۳ دلیل که نشان می دهد سرمایه گذاری بازنشستگی مهم است

سرمایه گذاری بازنشستگی

اجاره، پرداخت هزینه های ماشین و بسیاری از موارد دیگر همگی جزو دلایلی هستند که سبب می شوند، جوانان نسبت به پول و مسائل مالی استرس داشته باشند و اغلب سرمایه گذاری بازنشستگی را ترسناک بدانند. در نتیجه فکر سرمایه گذاری بازنشستگی ممکن است گاهی برای عده ای از جوانان بین ۲۰ تا ۳۰ سال خنده دار به نظر برسد و در عین حال برای بعضی دیگر مسئله ای صرفا ترسناک باشد. به هر حال، متوسط افراد نسل هزاره سوم در تصور کردن زمانی که دیگر بدهی دانشجویی بر شانه هایشان سنگینی نکند، دچار مشکل هستند چه برسد به سرمایه گذاری بازنشستگی آن هم وقتی که زمان زیادی برای زندگی کردن در پیش رو دارند.

۳ دلیل اهمیت سرمایه گذاری بازنشستگی

حقیقت این است که سرمایه گذاری بازنشستگی آن قدرها هم نباید استرس زا باشد و شما را پریشان خاطر کند. در واقع شروع به پس انداز کردن از همان دوران جوانی در حقیقت منجر به این خواهد شد که در بلند مدت بار بسیار سنگینی از روی دوش شما برداشته شود. دوستان عزیز سایت خانه سرمایه، با درنظر گرفتن این مورد، در اینجا ۳ دلیل برایتان خواهیم آورد که چرا باید نگرانی در مورد سرمایه گذاری بازنشستگی را کنار بگذارید و از همین الان شروع به پس انداز کردن کنید. این مطلب را از دست ندهید.

شما می توانید با مشارکت در طرح پرداخت بازنشستگی توسط کارفرما پول رایگان دریافت کنید

اگر شغل شما می گوید که واجد شرایط شرکت در طرح بازنشستگی هستید، این شانس را دارید که آن ها به شما یک نوع مشارکت در طرح پرداخت بازنشستگی توسط کارفرما یا سهیم شدن در سود پیشنهاد کنند. این پول رایگان است! هرچند به منظور دریافت پول نقد اضافی احتمالا مجبور هستید، خودتان هم مقدار معینی از آن را پرداخت کنید. وقتی موضوع طرح پرداخت بازنشستگی توسط کارفرما مطرح است شرکت ها کمی با یکدیگر در این زمینه تفاوت دارند. برخی ممکن است تا مقدار معینی برای شما پرداخت کنند و برخی دیگر ممکن است در مقابل حقوق شما مبلغی را بپردازند و برخی شرکت ها امکان دارد که ترکیبی از این دو را انجام دهند. برای همین باید بفهمید که حداکثر درصدی که آن ها به شما می دهند چه مقدار است و چگونه می توانید به این مقدار دست پیدا کنید. سپس تمام کاری که باید انجام دهید ثبت نام در این طرح بازنشستگی است.

به خاطر داشته باشید در حین این که همیشه اسمتان در فهرست تمام پرداخت های پولی به طرح بازنشستگی خواهد آمد، اما پرداخت بازنشستگی توسط کارفرما احتمالا مربوط به یک دوره با عنوان دوره مالکیت خواهد بود. این می تواند بدین معنی باشد که قبل از تعلق گرفتن سهم کارفرما به شما از پرداخت بازنشستگی یا دریافت سهم بزرگ تری از پرداخت ها با گذشت هر سال حضورتان در شرکت (۲۰ درصد بعد از ۱ سال، ۴۰ درصد بعد از ۲ سال و غیره) نیاز دارید که به مدت مثلا X تعداد ماه از سال در خدمت آن شرکت بوده و در آن کار کنید. در نهایت این کار بدین معنی خواهد بود که شما مقداری از پول پاداش را از دست می دهید، اما اجازه ندهید این موضوع شما را از باز کردن فوری یک حساب جهت سرمایه گذاری بازنشستگی منصرف کند.

این مطلب را حتما بخوانید:  آشنایی با 6 تا از بزرگ ترین اشتباهات مالی و اقتصادی

می توانید سرمایه گذاری کردن را بیاموزید

سرمایه گذاری بازنشستگی

در مورد بازار سهام و سرمایه گذاری در بورس به طور کل تا چه اندازه اطلاعات دارید؟ اگر درست مثل اکثر جوانان هم سن و سال خود هستید، پس احتمالا جوابتان این است: «نه خیلی زیاد». در حقیقت شما ممکن است حتی متوجه نشوید که با بودن در طرح بازنشستگی یا داشتن یک حساب بازنشستگی شخصی شانس این را دارید که از هم اکنون در بازار بورس سرمایه گذاری کنید. بسته به نوع حسابی که کارفرمایتان دارد یا حساب بازنشستگی شخصی که خودتان افتتاح می کنید. پولی که در حسابتان می گذارید احتمالا در ترکیبی از انواع سهام، اوراق قرضه و اوراق بهادار سرمایه گذاری خواهد شد. وقتی جوان تر هستید این سرمایه گذاری ها می تواند شدت بیشتری داشته باشد و معمولا به این معنی است که در طول زمان درصد بالاتری از سهام‌تان دچار نوسانات خواهد شد. بعد با مسن تر شدن اکثر افراد سرمایه خود را به سرمایه گذاری های کم خطرتری مانند اوراق قرضه یا بازارهای مالی منتقل خواهند کرد.

در حین این که این فرایند اکثرا بدون دخالت انجام می شود، اما هنوز هم موارد زیادی وجود دارند که بتوانید آن ها را بیاموزید. یکی این که با بررسی حسابتان (اما نه این که از بالا و پایین شدن های روزانه ارزش پول وحشت کنید) می توانید ببینید که سهام به چه نحوی مقابل برخی رویدادها مثل تحریم ها یا روی کار آمدن دولت جدید، واکنش نشان می دهد. با نگاهی نزدیک تر به حسابتان می توانید در مورد مشتقات سهام و سایر اصطلاحاتی که با روشن کردن تلویزیون و تماشای اخبار اقتصادی مطالبی بیاموزید. این دانش در نهایت هنگام تصمیم گیری برای این که واقعا به این بازی سرمایه گذاری ادامه دهید و خودتان سهام بخرید، به دردتان خواهد خورد و قطعا سرمایه گذاری بازنشستگی را شیرین تر خواهد کرد.

می توانید شاهد رشد پس اندازهای اولیه خود و تبدیل شدن آن به پول بیشتر باشید

سرمایه گذاری بازنشستگی

 

بزرگ ترین دلیل برای شروع کردن هرچه سریع تر شما به سرمایه گذاری بازنشستگی مقدار پول نقدی است که تا زمان نیازتان پس انداز می کنید. با شروع زودهنگام پس انداز کردن پول در حساب بازنشستگی و بهره مند شدن از نرخ بهره مرکب، مجموع سپرده های کوچک شما به اندازه ای زیاد خواهند شد که شما خواهید توانست مابقی زندگی خود روی این سیاره را در رفاه سپری کنید. احتمالا تبلیغات تلویزیونی را دیده اید که این ایده را با استفاده از مهره های دومینوی در حال افزایش نشان می دهند. هرچند این مقایسه زیاد هم بد نیست اما نگاه کردن به ارقام واقعی شما را بیشتر از این تحت تاثیر قرار می دهد.

طبق فرضیه ارائه شده توسط نشریه تجاری بیزینس اینسایدر (Business Insider)، تفاوت بین شروع کردن به پس انداز بازنشستگی در سن ۲۵ سالگی با ۳۵ سالگی می تواند به این معنی باشد که شما در نهایت وقتی به سن ۶۵ سالگی برسید ۲ برابر بیشتر پول خواهید داشت. در نمودار نمایش داده شده توسط آن ها، اگر از سن ۲۵ سالگی ماهانه فقط ۲۰۰ هزار تومان در یک حساب بانکی با متوسط سود ۶ درصد قرار دهید، درست ۴۰ سال بعد بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان پول خواهید داشت. هرچند اگر این کار را از سن ۳۵ سالگی شروع کنید در نهایت منجر به کسب حدودا ۲۰۰ میلیون تومان خواهد شد. به علاوه، تفاوت در اصل پول سپرده تنها ۲۴ میلیون تومان (۹۶ میلیون از سن ۲۵ سالگی در مقابل ۷۲ میلیون از سن ۳۵ سالگی) خواهد بود. اگر این موضوع شما را وادار نمی کند که از الان شروع به جدی فکر کردن در مورد سرمایه گذاری بازنشستگی کنید، من صادقانه بگویم که دیگر نمی دانم چه عاملی می تواند وادارتان کند.

این مطلب را حتما بخوانید:  چگونه بدون پول ازدواج کنیم؟ ۱۳ راه کاربردی ازدواج بدون پول

نتیجه گیری

وقتی در دهه ۲۰ یا اوایل دهه ۳۰ زندگی تان هستید احتمالا بازنشستگی آخرین مسئله ای است که در ذهن‌تان قرار دارد. با وجود عجیب به نظر رسیدن، اما این سال ها در واقع سال هایی هستند که نه تنها می خواهید در مورد بازنشستگی تان فکر کنید، بلکه به دنبال پس انداز کردن برای آن دوران نیز هستید. بنابراین پس انداز پول برای سال های بعدی به این معنی نیست که شما دارید پیر می شوید، یا جوانی‌ خود را تلف می کنید، بلکه صرفا به این معنی است که دوست دارید مقداری پول داشته باشید تا برای سال های بعد، پس از بازنشستگی بتوانید از زندگی تان لذت ببرید. پس با این راهنمایی هایی که ارائه دادیم بهتر است همین الان به سرمایه گذاری بازنشستگی تان اقدام نمایید.

منبع: https://www.lifehack.org/489857/3-reasons-why-saving-for-retirement-shouldnt-be-scary

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کیوسک دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت ۲۴
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
 آبان تتر
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.