گزارش برگزاری جلسه نخست عصرانه بازار | ۱۸ آذرماه ۹۵

فهرست این مقاله

اثر سیاست های ترامپ، تک نرخی شدن ارز و بودجه۹۶ بر بازار سرمایه ایران

پنج شنبه در رویدادی مهم در خانه سرمایه با حضور تحلیل گران برجسته بازار صاحب نظران وفعالان و سرمایه گذاران در بازار سرمایه مباحثی در حوزه بازار بورس و تحلیل صنایع وشاخص ها,  سهام شرکتها , بودجه, ترامپ و تاثیرفلزات گرانبها انجام شد که خلاصه آن به شرح ذیل میباشد.

%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-3

بودجه ۱۳۹۶  از دیدگاه آقای باغچه سرا تحلیلگر و فعال بازار سرمایه:

در بودجه امسال نفت در قیمت ۵۰ دلار دیده شده است که در مقایسه با پارسال در حدود ۱۰ دلار افزایش داشته است که با توجه به  توافقات انجام گرفته مبنی بر افزایش تولید نفت ایران به نظر میرسد که از افزایش قیمت و افزایش تولید نفت ایران به ندرظر میرسد که درآمدهای نفتی ایران افزایش می یابد.یکی دیگر از درآمدهایی که برای دولت به شدت اهمیت دارد درآمد از طریق مالیات میباشد که در بودجه ۹۶ سهم به سزایی را  برای دولت دارد که وابستگی درآمد کل به درآمد مالیاتی ۷۱% است و دولت بسیار به درآمد از طریق مالیات تاکید بسیار کرده است.در بودجه ۹۶ اعتباری معادل ۶۲ هزار میلیارد تومان برای بخش عمران در نظر گرفته شده است که در حدود ۲۶درصد نسبت به پارسال رشد داشته است.لازم به ذکر است که از سالهای ۱۳۹۱ تا۱۳۹۳ در حدود ۶۷ درصد بودجه عمرانی کشور محقق شده است.نکته مهمی که از صحبت های مسئولین کشوری در بودجه ۹۶ دیده می شود واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی و یا همکاری با آنها میباشد, همچنین آنان تاکید بر سرمایه گذاری در بخش نیروگاهی,صنعت حمل ونقل ریلی و قیر بودجه امسال را به مجلس تقدیم کردند. با توجه به مسائل ذکر شده به نظر میتوان در آینده به گروههایی شرکت هایی در زمینه خطوط ریلی ,حمل و نقل,ساختمان,فولاد,سیمان وشرکتهایی مثل نفت جی ونفت پاسارگاد که در زمینه تولید قیر می باشند را با چشم انداز سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفت.

 در ادامه آقای محمد حسین حقیقی تحلیلگر بازار سرمایه, تحلیلی درباره ترامپ و اثرات آن بر بازارهای جهانی  ارائه داد

 اثرات ترامپ بر بازارهای جهانی:

اثر انتخاب ترامپ بر بازارهای جهانی را میتوان به شرح ذیل مطرح نمود:

  • بازار ارز:

 ترامپ یک تاجر بزرگ است وی از سیاست هایی استفاده خواهد کرد که منجر به افزایش رونق تجاری و

سود بخش خصوصی گردد. پایین بودن نرخ بهره، بالا بودن قیمت کالاها در تمام بازارها را به دنبال  خواهد داشت، چرا که برای خریداری هر دارایی نیاز به صرف مقادیر بیشتری از دلار خواهد بود. تا پایان سال ۲۰۱۸ ، ریاست فدرال رزرو دستخوش تغییر نخواهد شد، لذا پیش بینی می شود در کوتاه مدت نرخ بهره افزایش یافته و ارزش دلار رشد یابد.

  • بازار انرژی: ترامپ به شدت به انرژی های سنتی و فسیلی علاقه مند و از مخالفان سرسخت انرژی های نو می باشد از این رو می توان انتظار داشت که بخش انرژی دست کم در آمریکا با تمایل بیشتری به سمت انرژی های فسیلی فعالیت خود را ادامه دهد و در بلند مدت این بخش با افزایش قیمت مواجه گردد.
  • بازار طلا: با انتخاب ترامپ به دنبال اتفاق برگزیت، این احساس در جامعه جهانی تقویت شده است که جهان بر خلاف روند جهانی سازی که به ویژه پس از سال ۲۰۰۰ شتاب بالایی گرفته بود، درحال حرکت به سمت سیاست های ملی گرایانه است.
  • بازار کالا :وعده های انتخاباتی ترامپ، حاکی از صرف رقمی نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد دلار در پروژه های زیرساختی این کشور است.چنین پروژه هایی عموماً نیازمند مواد اولیه زیادی نظیر فلزات اساسی هستند.در صورت تحقق این وعده انتخاباتی، بازار کالا شاهد افزایش چشمگیرتقاضا خواهد بود.
  • معاهدات بین المللی:بسیاری از معاهدات بین المللی مورد حمایت ترامپ نمی باشند.از این رو ممکن است با خروج ایالات متحده از برخی از این معاهده ها،ساختار بازار جهانی دچار تغییر شود.به طور مثال، خروج آمریکا از معاهده پیمان تجاری آمریکای شمالی )نفتا(سبب پایان تجارت آزاد بین کشورهای این منطقه و آمریکا خواهد شد که این امر پیامدهای منطقه ای و بین المللی به دنبال خواهد داشت.

و در انتها آقای صابریان تحلیلگر بازار سرمایه و مدیر عامل خانه سرمایه  به بررسی تکنیکال شاخص کل پرداخت

تحلیل تکنیکال شاخص کل:

از دیدگاه کلاسیک شاخص کل پس از شکست کانال دو ساله نزولی خود به سمت هدف خود در محدوده ۸۲-۸۳ هزار واحد در حال حرکت میباشد و در این محدوده انتظار داریم که با افزایش عرضه مواجه شویم.در شکل زیر میتوانید این تحلیل را مشاهده کنید.

1

بررسی از نظر فیبوناتچی و الگوی هارمونیک:

از  نظر تراکم فیبوناتچی ها و الگوهای هارمونیک میتوان برای شاخص عددهای زیر را در نظر گرفت که در تصویر مشخص میباشد.

2

3

همچنین می توانید فایل ارائه این جلسه تحلیلی را از اینجا دانلود نمایید.

%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-1

اگر شما هم علاقه دارید تا به جمع عصرانه ای های بازار بپیوندید عبارت” عصرانه بازار ” را به شماره ۵۰۰۰۱۰۰۰۹۰ پیامک کنید یا اینجا را کلیک نمایید.

 

چطور با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنیم؟

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج از ایران لینک ثبت نام
کوکوین دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
کوینکس
دارد نیاز دارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت پین
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
آبان‌تتر دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
بیت 24
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد
نوبیتکس
دارد نیاز ندارد ثبت نام با تخفیف کارمزد

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.