پیش بینی بازار بورس

پیش بینی بورس
تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
21/11/2022 کاویان عبداللهی کارشناس بازار سرمایه با وجود تکذیب خبر تغییر جایگاه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، انتشار این خبر بر بازار سرمایه تاثیری مثبت گذاشت و امروز نسبت به روزهای گذشته شرایط مساعدتری در معاملات رقم خورد. معامله‌های فردا تحت تاثیر شرایط امروز بازار خواهد بود و احتمال اینکه عرضه در ابتدای بازار بیشتر باشد پیش‌بینی می‌شود.
پیش بینی: با وجود تکذیب خبر تغییر جایگاه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، انتشار این خبر بر بازار سرمایه تاثیری مثبت گذاشت و امروز نسبت به روزهای گذشته شرایط مساعدتری در معاملات رقم خورد. معامله‌های فردا تحت تاثیر شرایط امروز بازار خواهد بود و احتمال اینکه عرضه در ابتدای بازار بیشتر باشد پیش‌بینی می‌شود.
12/11/2022 مهدی افضلیان کارشناس بازار سرمایه اگر اتفاق خاصی در این روزها رخ ندهد می‌توان می‌توان گفت که بازار در شرایط عادی قرار دارد و این شرایط احتمالا ادامه‌دار خواهد بود. در نهایت مهدی افضلیان به دنبال‌کنندگان خود گفت که باتوجه به استراتژی‌های شخصی می‌توانند سهام خریداری کنند.
پیش بینی: اگر اتفاق خاصی در این روزها رخ ندهد می‌توان می‌توان گفت که بازار در شرایط عادی قرار دارد و این شرایط احتمالا ادامه‌دار خواهد بود. در نهایت مهدی افضلیان به دنبال‌کنندگان خود گفت که باتوجه به استراتژی‌های شخصی می‌توانند سهام خریداری کنند.
29/10/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازارهای مالی سازمان بورس در جلسه‌ای اعلام کرد که قرار است تا با اعمال حمایت از بازار سرمایه باعث رونق‌ بخشیدن به این بازار شود. این اقدامات حمایتی می‌تواند به صورت موقت بورس را مثبت نگه‌دارد چرا که میل سهامداران برای فروش بیش از خریدن بوده است.
پیش بینی: سازمان بورس در جلسه‌ای اعلام کرد که قرار است تا با اعمال حمایت از بازار سرمایه باعث رونق‌ بخشیدن به این بازار شود. این اقدامات حمایتی می‌تواند به صورت موقت بورس را مثبت نگه‌دارد چرا که میل سهامداران برای فروش بیش از خریدن بوده است.
29/10/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازارهای مالی سازمان بورس در جلسه‌ای اعلام کرد که قرار است تا با اعمال حمایت از بازار سرمایه باعث رونق‌ بخشیدن به این بازار شود. این اقدامات حمایتی می‌تواند به صورت موقت بورس را مثبت نگه‌دارد چرا که میل سهامداران برای فروش بیش از خریدن بوده است.
پیش بینی: سازمان بورس در جلسه‌ای اعلام کرد که قرار است تا با اعمال حمایت از بازار سرمایه باعث رونق‌ بخشیدن به این بازار شود. این اقدامات حمایتی می‌تواند به صورت موقت بورس را مثبت نگه‌دارد چرا که میل سهامداران برای فروش بیش از خریدن بوده است.
15/09/2022 آراد پوركار کارشناس بازار سرمایه با توجه به وضعیت بازار بورس امروز، انتظار می‌رود روز یکشنبه بورس منفی باشد. پورکار در ادامه افزود: بورس در حال حاضر در رکود به‌سر می‌برد و‌ این وضعیت تا اواخر مهرماه رو‌به‌بهبود می‌رود. زمانی‌ می‌توان انتظار رشد بازار را داشته‌باشیم که نقدینگی وارد بورس شود، در حال حاضر مشخص شدن نتیجه نشست وین و قیمت دلار عواملی هستند که می‌توانند روند بازار را صعودی کنند.
پیش بینی: با توجه به وضعیت بازار بورس امروز، انتظار می‌رود روز یکشنبه بورس منفی باشد. پورکار در ادامه افزود: بورس در حال حاضر در رکود به‌سر می‌برد و‌ این وضعیت تا اواخر مهرماه رو‌به‌بهبود می‌رود. زمانی‌ می‌توان انتظار رشد بازار را داشته‌باشیم که نقدینگی وارد بورس شود، در حال حاضر مشخص شدن نتیجه نشست وین و قیمت دلار عواملی هستند که می‌توانند روند بازار را صعودی کنند.
11/09/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با توجه به شرایط بازار امروز پیش‌بینی می‌شود که فردا نیز بازاری با ارزش معاملات پایین داشته باشیم. کاویان عبدالهی تاثیر گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها بر بازار سرمایه را مثبت دانست و گفت انتظار می‌رود که با توجه به ارزندگی نمادها و گزارش‌های شرکت‌ها، تقاضا در بازار افزایش یابد. علاوه بر این‌ها در صورت مشخص شدن نتیجه برجام نیز می‌توان انتظار آغاز یک روند صعودی را از بازار سرمایه داشت.
پیش بینی: با توجه به شرایط بازار امروز پیش‌بینی می‌شود که فردا نیز بازاری با ارزش معاملات پایین داشته باشیم. کاویان عبدالهی تاثیر گزارش‌های شش ماهه شرکت‌ها بر بازار سرمایه را مثبت دانست و گفت انتظار می‌رود که با توجه به ارزندگی نمادها و گزارش‌های شرکت‌ها، تقاضا در بازار افزایش یابد. علاوه بر این‌ها در صورت مشخص شدن نتیجه برجام نیز می‌توان انتظار آغاز یک روند صعودی را از بازار سرمایه داشت.
04/09/2022 فردین آقا‌بزرگی کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که این هفته بازار بورس روند ثابتی را پشت‌سر بگذارد. به گفته‌ی آقابزرگی طولانی شدن روند برجام و مشخص نشدن نتیجه مذاکرات باعث ایجاد نوسان و روند نزولی در بازار بورس شده‌ است.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود که این هفته بازار بورس روند ثابتی را پشت‌سر بگذارد. به گفته‌ی آقابزرگی طولانی شدن روند برجام و مشخص نشدن نتیجه مذاکرات باعث ایجاد نوسان و روند نزولی در بازار بورس شده‌ است.
30/08/2022 آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که معاملات بورس فردا ۹ شهریورماه به علت افزایش عرضه و شکسته شدن سطح حمایت برخی از نمادهای خودرویی روندی متعادل و یا منفی داشته باشد. تا زمانی که نتایج مذاکرات مشخص نشود، خبرهای مخابره شده از وین بر روی بازار بورس تاثیر می‌گذراد. با مثبت بودن نتیجه برجام بورس نیز می‌تواند مسیر رو به رشد به‌ خود گیرد.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود که معاملات بورس فردا ۹ شهریورماه به علت افزایش عرضه و شکسته شدن سطح حمایت برخی از نمادهای خودرویی روندی متعادل و یا منفی داشته باشد. تا زمانی که نتایج مذاکرات مشخص نشود، خبرهای مخابره شده از وین بر روی بازار بورس تاثیر می‌گذراد. با مثبت بودن نتیجه برجام بورس نیز می‌تواند مسیر رو به رشد به‌ خود گیرد.
29/08/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی با انتشار خبرهای مثبت منتشر شده از برجام شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر بودیم، اگر این پروسه طولانی شود و یا این توافق صورت نگیرد، قیمت سکه و طلا دوباره افزایش خواهند یافت. قیمت سکه و طلا در روزهای آینده تحت تأثیر اخبار مذاکرات و اعلام نتیجه نهایی آن می‌تواند صعودی و یا نزولی باشد.
پیش بینی: با انتشار خبرهای مثبت منتشر شده از برجام شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر بودیم، اگر این پروسه طولانی شود و یا این توافق صورت نگیرد، قیمت سکه و طلا دوباره افزایش خواهند یافت. قیمت سکه و طلا در روزهای آینده تحت تأثیر اخبار مذاکرات و اعلام نتیجه نهایی آن می‌تواند صعودی و یا نزولی باشد.
27/08/2022 پیمان حدادی دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت تصمیم سازمان بورس، افزایش متقارن دامنه نوسانات در بورس و فرابورس است که این موضوع تاثیرات مثبتی بر بازار دارد. از طرف دیگر اگر روند مذاکرات مثبت پیش برود و در صورت رفع تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود که بورس از رکود خارج و روند افزایشی به خود بگیرد.
پیش بینی: تصمیم سازمان بورس، افزایش متقارن دامنه نوسانات در بورس و فرابورس است که این موضوع تاثیرات مثبتی بر بازار دارد. از طرف دیگر اگر روند مذاکرات مثبت پیش برود و در صورت رفع تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود که بورس از رکود خارج و روند افزایشی به خود بگیرد.
27/08/2022 سارا فلاح کارشناس بازار سرمایه شاخص کل بورس در روزهای آغازین ماه شهریور یک میلیون و۴۲۲ هزار واحد بود. اخبار مذاکرات نقش اصلی را در پیش‌ بینی معاملات روزهای آینده ایفا می‌کند. اگر خوشبینانه نگاه کنیم و این توافق صورت بگیرد شاهد کاهش دلار بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان خواهیم بود که این موضوع می‌تواند بر روند بازار نیز موثر باشد. وی در ادامه سخنان خود افزود: پیش ‌بینی می‌شود که در روزهای ابتدایی هفته آینده بورس مثبت و در نیمه دوم آن نیز عرضه ها بیشتر شود.
پیش بینی: شاخص کل بورس در روزهای آغازین ماه شهریور یک میلیون و۴۲۲ هزار واحد بود. اخبار مذاکرات نقش اصلی را در پیش‌ بینی معاملات روزهای آینده ایفا می‌کند. اگر خوشبینانه نگاه کنیم و این توافق صورت بگیرد شاهد کاهش دلار بین ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان خواهیم بود که این موضوع می‌تواند بر روند بازار نیز موثر باشد. وی در ادامه سخنان خود افزود: پیش ‌بینی می‌شود که در روزهای ابتدایی هفته آینده بورس مثبت و در نیمه دوم آن نیز عرضه ها بیشتر شود.
22/08/2022 نیما میرزایی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه احتمال می‌رود بازار بورس در روزهای آینده به روند کاهشی خود ادامه دهد مگر آنکه خبرها و تحولات جدید مسیر معاملات بورس را تغییر دهد. میرزایی پیش‌بینی کرد که سهم‌های ریالی بخصوص نمادهای خودرویی و غذایی‌ها در روزهای آینده در مسیر رشد قرار بگیرند.
پیش بینی: احتمال می‌رود بازار بورس در روزهای آینده به روند کاهشی خود ادامه دهد مگر آنکه خبرها و تحولات جدید مسیر معاملات بورس را تغییر دهد. میرزایی پیش‌بینی کرد که سهم‌های ریالی بخصوص نمادهای خودرویی و غذایی‌ها در روزهای آینده در مسیر رشد قرار بگیرند.
20/08/2022 علی عصاری کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد علی عصاری نمی‌توان بازاری سبز را برای فردا پیش‌بینی کرد و احتمالا فردا نیز در نیمه اول بازاری با عرضه‌ی بیشتر داشته باشیم هرچند احتمال دارد که در نیمه دوم تقاضا در بازار بیشتر شود.
پیش بینی: به اعتقاد علی عصاری نمی‌توان بازاری سبز را برای فردا پیش‌بینی کرد و احتمالا فردا نیز در نیمه اول بازاری با عرضه‌ی بیشتر داشته باشیم هرچند احتمال دارد که در نیمه دوم تقاضا در بازار بیشتر شود.
12/08/2022 سارا فلاح کارشناس بازار سرمایه تزریق ۶ میلیارد تومان نقدینگی به بازار سرمایه، عرضه‌ی چند مدل‌ خودرو به بورس کالا و شرایط پیش آمده برای برجام از عواملی هستند که انتظار بازاری متعادل با تقاضای بیشتر را هفته‌ی آینده بازار سرمایه رقم زده‌اند.
پیش بینی: تزریق ۶ میلیارد تومان نقدینگی به بازار سرمایه، عرضه‌ی چند مدل‌ خودرو به بورس کالا و شرایط پیش آمده برای برجام از عواملی هستند که انتظار بازاری متعادل با تقاضای بیشتر را هفته‌ی آینده بازار سرمایه رقم زده‌اند.
10/08/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازارهای مالی در صورتی که اخبار مثبتی از برجام مخابره شود و خبر قطعی از امضا توافق به گوش برسد، می‌توان انتظار کاهش قیمت در اقلام مختلف از جمله سکه و طلا را داشت و در غیر این صورت روند قیمتی سکه و طلا افزایشی خواهد بود.
پیش بینی: در صورتی که اخبار مثبتی از برجام مخابره شود و خبر قطعی از امضا توافق به گوش برسد، می‌توان انتظار کاهش قیمت در اقلام مختلف از جمله سکه و طلا را داشت و در غیر این صورت روند قیمتی سکه و طلا افزایشی خواهد بود.
09/08/2022 حسین مریدسادات کارشناس بازار سرمایه معاملات روز شنبه با توجه به کاهش نرخ بهره با پیشی گرفتن تقاضا به عرضه پایان یافت اما امروز حجم معاملات بسیار پایین بود و پیش‌بینی می‌شود که به علت بلاتکلیفی و عقب افتادن مذاکرات برجام، فردا بازاری متعادل با عرضه‌ی بیشتری را شاهد باشیم.
پیش بینی: معاملات روز شنبه با توجه به کاهش نرخ بهره با پیشی گرفتن تقاضا به عرضه پایان یافت اما امروز حجم معاملات بسیار پایین بود و پیش‌بینی می‌شود که به علت بلاتکلیفی و عقب افتادن مذاکرات برجام، فردا بازاری متعادل با عرضه‌ی بیشتری را شاهد باشیم.
01/08/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازارهای مالی نبود نقدینگی در بازار سرمایه در این روزها بزرگ‌ترین مشکل بازار است. همان‌طور که می‌دانید به دلیل مثبت بودن گزارش سه ماهه نمادهای پالایشی و سودآور بودن آنها، بر خلاف انتظار از این نمادها استقبالی نشد و در عوض دارندگان برای سیوسود، اقدام به عرضه‌ی سرمایه خود کردند. به طور کلی فردا بازار سرمایه با توجه به شرایط در این روزها، متعادل دنبال خواهد شد یعنی شاهد عرضه و تقاضا به میزان تقریبا برابر خواهیم بود.
پیش بینی: نبود نقدینگی در بازار سرمایه در این روزها بزرگ‌ترین مشکل بازار است. همان‌طور که می‌دانید به دلیل مثبت بودن گزارش سه ماهه نمادهای پالایشی و سودآور بودن آنها، بر خلاف انتظار از این نمادها استقبالی نشد و در عوض دارندگان برای سیوسود، اقدام به عرضه‌ی سرمایه خود کردند. به طور کلی فردا بازار سرمایه با توجه به شرایط در این روزها، متعادل دنبال خواهد شد یعنی شاهد عرضه و تقاضا به میزان تقریبا برابر خواهیم بود.
31/07/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازارهای مالی ارزش‌گذاری خودروسازها تنها موردی است که ممکن است باعث شود بازار سرمایه جان دوباره بگیرد چراکه شاهد هستیم که این بازار دیگر به بسیاری از اخبار مثبت واکنش نشان نمی‌دهد و به خصوص سرمایه‌گذارانی که سال ۹۹ وارد بازار سرمایه شدند تمایلی به ماندن در بازار ندارند.
پیش بینی: ارزش‌گذاری خودروسازها تنها موردی است که ممکن است باعث شود بازار سرمایه جان دوباره بگیرد چراکه شاهد هستیم که این بازار دیگر به بسیاری از اخبار مثبت واکنش نشان نمی‌دهد و به خصوص سرمایه‌گذارانی که سال ۹۹ وارد بازار سرمایه شدند تمایلی به ماندن در بازار ندارند.
30/07/2022 سهیلا نقی‌پور کارشناس بازارهای مالی خروج نقدینگی از بازار و ورود آن به صندوق‌های درآمد ثابت دو موردی هستند که این روزها در بازار شاهد آن هستیم. برای آنکه بازار سرمایه رشد خود را شروع کند، نیاز است که اعتماد سرمایه‌گذاران جلب شود. علاوه بر آنچه گفته شد نرخ بهره‌ی فدرال رزرو می‌تواند بر قیمت کامودیتی‌ها موثر باشد. این کارشناس نرخ بهره‌ی بین بانکی و ابهام در نتایج برجام را از عوامل دلسردی سهام‌داران عنوان کردند.
پیش بینی: خروج نقدینگی از بازار و ورود آن به صندوق‌های درآمد ثابت دو موردی هستند که این روزها در بازار شاهد آن هستیم. برای آنکه بازار سرمایه رشد خود را شروع کند، نیاز است که اعتماد سرمایه‌گذاران جلب شود. علاوه بر آنچه گفته شد نرخ بهره‌ی فدرال رزرو می‌تواند بر قیمت کامودیتی‌ها موثر باشد. این کارشناس نرخ بهره‌ی بین بانکی و ابهام در نتایج برجام را از عوامل دلسردی سهام‌داران عنوان کردند.
26/07/2022 پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه امروز صبح جلسه‌ای میان رئیس بانک مرکزی و رئیس بازار سرمایه برگزار شد که طی آن رئیس کل بانک مرکزی وعده‌ی کاهش سود بین بانکی را دادند، بنابراین تا روشن شدن نتایج بیانات رئیس بانک مرکزی در اعلام نرخ سود که روز شنبه خواهد بود باید منتطر ماند. در صورت کاهش نرخ بهره بین بانکی، می‌توان انتظار افزایش تقاضا را در بازار سرمایه داشت.
پیش بینی: امروز صبح جلسه‌ای میان رئیس بانک مرکزی و رئیس بازار سرمایه برگزار شد که طی آن رئیس کل بانک مرکزی وعده‌ی کاهش سود بین بانکی را دادند، بنابراین تا روشن شدن نتایج بیانات رئیس بانک مرکزی در اعلام نرخ سود که روز شنبه خواهد بود باید منتطر ماند. در صورت کاهش نرخ بهره بین بانکی، می‌توان انتظار افزایش تقاضا را در بازار سرمایه داشت.
23/07/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه بسیاری از نمادهایی که به دلیل برگزاری مجمع بسته بودند بازگشایی شده‌اند و از طرف دیگر گزارش مالی نمادهای بزرگ قابل‌قبول بوده است که این موارد می‌تواند نوید این را بدهد که روند مثبت بازار در روزهای آینده نیز پایدار خواهد ماند.
پیش بینی: بسیاری از نمادهایی که به دلیل برگزاری مجمع بسته بودند بازگشایی شده‌اند و از طرف دیگر گزارش مالی نمادهای بزرگ قابل‌قبول بوده است که این موارد می‌تواند نوید این را بدهد که روند مثبت بازار در روزهای آینده نیز پایدار خواهد ماند.
20/07/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه شاخص کل در دو ماه اخیر افت زیادی را تجربه کرد به طوری که در حال حاضر برخی از نمادها با قیمتی پایین‌تر از ارزش ذاتی خود در حال معامله‌ شدن هستند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود بازار سرمایه هفته‌ی آینده متعادل دنبال شود چراکه با این شرايط فروشندگان زیادی در بازار وجود نخواهد داشت.
پیش بینی: شاخص کل در دو ماه اخیر افت زیادی را تجربه کرد به طوری که در حال حاضر برخی از نمادها با قیمتی پایین‌تر از ارزش ذاتی خود در حال معامله‌ شدن هستند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود بازار سرمایه هفته‌ی آینده متعادل دنبال شود چراکه با این شرايط فروشندگان زیادی در بازار وجود نخواهد داشت.
19/07/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه بازار در شرایط مساعدی به سر نمی‌برد چراکه قرار گرفتن در فصل مجامع از یک طرف و سفرهای سیاسی پوتین و بایدن به ایران و عربستان، ابهامات موجود در رابطه با شرایط سیاسی را افزایش داده است. محدوده یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد ناحیه حمایتی بازار است که در صورت از دست رفتن این ناحیه، نواحی یک میلیون و ۴۳۰ هزار و پس از آن یک میلیون ۳۵۰ هزار حمایت‌های پیش روی شاخص کل خواهند بود.
پیش بینی: بازار در شرایط مساعدی به سر نمی‌برد چراکه قرار گرفتن در فصل مجامع از یک طرف و سفرهای سیاسی پوتین و بایدن به ایران و عربستان، ابهامات موجود در رابطه با شرایط سیاسی را افزایش داده است. محدوده یک میلیون و ۴۸۰ هزار واحد ناحیه حمایتی بازار است که در صورت از دست رفتن این ناحیه، نواحی یک میلیون و ۴۳۰ هزار و پس از آن یک میلیون ۳۵۰ هزار حمایت‌های پیش روی شاخص کل خواهند بود.
18/07/2022 سارا فلاح کارشناس بازار سرمایه این کارشناس بازار سرمایه معتقد است که با توجه به شرایط، بازار در این هفته روندی متعادل البته با تمایل به سمت عرضه‌ی بیشتر را دنبال خواهد کرد. سارا فلاح افزود انتظار می‌رود نمادهای کوچک و متوسط بازار روند بهتری را نسبت به سهام بزرگ داشته باشند.
پیش بینی: این کارشناس بازار سرمایه معتقد است که با توجه به شرایط، بازار در این هفته روندی متعادل البته با تمایل به سمت عرضه‌ی بیشتر را دنبال خواهد کرد. سارا فلاح افزود انتظار می‌رود نمادهای کوچک و متوسط بازار روند بهتری را نسبت به سهام بزرگ داشته باشند.
17/07/2022 امیر توپچی‌پور کارشناس بازار سرمایه مجمع بسیاری از شرکت‌ها (یک‌سوم نمادهای بورسی) روز سه‌شنبه برگزار می‌شود بنابراین بدیهی است که ارزش معاملات در این روز بسیار کم باشد و احتمالا روز سه‌شنبه بازاری متعادل با عرضه‌ی بیشتر را پیش‌رو داشته باشیم. این کارشناس افزود به طور کلی بازار سرمایه در شرایط مساعدی به سر نمی‌برد، از طرفی ابهام در نتیجه برجام و از طرف دیگر برخی سیاست‌های اتخاذ شده همچون افزایش نرخ بهره بانکی باعث شده است وضعیت بازار سرمایه وخیم‌تر شود.
پیش بینی: مجمع بسیاری از شرکت‌ها (یک‌سوم نمادهای بورسی) روز سه‌شنبه برگزار می‌شود بنابراین بدیهی است که ارزش معاملات در این روز بسیار کم باشد و احتمالا روز سه‌شنبه بازاری متعادل با عرضه‌ی بیشتر را پیش‌رو داشته باشیم. این کارشناس افزود به طور کلی بازار سرمایه در شرایط مساعدی به سر نمی‌برد، از طرفی ابهام در نتیجه برجام و از طرف دیگر برخی سیاست‌های اتخاذ شده همچون افزایش نرخ بهره بانکی باعث شده است وضعیت بازار سرمایه وخیم‌تر شود.
16/07/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه معاملات امروز بازار بورس برای دقایق کمی مثبت بود و سپس افت کرد. همچنین با وجود تعداد تقریبا برابر تعداد صف‌های خرید فروش، شاهد آن بودیم که ارزش صف‌های خرید بیشتر از صف‌های فروش بود. بنابراین با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که فردا بازاری متعادل خواهیم داشت. عبدالهی افزود شرایط بد بازار نمی‌تواند خیلی ادامه‌دار باشد.
پیش بینی: معاملات امروز بازار بورس برای دقایق کمی مثبت بود و سپس افت کرد. همچنین با وجود تعداد تقریبا برابر تعداد صف‌های خرید فروش، شاهد آن بودیم که ارزش صف‌های خرید بیشتر از صف‌های فروش بود. بنابراین با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که فردا بازاری متعادل خواهیم داشت. عبدالهی افزود شرایط بد بازار نمی‌تواند خیلی ادامه‌دار باشد.
15/07/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه وجود مجامع همیشه باعث جذب نقدینگی به بازار بوده است با این حال پیش‌بینی شرایط کار ساده‌ای نیست. امسال همچون سال‌های گذشته ورود پول حقیقی به بازار با هدف شرکت در مجامع اتفاق افتاد که با توجه به شرایط در حال حاضر شاهد خروج پول هستیم که البته تصمیم درستی نیست چرا که نمادهای بازار ارزنده هستند. به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که بازار در هفته آینده روندی متعادل را با سنگین‌تر بودن عرضه بر تقاضا دنبال کند.
پیش بینی: وجود مجامع همیشه باعث جذب نقدینگی به بازار بوده است با این حال پیش‌بینی شرایط کار ساده‌ای نیست. امسال همچون سال‌های گذشته ورود پول حقیقی به بازار با هدف شرکت در مجامع اتفاق افتاد که با توجه به شرایط در حال حاضر شاهد خروج پول هستیم که البته تصمیم درستی نیست چرا که نمادهای بازار ارزنده هستند. به طور کلی پیش‌بینی می‌شود که بازار در هفته آینده روندی متعادل را با سنگین‌تر بودن عرضه بر تقاضا دنبال کند.
13/07/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازار سرمایه افزایش میزان تقاضا در بازار یک محرک اساسی برای آغاز صعود بورس به حساب می‌آید. حق‌شناس افزود زمانی که ارزش معاملات بازار به بالای رقم ۵۰۰۰ میلیارد تومان برسد و این روند برای مدتی ادامه‌دار باشد، می‌توان به آغاز یک روند مثبت جدید در بورس امیدوار بود.
پیش بینی: افزایش میزان تقاضا در بازار یک محرک اساسی برای آغاز صعود بورس به حساب می‌آید. حق‌شناس افزود زمانی که ارزش معاملات بازار به بالای رقم ۵۰۰۰ میلیارد تومان برسد و این روند برای مدتی ادامه‌دار باشد، می‌توان به آغاز یک روند مثبت جدید در بورس امیدوار بود.
12/07/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد فردین آقابزرگی رسیدن شاخص کل به محدوده یک میلیون و چهارصد هزار واحد پیش‌بینی بازار سرمایه را پیچیده کرده است. امکان نقدشوندگی در بازار وجود دارد و به همین دلیل معامله‌گران قادرند در هر زمانی معاملات خود را انجام دهند که این معاملات معمولا با هیجان صورت می‌گیرند و پیش‌بینی می‌شود این روند هیجانی ادامه داشته باشد.
پیش بینی: به اعتقاد فردین آقابزرگی رسیدن شاخص کل به محدوده یک میلیون و چهارصد هزار واحد پیش‌بینی بازار سرمایه را پیچیده کرده است. امکان نقدشوندگی در بازار وجود دارد و به همین دلیل معامله‌گران قادرند در هر زمانی معاملات خود را انجام دهند که این معاملات معمولا با هیجان صورت می‌گیرند و پیش‌بینی می‌شود این روند هیجانی ادامه داشته باشد.
06/07/2022 علی عصاری کارشناس بازار سرمایه در شرایط کنونی بازار سرمایه، قیمت‌ها بسیار ارزنده هستند با این حال خریدار قدرتمندی برای آنها وجود ندارد. علی عصاری در رابطه با پیش‌بینی بورس در هفته‌ی آینده گفت: تنها اخبار هستند که روند را مشخص می‌کنند، در صورت مخابره شدن اخبار مثبت، بازار روندی صعودی خواهد داشت در حالی که اخبار منفی باعث رکود بازار خواهند بود. علی عصاری در انتها گفت که احتمالا بازار در هفته‌ی آینده روندی متعادل خواهد داشت.
پیش بینی: در شرایط کنونی بازار سرمایه، قیمت‌ها بسیار ارزنده هستند با این حال خریدار قدرتمندی برای آنها وجود ندارد. علی عصاری در رابطه با پیش‌بینی بورس در هفته‌ی آینده گفت: تنها اخبار هستند که روند را مشخص می‌کنند، در صورت مخابره شدن اخبار مثبت، بازار روندی صعودی خواهد داشت در حالی که اخبار منفی باعث رکود بازار خواهند بود. علی عصاری در انتها گفت که احتمالا بازار در هفته‌ی آینده روندی متعادل خواهد داشت.
04/07/2022 محمود وحدت فعال و تحلیلگر بازار سرمایه با وجود مثبت‌هایی که در بازار دیده می‌شود، خروج نقدینگی همچنان ادامه دارد بنابراین پیش‌بینی می‌شود که رسیدن شاخص به محدوده‌ی حمایتی ۱۴۸۰ محتمل باشد.
پیش بینی: با وجود مثبت‌هایی که در بازار دیده می‌شود، خروج نقدینگی همچنان ادامه دارد بنابراین پیش‌بینی می‌شود که رسیدن شاخص به محدوده‌ی حمایتی ۱۴۸۰ محتمل باشد.
02/07/2022 محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سرمایه با توجه به شرایط امروز بازار پیش‌بینی می‌شود که فردا تعادل را در کلیت بازار شاهد باشیم. منفی‌های امروز بازار نیز عمدتا ناشی از افت قیمت‌ها در بازارهای جهانی و البته اخبار منفی منتشر شده از نتایج برجام بوده است.
پیش بینی: با توجه به شرایط امروز بازار پیش‌بینی می‌شود که فردا تعادل را در کلیت بازار شاهد باشیم. منفی‌های امروز بازار نیز عمدتا ناشی از افت قیمت‌ها در بازارهای جهانی و البته اخبار منفی منتشر شده از نتایج برجام بوده است.
01/07/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه اخبار مثبتی که در رابطه با برجام منتشر شده بود نتوانست جهش خاصی در نمادهای ریالی ایجاد کند در نتیجه با اخبار منفی نیز نمی‌توان انتظار افت شدیدی در این نمادها داشت. بازار بورس در حال حاضر در ابهام به سر می‌برد، قیمت سهام نمی‌تواند فاصله زیادی از ارزش ذاتی خود بگیرد و از سوی دیگر انگیزه‌ای برای رشد آنها وجود ندارد. این کارشناس افزود در هفته‌ی آینده احتمالا بازار سرمایه روندی متعادل را پیش خواهد گرفت.
پیش بینی: اخبار مثبتی که در رابطه با برجام منتشر شده بود نتوانست جهش خاصی در نمادهای ریالی ایجاد کند در نتیجه با اخبار منفی نیز نمی‌توان انتظار افت شدیدی در این نمادها داشت. بازار بورس در حال حاضر در ابهام به سر می‌برد، قیمت سهام نمی‌تواند فاصله زیادی از ارزش ذاتی خود بگیرد و از سوی دیگر انگیزه‌ای برای رشد آنها وجود ندارد. این کارشناس افزود در هفته‌ی آینده احتمالا بازار سرمایه روندی متعادل را پیش خواهد گرفت.
29/06/2022 برزو حق‌شناس کارشناس بازار سرمایه نتیجه مذاکرات، نرخ بهره‌ی بین بانکی و قیمت دلار سه مولفه‌ی مهم در هدایت روند بازار هفته آینده هستند. متاسفانه در حال حاضر نبود نقدینگی در بازار بسیار شدید است. حق‌شناس افزود تا زمانی که ارزش معاملات به بالای پنج هزار میلیارد تومان در روز نرسد نمی‌توان انتظار جهش شاخص را داشت و هر تحرکی موقت خواهد بود.
پیش بینی: نتیجه مذاکرات، نرخ بهره‌ی بین بانکی و قیمت دلار سه مولفه‌ی مهم در هدایت روند بازار هفته آینده هستند. متاسفانه در حال حاضر نبود نقدینگی در بازار بسیار شدید است. حق‌شناس افزود تا زمانی که ارزش معاملات به بالای پنج هزار میلیارد تومان در روز نرسد نمی‌توان انتظار جهش شاخص را داشت و هر تحرکی موقت خواهد بود.
27/06/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه انتظار می‌رود در روزهای باقی‌مانده از هفته بازار متعادل دنبال شود، علاوه بر این انتظار می‌رود که پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها، نقدینگی به بازار سرمایه وارد شود و با شرایط به وجود آمده رکود موجود در بازار تا انتهای سال از بین خواهد رفت.
پیش بینی: انتظار می‌رود در روزهای باقی‌مانده از هفته بازار متعادل دنبال شود، علاوه بر این انتظار می‌رود که پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها، نقدینگی به بازار سرمایه وارد شود و با شرایط به وجود آمده رکود موجود در بازار تا انتهای سال از بین خواهد رفت.
26/06/2022 حسین مریدسادات کارشناس بازار سرمایه حجم کم نقدینگی و عدم گردش پول مانع رشد بازار سرمایه شده است از همین رو پیش‌بینی می‌شود معاملات فردا متعادل و متمایل به منفی دنبال شوند. این کارشناس افزود در صورتی که ارزش معاملات در بازار و طی سه روز به طور بی‌وقفه به بیش از ۷ هزار میلیارد تومان برسد می‌توان به رشد بازار امید داشت‌.
پیش بینی: حجم کم نقدینگی و عدم گردش پول مانع رشد بازار سرمایه شده است از همین رو پیش‌بینی می‌شود معاملات فردا متعادل و متمایل به منفی دنبال شوند. این کارشناس افزود در صورتی که ارزش معاملات در بازار و طی سه روز به طور بی‌وقفه به بیش از ۷ هزار میلیارد تومان برسد می‌توان به رشد بازار امید داشت‌.
25/06/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با سفر بورل به تهران احتمال توافقات بیشتر شده است. در صورت نهایی شدن توافقات، صنایع بانکی و خودرویی به صورت مستقیم و دیگر صنایع به صورت غیرمستقیم تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت. به طور کلی با به نتیجه رسیدن مذاکرات، بازار سرمایه سبزپوش خواهد شد.
پیش بینی: با سفر بورل به تهران احتمال توافقات بیشتر شده است. در صورت نهایی شدن توافقات، صنایع بانکی و خودرویی به صورت مستقیم و دیگر صنایع به صورت غیرمستقیم تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت. به طور کلی با به نتیجه رسیدن مذاکرات، بازار سرمایه سبزپوش خواهد شد.
21/06/2022 آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه با توجه به خروج نقدینگی از بازار سرمایه و حتی صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان بازار فردا را متعادل با تمایل به عرضه‌ی بیشتر پیش‌بینی کرد. از طرف دیگر ارزش معاملات یکی از عوامل مهم در سمت و سو دادن به بازار است و از آنجایی که ارزش معاملات در این روزها پایین است می‌توان روندی منفی را برای بازار پیش‌بینی کرد.
پیش بینی: با توجه به خروج نقدینگی از بازار سرمایه و حتی صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان بازار فردا را متعادل با تمایل به عرضه‌ی بیشتر پیش‌بینی کرد. از طرف دیگر ارزش معاملات یکی از عوامل مهم در سمت و سو دادن به بازار است و از آنجایی که ارزش معاملات در این روزها پایین است می‌توان روندی منفی را برای بازار پیش‌بینی کرد.
20/06/2022 محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سرمایه این روزها کمبود نقدینگی مهم‌ترین مسئله‌ی بازار است. همچنین با انتشار صورت‌مالی شرکت‌ها مشخص شد که بسیاری از شرکت‌ها به دلیل فشاری که از سمت دولت بر آنها تحمیل شده بود روند سودسازی نزولی داشتند که این موضوع باعث دلسردی سرمایه‌گذاران است. اگر سودسازی شرکت‌ها به روند نزولی خود ادامه دهد، سرمایه‌گذاران به سمت بازارهای موازی جذب خواهند شد که این موضوع می‌تواند به رکود و افزایش عرضه در بورس منتهی شود.
پیش بینی: این روزها کمبود نقدینگی مهم‌ترین مسئله‌ی بازار است. همچنین با انتشار صورت‌مالی شرکت‌ها مشخص شد که بسیاری از شرکت‌ها به دلیل فشاری که از سمت دولت بر آنها تحمیل شده بود روند سودسازی نزولی داشتند که این موضوع باعث دلسردی سرمایه‌گذاران است. اگر سودسازی شرکت‌ها به روند نزولی خود ادامه دهد، سرمایه‌گذاران به سمت بازارهای موازی جذب خواهند شد که این موضوع می‌تواند به رکود و افزایش عرضه در بورس منتهی شود.
19/06/2022 بهمن فلاح کارشناس بازار سرمایه معاملات بورس کالا امروز رشد ۵۰ تا ۷۰ درصدی را نسبت به روز گذشته ثبت کردند. معاملات بازار سرمایه با توجه به جذابیت قیمت‌ها و قرار گرفتن در فصل مجامع، پتانسیل این را دارند که فردا و روزهای باقی‌مانده این هفته مثبت دنبال شوند.
پیش بینی: معاملات بورس کالا امروز رشد ۵۰ تا ۷۰ درصدی را نسبت به روز گذشته ثبت کردند. معاملات بازار سرمایه با توجه به جذابیت قیمت‌ها و قرار گرفتن در فصل مجامع، پتانسیل این را دارند که فردا و روزهای باقی‌مانده این هفته مثبت دنبال شوند.
15/06/2022 مریم محبی کارشناس بازارهای مالی در حال حاضر برجام بیشترین تاثیر را بر بازار سرمایه دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد بازار متعادل دنبال شود. علی‌رغم ارزنده بودن بسیاری از نمادها شاهد آن هستیم که خریدار و فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد چراکه سهامداران می‌دانند که سهامشان باارزش است و از طرف دیگر خریداری برای آنها وجود ندارد، در نتیجه روند بازار در بلندمدت را ورود نقدینگی مشخص می‌کند.
پیش بینی: در حال حاضر برجام بیشترین تاثیر را بر بازار سرمایه دارد و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که اتفاق خاصی نیفتد بازار متعادل دنبال شود. علی‌رغم ارزنده بودن بسیاری از نمادها شاهد آن هستیم که خریدار و فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد چراکه سهامداران می‌دانند که سهامشان باارزش است و از طرف دیگر خریداری برای آنها وجود ندارد، در نتیجه روند بازار در بلندمدت را ورود نقدینگی مشخص می‌کند.
13/06/2022 مسعود میرزاباقری کارشناس بازار سرمایه در چند روز گذشته شاهد یک روند صعودی در بازارهای طلا، سکه و دلار بودیم و انتظار آن می‌رفت که در ادامه‌ شاهد پیوستن بازار سرمایه به این روند باشیم. در حال حاضر افت قیمت خاصی در دیگر بازارها به چشم نمی‌خورد بنابراین می‌توان انتظار داشت که بازار سرمایه فردا نیز سبزپوش باشد.
پیش بینی: در چند روز گذشته شاهد یک روند صعودی در بازارهای طلا، سکه و دلار بودیم و انتظار آن می‌رفت که در ادامه‌ شاهد پیوستن بازار سرمایه به این روند باشیم. در حال حاضر افت قیمت خاصی در دیگر بازارها به چشم نمی‌خورد بنابراین می‌توان انتظار داشت که بازار سرمایه فردا نیز سبزپوش باشد.
12/06/2022 محمد خبری‌زاد کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر قیمت دلار بازار آزاد و دلار نمایی اختلاف ۳۰ درصدی دارند، در صورتی که دلار نیمایی با افزایش قیمت به محدوده‌ی ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان برسد شاهد رشد متوسط ۲۰ درصدی در نمادهای مختلف بازار سرمایه خواهیم بود. خبری‌زاد افزود با توجه به اینکه بحث قطعنامه شورای حکام فعلا خیلی جدی نیست تاثیر آنچنانی بر بازار هم نداشته است اما در صورت جدی شدن این مسئله احتمالا بازار حدودا دو روز تحت‌تاثیر این خبر پرعرضه باشد اما پس از آن به دلیل تاثیر قیمت دلار باز هم روندی صعودی خواهد گرفت در نتیجه می‌توان گفت که این قطعنامه چندان تاثیر منفی بر بازار سرمایه ندارد.
پیش بینی: در حال حاضر قیمت دلار بازار آزاد و دلار نمایی اختلاف ۳۰ درصدی دارند، در صورتی که دلار نیمایی با افزایش قیمت به محدوده‌ی ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان برسد شاهد رشد متوسط ۲۰ درصدی در نمادهای مختلف بازار سرمایه خواهیم بود. خبری‌زاد افزود با توجه به اینکه بحث قطعنامه شورای حکام فعلا خیلی جدی نیست تاثیر آنچنانی بر بازار هم نداشته است اما در صورت جدی شدن این مسئله احتمالا بازار حدودا دو روز تحت‌تاثیر این خبر پرعرضه باشد اما پس از آن به دلیل تاثیر قیمت دلار باز هم روندی صعودی خواهد گرفت در نتیجه می‌توان گفت که این قطعنامه چندان تاثیر منفی بر بازار سرمایه ندارد.
11/06/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر قطعنامه شورای حکام تاثیر زیادی بر بازار سرمایه دارد. با وجود احتمال خروج ایران از پروتکل آژانس انرژی اتمی به نتیجه رسیدن برجام هم سخت‌تر می‌شود. با توجه به شرایط موجود نمی‌توان انتظار صعود در بازار سرمایه را داشت و احتمالا در چند روز آینده معاملاتی با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا را در بازار شاهد باشیم.
پیش بینی: در حال حاضر قطعنامه شورای حکام تاثیر زیادی بر بازار سرمایه دارد. با وجود احتمال خروج ایران از پروتکل آژانس انرژی اتمی به نتیجه رسیدن برجام هم سخت‌تر می‌شود. با توجه به شرایط موجود نمی‌توان انتظار صعود در بازار سرمایه را داشت و احتمالا در چند روز آینده معاملاتی با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا را در بازار شاهد باشیم.
08/06/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه مسائلی همچون حذف ارز ترجیحی، ابهام در روند و قیمت دلار، بلاتکلیفی برجام و قطعی برق و گاز صنایع مختلف وجود دارند که پیش‌بینی کوتاه‌مدت بورس را سخت کرده‌اند. البته بازار سرمایه در دو ماه اخیر عملکرد نسبتا مثبتی داشته است و پیش‌بینی می‌شود که شاخص بتواند تا یک میلیون و ششصد هزار واحد برسد. در بازه‌ی بلندمدت نیز علی‌رغم تمام مسائل موجود می‌توان به بازدهی بازار سرمایه امیدوار بود.
پیش بینی: مسائلی همچون حذف ارز ترجیحی، ابهام در روند و قیمت دلار، بلاتکلیفی برجام و قطعی برق و گاز صنایع مختلف وجود دارند که پیش‌بینی کوتاه‌مدت بورس را سخت کرده‌اند. البته بازار سرمایه در دو ماه اخیر عملکرد نسبتا مثبتی داشته است و پیش‌بینی می‌شود که شاخص بتواند تا یک میلیون و ششصد هزار واحد برسد. در بازه‌ی بلندمدت نیز علی‌رغم تمام مسائل موجود می‌توان به بازدهی بازار سرمایه امیدوار بود.
07/06/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه در چندماه اخیر بورس در وضعیت خنثی به سر می‌برد البته پیش‌بینی می‌شود فردا با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا در اکثر نمادها شاهد بازاری قرمز باشیم. فلاحیان افزود در صورتی که شورای حکام قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند تاثیر منفی بر روی وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت، از طرف دیگر به دلایل متعدد از شرکت‌ها مالیات دریافت می‌شود که این موضوع می‌تواند سود شرکت‌ها را نیز تحت‌تاثیر قرار دهد. با توجه به اخبار منتشر شده‌ی منفی بسیاری از سهامداران دست به فروش سهام خود زدند.
پیش بینی: در چندماه اخیر بورس در وضعیت خنثی به سر می‌برد البته پیش‌بینی می‌شود فردا با پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا در اکثر نمادها شاهد بازاری قرمز باشیم. فلاحیان افزود در صورتی که شورای حکام قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند تاثیر منفی بر روی وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت، از طرف دیگر به دلایل متعدد از شرکت‌ها مالیات دریافت می‌شود که این موضوع می‌تواند سود شرکت‌ها را نیز تحت‌تاثیر قرار دهد. با توجه به اخبار منتشر شده‌ی منفی بسیاری از سهامداران دست به فروش سهام خود زدند.
06/06/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه برخلاف اخباری که در رابطه با نرخ بهره‌ی بانکی منتشر شده است، میزان آن کاهش یافته است. پیش بینی می‌شود که فردا بازاری مثبت و بر خلاف شرایط امروز را داشته باشیم. همچنین در صورتی که بخواهیم شرایط شاخص را از لحاظ تکنیکال پیش‌بینی کنیم باید گفت که در حال حاضر در حال عبور از موج چهارم اصلاحی هستیم که در حوالی یک میلیون و پانصد به اتمام می‌رسد و پس از آن می‌توان در انتظار موج پنجم صعودی ماند.
پیش بینی: برخلاف اخباری که در رابطه با نرخ بهره‌ی بانکی منتشر شده است، میزان آن کاهش یافته است. پیش بینی می‌شود که فردا بازاری مثبت و بر خلاف شرایط امروز را داشته باشیم. همچنین در صورتی که بخواهیم شرایط شاخص را از لحاظ تکنیکال پیش‌بینی کنیم باید گفت که در حال حاضر در حال عبور از موج چهارم اصلاحی هستیم که در حوالی یک میلیون و پانصد به اتمام می‌رسد و پس از آن می‌توان در انتظار موج پنجم صعودی ماند.
05/06/2022 مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه معمولا پیش از تعطیلات حجم معاملات و به طور کلی رونق بازار افت می‌کند از طرف دیگر در هفته‌ی اخیر تحولاتی بزرگی همچون تغییر نرخ کامودیتی‌ها و ارز را نداشتیم در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که فردا بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را متعادل آغاز کند و همین روند را در دیگر روزهای هفته پیش بگیرد.
پیش بینی: معمولا پیش از تعطیلات حجم معاملات و به طور کلی رونق بازار افت می‌کند از طرف دیگر در هفته‌ی اخیر تحولاتی بزرگی همچون تغییر نرخ کامودیتی‌ها و ارز را نداشتیم در نتیجه پیش‌بینی می‌شود که فردا بازار سرمایه اولین روز کاری هفته را متعادل آغاز کند و همین روند را در دیگر روزهای هفته پیش بگیرد.
28/05/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که شاخص کل تا تیرماه به محدوده‌ی یک میلیون و هفتصد هزار و تا انتهای سال به یک میلیون و نهصد هزار واحد برسد. اما در کوتاه‌مدت عدم احیای برجام باعث می‌شود که فردا بازاری منفی داشته باشیم. اشتیاقی افزود با افزایش احتمالی قیمت دلار نیز نمی‌توان انتظار تاثیر مثبت بر بازار بورس را داشت چرا که دلار نیمایی ثابت است و در نتیجه شرکت‌ها به واسطه‌ی افزایش نرخ دلار به سودآوری نخواهند رسید.
پیش بینی: با توجه به شرایط کنونی انتظار می‌رود که شاخص کل تا تیرماه به محدوده‌ی یک میلیون و هفتصد هزار و تا انتهای سال به یک میلیون و نهصد هزار واحد برسد. اما در کوتاه‌مدت عدم احیای برجام باعث می‌شود که فردا بازاری منفی داشته باشیم. اشتیاقی افزود با افزایش احتمالی قیمت دلار نیز نمی‌توان انتظار تاثیر مثبت بر بازار بورس را داشت چرا که دلار نیمایی ثابت است و در نتیجه شرکت‌ها به واسطه‌ی افزایش نرخ دلار به سودآوری نخواهند رسید.
27/05/2022 مهدی ساسانی کارشناس بازار سرمایه هفته‌ی گذشته شاخص کل با رسیدن به مقاوت روند صعودی خود را از دست داد، در صورتی که شاخص نتواند به شرایط پیش بازگردد احتمال می‌رود که هفته‌ی جاری نوسانات را در نمادهای مختلف بورسی شاهد باشیم.
پیش بینی: هفته‌ی گذشته شاخص کل با رسیدن به مقاوت روند صعودی خود را از دست داد، در صورتی که شاخص نتواند به شرایط پیش بازگردد احتمال می‌رود که هفته‌ی جاری نوسانات را در نمادهای مختلف بورسی شاهد باشیم.
26/05/2022 پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در این هفته‌ با رسیدن به مقاومت یک میلیون و ششصد هزار واحد اصلاحی را تجربه کرد، البته در آخرین روز معاملاتی هفته با مثبت بسته شدن بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که روز شنبه نیز بازاری مثبت داشته باشیم.
پیش بینی: بازار سرمایه در این هفته‌ با رسیدن به مقاومت یک میلیون و ششصد هزار واحد اصلاحی را تجربه کرد، البته در آخرین روز معاملاتی هفته با مثبت بسته شدن بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که روز شنبه نیز بازاری مثبت داشته باشیم.
23/05/2022 جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه احتمالا فردا بازاری متعادل البته با تعداد بیشتر نمادهای منفی خواهیم داشت. دو عامل در منفی شدن بازار و خروج نقدینگی در این روزها نقش دارد، ابتدا نزدیک شدن شاخص به محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد است و دومی بحث فروش بلوک در صنعت خودرو است. فلاحيان افزود در حال حاضر صعود یا نزول شدیدی را از بازار انتظار نداریم بلکه بازار در یک حالت سکون قرار گرفته است که با ورود یا خروج نقدینگی حرکت خواهد کرد.
پیش بینی: احتمالا فردا بازاری متعادل البته با تعداد بیشتر نمادهای منفی خواهیم داشت. دو عامل در منفی شدن بازار و خروج نقدینگی در این روزها نقش دارد، ابتدا نزدیک شدن شاخص به محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد است و دومی بحث فروش بلوک در صنعت خودرو است. فلاحيان افزود در حال حاضر صعود یا نزول شدیدی را از بازار انتظار نداریم بلکه بازار در یک حالت سکون قرار گرفته است که با ورود یا خروج نقدینگی حرکت خواهد کرد.
22/05/2022 سعید امیرشاه کرمی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که در چند روز آینده بازار سرمایه روندی متعادل را در پیش گیرد. نمادهای شاخص‌ساز برای اینکه باز هم مورد استقبال عموم قرار گیرند باید نقدینگی را به سمت خود جذب کنند و همچنین ابهامی در آنها وجود نداشته باشد و به عبارتی شفاف باشند که سرمایه‌گذاران بتوانند به درستی تصمیم‌گیری کنند.
پیش بینی: پیش بینی می‌شود که در چند روز آینده بازار سرمایه روندی متعادل را در پیش گیرد. نمادهای شاخص‌ساز برای اینکه باز هم مورد استقبال عموم قرار گیرند باید نقدینگی را به سمت خود جذب کنند و همچنین ابهامی در آنها وجود نداشته باشد و به عبارتی شفاف باشند که سرمایه‌گذاران بتوانند به درستی تصمیم‌گیری کنند.
21/05/2022 همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد آقای دارابی بازار سرمایه تا انتهای فصل تابستان یک روند متعادل و رو به رشد را در پیش می‌گیرد. برای رشد بیشتر بازار باید منتظر ورود بیشتر نقدینگی به بازار باشیم. در حال حاضر نیز بازار شرایط معمولی را سپری می‌کند و البته انتشار گزارش صورت‌مالی شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی می‌تواند بر بازار و روند آن موثر باشد.
پیش بینی: به اعتقاد آقای دارابی بازار سرمایه تا انتهای فصل تابستان یک روند متعادل و رو به رشد را در پیش می‌گیرد. برای رشد بیشتر بازار باید منتظر ورود بیشتر نقدینگی به بازار باشیم. در حال حاضر نیز بازار شرایط معمولی را سپری می‌کند و البته انتشار گزارش صورت‌مالی شرکت‌های پتروشیمی و پالایشی می‌تواند بر بازار و روند آن موثر باشد.
20/05/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه در شرایط فعلی، شاخص کل به زمانی کمتر از ۶ ماه برای رسیدن به دو میلیون واحد نیاز دارد‌. به گفته‌ی آقابزرگی حتی اگر حاشیه سود شرکت‌ها کاهش داشته باشد نیز قیمت سهام شرکت‌ها صعود خواهد کرد چراکه نرخ فروش محصولات افزایش داشته است.
پیش بینی: در شرایط فعلی، شاخص کل به زمانی کمتر از ۶ ماه برای رسیدن به دو میلیون واحد نیاز دارد‌. به گفته‌ی آقابزرگی حتی اگر حاشیه سود شرکت‌ها کاهش داشته باشد نیز قیمت سهام شرکت‌ها صعود خواهد کرد چراکه نرخ فروش محصولات افزایش داشته است.
17/05/2022 امیر ندیری کارشناس بازار سرمایه بورس در بازه‌ی بلندمدت روندی صعودی دارد. قیمت ارز، کامودیتی‌ها، آزادسازی ارز ۴۲۰۰ تومانی و البته برجام عوامل موثر بر روند بازار سرمایه هستند. همچنین انتظار می‌رود با خبر واگذاری سهام خودرویی، هفته‌ی آینده نیز بازاری سبز پیش‌رو داشته باشیم.
پیش بینی: بورس در بازه‌ی بلندمدت روندی صعودی دارد. قیمت ارز، کامودیتی‌ها، آزادسازی ارز ۴۲۰۰ تومانی و البته برجام عوامل موثر بر روند بازار سرمایه هستند. همچنین انتظار می‌رود با خبر واگذاری سهام خودرویی، هفته‌ی آینده نیز بازاری سبز پیش‌رو داشته باشیم.
14/05/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازار سرمایه بازار بورس به دلیل قیمت جدید دلار فردا روندی متعادل را در پیش خواهد گرفت. آزاد شدن دلار ۴۲۰۰ تومانی و همچنین انتظارات تورمی محرک‌های این روزهای بورس هستند. قیمت دلار و نتایج برجام مولفه‌هایی هستند که بر روند آینده‌ی بورس تاثیرگذار خواهند بود.
پیش بینی: بازار بورس به دلیل قیمت جدید دلار فردا روندی متعادل را در پیش خواهد گرفت. آزاد شدن دلار ۴۲۰۰ تومانی و همچنین انتظارات تورمی محرک‌های این روزهای بورس هستند. قیمت دلار و نتایج برجام مولفه‌هایی هستند که بر روند آینده‌ی بورس تاثیرگذار خواهند بود.
13/05/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود فردا روز پرتقاضایی برای اکثر نمادها باشد. رئیسی دلیل تحلیل خود را عوامل متعددی از جمله رشد قیمت دلار، رشد نقدینگی در میان مردم، بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی، سفر انریکه مورا به تهران و... اعلام کرده است.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود فردا روز پرتقاضایی برای اکثر نمادها باشد. رئیسی دلیل تحلیل خود را عوامل متعددی از جمله رشد قیمت دلار، رشد نقدینگی در میان مردم، بالا رفتن قیمت محصولات کشاورزی، سفر انریکه مورا به تهران و... اعلام کرده است.
10/05/2022 حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه این کارشناس با بررسی وضعیت تکنیکال شاخص گفت بر اساس وضعیت اندیکاتور rsi و الگوی تشکیل شده در شاخص می‌توان انتظار برگشت روند را داشت به همین دلیل در حال حاضر زمانی مناسبی برای فروش سهام نیست و درواقع می‌توان گفت که بازار در یک روند صعودی البته از نوع متعادل قرار گرفته است. مریدسادات با بررسی شاخص هم‌وزن وضعیت بهتری را برای این آن پیش‌بینی کرد و گفت: شاخص هم‌وزن همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و می‌توان گفت شاخص هم‌وزن پتانسیل رشد بیشتری نسبت به شاخص کل دارد.
پیش بینی: این کارشناس با بررسی وضعیت تکنیکال شاخص گفت بر اساس وضعیت اندیکاتور rsi و الگوی تشکیل شده در شاخص می‌توان انتظار برگشت روند را داشت به همین دلیل در حال حاضر زمانی مناسبی برای فروش سهام نیست و درواقع می‌توان گفت که بازار در یک روند صعودی البته از نوع متعادل قرار گرفته است. مریدسادات با بررسی شاخص هم‌وزن وضعیت بهتری را برای این آن پیش‌بینی کرد و گفت: شاخص هم‌وزن همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و می‌توان گفت شاخص هم‌وزن پتانسیل رشد بیشتری نسبت به شاخص کل دارد.
09/05/2022 آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه باتوجه به رسیدن شاخص به مقاومت خود شاهد اصلاح شاخص بودیم البته با وجود نقدینگی که به سمت بازار سرازیر شده است انتظار می‌رود که پس از اصلاح شاهد آن باشیم که شاخص بتواند سقف‌های بالاتر را فتح کند. به علاوه با انتشار گزارشات سالیانه‌ی شرکت‌ها می‌توان انتظار بهبود روند معاملات بازار سرمایه را داشته باشیم.
پیش بینی: باتوجه به رسیدن شاخص به مقاومت خود شاهد اصلاح شاخص بودیم البته با وجود نقدینگی که به سمت بازار سرازیر شده است انتظار می‌رود که پس از اصلاح شاهد آن باشیم که شاخص بتواند سقف‌های بالاتر را فتح کند. به علاوه با انتشار گزارشات سالیانه‌ی شرکت‌ها می‌توان انتظار بهبود روند معاملات بازار سرمایه را داشته باشیم.
08/05/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازارهای مالی انتظارات تورمی که در میان مردم در حال رواج است باعث شده است که باز هم خریداران قدرت را در دست بگیرند. البته احتمالا شاخص کل با عبور از محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد کمی اصلاح کند و در طی این اصلاح تا محدوده‌ی یک میلیون و چهارصد و نود هزار واحد افت کند.
پیش بینی: انتظارات تورمی که در میان مردم در حال رواج است باعث شده است که باز هم خریداران قدرت را در دست بگیرند. البته احتمالا شاخص کل با عبور از محدوده‌ی یک میلیون و ششصد هزار واحد کمی اصلاح کند و در طی این اصلاح تا محدوده‌ی یک میلیون و چهارصد و نود هزار واحد افت کند.
07/05/2022 احمد اشتیاقی کارشناس بازارهای مالی بازار سرمایه فردا پرتقاضا و سبز خواهد بود، البته علی‌رغم انتظار صعودی بودن بازار فردا، روند کلی بازار در روزهای آینده متعادل پیش‌بینی می‌شود. با افزایش عرضه‌های اولیه و پرداخت سودهای رسوب شده نیز انتظار می‌رود در صورت ادامه‌دار بودن این روند، اعتماد در میان سرمایه‌گذاران افزایش یابد.
پیش بینی: بازار سرمایه فردا پرتقاضا و سبز خواهد بود، البته علی‌رغم انتظار صعودی بودن بازار فردا، روند کلی بازار در روزهای آینده متعادل پیش‌بینی می‌شود. با افزایش عرضه‌های اولیه و پرداخت سودهای رسوب شده نیز انتظار می‌رود در صورت ادامه‌دار بودن این روند، اعتماد در میان سرمایه‌گذاران افزایش یابد.
29/04/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده سهام شاخص‌ساز بتوانند بورس را در روندی صعودی نگه دارند. وی افزود گروه‌های پالایشی، پتروشیمی، خودرویی و فلزات می‌توانند در هفته‌ی آینده نقش موثر و مثبت بر بازار سرمایه داشته باشند.
پیش بینی: پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده سهام شاخص‌ساز بتوانند بورس را در روندی صعودی نگه دارند. وی افزود گروه‌های پالایشی، پتروشیمی، خودرویی و فلزات می‌توانند در هفته‌ی آینده نقش موثر و مثبت بر بازار سرمایه داشته باشند.
23/04/2022 امیر ندیری کارشناس بازار بورس بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۴۰۱ روند صعودی متعادلی را در پیش گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که دولت شرایط منفی را برای بازار به وجود نیاورد، بورس همچنان صعودی خواهد بود.
پیش بینی: بازار سرمایه از ابتدای سال ۱۴۰۱ روند صعودی متعادلی را در پیش گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در صورتی که دولت شرایط منفی را برای بازار به وجود نیاورد، بورس همچنان صعودی خواهد بود.
20/04/2022 مسعود میرزاباقری کارشناس بازار سرمایه با توجه به‌ وضعیت هفته‌ای که گذشت و همچنین با توجه به این‌ موضوع که در هفته آینده گزارش عملکرد شرکت‌ها در سایت کدال قرار می‌گیرد، می‌توان انتظار داشت نماد شرکت‌هایی که عملکرد خوبی منتشر کنند با تقاضای بیشتری مواجه شوند.
پیش بینی: با توجه به‌ وضعیت هفته‌ای که گذشت و همچنین با توجه به این‌ موضوع که در هفته آینده گزارش عملکرد شرکت‌ها در سایت کدال قرار می‌گیرد، می‌توان انتظار داشت نماد شرکت‌هایی که عملکرد خوبی منتشر کنند با تقاضای بیشتری مواجه شوند.
17/04/2022 نیما میرزایی تحلیلگر و کارشناس بازار سرمایه نیما میرزایی معتقد است که بازار سرمایه بعد از طی یک دوره‌ی صعودی، در حال تجربه شرایط نوسانی است که این شرایط ادامه‌دار خواهد بود. نیما میرزایی در رابطه با پیش‌بینی بازار سرمایه برای فردا افزود: احتمالا فردا بازاری سبز را در ابتدا شاهد باشیم که با رسیدن به نیمه دوم عرضه‌ها افزایش خواهند داشت.
پیش بینی: نیما میرزایی معتقد است که بازار سرمایه بعد از طی یک دوره‌ی صعودی، در حال تجربه شرایط نوسانی است که این شرایط ادامه‌دار خواهد بود. نیما میرزایی در رابطه با پیش‌بینی بازار سرمایه برای فردا افزود: احتمالا فردا بازاری سبز را در ابتدا شاهد باشیم که با رسیدن به نیمه دوم عرضه‌ها افزایش خواهند داشت.
16/04/2022 پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه بازار بورس احتمالا فردا در ابتدا منفی باشد و با روندی متعادل به کار خود ادامه دهد. الیاس‌کردی در رابطه با تاثیر افزایش دامنه نوسان نیز آن را یک تصمیم درست خواند که نقدشوندگی را افزایش داده و صف‌های خرید و فروش را متعادل خواهد کرد.
پیش بینی: بازار بورس احتمالا فردا در ابتدا منفی باشد و با روندی متعادل به کار خود ادامه دهد. الیاس‌کردی در رابطه با تاثیر افزایش دامنه نوسان نیز آن را یک تصمیم درست خواند که نقدشوندگی را افزایش داده و صف‌های خرید و فروش را متعادل خواهد کرد.
15/04/2022 جواد فلاحيان کارشناس بازار سرمایه روز سه‌شنبه بخشنامه‌ای از سوی وزارت صمت در رابطه با عوارض شرکت‌های صادراتی منتشر شد و همین موضوع جو بازار را منفی کرد اما روز چهارشنبه معاملات بهتری را در بازار شاهد بودیم و پیش‌بینی می‌شود این هفته نیز وضعیت بازار متعادل و مثبت باشد.
پیش بینی: روز سه‌شنبه بخشنامه‌ای از سوی وزارت صمت در رابطه با عوارض شرکت‌های صادراتی منتشر شد و همین موضوع جو بازار را منفی کرد اما روز چهارشنبه معاملات بهتری را در بازار شاهد بودیم و پیش‌بینی می‌شود این هفته نیز وضعیت بازار متعادل و مثبت باشد.
12/04/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه پس از انتشار بخشنامه‌ی وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض صادراتی، شاهد افزایش عرضه در بازار بودیم که پیش‌بینی می‌شود این وضعیت در معاملات فردا نیز مشاهده شود. البته در شرایط موجود اینها تنها اصلاح‌ هستند و نمی‌توان نام دیگری بر آنها گذاشت.
پیش بینی: پس از انتشار بخشنامه‌ی وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض صادراتی، شاهد افزایش عرضه در بازار بودیم که پیش‌بینی می‌شود این وضعیت در معاملات فردا نیز مشاهده شود. البته در شرایط موجود اینها تنها اصلاح‌ هستند و نمی‌توان نام دیگری بر آنها گذاشت.
11/04/2022 امیر توپچی‌پور کارشناس بازار سرمایه امروز نمادهای بزرگ بازار با عرضه روبه‌رو بودند که این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد و برای ادامه‌ی روند صعودی ضروری است. احتمالا فردا همچنان شاهد عرضه به خصوص در نمادهای شاخص‌ساز باشیم با این حال، تقاضا نیز در بازار وجود خواهد داشت.
پیش بینی: امروز نمادهای بزرگ بازار با عرضه روبه‌رو بودند که این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد و برای ادامه‌ی روند صعودی ضروری است. احتمالا فردا همچنان شاهد عرضه به خصوص در نمادهای شاخص‌ساز باشیم با این حال، تقاضا نیز در بازار وجود خواهد داشت.
10/04/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه به طور کلی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت فعلا ادامه داشته باشد. شاخص کل پس از رسیدن به محدوده‌ی یک میلیون و ۶۵۰ هزار الی یک میلیون ۶۷۰ هزار تعادل را تجربه خواهد کرد یعنی صعود و نزول در این محدوده کاملا منطقی خواهند بود.
پیش بینی: بازار سرمایه به طور کلی مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود این وضعیت فعلا ادامه داشته باشد. شاخص کل پس از رسیدن به محدوده‌ی یک میلیون و ۶۵۰ هزار الی یک میلیون ۶۷۰ هزار تعادل را تجربه خواهد کرد یعنی صعود و نزول در این محدوده کاملا منطقی خواهند بود.
09/04/2022 علی عصاری کارشناس بازار سرمایه بر خلاف نظر اکثر تحلیلگران بازار امروز روند متعادلی را داشت و پیش‌بینی می‌شود که فردا شرایط برای نمادهای مختلف بهتر هم باشد.
پیش بینی: بر خلاف نظر اکثر تحلیلگران بازار امروز روند متعادلی را داشت و پیش‌بینی می‌شود که فردا شرایط برای نمادهای مختلف بهتر هم باشد.
06/04/2022 مسعود میرزاباقری کارشناس بازار سرمایه میرزاباقری با بررسی وضعیت کنونی بازار بورس، تعادل و افزایش تقاضا، البته به صورت متعادل را در گروه‌هایی همچون پالایشی‌ها در هفته‌ی آینده پیش‌بینی کرده است. به اعتقاد میرزاباقری بسیاری از دیگر نمادها همچون نمادهای گروه فلزات می‌توانند با داشتن گزارش سالیانه خوب در دسته‌ی نمادهای پرتقاضا قرار گیرند.
پیش بینی: میرزاباقری با بررسی وضعیت کنونی بازار بورس، تعادل و افزایش تقاضا، البته به صورت متعادل را در گروه‌هایی همچون پالایشی‌ها در هفته‌ی آینده پیش‌بینی کرده است. به اعتقاد میرزاباقری بسیاری از دیگر نمادها همچون نمادهای گروه فلزات می‌توانند با داشتن گزارش سالیانه خوب در دسته‌ی نمادهای پرتقاضا قرار گیرند.
06/04/2022 سارا فلاح کارشناس بازار سرمایه با توجه به روند مثبتی که در اکثر نمادها دیده شد، انتظار می‌رود که بازار همچنان در یک روند صعودی باقی بماند. سارا فلاح افزود که با وجود مثبت بودن روند، هفته‌ی پیش رو می‌تواند یک موقعیت برای اصلاح و استراحت شاخص باشد برای ادامه‌ی روند صعودی.
پیش بینی: با توجه به روند مثبتی که در اکثر نمادها دیده شد، انتظار می‌رود که بازار همچنان در یک روند صعودی باقی بماند. سارا فلاح افزود که با وجود مثبت بودن روند، هفته‌ی پیش رو می‌تواند یک موقعیت برای اصلاح و استراحت شاخص باشد برای ادامه‌ی روند صعودی.
05/04/2022 مهشید داداش زاده کارشناس بازار سرمایه با توجه به مقاومت ۱۵۸۰ در مسیر شاخص کل و از طرف دیگر پتانسیل سهم‌های مختلف برای رشد می‌توان انتظار روندی خنثی اما رو به رشد را برای شاخص کل داشت. داداش زاده در ادامه افزود در صورتی که عرضه‌ای در نمادها شاهد باشیم که اصلا بعید نیست، فرصتی خواهد بود برای سرمایه‌گذاران بلند مدت.
پیش بینی: با توجه به مقاومت ۱۵۸۰ در مسیر شاخص کل و از طرف دیگر پتانسیل سهم‌های مختلف برای رشد می‌توان انتظار روندی خنثی اما رو به رشد را برای شاخص کل داشت. داداش زاده در ادامه افزود در صورتی که عرضه‌ای در نمادها شاهد باشیم که اصلا بعید نیست، فرصتی خواهد بود برای سرمایه‌گذاران بلند مدت.
04/04/2022 علی عصاری کارشناس و فعال بازار سرمایه علی عصاری با بررسی وضعیت عوامل موثر بر بازار سرمایه و شرایط امروز گفت که پیش‌بینی می‌شود فردا بازار پرعرضه‌ای را در نیمه‌ی اول داشته باشیم و در بخش دوم، بازار رو به تعادل حرکت کند.
پیش بینی: علی عصاری با بررسی وضعیت عوامل موثر بر بازار سرمایه و شرایط امروز گفت که پیش‌بینی می‌شود فردا بازار پرعرضه‌ای را در نیمه‌ی اول داشته باشیم و در بخش دوم، بازار رو به تعادل حرکت کند.
03/04/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با توجه به رشد شاخص کل و شاخص هم‌وزن می‌توان انتظار داشت که بازار فردا را نیز همچون امروز با سبزپوشی به اتمام برساند. عبداللهی اضافه کرد، تقاضا در بازار سرمایه وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد و انتظار می‌رود با توجه به نقدینگی که وارد بازار شده است، این روند همچنان ادامه داشته باشد.
پیش بینی: با توجه به رشد شاخص کل و شاخص هم‌وزن می‌توان انتظار داشت که بازار فردا را نیز همچون امروز با سبزپوشی به اتمام برساند. عبداللهی اضافه کرد، تقاضا در بازار سرمایه وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد و انتظار می‌رود با توجه به نقدینگی که وارد بازار شده است، این روند همچنان ادامه داشته باشد.
02/04/2022 نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه این کارشناس با توجه به مولفه‌های موثر بر بازار گفت: بازار سرمایه می‌تواند حداقل تا فصل مجامع در روندی صعودی باقی بماند. به نظر می‌رسد تا انتهای سال جاری، شاخص کل بتواند سقف خود در سال گذشته را به دست آورد. در آینده‌ی کوتاه‌مدت نیز انتظار می‌رود که با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد، شاهد صعود شاخص باشیم.
پیش بینی: این کارشناس با توجه به مولفه‌های موثر بر بازار گفت: بازار سرمایه می‌تواند حداقل تا فصل مجامع در روندی صعودی باقی بماند. به نظر می‌رسد تا انتهای سال جاری، شاخص کل بتواند سقف خود در سال گذشته را به دست آورد. در آینده‌ی کوتاه‌مدت نیز انتظار می‌رود که با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد، شاهد صعود شاخص باشیم.
30/03/2022 بهنام صمدی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر بورس تمام شرایط لازم برای آغاز یک روند صعودی را دارد در این میان تنها نتایج برجام است که ابهام ایجاد کرده است. در صورتی که توافق حاصل شود بازار سرمایه می‌تواند مسیر رو به رشد مساعدتری را در پیش بگیرد.
پیش بینی: در حال حاضر بورس تمام شرایط لازم برای آغاز یک روند صعودی را دارد در این میان تنها نتایج برجام است که ابهام ایجاد کرده است. در صورتی که توافق حاصل شود بازار سرمایه می‌تواند مسیر رو به رشد مساعدتری را در پیش بگیرد.
30/03/2022 مهدس افضلیان مدرس و کارشناس بازار سرمایه مهدی افضلیان با اشاره به شاخص‌های مربوط به جریان نقدینگی به بازار سرمایه و صندوق‌های درآمد ثابت گفت: شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو در مسیر کوتاه‌مدت صعودی قرار گرفته‌اند.
پیش بینی: مهدی افضلیان با اشاره به شاخص‌های مربوط به جریان نقدینگی به بازار سرمایه و صندوق‌های درآمد ثابت گفت: شاخص کل و شاخص هم‌وزن هر دو در مسیر کوتاه‌مدت صعودی قرار گرفته‌اند.
28/03/2022 آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه با درنظر گرفتن شرایط موجود و همچنین ثبات در مولفه‌هایی که بر بازار موثر هستند می‌توان پیش‌بینی کرد که در نیمه‌ی اول سال ۱۴۰۱ شاهد بازاری صعودی باشیم. علاوه بر اینها در صورتی که توافق حاصل شود، بسیاری از موانع در تولیدات که ناشی از تحریم‌ها بودند برطرف شده و در نتیجه عملکرد شرکت‌ها نیز بهبود خواهد داشت که می‌تواند منجر به افزایش ارزش سهام آن شرکت‌ها شود.
پیش بینی: با درنظر گرفتن شرایط موجود و همچنین ثبات در مولفه‌هایی که بر بازار موثر هستند می‌توان پیش‌بینی کرد که در نیمه‌ی اول سال ۱۴۰۱ شاهد بازاری صعودی باشیم. علاوه بر اینها در صورتی که توافق حاصل شود، بسیاری از موانع در تولیدات که ناشی از تحریم‌ها بودند برطرف شده و در نتیجه عملکرد شرکت‌ها نیز بهبود خواهد داشت که می‌تواند منجر به افزایش ارزش سهام آن شرکت‌ها شود.
28/03/2022 مهدی افضلیان مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه خروج نقدینگی از بازار همچنان ادامه دارد با این حال روند آن کاهشی شده است. بنابراین باتوجه به کاهش میزان خروج سرمایه از بازار بورس و همچنین افزایش روند خروج نقدینگی از صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان انتظار ورود پول به بازار سرمایه و در نتیجه روندی صعودی، هم برای شاخص کل و هم شاخص هم‌وزن را در کوتاه‌مدت داشت.
پیش بینی: خروج نقدینگی از بازار همچنان ادامه دارد با این حال روند آن کاهشی شده است. بنابراین باتوجه به کاهش میزان خروج سرمایه از بازار بورس و همچنین افزایش روند خروج نقدینگی از صندوق‌های درآمد ثابت، می‌توان انتظار ورود پول به بازار سرمایه و در نتیجه روندی صعودی، هم برای شاخص کل و هم شاخص هم‌وزن را در کوتاه‌مدت داشت.
15/03/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه به دنبال یک نقطه‌ی تعادل در روند تعادلی است که در آن قرار گرفته. به گفته‌ی دیبا سیاست‌ها و تصمیمات دولت تاثیر مستقیم بر روند بازار بورس دارند. این کارشناس بازار سرمایه افزود نتایج مذاکرات از میان عوامل موثر بیشترین تاثیر را بر بازار خواهد داشت، به هر حال بازار روندی تعادلی دارد هرچند به دلیل نزدیک شدن به آخر هفته از حجم معاملات کاسته شده است.
پیش بینی: بازار سرمایه به دنبال یک نقطه‌ی تعادل در روند تعادلی است که در آن قرار گرفته. به گفته‌ی دیبا سیاست‌ها و تصمیمات دولت تاثیر مستقیم بر روند بازار بورس دارند. این کارشناس بازار سرمایه افزود نتایج مذاکرات از میان عوامل موثر بیشترین تاثیر را بر بازار خواهد داشت، به هر حال بازار روندی تعادلی دارد هرچند به دلیل نزدیک شدن به آخر هفته از حجم معاملات کاسته شده است.
14/03/2022 علی عصاری کارشناس و فعال بازار سرمایه در انتهای زمان بازار امروز شاهد پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه بودیم، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا بازار بورس سبز باشد، به طور کلی بازار سرمایه در روند صعودی قرار گرفته است و معاملات فردا نیز به صورت متعادل دنبال خواهد شد.
پیش بینی: در انتهای زمان بازار امروز شاهد پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه بودیم، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا بازار بورس سبز باشد، به طور کلی بازار سرمایه در روند صعودی قرار گرفته است و معاملات فردا نیز به صورت متعادل دنبال خواهد شد.
08/03/2022 پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه اخبار مثبت از نتایج برجام و حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تاثیر مثبت خود را بر روی بازار سرمایه گذاشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود این روند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.
پیش بینی: اخبار مثبت از نتایج برجام و حذف ارز ۴۲۰۰تومانی تاثیر مثبت خود را بر روی بازار سرمایه گذاشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود این روند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد.
04/03/2022 شهیر محمدنیا تحلیلگر بازار سرمایه با توجه به افزایش تقاضا برای دلار در سطح جهان می‌توان انتظار افزایش قیمت دلار در داخل کشور و در پی آن روند افزایشی شاخص کل بورس را داشت اما این تاثیر کوتاه‌مدت خواهد بود و برجام و نتایج آن در حال حاضر بیشترین تاثیر را بر بازار بورس خواهند داشت.
پیش بینی: با توجه به افزایش تقاضا برای دلار در سطح جهان می‌توان انتظار افزایش قیمت دلار در داخل کشور و در پی آن روند افزایشی شاخص کل بورس را داشت اما این تاثیر کوتاه‌مدت خواهد بود و برجام و نتایج آن در حال حاضر بیشترین تاثیر را بر بازار بورس خواهند داشت.
04/03/2022 آراد پورکار تحلیلگر و فعال بازار سرمایه در حال حاضر عوامل مختلفی از جمله نزدیک شدن به انتهای سال، بحران اوکراین، عرضه اولیه تیم‌های پرسپولیس و استقلال می‌توانند بر وضعیت بازار سرمایه تاثیر بگذارند، اما در این میان نتایج برجام مهم‌ترین فاکتور در تعیین مسیر شاخص است. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود بازار روز شنبه، کم‌عمق و بی‌رمق باشد چراکه سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار برجام برای گرفتن تصمیم هستند.
پیش بینی: در حال حاضر عوامل مختلفی از جمله نزدیک شدن به انتهای سال، بحران اوکراین، عرضه اولیه تیم‌های پرسپولیس و استقلال می‌توانند بر وضعیت بازار سرمایه تاثیر بگذارند، اما در این میان نتایج برجام مهم‌ترین فاکتور در تعیین مسیر شاخص است. در نتیجه پیش‌بینی می‌شود بازار روز شنبه، کم‌عمق و بی‌رمق باشد چراکه سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار برجام برای گرفتن تصمیم هستند.
04/03/2022 علی عصاری کارشناس بازار سرمایه شنبه و به طور کلی هفته‌ی آینده بورس وضعیت خوبی خواهد داشت. علی عصاری با اشاره به اخبار مثبت اما غیررسمی از برجام، پذیره‌نویسی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و مقاومت دلار، بازار هفته‌ی آینده را مثبت پیش‌بینی کرده است.
پیش بینی: شنبه و به طور کلی هفته‌ی آینده بورس وضعیت خوبی خواهد داشت. علی عصاری با اشاره به اخبار مثبت اما غیررسمی از برجام، پذیره‌نویسی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و مقاومت دلار، بازار هفته‌ی آینده را مثبت پیش‌بینی کرده است.
28/02/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه احتمالا روز چهارشنبه وضعیت متعادلی را در بازار بورس شاهد باشیم. شرایط کنونی یعنی ابهامات در رابطه با نتایج برجام و جنگ اوکراین و روسیه باعث شده است که بازار برای انتخاب روند حرکت، همچنان در انتظار باقی بماند.
پیش بینی: احتمالا روز چهارشنبه وضعیت متعادلی را در بازار بورس شاهد باشیم. شرایط کنونی یعنی ابهامات در رابطه با نتایج برجام و جنگ اوکراین و روسیه باعث شده است که بازار برای انتخاب روند حرکت، همچنان در انتظار باقی بماند.
27/02/2022 سلمان نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه انتظار می‌رود فردا نیز در ادامه‌ی روند امروز بازار، شاهد عرضه‌هایی بیشتر نسبت به تقاضا باشیم و همچنان سهام شرکت‌ها کوچک با حرکات بیشتری نسبت به سهام‌ شرکت‌های بزرگ، جنب‌وجوشی به بازار بدهند.
پیش بینی: انتظار می‌رود فردا نیز در ادامه‌ی روند امروز بازار، شاهد عرضه‌هایی بیشتر نسبت به تقاضا باشیم و همچنان سهام شرکت‌ها کوچک با حرکات بیشتری نسبت به سهام‌ شرکت‌های بزرگ، جنب‌وجوشی به بازار بدهند.
27/02/2022 علی خسروشاهی کارشناس بورس تهران علی‌رغم اینکه دامنه‌ی نوسان متقارن در بورس باعث ایجاد روند فرسایشی است، دلایل مختلفی از جمله آگاهی مسئولین از تاثیرات دامنه نوسان، بازگشت آمریکا به برجام (احتمالا)، عرضه‌های اولیه و سیاست دولت در ایجاد چشم‌اندازی مثبت برای سرمایه‌گذاران باعث خواهد شد که هفته‌ی جاری بازاری خوبی را داشته باشیم.
پیش بینی: علی‌رغم اینکه دامنه‌ی نوسان متقارن در بورس باعث ایجاد روند فرسایشی است، دلایل مختلفی از جمله آگاهی مسئولین از تاثیرات دامنه نوسان، بازگشت آمریکا به برجام (احتمالا)، عرضه‌های اولیه و سیاست دولت در ایجاد چشم‌اندازی مثبت برای سرمایه‌گذاران باعث خواهد شد که هفته‌ی جاری بازاری خوبی را داشته باشیم.
24/02/2022 فردین آقابزرگی کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد این کارشناس، در هفته‌ی آینده علی‌رغم بالا رفتن میزان عرضه‌ها به دلیل نزدیک شدن به انتهای سال، شاخص روندی متعادل را دنبال خواهد کرد. به گفته‌ی آقابزرگی جنگ روسیه و اوکراین بر روی قیمت ارز موثر است اما نباید انتظار داشت تاثیر ناگهانی را بر بازارهای مالی داشته باشد. آقابزرگی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت تاثیر برجام بر بورس بعد از تاثیر آن بر اقتصاد کشور نمایان خواهد شد، با این حال مذاکرات وین شفاف نیست.
پیش بینی: به اعتقاد این کارشناس، در هفته‌ی آینده علی‌رغم بالا رفتن میزان عرضه‌ها به دلیل نزدیک شدن به انتهای سال، شاخص روندی متعادل را دنبال خواهد کرد. به گفته‌ی آقابزرگی جنگ روسیه و اوکراین بر روی قیمت ارز موثر است اما نباید انتظار داشت تاثیر ناگهانی را بر بازارهای مالی داشته باشد. آقابزرگی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت تاثیر برجام بر بورس بعد از تاثیر آن بر اقتصاد کشور نمایان خواهد شد، با این حال مذاکرات وین شفاف نیست.
21/02/2022 مجتبی دیبا کارشناس بازار سرمایه به اعتقاد دیبا با توجه به احتمال توافقات، صنایع کوچک در وضعیت بهتری نسبت به صنایع دلاری قرار خواهند گرفت. به گفته‌ی این کارشناس بازار سرمایه، شاخص به طور کلی در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در ادامه نیز روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گیرد.
پیش بینی: به اعتقاد دیبا با توجه به احتمال توافقات، صنایع کوچک در وضعیت بهتری نسبت به صنایع دلاری قرار خواهند گرفت. به گفته‌ی این کارشناس بازار سرمایه، شاخص به طور کلی در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود در ادامه نیز روندی صعودی البته با شیب ملایم را در پیش گیرد.
13/02/2022 سهیلا تقی پور کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه امروز با عرضه و خروج نقدینگی همراه بود که ادامه‌ی این روند برای فردا نیز پیش‌بینی می‌شود. اما با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد و همچنین نزدیک شدن شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی قوی، می‌توان انتظار برگشت روند را داشت.
پیش بینی: بازار سرمایه امروز با عرضه و خروج نقدینگی همراه بود که ادامه‌ی این روند برای فردا نیز پیش‌بینی می‌شود. اما با اخبار مثبتی که از برجام به گوش می‌رسد و همچنین نزدیک شدن شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی قوی، می‌توان انتظار برگشت روند را داشت.
12/02/2022 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه معاملات امروز بازار بورس با پیشی گرفتن عرضه به تقاضا دنبال شد، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا نیز شاهد روندی منفی در شاخص باشیم. اما در صورتی که توافقات به نتیجه برسند، گروه‌های بانکی و خودرویی می‌توانند رشد بیشتری را تجربه کنند، البته این موضوع می‌تواند بر کلیت بازار نیز موثر باشد.
پیش بینی: معاملات امروز بازار بورس با پیشی گرفتن عرضه به تقاضا دنبال شد، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود فردا نیز شاهد روندی منفی در شاخص باشیم. اما در صورتی که توافقات به نتیجه برسند، گروه‌های بانکی و خودرویی می‌توانند رشد بیشتری را تجربه کنند، البته این موضوع می‌تواند بر کلیت بازار نیز موثر باشد.
07/02/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار سرمایه با توجه به‌ روند منفی و افت بیش از هفت هزار واحدی شاخص کل، پیش‌بینی می‌شود که بازار بورس فردا نیز به ادامه‌ی روند منفی خود ادامه دهد، اما می‌توان انتظار داشت که روز چهارشنبه شاهد تعادل در بازار باشیم.
پیش بینی: با توجه به‌ روند منفی و افت بیش از هفت هزار واحدی شاخص کل، پیش‌بینی می‌شود که بازار بورس فردا نیز به ادامه‌ی روند منفی خود ادامه دهد، اما می‌توان انتظار داشت که روز چهارشنبه شاهد تعادل در بازار باشیم.
06/02/2022 پیام الیاس کردی کارشناس بازارهای مالی بازار بورس امروز با خروج نقدینگی همراه بود، در نتیجه انتظار می‌رود فردا نیز در ابتدا بازاری منفی داشته باشیم که البته این وضعیت در صورتی که تقاضایی وجود داشته باشد، می‌تواند در نیمه‌های بازار تغییر کند و متعادل و یا مثبت شود.
پیش بینی: بازار بورس امروز با خروج نقدینگی همراه بود، در نتیجه انتظار می‌رود فردا نیز در ابتدا بازاری منفی داشته باشیم که البته این وضعیت در صورتی که تقاضایی وجود داشته باشد، می‌تواند در نیمه‌های بازار تغییر کند و متعادل و یا مثبت شود.
01/02/2022 جواد فلاحيان کارشناس بازارهای مالی با توجه به‌ رویه‌ی حقوقی‌ها از ابتدای هفته، در صورتی که فردا اتفاق خاصی نیفتد احتمالا شاهد بازاری سبز خواهیم بود. حقوقی‌ها شنبه بازاری سبز و یکشنبه بازاری متعادل، دوشنبه بازاری سبز و سه‌شنبه بازاری متعادل را رقم زدند، در نتیجه احتمال می‌رود که در ادامه‌ی این روند فردا بازی سبز داشته باشیم.
پیش بینی: با توجه به‌ رویه‌ی حقوقی‌ها از ابتدای هفته، در صورتی که فردا اتفاق خاصی نیفتد احتمالا شاهد بازاری سبز خواهیم بود. حقوقی‌ها شنبه بازاری سبز و یکشنبه بازاری متعادل، دوشنبه بازاری سبز و سه‌شنبه بازاری متعادل را رقم زدند، در نتیجه احتمال می‌رود که در ادامه‌ی این روند فردا بازی سبز داشته باشیم.
24/01/2022 محمد ابراهیم سماوی کارشناس بازارهای مالی به گفته‌ی آقای سماوی در صورتی که اخبار مثبتی که منتشر شده است در حد حرف باقی نماند و با توجه به اینکه شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و دویست و چهل هزار واحد نزدیک می‌شود، می‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد. ایشان معتقد است که در شرایط حاضر بازار اخباری که منتشر می‌شوند بیشترین تاثیر را بر روند بازار سرمایه خواهند داشت.
پیش بینی: به گفته‌ی آقای سماوی در صورتی که اخبار مثبتی که منتشر شده است در حد حرف باقی نماند و با توجه به اینکه شاخص کل به محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و دویست و چهل هزار واحد نزدیک می‌شود، می‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد. ایشان معتقد است که در شرایط حاضر بازار اخباری که منتشر می‌شوند بیشترین تاثیر را بر روند بازار سرمایه خواهند داشت.
24/01/2022 کاویان عبدالهی کارشناس بازار مالی بازار امروز با پیشی گرفتن عرضه نسبت به تقاضا به پایان رسید و این در حالی است که در میانه بازار با منتشر شدن خبر دریافت مالیات از بعضی از کالاهای صادراتی پتروشیمی، عرضه شدیدتر هم شد. با توجه به این شرایط نمی‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد، با این حال احتمالا وضعیت بازار در بلندمدت مساعدتر خواهد بود.
پیش بینی: بازار امروز با پیشی گرفتن عرضه نسبت به تقاضا به پایان رسید و این در حالی است که در میانه بازار با منتشر شدن خبر دریافت مالیات از بعضی از کالاهای صادراتی پتروشیمی، عرضه شدیدتر هم شد. با توجه به این شرایط نمی‌توان بازار مثبتی را برای فردا پیش‌بینی کرد، با این حال احتمالا وضعیت بازار در بلندمدت مساعدتر خواهد بود.
17/01/2022 سلمان نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه شاخص کل در محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و سیصد واحد قرار دارد، با این حال به دلیل حجم کم معاملات، حرکت خاصی در شاخص دیده نمی‌شود. با همه‌ی اینها شرکت‌ها به ترتیب گزارشات ۹ ماهه‌ی خود را منتشر کرده و سهام هر شرکت بنا بر گزارشات منتشر شده سبز و یا قرمز خواهد شد.
پیش بینی: شاخص کل در محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و سیصد واحد قرار دارد، با این حال به دلیل حجم کم معاملات، حرکت خاصی در شاخص دیده نمی‌شود. با همه‌ی اینها شرکت‌ها به ترتیب گزارشات ۹ ماهه‌ی خود را منتشر کرده و سهام هر شرکت بنا بر گزارشات منتشر شده سبز و یا قرمز خواهد شد.
03/01/2022 نیما میرایی کارشناس بازار سهام با توجه به تورم موجود و رشد مداوم دلار نیمایی، بازار بورس پتانسیل مناسب برای صعود را دارد.
پیش بینی: با توجه به تورم موجود و رشد مداوم دلار نیمایی، بازار بورس پتانسیل مناسب برای صعود را دارد.
30/12/2021 محمد خیری کارشناس بازار سرمایه این کارشناس بازار سرمایه با حمایت‌ها و اخباری که گاه و بی‌گاه منتشر می‌شود شاهد نوساناتی در بازار هستیم. اگر شاهد حمایتی از بازار نباشیم احتمالا شاخص کل در همین محدوده خواهد بود. محمد خیری خاطرنشان کرد که نباید از تاثیر توافقات بر بازار سهام نیز غافل شد، که البته اخبار ضد و نقیضی از آن دریافت می‌شود.
پیش بینی: این کارشناس بازار سرمایه با حمایت‌ها و اخباری که گاه و بی‌گاه منتشر می‌شود شاهد نوساناتی در بازار هستیم. اگر شاهد حمایتی از بازار نباشیم احتمالا شاخص کل در همین محدوده خواهد بود. محمد خیری خاطرنشان کرد که نباید از تاثیر توافقات بر بازار سهام نیز غافل شد، که البته اخبار ضد و نقیضی از آن دریافت می‌شود.
29/12/2021 نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه بنا بر گفته‌ی این کارشناس، محدوده‌ی یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار الی یک میلیون و چهارصد، محدوده‌ای مهم برای بازار بورس است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و اخبار مختلف پیش‌بینی می‌شود که شاخص مدتی در این محدوده نوسان کند و سپس در هفته‌های آینده این محدوده را پشت سر بگذارد.
پیش بینی: بنا بر گفته‌ی این کارشناس، محدوده‌ی یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار الی یک میلیون و چهارصد، محدوده‌ای مهم برای بازار بورس است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و اخبار مختلف پیش‌بینی می‌شود که شاخص مدتی در این محدوده نوسان کند و سپس در هفته‌های آینده این محدوده را پشت سر بگذارد.
19/12/2021 علی عصاری کارشناس بازار سرمایه به گفته‌ی علی وزیری پذیره‌ نویسی‌هایی که اخیرا شاهد آنها هستیم باعث منفی شدن بازار شدند. به عقیده‌ی وی در صورتی که حمایت مالی از بازار سرمایه انجام نشود و حجم معاملات به بالای ۵ هزارمیلیارد در روز نرسد نمی‌توان انتظار روزهای خوب را برای بازار سرمایه داشت.
پیش بینی: به گفته‌ی علی وزیری پذیره‌ نویسی‌هایی که اخیرا شاهد آنها هستیم باعث منفی شدن بازار شدند. به عقیده‌ی وی در صورتی که حمایت مالی از بازار سرمایه انجام نشود و حجم معاملات به بالای ۵ هزارمیلیارد در روز نرسد نمی‌توان انتظار روزهای خوب را برای بازار سرمایه داشت.
14/12/2021 علی صادقین کارشناس بازار سرمایه با وضعیتی که از شاخص بورس دیده می‌شود، امکان رسیدن به کانال ۱/۱ میلیون واحد چندان دور از انتظار نیست. وی عمده دلایل این وضعیت را حمایت نکردن از صندوق‌های پشتیبانی بازار، عدم اعتماد مردم به بازار سرمایه و عدم توجه به بازار بورس از سمت مسئولین دانست.
پیش بینی: با وضعیتی که از شاخص بورس دیده می‌شود، امکان رسیدن به کانال ۱/۱ میلیون واحد چندان دور از انتظار نیست. وی عمده دلایل این وضعیت را حمایت نکردن از صندوق‌های پشتیبانی بازار، عدم اعتماد مردم به بازار سرمایه و عدم توجه به بازار بورس از سمت مسئولین دانست.
24/11/2021 جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه با توجه به میزان افزایش حجم تقاضا در بازار دیروز، روند بازار امروز نیز مثبت پیش بینی می‌شود که گروه خودرویی‌ها نیز همچنان گروه پیش رو خواهند بود
پیش بینی: با توجه به میزان افزایش حجم تقاضا در بازار دیروز، روند بازار امروز نیز مثبت پیش بینی می‌شود که گروه خودرویی‌ها نیز همچنان گروه پیش رو خواهند بود
24/11/2021 ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که مقاسه آن با شاخص دو میلیون واحدی اشتباه است و در این روزها معامله گران و مردم باید با احتیاج هر چه بیشتر به معامله بپردازند. همچنین پیش بینی می‌شود که اعتماد از دست رفته در بورس تا یک ماه آینده با بهبود و تداوم شرایط مناسب باز خواهد گشت.
پیش بینی: در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که مقاسه آن با شاخص دو میلیون واحدی اشتباه است و در این روزها معامله گران و مردم باید با احتیاج هر چه بیشتر به معامله بپردازند. همچنین پیش بینی می‌شود که اعتماد از دست رفته در بورس تا یک ماه آینده با بهبود و تداوم شرایط مناسب باز خواهد گشت.
23/10/2021 ابراهیم سماوی کارشناس بازار سرمایه در صورتیکه افراد با شرایط فعلی بازار دید بلند مدت داشته باشند، می‌توانند به صنایع ارزنده بازار مانند پتروشیمی ورود کنند و حداقل یک پله خریداری کنند؛ اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری دارند، در شرابط نوسانی ورود به بازار توصیه نمی‌شود.
پیش بینی: در صورتیکه افراد با شرایط فعلی بازار دید بلند مدت داشته باشند، می‌توانند به صنایع ارزنده بازار مانند پتروشیمی ورود کنند و حداقل یک پله خریداری کنند؛ اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری دارند، در شرابط نوسانی ورود به بازار توصیه نمی‌شود.
11/10/2021 مریم محبی کارشناس بازار سرمایه در هفته پیش رو روند بازار مثبت پیش بینی می‌شود و به نظر می‌رسد که بازار تک سهم‌های هر گروه، پیشتاز باشند.
پیش بینی: در هفته پیش رو روند بازار مثبت پیش بینی می‌شود و به نظر می‌رسد که بازار تک سهم‌های هر گروه، پیشتاز باشند.
11/10/2021 پیام الیاس کردی کارشناس بازار سرمایه روند بازار در هفته آینده متعادل و به نظر می‌رسد که گروه بانکی پیشتاز باشد.
پیش بینی: روند بازار در هفته آینده متعادل و به نظر می‌رسد که گروه بانکی پیشتاز باشد.
11/10/2021 امیرحسین نام آور کارشناس بازار سرمایه با وجود اینکه در هفته گذشته روند بازار را متعادل پیش بینی کرده بود، روند بازار در هفته پیش رو را منفی اعلام کرد.
پیش بینی: با وجود اینکه در هفته گذشته روند بازار را متعادل پیش بینی کرده بود، روند بازار در هفته پیش رو را منفی اعلام کرد.
02/10/2021 محمد خبری زاده کارشناس بازار سرمایه هفته آینده روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌ها از هر گروه امکان رشد دارند.
پیش بینی: هفته آینده روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌ها از هر گروه امکان رشد دارند.
02/10/2021 پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه گروه‌های پتروشیمی و پالایشی، گروه‌های پیش رو در این هفته می‌باشند و روند بازار نیز مثبت پیش بینی می‌شود.
پیش بینی: گروه‌های پتروشیمی و پالایشی، گروه‌های پیش رو در این هفته می‌باشند و روند بازار نیز مثبت پیش بینی می‌شود.
26/09/2021 یوسف هاشمی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که با توجه به سیگنال‌های اقتصادی و گزارش فروش شرکت‌ها در چند روز آینده روند بازار سرمایه تغییر کند‌؛ همچنین با توجه به اینکه در چند روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری نداشته، همین موضوع نشان می‌دهد که روند بازار سهام در هفته جاری با اصلاح رو به رو نباشد.
پیش بینی: پیش بینی می‌شود که با توجه به سیگنال‌های اقتصادی و گزارش فروش شرکت‌ها در چند روز آینده روند بازار سرمایه تغییر کند‌؛ همچنین با توجه به اینکه در چند روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری نداشته، همین موضوع نشان می‌دهد که روند بازار سهام در هفته جاری با اصلاح رو به رو نباشد.
04/09/2021 مهشید داداش زاده کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در این هفته با روندی خنثی همراه خواهد بود.
پیش بینی: بازار سرمایه در این هفته با روندی خنثی همراه خواهد بود.
04/09/2021 حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه بازار هفته آینده صعودی است و گروه‌های پیشرو فلزات اساسی و شیمیایی‌ها هستند.
پیش بینی: بازار هفته آینده صعودی است و گروه‌های پیشرو فلزات اساسی و شیمیایی‌ها هستند.
01/09/2021 محمدباقر خادمی کارشناس بازار سهام در خصوص یک ماه آینده پیش بینی می‌شود که شاخص کل در محدوده 1 میلیون و 500 باقی بماند و صنایع بانکی، خودرویی و تک سهم‌ها نیز از گروه پیش رو خواهند بود.
پیش بینی: در خصوص یک ماه آینده پیش بینی می‌شود که شاخص کل در محدوده 1 میلیون و 500 باقی بماند و صنایع بانکی، خودرویی و تک سهم‌ها نیز از گروه پیش رو خواهند بود.
22/08/2021 بهروز شهدایی کارشناس بازار سرمایه با توجه به استقبال صنایع دلارمحور از هرگونه افزایش قیمت در بازار و نقش پررنگ آن ها در نوسان دماسنج بازار، به نظر می رسد که کلیت بازار را با رشد همراه می کنند، به گونه ای که نمی توان نقش قیمت دلار در رشد اخیر شاخص را نادیده گرفت.
پیش بینی: با توجه به استقبال صنایع دلارمحور از هرگونه افزایش قیمت در بازار و نقش پررنگ آن ها در نوسان دماسنج بازار، به نظر می رسد که کلیت بازار را با رشد همراه می کنند، به گونه ای که نمی توان نقش قیمت دلار در رشد اخیر شاخص را نادیده گرفت.
15/08/2021 مصطفی محبی مجد کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می شود که شاخص کل بورس در محدوده های فعلی 1 میلیون و 480 هزار واحد باقی بماند . امکان پیش بینی دقیق شاخص تا پایان سال به دلیل تغییر متغیرهای اقتصادی وجود ندارد، اما می توان گفت که دو گروه فلزات رنگی و سیمانی ها از پیشتازان بازار هستند.
پیش بینی: پیش بینی می شود که شاخص کل بورس در محدوده های فعلی 1 میلیون و 480 هزار واحد باقی بماند . امکان پیش بینی دقیق شاخص تا پایان سال به دلیل تغییر متغیرهای اقتصادی وجود ندارد، اما می توان گفت که دو گروه فلزات رنگی و سیمانی ها از پیشتازان بازار هستند.
10/08/2021 امیر باقری کارشناس بازار سرمایه چیزی که حائز اهمیت است رقم شاخص نیست بلکه حرکت سهم به سهم و چرخشی بازار است؛ زیرا حتی در صورت رسیدن شاخص به کانال دو میلیون واحد به دلیل چشم انداز سنگین تورمی که وجود دارد، رقم شاخص بیانگر درستی از شرایط بازار نیست. شاخص کل نیز در صورتی به این محدوده می رسد که تمام بازار رشد سنگین داشته باشد که در حال حاضر این وضعیت چندان با واقعیت مطابقت ندارد.
پیش بینی: چیزی که حائز اهمیت است رقم شاخص نیست بلکه حرکت سهم به سهم و چرخشی بازار است؛ زیرا حتی در صورت رسیدن شاخص به کانال دو میلیون واحد به دلیل چشم انداز سنگین تورمی که وجود دارد، رقم شاخص بیانگر درستی از شرایط بازار نیست. شاخص کل نیز در صورتی به این محدوده می رسد که تمام بازار رشد سنگین داشته باشد که در حال حاضر این وضعیت چندان با واقعیت مطابقت ندارد.
10/08/2021 عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد تا پایان سال بر فرض پایین نیاومدن دلار و فروش زیاد نفت وجود دارد. با این حال برای تحلیل دقیق نیاز است تا شرایط مختلفی را در نظر بگیریم، زیرا در حال حاضر روند بازار سرمایه با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی در سطح داخلی و خارجی روبرو است و اجازه تحلیل درست را نمی دهد.
پیش بینی: در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد تا پایان سال بر فرض پایین نیاومدن دلار و فروش زیاد نفت وجود دارد. با این حال برای تحلیل دقیق نیاز است تا شرایط مختلفی را در نظر بگیریم، زیرا در حال حاضر روند بازار سرمایه با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی در سطح داخلی و خارجی روبرو است و اجازه تحلیل درست را نمی دهد.
09/08/2021 عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: با وجود اینکه تیم اقتصادی دولت در کابینه مشخص نیست، اما اسامی افراد منتشر شده تا اینجا قابل قبول بوده و می تواند در حرکت های بعد بازار موثر واقع شود؛ در نتیجه با این وجود می توان در صورتیکه تمایل به حذف یا تعدیل قیمت گذاری دستوری داشته باشند، شاهد تاثیر مثبتی در روند بازار باشیم.
پیش بینی: در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: با وجود اینکه تیم اقتصادی دولت در کابینه مشخص نیست، اما اسامی افراد منتشر شده تا اینجا قابل قبول بوده و می تواند در حرکت های بعد بازار موثر واقع شود؛ در نتیجه با این وجود می توان در صورتیکه تمایل به حذف یا تعدیل قیمت گذاری دستوری داشته باشند، شاهد تاثیر مثبتی در روند بازار باشیم.
08/08/2021 مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه با کاهش قیمت دلار در روز 16 مرداد به نظر می رسد که روند بازار امروز (17 مرداد) متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود که در بازار امروز بیش تر شاهد نمادهای کوچک معاملات باشیم.
پیش بینی: با کاهش قیمت دلار در روز 16 مرداد به نظر می رسد که روند بازار امروز (17 مرداد) متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود که در بازار امروز بیش تر شاهد نمادهای کوچک معاملات باشیم.
08/08/2021 فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه با وجود رشد بازار در دوهفته گذشته و کسب بازدهی بسیار بالا بورس در سال جاری در روزهای گذشته، پیش بینی می شود که در اوایل این هفته آینده بازار با افزایش عرضه رو به رو باشد
پیش بینی: با وجود رشد بازار در دوهفته گذشته و کسب بازدهی بسیار بالا بورس در سال جاری در روزهای گذشته، پیش بینی می شود که در اوایل این هفته آینده بازار با افزایش عرضه رو به رو باشد
17/07/2021 مهدی محسنی کارشناس بازار سرمایه روند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.
پیش بینی: روند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.

پیش بینی بورس به این معنی است که شما بتوانید ارزش آتی سهام یک شرکت را پیش بینی کنید. پیش از هرچیز باید به این نکته توجه کرد که انجام تمام تحلیل‌ها با هر دقتی، تنها بخشی از مسیر پیش‌ بینی بازار بورس است.
حقیقت این است که پیش بینی بازار بورس خیلی هم ساده نیست و برای پیش بینی آینده بورس لازم است از دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌ی تحلیل تکنیکال و بنیادی برخوردار باشیم. اما حتی مهارت در تحلیل‌ تکنیکال و بنیادی نیز به تنهایی برای تحلیل درست بازار بورس کافی نیستند و عوامل مختلفی از جمله قیمت دلار، اتفاقات سیاسی-اجتماعی، نرخ تورم، احساسات سرمایه گذاران و خیلی از عوامل دیگر که می‌توان آنها را متاثر از اتفاقات سیاسی دانست، بر آینده‌ی بازار بورس موثر هستند.
با تمام اینها فراموش نکنید که بهترین پیش بینی‌ها نیز فقط احتمالاتی که ممکن است رخ دهد را ابراز می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توان با اطمینان ۱۰۰٪ مسیری را برای آینده بورس پیش بینی کرد.

بازار بورس یک بازار مالی داخلی است با این وجود اتفاقاتی که در خارج از کشور در جریان هستند هم ممکن است بر این بازار موثر باشند. تحلیلگران برای پیش بینی بازار بورس با بررسی عومل موثر بر بازار از جمله قیمت ارز، سیاست‌های اتخاذ شده که بر مسائل مالی موثر هستند، نرخ تورم، احساسات سرمایه گذاران و دیگر عوامل، به بیان نظر خود در رابطه با آینده‌ی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و یا بلندمدت بازار می‌پردازند.
برای آنکه بتوانید تحلیل منطقی‌تری از آینده‌ی بازار سرمایه داشته باشید باید دانش و تجربه‌ی کافی را در تحلیل تکنیکال و بنیادی داشته باشید. علاوه بر این دو نوع تحلیل، تابلوخوانی که در آن به بررسی حجم معاملات و اتفاقات جاری در بازار پرداخته می‌شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شاید کسب مهارت در همه‌ی این تحلیل‌ها و بررسی هرروزه‌ی این موارد کار ساده‌ای برای یک معامله گر و یا سرمایه گذار معمولی نباشد، همچنین مطالعه‌ی نظرات کارشناسان شناخته‌شده می‌تواند معامله گران را با جنبه‌هایی از بازار آشنا کند که شاید پیش از این به آن توجه نمی‌کردند. در نتیجه می‌توان گفت که آگاهی از پیش بینی بازار توسط کارشناسان و تحلیلگران می‌تواند در تصمیم‌گیری برای سرمایه گذاری در بازار موثر باشد.
با وجود انواع تحلیل و پیش‌بینی‌های دقیق کارشناسان نباید این نکته را فراموش کرد که پیش بینی بازار سرمایه و یا هر بازار مالی نمی‌تواند آینده‌ی یک نماد و یا شاخص کل را به طور کامل تضمین کند، به عبارت دیگر عدم قطعیت یکی از ویژگی‌های تمام بازارهای مالی است. با توجه به آنچه گفته شد می‌توان چنین نتیجه‌گیری کرد که پیش بینی بازار بورس توسط کارشناسان و تحلیلگران می‌تواند دید روشنی از آینده‌ی بازار به سرمایه گذاران بدهد با این حال هر پیش بینی،‌ یک سناریو از آینده است که با توجه به شرایط موجود، احتمال وقوع آن وجود دارد اما قطعی نیست. با وجود چنین حقایقی از بازار سرمایه و حتی دیگر بازارهای مالی، می‌توان گفت که رعایت مدیریت سرمایه می‌تواند حضور دائمی یک سرمایه گذار و یا معامله گر را در بازارها تضمین کند.