پیش بینی بازار بورس

پیش بینی بورس به این معنی است که شما بتوانید ارزش آتی سهام یک شرکت را پیش بینی کنید. پیش از هرچیز باید به این نکته توجه کرد که انجام تمام تحلیل‌ها با هر دقتی، تنها بخشی از مسیر پیش‌ بینی بازار بورس است.
حقیقت این است که پیش بینی بازار بورس خیلی هم ساده نیست و برای پیش بینی آینده بورس لازم است از دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌ی تحلیل تکنیکال و بنیادی برخوردار باشیم. اما حتی مهارت در تحلیل‌ تکنیکال و بنیادی نیز به تنهایی برای تحلیل درست بازار بورس کافی نیستند و عوامل مختلفی از جمله قیمت دلار، اتفاقات سیاسی-اجتماعی، نرخ تورم، احساسات سرمایه گذاران و خیلی از عوامل دیگر که می‌توان آنها را متاثر از اتفاقات سیاسی دانست، بر آینده‌ی بازار بورس موثر هستند.
با تمام اینها فراموش نکنید که بهترین پیش بینی‌ها نیز فقط احتمالاتی که ممکن است رخ دهد را ابراز می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توان با اطمینان ۱۰۰٪ مسیری را برای آینده بورس پیش بینی کرد.

تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
۰۴ مهر ۱۴۰۰ یوسف هاشمی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که با توجه به سیگنال‌های اقتصادی و گزارش فروش شرکت‌ها در چند روز آینده روند بازار سرمایه تغییر کند‌؛ همچنین با توجه به اینکه در چند روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری نداشته، همین موضوع نشان می‌دهد که روند بازار سهام در هفته جاری با اصلاح رو به رو نباشد.
۰۳ مهر ۱۴۰۰ پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه بازار در هفته پیش رو متعادل خواهد بود و گروه پالایشی گروه پیش‌رو در بازار خواهد بود.
۰۳ مهر ۱۴۰۰ مریم محبی کارشناس بازار سرمایه روند بازار نزولی پیش‌بینی می‌شود و گروه پالایشی پیشرو هستند
۰۳ مهر ۱۴۰۰ محمد خبری زاده کارشناس بازار سرمایه در هفته پیش رو بازار روندی متعادل خواهد داشت و شاخص کل احتمالا در همین محدوده نوسان خواهد کرد. همچنین گروه پالایشی، گروه پیشرو در بازار خواهد بود
۰۳ مهر ۱۴۰۰ پیام الیاس کردی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که بازار در این هفته روندی متعادل داشته باشد و گروه تک سهم گروه پیش‌رو در بازار هفته آینده خواهد بود.
۰۳ مهر ۱۴۰۰ علی عصاری کارشناس بازار سرمایه روند بازار در هفته پیشرو خنثی پیش بینی می‌شود و گروه پالایشی پیشرو خواهد بود.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ مهشید داداش زاده کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در این هفته با روندی خنثی همراه خواهد بود.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه بازار هفته آینده صعودی است و گروه‌های پیشرو فلزات اساسی و شیمیایی‌ها هستند.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ سلمان نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه بازار این هفته خنثی به نظر می‌رسد و گروه‌های پیشرو در این هفته، فرآورده‌های نفتی و سیمانی خواهند بود.
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که در این هفته پیش رو روند بازار سهام با پیشروی تک سهم‌ها باشد و برای شاخص تحرکات متعادل و خنثی را شاهد خواهیم بود.
۱۰ شهریور ۱۴۰۰ نیما میرایی کارشناس بازار سهام به نظر می‌رسد که ریزش این روزهای بازار بورس جنبه اصلاح موقت دارد و در آینده فرصتی مغتنم برای اصلاح سبد خرید معامله گران برای خرید سهام پرپتانسیل و جامانده خواهد بود.
۱۰ شهریور ۱۴۰۰ محمدباقر خادمی کارشناس بازار سهام در خصوص یک ماه آینده پیش بینی می‌شود که شاخص کل در محدوده ۱ میلیون و ۵۰۰ باقی بماند و صنایع بانکی، خودرویی و تک سهم‌ها نیز از گروه پیش رو خواهند بود.
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ بهروز شهدایی کارشناس بازار سرمایه با توجه به استقبال صنایع دلارمحور از هرگونه افزایش قیمت در بازار و نقش پررنگ آن ها در نوسان دماسنج بازار، به نظر می رسد که کلیت بازار را با رشد همراه می کنند، به گونه ای که نمی توان نقش قیمت دلار در رشد اخیر شاخص را نادیده گرفت.
۲۴ مرداد ۱۴۰۰ مصطفی محبی مجد کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می شود که شاخص کل بورس در محدوده های فعلی ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار واحد باقی بماند . امکان پیش بینی دقیق شاخص تا پایان سال به دلیل تغییر متغیرهای اقتصادی وجود ندارد، اما می توان گفت که دو گروه فلزات رنگی و سیمانی ها از پیشتازان بازار هستند.
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ امیر باقری کارشناس بازار سرمایه چیزی که حائز اهمیت است رقم شاخص نیست بلکه حرکت سهم به سهم و چرخشی بازار است؛ زیرا حتی در صورت رسیدن شاخص به کانال دو میلیون واحد به دلیل چشم انداز سنگین تورمی که وجود دارد، رقم شاخص بیانگر درستی از شرایط بازار نیست. شاخص کل نیز در صورتی به این محدوده می رسد که تمام بازار رشد سنگین داشته باشد که در حال حاضر این وضعیت چندان با واقعیت مطابقت ندارد.
۱۹ مرداد ۱۴۰۰ عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد تا پایان سال بر فرض پایین نیاومدن دلار و فروش زیاد نفت وجود دارد. با این حال برای تحلیل دقیق نیاز است تا شرایط مختلفی را در نظر بگیریم، زیرا در حال حاضر روند بازار سرمایه با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی در سطح داخلی و خارجی روبرو است و اجازه تحلیل درست را نمی دهد.
۱۸ مرداد ۱۴۰۰ عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: با وجود اینکه تیم اقتصادی دولت در کابینه مشخص نیست، اما اسامی افراد منتشر شده تا اینجا قابل قبول بوده و می تواند در حرکت های بعد بازار موثر واقع شود؛ در نتیجه با این وجود می توان در صورتیکه تمایل به حذف یا تعدیل قیمت گذاری دستوری داشته باشند، شاهد تاثیر مثبتی در روند بازار باشیم.
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه با کاهش قیمت دلار در روز ۱۶ مرداد به نظر می رسد که روند بازار امروز (۱۷ مرداد) متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود که در بازار امروز بیش تر شاهد نمادهای کوچک معاملات باشیم.
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه با وجود رشد بازار در دوهفته گذشته و کسب بازدهی بسیار بالا بورس در سال جاری در روزهای گذشته، پیش بینی می شود که در اوایل این هفته آینده بازار با افزایش عرضه رو به رو باشد
۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ابراهیم سماوی کارشناس بازار سرمایه طبق گفته این کارشناس، گروه پالایشی درصورتیکه نرخ های اعلامی خود را به صورت شفاف در گزارش ها منتشر و به صورت شفاف ارائه دهند، می توانند سهم های جذابی برای سرمایه گذاری باشند.
۱۳ مرداد ۱۴۰۰ علی صادقین کارشناس بازار سرمایه چشم انداز و آینده کلی گروه فلزات و کانی ها را با توجه به روند افزایشی نرخ ارز و تحولات بازارهای جهانی مثبت اعلام کرد. وی همچنین افزود که اگر از بحران فعلی عبور کنیم اتفاقات مثبتی را در این گروه شاهد خواهیم بود.
۲۶ تیر ۱۴۰۰ مهدی محسنی کارشناس بازار سرمایه روند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.