پیش بینی بازار بورس

پیش بینی بورس
تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
۰۸/۰۴/۱۴۰۱ برزو حق‌شناس کارشناس بازار سرمایه نتیجه مذاکرات، نرخ بهره‌ی بین بانکی و قیمت دلار سه مولفه‌ی مهم در هدایت روند بازار هفته آینده هستند. متاسفانه در حال حاضر نبود نقدینگی در بازار بسیار شدید است. حق‌شناس افزود تا زمانی که ارزش معاملات به بالای پنج هزار میلیارد تومان در روز نرسد نمی‌توان انتظار جهش شاخص را داشت و هر تحرکی موقت خواهد بود.
پیش بینی: نتیجه مذاکرات، نرخ بهره‌ی بین بانکی و قیمت دلار سه مولفه‌ی مهم در هدایت روند بازار هفته آینده هستند. متاسفانه در حال حاضر نبود نقدینگی در بازار بسیار شدید است. حق‌شناس افزود تا زمانی که ارزش معاملات به بالای پنج هزار میلیارد تومان در روز نرسد نمی‌توان انتظار جهش شاخص را داشت و هر تحرکی موقت خواهد بود.
۰۶/۰۴/۱۴۰۱ فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه انتظار می‌رود در روزهای باقی‌مانده از هفته بازار متعادل دنبال شود، علاوه بر این انتظار می‌رود که پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها، نقدینگی به بازار سرمایه وارد شود و با شرایط به وجود آمده رکود موجود در بازار تا انتهای سال از بین خواهد رفت.
پیش بینی: انتظار می‌رود در روزهای باقی‌مانده از هفته بازار متعادل دنبال شود، علاوه بر این انتظار می‌رود که پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها، نقدینگی به بازار سرمایه وارد شود و با شرایط به وجود آمده رکود موجود در بازار تا انتهای سال از بین خواهد رفت.
۰۵/۰۴/۱۴۰۱ حسین مریدسادات کارشناس بازار سرمایه حجم کم نقدینگی و عدم گردش پول مانع رشد بازار سرمایه شده است از همین رو پیش‌بینی می‌شود معاملات فردا متعادل و متمایل به منفی دنبال شوند. این کارشناس افزود در صورتی که ارزش معاملات در بازار و طی سه روز به طور بی‌وقفه به بیش از ۷ هزار میلیارد تومان برسد می‌توان به رشد بازار امید داشت‌.
پیش بینی: حجم کم نقدینگی و عدم گردش پول مانع رشد بازار سرمایه شده است از همین رو پیش‌بینی می‌شود معاملات فردا متعادل و متمایل به منفی دنبال شوند. این کارشناس افزود در صورتی که ارزش معاملات در بازار و طی سه روز به طور بی‌وقفه به بیش از ۷ هزار میلیارد تومان برسد می‌توان به رشد بازار امید داشت‌.
۰۴/۰۴/۱۴۰۱ کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با سفر بورل به تهران احتمال توافقات بیشتر شده است. در صورت نهایی شدن توافقات، صنایع بانکی و خودرویی به صورت مستقیم و دیگر صنایع به صورت غیرمستقیم تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت. به طور کلی با به نتیجه رسیدن مذاکرات، بازار سرمایه سبزپوش خواهد شد.
پیش بینی: با سفر بورل به تهران احتمال توافقات بیشتر شده است. در صورت نهایی شدن توافقات، صنایع بانکی و خودرویی به صورت مستقیم و دیگر صنایع به صورت غیرمستقیم تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت. به طور کلی با به نتیجه رسیدن مذاکرات، بازار سرمایه سبزپوش خواهد شد.
۳۱/۰۳/۱۴۰۱ آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه با توجه به خروج نقدینگی از بازار سرمایه و حتی صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان بازار فردا را متعادل با تمایل به عرضه‌ی بیشتر پیش‌بینی کرد. از طرف دیگر ارزش معاملات یکی از عوامل مهم در سمت و سو دادن به بازار است و از آنجایی که ارزش معاملات در این روزها پایین است می‌توان روندی منفی را برای بازار پیش‌بینی کرد.
پیش بینی: با توجه به خروج نقدینگی از بازار سرمایه و حتی صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان بازار فردا را متعادل با تمایل به عرضه‌ی بیشتر پیش‌بینی کرد. از طرف دیگر ارزش معاملات یکی از عوامل مهم در سمت و سو دادن به بازار است و از آنجایی که ارزش معاملات در این روزها پایین است می‌توان روندی منفی را برای بازار پیش‌بینی کرد.
۳۰/۰۳/۱۴۰۱ محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سرمایه این روزها کمبود نقدینگی مهم‌ترین مسئله‌ی بازار است. همچنین با انتشار صورت‌مالی شرکت‌ها مشخص شد که بسیاری از شرکت‌ها به دلیل فشاری که از سمت دولت بر آنها تحمیل شده بود روند سودسازی نزولی داشتند که این موضوع باعث دلسردی سرمایه‌گذاران است. اگر سودسازی شرکت‌ها به روند نزولی خود ادامه دهد، سرمایه‌گذاران به سمت بازارهای موازی جذب خواهند شد که این موضوع می‌تواند به رکود و افزایش عرضه در بورس منتهی شود.
پیش بینی: این روزها کمبود نقدینگی مهم‌ترین مسئله‌ی بازار است. همچنین با انتشار صورت‌مالی شرکت‌ها مشخص شد که بسیاری از شرکت‌ها به دلیل فشاری که از سمت دولت بر آنها تحمیل شده بود روند سودسازی نزولی داشتند که این موضوع باعث دلسردی سرمایه‌گذاران است. اگر سودسازی شرکت‌ها به روند نزولی خود ادامه دهد، سرمایه‌گذاران به سمت بازارهای موازی جذب خواهند شد که این موضوع می‌تواند به رکود و افزایش عرضه در بورس منتهی شود.
۲۹/۰۳/۱۴۰۱ بهمن فلاح کارشناس بازار سرمایه معاملات بورس کالا امروز رشد ۵۰ تا ۷۰ درصدی را نسبت به روز گذشته ثبت کردند. معاملات بازار سرمایه با توجه به جذابیت قیمت‌ها و قرار گرفتن در فصل مجامع، پتانسیل این را دارند که فردا و روزهای باقی‌مانده این هفته مثبت دنبال شوند.
پیش بینی: معاملات بورس کالا امروز رشد ۵۰ تا ۷۰ درصدی را نسبت به روز گذشته ثبت کردند. معاملات بازار سرمایه با توجه به جذابیت قیمت‌ها و قرار گرفتن در فصل مجامع، پتانسیل این را دارند که فردا و روزهای باقی‌مانده این هفته مثبت دنبال شوند.
۲۵/۰۳/۱۴۰۱ مریم محبی کارشناس بازارهای مالی در حال حاضر برجام بیشترین تاثیر را بر بازار سرمایه دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد بازار متعادل دنبال شود. علی‌رغم ارزنده بودن بسیاری از نمادها شاهد آن هستیم که خریدار و فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد چراکه سهامداران می‌دانند که سهامشان باارزش است و از طرف دیگر خریداری برای آنها وجود ندارد، در نتیجه روند بازار در بلندمدت را ورود نقدینگی مشخص می‌کند.
پیش بینی: در حال حاضر برجام بیشترین تاثیر را بر بازار سرمایه دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد بازار متعادل دنبال شود. علی‌رغم ارزنده بودن بسیاری از نمادها شاهد آن هستیم که خریدار و فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد چراکه سهامداران می‌دانند که سهامشان باارزش است و از طرف دیگر خریداری برای آنها وجود ندارد، در نتیجه روند بازار در بلندمدت را ورود نقدینگی مشخص می‌کند.
۲۳/۰۳/۱۴۰۱ مسعود میرزاباقری کارشناس بازار سرمایه در چند روز گذشته شاهد یک روند صعودی در بازارهای طلا، سکه و دلار بودیم و انتظار آن می‌رفت که در ادامه‌ شاهد پیوستن بازار سرمایه به این روند باشیم. در حال حاضر افت قیمت خاصی در دیگر بازارها به چشم نمی‌خورد بنابراین می‌توان انتظار داشت که بازار سرمایه فردا نیز سبزپوش باشد.
پیش بینی: در چند روز گذشته شاهد یک روند صعودی در بازارهای طلا، سکه و دلار بودیم و انتظار آن می‌رفت که در ادامه‌ شاهد پیوستن بازار سرمایه به این روند باشیم. در حال حاضر افت قیمت خاصی در دیگر بازارها به چشم نمی‌خورد بنابراین می‌توان انتظار داشت که بازار سرمایه فردا نیز سبزپوش باشد.
۲۲/۰۳/۱۴۰۱ محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر قیمت دلار بازار آزاد و دلار نمایی اختلاف ۳۰ درصدی دارند، در صورتی که دلار نیمایی با افزایش قیمت به محدوده‌ی ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان برسد شاهد رشد متوسط ۲۰ درصدی در نمادهای مختلف بازار سرمایه خواهیم بود. خبری‌زاد افزود با توجه به اینکه بحث قطعنامه شورای حکام فعلا خیلی جدی نیست تاثیر آنچنانی بر بازار هم نداشته است اما در صورت جدی شدن این مسئله احتمالا بازار حدودا دو روز تحت‌تاثیر این خبر پرعرضه باشد اما پس از آن به دلیل تاثیر قیمت دلار باز هم روندی صعودی خواهد گرفت در نتیجه می‌توان گفت که این قطعنامه چندان تاثیر منفی بر بازار سرمایه ندارد.
پیش بینی: در حال حاضر قیمت دلار بازار آزاد و دلار نمایی اختلاف ۳۰ درصدی دارند، در صورتی که دلار نیمایی با افزایش قیمت به محدوده‌ی ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان برسد شاهد رشد متوسط ۲۰ درصدی در نمادهای مختلف بازار سرمایه خواهیم بود. خبری‌زاد افزود با توجه به اینکه بحث قطعنامه شورای حکام فعلا خیلی جدی نیست تاثیر آنچنانی بر بازار هم نداشته است اما در صورت جدی شدن این مسئله احتمالا بازار حدودا دو روز تحت‌تاثیر این خبر پرعرضه باشد اما پس از آن به دلیل تاثیر قیمت دلار باز هم روندی صعودی خواهد گرفت در نتیجه می‌توان گفت که این قطعنامه چندان تاثیر منفی بر بازار سرمایه ندارد.
۲۱/۰۳/۱۴۰۱ احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر قطعنامه شورای حکام تاثیر زیادی بر بازار سرمایه دارد. با وجود احتمال خروج ایران از پروتکل آژانس انرژی اتمی به نتیجه رسیدن برجام هم سخت‌تر می‌شود. با توجه به شرایط موجود نمی‌توان انتظار صعود در بازار سرمایه را داشت و احتمالا در چند روز آینده معاملاتی با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا را در بازار شاهد باشیم.
پیش بینی: در حال حاضر قطعنامه شورای حکام تاثیر زیادی بر بازار سرمایه دارد. با وجود احتمال خروج ایران از پروتکل آژانس انرژی اتمی به نتیجه رسیدن برجام هم سخت‌تر می‌شود. با توجه به شرایط موجود نمی‌توان انتظار صعود در بازار سرمایه را داشت و احتمالا در چند روز آینده معاملاتی با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا را در بازار شاهد باشیم.
۱۸/۰۳/۱۴۰۱ فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه مسائلی همچون حذف ارز ترجیحی، ابهام در روند و قیمت دلار، بلاتکلیفی برجام و قطعی برق و گاز صنایع مختلف وجود دارند که پیش‌بینی کوتاه‌مدت بورس را سخت کرده‌اند. البته بازار سرمایه در دو ماه اخیر عملکرد نسبتا مثبتی داشته است و پیش‌بینی می‌شود که شاخص بتواند تا یک میلیون و ششصد هزار واحد برسد. در بازه‌ی بلندمدت نیز علی‌رغم تمام مسائل موجود می‌توان به بازدهی بازار سرمایه امیدوار بود.
پیش بینی: مسائلی همچون حذف ارز ترجیحی، ابهام در روند و قیمت دلار، بلاتکلیفی برجام و قطعی برق و گاز صنایع مختلف وجود دارند که پیش‌بینی کوتاه‌مدت بورس را سخت کرده‌اند. البته بازار سرمایه در دو ماه اخیر عملکرد نسبتا مثبتی داشته است و پیش‌بینی می‌شود که شاخص بتواند تا یک میلیون و ششصد هزار واحد برسد. در بازه‌ی بلندمدت نیز علی‌رغم تمام مسائل موجود می‌توان به بازدهی بازار سرمایه امیدوار بود.
۱۷/۰۳/۱۴۰۱ جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه در چندماه اخیر بورس در وضعیت خنثی به سر می‌برد البته پیش‌بینی می‌شود فردا با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا در اکثر نمادها شاهد بازاری قرمز باشیم. فلاحیان افزود در صورتی که شورای حکام قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند تاثیر منفی بر روی وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت، از طرف دیگر به دلایل متعدد از شرکت‌ها مالیات دریافت می‌شود که این موضوع می‌تواند سود شرکت‌ها را نیز تحت‌تاثیر قرار دهد. با توجه به اخبار منتشر شده‌ی منفی بسیاری از سهامداران دست به فروش سهام خود زدند.
پیش بینی: در چندماه اخیر بورس در وضعیت خنثی به سر می‌برد البته پیش‌بینی می‌شود فردا با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا در اکثر نمادها شاهد بازاری قرمز باشیم. فلاحیان افزود در صورتی که شورای حکام قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند تاثیر منفی بر روی وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت، از طرف دیگر به دلایل متعدد از شرکت‌ها مالیات دریافت می‌شود که این موضوع می‌تواند سود شرکت‌ها را نیز تحت‌تاثیر قرار دهد. با توجه به اخبار منتشر شده‌ی منفی بسیاری از سهامداران دست به فروش سهام خود زدند.
۱۶/۰۳/۱۴۰۱ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه برخلاف اخباری که در رابطه با نرخ بهره‌ی بانکی منتشر شده است، میزان آن کاهش یافته است. پیش بینی می‌شود که فردا بازاری مثبت و بر خلاف شرایط امروز را داشته باشیم. همچنین در صورتی که بخواهیم شرایط شاخص را از لحاظ تکنیکال پیش‌بینی کنیم باید گفت که در حال حاضر در حال عبور از موج چهارم اصلاحی هستیم که در حوالی یک میلیون و پانصد به اتمام می‌رسد و پس از آن می‌توان در انتظار موج پنجم صعودی ماند.
پیش بینی: برخلاف اخباری که در رابطه با نرخ بهره‌ی بانکی منتشر شده است، میزان آن کاهش یافته است. پیش بینی می‌شود که فردا بازاری مثبت و بر خلاف شرایط امروز را داشته باشیم. همچنین در صورتی که بخواهیم شرایط شاخص را از لحاظ تکنیکال پیش‌بینی کنیم باید گفت که در حال حاضر در حال عبور از موج چهارم اصلاحی هستیم که در حوالی یک میلیون و پانصد به اتمام می‌رسد و پس از آن می‌توان در انتظار موج پنجم صعودی ماند.
۱۵/۰۳/۱۴۰۱ مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه معمولا پیش از تعطیلات حجم معاملات و به طور کلی رونق بازار افت می‌کند از طرف دیگر در هفته‌ی اخیر تحولاتی بزرگی همچون تغییر نرخ کامودیتی‌ها و ارز را نداشتیم در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که فردا بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را متعادل آغاز کند و همین روند را در دیگر روزهای هفته پیش بگیرد.
پیش بینی: معمولا پیش از تعطیلات حجم معاملات و به طور کلی رونق بازار افت می‌کند از طرف دیگر در هفته‌ی اخیر تحولاتی بزرگی همچون تغییر نرخ کامودیتی‌ها و ارز را نداشتیم در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که فردا بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را متعادل آغاز کند و همین روند را در دیگر روزهای هفته پیش بگیرد.
۰۷/۰۳/۱۴۰۱ احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که شاخص کل تا تیرماه به محدوده‌ی یک میلیون و هفتصد هزار و تا انتهای سال به یک میلیون و نهصد هزار واحد برسد. اما در کوتاه‌مدت عدم احیای برجام باعث می‌شود که فردا بازاری منفی داشته باشیم. اشتیاقی افزود با افزایش احتمالی قیمت دلار نیز نمی‌توان انتظار تاثیر مثبت بر بازار بورس را داشت چرا که دلار نیمایی ثابت است و در نتیجه شرکت‌ها به واسطه‌ی افزایش نرخ دلار به سودآوری نخواهند رسید.
پیش بینی: با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که شاخص کل تا تیرماه به محدوده‌ی یک میلیون و هفتصد هزار و تا انتهای سال به یک میلیون و نهصد هزار واحد برسد. اما در کوتاه‌مدت عدم احیای برجام باعث می‌شود که فردا بازاری منفی داشته باشیم. اشتیاقی افزود با افزایش احتمالی قیمت دلار نیز نمی‌توان انتظار تاثیر مثبت بر بازار بورس را داشت چرا که دلار نیمایی ثابت است و در نتیجه شرکت‌ها به واسطه‌ی افزایش نرخ دلار به سودآوری نخواهند رسید.
۰۶/۰۳/۱۴۰۱ مهدی ساسانی کارشناس بازار سرمایه هفته‌ی گذشته شاخص کل با رسیدن به مقاوت روند صعودی خود را از دست داد، در صورتی که شاخص نتواند به شرایط پیش بازگردد احتمال می‌رود که هفته‌ی جاری نوسانات را در نمادهای مختلف بورسی شاهد باشیم.
پیش بینی: هفته‌ی گذشته شاخص کل با رسیدن به مقاوت روند صعودی خود را از دست داد، در صورتی که شاخص نتواند به شرایط پیش بازگردد احتمال می‌رود که هفته‌ی جاری نوسانات را در نمادهای مختلف بورسی شاهد باشیم.
۰۵/۰۳/۱۴۰۱ پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در این هفته‌ با رسیدن به مقاومت یک میلیون و ششصد هزار واحد اصلاحی را تجربه کرد، البته در آخرین روز معاملاتی هفته با مثبت بسته شدن بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که روز شنبه نیز بازاری مثبت داشته باشیم.
پیش بینی: بازار سرمایه در این هفته‌ با رسیدن به مقاومت یک میلیون و ششصد هزار واحد اصلاحی را تجربه کرد، البته در آخرین روز معاملاتی هفته با مثبت بسته شدن بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که روز شنبه نیز بازاری مثبت داشته باشیم.
۰۲/۰۳/۱۴۰۱ جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه احتمالا فردا بازاری متعادل البته با تعداد بیشتر نمادهای منفی خواهیم داشت. دو عامل در منفی شدن بازار و خروج نقدینگی در این روزها نقش دارد، ابتدا نزدیک شدن شاخص به محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد است و دومی بحث فروش بلوک در صنعت خودرو است. فلاحیان افزود در حال حاضر صعود یا نزول شدیدی را از بازار انتظار نداریم بلکه بازار در یک حالت سکون قرار گرفته است که با ورود یا خروج نقدینگی حرکت خواهد کرد.
پیش بینی: احتمالا فردا بازاری متعادل البته با تعداد بیشتر نمادهای منفی خواهیم داشت. دو عامل در منفی شدن بازار و خروج نقدینگی در این روزها نقش دارد، ابتدا نزدیک شدن شاخص به محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد است و دومی بحث فروش بلوک در صنعت خودرو است. فلاحیان افزود در حال حاضر صعود یا نزول شدیدی را از بازار انتظار نداریم بلکه بازار در یک حالت سکون قرار گرفته است که با ورود یا خروج نقدینگی حرکت خواهد کرد.
۰۱/۰۳/۱۴۰۱ سعید امیرشاه کرمی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که در چند روز آینده بازار سرمایه روندی متعادل را در پیش گیرد. نمادهای شاخص‌ساز برای اینکه باز هم مورد استقبال عموم قرار گیرند باید نقدینگی را به سمت خود جذب کنند و همچنین ابهامی در آنها وجود نداشته باشد و به عبارتی شفاف باشند که سرمایه‌گذاران بتوانند به درستی تصمیم‌گیری کنند.
پیش بینی: پیش بینی می‌شود که در چند روز آینده بازار سرمایه روندی متعادل را در پیش گیرد. نمادهای شاخص‌ساز برای اینکه باز هم مورد استقبال عموم قرار گیرند باید نقدینگی را به سمت خود جذب کنند و همچنین ابهامی در آنها وجود نداشته باشد و به عبارتی شفاف باشند که سرمایه‌گذاران بتوانند به درستی تصمیم‌گیری کنند.
۳۱/۰۲/۱۴۰۱ همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد آقای دارابی بازار سرمایه تا انتهای فصل تابستان یک روند متعادل و رو به رشد را در پیش می‌گیرد. برای رشد بیشتر بازار باید منتظر ورود بیشتر نقدینگی به بازار باشیم. در حال حاضر نیز بازار شرایط معمولی را سپری می‌کند و البته انتشار گزارش صورت‌مالی شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی می‌تواند بر بازار و روند آن موثر باشد.
پیش بینی: به اعتقاد آقای دارابی بازار سرمایه تا انتهای فصل تابستان یک روند متعادل و رو به رشد را در پیش می‌گیرد. برای رشد بیشتر بازار باید منتظر ورود بیشتر نقدینگی به بازار باشیم. در حال حاضر نیز بازار شرایط معمولی را سپری می‌کند و البته انتشار گزارش صورت‌مالی شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی می‌تواند بر بازار و روند آن موثر باشد.
۳۰/۰۲/۱۴۰۱ فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه در شرایط فعلی، شاخص کل به زمانی کمتر از ۶ ماه برای رسیدن به دو میلیون واحد نیاز دارد‌. به گفته‌ی آقابزرگی حتی اگر حاشیه سود شرکت‌ها کاهش داشته باشد نیز قیمت سهام شرکت‌ها صعود خواهد کرد چراکه نرخ فروش محصولات افزایش داشته است.
پیش بینی: در شرایط فعلی، شاخص کل به زمانی کمتر از ۶ ماه برای رسیدن به دو میلیون واحد نیاز دارد‌. به گفته‌ی آقابزرگی حتی اگر حاشیه سود شرکت‌ها کاهش داشته باشد نیز قیمت سهام شرکت‌ها صعود خواهد کرد چراکه نرخ فروش محصولات افزایش داشته است.
۲۷/۰۲/۱۴۰۱ امیر ندیری کارشناس بازار سرمایه بورس در بازه‌ی بلندمدت روندی صعودی دارد. قیمت ارز، کامودیتی‌ها، آزادسازی ارز ۴۲۰۰ تومانی و البته برجام عوامل موثر بر روند بازار سرمایه هستند. همچنین انتظار می‌رود با خبر واگذاری سهام خودرویی، هفته‌ی آینده نیز بازاری سبز پیش‌رو داشته باشیم.
پیش بینی: بورس در بازه‌ی بلندمدت روندی صعودی دارد. قیمت ارز، کامودیتی‌ها، آزادسازی ارز ۴۲۰۰ تومانی و البته برجام عوامل موثر بر روند بازار سرمایه هستند. همچنین انتظار می‌رود با خبر واگذاری سهام خودرویی، هفته‌ی آینده نیز بازاری سبز پیش‌رو داشته باشیم.
۲۴/۰۲/۱۴۰۱ احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه بازار بورس به دلیل قیمت جدید دلار فردا روندی متعادل را در پیش خواهد گرفت. آزاد شدن دلار ۴۲۰۰ تومانی و همچنین انتظارات تورمی محرک‌های این روزهای بورس هستند. قیمت دلار و نتایج برجام مولفه‌هایی هستند که بر روند آینده‌ی بورس تاثیرگذار خواهند بود.
پیش بینی: بازار بورس به دلیل قیمت جدید دلار فردا روندی متعادل را در پیش خواهد گرفت. آزاد شدن دلار ۴۲۰۰ تومانی و همچنین انتظارات تورمی محرک‌های این روزهای بورس هستند. قیمت دلار و نتایج برجام مولفه‌هایی هستند که بر روند آینده‌ی بورس تاثیرگذار خواهند بود.
۲۳/۰۲/۱۴۰۱ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود فردا روز پرتقاضایی برای اکثر نمادها باشد. رئیسی دلیل تحلیل خود را عوامل متعددی از جمله رشد قیمت دلار، رشد نقدینگی در میان مردم، بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی، سفر انریکه مورا به تهران و... اعلام کرده است.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود فردا روز پرتقاضایی برای اکثر نمادها باشد. رئیسی دلیل تحلیل خود را عوامل متعددی از جمله رشد قیمت دلار، رشد نقدینگی در میان مردم، بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی، سفر انریکه مورا به تهران و... اعلام کرده است.
۲۰/۰۲/۱۴۰۱ حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه این کارشناس با بررسی وضعیت تکنیکال شاخص گفت بر اساس وضعیت اندیکاتور rsi و الگوی تشکیل شده در شاخص می‌توان انتظار برگشت روند را داشت به همین دلیل در حال حاضر زمانی مناسبی برای فروش سهام نیست و درواقع می‌توان گفت که بازار در یک روند صعودی البته از نوع متعادل قرار گرفته است. مریدسادات با بررسی شاخص هم‌وزن وضعیت بهتری را برای این آن پیش‌بینی کرد و گفت: شاخص هم‌وزن همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و می‌توان گفت شاخص هم‌وزن پتانسیل رشد بیشتری نسبت به شاخص کل دارد.
پیش بینی: این کارشناس با بررسی وضعیت تکنیکال شاخص گفت بر اساس وضعیت اندیکاتور rsi و الگوی تشکیل شده در شاخص می‌توان انتظار برگشت روند را داشت به همین دلیل در حال حاضر زمانی مناسبی برای فروش سهام نیست و درواقع می‌توان گفت که بازار در یک روند صعودی البته از نوع متعادل قرار گرفته است. مریدسادات با بررسی شاخص هم‌وزن وضعیت بهتری را برای این آن پیش‌بینی کرد و گفت: شاخص هم‌وزن همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و می‌توان گفت شاخص هم‌وزن پتانسیل رشد بیشتری نسبت به شاخص کل دارد.
۱۹/۰۲/۱۴۰۱ آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه باتوجه به رسیدن شاخص به مقاومت خود شاهد اصلاح شاخص بودیم البته با وجود نقدینگی که به سمت بازار سرازیر شده است انتظار می‌رود که پس از اصلاح شاهد آن باشیم که شاخص بتواند سقف‌های بالاتر را فتح کند. به علاوه با انتشار گزارشات سالیانه‌ی شرکت‌ها می‌توان انتظار بهبود روند معاملات بازار سرمایه را داشته باشیم.
پیش بینی: باتوجه به رسیدن شاخص به مقاومت خود شاهد اصلاح شاخص بودیم البته با وجود نقدینگی که به سمت بازار سرازیر شده است انتظار می‌رود که پس از اصلاح شاهد آن باشیم که شاخص بتواند سقف‌های بالاتر را فتح کند. به علاوه با انتشار گزارشات سالیانه‌ی شرکت‌ها می‌توان انتظار بهبود روند معاملات بازار سرمایه را داشته باشیم.
۱۸/۰۲/۱۴۰۱ مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی انتظارات تورمی که در میان مردم در حال رواج است باعث شده است که باز هم خریداران قدرت را در دست بگیرند. البته احتمالا شاخص کل با عبور از محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد کمی اصلاح کند و در طی این اصلاح تا محدوده‌ی یک میلیون و چهارصد و نود هزار واحد افت کند.
پیش بینی: انتظارات تورمی که در میان مردم در حال رواج است باعث شده است که باز هم خریداران قدرت را در دست بگیرند. البته احتمالا شاخص کل با عبور از محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد کمی اصلاح کند و در طی این اصلاح تا محدوده‌ی یک میلیون و چهارصد و نود هزار واحد افت کند.
۱۷/۰۲/۱۴۰۱ احمد اشتیاقی کارشناس بازارهای مالی بازار سرمایه فردا پرتقاضا و سبز خواهد بود، البته علی‌رغم انتظار صعودی بودن بازار فردا، روند کلی بازار در روزهای آینده متعادل پیش‌بینی می‌شود. با افزایش عرضه‌های اولیه و پرداخت سودهای رسوب شده نیز انتظار می‌رود در صورت ادامه‌دار بودن این روند، اعتماد در میان سرمایه‌گذاران افزایش یابد.
پیش بینی: بازار سرمایه فردا پرتقاضا و سبز خواهد بود، البته علی‌رغم انتظار صعودی بودن بازار فردا، روند کلی بازار در روزهای آینده متعادل پیش‌بینی می‌شود. با افزایش عرضه‌های اولیه و پرداخت سودهای رسوب شده نیز انتظار می‌رود در صورت ادامه‌دار بودن این روند، اعتماد در میان سرمایه‌گذاران افزایش یابد.
۰۹/۰۲/۱۴۰۱ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده سهام شاخص‌ساز بتوانند بورس را در روندی صعودی نگه دارند. وی افزود گروه‌های پالایشی، پتروشیمی، خودرویی و فلزات می‌توانند در هفته‌ی آینده نقش موثر و مثبت بر بازار سرمایه داشته باشند.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده سهام شاخص‌ساز بتوانند بورس را در روندی صعودی نگه دارند. وی افزود گروه‌های پالایشی، پتروشیمی، خودرویی و فلزات می‌توانند در هفته‌ی آینده نقش موثر و مثبت بر بازار سرمایه داشته باشند.
۰۳/۰۲/۱۴۰۱ امیر ندیری کارشناس بازار بورس بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۴۰۱ روند صعودی متعادلی را در پیش گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که دولت شرایط منفی را برای بازار به وجود نیاورد، بورس همچنان صعودی خواهد بود.
پیش بینی: بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۴۰۱ روند صعودی متعادلی را در پیش گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که دولت شرایط منفی را برای بازار به وجود نیاورد، بورس همچنان صعودی خواهد بود.
۳۱/۰۱/۱۴۰۱ مسعود میرزاباقری کارشناس بازار سرمایه با توجه به‌ وضعیت هفته‌ای که گذشت و همچنین با توجه به این‌ موضوع که در هفته آینده گزارش عملکرد شرکت‌ها در سایت کدال قرار می‌گیرد، می‌توان انتظار داشت نماد شرکت‌هایی که عملکرد خوبی منتشر کنند با تقاضای بیشتری مواجه شوند.
پیش بینی: با توجه به‌ وضعیت هفته‌ای که گذشت و همچنین با توجه به این‌ موضوع که در هفته آینده گزارش عملکرد شرکت‌ها در سایت کدال قرار می‌گیرد، می‌توان انتظار داشت نماد شرکت‌هایی که عملکرد خوبی منتشر کنند با تقاضای بیشتری مواجه شوند.
۲۸/۰۱/۱۴۰۱ نیما میرزایی تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه نیما میرزایی معتقد است که بازار سرمایه بعد از طی یک دوره‌ی صعودی، در حال تجربه شرایط نوسانی است که این شرایط ادامه‌دار خواهد بود. نیما میرزایی در رابطه با پیش‌بینی بازار سرمایه برای فردا افزود: احتمالا فردا بازاری سبز را در ابتدا شاهد باشیم که با رسیدن به نیمه دوم عرضه‌ها افزایش خواهند داشت.
پیش بینی: نیما میرزایی معتقد است که بازار سرمایه بعد از طی یک دوره‌ی صعودی، در حال تجربه شرایط نوسانی است که این شرایط ادامه‌دار خواهد بود. نیما میرزایی در رابطه با پیش‌بینی بازار سرمایه برای فردا افزود: احتمالا فردا بازاری سبز را در ابتدا شاهد باشیم که با رسیدن به نیمه دوم عرضه‌ها افزایش خواهند داشت.
۲۷/۰۱/۱۴۰۱ پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه بازار بورس احتمالا فردا در ابتدا منفی باشد و با روندی متعادل به کار خود ادامه دهد. الیاس‌کردی در رابطه با تاثیر افزایش دامنه نوسان نیز آن را یک تصمیم درست خواند که نقدشوندگی را افزایش داده و صف‌های خرید و فروش را متعادل خواهد کرد.
پیش بینی: بازار بورس احتمالا فردا در ابتدا منفی باشد و با روندی متعادل به کار خود ادامه دهد. الیاس‌کردی در رابطه با تاثیر افزایش دامنه نوسان نیز آن را یک تصمیم درست خواند که نقدشوندگی را افزایش داده و صف‌های خرید و فروش را متعادل خواهد کرد.
۲۶/۰۱/۱۴۰۱ جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه روز سه‌شنبه بخشنامه‌ای از سوی وزارت صمت در رابطه با عوارض شرکت‌های صادراتی منتشر شد و همین موضوع جو بازار را منفی کرد اما روز چهارشنبه معاملات بهتری را در بازار شاهد بودیم و پیش‌بینی می‌شود این هفته نیز وضعیت بازار متعادل و مثبت باشد.
پیش بینی: روز سه‌شنبه بخشنامه‌ای از سوی وزارت صمت در رابطه با عوارض شرکت‌های صادراتی منتشر شد و همین موضوع جو بازار را منفی کرد اما روز چهارشنبه معاملات بهتری را در بازار شاهد بودیم و پیش‌بینی می‌شود این هفته نیز وضعیت بازار متعادل و مثبت باشد.
۲۳/۰۱/۱۴۰۱ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه پس از انتشار بخشنامه‌ی وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض صادراتی، شاهد افزایش عرضه در بازار بودیم که پیش‌بینی می‌شود این وضعیت در معاملات فردا نیز مشاهده شود. البته در شرایط موجود اینها تنها اصلاح‌ هستند و نمی‌توان نام دیگری بر آنها گذاشت.
پیش بینی: پس از انتشار بخشنامه‌ی وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض صادراتی، شاهد افزایش عرضه در بازار بودیم که پیش‌بینی می‌شود این وضعیت در معاملات فردا نیز مشاهده شود. البته در شرایط موجود اینها تنها اصلاح‌ هستند و نمی‌توان نام دیگری بر آنها گذاشت.
۲۲/۰۱/۱۴۰۱ امیر توپچی‌پور کارشناس بازار سرمایه امروز نمادهای بزرگ بازار با عرضه روبه‌رو بودند که این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد و برای ادامه‌ی روند صعودی ضروری است. احتمالا فردا همچنان شاهد عرضه به خصوص در نمادهای شاخص‌ساز باشیم با این حال، تقاضا نیز در بازار وجود خواهد داشت.
پیش بینی: امروز نمادهای بزرگ بازار با عرضه روبه‌رو بودند که این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد و برای ادامه‌ی روند صعودی ضروری است. احتمالا فردا همچنان شاهد عرضه به خصوص در نمادهای شاخص‌ساز باشیم با این حال، تقاضا نیز در بازار وجود خواهد داشت.
۲۱/۰۱/۱۴۰۱ مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه به طور کلی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت فعلا ادامه داشته باشد. شاخص کل پس از رسیدن به محدوده‌ی یک میلیون و ۶۵۰ هزار الی یک میلیون ۶۷۰ هزار تعادل را تجربه خواهد کرد یعنی صعود و نزول در این محدوده کاملا منطقی خواهند بود.
پیش بینی: بازار سرمایه به طور کلی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت فعلا ادامه داشته باشد. شاخص کل پس از رسیدن به محدوده‌ی یک میلیون و ۶۵۰ هزار الی یک میلیون ۶۷۰ هزار تعادل را تجربه خواهد کرد یعنی صعود و نزول در این محدوده کاملا منطقی خواهند بود.
۲۰/۰۱/۱۴۰۱ علی عصاری کارشناس بازار سرمایه بر خلاف نظر اکثر تحلیلگران بازار امروز روند متعادلی را داشت و پیش‌بینی می‌شود که فردا شرایط برای نمادهای مختلف بهتر هم باشد.
پیش بینی: بر خلاف نظر اکثر تحلیلگران بازار امروز روند متعادلی را داشت و پیش‌بینی می‌شود که فردا شرایط برای نمادهای مختلف بهتر هم باشد.
۱۷/۰۱/۱۴۰۱ مسعود میرزاباقری کارشناس بازار سرمایه میرزاباقری با بررسی وضعیت کنونی بازار بورس، تعادل و افزایش تقاضا، البته به صورت متعادل را در گروه‌هایی همچون پالایشی‌ها در هفته‌ی آینده پیش‌بینی کرده است. به اعتقاد میرزاباقری بسیاری از دیگر نمادها همچون نمادهای گروه فلزات می‌توانند با داشتن گزارش سالیانه خوب در دسته‌ی نمادهای پرتقاضا قرار گیرند.
پیش بینی: میرزاباقری با بررسی وضعیت کنونی بازار بورس، تعادل و افزایش تقاضا، البته به صورت متعادل را در گروه‌هایی همچون پالایشی‌ها در هفته‌ی آینده پیش‌بینی کرده است. به اعتقاد میرزاباقری بسیاری از دیگر نمادها همچون نمادهای گروه فلزات می‌توانند با داشتن گزارش سالیانه خوب در دسته‌ی نمادهای پرتقاضا قرار گیرند.
۱۷/۰۱/۱۴۰۱ سارا فلاح کارشناس بازار سرمایه با توجه به روند مثبتی که در اکثر نمادها دیده شد، انتظار می‌رود که بازار همچنان در یک روند صعودی باقی بماند. سارا فلاح افزود که با وجود مثبت بودن روند، هفته‌ی پیش رو می‌تواند یک موقعیت برای اصلاح و استراحت شاخص باشد برای ادامه‌ی روند صعودی.
پیش بینی: با توجه به روند مثبتی که در اکثر نمادها دیده شد، انتظار می‌رود که بازار همچنان در یک روند صعودی باقی بماند. سارا فلاح افزود که با وجود مثبت بودن روند، هفته‌ی پیش رو می‌تواند یک موقعیت برای اصلاح و استراحت شاخص باشد برای ادامه‌ی روند صعودی.
۱۶/۰۱/۱۴۰۱ مهشید داداش زاده کارشناس بازار سرمایه با توجه به مقاومت ۱۵۸۰ در مسیر شاخص کل و از طرف دیگر پتانسیل سهم‌های مختلف برای رشد می‌توان انتظار روندی خنثی اما رو به رشد را برای شاخص کل داشت. داداش زاده در ادامه افزود در صورتی که عرضه‌ای در نمادها شاهد باشیم که اصلا بعید نیست، فرصتی خواهد بود برای سرمایه‌گذاران بلند مدت.
پیش بینی: با توجه به مقاومت ۱۵۸۰ در مسیر شاخص کل و از طرف دیگر پتانسیل سهم‌های مختلف برای رشد می‌توان انتظار روندی خنثی اما رو به رشد را برای شاخص کل داشت. داداش زاده در ادامه افزود در صورتی که عرضه‌ای در نمادها شاهد باشیم که اصلا بعید نیست، فرصتی خواهد بود برای سرمایه‌گذاران بلند مدت.
۱۵/۰۱/۱۴۰۱ علی عصاری کارشناس و فعال بازار سرمایه علی عصاری با بررسی وضعیت عوامل موثر بر بازار سرمایه و شرایط امروز گفت که پیش‌بینی می‌شود فردا بازار پرعرضه‌ای را در نیمه‌ی اول داشته باشیم و در بخش دوم، بازار رو به تعادل حرکت کند.
پیش بینی: علی عصاری با بررسی وضعیت عوامل موثر بر بازار سرمایه و شرایط امروز گفت که پیش‌بینی می‌شود فردا بازار پرعرضه‌ای را در نیمه‌ی اول داشته باشیم و در بخش دوم، بازار رو به تعادل حرکت کند.
۱۴/۰۱/۱۴۰۱ کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با توجه به رشد شاخص کل و شاخص هم‌وزن می‌توان انتظار داشت که بازار فردا را نیز همچون امروز با سبزپوشی به اتمام برساند. عبداللهی اضافه کرد، تقاضا در بازار سرمایه وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد و انتظار می‌رود با توجه به نقدینگی که وارد بازار شده است، این روند همچنان ادامه داشته باشد.
پیش بینی: با توجه به رشد شاخص کل و شاخص هم‌وزن می‌توان انتظار داشت که بازار فردا را نیز همچون امروز با سبزپوشی به اتمام برساند. عبداللهی اضافه کرد، تقاضا در بازار سرمایه وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد و انتظار می‌رود با توجه به نقدینگی که وارد بازار شده است، این روند همچنان ادامه داشته باشد.
۱۳/۰۱/۱۴۰۱ نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه این کارشناس با توجه به مولفه‌های موثر بر بازار گفت: بازار سرمایه می‌تواند حداقل تا فصل مجامع در روندی صعودی باقی بماند. به نظر می‌رسد تا انتهای سال جاری، شاخص کل بتواند سقف خود در سال گذشته را به دست آورد. در آینده‌ی کوتاه‌مدت نیز انتظار می‌رود که با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد، شاهد صعود شاخص باشیم.
پیش بینی: این کارشناس با توجه به مولفه‌های موثر بر بازار گفت: بازار سرمایه می‌تواند حداقل تا فصل مجامع در روندی صعودی باقی بماند. به نظر می‌رسد تا انتهای سال جاری، شاخص کل بتواند سقف خود در سال گذشته را به دست آورد. در آینده‌ی کوتاه‌مدت نیز انتظار می‌رود که با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد، شاهد صعود شاخص باشیم.
۱۰/۰۱/۱۴۰۱ بهنام صمدی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر بورس تمام شرایط لازم برای آغاز یک روند صعودی را دارد در این میان تنها نتایج برجام است که ابهام ایجاد کرده است. در صورتی که توافق حاصل شود بازار سرمایه می‌تواند مسیر رو به رشد مساعدتری را در پیش بگیرد.
پیش بینی: در حال حاضر بورس تمام شرایط لازم برای آغاز یک روند صعودی را دارد در این میان تنها نتایج برجام است که ابهام ایجاد کرده است. در صورتی که توافق حاصل شود بازار سرمایه می‌تواند مسیر رو به رشد مساعدتری را در پیش بگیرد.
۱۰/۰۱/۱۴۰۱ مهدس افضلیان مدرس و کارشناس بازار سرمایه مهدی افضلیان با اشاره به شاخص‌های مربوط به جریان نقدینگی به بازار سرمایه و صندوق‌های درآمد ثابت گفت: شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو در مسیر کوتاه‌مدت صعودی قرار گرفته‌اند.
پیش بینی: مهدی افضلیان با اشاره به شاخص‌های مربوط به جریان نقدینگی به بازار سرمایه و صندوق‌های درآمد ثابت گفت: شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو در مسیر کوتاه‌مدت صعودی قرار گرفته‌اند.
۰۸/۰۱/۱۴۰۱ آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه با درنظر گرفتن شرایط موجود و همچنین ثبات در مولفه‌هایی که بر بازار موثر هستند می‌توان پیش‌بینی کرد که در نیمه‌ی اول سال ۱۴۰۱ شاهد بازاری صعودی باشیم. علاوه بر اینها در صورتی که توافق حاصل شود، بسیاری از موانع در تولیدات که ناشی از تحریم‌ها بودند برطرف شده و در نتیجه عملکرد شرکت‌ها نیز بهبود خواهد داشت که می‌تواند منجر به افزایش ارزش سهام آن شرکت‌ها شود.
پیش بینی: با درنظر گرفتن شرایط موجود و همچنین ثبات در مولفه‌هایی که بر بازار موثر هستند می‌توان پیش‌بینی کرد که در نیمه‌ی اول سال ۱۴۰۱ شاهد بازاری صعودی باشیم. علاوه بر اینها در صورتی که توافق حاصل شود، بسیاری از موانع در تولیدات که ناشی از تحریم‌ها بودند برطرف شده و در نتیجه عملکرد شرکت‌ها نیز بهبود خواهد داشت که می‌تواند منجر به افزایش ارزش سهام آن شرکت‌ها شود.
۰۸/۰۱/۱۴۰۱ مهدی افضلیان مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه خروج نقدینگی از بازار همچنان ادامه دارد با این حال روند آن کاهشی شده است. بنابراین باتوجه به کاهش میزان خروج سرمایه از بازار بورس و همچنین افزایش روند خروج نقدینگی از صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان انتظار ورود پول به بازار سرمایه و در نتیجه روندی صعودی، هم برای شاخص کل و هم شاخص هم‌وزن را در کوتاه‌مدت داشت.
پیش بینی: خروج نقدینگی از بازار همچنان ادامه دارد با این حال روند آن کاهشی شده است. بنابراین باتوجه به کاهش میزان خروج سرمایه از بازار بورس و همچنین افزایش روند خروج نقدینگی از صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان انتظار ورود پول به بازار سرمایه و در نتیجه روندی صعودی، هم برای شاخص کل و هم شاخص هم‌وزن را در کوتاه‌مدت داشت.
۲۴/۱۲/۱۴۰۰ مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه به دنبال یک نقطه‌ی تعادل در روند تعادلی است که در آن قرار گرفته. به گفته‌ی دیبا سیاست‌ها و تصمیمات دولت تاثیر مستقیم بر روند بازار بورس دارند. این کارشناس بازار سرمایه افزود نتایج مذاکرات از میان عوامل موثر بیشترین تاثیر را بر بازار خواهد داشت، به هر حال بازار روندی تعادلی دارد هرچند به دلیل نزدیک شدن به آخر هفته از حجم معاملات کاسته شده است.
پیش بینی: بازار سرمایه به دنبال یک نقطه‌ی تعادل در روند تعادلی است که در آن قرار گرفته. به گفته‌ی دیبا سیاست‌ها و تصمیمات دولت تاثیر مستقیم بر روند بازار بورس دارند. این کارشناس بازار سرمایه افزود نتایج مذاکرات از میان عوامل موثر بیشترین تاثیر را بر بازار خواهد داشت، به هر حال بازار روندی تعادلی دارد هرچند به دلیل نزدیک شدن به آخر هفته از حجم معاملات کاسته شده است.
۲۳/۱۲/۱۴۰۰ علی عصاری کارشناس و فعال بازار سرمایه در انتهای زمان بازار امروز شاهد پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه بودیم، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا بازار بورس سبز باشد، به طور کلی بازار سرمایه در روند صعودی قرار گرفته است و معاملات فردا نیز به صورت متعادل دنبال خواهد شد.
پیش بینی: در انتهای زمان بازار امروز شاهد پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه بودیم، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا بازار بورس سبز باشد، به طور کلی بازار سرمایه در روند صعودی قرار گرفته است و معاملات فردا نیز به صورت متعادل دنبال خواهد شد.
۱۷/۱۲/۱۴۰۰ پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه اخبار مثبت از نتایج برجام و حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تاثیر مثبت خود را بر روی بازار سرمایه گذاشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود این روند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.
پیش بینی: اخبار مثبت از نتایج برجام و حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تاثیر مثبت خود را بر روی بازار سرمایه گذاشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود این روند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.
۱۳/۱۲/۱۴۰۰ شهیر محمدنیا تحلیلگر بازار سرمایه با توجه به افزایش تقاضا برای دلار در سطح جهان می‌توان انتظار افزایش قیمت دلار در داخل کشور و در پی آن روند افزایشی شاخص کل بورس را داشت اما این تاثیر کوتاه‌مدت خواهد بود و برجام و نتایج آن در حال حاضر بیشترین تاثیر را بر بازار بورس خواهند داشت.
پیش بینی: با توجه به افزایش تقاضا برای دلار در سطح جهان می‌توان انتظار افزایش قیمت دلار در داخل کشور و در پی آن روند افزایشی شاخص کل بورس را داشت اما این تاثیر کوتاه‌مدت خواهد بود و برجام و نتایج آن در حال حاضر بیشترین تاثیر را بر بازار بورس خواهند داشت.
۱۳/۱۲/۱۴۰۰ آراد پورکار تحلیلگر و فعال بازار سرمایه در حال حاضر عوامل مختلفی از جمله نزدیک شدن به انتهای سال، بحران اوکراین، عرضه اولیه تیم‌های پرسپولیس و استقلال می‌توانند بر وضعیت بازار سرمایه تاثیر بگذارند، اما در این میان نتایج برجام مهم‌ترین فاکتور در تعیین مسیر شاخص است. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود بازار روز شنبه، کم‌عمق و بی‌رمق باشد چراکه سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار برجام برای گرفتن تصمیم هستند.
پیش بینی: در حال حاضر عوامل مختلفی از جمله نزدیک شدن به انتهای سال، بحران اوکراین، عرضه اولیه تیم‌های پرسپولیس و استقلال می‌توانند بر وضعیت بازار سرمایه تاثیر بگذارند، اما در این میان نتایج برجام مهم‌ترین فاکتور در تعیین مسیر شاخص است. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود بازار روز شنبه، کم‌عمق و بی‌رمق باشد چراکه سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار برجام برای گرفتن تصمیم هستند.
۱۳/۱۲/۱۴۰۰ علی عصاری کارشناس بازار سرمایه شنبه و به طور کلی هفته‌ی آینده بورس وضعیت خوبی خواهد داشت. علی عصاری با اشاره به اخبار مثبت اما غیررسمی از برجام، پذیره‌نویسی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و مقاومت دلار، بازار هفته‌ی آینده را مثبت پیش‌بینی کرده است.
پیش بینی: شنبه و به طور کلی هفته‌ی آینده بورس وضعیت خوبی خواهد داشت. علی عصاری با اشاره به اخبار مثبت اما غیررسمی از برجام، پذیره‌نویسی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و مقاومت دلار، بازار هفته‌ی آینده را مثبت پیش‌بینی کرده است.
۰۹/۱۲/۱۴۰۰ مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه احتمالا روز چهارشنبه وضعیت متعادلی را در بازار بورس شاهد باشیم. شرایط کنونی یعنی ابهامات در رابطه با نتایج برجام و جنگ اوکراین و روسیه باعث شده است که بازار برای انتخاب روند حرکت، همچنان در انتظار باقی بماند.
پیش بینی: احتمالا روز چهارشنبه وضعیت متعادلی را در بازار بورس شاهد باشیم. شرایط کنونی یعنی ابهامات در رابطه با نتایج برجام و جنگ اوکراین و روسیه باعث شده است که بازار برای انتخاب روند حرکت، همچنان در انتظار باقی بماند.
۰۸/۱۲/۱۴۰۰ سلمان نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه انتظار می‌رود فردا نیز در ادامه‌ی روند امروز بازار، شاهد عرضه‌هایی بیشتر نسبت به تقاضا باشیم و همچنان سهام شرکت‌ها کوچک با حرکات بیشتری نسبت به سهام‌ شرکت‌های بزرگ، جنب‌وجوشی به بازار بدهند.
پیش بینی: انتظار می‌رود فردا نیز در ادامه‌ی روند امروز بازار، شاهد عرضه‌هایی بیشتر نسبت به تقاضا باشیم و همچنان سهام شرکت‌ها کوچک با حرکات بیشتری نسبت به سهام‌ شرکت‌های بزرگ، جنب‌وجوشی به بازار بدهند.
۰۸/۱۲/۱۴۰۰ علی خسروشاهی کارشناس بورس تهران علی‌رغم اینکه دامنه‌ی نوسان متقارن در بورس باعث ایجاد روند فرسایشی است، دلایل مختلفی از جمله آگاهی مسئولین از تاثیرات دامنه نوسان، بازگشت آمریکا به برجام (احتمالا)، عرضه‌های اولیه و سیاست دولت در ایجاد چشم‌اندازی مثبت برای سرمایه‌گذاران باعث خواهد شد که هفته‌ی جاری بازاری خوبی را داشته باشیم.
پیش بینی: علی‌رغم اینکه دامنه‌ی نوسان متقارن در بورس باعث ایجاد روند فرسایشی است، دلایل مختلفی از جمله آگاهی مسئولین از تاثیرات دامنه نوسان، بازگشت آمریکا به برجام (احتمالا)، عرضه‌های اولیه و سیاست دولت در ایجاد چشم‌اندازی مثبت برای سرمایه‌گذاران باعث خواهد شد که هفته‌ی جاری بازاری خوبی را داشته باشیم.
۰۵/۱۲/۱۴۰۰ فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد این کارشناس، در هفته‌ی آینده علی‌رغم بالا رفتن میزان عرضه‌ها به دلیل نزدیک شدن به انتهای سال، شاخص روندی متعادل را دنبال خواهد کرد. به گفته‌ی آقابزرگی جنگ روسیه و اوکراین بر روی قیمت ارز موثر است اما نباید انتظار داشت تاثیر ناگهانی را بر بازارهای مالی داشته باشد. آقابزرگی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت تاثیر برجام بر بورس بعد از تاثیر آن بر اقتصاد کشور نمایان خواهد شد، با این حال مذاکرات وین شفاف نیست.
پیش بینی: به اعتقاد این کارشناس، در هفته‌ی آینده علی‌رغم بالا رفتن میزان عرضه‌ها به دلیل نزدیک شدن به انتهای سال، شاخص روندی متعادل را دنبال خواهد کرد. به گفته‌ی آقابزرگی جنگ روسیه و اوکراین بر روی قیمت ارز موثر است اما نباید انتظار داشت تاثیر ناگهانی را بر بازارهای مالی داشته باشد. آقابزرگی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت تاثیر برجام بر بورس بعد از تاثیر آن بر اقتصاد کشور نمایان خواهد شد، با این حال مذاکرات وین شفاف نیست.
۰۲/۱۲/۱۴۰۰ مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد دیبا با توجه به احتمال توافقات، صنایع کوچک در وضعیت بهتری نسبت به صنایع دلاری قرار خواهند گرفت. به گفته‌ی این کارشناس بازار سرمایه، شاخص به طور کلی در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در ادامه نیز روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گیرد.
پیش بینی: به اعتقاد دیبا با توجه به احتمال توافقات، صنایع کوچک در وضعیت بهتری نسبت به صنایع دلاری قرار خواهند گرفت. به گفته‌ی این کارشناس بازار سرمایه، شاخص به طور کلی در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در ادامه نیز روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گیرد.
۲۴/۱۱/۱۴۰۰ سهیلا تقی پور کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه امروز با عرضه و خروج نقدینگی همراه بود که ادامه‌ی این روند برای فردا نیز پیش‌بینی می‌شود. اما با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد و همچنین نزدیک شدن شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی قوی، می‌توان انتظار برگشت روند را داشت.
پیش بینی: بازار سرمایه امروز با عرضه و خروج نقدینگی همراه بود که ادامه‌ی این روند برای فردا نیز پیش‌بینی می‌شود. اما با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد و همچنین نزدیک شدن شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی قوی، می‌توان انتظار برگشت روند را داشت.
۲۳/۱۱/۱۴۰۰ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه معاملات امروز بازار بورس با پیشی گرفتن عرضه به تقاضا دنبال شد، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا نیز شاهد روندی منفی در شاخص باشیم. اما در صورتی که توافقات به نتیجه برسند، گروه‌های بانکی و خودرویی می‌توانند رشد بیشتری را تجربه کنند، البته این موضوع می‌تواند بر کلیت بازار نیز موثر باشد.
پیش بینی: معاملات امروز بازار بورس با پیشی گرفتن عرضه به تقاضا دنبال شد، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا نیز شاهد روندی منفی در شاخص باشیم. اما در صورتی که توافقات به نتیجه برسند، گروه‌های بانکی و خودرویی می‌توانند رشد بیشتری را تجربه کنند، البته این موضوع می‌تواند بر کلیت بازار نیز موثر باشد.
۱۸/۱۱/۱۴۰۰ کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با توجه به‌ روند منفی و افت بیش از هفت هزار واحدی شاخص کل، پیش‌بینی می‌شود که بازار بورس فردا نیز به ادامه‌ی روند منفی خود ادامه دهد، اما می‌توان انتظار داشت که روز چهارشنبه شاهد تعادل در بازار باشیم.
پیش بینی: با توجه به‌ روند منفی و افت بیش از هفت هزار واحدی شاخص کل، پیش‌بینی می‌شود که بازار بورس فردا نیز به ادامه‌ی روند منفی خود ادامه دهد، اما می‌توان انتظار داشت که روز چهارشنبه شاهد تعادل در بازار باشیم.
۱۷/۱۱/۱۴۰۰ پیام الیاس کردی کارشناس بازارهای مالی بازار بورس امروز با خروج نقدینگی همراه بود، در نتیجه انتظار می‌رود فردا نیز در ابتدا بازاری منفی داشته باشیم که البته این وضعیت در صورتی که تقاضایی وجود داشته باشد، می‌تواند در نیمه‌های بازار تغییر کند و متعادل و یا مثبت شود.
پیش بینی: بازار بورس امروز با خروج نقدینگی همراه بود، در نتیجه انتظار می‌رود فردا نیز در ابتدا بازاری منفی داشته باشیم که البته این وضعیت در صورتی که تقاضایی وجود داشته باشد، می‌تواند در نیمه‌های بازار تغییر کند و متعادل و یا مثبت شود.
۱۲/۱۱/۱۴۰۰ جواد فلاحیان کارشناس بازارهای مالی با توجه به‌ رویه‌ی حقوقی‌ها از ابتدای هفته، در صورتی که فردا اتفاق خاصی نیفتد احتمالا شاهد بازاری سبز خواهیم بود. حقوقی‌ها شنبه بازاری سبز و یکشنبه بازاری متعادل، دوشنبه بازاری سبز و سه‌شنبه بازاری متعادل را رقم زدند، در نتیجه احتمال می‌رود که در ادامه‌ی این روند فردا بازی سبز داشته باشیم.
پیش بینی: با توجه به‌ رویه‌ی حقوقی‌ها از ابتدای هفته، در صورتی که فردا اتفاق خاصی نیفتد احتمالا شاهد بازاری سبز خواهیم بود. حقوقی‌ها شنبه بازاری سبز و یکشنبه بازاری متعادل، دوشنبه بازاری سبز و سه‌شنبه بازاری متعادل را رقم زدند، در نتیجه احتمال می‌رود که در ادامه‌ی این روند فردا بازی سبز داشته باشیم.
۰۴/۱۱/۱۴۰۰ محمد ابراهیم سماوی کارشناس بازارهای مالی به گفته‌ی آقای سماوی در صورتی که اخبار مثبتی که منتشر شده است در حد حرف باقی نماند و با توجه به اینکه شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و دویست و چهل هزار واحد نزدیک می‌شود، می‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد. ایشان معتقد است که در شرایط حاضر بازار اخباری که منتشر می‌شوند بیشترین تاثیر را بر روند بازار سرمایه خواهند داشت.
پیش بینی: به گفته‌ی آقای سماوی در صورتی که اخبار مثبتی که منتشر شده است در حد حرف باقی نماند و با توجه به اینکه شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و دویست و چهل هزار واحد نزدیک می‌شود، می‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد. ایشان معتقد است که در شرایط حاضر بازار اخباری که منتشر می‌شوند بیشترین تاثیر را بر روند بازار سرمایه خواهند داشت.
۰۴/۱۱/۱۴۰۰ کاویان عبدالهی کارشناس بازار مالی بازار امروز با پیشی گرفتن عرضه نسبت به تقاضا به پایان رسید و این در حالی است که در میانه بازار با منتشر شدن خبر دریافت مالیات از بعضی از کالاهای صادراتی پتروشیمی، عرضه شدیدتر هم شد. با توجه به این شرایط نمی‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد، با این حال احتمالا وضعیت بازار در بلندمدت مساعدتر خواهد بود.
پیش بینی: بازار امروز با پیشی گرفتن عرضه نسبت به تقاضا به پایان رسید و این در حالی است که در میانه بازار با منتشر شدن خبر دریافت مالیات از بعضی از کالاهای صادراتی پتروشیمی، عرضه شدیدتر هم شد. با توجه به این شرایط نمی‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد، با این حال احتمالا وضعیت بازار در بلندمدت مساعدتر خواهد بود.
۲۷/۱۰/۱۴۰۰ سلمان نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه شاخص کل در محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و سیصد واحد قرار دارد، با این حال به دلیل حجم کم معاملات، حرکت خاصی در شاخص دیده نمی‌شود. با همه‌ی اینها شرکت‌ها به ترتیب گزارشات ۹ ماهه‌ی خود را منتشر کرده و سهام هر شرکت بنا بر گزارشات منتشر شده سبز و یا قرمز خواهد شد.
پیش بینی: شاخص کل در محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و سیصد واحد قرار دارد، با این حال به دلیل حجم کم معاملات، حرکت خاصی در شاخص دیده نمی‌شود. با همه‌ی اینها شرکت‌ها به ترتیب گزارشات ۹ ماهه‌ی خود را منتشر کرده و سهام هر شرکت بنا بر گزارشات منتشر شده سبز و یا قرمز خواهد شد.
۱۳/۱۰/۱۴۰۰ نیما میرایی کارشناس بازار سهام با توجه به تورم موجود و رشد مداوم دلار نیمایی، بازار بورس پتانسیل مناسب برای صعود را دارد.
پیش بینی: با توجه به تورم موجود و رشد مداوم دلار نیمایی، بازار بورس پتانسیل مناسب برای صعود را دارد.
۰۹/۱۰/۱۴۰۰ محمد خیری کارشناس بازار سرمایه این کارشناس بازار سرمایه با حمایت‌ها و اخباری که گاه و بی‌گاه منتشر می‌شود شاهد نوساناتی در بازار هستیم. اگر شاهد حمایتی از بازار نباشیم احتمالا شاخص کل در همین محدوده خواهد بود. محمد خیری خاطرنشان کرد که نباید از تاثیر توافقات بر بازار سهام نیز غافل شد، که البته اخبار ضد و نقیضی از آن دریافت می‌شود.
پیش بینی: این کارشناس بازار سرمایه با حمایت‌ها و اخباری که گاه و بی‌گاه منتشر می‌شود شاهد نوساناتی در بازار هستیم. اگر شاهد حمایتی از بازار نباشیم احتمالا شاخص کل در همین محدوده خواهد بود. محمد خیری خاطرنشان کرد که نباید از تاثیر توافقات بر بازار سهام نیز غافل شد، که البته اخبار ضد و نقیضی از آن دریافت می‌شود.
۰۸/۱۰/۱۴۰۰ نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه بنا بر گفته‌ی این کارشناس، محدوده‌ی یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار الی یک میلیون و چهارصد، محدوده‌ای مهم برای بازار بورس است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و اخبار مختلف پیش‌بینی می‌شود که شاخص مدتی در این محدوده نوسان کند و سپس در هفته‌های آینده این محدوده را پشت سر بگذارد.
پیش بینی: بنا بر گفته‌ی این کارشناس، محدوده‌ی یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار الی یک میلیون و چهارصد، محدوده‌ای مهم برای بازار بورس است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و اخبار مختلف پیش‌بینی می‌شود که شاخص مدتی در این محدوده نوسان کند و سپس در هفته‌های آینده این محدوده را پشت سر بگذارد.
۲۸/۰۹/۱۴۰۰ علی عصاری کارشناس بازار سرمایه به گفته‌ی علی وزیری پذیره‌ نویسی‌هایی که اخیرا شاهد آنها هستیم باعث منفی شدن بازار شدند. به عقیده‌ی وی در صورتی که حمایت مالی از بازار سرمایه انجام نشود و حجم معاملات به بالای ۵ هزارمیلیارد در روز نرسد نمی‌توان انتظار روزهای خوب را برای بازار سرمایه داشت.
پیش بینی: به گفته‌ی علی وزیری پذیره‌ نویسی‌هایی که اخیرا شاهد آنها هستیم باعث منفی شدن بازار شدند. به عقیده‌ی وی در صورتی که حمایت مالی از بازار سرمایه انجام نشود و حجم معاملات به بالای ۵ هزارمیلیارد در روز نرسد نمی‌توان انتظار روزهای خوب را برای بازار سرمایه داشت.
۲۳/۰۹/۱۴۰۰ علی صادقین کارشناس بازار سرمایه با وضعیتی که از شاخص بورس دیده می‌شود، امکان رسیدن به کانال ۱/۱ میلیون واحد چندان دور از انتظار نیست. وی عمده دلایل این وضعیت را حمایت نکردن از صندوق‌های پشتیبانی بازار، عدم اعتماد مردم به بازار سرمایه و عدم توجه به بازار بورس از سمت مسئولین دانست.
پیش بینی: با وضعیتی که از شاخص بورس دیده می‌شود، امکان رسیدن به کانال ۱/۱ میلیون واحد چندان دور از انتظار نیست. وی عمده دلایل این وضعیت را حمایت نکردن از صندوق‌های پشتیبانی بازار، عدم اعتماد مردم به بازار سرمایه و عدم توجه به بازار بورس از سمت مسئولین دانست.
۰۳/۰۹/۱۴۰۰ جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه با توجه به میزان افزایش حجم تقاضا در بازار دیروز، روند بازار امروز نیز مثبت پیش بینی می‌شود که گروه خودرویی‌ها نیز همچنان گروه پیش رو خواهند بود
پیش بینی: با توجه به میزان افزایش حجم تقاضا در بازار دیروز، روند بازار امروز نیز مثبت پیش بینی می‌شود که گروه خودرویی‌ها نیز همچنان گروه پیش رو خواهند بود
۰۳/۰۹/۱۴۰۰ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که مقاسه آن با شاخص دو میلیون واحدی اشتباه است و در این روزها معامله گران و مردم باید با احتیاج هر چه بیشتر به معامله بپردازند. همچنین پیش بینی می‌شود که اعتماد از دست رفته در بورس تا یک ماه آینده با بهبود و تداوم شرایط مناسب باز خواهد گشت.
پیش بینی: در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که مقاسه آن با شاخص دو میلیون واحدی اشتباه است و در این روزها معامله گران و مردم باید با احتیاج هر چه بیشتر به معامله بپردازند. همچنین پیش بینی می‌شود که اعتماد از دست رفته در بورس تا یک ماه آینده با بهبود و تداوم شرایط مناسب باز خواهد گشت.
۰۱/۰۸/۱۴۰۰ ابراهیم سماوی کارشناس بازار سرمایه در صورتیکه افراد با شرایط فعلی بازار دید بلند مدت داشته باشند، می‌توانند به صنایع ارزنده بازار مانند پتروشیمی ورود کنند و حداقل یک پله خریداری کنند؛ اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری دارند، در شرابط نوسانی ورود به بازار توصیه نمی‌شود.
پیش بینی: در صورتیکه افراد با شرایط فعلی بازار دید بلند مدت داشته باشند، می‌توانند به صنایع ارزنده بازار مانند پتروشیمی ورود کنند و حداقل یک پله خریداری کنند؛ اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری دارند، در شرابط نوسانی ورود به بازار توصیه نمی‌شود.
۱۹/۰۷/۱۴۰۰ مریم محبی کارشناس بازار سرمایه در هفته پیش رو روند بازار مثبت پیش بینی می‌شود و به نظر می‌رسد که بازار تک سهم‌های هر گروه، پیشتاز باشند.
پیش بینی: در هفته پیش رو روند بازار مثبت پیش بینی می‌شود و به نظر می‌رسد که بازار تک سهم‌های هر گروه، پیشتاز باشند.
۱۹/۰۷/۱۴۰۰ پیام الیاس کردی کارشناس بازار سرمایه روند بازار در هفته آینده متعادل و به نظر می‌رسد که گروه بانکی پیشتاز باشد.
پیش بینی: روند بازار در هفته آینده متعادل و به نظر می‌رسد که گروه بانکی پیشتاز باشد.
۱۹/۰۷/۱۴۰۰ امیرحسین نام آور کارشناس بازار سرمایه با وجود اینکه در هفته گذشته روند بازار را متعادل پیش بینی کرده بود، روند بازار در هفته پیش رو را منفی اعلام کرد.
پیش بینی: با وجود اینکه در هفته گذشته روند بازار را متعادل پیش بینی کرده بود، روند بازار در هفته پیش رو را منفی اعلام کرد.
۱۰/۰۷/۱۴۰۰ محمد خبری زاده کارشناس بازار سرمایه هفته آینده روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌ها از هر گروه امکان رشد دارند.
پیش بینی: هفته آینده روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌ها از هر گروه امکان رشد دارند.
۱۰/۰۷/۱۴۰۰ پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه گروه‌های پتروشیمی و پالایشی، گروه‌های پیش رو در این هفته می‌باشند و روند بازار نیز مثبت پیش بینی می‌شود.
پیش بینی: گروه‌های پتروشیمی و پالایشی، گروه‌های پیش رو در این هفته می‌باشند و روند بازار نیز مثبت پیش بینی می‌شود.
۰۴/۰۷/۱۴۰۰ یوسف هاشمی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که با توجه به سیگنال‌های اقتصادی و گزارش فروش شرکت‌ها در چند روز آینده روند بازار سرمایه تغییر کند‌؛ همچنین با توجه به اینکه در چند روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری نداشته، همین موضوع نشان می‌دهد که روند بازار سهام در هفته جاری با اصلاح رو به رو نباشد.
پیش بینی: پیش بینی می‌شود که با توجه به سیگنال‌های اقتصادی و گزارش فروش شرکت‌ها در چند روز آینده روند بازار سرمایه تغییر کند‌؛ همچنین با توجه به اینکه در چند روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری نداشته، همین موضوع نشان می‌دهد که روند بازار سهام در هفته جاری با اصلاح رو به رو نباشد.
۱۳/۰۶/۱۴۰۰ مهشید داداش زاده کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در این هفته با روندی خنثی همراه خواهد بود.
پیش بینی: بازار سرمایه در این هفته با روندی خنثی همراه خواهد بود.
۱۳/۰۶/۱۴۰۰ حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه بازار هفته آینده صعودی است و گروه‌های پیشرو فلزات اساسی و شیمیایی‌ها هستند.
پیش بینی: بازار هفته آینده صعودی است و گروه‌های پیشرو فلزات اساسی و شیمیایی‌ها هستند.
۱۰/۰۶/۱۴۰۰ محمدباقر خادمی کارشناس بازار سهام در خصوص یک ماه آینده پیش بینی می‌شود که شاخص کل در محدوده ۱ میلیون و ۵۰۰ باقی بماند و صنایع بانکی، خودرویی و تک سهم‌ها نیز از گروه پیش رو خواهند بود.
پیش بینی: در خصوص یک ماه آینده پیش بینی می‌شود که شاخص کل در محدوده ۱ میلیون و ۵۰۰ باقی بماند و صنایع بانکی، خودرویی و تک سهم‌ها نیز از گروه پیش رو خواهند بود.
۳۱/۰۵/۱۴۰۰ بهروز شهدایی کارشناس بازار سرمایه با توجه به استقبال صنایع دلارمحور از هرگونه افزایش قیمت در بازار و نقش پررنگ آن ها در نوسان دماسنج بازار، به نظر می رسد که کلیت بازار را با رشد همراه می کنند، به گونه ای که نمی توان نقش قیمت دلار در رشد اخیر شاخص را نادیده گرفت.
پیش بینی: با توجه به استقبال صنایع دلارمحور از هرگونه افزایش قیمت در بازار و نقش پررنگ آن ها در نوسان دماسنج بازار، به نظر می رسد که کلیت بازار را با رشد همراه می کنند، به گونه ای که نمی توان نقش قیمت دلار در رشد اخیر شاخص را نادیده گرفت.
۲۴/۰۵/۱۴۰۰ مصطفی محبی مجد کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می شود که شاخص کل بورس در محدوده های فعلی ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار واحد باقی بماند . امکان پیش بینی دقیق شاخص تا پایان سال به دلیل تغییر متغیرهای اقتصادی وجود ندارد، اما می توان گفت که دو گروه فلزات رنگی و سیمانی ها از پیشتازان بازار هستند.
پیش بینی: پیش بینی می شود که شاخص کل بورس در محدوده های فعلی ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار واحد باقی بماند . امکان پیش بینی دقیق شاخص تا پایان سال به دلیل تغییر متغیرهای اقتصادی وجود ندارد، اما می توان گفت که دو گروه فلزات رنگی و سیمانی ها از پیشتازان بازار هستند.
۱۹/۰۵/۱۴۰۰ امیر باقری کارشناس بازار سرمایه چیزی که حائز اهمیت است رقم شاخص نیست بلکه حرکت سهم به سهم و چرخشی بازار است؛ زیرا حتی در صورت رسیدن شاخص به کانال دو میلیون واحد به دلیل چشم انداز سنگین تورمی که وجود دارد، رقم شاخص بیانگر درستی از شرایط بازار نیست. شاخص کل نیز در صورتی به این محدوده می رسد که تمام بازار رشد سنگین داشته باشد که در حال حاضر این وضعیت چندان با واقعیت مطابقت ندارد.
پیش بینی: چیزی که حائز اهمیت است رقم شاخص نیست بلکه حرکت سهم به سهم و چرخشی بازار است؛ زیرا حتی در صورت رسیدن شاخص به کانال دو میلیون واحد به دلیل چشم انداز سنگین تورمی که وجود دارد، رقم شاخص بیانگر درستی از شرایط بازار نیست. شاخص کل نیز در صورتی به این محدوده می رسد که تمام بازار رشد سنگین داشته باشد که در حال حاضر این وضعیت چندان با واقعیت مطابقت ندارد.
۱۹/۰۵/۱۴۰۰ عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد تا پایان سال بر فرض پایین نیاومدن دلار و فروش زیاد نفت وجود دارد. با این حال برای تحلیل دقیق نیاز است تا شرایط مختلفی را در نظر بگیریم، زیرا در حال حاضر روند بازار سرمایه با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی در سطح داخلی و خارجی روبرو است و اجازه تحلیل درست را نمی دهد.
پیش بینی: در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد تا پایان سال بر فرض پایین نیاومدن دلار و فروش زیاد نفت وجود دارد. با این حال برای تحلیل دقیق نیاز است تا شرایط مختلفی را در نظر بگیریم، زیرا در حال حاضر روند بازار سرمایه با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی در سطح داخلی و خارجی روبرو است و اجازه تحلیل درست را نمی دهد.
۱۸/۰۵/۱۴۰۰ عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: با وجود اینکه تیم اقتصادی دولت در کابینه مشخص نیست، اما اسامی افراد منتشر شده تا اینجا قابل قبول بوده و می تواند در حرکت های بعد بازار موثر واقع شود؛ در نتیجه با این وجود می توان در صورتیکه تمایل به حذف یا تعدیل قیمت گذاری دستوری داشته باشند، شاهد تاثیر مثبتی در روند بازار باشیم.
پیش بینی: در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: با وجود اینکه تیم اقتصادی دولت در کابینه مشخص نیست، اما اسامی افراد منتشر شده تا اینجا قابل قبول بوده و می تواند در حرکت های بعد بازار موثر واقع شود؛ در نتیجه با این وجود می توان در صورتیکه تمایل به حذف یا تعدیل قیمت گذاری دستوری داشته باشند، شاهد تاثیر مثبتی در روند بازار باشیم.
۱۷/۰۵/۱۴۰۰ مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه با کاهش قیمت دلار در روز ۱۶ مرداد به نظر می رسد که روند بازار امروز (۱۷ مرداد) متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود که در بازار امروز بیش تر شاهد نمادهای کوچک معاملات باشیم.
پیش بینی: با کاهش قیمت دلار در روز ۱۶ مرداد به نظر می رسد که روند بازار امروز (۱۷ مرداد) متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود که در بازار امروز بیش تر شاهد نمادهای کوچک معاملات باشیم.
۱۷/۰۵/۱۴۰۰ فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه با وجود رشد بازار در دوهفته گذشته و کسب بازدهی بسیار بالا بورس در سال جاری در روزهای گذشته، پیش بینی می شود که در اوایل این هفته آینده بازار با افزایش عرضه رو به رو باشد
پیش بینی: با وجود رشد بازار در دوهفته گذشته و کسب بازدهی بسیار بالا بورس در سال جاری در روزهای گذشته، پیش بینی می شود که در اوایل این هفته آینده بازار با افزایش عرضه رو به رو باشد
۲۶/۰۴/۱۴۰۰ مهدی محسنی کارشناس بازار سرمایه روند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.
پیش بینی: روند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.

پیش بینی بورس به این معنی است که شما بتوانید ارزش آتی سهام یک شرکت را پیش بینی کنید. پیش از هرچیز باید به این نکته توجه کرد که انجام تمام تحلیل‌ها با هر دقتی، تنها بخشی از مسیر پیش‌ بینی بازار بورس است.
حقیقت این است که پیش بینی بازار بورس خیلی هم ساده نیست و برای پیش بینی آینده بورس لازم است از دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌ی تحلیل تکنیکال و بنیادی برخوردار باشیم. اما حتی مهارت در تحلیل‌ تکنیکال و بنیادی نیز به تنهایی برای تحلیل درست بازار بورس کافی نیستند و عوامل مختلفی از جمله قیمت دلار، اتفاقات سیاسی-اجتماعی، نرخ تورم، احساسات سرمایه گذاران و خیلی از عوامل دیگر که می‌توان آنها را متاثر از اتفاقات سیاسی دانست، بر آینده‌ی بازار بورس موثر هستند.
با تمام اینها فراموش نکنید که بهترین پیش بینی‌ها نیز فقط احتمالاتی که ممکن است رخ دهد را ابراز می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توان با اطمینان ۱۰۰٪ مسیری را برای آینده بورس پیش بینی کرد.

بازار بورس یک بازار مالی داخلی است با این وجود اتفاقاتی که در خارج از کشور در جریان هستند هم ممکن است بر این بازار موثر باشند. تحلیلگران برای پیش بینی بازار بورس با بررسی عومل موثر بر بازار از جمله قیمت ارز، سیاست‌های اتخاذ شده که بر مسائل مالی موثر هستند، نرخ تورم، احساسات سرمایه گذاران و دیگر عوامل، به بیان نظر خود در رابطه با آینده‌ی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و یا بلندمدت بازار می‌پردازند.
برای آنکه بتوانید تحلیل منطقی‌تری از آینده‌ی بازار سرمایه داشته باشید باید دانش و تجربه‌ی کافی را در تحلیل تکنیکال و بنیادی داشته باشید. علاوه بر این دو نوع تحلیل، تابلوخوانی که در آن به بررسی حجم معاملات و اتفاقات جاری در بازار پرداخته می‌شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید کسب مهارت در همه‌ی این تحلیل‌ها و بررسی هرروزه‌ی این موارد کار ساده‌ای برای یک معامله گر و یا سرمایه گذار معمولی نباشد، همچنین مطالعه‌ی نظرات کارشناسان شناخته‌شده می‌تواند معامله گران را با جنبه‌هایی از بازار آشنا کند که شاید پیش از این به آن توجه نمی‌کردند. در نتیجه می‌توان گفت که آگاهی از پیش بینی بازار توسط کارشناسان و تحلیلگران می‌تواند در تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری در بازار موثر باشد.
با وجود انواع تحلیل و پیش‌بینی‌های دقیق کارشناسان نباید این نکته را فراموش کرد که پیش بینی بازار سرمایه و یا هر بازار مالی نمی‌تواند آینده‌ی یک نماد و یا شاخص کل را به طور کامل تضمین کند، به عبارت دیگر عدم قطعیت یکی از ویژگی‌های تمام بازارهای مالی است. با توجه به آنچه گفته شد می‌توان چنین نتیجه‌گیری کرد که پیش بینی بازار بورس توسط کارشناسان و تحلیلگران می‌تواند دید روشنی از آینده‌ی بازار به سرمایه گذاران بدهد با این حال هر پیش بینی،‌ یک سناریو از آینده است که با توجه به شرایط موجود، احتمال وقوع آن وجود دارد اما قطعی نیست. با وجود چنین حقایقی از بازار سرمایه و حتی دیگر بازارهای مالی، می‌توان گفت که رعایت مدیریت سرمایه می‌تواند حضور دائمی یک سرمایه گذار و یا معامله گر را در بازارها تضمین کند.