بخش وجود دارد. در کادر You will Recieve می توانید ارز دیجیتالی که قصد به دست آوردن آن را دارید انتخاب کنید. با این کار و با توجه به ارز فیات و مقداری که برای آن وارد کرده بودید، میزان دریافت شما از ارز دیجیتال مشخص خواهد شد. پس از پرکردن همه مقادیر، باید روی گزینه Buy Now کلیک کنید.

 • Market

همان طور که از نام این بخش مشخص است، شما می توانید انواع معاملات را از این قسمت انجام دهید؛ البته برای انجام معاملات در این بخش به اپلیکیشن صرافی CoinLocally نیاز خواهید داشت. با کلیک روی تب Market از نوار بالای صفحه لیست ارزهای دیجیتال مختلف را با اطلاعاتی مانند آخرین قیمت، نوسانات قیمت در 24 ساعت گذشته، حجم معاملات در 24 ساعت گذشته و مارکت کپ را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که با توجه به اطلاعات موجود قصد خرید یا فروش ارز دیجیتال را داشته باشید، می توانید روی گزینه Trade در مقابل هر ارز دیجیتال کلیک کنید.

همان طور که در تصویر هم می بینید، در حال حاضر تنها افرادی که از اپلیکیشن صرافی کوین لوکالی استفاده کنند، می توانند از بخش مارکت معاملات خود را انجام دهند. در ادامه این بخش را از طریق اپلیکیشن دنبال خواهیم کرد.

با بازکردن اپلیکیشن صرافی و کلیک روی تب Market در نوار پایین صفحه با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. امکان انتخاب معاملات اسپات و فیوچرز بودن معاملات و یا انتخاب بخش Favorite برای معامله بر روی جفت ارزهای موردعلاقه برای کاربران وجود دارد.

در بخش بالایی لیست جفت ارزها می توانید ارزهای دیجیتالی را که می خواهید معاملات براساس آن ها انجام شوند، مشاهده کنید؛ برای مثال اگر USDT را انتخاب کنید، در لیست ارزهای دیجیتال تنها جفت ارزهایی مثل BTC/USDT یا BNB/USDT را مشاهده خواهید کرد که با استیبل کوین USDT جفت شده اند. با کلیک روی هر ارز دیجیتال می توانید به صفحه معاملاتی آن هدایت شوید و به این ترتیب سفارش خود را ثبت کنید.

معامله ارزهای دیجیتال در صرافی کوین لوکالی

امکان انجام معاملات اسپات و فیوچرز در صرافی Coinlocally یکی از دلایلی است که افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. این موضوع به ویژه برای نوسان گیران که به دنبال صرافی با حجم بالای معاملات هستند، اهمیت پیدا می کند. همان طور که اشاره کردیم طی همکاری صرافی Coinlocally با صرافی بایننس امکان بهره بردن از حجم معاملات بالا برای کاربران صرافی نیز فراهم شده است. در ادامه معاملات اسپات و فیوچرز را در صرافی کوین لوکالی بررسی خواهیم کرد.

آموزش اسپات (Spot) در صرافی کوین لوکالی

کاربران صرافی می توانند بیش از 600 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم و صندوق های ETF را به روش نقدی خرید و فروش کنند. برای این کار کافی است نشانگر ماوس خود را روی تب Trade از نوار بالای صفحه نگه دارید و از زیرمنویی که برای شما باز می شود، گزینه Spot را انتخاب کنید.

معاملات نقدی (Spot) در صرافی کوین لوکالی

در این مرحله پس از انتخاب جفت ارزی که قرار است معامله کنید (کدام ارز را در مقابل پرداخت کدام ارز دیگر بخرید یا بفروشید). در کادر ثبت سفارش می توانید نوع سفارش خود را که می تواند Limit، Market و یا Stop-Limit باشد انتخاب کرده و پس از واردکردن مقادیر موردنظر خود، باید روی گزینه خرید یا فروش (Buy / Sell) در پایین کادر مقادیر، کلیک کنید. به همین راحتی شما می توانید سفارش خود را در بازار اسپات صرافی کوین لوکالی ثبت کنید.

آموزش اسپات (Futures) در صرافی کوین لوکالی

معاملات فیوچرز در صرافی CoinLocally بسیار پرطرفدار است؛ زیرا همان طور که اشاره کردیم، حجم معاملات بالا که در صرافی بایننس یک امتیاز بود، حالا در این صرافی نیز وجود دارد و درواقع کاربران صرافی کوین لوکالی می توانند در این صرافی معاملاتی باکیفیت معاملات در صرافی بایننس را تجربه کنند.

برای انجام معاملات فیوچرز در صرافی باید ابتدا نشان گر ماوس خود را روی عبارت Trade نگه دارید و سپس از زیرمنویی که برای شما باز می شود، این بار گزینه Futures را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید معاملات آتی را در صرافی کوین لوکالی انجام دهید، باید اپلیکیشن صرافی را دانلود و روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید و سپس اقدام به معامله کنید.

معاملات آتی (Futures) در صرافی کوین لوکالی

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن صرافی وارد حساب کاربری خود شوید و از نوار پایین صفحه روی بخش Futures کلیک کنید تا بتوانید معاملات آتی را انجام دهید. در ادامه چگونگی انجام معاملات فیوچرز را از روی تصویر بیان خواهیم کرد.

 1. پس از رفتن به بخش Futures ابتدا باید جفت ارزی که قصد معامله بر روی آن را دارید، مشخص کنید.
 2. در بخش دوم باید اهرم معامله و همچنین Cross یا Isolated بودن معامله را انتخاب کنید که باید با دقت بالا و با توجه به مدیریت سرمایه انجام شود.
 3. در بخش سوم باید تعیین کنید که قصد بازکردن موقعیت خرید را دارید یا فروش، برای خرید باید روی تب Buy و برای موقعیت های فروش باید روی تب Sell در همین بخش کلیک کنید.
 4. شما می توانید سفارش خود را به روش Limit، Post Only، Market، Spot-Limit، Stop Market یا Trailing Stop ثبت کنید که امکان انتخاب هرکدام از روش های گفته شده از این بخش وجود دارد.
 5. با توجه به نوع سفارشی که انتخاب می کنید، کادرهای مختلفی از جمله حجم معامله، قیمت و… در این بخش ظاهر خواهند شد که باید با مقادیر مناسب پر شوند.
 6. درنهایت برای ثبت سفارش خرید باید روی گزینه Buy/Long و برای سفارش فروش باید روی گزینه Sell/Short کلیک کنید.

Earn

با مراجعه به بخش Earn در صرافی CoinLocally می توانید به کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، البته به روش هایی غیر از خرید و فروش دست یابید. در ادامه دو روش موجود در این بخش یعنی Savings و Airdrop را توضیح خواهیم داد.

Saving

شما می توانید دارایی های خود را سپرده گذاری کرده و سودی در قبال آن ها دریافت کنید. برای انجام این کار ابتدا ماوس خود را روی تب Earn در نوار بالای صفحه قرار دهید و از زیرمنویی که باز می شود، گزینه Savings را انتخاب کنید.

1) Flexible Savings

با کلیک روی گزینه Savings در مرحله پیش به بخش Flexible Savings منتقل خواهید شد و با اسکرول به پایین صفحه بخش Locked Savings را نیز مشاهده خواهید کرد. ابتدا به بررسی Flexible Savings خواهیم پرداخت. در این قسمت لیست ارزهای دیجیتال برای سپرده گذاری آورده شده است که در مقابل آن نوع سپرده گذاری (Flexible) و درصد پاداش دریافتی درصورت سپرده گذاری (البته برای یک دوره سالانه محاسبه شده است) قرار دارد که با توجه به زمان سپرده گذاری شما محاسبه می شود و سود پرداخت خواهد شد.

درصورت تمایل می توانید روی گزینه Subscribe در مقابل هر ارز دیجیتالی که قصد سپرده گذاری آن را دارید، کلیک کنید.

صرافی کوین لوکالی

با کلیک روی گزینه Subscribe پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید در آن، مقدار ارز دیجیتال موردنظر خود برای سپرده گذاری را در کادر بالا وارد کنید و با کلیک بر روی گزینه MAX کل دارایی شما از آن ارز دیجیتال، سپرده گذاری خواهد شد.

در بخش های پایینی پنجره بازشده اطلاعاتی از میزان سود دریافتی و خلاصه سپرده گذاری برای شما نمایش داده خواهد شد. با فعال کردن گزینه پذیرش قوانین سپرده گذاری صرافی کوین لوکالی و درنهایت کلیک روی گزینه Confirm سپرده گذاری انجام خواهد شد.

2) Locked Savings

نوع دیگری از سپرده گذاری وجود دارد که دارایی شما طی دوره سپرده گذاری قفل خواهد شد و امکان برداشت برای شما وجود نخواهد داشت. این روش با نام Locked Savings شناخته شده است. برای رسیدن به این بخش از روش سپرده گذاری پس از نگه داشتن نشان گر ماوس روی تب Earn در نوار بالای صفحه و سپس کلیک روی گزینه Savings از زیرمنوی ظاهر شده، باید به پایین صفحه اسکرول کنید، درواقع Locked Savings در زیر بخش Flexible Savings قرار گرفته است.

در ستون Annuilazed Interest Rate می توانید از نرخ بهره سالانه بر روی ارز دیجیتال موردنظر آگاه شوید. در ستون Duration نیز کاربران می توانند دوره سپرده گذاری بر روی ارز دیجیتال را از میان گزینه های موجود انتخاب کنند و در ستون بعدی یعنی Interest Per Lot حداکثر سودی را که پس از یک سال سرمایه گذاری به ازای هر Lot دریافت خواهید کرد، مشاهده می کنید. هر Lot نشان دهنده حداقل میزان برای سپرده گذاری روی یک ارز دیجیتال است.

با بررسی داده های موجود می توانید درصورت تمایل برای سپرده گذاری، روی گزینه Subscribe در مقابل ارز دیجیتال موردنظر کلیک کنید.

در این مرحله باز هم می توانید دوره سپرده گذاری خود را (در این مورد 7 و 15 روزه) انتخاب کنید و در کادر بعدی میزان دارایی که قصد سپرده گذاری آن را دارید وارد کنید. با کلیک روی عبارت MAX کل دارایی شما از ارز دیجیتال موردنظر سپرده گذاری می شود.

در ادامه می توانید اطلاعاتی درباره سپرده گذاری که قصد انجام آن را دارید مشاهده کنید و درصورت توافق با آن ها پس از فعال کردن گزینه پذیرش قوانین سپرده گذاری صرافی کوین لوکالی، روی گزینه Confirm در پایین صفحه کلیک کنید.

Airdrop

کاربران صرافی CoinLocally می توانند با نگه داشتن ماوس خود روی تب Earn و سپس انتخاب بخش Airdrop از تمام ایردراپ هایی که در صرافی بایننس اعلام می شوند آگاه شوند و در آن ها شرکت کنند. همچنین می توانند با واریزکردن ارز دیجیتال COTI یک ایردراپ رایگان دریافت کنند. COTI با هدف رفع مشکل سیستم های مالی سنتی از جمله کارمزد بالا به وجود آمده است.

 • CLYC

یا کلیک روی تب CLYC در تب بالای صفحه با چنین تصویری مواجه خواهید شد. CLYC که نماد اختصاری ارز اختصاصی صرافی کوین لوکالی به نام CoinLocally Coin است که تنها 1 میلیارد واحد از آن عرضه خواهد شد و این مقدار تغییر نخواهد کرد.

ارز دیجیتال CLYC روی شبکه بایننس و براساس استاندارد شبکه BEP20 راه اندازی خواهد شد. البته در زمان نگارش این مقاله، 4 روز به عرضه رمزارز CLYC باقی مانده است. برای خرید این ارز به ارز دیجیتال BNB نیاز خواهید داشت. بد نیست بدانید هر BNB معادل 55 هزار رمزارز CLYC خواهد بود و درصورت تمایل برای خرید آن می توانید با مراجعه به همین بخش و واردکردن مقدار BNB مقدار دریافتی CLYC را مشاهده کرده و روی گزینه Buy Now کلیک کنید.

Tournament

کاربران صرافی کوین لوکالی می توانند در مسابقات صرافی بایننس شرکت کنند و شانس کسب پاداش در این تورنومنت ها را داشته باشند. افرادی که ابتدای سال 2022 معاملاتی به ارز حداقل 500 تتر داشته باشند، می توانند در این تورنومنت ها شرکت کنند و کاربرانی که حجم معاملات آن ها بیش از 30 هزار دلار باشد، به عنوان کاربران فعال شناخته می شوند که این افراد شانس بیشتری در کسب پاداش تورنومنت ها را دارند.

سخن پایانی

با وجود رکود بازار ارزهای دیجیتال در این روزها افراد زیادی این شرایط را به عنوان یک فرصت دیده و سعی دارند نهایت سود را از این دوران را کسب کنند. امکان انجام معاملات دوطرفه در بازار ارزهای دیجیتال و البته تنها در برخی صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران فراهم شده است که این موضوع فرصت کسب سود حتی پایین رفتن قیمت ها را برای افرادی که به انواع تحلیل تسلط دارند ممکن خواهد کرد.

از سوی دیگر قیمت برخی ارزهای دیجیتال در زمان نگارش این مقاله بسیار از اوج قیمتی فاصله گرفته است که بسیاری این شرایط را یک فرصت برای سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال می دانند. اگر تصمیم گیری در این باره برای شما دشوار است یا دانش کافی برای تحلیل و کسب سود در شرایط مختلف بازار را ندارید، بهترین کار این است که در یک دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کنید تا با آنچه آموزش دیده اید، بتوانید نهایت استفاده از شرایط مختلف بازار را ببرید.

پرسش های متداول

1- آیا استفاده از صرافی کوین لوکالی برای ایرانیان وجود دارد؟

بله، با توجه به اینکه کاربران می توانند بدون انجام احراز هویت نیز در این صرافی فعالیت کنند. امکان انجام معاملات برای ایرانیان البته با وجود محدودیت کمی (حداکثر برداشت 3/0 بیت کوین در روز) هم فراهم شده است.

2- آیا امکان انجام معاملات آتی (Futures) در نسخه وب صرافی Coinlocally وجود دارد؟

خیر، (در زمان نگارش این مقاله) کاربران برای انجام معاملات آتی باید از اپلیکیشن این صرافی استفاده کنند.

3- چه نوع معاملاتی را می شود در اکسچنج کوین لوکالی انجام داد؟

در حال حاضر امکان انجام معاملات نقدی (Spot) و آتی (Futures) برای کاربران وجود دارد؛ البته قرار است در آینده معاملات مارجین نیز به این صرافی اضافه شود.

4- به چه روش های می توان کارمزد معاملات در صرافی کوین لوکالی را با تخفیف پرداخت کرد؟

اگر کاربری کارمزد معاملات خود را با استفاده از ارز دیجیتال BNB پرداخت کند، از کد رفرال هنگام ثبت نام استفاده می کند و یا کد رفرال خود را با دیگران به اشتراک می گذارد.

5- توکن اختصاصی صرافی Coinlocally چیست؟

CLYC توکن صرافی کوین لوکالی است که (در زمان نگارش مقاله) هنوز منتشر نشده است. قرار است 1 میلیارد واحد از این ارز دیجیتال عرضه شود و هیچ وقت به این تعداد افزوده نخواهد شد.

ادامه مطلب