پیش بینی بازار بورس

پیش بینی بورس به این معنی است که شما بتوانید ارزش آتی سهام یک شرکت را پیش بینی کنید. پیش از هرچیز باید به این نکته توجه کرد که انجام تمام تحلیل‌ها با هر دقتی، تنها بخشی از مسیر پیش‌ بینی بازار بورس است.
حقیقت این است که پیش بینی بازار بورس خیلی هم ساده نیست و برای پیش بینی آینده بورس لازم است از دانش و اطلاعات کافی در زمینه‌ی تحلیل تکنیکال و بنیادی برخوردار باشیم. اما حتی مهارت در تحلیل‌ تکنیکال و بنیادی نیز به تنهایی برای تحلیل درست بازار بورس کافی نیستند و عوامل مختلفی از جمله قیمت دلار، اتفاقات سیاسی-اجتماعی، نرخ تورم، احساسات سرمایه گذاران و خیلی از عوامل دیگر که می‌توان آنها را متاثر از اتفاقات سیاسی دانست، بر آینده‌ی بازار بورس موثر هستند.
با تمام اینها فراموش نکنید که بهترین پیش بینی‌ها نیز فقط احتمالاتی که ممکن است رخ دهد را ابراز می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توان با اطمینان ۱۰۰٪ مسیری را برای آینده بورس پیش بینی کرد.

تاریخ تصویر نام و نام خانوادگی سِمت نظر
۲۷/۱۰/۱۴۰۰ سلمان نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه شاخص کل در محدوده‌ی حمایتی یک میلیون و سیصد واحد قرار دارد، با این حال به دلیل حجم کم معاملات، حرکت خاصی در شاخص دیده نمی‌شود. با همه‌ی اینها شرکت‌ها به ترتیب گزارشات ۹ ماهه‌ی خود را منتشر کرده و سهام هر شرکت بنا بر گزارشات منتشر شده سبز و یا قرمز خواهد شد.
۱۳/۱۰/۱۴۰۰ نیما میرایی کارشناس بازار سهام با توجه به تورم موجود و رشد مداوم دلار نیمایی، بازار بورس پتانسیل مناسب برای صعود را دارد.
۰۹/۱۰/۱۴۰۰ محمد خیری کارشناس بازار سرمایه این کارشناس بازار سرمایه با حمایت‌ها و اخباری که گاه و بی‌گاه منتشر می‌شود شاهد نوساناتی در بازار هستیم. اگر شاهد حمایتی از بازار نباشیم احتمالا شاخص کل در همین محدوده خواهد بود. محمد خیری خاطرنشان کرد که نباید از تاثیر توافقات بر بازار سهام نیز غافل شد، که البته اخبار ضد و نقیضی از آن دریافت می‌شود.
۰۸/۱۰/۱۴۰۰ نصیرزاده کارشناس بازار سرمایه بنا بر گفته‌ی این کارشناس، محدوده‌ی یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار الی یک میلیون و چهارصد، محدوده‌ای مهم برای بازار بورس است. با توجه به وضعیت کنونی بازار و اخبار مختلف پیش‌بینی می‌شود که شاخص مدتی در این محدوده نوسان کند و سپس در هفته‌های آینده این محدوده را پشت سر بگذارد.
۲۸/۰۹/۱۴۰۰ علی عصاری کارشناس بازار سرمایه به گفته‌ی علی وزیری پذیره‌ نویسی‌هایی که اخیرا شاهد آنها هستیم باعث منفی شدن بازار شدند. به عقیده‌ی وی در صورتی که حمایت مالی از بازار سرمایه انجام نشود و حجم معاملات به بالای ۵ هزارمیلیارد در روز نرسد نمی‌توان انتظار روزهای خوب را برای بازار سرمایه داشت.
۲۳/۰۹/۱۴۰۰ علی صادقین کارشناس بازار سرمایه با وضعیتی که از شاخص بورس دیده می‌شود، امکان رسیدن به کانال ۱/۱ میلیون واحد چندان دور از انتظار نیست. وی عمده دلایل این وضعیت را حمایت نکردن از صندوق‌های پشتیبانی بازار، عدم اعتماد مردم به بازار سرمایه و عدم توجه به بازار بورس از سمت مسئولین دانست.
۰۳/۰۹/۱۴۰۰ جواد فلاحیان کارشناس بازار سرمایه با توجه به میزان افزایش حجم تقاضا در بازار دیروز، روند بازار امروز نیز مثبت پیش بینی می‌شود که گروه خودرویی‌ها نیز همچنان گروه پیش رو خواهند بود
۰۳/۰۹/۱۴۰۰ ایمان رئیسی کارشناس بازار سرمایه در حال حاضر شرایط بازار به گونه‌ای است که مقاسه آن با شاخص دو میلیون واحدی اشتباه است و در این روزها معامله گران و مردم باید با احتیاج هر چه بیشتر به معامله بپردازند. همچنین پیش بینی می‌شود که اعتماد از دست رفته در بورس تا یک ماه آینده با بهبود و تداوم شرایط مناسب باز خواهد گشت.
۰۱/۰۸/۱۴۰۰ ابراهیم سماوی کارشناس بازار سرمایه در صورتیکه افراد با شرایط فعلی بازار دید بلند مدت داشته باشند، می‌توانند به صنایع ارزنده بازار مانند پتروشیمی ورود کنند و حداقل یک پله خریداری کنند؛ اما اگر دید کوتاه مدتی نسبت به سرمایه گذاری دارند، در شرابط نوسانی ورود به بازار توصیه نمی‌شود.
۱۹/۰۷/۱۴۰۰ مریم محبی کارشناس بازار سرمایه در هفته پیش رو روند بازار مثبت پیش بینی می‌شود و به نظر می‌رسد که بازار تک سهم‌های هر گروه، پیشتاز باشند.
۱۹/۰۷/۱۴۰۰ پیام الیاس کردی کارشناس بازار سرمایه روند بازار در هفته آینده متعادل و به نظر می‌رسد که گروه بانکی پیشتاز باشد.
۱۹/۰۷/۱۴۰۰ امیرحسین نام آور کارشناس بازار سرمایه با وجود اینکه در هفته گذشته روند بازار را متعادل پیش بینی کرده بود، روند بازار در هفته پیش رو را منفی اعلام کرد.
۱۰/۰۷/۱۴۰۰ محمد خبری زاده کارشناس بازار سرمایه هفته آینده روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌ها از هر گروه امکان رشد دارند.
۱۰/۰۷/۱۴۰۰ پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه گروه‌های پتروشیمی و پالایشی، گروه‌های پیش رو در این هفته می‌باشند و روند بازار نیز مثبت پیش بینی می‌شود.
۰۴/۰۷/۱۴۰۰ یوسف هاشمی کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می‌شود که با توجه به سیگنال‌های اقتصادی و گزارش فروش شرکت‌ها در چند روز آینده روند بازار سرمایه تغییر کند‌؛ همچنین با توجه به اینکه در چند روز گذشته قیمت دلار افت چشمگیری نداشته، همین موضوع نشان می‌دهد که روند بازار سهام در هفته جاری با اصلاح رو به رو نباشد.
۱۳/۰۶/۱۴۰۰ مهشید داداش زاده کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در این هفته با روندی خنثی همراه خواهد بود.
۱۳/۰۶/۱۴۰۰ حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه بازار هفته آینده صعودی است و گروه‌های پیشرو فلزات اساسی و شیمیایی‌ها هستند.
۱۰/۰۶/۱۴۰۰ محمدباقر خادمی کارشناس بازار سهام در خصوص یک ماه آینده پیش بینی می‌شود که شاخص کل در محدوده ۱ میلیون و ۵۰۰ باقی بماند و صنایع بانکی، خودرویی و تک سهم‌ها نیز از گروه پیش رو خواهند بود.
۳۱/۰۵/۱۴۰۰ بهروز شهدایی کارشناس بازار سرمایه با توجه به استقبال صنایع دلارمحور از هرگونه افزایش قیمت در بازار و نقش پررنگ آن ها در نوسان دماسنج بازار، به نظر می رسد که کلیت بازار را با رشد همراه می کنند، به گونه ای که نمی توان نقش قیمت دلار در رشد اخیر شاخص را نادیده گرفت.
۲۴/۰۵/۱۴۰۰ مصطفی محبی مجد کارشناس بازار سرمایه پیش بینی می شود که شاخص کل بورس در محدوده های فعلی ۱ میلیون و ۴۸۰ هزار واحد باقی بماند . امکان پیش بینی دقیق شاخص تا پایان سال به دلیل تغییر متغیرهای اقتصادی وجود ندارد، اما می توان گفت که دو گروه فلزات رنگی و سیمانی ها از پیشتازان بازار هستند.
۱۹/۰۵/۱۴۰۰ امیر باقری کارشناس بازار سرمایه چیزی که حائز اهمیت است رقم شاخص نیست بلکه حرکت سهم به سهم و چرخشی بازار است؛ زیرا حتی در صورت رسیدن شاخص به کانال دو میلیون واحد به دلیل چشم انداز سنگین تورمی که وجود دارد، رقم شاخص بیانگر درستی از شرایط بازار نیست. شاخص کل نیز در صورتی به این محدوده می رسد که تمام بازار رشد سنگین داشته باشد که در حال حاضر این وضعیت چندان با واقعیت مطابقت ندارد.
۱۹/۰۵/۱۴۰۰ عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: احتمال رسیدن شاخص به مرز دو میلیون واحد تا پایان سال بر فرض پایین نیاومدن دلار و فروش زیاد نفت وجود دارد. با این حال برای تحلیل دقیق نیاز است تا شرایط مختلفی را در نظر بگیریم، زیرا در حال حاضر روند بازار سرمایه با ابهامات سیاسی و اقتصادی زیادی در سطح داخلی و خارجی روبرو است و اجازه تحلیل درست را نمی دهد.
۱۸/۰۵/۱۴۰۰ عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌‌نیوز گفت: با وجود اینکه تیم اقتصادی دولت در کابینه مشخص نیست، اما اسامی افراد منتشر شده تا اینجا قابل قبول بوده و می تواند در حرکت های بعد بازار موثر واقع شود؛ در نتیجه با این وجود می توان در صورتیکه تمایل به حذف یا تعدیل قیمت گذاری دستوری داشته باشند، شاهد تاثیر مثبتی در روند بازار باشیم.
۱۷/۰۵/۱۴۰۰ مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه با کاهش قیمت دلار در روز ۱۶ مرداد به نظر می رسد که روند بازار امروز (۱۷ مرداد) متعادل و منفی باشد و صف فروش سنگینی وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود که در بازار امروز بیش تر شاهد نمادهای کوچک معاملات باشیم.
۱۷/۰۵/۱۴۰۰ فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه با وجود رشد بازار در دوهفته گذشته و کسب بازدهی بسیار بالا بورس در سال جاری در روزهای گذشته، پیش بینی می شود که در اوایل این هفته آینده بازار با افزایش عرضه رو به رو باشد
۲۶/۰۴/۱۴۰۰ مهدی محسنی کارشناس بازار سرمایه روند معاملات بازار سهام وارد فاز هیجان شده است و تا زمانی که ریسک‌های ایجاد شده در بازار از بین نرود شاهد وجود نوسان در معاملات بورس خواهیم بود.